Image

Který karnitin je lepší než tekutý nebo v kapslích

který je lepší než kapalina nebo v kapslích

Který l-karnitin je lepší. v kapslích, prášku, ampulích nebo lahvičkách?

L-karnitin se vyrábí v pevné formě (kapsle, tablety) a v kapalné formě (ampule, roztoky, v lahvích). Ve všech případech je hlavní účinnou látkou levokarnitin, který přispívá ke spalování tuků, zvyšuje energii, snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje vytrvalost. V jaké formě si to každý vybere.

Tekutý l-karnitin

Hlavní výhodou kapalného l-karnitinu je rychlá stravitelnost a tvarová pohoda. Karnitin v ampulích a roztocích je jednou z nejoblíbenějších forem, která nevyžaduje další přípravu. Otevřete ampulku nebo sirup, vypijte a okamžitě získejte požadovanou dávku. Mimochodem, koncentrace a dávkování látky se liší pro každého výrobce, takže je třeba věnovat pozornost obalu a složení.

B-karnitin v lahvové formě

Další možností pro ty, kteří ocení čas, je l-karnitin v lahvové formě (speciálně připravený koncentrát). Vyrábí se v lahvích 0, 33 litrů nebo 0,5 litru. Všimněte si, že kapalný karnitin je ve srovnání s jinými formami dražší.

Kapsle L-karnitinu

Kapsle karnitinu jsou poměrně snadno použitelné, bez zápachu a chuti. V této formě tělo zcela absorbuje hořák. Obvykle jsou kapsle l-karnitinu vyráběny v čisté formě bez dalších ochucovadel a příchutí (na rozdíl od kapalných forem). Koncentrace hlavních výrobců komponent uvádí na obalu. To se pohybuje mezi 1-1,5 g na porci. Pokud je dávka nedostatečná, je snadné ji zvýšit - vypít více tobolek.

Tablety L-karnitinu

Jednou z nevýhod tablet l-karnitinu je jeho pomalá absorpce. Tabletovaný karnitin plní stejné funkce jako kapalina (normalizuje metabolismus, snižuje chuť k jídlu), ale dostatečně dlouho. Tato forma karnitinu je však méně účinná při hubnutí a cvičení. Je vhodnější pro lidi, kteří chtějí zlepšit fungování srdečního systému. Mnoho odborníků na výživu doporučuje prát pilulky vodou nebo džusem. Náklady na takový karnitin se liší od kapalné formy - tablety jsou obvykle mnohem levnější.

Prášek L-karnitinu

Na rozdíl od jiných forem může být karnitinový prášek smíchán s různými nápoji. Práškový L-karnitin je levnější než tablety a kapsle a je vhodný k dávkování. Prášek je navíc úspornější a vydrží déle.

KAŽDÝ PRVNÍ SOBOTA MĚSÍCE - VOLNÝ VZDĚLÁVÁNÍ PRO KAŽDÉHO ŽÁDNÉ!

Podrobnosti telefonicky: 76-84-36, 76-84-37

Jak si vybrat L-karnitin? Tekutý L-karnitin, acetyl el-karnitin v kapslích a tabletách: který z nich je lepší?

Jmenovitě - v kapslích, prášku, ampulích a lahvových formách.

Co je L-karnitin nejúčinnější? A proč jsou předtvarované L-karnitin, kapalný levokarnitin a L-karnitin v kapslích obzvláště oblíbené u spotřebitelů? O této a mnoha dalších věcech se dozvíte z naší recenze.

L-karnitin kapalina: jak si vybrat?

Acetyl L-karnitin je silným katalyzátorem metabolismu lipidů. Tekutý L-karnitin v ampulích a L-karnitinový sirup jsou nejvíce žádané. Na rozdíl od koncentrátů nevyžaduje kapalný el-karnitin další přípravu. A co je nejdůležitější - dokonale vstřebává tělo. Ampule levého karnitinu se vejde do každé tašky a kabelky. Proto je vše, co je potřeba k přijetí léku, otevřít ampulku a vypít její obsah.

Dalším „hitem prodeje“ je lahvový el-karnitin. Zpravidla se dodává v lahvích o objemu 0,5 litru. Podle struktury je levým karnitinem připravený koncentrát. Pro lidi, kteří znají hodnotu času, je nejlepší volbou kapalný L-karnitin.

Kapsle acetyl L-karnitinu

L-karnitin je bezpečné řešení problémů s váhou. Na rozdíl od mnoha spalovačů tuků jsou kapsle L-karnitinu v těle zcela absorbovány. Acetyl L-karnitin a čistý el-karnitin jsou obvykle dostupné v kapslích. Nemá žádné kontraindikace, vedlejší účinky a dává výsledek v kombinaci s aerobním cvičením.

Tablety L-karnitinu

K dispozici. Bezpečné. Efektivní. Tyto epitety plně odhalují spotřebitelské vlastnosti tabletovaného levokarnitinu. Tablety L-karnitinu jsou mnohem levnější než v kapalné formě. Důvodem je především zjednodušený výrobní cyklus. Zřejmé úspory mají své nevýhody. Prášky pomaleji absorbuje tělo. Zlepšují metabolismus tuků, přispívají k normalizaci chuti k jídlu. To je fakt. Ve srovnání s kapalnými formami však tablety levého karnitinu ztrácejí v čase.

Který L-karnitin je nejlepší a nejúčinnější? Vy rozhodnete. Tak či onak, nebudete dělat špatnou volbu. Protože ve všech případech je aktivní složkou spalovačů tuků levý karnitin. Výkonný a co je nejdůležitější - bezpečný metabolický korektor.

Který L-karnitin je lepší: tekutý, v kapslích nebo v prášku

Dobrý den, krásné dámy! Dnes budu dávat pokyny k použití L-karnitinu (L-karnitin): je to spalovač tuků, který je lepší a jak ho vzít na hubnutí - kapalina, prášek nebo kapsle?!

Na ulici je konec jara, léto je za rohem, což znamená pryč bundy a kabáty, hello šaty, sukně a šortky. Většina z nás teprve začíná přemýšlet o své osobnosti a snaží se nějak zhubnout.

Obdržíte komplexní informace o této látce a učiníte snadnou volbu: používat nebo nepoužívat. A na konci článku si přečtěte můj přehled o své vlastní zkušenosti s karnitinem, samozřejmě se zhubnutím.

Co dělá L-karnitin a na co je? ↑

Karnitin je přirozenou látkou pro lidské tělo. Je to v nás, především ve složení svalů. L-karnitin je syntetizován v játrech a ledvinách z aminokyselin, které jsou považovány za nezbytné: metionin a lysin.

Jeho hlavní úlohou je přenos mastných kyselin přes buněčnou stěnu (membránu) do vnitřku buňky, kde jsou mastné kyseliny pak spalovány v mitochondriích - jakési energetické stanice. Ve všech buňkách těla jsou mitochondrie, ale především je jich mnoho ve svalovině.

L-karnitin jako sportovní doplněk plní stejnou funkci - přenáší LCD na buňky. Proč potřebujeme doplňky el-karnitinu, pokud je tato látka již v těle? Faktem je, že syntéza této látky je u některých lidí narušena a s věkem dochází k přirozenému poklesu produkce karnitinu, kromě špatné výživy mohou být esenciální aminokyseliny dodávány v nedostatečných množstvích.

Chci také poznamenat, že pro normální syntézu endogenního karnitinu jsou potřeba nejen uvedené aminokyseliny. Produkci brání nedostatek látek, jako jsou:

 • vitamínů: C, B3, B6, B9
 • železo
 • některé enzymy

Doplňky karnitinu jsou syntetizovány uměle, ale to neovlivňuje jeho vlastnosti. Poprvé byl karnitin objeven ruskými vědci v roce 1905 a byl syntetizován pouze v roce 1960. Dříve byl L-karnitin považován za látku podobnou vitaminu ze skupiny B a nazýval vitamin Bt.

Ale později mu byla odmítnuta jeho příslušnost k vitamínům a nyní se karnitin nazývá L-karnitin, levý karnitin, el-karnitin. Existují isomery karnitinu: L a D-formy. U všech zvířat je karnitin reprezentován levotočivou formou. Pouze L-forma má pozitivní účinky, v některých situacích může být D-karnitin dokonce škodlivý. A veškerá sportovní výživa je k dispozici s L-karnitinem.

Jaké potraviny obsahují L-karnitin? ↑

Můžete se pokusit získat tuto cennou látku z potravin, pokud víte, kde je obsažena v maximálním množství. Většina ze všech karnitin v krmivech pro zvířata, a to v masu skotu. Níže uvedu malý stůl, kde můžete vidět, kolik je daná látka v produktu. Obrázek je klikací.

Bohužel, i získání normální množství bílkovin denně je téměř nemožné získat koncentraci karnitinu doporučeného pro hubnutí. Níže se dozvíte, kolik el-karnitinu je potřeba pro fyzickou námahu.

Je levý karnitin spalovač tuku? ↑

Rozhodl jsem se odhalit další mýtus, že tato sloučenina má efekt spalování tuků. Nemá žádný účinek na spalování tuků. Levokarnitin je pomůcka v procesu hubnutí, hraje roli dopravce těch tuků, které zanechávají tukovou buňku v krevním řečišti.

