Image

Popraskané paty

Popraskané paty způsobují spoustu problémů. Dávají neestetický vzhled, způsobují potíže, nechávají bakterie a infekci projít pod kůži a zhoršují zdravotní problémy. Zpočátku jsou trhliny sotva znatelné, proces začíná malými řezy, které postupně rostou. V místě vzniku trhliny se objeví rána, začne krvácet a majiteli způsobuje spoustu problémů. Vyhnout se této situaci je důležité použít okamžité ošetření.

Příčiny prasklých pat

Léčba se stává nemožnou bez vyjasnění důvodů. Podpatky trhliny od:

 1. Nesprávná péče, často, mnoho lidí prostě nevěnují pozornost patám, kůže začíná růst z hrubého neustálého chůze, je žádoucí odstranit horní vrstvu, zabraňující vytvrzování.
 2. Nohy mají větší pravděpodobnost, že budou mít nepříjemnou obuv, syntetické vložky mohou být škodlivé.
 3. Nohy jsou často v zavřených botách, kůže postrádá vitamíny, včetně důležitého vitaminu A. Taková ztráta by měla být opravena, paty se doporučují dodávat s vitamíny nebo použít obohacené krémy.
 4. Když je člověk s nadváhou, velké zatížení padá na nohy. Pod působením velké váhy mění pata tvar, často se to děje i se svalovou částí.
 5. Příčiny problémů s popraskáním paty jsou různé, je nutné vzít v úvahu nohy houba, která ovlivňuje nohy.
 6. Někdy se stává, že paty prasknou v důsledku onemocnění vyvíjejících se v lidském těle. Nemoci výrazně oslabují imunitní systém, oslabení ovlivňuje celé tělo.

Někteří pacienti věří, že péče o nohy je omezena na běžné praní. Pokud se objevila tvrzená kůže, která musí být odstraněna, není působení dostatečné. Nemůžete nosit syntetické vložky a nepřirozené boty - nepřirozené boty vyvolávají malé mechanické poškození nohou, vedoucí zpočátku k mírnému loupání, a pak k trhlinám velkých velikostí na patách.

Pokud budete neustále nosit syntetické vložky, nohy se začnou hodně potit, kůže se zastaví a vytvoří příznivé prostředí pro reprodukci bakterií. Když kůže nemá dostatek vitamínu A, kůže začne aktivně zasychat, pružnost je ztracena a výsledkem jsou praskliny paty. Příčiny nedostatku vitaminu A:

 1. Nesprávná výživa se stává prvním přítelem trhlin na patách. Když člověk nemá dostatek bílkovin a sacharidů, špatný metabolismus začíná v těle, je zde nedostatek vitamínů.
 2. Vitamin A je schopen jednat výhradně s vitaminem E. Pokud není vystaven vitamínu E, vitamin A není oxidován.
 3. Praskliny na patách naznačují další nemoci. Pacienti, kteří chodí do nemocnice, jsou často posíláni lékařem, aby zkontrolovali žaludek, střeva, ledviny a kůži.
 4. Kůže na patách je problematická kvůli těhotenství, s patologií endokrinního systému.

Příčiny spojené s přítomností patogenní houby se často stávají záminkou pro jiné nemoci. Plíseň se vyskytuje, když není dostatečná péče o chodidla: praktikuje se nedodržování pravidel pro návštěvu vany s použitím běžných věcí. Riziková skupina zahrnuje osoby s oběhovými problémy, cukrovkou. Trhliny na patách se vyskytují z několika důvodů. Co způsobilo poškození, nainstalujte zkušeného lékaře.

Léčba trhlin doma

Pokud se podpatky začnou praskat, v počáteční fázi se často aplikuje domácí léčba. Je přípustné používat lidové prostředky, ale je třeba mít na paměti, že trhliny jsou pravděpodobně spojeny se závažnými chorobami vnitřních orgánů, stojí za to podstoupit další vyšetření lékařem. Uvažujme o základních doporučeních, která by pomohla přinést paty do normálního stavu:

 1. Péče o paty se provádí systematicky, naučí se věnovat dostatek času na nohy, dvakrát týdně.
 2. Zpočátku je kůže na patách dobře napařená, leštěná pemzou a potřená krémem.
 3. Zvláštní pozornost věnujte botám, snažte se vyrobit z vysoce kvalitních a přírodních materiálů tak, aby to nebylo facky, není to příliš těžké pro nohy.
 4. Když paty prudce prasknou, během odpočinku je důležité, aby nohy byly na kopci, stačí, když vložíte váleček.
 5. Je nutné upravit stravu, včetně zeleniny a ovoce, obohacené potraviny.

Jak připravit léčbu pro sebe

Při každodenní péči o paty pokračujte s léčbou pomocí lidových prostředků:

  Je dovoleno, aby listy lopuchu v opotřebovaných ponožkách, je žádoucí, aby sekání dobře a kaše před listy nechat šťávu. Je možné ošetřit paty odvarem z lopuchu a přidávat vodu do lázní.

Lidové léky jsou skvělé k léčbě trhlin na patách, nemají vedlejší účinky, brzy uvidíte, že paty se změnily.

Léčba léky

Stojí za to zvážit způsob léčby drogami. Před léčbou prasklin je důležité navštívit dermatologa, který stanoví důvody, proč praskla pata. Za prvé, lékař pošle léčbu k odstranění příčiny, pak vyléčí následky.

 1. Zpravidla začíná léčba balzámovou mastí, která obsahuje mnoho vitamínů, glycerinu a esenciálního oleje.
 2. Pokud v těle žije houba, předepisuje se bioastin s obsahem aminokyselin a stopových prvků.
 3. V lékárně, hojnost krémů na bázi borovice a heřmánku, takový nástroj umožňuje léčbu rychle a efektivně.

Popraskané paty jsou ošetřeny komplexními lidovými prostředky a léky, pokožka se stane vláčnou a zdravou.

Když se kůže hluboce praskne, ne všechny metody lidového ošetření jsou vhodné, častěji je léčba prováděna výhradně léky. Někdy lékař předepíše antibiotika aplikovaná ústy pro zlomenou patu. Když prasknou paty, nesmí se tvořit žádné vředy. Pokud k tomu dojde, nezapomeňte použít antibakteriální léčbu.

Tajemství terapeutické masáže

Spolu s léky a lidovými prostředky bude správné aplikovat masáž - vynikající prostředek pro zlepšení krevního oběhu v nohách, včetně nohou. Masáž se provádí pomocí krému nebo vazelíny. Vyžaduje se použití změkčovadel, aby na pokožce nevznikaly žádné mechanické účinky, což by vedlo k většímu odlupování, což by vedlo k trhlinám. Pohyby nejsou ostré, aby byly hladké a pronikavé. Pokud provádíte masáž pravidelně, stává se znatelným - paty již nejsou praskliny, zdravotní stav se výrazně zlepšil. Praskliny jsou příčinou mnoha potíží, je nutné okamžitě a rychle vyléčit.

