Image

Co když se kůže mezi prsty praskne a odlupuje se?

Pokud se kůže mezi prsty praskliny, pak je vysoká pravděpodobnost, že jste se potýkají s plísňovým onemocněním, které nebude jít pryč sám. A pokud přidáte do ran stále silné svědění a nepříjemný zápach, který je pozorován u 90% pacientů, pak si dokážete představit, o jaký druh nepohodlí se jedná. Ale je to vždy otázka houby mezi prsty na nohou nebo příznaky mohou být způsobeny jinými chorobami nebo obvyklým nedodržováním pravidel osobní hygieny? Zkusme na to přijít.

Důvody

Nejvíce nevinným důvodem pro popraskání kůže a odlupování mezi prsty je nesprávně zvolená obuv. Tento jev je typický pro dívky, které v závodě o módu mohou zanedbávat pohodlí a nosit úzké boty, které negativně ovlivňují nohu. Existují i ​​jiné důvody výskytu této choroby:

 1. Epidermofitiya noha. Velmi časté houbové onemocnění, jehož hlavními příznaky jsou praskliny v patách a mezi prsty, doprovázené silným svěděním, loupáním, zarudnutím a nepříjemným zápachem. V běžících formách mohou být postiženy destičky nehtů a rány mohou prasknout v krvi. Infekce se obvykle vyskytuje v lázních, tělocvičnách a veřejných sprchách.
 2. Zastavení rubromykózy. Je to také velmi častá plísňová infekce lokalizovaná mezi prsty na nohou, na patách a nehtových destičkách. Hlavními příznaky jsou pálení, pláč, praskliny a svědění v oblasti interdigitálních záhybů. V pokročilých případech může dojít k odlupování kůže a krvácení v oblasti lézí. K infekci dochází po osobním kontaktu s pacientem a přes koupelnové doplňky.
 3. Kandidóza. Velmi vzácně, ale stále existují případy, kdy se kvasinkové houby šíří z genitálií a sliznic na nohy a nehty. Projevy kandidózy jsou doprovázeny suchostí kůže, která se neustále praská a leze. Mezi prsty na nohou a na záhybech nohy se tvoří bolesti.
 4. Alergická reakce. Často nevidíte projevy ekzému nebo kontaktní dermatitidy na nohou, a to se děje zejména u malých dětí. Alergeny mohou být syntetické boty nebo ponožky. Výrazné symptomy - výskyt mnoha malých puchýřů v mezizubních záhybech a na nohou, pálení, zarudnutí a svědění.

Je také nemožné vyloučit možnost loupání a ran mezi prsty v důsledku hyperhidrózy chodidel nebo nadváhy. Dokonce i avitaminóza může vést k tomu, že kůže v místech záhybů na noze může prasknout.

Prasklá kůže mezi prsty na fotografii

Diagnostika a léčba

Je velmi obtížné nezávisle určit příčinu prasklin mezi prsty a na noze, protože ani zkušení dermatologové nemají vždy celodenní vyšetření, aby okamžitě provedli přesnou diagnózu a například odlišili nohy sportovce od ruberitidy. Pokud příznaky nezmizí do 2-3 dnů, a rány jen zvětší velikost, pak je lepší, aby self-léčit a domluvit si schůzku s dermatologem.

Epidermofitiyu nohy v počáteční fázi lze vyléčit pomocí místních přípravků, jako jsou: t

 • Klotrimazol - 3 krát denně po dobu 7-10 dnů;
 • Terbinafin - 2x týdně;
 • Mikonazol - 2 krát během 1 týdne.

Kombinace imidazolových mastí a hydrokortizonu. V pokročilých stádiích nebo rizikových pacientech lze systémovou terapii předepisovat pomocí moderních syntetických antifungálních léčiv.

Rubromykóza chodidel se obvykle léčí pomocí antimykotických lokálních činidel:

 • krém nizoral;
 • mast Mycozoral;
 • Batrafenův roztok a mast;
 • krém a roztok Exoderil, atd.

Bez ohledu na typ houby je předpokladem úspěšného uzdravení:

 • Zpracování a dezinfekce obuvi;
 • Praní prádla (ponožky, listy);
 • použití prášku a prášku;
 • odmítnutí návštěvy veřejných sprch, bazénů a koupelí v době ošetření;
 • na sobě jen boty a pantofle.

Chcete-li se zbavit kandidózy na nohou, můžete použít azolové a triazolové antimykotické léky:

Pokud jsou praskliny a loupání mezi prsty způsobeny hyperhidrózou nohou nebo alergickou reakcí, je třeba léčit základní onemocnění. Mnoho lékařů tvrdí, že lidé, kteří mají problémy s nadváhy a těžkými pocení nohou, jsou několikrát častěji vystaveni hyperhidróze a plísňovým onemocněním.

Popraskaná kůže mezi prsty - je to houba?

Kůže na nohách, zejména v oblasti chodidel a mezi prsty, často není v nejpříznivějších podmínkách. Vzhledem k dlouhému pobytu v botách, tlaku, hojnému pocení, nedostatku hygienických postupů a dalších negativních faktorů se tato oblast stává zranitelnou. Mezi prsty se hromadí nejen produkty potních a mazových žláz, ale také prachové částice. To vše společně vytváří příznivé podmínky pro různé kožní reakce, aktivitu patogenní mikroflóry atd.

Kromě toho je kůže mezi prsty, která je součástí celé kůže, také vystavena běžným onemocněním, jako je ekzém, lupénka, dermatitida a různé druhy lišejníků. Jestliže tělo postrádá některé vitamíny a mikroelementy, nebo příroda, osoba má suchou, citlivou pokožku, pak trhliny mezi prsty mohou být jen zvláštním projevem této funkce. V tomto případě však bude tento jev pozorován s různým stupněm intenzity v celém těle.

Pokud se koža praskne mezi prsty, zůstane prakticky nezměněna v ostatních oblastech nebo je méně ovlivněna, může být důvodem:

 1. Plísňová infekce
 2. Avitaminóza.
 3. Hormonální poruchy.
 4. Systémová onemocnění.
 5. Alergické reakce.

Kromě toho, diabetes, obezita, dokonce i jednoduché porušení pravidel osobní hygieny může vést k prasklinám v interdigitalovém prostoru. Nejčastěji však nemoci plísňové povahy vedou k problémům tohoto druhu. Patogeny, v tomto případě různé druhy hub, snadno padají na pokožku nohou. Zde najdou podmínky nejpříznivější pro jejich vývoj - teplo, vlhkost, nedostatek světla a vzduchu.

Nejčastější příčina

Pokud hovoříme o prasklinách v kůži, kandidóza má mezi jinými houbovými chorobami poněkud izolované místo. Mechanismus vývoje různých mykóz spočívá v proniknutí patogenu na kůži nohou, jeho následné reprodukci a v důsledku toho vzniku léze. Kandidóza je plísňová infekce, která může infikovat jakoukoliv část kůže a sliznic, včetně orgánů genitourinárního systému, kožních záhybů, ústní dutiny, sliznice hrtanu atd.

