Image

Crack na prstech - domácí léčba

Stále více se lidé začali zajímat, proč kůže na prstech a prstech praskla. A to není překvapující, protože kromě estetických problémů takový jev přináší spoustu nepříjemností a někdy i nepohodlí, stejně jako bolest. S rozvojem problémů s pokožkou se zpočátku epidermis stává suchou a poté se postupně stává drsnou, což vede k tvorbě trhlin. Pokud rána není hluboká. Pak po určité době, s náležitou péčí, to projde sám, opouštět žádné stopy. Pokud však léze postihuje hluboké vrstvy, proces hojení může být zpožděn o jeden týden. V tomto případě nejsou poškozeny pouze polštářky prstů, ale i membrány. Proto byste měli rozumět příčinám této vady, určit míru složitosti a pochopit, jak se s tímto problémem vypořádat.

Důvody

Pod vlivem vnitřních nebo vnějších faktorů se objevují různé vyrážky, loupání a praskliny v prstech. Epidermis může trpět účinky chemikálií, dávat reakci na užívání drog, nebo naopak, signalizovat nedostatek důležitých prvků v těle.

Vnitřní

Řada endogenních důvodů, pro které se kůže prstů může odlupovat, zahrnuje různá onemocnění, včetně chronických patologů, u kterých jsou symptomy přechodné (pouze během období exacerbace).

Mezi běžné nemoci vyzařují:

 1. Nerovnováha na hormonální úrovni (nestabilní pozadí);
 2. Všechny druhy alergických reakcí;
 3. Nedostatek vitamínů, mikro- a makronutrientů;
 4. Plísňová infekce;
 5. Ekzém;
 6. Psoriáza;
 7. Diabetická noha.

V takových podmínkách je výskyt trhlin nejen na prstech, ale také na patách, stejně jako na chodidlech. V těchto okamžicích je velmi důležité poradit se s lékařem, který Vám předepíše individuální léčebný režim s přihlédnutím k charakteristikám lidského těla.

Externí

Když mluvíme o exogenních faktorech, v první řadě znamenají dlouhodobý pobyt v určitých povětrnostních podmínkách: vítr, zima, slunce. Pokud tedy vyvstane otázka, proč vaše prsty prasknou, je třeba si pamatovat. A nebyli jste v poslední době dlouho, například pod aktivním přímým slunečním světlem. Možná je příčinou vady právě toto. Kůže je zvláště obtížné snášet vystavení chladu, takže epidermis může být nejen pokryta prasklinami, ale také bublinkami, které mohou brzy prasknout a vytvořit ránu.

Jemná pokožka nohou silně reaguje na náhlé změny teploty, stejně jako neustálý kontakt s nadměrně tvrdou nebo chlorovanou vodou, nežádoucí a dlouhodobý pobyt ve vlhkém prostředí.

Léčba

Pokud si člověk všiml, že v prstech je prasklina, musí být tento příznak zareagován. Faktem je, že postupně se zvýší mělké porušení integrity kůže. A to nejen přinese nepohodlí a bolest, ale také se stane bránou pro pronikání plísňové infekce.

V lidovém lékařství nabízejí tyto způsoby řešení tohoto problému:

 • glycerinová maska;
 • Maska na bázi oleje;
 • vosková maska;
 • mumie.

Mezi léky, BF-6 lékařské lepidlo nejlépe zvládnout hluboké trhliny. Je velmi důležité, aby byl pečovatel nebo lék správně zvolen, proto by měl být tento proces svěřen specialistovi, například dermatologovi. Tento přístup umožní rychlé zotavení a lékař bude schopen vysvětlit, jak správně a kdy je lepší používat terapeutická činidla. Proto je nutné vzít v úvahu několik účinných prostředků tradiční medicíny, které pomáhají rychle řešit problém, ve kterém se trhliny nohou nebo prstem prasknou.

Glycerin

Glycerin pro ošetření trhlin

Za prvé stojí za to připomenout takový skvělý nástroj pro obnovu vlastností epidermis, jako je glycerin. Pro úplné uzdravení pokožky bude vyžadovat více než pět procedur. Chcete-li připravit masku, je třeba vzít dvě polévkové lžíce vody (teplé), a zadejte do ní lžíce hladké mouky, pak přidejte lžíci medu a 2 lžíce glycerinu.

Hmota by měla být důkladně promíchána (měla by vypadat jako těsto), a pokud se ukázalo, že je tekutá, můžete přidat trochu mouky. Poté se výsledná látka rozdělí na dvě části a aplikuje se na postižené oblasti a ponechá se 20 minut. Po uplynutí doby, kdy je maska ​​vymyta (můžete dokonce mléko, ne vodu), což přispěje k zvlhčování pleti. Věnujte pozornost skutečnosti, že glycerin může být nahrazen jakýmkoliv tukem, ale všechny složky by měly být používány ve stejném poměru a maska ​​by měla být fixována bandáží a ponechána přes noc. Po těchto procedurách již kůže nebude prasknout a trhliny.

Oleje

Dokonale zvlhčují pokožku nohou a prstů všemi druhy olejů rostlinného původu, ale je nejlepší dát přednost olivovému oleji, rakytníku nebo ricinu lisovanému za studena. Pokud nejsou k dispozici, pak se použije obvyklý nerafinovaný slunečnicový olej.

Procedura spočívá v aplikaci oleje na poškozenou pokožku, po které se na podrážky chodidel položí přírodní ponožky. K dosažení nejlepších terapeutických výsledků mohou být do oleje přidány tekuté vitaminy A a E.

Včelí vosk pro utěsnění prasklin prstů

Předložený recept je považován za nejlepší způsob, jak léčit praskliny v prstech. Chcete-li udělat masku, musíte vzít přírodní včelí vosk a roztavit ho. Jakmile se hmota stane tekutou (ujistěte se, že není horká), ponořte do ní poškozené prsty a vosk ztvrdne. Výsledkem je jakýsi náprstek nebo čepice. Pak je třeba nosit bavlněné ponožky a nechat vosk na prstech po dobu 12 hodin, poté, co čepice jsou odstraněny. A kůže je rozmazaná výživným krémem.

Léčba by měla být prováděna denně, dokud nejsou praskliny úplně pryč. Je také třeba připomenout, že horký vosk nezanechává popáleniny, takže se nemusíte starat o kůži a zhoršení stavu, nejdůležitější je rychle odstranit prsty z hmoty.

Mumie

Když se objeví praskliny na prstech nebo loupání, doma můžete připravit léčebný roztok založený na mumii, který se liší od výše uvedených prostředků s vynikající schopností zastavit krev a bojovat s krvácivými ranami.

