Image

Vitamíny s kyselinou lipoovou

Ve skutečnosti, vitamíny s kyselinou lipoovou (aka thioktová kyselina, vitamín N) jsou zřídka potřebné. To je způsobeno tím, že jeho nedostatek se děje pouze s určitými zdravotními problémy. Použití této látky podobné vitamínu však hraje důležitou roli v těle, takže je nezbytné vědět, jak si vybrat léky s kyselinou thioktovou, je-li to nutné.

Je to důležité! Jakýkoliv předpis léku by měl pocházet pouze od specialisty, jehož volba bude vycházet z výsledků testů a vašich nemocí. Je to on, kdo vám dá určitou dávku, řekne vám, jak se má užívat a kolik času. V tomto ohledu vám informace uvedené v tomto článku pomohou jednoduše porozumět problematice užívání kyseliny thioktové a orientovat se v ní, protože často nemáme čas se na lékaře obrátit na všechny otázky, nebo na to zapomenout, nebo prostě nechceme slepě důvěřovat ani specialistovi.

V případě potřeby kyseliny lipoové

Nejsou žádné zjevné známky nedostatku této látky v těle, existují však určité indikace pro použití:

- onemocnění jater (například hepatitida, cirhóza),

- komplikace diabetes mellitus (např. nefropatie, retinopatie),

- pokročilé stadium alkoholismu,

- závažná otrava (například kyanid, těžké kovy),

- zvýšení tukové regenerace orgánů.

Během těhotenství a kojení vitamíny s kyselinou lipoovou nelze konzumovat.

Jak si vybrat léky na bázi lipoové kyseliny

1. Je velmi důležité se podívat na dávkování. Pro prevenci se dospělým doporučuje užívat 30 mg / den (včetně potravy) a jako léčba 300-600 mg / den.

2. Doporučuje se zvolit léky, které obsahují vedle kyseliny thioktové vitamíny skupiny B. To je způsobeno tím, že zvyšují vzájemný účinek.

3. Existuje několik forem léků: tablety, roztoky pro intravenózní nebo intramuskulární podávání, koncentráty pro přípravu roztoků pro infuze. Pokud jste schopni vyhodnotit a přemýšlet o lékařský předpis, pak potřebujete pilulky, protože Zavedení drogy jinými způsoby je nezbytné pro velmi závažné formy onemocnění.

Vitaminy obsahující kyselinu lipoovou

1. Vitaminové komplexy Complivit. Rusko, Pharmstandard OJSC

- Complivit

Léčivo má složení 2 mg kyseliny thioktové (méně než 10% denní potřeby), což je profylaktická dávka. Kromě toho obsahuje vitamíny A, E, skupiny B, kyselinu askorbovou a kyselinu listovou a více než tucet základních prvků. Komplex je navržen tak, aby zabránil nedostatku základních živin u dospělých a dospívajících starších 12 let. Doporučuje se používat při zvýšeném zatížení, dietě, podvýživě, zotavení po dlouhé nemoci.

Vitamíny vyhovují požadavkům

- Cukrovka

Biologicky aktivní doplněk stravy určený pro osoby s diabetem. Kyselina lipoová v ní - 25 mg, což je 83% doporučené denní dávky. Také v kompozici jsou základní vitamíny (včetně skupiny B), minerály a flavonoidový extrakt z ginkgo biloba. Doporučeno pro osoby starší 14 let.

Vitamíny vyhovují cukrovce

- Shine

Lék je doplněk stravy a je doporučován pro dospělé jako tonikum. Kromě toho zlepšuje stav vlasů, kůže a nehtů, což je zvláště důležité pro ženy. Obsahuje 11 vitamínů, 8 minerálů, extrakt ze zeleného čaje a kyselinu lipoovou (10 mg nebo 33% denní potřeby).

Vitamíny Complivit Shine

- Trimester

Lék vyvinutý pro použití během těhotenství. Příprava thioktové kyseliny pro první trimestr obsahuje 0,2 mg, pro druhou - 0,35 mg pro třetí - 0,5 mg. Počet dalších složek těchto vitaminových minerálních komplexů odpovídá potřebám těla každé periody těhotenství.

Trvale dodržování standardů vitamínů 1

Vitamíny vyhovující trimestru 2

Trvale dodržování standardů vitamínů 3

2. Vitaminové komplexy Abeceda. Rusko

- V chladném období

Doplněk stravy, který posiluje imunitu. Doporučuje se užívat v období zvýšené pravděpodobnosti virových infekcí. Léčivo obsahuje 13 vitamínů, včetně skupiny B, 9 minerálů, kyseliny jantarové a kyseliny lipoové. Tento vitamin-minerální komplex se užívá 3krát denně ve formě různých tablet. Ráno a denní tablety obsahují 15 mg kyseliny thioktové, která činí celkem 100% denní potřeby látky.

Vitamíny Abeceda V chladném období

- Cukrovka

Biologicky aktivní doplněk stravy pro osoby s diabetem. Složení je podobné předchozímu léku, plus přidané rostlinné extrakty (borůvkové výhonky, lopuch a pampelišky). Dávka lipoové kyseliny je však méně než 2krát a poloviční denní potřebě osoby.

Vitamíny Abeceda Diabetes

- Účinek

Je to doplněk stravy. Obsahuje 13 vitamínů, 9 makro-a mikroživin, L-taurin, L-karnitin, rostlinné extrakty, kyseliny jantarové a lipoové (15 mg). Komplex je určen pro lidi, kteří vedou aktivní životní styl.

Vitamíny abecední efekt

Přípravky kyseliny lipoové

Léčiva obsahující kyselinu thioktovou se liší v následujících parametrech:

- Dávka účinné látky v 1 tabletě: nízká dávka (12 a 25 mg) a vysoká (300 a 600 mg); První možnost je několikrát denně a druhá - 1-2 krát.

- Výroba: Rusko (Marbiopharm, Pharmstandard) a dovoz (Berlin Chemie, Pharma Hameln GmbH, Esparma GmbH, Werwag Pharma GmbH & Co. a další).

- Náklady: závisí na předchozích bodech (léky s nízkými dávkami jsou mnohem levnější než léky vysoké, dovozy jsou mnohem dražší než ruské výrobky).

Existuje mnoho léků, které obsahují kyselinu thioktovou na trhu. Zde je několik příkladů:

- kyselina lipoová: 12 a 25 mg, Rusko, nízké náklady;

Kyselina lipoová

- Octolipen: 300 a 600 mg, Rusko, průměrné náklady;

- Berlition: 300 a 600 mg, dovoz, vysoká cenová kategorie;

- Thiogamma: 600 mg, dovoz, vysoká cenová kategorie.