Léčba bude účinná, pokud se uskuteční v komplexu. Aby nedošlo k trhlinám, je důležité zvážit preventivní opatření.

Co dělat, když jsou podpatky suché a popraskané?

Praskliny v kůži paty - nepříjemná, ale běžná věc. Trpí téměř třetinou mužů a žen všech věkových kategorií. Nejen, že popraskané paty vypadají velmi pěkně, ale infekce prochází abrazí do krevního oběhu. Aby nedošlo k zánětlivému procesu, je třeba okamžitě ošetřit trhliny. Naštěstí je tento úkol realizovatelný.

Proč dochází k trhlinám?

Důvody prasknutí kůže na patách jsou rozmanité, ale existují tři hlavní.

Malé množství vitamínu A v těle

Jeho nedostatek je někdy pozorován iu dětí. Zvláště často dochází během těhotenství. Nedostatek dostatečného množství tohoto vitamínu vede k následkům a závažnějším než praskliny v kůži. Podezření na nedostatek může být následující:

 • suchá kůže, zejména na rukou, obličej;
 • akné, akné;
 • časté nachlazení;
 • v těžkých případech, zrakové postižení, onemocnění genitální oblasti.

Věk suchá kůže

Nejčastěji po 40 letech je kůže tenčí a sušší, protože metabolismus se mění. Krevní oběh není tak intenzivní, kůže dostává méně výživy než dříve, schne a praskne. Kůže je stárnutí vůbec, ale to neznamená, že dělat s popraskané paty nepotřebují nic.

Nepohodlná obuv

Podpatky jsou často zraněny v létě, v době sandálů a otevřených bot - krásné, ale ne vždy, bohužel, pohodlné. Kvůli špatným letním botám, trhlinám na patách se objevují natoptysh a dokonce i noha může být deformována.

Co dělat a jak se chovat?

Mnoho z těch, kteří mají popraskané paty se snaží léčit praskliny, a ne důvody, pro které se objevují. Touha rychle uniknout z trhlin může být pochopena, ale bez odstranění důvodu, který je způsobil, se objeví znovu. Proto, jak říci, jak léčit vzniklé trhliny, zdůrazňujeme: v mnoha případech říkají, že v těle jsou problémy. Pokud jsou praskliny neustále narušovány a přidávají se k nim další příznaky - může dojít k vážnému onemocnění - poruchám endokrinního systému, gastritidě.

Farmaceutické léky

V každé lékárně se prodávají gely, masti, krémy, které uvolňují kůži na patách. Výrobci tvrdí, že problém zmizí po 8 až 10 dnech používání výrobku. Způsob aplikace - dvakrát denně, po probuzení a před spaním.

Pro zvýšení efektu je nutné nejprve připravit kůži malou lázní na nohy. Nohy se vaří v horké vodě s přídavkem 1 - 2 lžíce mořské soli. Doba trvání lázně - 20 min. Nohy lehce otřely ztuhlým kartáčem, pemzou. Vrstvy nadržené kůže budou odstraněny, krém nebo mast bude schopna proniknout hlouběji, jejich léčivý účinek bude silnější.

Přípravky pro ošetření trhlin na patě jsou založeny na vazelína. Je-li kůže praskliny na patách, je přijatelné použít nejběžnější vazelínu bez přísad. Speciální prostředky však působí rychleji díky propolisu, zinku, vitamínům.

Lidové léky

Obyčejné brambory mohou pomoci při léčbě trhlin: kouření nohou ve vývaru a použití teplých bramborových kaše na patách. Použijte tuto léčbu by měla být v průběhu šesti nebo sedmi dnů k dosažení stabilního výsledku.

Pomáhá při popraskání domácí masti z vazelíny a listů rostlin živých (zlatých) knírek. Listy a stonky zlatého vousu jsou rozdrceny do kaše a smíchány s vazelínou. Na dvou částech rostliny - 3 části vazelíny. Masti se uchovávají v chladničce, aplikují se dvakrát denně.

Dává dobrý účinek pleťové vody z jemně strouhané cibule nebo jablek. Bramborová kaše rozložená na kus látky a několik minut stisknutá na patách.

Pokud jsou praskliny zapálené, oteklé, zarudlé, samoléčba není povolena. V takových případech jsou antimikrobiální látky potřebné k tomu, aby se zabránilo infekci, aby šla hlouběji.

Péče o nohy

Vědět, proč se vaše paty prasknou, můžete se tomu vyhnout odstraněním spouštěcích faktorů.

 • Řekněte ne syntetické ponožky, tuhé umělé kožené boty. Boty by měly být ve velikosti, škodlivé a velké a blízko.
 • Vyměňte a umyjte vložky.
 • Suché mokré boty.
 • Péče o pokožku nohou - použijte změkčující krém a samozřejmě si každý den umyjte nohy. Výborná prevence - masáž chodidel.

Po dokončení ošetření je také nutné promazat paty krémem tak, aby kůže opět nebyla hrubá.

Vitamíny kůže

Pokud máte kožní problémy, musíte věnovat velkou pozornost výživě. Tělo pro něj musí obdržet všechny nezbytné prvky. Kůže reaguje na nedostatek již zmíněného vitamínu A, vitamínů B1, E, C, železa, síry. Mezi nejužitečnější výrobky z kůže patří rajčata, játra, mlékárna, zelená cibule, čerstvá mrkev, luštěniny, chřest, sýr, salát.

Zdravé jídlo je třeba nejen na patách, ale také na kůži obličeje a v zásadě na celé tělo. Na podzim a v zimě, nepijte nadměrně multivitaminy, nebo alespoň koupit v lékárně lék "Aevit" (obsahující vitamíny A a E) nebo jeho analogů.

Více informací o péči o nohy a ošetření trhlin na patách si můžete prohlédnout na videu.

Popraskané paty: příčiny a léčba doma

Kůže na chodidlech je nejdrsnější v celém těle. Jen to neznamená, že všechno vydrží. Nohy, zejména paty, vyžadují zvláštní péči o sebe.

Včasná prevence suchosti, loupání kůže a prasklin, ochrana před nepříjemnými problémy. Osobní hygiena a základní postupy po dlouhou dobu nezanechají bolest a nepohodlí při chůzi.

Co dělat, pokud problém již existuje? Pomůže vám lidové uzdravení? A obecně, jaké jsou příčiny problému? Je jich dost.

Příčiny praskání paty

Praskliny na patách se mohou objevit nejen mezi staršími lidmi, ale i mezi mladými lidmi, někdy to trpí i malé děti. Nejdříve je třeba zjistit příčinu tohoto problému a pak přistoupit k jeho odstranění a v případě potřeby i léčbě možných onemocnění.