Kauzální agens kandidózy, houby Candida, je podmíněně patogenní, protože se nachází v malém množství v těle každého zdravého člověka. Pod vlivem určitých příčin se však jeho populace může dramaticky zvýšit, což ovlivňuje určité oblasti těla. V těchto zónách vzniká ohnisko infekce, které je následně diagnostikováno jako kandidóza. Zároveň je zde mnoho faktorů, které mohou tento proces provokovat. Patří mezi ně:

 • dřívější infekční onemocnění;
 • použití určitých (převážně antibakteriálních) léčiv;
 • porušení gastrointestinálního traktu;
 • imunodeficience;
 • hepatitida C;
 • diabetes;
 • onkologie a další

Jednou z hlavních podmínek pro rozvoj kandidózy je snížení imunity, která je ve všech těchto případech zcela přirozená.

Kandidóza se také projevuje zvláštním způsobem, lišícím se od mnoha plísňových onemocnění. Pokud jde o porážku kůže nohou, příznaky jsou následující:

 1. Vznikla zčervenaná plocha s bílým povlakem ve středu.
 2. Vzniknou malé bubliny s kapalinou.
 3. Jak prasknou bubliny, dochází k ulceracím.
 4. Prasklá kůže mezi prsty.
 5. Praskliny krvácí, způsobují bolest.
 6. Hranice postižené oblasti jsou fuzzy.
 7. Jak nemoc postupuje, fokus se rozšiřuje - na nohou se objevuje škálování.

Ignorovat známky kandidózy je nemožné, protože způsobují velké nepříjemnosti. Krvácení trhlin bolí s každým pohybem a dokonce i když je pot potlačen nebo stlačován. Symptomatické účinky zaměřené na obnovení integrity kůže, například použití činidel s regeneračním účinkem, jsou neúčinné. S tímto problémem se lze vyrovnat pouze potlačením aktivity patogenní mikroflóry.

Prasklá kůže mezi prsty na fotografii

Komplikace a léčba

Když kůže mezi prsty praskne, z jakéhokoliv důvodu, to je vždy nebezpečné. Různé patogenní mikroorganismy se snadno dostanou do vytvořených lézí, což způsobuje závažná ložiska zánětu. Pokud praskliny nejsou jediným problémem, ale příznakem plísňové infekce, situace je ještě větší. Nezapomeňte, že přítomnost kandidózy již sama o sobě svědčí o poklesu imunity, proto tělo nebude schopno plně reagovat na možnou hrozbu.

I když se taková léze nevyskytne, kandidóza je nebezpečná tím, že se může stát chronickou, šířit se do zdravých oblastí nebo přenášet na jiné lidi. Léčba chronické kandidózy je časově náročný a velmi dlouhý proces. Tato choroba nemůže projít sama, protože houba Candida, která je v podmínkách příznivých pro sebe, nemá důvod snižovat svou populaci. A pokud se v počátečním stádiu kůže mezi prsty praskne, pak je následně postižena celá noha, což dokonce vede ke strukturálním změnám v epidermis.

Proto je žádoucí identifikovat nemoc a zahájit její léčbu, jakmile se první příznaky objeví ve formě zarudnutí a malých vodních bublin. Obvykle je léčba zahájena včas a je velmi účinná a trvá přibližně dva týdny. V tomto případě platí:

 • vnější činidla (masti, spreje);
 • systémové léky (v případě potřeby);
 • vitamínové a minerální komplexy;
 • symptomatická léčiva;
 • imunomodulační léčiva (pro chronické).

Po celou dobu léčby se doporučuje upustit od vícesložkových produktů osobní hygieny, které mohou vyvolat alergickou reakci, vyloučit vliv chemikálií v domácnosti na postižené místo a traumatické účinky.

Měli byste také pečlivě dodržovat pravidla osobní hygieny, pravidelně ošetřovat vaše nohy antibakteriálními roztoky, zvláště pokud se objeví kůže mezi prsty na prsou, vředy a další stopy macerace.

A tento článek byl pro vás užitečný.

Příčiny a způsoby odstranění trhlin mezi prsty

Denní namáhání nohou a nepříjemně zvolené boty často vedou k nepříjemným následkům. Jedním z nich jsou trhliny mezi prsty, což způsobuje značnou bolest a nepohodlí.

Jejich vzhled naznačuje problémy v těle a je třeba je řešit. V opačném případě může dojít k dlouhodobé a nákladné léčbě. Aby se tomu zabránilo, má smysl zahájit léčbu trhlin na samém počátku jejich vzhledu.

To vede k tvorbě trhlin

Trhliny v nohách - vážný problém. Vyskytují se u dospělých a dětí a jsou často doprovázeny rozvojem infekce, což způsobuje bolest a přináší mnoho nepříjemností, včetně estetických. Proto se jich chcete co nejdříve zbavit. Již dlouho je známo, že léčba jakéhokoliv onemocnění by měla být zahájena objasněním příčin jeho vzniku a jejich následným vyloučením.

Toto pravidlo platí také pro trhliny v mezizubních prostorech. Existuje mnoho faktorů schopných provokovat jejich vzhled. Obvykle mohou být rozděleny do dvou velkých kategorií.

 1. Externí. Mají nepříznivý vliv na kůži nohou zvenčí. Jedná se o nekvalitní boty z umělých materiálů, nesprávně zvolené, stísněné, což vede ke zvýšenému pocení. Obvykle vede k postupnému vytváření trhlin v kůži v oblasti malíčku (pod ním). Do této kategorie spadá vývoj plísňové infekce, která se projevuje specifickým zápachem s svěděním, plenkovou vyrážkou a hlubokými prasklinami. Je těžké si to zaměnit s čímkoli jiným a diagnostika obvykle nezpůsobuje problémy. Dalším vnějším faktorem je zanedbávání pravidel osobní hygieny, které často končí zánětlivými procesy a tvorbou trhlin. Tato patologie může také nastat v interdigitálních prostorech a v důsledku prodlouženého kontaktu chodidel s vnějšími podněty. Jako příklad lze uvést nesprávně provedenou pedikúru nebo suché mozoly, které často vedou k trhlinám. Je třeba objasnit, že všechny uvedené důvody se obvykle projevují v období jaro-léto.
 2. Vnitřní. Jsou projevy patologických změn vyskytujících se uvnitř těla ve formě:
  • diabetes mellitus: vede k suché kůži nohou a nedostatku vody v těle, což má za následek praskání kůže mezi prsty;
  • nadváha: nadměrné namáhání nohou vede k vymačkání kůže, jejich zahuštění, suchosti a praskání;
  • problémy s prací štítné žlázy: vedou k narušení metabolických procesů a suché kůže, což v konečném důsledku vede k trhlinám;
  • cirkulační dysfunkce: je příčinou nedostatečného příjmu živin a kyslíku v epidermis, v důsledku čehož se stává tenčí a náchylnější k účinkům vnějších faktorů a často trhlin;
  • hormonální selhání: nerovnováha hormonů v těle má vždy nepříznivý vliv na stav kůže, která se stává tenkou a suchou, což je předpokladem vzniku trhlin;
  • nevyvážená výživa: nedostatek živin vede k nedostatku vitamínů, což nepříznivě ovlivňuje pokožku nohou, což vede k prasklinám.