Stručné závěry:

- Doporučený denní příjem kyseliny lipoové je 30 mg / den;

- léky obsahující danou látku musí předepsat lékař;

- vitamíny s kyselinou lipoovou obsahují profylaktickou dávku této látky;

- volba vitamínových přípravků je malá;

- kyselina thioktová je obsažena ve složení vitaminových komplexů spolu s hlavními živinami.

Jak se kyselina lipoová pro hubnutí - správné dávkování léku

Použití účinných prostředků ke zhubnutí, otázka, která musí být pečlivě zvážena. Pokyny a recenze o tom, jak užívat kyselinu lipoovou pro hubnutí, dávkování mají vždy zájem o užívání léku. Díky nim může každý zjistit, jak a kdy použít nástroj. Jedna tableta inaktivuje škodlivé látky přítomné v těle, pomáhá játrech vyrovnat se s velkými zátěžemi.

Co je kyselina lipoová

Instrukce přiložené ke každému léčivému přípravku naznačují, že kyselina lipoová je léčivo, které se také nazývá vitamin N (podobně jako skupina B). Látka se snadno rozpustí v tucích i ve vodě a je syntetizována lidským tělem. Alfa-lipoová kyselina pro hubnutí získala velkou popularitu mezi těmi, kteří chtějí zhubnout a mají účinný účinek. Instrukce upravuje dávku, doporučuje, jak užívat lipamid (vitaminový přípravek) pro hubnutí.

Dávka léku nemůže být libovolná, takže před absolvováním kurzu by se měl poradit s dietologem. Kyselina lipoová (thioktová) zvyšuje metabolismus a způsobuje enzymatické reakce v těle, čímž z ní odstraňuje přebytečnou akumulaci. Látka bojuje proti volným radikálům a zabraňuje nadměrné oxidaci lidského těla.

Indikace pro použití

Efektivní působení alfa-kyseliny ho učinilo populárním a žádaným. Ne každý to však může přijmout, protože existují určitá omezení. Během těhotenství, takové hubnutí nelze uchýlit k, a gastrointestinální onemocnění nepřispívají k normální metabolismus při užívání léku. Jeho vlastnosti:

 1. Lék se aktivně podílí na metabolismu sacharidů a lipidech (tukech), takže léky s kyselinou lipoovou pro hubnutí jsou předepsány pro léčbu tukové hepatózy, cirhózy jater.
 2. Používá se pro zlepšení paměti, odstranění alkoholu z těla.
 3. Používá se k léčbě a prevenci komplikací diabetu.
 4. Přidělené složení vitamínů pro závažné otravy, zejména houby.

Účinek na tělo

Nežádoucí účinky a kontraindikace se mohou objevit v důsledku individuální intolerance na drogu, příliš mladé. Odmítnout s laktací, žaludečními chorobami, vředy, gastritidou, zvýšenou kyselostí. Pokud je pozorováno správné dávkování, negativní účinek na tělo bude minimalizován. Pro podrobný popis toho, jak užívat kyselinu lipoovou pro hubnutí, se zeptejte v lékárně, podívejte se na výrobek v balení nebo si ho od svého odborníka na výživu.

Instrukce pro kyselinu lipoovou

Dávka by neměla překročit 25-50 mg, tato doporučení obsahují instrukce. Látka, která se dostává dovnitř, podporuje tělo, funguje jako tonikum. Dávkování se může lišit podle předpisu. Při aktivním sportu může být sazba zvýšena na 100-200 mg. Lidé trpící cukrovkou mají předepsaný průběh se zvýšenou dávkou až 40 mg denně. Jak užívat kyselinu lipoovou (lipamid) pro hubnutí je třeba konzultovat se svým lékařem, který určí správné dávkování.

Lipamid užívaný ve velkých množstvích může způsobit zažívací potíže, nevolnost, bolest svalů, podráždění kůže. Optimální množství LC, lipamidového analogu, naopak vám umožní zhubnout a spálit tuk. Zvyšuje obsah a účinek jiných antioxidantů (více než ostatní - vitamíny C, E). Jednorázový nebo spontánní příjem je extrémně nežádoucí. Předpisy od svého lékaře vám pomohou naučit se užívat kyselinu lipoovou pro hubnutí. Bez předpisu, doporučení k postupu do kurzu nemůže.

Kyselina lipoová pro hubnutí

Vlastní medikace s lipamidem není přijatelná, stejně jako u jiných léků. Kyselina může způsobit značné škody na těle, které nelze tolerovat. Lipamid neumožňuje obezitu jater, účinně léčí hepatitidu a cirhózu. Vstupní kurz umožní odstranit přebytečné látky z těla, změnit tvar k lepšímu. Omlazování je jedním z významných účinků této drogy, když se aplikuje, kůže se stane elastickou a elastickou.

Dávkování

Denní dávka pro každý organismus je individuální, v průměru je to 0,025 g (pro tablety). Správný příjem pomůže dosáhnout požadovaného efektu a pozitivního výsledku. Aplikujte intramuskulární injekce na základě podílu 2-4 ml půlpercentního roztoku. Pro hubnutí si můžete po konzultaci s odborníky vybrat možnost v prášku nebo tabletách. Odborník na výživu vám řekne, kdy je účinek silnější - když ho užíváte večer nebo na snídani.

Jak pít

Užívání léku na lačný žaludek normalizuje metabolismus, přispívá k účinnému hubnutí. Nedávné experimenty ukázaly, že užívání 20 týdnů při 1800 mg denně pomáhá při ztrátě 9% nadváhy. Studie potvrdily předpoklad, že 600 mg denně je užitečné pro všechny osoby, bez ohledu na to, zda chce zhubnout nebo ne. Vezměme si, že produkce kyseliny alfa-lipoové je schopna zpomalit v těle s věkem, takže použití vitamínu přináší pozitivní výsledek. Zvláště doporučená látka:

 • sportovci;
 • lidé, kteří vedou aktivní životní styl.

Kontraindikace kyseliny lipoové

Kompatibilita s tělem - hlavní problém, který mnoho uživatelů znepokojuje. Pokud léčivo není vhodné, aplikace by měla být okamžitě přerušena. Mírné zažívací potíže, svědění a podráždění kůže naznačují nesnášenlivost. To znamená, že nedochází ke štěpení látky, nedojde k žádnému výsledku. Normální tablety by neměly způsobit závratě a nevolnost. Pokud jsou tyto příznaky zřejmé, měli byste přestat užívat. Úbytek hmotnosti a žádné symptomy naznačují, že kompozice je vhodná pro vaše tělo.

