Image

Co pomáhá injekcím a tabletám Milgamma: návod k použití

Milgamma je komplexní přípravek na bázi vitamínů skupiny B (thiamin, kyanokobalamin a pyridoxin), který příznivě ovlivňuje stav nervové tkáně a orgánů pohybového aparátu. Navíc při zvýšených koncentracích může mít léčivo analgetický účinek, zlepšuje krevní mikrocirkulaci a normalizuje tvorbu krve.

Podle výsledků výzkumu lék působí jako antioxidant, štěpí tukové buňky, aktivně se podílí na syntéze mediátorů, zejména dopaminu, stejně jako adrenalinu, norepinefrinu, histaminu.

Co pomáhá injekcím Milgamma? Jak jsou kombinovány s jinými léky? Nebylo by lepší nahradit je prášky? Návod k použití, cena, recenze, analogie Milgamma budou popsány v článku níže.

Vlastnosti složení léku

Složení léčiva závisí na uvolňovací formě.

Složení vitamínů Milgamma v roztoku je následující:

 • hydrochlorid thiaminu - 100 mg;
 • hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg;
 • Kyanokobalamin - 1000 mcg;
 • lidokain hydrochlorid;
 • hydroxid sodný;
 • benzylalkohol;
 • polyfosfát sodný.

Složení tablet je poněkud odlišné od složení ampule.

Každá pilulka obsahuje:

 • 100 mg vitaminu B1;
 • 100 mg vitaminu B6;
 • množství excipientů, včetně mikrokrystalické celulózy, mastku, povidonu, glyceridů a další.

Co je lepší: pilulky nebo záběry? Na základě vlastností složení léčiva lze s jistotou říci, že je v ampulích širší než v tabletách Milgamma, a proto je lepší. Vhodnost dražé nebo roztoku může posoudit pouze lékař, s přihlédnutím k individuálním charakteristikám pacienta, indikacím užívání léčiva, toleranci vitamínů a podobně.

Kdo ukazuje vitamínový lék?

Na co je Milgamma předepsán?
Mezi indikacemi pro užívání léku Milgamma je třeba zdůraznit:

 • neuralgické poruchy spojené s nedostatkem vitaminu B;
 • snížení podpůrných funkcí těla;
 • polyneuropatický alkohol a diabetická geneze;
 • radikulopatie;
 • paréza obličejového nervu;
 • bolest svalů;
 • pásový opar se silnou bolestí;
 • radikulární syndrom.

Možná vás bude zajímat, jaký druh záběru pomůže při bolesti zad a dolních končetin. Přečtěte si více v tomto článku...

Podle instrukcí pro použití přípravku Milgamma jsou intramuskulární injekce léčiva předepisovány především během vývoje neurologických symptomů, zatímco tablety jsou indikovány pro pacienty trpící nedostatkem vitaminu B1 a B6 v těle.

Milgamma je také užitečná pro vlasy a kůži. Často se doporučuje užívat kosmetičky lidem, kteří mají problémy této povahy. Milgamma je schopna rychle obnovit vlasové folikuly, potencovat růst prutů a zpevnit vlasy, zabraňující jejich průřezu a odlamování.

Milgamma a její analogy v tabletách jsou často používány ve sportu k odstranění příznaků svalového napětí, myalgie, stejně jako k celkovému posilování těla sportovců.

Způsob použití

Tablety se doporučuje užívat perorálně po jídle třikrát denně po dobu jednoho měsíce. K odstranění akutních projevů hlavního onemocnění může lékař rozhodnout o nutnosti převést pacienta na jednu dávku. Lék by měl být užíván s dostatečným množstvím vody.

Injekční roztok obsahuje lidokain, takže před jeho použitím je nutné provést kožní test. Při léčbě závažných forem neurologických onemocnění se léčivo podává v dávce 2 ml (1 ampulka) denně. Nezáleží na tom, kdy je lepší píchnout Milgamma, ráno nebo večer, hlavní je to udělat každých 24 hodin. Podle odeznění akutních symptomů patologického procesu je pacient převeden do udržovací léčby s použitím léku 2-3 krát týdně.

Je důležité si uvědomit, že dávka léku nesmí překročit maximální přípustné normy. V opačném případě může mít pacient nežádoucí účinky a zhoršit celkové zdraví. Proto jsou otázky, jako často, jak často můžete injekčně aplikovat drogu intramuskulárně, což je lepší než Milgamma nebo Milgamma Compositum, z jaké nemoci Milgamma Compositum tablety pomáhají, je vždy lepší diskutovat se svým lékařem.

Podrobný návod k použití léku, který se dozvíte z videa:

Vedlejší účinky a kontraindikace

Anotace k léku podrobně popisuje, jaké vedlejší účinky má a v jakých případech je lepší odmítnout jeho užívání.

V důsledku četných studií bylo možné potvrdit, že tabletová forma léku ve vzácných případech může vyvolat:

 • vzhled kožní vyrážky, svědění;
 • poruchy trávicího systému;
 • šokové podmínky.

Výrobce varuje, že Milgamma v roztoku v jednotlivých případech může způsobit alergické reakce na kůži a může také způsobit akné, dyspepsii, srdeční arytmie, křeče.

Kontraindikace použití finančních prostředků jsou:

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • časté alergické reakce v anamnéze;
 • peptický vřed a dvanáctníkový vřed;
 • akutní poruchy srdečního rytmu a vedení v srdci;
 • chronické srdeční selhání ve fázi dekompenzace;
 • tromboembolie;
 • zvýšení počtu červených krvinek.

Interakce

Odpověď na otázku slučitelnosti Milgamma s alkoholem a jinými drogami, lékaři důrazně doporučují pacientům, aby experimentovali na svém zdraví kombinací různých způsobů užívání chemických látek. Faktem je, že léčivo spolu s ethylalkoholem může způsobit rozvoj patologických stavů, které jsou založeny na komplexních variantách dysfunkce jater a srdce. Kromě toho Milgamma a alkohol, pokud se používají společně, silně vzrušují nervový systém a vyvolávají exacerbaci závažných onemocnění.

Co může být použito v komplexu k píchnutí léku tak, aby takové akce nepoškodily tělo? Odborníci nemají nic proti současnému podávání přípravku Movalis, Mydocalm a Milgamma. Tyto léky se dokonale doplňují a poskytují stabilní terapeutický účinek v kombinaci. Kompatibilita Milgammy a Diclofenacu byla také prokázána, proto jsou tyto léky často předepisovány společně pro léčbu neurologických patologií, radikulopatie a radikulárního syndromu.

Co je to radikulární syndrom? Jak se projevuje? Všechny podrobnosti, které se dozvíte z tohoto článku...

Analogy

Droga má obrovské množství náhražek. Některé analogy Milgamma jsou levnější než základní vitamínový přípravek, jiné mohou mít vyšší náklady.

V naší zemi jsou nejoblíbenějšími analogy Combilipen, Neuromultivitis, Neyrobion a Vitagamma.