Receptura je poměrně jednoduchá a zahrnuje použití několika tablet mumie a teplé vody (je třeba je kombinovat a rozpustit). Další je obvyklá koupel nohou, to znamená ve vodě ponořené končetiny a nechat 15 minut, pak vytáhnout. A otřete. Povolené denní postupy pro dokončení hojení trhlin.

V situacích, kdy jsou praskliny příliš hluboké a bolest a nepohodlí již existují, lékařské lepidlo BF-6, které se vyznačuje schopností utěsnit rány, pomůže zlepšit stav. Stačí použít nástroj na trhlinu a počkat, až uschne, po které se vytvoří ochranný film, který nedovolí infekci projít a podporuje hojení rány. Pamatujte však, že před použitím lepidla by měla být kůže kolem trhliny ošetřena tukovým krémem.

Prevence

Prakticky je možné zabránit jakémukoli defektu kůže a praskliny v prstech nejsou výjimkou, hlavní je dodržovat nejjednodušší preventivní opatření. První věc, kterou musíte udělat, je starat se o pravidelné hygienické postupy. Také během mytí nohou musíte zajistit, aby voda byla měkká, nebo měla být předem změkčená. Mýdla a jiné detergenty by měly být na přírodním základě, nejlépe s obsahem glycerinu.

Po umytí by prsty a chodidla měly být otírány do sucha, aby se zabránilo vlhkému prostředí mezi prsty, kde se často objevují první drobné trhliny. Je také nutné pravidelně aplikovat výživný nebo hydratační krém na integument.

Nezapomeňte sledovat teplotu a vyhnout se náhlým změnám. Nohy by měly být vždy v teple. Vždy je třeba mít na paměti, že nevyléčené praskliny na prstech, dříve či později, povedou k vážným problémům, až k rozvoji plísňové infekce, kterou lze snadno přenášet na jiné lidi. Také v těchto situacích. Když se po všech osvědčených lécích stav kůže nezlepší, je nutné navštívit lékaře, protože problém může spočívat ve vážném onemocnění, které je stále v počáteční fázi a nedává žádné jasné příznaky.

Proč jsou praskliny v prstech a co dělat

Praskliny v prstech - výsledek vystavení nepříznivým vnějším faktorům nebo vnitřním patologickým procesům těla. Kůže silně zasychá, což vyžaduje rychlé odstranění problému vhodnou léčbou.

Příčiny popraskané kůže

Trhliny mezi prsty jsou extrémně nepříjemné, ale léčitelné utrpení. Je doprovázena bolestí. A estetická stránka problému je zobrazena na fotografii. Optimální způsob léčby je zvolen na základě příčin tohoto jevu.

Čím dříve lékař určí diagnózu, tím dříve bude terapie zahájena, bolest zmizí a nohy získají původní vzhled. Je nemožné zpoždění, protože jinak bude trvat déle, než se zotaví.

Existuje mnoho faktorů, které mohou způsobit praskliny v blízkosti prstů. Všechny z nich jsou však rozděleny do dvou relativně podmíněných kategorií, a to externích a interních.

Externí

Tyto příčiny praskání kůže jsou jiné povahy, v závislosti na zdroji vystavení pokožce.

 • Těsné boty nebo nekvalitní boty - pokud jsou boty, boty nebo tenisky alespoň o jednu velikost menší, než je požadováno, může to způsobit zpomalení průtoku krve na nohu. Přerušení krevního oběhu je tedy narušeno, což znamená zvýšené oddělení potu od kůže chodidel. Pot a sůl, které obsahuje, způsobují praskání. Pokud je to příčina, je kůže pod malým prstem odkrytá.
 • Plesňové léze nohy - houba způsobuje nadměrné pocení. Pot má nepříjemný zápach. Houba mezi prsty vede k odlupování a silnému svědění. Léze kůže jsou velmi hluboké a proces jejich vzhledu je doprovázen vyrážkou pleny.
 • zanedbání osobní hygieny - prodloužený kontakt otevřené nohy s vnějšími podněty nezpůsobí tolik poškození jako houba, ale způsobí také spoustu problémů.
 • dlouhodobé vystavení vnějším podnětům - současné podmínky pro projev vnějších faktorů - vysoká teplota vzduchu. Nejčastěji, kůže praskliny, protože na jaře av létě.

Vnitřní

Když vnitřní faktory způsobují praskání kůže kolem nehtů, znamená to, že pacient má chronická nebo akutní onemocnění. V tomto případě je popraskaná kůže nohou příznakem jedné z nemocí.

 • abnormality štítné žlázy;
 • diabetes různých typů;
 • nadváha;
 • praskliny v prstech;
 • problémy s oběhem;
 • nedostatek normální výživy;
 • nedostatek vitamínů.

Dalším faktorem, který se často stává předpokladem pro vznik a rozvoj problému, je dlouhodobá medikace. Mnohé léky mají tento vedlejší účinek.

Více o plísňových infekcích

Bez konzultace s lékařem nelze zahájit žádnou léčbu nezávisle. Jedná se zejména o houbové infekce. Houba je nejen nepříjemná z estetického hlediska.

Poskytuje vážné nepohodlí. Ale hlavní věc je, že její dopravce často infikuje ostatní, a nejen rodinné příslušníky, ale i cizince. Běh případech vede k tomu, že se infekce šíří dále podél nohy.

Je-li trhlina na nehtu palce, je podezření na plísňovou infekci. Porážka začíná tady a pak pokračuje.

Poté jsou pozorovány následující účinky:

 • loupání kůže;
 • zarudnutí kůže;
 • oddělení epidermis;
 • prohlubování trhlin.

Vývoj onemocnění je doprovázen silným svěděním. Svědění a praskliny jsou hlavními společníky jakékoli houby nohou. Další faktory, za kterých se houba vyvíjí mezi prsty - snížená imunita, problémy s krevním oběhem v dolních končetinách, nadměrné pocení, nebo naopak suchost.

V žádném případě není možné používat osobní hygienu jiných lidí. Při návštěvě veřejných prostor je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

V počátečním stádiu není houba jasně vyslovována, takže jen zřídka se někdo okamžitě poradí s lékařem. Teprve když se pod prsty začnou praskat a škrábnout, pak je pacient poslán do zdravotnického zařízení.

Praskliny v nohách dětí

Pokud jsou nohy u dítěte prasklé, nebojte se. Důvody jsou podobné těm, které jsou typické pro dospělé.

Tuto roli hrají jak vnější faktory, tak zhoršené fungování těla dítěte:

 • špatné boty;
 • syntetické prádlo;
 • špatná hygiena;
 • zranění;
 • infekce;
 • nedostatek vitamínů;
 • alergické projevy;
 • lupénka.