Primárním zdrojem mohou být jak přímé vnější faktory, tak skryté vnitřní nemoci orgánů a systémů. Seznam je tedy značný:

1) Nepohodlné těsné boty (také nesprávná péče o ni: nadměrné sušení nebo vlhkost uvnitř).

2) Sušení nebo nadchlazení chodidel.

3) Vliv jasného slunečního světla, tvrdé vody, hygienických výrobků - mýdel, gelů a podobně.

4) Banální infekce nebo houba.

5) Nedostatek důležitých prvků a vitamínů v těle.

6) Porušení v těle, všechny druhy nemocí.

7) Problémy s endokrinním systémem mohou být doprovázeny podobnými příznaky.

8) Praskliny na patách nám dokážou říci, že v těle žijí paraziti.

9) Nejčastější příčinou suché kůže na nohou a prasklinách je obezita.

Lidé s nadváhou si vždy stěžují na bolest při chůzi a loupání kůže. Faktem je, že tukové osoby mají zhoršený metabolismus, krevní oběh a škodlivý cholesterol se hromadí. To vše vede k tomuto problému. Pouze ztráta hmotnosti to odstraní.

10) Druhým dobrým důvodem pro problematické nohy a paty je diabetes. Toto onemocnění je vždy doprovázeno indikovanými symptomy.

V medicíně existuje dokonce i název „diabetická noha“, kdy dochází k bolestivým, někdy hnisavým a infekčním reakcím. Normalizace hladiny cukru v krvi pomůže stabilizovat situaci.

11) Popraskané paty mohou být způsobeny onemocněním, jako je lupénka. Zde bude řešení jednodušší: pečlivá hygiena, zdravé potraviny a speciální masti.

Seznam příčin popraskání paty je obrovský. Vyřešit vše je nemožné. Pro správnou diagnózu a správnou léčbu se poraďte s lékařem. Uzdravení skutečného zdroje problému bude pouze částí řešení. Důležitá je také vnější péče o paty.

Umyjte si nohy denně mýdlem. Efektivně přidejte dostatek teplé vody. Koupelny s teplou vodou a po otření nohy speciálním oblázkovým kamenem.

V noci si potřete nohy krémem s výživným účinkem nebo mastnými esenciálními oleji. Vysušte si boty tak, aby nebyly mokré. Často vyměňujte vložky.

Léčba lidovými metodami

Znalci lidového ošetření mají vlastní tajemství, jak se zbavit tohoto problému. Například doporučují v ponožkách, v patách, zmačkané listy lopuchu. Tam je také obrovské množství receptů na obklady, koupel nohou, masti, tření.

Koupelny na nohy

1. Standardní večerní procedura: dobře si umyjte nohy, pak je ponořte do horké vody a páry. Když se kůže odpaří a stane se měkkou, musíte použít kartáč, který odstraní vrstvu a vrstvy odumřelé kůže. Po zákroku se nohy utírají do sucha a na noc se potřísní tukem nebo mastí.

2. Místo obyčejné vody se používají léčivé byliny - měsíček, heřmánek, třezalka, šalvěj a podobně, které mají léčivý a uklidňující účinek.

Z trávy nebo tandemu několika připravit silný vývar, který je filtrován a smíchán s teplou (ne horkou) vodou. V takové lázni můžete udržet asi půl hodiny.

3. Škrobové koupele. Tři litry vody budou potřebovat stejné množství velkých lžiček bramborového škrobu. Teplota vody musí být udržována po celou dobu postupu.

Pomoci paže pemze. Po dokončení procedur ke koupání nohou je roztřete krémem nebo kakaovým máslem.

4. Nátková koupel se sódou. Poměr vody a sody je stejný jako u výše uvedeného receptu. Stačí nalít teplou vodu není nutné. Postup bude krátký, dokud kapalina nevychladne.

Kromě toho, sodná koupel nejen odlupuje odumřelé vrstvy kůže, ale také zabíjí infekce, houby.

Pro zvýšení efektu se do suché sody přidá několik kapek citrónového nebo geraniového esenciálního oleje. Kompletní postup by měl být rozmazání paty s vazelínou nebo smetanou.

5. Solné koupele se hojí, čistí hluboké rány. Poměry jsou stejné jako u výše uvedených receptů. Pro tento druh koupele je lepší brát vysoce kvalitní mořskou sůl.

Nožní mast

Kromě koupelí si můžete udělat sami a masti.

1. Propolis: ke startu se cibulové kroužky smaží v rostlinném oleji. Na základě hotového cibulového oleje, do kterého se přidává vosk a propolis. Všechny ingredience se vaří v pánvi, dokud se vosk zcela nerozpustí.

Pak se umístí do nádoby a nechá se zahušťovat. Tento krém pro nohy vyživuje a má léčivý účinek.

2. Užitečná mast z esenciálních olejů. Základem je vosk, ke kterému přidávají bambucké máslo, kakao, měsíček a meruňková jádra. To vše se zahřívá ve vodní lázni, dokud není hladké. Po vložení do nádoby pro zahuštění. Tmel může být použit pro velmi suché oblasti kůže - paty, lokty.

Nohy

1. Efektivní při řešení popraskaných pat a domácích obkladů.

1. Ovesné obklady. Vařené krupice kombinují s lněným olejem a rozptýlené ve dvou baleních. Pak jsou tyto tašky položeny na nohy a zabaleny pro maximální oteplování.

2. Léčit rány na patách pomůže trávy matka a nevlastní matka. Jemně řezané a usínající ve vroucím mléku, takže je správně naplněn.

Poté aplikujte tuto trávu na problémové paty. Stejným způsobem s použitím sušených švestek.

3. Jedním z nejúčinnějších a nejoblíbenějších je obklad z medu a zelí. Podpatky namazané přes noc s medem, pak dal listy zelí a pečlivě zabalené nohy. Ráno vždy teplá sprcha.

Z medu můžete pořád dělat dorty. Smísí se s moukou na jednotnou konzistenci. Pak se převalil do dortů a aplikoval na problémové paty, obalil ho teplou špičkou.

4. Jablečné maso nebo strouhanou syrovou cibuli lze aplikovat na popraskané paty. Můžete také dát nohy do teplého masa vařených brambor.

5. Účinná domácí smetana: jogurt se smíchá s olejem do hladka.

6. Můžete potřít nohy glycerin-acetic roztok.

Daleko od všech receptů a způsobů, jak vyřešit problém trhlin na patách. Pro sebe je nutné určit pár efektivních a aktivně je aplikovat.

Můžete se také obrátit na pomoc s farmaceutickými přípravky a nezapomeňte na masáže nohou s povinným použitím živin.

