Image

Co pomáhá injekcím a tabletám Milgamma: návod k použití

Milgamma je komplexní přípravek na bázi vitamínů skupiny B (thiamin, kyanokobalamin a pyridoxin), který příznivě ovlivňuje stav nervové tkáně a orgánů pohybového aparátu. Navíc při zvýšených koncentracích může mít léčivo analgetický účinek, zlepšuje krevní mikrocirkulaci a normalizuje tvorbu krve.

Podle výsledků výzkumu lék působí jako antioxidant, štěpí tukové buňky, aktivně se podílí na syntéze mediátorů, zejména dopaminu, stejně jako adrenalinu, norepinefrinu, histaminu.

Co pomáhá injekcím Milgamma? Jak jsou kombinovány s jinými léky? Nebylo by lepší nahradit je prášky? Návod k použití, cena, recenze, analogie Milgamma budou popsány v článku níže.

Vlastnosti složení léku

Složení léčiva závisí na uvolňovací formě.

Složení vitamínů Milgamma v roztoku je následující:

 • hydrochlorid thiaminu - 100 mg;
 • hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg;
 • Kyanokobalamin - 1000 mcg;
 • lidokain hydrochlorid;
 • hydroxid sodný;
 • benzylalkohol;
 • polyfosfát sodný.

Složení tablet je poněkud odlišné od složení ampule.

Každá pilulka obsahuje:

 • 100 mg vitaminu B1;
 • 100 mg vitaminu B6;
 • množství excipientů, včetně mikrokrystalické celulózy, mastku, povidonu, glyceridů a další.

Co je lepší: pilulky nebo záběry? Na základě vlastností složení léčiva lze s jistotou říci, že je v ampulích širší než v tabletách Milgamma, a proto je lepší. Vhodnost dražé nebo roztoku může posoudit pouze lékař, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta, indikacím užívání léčiva, toleranci vitamínů a podobně.

Kdo ukazuje vitamínový lék?

Na co je Milgamma předepsán?
Mezi indikacemi pro užívání léku Milgamma je třeba zdůraznit:

 • neuralgické poruchy spojené s nedostatkem vitaminu B;
 • snížení podpůrných funkcí těla;
 • polyneuropatický alkohol a diabetická geneze;
 • radikulopatie;
 • paréza obličejového nervu;
 • bolest svalů;
 • pásový opar se silnou bolestí;
 • radikulární syndrom.

Možná vás bude zajímat, jaký druh záběru pomůže při bolesti zad a dolních končetin. Přečtěte si více v tomto článku...

Podle instrukcí pro použití přípravku Milgamma jsou intramuskulární injekce léčiva předepisovány především během vývoje neurologických symptomů, zatímco tablety jsou indikovány pro pacienty trpící nedostatkem vitaminu B1 a B6 v těle.

Milgamma je také užitečná pro vlasy a kůži. Často se doporučuje užívat kosmetičky lidem, kteří mají problémy této povahy. Milgamma je schopna rychle obnovit vlasové folikuly, potencovat růst prutů a zpevnit vlasy, zabraňující jejich průřezu a odlamování.

Milgamma a její analogy v tabletách jsou často používány ve sportu k odstranění příznaků svalového napětí, myalgie, stejně jako k celkovému posilování těla sportovců.

Způsob použití

Tablety se doporučuje užívat perorálně po jídle třikrát denně po dobu jednoho měsíce. K odstranění akutních projevů hlavního onemocnění může lékař rozhodnout o nutnosti převést pacienta na jednu dávku. Lék by měl být užíván s dostatečným množstvím vody.

Injekční roztok obsahuje lidokain, takže před jeho použitím je nutné provést kožní test. Při léčbě závažných forem neurologických onemocnění se léčivo podává v dávce 2 ml (1 ampulka) denně. Nezáleží na tom, kdy je lepší píchnout Milgamma, ráno nebo večer, hlavní je to udělat každých 24 hodin. Podle odeznění akutních symptomů patologického procesu je pacient převeden do udržovací léčby s použitím léku 2-3 krát týdně.

Je důležité si uvědomit, že dávka léku nesmí překročit maximální přípustné normy. V opačném případě může mít pacient nežádoucí účinky a zhoršit celkové zdraví. Proto jsou otázky, jako často, jak často můžete injekčně aplikovat drogu intramuskulárně, což je lepší než Milgamma nebo Milgamma Compositum, z jaké nemoci Milgamma Compositum tablety pomáhají, je vždy lepší diskutovat se svým lékařem.

Podrobný návod k použití léku, který se dozvíte z videa:

Vedlejší účinky a kontraindikace

Anotace k léku podrobně popisuje, jaké vedlejší účinky má a v jakých případech je lepší odmítnout jeho užívání.

V důsledku četných studií bylo možné potvrdit, že tabletová forma léku ve vzácných případech může vyvolat:

 • vzhled kožní vyrážky, svědění;
 • poruchy trávicího systému;
 • šokové podmínky.

Výrobce varuje, že Milgamma v roztoku v jednotlivých případech může způsobit alergické reakce na kůži a může také způsobit akné, dyspepsii, srdeční arytmie, křeče.

Kontraindikace použití finančních prostředků jsou:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • časté alergické reakce v anamnéze;
 • peptický vřed a dvanáctníkový vřed;
 • akutní poruchy srdečního rytmu a vedení v srdci;
 • chronické srdeční selhání ve fázi dekompenzace;
 • tromboembolie;
 • zvýšení počtu červených krvinek.

Interakce

Odpověď na otázku slučitelnosti Milgamma s alkoholem a jinými drogami, lékaři důrazně doporučují pacientům, aby experimentovali na svém zdraví kombinací různých způsobů užívání chemických látek. Faktem je, že léčivo spolu s ethylalkoholem může způsobit rozvoj patologických stavů, které jsou založeny na komplexních variantách dysfunkce jater a srdce. Kromě toho Milgamma a alkohol, pokud se používají společně, silně vzrušují nervový systém a vyvolávají exacerbaci závažných onemocnění.

Co může být použito v komplexu k píchnutí léku tak, aby takové akce nepoškodily tělo? Odborníci nemají nic proti současnému podávání přípravku Movalis, Mydocalm a Milgamma. Tyto léky se dokonale doplňují a poskytují stabilní terapeutický účinek v kombinaci. Kompatibilita Milgammy a Diclofenacu byla také prokázána, proto jsou tyto léky často předepisovány společně pro léčbu neurologických patologií, radikulopatie a radikulárního syndromu.

Co je to radikulární syndrom? Jak se projevuje? Všechny podrobnosti, které se dozvíte z tohoto článku...

Analogy

Droga má obrovské množství náhražek. Některé analogy Milgamma jsou levnější než základní vitamínový přípravek, jiné mohou mít vyšší náklady.

V naší zemi jsou nejoblíbenějšími analogy Combilipen, Neuromultivitis, Neyrobion a Vitagamma.

Combilipen

Co je lepší: Milgamma nebo Combilipen? Lék Kombilipen je jedním z nejznámějších domácích analogů Milgamma v ampulích. Obsahuje ve svém složení vitamíny skupiny B a lidokain. Co se liší od Milgamma Kombilipena? Na rozdíl od Milgamma má léčivo dvakrát nižší koncentrace účinných látek. Je zakázáno užívat je těhotným ženám a matkám, které kojí děti. Jediným pozitivním bodem je, že Kombilipen je mnohem levnější než známý zahraniční protějšek.