Můžete zjistit, kolik stojí kyselina lipoová v lékárně voláním konkrétního prodejního místa, prostřednictvím referenční webové stránky lékáren a léků. Levné nebo drahé léky, každý se rozhodne pro sebe. Cena v Moskvě začíná od 27 rublů. Maximum může dosáhnout 4038 str. Cena se liší v závislosti na množství léku v balení, výrobci. Různé náklady a v Petrohradu, cena se pohybuje od 27 rublů, dosahující 4500. Můžete si koupit lék v internetovém obchodě, dodání domů, poštou.

Video

Lékaři recenze

Odborníci na výživu doporučují užívat LK nebo lipamid jako profylaxi, pouze pokud je to indikováno a po konzultaci s odborníkem. Hlavní látka - lipamid - je nejen vynikajícím antioxidantem, ale také zvyšuje účinek dalších látek, které jsou prospěšné pro organismus, což má pozitivní vliv na zdraví. Recepce je podle jejich názoru lepší rozdělit do tří stejných dávek - ráno, odpoledne a večer.

Gastroenterologové předepisují kyselinu lipoovou jako hepatoprotektor, speciálně používaný pro onemocnění jater. Doporučit tuto sérii léků lidem trpícím cukrovkou. Lidé, kteří se rozhodnou zhubnout, měli byste se vždy poradit s odborníky, abyste nepoškodili vlastní zdraví. Lékaři připomínají, že nekontrolovaný příjem a následná léčba následků bude mnohem dražší.

Recenze

Victoria, 27 let

Přečtěte si hodně o LC, ale neodvážil se pokusit zhubnout. Když jsem znovu dosáhl kritické tělesné hmotnosti, objednal jsem si ho z internetového obchodu a zkusil jsem to. Viděl jsem podle schématu - doporučení a za měsíc jsem cítil úlevu. Lipamid je schopen urychlit metabolismus a nakonec dosáhnout požadovaného výsledku.

Valentina, 35 let

Doporučuji každému, kdo chce dosáhnout vysoké účinnosti při odstraňování toxinů a tuků z těla. Velmi aktivní lék, nejlepší pro ženy. Po kurzu se cítím mladší, zdravější a krásnější. Před přijetím konzultovala s odborníky, plně provedla doporučení. Aplikujte lék by měl být předepsán pouze lékařem.

Kyselina lipoová: přínos prvku pro tělo

Kyselina lipoová se aktivně používá k normalizaci metabolismu, regulaci metabolismu sacharidů a lipidů a kontrole hladiny cholesterolu. Je nutné zjistit, na co je kyselina lipoová, jak je účinná a zda má vedlejší účinky.

Léčivé vlastnosti

Téměř každý lidský orgán obsahuje kyselinu lipoovou, ale zejména se nachází v ledvinách, srdci a játrech. Látka snižuje úroveň toxických účinků toxických látek a solí těžkých kovů. Díky němu se zlepšuje práce jater - je chráněna před škodlivými faktory, protože látka má detoxikační a hepatoprotektivní účinek. Lékaři předepisují léky obsahující kyselinu lipoovou, pokud je v těle nedostatek.

Když vstoupí do vztahu s vitamíny C a E, jejich vlastnosti jsou znatelně zvýšeny a kyselina alfa-lipoová účinně bojuje s volnými radikály. Hladina cholesterolu, lipidů, cukru výrazně klesá, zlepšuje se stav nervového systému. Některé vlastnosti jsou velmi blízké účinku vitamínů skupiny B. Mimochodem, kyselina lipoová je vitamin, který chrání před ultrafialovými paprsky a reguluje činnost štítné žlázy. Považuje se za účinnou látku léčiva a působí jako sloučenina s terapeutickým účinkem.

Indikace

Lékaři předepisují kyselinu lipoovou v přítomnosti následujících patologií:

 • Alkoholická nebo diabetická polyneuropatie.
 • Ateroskleróza srdečních cév.
 • Porušení citlivosti v končetinách.
 • Onemocnění jater - cirhóza, toxická hepatitida.
 • Otrava

Také vitamin je předepsán při provádění postupů ke zlepšení vidění, stimulaci mozku a podpoře aktivity štítné žlázy.

Vzhledem k jedinečným chemickým vlastnostem kyseliny absorbované většinou buněk, včetně mozku, jater, nervových buněk. Používá se k léčbě i závažných onemocnění, protože blokuje působení volných radikálů, což vyvolává rozvoj zhoubných nádorů.

Je prokázáno, že léčivo je účinné jako prostředek ochrany před radioaktivními lézemi a ztrátou paměti u HIV. Antioxidant pomáhá předcházet vzniku šedého zákalu a vzniku plaků v tepnách. Vědci také naznačují, že kyselina lipoová může zpomalit proces stárnutí.

Proces asimilace probíhá velmi rychle, látka se vstřebává téměř okamžitě po požití. K vylučování dochází ledvinami ve formě metabolických produktů.

Aplikace pro hubnutí

Hlavní vlastnosti kyseliny - normalizace procesů probíhajících v těle. Látka potlačuje pocit hladu, urychluje metabolické procesy. Z tohoto důvodu se často používá pro hubnutí. Pro zdravého člověka je denní dávka 25-50 mg. Lékaři doporučují rozdělit dávkování kyseliny lipoové (thioktové) do několika dávek - před nebo po snídani, večeři a fyzické aktivitě. Přečtěte si více o tom, jak užívat kyselinu lipoovou pro hubnutí →

Dávkování zvyšují lidé s poruchami metabolických procesů a zvýšenými hladinami glukózy v krvi. Je nepřijatelné kombinovat léčivo s činidly obsahujícími železo a alkoholickými nápoji. Lék by měl být podáván pouze kvalifikovaným technikem.

Jako každá látka má kyselina lipoová dobré i špatné účinky. Mezi nežádoucí účinky se objevují bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, alergie.

Aplikace v kosmetologii

Kromě výše uvedených indikací pro použití kyseliny alfa-lipoové (thioktové) má jiný účel. Dává pleti zdravý vzhled, učiní ji na krátkou dobu měkkou a krásnou.

V kosmetologii jsou široce používány krémy, které obsahují kyselinu thioktovou. Díky tomu se zvyšuje účinek vitamínů A, C, E, urychluje se metabolismus, dochází k obnově buněk, toxinům a cukru. Látka se používá v oblasti krásy díky omlazujícímu efektu - kůže se stává napjatou a dobře upravenou, úhoře a lupy na hlavě mizí.

Prodává se v ampulích, kapslích a tabletách. Pokud přidáte do krému nebo tonikum vitamín, musíte je okamžitě použít, dlouhodobé skladování není povoleno. Jinak budou všechny léčivé vlastnosti ztraceny.