Je to důležité! Mezi další příčiny patří nekontrolovaná medikace, nedostatečná hydratace kůže a patologické faktory spojené s různými chorobami, pracovní či sportovní činností. Častěji se objevují praskliny u lidí s gastritidou, vředy, profesionálními sportovci, tanečníky a běžci. Často je kůže na nohách prasklá u těhotných žen v důsledku změn hormonálních hladin a beriberi.

Metody zpracování trhlin

Infekce ve formě kolonií hub v nohou je poměrně častou příčinou vzniku trhlin v mezerách prstů. Proto stojí za to věnovat zvláštní pozornost jeho okamžitému ošetření. Předtím je však nutné navštívit zkušeného odborníka, protože pouze lékař je schopen přesně diagnostikovat přítomnost nebo nepřítomnost plísní na kůži. Pro tento účel jsou prováděny speciální studie a analýzy.

Teprve poté je třeba přejít k terapii, kterou lze provést dvěma způsoby.

 1. Farmaceutické přípravky. Při diagnostice infekce ve formě kolonií plísní na počátku vývoje lékaři obvykle předepisují následující léky ve formě krémů a mastí pro praskliny:
  • Lamisil;
  • Thermikon;
  • Klotrimazol;
  • Terbinafin.

Při diagnóze infekce v těžké formě jsou podobné obecné léky předávány ve formě tablet (v kombinaci s krémy z trhlin nebo mastí).

 1. Lidové cesty. Pomozte se vyrovnat s nepříjemnými symptomy na samém počátku vývoje infekčního procesu, který vám umožní navždy se zbavit plísňových kolonií.

Proč se kůže praskne mezi prsty

Nohy při chůzi zažívají těžké zatížení. Jsou ovlivňovány nejen tělesnou hmotností, ale i botami, a v otevřených sandálech je to také vnější prostředí. To způsobuje různé problémy s dolními končetinami, mezi nimiž jsou prasklá kůže na nohou.

Důvody, proč kůže mezi prsty je praskání může být jiné.

Důvody

Trhliny mezi prsty způsobují bolest, nepříjemnosti, zabraňují nošení otevřených bot. Kromě toho slouží jako potrubí pro infekci. Neočekávejte, že trhliny projdou samy. Jejich vzhled svědčí o zdravotních problémech, nedostatku správné hygieny nebo nesprávně zvolené boty. Neškodné rány mohou vést k vážnému poškození epidermy, způsobit hnisavý zánět.

Hlavní příčiny poškození kůže na nohou jsou:

 1. Nevhodné boty, které deformují nohu. Nehygienické materiály, ze kterých jsou vyrobeny. Konstantní přehřátí nebo přehřátí nohou. Zvyk, dokonce i v teple a v teplých místnostech, chodit v uzavřené venkovní botě. V létě nosí otevřené boty, což má za následek suchou pokožku.
 2. Suchá kůže na nohách, náchylná k praskání, může být způsobena nedostatkem vitamínů A a E.
 3. Endokrinní onemocnění, zejména diabetes.
 4. Alergické reakce.
 5. Nejčastější příčinou loupání nohou a praskání je mykóza, plísňová infekce.

Pokud jsou na nohou poškozené kůže a nehty se zbarví žlutě a odlupují, pak to není nic jiného než plísňová infekce.

Pro vaši informaci! Infekce chodidel houbami se často vyskytuje při chůzi naboso na veřejných místech - v lázních, bazénech.

Příznaky a možné příčiny:

 1. Pokud je poškození a odlupování kůže pozorováno jinde v těle, může to znamenat alergickou reakci. To může způsobit řadu důvodů - od potravin až po zvířecí chlupy.
 2. Odlupování kůže mezi prsty, červenými skvrnami, bílými květy, svěděním je obvykle příznakem mykózy.
 3. Jednotlivé praskliny, nejčastěji pod malým prstem, s uvolněním lymfy mohou být způsobeny mechanickým poškozením, nepohodlnou botou, suchou pokožkou.
 4. Odlupování mezi prsty bez svědění může způsobit nedostatek vitamínů a zvýšenou suchost pokožky, která potřebuje hydrataci.

Většina lidí s takovými problémy nechodí k lékaři, ale snaží se zotavit sami. Někdy, abyste se zbavili trhlin, potřebujete komplexní léčbu.

Zvláště opatrný musíte být nemocný s diabetem, ve kterém rány v nohou mohou vést k rozvoji gangrény.

Ošetření kůže mezi prsty z různých důvodů

Léčba trhlin se obvykle provádí dvěma způsoby - za pomoci lokální a systémové terapie. V každém případě budou vyžadovány zlepšené hygienické postupy pro prevenci nebo zastavení infekce ran.

Diabetické praskliny

Pacienti s diabetem by měli být léčeni pod dohledem lékaře. Výskyt trhlin mezi prsty může být doprovázen ztrátou citlivosti končetin, zhoršeným krevním oběhem, ulcerací jiných částí nohy.

Diabetici nemohou dělat horké koupele ke změkčení epidermis. Povinnou položkou je úprava stravy. Zobrazeno nosí ortopedické boty, aby se snížilo zatížení nohou.

Aby se odstranily praskliny, teplé bylinné koupele s protizánětlivým účinkem a hojením rány (heřmánek, jarní). Po 10 minutách je masáž nohou vhodná pro zlepšení krevního oběhu. Na konci procedury se nohy potřísní syntetickou mastí nebo zvlhčovačem.

Beriberi

Když avitaminóza vyžaduje užívání multivitaminů, s povinným obsahem A a E. Vitamin A může být odstraněn z kapsle a promazán prasklinami.

Suchá kůže

K nadměrnému sušení pokožky dochází v důsledku nesprávné péče o nohy. K pokožce na prstech, aby se zastavil peeling, pravidelně provádějte takové postupy:

 1. Vana s heřmánkem, měsíčkem a třezalkou tečkovanou. Udržujte nohy ve vodě, dokud nevychladne. Dobře vysušte.
 2. Na rány mezi prsty naneste olivový olej smíchaný ve stejném množství s medem.
 3. Jednou týdně připravte obaly ze strouhaných čerstvých jablek. Nohy se zabalí po dobu 30 minut.

Pokud čas na koupeli nestačí, po důkladném umytí a vysušení nohou jednoduše naneste mastný krém.

Alergické reakce

K odstranění alergických reakcí na kůži je nutné alergen vyhledat a odstranit. Léčba by se měla zabývat alergikem.