Vitagamma

Dalším analogem injekcí Milgamma je Vitagamma. Tento lék je velmi podobný ve složení, principu účinku a kontraindikací k užívání jeho příbuzného, ​​takže pacienti často přemýšlejí, kolik to stojí. Vzhledem k tomu, že lék je vyráběn v Rusku, cena Vitagamma je výrazně nižší než cena zahraničních analogů a je přibližně 150 rublů. pro 10 ampulí

Neuromultivitida

Co je lepší: Neuromultivitis nebo Milgamma? Komplexní přípravek vitaminu B rakouského původu Neuromultivitis má dobrou pověst na domácím trhu farmaceutických výrobků. Je lidským tělem dobře snášen a ve vzácných případech vyvolává nežádoucí účinky. Doporučuje se použít v případě těžké bolesti způsobené onemocněním nervové tkáně, protože neuromultivitida obsahuje velké koncentrace vitamínů než jiné multivitaminové přípravky.

Jaké pilulky pomohou zmírnit bolest při nemocech pohybového aparátu, přečtěte si tento článek...

Neyrobion

Neurobion je vitaminový přípravek, který se vyrábí ve formě tablet a injekčního roztoku. Složení léčiva je 100 mg disulfidu thiaminu, 200 mg hydrochloridu pyridoxinu, 240 mg kyanokobalaminu. Co je lepší: Neyrobion nebo Milgamma? To je těžké posoudit, protože obě drogy jsou dostatečně účinné. Proto byste v každém konkrétním klinickém případě měli poslouchat doporučení lékařů.

Milgamma - tablety - návod k použití

Podle instrukcí pro použití tablet Milgamma je eliminován nedostatek vitamínů skupiny B, dieta je obohacena o thiamin a pyridoxin. V případě nedostatečného příjmu potravy, špatné absorpce a nerovnováhy střevních symbiontů je nutné podávat vitamíny zvenčí.

Tablety Milgamma - instrukce

Výrobce z Německa vyrábí dvě varianty vitamínů Milgamma tablety s návodem k použití. Úkolem preformovaných prostředků je doplnění nedostatku vitaminu B.1 (thiamin) a B6 (pyridoxin). Úloha vitamínů:

 • Thiamin je nezbytný pro nervová zakončení a vodivé paprsky. Bez ní se ztrácí citlivost kůže, porucha gastrointestinální motility a srdeční frekvence;
 • pyridoxin reguluje metabolismus bílkovin, tvorbu krve, kůži, nehty a stav vlasů.

Užívání léku se doporučuje, když:

 • prokázaná skupina poliovitaminózy B;
 • poškození periferního nervu (obličejové, trigeminální, cervikální, interkonstální, lumbosakrální, ischiatické);
 • svalové bolesti obskurního původu.

Vzhledem k nežádoucím účinkům - alergiím, kožním vyrážkám, bolestem hlavy, nevolnostem, poruchám srdečního rytmu se nedoporučuje používat:

 • během těhotenství a laktace;
 • až do dospělosti;
 • s patologií metabolismu sacharidů;
 • hypersenzitivní na složení léčiva;
 • se srdečním selháním.

Lék nemá vliv na schopnost řídit a další aktivity se zvýšenou pozorností. Předávkování je zaznamenáno ve výjimečných případech a projevuje se narušením citlivosti, svalovou slabostí. Při prvním příznaku předávkování vypijte litr vody, vyvolejte zvracení stisknutím kořene jazyka. Poté vezměte aktivované drcené uhlí v množství: tableta na 10 kg hmotnosti.

Milgamma tablety - cena

Náklady na tablety Milgamma Compositum v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku, Kazachstánu jsou jiné. Tabulka ukazuje cenové rozpětí z hlediska ruského rublu.

Milgamma tablety: návod k použití

Složení

Jedna potahovaná tableta obsahuje: účinnou látku - benfotiamin 100 mg, pyridoxin hydrochlorid 100 mg Pomocné látky - mikrokrystalická celulóza, bezvodý koloidní oxid křemičitý, sodnou sůl kroskarmelosy, povidon COA, glyceridy, parciální s dlouhým řetězcem, mastek složení obálky - šelak, sacharózu, uhličitan vápenatý (E170), mastek, arabský prášek, kukuřičný škrob, oxid titaničitý (E171), bezvodý koloidní oxid křemičitý, Povidon KCO, makrogol 6000, glycerol 85%, polysorbát 80, horský glykolový vosk.

Popis

Kulaté bikonvexní tablety, potažené bílou barvou s hladkým povrchem; nepravidelnosti, drsnost a malé skvrny jsou přípustné.

Farmakologický účinek

Thiamin a jeho fosforylované deriváty jsou široce distribuovány v rostlinném a živočišném světě. Dospělé tělo obsahuje asi 30 mg thiaminu. Nedostatek thiaminu se často vyskytuje při zneužívání alkoholu, u pacientů na hemodialýze, po operaci v gastrointestinálním traktu, po dlouhém období podvýživy, s malabsorpcí nebo parenterální výživou. Aby se zabránilo nedostatku vitaminu B1, jeho denní doplnění by mělo být u mužů 1,3-1,5 mg denně u žen, 1,1-1,3 mg u žen. Během těhotenství je zapotřebí dalších 0,3 mg vitaminu B1 denně, zatímco laktace vyžaduje 0,6 mg denně.

Obsah vitaminu B6 v lidském těle je 40-150 mg. Denní vylučování ledvin - 1,7 - 2,6 mg. Potřebné denní množství vitamínu B6 závisí na intenzitě metabolismu bílkovin, jeho prevenci je u mužů zabráněno denní dávkou 2,3 ​​mg denně, u žen 2,0 mg. Během těhotenství je zapotřebí další množství 1,0 mg pyridoxinu denně, během laktace je zapotřebí 0,6 mg pyridoxinu.

Vitamíny B6 a B1 jsou důležitými vitamíny vitamínů B. Vzhledem k nedostatku významných zásob těchto vitamínů v lidském těle musí být podávány denně. Pyridoxin, pyridoxal a pyridoxamin jsou široce zastoupeny v produktech rostlinného a živočišného původu. Nedostatek vitaminu B1 a B6 lze stanovit pomocí biochemických metod.

Biologicky aktivní deriváty thiamin-thiamin-pyrofosfátu a thiamin trifosfátu hrají klíčovou roli v metabolismu sacharidů, kterým je koenzym pyruvát-dekarboxylázy, 2-oxoglutarátdehydrogenázy a transketolasy. V pentózo-fosfátovém cyklu se thiaminpyrofosfát podílí na přenosu aldehydových skupin.

Pyridoxin ve své fosforylované formě (pyridoxal-5-fosfát) je
koenzym mnoha enzymů, účastnících se především metabolismu aminokyselin, stejně jako sacharidů a tuků.

Analgetický účinek byl prokázán u obou vitaminů v pokusech na zvířatech.