A jak a jak se tukové buňky začaly rozloučit s mastnými kyselinami a triglyceridy, el-karnitin vůbec nezajímá. Není do toho zapojen. V této části článku vám chci podrobněji vysvětlit, jak levý karnitin funguje, aby trvale odstranil vaše růžové barvy.

Proto mastné kyseliny začínají vstoupit do krve z tukových buněk pouze během fyzické práce, to znamená, když jsou svalové glykogenové zásoby vyčerpány v důsledku jejich aktivity. Když se glukóza nestane, mastné kyseliny se používají jako energetický substrát, tj. Tuk ze stran. To se neděje v klidovém stavu, a proto v klidovém stavu nepotřebujete další karnitin.

Sportovní doplňky s L-karnitinem tedy fungují pouze ve spojení s tréninkem nebo jakoukoli jinou dlouhodobou intenzivní fyzickou aktivitou. Ale to není vše. Levokarnitin nepracuje samostatně, má pomocné látky - koenzym Q10 (ubichinol) a do jisté míry kyselinu lipoovou.

Látka, na kterou je tento článek věnován, vede pouze mastné kyseliny přes buněčnou stěnu a pro FA vstupuje do mitochondrií a přeměňuje se v energii tam, kde je nutný koenzym Q10 a kyselina lipoová. Bez těchto pomocníků je karnitin prakticky nepoužitelný.

Z tohoto důvodu by měla být suplementace karnitinem kombinována s alespoň ubichinolem. Co je to za látku, řeknu v dalším článku, takže doporučuji, abyste se přihlásili k odběru aktualizací blogu, aby nedošlo ke ztrátě. Tady to máš. Dále vám řeknu, jaké typy aditiv existují a které z nich jsou nejlepší. Ale nejdřív mluvme o výhodách a škodách...

Výhody a poškození L-karnitinu ↑

Podívejme se nyní na výhody a na to, zda existují škodlivé vlastnosti léků L-karnitinu. Možná začneme s užitečnými vlastnostmi.

Užitečné vlastnosti karnitinu ↑

Kromě schopnosti transportovat tuky má karnitin některé velmi užitečné věci:

 • pozitivní vliv na kognitivní schopnosti
 • anabolický účinek
 • detoxikační účinek
 • zlepšení výživy a srdečních funkcí

Dopad na funkci mozku

Vědci si všimli, že použití L-karnitinu v dávce 2 g denně významně zvyšuje duševní a fyzickou aktivitu. V důsledku příjmu se zvyšuje rychlost myšlení, paměti, vynalézavosti a výkonu.

Kromě toho má karnitin neuroprotektivní účinek, tj. Chrání nervové buňky a částečně přispívá k jejich regeneraci. Zvláště tento účinek má sloučeniny jako acetylkarnitin a propionylkarnitin, které budou diskutovány dále.

Anabolický účinek

Jen si nemyslete, že když užíváte tento doplněk, pěstujete si velké svaly. Ne, anabolický účinek L-karnitinu v tomto není vyjádřen. Má spíše slabé anabolické vlastnosti a spočívá v zachování již existující svalové hmoty.

To znamená, že tím, že vezme karnitin správně, tak chráníte svaly tak, aby se během intenzivního tréninku neskolabovaly, což může zpomalit metabolismus a negovat měsíce silného úsilí.

Detoxikační efekt

Levotočivá forma karnitinu má schopnost bojovat proti volným radikálům - následkem peroxidace lipidů. Lze říci, že je to antioxidant, spolu s vitaminem C nebo E.

L-karnitin snižuje zánět v cévní stěně, snižuje účinky oxidačního stresu, čímž zabraňuje tvorbě aterosklerózy. Může blokovat apoptózu - přirozenou buněčnou smrt, čímž zpomaluje stárnutí. Chrání také mitochondriální membránu, čímž chrání jeden a nejdůležitější orgán jakékoli buňky.

Účast na metabolismu kardiovaskulárního systému

Levokarnitin postupně vstupuje do léčebného režimu u pacientů s infarktem myokardu a dalšími kardiopatiemi. Má blahodárný vliv na práci mitochondrií a snižuje koncentraci produktů oxidace lipidů, ke kterým dochází vždy při srdečních katastrofách.

Posiluje srdce a činí ho pružnějším, což je velmi důležité pro pravidelnou fyzickou námahu, a to jak mezi sportovci, tak nadšenci fitness. K tomuto účelu nejlépe reaguje tartrát L-karnitinu.

Škodlivé vlastnosti el-karnitinu ↑

Dosud nebyly pro tuto sloučeninu nalezeny žádné škodlivé vlastnosti. To bylo prokázáno četnými studiemi a některé použily supermega dávky. Karnitin se v těle nehromadí, v průběhu dne jsou zbytečné vylučovány močí. To je naprosto neškodný lék.

Jelikož je tato látka v lidském těle přirozená, nevnímá ji jako nebezpečí. O vedlejších účincích a kontraindikacích budeme hovořit později.

El-karnitin pro hubnutí: který z nich je lepší zvolit? ↑

V současné době existuje několik typů sloučenin levého karnitinu. Podívejme se na každého z nich.

Typy L-karnitinu ↑

Vědci vyzkoušeli a přinesli nové sloučeniny, které dávají nové vlastnosti karnitinu nebo některé z nich posilují. V současné době jsou známy následující typy:

 • L-karnitin tartrát
 • Fumarát L-karnitinu
 • Propionyl L-karnitin
 • Acetyl L-karnitin
 • Karnitinchlorid
 • Čistý karnitin (volná forma)

L-karnitin tartrát ↑

Možná je to nejběžnější forma a často se používá jako součást sportovní výživy pro hubnutí a doplňky stravy pro zdraví. Tartrát karnitinu má velmi dobrou stravitelnost a biologickou dostupnost. Poskytuje vysoké koncentrace látky v krvi. Když vstoupí do žaludku, okamžitě se rozdělí na čistý karnitin a kyselinu vinnou.

Fumarát L-karnitinu ↑

Tato forma je méně běžná a méně snadno absorbovatelná. Je však levnější než předchozí zástupce. Získat tuto formu v důsledku reakce kyseliny fumarové a karnitinu. Říká se, že tato látka má větší vliv na práci srdce a krevních cév a teprve potom na hubnutí.

Acetyl L-karnitin ↑

To může být řečeno novinkou. Karnitin ve formě acetyl L-karnitinu byl vynalezen v nedávné minulosti připojením acetylové skupiny. V důsledku toho vznikla nová látka s neobvyklými vlastnostmi. Vědci proto chtěli zlepšit biologickou dostupnost, ale to se nestalo. Tato forma je však v nervovém systému velmi aktivní a stimuluje ji.

Proto se tato přísada aktivně používá v případě poruch nálady, myšlení, zhoršení paměti. Acetyl-L-karnitin má vynikající tonický účinek, proto se doporučuje užívat ho ráno.

Doporučuji takové varianty acetyl L-karnitinu, jako na obrázku:

Propionyl L-karnitin ↑

Tato forma karnitinu je dostupná ve spojení s aminokyselinou glycinem. Ukázalo se, že komplex glycin-propionyl-L-karnitin a zkratka HPLC. Hlavní úlohou této látky není lipotropní účinek, ale syntéza oxidu dusnatého (NO). Oxid dusnatý je důležitá látka, která zabraňuje křečím cév. Tato forma karnitinu je relevantní pro osoby se srdečním onemocněním a cerebrovaskulárním onemocněním.

Navíc může být zahrnut do léčebných režimů pro syndrom chronické únavy.

Doporučuji, abyste si vybrali tyto doplňky:

Zadejte kód WWN114 při objednávce a získejte slevu až 10%.

Karnitinchlorid

Jedná se o první vybranou formu karnitinu. V současné době nemá praktické uplatnění. Obsahuje nejen L-formu, ale také D-formu karnitinu. Používal se při léčbě neurologických problémů, ale postupně se od aplikace odklonil.

Čistý karnitin ↑

Také se nazývá Free Form Base. Identická v biologické dostupnosti karartin tartrátu. Má velmi rád profesionální sportovce. Za cenu není velký rozdíl, takže volba je na vás.

Můžete vybrat tyto možnosti:

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí? ↑

Ve velkých objemech, aby se lék nedává smysl. Dávka nad 3000-3500 mg nezvyšuje jeho účinek. Proto jsou klasická doporučení: užívat 1500 mg 30 minut před tréninkem a 1500 mg bezprostředně po.

Musím vzít karnitin mimo trénink? Věřím, že to nedává smysl. Důvodem je mechanismus působení. Žádné mastné kyseliny v krvi - žádné ztráty tuku.

Můžete pracovat nekonečně dlouho, zatímco pracujete na své váze. Látka je netoxická a nehromadí se v těle. Bezpečně se vylučuje močí.

Karnitin doplněk forma выпуска

Dnes na policích sportovních obchodů můžete vidět karnitin v různých formách uvolnění:

 • tablety a kapsle
 • pití ampule
 • kapalný ředicí prášek
 • kapalný koncentrát
 • hotové nápoje s karnitinem

Pokud jde o efektivitu, nejsou jiné a vše závisí na vašich preferencích.