Je-li na palci prasklina nebo naopak na malíčku, je to s největší pravděpodobností v botách. Prsty se otírají o drsný a nepohodlný materiál a jejich kožní změny a problém vyřeší výměna bot za kvalitní.

Pokud dítě nosí ponožky nebo punčochové kalhoty vyrobené z méně kvalitních tkanin obsahujících syntetické materiály, jeho nohy a prsty se setkávají s neustálým třením a zároveň narušují cirkulaci vzduchu.

Nadměrná vlhkost se neustále hromadí, což s hygienickými standardy vytváří prostředí pro reprodukci bakterií. Totéž platí pro obvazy sádry, které se aplikují po zlomeninách dolních končetin.

U dětí je méně pravděpodobné, že trpí plísňovými chorobami než dospělí. Je-li noha bolí a svědění, to je téměř jistě noha houba.

Další příznaky potvrzující diagnózu:

 • pocit pálení;
 • plačící rány;
 • delaminace epitelu.

Pokud se vyskytnou nějaké příznaky, konečnou diagnózu provede lékař.

Alergické reakce a lupénka jsou poměrně časté. Děti reagují na alergeny odlišně a jedním z těchto projevů je popraskaná kůže dolních končetin.

Psoriáza je dědičné onemocnění, během něhož se v těle objevují nové výrůstky, odlupování a praskání. Nohy nejsou výjimkou.

Jak se zbavit problému

V případě nemoci, přirozená otázka každého pacienta: jak léčit praskliny? Je zde možnost samoléčby, ale nelze se k němu uchýlit.

Pouze v případě důvěry v příčinu problému, a to po návštěvě u lékaře. V případech, kdy jsou trhliny hluboké a děsivé, je nutná návštěva u lékaře.

Jaký lékař léčí popraskanou kůži? Dermatolog nebo mykolog. Ale pacienti se k nim dostanou až poté, co se obrátí na terapeuta. Dermatolog nebo mykolog rozhodne, která terapie je vhodná pro konkrétní případ. Existuje několik možností léčby.

Lidové léky

Pokud je původ onemocnění - je to nepříjemné boty, pomáhají lidové prostředky. V ostatních případech - pouze léky.

K lidem patří:

 • koupele na nohy;
 • masti na bázi jehel;
 • tinktura na směs aspirinu a jodu.

Tyto možnosti mohou, pokud ne zcela eliminují problém, pak výrazně zmírnit stav pacienta.

Léčba léky

Pokud je oblast popraskaných oblastí malá, například mezi malíček a prstenec, můžete použít farmaceutické přípravky:

 • "Nutraderm";
 • Karmol;
 • Super Glu.

Když je prasklina špičky a mezizubní oblasti způsobena houbou nohy, dermatolog předepíše jiné léky.

Jedná se o skupinu imidazolů, z nichž jsou hlavní:

Kterýkoliv lék se používá až do úplného uzdravení, stejně jako do dalších tří týdnů ke konsolidaci výsledku. V těhotenství jsou léky předepisovány s opatrností.

Závěr

Lékaři varují! Šokující statický - zjištěno, že více než 74% onemocnění kůže - v důsledku nabíjení parazitů (Acacid, Lyamblia, Toccapa). Hydroxidy dodávají organismu kolosální náklonnost a první zasahuje náš imunitní systém, který by měl chránit organismus před různými chorobami. Vedoucí Parazitologického ústavu sdílel s tajemníkem, jak rychle se jich zbavit a očistit je kůží, to je dost. Přečtěte si dále.

Aby se předešlo výše popsaným situacím, je nutná stálá prevence. Jen několik jednoduchých doporučení: užívat vitamíny A, E, B, udržovat optimální vlhkost pokožky, hygienu, vybírat kvalitní obuv.

Prsty praskliny

Jednou z nepříjemných kožních lézí je výskyt prasklin v prstech na nohou. Když se objeví, nošení bot je komplikované, objevují se nepohodlí a bolest. Nejčastěji se trhliny objevují na palci nebo na malíčku. Co je příčinou problému a jak jej opravit?

Příčiny praskání prstů

Porušení hygienických pravidel

Nohy by měly být umyty ne podle určitého harmonogramu, ale protože jsou kontaminovány, ale nejméně dvakrát denně. Při absenci správné hygieny nohou se škodlivé mikroorganismy a bakterie na kůži snadno množí a způsobují záněty a praskliny, stejně jako další kožní onemocnění.

Sezónní jevy

Často se v létě objevují problémy s poškozením chodidel. Pocení nohou a zvyšuje riziko poškození kůže. Zrnko písku se může dostat do bot a způsobit odření. Oteklé, zpocené nohy mohou dostat rány a pohodlné boty.

Plísňové infekce

Vyskytují se v důsledku nesprávné nebo nedostatečné hygieny nohou. Při používání bot někoho jiného se můžete nakazit houbou, stejně jako při návštěvě veřejných sprch, saun, bazénů, pláží a lázní. Na veřejných místech nemůžete chodit naboso. Můžete se nakazit kontaktem s oděvy, které nosí pacient.

Houbová infekce proniká kůží a vytváří nepříjemný zápach, vyrážku v plenkách a svědění. Nejčastěji se objevuje mezi prsty a nohou. Kůže v místech porážky se začne odlupovat, objeví se plačící rány. Neléčená choroba se šíří do velkých oblastí kůže, včetně nehtů. To přináší nejen nepohodlí, ale i estetické problémy.

Podvýživa

Nedostatek potřebného množství vitamínů A a E, stejně jako užitečné složky v těle, vyvolává vznik trhlin na nohou.

Nepohodlná obuv

Obuv často vyvolává poškození kůže, ran a trhlin v nohách. Způsobuje zhoršení krevního oběhu, zaplavení kůže ve formě mozolů. Na kůži poškozené z obuvi je příznivé prostředí pro pronikání škodlivých bakterií.

Suché nohy

Důvodem vzniku trhlin jsou také suchá kůže na nohou. Toto dělá to méně pružný a křehčí. Při mírném tření na suchou pokožku vzniká poškození. Léčí se pomaleji než na jiných místech, kvůli velkému hromadění bakterií a nedostatku důkladné hygieny.

Endokrinní onemocnění. Diabetes

S takovou diagnózou je nutné obzvláště pečlivě sledovat výskyt různých poranění na nohou, protože diabetes způsobuje snížení citlivosti a zároveň obtížnost při hojení ran. Nemusíte se cítit prasklý, dokud není dostatečně velký.

Je to důležité! S diabetes mellitus se často vyskytuje gangréna nohy. 70% všech amputovaných končetin představuje pacienty s diabetem.

Zpracování trhlin v prstech

Chcete-li zvolit správnou léčbu, musíte učinit spolehlivou diagnózu, protože každé onemocnění vyžaduje samostatný léčebný plán.