Proč jsou vaše paty prasklé? Důvody. Co dělat

Ahoj čtenáři. Promluvme si dnes o patách. Problém popraskané paty je známo mnoha. Pokud začnete jednat okamžitě, paty se rychle hojí. Ale okamžitě chci poznamenat, že odpověď musí být hledána uvnitř. Důvody, proč se podpatky mohou prasknout dost. Nelze léčit samy, pouze lékař může na základě výsledků vyšetření provést správnou diagnózu. Dnes vám chci říci o možných důvodech, proč mohou paty prasknout. Také vám chci říct, co dělat s trhlinami, aby se zabránilo zánětu a infekci v trhlinách.

Měli byste neustále sledovat paty a pokožku nohou, umýt nohy, používat pemzu, používat krém na hydrataci pokožky nohou. Abych se nezeptal, co dělat. Pokud se však takový problém stane, pak je řešení pro všechno a můžete se zbavit trhlin v patě doma.

Trhliny mohou být bělavé v zimě av létě, kdy do nich vnikne prach, tmavší a výraznější. Ale problém není nikam, pokud nepoužijete opatření.

Proč jsou vaše paty prasklé? Důvody.

Důvody, proč se podpatky dost prasknou, jsou často nedostatek času na péči o paty a chodidla, která vede nejprve k malým zářezům a pak k hlubším trhlinám. A také to jsou zdravotní problémy.

 • První věc, kterou bych chtěl zmínit, je nedostatek vitamínů v těle, zejména vitamín A. Nedostatek vitamínu A může vést k suché kůži, a to nejen na patách, ale také na rukou, tváři a těle.
 • Podpatky jsou zraněny kvůli nepříjemné obuvi. Kvůli nesprávně zvolené botě jsou vytvořeny natoptishs, paty mohou prasknout a dokonce i noha může být deformována.
 • Trhliny mohou způsobit plísňové infekce.
 • Diabetes mellitus, jako jedna z hlavních příčin trhlin na patách, je velmi důležité darovat krev pro cukr, aby bylo možné zjistit hladinu cukru v krvi.
 • Popraskané paty mohou být způsobeny narušením štítné žlázy, jakož i porušením vnitřních orgánů.
 • Popraskané paty mohou být způsobeny tím, že na patách není náležitá péče. Koneckonců, většina lidí si pamatuje na odchod, už blíž k létě, kdy je čas přejít na otevřené boty.
 • Problém trhlin na patách lze pozorovat u lidí, kteří stojí za to hodně, to jsou prodejci, kadeřníci, kuchaři atd.
 • Pokud je kůže na chodidlech a patách suchá, věnujte pozornost práci ledvin.
 • Nevyvážená výživa může způsobit trhliny.
 • Pro sušení a prasknutí podpatků může být tělo s nadváhou, protože náklad jde na nohy.

Trhliny na patách mohou být malé, ale pokud nepřijmete opatření, která mohou dostat prach, praskliny se časem zvětšují, což může být zhoršeno zánětem. Tím vzniká nepohodlí, bolest a nepohodlí při chůzi. Co dělat? Samozřejmě, podnikněte kroky.

Pokud nejsou problémy s vnitřními orgány nebo vážné zdravotní problémy, včasná léčba přinese výsledky. Ale stává se, že existují vážné zdravotní problémy a vyžadují léčbu, zde nemůžete dělat bez pomoci lékaře.

Co dělat, když suché a popraskané paty?

Co lze udělat doma? Péče o Heel. To je každodenní postup. Vany, křoviny, masky, krémy, domácí masti. Pokud každý večer věnovat pozornost paty, pak po týdnu stav paty výrazně zlepší.

Věnujte pozornost svým jídlům, zahrňte do své stravy čerstvou zeleninu, ovoce, zeleninu, ovocné šťávy. Můžete také pít komplex vitaminů. Jaké vitamíny jsou dobré pro kůži a jaké potraviny obsahují, naleznete v článku „Které vitamíny jsou dobré pro kůži“.

Chcete-li vyléčit praskliny musíte být trpěliví, rány se hojí rychleji, pokud nedostanou pyal a špínu. Pokaždé, po vrstvách, je nutné odstranit mrtvé buňky pemzou. Navlhčete pokožku krémy a léčivou mastí.

Je velmi užitečné vyrobit domácí masky na nohy z přírodních surovin. Parní nohy v pánvi a použít domácí masku po dobu 20 minut. Recepty masky lze nalézt v článku "Domácí exfoliační maska ​​na nohy." V článku naleznete recepty na domácí masky na nohy.

Koupelny na nohy. Než si vyčistíte podpatky pemzou, budete potřebovat páru v pánvi horké vody, můžete přidat trochu sody do vody nebo použít odvar z bylin. Z bylin vhodné heřmánku, měsíčku, šalvěje. Velmi se mi líbí sodová lázeň, dokonale zjemňuje pokožku, což přispívá k nejlepšímu odstranění stratum corneum. Pro dva litry teplé vody musíte vzít dvě polévkové lžíce sody, zamíchejte a nalijte vše do vany. V případě potřeby přidejte několik kapek esenciálního oleje.

Nohy v lázni držet po dobu 20 minut, pak je třeba použít pemzu, odstranit stratum corneum postupně tak, aby nedošlo ke zranění paty. Železné rošty nejsou vhodné pro odstraňování stratum corneum, protože poškozují paty. Po patách očistěte paty pemzou, opláchněte nohy teplou vodou a otřete je ručníkem. Pro nohy byste měli mít samostatný ručník.

Poté naneste výživný krém s vitamíny nebo domácí mast na kůži chodidel a pat. Nohy můžete namazat olejem. Perfektně vhodné: kakaové máslo, bambucké máslo, mandlový olej, olej z broskvových semen, olivový olej atd. Po zákroku se doporučuje nosit bavlněné ponožky.

Když popraskané na patách, doporučuji vám recept domácí masti na bázi vosku a propolis. Opakovaně kontrolovaná mou babičkou. To je její recept, který jí pomohl zbavit se trhlin. Protože můj dědeček měl včelín, neměli problémy s přírodním medem, voskem a propolisem. Proto namísto krémů a olejů můžete aplikovat domácí masti na paty.

Masti na bázi vosku. K přípravě masti potřebujeme: sklenici rostlinného oleje, na které musíte smažit jednu cibuli, vyjměte cibuli, přidejte do oleje sto gramů vosku (rošt vosk) a kus propolisu (velikost hrachu). Všechny tát a nechat vařit pár minut. Vypusťte mast do sklenice. Masti je připravena. Po koupeli naneste mast na paty.

Masť velmi rychle pomáhá při utahování trhlin. Včelí vosk a propolis mají protizánětlivé, hojení ran, baktericidní vlastnosti.

Mast na bázi olejů. Trochu jsem vylepšil tuto mast, připravuji ji z olejů a vosku. Tato mast se hojí a praskliny na rtech a praskliny na patách, vhodné pro mazání loktů a kolen. Chcete-li připravit mast z olejů, roztavte pár lžíce vosku do vodní lázně, přidejte kakaové máslo a bambucké máslo, lžičku. Když se oleje roztaví, odložíme vše z tepla a přidáme pár čajových lžiček oleje z rakytníku řešetlákového nebo měsíčkového oleje nebo oleje z pšeničných klíčků. Nalijte mast do nádoby a uložte do chladničky.