Můj názor na použití karnitinu ↑

Jak jsem již řekl, karnitin funguje, pouze když pracujete v tělocvičně. Sedět na knězi, brát lék a hubnout nebudete úspěšní. V roce 2013 jsem provedl experiment. Pak koupil kapalné verze a pít ampulky. Vyhodnotil výsledek za měsíc použití. V té době jsem se zabývala silovým tréninkem 3x týdně po dobu až 1,5 hodiny, plus 1-2 dny kardio tréninku.

Dávám svá data před a po.

Před vstupem:

 • výška 163 cm
 • hmotnost 57 kg
 • velikost pasu 74 cm
 • objem kyčle 94 cm
 • stehenní objem 54 cm

Po měsíci tréninku a karnitinu:

 • výška 163 cm
 • hmotnost 55,5 kg
 • Obvod pasu se stal 71 cm
 • obvod 93 cm
 • objem stehna v stehně zůstává stejný - 54 cm

Tam je účinek, nebo ne se rozhodnete. Podělte se o svůj názor. Klikněte na tlačítko sociální. a uvidíme se brzy!

Jak vzít tekutý L-karnitin pro hubnutí

Pozoruhodným faktem je, že L-karnitin je přijímán jak pro zvýšení tělesné hmotnosti, tak pro hubnutí. Ve skutečnosti lék zlepšuje metabolismus. Tuk - hubnutí a hubnutí - přibírání na váze. Abychom pochopili, jak je L-karnitin účinný a zda použít pro hubnutí, provedli jsme malou studii.

Co je L-karnitin a účinnost léku

L-karnitin je přírodní látka, podobná vitamínům B, vykonává v těle řadu důležitých funkcí.

L-karnitin nebo levý karnitin byl izolován ze svalové hmoty zvířat v roce 1905. To začalo být vytvořen uměle v šedesátých letech, a už v roce 1980, během olympijských her v Moskvě, byl nejprve používán sportovci z Itálie jako dietní doplněk.

Jedná se o metabolickou sloučeninu, která se vyrábí v lidském těle a podílí se na důležitém procesu - mění tuky na energii. Je to jako sporák, který bere palivové dříví a výstup dává výrobku sílu a energii. L-karnitin zároveň zpracovává nejen tuky, které byly spotřebovány, ale také nahromaděné tuky.

V případě některých nemocí, nebo podvýživy a fyzické námahy, nemá správné množství této sloučeniny čas na to, aby ho tělo vytvořilo. Nedostatek to často vede k souboru tukové hmoty, a tělo začne brát potřebnou energii ze svalů.

Při správném podávání a v kombinaci s významnou fyzickou námahou pomáhá lék:

 • snížení tukové hmoty;
 • vyhnout se hromadění tuku z příchozích potravin;
 • dosáhnout viditelných výsledků ve svalové formaci. Snížením tukové tkáně se reliéf stává znatelnějším;
 • přidávat energii během školení;
 • normalizovat hladiny cholesterolu v krvi;
 • zlepšit výkon;

Tento lék je nezbytně nutný pro vegetariány, protože maso je hlavním zdrojem levokarnitinu. Plně, to začne být produkováno v těle po patnácti rokách.

Za tímto účelem je důležité, aby děti ve své stravě konzumovaly mléčné výrobky a masné výrobky.

Lék se používá v léčbě anorexie a špatné chuti k jídlu u dospívajících, což je způsobeno tím, že způsobuje chuť k jídlu v důsledku aktivního spalování tuků. Při užívání léku v každém případě, nemůžete sledovat mono diety. Tělo by mělo dostat celou řadu nezbytných látek.

Je důležité dodat, že efekt bude pouze v přísném dodržování výcvikového komplexu. Při užívání léku je nutné výrazně zvýšit jeho kvalitu a zátěž.

Pokyny pro použití kapalného L-karnitinu pro hubnutí

U každého případu je s největší pravděpodobností recept a účel recepce zpravidla odpovídá na tuto otázku. Zvažte možnost stravování v kombinaci s fyzickou aktivitou, která je optimální.

Udělejte si tréninkový plán, nebo raději požádejte o pomoc školitele za podmínek, které přijímáme.

A tak, fyzická aktivita:

 • Kardio trénink by měl být 4 - 6 krát týdně po dobu 30 - 40 minut;
 • Silový trénink bude trvat 2 - 3 krát týdně po dobu 25 - 30 minut;
 • Cvičení je vhodné tam, kde se puls zvyšuje o 60% maxima.

Kromě toho brát vážně fitness stravy. Tato položka je stejně důležitá jako fyzická aktivita. Výsledky dosáhnete pouze dodržováním těchto pravidel.

 1. Sledujte svůj kalorický stůl. To by nemělo překročit 1600 za den. Proteiny se počítají na 1 kg hmotnosti - 1 gram bílkovin. Tuk - maximálně 60 gramů.
 2. Určete možnost jíst nejméně pětkrát denně. Každá dávka by měla být 300 gramů. Nenechte si ujít jídlo.
 3. Lék způsobuje chuť k jídlu, ale neměli byste dělat občerstvení mezi jídly.
 4. Nepijte alkohol, cukr, bílý chléb. Eliminovat rychlé sacharidy ze stravy.
 5. Před tréninkem, přibližně - za 30 minut jíst 200 - 250 gramů proteinových potravin.

Správně se s takovým systémem - 1200 mg léku denně. Výhodně v kapalné formě. Ale musíte příjem rozdělit na několikrát. To je důležité pro pohodlný příjem. V tomto případě nebudete cítit neustálý pocit hlavy.

 • První recepce 20 - 30 minut před snídaní na lačný žaludek. 200 mg.
 • Druhý příjem po dobu 15 - 20 minut před obědem (ráno) 200 mg.
 • Třetí recepce 20 - 30 minut před odpoledním čajem blíže k 15-00. 200 mg.
 • Čtvrtá dávka 10 minut před začátkem tréninku 300 mg.
 • Pátá recepce ve 20 - 25 minutách po tréninku. 300 mg.

Je známo, že lék vyvolává chuť k jídlu. V souvislosti se zlepšením metabolismu a aktivním spalováním tuků v procesu zvýšeného tréninku se časté podráždění stává rachotem v břiše. Musíte na to být připraveni a nepřerušovat systém moci a stravy.

Doporučuje se užívat lék na měsíc, je lepší pozorovat a provádět testy před přijetím a na konci kurzu. Takže budete naprosto přesvědčeni o práci s lékem a lékař bude schopen posoudit dynamiku nebo naopak - zakázat vstup do budoucna z různých důvodů.

Lék má poněkud stimulující účinek, proto se vzdá pozdního tréninku. Hrozí poruchy spánku, a proto významná ztráta účinnosti.

Při užívání může způsobit potíže se střevy. Pokud do dvou dnů tento problém není vyřešen, poraďte se s lékařem!

Je to důležité. Zapomeňte na váhy. Vzhledem k tomu, že tuková hmota bude nahrazena svalovou hmotností, možná dokonce dorazí. Proveďte měření. Lepší - jednou týdně ve stejnou dobu. Se správnou dietou a tréninkem máte možnost se zmenšit o 1 - 2 velikosti za měsíc.

L-karnitin je univerzální asistent pro každého, kdo chce vypadat dobře a být vždy „ve formě“

U žen, mějte na paměti, že v době ovulace, tělo je příjem tekutin, a po menstruaci je významná ztráta tělesné hmotnosti. Zvažte to. Mějte deník pozorování, jinak nahradíte obvyklý proces užívání léků.

Udělejte si přestávku v užívání léku. Jeho účinek bude slabnout, pokud užíváte lék často. Je lepší začít následující příjem dříve než za čtyři měsíce.

Který L-karnitin je lepší než kapalný nebo v kapslích

Vezměte tekuté léky nebo kapsle?

Neexistuje žádný konsenzus, zkušení atleti obvykle volí na základě zkušeností a účinku drogy přímo na sebe.

Je vhodné připravit kapalný přípravek bezprostředně před tréninkem a v procesu. Rychle začne jednat.

Tekutý lék je dražší a některé možnosti jsou velkoryse ochuceny příchutěmi. Mnozí dávají přednost kombinované recepci - první polovina dne - kapsle, druhá polovina - tekutý přípravek.

O aplikaci se můžete sami rozhodnout a v tomto procesu zvolit vhodnou možnost.

Předpokládá se, že tablety levokarnitinu jsou tělem absorbovány déle a jsou vhodnější pro hubnutí, ale pro lékařské účely. Cena sirupu je však výrazně vyšší. To jsou však všechny myšlenky a mýty. Aktivní léčivo má jednu kompozici.

Roztoky, sirupy, ampule a speciální nápoje - výběr tekutých přípravků je široký. Vhodné bude také poradenství pro autobusy v této věci.

Obsah L-karnitinu v přírodních produktech

Tento magický enzym se nachází v živočišných produktech, jako jsou: maso, červené drůbeží maso, máslo, mléko, tvaroh.

Větší procento se vyskytuje u červeného masa. Jeho použití je nezbytné pro přirozenou produkci levého karnitinu. Je třeba mít na paměti, že tělo je samo vyrábí a je možné, že pokud vaše náklady nejsou velké, tato částka je pro vás dostačující.