Combilipen

Co je lepší: Milgamma nebo Combilipen? Lék Kombilipen je jedním z nejznámějších domácích analogů Milgamma v ampulích. Obsahuje ve svém složení vitamíny skupiny B a lidokain. Co se liší od Milgamma Kombilipena? Na rozdíl od Milgamma má léčivo dvakrát nižší koncentrace účinných látek. Je zakázáno užívat je těhotným ženám a matkám, které kojí děti. Jediným pozitivním bodem je, že Kombilipen je mnohem levnější než známý zahraniční protějšek.

Vitagamma

Dalším analogem injekcí Milgamma je Vitagamma. Tento lék je velmi podobný ve složení, principu účinku a kontraindikací k užívání jeho příbuzného, ​​takže pacienti často přemýšlejí, kolik to stojí. Vzhledem k tomu, že lék je vyráběn v Rusku, cena Vitagamma je výrazně nižší než cena zahraničních analogů a je přibližně 150 rublů. pro 10 ampulí

Neuromultivitida

Co je lepší: Neuromultivitis nebo Milgamma? Komplexní přípravek vitaminu B rakouského původu Neuromultivitis má dobrou pověst na domácím trhu farmaceutických výrobků. Je lidským tělem dobře snášen a ve vzácných případech vyvolává nežádoucí účinky. Doporučuje se použít v případě těžké bolesti způsobené onemocněním nervové tkáně, protože neuromultivitida obsahuje velké koncentrace vitamínů než jiné multivitaminové přípravky.

Jaké pilulky pomohou zmírnit bolest při nemocech pohybového aparátu, přečtěte si tento článek...

Neyrobion

Neurobion je vitaminový přípravek, který se vyrábí ve formě tablet a injekčního roztoku. Složení léčiva je 100 mg disulfidu thiaminu, 200 mg hydrochloridu pyridoxinu, 240 mg kyanokobalaminu. Co je lepší: Neyrobion nebo Milgamma? To je těžké posoudit, protože obě drogy jsou dostatečně účinné. Proto byste v každém konkrétním klinickém případě měli poslouchat doporučení lékařů.

Co pomáhá injekcím Milgamma

Droga Milgamma - široce používaná v neurologii a dalších oblastech medicíny. Indikace pro jeho použití jsou různé - od bolesti zad k komplikacím diabetu.

Milgamma - popis a složení

Farmakologické činidlo je dostupné ve formě roztoku pro injekce, ve formě tablet, dražé (Milgamma Compositum). Pro onemocnění nervového systému a dalších patologií je Milgamma často předepisován injekcí. Červený roztok může být podáván intramuskulárně, intravenózní podání není prováděno.

Každá ampulka obsahuje 2 ml Milgammy v balení - 5 a 10 ampulí. Tablety jsou vyráběny v množství 30 a 60 kusů / balení, pilulky - 15 kusů / blistr, 2-4 ks v krabici. Složení přípravku je koncentrát vitamínů skupiny B:

 • Thiamin (Vit. Bl, thiaminhydrochlorid), 100 mg;
 • pyridoxin (Vit. B6, hydrochlorid pyridoxinu), 100 mg;
 • Kyanokobalamin (Vit. B12), 1000 mcg.

Injekce Milgamma je velmi bolestivá, stejně jako zavedení dalších léčiv založených na vitaminových komplexech. K jeho složení se proto přidává anestetický lidokain hydrochlorid.

Jako další složky Milgamma obsahuje vodu, hydroxid sodný, benzylalkohol, polyfosforečnan sodný, hexakyanoželezitan draselný.

Náklady na lék je 250 rublů. (pro 5 ampulí), 630 rublů. (pro 30 tablet), 1150 rub. (pro 60 tablet).

Jak droga funguje?

Komplexní lék na bázi vitamínů gr. B je neurotropní léčivo s protizánětlivými a regeneračními vlastnostmi. Účinné látky společně zvyšují průtok krve, zlepšují fungování nervových buněk. Další účinky, které podání nebo medikace poskytuje:

 • optimalizace mikrocirkulace krve;
 • zvýšená tvorba krve;
 • snížení edému;
 • posilování obecných orgánů;
 • normalizace cévní funkce.

Lidokain v kompozici je nezbytný nejen pro snížení nepříjemných lokálních reakcí. Toto anestetikum zmírňuje celkovou bolest, snižuje sílu zánětlivé reakce. Jednotlivé složky Milgamma poskytují následující akce:

 1. Thiamin Přirozený účastník metabolismu uhlohydrátů, bez vitaminu, nervová tkáň nemůže fungovat.
 2. Pyridoxin. Částečně se podílejí na metabolismu sacharidů, do značné míry v metabolismu proteinů, tuků. Vzájemně zvyšuje působení thiaminu. V komplexu oba vitamíny zvyšují účinnost svalů a kardiovaskulárního systému.
 3. Kyanokobalamin. Pomáhá syntéze myelinových pochev nervových buněk, snižuje bolest způsobenou poškozením kmenů periferních nervů, stimuluje metabolismus nukleových kyselin.

Všechny látky rychle vstupují do krevního oběhu, takže efekt je dosažitelný v první den užívání. B vitamíny se neshromažďují ve tkáních, jejich příjem s jídlem by měl být konstantní.

Milgamma - svědectví

Co pomáhá Milgamma (záběry)? Lékaři obvykle předepisují léky v komplexní léčbě různých lokálních a systémových nervových onemocnění, včetně těch, které jsou způsobeny nedostatkem vitamínů. B. Jako symptomatická a patogenetická látka je Milgamma indikován pro:

 • neuralgie různého původu;
 • paréza obličejového nervu;
 • retrobulbární neuritis;
 • plexopatie;
 • ganglionic;
 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • jiné typy neuropatie.

Pro celkové posílení těla, po utrpení závažných onemocnění, operací, infekcí, s nedostatkem vitamínů, se také uvádí zavedení nebo příjem uvedeného vitamínového komplexu. Starší lidé často zažívají noční křeče - Milgamma se používá k jejich odstranění. Myalgie nebo syndrom svalové bolesti různého původu je také úspěšně kontrolována použitím přípravku Milgamma.

Pro osteochondrózu a další nemoci páteře se lék nejčastěji používá v kombinaci se svalovými relaxanty (Mydocalm) a NSAID (Movalis a další).

Tento lék se osvědčil u herpes zoster způsobeného virem Zoster, stejně jako proti jiným infekcím viru herpes lokalizovaným v nervové tkáni. Další indikace pro použití léku Milgamma jsou radiculitis, lumbago, ischias, svalově tonický syndrom a dokonce i roztroušená skleróza.

Jak aplikovat Milgamma?

Pokud lékař doporučil injekce Milgamma, měl by být proveden přesně v uvedeném množství. Jak dlouho bude kurz trvat, závisí na nemoci. Pokud máte bolesti na krku, hrudní nebo bederní páteři, může být denně podáno 5–10 injekcí. O víkendu si můžete odpočinout v léčbě. Lék se vstřikuje hluboko do svalstva gluteus v množství 2 ml (dávka pro dospělého).