Měsíčkové oleje a masti lze zakoupit v lékárně a vosku, propolis, od včelařů na trhu.

Měsíček z měsíčku. Popraskané paty léčí měsíční masti. V noci, poté, co jste vařili a vyhladili paty pemzou, aplikujte měsíční mast a položte si ponožky. Po 4-5 procedurách uvidíte pozitivní výsledek.

Pro hlubší praskliny můžete v kompozici použít antibiotické masti. Ale pokud jste vyzkoušeli mnoho lidových léků pro léčbu popraskané paty, a praskliny se neléčí, nebo v případě, že basa má velmi hluboké praskliny na patách, pak je to důvod, proč konzultovat lékaře.

Roztržené paty. Důvody, léčba, co dělat, co pomazat doma

Nejčastěji dochází k problémům s pokožkou na nohou ve zralém věku, kdy nohy již nejsou tak silné, aby vydržely těžké zatížení, a tělo není tak silné, aby úspěšně odolávalo faktorům stárnutí.

Popraskané paty

Mladé ženy však trpí podobnými problémy. Někdy je to kvůli genetice, někdy i pracovním podmínkám. Stává se, že příčinou trhlin je špatná péče.

Kromě neestetického vzhledu a roztrhaných nylonových punčoch, praskliny způsobují fyzické trápení. Proto růst, praskliny, prasklé paty vyžadují okamžité ošetření a odstranění příčiny. Často jsou takové postupy prováděny doma.

Roztržené paty. Příčiny praskání

Trhliny v nohou - onemocnění, které vyžaduje pečlivé zacházení. Nazývá se mechanická dermatitida. Důvodem mohou být jak fyziologické faktory, tak patologické procesy probíhající v těle.

Nemoci a stavy způsobující praskliny:

 • diabetes;
 • dysfunkce štítné žlázy;
 • porušení činností gastrointestinálního traktu;
 • endokrinní poruchy;
 • stres a deprese;
 • anémie;
 • obezita;
 • plantární fasciitis;
 • houbové kožní léze;
 • helmintické invaze;
 • obezita;
 • avitaminóza a hypovitaminóza.

Zajímavý fakt! Pod kůží na patách není tuk, ale je zde velké množství potních žláz. Vzhledem k obrovské zátěži na této části těla, popraskané paty, poměrně běžné onemocnění.

Pokud jsou tyto nemoci vyloučeny, je třeba hledat příčiny ve vnějších faktorech, kterými mohou být:

 • stísněné nebo syntetické boty;
 • nesprávná péče, např. časté loupání nebo nevhodné hygienické výrobky;
 • nízká vnitřní vlhkost nebo příliš chlorovaná voda;
 • chůze naboso na příliš horkém písku;
 • kouření a zneužívání alkoholu.

Trhliny na patách mohou obtěžovat ženu během těhotenství, když je zátěž na těle velká, hmotnost se zvyšuje a v důsledku toho i zatížení nohou. Rostoucí množství cukru do konce tohoto období je také provokujícím faktorem.

Častěji se v létě vyskytují suché nohy a praskliny, takže během tohoto období jsou vyžadovány pravidelné postupy péče o nohy, nejlépe 2-3krát týdně.

Jaké jsou nebezpečné trhliny na patách, pokud nejsou ošetřeny

V případě, že pata je prasklá, příčiny a léčba doma se stávají velmi aktuálními problémy. Trhliny mohou způsobit nejen nepohodlí a silnou bolest.

Takové porušení kůže s opožděnou léčbou může vést k hnisání, zánětu a infekci kůže. Je žádoucí provádět terapii v komplexu, mimo jiné za použití prostředků pro prevenci plísňových a bakteriálních kožních lézí.

Základní pravidla ošetřování, pokud prasknou paty

Když praskla pata, byly objasněny příčiny a léčba doma, pak stojí za to použít přípravky pouze na čisté kůži. Doporučuje se nejprve udělat koupel a změkčit paty. V tomto případě bude lék pronikat hlouběji.

Lepidlo BF-6 je skvělé pro paty - je to lidový prostředek pro rychlé hojení trhlin

Pokud jsou praskliny příliš hluboké, je možné je lepit speciálním lepidlem BF - 6. Lepidlo je levné (asi 70 rublů) a účinné. Před použitím by měly být nohy umyty a usušeny, poté naneste proužek po celé délce trhliny.

Pokud je vše provedeno správně, hloubka trhliny se sníží a za několik dní bude možné zahájit další procedury ve formě koupelí, obkladů a mastí.

Důležité vědět! Pokud se problém nevyřeší při použití několika metod léčby, tělo má pravděpodobně patologický proces, který provokuje suchost a praskliny v chodidlech.

Léčivé léčivé krémy

Pokud není čas a touha používat tradiční medicínu recepty, lékárenské řetězce nabízejí velký výběr nástrojů pro hojení trhlin na patách.

Protizánětlivá masti Radevit

Radevova mast, která má široké spektrum účinku, působí velmi dobře proti suché kůži a hojení trhlin.

Radevit - lokální masti

Jeho účinnost je dána jeho aktivními složkami - vitaminy rozpustnými v tucích A, D, E:

 • Vitamin D snižuje zánět, zvyšuje imunitu a vlhkost kůže.
 • Vitamin E zabraňuje odpařování vlhkosti z kůže, zvyšuje hydrofobní vlastnosti dermis.
 • Vitamin A snižuje povrchovou vrstvu kůže, která se skládá z mrtvých buněk, urychluje regeneraci, stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu.

Naneste tenkou vrstvu masti na poškozený povrch ráno a večer. Pokud je příčinou prasknutí paty je infekce, léčba masáží Radevit doma znamená použití obvazu vytvořit okluzní účinek. Předběžně ošetřete kůži antiseptikem.

Během těhotenství je užívání přípravku kontraindikováno. Náklady na masti 350-400 rublů.

Dr. Biocon - balzám na tvrzenou a popraskanou pokožku nohou

Působení balzámu - snížení suché kůže, hojení trhlin a boj s kuří oka. Kromě toho má balzám další nepopiratelnou výhodu. Dokonale zvládá nepříjemný zápach a je účinným antiseptikem.

Dr. Biocon - deodorant, antiperspirant pro nohy

Zahrnuté v přírodních surovinách:

 • bambucké máslo a extrakt měsíčku zjemňují a hydratují epidermis;
 • kyselina salicylová má protizánětlivý a antimikrobiální účinek;
 • Kyselina mléčná má výrazný zvlhčující účinek, podporuje rovnoměrné odlupování stratum corneum a aktivuje proces obnovy kůže.

