Image

Heel Crack mast

Trhliny na patách jsou nejen nepohodlí, ale také velmi nepříjemným estetickým fenoménem. Masti na popraskané paty, která je schopna tento problém odstranit, lze zakoupit v lékárnách nebo obchodech.

Přednost by měli mít ti, kteří mají pozitivní zpětnou vazbu. Tam jsou také recepty pro ty, které můžete vařit vlastníma rukama.

Aplikace mastí z trhlin na patách

Vzhledem k tomu, že hlavní příčinou trhlin na patách je avitaminóza nebo oběhové problémy v nohách, je nutné zachovat zdraví kůže zvenčí, protože není vždy možné rychle obnovit normální tělesnou funkci.

To znamená, že musíte použít drogy pro místní použití. Nejdůležitějším bodem při použití gelů, mastí nebo krémů pro hojení je pravidelnost jejich použití.

Samozřejmě by se nemělo zapomínat na to, že by se vitamínové minerální komplexy neměly zabírat dovnitř, ale účinné jsou i krémy na patách. Často, když se trhliny na patách objeví v důsledku reprodukce a vývoje mikroorganismů plísní na nohou.

Dalšími příznaky v této situaci je výskyt nepříjemného zápachu a svědění v oblasti problémových oblastí.

Mnozí trpí podobnými problémy s nohama kvůli příliš suché kůži, takže použití léků, které mají zvlhčující účinek, schopný obnovit normální stav kůže, bude velmi užitečné.

Jak jsou masti

V závislosti na příčině problému se zvolí léčivo. Stojí za to zvážit, že i nejefektivnější léčivá mast na paty z trhlin nemusí přinést požadovaný výsledek vzhledem k individuálním vlastnostem organismu a zejména kůže.

K léčbě trhlin můžete použít lékárny i lidové léky.

Přehled mastí

V prodeji existuje velké množství léků, které pomáhají zbavit se problému v krátké době. V následujícím textu jsou popsány způsoby pozitivního hodnocení pacientů.

Přípravy jsou také velmi nízké náklady:

 • Zinková mast. S jeho pomocí je zánětlivý proces v krátké době eliminován a působení houbových mikroorganismů je inhibováno. Současně se odstraní suchost kůže a zmizí odlupování. Kromě toho má kompozice antiseptický účinek a eliminuje nepříjemný zápach z chodidel. Použijte ji ráno a před spaním, třením do kůže nohy. V tomto případě je důležité, aby lék dokonale zapadl do kůže. Před použitím musíte nohy umýt a osušit.
 • Salicylová mast. Pomocí nástroje je možné léčit nejen trhliny na patách, ale i různá onemocnění kůže, například lupénka, ekzémy a plísňová onemocnění. Má dobré antiseptické vlastnosti. Připravte si lék vlastníma rukama smícháním kyseliny salicylové s voskem a parafinem. Složky by měly být vzaty stejně. Pro přípravu je nutné roztavit všechny složky a, když je roztok stále teplý, aplikovat ho na postiženou pokožku na nohou. Musíte to udělat čtyřikrát nebo pětkrát v jednom postupu a čekat, až každá vrstva vyschne. Poté se aplikuje obvaz na nohy a udržuje se po dobu dvou až tří hodin. Po zákroku, musíte si umýt nohy v mýdlové vodě s přidáním sody a také otřete nohy. Doporučuje se, aby po dokončení procedury se stěrky nohou otíraly tukem, vyživujícím krémem.
 • "Dawn". Nástroj není zcela lékařský, nicméně podle recenzí můžete posoudit vysokou účinnost léku. Můžete si ji koupit ve veterinární lékárně. Přímým účelem zařízení je péče o vemeno skotu. S pomocí krému se můžete snadno zbavit trhlin, zjemnit pokožku a odstranit suchost. Aby se dosáhlo co největší účinnosti, nohy se před aplikací napařují. Voda by však neměla být příliš horká, ale pouze teplá. Po vysušení ručníkem se prostředek aplikuje na kůži na celý povrch nohy a nechá se absorbovat 20-30 minut. Doporučuje se, dokud krém není zcela vstřebán, nepocházejte. Po absorpci látky do pokožky noste ponožky z bavlny. Nejlepší je provést proceduru před spaním, abyste ji mohli opakovat ráno. Jediný mínus lék je - není příliš příjemný zápach.
 • Gevole. Německá mast, která se zásadně liší od výše uvedených léků. Účelem kompozice je obnovení přirozené ochranné bariéry kůže. Vzhledem k tomu, že se trhliny objevují hlavně v důsledku porušení ochranné vrstvy kůže, tato německá mast snadno odstraňuje problém a zvyšuje pružné vlastnosti pokožky. Aplikace léčiva se provádí po napařování nohou jednou denně.
 • Radevit. Jeden z nejúčinnějších přípravků, které se používají k odstranění problému poškození kůže na patách, díky beriberi. Obecně se tento nástroj používá pro mnoho kožních onemocnění a rychle je eliminuje. V krátké době, s pomocí Radevitu, můžete zcela obnovit zdravý stav kůže.

Domácí masti

Kromě léků, které lze zakoupit v lékárně, existuje možnost připravit nástroj vlastníma rukama. Směs připravená doma bude stejně účinná jako ta nakoupená.

Mezi nejčastější a vyzkoušené recepty patří:

 • Vosk Zpočátku budete muset smažit malé množství cibule v rostlinném oleji a dekantovat. Poté se olej smísí s voskem. Počet složek je 250 ml a 100 g. Můžete také přidat malé množství propolisu. Po tom, dejte směs na oheň a pomalu dát do varu. Po rozpuštění vosku je třeba ho udržet na dalších dvou nebo třech minutách. Lék můžete použít ihned po ochlazení.
 • lék na vejce. Prasklá pata masti je vyrobena z jednoduchého slepičího vajíčka. Předem oddělený žloutek a protein. Do žloutku se nalije ocet (5 ml) a olej, například nerafinovaná slunečnice (15 ml). Vše je důkladně promícháno. Aplikujte výrobek na čištění nohou, pak upevněte lepící fólií a noste ponožky.
 • Jitrocel. Dobrý způsob, jak urychlit hojení popraskaných pat. Pro prostředky potřebujete jitrocel v suché formě, která je předem rozdrcena do stavu prášku. Smíchá se s mandlovým olejem a přidá se malé množství vazelíny. Přesný poměr složek je 1: 9.

Závěr

Lékaři varují! Šokující statický - zjištěno, že více než 74% onemocnění kůže - v důsledku nabíjení parazitů (Acacid, Lyamblia, Toccapa). Hydroxidy dodávají organismu kolosální náklonnost a první zasahuje náš imunitní systém, který by měl chránit organismus před různými chorobami. Vedoucí Parazitologického ústavu sdílel s tajemníkem, jak rychle se jich zbavit a očistit je kůží, to je dost. Přečtěte si dále.

Pokud jsou paty prasklé, pak je důležité nejen najít účinnou mast na praskliny na patách, ale také pochopit důvody, pro které se tento problém objevil. Léčba bude účinná pouze tehdy, pokud se vyřeší základní příčina nepohodlí. Preventivní opatření pomohou vyhnout se recidivě.

Jaké prostředky pro popraskané paty použít

Suchá hrubá kůže na patách s nedostatečnou vlhkostí začíná prasknout a tvoří praskliny. Nepohodlí se projevuje nejen esteticky, ale i fyzicky, protože při chůzi je bolest. Léčba ran by měla být prováděna okamžitě, vyhnout se dostat do problémové oblasti infekce.

