Image

Byliny snižující hladinu cholesterolu

Vysoký cholesterol je epidemií moderní doby. Být neviditelně zvýšen v krvi, způsobuje takové smrtící onemocnění jako srdeční infarkt a mrtvice. Vědci vytvořili několik skupin léků na vysoký cholesterol v krvi. Ale všichni mají mnoho vedlejších účinků, často kontraindikovaných. V takové situaci bude jedinou spásou vědět, které bylinky snižují hladinu cholesterolu. Bylinná medicína je dostupná všem, po staletí testovaná, má minimum nežádoucích účinků.

Jak budou bylinky pomáhat?

Nadměrné množství cholesterolu se tvoří v těle, je uloženo na stěnách cév a zúží se. Léčivé byliny, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, působí v různých směrech:

 • inhibovat produkci nových lipidů,
 • učinit krev více tekutou,
 • aby stěny cév byly silné
 • snížit tlak
 • urychlit odstranění lipidů,
 • zabránit výskytu krevních sraženin,
 • snížení absorpce cholesterolu z potravy.

Takový integrovaný přístup s pravidelnou léčbou bylinami, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, odstraňují krevní cévy z plaků a zabraňují vzniku nových. Stojí za zmínku, že jediné čistící vlastnosti bylin nestačí ke snížení lipidů.

Měla by být dodržena dieta doporučená lékařem:

 • pouze libové maso - kuře, králík, hovězí maso,
 • častěji dvakrát týdně vařit mořské bílé ryby,
 • vyloučit smažená, uzená, průmyslová pohodlná jídla, rychlé občerstvení,
 • Každý den je nejméně 400 gramů čerstvého ovoce a zeleniny.

Užitečné mírné cvičení, zejména na čerstvém vzduchu. Pomáhají posilovat krevní cévy a srdce. Plakety jsou méně často tvořeny lidmi zabývajícími se fyzickou kulturou.

Alkohol a kouření by měly být vyloučeny. Nikotin negativně ovlivňuje cévní stěnu, činí ji tenkou a křehkou. Na tyto cévy se snadno připevní cholesterolový plak, který zúží lumen. Alkohol ovlivňuje metabolismus - zvyšuje pravděpodobnost vysokého cholesterolu, zhoršuje stav srdeční tkáně, zvyšuje krevní tlak.

Jaké bylinky snižují hladinu cholesterolu?

Mezi různými bylinnými léky pro člověka, který se poprvé setkal s problémem cév, není snadné vybrat si léčbu. Nejlepší informace o tom, které bylinky snižují hladinu cholesterolu:

 • Clover
 • Lékořice
 • Hawthorn
 • Artyčok
 • Jitrocel
 • Večer prvosenka
 • Kopr
 • Měsíček
 • Lípa

Recepty na čištění nádob

Stačí znát názvy bylin z cholesterolu nestačí. Existují recepty na čištění krevních cév z cholesterolu a plaků. Některé z bylin, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, by měly být použity jako infuze květin. Pro ostatní, nejužitečnější prášek z oddenků. Záleží na obsahu živin v určité části rostliny.

Lidé po desetiletí sbírají bylinky, aby snížili hladinu cholesterolu v krvi po celá desetiletí. Používají se jak čisté infuze, tak bylinné směsi. Různé bylinky mají různé mechanismy působení. Současně může být jedna rostlina účinná v jedné osobě a v jiné příčině alergií.

Před použitím bylinné medicíny ke snížení cholesterolu v krvi, měli byste se poradit se svým lékařem. Pouze on může jednoznačně říci, zda je taková léčba kontraindikována a zda bude prospěšná. Je nežádoucí používat bylinné léky pro lidi, kteří trpí mnohočetnými alergiemi na rostliny - nejpravděpodobněji by léčivé byliny vyvolávají alergickou reakci.

Cholesterol linden

Pokud se otázka vynořila, jak snížit hladinu cholesterolu bylinami, pak by jedna z prvních rostlin měla používat lipu, nebo spíše květ vápna. Pomáhá vyrovnat se se stresem, normalizuje hladiny hormonů, odstraňuje toxiny a škodlivé látky z těla. Fytosteroly obsažené v lipových květinách zabraňují vstřebávání cholesterolu ze střev. V počátečních stádiích, vápenný květ zpomaluje tvorbu plaku.

Použijte vodný extrakt z vápenné barvy. Vařte lžičku lípy se sklenicí vařící vody, ochlaďte a pijte několikrát denně. Můžete použít suchý prášek z mletých lipových květů. Užívá se perorálně lžičkou třikrát denně. Průběh léčby lipou je pozorován po dobu 2 měsíců, poté 2 měsíce.

Lipa téměř nezpůsobuje nežádoucí účinky, je kontraindikována pouze u alergií na lípu. Užívání květu vápna je nejúčinnější s mírným nárůstem lipidů, kdy jsou destičky stále velmi tenké. Pak bude účinek lipy na cévy co nejlepší.

Clover Recepty

Čtyřlístek je rozšířená tráva. Je velmi snadné sklízet v létě - pečlivě odříznout květiny a listy, takže střílí. Účinek jetele při urychlení metabolismu cholesterolu: rostlina rychle odstraňuje z těla lipidy. Kromě toho, jetel zlepšuje imunitu a má blahodárný vliv na cévní stěnu.

Nejlepší je vzít jetel květiny. Pokud se suší, pak se lžíce takových surovin nalije sklenicí horké vody. Nádoby jsou zakryty víčkem, naplněny a ochlazeny. Po namáhání lze použít odvar, 2 lžíce třikrát denně. Průběh léčby je 2 měsíce.

Jetel je účinný i když jsou lipidy dlouhodobě zvýšené. Člověk by však neměl čekat na rychlý pokles na normální hodnoty. Normalizace metabolismu lipidů a snížení škodlivých lipidů potrvá určitý čas.

Lékořice ke snížení cholesterolu

Bylo prokázáno, že lékořice obsahuje mnoho flavonoidů. Jedná se o látky, které mohou snížit vysoké hladiny lipidů. Nejdůležitější složka - glabridin - zabraňuje oxidaci cholesterolu. Tento neoxidovaný cholesterol se vylučuje z těla, neusadí se na stěnách. Zlepšuje lékořice a cévní stěny, takže je silný a pružný.

Použité infuze kořene lékořice. Suroviny musí být sušeny a drceny. V malé pánvi položili 2 lžíce kořenů a 500 ml vroucí vody. Po dobu 10-15 minut by měl být vývar převařen nad nízkým teplem. Pak se bujón ochladí, přefiltruje a uloží na tmavém místě. Můžete si vzít 1/3 šálku třikrát denně. Průběh léčby je 2 týdny, pak měsíční přestávka a opět dvoutýdenní kurz.

Měsíček z cholesterolu

Měsíček nebo měsíček - vynikající nástroj pro čištění krevních cév z cholesterolu. Tato rostlina snižuje hladinu lipidů a zvyšuje krevní cévy. Suroviny z měsíčku se sklízejí velmi snadno - květy se sbírají po období květu a suší se na větraném místě. Suché květy lze skladovat v lepenkových krabicích na suchém místě.

K dispozici je také farmaceutická tinktura z měsíčku. Prodávala už hotové, v lahvích. Přijato 30 kapkami až třikrát denně. Průběh léčby by neměl pokračovat déle než jeden měsíc, je nutná přestávka. Ze sušených květů měsíčku si můžete udělat infuzi, nalít je vroucí vodou a chladit. Připravená infuze se užívá na lžíci třikrát denně.

Měsíček je dostatečně silný, aby snížil hladinu cholesterolu, může být použit, pokud jsou krevní tuky dlouhodobě zvýšené. V kombinaci s vhodnou dietou, pravidelný příjem infuze měsíčku zpomalí vzhled nových plaků.

Plantain Recepty

Od dětství je známo, že všechny jitrocel trávy. Tato rostlina, kromě antibakteriálních a protizánětlivých vlastností, je schopna vyčistit krevní cévy a snížit hladinu cholesterolu v krvi. Látky obsažené v játrech, zlepšují metabolismus, uvolňují cévy, pomáhají játrům.

Nejlepší je použít semeno psyllium. Jsou sklizeny na konci léta, po rozkvětu rostliny. Semena se aplikují ve formě infuze - lžíce semene se nalije vroucí vodou, filtruje se přes chlazení. Měli byste pít lžíci několikrát denně po dobu jednoho měsíce. Pak se vezme jeden měsíc a léčba se opakuje.