Léčba hub

Nejčastěji dochází k poškození mezi prsty. Tam je kůže jemnější, a od potu a hromadění bakterií tam, nejprve plenka vyrážka.

Pro požití jsou použity:

 • tablety: mikonazol, klotrimazol, ketany, flukonazol;
 • aplikace pro aplikaci na kůži: fukortsin, griseofulvin.

Podílet se na boji proti houbám:

 • Decamin - mast, tablety;
 • Mykozolon - mast;
 • Mikoseptin - mast;
 • Thermicon - krém;
 • zincundan - mast.

Roztoky obsahující alkohol:

Pro neustálou dezinfekci obuvi a ponožek se do ní vloží prášek chinofunginu.

 • dobře pomáhají vyrovnat se s houbami sodové lázně; účinně změkčí pokožku, odstraní zánětlivý proces, zničí nepříjemný pocit;
 • solné lázně: 10 litrů vody 3 lžíce soli;
 • podnosy jedlé sody a soli na 10 litrů vody: dvě lžíce soli a dvě lžíce sody; z tohoto řešení mohou být rovněž vyrobeny aplikace a obklady;
 • podnosy s přídavkem octa: 10 litrů vody - 3 lžíce octa, lepší než jablko.

Pokud jste museli jít do bazénu nebo do veřejné lázně, můžete otřít kůži nohou citronovou šťávou. Houba neodolává účinkům kyselin a forem.

 • nemůžete nosit boty někoho jiného;
 • vyhnout se použití cizího oděvu a ložního prádla;
 • nemůžete chodit naboso ve veřejných saunách, sprchách;
 • dezinfikujte nohy antifungální masti;
 • dodržovat pravidla hygieny nohou.

Léčba prasklin v prstech

Obecné schéma léčby:

 • zpracovávat nohu a provádět pravidelnou hygienu;
 • odstranit dlouhé procházky a fyzickou námahu, protože to může způsobit krevní spěch na nohu a zranit ji zbytečně;
 • antibiotika se používají k potlačení infekce;
 • provádí se základní léčba diabetu;
 • je nutné vzdát se všech špatných návyků: kouření, alkoholu a nezdravé stravy;
 • při absenci účinku léčby jsou aplikována chirurgická opatření;
 • pokud nedojde ke zlepšení, provede se amputace.

Zařízení pro léčbu drog:

 • ošetření nohou olejem z rakytníku, mastných dětských krémů po hygienických opatřeních;
 • Balzám Alpresan odstraňuje suchost, zjemňuje pokožku, vyživuje vitamíny a rostlinné oleje;
 • SixtouMed má antifungální a antibakteriální účinek. Bylinná kompozice změkčuje pokožku po umytí;
 • nohy potřené speciálním zvláčňujícím prostředkem a zároveň antibakteriálními látkami.
 • Aloe je vhodný pro léčbu diabetické nohy; tato biologicky aktivní rostlina způsobuje regeneraci tkání, podporuje hojení ran a prasklin;
 • jitrocel má svíravý účinek, hojí rány, je vhodné použít pleťové vody a misky z travnaté trávy;
 • obklady a aplikace medových zázraků. Med má antibakteriální vlastnosti, změkčuje pokožku a rychle se stahuje. Kromě toho bojuje s nepříjemným zápachem, posiluje pokožku nohou a činí je odolnější vůči vnějším vlivům.

Je to důležité! U diabetiků nelze parní lázně pro nohy používat kvůli snížené citlivosti a možnosti popálenin.

Léčba trhlin v prstech způsobených suchou pokožkou

 • se zvýšenou suchostí kůže na chodidlech, prstech na nohou a patách, koupel s horkou vodou a sodou pomáhají dobře. Po zákroku se aplikuje výživný krém;
 • Můžete použít speciální gelové ponožky, které se oblékají na nohy po dobu 30 minut - 2 hodiny. Vytvářejí speciální změkčující, parný efekt, který zvyšuje pronikání živin do krému. Ponožky pomáhají velmi rychle dosáhnout terapeutického účinku.

Ošetření hlubokých trhlin v prstech a palcích

Hluboké trhliny mohou být ošetřeny pedikúru. Odstraňuje horní zrohovatělou vrstvu epidermy. Nová kůže je měkčí a pružnější a při jejím udržování ve zdravé formě s výživnými krémy je odolná vůči vnějším vlivům. Tento postup lze provést nejvýše jednou za měsíc. Předtím je to dobře stojí za to vařit nohy, aby se postup snadné.

Při ošetřování trhlin můžete celou noc aplikovat změkčující tuk. Aby nedošlo k poškození lůžkovin, nosí bavlněné ponožky nahoře.

I s menšími zraněními na noze by měl jít k lékaři. Nesprávné zacházení nebo nedostatek může způsobit šíření infekce (v případě plísně) do jiných částí těla, stejně jako závažné onemocnění: dermatitida, ekzém.

Pro objasnění diagnózy plísňové infekce je prováděna studie seškrábání horní vrstvy epidermis. Je-li diagnóza potvrzena, je nutné přijmout neodkladná opatření. Pokud nedochází k diagnóze plísně, jsou praskliny v prstech ošetřeny jemnějšími prostředky.

Preventivní opatření

Solné lázně jsou velmi užitečné pro udržení zdravé kůže chodidel: tři lžíce soli na 10 litrů vody. Pomáhají nejen očistit pokožku škodlivých bakterií, ale také pomáhají zlepšovat krevní oběh, normalizovat vnitřní problémy, jako jsou onemocnění kloubů, dislokace, zánětlivé procesy v tkáních.

Dělají skvělou práci s hygienou a zbavují se škodlivých bakterií z bylinných nálevů: dubové kůry, šalvěje, heřmánku. Léčí praskliny, rány, pleť je silnější a odolnější vůči škodlivým účinkům a mechanickému poškození.

Musíte si vybrat správnou obuv. Neměla by být úzká a rozdrcená. Je nutné ji zvolit podle sezóny. V létě je lepší nosit otevřené boty, aby nedošlo k nadměrnému pocení nohou. Doporučujeme zvolit obuv z přírodních materiálů.

Je také nutné zavést správnou výživu. Nadměrné množství smažených, slaných a sladkých potravin vyvolává zánětlivé procesy v celém těle, včetně nohou.

Dobře se starejte o nohy a několikrát denně provádějte důkladnou hygienu. Když se nohy potí, mělo by se to provádět častěji. Pokud již máte praskliny nebo vředy na nohou, měli byste si nohy ošetřit antiseptickým roztokem, pravidelně mazat nohy změkčujícím krémem.