Příčiny prasklých pat

Použití i těch nejdražších prostředků k odstranění trhlin na patách bude zbytečné, pokud neidentifikujete příčinu vyvolávající vznik nových lézí. Patologie epidermis indikuje přítomnost nepravidelností v práci orgánů nebo systémů v těle. Problém může nastat v následujících případech:

 • nadváha;
 • nedostatek nebo překročení hygienických postupů;
 • každodenní nošení nekvalitní obuvi (stísněné, neodpovídající velikosti);
 • časté používání alkalických a koncentrovaných detergentů;
 • vystavení teplotě vzduchu, přímým paprskům a jiným přírodním jevům;
 • neustálá chůze;
 • přítomnost houby;
 • avitaminóza;
 • průběh latentního onemocnění;
 • nesprávný metabolismus atd.

Pata osoby slouží jako druh tlumiče, protože hlavní náklad při chůzi je umístěn na této části nohy. Trvalé vystavení problémové oblasti vede k oddělení vrstev kůže. Rána může dokonce krvácet, což způsobuje silnou bolest při chůzi.

Pro léčbu trhlin na patách lze použít jako léky ve formě mastí a lidových prostředků. Než se však pustíme do léčby, nebylo by zbytečné kontaktovat specialistu na doporučení. Podrobná studie tohoto problému poskytne lékaři příležitost, na základě klinických studií, provést přesnou diagnózu a předepsat odpovídající terapii pacientovi.

Indikace pro použití mastí z trhlin na patách

Dnes výrobci drog poskytují spotřebiteli širokou škálu produktů pro léčbu různých nemocí, včetně tvorby ran na patách. V závislosti na problému mohou předepsat výživné, hojení ran, stejně jako změkčující krém nebo mast na paty, lokální aplikaci.

V první řadě je důležité snížit zátěž na problémové oblasti, změkčit okraje rány a teprve poté přistoupit k použití masti na hojení ran. Pro dosažení maximálního účinku a urychlení procesu hojení můžete ránu nalepit omítkou.

Terapeutický účinek a účinek aplikace

Léčba takové nemoci jako praskliny na patách by měla být komplexní. Jedna aplikace léčivého krému nebude stačit. Může být přiřazen k použití jakýchkoli doplňků výživy nebo vitamínu. Účinek takové terapie bude patrný v nejkratším možném čase.

Je důležité vědět: Než začnete krém aplikovat, měli byste ránu očistit od starého krému, opláchnout teplou vodou, osušit a pak zahájit proces hydratace suché pokožky.

Lékárenské masti na popraskané paty a způsoby použití

Hloubka trhliny také hraje důležitou roli při určování a volbě způsobu úpravy. Přímý vliv na stav paty mají různé faktory. Včasná terapie není prováděna, může vést ke ztrátě elasticity a keratinizaci vrstvy epidermis.

Ošetřující lékař vydá pacientovi doporučení k možnosti zakoupit si lék v lékárně, jejíž náklady nemají vliv na rodinný rozpočet. Lékárna uchovává poměrně širokou škálu různých krémů a mastí určených k potírání trhlin na patách.

Složky, které tvoří léky, umožňují nejen změkčit pokožku, ale také bojovat proti různým infekcím. Hlavní složkou většiny fondů je petrolatum. Naneste masti a krémy z trhlin na patách navenek.

Dawn krém

Dawn krém je považován za nejoptimálnější řešení problému popraskané paty. Základem krému jsou přírodní složky. Ve většině případů, krém "Dawn" předepsat veterinární kliniky. Pozitivního účinku je dosaženo velmi rychle, kůže změkne, rány se hojí.

Upozornění: Mast má zvláštní zápach, který omezuje dobu aplikace.

Zinková mast

Zinková masť dokonale zvládá plísňové onemocnění epidermy, stejně jako zánět, v důsledku čehož dochází k tvorbě trhlin, odlupování a další patologické projevy. Antiseptické vlastnosti léku se mohou zabývat také nepříjemným zápachem nohou. Mast je považována za jednu z nejdostupnějších a nejběžnější mezi spotřebiteli.

Individuální nesnášenlivost složek takové masti může vést ke vzniku podráždění ve formě zarudnutí a vyrážky. Při prvních negativních příznacích by mělo být užívání léčiva přerušeno.

Salicylová mast

Salicylová mast je určena k hojení ran na kůži. Používá se k boji proti chorobám, jako je lupénka, ekzémy, houby, rány na patách. Lék je považován za jeden z nejlepších antiseptik.

Existuje několik způsobů použití produktu:

 • Aplikujte správné množství produktu na dušenou (mokrou) pokožku paty a ponechte jej, dokud nebude zcela absorbováno;
 • aplikovat obklad v takové sekvenci - mast se aplikuje na celofán a aplikuje se na zdroj léze. Pro spolehlivou fixaci je lepší použít bandáž nebo bandáž.

Důležité je vědět: Optimální průběh léčby je až 10 dnů.

Radevit

Mast na paty Radevit předepsán pacientům, kteří mají popraskané paty kvůli nedostatku vitamínu v těle. Působí na epidermis následujícím způsobem:

 1. zvlhčuje;
 2. vyživuje;
 3. regeneruje;
 4. eliminuje svědění a další nepohodlí.

Než začnete aplikovat masť Radevit, měli byste si podrobně prostudovat přiložený návod. Aplikujte lék po léčbě oblasti antiseptické. Doporučuje se namazat problémovou pokožku více než dvakrát denně.

Footprim krém

Podpatky lze ošetřit také bulharským krémem footprim. Přípravek obsahuje vysoké procento močoviny a extraktu čajovníku. Díky těmto složkám se krém označuje jako antibakteriální.

Protože krém má konzistenci hélia, doba absorpce do kůže trvá 5-7 minut. Při aplikaci se roztaví a vytvoří na povrchu kůže určitý druh silikonového filmu.

Při použití krému po dobu dvou týdnů dochází k výraznému zlepšení stavu epidermis. Suchost je eliminována, rány jsou redukovány a zpřísněny. Zjemněné kukuřice se snadno odstraňují pemzou.

Gehwol krém

Gevol mast účinně bojuje se suchou pokožkou, zejména popraskané paty. Pravidelné používání masti bude aktualizovat epidermis, vracet jeho dřívější pružnost. Aplikujte lék dvakrát denně. Masírování léku se vtírá do oblasti, kde je rána. Maximální účinek je pozorován v případě, že nejprve změkčíte kůži v teplé vodě.

Flexitol flexitol

Speciální prostředky Flexitol ve formě balzámu je určen k potírání suché kůže a popraskaných pat. Léčivo bohaté na živiny podporuje hojení ran a změkčení. Může být také použit pro léčebné účely v případě mozolů a tření lokte a kolenních oblastí. Doporučujeme používat dvakrát denně, ale pouze pro dospělé pacienty.

Doktore

Tento léčebný nástroj vám umožní vyrovnat se s různými problémy kůže - kuří oka, mozoly, popraskané paty, bolest a těžkost nohou. Složení obsahuje esenciální oleje, močovinu, vitamíny, alantoin. Stojí však za zmínku, že účelnost nanášení smetany pouze v případech, kdy trhliny na patách nemají zanedbaný tvar.