Pro udržovací léčbu se Milgamma podává ve stejné dávce dvakrát nebo třikrát týdně. Tento kurz může trvat až měsíc. Míra příjmu dražé a tablet je následující:

 • 1 kus / den pro udržovací léčbu během měsíce;
 • 1 kus / 3x denně s akutní bolestí po dobu 10 dnů.

Tablety je nutné omýt velkým množstvím vody, příjem je nezávislý na jídle. Po ukončení léčby tabletami může lékař injekci prodloužit. To je možné, pokud neexistuje riziko vzniku neuropatie spojené s předávkováním vitaminem B6.

Rozhodnutí léčit Milgamma u těhotného, ​​ošetřujícího lékaře trvá. Velké dávky léků mohou inhibovat laktaci. Lék přechází do mateřského mléka - to by mělo být také zváženo během léčby.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Vedlejší účinky na pozadí terapie jsou běžné, je lepší se seznamem předem seznámit. V podstatě jsou lokální - bolest v oblasti injekce, která je pozorována po dobu 2-5 hodin. Může nastat vyrážka, zarudnutí, podráždění kůže. Z kožních reakcí u některých lidí dochází k celkové vyrážce, svědění, akné na obličeji, hyperhidróze. Všechny "vedlejší účinky" obvykle přecházejí po ukončení léčby.

Další možné reakce těla na zavedení Milgammy jsou:

 • vzácně - tachykardie;
 • velmi vzácně - bradykardie;
 • velmi vzácně - závratě, zmatenost;
 • zvracení, nevolnost;
 • žaludeční nepohodlí;
 • svalové křeče.

Děti předepisující lék nejsou povoleny, je povoleno od 18 let. Pacienti trpící alergiemi mohou mít závažné reakce - angioedém, šok, generalizovanou kožní vyrážku. Podobné jevy se vyskytují i ​​při předávkování. Nelze vstřikovat lék do žíly - v případě náhodného podání je nutné se poradit s lékařem a zůstat pod jeho dohledem několik hodin. Během léčby se musíte zcela vzdát alkoholu.

Analogy Milgammy

Lékárna prodává mnoho produktů, které mají podobné složení. Přesným analogem Milgamma v injekcích je lék. Cena léku je nižší (130 rublů), účinnost je vysoká. Analogy jsou také léky v ampulích, některé ruské:

Milgamma

Milgamma: návod k použití a recenze

Latinský název: Milgamma

Účinná látka: pyridoxin + kyanokobalamin + thiamin + lidokain (pyridoxin + kyanokobalamin + thiamin + lidokain)

Výrobce: Worwag Pharma GmbH Co KG (Německo)

Aktualizace popisu a fotografie: 05/02/2018

Ceny v lékárnách: od 247 rublů.

Milgamma je neurotropní komplex vitamínů B.

Forma uvolnění a složení

Dávkové formy Milgamma:

 • Roztok pro intramuskulární podání (v / m): průhledná červená kapalina (vždy 2 ml v tmavých skleněných ampulích, 5 ks. V blistru, v krabičce po 1, 2 nebo 5 balení; v krabičkách: 5 ks). v kartonovém svazku 1 nebo 5 palet nebo po 10 kusech v kartonovém svazku (1 paleta);
 • Dražé (15 kusů v balení blistrů, v kartonu 2 nebo 4 balení).

Obsah účinných látek:

 • 1 ml roztoku: hydrochlorid thiaminu (B1) - 50 mg, hydrochlorid pyridoxinu (B6) - 50 mg, kyanokobalamin (B12) - 0,5 mg, hydrochlorid lidokainu - 10 mg;
 • 1 tableta: benfotiamin - 100 mg, hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg.
 • Roztok: benzylalkohol, polyfosforečnan sodný, hexakyanoželezitan draselný, hydroxid sodný, voda pro injekce;
 • Dražé: aerosil, uhličitan vápenatý, oxid titaničitý, mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylcelulosy, povidon, šelak, glyceridy mastných kyselin, sacharóza, arabský prášek, polyethylenglykol-6000, kukuřičný škrob, glycerol, glykol vosk, tween-80, mastek.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Neurotropní vitamíny skupiny B mají pozitivní vliv na degenerativní a zánětlivá onemocnění pohybového aparátu a nervů, aktivaci krevního oběhu a zlepšení funkce nervového systému.

Thiamin je jedním z nejdůležitějších prvků v procesu metabolismu sacharidů, stejně jako v Krebsově cyklu, s následnou účastí na syntéze trifosfátu adenosinu a pyrofosfátu thiaminu.

Pyridoxin se podílí na metabolismu proteinů a částečně se podílí na metabolismu tuků a sacharidů. Fyziologická funkce thiaminu a pyridoxinu má za cíl zvýšení vzájemného působení, vyjádřeného příznivě na kardiovaskulární, neuromuskulární a nervový systém. Nedostatek vitamínu b6 vede k rozvoji rozsáhlých stavů deficitu, které jsou zastaveny co nejdříve po zavedení thiaminu a pyridoxinu.

Kyanokobalamin hraje důležitou roli v syntéze myelinové pochvy, posiluje metabolismus nukleové kyseliny aktivací kyseliny listové, snižuje závažnost bolesti způsobené poškozením periferního nervového systému, je stimulátorem hematopoézy.

Lidokain je lokální anestetikum, které způsobuje všechny typy lokální anestezie: vedení, infiltrace, terminál.

Farmakokinetika

Při intramuskulárním podání se thiamin rychle vstřebává z místa injekce a vstupuje do krevního oběhu. Jeho koncentrace je 484 ng / ml a je dosaženo 15 minut po dávce 50 mg v první den léčby. Thiamin je v těle nerovnoměrně rozložen: 75% podané dávky je obsaženo v erytrocytech, 15% v leukocytech, 10% v plazmě. Vzhledem k nedostatku vitamínových zásob v těle je nutné zajistit jeho denní příjem v těle.

Thiamin proniká do placentárních a krevně-mozkových bariér a je stanoven v mateřském mléku. Látka se vylučuje močí po 0,15 hodinách v alfa fázi po 1 hodině v beta fázi po dobu 2 dnů v terminální fázi. Mezi hlavní metabolity thiaminu patří pyramin, kyselina thiaminkarboxylová a některé neznámé metabolity. Ze všech vitaminů se thiamin hromadí v těle v nejnižších koncentracích. Tělo dospělého obsahuje přibližně 30 mg thiaminu, z čehož 80% je ve formě thiamin-pyrofosfátu, 10% ve formě thiamin trifosfátu, 10% ve formě thiamin-monofosfátu.