Poraďte se s lékařem, pokud existují takové známky nedostatku levého karnitinu, jako jsou: neustálá únava, deprese, tendence k obezitě a nezměnili jste svůj životní styl a stravu. Po nezbytných testech lékař provede diagnostiku a předepíše léčbu. Je lepší přistupovat k této otázce zodpovědně.

Užívání L-karnitinu v kombinaci s jinými léky

Studie léku pokračuje a v současné době není známo žádné odchylky způsobené užíváním léku v kombinaci s jinými léky.

Užívání léku ve spojení s dalšími doplňky výživy neublíží, ale měli byste se vyvarovat užívání závažných léků a především alkoholu.

Neužívejte lék, pokud:

 • Jste těhotná nebo kojíte. Málo bylo studováno, ale účinek léku na plod a děti;
 • Pokud máte srdeční onemocnění. Jmenování a konzultace lékaře zodpoví všechny otázky;
 • Máte epilepsii. Existuje podezření na přímou vazbu mezi užíváním léku a počtem epileptických záchvatů;
 • Jste alergičtí na složení léčiva.

Poslechněte si slova

Buďte pozorní vůči svému tělu, naučte se oddělit pšenici od plev. Nevěřte všemu, co je uvedeno jako pravdivé. Studujte své léky. Milujte sport a snažte se, aby byl přirozený, zdravý.

8 nejlepších L-karnitinů

Moderní trh se sportovní výživou představuje velká skupina léků nazývaných „spalovače tuků“. Existuje mnoho typů, ale jeden z nejvyhledávanějších je L-karnitin (aka levý karnitin). Přehled kladů a záporů toho nejlepšího (podle názoru sportovců) L-karnitiny - v našem žebříčku.

Na co je levý karnitin?

L-karnitin je přírodní látka, kterou lidské tělo částečně produkuje s dostatečným množstvím bílkovinných potravin (maso, drůbež, vejce atd.).

V zásadě není karnitin přesně spalovačem tuků. Jedná se spíše o doplněk stravy, který pomáhá urychlit metabolismus, zvyšuje vytrvalost a má pozitivní vliv na práci kardiovaskulárního systému. Intenzita tréninku se tak zvyšuje a získávání energie prostřednictvím akumulace tuků se stává dokonce mírně vedlejší, ale neméně žádoucí.

Důležité vysvětlení - smysl pro karnitin nebude bez základních složek: fyzické aktivity (zejména kardio) a vyvážené stravy. Proto se liší názory na lék. Nespokojenost je obvykle vyjádřena těmi, kteří doufali v „kouzelnou pilulku“, která pomáhá zhubnout, zatímco sedí na gauči. Ale lidé, pro něž notoricky známý zdravý životní styl není prázdný zvuk, považují L-karnitin za vynikající pomoc při dosahování dobré fyzické formy.


Formy uvolňující L-karnitin


Kapalina

V této formě je karnitin tělem absorbován rychleji, a proto začíná rychleji působit. Nevýhodou je přítomnost konzervantů a sladidel.

Prášek

Na ruském trhu se tento typ L-karnitinu nejčastěji vyskytuje ve dvou verzích: lékárně (ve formě sáčků nebo sáčků pro rozpuštění ve vodě) a sportu (mnoho značek jednoduše zabalí karnitin do kontejnerů). Nevýhodou je, že prášek musí být zředěn něčím, nicméně, a pohodlí je, že může být přidán do hotového nápoje.

Tablety nebo kapsle

Tato volba je absorbována déle než kapalná forma, ale obsahuje minimum cizích látek. Při nákupu byste měli věnovat pozornost složení a koncentraci čistého karnitinu.

L-karnitin - návod k použití pro hubnutí nebo kulturistiku, dávkování, vedlejší účinky a cenu

L-karnitin je látka používaná pro hubnutí a normalizaci těla, je dostupná v tekuté, tabletové, sirupové formě. Návod k použití L-karnitinu říká, že jej mohou používat sportovci, děti a ženy k naplnění deficitu látky. Seznámit se s definicí složky, účinky na tělo, vedlejší účinky.

Co je L-karnitin

Podle lékařských údajů je L-karnitin látkou podobnou vitamínu syntetizovanou v lidských játrech a ledvinách z aminokyselin lysinu a methioninu. Pokud produkce není dost, pak můžete odstranit deficit tím, že některé potraviny nebo doplňky stravy. L-karnitin má ve složení podobné vitamínům B, proto může být nazýván vitamin B11. Přísada je populární mezi sportovci, odborníky na výživu, lékaři.

Látka byla poprvé izolována ze svalů osoby profesorem Krimbergem v roce 1905. V roce 1960 byli schopni syntetizovat lék umělými prostředky a o dva roky později byla definována role látky pro lidské tělo - schopnost přenášet mastné kyseliny s dlouhým řetězcem přes mitochondriální vnitřní membrány. Vědci zjistili, že L-karnitin je syntetizován tělem z lysinu, methioninu, železa, vitamínů B3, B6, B1 a C a některých enzymů.

Co je potřeba

L-karnitin tartrát hraje důležitou roli v metabolismu, energii, metabolismu tuků, transportu mastných kyselin do buněk. Vzhledem k pronikání tuku do mitochondrií buněk se spálí a tělo dostává potřebnou energii. Také látka podobná vitamínům plní tyto funkce:

 • zajišťuje koncepci, další vývoj a růst plodu, s jeho pomocí napomáhá procesům syntézy - to zajišťuje růst dítěte v normálním rozmezí, tvoří autonomní nervový systém, míchu a mozek;
 • zlepšuje zrakovou ostrost a funkci očí, zabraňuje vzniku šedého zákalu, zpomaluje přirozené procesy dystrofických změn v sítnicových cévách;
 • zlepšuje kvalitu spermií, poskytuje spermie s dostatečnou motorickou aktivitou, zachraňuje muže před neplodností.

Hlavní funkce a vlastnosti L-karnitinu

Kromě popsaných vlastností L-karnitinu má látka řadu funkcí, které by měl každý vědět:

 • spalování tuků, ztráta hmotnosti - urychluje odbourávání tuků, je neškodný spalovač tuků, používá se k boji proti obezitě v procesu hubnutí;
 • zvýšení psychické a fyzické energie - denní příjem pouze 2 g látky za půl roku významně zvyšuje fyzickou a mozkovou aktivitu, zvyšuje vytrvalost, tón, náladu a pohodu;
 • odolnost vůči stresu - snižuje pocit deprese, snižuje projev neuropatické bolesti, chrání nervovou tkáň před negativními účinky amfetaminu, glutamátu a amoniaku;
 • anabolický účinek - zvyšuje rychlost přírůstku svalové hmoty, stimuluje procesy obnovy a tvorby nových svalových vláken;
 • detoxikace - odstraňuje biogenní strusky z těla, toxiny, které se hromadí po oxidaci tuků a xenobiotik;
 • snížení cholesterolu - eliminuje tvorbu plaků na stěnách cév, zabraňuje zúžení a blokování cév, eliminuje riziko vzniku srdečního infarktu a mrtvice;
 • zlepšení kardiovaskulárního systému - chrání srdce a cévy před „škodlivým“ cholesterolem, odstraňuje toxiny, normalizuje metabolické procesy v myokardu, zvyšuje vytrvalost.

Formulář vydání

Existují různé možnosti:

 1. Tekutý L-karnitin je dostupný ve formě sirupu, nápojů, rychle proniká do svalů, určených pro děti. Délka přijetí je 1-1,5 měsíce s intervalem mezi 2 až 3 týdny. Je přijatelné přijmout 4-6 kurzů ročně. Vezměte mezi hlavní jídla nebo 20 minut před jídlem ráno. Z výhod plynoucí z rychlého zásahu minusů - krátkodobé akce.
 2. V ampulích - používá se při porážce srdečního svalu. Do injekcí nebo intravenózních kapiček. Indikace pro použití jsou ischemická cévní mozková příhoda, přechodný záchvat, účinky poranění mozku. Ampule se používají pouze v nemocnici - to je mínus. Z výhod lze nazvat okamžitou akcí.
 3. V kapslích - určených pro širokou škálu uživatelů, pijí vodou. Minus - tobolky, které tělo absorbuje déle. Plusy - vhodné pro hubnutí a před tréninkem přispívají ke spalování tuků.
 4. V tabletách - používá se k léčbě onemocnění srdce v dávkách předepsaných lékařem. Z minusů je zaznamenán dlouhodobý efekt, pro profesionály, možnost úpravy dávky s obsahem účinné látky.

Účinek L-karnitinu na tělo

L-karnitin je syntetizován tělem, takže častěji je dost peněz na podporu fungování všech systémů. Koncentrace složky se vyskytuje uvnitř kostry, jater, srdečního svalu. Úloha vitamínového léku se podobá vitamínům B. L-karnitin je aminokyselina, která se nazývá podmíněně nezbytná. Isomer karnitinu je D-karnitin, který je také produkován tělem a je obsažen v buňkách.

L-karnitin se používá k spalování tuků, transportu a produkci energie, odstraňování toxinů, ochraně svalových buněk před účinky kyselin. To zkracuje dobu zotavení, zvyšuje produkci proteinu, dodává nezbytný acetát pro syntézu acetylcholinu z cholinu. Látka zlepšuje tok všech metabolických procesů, včetně absorpce proteinů a glukózy.