Farmakokinetika

Thiamin se absorbuje v tenkém střevě aktivním transportem v koncentraci menší než 2 mmol, difuzí - v koncentraci vyšší než 2 mmol. Benfotiamin je prekurzor vitaminu Bi rozpustný v tucích, který zajišťuje jeho významně vyšší biologickou dostupnost ve srovnání se solemi thiaminu rozpustnými ve vodě. Benfotiamin je téměř kompletně absorbován v dvanácterníku a v horní a střední části tenkého střeva a je fosforylován na biologicky aktivní thiamin difosfát a thiamin trifosfát. Thiamin proniká do krevně-mozkových a placentárních bariér a nachází se v mateřském mléku. Thiamin se vylučuje močí ve fázi alfa po 0,15 hodinách, v beta fázi po 1 hodině a v terminální fázi po dobu 2 dnů. Hlavními metabolity jsou: kyselina thiaminkarboxylová, pyramin a některé neznámé metabolity. Thiamin se vylučuje močí.

Pyridoxin se vstřebává v horní části tenkého střeva, distribuuje se po celém těle, prochází placentou a nachází se v mateřském mléku. Transportní formou pyridoxinu je pyridoxal-5-fosfát vázaný albuminem. Pro průchod buněčnou membránou pod vlivem alkalické fosfatázy se pyridoxal-5-fosfát hydrolyzuje na pyridoxal. Pyridoxin absorbovaný z těla se vylučuje do moči během 2-5 hodin po absorpci.

Indikace pro použití

Neurologické poruchy různého původu způsobené nedostatkem vitamínů B1 a B6.

Kontraindikace

Zvýšená individuální citlivost na aktivní a pomocné složky léčiva.

Přípravek Milgamma® je kontraindikován během těhotenství a kojení.

Dětský věk kvůli nedostatku dat.

Těhotenství a kojení

Během těhotenství se nedoporučuje.

Dávkování a podávání

Pro dospělé je obvyklá dávka 1 tableta denně. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3 tablety denně. Lék se promyje dostatečným množstvím tekutiny. Po maximálně 4 týdnech se musí lékař rozhodnout, zda si vezme lék, 1 tabletu 3krát denně. Aby se snížilo riziko neuropatie způsobené vitamínem B6 obsaženým v přípravku Milgamma®, léčba může pokračovat v dávce 1 tableta denně.

Účinnost a bezpečnost přípravku Milgamma® u dětí nebyla stanovena.

Obvykle pro starší pacienty není nutná úprava dávky.

Porucha funkce ledvin

U pacientů s poruchou funkce ledvin není nutná úprava dávky.

Jaterní dysfunkce

U pacientů s poruchou funkce jater není nutná úprava dávky.

Vedlejší účinky

Poruchy imunitního systémuhypersenzitivní reakce (kožní reakce, kopřivka, vyrážka, anafylaktický šok).

Poruchy nervového systémuzávratě, zmatenost, dlouhodobé užívání léčiva (po dobu 6 měsíců) může způsobit rozvoj senzorické neuropatie.

Poruchy gastrointestinálního traktunevolnost

Předávkování

Orální benfotiamina není doprovázena příznaky předávkování. Vysoké dávky vitaminu Wb (nad 1000 mg denně) mohou způsobit neurotoxický účinek. Dlouhodobé užívání pyridoxinu v dávce 100 mg denně (po dobu 6 měsíců) může také vést k rozvoji neuropatie.

Předávkování se projevuje senzorickou neuropatií, někdy ataxií. Výjimečně vysoké dávky pyridoxinu mohou vést ke křečím. U novorozenců a kojenců se může vyvinout sedace, hypotenze a respirační poruchy (dušnost, apnoe).

Terapeutická opatření v případě předávkování: při užívání hydrochloridu pyridoxinu v dávce nad 150 mg / kg hmotnosti vyvolejte zvracení a podejte aktivní uhlí. Zvracení je nejúčinnější během prvních 30 minut po užití pyridoxinu. Někdy může být vyžadována intenzivní péče.

Interakce s jinými léky

Terapeutické dávky vitaminu B6 mohou snížit účinek levodopy. Použití antagonistů pyridoxinu (isoniazid, D-penicilinamin, cykloserin), alkoholu a dlouhodobé užívání perorálních kontraceptiv obsahujících estrogen může vést k nedostatku vitaminu B6. Thiamin je inaktivován 5-fluorouracilem, který blokuje fosforylaci thiaminu, nekompatibilní s oxidačními a redukčními látkami, jakož i fenobarbitalem, riboflavinem, benzylpenicilinem, dextrózou.

Funkce aplikace

Vliv na schopnost řídit dopravu a pracovat s mechanismy

Milgamma® neovlivňuje schopnost řídit a provádět práci s mechanismy, které vyžadují zvýšenou pozornost.

Bezpečnostní opatření

Dlouhodobé užívání léku (více než 6 měsíců) může způsobit rozvoj neuropatie. Pacienti s vrozenou intolerancí fruktózy, glukózo-galaktózovou malabsorpcí nebo nedostatkem sacharózy-izomaltázy by neměli přípravek Milgamma® předepisovat.

Vliv na schopnost řídit dopravu a pracovat s mechanismy

Milgamma® neovlivňuje schopnost řídit a provádět práci s mechanismy, které vyžadují zvýšenou pozornost.

Formulář vydání

15 tablet v blistru vyrobeném z PVC / PVDC filmu a hliníkové fólie, 2 ks (č. 30 (15x2)) nebo 4 (č. 60 (15x4)) blistrů společně s návodem k použití v kartonové krabici.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než + 25 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Obchodní podmínky lékárny

Na předpis.

Werwag Pharma GmbH & Co. KG,

Calver Strasse, 7

1034 Boeblingen, Německo

Mauermann Arznaymittel KG, Heinrich-Knotte-Strasse, 2, 82343 Pekking, Německo

Zastupitelský úřad / organizace přijímající nároky:

Reprezentativní kancelář komanditní společnosti “Werwag Pharma GmbH & Co. KG “(Německo) v Běloruské republice, 220005 Minsk, Nezavisimosti Ave. 58, blok 4, kancelář 408. Tel. / Fax (017) 290-01-81, tel. (017) 290-01-80.

Kompenzace nedostatku vitamínů Milgamma tablety: návod k použití při onemocněních zad a páteře, účinku a výsledku terapie

S neurologickými a ortopedickými patologiemi se často vyskytují sevřené nervové kořeny a komprese míchy, což vyvolává rozvoj mozkových komplikací. Často dochází k narušení fungování nervového systému s nedostatkem vitamínů B6 a B1. Je důležité zaplnit deficit neurotrofních látek, aby se zabránilo vážným komplikacím. Vhodná volba - tablety Milgamma Compositum.

Složky léčiva mají pozitivní vliv na stav neuronů, aktivují metabolické procesy, podílejí se na syntéze aminokyselin. S normalizací hladiny hodnotných látek se síla negativních symptomů snižuje na pozadí onemocnění zad a páteře, poškození centrálního nervového systému a periferních nervů.

Složení a uvolňovací forma

Tablety Milgamma Compositum obsahují dvě účinné látky: hydrochlorid pyridoxinu a benfotiamin. Koncentrace každé složky je 100 mg. Bílé tablety, ve skořápce. Povrch je hladký, bikonvexní, což usnadňuje podávání léčiva.

Léčivo ve formě tablet je 15 jednotek v blistrech z hliníkové fólie a PVC fólie. V krabičce jsou 2 nebo 4 blistry (30 nebo 60 tablet).

Akce

Vitaminy B1 (thiamin) a B6 (pyridoxin) jsou pro tělo kriticky důležité. Nedostatek prospěšných látek negativně ovlivňuje stav nervového systému a syntézu aminokyselin.