Použití v průběhu březosti a laktace

Existuje velký seznam indikací, pro které se doporučuje použití kyseliny lipoové. Ale i přes všechny léčivé vlastnosti, lékaři pečlivě předepsat lék ženám v pozici a kojící matky. V některých zdrojích se uvádí, že by měl být odmítnut vůbec. Vzhledem k tomu, že se názory tolik liší, je nutné se před použitím poradit se svým lékařem.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

I když je pozitivní účinek kyseliny lipoové nepopiratelný, stále existují kontraindikace:

 • Děti do 6 let.
 • Alergie.
 • Přecitlivělost.
 • Těhotenství
 • Doba laktace.

Existují následující nežádoucí účinky:

 • Bodové krvácení.
 • Narušení funkčnosti destiček.
 • Zvýšený intrakraniální tlak.
 • Snížení hladiny cukru v krvi.
 • Dvojité oči.
 • Nevolnost a pocit těžkosti v žaludku.
 • Křeče.
 • Alergie.
 • Pálení žáhy.

Jaké produkty obsahuje?

Zásoby můžete doplnit pomocí dalšího příjmu léků. Ale lepší - z přírodních zdrojů.

Vědci zjistili, v jakých produktech je kyselina přítomna v dostatečném množství:

 • Červené maso a játra.
 • Špenát, brokolice, zelí.
 • Mléko
 • Obr.
 • Pivovarské kvasnice.
 • Mrkev, řepa, brambory.

Co musíte věnovat pozornost

Použití kyseliny lipoové je bezpečné, ale vyžaduje ještě více výzkumu, jak to funguje pro tělo. Jeho interakce s jinými léčivými látkami není zcela odhalena. Bezpečná denní dávka je 300-600 mg.

Je nutné užívat drogy pouze po úplném vyšetření a konzultaci s lékařem, protože existují některé nuance:

 • Při diabetu je nebezpečné, že pokud si to vezmete nekontrolovaně, hladina cukru v krvi může významně poklesnout.
 • Po chemoterapii je třeba postupovat opatrně, protože může oslabovat její účinek.
 • S onemocněním štítné žlázy může snížit hladiny hormonů.
 • Opatrnost je třeba věnovat také žaludečnímu vředu, gastritidě s vysokou kyselostí, přítomnosti chronických onemocnění a dlouhodobému užívání.

Používáte-li lék bez doporučení odborníka a dodržení návodu k použití, je plný závažných následků. Předávkování se může projevit jako vyrážka, pálení žáhy, poruchy trávení, bolesti hlavy nebo anafylaktický šok. Pokud je intravenózní infuze příliš rychlá, může se zvýšit intrakraniální tlak, objeví se pocit těžkosti, dýchání je obtížné. V pediatrické praxi se nepoužívá žádná kyselina. V případě, že osoba má nedostatek vitamínu B1 v důsledku dlouhodobého užívání alkoholu, je nutné se zdržet užívání léku.

Stanovisko odborníků a pacientů

Jak říkají lékaři, kyselina je látka, která urychluje všechny procesy výroby energie. V těle se vyrábí v malých množstvích a je „asistentem“ všech vitaminů. Kyselina alfa-lipoová je absorbována buňkami v těle, nebyly pozorovány žádné závažné vedlejší účinky.

Existuje mnoho recenzí o kyselině lipoové mezi pacienty. Téměř 100% z nich je pozitivních. Lidé ji přijímají pro různé účely. Někdo si všimne žádoucího účinku při hubnutí, zatímco jiní užívají lék, aby pomohli játrům, obnovit sílu atd.

Pravidla přijímání

Jako další lék na diabetes, neuropatii, aterosklerózu, syndrom chronické únavy, intoxikaci lékaři předepisují 300-600 mg denně.

Pokud je onemocnění v těžké fázi, léčivo se nejprve podává intravenózní cestou. Poté přecházejí na užívání tablet nebo tobolek s udržovací dávkou 300 mg. Lehký průběh onemocnění vám umožní okamžitě užívat tabletu.

Roztoky jsou velmi citlivé na světlo, proto se připravují bezprostředně před perorálním podáním. I v průběhu podávání léčiva je láhev zabalena do fólie nebo jiného neprůhledného materiálu. Roztoky se uchovávají po dobu šesti hodin.

Co se týče způsobu užívání tablet a tobolek, doporučení jsou následující: půl hodiny před jídlem, opláchnuté malým množstvím vody. Nemůžete žvýkat, měli byste okamžitě polykat. Délka léčby je 2-4 týdny.

Pro prevenci se doporučuje užívat léky nebo doplňky stravy s kyselinou lipoovou v množství 12-25 mg dvakrát nebo třikrát denně. Je přípustné zvýšit dávku na 100 mg denně. Lék se užívá po jídle. Profylaktické podávání trvá 20-30 dnů. Takové kurzy můžete opět držet, ale interval mezi nimi musí být nejméně jeden měsíc.

Zdraví lidé berou kyselinu pro různé účely. Sportovci to dělají, aby budovali svaly nebo zvyšovali aerobní práh. Pokud je rychlost zatížení a výkon, musíte vzít 100-200 mg po dobu dvou až tří týdnů. V případě, že se vyvíjí vytrvalost, aplikuje se kyselina v rozmezí 400-500 mg. Během soutěže můžete dávku zvýšit na 500-600 mg denně.

Zvláštní pokyny

V přítomnosti neurologických onemocnění na počátku příjmu kyseliny lipoové může být zaznamenán zvýšený projev symptomů. To je způsobeno intenzivním procesem regenerace nervového vlákna.

Účinnost léčby je snížena v důsledku užívání alkoholu. Kromě toho se stav může zhoršit v důsledku míchání léčiva a alkoholických nápojů.

Intravenózní injekce mohou vyvolat specifický zápach moči. To však není důležité. Alergie se mohou objevit ve formě svědění, malátnosti. V tomto případě byste měli přestat užívat lék. V důsledku zavedení příliš rychle, může být těžkost v hlavě, křeče, dvojité vidění. Ale tyto příznaky zmizí samy.

Mléčné výrobky mohou být použity pouze 4-5 hodin po užití kyseliny lipoové. Protože zhoršuje vstřebávání vápníku a jiných iontů.

Top 13 nejlepších léků s tabletami kyseliny alfa-lipoové

Všichni lidé chtějí být zdravý a po celý život se cítit vesele, ale ne všichni uspějí. Denní stres, stres, používání škodlivých potravin má negativní vliv na stav těla.

Výsledkem jsou různá onemocnění, projevená metabolickými poruchami, patologie endokrinního systému. Typicky jsou tyto indikace přiřazeny tablety kyseliny alfa-lipoové. Před použitím si však přečtěte návod k použití.