Který l-karnitin je lepší: v kapslích, prášku, ampulích nebo lahvičkách?

L-karnitin se vyrábí v pevné formě (kapsle, tablety) a v kapalné formě (ampule, roztoky, v lahvích). Ve všech případech je hlavní účinnou látkou levokarnitin, který přispívá ke spalování tuků, zvyšuje energii, snižuje hladinu cholesterolu a zvyšuje vytrvalost. V jaké formě si to každý vybere.

Tekutý l-karnitin

Hlavní výhodou kapalného l-karnitinu je rychlá stravitelnost a tvarová pohoda. Karnitin v ampulích a roztocích je jednou z nejoblíbenějších forem, která nevyžaduje další přípravu. Otevřete ampulku nebo sirup, vypijte a okamžitě získejte požadovanou dávku. Mimochodem, koncentrace a dávkování látky se liší pro každého výrobce, takže je třeba věnovat pozornost obalu a složení.

B-karnitin v lahvové formě

Další možností pro ty, kteří ocení čas, je l-karnitin v lahvové formě (speciálně připravený koncentrát). Vyrábí se v lahvích 0, 33 litrů nebo 0,5 litru. Všimněte si, že kapalný karnitin je ve srovnání s jinými formami dražší.

Kapsle L-karnitinu

Kapsle karnitinu jsou poměrně snadno použitelné, bez zápachu a chuti. V této formě tělo zcela absorbuje hořák. Obvykle jsou kapsle l-karnitinu vyráběny v čisté formě bez dalších ochucovadel a příchutí (na rozdíl od kapalných forem). Koncentrace hlavních výrobců komponent uvádí na obalu. To se pohybuje mezi 1-1,5 g na porci. Pokud je dávka nedostatečná, je snadné ji zvýšit - vypít více tobolek.

Tablety L-karnitinu

Jednou z nevýhod tablet l-karnitinu je jeho pomalá absorpce. Tabletovaný karnitin plní stejné funkce jako kapalina (normalizuje metabolismus, snižuje chuť k jídlu), ale dostatečně dlouho. Tato forma karnitinu je však méně účinná při hubnutí a cvičení. Je vhodnější pro lidi, kteří chtějí zlepšit fungování srdečního systému. Mnoho odborníků na výživu doporučuje prát pilulky vodou nebo džusem. Náklady na takový karnitin se liší od kapalné formy - tablety jsou obvykle mnohem levnější.

Prášek L-karnitinu

Na rozdíl od jiných forem může být karnitinový prášek smíchán s různými nápoji. Práškový L-karnitin je levnější než tablety a kapsle a je vhodný k dávkování. Prášek je navíc úspornější a vydrží déle.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: v prášku, pilulkách a tekutinách

Pozoruhodným faktem je, že L-karnitin je přijímán jak pro zvýšení tělesné hmotnosti, tak pro hubnutí. Ve skutečnosti lék zlepšuje metabolismus. Tuk - hubnutí a hubnutí - přibírání na váze. Abychom pochopili, jak je L-karnitin účinný a zda použít pro hubnutí, provedli jsme malou studii.

Co je L-karnitin a účinnost léku

L-karnitin je přírodní látka, podobná vitamínům B, vykonává v těle řadu důležitých funkcí.

L-karnitin nebo levý karnitin byl izolován ze svalové hmoty zvířat v roce 1905. To začalo být vytvořen uměle v šedesátých letech, a už v roce 1980, během olympijských her v Moskvě, byl nejprve používán sportovci z Itálie jako dietní doplněk.

Jedná se o metabolickou sloučeninu, která se vyrábí v lidském těle a podílí se na důležitém procesu - mění tuky na energii. Je to jako sporák, který bere palivové dříví a výstup dává výrobku sílu a energii. L-karnitin zároveň zpracovává nejen tuky, které byly spotřebovány, ale také nahromaděné tuky.

V případě některých nemocí, nebo podvýživy a fyzické námahy, nemá správné množství této sloučeniny čas na to, aby ho tělo vytvořilo. Nedostatek to často vede k souboru tukové hmoty, a tělo začne brát potřebnou energii ze svalů.

Při správném podávání a v kombinaci s významnou fyzickou námahou pomáhá lék:

 • snížení tukové hmoty;
 • vyhnout se hromadění tuku z příchozích potravin;
 • dosáhnout viditelných výsledků ve svalové formaci. Snížením tukové tkáně se reliéf stává znatelnějším;
 • přidávat energii během školení;
 • normalizovat hladiny cholesterolu v krvi;
 • zlepšit výkon;

Tento lék je nezbytně nutný pro vegetariány, protože maso je hlavním zdrojem levokarnitinu. Plně, to začne být produkováno v těle po patnácti rokách.

Za tímto účelem je důležité, aby děti ve své stravě konzumovaly mléčné výrobky a masné výrobky.

Lék se používá v léčbě anorexie a špatné chuti k jídlu u dospívajících, což je způsobeno tím, že způsobuje chuť k jídlu v důsledku aktivního spalování tuků. Při užívání léku v každém případě, nemůžete sledovat mono diety. Tělo by mělo dostat celou řadu nezbytných látek.

Je důležité dodat, že efekt bude pouze v přísném dodržování výcvikového komplexu. Při užívání léku je nutné výrazně zvýšit jeho kvalitu a zátěž.

Pokyny pro použití kapalného L-karnitinu pro hubnutí

U každého případu je s největší pravděpodobností recept a účel recepce zpravidla odpovídá na tuto otázku. Zvažte možnost stravování v kombinaci s fyzickou aktivitou, která je optimální.

Udělejte si tréninkový plán, nebo raději požádejte o pomoc školitele za podmínek, které přijímáme.

A tak, fyzická aktivita:

 • Kardio trénink by měl být 4 - 6 krát týdně po dobu 30 - 40 minut;
 • Silový trénink bude trvat 2 - 3 krát týdně po dobu 25 - 30 minut;
 • Cvičení je vhodné tam, kde se puls zvyšuje o 60% maxima.

Kromě toho brát vážně fitness stravy. Tato položka je stejně důležitá jako fyzická aktivita. Výsledky dosáhnete pouze dodržováním těchto pravidel.

 1. Sledujte svůj kalorický stůl. To by nemělo překročit 1600 za den. Proteiny se počítají na 1 kg hmotnosti - 1 gram bílkovin. Tuk - maximálně 60 gramů.
 2. Určete možnost jíst nejméně pětkrát denně. Každá dávka by měla být 300 gramů. Nenechte si ujít jídlo.
 3. Lék způsobuje chuť k jídlu, ale neměli byste dělat občerstvení mezi jídly.
 4. Nepijte alkohol, cukr, bílý chléb. Eliminovat rychlé sacharidy ze stravy.
 5. Před tréninkem, přibližně - za 30 minut jíst 200 - 250 gramů proteinových potravin.

Správně se s takovým systémem - 1200 mg léku denně. Výhodně v kapalné formě. Ale musíte příjem rozdělit na několikrát. To je důležité pro pohodlný příjem. V tomto případě nebudete cítit neustálý pocit hlavy.

 • První recepce 20 - 30 minut před snídaní na lačný žaludek. 200 mg.
 • Druhý příjem po dobu 15 - 20 minut před obědem (ráno) 200 mg.
 • Třetí recepce 20 - 30 minut před odpoledním čajem blíže k 15-00. 200 mg.
 • Čtvrtá dávka 10 minut před začátkem tréninku 300 mg.
 • Pátá recepce ve 20 - 25 minutách po tréninku. 300 mg.

Je známo, že lék vyvolává chuť k jídlu. V souvislosti se zlepšením metabolismu a aktivním spalováním tuků v procesu zvýšeného tréninku se časté podráždění stává rachotem v břiše. Musíte na to být připraveni a nepřerušovat systém moci a stravy.

Doporučuje se užívat lék na měsíc, je lepší pozorovat a provádět testy před přijetím a na konci kurzu. Takže budete naprosto přesvědčeni o práci s lékem a lékař bude schopen posoudit dynamiku nebo naopak - zakázat vstup do budoucna z různých důvodů.

Lék má poněkud stimulující účinek, proto se vzdá pozdního tréninku. Hrozí poruchy spánku, a proto významná ztráta účinnosti.

Při užívání může způsobit potíže se střevy. Pokud do dvou dnů tento problém není vyřešen, poraďte se s lékařem!

Je to důležité. Zapomeňte na váhy. Vzhledem k tomu, že tuková hmota bude nahrazena svalovou hmotností, možná dokonce dorazí. Proveďte měření. Lepší - jednou týdně ve stejnou dobu. Se správnou dietou a tréninkem máte možnost se zmenšit o 1 - 2 velikosti za měsíc.

L-karnitin je univerzální asistent pro každého, kdo chce vypadat dobře a být vždy „ve formě“

U žen, mějte na paměti, že v době ovulace, tělo je příjem tekutin, a po menstruaci je významná ztráta tělesné hmotnosti. Zvažte to. Mějte deník pozorování, jinak nahradíte obvyklý proces užívání léků.

Udělejte si přestávku v užívání léku. Jeho účinek bude slabnout, pokud užíváte lék často. Je lepší začít následující příjem dříve než za čtyři měsíce.