Obvykle se provádějí testy. Bez výjimky bude obtížný kontakt s alergenem, aby se zlepšil stav nohou. Pro hojení ran je můžete namazat medem nebo rostlinným olejem.

Mykóza

Pokud je kůže na nohách mezi prsty ucpaná, změnil se vzhled nehtových destiček - to jsou příznaky mykózy a onychomykózy (nehtová houba). Výlet do dermatologa nebo mykologa pomůže určit typ patogenu a předepsat účinné léky.

Mnoho léčit houby lidových prostředků. V každém případě to bude trvat trpělivost a několik měsíců pro úplné uvolnění z mikroorganismu.

Předepsané léky:

 1. Lokální antifungální masti, gely - clotrimazol, fucorcin, lamisil, terbinafin, climbazol. Přípravky se aplikují na čistou pokožku, průběh se doporučuje po dlouhou dobu.
 2. Prostředky pro vnitřní použití (antibiotika) s významným poškozením kůže a nehtů a nedostatkem místních prostředků. Terbinafin, klotrimazol, Nystatin.
 3. Antihistaminika ke snížení svědění - Tavegil, Suprastin.
 4. Imunomodulátory a vitamíny ke zlepšení účinnosti léčby.

Před použitím léků se koupele na nohy. Voda se zahřeje na teplotu 45 až 50 ° C. Nohy je třeba napařit a opatrně odstranit poškozenou vrstvu kůže. To se provádí pomocí pemzy nebo jiných nástrojů. Kůže nohy je jemně loupaná, horní vrstva nehtů je také odstraněna pilníkem na nehty.

Dobře se osušte a aplikujte místní lék. Pro zvýšení dopadu nohou lze zabalit. Koupele se vyrábějí za použití terapeutických činidel proti plísni.

Recept: Na 2 litry vody vezměte lžíci sody a nasekané prací mýdlo. Délka procedury je 15 minut, pokud se ochladí, můžete přidat horkou vodu. Po vysušení se nohy potřísní lékem.

Lidové léky na praskliny (recepty)

 1. V 1 litru vody přidejte lžíci heřmánku, série, levandule. Vařte 10 minut. Zřeďte. Udržujte nohy v lázni po dobu 15 minut, a pak potřete praskliny tukem nebo rostlinným olejem.
 2. Vařte bramborovou slupku. Ponořte se do chlazené hmoty nohy. Držte 20 minut. Opláchněte a jemně osušte. Štětec s rostlinným olejem.
 3. Smíchejte ve stejných dílech olej z čajovníku, eukalyptu a borovice (po 5 kapkách). Přidejte lžíci medu. Praskliny dvakrát denně promažte.
 4. Rozemeleme stroužek česneku a smícháme se 100 g. máslo. Naneste na trhliny po hygieně chodidla.

Prevence trhlin mezi prsty

Abyste se vyhnuli trhlinám, musíte se postarat o své nohy. Měly by být umyty každý den, dobře vysušené a pokud možno na chvíli chodit naboso. Se zvýšenou suchostí pokožky, zejména v létě, promažte nohy, zejména oblasti mezi prsty, mastným krémem.

V případě nadměrného pocení několikrát denně omývejte oblasti mezi prsty mastným práškem.

Pokud se kůže odlupuje mezi prsty, aplikujte antimykotikum jako profylaxi jednou týdně, aby se zabránilo infekci. Boty si musí vybrat zdarma a z přírodních materiálů.

Pro snížení suchosti pokožky potřebujete příjem tekutin 1,5 litru denně. V teple musíte pít více.

Potraviny s vysokým obsahem vitamínů A a E by měly být konzumovány - slunečnice a másla, ořechy, zelená zelenina. To zlepší stav kůže a posílí tělo.

Abyste se vyhnuli infekci plísněmi, nemůžete používat příslušenství pro pedikúru jiných lidí, boty a věci.

Závěr

Včasné ošetření trhlin mezi prsty pomůže zachovat zdraví a krásu nohou a vyhnout se infekci. Nohy jsou pod tlakem celého těla, musíte jim pomoci s dobrou péčí a nosit kvalitní a bezpečnou obuv. Hygienické postupy netrvá dlouho a trhliny jsou snazší předcházet, než léčit.

Proč se kůže mezi prsty zlomí: příčiny a léčba doma

Trhliny mezi prsty - nepříjemný kosmetický defekt. Úspěch při řešení problému je možný až po diagnóze. Porušení integrity kůže často signalizuje poruchy těla a produkty péče o ně nestačí.

Příčiny praskání mezi prsty

Příčinou je fenomén, při kterém kůže na prstech praskne a bolí, může být vliv vnějších i vnitřních faktorů. Ve všech případech, kdy pečlivá péče nefunguje, je nutná návštěva u lékaře.

Neškodné praskliny mezi prsty nohou mohou být počátkem fatálních komplikací.

Externí

Mezi vnějšími faktory jsou relevantní:

 1. nepohodlné těsné boty ze syntetických materiálů;
 2. nedostatek hygieny a péče o nohy;
 3. agresivní expozice životního prostředí během teplého období;
 4. trauma a mikrodamapy kůže chodidel v důsledku chůze naboso;
 5. infekce plísňovou infekcí.

Po zjištění příčin, proč se kůže mezi prsty zlomí, je nutné přijmout neodkladná opatření k odstranění problému. Čím dřívější terapeutická opatření začínají, tím větší jsou šance na úplné vyléčení trhlin.

Chcete-li se vyrovnat s houbou nohy, není dostatek nezávislého úsilí. Komplex opatření předepsaných dermatologem po objasnění diagnózy.

Léze houby se často vyskytují po návštěvě veřejné lázně nebo bazénu. Vyhněte se infekci pomocí gumové obuvi a ošetření kůže na nohou antifungální masti pro preventivní účely. Snížená reaktivita zvyšuje pravděpodobnost výskytu plísňových onemocnění.

Vnitřní

Poruchy v těle vedou ke skutečnosti, že kůže na prstech se odlupuje a praskliny.

Při přetrvávajících relapsech je třeba vyloučit následující onemocnění:

 • endokrinní systém (diabetes mellitus, patologické změny ve štítné žláze);
 • trávicí trakt (gastritida);
 • žíly a tepny dolních končetin.

Kůže na prstech a podešev je poškozena (zejména často mezi malým prstem a 4. prstem nohy), pokud tělo trpí nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů. Negativně ovlivňuje stav kůže nedostatek retinolu a tokoferolu, zinku.

Důvod k prasknutí kůže na prstech by měl být identifikován co nejdříve. Uvedený proces způsobuje nejen porušení integrity kůže a jejího odlupování, ale také ulceraci hlubších vrstev. V závažných případech se může v dolní končetině vyvinout gangréna.