Hodnocení: TOP 13 nejlepších léků s tabletami kyseliny alfa-lipoové

Top 10 nejlepších výrobců léků s tabletami kyseliny alfa-lipoové

Co je to kyselina alfa-lipoová?

Alfa lipoová kyselina je antioxidant, který má zpevňující účinek na tělo. Kromě toho, vzhledem k této látce, proces úpravy metabolismu lipidů a sacharidů.

Věnujte pozornost! Při použití kyseliny alfa-lipoové je zaznamenána zvýšená ochrana buněk před vlivem agresivní ochrany buněk proti aktivitě reaktivních radikálů. K tvorbě těchto částic dochází v mezilehlém metabolismu nebo během procesu rozkladu cizích částic.

K přípravě různých potravinářských přídatných látek a léčiv se často používá kyselina alfa-lipoová. Jedná se o jedinečný prvek, který má vysokou úroveň užitečných léků.

Vzhledem k kyselině alfa-lipoové v lidském těle jsou k dispozici následující důležité postupy:

 • normalizace nervového systému;
 • zlepšení stavu jater;
 • toxické složky jsou z těla odstraněny;
 • polyneuropatii je zabráněno v případě diabetes mellitus;
 • vizuální funkce jsou normalizovány;
 • dochází ke zlepšení aktivity trávicích orgánů;
 • aktivity srdce, cévního systému.

Jak si vybrat

Aby léčba přinesla pozitivní výsledky, je důležité mít možnost zvolit správné tablety kyseliny alfa-lipoové. Při nákupu se doporučuje věnovat pozornost několika důležitým vlastnostem:

 1. Pečlivě prostudujte komponenty. Obvykle se ve směsi uvádí kyselina thioktová. Kromě aktivní složky jsou povoleny pomocné prvky;
 2. Obaly. Tablety jsou dostupné v blistrech typu buněk. V jednom balení může být 1 až 10 blistrů;
 3. Částka. Každý blistr obsahuje 10 tablet. V závislosti na počtu blistrů v balení se vyrábějí formy s počtem tablet od 10 do 100 kusů;
 4. Dávkování Jedna tableta může obsahovat 12 až 25 mg účinné složky;
 5. Země původu. Nejlepší je vybrat si drogy od známých firem. Obvykle v zemích těchto společností při výrobě farmaceutických výrobků jsou splněny všechny nezbytné požadavky a normy.

Indikace

Než začnete tyto formy léků používat, doporučuje se pečlivě si přečíst návod k použití. Instrukce podrobně popisují indikace a pravidla pro užívání tablet.

Tablety kyseliny alfa-lipoové se užívají s následujícími indikacemi:

 • v přítomnosti mastných jater;
 • intoxikace těla;
 • během otravy houbami;
 • s chronickou hepatitidou;
 • doporučeno pro léčbu cirhózy jater;
 • s hyperlipidemií;
 • v přítomnosti diabetické neuropatie;
 • s alkoholickou polyneuropatií;
 • pro léčbu aterosklerózy;
 • s mrtvicí;
 • se sníženým imunitním systémem;
 • v přítomnosti diabetu a jeho komplikací;
 • je prokázáno, že se používá při zvýšených fyzických aktivitách;
 • při práci s toxickými chemikáliemi.

Kontraindikace

Při použití kyseliny alfa-lipoové v tabletách se doporučuje striktně dodržovat pokyny, musí se vzít v úvahu některé kontraindikace:

 1. Nepoužívat při kojení;
 2. V době přenášení dítěte;
 3. S alergickou reakcí na složky;
 4. S individuální přecitlivělostí;
 5. Nedoporučuje se pro děti a mladistvé do 16 let.

Je to důležité! Při použití některých nežádoucích účinků může dojít k velkému seznamu nepříjemných symptomů. Mezi nejčastější patří následující nežádoucí účinky - nevolnost, bolest břicha, zvracení, vyrážky na povrchu kůže, bolesti hlavy.

Užitečné vlastnosti

Mnoho lékařů doporučuje pravidelně užívat pilulky s kyselinou alfa lipoovou pro hubnutí. To vám umožní rychle spalovat přebytečný tuk a normalizovat metabolismus.

Faktem je, že práce mnoha výrobků na hubnutí je zaměřena na spalování tuků, což způsobuje závažné poruchy metabolismu. To vše má zvýšené škody na zdraví.

Účinek kyseliny alfa-lipoové je však zaměřen na zlepšení zdraví. Tento prvek má tyto pozitivní účinky:

 • korekce a zvýšený metabolismus;
 • rychlé odstranění škodlivých složek z těla;
 • dochází ke zvýšenému spalování cukru v krvi;
 • ztráta chuti k jídlu.

Tablety alfa-lipoové kyseliny jsou často doporučovány pro pacienty s diabetem. Obvykle se po použití těchto léků stav pacientů zlepšuje. To je způsobeno urychlením metabolismu, během tohoto procesu dochází ke zvýšení využití glukózy a vedlejších produktů po její absorpci. Kromě toho dochází k významnému snížení inzulínové rezistence.

Jak si vzít

Je důležité znát správné užívání tablet, závisí na pozitivním účinku lékařské terapie. Při použití tablet se doporučuje použít následující doporučení:

 • denně se doporučuje užívat 1 tabletu;
 • musí trvat půl hodiny před jídlem;
 • Pozitivní účinek je pozorován při užívání 600 mg účinné složky tablet denně;
 • po určité době můžete dávku snížit o polovinu.
 • u onemocnění ledvin je předepsáno užívat až 4 tablety po 50 mg denně. Je nutné přijmout po celý měsíc.

Doporučujeme striktně dodržovat pokyny pro použití, aby se zabránilo nežádoucím účinkům. Nezapomeňte si vzít lék ve stanovené dávce, nad rámec předepsané dávky se mohou objevit vedlejší účinky. Nejprve se poraďte se svým lékařem.