Bylinná medicína je poměrně účinný způsob, jak zpomalit rozvoj aterosklerózy. V počátečních stádiích zvyšování cholesterolu v krvi jsou rostlinné suroviny schopny zabránit ukládání lipidů na stěnách cév. Samozřejmě, pokud je nemoc v pokročilém stadiu, nebude možné ji obnovit. Ale pravidelné používání bylin ke snížení cholesterolu zlepší metabolismus lipidů a zpomalí tvorbu nových plaků. A tak bezpečně a bez vedlejších účinků prodlouží prosperující život.

Byliny pro snížení hladiny cholesterolu v krvi: recepty a omezení pro příjem

Nebezpečný cholesterol může být snížen nejen farmakologickými léky. Pro lidi s cévním onemocněním způsobeným vysokým cholesterolem lékaři doporučují věnovat pozornost kvalitě výživy a přidávání bylin do stravy. Byliny z cholesterolu normalizují metabolismus lipidů, zabraňují ateroskleróze.

Jaká je hodnota složek zařízení

Jakýkoliv lék, zelenina nebo lék k normalizaci stavu by měl být užíván po dlouhou dobu. Syntetické léky se vyznačují velkým seznamem vedlejších účinků. Zatímco rostliny, které snižují hladinu cholesterolu, jemně působí na čištění cév a mají příznivý vliv na fungování vnitřních orgánů.

Hodnota jakékoliv složky léčiva spočívá v jeho schopnosti snížit nebo zvrátit patologický proces. Pro vyvážení hladiny cholesterolu mohou ty bylinky, které obsahují určité prospěšné látky.

Aterosklerotické plaky v cévách jsou schopné rozpustit bioaktivní prvky, které blokují absorpci tuků v potravě a snižují produkci lipoproteinů v játrech.

Tyto látky přispívají k:

 • Posílení stěn cév;
 • Odstranění škodlivých sloučenin z těla;
 • Ředění krve;
 • Zabránit výskytu krevních sraženin;
 • Zrychlit metabolismus tuků;
 • Nižší krevní tlak.

V léčivých bylinách se všechny části používají ke snížení cholesterolu v krvi: listy, stonek, oddenek, květy.

Vitamíny

Vitamíny jsou schopny účinně čistit krevní cévy a snižovat hladinu cholesterolu. Antioxidační vlastnosti vitamínů A a C interferují s oxidací komplexních proteinů, zvyšují elasticitu cévních stěn a snižují možnost tvorby trombů. Vitamíny C a E mají blahodárný vliv na srdce, posilují svaly. Tyto vitamíny se nacházejí v psí růže, Kalina, rybíz, oves, ořechy, slunečnice.

Vitamin F dodává tělu polynenasycené kyseliny: linolovou, linolenovou, arachidonovou. Vyčistí cévy sklerotických plaků, sníží koncentraci cholesterolu, podpoří lepší krevní oběh. Vitamin F je bohatý na luštěniny, lněná semena a zrna pšenice.

Vitamin B8 je vynikající antispasmodikum a sedativum. Normalizuje mozkovou cirkulaci, zabraňuje tvorbě sklerotických plaků. Obsahuje lesní a zahradní bobule, pomeranče, obiloviny.

Všechny vitamíny B (biotin) jsou obsaženy v ovesných vločkách. Biotin je zodpovědný za normální metabolismus lipidů a sacharidů, zlepšuje aktivitu srdečního svalu.

Stopové prvky

Jsou nezbytné pro udržení pružnosti cév, normální funkce, prevenci tvorby krevních sraženin. Byliny pro snížení cholesterolu obsahují jód, vápník, hořčík. Hodně vápníku v řeřichě, máku, jitrocelu, sezamu, kopřivy, psí růže, amarantu.

Jód obsahuje řepu, česnek, obilniny a luštěniny. Hořčík je bohatý na sójové boby, hrachové fazole, zelení a petrželku, rajčata, ořechy.

Pektiny

Pektické látky mají příznivý vliv na tok žluči, práci střev. Vazují a odstraňují toxiny, čistí krevní oběh a cévy. Volba, které bylinky mohou snížit hladinu cholesterolu v krvi, dává přednost těm, které obsahují nejvyšší procento pektinů. Pektiny nechávají tělo beze změny a v plném rozsahu a zároveň přitahují všechny toxické složky.

Pektiny izolované z rostlin jsou široce používány v potravinářském průmyslu jako zahušťovadla a stavební složky.

Jaké bylinky snižují hladinu cholesterolu v krvi?

Rostliny jsou dnes dobře studovány. Používají se ve farmaceutických a tradičních léčivech k léčbě různých patologických stavů, včetně proti vysokému cholesterolu.

Byliny pro cholesterol, kombinující všechny uvedené složky (vitamíny, minerály, pektin), dávají velmi dobrý výsledek:

 1. Kalina. V Kalině se používají listy, kůra, ovoce. Obsahuje vysokou koncentraci kyselin: jablečná, askorbová, citrónová, valerická. Má antisklerotický účinek, podporuje tok žluči, vykazuje opálení, protizánětlivé, baktericidní vlastnosti. Viburnum flavonoidy dělají krevní cévy pružnější, posilují srdeční sval;
 2. Malina Má podobné složení s Kalinou. Organické kyseliny, draslík, mangan, pektin jsou přítomny v ovoci. Malina brání tvorbě sklerotických plaků;
 3. Oves Jeden z nejlepších bylin pro snížení cholesterolu v krvi. Tráva a zrna ovsa obsahují spektrum vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku. Rostlina čistí játra, zlepšuje metabolismus tuků;
 4. Pampeliška Kořen rostliny čistí krevní cévy, neutralizuje toxiny, odstraňuje žluč;
 5. Alfalfa Zvláště užitečné pro lidi s diabetem. Snižuje hladinu glukózy a také odstraňuje škodlivý cholesterol z těla. Vojtěška obsahuje mnoho snadno stravitelných vitamínů a stopových prvků;
 6. Lipové květy. Ovlivňují biochemické složení krve, odstraňují toxiny. Proplachování nadbytečného cholesterolu v důsledku obsahu saponinů. Lipová barva normalizuje cholesterol, zlepšuje respirační a oběhový systém;
 7. Měsíček. Obsahuje karotenoidy a flavonoidy. Používá se jako choleretické, protizánětlivé, antisklerotické činidlo. Mucus chrání plicní epitel, posiluje imunitu;
 8. Lékořice. Použitý kořen ve formě odvarů. Při dlouhodobém užívání účinně snižuje cholesterol;
 9. Lněná semena. Ideální pro udržení plavidel. S pomocí prášku nebo nasáklých semen zlepšit práci srdce, žaludku, střev.

Při výběru, které bylinky pít z cholesterolu, nezapomeňte, že nejen sušené a drcené suroviny jsou účinné, ale také šťávy vymačkané z čerstvých rostlin a ovoce. Mnohé z nich však obsahují velké procento kyselin a hořkosti, které mohou dramaticky změnit jiné ukazatele těla. Proto je příjem lepší koordinovat se svým lékařem.

Byliny z receptů cholesterolu

Léčivé byliny, které snižují hladinu cholesterolu, můžete pít ve složení poplatků. Následující kombinace jsou považovány za účinné:

 • Bylina máty, mateřídouška, tymián, šípky a hloh;
 • Heřmánek květiny, nesmrtelník, řebříček, březové pupeny;
 • Květy nesmrtelníků, hloh, kůrovce, ortosiponu, šípků;
 • Kořeny přesličky, pšeničné trávy, pampelišky, březových listů, trávy a květů řebříčku, ovoce černoplodých.

Chcete-li snížit cholesterol, můžete použít osvědčené populární recepty.