Doporučuje se aplikovat balzám dvakrát denně. V pokročilých případech, pro aktivnější akci, je činidlo aplikováno přes noc v ponožkách a ráno provádějí odlupování pemzou.

Průměrná cena za balzám je 90 rublů.

Krém na nohy - Super paty

Další krém, který představuje rozpočtový segment. I přes nízkou cenu, asi 130 rublů., Lehký a nemastný krém měl čas doporučit sám sebe.

Přírodní výtažky z eukalyptu, osiky a louky normalizují pocení, zjemňují pokožku a poskytují hojivý účinek. Vinylin, který je součástí, podporuje regeneraci buněk a zajišťuje antimikrobiální působení.

Krém Super Podpatky

K tomu, aby krém vykazoval všechny své léčivé vlastnosti, aplikujte ho na lehce navlhčenou pokožku a po aplikaci (dvakrát denně) se doporučuje nosit ponožky.

Krém na nohy proti hojení trhlin na chodidlech (Zelená lékárna)

Krém na nohy od ukrajinského výrobce má specifickou léčivou vůni. Složení obsahuje olej Volosha, výtažky z jitrocelu, čajovníku a močoviny, které poskytují hydratační účinek.

Zelená lékárna krém na nohy

Krém se doporučuje aplikovat před spaním na suchou pokožku. Po aplikaci nechte krém namočit po dobu 5-10 minut a položte si bavlněné ponožky. V prodeji najdete krém ve dvou variantách balení - 75 ml (55 rublů) a 50 ml (35 rublů).

Vana na nohy pro ošetření popraskaných pat

Pokud byla objasněna příčina popraskaných pat a domácí léčba je nezbytná, bude integrovaným způsobem použito několik metod, včetně koupelí nohou.

Recepty na koupel nohou hodně. To vám umožní vybrat si nejen efektivní, ale i pohodlný způsob. Například, ne každý může mít rád kontrastní koupel, ačkoli tato metoda je velmi účinná. A to nejen pro potírání trhlin, ale také pro zmírnění únavy a zlepšení krevního oběhu.

Pro tento postup potřebujete 2 nádoby - jednu s horkou, druhou se studenou vodou. Nohy jsou střídavě ponořeny do horké (po dobu 2 minut) a studené (po dobu 10 sekund) Voda.

Mělo by začít teplou vodou, aby se vaše nohy dobře zahřály. Doba trvání procedury je nejméně 20 minut, aby se teplotní výkyvy objevily nejméně 10krát.

Pro zvýšení efektu v těchto lázních můžete přidat různé nástroje, jako je soda, sůl, mléko, bylinné čaje. Stejné nástroje se používají i pro běžné lázně s horkou nohou.

Efektivní recepty pro koupel nohou proti trhlinám:

Když kůže na patě praskne, kvůli silnému zatížení nohou, bude měsíční tinktura optimální léčbou doma

 1. Pomocí odvar z květů měsíčku, můžete provést postup, který má protizánětlivé a rány-hojení vlastnosti. K tomu, mírně vařit na 2 lžíce. Já květiny na 2 minuty v 1 litru vody, pak nechte vařit po dobu 30 minut. Vana by měla být horká, neplachujte. Otřete nohy v suchu a rozetřete je výživným krémem.
 2. Vana používající brambory nebo škrob. 2 lžíce. Já škrob rozpuštěný v 1 litru vody, vykoupejte půl hodiny. Svazek brambor, kmen a pára můžete v této kapalné noze převařit a ochlaďte na vhodnou teplotu. Poté je nutné odstranit část stratum corneum, která změkla, rozprostřete krém na nohy a položte si ponožky.

Prasknutí paty - lidové recepty

Metody tradiční medicíny mohou léčit praskliny přirozenými prostředky, avšak bude to trvat déle než léčba léčivy. V ideálním případě aplikujte oba dohromady. Kromě koupele nohou, pleťové vody, obklady a použití domácích mast jsou důležité v léčbě popraskané paty.

Léčivé obklady

Lisy jsou vyráběny po dlouhou dobu, minimálně 2–3 hodiny, a je lepší, aby byl účinek delší - po celou noc. Proto se obklady nejlépe provádějí před spaním.

Připravená terapeutická kompozice, doporučuje se, aby byla pod touto „ponožkou“

Komprese aplikované v noci:

 • Lisujte ze směsi olejů - olivy, rakytníku a lnu. Tato kompozice je hojně otírat praskliny a zabalit přilepit film. Umyjte si nohy ráno a odstraňte uvolněné částice s ne příliš hrubým souborem. Když se pata zlomila a vnější faktory se staly příčinou, domácí léčba pomocí olejových obkladů se s problémem vyrovná za 1–2 týdny.
 • Stlačení mouky a medu. Med a mouka mix 1 polévková lžíce. Směs se rozdělí na polovinu. Těsto se formuje do pelet a zabalí se do každé nohy potravinovým filmem. Nosit ponožky přes obklad. Takové obklady činí alespoň týden. V dopoledních hodinách, můžete dát medové koláče do sáčku a dát je do chladničky - jsou vhodné pro použití 2-3 krát.
 • Komprese medu a zelí listy. Na dříve dušené nohy dát silnou vrstvu medu, a zelí list je kladen na to. Můžete použít jídlo zábal, ale je lepší opravit design na nohy s obvazem. Ráno si opláchněte nohy studenou vodou a rozprostřete je smetanou.

Krátce stlačené komprese:

 • Komprese zeleniny nebo ovoce. Pro takový obklad si můžete vybrat jablka, cibuli nebo brambory. Každý z těchto produktů má schopnost hojit popraskané kůže. Cibuli nebo jablko nastrouháme, omáčkujeme látkové obvazy a půlhodiny zabalíme nohy. Brambory musí být předem uvařené, vařená bramborová kaše z ní a umístit do vhodné nádoby, pod nohama.
 • Acetický - glycerinový obklad. Takový obklad se aplikuje po dobu 1,5 hodiny. Gázové obvazy blot následující složení: 2 lžíce. Já 9% octa a 2 lžíce. Já glycerol. Obvazy mohou být navinuty filmem, nebo si můžete nasadit celofánové tašky a upevnit je na kotníky. Pro dosažení výsledku musí být do týdne aplikovány octové - glycerinové obklady.

Domácí noha masti

Mast by měla být použita po naparování kůže, zpracování pemzy a sušení. Použití masti bude účinnější, pokud se aplikuje pod ponožky před spaním.

Několik receptů na léčivé masti:

 1. Masti z vosku. Smíchejte ve stejném poměru roztavený vosk, bambucké máslo, kakaové máslo a rakytníkový olej. Skladujte mast při pokojové teplotě v uzavřené nádobě.
 2. Masti na bázi vazelíny. V 1 lžíce. Já Vazelína přidat 2 kapky levandule a heřmánku esenciálního oleje. Mast uložená v těsně uzavřené nádobě. Poškozený povrch je třeba několikrát denně rozmazat.
 3. Masť na bázi vepřového tuku. Smíchejte 5 lžíce. Já tuk s buničinou 1 mrkev a teplo na parní lázni. Směs se potom přetlačí a ochladí se. Po napařování použijte bavlněné ponožky.