Po intramuskulárním podání se pyridoxin vstřebává do krve vysokou rychlostí a distribuuje se do těla, což hraje roli koenzymu po jeho skupině CH2OH je fosforylována v 5. pozici. Vitamin se váže na plazmatické proteiny asi o 80%. Pyridoxin je distribuován po celém těle a překonává placentární bariéru a je také stanoven v mateřském mléku. Látka se hromadí v játrech a oxiduje se na kyselinu 4-pyridoxinovou, která se uvolňuje ledvinami po dobu 2-5 hodin po absorpci. Lidské tělo obsahuje 4–150 mg vitamínu B6, jeho denní eliminační rychlost je přibližně 1,7–3,6 mg s mírou doplňování 2,2–2,4%.

Indikace pro použití

 • Neuritida, neuralgie;
 • Polyneuropatie, včetně alkoholických a diabetických;
 • Retrobulbární neuritida;
 • Ganglionity, včetně herpes zoster;
 • Neurologické projevy osteochondrózy páteře: radikulopatie, bederní ischialgie, muskulotonické syndromy;
 • Paréza nervu obličeje.

Kromě toho je aplikace Milgamma uvedena:

 • Řešení: jako součást komplexní terapie plexopatie, neuropatie, křečí svalové noci (častěji u starších pacientů);
 • Dragee: symptomatická léčba myalgie, systémové neurologické onemocnění způsobené potvrzeným nedostatkem vitamínů B1 a B6.

Kontraindikace

 • Období těhotenství a kojení;
 • Přecitlivělost na léčivo.

Použití přípravku Milgamma je navíc kontraindikováno:

 • Řešení: přítomnost dekompenzovaného srdečního selhání, věku dětí;
 • Dragee: srdeční selhání ve fázi dekompenzace.

Návod k použití Milgamma: metoda a dávkování

Roztok je určen pro injekce. Injekce Milgamma se provádějí hluboko intramuskulárně. Doporučené dávkování pro syndrom těžké bolesti: 2 ml 1 krát denně, průběh léčby 5-10 dní. Po odstranění akutní bolesti nebo v mírných formách onemocnění je lék předepisován 2-3 krát týdně po dobu 2-3 týdnů. Léčba by měla být prováděna pod dohledem týdenního lékaře. Použití roztoku by mělo být předepsáno na co nejkratší dobu s následným přenosem pacienta na příjem léčiva.

Dražé Milgamma se užívají perorálně s velkým množstvím tekutiny. Doporučené dávkování: 1 tableta 1-3 krát denně, léčba je 1 měsíc.

Vedlejší účinky

Alergické reakce nejsou vyloučeny: vzácně - potíže s dýcháním, kopřivka, kožní vyrážka, angioedém, anafylaktický šok.

Kromě toho mohou snímky Milgamma způsobit nežádoucí účinky:

 • Kardiovaskulární systém: velmi vzácně - tachykardie; v některých případech - arytmie, bradykardie;
 • Nervový systém: v některých případech - zmatenost, závratě;
 • Trávicí systém: v některých případech zvracení;
 • Muskuloskeletální systém: v některých případech - křeče;
 • Dermatologické reakce: velmi vzácně - svědění, zvýšené pocení, akné;
 • Lokální a systémové reakce: v některých případech podráždění v místě vpichu injekce; předávkování nebo rychlé podání - zvýšený projev systémových reakcí.

V souvislosti s léčbou Milgamma dragee se mohou vyvinout nežádoucí reakce:

 • Kardiovaskulární systém: v některých případech tachykardie;
 • Jiné: v některých případech - zvýšené pocení, akné.

Předávkování

S diagnostikovaným předávkováním Milgamma se léčivo okamžitě zruší a předepíše se symptomatická léčba. Jeho příznaky obvykle zahrnují prudký nárůst závažnosti vedlejších účinků.

Zvláštní pokyny

V případě náhodného intravenózního podání roztoku pacienta by měl lékař okamžitě zkontrolovat lékaře av závislosti na stavu pacienta předepsat vhodnou léčbu nebo rozhodnout o hospitalizaci.

Dragee by měl být používán s opatrností v kombinaci s cykloserinem, D-penicilaminem.

Neexistují informace o vlivu Milgammy na schopnost pacienta řídit vozidla a mechanismy.

Použití v dětství

Dětský věk je kontraindikací jmenování Milgammy.

Lékové interakce

Podle instrukcí Milgamma v terapeutických dávkách snižuje antiparkinsonický účinek levodopy, což je způsobeno zvýšením jeho periferní dekarboxylace pod vlivem pyridoxinu. Léčivo interaguje s penicilaminem, cykloserinem, isoniazidem.

Léková interakce roztoku díky jeho kombinovanému složení.

Vzhledem k obsahu thiaminu nemůže být roztok Milgamma kombinován s redukčními a oxidačními sloučeninami, jako jsou uhličitany, jodidy, acetáty, amonné železo, citrát, kyselina taninová, fenobarbital, benzylpenicilin, riboflavin, dextróza, disulfity. Produkty rozkladu thiaminu, které se zcela rozkládají v roztocích siřičitanů, snižují aktivitu jiných vitaminů. Účinnost thiaminu se ztrácí, když je pH více než 3, a měď pomáhá urychlit procesy jeho destrukce.

Při současném použití epinefrinu a norepinefrinu může přítomnost lidokainu ve složení roztoku způsobit zvýšené vedlejší účinky ze srdce. Je také uvedena interakce se sulfonamidy.

Vzhledem k přítomnosti kyanokobalaminu v kompozici nelze roztok Milgamma kombinovat se solí těžkých kovů, riboflavinem (zejména při současném vystavení světlu).

Antioxidanty zpomalují klinický účinek léčiva, účinek nikotinamidu urychluje fotolýzu.

Analogy

Analogy Milgammy jsou: Vitaxon, Vitagamma, Kombilipen, Kompligam V, Neuromultivit, Binavit, Triovit, Pikovit.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě:

 • Roztok: do 15 ° C na místě chráněném před světlem;
 • Fazole: do 25 ° C.

Datum expirace: řešení - 2 roky, dražé - 5 let.

Obchodní podmínky lékárny

Předpis.

Milgamme Recenze

V současné době existuje mnoho recenzí Milgamma, které jsou ponechány jako pacienti podstupující léčbu, a lékaři. Říká se, že intramuskulární injekce jsou poměrně bolestivé a v místě vpichu injekce někdy dochází k podráždění. Pozitivní účinek při léčbě neuralgie, neuritidy a dalších onemocnění je však téměř bez pochyb. Pro co nejúplnější zlepšení zdraví odborníci doporučují vést zdravý životní styl a dodržovat všechna doporučení v průběhu léčby, protože Milgamma eliminuje pouze symptomy, ale ne příčiny onemocnění.

Pacienti často uvádějí účinnost léčby přípravkem Milgamma jako součást kombinační terapie, například kombinací léku s Movalisem, nesteroidním protizánětlivým činidlem používaným k léčbě nemocí pohybového aparátu.