Který L-karnitin je lepší než kapalný nebo v kapslích

Vezměte tekuté léky nebo kapsle?

Neexistuje žádný konsenzus, zkušení atleti obvykle volí na základě zkušeností a účinku drogy přímo na sebe.

Je vhodné připravit kapalný přípravek bezprostředně před tréninkem a v procesu. Rychle začne jednat.

Tekutý lék je dražší a některé možnosti jsou velkoryse ochuceny příchutěmi. Mnozí dávají přednost kombinované recepci - první polovina dne - kapsle, druhá polovina - tekutý přípravek.

O aplikaci se můžete sami rozhodnout a v tomto procesu zvolit vhodnou možnost.

Předpokládá se, že tablety levokarnitinu jsou tělem absorbovány déle a jsou vhodnější pro hubnutí, ale pro lékařské účely. Cena sirupu je však výrazně vyšší. To jsou však všechny myšlenky a mýty. Aktivní léčivo má jednu kompozici.

Roztoky, sirupy, ampule a speciální nápoje - výběr tekutých přípravků je široký. Vhodné bude také poradenství pro autobusy v této věci.

Obsah L-karnitinu v přírodních produktech

Tento magický enzym se nachází v živočišných produktech, jako jsou: maso, červené drůbeží maso, máslo, mléko, tvaroh.

Větší procento se vyskytuje u červeného masa. Jeho použití je nezbytné pro přirozenou produkci levého karnitinu. Je třeba mít na paměti, že tělo je samo vyrábí a je možné, že pokud vaše náklady nejsou velké, tato částka je pro vás dostačující.

Poraďte se s lékařem, pokud existují takové známky nedostatku levého karnitinu, jako jsou: neustálá únava, deprese, tendence k obezitě a nezměnili jste svůj životní styl a stravu. Po nezbytných testech lékař provede diagnostiku a předepíše léčbu. Je lepší přistupovat k této otázce zodpovědně.

Užívání L-karnitinu v kombinaci s jinými léky

Studie léku pokračuje a v současné době není známo žádné odchylky způsobené užíváním léku v kombinaci s jinými léky.

Užívání léku ve spojení s dalšími doplňky výživy neublíží, ale měli byste se vyvarovat užívání závažných léků a především alkoholu.

Neužívejte lék, pokud:

 • Jste těhotná nebo kojíte. Málo bylo studováno, ale účinek léku na plod a děti;
 • Pokud máte srdeční onemocnění. Jmenování a konzultace lékaře zodpoví všechny otázky;
 • Máte epilepsii. Existuje podezření na přímou vazbu mezi užíváním léku a počtem epileptických záchvatů;
 • Jste alergičtí na složení léčiva.

Poslechněte si slova

Buďte pozorní vůči svému tělu, naučte se oddělit pšenici od plev. Nevěřte všemu, co je uvedeno jako pravdivé. Studujte své léky. Milujte sport a snažte se, aby byl přirozený, zdravý.

Taková přísada jako l karnitin je známa mnoha sportovcům, profesionálním i amatérským. Je dostupný ve formě tablet i v kapalné formě. Reklamní pozice l karnitin jako účinný lék na spalování podkožního tuku. Ale je to opravdu určen pro hubnutí? A je možné dosáhnout výsledků bez dodržení tréninkových režimů a pravidel výživy. Neméně zajímavé je, jak vzít l karnitin pro hubnutí.

Reklamní pozice l karnitin jako účinný lék na spalování podkožního tuku.

Hlavním úkolem přísady

Tělo zdravého člověka je schopno nezávisle syntetizovat produkci l karnitinu. Je produkován mozkovými a jaterními buňkami. Léčivo přispívá k přirozenému procesu odbourávání tukové tkáně a skladování energie.

Hlavní funkcí karnitinu je doprava. Přenáší mastné kyseliny do oblasti uvnitř buňky, kde se rozkládají.

Nedostatek této látky v těle vede k hromadění tuku a vzniku nadváhy. Kromě toho, pokud je karnitin v těle malý, člověk se stává podrážděný, rychle unavený, jeho kardiovaskulární systém nefunguje a jeho schopnost pracovat je výrazně snížena.

Karnitin má mnoho užitečných vlastností, mezi které patří:

 • Stimuluje proces spalování tuků
 • Převádí ukládání tuků na energii
 • Zničí existující skladiště tuků a zabraňuje vzniku nových

L-karnitin ničí existující sklady tuků a zabraňuje vzniku nových.

 • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • Zlepšuje funkci srdce
 • Zvyšuje vytrvalost
 • Obohacuje buňky kyslíkem
 • Snižuje dobu regenerace svalů po cvičení
 • Zvyšuje imunitu.

Navíc účinek l karnitinu zůstává po dlouhou dobu.

Karnitin oxiduje tuky, uvolňuje z nich energii, což pomáhá zlepšit fyzickou formu člověka a zvyšuje jeho duševní schopnosti.

Díky pravidelnému používání l karnitinu je pozorován trvalý efekt hubnutí. Existuje proces spalování podkožního tuku. Po celou dobu užívání léku je zachována dynamika hubnutí. Tělo stále ztrácí tuk i po skončení kurzu. Účinek je pozorován měsíc po užití poslední pilulky nebo podání tekutého karnitinu. Pokud budete dodržovat dietu, účinek bude přetrvávat po dlouhou dobu.

Karnitin oxiduje tuky, uvolňuje z nich energii, což pomáhá zlepšit fyzickou zdatnost člověka a zvyšuje jeho duševní schopnosti.

Doporučení pro přijetí

Jak užívat tobolky s karnitinem a tekutý sirup pro dosažení maximálního účinku? Schémata pro dietery a aktivní ve sportu jsou odlišná.

Instrukce uvádí, že dávka L-karnitinu je 500-2500 mg denně. Ale kolik použít karnitin, je nejlepší určit individuálně, protože v závislosti na stavu lidského zdraví, může být dávka několikrát zvýšena. Také instrukce k léku obsahuje informace, které je nejlepší vzít na prázdný žaludek.

Dávka léku může být významně zvýšena i v případě, že se sportovec připravuje na soutěž a musí být okamžitě vysušen. V tomto případě je povoleno intenzivní použití 1 karnitinu v množství 9 až 15 g denně.

Pokud je lék užíván pouze za účelem hubnutí a není kombinován s fyzickou námahou, pak je nejlepší pít tekutý karnitin, který je k dispozici v ampulích. Po 10 minutách se léčivo projeví. Kapalný karnitin přichází také ve formě sirupu. Prodává se v nádobách po 500 ml a více a také ve formě koncentrátů. Tekutý koncentrát musí být zředěn vodou. Pokyny k léku vám řeknou, kolik a v jakém poměru ředit kapalný koncentrát. Nemůžete ho také ředit, ale jednoduše pít vodu.

Pokud je lék užíván pouze za účelem hubnutí a není kombinován s fyzickou námahou, pak je nejlepší pít tekutý karnitin, který je k dispozici v ampulích

Mnoho žen se snažilo zhubnout pomocí doplňku karnitinu bez zátěže, ale to se ukázalo být neúčinné.

Faktem je, že použití l karnitinu, aby zhubnout, musí být kombinován s tréninkem. V tomto cvičení musí být aerobní.

To může být jogging, aerobik nebo kardiovaskulární trénink. Pokud nejsou žádné náklady, tělo bude reagovat na příjem l karnitinu s neustálým pocitem hladu. Délka tréninku by měla být nejméně půl hodiny. Pouze v tomto případě se proces spalování tuků urychluje.

Pokud jde o potraviny během období užívání léčiva, jsou nutná omezení, ale neměla by být nízkokalorická nebo mono-dieta. Doporučuje se jíst malá jídla a jíst více bílkovin. Pak během cvičení, tělesný tuk bude hořet, ne sval.

Trvání užívání tekutého L-karnitinu může být 1-1,5 měsíce s možností opětovného absolvování kurzu během 2-3 týdnů.

Trvání užívání tekutého L-karnitinu může být 1-1,5 měsíce s možností opětovného absolvování kurzu během 2-3 týdnů

Je důležité vědět a jak dlouho můžete přísadu užívat. Průběh užívání léku v tabletách obvykle trvá 2 až 6 měsíců. Kurzy můžete provádět několikrát ročně. Ale drogu nepoužívejte 6 měsíců nebo déle.

Kde koupit l karnitin

Mnoho obchodů se sportovní výživou prodává obrovské množství jiného obrazu. Tyto obchody by samozřejmě měly být důvěryhodné. Ale produkoval jsem malby převážně v zahraničí a cenu, kterou jsme na nich silně zašroubovali. Je mnohem levnější objednávat l obrázky na americké webové stránce iherb, kde jsou ceny mnohem levnější, vždy berou promo akce a je zaručeno, že získáte další 5% slevu prostřednictvím našeho odkazu. Proto, pokud jste se již rozhodli, který obrázek vám nejlépe vyhovuje, pak tento obrázek můžete najít na iherb přes tento odkaz.