Bez účasti derivátů thiaminu s vysokou aktivitou není možný správný metabolismus sacharidů a přenos aldehydových skupin. Fosforylovaná forma pyridoxinu je nepostradatelná pro kompletní cyklus syntézy aminokyselin, tuků a sacharidů.

Benfotiamin - forma vitaminu B1 rozpustná v tucích. Po užití tablet Milgamma je účinná látka dobře absorbována ve střevě a dvanáctníku, biologická dostupnost je vyšší než 95%. Pyridoxin se rychle vstřebává v tenkém střevě (horní dělení) a aktivně se distribuuje po celém těle. Látka je transformována na pyridoxal-5-fosfát, vázaný na albumin, snadno proniká buněčnými membránami, což zvyšuje účinnost expozice.

Experimenty prokázaly výrazný účinek benfotiaminu a pyridoxinu. Z tohoto důvodu je lék Milgamma Compositum (tablety) často předepisován jako lék druhé linie pro komplexní odstranění bolesti při onemocnění zad a páteře. Injekce Milgamma účinně zastaví akutní, nesnesitelnou bolest, když jsou poškozeny obratle, cévy jsou stlačeny, mícha je zředěna a nervové kořeny jsou stlačeny na pozadí vertebrogenních patologií.

Seznamte se s příznaky dislokace krčních obratlů, stejně jako s možnostmi léčby patologie.

Přečtěte si o vertebrogenní cervikobilhialgii, o příčinách vývoje a metodách léčby onemocnění, přečtěte si na této adrese.

Indikace pro použití

Léčivo Milgamma Compositum je předepsáno pro komplexní terapii neurologických patologií v přítomnosti nedostatku thiaminu a pyridoxinu. Před přijetím léku je důležité objasnit, že koncentrace těchto látek je snížena v těle: lék obsahuje vysoké dávky benfotiaminu a hydrochloridu pyridoxinu, nadměrný příjem vitamínů je také škodlivý, stejně jako nedostatek živin.

Nedostatek pyridoxinu se často vyskytuje na pozadí zneužívání alkoholu, užívání některých léků: cykloserinu, isoniazidu, perorálních kontraceptiv s vysokou koncentrací estrogenů. Snížení příznivého účinku thiaminu, snížení koncentrace důležité látky v těle nastává při odběru dextrózy, riboflavinu, benzylpenicilinu, fenobarbitalu.

Kontraindikace

Lék Milgamma Compositum pro eliminaci neurologických poruch není indikován během těhotenství. Složky léčiva aktivně pronikají placentou, hematoencefalickou bariérou, rychle vstřebávají do krve a mateřského mléka. Během laktace také neberte lék s vysokou koncentrací benfotiaminu a pyridoxinu.

Další omezení pro použití:

 • nedostatečnost sacharózy-izomaltózy, vrozená intolerance na fruktózu;
 • přecitlivělost na vitamíny B;
 • věku dětí. Nedostatek údajů o účinku účinných látek v těle mladých pacientů vysvětluje odmítnutí užívání léčiva v pediatrické praxi.

Návod k použití

Lék s vysokou koncentrací neurotropních vitamínů je vydáván v lékárnách na lékařský předpis. Bez jmenování neurologa nebo vertebrologa by tablety neměly být užívány: nadměrný příjem účinných látek může vyvolat hypersenzitivní reakce, závratě. Dlouhodobé užívání a předávkování tabletami Milgamma Compositum způsobuje neurotoxický účinek.

Pravidla použití:

 • průměrná denní dávka je 1 tableta, podle doporučení lékaře, můžete vypít 2 nebo 3 jednotky léku;
 • Tablety spolkněte celé, vypijte vodu (až 150 ml);
 • za měsíc budete potřebovat konzultaci lékaře Podle výsledků testu odborník po prostudování klinického obrazu patologie rozhodne, zda má být přípravek Milgamma užíván ve vysokých dávkách nebo pouze v jedné tabletě denně;
 • dlouhý příjem vysokých dávek hydrochloridu pyridoxinu (200–300 mg denně) po dobu dvou až tří měsíců může vést k rozvoji neuropatie. Nejlepší volba - 1 měsíc na užívání 3 tablet denně, pak se zastaví na 1 jednotku během zbytku léčebného období;
 • pokud jsou zjištěni pacienti s jaterními a renálními patologiemi, není nutná korekce standardní denní dávky. Ve stáří je dovoleno užívat Milgamma podle schématu určeného lékařem.

Vedlejší účinky

Je důležité užívat lék Milgamma s vysokou koncentrací hydrochloridu pyridoxinu a thiaminu přesně podle schématu indikovaného neurologem nebo vertebrologem. Když je pozorována denní norma, negativní reakce na léčivo se vyskytují vzácně.

Možné nežádoucí účinky:

 • závratě, zmatenost;
 • alergické reakce na vitaminy skupiny B: kopřivka, vyrážka, otok a zarudnutí kůže, vzácně - anafylaktický šok;
 • někteří pacienti si v průběhu léčby stěžují na nevolnost.

Předávkování

Benfotiamin nezpůsobuje negativní symptomy se zvýšením denní dávky, ale přebytek hydrochloridu pyridoxinu (vitamin B6) nepříznivě ovlivňuje stav CNS. Předávkování je často doprovázeno rozvojem neuropatie, přinejmenším ataxie. Požití více než 1000 mg pyridoxinu během několika dnů může způsobit křeče.

Pokud pacient obdržel výjimečně vysokou dávku pyridoxinu, pak je třeba do půl hodiny odstranit nadbytek účinné látky z těla. Nejlepší možností je pít hodně tekutin, pak umělé zvracení. Dalším krokem je příjem sorbentu. Pohlcuje škodlivé složky Multisorb, Enterosgel, Bílé uhlí, Polysorb MP. Pokud nejsou v domácí lékárni k dispozici moderní léky, bude to dělat tradiční sorbent - aktivní uhlí. Tělo některých pacientů akutně reaguje na přebytek pyridoxinu a vyžaduje se intenzivní péče v nemocnici.

Dozvíte se o příčinách bolesti v kostrčích u žen a jak se zbavit nepohodlí.

V tomto článku jsou shrnuty účinné metody léčby meziobratlové hernie bederní páteře doma.

Přejděte na stránku http://vse-o-spine.com/bolezni/drugie/siringomieliya.html a přečtěte si informace o syringomyelii a způsobu léčby této nemoci.

Náklady na

Léčivo Milgamma Compositum vyrábí německá farmaceutická společnost Vervag Pharma. Léčivo s komplexem neurotrofických vitaminů patří do vysoké cenové kategorie.

Cena tablet Milgamma v balení č. 30 je 720–730 rublů, č. 60 je 1240 rublů. Je výhodnější zakoupit balení s velkým počtem tablet.

Pravidla pro ukládání dat

Tablety benfotiaminu a pyridoxinu by měly být uchovávány ve větraném prostoru, teplota by měla být až +25 ° C. Je nutné zajistit, aby se kombinovaná droga nedostala k dětem: v pediatrické praxi se lék s vysokou koncentrací neurotrofických vitaminů nepoužívá. Doba použitelnosti tablety Milgamma Compositum - 5 let.

Tablety Milgamma: analogy

Farmaceutické společnosti nabízejí několik účinných léků na bázi vitamínů B a dalších účinných látek. Každý lék má pozitivní vliv na nervový systém a syntézu aminokyselin.