Prevence proti prasknutí paty

Prevence je vždy lepší než léčba, čím více trhlin se objevuje na patách. V budoucnu je důležité zabránit vzniku takové patologie epidermis na končetinách:

 1. vyvážit jídlo podle vašich preferencí;
 2. pravidelně podstoupit lékařskou prohlídku s povinným provedením všech nezbytných testů;
 3. Neodkládejte návštěvu dermatologa, abyste zjistili a včas ošetřili plísně, pokud je nalezen;
 4. koupit pouze kvalitní a pohodlnou obuv;
 5. nosit ponožky z přírodních materiálů;
 6. odmítnout nákup letní obuvi, jako jsou pantofle;
 7. analyzovat četnost postupů pedikúry, kvalitu a množství používání kosmetiky;
 8. provádět masírování nohou hnětacím pohybem pro zlepšení krevního oběhu;
 9. pokud je to nutné, ztratíte další libry.

Kromě splnění výše uvedených doporučení, měli byste si být vědomi toho, že napařování nohou v lázni s přidáním heřmánkové tinktury nebo jitrocel se provádí přes noc. Voda by neměla být příliš horká. Po provedení speciálních „vodních procedur“ se chodidla osuší a aplikuje se krém. Pokud je instrukce povolena, pak jsou paty zabaleny celofánem a položeny na ponožky. Noční paty budou měkčí.

Existuje mnoho populárních receptů, kde je hlavní složkou propolis. Připravte si masku na popraskané paty vlastníma rukama. V boji proti nemocem jsou všechny dostupné metody a prostředky dobré. Je však nutné se nejprve dohodnout s lékařem na vhodnosti použití léčiva pro účinnou léčbu patologie a její prevenci.

Související články

Vředy (vaří) se objeví, jestliže bakterie, ve většině případů, stafylokoková infekce se vyskytuje ve vlasovém folikulu. Hnisavý zánět...

Mnozí se začali zapojovat do tetování. Dokonce i ti, kteří se potýkali s hlavami, si již vyloženě vystrojili...

Pravděpodobně každý z nás zažil svědění a podráždění kůže. Intenzivní svědění může ovlivnit...

Co je nejúčinnější masti na praskání paty?

Dobrý den, milí čtenáři. Podpatky v prasklinách nejsou nejen krásné, ale také bolestivé. Tento problém nás může předjet bez ohledu na pohlaví a věk. Zvláště rozšířený charakter získává v období jaro-léto, kdy většina lidí nosí pantofle a je zaneprázdněna v zemi. Je téměř nemožné se okamžitě zbavit trhlin a často se stávají chronickými, bolestí a dokonce mohou krvácet. Lidové léky na boj s touto nemocí jsou prakticky předávány z generace na generaci. Dnes považujeme za jeden z prostředků úspěšné léčby této kožní nemoci - masti.

V létě, všichni chceme, aby naše podpatky měkké a hladké, jak jsme nosit otevřené boty. Nejdůležitější je však znát důvody, proč se trhliny objevují na patách, aby se zabránilo jejich dalšímu výskytu.

Popraskané paty - jaké jsou důvody

Příčiny tohoto onemocnění mohou být spojeny s vnějšími faktory a závažnějšími problémy těla.

Mezi externí faktory patří:

 • Dlouhá chůze na zemi nebo písek bez bot.
 • Suchý vzduch
 • Těsné boty.
 • Nosit syntetiku.
 • Těsné boty.
 • Nedostatek pravidelné hygienické péče nebo nesprávná péče.
 • Reakce na hygienické výrobky.
 • Vysoká zátěž během dne, práce na nohách.
 • Příliš intenzivní péče s peelingem.

Všechny faktory jsou způsobeny zvláštností kůže na patách. Tato část koi představuje velkou zátěž naší váhy. Proto se buňky rychle deformují a umírají.

To vede k odlupování a suchosti a může později vyvolat trhliny. Hlavní částí boje proti prasklinám je v tomto případě změkčení kůže, odstranění mrtvých buněk; zvlhčující.

Druhým aspektem je nedostatek vitamínů. Pak je nutné do léčby zahrnout vitaminový komplex.

Vnitřní nemoci

Třetím aspektem je vážná nemoc.

 • Kožní onemocnění.
 • Diabetes a další nemoci spojené s metabolickými poruchami.
 • Nemoci gastrointestinálního traktu.
 • Anémie

Než začnete léčit praskliny, měli byste se poradit s lékařem. Pokud máte závažnější onemocnění, pak je třeba léčit nejen praskliny, ale také onemocnění příčiny.

Podpatky popraskané masti - jak aplikovat

Moderní průmysl kosmetologie poskytuje mnoho produktů pro léčbu trhlin. Ale vezmeme v úvahu rozpočet a dostupné, a co je nejdůležitější, časově prověřené fondy.

Zinková mast

Tento nástroj je navržen tak, aby zmírnil zánět a léčbu plísní. Eliminuje suchost a odlupování kůže. Má také antiseptické vlastnosti a dokonale bojuje s nepříjemným zápachem.

Mast by měla být otírána ráno a večer masírováním. Mělo by se vstřebat, takže nevkládejte silnou vrstvu. Nohy by měly být suché a čisté. Je lepší aplikovat mast po dříve aplikované lázni nohou.

Salicylová mast

Má širší rozsah použití než zinek. S tímto nástrojem se léčí lupénka, komedony, popáleniny, ekzémy a houby. Mast je vynikající antiseptikum.

Proto je základem léčebných prostředků pro hojení trhlin na patě. Recept je poměrně jednoduchý. Smíchejte kyselinu salicylovou, parafín a včelí vosk. Poměry 1/1/1.

Směs se roztaví. Když se směs zahřeje, naneste na trhliny vatový tampon. Nechte ho zcela vyschnout. Opakujte postup asi 4-5 krát. Pak naneste obvaz. Po několika hodinách odstraňte obvaz a umyjte nohu ve vodě mýdlem a sódou. Suché nohy. Naneste tukový krém.

Dawn krém

Další není příliš lékárna, ale velmi lidový lék - krém "Dawn". Samotná kompozice je určena k péči o vemeno krávy. Léčí praskliny, zjemňuje pokožku, odstraňuje suchost. Pro paty je také vhodná.

Před zákrokem, pára nohy, ale ne v horké, ale v teplé vodě. Vysušte ručníkem. Naneste krém na nohy. Nechte pár desítek minut namočit. V této době je lepší se zdržet chůze.

Po nošení bavlněných ponožek. Tak jdi do postele. Ráno mohou být nohy opět dušené a pemza. Ale pamatujte, že krém má poměrně štiplavý zápach.

Balsame

Směs obsahuje kyselinu mléčnou, která pokožku změkčuje, stejně jako směs olejů, které zvlhčují a vyživují. Tento nástroj by se však neměl používat, pokud je kůže zraněna do stavu otevřené rány.

Dr. Biocon

Nástroj obsahuje ve svém složení směs olejů, které podporují hojení kůže chodidel.

Radevit

Je to skvělé řešení, pokud byly trhliny způsobeny nedostatkem vitamínů. Mast se široce používá k léčbě kožních onemocnění a obsahuje velké množství živin, které podporují hojení kůže.

Doktore

To je krém, který je určen k odstranění odumřelé kožní buňky epidermis. Skládá se z močoviny a složek, které zvyšují její účinek. Krém odstraní nepohodlí svědění. Zjemňuje pokožku, zmírňuje bolest a pomáhá pokožce rychleji se zotavit. Pár hodin před spaním si udělejte koupel na nohy.

Po tom, suché nohy s ručníkem, a aplikovat krém. Chcete-li získat co nejlepší efekt, zabalte si nohy lepící fólií a upevněte ponožky na vrchol. Nechte přes noc. Ráno opláchněte nohy a vyčistěte pemzou.