Cena mléko v lékárnách

Cena Milgammu ve formě roztoku pro intramuskulární podání je přibližně 273 - 309 rublů (pro 5 ampulí), 462 - 539 rublů (pro 10 ampulí) nebo 1080 - 1261 rublů (pro 25 ampulí). Milgamma Dragee je momentálně vyprodán.

Milgamma dragee: návod k použití

Milgamma - lék obohacený vitamíny skupiny B. Nástroj obnovuje nervové buňky, což umožňuje jeho použití při léčbě různých neurologických poruch. Kapky jsou snadno stravitelné a samotná látka je z těla odstraněna po několika hodinách.

Mezinárodní nechráněný název

Benfotiamin a pyridoxin - název aktivních složek léčiva.

A11DB - kód pro anatomickou a terapeutickou chemickou klasifikaci.

Milgamma je lék obohacený vitamíny B.

Složení

1 tableta obsahuje následující léčivé látky: 100 mg benfotiaminy a stejné množství hydrochloridu pyridoxinu (vitamin B6). Při výrobě se používají následující další složky:

 • mikrokrystalická celulóza;
 • omega-3-glyceridy;
 • Povidon;
 • koloidní oxid křemičitý;
 • sodná sůl karmelózy;
 • talek.

Shell obsahuje:

 • sacharóza;
 • šelak;
 • uhličitan vápenatý;
 • arabská guma;
 • oxid titaničitý;
 • oxid křemičitý;
 • kukuřičný škrob;
 • glycerol;
 • makrogol;
 • polysorbát;
 • glykolový vosk.

1 balení obsahuje 15 tablet.

Farmakologický účinek

Benfotiamin (derivát thiaminu rozpustný v tucích) zlepšuje metabolismus sacharidů. Látka se podílí na metabolismu bílkovin na buněčné úrovni, přispívá k normální absorpci tuku, slouží jako vynikající antioxidant. Neuroaktivní forma thiaminu je thiamin trifosfát. Díky této látce je zajištěno normální vedení nervových impulzů, lék má anestetický účinek, zlepšuje krevní oběh.

Pyridoxin působí jako kofaktor (nebílkovinová sloučenina), účastní se mnoha enzymatických procesů, které se vyskytují v nervových tkáních. Vitamin B6 se používá jako zpevňující prostředek při léčbě degenerativních a zánětlivých neurologických onemocnění, poruch normálního fungování pohybového aparátu.

Pyridoxin zlepšuje syntézu neurotransmiterů, jako je adrenalin, norepinefrin, dopamin, histamin. Prvek plní takové funkce jako:

 • dekarboxylace aminokyselin, jejich transaminace;
 • prevence nadměrné produkce amoniaku;
 • regenerace nervových spojů.

Farmakokinetika

Benfotiamin se vstřebává gastrointestinálním traktem. Maximální koncentrace látky je pozorována již po 1 hodině po užití léku. Tuk rozpustná forma vitamínu B1 je v těle absorbována mnohem rychleji než ve vodě rozpustný thiamin. Tento element se po biotransformaci převede na thiamin-difosfát. Poté se stane podobným thiaminu. Thiamin difosfát je koenzym pyruvát decarboxylase, účastní se fermentace.

Většina pyridoxinu je absorbována v horním gastrointestinálním traktu během pasivní difúze. Jakmile je v krvi, přemění se na pyridoxal fosfát a vytvoří stabilní vazbu s albuminem. Před vstupem do buňky se látka hydrolyzuje alkalickou fosfatázou.

Oba vitamíny se vylučují močovinou. Thiamin je jen poloviční strávený, zbytek je odvozen v jeho původní podobě. Benfotiamin se v polovině vylučuje z krve po 3,6 hodinách a pyridoxin za 2-5 hodin.

Co Milgamma dragee pomáhá?

Léčivo prokázalo svou účinnost při léčbě následujících onemocnění:

 • neuritis a neuróza způsobená nedostatkem vitamínů B1 a B6;
 • polyneuropatie, neuropatie;
 • radikulární syndromy;
 • myalgie;
 • herpes zoster;
 • retrobulbární neuritis;
 • ganglionity;
 • léze obličejového nervu;
 • plexopatie;
 • lumboishalgii;
 • systémové neurologické léze;
 • radikulopatie.

Milgamma - návod k použití - intramuskulární injekce

Instrukce k použití injekcí milgamma indikují kombinovaný účinek přípravku na základě vitamínů B.

Injekce Milgamma - návod k použití

Hlavním účelem vitamínového komplexu je léčba intenzivní bolesti a zánětlivých procesů v tkáních NS. Lék postupně obnovuje nervovou strukturu, nervové vedení a eliminuje zánětlivé a degenerativní procesy. Ve složení léku:

 1. Thiamin - 1 g.
 2. Pyridoxin - 1 g.
 3. Kyanokobalamin - 0,01 g
 4. Lidokain - 0,1 g

Injekce Milgamma jsou určeny pouze pro intramuskulární injekce u dospělých. Tento způsob podání není pro tělo nebezpečný, takže postup může být prováděn doma.

 1. V případě silné bolesti začněte léčbu 2 ml 1 r. za den po dobu 6-9 dnů.
 2. Po snížení intenzity bolesti jděte do perorální lékové formy nebo snižte počet injekcí na 2-3 p. týdně po dobu 14-21 dnů.

Zavedení roztoku intramuskulárně častěji se provádí v hýždě, aby se snížila pravděpodobnost poranění. V této oblasti jsou soustředěny velké svaly, které jsou vzdálené od nervů, hlavních cév a kostí. Algoritmus pro zavedení léku:

 1. Předběžně dezinfikujte oblast injekce.
 2. Ze stříkačky uvolněte vzduch.
 3. Do horní čtvrtiny svalů hýždí hluboko vjeďte do jehly v pravém úhlu.
 4. Připusťte roztok pomalu, jinak vzhled: teplo, těsnění, bolest. To je způsobeno tím, že lék nemá čas se rozptýlit do svalových tkání a hromadí se v jedné oblasti.

Protože Léčba s uvažovaným lékem zahrnuje dlouhodobou léčbu, doporučuje se střídavě měnit gluteální svaly a provádět injekce ve vzdálenosti 1-2 mm. Pokud si sami aplikujete injekci, aplikujte roztok do horní třetiny stehna.

Před injekcí se ujistěte, že na léčivé látky nejsou žádné přecitlivělosti. Podstupujte také týdenní vyšetření u lékaře, který bude sledovat léčbu a upraví dávkování další léčby.

Kontraindikace

 • individuální intolerance na složky v kompozici (zejména s tendencí k alergiím);
 • období těhotenství, HB;
 • věk do 18 let;
 • patologie srdce, cév, krev - porušení srdečního svalu, akutní forma srdečního selhání, tromboembolie, erytrémie.

Lék je pacienty dobře snášen a vzácně způsobuje nežádoucí reakce:

 • v případě rychlého podání závratě, křeče, arytmie, horečka a těsnění v oblasti injekce;
 • v případě nesnášenlivosti na složky léčiva - alergické reakce (vyrážka, svědění, podráždění, návaly kůže atd.).