Mechanismus patologie

Vnější nebo vnitřní faktory vedou k zhoršenému krevnímu oběhu a degenerativním procesům v epidermis. V důsledku tohoto odlupování se pozorují buňky vnější vrstvy kůže. Hladina kyslíku vede k porážce hlubokých vrstev krytu a vzniku trhlin.

Infekční infekce s plísňovou infekcí se vyvíjí, když patogen vstupuje na povrch kůže, riziko onemocnění se zvyšuje s poklesem imunitní reakce organismu.

Zvýšené pocení je provokativní faktor pro reprodukci houby. Macerace horních vrstev je jednou z příčin porušení integrity krytu na prstech a na horní části nohy. Poškození epidermy lze pozorovat také v oblasti paty a v rozkroku všech prstů na nohou.

Diagnostika

Svědění, po kterém kůže praskla, a v důsledku toho se stává mokrou a loupanou, obvykle indikuje infekci plísní.

Pro objasnění příčiny patologického stavu bude vyžadovat odborné poradenství:

 • dermatolog;
 • endokrinolog;
 • cévního chirurga a flebologa;
 • gastroenterolog;
 • odborník na výživu.

Potvrďte, že diagnostika pomůže následujícím metodám diagnostického vyšetření:

 1. mikroskopické vyšetření epidermis;
 2. očkování odebraného materiálu pro potvrzení mykózy;
 3. biochemická analýza obsahu cukru v krvi a stanovení aktivity hormonů štítné žlázy;
 4. venografie a ultrazvukové žíly;
 5. klinické analýzy moči a Zimnitsky k určení vylučovací funkce ledvin.

Komplexní vyšetření je nezbytné, pokud má pacient také jiné příznaky onemocnění.

Odvolání k lékaři je nezbytné: pouze odborník bude schopen určit, proč kůže je praskání na prstech, a jmenuje správné schéma zdravotních opatření.

Metody zpracování

Volba metody závisí na příčinách trhlin. Terapie je obvykle složitá, tj. zahrnuje několik metod expozice.

Léčba drogami

Léky by neměly být spouštěny samostatně. Pouze dermatolog bude schopen určit indikace a kontraindikace za účelem výběru požadovaného léku.

Vitaminové komplexy

Suchá kůže, proti které se objevují praskliny a odlupování, vzniká v důsledku nedostatku vitaminů A a E rozpustných v tucích. Retinol a tokoferol jsou vhodné jako monoterapie. Často předepisoval multivitaminové komplexy ve formě tablet.

Je přípustné promazat popraskanou kůži mastnými roztoky vitamínů nebo obklady.

Léky

S trvalým průběhem mykózy vzniká potřeba systémové léčby, pro tento účel jsou v tabletách předepsány antimykotické léky. Volba léků se provádí po nezbytných analýzách škrábání kůže: to poskytne příležitost k cílenému ovlivnění patogenu.

Nejčastěji předepsané:

 • Ketokonazol;
 • Itrakonazol;
 • Flukonazol;
 • Terbinafin;
 • Griseofulvin.

I přes účinnost léků může být jejich užívání omezeno závažnými vedlejšími účinky. Je nutné vzít v úvahu jejich negativní účinky na játra.

Masti a krémy

Prostředky na lokální léčbu jsou využívány v komplexu opatření pro boj s plísní. Pro zmírnění postižených oblastí se doporučují tyto léky:

Při současném poškození nehtů bude rovněž nutné použití terapeutických antimykotických laků pro nehtovou destičku.

Antiseptické

Chcete-li se zbavit houby pomůže finanční prostředky, které doplňují účinek antimykotických léků dezinfekční a protizánětlivý účinek.

Při mytí nohou se doporučuje použít vodu s přidáním slabého růžového roztoku manganistanu draselného nebo furatsiliny. Antifungální léčba úspěšně doplňuje zinkovou mast. Nástroj by měl být používán dvakrát denně. Antiseptický a hojivý efekt má šostakovský balzám. Musí být aplikován na povrch rány. Několik dní po léčbě si pacienti všimnou, že postižené místo je méně bolestivé.

Antiseptika by měla být podávána do 2-3 týdnů po vymizení příznaků plísňové infekce.

Léčba lidových léků

Tradiční způsoby léčby nejsou schopny vyrovnat se s plísňovou infekcí samy o sobě, ale v kombinaci s léky je dovoleno aplikovat netradiční metody terapie doma.

Chodníky

Kouření v teplé vodě změkčuje horní vrstvu epidermis, po které lze snadno odstranit mrtvé buňky. Doporučuje se tyto složky přidat do vody:

 • sůl (vaření nebo moře);
 • soda;
 • odvar z léčivých bylin (heřmánek, šalvěj, měsíček).

Po zaschnutí pokožky na nohách je promazán výživným nebo hydratačním krémem.

Pacienti trpící cukrovkou, je kontraindikován pro koupel nohou teplou vodou. Tyto postupy mohou vyvolat trofické poruchy ve formě nehojících se vředů.

Olejové masky a masti

Použití terapeutických aplikací založených na olejích urychluje proces regenerace epitelu. Ricinový olej nebo olejový roztok na bázi chlorofyliptu je vhodný pro ošetření postiženého povrchu.

Tak, aby kůže nepraskla a nepraskla, přidejte do olejové směsi odvar bylin (jitrocel, třezalka svatá, měsíček).

Cibulový obklad

Cibulová kaše může výrazně zlepšit stav. Compress by měl být ponechán přes noc, umýt si nohu ráno. Pro rychlejší účinek by měl být ke směsi cibule přidáván tekutý med v poměru 1: 1.

Alkoholické tinktury

Alkohol má nejen sušení, ale také dezinfekční účinek. Léčba popraskané kůže na nohou přispívá k rychlému zotavení. Pro komplexní léčbu lze doporučit rozmazání trhlin tinktury měsíčku nebo eukalyptu. Následující směsi mají dobrý účinek:

 1. glycerin (25 ml), ethylalkohol (100 ml), amoniak (1 lžička);
 2. aspirin (10 tablet), lékařský alkohol (100 ml), 1 láhev roztoku jódového alkoholu.

Ošetření postižené oblasti jednou denně v noci.

Komplikace

Nepříjemné symptomy ve formě trhlin v chodidlech často vedou k následujícím následkům:

 • trofické vředy;
 • infekční zánětlivý proces;
 • gangréna dolní končetiny.

Aby se zabránilo rozvoji těchto procesů, je nutné věnovat pozornost změnám v kůži a přijmout včasná opatření.

Prevence

Dodržování následujících pravidel pomůže předcházet trhlinám:

 1. Neformální obuv by měla být pohodlná, přizpůsobená velikosti nohou. Je důležité, aby byl vyroben z přírodního materiálu. V letním období je nutné se vyhnout kontaktu s prachem a nečistotami.
 2. Pravidelné hygienické postupy pro odstranění zpevněné kůže (pemza, křoviny mohou být použity).
 3. Změkčení a vyživování pokožky pomocí speciálních prostředků zabraňuje vzniku nadměrné suchosti a vzniku trhlin.
 4. Racionální menu s dostatečným obsahem vitamínů rozpustných v tucích a stopových prvků pomáhá zachovat pružnost epidermy.
 5. Měli byste se vyvarovat prodloužené chůze naboso, protože to přispívá k zhrubnutí kůže nohou a způsobuje porušení její integrity.