Praskliny v prstech: příčiny a léčba

Kůže v některých částech těla je náchylná k praskání. Zvláště často jsou pozorovány na prstech a patách. Tento stav komplikuje nošení bot, které vedle nepohodlí přinášejí bolestivé pocity. Příčiny vzniku takového symptomu jsou někdy patologické, tj. spojené se specifickým onemocněním. Také destrukce horní vrstvy epidermy je také ovlivněna negativními faktory prostředí. K volbě správného zpracování trhlin je nutné podrobněji studovat možné příčiny jejich vzniku.

Jaké jsou praskliny v prstech

Vzhled trhlin v prstech je typ dermatitidy - kožní onemocnění. Tento problém způsobuje řadu fyziologických a estetických potíží. To je zvláště důležité v létě. Mezi prsty, patami a ostatními částmi nohy jsou pozorovány trhliny. Vzhledem ke zvýšené suchosti kůže se na něm objevují malé řezy. Poškození epidermis vede k pronikání mikrobů. V důsledku toho se zářezy stávají hlubokými trhlinami, které způsobují bolest a slouží jako místo hromadění patogenních mikroorganismů, například hub nebo bakterií.

Důvody

Častou příčinou praskání je nadměrná suchost nohou. Tento příznak je způsoben řadou nepříznivých faktorů. Často je problém spojen s nepohodlnou obuví nebo jejími nekvalitními materiály. Příliš úzká podložka může způsobit prasknutí v malém prstu. Při chůzi se vlhkost vylučovaná nohou nevstřebává, což vytváří příznivé prostředí pro reprodukci hub a bakterií. Aby se tomuto problému zabránilo, pomáhají správně zvolené ponožky - musí být vyrobeny z bavlny nebo jiné přírodní látky.

Žabky - další příčina trhlin, ale na patách. Při vycházkové obuvi neustále bije kůži a narušuje mikrocirkulaci krve. Správná situace může být, už ne na sobě. Mezi další vnější a vnitřní příčiny vzniku trhlin v prstech patří:

 • avitaminóza - hlavně nedostatek vitamínů A, E a B;
 • porušování hygienických pravidel;
 • plísňové infekce;
 • nezdravá strava;
 • diabetes a další endokrinní onemocnění;
 • poranění kůže;
 • dehydratace.

Na nohou

Trhliny v nohou jsou často doprovázeny řadou dalších příznaků, které zhoršují stav kůže. Patří mezi ně svědění, nepříjemný zápach, výtok krve, pálení a bolest při chůzi. Vyprovokovat vznik kombinace těchto příznaků může:

 • chlorovaná voda;
 • chůze naboso;
 • nedostatek osobní hygieny;
 • metabolické poruchy;
 • diabetes;
 • nedostatek vitamínu;
 • alergické reakce;
 • onemocnění srdce a cév;
 • hyperkeratóza;
 • teplé suché klima;
 • zvýšené zatížení nohou;
 • plísňové infekce;
 • použití chemikálií pro domácnost s vysokým obsahem alkálie;
 • nošení nepohodlné pevné boty.

Na palci

Pokud jsou na palcích pozorovány praskliny, pak tento problém není omezen pouze na tento symptom. Mnoho pacientů si všimne, že vzhled nehtu se stává neestetickým. Deska se navíc může odlupovat, prasknout. To vše je doprovázeno svěděním, zarudnutím kůže kolem nehtu. To vše naznačuje vývoj plísňové infekce. Popsané příznaky se postupně rozšiřují na další nehtové destičky.

Pokud jsou praskliny na palci doprovázeny nadměrnou křehkostí a otupělostí nehtu, důvodem je nedostatek tekutiny v těle nebo nedostatek vitaminu. Mezi další faktory pro vývoj tohoto kožního defektu patří:

 • endarteritida nebo ateroskleróza dolní končetiny;
 • hyperkeratóza;
 • metabolické poruchy;
 • nedostatek osobní hygieny;
 • letní období, kdy je kůže náchylná k tření a vytvrzování s následným vznikem kuřích;
 • křečové žíly;
 • lupénka;
 • nedostatek hydratace kůže chodidel;
 • ekzém

Mezi prsty

Charakteristickým znakem plísňové infekce je výskyt trhlin v interdigitálním prostoru. Pokud jste nedávno navštívili bazén, saunu nebo koupel, riziko infekce plísní je velmi vysoké. Někdy příčina nesouvisí s onemocněním. Při absenci řádné denní péče se kůže začíná odlupovat, mezi prsty se objevují praskliny. Tyto příznaky způsobují a nemají obilniny. Pokud je ve stravě málo vajec, mléka a jater, mohou se objevit také praskliny mezi prsty. Seznam důvodů pro jejich vytvoření zahrnuje:

 • diabetes;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • špatné boty;
 • chůze naboso na asfaltu, písku a zemi;
 • působení chlorované vody.

Zpracování trhlin mezi prsty

Existuje několik způsobů, jak léčit praskliny v prstech. Každá metoda je zaměřena na odstranění příčin tohoto příznaku:

 1. Pokud nepohodlné boty vedou k prasklinám, musíte je změnit na jinou.
 2. Při nedostatku vitamínů je nezbytné zajistit tělu dostatek vitamínů a minerálů.
 3. Pro houby doporučujeme umyjte si nohy běžným mýdlem. Proti takové patologii je nutná léčba antimykotickými léky, jinak jsou možné komplikace, jako jsou například hnisání a přidání bakteriální infekce.

Suché nohy pomáhají odstranit vazelínu nebo lanolin krém. Nějaký z prostředků hojně mazat prsty, pak nosit bavlněné ponožky. Hlavní úprava trhlin je zaměřena na změkčení pokožky a odstranění její suchosti. Pro tento účel použijte následující metody a prostředky:

 1. Koupele se sodou. Pro 2 litry teplé vařené vody si čtvrt baru dehtu mýdla (to je třel na struhadlo), 1 lžička. jedlá soda. Po smíchání složek se roztok nalije do nádrže. Nohy se do ní ponoří asi 20-40 minut. Na konci procedury jsou chodidla důkladně setřena a namazána výživným krémem.
 2. Lotiony. Pro tyto postupy se používají odvar léčivých bylin, například heřmánek, měsíček, šalvěj.
 3. Mazání olejem Tato metoda se používá pro diabetes, protože pára v nohách během této nemoci je zakázána. Základem oleje jsou léčivé rostliny, které vykazují antifungální a antibakteriální vlastnosti. V teplé vodě přidejte pár kapek tohoto nástroje. Vana se přijímá po dobu 15-20 minut, pak se nohy suší a rozmazávají se balzámem SixstudMed.
 4. Přístroje pro pedikúru. Pomáhá při hlubokých prasklinách, odstraňuje horní vrstvu keratinu. Pro úplné uzdravení stačí jeden postup za měsíc.