Gevole

Tento krém se výrazně liší od výše uvedených prostředků. Jeho činnost je zaměřena konkrétně na normalizaci přirozené obranné hranice kůže.

Porušení této rovnováhy vede k suchu a prasklinám. Zvyšuje pružnost pokožky. Krém se aplikuje na dušené nohy jednou denně.

Zazhivin 911

Gel nejen dezinfikuje postiženou oblast, ale také přispívá k její regeneraci. Dobře osvědčené pro ošetření otěru. Gel obsahuje přírodní oleje. Naneste gel na suché a čisté nohy. Nechte působit několik desítek minut, aby se gel absorboval. Pak byste měli nosit bavlněné ponožky.

Fulex

Fulex je krém širšího působení. Používá se k péči o nohy, boj proti nadměrnému pocení, ošetření kuřích a trhlin. Droga se nemůže pochlubit rozpočtovou hodnotou, ale má bohatou přírodní kompozici. Krém by měl být aplikován dvakrát denně.

Balzam Flexitol

Vhodné pro velmi suché a popraskané kůže chodidel a pat, vhodné pro velmi tvrdé podpatky. Obsahuje 25% močoviny, vitamínu E a bambuckého másla, neobsahuje parabeny. Produkce UK.

Vyberte si krém nebo mast pro ošetření paty, hlavní věc je, že výrobek vám vyhovuje za cenu a vlastnosti. Mimochodem, měsíční masti a vitamín E, kombinované dohromady, mají léčivý účinek.

Za pár týdnů to pomůže vyřešit problém trhlin a výsledek léčby vydrží přibližně ve stejnou dobu, ale je lepší ji použít pro preventivní účely.

Je důležité si pamatovat! Všechny krémy a masti, které obsahují kyselinu, přispívají ke změkčení pokožky. Příliš časté používání podobné masti nebo loupání,

může způsobit škodu a zhoršit situaci. Proto tráví více času jen výživou pokožky, a ne jejím čištěním.

Domácí popraskané paty krém - 7 receptů

Lidové léky mají jednu nespornou výhodu - účinnost, kterou dokazují generace. Doma si můžete vyzkoušet několik receptů s minimálními náklady a najít ten, který vám nejlépe pomůže.

Lidové léky a domácí mast z trhlin na patách

1. Masti z vosku. Smažíme cibuli v rostlinném oleji. Po oleji se dekantuje. Smíchejte 250 ml oleje se 100 g vosku. A přidejte propolis.

Nasaďte oheň a přiveďte k varu. Po rozpuštění vosku nechte několik minut vařit. Po vyjmutí z ohně se nalije do nádoby a nechá se vychladnout a zahustit. Masti je připravena.

2. Vaječná mast. Oddělte žloutek od proteinu. Do žloutku se přidá 5 mililitrů octa a 15 mililitrů oleje. Smíchejte všechno.

Naneste na nohu, připevněte fólii a ponožky. Ráno si umyjte nohy a naneste mastný krém.

3. Na bázi tuku. Budete muset nalít vařící vodu přes sbírku bylinek heřmánku a jarní. Roztavte 50 mililitrů jezevčího tuku. Pak přidejte 30 g kolekce. Směs se vaří půl hodiny. Poté vyjměte z ohně, nechte vychladnout a trávu opatrně oddělte odřením.

4. Cibulová mast. Oloupeme a nakrájíme pár středních cibulí. Smažte je v pánvi s 250 mililitry nerafinovaného slunečnicového oleje, dokud cibule nezhnědne.

Směs se potom přetlačí a zatímco je olej horký, přidejte trochu včelího vosku. Umyjte, ochlaďte a uložte do chladničky.

5. Pevný olej. Ano, a to není vtip. Pouze musíte koupit ne syntetické mazivo, ale na tučné bázi. Ale po použití paty bude určitý čas tmavý.

6. Fyto masti. Budete potřebovat aloe šťávu. Smíchejte 100 mililitrů šťávy, 150 mililitrů ricinového oleje a přidejte asi 50 mililitrů eukalyptového oleje. Smíchejte všechno.

7. Krém s jitrocelem. Sušené listy by měly být důkladně rozdrceny na prášek. Jitrocel - je to opravdu léčivá rostlina, která podporuje hojení ran a obnovu poškozených buněk, navíc pomůže překonat nepříjemné příznaky, ale tato vlastnost si zachovává pouze čerstvé listy.

Listový prášek smíchaný s mandlovým olejem. Poté přidejte do směsi vazelínu. Poměr složek je 1/9.

Velmi dobře změkčuje pokožku nohou a paty s glycerinem. Může být kombinován s jablečným octem nebo jako nezávislý prostředek.

Ošetření trhlin na patě má několik základních pravidel:

1. Pravidelná hydratace a prevence.

2. Čistý peeling. Mokrá kůže je ošetřena pemzou a suchá - pilníkem na nehty. Postup by neměl být prováděn příliš často, normální interval mezi procedurami je 10-14 dnů. V každém případě sledujte stav kůže.

3. Vyvážená strava a pití.

4. Kombinace několika druhů léčby, zahrnuje nejen mast, ale také krém, masku a koupel.

5. Masti a masky by měly být aplikovány na dušené nohy.

6. Maska nebo mast je lepší nechat celou noc.

7. Po každém loupání proveďte hydratační proceduru.

8. Během léčby by měla být použita pohodlná obuv z přírodních materiálů.

9. Máte-li problémy s nadměrnou hmotností, pak se musíte vypořádat s jejím omezením, protože paty mohou prasknout kvůli problémům s metabolismem a nadměrným zatížením.

10. Během léčby nenoste otevřené boty.

11. Při nákupu mastí si vždy přečtěte návod.

12. Nepoužívejte nástroj, pokud je některá ze součástí alergie.

13. Pokud máte cukrovku, těhotenství a kojení, poraďte se se svým lékařem před použitím přípravku.

14. Postarejte se o krevní oběh v nohou. Můžete použít masážní zařízení.

Jako první pomoc v případě trhlin na patě, které hodně bolí, je lékařské lepidlo dokonalé.

Pracujte s trhlinou, abyste snížili bolest a dále zvětšili trhliny. A stojí za to se postarat o další hygienu v této oblasti, protože trhliny jsou velmi vhodným místem pro rozvoj infekcí a bakterií, zejména pokud krvácí.

Popraskané paty: léčba, účinné metody, krémy a masti, video

Popraskané paty jsou vážným problémem. Protože člověk tráví téměř půl dne na nohou. Nevhodné boty, teplotní kapky, patogenní bakterie a houby - dělají své temné podnikání. Praskliny na patách přinášejí nejen nepříjemnou bolest, ale také kazí vzhled chodidel.

Boj s kuří oka, mozoly na patách se stávají naléhavějšími před začátkem jarní sezóny, kdy je čas nosit otevřené boty. Samozřejmě, že můžete jít celou jaro a celé léto do tenisky a boty, ale to jen zhorší situaci. Praskliny v patách mohou parazitům proniknout do krevního oběhu, což jsou již vážná onemocnění.

Příčiny

Důvody pro vznik kuřích, trhlin na patách mohou být různé. V zásadě jsou spojeny nejen s vnějšími faktory, ale také se zdravotním stavem obecně.

Nejčastější příčiny popraskané paty jsou následující:

 • Pevná nebo nepohodlná obuv;
 • Poporodní;
 • Během těhotenství;
 • S vyvrcholením;
 • V přítomnosti takových kožních onemocnění.