Někdy vedlejší účinky ovlivňují trávicí trakt. Pacient může být narušen dyspeptickými poruchami: průjem, bolest břicha, zvracení, nevolnost, nadýmání atd.

V případě nedodržení doporučení instrukce o použití injekcí milgammy (dlouhá léčba, výrazný přebytek denní normy) se mohou příznaky vedlejších účinků zhoršit. Léčba se v tomto případě provádí symptomaticky.

Interakce léčiva se sulfátovými roztoky vede k rozkladu thiaminu. Produkty degradace této látky inaktivují působení jiných vitaminů. Při interakci s levodopou se snižuje její terapeutický účinek. Biologická aktivita vitamínu B1 se snižuje v přítomnosti mědi, stejně jako zvýšení pH nad 3. B12 je nekompatibilní s riboflavinem, solí těžkých kovů.
Pozor! V době léčby s drogami milgamma, vzdát se alkoholu. Pokud kombinujete injekce s alkoholickými nápoji, pak:

 • lék nemusí fungovat vůbec;
 • léčba nemusí být tak účinná, jak se očekávalo;
 • může dojít ke zhoršení zdraví a nežádoucích účinků.

Injekce Milgamma - od toho, co pomáhá?

Lék pomáhá zlepšit:

 • mikrocirkulační procesy;
 • tvorbu krve;
 • práce Národního shromáždění;
 • snižují bolest a nepohodlí při různých onemocněních nervové tkáně.

To se provádí působením složek ve směsi.

Thiamin, který se vstřebává ze střeva, se fosforyluje a převádí na thiamin trifosfát. Tato látka hraje důležitou roli v metabolismu sacharidů a v procesu nervových impulzů v synapsích. Je nutné nejen udržovat normální fungování NA, ale také řádné fungování srdce, cév a zažívacího systému. B1 hraje rozhodující roli ve strukturní integritě mozkových buněk.

Pyridoxin se podílí na metabolismu proteinů a částečně na metabolismu tuků a sacharidů. Látka je hlavním katalyzátorem pro syntézu mnoha neurotransmiterů NA. Vitamin má pozitivní vliv na periferní a centrální NS, zlepšuje kognitivní schopnosti a fyzický výkon, má tonizující účinek na NA.

Kyanokobalamin má antianemický účinek. Vitamin je nezbytný pro normální buněčný metabolismus, fungování NA, tvorbu krve. Ovlivňuje intenzitu bolesti, poskytuje mírný analgetický účinek.

Lidokain je lokální anestetikum, které potlačuje vedení impulsů bolesti podél nervových vláken. Má silný analgetický účinek, přispívá k rychlému snížení nepohodlí.

Injekce Milgamma - indikace pro použití

Lék je předepisován pro integrovanou léčbu neurologických poruch různých etiologií, například:

 • paréza obličejového nervu;
 • zánět zrakového nervu;
 • neuropatie;
 • zánět sympatického ganglionu;
 • léze nervového plexu ramene, krční, lumbosakrální dělení;
 • radikulární syndrom;
 • svalové křeče;
 • neurologické příznaky osteochondrózy: svalový spazmus, zánět spinálního nervu, lumboischialgie atd.

Milgamma injekce - na co je předepsáno?

Milgamma v ampulích se předepisuje v první fázi terapie, kdy pacient pociťuje těžké nepohodlí způsobené zánětlivými procesy, bolestí způsobenou neurologickými poruchami a také v případech, kdy je nutná rychlá absorpce léčiva. Parenterální cesta podávání poskytuje téměř okamžitý zásah aktivních složek do tkáně a v důsledku toho rychlý terapeutický účinek.

Orální způsob podávání léčiva ve srovnání s injekcemi má v tomto ohledu nevýhody, protože aktivní složky jsou částečně inaktivovány játry, v důsledku čehož dochází k pomalé a neúplné absorpci léčiv.

Milgamma analogy v injekcích

 • Kompligam B - přípravek obsahuje stejnou koncentraci a složení aktivních složek, proto je plnohodnotným analogem. Výrobce Sotex, Rusko. Průměrná cena 5 ampulí je 162 rublů. Maximální denní dávka přípravku Compligam je 1 ampulka s těžkým syndromem bolesti po dobu 10 dnů, pak se injekce provádí 1-2 dny až 3krát týdně.
 • Kombilipen - další plnohodnotný analog. Výrobce Pharmstandard-Ufavita, Rusko. Průměrná cena 5 ampulí je 165 rublů, 10 - 260 rublů. Při výrazných symptomech se injekce provádějí denně po dobu 5-7 dnů ve 2 ml, pak se po dobu 14 dnů podávají injekce v intervalu 2-3 dnů. Pokud

Věnujte pozornost! I přes podobné složení se může lišit účinnost a snášenlivost léčiv u různých skupin pacientů.

Podle návodu k použití, lék milgamma compositum není k dispozici ve formě injekcí - pouze ve formě dražé, stojí asi 700 rublů za 30 kusů. a 1300 pro 60 ks. Nástroj je zpravidla používán po léčbě injekcemi pro následnou dlouhodobou rehabilitační terapii. Složení léčiva se liší od milgamma v ampulkách: účinné látky jsou benfotiamin a pyridoxin.

Injekce Milgamma - cena

Průměrná cena léku závisí na počtu ampulí v balení, například v Rusku:

 1. 10 ks. - 450 rublů.
 2. 25 ks. - 1200 rublů.
 1. 10 ks. - 255 hřiven.
 2. 25 ks. - 700 hřivny.

Milgamma 5 injekční lahvičky - cena

Průměrná cena 5 lahviček roztoku milgamma pro intramuskulární injekci je 320 rublů v moskevských lékárnách.
V Bělorusku, řešení 2 ml x5 lze zakoupit za cenu 9,35 až 13,68 rublů, na Ukrajině - 159 - 205 hřivny.

Milgamma injekce - recenze

Návod k použití léku pro intramuskulární injekce milgamma je velmi jednoduchý, cena na Ukrajině a v Rusku je přijatelná, takže recenze z léků jsou pozitivní.

Milgamma

Název: Milgamma

Indikace pro použití:
• neuritida, neuralgie;
• potřeba restorativní akce;
• radikulární syndrom;
• polyneuropatie různého původu (alkoholická, diabetogenní);
• myalgie;
• retrobulbární neuritida;
• herpes zoster a projevy jiných infekcí viru herpes;
• paréza nervu obličeje.

Farmakologický účinek:
Složení milgamma zahrnuje neurotropní vitamíny skupiny B. Terapeutická dávka se používá pro onemocnění nervů a nervové tkáně, doprovázené zánětlivými a degenerativními procesy a / nebo porušením nervového vedení. Uplatňuje se také v patologii pohybového aparátu. Vitamíny skupiny B ve velkých dávkách podporují anestezii, zlepšují mikrocirkulaci, stabilizují nervový systém, zlepšují procesy tvorby krve.