Léky

Volba konkrétních léků závisí na tom, proč jsou prsty praskliny. Je nutné, aby léčba odstranila nejen symptom, ale také provokativní faktor. V závislosti na povaze trhlin mohou být použity následující režimy léčby:

 1. Se suchými mozoly. Účinně komplexní ošetření s obkladem se Šostakovským balzamem, po kterém je kůže potřena gelem Solcoseryl nebo Radevitem. Pokud je vaše pokožka příliš suchá, doporučujeme použít krém Dardia. Poskytuje hydrataci a pružnost pokožky.
 2. S plísňovou infekcí. Je nutné používat antimykotika, lokální i perorální. Pro topickou aplikaci se doporučují krémy na bázi terbinafinu: Lamisil, Termikon. Když lokální léčba nepomůže, je nutné začít užívat pilulky, které zevnitř zničí houbu. Pro tento účel se používá flukonazol, mikonazol, klotrimazol, cyklopirox.
 3. S diabetem. V případě takové nemoci, kvůli možným kontraindikacím, ne všechny léky jsou používány. Jsou povoleny oleje SixtuMed a balzám, které hydratují a chrání pokožku.
 4. S bolestivými prasklinami. Úlevy od bolesti pomáhají zmírnit tento příznak. Příkladem je Ketanovská medicína. Je velmi silný, takže před použitím takového léku byste se měli pokusit zmírnit bolest pomocí přípravku Analgin, Ibuprofen nebo Nimesil.

Každá skupina léků obsahuje několik produktů, které lze použít pro praskliny v prstech. Neměli byste je přidělit sami. Pokud po pravidelném užívání zvoleného léku nedojde k pozitivnímu účinku, měli byste vyhledat lékařskou pomoc. Příčinou trhlin může být houba. V tomto případě jsou léky předepisovány s přihlédnutím k původci onemocnění, které lze zjistit pouze analýzou. Obecně platí, že následující léky jsou účinné a prokázané proti prasklinám prstů:

 1. Solkoseryl. Je to hemoderivátová mast. Hlavním účinkem léčiva je aktivace metabolismu tkání, který pomáhá stimulovat regeneraci tkání. Solcoseryl je určen k léčbě obtížně se hojících ran, popálenin, omrzlin, trofických kožních poruch. Před aplikací masti se pokožka ošetří dezinfekčním roztokem. Poté se nástroj nanese v tenké vrstvě na povrch rány. Udělej to 2-3 krát denně. Nežádoucím účinkem mohou být alergie, otoky, kopřivka, hyperémie. Kontraindikace je nesnášenlivost kyseliny benzoové. Výhodou přípravku Solcoseryl je bezpečnost kompozice.
 2. Lamisil. K dispozici ve formě tablet, masti a spreje na bázi terbinafinu. Používají se pro léčbu mykóz, onychomykózy, houby nohou, kožního onemocnění končetin nebo nohou a mnohobarevných lišejníků. Tablety užívejte 250 mg denně. Mast a sprej se aplikují na lézi tenkou vrstvou 1-2 krát denně. Přípravek Lamisil nepoužívejte pro onemocnění jater. Nežádoucí účinky se mohou objevit z nervového, imunitního, trávicího, pohybového aparátu. Výhody společnosti Lamizil: dodržování mezinárodních norem, široká škála protiplísňových účinků, bezpečnost, rychlost akce.
 3. SixtuMed (SixtuMed). Jedná se o speciální nástroj pro diabetiky, který zvyšuje ochrannou funkci pokožky, pomáhá ji změkčit a podporuje rychlé ošetření tkání. Složení oleje zahrnuje rostlinné složky: šalvěj, nové koření, levandulu úzkolistou. Mají antibakteriální, protizánětlivé a antifungální účinky. Olej se přidává do teplé vody (teplota až 36 stupňů). Na 4-5 litrů tekutiny vzít 1 lžičku. prostředky. Nohy v lázni stojí 7-10 minut. Pak otřete nohy suché, zejména mezery mezi prsty na nohou. Na již suchou pokožku se aplikuje SixstuMed Balsam. Nemůžete používat nástroje této linie s otevřenými ranami a vředy. Výhody pro SixtMed: vysoká bezpečnost a hypoalergenní.

Lidové metody

Pokud příčinou trhlin není houba a ne další vážné onemocnění, pak problém může být stanovena s pomocí lidových prostředků. Mohou být také použity spolu s léky. Tlaky, dekory, koupele snižují zánět, hojí kůži. K dosažení tohoto efektu pomáhají tyto lidové recepty:

 1. Pro 2 litry teplé vody trvat 1 lžičku. minerální mýdlo a 1 polévková lžíce. Já soda Roztok nalijte do umyvadla. Udržujte nohy v něm po dobu 10-15 minut. Poté kůži důkladně osušte, pak ji potřete krémem.
 2. Na noc na nohou uložte měkký hadřík navlhčený tekutým medem. Zabalte si obvaz na nohy. Ráno je opláchněte, osušte a natřete silným krémem nebo olivovým olejem.
 3. V 1 litru teplé vody rozpusťte 1 lžičku. kyselina boritá. V tomto roztoku se nohy udržují po dobu 10-15 minut. Nohy jsou dobře vysušené, bohatě mazané vazelínou.

Prevence

Důležitou podmínkou prevence je správná obuv. Neměla by být příliš úzká nebo široká. Boty vyzvednou na sezónu. V létě je lepší nosit otevřené modely, které nevedou k nadměrnému pocení nohou. Nejlepší volba pro jakoukoliv roční dobu - obuv vyrobená z přírodních materiálů. Další opatření k zabránění vzniku trhlin:

 • dodržovat správnou výživu;
 • v případě silného pocení několikrát denně umýt nohy;
 • nenosit boty někoho jiného;
 • pravidelně promazávejte krém na změkčení chodidla;
 • provádět masáž chodidel různými éterickými oleji;
 • vybrat ponožky pouze z přírodních materiálů;
 • Při použití bazénu a sauny použijte vlastní hygienické výrobky a nasaďte si pantofle.

Proč kůže na palcích praskliny a přestávky: příčiny a léčba

Řada kosmetických defektů pokožky prstů na nohou nezahrnuje příliš mnoho jeho nepohodlí. Jejich prevalence je však naléhavější otázkou. Suchá kůže a praskliny v prstech způsobené tímto problémem jsou běžným problémem, kterému by mohl někdo čelit. Příčiny tohoto stavu mohou být velmi rozdílné, stejně jako důsledky. V některých situacích by měl být problém urgentně ošetřen, v jiných - stačí změnit boty. Hlavní věc je přesně pochopit vztah příčiny a následku, aby se správně přiblížil řešení problému.