Existuje několik způsobů, jak můžete obnovit zdraví a uklizený vzhled nohou a zbavit se trhlin na patách. V podstatě pro léčbu pomocí lidových prostředků, různé krémy a masti.

Video: jak rozmazat?

Praskliny na patách - léčba lidových prostředků.

Léčba

Léčba trhlin na patách lidových prostředků. Pro ošetření trhlin v domácnosti pomocí následujících metod:

 • Horké koupele. To je jeden z nejúčinnějších způsobů boje nejen proti prasklinám na patách, ale také proti houbě nohou. Horká voda se nalije do umyvadla a nohy se umístí. Pomalu přidávejte horkou vodu tak, aby na ni pokožka měla čas zvyknout si, ale zároveň se teplota v pánvi neustále zvyšovala. Nohy se pohybují kolem 15-20 minut. Vychlazené nohy se vytáhnou z vody, otřou o podpatky ručníkem a potřísní vazelínou. Vazelínu lze nahradit máslem.
 • Medový obklad. Čisté, umyté nohy jsou pokryty medem a zabaleny do plastu. Opravte obklady běžnými ponožkami. Léčba se opakuje dvakrát denně po dobu 4 dnů.
 • Mýdlo v boji s trhlinami na patách. Poté, co jste si dusili nohy, roztřete je dehtem nebo mýdlem pro domácnost, namočte 5-7 minut a opláchněte vodou. Opakujte postup znovu a otřete ručníkem. Prací mýdlo má antiseptické protiplísňové vlastnosti, takže se najednou zbavíte nejen trhlin na patách, ale také houby nohou.

Nedávno se v lékárnách objevily speciální japonské ponožky, které pomáhají předcházet trhlinám na patách. Vzhledem k tomu, že ponožky obsahují uvnitř speciální gel obsahující hydratační oleje a vitamíny.

Gelové vložky se v poslední době staly zvláště populární. Vzhledem k tomu, že gel se skládá z éterických olejů, komplexu vitamínů, stejně jako skutečnost, že stélka sama provádí polštářovou funkci při chůzi, vaše paty budou hladké a zdravé.

Pomáhá se zbavit speciálního souboru trhlin. S jeho pomocí můžete očistit paty odumřelé kůže, a tím urychlit proces regenerace. Praskliny zmizí, kůže na patách bude hladká a příjemná na dotek.

Video: Odstraňte do 3 dnů

Jak rychle vyléčit popraskané paty?

Pro ošetření kuřích a trhlin pomáhají některé typy mastí. Můžete si je koupit v každé lékárně, jsou propuštěny bez lékařského předpisu.

 • Jednou z nejlevnějších možností léčby paty je zinková masti. Před použitím musí být připravena kůže nohou: omyjte teplou vodou a ošetřete peroxidem. Poté naneste mast na kůži nohou, nahoře nasaďte ponožky.
 • Sintomycinová mast. Pomáhá zbavit se nejen trhlin, ale také popálenin a varů. Vhodné pro hojení ran a zmírnění zánětu.
 • Vishnevsky mast. Zachází s téměř všemi ranami. Naneste na postiženou kůži vatovou vrstvou mastí. Zabalte obvazy nebo páskou. Oprava bandáže ponožkami. Po 7-8 hodinách odstraňte obvaz, umyjte paty a osušte. Může být rozmazaný vazelínou nahoře.
 • Mast Gevol. Vyrobeno v Německu. Kromě boje proti prasklinám na patách se používá i v boji proti plísni nohy. Chcete-li získat pozitivní výsledek, nohy a chodidla nohou jsou rozmazané až do úplného uzdravení dvakrát denně: ráno a večer.
 • Bepanten masti, německá výroba. Za pár hodin se můžete zbavit bolesti. Pomáhá rychle a účinně se zbavit trhlin a ran na chodidlech.

Crema

Pro ošetření trhlin a ran na patách se kromě mastí a léčebných koupelí používají také speciální krémy. Můžete je použít kdykoliv během dne. Pomoc a speciální koupel nohou - https://ecohealthylife.ru/ochishchenie-organizma/skipidarnye-vanny-dlya-nog.

Pro sucho a praskliny použijte krém Dawn. Tento krém na nohu může změkčit pokožku, hojit rány, i když je nemoc v zanedbávaném stavu. Krém, stejně jako většina léků, má nepříjemný zápach, ale je účinný.

Video: Krém - do 5 minut

Náprava na popraskané paty.

Pro domácí léčbu můžete použít krémy jako:

 • Lékař s močovinou. Pokud vám to nevadí, že močovina je hlavní složkou krému, můžete jej bezpečně použít k léčbě. Kromě močoviny obsahuje extrakty z jiných bylin.
 • Mořský vlk Dobře hydratuje pokožku, má obnovující účinek proti stárnutí. Díky hydrataci se pokožka stává velmi měkkou, zrohovatělé vrstvy se odlupují a praskliny se hojí.
 • Borough Plus. Krém na bázi bylinných extraktů. Pomáhá při první aplikaci, obnovuje pleť, čistí ji od mrtvých buněk, podporuje hojení a hojení ran a prasklin. Krém obsahuje vyživující základ, díky kterému je povrch kůže navlhčen a prochází pocit sucha.
 • pro nohy se zlatým knírem. Nejlevnější krém, ale zároveň jeden z nejúčinnějších. Vyrobeno z přírodních surovin. Dobrá pomoc s natoptysh. Často se používá jako profylaktické činidlo.

Krémy a masti z trhlin na patách

Problém bolestivých trhlin na patách, kterým čelí mnozí. Ve většině případů výskyt trhlin indikuje vývoj patologie a závažných poruch v těle. I když změny na kůži nemají souvislost s patologií, je zde také malá radost, protože praskliny jsou bolestivé, mohou způsobovat nepohodlí při chůzi a rušit aktivní životní styl. Chcete-li se zbavit tohoto problému, musíte kontaktovat odborníka. Zjistí důvody a předepíše vhodnou léčbu. Mezi nejoblíbenější prostředky patří mast, krém z trhlin na patách, které lze zakoupit v lékárně. Můžete také připravit lék doma, s použitím populárních receptů.

Lékárna masti na popraskané paty

Pod vlivem vnějších a vnitřních příčin dochází k sušení kůže na patách. To vede ke ztrátě jejich pružnosti, pevnosti a od zatížení trhlinami zkosené vrstvy.

Kromě vnějších příčin, jako je suchý vzduch, chlorovaná voda, teplotní změny, v blízkosti otevřených bot, mohou mít vnitřní faktory vliv i na paty. To zahrnuje různá onemocnění.

Když je výskyt prasklých patek způsoben diabetem, změnou funkce gastrointestinálního traktu, léčba je zaměřena na potírání nemocí.

V přítomnosti plísňových infekcí lékař předepíše antimykotika z trhlin na patách pro venkovní použití, které lze zakoupit v lékárně.

V ostatních případech se používají léky, léky s lokálními účinky, jejichž složky jsou schopny udržet pokožku vláčnou, zvlhčují a změkčují, pomáhají hojit poškození.

Pokud jsou praskliny na patách hluboké, pak se ošetření provádí s použitím krémů, které obsahují antibiotika, protože neumožňují spojení sekundární infekce.

Dobrý terapeutický účinek má krém, mast z trhlin na patách na bázi vazelíny. Přispívají k hydrataci, změkčení pleti, k rychlému hojení trhlin.