Jak užívat doplněk v prášku, kapslích a tekuté formě

A jak vzít l karnitin v jeho různých formách? Pokud je osoba intenzivně zaměstnána v hale nejméně třikrát týdně, potřebuje asi 1200 mg karnitinu denně na hubnutí. Dávka je rozdělena do dvou částí. Jeden je užíván v tabletkách před jídlem a druhý v tekuté formě půl hodiny před tréninkem.

Obecná doporučení, jak pít lék v ampulích, jsou následující:

 • 200 mg za 15-20 minut nalačno před prvním jídlem ráno
 • 200 mg léku před obědem
 • 200 mg tekutiny před večeří
 • 600 mg roztoku před tréninkem.

Pokud člověk nevykonává, můžete pít karnitin pro hubnutí v tabletách po 2 kusech v jídle třikrát denně. Pokud je tělesná hmotnost mnohem vyšší, než je obvyklé, může být dávka léčiva zdvojnásobena. Kurz pro hubnutí trvá měsíc, pak se přestávka na půl nebo dva měsíce.

Jak užívat karnitin ve formě sirupu? Obyčejní lidé berou 5 ml třikrát denně a sportovci si vezmou 15 ml půl hodiny před tréninkem.

Prášek karnitinu pro hubnutí je následující:

 1. Pokud sportovec střílí silový trénink s kardio, musí ráno vzít 1 g prášku, pak 2 g 20 minut před začátkem silového cvičení a 1 g - 15 minut před kardio cvičení.
 2. Pokud třídy zahrnují pouze aerobní cvičení, pak byste měli užívat 1000 mg doplňků ráno a 2000 mg za 20 minut před tréninkem.
 3. Pokud sportovec trénuje velmi intenzivně, například před závodem, pak se ráno, před tréninkem a před obědem odebere 2 g prášku.
 4. V mimoškolních dnech by měl ráno vypít 1 g doplňků.

V mimoškolních dnech by měl ráno vypít 1 g doplňků

Než začnete užívat, měli byste se poradit se svým lékařem a odborným trenérem, abyste zabránili výskytu vedlejších účinků l-karnitinu, předávkování a dalších negativních následků.

Dobrý den, milí čtenáři! Dnes budeme hovořit o možnostech hubnutí pomocí jednoho z doplňků - L-karnitinu.

Dnes bylo vyvinuto mnoho vynikajících technik, které vám umožní přinést vaše tělo v perfektním stavu. A samozřejmě, na prvním místě jsou fyzické aktivity. Vyžadují však pravidelnost, vytrvalost. Pouze v tomto případě můžete získat dobré výsledky.

Speciálně vyvinuté doplňky mohou výrazně zvýšit účinek sportu. Je to takový nástroj L-karnitin. Jak si vzít hubnutí doplněk? Co zastupuje? A opravdu to pomáhá tělu spalovat tuk? Zkusme na to přijít.

Co je L-karnitin

L-karnitin je speciální látka, která zvyšuje rychlost metabolismu tuků. Hraje roli spalovače tuku.

Pod podmínkou normální výživy obohacené zvířecími proteiny, L-karnitin je nezávisle produkován lidským tělem.

Lidé, kteří jdou na dietu nebo usilovně chodí do sportu, jsou v této látce často nedostateční. V důsledku toho čelí vysoké únavě. Mají sníženou výdrž, aktivitu. Kromě toho je proces hubnutí velmi pomalý.

Takovýto trenér doporučuje uchýlit se k pomoci L-karnitinu. Jak užívat tuto látku pro hubnutí a jaké vlastnosti má?

Dopad na tělo

Látka stimuluje tělo k přeměně tukových buněk na energii. Spouští mechanismus pro účinné spalování podkožního tuku. Poměrně často je to nedostatek této složky v těle, který vede k rozvoji obezity.

Je to L-karnitin, který podporuje pronikání tuků do buněk, kde jsou aktivně rozděleny a přeměněny na energii.

Aditivní vlastnosti

L-karnitin je spolehlivý, bezpečný a zároveň multifunkční doplněk. Doporučuje se všem lidem, kteří se snaží být energičtější, odolnější, aktivní.

Dopad na zpravodajství

Nástroj účinně ovlivňuje duševní bdělost. Vědecké studie potvrdily, že denní spotřeba 2 g látky během 6 měsíců významně zvyšuje duševní výkon. Takoví lidé snadněji přenášejí intelektuální zátěž.

Zlepšení fungování kardiovaskulárního systému

Rovněž příznivě působí na kardiovaskulární systém. Látka pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Produkt tak chrání před progresí aterosklerózy. Toto onemocnění totiž vede k tak závažným komplikacím, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice.

Základní vlastnosti

Pokud znáte vlastnosti L-karnitinu, jak se chopit na hubnutí a striktně dodržovat všechna doporučení, můžete poskytnout takové příznivé účinky:

 • zvýšení spalování tuků;
 • snížení hladiny cholesterolu v těle;
 • zahájit mechanismus zpracování tuků na energii;
 • poskytovat stimulaci fungování srdce;
 • zničit tuky a zabránit jejich hromadění;
 • zlepšit výkon (duševní a fyzické);
 • zkrátit dobu zotavení;
 • zlepšit imunitu;
 • poskytují bohaté nasycení těla kyslíkem;
 • zvýšení odolnosti vůči stresu;
 • posílení kostní tkáně;
 • zvýšení vitality, vytrvalosti.

Doplňky stravy

Na trhu existuje několik typů této biologické látky:

 • Čistý 100% L-karnitin;
 • Vínan L-karnitinu;
 • Acetyl L-karnitin;
 • Propionyl L-karnitin;
 • Fumarát L-karnitinu.

Pro výběr nejúčinnějšího produktu pro sebe je nutné seznámit se s vlastnostmi různých typů a určit rozdíl mezi nimi.

Čistý 100% L-karnitin

Tento doplněk se používá k léčbě anorexie a obezity již téměř 50 let. Dokonale eliminuje metabolické poruchy.

Nástroj je oblíbený u sportovců. To se nazývá klasická verze nebo základna. Léčivo má vysokou biologickou dostupnost.

L-karnitin tartrát

Tato droga má nejaktivnější formu. Jeho biologická dostupnost je ještě lepší než ta, která byla popsána výše.

V zažívacím traktu se látka snadno rozkládá na kyselinu vinnou a čistý karnitin (B11).

Je to tento nástroj, který je nejčastěji doporučován pro lidi, kteří se snaží zbavit kil.

Acetyl L-karnitin

Droga byla vynalezena nedávno. Tím, že vytvoří nápravu, výrobci přidali acetyl skupinu k pravidelnému karnitinu. Díky tomu mohla sloučenina proniknout do mozku.

Produkt má vynikající neurostimulační účinky. To nejen podporuje spalování tuků v těle, ale také aktivuje činnost mozku.

Propionyl L-karnitin

Produkt je ester karnitinu kombinovaný s glycinem. Tato sloučenina dokonale stimuluje metabolismus lipidů a zvyšuje syntézu oxidu dusnatého. To je důležitá složka, která poskytuje vazodilatační účinek.

To je důvod, proč je tento nástroj užitečný pro lidi trpící srdečními chorobami. Výrobek má antioxidační vlastnosti, zvyšuje syntézu testosteronu, snižuje množství kyseliny mléčné způsobené cvičením.

Nástroj účinně bojuje s chronickou únavou.

Fumarát L-karnitinu

Léčivo se získá kombinací čistého karnitinu a kyseliny fumarové. Tento nástroj je ideální pro lidi, kteří přijali kurz zhubnout.

Výhodou produktu je jeho blahodárný účinek na cévy a srdce.

L-karnitin, jak se hubnutí

Vyvinulo několik forem uvolnění tohoto produktu. Pojďme se s nimi seznámit.

Jak vzít tekutý L-karnitin pro hubnutí

Produkt je velmi oblíbený u lidí, kteří sledují svou postavu a sportovce.

Dostupný produkt ve tvaru:

 1. Tekutý produkt. Prodává se v lahvích. To je zcela připraveno k použití.
 2. Koncentrovaný sirup. Lék by měl být naředěn vodou v souladu s pokyny.
 3. Látka v ampulích. Tato forma není injikovatelná. Je to také nápoj balený v malých nádobách.

Uvažujme, jak vzít kapalný L-karnitin pro hubnutí:

 1. Sirup se používá třikrát denně.
 2. Obyčejným lidem se doporučuje užívat 5 ml.
 3. Zvýšení dávky sportovců na 15 ml. V tomto případě je třeba sirup užívat 20-30 minut před začátkem tréninku.
 4. Maximální doba přijímání prostředků je 1-1,5 měsíce. Pak byste měli vzít přestávku trvající 2-3 týdny. Po tomto intervalu můžete opakovat průběh přijímacího řízení.

Než začnete užívat kapalný L-karnitin pro hubnutí, přečtěte si pokyny, které dávají koncentraci prostředků a doporučenou dávku.

Tekutý lék se vstřebává rychle. Obsahuje však mnoho dalších látek, jako jsou barviva a příchutě.

L-karnitin 60000 je docela populární Jak si vzít lék na hubnutí? Před tréninkem se doporučuje vzít si nářadí. Dávku změřte speciální odměrku. Doporučuje se zkontrolovat u sportovního lékaře, pokud jste si vybrali L-karnitin 60 000, jak si vzít doplněk na hubnutí. Nejčastěji dávka odpovídá 7,5 ml.