 • Sušené lipové květy a listy jitrocelku lze konzumovat celoročně. Suroviny musí být rozdrceny na mouku a promíchány, lžičku před jídlem třikrát denně. Pro větší pohodlí míchejte prášek v malém množství vody a sníte kaši. Za 2 týdny se hladiny cholesterolu normalizují, tlak a pokles hmotnosti, tělo je zbaveno toxinů.
 • Ovesné vločky s přidáním krájených jablek a sušených meruněk nejenže dodají sílu na den, ale také pomohou normalizovat hladinu cholesterolu. Vezměte na vědomí správný recept na snídani.
 • Šípky a hloh obsahují velké množství vitamínu C. Z ovoce připravují chutné ovocné kompoty a ovocné nápoje. Osvěžující nápoje jsou dobré pro celou rodinu. Pravidelně je připravovat na společný stůl, který by se staral o imunitu svých příbuzných a reguloval vlastní hladinu cholesterolu.
 • Česneková tinktura je schopna neutralizovat a odstraňovat přebytečný cholesterol z těla. 300 g drceného hřebíčku nalijte sklenici vodky. Uchovávejte na tmavém místě po dobu 7 dnů. Začněte brát 2 kapky, každý den přidejte 1 kapku, čímž se číslo zvýší na 20. Pak snižte počet kapek odebraných postupně, čímž se zvýší na 2.
 • Zlatý knír stimuluje biologické procesy v těle, má pozitivní vliv na metabolismus lipidů. Na nakrájené listy nalijte vařené vody a nechte je zcela vychladnout. Před každým jídlem si vezměte lžíci. Vývar se užívá dlouhou dobu, až 3 měsíce. S vysokou účinností však může být snížen cholesterol.

Všechny rostliny, které mají choleretický účinek, mají pozitivní vliv na snížení koncentrace cholesterolu v krvi. Choleretický poplatek si můžete koupit v lékárně a vzít na doporučení na obalu

Omezení užívání bylin

Pokud říkáme rostliny léčivé, znamená to, že mohou mít kontraindikace. Než začnete užívat bylinky ke snížení cholesterolu, poraďte se s lékařem. Na základě existujících onemocnění poradí nejlepšímu léku.

Rostliny mohou způsobit alergické účinky a nesnášenlivost. Některé z nich je třeba užívat v přísných dávkách. Správný příjem poskytuje komplexní zdravotní účinek na tělo.

Vzhledem k tomu, že se rozhodli léčit bylinami, neočekávejte okamžité výsledky. Specifičnost takové terapie je pomalá, konzistentně prospěšná na orgány a systémy.

Pravidelně kontrolujte biochemické parametry krve, neporušujte léčebný režim. Pak můžete nejen normalizovat cholesterol, ale také zůstat rezistentní vůči jiným onemocněním a stresům.

Jaké bylinky mohou snížit hladinu cholesterolu v krvi

Mírně zvýšené hladiny cholesterolu mohou být normalizovány pomocí jednozložkových infuzí, odvarů léčivých rostlin. Chcete-li vybrat léčebný režim, stojí za to zjistit, které bylinky snižují hladinu cholesterolu v krvi.

Byliny z cholesterolu mohou být používány lidmi, kteří mají kontraindikace k užívání farmaceutických přípravků.

 • měsíčkové květy;
 • lněné semínko;
 • ovesná zrna;
 • oddenky Dioscorea;
 • lipové květy;
 • semeno psyllium;
 • listy artyčoky;
 • semena bodláku;
 • kořen lékořice;
 • jetel květiny;
 • listy, stonky zlatých vousů;
 • kořen pampelišky;
 • šťáva z vojtěšky.

Měsíček

Karotenoidy mají podobnou strukturu jako cholesterol. Glykosidy doplňují působení karotenoidů: stimulují tvorbu žluči, odstraňují toxické látky z těla, posilují cévní stěny.

Léčba měsíčku je velmi jednoduchá:

 1. Sušené květy rostliny se nalije vařící vodou.
 2. Cool, filtr.
 3. Vezměte 1 lžíci 3 krát denně před jídlem.

V lékárně si můžete koupit alkoholické bylinné tinktury, provádět léčbu po dobu jednoho měsíce, třikrát denně, 30 kapek.

Lněná semena

Lněné vlákno urychluje proces štěpení tuků. Znalci tradiční medicíny tvrdí, že konzumace 3 lžíce lněných semen denně může snížit cholesterol na standardní hodnoty. Výrobek můžete použít jako přísadu do různých jídel - salátů, příloh, mléčných výrobků. Postupně, na pozadí čištění cév, se krevní tlak vrátí do normálu, práce gastrointestinálního traktu je optimalizována a vitamíny budou doplněny.

Neméně účinné infuze lnu:

 1. Lžíce celé nebo drcené semena se nalije sklenicí vroucí vody. Trvejte na dvou hodinách.
 2. Bez namáhání přidejte k infuzi 0,5 lžíce aloe šťávy.
 3. Užívá se dvakrát denně: ráno ráno po probuzení, večer před spaním, nejdříve 3 hodiny po večeři. Aloe lze z receptu vyloučit.

Průběh léčby je dlouhý - od 30 do 90 dnů.

Lněný olej má zvláštní hodnotu. Dus oleje před jídlem bude těžit tělu.

Infuze ovsa vylučují škodlivé látky z těla, soli, písku, dodávají pokožce čerstvost, léčbu onemocnění trávicího ústrojí, nervového systému. Polyprofinoly zlepšují průtok krve, zabraňují usazování cholesterolu na stěnách cév.

Léčivý ovesný nápoj se připravuje podle následujícího receptu:

 1. Omyl 250 g ovsa, usnul v termosce, nalijte 1 litr vroucí vody.
 2. Nechte trvat na noci.
 3. V ranním filtru.

Užívejte infuzi 200 ml, vždy nalačno, 10 dní.

Dioscorea

Kavkazský dioscorea má výrazný anti-cholesterolový účinek. Bylinkový oddenek byl použit k výrobě polisponinu, léku, který snižuje cholesterol a krevní tlak. Lék je mimo produkci, ale jeho aktivní složka - oddenky Dioscorea - lze zakoupit v lékárně.

 1. Surové rostliny jsou rozemlety na prášek.
 2. Smíchejte 1 lžičku se stejným množstvím medu.
 3. Po jídle po dobu 10 dnů vezměte výslednou směs 4krát denně.
 4. Po pětidenní přestávce se léčba obnoví podle stejného schématu.
 5. Terapeutický kurz - minimálně 4 měsíce.

Steroidní glykosidy se váží, odstraňují cholesterol. Doporučuje se užívat prášek k profylaxi v počátečních stadiích aterosklerózy, v případě arteriální hypertenze, stejně jako těžké nebo střední hypercholesterolémie.

Lipové květy

Vzhledem k obsahu éterických olejů, odvarů, lipové infuze snižují riziko aterosklerózy, snižují tělesnou hmotnost, zlepšují vzhled, zdraví, čistí stěny cév z cholesterolových plaků.

Úprava odvarů vápna:

 1. Sušené drcené lipové květy (1 lžíce) nalijte 200 ml vroucí vody.
 2. Nasaďte si oheň, vařte 10 minut.
 3. Napětí přes síto nebo tenká, vezměte 1 sklenici 3 krát denně.
 4. Průběh léčby je 14 dnů.

Infuzní terapie Linden:

 1. V termosku nebo jiné tepelné konzervační kapacitě umístěte 2 lžíce sušených lipových květů, nalijte 500 ml vroucí vody.
 2. Můžete přidat špetku máty, meduňky nebo květy heřmánku.
 3. Linden čaj trvá 10 minut, pak filtr.
 4. Konzumujte 150 ml 3krát denně.

Režim úpravy mouky z lipových květů:

 1. Suché lipové květy rozdrcené do stavu mouky.
 2. Výsledný prášek se užívá 3krát denně po dobu 1 lžičky, promyje se teplou vodou.
 3. Léčba se provádí po dobu 30 dnů, po dvou týdnech přestávky se průběh opakuje.

Doporučuje se pít vývar z choleretických bylin: kukuřičné stigmy, tyranské listy, ostropestřec, bylinky nesmrtelné 14 dní před začátkem recepce vápenného prášku.

Jitrocel

Anti-cholesterolový účinek plantejnu je realizován působením saponinů, mastných kyselin. V gastrointestinálním traktu bobtnají travní semena a vytvářejí slizovou hmotu, která absorbuje toxické látky, žlučové kyseliny, odstraňuje z těla cholesterol.

Ošetření jitrocelem zahrnuje vývar, suché travní semeno. Semena jitrocelu (asi 10 g) se odebírají 3krát denně s 250 ml vody. Infuze se připravuje následujícím způsobem:

 1. Jedna dezertní lžička surovin se nalije 200 ml vroucí vody. Nechte působit 20 minut.
 2. Užívejte každé dvě hodiny na 1 lžíci po dobu dvou týdnů.
 3. Udělejte 10-denní přestávku, opakujte kurz.