Po prozkoumání lékaře a určení příčiny patologie budou přiděleny nejúčinnější léky na praskliny na patách.

Seznam mastí pro ošetření trhlin na patách.

 • Dawn krém
 • Zinková mast
 • Salicylová mast
 • Radevit
 • Footprim krém
 • Krém Gehwol

Kromě toho, že trhliny mohou být léčeny léky, používají také tradiční metody s použitím domácích krémů.

Dawn krém

Tento nástroj odkazuje na lidovou drogu, protože má přirozené složení. Krém je určen k péči o vemeno krávy. Má vynikající účinek, který léčí praskliny, zjemňuje pokožku a uvolňuje suchost. Pochází také z trhlin na patách, lupénky, dermatitidy.

Před použitím krému musíte páru nohy v teplé vodě. Vysušte a naneste produkt na nohy. Nechte masti na patách po dobu asi 10 minut, aby se dobře vstřebala. Pak byste měli nosit teplé ponožky a jít do nich spát. Ráno se mohou podpatky opět napařit a zpracovat pemzou.

Tento krém z trhlin na patách získal titul - zlatou známku kvality.

Zinková mast

Lék je jedním z nejčastějších v boji proti různým druhům poškození kůže, stejně jako trhliny.

Zinková masť se vyrovná se vzniklou plísní a zánětem, pomáhá odstraňovat suchost a odlupování kůže. Díky svým antiseptickým vlastnostem působí proti zápachu plodu.

Pro ošetření trhlin na patách se nástroj otírá ráno a večer masážními pohyby. Před použitím masti by měly být nohy omyty a vysušeny. Doporučuje se aplikovat lék po koupeli nohou.

Krém je často dobře snášen a bojuje s tímto problémem, ale někdy může také způsobit negativní reakci. Pokud se objeví svědění - pálení, vyrážka, zarudnutí, užívání přípravku se zastaví.

Salicylová mast

Díky Salicylic mast, paty rychle prasknou. Kromě toho se používá při lupénce, popáleninách, plísních, ekzémech. Nástroj je dobrý antiseptický.

Pleťová prasklá mast může být aplikována několika způsoby:

 1. Lék se aplikuje na mokrou pokožku pat a nechá se vstřebat.
 2. Můžete udělat komprimaci. Lék se aplikuje na celofán, poté se nanese na bolavou patu a fixuje se látkovým obvazem.

Pokud jsou trhliny na patách velmi hluboké, maximální terapeutický průběh trvá 10 dní. S menšími prasklinami je možné problém odstranit mnohem rychleji.

Radevit

Tento nástroj je nepostradatelný, pokud je přítomnost popraskané paty způsobena nedostatkem vitamínů. Účinek masti Radevit na tyto trhliny je následující:

 • Hydratační
 • Napájení
 • Spuštění regeneračních procesů
 • Eliminace svědění

Přípravek musí být aplikován po ošetření antiseptiky. Prasklé podpatky jsou mazány 2x denně.

Před použitím masti pro hojení trhlin, je třeba pečlivě prostudovat pokyny. Nástroj nelze používat během těhotenství, kojení a ve stáří pouze pod dohledem odborníka.

Footprim krém

Bulharský krém na popraskané kožní paty má vysoké procento močoviny. Vzhledem k přítomnosti ve složení extraktu čajovníku má tento nástroj antibakteriální účinek.

Krém má příjemnou konzistenci hélia. Při aplikaci se produkt začne rozmrazovat. Krém není absorbován okamžitě, po dobu 7 minut. Po aplikaci se na patě vytvoří silikonový film, takže je lepší ho použít v noci.

Nástroj je umístěn jako terapeutické a profylaktické. Navržený krém Footprim pro popraskané kožní paty, hydrataci a změkčení ztvrdlých oblastí na nohou.

Pokud si otřete paty sucha, pak k akci dochází po 2 týdnech pravidelného používání. Sušené kukuřice jsou méně viditelné a snadno zpracovatelné pemzou.

Krém Gehwol

Gevol řeší problém popraskané, drsné a suché kůže, hojí praskliny na patách. Pokud masť používáte pravidelně, umožní to:

 • Obnovte pokožku
 • Zpětná pružnost
 • Chraňte popraskanou pokožku před infekcí
 • Uvolněte její bolestivý stav

Naneste krém proti prasklinám na patách každý den 1-2 krát, pečlivě masírujte problémovou oblast. Největšího efektu lze dosáhnout, pokud dopředu změkčujete koupel nohou.

Domácí masti na popraskané paty

Jak se zbavit popraskané paty? Kromě léků, můžete rychle a účinně zbavit trhlin na patách pomocí lidových receptů. K čištění trhlin doma nabízí tradiční medicína:

 1. Vana na nohy
 2. Domácí masti
 3. Komprimuje

Vany mají nejúčinnější účinek. Jako terapeutická složka se do vody přidávají bylinné infuze, mořská sůl, škrob a víno.

Solná lázeň se používá k zjemnění pokožky na patách, k odlupování a ke zlepšení krevního oběhu. Do teplé vody přidejte 100 g mořské soli a lžíci sody. Udržujte nohy v roztoku po dobu asi 15 minut. Na konci manipulace rozprostřete paty rostlinným olejem a nasaďte vlněné ponožky.

Chcete-li držet koupel škrobu, musíte rozpustit lžíci bramborového škrobu v litru vody a snížit nohy do pánve. Při ochlazení roztoku přidejte horkou vodu. Trvání procedury trvá půl hodiny. Poté odstraníme zrohovatělou vrstvu pemzou. Chcete-li postup provést opatrně, aniž by došlo ke zranění kůže. Poté, co budete potřebovat osušit nohy a namazat je výživným krémem.

Základem samo-vyrobených mastí k léčení trhlin na patách je vazelína, jezevec, sádlo olej. Při přípravě domácích krémů by měl být nutný tuk, protože jedním z hlavních úkolů v boji proti popraskané kůži je obnovení její pružnosti a pružnosti. I když jsou tyto tuky samy o sobě považovány za užitečné, stále mají antibakteriální vlastnosti, rychle hojí rány. Použití masti se provádí před spaním. Abyste dosáhli co nejlepšího efektu, musíte si navléknout nohy do sáčku a nasadit si ponožky.

Díky použití obkladů, můžete rychle odstranit kožní onemocnění, zvlhčují a mají vyživující účinek. Jako ošetření používal krém z cibule, brambor, jablek. Dobře změkčit pokožku mohou být oleje - olivy, slunečnice, mandle. Po zákroku se nohy umyjí v teplé vodě a rozetřou výživným krémem.

Z velkého množství receptů si můžete vybrat vhodnou metodu, která pomáhá v boji proti prasklinám. Současně, jak zacházet s trhlinami na patách každého podnikání, ať už se jedná o lékárnu nebo populární recept.

Recepty na masti

Lidové recepty používané k tomu, aby se zbavily trhlin, s výskytem kuří oka, mají jednu nespornou výhodu - účinnost, prokázanou generacemi. Doma si můžete vyzkoušet řadu receptů péče o nohy a vybrat si ten, který se ukáže jako nejúčinnější.

Produkt na bázi žloutku

Chcete-li připravit lék, musíte smíchat žloutek s velkou lžící rostlinného oleje a lžičky octa.

Pokud jsou rány hluboké a krvácí, může léčba kyselin způsobit nepohodlí, protože je lepší použít jiný recept.