Kapsle L-karnitinu - jak se hubnout

Lék je dokonale vstřebán tělem a rychle začíná působit. Ztráta hmotnosti znamená, že je velmi vhodné používat kapsle L-karnitinu.

Jak si vzít hubnutí? Instrukce doporučuje:

 1. Tobolky (stejně jako tablety) by se měly užívat s džusem nebo minerální vodou (nesycenou oxidem uhličitým).
 2. Použijte lék 2-3 krát denně.
 3. Jednorázová dávka je 250 - 500 mg pro běžné lidi.
 4. Sportovcům se doporučuje použít 500 - 1500 mg před cvičením.
 5. Délka přijímacího řízení by neměla překročit 2-6 měsíců.

Nezapomeňte se poradit s trenérem a lékařem, pokud se jedná o kapsle L-karnitinu, jak tento lék užívat při hubnutí. Odborník Vám doporučí přesnější dávkování.

Tablet Náprava

Podle spotřebitelů je to nejpřístupnější forma. Tablety navíc stojí podstatně méně než kapalný produkt. Ale tělo absorbuje tento lék poněkud horší.

Kolik vzít L-karnitin pro hubnutí ve formě tablet? Nástroj se používá stejným způsobem jako kapsle.

L-karnitin prášek, jak se hubnutí

Jednoduchá forma je spíše nepohodlná. I když náklady na prášek jsou velmi demokratické a účinek je prostě vynikající. Ale s jeho výrobou bude muset trochu pohladit. Zvažte prášek L-karnitinu. Jak si vzít hubnutí?

Požadované množství prášku by mělo být zředěno v kapalině (0,5 l). Tento nápoj je opilý najednou. Nedoporučuje se snižovat množství tekutiny. To povede k tomu, že nápoj bude velmi klonující a nevhodný pro konzumaci.

Teď už víte, zda-li volba spadá na prášek L-karnitinu, jak užívat takový produkt pro hubnutí.

Denní dávka

Chcete-li zjistit, kolik užívat L-karnitin pro hubnutí za den, mělo by být jasně pochopeno, že u jedinců, kteří se podílejí na sportu a nemají zájem o fyzickou aktivitu, jsou dávky zcela odlišné.

Proto vezměte v úvahu dávku pro každou kategorii lidí.

Dávky lidí zapojených do sportu

Kolik se L-karnitin pro hubnutí pro lidi, kteří mají zájem o sport? Odborníci doporučují denní dávku 1200 mg.

Tato dávka by měla být rozdělena do dvou stejných dávek:

 • 600 mg před jídlem (nejlépe ve formě tobolek);
 • 600 mg - 20-30 minut před tréninkem (před sportem se doporučuje tekutý produkt).

Pokud je volba na výrobku v ampulích, pak byste měli vědět, jak užívat L-karnitin pro hubnutí:

 • před 1 snídaní (asi 20 minut) -200 mg;
 • před snídaní 2 - 200 mg;
 • 20 minut před odpolední svačinkou - 200 mg;
 • před tréninkem (30 minut) - 600 mg.

Dávky obyčejných lidí

Kolik vzít L-karnitin pro hubnutí těm, kteří ignorují cvičení? Tato osoba se doporučuje užívat během jídla (3x denně) 1-2 tobolky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin neinteraguje s jinými léky. Proto se smí kombinovat s jinými léky a spalovači tuků. Ale až po konzultaci s lékařem.

V tomto případě je naprosto nepřijatelné kombinace této biologické přísady s látkami, které mají stimulační účinek (například s kofeinem).

Obsah karnitinu v přírodních produktech

Uspokojit tělo těchto komponent může nejen pomocí přísad. „Zázračná substance“ se nachází v mnoha potravinách.

Následující tabulka uvádí obsah L-karnitinu ve 100 g některých produktů:

Pamatujte však, že po tepelném ošetření se množství L-karnitinu sníží.

Jak udělat doplňky stravy účinnější pro hubnutí?

Pro výrazné zvýšení účinku by mělo být známo, jak užívat L-karnitin pro hubnutí.

Odborníci dávají taková doporučení:

 1. Správné dávkování. Doporučuje se používat denně nejméně 1200 mg. Někteří lidé mohou být zvýšeni na dávku 3-5 g. Člověk by však neměl zapomínat, že tělo je touto složkou nasyceno nejen díky doplňku, ale také v důsledku výživy.
 2. L-karnitin - jak vzít na hubnutí. Přístroj používejte 30-60 minut před jídlem. Tento interval musí být dodržen. V tréninkových dnech je doplněk podáván 1 hodinu před cvičením. Koneckonců, maximální účinnost nápravy přichází 60 minut po jeho použití. Účinek přetrvává 2 hodiny. L-karnitin má navíc tendenci se hromadit v těle. Proto je důležité pravidelně užívat doplněk stravy.
 3. Hlavní podmínkou efektivní expozice. Doplněk přinese maximální účinek pouze v případě, že správné výživy a vhodné fyzické aktivity. Doporučený sport, rychlé dýchání a zvýšení tepové frekvence. Jinak bude doplněk užitečný pro tělo, ale je zcela neúčinný jako spalovač tuků.

Nicméně, měli byste se naučit nejen, jak brát L-karnitin pro hubnutí. Je důležité si uvědomit, že v některých případech může aditivum způsobit vedlejší účinky a dokonce i poškození.

Harm L-karnitin

Aditivum je považováno za neškodné. Před použitím se však poraďte se svým lékařem.

To platí zejména pro osoby, které trpí:

 • periferní vaskulární onemocnění;
 • diabetes;
 • cirhóza;
 • patologií ledvin.

V případě předávkování se může objevit lehce podrážděný žaludek.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky jsou extrémně vzácné u lidí, kteří používají L-karnitin. Jak vzít na hubnutí tento nástroj, aby se zabránilo negativní reakce?

Jediným vedlejším účinkem je zvýšená chuť k jídlu. Tento stav je dán zvýšenou spotřebou energie. Chuť k jídlu se snadno koriguje správným cvičebním režimem a výživou obohacenou o vlákninu.

Kde koupit L-karnitin

Příplatek lze zakoupit v internetových obchodech, lékárnách, prodejnách sportovní výživy.

Chcete-li se orientovat v ceně doplňků, zvažte cenovou politiku některých léků:

 1. Tekutý L-karnitin. Roztok 50 ml (20%) v průměru stojí 280 rublů.
 2. Tablety "Carniton". Každá pilulka obsahuje 500 mg L-karnitinu. Pro 1 balení (20 tablet) musíte zaplatit asi 260 rublů.
 3. Prášek "Maxler Max Motion s L-karnitinem". V jednom balení po 16 porcích 1200 mg. Tento produkt stojí asi 647 rublů.
 4. Kapsle "VP Lab - kapsle L-karnitinu". Balení obsahující 90 kapslí. 500 mg, stojí asi 950 rublů.

Která společnost doplnit je lepší zvolit

Karnitin se vyrábí synteticky. Existuje mnoho výrobců doplňků. Výrobek by však měl být vybrán pro společnost, která vyrábí suroviny.

Nejlepší výrobci L-karnitinu jsou:

 1. Sigma-Tau je italská společnost. Vyrábí suroviny "Biosint".
 2. Lonza je švýcarská společnost. Surovina se nazývá "Carnipure".

Při výběru přísady vyhledejte na obalu název surovin a značek.

Časté otázky

Ženy mají mnoho otázek, pokud jde o takový nástroj, jako je L-karnitin: jak vzít na hubnutí, jak efektivní je nástroj.

Zvažte nejčastější otázky.

Pokud chcete tělo vylepšit, můžete trénink odmítnout. Ale pokud je vaším cílem hubnutí, pak se budete muset spřátelit se sportem.

Jak užívat přípravek na hubnutí, musíte pamatovat a přísně dodržovat dávkování a doporučení pro použití.

V průběhu roku můžete strávit 4 až 6 takových kurzů.

Pokud nechcete brát L-karnitin, viz článek spalovače tuků pro ženy, jak zhubnout. Popisuje další léky na spalování tuků.

Recenze ztrácí váhu

Teď už víte, jak L-karnitin vzít na hubnutí. Recenze lidí, kteří používají aditivum, pomáhají pochopit, jak je tento nástroj účinný.

Evgenia, 23 let

Vzal komplex L-karnitinu. Vyvinula jsem speciální dietní program školení. Celý kurz trval 3 měsíce. Během této doby jsem ztratil 8 kg. Ztratila svou váhu dokonale, postava se ztuhla a energie byla opravdu přes okraj.

Vzal jsem lék v kapslích po dobu 2 měsíců. Výsledek je nulový. Pravda, nejsem velkým fanouškem sportu. Mohu říci, že bez tréninku nástroj nefunguje.

Každý se rozhodne pro sebe, použít nebo nepoužít L-karnitin. Jak užívat tento výrobek pro hubnutí - víte, která pravidla by měla být dodržena - také jsme uvažovali. Nyní je volba na vás. Ale nezapomeňte, že bezpečný doplněk bude fungovat pouze v případě, že jeho účinek na tělo je podporován správnou výživou a cvičením.

Vždycky vaše, Anna 

Prosím, podpořte projekt - řekněte o nás