Preventivní návštěvy u lékaře umožní včasnou diagnostiku onemocnění av případě potřeby zahájit léčbu.

Kůže mezi prsty dospělých i dětí z určitých důvodů praskla. Vzhled příznaku nelze ignorovat, protože problém může být signálem závažných změn v těle. Komplex opatření je schopen plně obnovit integritu a pružnost pokožky.

Proč jsou mezi prsty prsty praskliny. Jak se zbavit pomocí lidových prostředků

Dobrý den, milí čtenáři. Trhliny mezi prsty - naléhavý problém, který vyžaduje okamžitou péči. K exacerbaci onemocnění dochází v létě. Nohy vypadají nezdravě, objeví se bolest. Kůže nohou se začne odlupovat, objeví se nesnesitelné svědění a nepohodlí. Pravděpodobně, mnoho z nich narazilo na to, že je to kvůli tomu, jak se chovat. Dnes se pokusíme odpovědět na tyto otázky.

Je nutné zjistit příčiny onemocnění:

- Proces plísňové infekce. Takové léze lze snadno získat, zatímco ve vaně, sauně, bazénu atd.

- Špatné boty. Chůze ve špatných botách způsobuje deformaci nohy a zhoršuje odtok krve.

Tření malého prstu na stěně boty vede k varům a mozolům, které při chůzi přinášejí bolestivé pocity.

V letním období zvětšuje špička břidlic z pryže pot po nohou, v důsledku čehož dochází k tření pryže s kůží nohou a následným tvorbou trhlin a ran.

- Nedostatek výživy v některých potravinách: játrové mléko, vejce. Nedostatečné používání obilovin často vede k narušení práce orgánů a systémů;

- Porušení hygienické péče.

- Nesprávná práce hormonálního systému, diabetes.

- Přirozené dráždivé látky: chůze naboso na pláži, asfalt a jiné povrchy;

- Negativní účinek vody obsahující chlor (při koupání v bazénu).

Trhliny mezi prsty - jak léčit léčiva

Moderní farmakologie vytvořila mnoho nástrojů pro boj s touto patologií. Farmaceutické přípravky se potýkají s problémy, obnovují a dezinfikují pokožku.

Seznam léků pro léčbu trhlin v mezizubním prostoru chodidel

1. Ultra Mayd - neutralizuje rány, zmírňuje bolest, je dobrým preventivním lékem.

2. Radevit - mast obohacená vitamíny A, E, D, dobře se hojí, zmírňuje nepohodlí, působí protizánětlivě.

3. Vulnuzan je bylinný přípravek, který obnovuje poškození tkání a obsahuje komplexy makro- a mikroelementů.

4. Super Glu je speciální lékařské lepidlo, které těsní rány na kůži, vytváří ochranný film, který zabraňuje pronikání škodlivých mikroorganismů.

Balsam Šostakovskij a další farmaceutické přípravky na bázi vinilinu mají pozitivní vliv na léčbu nemoci.

Vinylitis anestetizuje a ukládá skořápku, která slouží jako bariéra proti infekcím lézí.

Dobrým účinkem je přírodní krém "Dawn", který se používá při léčbě krav vemene.

Nástroj má poměrně silný a štiplavý zápach, mastnou texturu, bez parfémů a chemických nečistot, proto jej lze aktivně používat u osob náchylných k alergiím.

Metody hojení trhlin v důsledku šíření patologických patologií

1. Pokud je podezření na houbový zánět, je důležité, aby vám lékař okamžitě pomohl a absolvoval příslušné testy.

2. Je třeba mít na paměti, že průběh léčby nemůže být zastaven bezprostředně po hojení ran. Je důležité pokračovat v léčbě až do úplného vyléčení trhlin.

3. Pomocí různých studií se stanoví typ patogenu, aby se dosáhlo maximálního účinku terapie.

4. Léčba by měla být komplexní.

5. Používané nástroje pro vnější a vnitřní použití.

6. Antibakteriální léky jsou předepisovány, aby se zcela zbavily infekčních agens v těle.

Místní přípravky:

1. Bifosin rychle proniká do problémové oblasti, dobře se hojí a dezinfikuje. K dispozici ve formě gelů a mastí, stejně jako sprej, který je vhodný pro použití po celý den mimo dům. To znamená, že je nutné zpracovávat obuv po předběžném praní a octu. Boty na větrání až do sucha.

2. Clotrimazol. Používejte až třikrát denně.

3. Ifenek kromě antifungálních účinků je vynikající antiseptikum. Ošetření přípravkem Ifenenec se provádí dvakrát denně.

Nedostatečná hydratace kůže dolních končetin vyvolává suchost.

Nadměrná suchost pokožky přispívá k zaplavení kůže chodidel a prstů, v důsledku čehož dochází k nepříjemným jevům, jako je natoptysh a růst.

Při běhu procesu vznikají trhliny v interdigital prostoru.

Léčba ragadu (krvácející slzy) znamená dodržování následujících pravidel:

- snížení fyzické aktivity nebo zajištění úplné nehybnosti postižené končetiny;

- Vybrané boty by měly být vyrobeny pouze z kvalitní a příjemné na dotekové materiály;

- pravidelná hydratace pokožky nohou pleťovými vodami, aromatickými oleji, krémy, masti;

- hygienické postupy pro čištění ztvrdlé kůže;

- normalizace vodní bilance; dostatečný přísun tekutin a vitamínů;

- kontrola hmotnosti osob s nadváhou.

Vany s rostlinnými surovinami a zavedení jedlé sody mohou snížit suchou pokožku.

Po manipulaci s vodou odstraňte hrubou pokožku, osušte ji, rozmazejte problémové oblasti olivovým olejem nebo bohatým krémem.

Eliminace "diabetických trhlin"

Diabetici jsou zvláště důležití pro kontrolu tvorby trhlin a ran, jinak je pravděpodobnost vzniku syndromu diabetické nohy vysoká.

Praskliny v interdigitálním prostoru diabetiků jsou ošetřeny masti na bázi rostlinných složek, které urychlují hojení a odstraňují škodlivé mikroorganismy.

Všechny manipulace začínají teplými bylinnými koupelemi, odstraňováním ztvrdlé pokožky, úplným vysycháním nohou a aplikací masti na hojení ran.

Je zakázáno plavat nohy v horké vodě, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví diabetika.

Alternativní medicína pomůže vyhnat onemocnění

Přírodní léčivé rostliny zaujímají vedoucí postavení v léčbě trhlin mezi prsty, a to díky svým jedinečným vlastnostem, přístupnosti a snadnému použití.