Chcete-li začít, je teplá noha lázeň, pak byste měli dát krém na bolestivé oblasti, zabalit nohy s plastovým sáčkem a dát na teplé ponožky. Celou noc můžete nechat mast. Ráno umyjte paty, odstraňte změkčenou pokožku pemzou.

Calendula mast

K odstranění trhlin pomůže měsíční masti. Pro jeho přípravu bude vyžadovat:

 1. 60 g měsíčkového oleje
 2. 4 g včelího vosku

Komponenty pro připojení a umístění do vodní lázně. Směs musí být uchovávána až do úplného roztavení vosku. Směs musí být neustále míchána. Pak několik kapek masti odkapává na rovném povrchu a čeká, až se ochladí. Při přijímání konzistence průměrné hustoty mohou být prostředky nality do skleněné nádoby. Uchovávaný lék v chladničce. Mast se aplikuje s masážními pohyby na patách před spaním.

Populární recept

K přípravě produktu se nejprve zahřeje 100 g olivového oleje a přidá se k němu včelí vosk. Směs se míchá, dokud se vosk nerozpustí.

Vosk a olivový olej

Po přidání lžičky oleje z rakytníku a glycerinu. Znamená posun do kontejneru. Než se směs aplikuje, musíte párát nohy. Manipulace se provádí v noci. Po nošení teplých ponožek. Procedura se opakuje každý den, dokud nejsou trhliny na patách pryč.

Komprimovat

Připravte kaši a přidejte na ni lžíci oleje z rakytníku. Vložte kaši do sáčku, položte do ní nohu, upevněte sáček a zabalte do ručníku. Procedura trvá nejméně 2 hodiny. Poté směs opláchněte a použijte hydratační krém. Procedura se opakuje každý den, v průběhu až 5 dnů.

Všechny krémy, pleťové vody mají účinný účinek. Který recept je lepší použít pro ošetření trhlin na patách, volba je čistě individuální.

Prevence

Preventivní opatření jsou lepší než terapie, protože trhliny na patách se nemohou objevit během jednoho dne.

 • Pokud se doporučuje vyšetřit prasklé paty, projít zkouškami.
 • Noste obuv z přírodních materiálů.
 • Jezte dobře, včetně vitamínů stravy. Pokud je příčina patologie v jejich nedostatku, pak lékař oznámí, které vitamíny chybí a jak je vyplnit.
 • Použijte vhodnou kosmetiku.

Efektivní masti

Co je to prasklina na patách, každý ví. Hrubá a suchá pokožka praskne, vytváří estetické a fyzické nepohodlí. Pokud neprovedete včasná opatření, například nepoužívejte mast z trhlin na patách, pak se vývoj událostí může stát nepředvídatelným. Trhliny začnou krvácet, způsobují silnou bolest, brání pohybu. A také je to nebezpečné pro zdraví.

Vlastnosti nemoci nohy

Praskliny paty mohou být v krátké době vytvrzeny. Pokud se však s hlavní příčinou nebudete vyrovnat, pak se nemoc objeví v budoucnu a pokaždé, když se situace zhorší.

Příčiny onemocnění

Příčiny onemocnění nohou mohou být různé. K tomuto problému dochází v následujících případech: t

 1. Nadváha. Nohy jsou naložené. Čím větší je váha osoby, tím silnější je.
 2. Osobní hygiena. Použití mastí a krémů by mělo být pravidelné, použití škrabek, pilníků na nehty, koupel nohou, mytí nohou - to je povinný postup pro lidské zdraví. Nedostatečná nebo nadměrná péče způsobuje znecitlivění kůže, je základem vzniku trhlin. Příčinou může být nesprávně zvolená kosmetika.
 3. Obuv z nekvalitního materiálu. Každý den, nohy zažívají těžké zatížení, pokud se o ně nestaráte, nastanou problémy. Při stisknutí nohy nohy nepřijímají potřebné množství vzduchu, což ovlivňuje suchou pokožku a praskání.
 4. Houba Může se objevit nejen na nehtech, ale i na celé kůži nohou. Onemocnění způsobuje rány a suchost kůže.
 5. Skrytý průběh nemoci. Člověk nemůže odhadnout, že tělo utrpělo vážné selhání. Problémy nohou jsou signálem lékařské prohlídky. Bolesti na nohou se objevují při onemocněních nervového systému a hormonálních poruchách.
 6. Nedostatek vitamínu "A" a dalších prospěšných prvků. Vitamin A je zodpovědný za přirozené regenerační procesy. Jeho nedostatek je způsoben nesprávnou výživou, která je vyvolána diety nebo neschopností koupit správné potraviny.

Musíme se pokusit zjistit příčinu problému s patami a odstranit ho.

Kůže na patách by měla být stejná jako na dlaních, ale pouze na nohách je tlustá a skládá se ze 100 vrstev buněk, které jsou rozděleny do skupin a hrají svou roli. Hlavní vrstvou je epidermis, vše ostatní je nutné chránit, udržet vlhkost a chránit ji před negativními vlivy prostředí. Pokud jedna vrstva selže, nastane problém.

Péče o nohy

Nyní obchody prodávají spoustu výrobků pro péči o nohy, jako je patní mast na praskliny, pleťové vody, křoviny, krémy, škrabky, deodoranty, koupelnové základy, speciální hydratační ponožky a mnoho dalšího. Použití kosmetiky ovlivňuje horní vrstvu epidermis. A pokud jsou na nohách praskliny, je problém mnohem hlubší. Proto není nutné spěchat na nákup drahých krémů a mastí v kosmetických prodejnách.

Praskliny jsou onemocnění, které lze porazit pomocí léků speciálních lékáren. Obvykle se jedná o krémy a masti, které v komplexním efektu odlupují, vyživují a zvlhčují odumřelé buňky a stimulují regenerační procesy. Před použitím je třeba si přečíst pokyny, ale algoritmus pro použití nástrojů je přibližně stejný:

 1. Nohy důkladně omyjte. To se provádí bez použití kosmetiky a mýdla.
 2. Pak se ve vaně vypařují. Nesmí být příliš horký. 20 minut je dostatek teplé vody. Když se používá tinktura jitrocelu nebo heřmánku.
 3. Utěrky na nohy s ručníkem nebo ubrouskem z přírodní tkaniny.
 4. Aplikuje se mast. Pokud instrukce není zakázána, nohy jsou zabaleny celofánem a ponožky jsou nasazeny.

Postup se provádí v noci. Musíte vědět, jak správně skladovat krém a jeho trvanlivost. Drahé prostředky ne vždy pomáhají. Před použitím léku se poraďte s lékárníkem nebo lékařem. Hlavní věc je, že princip léčby byl zvolen správně. Pokud je příčinou trhlin je houba, pak krém pro léčbu ran způsobených hormonální narušení nepomůže.

Recenze zdravotnických výrobků

Neexistuje univerzální lék na popraskané paty. Mast nebo krém by měl být vybrán individuálně.