Při výběru analogu tablet Milgamma je důležité zvážit nejen složení, ale také koncentraci účinných látek. Existují sloučeniny s mírnými a silnějšími účinky na nervovou tkáň. Optimální variantu vitamínů s neurotropním účinkem vybírá vertebrolog a neurolog. Je třeba vzít v úvahu věk pacienta, tendenci k alergiím, kontraindikace. Ne všechny kombinace jsou vhodné pro těhotné ženy.

Efektivní analogy:

Recenze

Tablety Milgamma Compositum obdržely mnoho pozitivních recenzí. Lékaři často předepisují lék s pyridoxinem a benfotiaminem pro interkonstální neuralgii, neuritidu, svírání ischiatického nervu, poškození svalů piriformis, syndrom bolesti při protruzi a meziobratlové kýly. Lék rychle zaplňuje deficit neurotropních vitaminů, normalizuje nervovou regulaci, zlepšuje syntézu aminokyselin, což má pozitivní vliv na stav těla.

Pacienti zřídka stěžují na vedlejší účinky, úleva přichází dostatečně rychle, pokud zkombinujete příjem tablet Milgamma s fyzioterapií, masáží, fyzioterapií. Jediné negativní je, že vysoce kvalitní lék je drahý: na 1 měsíc terapie je zapotřebí 730 rublů. Pokud neberete 1 jednotku denně, ale 2–3 tablety (jak předepsal lékař), pak se cena kurzu zvýší na 1 000–1 200 rublů.

Lék Milgamma - návod k použití injekcí a tablet

Milgamma je lék, který se dodává ve třech formách - ampule (pro intramuskulární podání), kapky (kompas), tablety - pro perorální podání. V jednom balení, můžete vidět lék Milgamma 2 ml 10 ampulí nebo 5 ampulí. Tablety v balení mohou být 30 nebo 60 kusů.

Milgamma - složení léku

Jedna ampulka obsahuje:

 • lidokain hydrochlorid;
 • hydrochlorid pyridoxinu;
 • kyanokobalamin;
 • hydrochlorid thiaminu.

Ampule mohou také obsahovat další pomocné látky:

 • čištěná voda pro injekce;
 • benzylalkohol;
 • hydroxid sodný;
 • benzylalkohol, atd.

Vzhledem k tomu, že injekce obsahují dostatečně velké množství účinných látek, měli byste se před použitím léku poradit s lékařem.

Milgamma ve formě dražé (kompasitum) a tablet se skládá z těchto látek:

 1. oxid křemičitý;
 2. mikrokrystalická celulóza;
 3. benfotiamin;
 4. sodnou sůl kroskarmelózy;
 5. talek;
 6. glyceridy;
 7. Povidon K30.

Farmakologický účinek

Nástroj se skládá z neurotropních vitamínů skupiny B, takže se obvykle používá k léčbě onemocnění spojených s nervovým systémem. Příjem Milgamma je účinný v přítomnosti zánětlivých a degenerativních procesů v těle.

Vitamin B, který je obsažen ve velkém množství v přípravku, má pozitivní vliv nejen na práci nervového systému, ale je také schopen zmírnit těžké bolesti, aktivovat všechny procesy mikrocirkulace. Lék zlepšuje tvorbu krve a v některých případech je předepsán pro nemoci pohybového aparátu.

Vitamin, který je obsažen v léčivu - B1 (nebo thiamin) vstupující do těla, je podroben procesu fosforylace. Rozkládá se tak za vzniku následujících látek - thiamin-difosfátu, stejně tak jako karboxylázy. Ten se aktivně podílí na všech procesech, které se týkají metabolismu sacharidů. Odborníci již dlouho poznamenal skutečnost: nedostatek vitamínu B1 v těle nepříznivě ovlivňuje zdraví - akumulované sacharidy v oxidovaném metabolismu tkání, což může vést k vážným problémům v budoucnu.

Pokud se nemůžete rozhodnout, v jaké formě je lepší koupit lék - je třeba mít na paměti, že benfotiamin se používá v tabletách - nahrazují chlorid thiaminu.

Vitamin B6 (jiný název - pyridoxin) je také fosforylovaný a produkty jeho metabolismu se aktivně podílejí na dekarboxylaci různých aminokyselin. Díky tomuto vitaminu se v lidském těle začínají produkovat různé fyziologicky zprostředkovatelé, včetně dopaminu, adrenalinu, serotoninu a také histaminu.

Pyridoxin a thiamin působí na sebe navzájem potenciaci účinku, v důsledku čehož se ukazuje, že lék Milgamma je účinný při onemocněních pohybového aparátu, stejně jako onemocnění úzce spjatých s nervovým systémem.

Vitamin B12 (také nazývaný kyanokobalamin) má antianemický účinek, aktivuje syntézu kreatininu a nukleových kyselin, methioninu, cholinu. Aktivně se podílí na všech procesech, které se vyskytují v tkáních a buňkách lidského těla. Kyanokobalamin účinně eliminuje syndrom bolesti (s lézemi centrálního nervového systému), přispívá k aktivaci metabolismu nukleové kyseliny.

Látka Lidokain, která je součástí Milgamma, má také analgetický účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika léčiva

Pokyny pro použití uvádějí, že v případě Milgamma vstřikování léku rychle vstupuje do krve a začíná se vstřebávat. Vzhledem k tomu, že tělo nemá dostatečné zásoby vitamínu B1, musí být denně přijímáno denně. Lék je v těle rozložen nerovnoměrně. Byly zaznamenány případy, kdy látka pronikla do placentární i hematoencefalické bariéry.

Porovnáte-li thiamin s ostatními vitamíny - je uložen v těle v zanedbatelných množstvích a vylučuje se hlavně ledvinami.

Vitamin B6 je distribuován rovnoměrně po celém lidském těle. Spojeno s plazmatickými proteiny - asi 80% látky. Penetráty přes placentu mohou být také vylučovány v malých dávkách mateřským mlékem. O něco později se vitamin oxiduje a tvoří kyselinu 4-pyridoxovou. Tato látka je zcela odstraněna po 2-5 hodinách.

Vitamin B12 se váže na bílkoviny, což vede ke skutečnému transportnímu komplexu - kyanokobalamin je distribuován po celém těle. Látka má schopnost akumulovat se v kostní dřeni. Lék se vstřebává v játrech a vylučuje se ve žluči do střeva - to znamená, že je možné, že se znovu vstřebává.

Kdy se Milgamma uplatní?

Léky může předepsat pouze zkušený lékař, zvolí si také dávku a formu, ve které bude pacient používat Milgamma. Obecně řečeno, lék se používá při komplexní léčbě syndromů a onemocnění nervového systému, bez ohledu na jejich původ.

Milgamma je účinným lékem proti těmto onemocněním:

 • paréza obličejového nervu;
 • neuritis;
 • neuropatie;
 • neuralgie;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • ganglionity;
 • diabetická polyneuropatie;
 • retrobulbární neuritis;
 • plexopatie;
 • osteochondróza páteře.

Také lék je předepsán lidem, kteří trpí noční křeče - v komplexní terapii.

Máte-li zájem o to, jak často můžete Milgamma píchnout - tato otázka se sjednává s lékařem. Jediná věc, kterou lze s jistotou říci, je, že injekce by měly být aplikovány alespoň jednou za 24 hodin.

Kontraindikace při užívání léčiva

Nemůžete užívat Milgamma, pokud má pacient alergickou reakci na složení léčiva.