Hodnocení zákazníků

Kyselina alfa-lipoová, přírodní antioxidant, je mastná kyselina, která se nachází v každé buňce lidského těla. ALA se tvoří přirozeně v těle. U lidí je ALA syntetizována v játrech a jiných tkáních. Dalším zdrojem ALA je jídlo. ALA je v červeném masu, játrech, zelenině, bramborách, kvasnicích. Syntéza ALA klesá s věkem a také klesá u lidí s chronickými onemocněními, včetně diabetes mellitus a jeho komplikací, jako je diabetická neuropatie. Tato kyselina hraje klíčovou roli v procesu přeměny glukózy na energii. ALA je zároveň silným lipofilním antioxidantem, jehož účinnost byla prokázána jak v laboratoři, tak v těle. Hlavním účinkem kyseliny je absorpce různých reaktivních oxidovaných látek. ALA je univerzální antioxidant, protože je ve vodě rozpustná látka a látka rozpustná v tucích. Tato vlastnost poskytuje výhodu ALA v ochraně různých forem oxidačního stresu, zejména intracelulární ochrany. Vzal jsem si pro sebe, jako antioxidant, tzn. látky, které chrání mládež. Předpokládá se, že ALA může interferovat s glykosylačním procesem kolagenu. Glykace je chemická reakce vyplývající z fixace volných cukrů na proteinových molekulách. Ovlivňuje celé tělo. V poslední fázi této chemické reakce se objevují konečné produkty glykosylace. Jsou jednou z hlavních příčin stárnutí kůže, protože elastin a kolagen jsou nejvíce citlivé na glykaci, fibrilární proteiny dermis. Postupem času se stávají tvrdšími a tvrdšími díky rostoucí fixaci cukrů na molekulách proteinů. Jako výsledek: ochablost, vrásky, exacerbace pigmentace a zarudnutí, zhoršené zjizvení kůže... Všechny tyto známky stárnutí jsou přímo nebo nepřímo způsobeny glykosylačním procesem, který se v našem těle vyskytuje nepřetržitě a zhoršuje se pouze s věkem. ALA tento proces minimalizuje. Navíc podporuje odstranění poškozeného kolagenu. To vše zabraňuje předčasnému stárnutí a poškození kůže. ALA zlepšuje barvu pleti, její tón a strukturu a činí ji ještě lepší než vitamíny C a E. Tablety jsou velké, podlouhlé, světle žluté. Polkněte snadno. Nedoporučuje se kombinovat s alkoholem. Není předepsán pacientům užívajícím cisplatinu. Kurz je 2-3 měsíce, 1-2 krát ročně. Pomohla vám moje recenze?

Výsledky nemohou být ověřeny, stačí každý, kdo má problémy.

Návod k použití Kyselina lipoová a přesné dávkování

Kyselina lipoová je považována za jeden z nejbezpečnějších léků používaných při korekci hmotnosti. Stačí tedy pouze nákup v lékárně. Před použitím je však nutné porozumět pravidlům jeho použití a zajistit, aby v konkrétním případě neexistovaly žádné kontraindikace. To vám umožní cítit účinek léčby s minimem následků.

Princip léku

Sloučenina, nazvaný Lipoic kyselina, byl objeven v 1937. Ve farmaceutickém průmyslu má několik variant jmen, včetně ALA, LC, vitaminu N a dalších. Tato sloučenina se v těle vyrábí v množství. Částečně přichází s jídlem, včetně banánů, luštěnin, kvasinek, obilnin, cibule, hub, vajec a mlékárny. Ale protože přirozená produkce kyseliny lipoové zpomaluje ve věku 30 let, je nutné doplnit její zásoby tím, že vezme léky.

Léčivo Kyselina lipoová navenek je světle žlutý prášek, který se nerozpouští ve vodě. Má hořkou pachuť. Kromě příznivých účinků na slinivku břišní, srdce, krevní cévy a další orgány, které pomáhají obnovit játra, byl v posledních letech aktivně používán pro korekci hmotnosti. To bylo možné díky několika zásadám působení na tělo:

 1. Kyselina lipoová snižuje hladinu cukru v krvi zlepšením absorpce buněk glukózou. Takže pocit hladu je otupělý. Ačkoli tato vlastnost léku je důležitější pro lidi trpící formou diabetu. To vám umožní aktivovat metabolismus lipidů obnovením rovnováhy sacharidů;
 2. Užívání léků pomáhá stabilizovat emocionální stav, který pomáhá překonat zvyk uchopení stresu;
 3. Zrychlení metabolických procesů v kombinaci s potlačením chuti k jídlu povzbuzuje tělo k tomu, aby využilo nahromaděné tukové rezervy. A ačkoli kyselina lipoová nemá schopnost působit přímo na tukové buňky, jejich počet se snižuje;
 4. Další vlastností vitaminu N je zvýšení prahu únavy. To vám umožní zvýšit fyzickou aktivitu, která je povinnou součástí korekce obrázku.

Vzhledem k vlastnostem léku můžeme konstatovat, že nebude mít hmatatelný účinek sám o sobě. Chcete-li získat výsledek, musíte použít jiné metody hubnutí.

Silné a slabé stránky

Než začnete užívat jakýkoliv lék, je důležité určit jeho vlastnosti. Vzhledem k nevýhodám se tak maximalizují jeho přínosy. Pozitivní stránka užívání kyseliny lipoové je:

 • Přiměřená cena vitamínových komplexů a léčiv s vitaminem N;
 • Stabilizovat hladiny cholesterolu;
 • Zlepšení nervového systému;
 • Ochrana jater a pomoc;
 • Pocit veselí a větší síly;
 • Zlepšení vidění;
 • Jak se zbavit strie kůže;
 • Radiační ochrana;
 • Posílení štítné žlázy;
 • Antioxidační účinek;
 • Zlepšení mikroflóry;
 • Zrychlení metabolických procesů;
 • Dostupnost široké škály pacientů, včetně pacientů s diabetem;
 • Posílení imunitního systému.

Důležitou podmínkou pro bezpečné užívání léčiva je zároveň přísné dodržování pravidel aplikace, včetně úplné abstinence od alkoholických nápojů během celého průběhu léčby.

Porušení předpisů může vést k projevům vedlejších účinků během léčby. Hmatatelný výsledek lze získat až po několika terapeutických kurzech. V takovém případě bude třeba neustále dosahovat dosaženého efektu. Proces může být urychlen nahrazením vitaminových komplexů dietními doplňky. Ale bude to stát víc.

Pravidla použití

Bezpečný příjem kyseliny lipoové zahrnuje znalosti o dávkování a době léčby. První parametr závisí na účelu použití. Pokud tedy nejsou žádné indikace pro použití, neměli byste užívat více než 50 mg denně. Toto množství se používá pro korekci hmotnosti třikrát denně, 10-15 mg pro ženy, 20-25 mg pro muže.

S výhradou jmenování lékařského ošetření lékařem lze zdvojnásobit.

Terapie zaměřená na podporu vnitřních orgánů umožňuje denní užívání 75 mg prášku. Denní dávka diabetika je 400 mg. Maximální dávka je předepsána pro intenzivní kardio. Navrhuje 500 mg.

Standardní průběh léčby je 2-3 týdny. V některých případech může lékař zvýšit dávku na další týden. Poté je nutná přestávka v délce nejméně jednoho měsíce. Přesnější pokyny uvádějí výrobci léků v závislosti na formě uvolnění.