Základní drogy

Chcete-li si vybrat ten správný nástroj, musíte vědět, jaké základní drogy jsou v kosmetických obchodech a lékárnách. Zvažte je podrobněji:

 1. Má prasklý krém na paty. Složení bylo vyvinuto izraelskou společností, která se proslavila vytvořením válečkového souboru pro péči o nohy. Měkká emulze eliminuje trhliny, deodorizuje, vyživuje a hydratuje. Nástroj se používá maximálně dvakrát denně.
 2. Antifungální přípravek BioAstin. Krém je navržen tak, aby bojoval s plísní, ale kromě ničení škodlivých bakterií vytváří ochranný obal na kůži. V kompozici jsou esenciální oleje a extrakt čajovníku. Proto, když používáte lék BioAstin proti houbám, hojení probíhá rychle.
 3. Lamisil. To je účinný lék na popraskané paty. Kromě toho lék pomáhá z houby. Po aplikaci Lamisilu se pokožka stává vláčnou a měkkou. Nářadí se aplikuje jednou denně, otírá se do poškozených míst. Nohy předprané a otřené do sucha. Lamisil nemá žádné kontraindikace.
 4. Olej SixtumMed. Výrobek je určen pro osoby, které mají praskliny způsobené diabetem. Nástroj pomáhá hojit rány, poskytuje pokožce potřebnou hydrataci. Před použitím nohu není třeba páru.
 5. Dawn krém. Výrobek byl původně vyvinut pro péči o krávy, přesněji pro vemeno zvířat. Díky vyváženému složení se však úspěšně přiblížil k lidem. Léčí praskliny a lupénku. Dobrý účinek krému je způsoben obsahem extraktu z mycelia hub. Tento krém získal titul „Zlatá značka kvality pro 21. století“.
 6. Salicylová mast. Pro paty je nejlepší nástroj. Bojuje s různými kožními lézemi. Lék byl vyvinut na bázi oxidu zinečnatého, což přispívá k aktivaci ochranných procesů. A také vytváří ochrannou bariéru, která zastavuje vývoj problému. Pacienti velmi dobře snášejí masti. Stejně jako nástroj se používá k léčbě plenkové vyrážky, která je způsobena pleny u malých dětí. Masť však může také způsobit negativní reakce, jako je pálení, zarudnutí, vyrážka a svědění. Pokud se objeví vedlejší účinky, léčba léčivem je přerušena.

Balsam Rescue a Calendula mast

Přírodní prvky záchranného balzámu podporují rychlé hojení trhlin, mají antimikrobiální účinek, zmírňují svědění a bolest a odstraňují zánět. Balzám se používá nejen na paty, ale i na celou kůži chodidel. Vhodné pro boj s houbami. Neexistují žádné kontraindikace, s výjimkou osobní nesnášenlivosti s prvky drogy.

Schopnost hojení rány rostliny je již dlouho známa. Připravená na bázi měsíčku, mast je velmi účinná, hojí rány dobře, poskytuje pokožce správnou výživu a také poskytuje úlevu od bolesti. Navzdory zdánlivé bezpečnosti má masti kontraindikace. Nemůže být používán kojícími ženami a dívkami v postavení, ani dětmi a staršími lidmi.

Léčba masti by měla být pod dohledem lékaře. Heel krém krém na nehty a vitamín A, které jsou často používány společně, se používají 3 krát denně, nemůžete použít více prostředků, jinak bude alergie. Skladovatelnost a skladovací podmínky jsou dodržovány. Vysoce kvalitní mast má žlutozelenou barvu a charakteristickou vůni.

Léčivé produkty Microcrack

Mast Radevit. Tento nástroj je nezbytný v případech, kdy jsou trhliny způsobeny nedostatkem vitamínů. Radevit zvlhčuje, má antipruritický účinek, začíná proces regenerace a vyživuje. Tento lék je zakázán těhotným a kojícím ženám. Starší lidé potřebují masť používat pod neustálým dohledem lékaře. Nemůžete používat přípravky se silným zánětem, aby nedošlo ke vzestupu zvýšených příznaků onemocnění.

Maska Heel. Rostlinný základ hojí praskliny na patách, vyživuje a hydratuje poškozenou pokožku. Charakteristickým rysem je vytvoření ochranné bariéry, která chrání před infekcemi. Pyat masť není lék, ale je lepší si ji koupit v lékárně, aby nedošlo k nákupu falešné.

Někdy dermatologové doporučují použití léčebného lepidla BF-6 pro hojení mikrotrhlin. Před tím se nohy umyjí, osuší se ručníkem a pak se nanese lepidlo. Musíte počkat, až bude úplně suchý. Nedotýkejte se pak poškozené oblasti týden, pak je lepidlo opatrně odstraněno. Pak se pravidelně provádějí lázně, které změkčují a odstraňují zrohovatělou pokožku. Krémy s kyselinou mléčnou nebo salicylovou, stejně jako vazelína, pomáhají dobře proti prasklinám.

Recepty tradiční medicíny

Naši předkové byli obeznámeni s problémem trhlin, proto má tradiční medicína arzenál prostředků k boji s touto nemocí, je na vás, abyste si vybrali nejvhodnější variantu.

Vepřové a jezevčí tuk

Použití tuku pro domácí masti je nezbytné, protože je hlavní složkou, která vrací svou pevnost a pružnost. Vepřový a jezevní tuk je sám o sobě užitečný, protože má antibakteriální schopnost, eliminuje trhliny, urychluje hojení ran. Poškozenou pokožku lze namazat tukem nebo ředit léčivými bylinami. K tomuto účelu je lepší použít jarní nebo měsíční. Metoda přípravy masti:

 1. Tuk se roztaví ve vodní lázni, smíchá se v poměru 2: 1: 1 s měsíčkem a vejcem.
 2. Směs se vaří 30 minut.
 3. Pro směs musíte pečlivě sledovat, zda se nevaří.
 4. Horká mast se filtruje přes jemné síto, aby se odstranily zbytky trávy.
 5. Nástroj je uložen v chladničce.

Lék se aplikuje na nohy 1 krát denně. Před tím se kůže vypařila. K přípravě masti se používají sušené nebo čerstvé bylinky. Je-li použito suché, je tráva předparená horkou vodou.

Mast pro seniory s vitaminem A

Léčivá směs se připravuje velmi jednoduše. Krém je považován za skvělé řešení pro starší lidi. Recept na vaření:

 1. Vezme 1 díl vitaminu A a 2 díly masy z měsíčku.
 2. Obě složky se důkladně promísí v nádobě. Pak musí být směs odeslána do chladničky po dobu 2 hodin.

Kalandrová mast může být připravena v domácím prostředí nebo zakoupena v lékárně. Ale můžete si masti vytvořit vlastními rukama doma:

 1. Vezměte 65 g měsíčního oleje a 5 g včelího vosku. Směs se ponechá ve vodní lázni až do úplného rozpuštění vosku.
 2. Směs se neustále míchá.
 3. Pokud je tlustý, můžete přidat olej a pokračovat v zahřívání ve vodní lázni.

Po obdržení požadované konzistence se činidlo nalije do malé nádoby pro následné skladování na chladném místě.

Recenze spotřebitelů

Chcete-li si vybrat nejúčinnější prostředek proti popraskaným patám, můžete si přečíst recenze spotřebitelů.

Abych se vyrovnal s popraskanými patami, používám masť Radevit. Produkt hydratuje a vyživuje pokožku. Pomáhá také při svědění kůže. Koupím ho v lékárně za 350 p. Radevit mi velmi dobře pomáhá.

Často mám bolesti a praskliny na patách, pro léčbu používám záchranářskou medicínu. Je to levné, lékárna je 35 str. Lék rychle hojí rány, má antibakteriální účinek. Lze jej použít nejen na paty, ale i na celý povrch kůže nohou.

V poslední době se na mých patách objevila houba, která je roztrhla. Lékař mi předepsal Lamisil, v lékárně to stálo 200 rublů. Masť mi pomohla dobře, kromě toho se kůže stala pružnou a měkkou. Prostředky, které aplikuji jednou denně na poškozené oblasti. Před nanesením by měly být mastičky nošeny.