Pokud není možné připravit mast sami, můžete si koupit hotovou farmaceutickou mast z měsíčku. Je to levné (asi 50 rublů), zatímco je to účinné antiseptikum

Pokud má pata prasknutí a to bolí, co mám dělat?

Suchost a praskliny mohou být drobné, ale to není důvod, proč jim věnovat pozornost.

Když má pata prasknutí, příčiny a léčba doma jsou akutní, protože zlomená kůže způsobuje nesnesitelnou bolest při chůzi. Jak může být utrpení zmírněno v krátkém čase?

Studený obklad - první pomoc při popraskané kůži

Metody první pomoci ke zmírnění bolesti:

 • otřete nohy kouskem ledu nebo ponořte do studené vody;
 • brát anestetikum;
 • otřete praskliny jakoukoliv anestetickou zánětlivou mastí (Diclofenac);
 • v noci pod okluzivním obvazem položte na nohy teplý rakytníkový olej.

Denní péče o paty tak, aby byly vždy hladké (prevence)

Aby se vždy těšili na patách, potřebují neustálou péči. A nutně správné.

Postupy pravidelné péče by měly zahrnovat:

 1. Denní mytí s hydratačním nebo mastným mýdlem, ne příliš horkou vodou.
 2. Použití antibakteriálních látek při mytí (s nadměrným pocením).
 3. Po umytí opláchněte nohy studenou vodou.
 4. Nanesení výživného krému nebo oleje na čisté, suché nohy.
 5. Proveďte hluboké čištění nohou s pemzou. Provádí se jednou týdně po vaření v lázni s přídavkem sody nebo odvarů z bylin.
 6. Pravidelné používání výživných masek na nohy.

Nezapomeňte na škodlivé účinky ultrafialového záření a horkého písku na kůži nohou. Doporučuje se aplikovat výživný krém předtím, než vyjdete na slunce a nechodíte po horkém povrchu bez bot.

Hygiena paty - slib zdravé kůže

Osobní hygiena je nutností pro zdravou pokožku nohou. Při návštěvě veřejných prostranství (sauny, posilovny, solária) je nutné chránit pokožku antimykotickými přípravky a používat samostatné boty.

Pokud postup pedikúry nezpůsobí potíže, můžete to udělat sami. Nebo si můžete udělat pedikúru pouze v autorizovaném salonu, který poskytuje vysoce kvalitní obráběcí nástroje.

Aby nedošlo k takovému problému, jako jsou zlomené paty, nehledat důvody, a ne se zabývat léčbou doma nebo v ordinaci, je třeba věnovat zvláštní pozornost výběru obuvi.

Nejvíce provokující popraskané boty jsou boty na vysokém podpatku, které jsou pro nohu nepříjemné, zejména pokud velikost bot neumožňuje pohodlnou nohu. Patří sem také boty ze syntetických materiálů, které vytvářejí skleníkový efekt a podporují reprodukci patogenních organismů.

Dalším prvkem v prevenci vzniku trhlin je adekvátní příjem tekutin, vitamínů a minerálů. Strava by měla zahrnovat produkty, které podporují hladkost, pružnost a regeneraci kůže: játra, různé ořechy, mrkev, šípky.

Prevence je snadnější než léčba nemoci. Elementární opatření a správná výživa mohou eliminovat infekci a deformaci kůže chodidel, takže hladké a krásné podpatky si můžete vychutnat po celý rok.

Videa o prasklinách na patách. Než léčí zlomenou pokožku doma

Výňatek z televizního pořadu Eleny Malyshevové, který vám řekne, co dělat, když se pata zlomila, příčiny trhlin a léčba doma:

Několik procedur pro popraskané paty doma:

Jak určit pohodlnou obuv za 2 sekundy nebo ne:

Vzhled trhlin na patách žen

Popraskaná kůže na patách kůže je nepříjemné a poměrně běžné onemocnění. Jedna třetina žen a mužů různých věkových kategorií čelí tomuto onemocnění. Kromě toho, popraskané paty samy o sobě mají nepříjemný vzhled, protože různé infekce pronikají skrz trhliny do krevního oběhu. Faktory, proč jsou ženské podpatky praskliny dost. Než začnete léčbu, musíte pochopit, co způsobilo vznik trhlin v kůži chodidel.

Příčiny trhlin

Důvody, proč jsou paty na nohách praskliny, jsou mnohé. Z několika dostupných faktorů existují 2 nejčastější faktory:

 1. Nedostatek vitaminu a
 2. Špatné boty

V některých situacích je deficit pozorován v dětství. Také praskliny na patách se objeví, když je nedostatek vitaminu u žen během těhotenství. Nejčastěji tato příčina vede k vážným následkům. Protože je lepší okamžitě vyhledat pomoc od lékařů.

Popraskané paty

Také trhliny se objevují, když je nedostatek stopových prvků zinku a vitaminu E, které pomáhají retinolu, aby se stal aktivním.

S nedostatkem vitaminu A v těle může být výskyt trhlin na patách žen identifikován následujícími rysy:

 • Suchá kůže v rukou a tváři
 • Akné s akné
 • Časté nachlazení, komplikované zhoršením vidění, onemocněním pohlavních orgánů
 • Věk suchá kůže

Lidé po 40 letech věku se potýkají se změnou metabolismu, což vede k těžké suchosti, navíc se kůže stává velmi tenkou.

Velmi často paty praskliny v letní sezóně, když lidé jdou do slaps. Pokud jsou letní boty vybrány nesprávně, objeví se praskliny. Ve vzácných situacích, s nesprávně vybíranými botami s nízkou kvalitou, dochází k deformaci nohy.

Hluboká pata trhliny

Kromě hlavních důvodů potřebujete vědět, proč jsou v patřičně důležitých situacích trhliny na patách.

 • Houba - praskliny paty na nohou kvůli vzhledu hnijících ran, páchnoucímu pachu a nadložnímu epitelu
 • Nemoci endokrinního systému - v přítomnosti diabetu mellitus dochází k dehydrataci, suchost a rány na nohou, v důsledku čehož dochází k popraskaným patám.
 • Poškození nohy - chůze bez bot se doporučuje pouze na čistém písku, protože patogenní mikroby se mohou dostat přes rány a praskliny.
 • Přítomnost parazitických forem v těle
 • Přísná dieta - nesprávná strava ovlivňuje nedostatek základních prvků těla, což vede k suché kůži.
 • Nadměrná tělesná hmotnost - velké zatížení nohy přispívá k vzniku praskavých pat
 • Kouření - vede k cévní poruchě v nohou, což je důvod, proč paty crack.