Za předpokladu, že pravidelné užívání semen psyllia snižuje pravděpodobnost vzniku kardiovaskulárních onemocnění, aterosklerózy, snižuje riziko tvorby trombu, hladiny cholesterolu, normalizuje metabolismus lipidů.

Artyčok

Artyčok odstraní cholesterol kvůli jeho choleretic a diuretický účinek. Doporučuje se použít rostlinu u pacientů s aterosklerózou, hepatitidou, zácpou, kožními onemocněními, urolitiázou. Studie britských vědců potvrzují, že výtažek z artyčoků po dobu 12 týdnů snižuje hladinu sterolu (s výhradou jeho nekritického zvýšení) na standardní hodnoty.

V lékárně si můžete zakoupit balené čaje artyčoky:

 1. Na čajové lístky vezměte 250 ml vroucí vody, 1 sáček čaje (nebo jednu a půl lžičky sypkých surovin).
 2. Nápoj se ponechá po dobu 5 minut, pak se konzumuje před jídlem, během jídla nebo bezprostředně po něm 3krát denně.

Hořkost může být odstraněna přidáním malého množství medu nebo cukru.

Ostropestřec mariánský

Ostropestřec mariánský nebo ostropestřec mariánský má podobný účinek jako artyčoky.

Připravte si bodlák jednoduše:

 1. Jedna polévková lžíce semen nalije 200 ml vroucí vody, trvá 6 hodin.
 2. Pijte 50-70 ml 30 minut před jídlem třikrát denně.

Se zvýšeným cholesterolem bude také užitečná alkoholická tinktura rostliny:

 1. Asi 50 g suroviny se nalije 500 ml vodky, trvají 2 týdny.
 2. Užívejte 3krát denně po dobu 20 kapek půl hodiny před jídlem.

Lékořice

Kořen lékořice - zdroj triterpenových sloučenin, flavonoidy, esenciální oleje. Lékořice díky své bohaté kompozici vrací pružnost cévním stěnám, odstraňuje cholesterol, má uklidňující, antispasmodický účinek.

Pro ošetření použijte kořen sušené rostliny:

 1. Asi 2 lžíce rozdrcené suroviny se nalije půl litru vroucí vody.
 2. Udržujte na nízké teplotě po dobu 15 minut.
 3. Bujón se ochladí, přefiltruje.
 4. Užívejte 70 ml 3krát denně po dobu dvou týdnů. Po jednoměsíční přestávce se léčba obnoví podle stejného schématu.

Červený jetel

Isoflavony zvyšují krevní cévy, zvyšují elasticitu jejich stěn. Rostlina urychluje metabolismus, odstraňuje z těla škodlivé sloučeniny, přebytek cholesterolu. Pro ošetření použijte infuzi sušených květů červeného jetele:

 1. Jedna lžíce surovin se nalije 200 ml vroucí vody.
 2. Nádoba se přikryje víčkem, nechá se 30 minut.
 3. Filtrujte 3krát denně na 2 lžíce.

Normalizace metabolismu lipidů bude vyžadovat dva měsíce léčby. Jetel je účinný i při dlouhodobém zvýšeném cholesterolu.

Zlatý knír

Zlatý knír normalizuje metabolismus, posiluje imunitní systém, urychluje odstraňování toxických látek z těla, má antioxidační účinek. Pro ošetření používáme šťávu ze zlatého knírek a ředkvičky černé:

 1. Jemně nakrájejte listy zlatých vousů, vytlačte šťávu a získejte 3 lžíce.
 2. Čerstvá ředkev (300 g) je strouhaná, smíchaná s připravenou šťávou.
 3. Směs se uzavře s víčkem po dobu jednoho dne.
 4. Po 24 hodinách se hmota stlačí.
 5. Výsledná šťáva se spotřebuje třikrát denně a 1 polévková lžíce, pokaždé po dobu 7 dnů.

Podobný účinek má infuze zlatého vousu:

 1. Čerstvě řezané rostliny stonky jemně sekat do sprchy v termosce, nalijte 1 litr vroucí vody.
 2. Vezměte 1 polévkovou lžíci půl hodiny před jídlem třikrát denně.

Průběh léčby je dlouhý - 90 dní. Doporučuje se pokračovat v recepci po tříměsíční přestávce. Na pozadí infuze se snižuje hladina cukru a cholesterolu.

Pampeliška

Pampeliška obsahuje saponiny, které vážou cholesterol. Léčba zahrnuje denní příjem lžičky nasekaných surovin 30 minut před jídlem.

Podobný účinek má pampeliškový salát. Na jaře jsou čerstvé listy rostliny sklizeny, namočeny po dobu 2 hodin, rozdrceny, smíchány s okurkami. Pod podmínkou pravidelného užívání v létě se hladina cholesterolu normalizuje.

Alfalfa

Biologicky aktivní látky z bylin mají komplexní pozitivní vliv na tělo při osteoporóze, artritidě, stimulují imunitní systém, zlepšují stav vlasů, nehty, zpomalují aterosklerotické změny v cévních stěnách, normalizují krevní tlak.

Pro terapeutické účely použijte čerstvou šťávu z vojtěšky. Šťáva vylisovaná z listů, pít 2 lžíce 3 krát denně po dobu jednoho měsíce. Můžete jen jíst čerstvé listy trávy.

Recepty na bylinné balení

Při výběru "zeleninové" metody léčby nestačí vědět, které bylinky produkují cholesterol, a používat je podle receptu. Dosažení tohoto cíle vyžaduje určité množství trpělivosti a víry.

Číslo receptu 1. Anti-cholesterolová infuze založená na řebříčku

 • stonky řebříku - 50 g;
 • hlohové květenství - 25 g;
 • listy jmelí - 25 g;
 • výhonky malých Brčál - 25g;
 • stonky přesličky - 25 g.

Byliny se míchají, skladují na tmavém chladném místě. Infuze se připravuje každý den podle schématu:

 1. Ve 200 ml vroucí vody nalijte 1 lžíci suchých surovin.
 2. Směs trvá 1 hodinu.
 3. Kmen, rozdělte do tří částí, pijte 60 minut před jídlem 3krát denně.

Po dvou měsících léčby udělejte tříměsíční přestávku.

Číslo receptu 2. Vícesložkový sběr pro čištění nádob

 • bobulí jeřábů - 30 g;
 • hlohové ovoce - 30 g;
 • Kůra Zhostera - 20 g;
 • Heřmánek květenství - 10 g;
 • stonek vlaku - 10 g;
 • listy brusinky - 10 g;
 • kukuřičný hedvábí - 10 g.

Suché suroviny jsou smíchány, umístěny na tmavém místě až do konce ošetření. Příprava infuze:

 1. Jedna polévková lžíce bylin se nalije 200 ml vroucí vody.
 2. Udržujte 20 minut ve vodní lázni.
 3. Infuzní filtr, vypijte 60-70 ml třikrát denně.

Přijato ke snížení cholesterolu, čištění cév.

Číslo receptu 3. Hepatoprotektivní bylinná sbírka pro urychlení metabolismu

 • Hypericum bylina - 1 lžíce;
 • stonky řebříku - 1 lžíce;
 • horské květy arnica - 0,5 lžičky.

Postup vaření, schéma použití:

 1. Lžíce surovin nalijte 200 ml vroucí vody.
 2. Nechte působit 30 minut, přefiltrujte.
 3. Rozdělené na tři stejné porce, pít půl hodiny před jídlem 3 krát denně.

Terapie se provádí po dobu tří měsíců, poté se po stejné přestávce obnoví léčba.

Číslo receptu 4. Obecný zdravotní bylinný přípravek pro pacienty s aterosklerózou

 • březové pupeny - 100 g;
 • tráva trávy - 100 g;
 • Hypericum bylina - 100 g;
 • květy heřmánku - 100 g

Schéma přípravy, zpracování:

 1. Lžíce (25 g) směsi se nalije 500 ml vroucí vody, nechá se půl hodiny.
 2. Infuze se filtruje přes gázu nebo sítko, které je rozděleno na dvě stejné části.
 3. V každém z nich přidejte 1 lžíci medu.
 4. Konzumujte ráno, před spaním v noci, předehřátím.