Vitamin B1 (thiamin) je metabolizován v těle na karboxylát (thiamin difosfát) a thiamin trifosfát fosforylací. Karboxyláza jako enzymový koenzym se podílí na řetězci metabolismu sacharidů, který je důležitý pro normální fungování nervů a nervové tkáně. Zlepšuje vodivost v nervech ovlivňováním synaptického přenosu. Nedostatek vitaminu B1 (thiaminu) je doprovázen hromaděním oxidovaných produktů metabolismu sacharidů ve tkáních: kyselina pyrohroznová, kyselina mléčná. V důsledku toho dochází k porušení funkce nervové tkáně s tvorbou různých patologických stavů.
V tabletách je milgamma thiaminchlorid nahrazen benfotiaminem, což je derivát thiaminu rozpustný v tucích. Benfotiamin je metabolizován fosforylací na thiamin pyruvát a thiamin trifosfát - biologicky aktivní látky. Úlohou thiamin trifosfátu je účast metabolismu sacharidů (jako koenzym enzymů pyruvát decarboxylase, transketolasy). Thiamin pyruvát transportuje aldehydové skupiny v pentózo-fosfátovém cyklu.

Vitamin B6 (pyridoxin) v tělesných tkáních je fosforylován. Produkty metabolismu jsou koenzymy neoxidační výměny téměř všech aminokyselin. Koenzymy se podílejí na dekarboxylaci aminokyselin s tvorbou mnoha fyziologicky aktivních mediátorů - adrenalinu, tyraminu, dopaminu, histaminu, serotoninu. Podílí se také na anabolismu a katabolismu aminokyselin prostřednictvím transaminace. Vitamin B6 ovlivňuje metabolismus tryptofanu, při jeho tvorbě dochází během tvorby hemoglobinu ke katalýze kyseliny α-amino-β-ketoadinové.

Vitamin B 12 (kyanokobalamin) má anti-anemický účinek, podporuje syntézu kreatininu, cholinu, nukleových kyselin, methioninu. Podílí se na procesech buněčného metabolismu. Je analgetikum.

Vitamin B1 (thiamin) je defosforylován v ledvinové tkáni. Poločas je 35 minut. V tkáních těla se nehromadí v důsledku téměř úplné nerozpustnosti v tucích. Metabolismus se vylučuje močí.

Pyridoxin (vitamin B6) se po fosforylaci převede na pyridoxal-5-fosfát. Po kontaktu s krevní plazmou se protein váže na albumin. Alkalická fosfatáza hydrolyzuje pyridoxal-5-fosfát, v důsledku čehož může tento metabolit vstupovat do buňky.

Kyanokobalamin (vitamin B12) se po uvolnění do krevní plazmy váže na proteiny za vzniku transportního komplexu. V této formě je absorbována jaterní tkání. Kyanokobalamin se také hromadí v kostní dřeni, prochází hemato-placentární bariérou. Po vylučování žlučem do střeva se může znovu vstřebat (enterohepatická cirkulace).

Dávkování a administrace Milgamma:
Léčba se zahajuje 2 ml milgammy intramuskulárně (velmi hluboko do svalu) jednou denně. Udržovací terapie - 2 ml milgamma 2-3 krát týdně. Nebo možná další léčbu perorální formou (1 tableta denně). Pro rychlou úlevu od bolesti se používá parenterální forma milgamma nebo tablet do 3 denně (1 tableta). Při polyneuropatii se používá dávka 1 tableta 3 p / s. Délka léčby je 1 měsíc.

Kontraindikace:
• srdeční selhání (akutní nebo závažné chronické, dekompenzované HF);
• porušení vodivosti srdečního svalu;
• hyperreaktivita na složky milgammy;
• věk do 16 let.

Vedlejší účinky Milgamma:
• Alergické reakce (vyrážka, angioedém, anafylaktický šok, svědění, dušnost).
• Systémové reakce (pocení, zpomalení srdečního rytmu, arytmie, závratě, nevolnost, konvulzivní syndrom). Systémové reakce se vyvíjejí během velmi rychlého podání přípravku nebo v případě předávkování.

Těhotenství:
Přípravek Milgamma se během těhotenství a laktace nepoužívá, protože nebyly provedeny studie o účinku na těhotenství a průnik do mateřského mléka.

Předávkování:
V případě předávkování milgamma dochází ke zvýšení symptomů odpovídajících vedlejším účinkům. V případě předávkování je nutná syndromická a symptomatická léčba.

Použití s ​​jinými léky:
Při smíchání se síranovými roztoky se vitamin B1 zcela rozpadá. Jsou-li přítomny produkty metabolismu thiaminu, inaktivují se další vitamíny. Thiamin (benfotiamin) je inaktivován v přítomnosti chloridu rtuťnatého, acetátů, uhličitanů, jodidů, kyseliny taninové, riboflavinu, citrátu železitého amonného, ​​penicilinu (benzylpenicilinu), metabisulfitu a glukózy. Aktivita thiaminu je snížena v přítomnosti mědi (zvýšená katalýza) a zvýšení pH.

Pyridoxin v terapeutické dávce může snížit účinek levodopy (antiparkinsonický účinek) zvýšením periferní dekarboxylace, proto se vitamin B6 nepoužívá s levodopou a přípravky obsahujícími levodopu. Kyanokobalamin se inaktivuje v přítomnosti solí těžkých kovů.

Formulář vydání:
Milgamma je k dispozici v parenterální formě (roztok pro intramuskulární podání v ampulích po 2 ml) a ve formě tablet.

Podmínky skladování:
V suchém, tmavém místě, daleko od dětí, při teplotě 15 ° C.

Složení Milgamma:
Milgamma - roztok pro parenterální podání:
Léčivé látky: hydrochlorid thiaminu 100 mg v injekční lahvičce 2 ml, hydrochlorid pyridoxinu 100 mg v lahvičce 2 ml, kyanokobalamin - 1000 mcg v injekční lahvičce 2 ml.

Pomocné složky: benzylalkohol, hydrochlorid lidokainu, hydroxid sodný, polyfosforečnan sodný, terciární hexakyanoželezitan draselný, voda pro injekce.
Tablety Milgamma pro vnitřní použití:
Účinné látky: benfotiamin - 100 mg, hydrochlorid pyridoxinu - 100 mg.

Pomocné složky: mastek, bezvodý koloidní oxid křemičitý, sodná sůl kroskarmelózy, mikrokrystalická celulóza, částečné glyceridy s dlouhým řetězcem, povidon.

Volitelné:
Milgamma mohou používat řidiči a lidé pracující s komplexními mechanismy.

Pozor!
Před použitím léku "Milgamma" musí konzultovat s lékařem.
Instrukce je poskytována pouze pro seznámení s "Milgamma".