 1. při srdečním selhání (dekompenzovaném), lék není předepsán;
 2. těhotenství, kojení, věk dítěte - tyto údaje ukazují, že Milgamma by neměl být užíván.

Pro získání podrobnějších informací musí pacient konzultovat lékaře. Odborník bude schopen předepsat správnou léčbu, individuálně zvolit dávkování a počet dávek.

Vedlejší účinky, které může lék způsobit

V podstatě je lék dobře snášen. V některých případech je však možný výskyt vedlejších symptomů - v tomto případě by měl být lék naléhavě zrušen.

 • Na straně imunitního systému: alergické reakce, kopřivka, vyrážka, zarudnutí kůže, doprovázené svěděním.
 • Nervový systém: změna vědomí, bolesti hlavy, únava, podrážděnost, závratě.
 • Na straně zažívacího ústrojí: nevolnost, bolest žaludku, zvracení nebo průjem.

Při užívání přípravku Milgamma byly také pozorovány kožní léze - objevilo se zvýšené pocení a akné. V některých případech, pokud je pacientovi injikován injekční roztok s obsahem léčivého přípravku, může být zaznamenáno podráždění a zarudnutí tkání přímo v místě vpichu injekce.

To může být způsobeno tím, že se látka vstřikuje příliš rychle, nebo dávka přesahuje soupravu. V každém případě bude pacient potřebovat pomoc zkušeného specialisty.

Návod k použití Milgamma (metoda a dávkování)

Aby se předešlo takovým nepříjemným jevům, jako jsou příznaky předávkování, je nutné pečlivě dodržovat doporučení specialisty, aniž byste sami upravovali dávkování. V tomto případě zákon „nepoškozujete kaši z másla“ není platný, můžete si jen ublížit.

Pokud jsou pacientovi předepsány injekce - v tomto případě je nutné aplikovat léčivo intramuskulárně: 2 ml jednou za 24 hodin - nejlépe ráno. Průběh léčby závisí na závažnosti onemocnění, obvykle trvá 6 až 10 dnů. Jako udržovací léčbu je nutné Milgamma píchnout přibližně dvakrát až třikrát týdně. Také lék může být užíván v tabletách - ke konsolidaci výsledku stačí pít 1 tabletu denně.

Ve formě tablet pro účinnou léčbu je třeba užívat 3 tablety Milgamma denně - ráno, na oběd a večer. Mnozí odborníci tvrdí, že léčba injekcemi v tomto případě není nejlepší možností, takže se snaží převést pacienta na injekce co nejdříve. Trvání léčby pilulkami je jeden měsíc.

Předávkování

Pokud pacient výrazně překročí dávku, může dojít k předávkování, jehož symptomy mají podobnost s vedlejšími účinky - jejich závažnost však bude silnější. V tomto případě je nutné vzít pacienta do nemocnice, kde lékaři provedou symptomatickou léčbu onemocnění a budou také sledovat stav pacienta.

Milgamma a alkoholické nápoje: je kompatibilní?

První otázkou, která je pro mnohé zajímavá, je to, zda je možné opít mléko a alkohol. Návod k použití indikoval, že užívání léku netoleruje alkohol v žádném z jeho projevů. Ve stavu alkoholické intoxikace je zaznamenáno zvýšené emocionální vzrušení, pak může přispět k dalším, ne zcela adekvátním akcím.

Pokud systematicky užíváte lék a alkohol, v tomto případě lze poznamenat, že funkce jater může být časem narušena a kardiovaskulární systém může selhat.

Další upozornění - před zahájením léčby musí být alkohol z těla zcela odstraněn. Jinak se léčivé látky v těle jednoduše neabsorbují, to znamená, že léčba bude prováděna zbytečně.

Lidokain, který je součástí léčiva, má analgetický účinek a také nemůže být kombinován s alkoholem, protože se mohou objevit určité vedlejší účinky.

Jaké příznaky se mohou objevit, pokud se osoba rozhodne během léčby pít alkohol?

 • ztráta orientace v prostoru;
 • závratě;
 • zvracení, nevolnost;
 • intenzivní ospalost;
 • bolest v končetinách.

U velkých dávek alkoholu je možné, že pacient může dokonce ztratit vědomí nebo se chovat zcela nedostatečně.

Analogy

Analog je lék, který obsahuje stejnou účinnou látku. Pokud máme tři z nich v Milgamma - B1, B6, B12, stejně jako Lidocaine, a analogový bude mít tři složky. Synonymum (generické) lze vyrábět v jiné zemi a mít jiné náklady, takže při výběru léku byste měli věnovat pozornost těmto faktorům. Často se stává, že člověk zaplatí spoustu peněz jen proto, že se droga vyrábí v jiné zemi.

Zvláštní pokyny k léčbě Milgamma
 1. Lék musí být uchováván v suchu, mimo dosah dětí. Teplota vzduchu by neměla být vyšší než 25%.
 2. Pokud je injekční roztok injikován intravenózně, nikoliv intramuskulárně, je naléhavě nutná pohotovostní lékařská služba, stejně jako zajištění toho, že pacient je monitorován ošetřujícím lékařem.
 3. Během léčby je lepší upustit od práce s mechanismy, které vyžadují zvýšenou vyrovnanost - i když neexistují spolehlivé údaje o schopnosti potlačit nervový systém.

Mnoho odborníků tvrdí, že lék Milgamma compositum je možné použít ve veterinární praxi. Je však lepší být v bezpečí a poraďte se se svým lékařem, abyste si byli jisti, že přípravek nezpůsobí zvířeti ještě větší škody.

Náklady na Milgamma mohou kolísat - vše záleží na výrobci, stejně jako na lékárně, kterou si osoba vybere. Pokud se podíváte obecně - lék může stát od 240 do 360 rublů.

Recenze týkající se používání přípravku Milgamma

Číslo revize 1

Lékaři mi diagnostikovali osteochondrózu páteře. Pokud někdo neví, pak tato choroba způsobuje velké nepohodlí. S trochou námahy je v zadní oblasti pocit bolesti. Stává se, že s bolestivou a chronickou bolestí každého obratle se v některých odděleních objevuje také pulzující bolest přílivu a odlivu.

Obvykle mám hrudní a bederní. Užívání zahřívání mastí po určitou dobu může zmírnit příznaky, ale stále nedává účinný účinek. Nikdy jsem neměla zvláštní touhu jít k doktorům, myslela jsem si, že všechno projde sám, ale když jsem se vrátila, musela jsem.

Prošel diagnózou, absolvoval testy. Lékař mi předepsal Milgamma a tento lék mi velmi pomohl s bolestí zad a také mi zlepšil celkovou pohodu.

Vladimir, 56 let Moskva

Zkontrolujte číslo 2

Není to tak dávno, měl jsem bolest v krku. Ležela v nemocnici pod kapátkem. Zdá se, že taková známá choroba je přístupná jednoduchému ošetření, ale tomu tak nebylo. Angina pro mě skončila silnou bolestí na krku, stejně jako další nepříjemnou nemocí - plexopatií.

Začátkem tohoto příběhu je moje propuštění z oddělení ORL. Poté, co jsem psal a vzpamatoval se z bolavého hrdla, začal jsem se vzdávat krku, měl jsem pocit, jako bych si vytáhl krční sval. Ale radost, protože jsem opustil lékařskou instituci, potlačil úzkost.