Mechanismus výskytu

Negativní stav epidermy, při níž se kůže na prstech zlomí, může být způsoben řadou důvodů. Konvenčně jsou rozděleny do dvou hlavních kategorií na základě patogeneze chorobných faktorů.

První kategorie je výsledkem neopatrného jednání pacienta. Důvody pro suchou pokožku v této situaci jsou:

 • použití nadměrné síly v procesu odstraňování nadržených ploch pemzou;
 • nosí nevhodnou syntetickou obuv, která porušuje rovnováhu vody a lipidů;
 • porušení pitného režimu - pokožka může jednoduše nestačí na vodu;
 • aktivní použití deodorantů obsahujících alkohol a různých prostředků proti potení;
 • kůže se často vloupává v důsledku stresujících podmínek a přepětí nervového systému;
 • omrzliny, spálení sluncem;
 • častý kontakt pokožky s chemikáliemi v domácnosti;
 • změny v těle související s věkem;
 • porušení stravy, spánku a odpočinku.

Druhou kategorií jsou různé nemoci, v důsledku čehož kůže na prstech praskne. Zahrnuje vrozené a získané choroby dítěte, jejich akutní nebo chronickou fázi. Zvýšená suchost kůže, různé progresivní infekční stavy, genetická dědičnost, alergická reakce - medicína má mnoho takových důvodů. Nezávislý boj s nemocí pro mnohé v tomto případě proto představuje určité obtíže.

Pacient není schopen diagnostikovat skutečnou příčinu zlomeniny kůže na noze a začíná se zabývat nekonečným bojem s následky. V takové situaci je první doporučení kontaktovat dermatologa.

Pro stanovení přesné příčiny, která má za následek prasknutí zejména na palci a na kůži obecně, je hlavním úkolem na cestě k uzdravení. Pouze v tomto případě můžete vytvořit jakékoli lékařské prognózy.

Mykoidy a trhliny

Samostatnou kategorií je rozlišení plísňových lézí epidermis. Často se stávají příčinou šupinaté kůže na nohou.

Mykoidní nemoci jsou považovány za velmi nebezpečné, protože spory houby, jednou v oběhové soustavě, mohou způsobit vážné poškození zdraví.

Není tak důležité - je zde infekce na malíčku nebo zakrývá všechny prsty, v každém případě je rychlost šíření houby ve vhodném médiu velmi vysoká. A pokud kůže v blízkosti postižené oblasti praskne, objeví se vážné porušení v obraně těla.

K provádění léčby houby by mělo být včas, co nejrychleji a s výhodou pod dohledem lékaře.

Léčení popraskané kůže

Jakýkoli vážný problém s popraskanou pokožkou nohy nelze vyřešit nezávisle. Zejména pokud má zdroj plísňovou infekci, některé druhy, které po vstupu do oběhového systému mohou způsobit vážné, někdy nevratné poškození zdraví. Léčení více „jednoduchých“ případů se často skládá z následujících bodů:

 • Výměna obuvi Těsné a mokré boty, tenisky, nedovolují dýchání kůže, deformují malý prst a palec a také se stávají ideálním prostředím pro vývoj mykoidů. Správná volba: přírodní materiály v chladném období a otevřené boty - v teple.
 • Talek. Povinně používat nástroj se širokým spektrem činností. V případě, že kůže oblasti prsty praskne, a neexistuje žádný způsob, jak léčit poškození, mastek nedovolí infekce proniknout do ran. Rovněž dokonale chrání proti tření.
 • Potraviny suché mrtvé pozemky. Pokud je pokožka popraskaná v důsledku poruchy rovnováhy lipid-voda, může být obnovena pomocí zvlhčujících látek. Existuje mnoho účinných farmaceutických přípravků, olivový olej je považován za vynikající prostředek.
 • Vitamin A. Avitaminóza jako celek a nedostatek tohoto vitaminu jsou často jednou z hlavních příčin abnormální suchosti epidermy. Pro léčbu se užívají multivitaminové komplexy, stejně jako vitamín A, který je nabízen v kapslích, jako externí lokální prostředek.

Doporučuje se provést výběr, jak léčit praskliny v prstech spolu s dermatologem, protože existuje několik důvodů pro výskyt této choroby. Ale nebezpečí není ani v tomto, ale v možnosti "polymorfismu" symptomů, které jsou si navzájem podobné u onemocnění, která vyžadují odlišnou léčbu.

Metody prevence

Pokud je část epidermis již prasklá, je zbytečné zabývat se prevencí, v tomto případě je nutné ji obnovit, ne ji chránit. Ve většině případů se však této situaci lze vyhnout, pokud budete dodržovat následující doporučení:

 • pít dostatek vody denně;
 • pečlivě sledovat hladinu rovnováhy vody a lipidů v kůži;
 • používat denní profylaktické zvlhčovače;
 • pravidelně měnit přípravky změkčující a vyživující pokožku, aby se vyloučila možnost alergické reakce;
 • zapojit se do tréninku svalů nohou;
 • používat pohodlné boty pro sezónu z přírodních materiálů;
 • pravidelně čistěte nohy z rohovité vrstvy buněk pomocí vhodné kosmetiky.

Vyjasnění s dermatologem, proč kůže na prstech praskliny, mnoho pacientů zjistit sami pro sebe, že docela jednoduché preventivní akce byly schopny zabránit rozvoji onemocnění.

Proč kůže na prstech praskne: co může a nemůže být provedeno během léčby

Trhliny v prstech jsou typem dermatitidy, při které se kůže rozbije, stane se suchou, drsnou a bolestivou. Pokud přesně určíte příčinu výskytu, podstoupíte léčbu, pak se můžete problému rychle zbavit.

Příčiny praskání

Praskliny v nohách a nohou mohou být způsobeny:

 1. Nosit nevhodnou obuv (pevnou nebo širokou obuv vyrobenou z materiálů, které nedovolují dýchání pokožky, což způsobuje porušení mikrocirkulace).
 2. Houba (častý výskyt v případě nedodržení pravidel návštěv veřejných lázní a bazénů).
 3. Ateroskleróza (řídnutí kůže, poškození v důsledku stagnující krve).
 4. Pacienti s diabetem trpí suchou, popraskanou kůží nohou.
 5. Nedostatečná výživa, avitaminóza.
 6. Zanedbání hygieny, vlhkosti.
 7. Mechanické poškození (kůže drsná při chůzi naboso, neprofesionální pedikúra).

Lokalizační funkce

Z místa, kde kůže praskla, záleží na tom, jak dlouho trvá hojení. Trhlina v blízkosti oteklého nebo ztvrdlého malíčku se hojí déle, je třeba ji ošetřit komplexním způsobem: potřísněnou smetanou s antiseptickými vlastnostmi.