Milgamma - návod k použití

Milgamma je komplexní přípravek obsahující vitaminy skupiny B. Léčivo je dostupné v různých formách, a to jak pro perorální použití, tak v injekčním roztoku. Hlavním účelem léčiva je léčba neurologických patologií zahrnujících poruchu vedení impulzů v nervové tkáni. Účinnost léčiva při léčbě onemocnění a patologických stavů pohybového aparátu je způsobena vlivem vitamínů B na zánětlivé a degenerativní procesy a úlevu od bolesti. Návod k použití přípravku Milgamma popisuje obecná doporučení týkající se dávek, četnosti a trvání léčby, takže léčivo je užíváno pouze po konzultaci s lékařem v souladu s individuálním termínem.

Formy uvolnění Milgamma

Na trhu je lék přítomen ve dvou formách: tablety, pilulky a injekční roztok. Injekční forma je považována za výhodnější vzhledem k rychlému pronikání do krevního oběhu a zvýšené účinnosti absorpce a expozice, přičemž se eliminují procesní faktory složek léčiva v trávicím traktu.
Přípravek Milgamma Compositum ve formě tablet pro perorální podání a injekční roztok mají rozdíly ve složení léčiva.

Kompozice dávkových forem a znaky farmakologického účinku

Komplexní aktivní složkou jsou vitaminy skupiny B. Obě dávkové formy zahrnují pyridoxin (B6), zvyšující metabolické procesy v orgánech a tkáních, zlepšující vodivost nervových impulzů a ovlivňující tvorbu hemoglobinu. Kombinace pyridoxinu a dalších členů skupiny B ovlivňuje tvorbu hormonů, jako je serotonin, histamin a adrenalin.
Thiamin (B1) poskytuje regulaci energetického zdroje tkání a buněk, ovlivňuje proces přeměny sacharidů. Ve formě tablet je B1 zahrnut jako benfotiamin.
Injekční roztok je obohacen o kyanokobalamin, vitamin B12. Ovlivňuje závažnost bolesti, poskytuje mírný účinek potlačující bolest a snižuje riziko vzniku anémie.
Injekce Milgamma poskytují výrazný lokální analgetický účinek v důsledku přítomnosti lidokainu, léku proti bolesti, rychle zmírňujícího bolest. Užívání lidokainu pomáhá obnovit motorické funkce poškozené v důsledku neurologického onemocnění nebo patologie pohybového aparátu.

Kdy je Milgamma předepsán?

Léčivo se podává zpravidla jako součást komplexní terapie ke snížení závažnosti zánětu a snížení bolesti při diagnostice následujících patologií a onemocnění:

 • neuralgie, neuritida;
 • léze nervové tkáně nezánětlivé etiologie;
 • paréza nervů obličeje, doprovázená porušením motorických funkcí svalů obličeje;
 • konvulzivní syndrom;
 • vícenásobné léze konců periferních nervů;
 • plexopatie;
 • retrobulbární neuritis;
 • zánět nervových ganglií;
 • osteochondróza.

Používá se také v případě nočních křečů svalů gastrocnemius. Pokud mohou být indikace zahrnuty v léčbě onemocnění vyvolaných herpesovirem.

Návod k použití: dávka a doba trvání léčby

Dávky, způsoby podávání a průběh terapie závisí jak na individuálních vlastnostech pacienta, tak na formě léku.

Milgamma v injekčním roztoku

Rozlišení použití léku pro úlevu od akutních záchvatů a v průběhu léčby. Pro zmírnění bolesti je jedna dávka předepsána ve 2 ml (jedna ampulka) intramuskulárně. Trvání léčby akutních záchvatů závisí na stavu pacienta, injekce se provádějí denně až do stádia dosažení stabilního stavu.
Udržovací léčba se provádí v dávce 2 ml na injekci s frekvencí 2 dnů.

Tabletová forma

Tablety a dražé Milgamma se používají ve všeobecných kurzech a podpůrné terapii na pozadí stabilního stavu pacienta bez výrazných a akutních záchvatů. Průběh léčby je 30 dnů, 1 tableta denně.
S exacerbací onemocnění a nemožností použití injekční formy je dávka až 3 tablety denně. Užívejte 1 tabletu ve stejných časových intervalech.

Kontraindikace a vedlejší účinky léku

Mezi hlavní kontraindikace patří srdeční selhání v dekompenzovaném stadiu, porucha vedení srdečního svalu a individuální citlivost na složky léčiva.
Milgamma v obou formách je kontraindikována u dětí mladších 16 let z důvodu zvýšeného obsahu vitamínů ve srovnání s věkovou normou. Užívání tohoto léku u dětí může vést k hypervitaminóze a vzniku abnormalit ve fungování orgánů a systémů.
Použití přípravku Milgamma v průběhu gestačního období a laktace není kontraindikováno, výrobci ho však vzhledem k nedostatku údajů o testování složení pro tuto skupinu příjemců nedoporučuje.
S opatrností předepsané léky při užívání jiných léků a vitaminových komplexů obsahujících pyridoxin, thiamin, kyanokobalamin kvůli nebezpečí předávkování.

Pravděpodobné vedlejší účinky

Pravděpodobnost nežádoucích účinků je extrémně nízká, ale nelze vyloučit možnost zvýšené individuální citlivosti na složení léčiva. Nejčastěji s projevem vedlejších účinků si všimněte reakce z kůže: svědění, vyrážka, kopřivka. Při injekčním způsobu podávání léčiva jsou možné lokální reakce, zpravidla v důsledku nadměrně vysoké rychlosti injekce roztoku nebo porušení aseptických požadavků.
Méně časté vedlejší účinky následujících typů:

 • na straně zažívacího traktu - nevolnost, zvracení;
 • na straně kůže a sliznic - pocit sucha, loupání, hlavně stížnosti na kůži rtů, obličej;
 • depresivní dýchání;
 • zvýšená ospalost, zmatky;
 • poruchy v rytmu srdečního rytmu;
 • konvulzivní syndrom;
 • zvýšené pocení;
 • anafylaktický šok.

Jakékoliv nežádoucí účinky při užívání léku - důvod k okamžité léčbě lékaře.
Lék obvykle neovlivňuje nepříznivě rychlost reakce a duševní funkce, což umožňuje jeho použití při řízení automobilu a při práci, která vyžaduje vysokou koncentraci pozornosti.

Ceny za různé formy léku

Průměrná cena léku v lékárnách:

 • tablety číslo 30 - 700 rublů;
 • dražé číslo 60 - 1200 rublů;;
 • injekce, 5 ampulí 2 ml - 300 rublů;
 • injekce, 25 ampulí 2 ml - 1200 rublů.

Analogy a náhradníci

Existuje mnoho strukturních analogů obsahujících vitaminy skupiny B. Pokud je to nutné, můžete použít Binavit, Combipilen, stejně jako jednotlivé vitamíny skupiny B a lidokain. Je důležité poradit se s lékařem před výměnou léku, protože ne všechny analogy obsahují stejný počet složek, a nahrazení souborem vitaminů vyžaduje dodržování pravidel podávání různých účinných látek, aby byl zajištěn požadovaný terapeutický účinek.