Příští den se bolest zintenzivnila, ale ani toto nezahrnuje můj pocit nebezpečí. „Možná je polštář špatný!“ Pomyslel jsem si. O několik dní později hřbet hlavy, ucha a krku hořel ohněm! Vypálil jsem to, křičel jsem, otřel si krk mastí a poté, co jsem usrkl hrst tablet s anestetickým účinkem, jsem šel do postele.

Strach, který jsem zažil, nikdy nezapomenu! Kalhoty a imobilizovaný krk vštěpily výzvu k ambulanci a poslali ji do zdravotnického zařízení. Tam jsem okamžitě dostal elektro-neuroprogram a rentgenový snímek cervikální oblasti. Zjistil jsem, že jsem měl bolest v krku - předepsali mi antivirovou terapii a Milgamma. Pomohlo to díky!

Olya, 32 let - Ufa

Zkontrolujte číslo 3

Bolest zad mě pronásledovala celý život. Nikdy se neobrátil o pomoc, protože si je jistý, že je v medu. Instituce pracují pouze šarlatáni, kteří si na svých pacientech jen vybírají.

Musel jsem ale použít, když mě bolest v zádech prakticky přivázala k posteli a všechny pohyby vedly k vnitřní agónii. Nemusela jsem dlouho trpět. Můj spolubydlící zavolal sanitku a při příjezdu se lékaři rozhodli vzít mě do nemocnice. Po prohlídce lékaře a jmenování Milgamma - odstraněn jako ruka.

Jevgenij, 40 let - Novosibirsk

Číslo revize 4

Byla jsem těhotná a bolesti zad se objevily ve třetím trimestru. Přirozeně, během těhotenství, velké břicho a zátěž na páteři může ovlivnit celkový stav, ale pocit pálení v oblasti hrudníku mi nedal odpočinek. Neodvážil jsem se jít k lékaři, protože předpis a podávání léků může ovlivnit zdraví dítěte.

Bolesti zad, právě jsem se zmínil o vyšetření u gynekologa, na které odpověděla: „Miláčku, co jsi chtěl? Toto je těhotenství! Neměla byste se cítit dobře! “ Utrpení bolesti zad a neustálé uchopení - čekal jsem na porod.

Porodila chlapce - 3 700 kg. Tento hrdina! K celkovému stavu však přispěl i obtížný porod. Ráno po porodu jsem se probudil v divoké panice! Zadek hořel a divoká bolest mi zabránila v pohybu.

Sestra volala o pomoc. Přišel lékař, vyšetřil a předepsal Milgammu. Zadní část prošla, ale teď je nemožné kojit dítě, pouze dětskou výživu. Díky lékařům za zdravého syna a zdraví!

Šok! Složky léku Milgamma neslučitelné!

Kolikrát jste slyšeli o určitém magickém léku „Milgamma“, který lékaři často předepisují pro přetrvávající chronickou bolest neurologických vlastností. Dříve, z nějakého důvodu, to bylo silně doporučeno pro cervikální osteochondrózu. Lék byl prezentován jako vitaminový komplex, prakticky neškodný. Ano a jaká škoda by se zdála být způsobena vitamíny, zejména skupinou B? Podrobná studie interakce složek obsažených v léku je však šokující. Proč jsou injekce Milgamma a tablety Milgamma nebezpečné?

Kombinovaná příprava "Milgamma": složení a vlastnosti složek

Milgamma je k dispozici jako injekční roztok (10 ampulí v balení) a pilulky Milgamma compositum (15). Jedna ampulka obsahuje 2 ml léčiva, jednu tabletu - 100 mg.

Hlavní provozní komponenty

Složení hlavních aktivních složek roztoku pro injekce Milgamma (a jeho náhradníků Kombilipen, Trigammy) zahrnuje tři vitamíny skupiny B a anestetikum lidokain.

Účinné látky v tabletkách Milgamma jsou dvě kompozice - B1 a B6.

Vlastnosti vitamínů B

To je to, co způsobuje důvěru, protože mnoho lidí ví, že vitamíny B:

 • zlepšení aktivity centrálního nervového systému a neuromuskulárního systému;
 • mají analgetický účinek (při použití ve vysokých dávkách);
 • podílet se na energetickém metabolismu a tvorbě krve.
 • Vitamin B1 podporuje metabolismus sacharidů, tuků a bílkovin, to znamená, že tyto sloučeniny přeměňuje na energii.
 • Vitamin B6:
  • podílí se na metabolismu sacharidů;
  • syntetizuje PNN mastné na vás a hemoglobin;
  • reguluje činnost centrálního nervového systému;
  • obnovuje červené krvinky;
  • stimuluje imunitní systém.
 • Vitamin B12:
  • podílí se na produkci červených krvinek;
  • obnovuje nervovou tkáň;
  • reguluje činnost centrálního nervového systému.

Není to úžasné vlastnosti? Ale pamatujte si toto: Pokud mixujete všechno užitečné v haldě, můžete získat nulu

Inkompatibilita vitaminu v Milgamma

Toto je nejdůležitější věc, o které se pokyny neříkají:

Všechny vitamíny používané v Milgamma, vzájemně ovlivňují a nemohou být použity společně!

Nevěděl? Zde je to vlastnost všech kombinovaných léků - obsahují mnoho užitečných složek a zdá se, že šetří čas pacienta: nemusíte nic míchat, vše, co potřebujete, je již v injekci nebo tabletu. Užitečné vlastnosti ve směsi však ve skutečnosti nemusí zůstat po vzájemném působení složek.

Tabulka kompatibility s vitamínem B:

A nejnebezpečnější věc je, že takový lék se stává nejen zbytečným, ale také škodlivým.

Ukážme, že marnost a škoda na drogách Milgamma:

 • Vitamin B1 deaktivuje vitamín B12, to znamená, že je přeměněn na neužitečný dudlík, placebo. (Podobný účinek na B12 působí soli železa, mědi a askorbů).
 • Vitamin B6 zpomaluje aktivaci vitaminu B1.
 • Wit. B12 se zabývá trojnásobným drcením:
  • zvyšuje alergii na B1;
  • díky iontu kobaltu pomáhá rozkládat B1 a B6.

Alergie na Milgamma, jejíž varování varuje, je tedy daleko od náhodného jevu: je způsobena společným příjmem vitamínů B1 a B12.

Alergie je záměrně záměrně plánována výrobci M., z nějakého důvodu, smíšené nekompatibilní vitamíny v jedné láhvi.

Co zůstane v suchých zbytcích, účinek vitamínů je vyrovnán? Pouze anestetická vlastnost lidokainu, která způsobuje další závažný vedlejší účinek.

"Léčiva" v Milgamma je vlastně jen lidokain

Část lidokainu má silný analgetický účinek (silnější než novokain). (Nezapomeňte na axiom: Čím silnější je anestetikum, tím škodlivější je.). Dokážeme to otevřením lékařské příručky.

Varování: Udržujte lidokain mimo dosah dětí a buďte opatrní, protože při jeho požití může způsobit závažnou alergickou reakci nebo dokonce smrt.

Čteme další kontraindikace lidokainu:

 • alergická reakce;
 • srdeční vrozená anomálie (WPW-Wolfs-Parkinsonův-bílý syndrom);
 • poruchy srdečního vedení (blokáda komor a atria) v nepřítomnosti zavedených stimulačních sond (atrioventrikulární a sinoaurikulární blokáda AV a SA);
 • kardiochok;
 • syndrom nemocného sinusu (SSS);
 • druhé až třetí stupně selhání srdce.