Trvání příjmu je určeno množstvím rostlinné směsi. Průběh léčby je považován za ukončený, jakmile skončí.

Rostlinné produkty ke snížení cholesterolu

V lidské stravě by měla být přítomna: česnek, med, fazole, ryby, olivový olej, vlašské ořechy, třešně, borůvky, rajče, šťávy z mrkve, zeleň.

Česnek zpomaluje vstřebávání tuků, snižuje riziko aterosklerózy. Tinktura česneku čistí cévy, odstraňuje cholesterol. Pro jeho přípravu se 350 g česneku rozdrtí mixérem, nalije se 200 ml alkoholu. Trvejte na 10 dnech. Konzumujte 10 kapek 1krát denně s mlékem. Léčba trvá měsíc a půl.

Univerzální recept na čištění cév a krev z cholesterolu: 10 ml citronů, přidejte 10 mletých hlav česneku, nalijte 1 kg medu. Míchej, odejdi na týden. Pak se směs umístí do chladničky, vezme 1 lžičku 4 krát po celý den.

Fazole, další potraviny s vysokým obsahem vlákniny jsou schopny očistit krev cholesterolu. Pokud si myslíte, že američtí vědci, jíst 300 gramů fazolí každý den po dobu 3 týdnů může odstranit 30% škodlivých lipoproteinů z těla.

Ryby Omega-3 mastné kyseliny přítomné v lososech, sardinek, makrelách, tuňácích a dalších druzích mastných ryb inhibují syntézu sterolů, normalizují krevní tlak a snižují riziko tvorby trombů.

Vlašské ořechy. Poměrně kalorický produkt, nicméně nezbytný. Jod, mastné kyseliny ořechů jsou schopny normalizovat hladiny cholesterolu.

Borůvky, třešně, jiné červené, fialové, modré bobule, stejně jako jejich šťávy. Stimuluje metabolismus lipidů, čistí cévy.

Materiál připravený autory projektu
podle redakční politiky webu.

Jaké bylinky snižují hladinu cholesterolu v krvi?

Zvýšený cholesterol v krvi je hlavní příčinou vaskulární blokády a aterosklerózy. Tento indikátor navíc několikrát zvyšuje riziko srdečního infarktu a mrtvice.

Tradiční farmakologická léčiva, která jsou předepsána ke snížení cholesterolu, mají mnoho kontraindikací, a pokud se užívají pravidelně, vedou k výskytu nežádoucích účinků v těle. Na rozdíl od lékárenských léků, léčivé byliny pro cholesterol mohou být přijímány po dlouhou dobu bez negativních důsledků pro zdraví. Co bylinky nejvíce snižují cholesterol, recepty a způsoby jejich použití - v našem článku.

Proč jsou bylinky lepší než drogy

Hořčík a draslík v mnoha bylinách zlepšují krevní oběhový systém

Spolu s tradičními farmaceutickými přípravky se léčivé rostliny používají k čištění krevních cév a snížení špatného cholesterolu. Toho se dosahuje prospěšnými složkami, které tvoří rostlinný materiál.

Vitamíny

Ve všech bylinách, které se používají v tradiční medicíně ke snížení cholesterolu v krvi, jsou nalezeny následující vitamíny:

 • Vitamin C (kyselina askorbová): zlepšuje fungování srdečního svalu, zvyšuje pružnost cév, pomáhá posilovat imunitní systém;
 • Vitamin E (tokoferol): příznivě ovlivňuje krevní oběh, zabraňuje tvorbě krevních sraženin, čistí tělo volných radikálů a toxinů, inhibuje proces stárnutí;
 • Vitamin F: podílí se na stavbě buněčných membrán a posilování cév, ředí krev a zabraňuje její stagnaci, snižuje cholesterol;
 • Vitamin B8 (isonitol): má antisklerotický a antispasmodický účinek, účinně čistí cévy, normalizuje mozek a kardiovaskulární systém.

Vitamíny přispívají k posílení obranyschopnosti těla a zvyšují jeho odolnost vůči různým chorobám a pomáhají celkovému uzdravení.

Mikro a makro prvky

Složení léčivých bylin zahrnuje hořčík, železo, draslík, mangan, sodík, jód a další prvky periodické tabulky, které snižují koncentraci cholesterolu v krvi a zabraňují tvorbě aterosklerotických plaků.

Flavonoidy

Vědci ukázali, že flavonoidy obsažené v rostlinách jsou silnými antioxidanty. Snižují počet volných radikálů, odstraňují toxiny a snižují pravděpodobnost mnoha onemocnění, včetně rakoviny.

Flavonoidy mají vazodilatační, antisklerotický, kardioprotektivní a imunostimulační účinek a hrají významnou roli v omlazení a hojení celého organismu.

Složení léčivých bylin zahrnuje také lecitiny, fytosteroly, satiny a další složky, díky kterým se aktivně používají k čištění cév. Rostlinná vláknina, která se nachází v bylinkách, váže molekuly "špatného" cholesterolu a brání jim vstoupit do krve.

Léčivé rostliny tak mohou být použity nejen pro prevenci, ale také pro léčbu aterosklerózy, doplnění nebo úplné nahrazení lékové terapie.

Stopové prvky obsažené v bylinkách zabraňují vzniku cholesterolových plaků

Léčivé byliny pro snížení cholesterolu a jejich působení

Rostliny, které se používají v léčivých přípravcích pro léčbu a prevenci aterosklerózy, by měly mít následující účinky:

 • posílit stěny cév;
 • očistit je od cholesterolových plaků;
 • ředit krev a snižovat riziko vzniku krevních sraženin;
 • zvýšit celkovou imunitu;
 • odstranit z těla škodlivé látky.

Podrobně zvažte hlavní závody, které splňují všechny uvedené požadavky.

Lipové květy

Je nutné sbírat lipové květy v polovině června a začátkem července, kdy jsou květy zcela rozkvetlé a obsah éterických olejů, vitamínů a dalších prospěšných látek je maximální.
K čištění krevních cév v tradiční medicíně použijte tyto recepty:

 • 2 lžíce květenství nalít do termosky, zalijeme 400 ml vroucí vody a vyluhujeme po dobu 1 hodiny. V hotové odvar, můžete přidat trochu medu nebo cukru. Pijte půl šálku půl hodiny před jídlem 3x denně;
 • sušené květenství na stinném místě k mletí do prášku. Pro léčbu aterosklerózy se doporučuje užívat 1 čajovou lžičku prášku na prázdný žaludek, pitnou vodu. Průběh léčby je 30 dnů, po které je třeba vzít si přestávku na měsíc a znovu vzít prášek vápna.

Lipová barva může být zahrnuta do složení vitamínových čajů s mátou, meduňkou, medem, heřmánkem a lovci. Měly by být denně opilé k posílení imunitního systému.

Pampeliška

Kořeny rostliny jsou vhodné pro snížení cholesterolu. Měly by být vyčištěny ze země, důkladně promyty, nakrájeny na malé kousky a vysušeny ve stínu.

S mlýnek na kávu musí být suché kořeny proměněny v prášek. Vezměte to by mělo být 1 lžička 2 krát denně před jídlem, vymačkané minerální vody bez plynu.

Délka léčby je 5-6 měsíců.

Alfalfa zaseta

Šťáva z této pícniny se používá k čištění nádob, takže je velmi důležité ji řádně připravit. Sbírejte vojtěšku by měla být před výskytem stonky květin. To je nejlepší udělat v časných ranních hodinách, aby se maximalizovala šťavnatost trávy.

Vojtěška by měla být omyta, sušena a mleta. Z výsledné suspenze se získá šťáva, která může být skladována několik dní v chladničce.
Šalvějová šťáva z cholesterolu by měla být během měsíce opíjena 50 ml 3krát denně před jídlem.

Zlatý knír

Kolizní vonný nebo zlatý knír je rostlina, která nejen snižuje hladinu cholesterolu, ale také normalizuje metabolismus a hojí tělo. Populární je antisklerotický recept zlatých vousů a černé ředkvičky.

100 ml čerstvých kolizních stonků a 300 g loupaných ředkviček musí být promícháno na homogenní hmotu pomocí mlýnku na maso, ze kterého se šťáva vytlačuje. Užívejte 2 čajové lžičky, dvakrát denně denně jednu hodinu před jídlem.