Příčiny trhlin na patách mohou být pokryty banálním nedodržováním hygienických pravidel, mezi které patří mytí nohou mýdlem, čisté punčochové kalhoty a ponožky.

Pokud jsou popraskané paty suché a popraskané, musíte kontaktovat dermatologa, endokrinologa. Také projít sérií testů a plně prozkoumány.

Houba (mykóza)

Houbové patologie různého původu jsou často důvodem, proč se pata začíná trhat. Lékaři izolovali jednu z nejčastějších nemocí - mykózu.

Infekce mykóz ovlivňuje kůži nohy malými prasklinami, rozptýlí se po celém těle a způsobuje patologii vnitřních orgánů. Onemocnění může přecházet z člověka na člověka patogenním odlupováním kožních buněk.

Mezi hlavní příznaky kožní houby patří:

 • Loupání
 • Suchost a praskání
 • Eroze a bubliny

Upravením provokujícího faktoru se můžete tohoto problému zbavit. K odstranění plísňové infekce z paty se doporučuje neustále ošetřovat nohy pomocí antiseptika. Nejúčinnější jsou masti.

 • Betadine
 • Miramistin
 • Levomekol
 • Zinková mast
 • Resorcin

Pokud mají paty již praskliny, bude vyžadována PCR diagnostika. Podrobně o výsledcích výzkumu vypráví dermatolog. Lékař také předepíše nezbytnou léčbu.

Během těhotenství

Proč kůže praskne na patách, když žena otěhotní? Praskliny na patách během těhotenství se objevují kvůli silnému přibývání na váze. Tlak na noze se mnohonásobně zvyšuje.

Také těhotné ženy mají popraskané paty během nadměrné péče o nohy, časté mechanické namáhání (loupání). Nadměrně beztuková kožní podšívka se stává křehkou, nemůže se normálně zotavit a praskne během pohybu.

Trhliny mohou krvácet, ženy ztrácejí vyrovnanost, přežívají. To může vést k nespavosti, která je škodlivá pro nastávající matku a dítě.

Často lékaři, pokud pata začne praskat předepsané doplňky železa během těhotenství. Nedostatek železa se stopovými prvky může způsobit praskliny.

Kůže je zničena v důsledku tvorby plísní na nohou, selhání ledvin. Tyto faktory jsou specifické pro těhotné ženy. Proč paty začaly praskat, může se objevit závažné chronické onemocnění, v důsledku čehož dochází k otoku nohou, chronické renální inferioritě. Jako výsledek, suchá kůže chodidel, a to zejména na patách.

Pokud se tyto příznaky objeví, okamžitě kontaktujte svého urologa.

Ošetření trhlin na patě

Když se u mužů a žen objeví praskliny, je důležité pochopit, že léčba by měla být prováděna s vyloučením nemoci, která způsobila patologii, a nikoli symptomů. Z tohoto důvodu se mnoho lidí nemůže zbavit problému paty sami.

Účinná léčba vyžaduje pozornost symptomů, což naznačuje, jaké problémy se v těle vyskytují. Například, pokud se pata praskne v osobě neustále, pak, pravděpodobně, to je známkou vážné nemoci - gastritida nebo selhání endokrinního systému.

Chcete-li se s tímto problémem vypořádat, musíte se poradit s lékařem, abyste zjistili příčinu patologie. Také specialista vám řekne, jak léčit popraskané paty u mužů a žen.

Pokud je nemoc přítomna, účinná léčba krakování je následující:

 • Zbavte se houby pomůže, antibakteriální léky obsahující terbinafin. Končetiny je třeba prát v roztoku sody, otřít ručníkem nebo vysušit na vzduchu.
 • Když se pata začne prasknout v důsledku diabetu, jsou předepsány speciální přípravky, které chrání pokožku a mají antibakteriální vlastnosti.
 • Pokud suchá kůže způsobila praskliny v oblasti paty, ale jsou mělké, v tomto případě mohou být horké koupele vyrobeny přidáním jedlé sody a mýdla na prádlo. Díky této metodě budou paty hladké a měkké.
 • Pokud začne pata prasknout v důsledku přítomnosti parazitů v těle, provede se antiparazitární terapie. Předepisují se speciální čaje, homeopatické léky hin a qin.
 • Pata praskne, pokud v těle není dostatek vitamínů a stopových prvků. Doporučujeme používat multivitaminový komplex.

Pokud se pata začne praskat, můžete si v lékárně koupit krém nebo mast:

Použití speciálních živin se zpravidla provádí ráno po spánku a večer před spaním. Pro zvýšení efektu léčebných procedur byste měli nohy v parní lázni předpařit půl hodiny. Navíc mohou být paty ošetřeny pemzou a odstraňovány stratum corneum.

Všechny fondy jsou téměř založeny na vazelině. Proto, pokud se podpatky začaly praskat, je možné pokusit se dát vazelínu.

Dítě může také prasknout patu. V tomto případě potřebujete pomoc odborníka, který vám poradí, jak tento problém řešit. Pokud je dítě zdravé, bude regenerace rychlejší než u dospělých. Budete muset dodržovat hygienická pravidla a aplikovat hydratační dětský krém. Musíte také sledovat jídlo, měnit boty na dítě, pokud je vyroben z materiálu nízké kvality, a pata již nebude trhlina.

Lidové cesty

Populární metody pomohou zbavit se problému prasklých pat. Lidové ošetření popraskané paty zahrnuje řadu receptů.

Mast z vazelíny a listů živého knírku

Chcete-li připravit velmi dobrý nástroj, pokud pata začne prasknout, pak s půl lžíce rozdrcených listů, smíchejte lžíci vazelíny. Uložené prostředky v chladničce. Používá se 2x denně.

Krém na brambory

Pro koupel je nutné vařit 4 brambory ve 2 litrech vody. Pak nalijte vývar do pánve, přidejte 2 lžičky. soda Vana by měla být teplá, nohy snižujte po dobu 20 minut.

Brambory a Soda

Vařené brambory jsou hněteny a obklad je aplikován na patu silnou vrstvou před ranním probuzením. Mast lze aplikovat po odstranění vody teplou vodou, otřením patek pemzou.

Olejová směs

Pro vaření je třeba roztavit 0,5 kg másla na parní lázni, pak přidat 25 g Althea, kořen Potentilla. Smíchejte a nalijte do nádoby. Smíchejte směs každý den, dokud nebudou paty zcela zhojené.

Prevence

Vědět, od čeho začíná pata prasknout, musíte dodržovat základní preventivní pravidla:

 • Sledujte stav těla, správnou výživu, včetně vitamínů a minerálů
 • Neprovádějte často postupy loupání
 • Noste pohodlné, kvalitní boty.
 • Před zákrokem vždy parte z nohou, odstraňte stratum corneum pemzou