Všimněte si, že tyto patologie se mohou vyskytnout u velmi mnoha srdečních onemocnění (angina pectoris, srdeční infarkt, kardioskleróza, srdeční hypertrofie, zvýšená fyzická námaha atd.).

 • krvácení;
 • nízký krevní tlak;
 • hnisavé zánětlivé procesy;
 • stav šoku;
 • selhání jater a ledvin;
 • hypovolémie;
 • těžká myasthenia gravis;
 • epileptické záchvaty;
 • stáří a oslabený stát.

Nyní se obracíme na pokyny vypracované výrobci.

Milgamma: návod k použití

Vlastnosti složek se staly základem pro oficiální indikace pro použití léčiva M. V jakýchkoli pokynech pro použití Milgamma.

Můžete si přečíst hlavní účel léku - zánětlivé a degenerativní onemocnění centrálního nervového systému.

 • radiculitis (syndrom radikulární bolesti);
 • myalgie;
 • periferní neuropatie diabetické a toxické povahy;
 • různé neuritidy, plexitidy a neuralgie zahrnující obličejový, trigeminální, interkonstální nerv;
 • retrobulbární neuritis;
 • herpetická neuralgie;
 • periferní paréza, atd.

Vzhledem k neslučitelnosti a vyrovnání působení vitamínů obsažených v přípravku je však možné tento úplný seznam deklarovaných vlastností nahradit pouze jednou věcí - anestézií.

Ale stálo to za to dělat tolik hluku kvůli jedné nemovitosti? A proč nebylo možné omezit jen jeden lidokain (anestetika za penny za cenu)? A v žádném případě nemůže tento symptomatický lék, ve kterém skutečně funguje jen jeden lidokain, vyrovnat se s degenerativními chorobami nervového systému.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Injekce Milgamma a tablety Milgamma jsou kontraindikovány:

 • Osoby s přecitlivělostí na lidokain (především) a vitamíny B;
 • pacientů v akutním stadiu srdečního selhání;
 • novorozenci a malé děti;
 • během těhotenství a kojení.

Možné vedlejší příznaky ve formě:

 • tachykardie;
 • alergie: anafylaktický šok, kopřivka, svědění, bronchiální spazmus, angioedém, akné;
 • nadměrné pocení;
 • další reakce způsobené rychlým zavedením lidokainu.

Tam je také velká bolest injekce.

Není dost kontraindikací? A proč jsou všechny choroby srdce indikovány pouze srdečním selháním? Vrátíme se opět k lidokainu a jeho rozsáhlému seznamu vedlejších účinků. Vzniká podezření:

Milgamma by obecně neměla být předepisována dětem, alergiím, jádrům, astmatikům ani starším pacientům!

Ale o tom v instrukci ani gu-gu.

Interakce s jinými léky

Navzdory tomu, že samotné vitamíny jsou neslučitelné, nás instrukce pečlivě varuje:

 • Kombinované použití se sulfidy a mědí vede k rozpadu vit. B1 a produkty rozkladu deaktivují jiné vitamíny B.
 • B1 přestane působit, když Ph> 3.
 • Levodop snižuje účinek B6.

Je nežádoucí používat Milgamma společně s penicilinem, penicilaminem, riboflavinem, cykloserinem, solemi těžkých kovů a mědi, fenobarbitalem, adrenalinem, jodovými přípravky, glukózou.

Ale proč o tom víš? Koneckonců, téměř žádné vitamíny B v Milgamma stále zůstávají po jejich interakci. Ale tady je to, co je opravdu důležité:

Nedoporučuje se pít alkohol spolu s recepcí Milgammy kvůli lidokainu, který je v něm obsažen. To může způsobit bolesti hlavy, deprese, ospalost.

Proto žádný hloh!

Jak používat tento úžasný lék?

Návod, jak Milgamma používat

Injekce Milgamma

 • Injekce se vstřikuje hluboko do svalu 2 ml jednou denně po dobu (to je terapeutická dávka pro exacerbace).
 • Trvání léčby - do vymizení akutních symptomů.
 • Udržovací terapie - jeden záběr denně, dvakrát nebo třikrát týdně. Přeneste do tohoto schématu, jakmile dojde ke zhoršení.

Upozornění: injekce jsou prováděny pouze intramuskulárně, intravenózní podání je nepřijatelné!

Milgamma pilulky

Kapky odebrané ve fázi zotavení po dobu dvou až tří týdnů, jedna tableta denně.

Analogy Milgammy

Úplné náhrady Milgamma jsou Combilipen a Trigamma.

Existují také podobné prostředky: Neuromultivitis, Complivit atd. Jedná se o komplexní vitamínové přípravky bez lidokainu, proto mají méně vedlejších účinků a mohou být předepsány dětem. Nicméně při výrobě těchto léků se používá negramotný přístup k míchání "na hromadu" konfliktních vitaminů a minerálů, které je třeba brát odděleně.

Zvláště významné Complivit, ve kterém smíšené a neslučitelné kombinace B plus přidaná kyselina askorbová, soli železa a mědi, ničící vitamin B12.

O správném odděleném přísunu mikroživin

Užívejte vitamíny B1, B6 a B12 odděleně. Nekombinujte vitamin B12 s vitaminem C, železem a mědí.

Kompetentní neurolog nikdy nepřiřadí Milgammu pacientovi, ale navrhne následující schéma pro samostatné podání:

 • Prvních 10 dnů: B12 (každý den) a B1, B6 (střídají se každý druhý den) - je lepší rozdělit injekce v čase a udělat je v různých hýžděch, protože B12 interaguje s B1 a B6.
 • Druhé 10 dnů: B12 se nahrazuje B2. Střídání B1 a B6 zůstane zachováno.

Injekce se provádějí v období zotavení, a nikoli během exacerbace, kdy je možné užívat antibiotika a jiná léčiva, která jsou neslučitelná s vitamíny. Výběr injekčního schématu provádí ošetřující lékař individuálně.

Pouze s touto technikou bude smysl pro vitamíny B, které jsou skutečně prospěšné pro nervový systém, mohou anestetizovat a dokonce působit jako antidepresiva.

A v závěru o cenách. Poslední šok v tomto článku.

Cena Milgamma

Náklady na kombinovaný lék Milgamma v průměru asi 500 rublů.

Vypočítejte náklady na jednotlivé komponenty:

 • B1, B6, B12 - přibližně 21 třísek (10 ampulí) každého přípravku. Pouze 63 rublů.
 • Cena lidokainu: od 14 rublů.
 • Celková cena 77 rublů.

Cena lidokainu a vitamínů B je 7krát levnější než Milgamma a bez lidokainu - 8 krát!

Závěry

 • Neměli byste předepisovat lék Milgamma a podobné děti, nemocné a starší osoby.
 • Lidokainová analgezie se nejlépe provádí v akutním období s intenzivní bolestí a léčbou vitamíny B v rehabilitaci.
 • Je nepřijatelné míchat vitamíny B1, B6, B12 mezi sebou, protože se stávají nepoužitelnými a dokonce škodlivými.
 • Výhody pouze oddělený příjem mikroživin. Jsou mnohem levnější než vitamínový komplex Milgamma.
 • Nelze propagovat přípravek obsahující silnou anestetikum, jako je Milgamma, jako redukující a málo nebezpečný prostředek.