Průběh léčby je 3 měsíce. Tento recept je vhodný pro diabetiky, protože snižuje nejen cholesterol v krvi, ale i cukr.

Pro přípravu terapeutické infuze je třeba vzít ne vločky, ale celá zrna ovsa. Měly by se prát pod tekoucí vodou a nalijeme vroucí vodou v poměru 1: 4. Pro tento účel je nejlepší použít termosku se širokým hrdlem. Trvejte alespoň 4-5 hodin.

Vezměte ovesné vločky do půl šálku ráno a večer před jídlem, v malých doušcích. Délka léčby je 2-3 měsíce. Tento lék čistí nejen cévy, ale také střeva, odstraňuje z nich strusky a normalizuje metabolismus.

Sinyuha modrá

Modrý cyanus zlepšuje průtok krve a pružnost cév

Oddenek této byliny obsahuje velké množství triterpenových glykosidů, éterických olejů, pryskyřic a celé „stopky“ stopových prvků: hořčík, draslík, mangan, selen, nikl, železo, měď. Rostlina pomáhá ředit krev, zabraňuje tvorbě krevních sraženin a používá se ke snížení cholesterolu a prevenci aterosklerózy.
Oddenky cyanózy jsou vykopány na podzim, když zemře letecká část rostliny, nakrájí se na kousky a suší se na slunci nebo v elektrických sušičkách.

K přípravě odvarů se 4 lžíce sušených kořenů sádry nalijí vroucí vodou a „unaví se“ nad nízkým teplem po dobu 1 hodiny. Potom se ochladí, přefiltruje přes tenké plátno a vezme 100 ml půl hodiny po každém jídle.

Čekanka

Kořen čekanky chrání krevní cévy před tvorbou cholesterolových plaků, přispívá k normalizaci trávení a pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Odvar z lehce pražených kořenů čekanky může nahradit kávu pro ty, kteří trpí chorobami kardiovaskulárního systému a nemohou konzumovat přírodní nápoj.

2 lžíce pečených kořenů nalijte 2 šálky horké vody a přiveďte k varu. Pijte ráno a večer po jídle, slazená medem.

Tansy

Složení květin a stonků tansy zahrnuje polysacharidy skupiny tanacetanů, které jsou schopny zabránit cholesterolu v usazování na stěnách cév a tvorbě krevních sraženin. Proto, někteří bylinkáři doporučují použití tansy k čištění cév a prevenci aterosklerózy.

Slaměnka

Slaměnice květenství nebo Cmin písečné zlepšení metabolické procesy aterosklerózy, pomoci zbavit se vysokého cholesterolu, jsou používány jako lehké sedativum.

K přípravě léčivého nápoje se vaří 1 lžíce sušených květin s 1 šálkem vroucí vody. Vezměte 50 ml půl hodiny před jídlem třikrát denně.

Hypericum

Lékařští vědci z Íránu zjistili, že bylinka třezalky tečkované není v žádném případě horší než nejúčinnější léky, zejména lovastatin.

Nejčastěji se třezalka tečkovaná používá jako součást bylin, ale je možné připravit infuzi pouze této rostliny. Pro každou polévkovou lžíci surovin nalijte 200 ml vroucí vody a vylijte 1 hodinu do vodní lázně. Před jídlem si vezměte 1 ½ šálku 3x denně.

Heřmánek

Složení této rostliny zahrnuje karotenoidy, které mají podobnou strukturu jako cholesterol a vytěsňují své molekuly z krve. Kromě toho, heřmánek je součástí většiny bylinných směsí přijatých k vyčištění cév a zvýšení jejich pružnosti.

K přípravě nápoje se 2 lžíce sušených květů heřmánku nalijí 1 šálkem vroucí vody a nechají se 40 minut. Pak se filtruje a pije 150 ml po dobu půl hodiny před jídlem 2x denně.

Jitrocel

Pro čištění nádob použijte sušená semena jitrocelu, která mohou být zakoupena samostatně nebo zakoupena v lékárně. 20-30 minut před jídlem, 2x denně, musíte polykat 1 lžičku semen a vypít sklenici teplé vody.

Yellowcone

Efektivním receptem na vysoký cholesterol je kvas způsobený žloutenkou. Nápoj také pomáhá stabilizovat tlak, eliminuje arytmii a zabraňuje rozvoji anginy pectoris.

K tomu se při přípravě obvyklého chlebového kvasu vmíchá gázové pouzdro do třílitrové nádoby s 50 g sušené trávy. Po skončení procesu kvašení vypijí 1 sklenici 3x denně bez ohledu na jídlo.

Luční jetel

Pro čištění nádob používá alkoholické tinktury z červeného jetele (trojlístek). K přípravě jsou čerstvé květiny pevně umístěny do skleněné nádoby o objemu 1 litr a naplněny ve 2/3. Pak doplňte vodku nahoru, zavřete víko a postavte se na měsíc.

Vezměte trojlístek tinkturu potřebovat 1 lžíci 3 krát denně před jídlem s vodou. Průběh léčby je 40-60 dnů.

Lékořice

Lékořice snižuje hladinu cholesterolu v krvi

Léčivá hodnota je kořenem rostliny, která se skládá z látek, které snižují cholesterol, normalizují metabolismus a pomáhají snižovat tělesnou hmotnost.

2 lžíce sušených kořenů rostlin musí nalijte 400 ml vroucí vody a vařit na mírném ohni 20 minut. Poté ochlaďte a vypijte ½ šálku 2x denně po dobu 2 měsíců.

Hawthorn

Plody hloh a šípků musí být rozdrceny a smíchány v poměru 1: 1. 3 lžíce surovin vložených do termosky a nalijte 0,5 litru vroucí vody. Trvejte na 2-3 hodinách.
Pijte před jídlem na půl šálku, přidejte 1 lžičku medu. Nápoj nejen snižuje hladinu cholesterolu v krvi, ale také vyživuje tělo vitamínem C, čímž zvyšuje imunitu.

Sophora Japonská

Čerstvé bobule Sophora vložené do skleněné nádoby a nalijte alkoholem (pro 0,5 l alkoholu 200 g bobulí). Trvejte na 2 týdnech na tmavém místě, občas se třepejte.
Vezměte 30 ml 2x denně s vodou. Tinktura se používá k čištění krevních cév a snížení krevního tlaku.

Kavkazská Dioscorea

Dioscorea snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje usazování lipidů v tepnách a játrech, rozšiřuje periferní cévy a zlepšuje koronární průtok krve.

Podle lidových léčitelů je tato rostlina jednou z nejúčinnějších při ateroskleróze. Suchý oddenek Dioscorea musí být nejprve rozdrcen na prášek. Vezměte si to by měla být 1 lžička, smíchané se stejným množstvím medu na prázdný žaludek 1 krát denně nebo opláchnout medovou vodou. Průběh léčby je nejméně 3 měsíce.

Kopr a valeriánský kořen

Koprová semena v kombinaci s oddenky valeriánu a medu mohou snížit krevní cholesterol za 2 týdny.

K přípravě léku by měl být 1 šálek sušených koprových semen a 100 g rozdrceného oddenku valeriánu naplněn 2 litry vroucí vody a ponechán 1 hodinu ve vodní lázni.
Pak by měl být vývar ochlazen na 400 ° C a teprve poté přidán 150 g medu. Pijte 50 ml půl hodiny před jídlem 3x denně.

Bylinné přípravky normalizují srdeční rytmus a eliminují přebytečný cholesterol v těle.

Bylinné poplatky

Aby se co nejvíce účinně zbavil nadbytečného cholesterolu, doporučuje se, aby léčivé byliny nebyly používány samostatně, ale jako součást poplatků.
Nejoblíbenější jsou takové směsi rostlin:

 • divoká růže, hloh, heřmánek, hypericum;
 • imortelle, heřmánek, cyanóza;
 • chokeberry, hloh, heřmánek, motherwort, valerian;
 • máta, meduňka medonosná, ostružiník, sladká vlajka, řebříček;
 • Třezalka svatá, nesmrtelnice, heřmánek, vojtěška, pampeliška;
 • jetel, vojtěška, Dioscorea.

Všechny bylinky by měly být rozdrceny, smíchány a skladovány ve skleněné nebo keramické nádobě. Chcete-li připravit odvar nebo vitaminový čaj, na 1 lžíci směsi musíte vzít 1 šálek vroucí vody. Pijte nápoje potřebné před jídlem doušky 2-3 krát denně.