Netradiční metody nejsou schopny onemocnění okamžitě vyléčit.

Je důležité provádět terapeutické manipulace po dlouhou dobu.

Seznam osvědčených prostředků

1. Březový dehet. Prasklý povrch musí být před nanesením směsi důkladně připraven. K tomu jsou nohy umyty, promytá suchá hrubá vrstva, nadměrná vlhkost je vysušena.

Dehtem nasáklý obklad se ponechá dvě hodiny. Prostředky se umývají. Manipulace se opakuje, aby se efekt odstranil. Mezi jednotlivými úpravami nesmí být vlhkost ponechána vniknout do nohou.

2. Celandinový olej je vhodný pro léčbu postižených oblastí. Praskliny obvykle zmizí po 3-4 týdnech.

3. Sodná sůl. Vezměte jedno umění. lžíce těchto složek a míchat v kapalině při pokojové teplotě.

Ve vaně s výsledným nástrojem ponořte nohy na dvě nebo tři minuty. Pak se promyje pod tekoucí teplou vodou. Ponožky hojně navlhčete ve vinném octě, oblékněte a nechte na noc na vliv.

4. Praskliny se hojí po užití sody, které přidaly třísky z mýdla na prádlo. Extrémy musí být sušené, potřené krémem s heřmánkovým extraktem, slaninou nebo balzámem.

5. Ragandům lze zabránit pravidelným třením měsíčkového oleje do kůže nohou.

6. Pozitivně ovlivnit regeneraci popraskaného povrchu slunečnicového oleje a oleje extraktem z jehličnatého dřeva.

7. Hluboké trhliny jsou dobře eliminovány tinkturou na bázi aspirinu a jodu. Výsledná směs pravidelně maže postižené oblasti chodidel. Kurz se periodicky opakuje.

8. Dobře ovlivněná různými lotiony. Med z tekuté konzistence se rozprostírá na postižených místech, na sobě má ponožky a jde do postele. Ráno se zbytky pleťových vod odstraní teplou vodou, vysuší a ošetří výživným krémem.

9. Roztok kyseliny borité (2 čajové lžičky na 2 litry kapaliny) umožňuje úplné vyléčení onemocnění.

10. Smíšená citronová šťáva s octem rychle hojí kožní rány.

Preventivní opatření

Osoba, která se neustále stará o čistotu a estetický vzhled nohou, obvykle nemá podobné problémy s popraskáním kůže. Péče je klíčem k léčbě.

Dobrý účinek bude mít masáž nohou před spaním s několika kapkami levandule nebo olivového oleje.

Masážní pohyby budou mít anestetický účinek, budou mít příznivý vliv na vyléčení problému.

Koš s potravinami by měl být co nejrozmanitější. Nezapomeňte do něj zahrnout: ryby, slepičí vejce, obiloviny, nápoje obsahující mléko, zeleninu, rostlinné oleje, broskve a sušené ovoce.

Dehydratace těla je typický problém, který způsobuje praskliny v mezizubním prostoru na nohou.

Denní spotřeba vody by měla být asi 2 litry.

Ve spravedlivém sexu je hlavním důvodem šíření slz a kuřích, stejně jako bolest, pravidelné nošení bot na vysokém podpatku.

Pobyt v pohodlnějších botách snižuje nepohodlí.

Punčochové zboží by nemělo být syntetické. Výstup - materiály přírodního původu.

Dopřejte si boty a vložky, můžete použít deodorant pro boty.

Několik pravidel týkajících se prevence

1. Nikdy nenosit nebo chodit v botách někoho jiného.

2. Během pracovní doby nosit s sebou vyměnitelné boty, aby se zabránilo nadměrnému pocení nohou s následným vývojem houby.

3. V místech veřejných shromáždění mají lidé individuální břidlice.

4. Po hygienických manipulacích důkladně osušte kůži v mezizubním prostoru.

5. Používejte pouze čisté punčochy každý den.

6. Při nákupu obuvi použijte závěs nebo ponožku.

7. Bezchybně dodržujte hygienické normy. Není třeba půjčovat cizincům vaši osobní houbu nebo sadu pro manikúru.

Praskliny mezi prsty jsou poměrně nepříjemné, způsobují nepohodlí a narušují normální život. Je důležité vždy držet krok, a co je nejdůležitější, vědět, co dělat a jak léčit toto onemocnění.

Jak léčit praskliny mezi prsty - drogy a lidové prostředky

Různé faktory - plísňová infekce, nepříznivé prostředí, nemoci těla a další - příčina vzniku trhlin mezi prsty. Je důležité se s problémem vypořádat včas, protože časem se zvyšují mikrotrhliny, vznikají nepohodlí a bolest a člověk nemůže užívat plný život. V medicíně existují různé způsoby léčby. Hlavní je správně určit příčinu zánětu epidermy a zvolit účinnou terapii a nesnažit se „maskovat“ projevy defektů.

Odkud pocházejí trhliny na prstech?

Výskyt trhlin na kůži této části těla je považován za jeden z nejnepříjemnějších příznaků infekce s jakoukoliv infekcí nebo známkou dysfunkce vnitřních orgánů.

Důvody

Chcete-li zjistit, proč kůže praskliny, člověk musí podstoupit lékařskou prohlídku. To vám umožní předepsat účinnou terapii, která vám v krátké době pomůže zbavit se nepohodlí a bolesti.

Příčiny mohou být vnější a vnitřní.

Externí zahrnují:

 1. Boty nekvalitní a nedostatečné velikosti, což zhoršuje prokrvení a zvyšuje pocení. Z tohoto důvodu se pod malým prstem obvykle objevují praskliny;
 2. Zanedbaná forma plísňového onemocnění vede k tvorbě hlubokých a bolestivých ran;
 3. Nedostatek péče o nohy;
 4. Kůže se často zlomí v důsledku interakce s různými stimuly;
 5. Zvýšená teplota okolního vzduchu.

Vnitřní porušení, jedním z příznaků vzniku trhlin:

 1. Dysfunkce štítné žlázy;
 2. Přítomnost kil;
 3. Poruchy krevního oběhu v dolních končetinách;
 4. Hormonální poruchy;
 5. Diabetes mellitus jakéhokoliv typu;
 6. Nedostatek vitamínů a minerálů;
 7. Užívání léků, které způsobují suchou pokožku.

Kromě toho může být příčinou trhliny zlomenina prstu, pokud náhodou narazíte na předmět.

Trhliny v nohách

Vypadají v důsledku zvýšeného zatížení, častého pocení v důsledku horkých a stísněných bot, suché kůže. K těmto problémům vede také nedostatek řádné osobní hygieny a péče o krásu.

Trhliny na palci

K podráždění a prasknutí epidermis často vede k zlomeninám nebo nepříjemným botám ze špatných materiálů. Proto je nutné pečlivě volit boty a vyhnout se přímému kontaktu exponovaných částí chodidel s vnějším prostředím.