Užitečné tipy

V průběhu léčby je třeba vzít v úvahu následující doporučení:

 1. Intramuskulární injekce se provádějí dvakrát denně, ráno a večer;
 2. Léčba se provádí přísně po jídle, aby se snížilo riziko podráždění sliznice žaludku;
 3. Po zavedení léku je nutné zdržet se mléčných výrobků na další čtyři hodiny, protože absorpce vápníku během tohoto období bude snížena;
 4. Příjem kyseliny je vyžadován 30 minut po cvičení nebo tréninku. Tento okamžik je zvláště nutný pro zohlednění sportovců;
 5. Pokud v průběhu kurzu moč získal specifický zápach, nebojte se. Toto je zcela normální proces;
 6. Pokud pacient užívá současně jiné účinné léky, pak před zahájením léčby kyselinou lipoovou by se měl poradit s lékařem a v případě potřeby zrušit všechny použité léky.

Vedlejší účinky

Negativní reakce těla na vitamin se mohou projevit při nesprávném dávkování nebo překročení předepsaného času léčby. Nežádoucí účinky jsou často vyjádřeny jako:

 • Bolest žaludku;
 • Anafylaktický šok;
 • Kožní vyrážka;
 • Hyperémie těla;
 • Bolesti hlavy;
 • Kovová chuť v ústech;
 • Průjem;
 • Hypoglykémie;
 • Kopřivka;
 • Pruritus;
 • Hypertenze;
 • Křeče;
 • Rozdmýchávání objektů v očích;
 • Držení dechu;
 • Ekzém;
 • Nevolnost;
 • Zvracení;
 • Krvácení v sliznicích a kůži;
 • Příznaky hypotyreózy.

Stojí za zmínku, že při správném použití nástroje je riziko nežádoucích účinků extrémně nízké.

Pokud se předávkování stalo příčinou zhoršení celkového stavu, bude nutné snížit obsah léku v žaludku mytím, uměle způsobujícím zvracením a užíváním aktivního uhlí. Po cestě, odstranění stávajících příznaků.

Hlavní kontraindikace

Ačkoli kyselina lipoová je dostupná širokému spektru lidí, tato otázka má svá omezení. Kontraindikace:

 • Intolerance hlavní látky;
 • Období těhotenství a laktace;
 • Věk do 16 let (v některých případech možnost použití nástroje v období od 6 let, ale se souhlasem lékaře);
 • S gastritidou nebo jiným závažným onemocněním střev;
 • Se zvýšenou kyselostí žaludeční šťávy.

Zanedbání těchto omezení může vést k nežádoucím následkům.

Vlastnosti kombinace s jinými léky

Kyselina lipoová nemůže být použita současně s inzulínem. Působení těchto léků v komplexu může způsobit prudký pokles inzulínu v krvi s odpovídajícími důsledky. Současný příjem vitamínu N s cisplatinou způsobí oslabení účinku kyseliny. Ze stejných důvodů se nedoporučuje použití v kombinaci s léky obsahujícími vápník, hořčík nebo železo.

Podmínky skladování

Chcete-li udržet kyselinu lipoovou doma, musíte ji uchovávat v původním obalu, chráněném před vlhkostí a slunečním zářením. Použití výrobku po uplynutí doby použitelnosti je přísně zakázáno.

Náklady na lék v lékárně

Cena kyseliny lipoové se liší v závislosti na formě uvolňování. Náklady na lék v pilulkách začíná od 40 rublů. Množství účinné látky v nich je 25 mg. Vitaminové komplexy s vitaminem N budou šetřit náklady.

Nejdražší budou doplňky stravy obsahující tuto složku. Specifické náklady budou záviset na složení doplňku, výrobci a lékárně, kde se prodávají.

Analogy kyseliny lipoové

Tablety s kyselinou lipoovou mají řadu analogů obsahujících strukturně podobnou účinnou látku. Patří mezi ně:

 • Kyselina alfa-lipoová;
 • Berlition;
 • Lipamidové tablety;
 • Lipotikson;
 • Neurolipon;
 • Thioct cysty a další.

Neměli byste si zvolit drogu sami. Bez ohledu na účel léčby je nutná konzultace.

Indikace pro použití kyseliny alfa-lipoové - thioktové

Biologicky aktivní látka - kyselina alfa-lipoová, obsažená v některých lécích, má několik indikací pro použití. Tato sloučenina, známá jako vitamin N nebo kyselina thioktová, vykazuje antioxidační aktivitu, zvyšuje účinek inzulínu, urychluje výrobu energie. Tablety kyseliny lipoové pomáhají normalizovat fungování životně důležitých systémů těla nejen u pacientů, ale také u lidí, kteří mají zájem o sport.

Co je kyselina alfa-lipoová

Kyselina thioktová byla získána v roce 1950 z hovězích jater. Lze ho nalézt ve všech buňkách živého organismu, kde se podílí na procesu výroby energie. Kyselina lipoová je jednou z hlavních látek potřebných pro zpracování glukózy. Tato sloučenina je navíc považována za antioxidant - je schopna neutralizovat volné radikály vznikající při oxidačním procesu a zvyšovat účinek vitamínů. Nedostatek ALA negativně ovlivňuje práci celého organismu.

Složení

Kyselina lipoová (ALA) označuje mastné kyseliny obsahující síru. Vykazuje vlastnosti vitamínů a léčiv. V čisté formě je tato látka nažloutlý krystalický prášek se specifickou vůní a hořkou chutí. Kyselina je vysoce rozpustná v tucích, alkoholech, slabě ve vodě, která účinně ředí sodnou sůl vitaminu N. Tato sloučenina se používá k přípravě doplňků stravy a léků.

Farmakologický účinek

Kyselina lipoová je produkována každou buňkou v těle, ale toto množství není dostačující pro normální fungování vnitřních systémů. Osoba dostává chybějící množství látky z potravin nebo léků. Tělo přeměňuje kyselinu lipoovou na účinnější dihydrolipoovou sloučeninu. ALA plní několik životně důležitých funkcí:

 • Snižuje expresi genů, které jsou zodpovědné za rozvoj zánětu.
 • Neutralizuje účinek volných radikálů. Tato kyselina je silný antioxidant, který chrání buňky těla před destruktivním působením oxidačních produktů. Přijetí dalšího množství bioaktivní sloučeniny pomáhá zpomalit vývoj nebo předcházet maligním nádorům, diabetu, ateroskleróze a dalším závažným onemocněním.
 • Zvyšuje citlivost tělesných buněk na inzulín.
 • Pomáhá v boji s obezitou.
 • Podílí se na mitochondriálních biochemických reakcích k extrakci energie ze štěpných živin.
 • Zlepšuje funkci jater, poškozenou mastnou hepatózou.
 • Reguluje činnost srdce, cév.
 • Obnovuje antioxidanty jiných skupin - vitamín C, E, glutathiony.
 • Provádí recyklaci jednoho z nejdůležitějších koenzymů NAD a koenzymu Q10.
 • Normalizuje adaptivní imunitní funkci T-lymfocytů.
 • Zpracovává spolu s vitaminy skupiny B živiny, které vstupují do těla energie.
 • Snižuje hladinu cukru v krvi.
 • Viaže a podporuje odstraňování molekul toxických látek a těžkých kovů - arsenu, rtuti, olova.
 • ALA je kofaktorem určitých mitochondriálních enzymů, které spouští proces výroby energie.