Omezení užívání léčivých bylin

Léčba pomocí odvarů a infuzí léčivých bylin místo tradičních léčiv neznamená, že mohou být používány náhodně a bez omezení. Stejně jako u léčiv mohou rostliny způsobit vedlejší účinky a vést k různým komplikacím. Před zahájením bylinného léku se proto vždy poraďte se svým lékařem.

Nejdůležitější omezení použití léčivých bylin jsou:

 • nesnášenlivost některých složek obsažených v kompozici;
 • alergie na pyl.

Je důležité si uvědomit, že bylinná léčba je dlouhý proces, který může trvat měsíce a roky a nečeká okamžitý výsledek z bylinné medicíny. Pro urychlení redukce cholesterolu v krvi je nutné upravit stravu, pozorovat šetřící stravu, vzdát se špatných návyků, sportovat.

Byliny a poplatky z vysokého cholesterolu. Osvědčené recepty tradiční medicíny

Vysoký cholesterol je pohromou moderní doby a vážnou hrozbou pro zdraví lidí, proto by měl být přístup k léčbě komplexní. Kromě speciálních léků a diet vám lékař může doporučit, abyste si vzali některé bylinky z cholesterolu.

Bylinná medicína má dlouhou historii a osvědčila se jako účinný způsob léčby a prevence mnoha nemocí. Včetně bylin čistí cévy z cholesterolu a normalizují metabolismus lipidů v těle, čímž se snižuje riziko aterosklerózy.

Účinek bylin na cholesterol

Hlavní výhodou bylin, které snižují hladinu cholesterolu v krvi, je jejich relativně nízká cena a absence vedlejších účinků, z nichž mnohé syntetické drogy. Byliny, které snižují hladinu cholesterolu a čistících cév, obvykle vyžadují dlouhý průběh podávání, nicméně mají mírnější účinek na vnitřní orgány. Pravidelné používání bylinek a fyto infuzí přináší takové změny, jako jsou:

 • Ředění krve.
 • Posílení stěn cév.
 • Snižte tlak.
 • Snížená absorpce cholesterolu z potravin.
 • Snížení tvorby cholesterolu v těle.
 • Snížení pravděpodobnosti vzniku krevních sraženin.

Těchto účinků na tělo je dosaženo následujícími složkami ve složení léčivých bylin.

 • Bioflavonoidy. Jemně snižují koncentraci cholesterolu, čímž snižují tvorbu cholesterolových plaků a riziko aterosklerózy, také snižují krevní tlak a zlepšují celkovou pohodu.
 • Fytosteroly. Přírodní alkoholy obsažené v řadě bylin rozpouští jednotlivé částice cholesterolu a celé plaky.
 • Pektin. Je to rozpustná vláknina, která okamžitě vstupuje do krevního oběhu, díky čemuž se dosahuje jasnějšího terapeutického účinku ve formě snížení absorpce cholesterolu získaného z potravy, eliminace toxinů, čištění průtoku krve.
 • Vitamíny A, C, E, F. Esenciální vitamíny, které bojují proti růstu cholesterolu v krvi. Vitamin C čistí oběhový systém, mění cholesterol na žlučové kyseliny, vitamín F normalizuje metabolismus lipidů, eliminuje arytmii, vitamín E rozkládá krevní sraženiny, podporuje růst "dobrého" cholesterolu, tj. HDL. Vitamin A zabraňuje oxidaci bílkovin a tvorbě krevních sraženin, zvyšuje pružnost cév.
 • Inositol. Čistí krevní cévy z cholesterolu, normalizuje práci srdečních svalů. Maximální účinek se dosahuje s komplexním účinkem spolu s vitaminem E.
 • Biotin. Nebo vitamíny skupiny B, nezbytné pro správný metabolismus lipidů a sacharidů, odstraňuje křeč, zklidňuje, vede k normálnímu krevnímu oběhu v mozku.
 • Vápník, hořčík, jod. Pomoci snížit LDL, posílit srdeční sval.
 • Lecitin. Interferuje s tvorbou cholesterolových plaků.

Než se obrátíme k otázce, která bylina snižuje hladinu cholesterolu v krvi, stojí za zmínku, že všechny části rostliny mohou být použity k přípravě léku. To může být sušené a mleté ​​listy, stonek, oddenek, bobule a dokonce i čerstvé šťávy. Stojí však za to připomenout, že bylinky mají velký vliv a ovlivňují několik orgánů a orgánových systémů najednou. Proto mohou být léčeni pouze po konzultaci s lékařem.

Jaké bylinky snižují hladinu cholesterolu?

Seznam bylin z cholesterolu, zvýšený o nezdravou stravu a životní styl obecně, je poměrně velký. Chcete-li však získat maximální prospěch z nich, musíte vědět o vlastnostech použití každé jednotlivé byliny, jako užitečné léčivé složky v různých rostlinách jsou obsaženy v různých částech z nich.

Po celá léta, tradiční a tradiční medicína doplnila své znalosti o účincích bylin na celé tělo, a konkrétně k čištění krevních cév cholesterolu. Všechny tyto informace pomáhají vybrat nejlepší typ léčivých bylin nebo poplatků pro konkrétní osobu, aby se zabránilo vedlejším účinkům.

Ostropestřec mariánský

Lidový lék na vysoký cholesterol z semen mléčného bodláku vyžaduje předběžné přípravy. K tomu, v neprůhledném kontejneru, 50 gramů semen by měla být nalita s lahví vodky, a nechal stát po dobu 14 dnů v místě nepřístupném pro sluneční světlo.

Hotová tinktura se užívá 4 měsíce denně, 20 kapek za 30 minut před jídlem. Po úplném průběhu hladiny triglyceridů by měla klesnout o 25%.

Lékořice

K čištění cév z cholesterolu použijte kořen této byliny. Jeho zvláštnost spočívá ve skutečnosti, že kořen lékořice, na rozdíl od jiných rostlin, ovlivňuje LDL a ne celkový cholesterol.

Chcete-li připravit léčivý odvar, musíte vzít nakrájený kořen v množství 2 lžíce, zalijeme 500 ml vroucí vody a 10 minut vaříme ve vodní lázni. Poté nechte stát ještě půl hodiny. Pak musí být vývar filtrován a odebrán čtyřikrát denně, 50 gramů po jídle. Průběh léčby je 21 dnů, pak si musíte vzít přestávku na měsíc a opakujte průběh znovu.

Měsíček

Měsíček, nebo lidé z měsíčku lékařského, vzhledem k vysokému obsahu karotenoidů a flavonoidů je vynikajícím antisklerotickým činidlem, takže tato bylina se často používá k čištění a posilování cév. Měsíček lze připravit samostatně, za tímto účelem se jeho květy sbírají a suší na dobře větraném místě. Odvar od měsíčního květu se odebírá 20-30 gramů třikrát denně.

Pro ty, kteří nemají touhu nebo schopnost samostatně připravit měsíčku a připravit od něj odvar, v lékárnách si můžete koupit hotovou tinkturu ve vhodných lahvích s dávkovačem. Tato tinktura se doporučuje užívat 30 kapek 2-3 krát denně po dobu 4 týdnů.

Další zázračný lék, který navíc nemá prakticky žádné kontraindikace, je barva vápna. Zabraňuje nejen absorpci nadbytečného cholesterolu ve střevech, ale je také schopen zpomalit tvorbu nových cholesterolových plaků v raném stádiu a štěpit stávající. Lípa navíc pomáhá odstraňovat toxiny a jiné nečistoty z těla, normalizovat hormonální a emocionální pozadí.

Při kvetení je nutné sklízet lipové květy a odtrhávat celou květinu spolu s listy. Sušené květiny se používají k přípravě čaje, vaření vařící lžíce suchého vápna květy ve sklenici vroucí vody, a nechte ohřát na půl hodiny. Připravený čaj pít 2-3 krát denně po dobu 30 minut před jídlem za měsíc. Pak následuje přestávka.

Sušené lipové květy můžete také vysušit do prášku a vzít 1 čajovou lžičku třikrát denně běžnou čistou vodou. Průběh léčby je 30 dnů, po kterém následuje 14denní přestávka. Po přestávce lze hřiště opět opít.