Trhliny mezi prsty

Houbová infekce, nadměrné pocení, nedostatek řádné hygieny nebo zranění způsobené různými předměty vede k prasklinám na tomto místě.

Léčba

Trhliny v nohách jsou eliminovány mnoha různými způsoby. Hlavní věc - poradit se s lékařem a vybrat komplexní léčbu.

Léky

Před ošetřením trhlin je nutné zjistit příčinu tohoto problému a opravit.

Pokud se léze objeví po infekci plísní nebo jinou infekcí, může být použita mast s dezinfekčním a protizánětlivým účinkem. Terbinafin a Lamisil jsou široce používány v medicíně.

Praskliny způsobené vnějším vlivem jsou rozmazány přípravky:

 1. "Nutraderm";
 2. Allga San;
 3. "Mast Šostakovsky";
 4. "Vazelína";
 5. "Dawn";
 6. "Sixtummed" pro diabetiky a další.

Lidové metody

Populární metody jsou také široce používány obnovit pokožku na nohou.

Pro odstranění trhlin na chodidle a mezi prsty jsou vhodné:

 1. Koupelny pro nohy;
 2. Komprese z tinktur;
 3. Léčivé zábaly.

Léčivé koupele

Je-li kůže mezi prsty praskliny, lázně připravené na základě fyziologického roztoku a sody, stejně jako bylinné odvarů, pomáhají dobře. Tyto možnosti jsou široce používány:

 1. Ve 3 litrech teplé vody se přidají 3 lžičky. soda nebo kamenná sůl. Procedura by měla trvat nejméně půl hodiny denně;
 2. 1 litr vroucí vody nalil směs žampionů, heřmánku a jitrocelu. Když trochu vychladne, položte nohy do misky na půl hodiny;
 3. Vezměte 2 lžičky. jemně drcené mýdlo bez vůní a barviv a spojené 1 lžičkou. jedlá soda, směs se zředí vroucí vodou;
 4. 2 lžičky. kyselina boritá musí být zředěna ve 2 litrech vroucí vody;
 5. Pokud je kůže popraskané v důsledku infekce plísní, pak pro léčbu by měla být 1-2 krát denně dělat koupel nohou s přidáním octa nebo citronové šťávy;
 6. Nalijte malé množství dubové kůry a sled vařící vody. Procedura má jak regenerační, tak protizánětlivé účinky.

Po změkčení kůže musí být poškozená pokožka pečlivě vyčištěna a ošetřená oblast musí být namazána živinou.

Olej z borovice

Odstranění trhlin různých velikostí a svědění může být domácí borovicový olej s hojením ran. K přípravě tohoto nástroje, je ve stejném množství vařící vody a jehel, a pak je vše smíšené. Kapacita s olejem udržovaným ve vodní lázni asi třicet minut, pak přidejte 1 lžičku. kafrový olej a dvojnásobné množství změknutého másla.

Alkohol tinktura

Ošetření těchto kožních defektů a speciálně připravené alkoholické tinktury. K tomu vezměte 100 ml ethylalkoholu a přidejte k němu deset drcených tablet Aspirinu. Výsledná směs se nalije do skleněné láhve a použije se 1-2krát denně pro lotiony.

Prevence

Je těžké léčit praskliny, takže lékaři doporučují, abyste dodržovali několik opatření pro prevenci:

 1. Výživa musí být vyvážená, aby tělo dostalo všechny potřebné minerály a vitamíny ve správném množství;
 2. Pijte dostatek vody;
 3. Každý večer byste měli důkladně a pečlivě vyčistit povrch nohou pomocí speciálních slupek;
 4. Každý den by měla být pokožka aplikována zvlhčující nebo výživná;
 5. Boty musí být vysoce kvalitní a volné, zabrání vzniku trhlin v malíčku;
 6. Příznivý pro pokožku nohou bude pravidelná aplikace preventivních sprejů, které chrání proti plísním. Používání těchto nástrojů by mělo především před návštěvou bazénů a saun;
 7. Je zakázáno používat osobní hygienu jiných osob;
 8. Je vhodné provádět masáž chodidel dvakrát až třikrát týdně;
 9. Nespouštějte chronická onemocnění.

Shoda s těmito hroty sníží riziko vzniku trhlin, které se mohou proměnit v hlubokou ránu.

Jak dlouho se léčí?

Doba hojení těchto škod závisí na několika faktorech:

 1. Rozměry a hloubka;
 2. Místo poškození;
 3. Příčina rány;
 4. Stav lidského zdraví.

Pokud například dojde k prasknutí v prstech nebo mezi nimi v důsledku sucha nebo mírného poškození cizím předmětem, bude trvat asi jeden až dva týdny, než zmírní nepohodlí a omezí rány. Pokud nějaká choroba vnitřních orgánů přispěla k zranění, je nepravděpodobné, že by zlepšení začalo, dokud se nezlepší celkový zdravotní stav, hojení je zaznamenáno po dlouhé době: od měsíce nebo déle.

Co nelze udělat s trhlinami v prstech?

Je-li mezi prsty na rukou prasklá kůže, je zakázáno provádět následující činnosti:

 1. Léčit rány, myslet si, že všechno se bude léčit bez vnějšího zásahu;
 2. Vlastní léčba, protože takové kožní problémy mohou být výsledkem jak vnějších faktorů, tak onemocnění vnitřních orgánů;
 3. Pevně ​​obvaz celé nohy;
 4. Pokračovat v aktivním pohybu, protože to může vést k jejich zvýšení;
 5. Pokud byla kůže roztržena v důsledku zlomeniny, například malého prstu, pak je zakázáno dělat horké koupele.

Jak léčit diabetické praskliny?

U lidí, kteří trpí cukrovkou, kůže častěji praskne. Je však velmi důležité, aby sledovali integritu epidermis, protože jejich imunita je oslabena a infekce infekcí může vést ke zhoršení zdraví.

V lékařství aplikujte léčivé masti vytvořené speciálně pro diabetiky. Před použitím se doporučuje provádět koupele pro dolní končetiny tak, aby epidermis změkla, a pak odstranit odumřelé kožní buňky křovinami.

Vliv suché kůže na výskyt trhlin

Pokud se kůže praskne na palci nebo na jiném místě, pak se musíte postarat o intenzivnější hydrataci těla. Můžete použít oleje, speciální gely, krémy nebo spreje. Koneckonců, se zvýšenou suchostí pokožky se snižuje její pružnost a každý pohyb může vést k mikrotrhlinám, které se postupně zvyšují.

Nohy dostanou poměrně velký náklad za den, takže na jejich povrchu nebo mezi prsty se často objeví poškození, které brání volnému a bezbolestnému pohybu. Neměli bychom zanedbávat projevy vad, protože mohou svědčit nejen o dopadu nepříznivého vnějšího prostředí, ale také o dysfunkci vnitřních orgánů. Proto je nutné podstoupit vyšetření lékařem a zvolit způsob léčby.