Palec nahoru

Negativní vliv prostředí a zničení horní vrstvy epidermis. Vzhledem ke ztrátě pružnosti kůže na prstech praskne a vytváří hluboké a bolestivé rány. Boty vyrobené z umělých materiálů, syntetických ponožek a punčochových kalhotek způsobují nadměrné pocení, vyrážku pleny. To se opakuje, ztluštění roste ze suché kůže, což je praskání, což způsobuje bolest při chůzi. Pro palec je „flip-flop“ hrozbou - druhem pantoflí, které se drží na noze upevněním mezi prsty. Takové zařízení se může otírat a při dlouhodobém nošení se vyskytují mozoly, praskliny. Poškození se stává optimálním místem pro akumulaci patogenů. Častěji plísňová infekce postihuje interdigitální oblast. Kůže zčervená, odlupuje se, svědí a objeví se nepříjemný zápach.

Malý prst

Pod malým prstem na nohou je často prasklina, trpí otlaky a zraněním. Malý prst se zvětší, houba se může dostat do prasklin, které, pokud jsou neléčeny, se šíří po celé noze a vytvářejí nepříjemné pocity ve formě pálení.

Další prsty

Index, střední a bezejmenný nejsou chráněni před náhodným úderem. Nepozornost na malé rány, suchost a odlupování vede k tomu, že podložky a falangy mohou prasknout. Poškození v blízkosti nehtu indikuje přítomnost plísňové infekce, která způsobuje svědění a starosti o další členy rodiny, nemoc je nakažlivá a snadno přenášená běžnými předměty.

Praskliny v záhybech a na vnitřní straně vyžadují zvláštní zacházení z důvodu nedostupnosti. Trvalé tření a mechanické působení při chůzi ruší rychlé hojení. K odstranění problému je třeba zvláštní způsob.

Metody zpracování

Jakýkoliv problém je lépe vyřešen v počáteční fázi. Při prvních známkách prasklin je třeba kontaktovat dermatologa, který provede přesnou diagnózu a předepíše postupnou léčbu:

 1. Stanovení a odstranění příčiny.
 2. Snížení mechanického dopadu na problémovou oblast (doporučuje se nosit měkkou a pohodlnou obuv vyrobenou z kvalitních materiálů, zabraňující vzniku vyrážky pleny).
 3. V případě plísňových lézí dermatolog předepisuje léky (Exoderil, Mikonazol), které komplexně ovlivňují zánětlivé zaměření a eliminují související symptomy.
 4. V přítomnosti hnisavého zánětu se provádí antibiotická léčba.
 5. Použití léčivého typu masti na bázi Panthenolu, Solcoseryl gelu nebo Šostakovského balzámu.
 6. Použití ochranných náplastí, obloukových podpěr.
 7. Dodržování hygieny s antibakteriálními prostředky, je nutné otřít suché nohy s pro-wanding pohyby a aplikovat hydratační.
 8. Pro hluboké trhliny může být vyžadováno zpracování hardwaru.
 9. Vyvážená strava je předepsána pro kompenzaci nedostatku vitamínů.

Léky mají kontraindikace, před použitím během těhotenství se poraďte s odborníkem.

U diabetiků se léčebný režim liší od tradičního v tom, že je naprosto nemožné udržet nohy v horké vodě. Pouze teplá voda s přídavkem oleje SixstudMed s antimikrobiálním účinkem. Výsledný roztok jemně vyčistí pokožku od nečistot a zlepší přístup k léčebným účinkům balzámu stejné značky, jehož cílem je odstranění plísně, zvlhčení a hojení.

Jemná a citlivá pokožka vytvořených trhlin u dětí může způsobit silnou bolest, je třeba provést včasná opatření a namazat poškozené místo léky na bázi Panthenolu (Bepanten, Dexpanthenol), které urychlují proces regenerace a zmírňují stav.

Jak obnovit popraskané kůže doma

Suchá kůže na prstech a patách může prasknout bez mechanického nárazu, pak se lidé obracejí na tradiční medicínu, která doporučuje různé produkty. K odstranění plísní umyjte mýdlem, které desinfikuje a snižuje zánět.

 • Snižte hloubku trhlin, změkčete pokožku vany přidáním sody. Mělo by být 30 minut, aby se vaše nohy ve vodě, pak otřete, stěr s hydratačním krémem.
 • Čistá vazelína je vynikající lidový lék na léčbu trhlin pod malým prstem na noze. Pro dosažení tohoto efektu naneste silnou vrstvu vazelíny, v noci na ponožky.
 • Tekutý med se aplikuje na problémové oblasti, nahoře se umístí obvaz. Několik nocí - a kůže nohou se vrátí hladká.
 • Doma si můžete sami vyléčit rány alkoholem a jódem s přídavkem kyseliny acetylsalicylové. Složky se smísí na homogenní hmotu. Výsledná směs by měla být umístěna na tmavé místo na jeden den, pak namazat problémovou oblast několikrát denně. Alkohol schne a zmírňuje zánět, je nutné dodatečně namazat nohy krémem.

Jak dlouho se léčí

Bolest při chůzi, svědění a pálení způsobuje, že člověk neustále přemýšlí o problému a načasování jeho řešení. Jak dlouho se trhliny hojí? Za předpokladu včasných opatření a přesného provedení léčebného algoritmu se v týdnu hojí malé zářezy na prstech. Hluboké poškození, doprovázené houbou, musí být léčeno komplexní terapií. Léčit, budou potřebovat 2-3 týdny.

Co nelze udělat s trhlinami v prstech

 • Nemůžete pokračovat v chůzi v úzké nepříjemné boty, může zhoršit situaci - suchá kůže se odlupuje a nadále prasknout. Léčba nepřinese řádné výsledky.
 • Zanedbávejte hygienu. Čisté - záruka zdraví. Na konci dne, ujistěte se, že teplou koupel nohou, použít léčivou mast.
 • Nedoporučuje se používat hardwarovou léčbu doma a v přítomnosti puchýřů se infekce může přenášet do krve.
 • Chcete-li být léčeni doma, pokud je sucho, popraskání nohou jsou způsobeny závažnými chronickými onemocněními.
 • Navštivte veřejné lázně, sauny, bazény až do úplného uzdravení.

Ignorování problému může způsobit vážné škody na zdraví, je nutné neodkladně reagovat na jakékoli změny v těle, aby se zabránilo negativním důsledkům, včetně poškození kloubů.

Léčba se provádí rychle a efektivně pouze v raných fázích, je dokonce lepší vyloučit výskyt problému. Prevence je každodenní péče o končetiny. Večerní procedury s použitím křoviny, výživného krému pomohou udržet hladkost nohou.