Indikace pro použití

V některých případech pro zdravé fungování těla není dostatečné množství látky odvozené z produktů a produkované buňkami. Použití kyseliny lipoové v tabletách, kapslích nebo ampulích pomůže rychle obnovit osobu, oslabenou těžkou fyzickou námahou nebo nemocí. Léky, obsah ALA, mají komplexní účinek. Podle mnoha odborníků jsou široce používány ve sportu, medicíně a v boji proti nadváhy.

Seznam lékařských indikací pro předepisování ALA:

 • neuropatie;
 • porušení mozku;
 • hepatitida;
 • diabetes;
 • alkoholismus;
 • cholecystitis;
 • pankreatitida;
 • otrava drogami, jedy, těžkými kovy;
 • cirhóza jater;
 • aterosklerózy koronárních cév.

Vzhledem k normalizaci výroby energie lze léky s kyselinou thioktovou použít k potírání obezity. Příjem látky má za následek ztrátu hmotnosti pouze v kombinaci se sportem. ALA nejen urychluje proces odbourávání tuků, ale také zvyšuje odolnost těla. Dodržování správné výživy vám umožní rychle dosáhnout cíle hubnutí a udržení kondice v budoucnosti. Kyselina lipoová v kulturistice se používá pro rychlé zotavení a spalování tuků. Doporučuje se užívat s L-karnitinem.

Kyselina lipoová - návod k použití, indikace, forma uvolnění, vedlejší účinky a cena

Kyselina lipoová se používá k regulaci metabolismu v kůži a ke zvýšení svalové vytrvalosti u sportovců - návod k použití tobolek obsahuje informace o různých indikacích pro jejich použití. Přírodní účinná látka má antioxidační vlastnosti, podporuje hubnutí. Přečtěte si více o pokynech k léku.

Kyselina alfa-lipoová - návod k použití

Podle farmakologické klasifikace je kyselina alfa-lipoová 600 mg zařazena do skupiny antioxidantů s tonickým účinkem. Léčivo je schopno regulovat výměnu lipidů a sacharidů díky účinné látce thioktová kyselina (thioktová nebo lipoová kyselina). Mastná kyselina váže volné radikály, čímž chrání buňky těla před toxiny.

Složení a uvolňovací forma

Kyselina lipoová se vyrábí v tabletách a ve formě infuzního roztoku. Podrobné složení každého léku:

Koncentrace účinné látky, mg

Škrob, stearát vápenatý, barvivo žlutý ve vodě rozpustný, glukóza, tekutý parafín, mastek, polyvinylpyrrolidon, kyselina stearová, uhličitan hořečnatý, aerosil, vosk, oxid titaničitý

Ethylendiamin, voda, disodná sůl kyseliny ethylendiamintetraoctové, chlorid sodný

Potažené tobolky

Čirá nažloutlá kapalina

10, 20, 30, 40 nebo 50 ks. v balení

Ampule 2 ml, 10 ks. v krabici

Farmakologický účinek

Léčivo je endogenní antioxidant, který váže volné radikály a podílí se na mitochondriálním metabolismu jaterních buněk. Kyselina lipoová plní funkci koenzymu v komplexu transformace látek, které mají antitoxický účinek. Tyto složky chrání buněčné struktury před reaktivními radikály, které vznikají při rozkladu exogenních cizích látek, stejně jako těžkých kovů.

Kyselina thioktová je synergistem inzulínu, který je spojen s mechanismem pro zvýšení využití glukózy. Pacienti s diabetem, kteří užívají lék, dostávají změnu v koncentraci kyseliny pyrohroznové v krvi. Účinná látka má lipotropní účinek, ovlivňuje metabolismus cholesterolu, chrání játra a je blízká vitamínům skupiny B povahou svých biochemických účinků.

Při požití se léčivo rychle vstřebává a distribuuje v tkáních, má poločas 25 minut, dosahuje maximální plazmatické koncentrace za 15-20 minut. Látka se vylučuje ledvinami ve formě metabolitů vytvořených v těle o 85%, zanedbatelná část nezměněné látky se vylučuje močí. K biotransformaci složky dochází v důsledku oxidační redukce postranních řetězců nebo methylace thiolů.

Aplikace kyseliny lipoové

Přípravky s kyselinou alfa-lipoovou mají podle návodu k použití následující indikace:

 • komplexní léčba steatohepatitidy, intoxikace;
 • snížení energetického metabolismu za sníženého tlaku a anémie;
 • snížit oxidační stres (způsobuje stárnutí) a zvýšit energii;
 • chronická alkoholická pankreatitida, cholecystopankreatitida a hepatitida;
 • cirhóza nebo jiná nebezpečná onemocnění jater v aktivním stadiu;
 • chronické srdeční selhání;
 • virová hepatitida bez žloutenky;
 • otrava houbami, uhlíkem, tetrachlormethanem, hypnotiky, solemi těžkých kovů (doprovázená akutním selháním jater);
 • snížit dávku prednisolonu, zmírnit abstinenční syndrom;
 • komplexní léčba a prevence aterosklerózy.

S diabetem

Jednou z indikací užívání léčiva je diabetická polyneuropatie a prevence diabetu 1. a 2. typu. U diabetu prvního typu jsou beta buňky zničeny, což vede ke snížení sekrece inzulínu. U diabetu druhého typu vykazují periferní tkáně inzulínovou rezistenci. Oba typy tkání jsou poškozeny oxidačním stresem, zvýšenou tvorbou volných radikálů a sníženou antioxidační ochranou.

Zvýšené hladiny glukózy v krvi zvyšují koncentraci nebezpečných reaktivních forem kyslíku, což způsobuje komplikace diabetu. Při použití kyseliny alfa-lipoové R (pravý typ) nebo L (levý typ, produkt syntézy) se zvyšuje využití glukózy ve tkáních, snižuje se oxidační proces díky svým antioxidačním vlastnostem. To vám umožní používat tento nástroj jako prevenci a léčbu diabetu.