Jitrocel

Tráva jitrocel je každému známa již od dětství, ale málokdo ví, že kromě schopnosti zmírnit záněty, plantain také účinně čistí krevní cévy, normalizuje metabolismus lipidů a funkce jater.

Chcete-li snížit hladinu cholesterolu plantejnu na konci období květu je třeba sbírat jeho semena. Lžíce semen musíte nalít sklenici vroucí vody, nechte ji vařit, dokud se ochladí, pak kmen a pít několikrát denně po dobu 20-30 ml, což je přibližně lžíce. Po měsíci takové léčby si vezmou přestávku na další měsíc, pak se kurz může opakovat.

Tansy

Kromě schopnosti snižovat hladinu cholesterolu má tansy také močopudný a choleretický efekt, takže příjem tohoto lidového léku musí být nejprve koordinován s lékařem.

K přípravě vývaru můžete použít všechny části tyčinky, tj. Listy, květy, stonky a kořeny suchých nebo čerstvých rostlin, ale nejčastěji berou květiny. Chcete-li připravit lék, musíte nalít lžíci květin se sklenicí vroucí vody. Broth trvat 30 minut a napětí. Doporučuje se užívat 1 lžíci denně 15 minut před jídlem.

Yellowcone

Z této trávy lidé ve vesnicích připravují kvas, který nejenže v horkém počasí dobře odstraní žízeň, ale je také schopen bojovat proti růstu cholesterolu v krvi.

K tomu, aby kvas, zalijeme 50 g sušené žloutenky do plátěného sáčku a dáme ji do nádoby naplněné 3 litry studené vody, přidáme 1 čajovou lžičku zakysané smetany a 1 šálek cukru do vody. Je nutné, aby byl vak zcela ponořen do vody. Tato konstrukce se čistí na teplém tmavém místě a pravidelně se míchá.

Před použitím výrobek trvá 14 dní. Když je kvas připraven, měl by být konzumován 100 gramů třikrát denně před jídlem, pokaždé vylitím pitného množství tekutiny do nádoby a naplněním lžičky cukru. Průběh léčby je 30 dnů.

Sinyuha modrá

Nejúčinnější částí této byliny z hlediska snížení hladiny "špatného" cholesterolu je kořen. Chcete-li připravit vývar potřebujete 20 gramů suché nakrájené kořen kyanózy, zalijeme 200 g vroucí vody na to, dušené 30 minut na nízké teplo, chladné a vzít jednu polévkovou lžíci po jídle až 4 krát denně, včetně před spaním.

Tyto prostředky kromě antisklerotických vlastností mají schopnost snižovat hladiny stresu, což také pozitivně ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi.

Heřmánek

Jednoduchý odvar z květů heřmánku má malý choleretický účinek, normalizuje metabolismus lipidů a snižuje koncentraci cholesterolu.

Vezměte 2 lžíce sušených květin, nalijte 200 g vroucí vody, nechte vyluhovat po dobu 5 hodin. Vezměte 50 g třikrát denně před jídlem.

Pampeliška

Další zázračná bylina, jejíž léčivé vlastnosti jsou přítomny ve všech jejích částech - od kořene až po květy, ale nejčastěji v mnoha receptech se používá oddenek.

Pro přípravu vývaru musí být důkladně opláchnut a vysušen. Potom musí být kořen rozdrcen na prášek. K tomu můžete použít mlýnek na kávu. Hotový prášek by měl být užíván třikrát denně před jídlem.

Druhou variantou pampelišky je přidávání čerstvých květin do pokrmů, které nevyžadují tepelné zpracování, jako jsou saláty. Taková léčba nejen normalizuje hladinu cholesterolu, ale také pomáhá zajistit řádné fungování gastrointestinálního traktu.

Alfalfa zaseta

Jako lék se používá pouze čerstvá rostlina. Z ní můžete šťávu vytlačit a vypít v několika lžičkách před jídlem, nebo přidávat květy vojtěšky a listy do čerstvých pokrmů. Pro pohodlí, vojtěška může být pěstována přímo doma, takže si můžete, pokaždé, když kolem hrnce, špetka a žvýkat čerstvé listy, čímž se normalizuje složení krve.

Pro ty, kteří nechtějí žvýkat syrové bylinky, v lékárnách, si můžete koupit extrakt z této rostliny v kapslích zvaných Anti-cholesterol Lucerne. Recenze tohoto nástroje ve většině pozitivních.

Kallisia voní

Callisia, nebo populární „zlatý knírek“, je pravděpodobně jedním z nejúčinnějších bylin nejen pro snížení cholesterolu, ale obecně pro léčbu celého těla. Chcete-li připravit vývar, vezměte si čerstvé kolizní listy asi 20 cm dlouhé, řezané a umístěte do skleněné nádoby. Listy zalijeme vroucí vodou v množství jednoho litru. Zahalte teplou přikrývku a jeden den vyčistěte na tmavém místě. Hotový lék se vypije třikrát denně před jídlem po dobu tří měsíců.

Soudě podle recenzí, i bez přísných omezení ve stravě během této doby dochází k významnému snížení koncentrace cholesterolu.

Hawthorn

Infuze hloh nejen normalizuje cholesterol, ale také eliminuje dušnost, problémy se spánkem, závratě a zlepšuje tepovou frekvenci.

Chcete-li připravit, vezměte 2 lžíce sušených květin, přikryjte sklenicí vroucí vody, nechte 20 minut. Poté vezměte jednu lžičku 4krát denně před jídlem.

Kavkazská Dioscorea

Kořen Dioscorea, stejně jako pampeliška, je mletý na prášek a užíván s medem 4krát denně po jídle po dobu 10 dnů, pak je pětidenní přestávka.

Tyto cykly je třeba opakovat po dobu 4 měsíců.

Sophora Japonská

To je věřil, že nejlepší výsledek může být získán jestliže jmelí listy jsou přidány připravit lék na plody Sophora. Chcete-li připravit, vezměte 100 g Sophora a jmelí a 1 litr vodky. Rostliny v celé nebo mleté ​​formě se umístí do skleněné nádoby a nalijí se vodkou. Pak trvejte na tmavém místě po dobu 21 dnů.

Hotová tinktura se opije čajovou lžičku třikrát denně před jídlem. Přijetí tohoto nástroje není časově omezeno, takže jej lze používat až do konce.

Bylinné poplatky za cholesterol

Je mnohem účinnější normalizovat hladiny „špatného“ a „dobrého“ cholesterolu, aby se nepoužívaly oddělené bylinky, ale bylinné přípravky. V dobře zvolené sbírce bylin posilují vzájemný účinek, mají mírnější a dlouhodobější léčebný účinek a obecně mají pozitivní vliv na práci celého organismu.

Vysoký cholesterol je účinně redukován bylinami, které mají choleretickou vlastnost, takže nejjednodušší možností je koupit choleretický poplatek v lékárně. Také vynikající lék na vysoký cholesterol je Golden Altai, kolekce, která zahrnuje mnoho z popsaných bylin, a to hloh, červený popel a japonský Sophora, pampeliška a kořeny lékořice, přeslička a jmelí, stejně jako lněná semena a květy ibišku.

Kontraindikace

I když bylinné léky jsou považovány za co nejbezpečnější, stále bylinky pro snížení cholesterolu v krvi mohou mít své vlastní kontraindikace. Jedná se především o těhotné a kojící ženy. Je také pravděpodobné, že dojde k rozvoji alergické reakce na určitou rostlinu, v takovém případě je lepší ji odmítnout a nahradit ji jinou. Není divu, že tyto rostliny se nazývají léčivé byliny. Mají jednoznačný účinek na tělo, což znamená, že je doporučeno koordinovat jejich příjem a dávkování se svým lékařem, s přihlédnutím k přítomnosti souběžných onemocnění a dalších funkcí vašeho těla.

Léčba bylinami a sbírkami s vysokým cholesterolem je již dlouho uznávaná tradiční medicínou a odborníci ji široce doporučují svým pacientům v raných stadiích onemocnění. Stojí za to připomenout, že přetrvávající účinek fytoterapie lze pozorovat pouze po dlouhém průběhu léčby paralelně, při dodržení diety bohaté na zeleninu, ovoce a bobule, chůze více pod širým nebem a udržení zdravého životního stylu. Konečný výsledek však není horší než výsledek lékové terapie.