Image

Užitečné vlastnosti L-karnitinu pro hubnutí

Levo-karnitin nebo L-karnitin (L-karnitin) je látka vyráběná lidským tělem nebo získaná z potravin (z masa, ryb a mléčných výrobků). Tato látka je strukturně příbuzná vitamínům skupiny B, je omylem nazývána vitamin B.11 nebo wattů. Návod k použití Umístění karnitinu jako prostředku pro korekci metabolických procesů v těle. Včetně léčby exogenní konstituční obezity (nadváha spojená s příjmem velkého množství kalorií s dědičnou predispozicí k nadváze).

Vlastnosti karnitinu

Tato látka má následující rozsah činností:

 • Anabolické.
 • Stimulace regeneračních procesů v těle (regenerativní).
 • Aktivace metabolismu tuků.
 • Antihypoxika.
 • Anti-jod (zabraňuje tvorbě nadbytku hormonů štítné žlázy).

Atletický lék může být zajímavý, protože je schopen vyrovnat se s tkáňovou hypoxií, zvýšit odolnost vůči fyzickému stresu, snížit stupeň laktátové acidózy a tvorbu ketokyselin. Karnitin zvyšuje odolnost buněk vůči účinkům produktů degradace a inhibuje apoptózu („naprogramovaná“ smrt buněk).

To znamená, že po cvičení se člověk rychleji zotaví, bude se cítit lépe. Po zvýšení zátěže obvyklé bolesti ve svalech nebude, nebo to bude méně výrazné.

Pro hubnutí, droga stala populární, protože jeho schopnost aktivovat metabolismus tuků. L-karnitin mobilizuje tuk i v podmínkách nedostatku kyslíku (na rozdíl od aerobní glykolýzy).

Ale chtít zhubnout s L-Carnitin, pamatujte, že lék zvyšuje chuť k jídlu. Pokud chcete zhubnout, měli byste zvolit správnou formu prostředků, dávku a dobu přijetí.

Formy léků

Existuje několik forem levého karnitinu:

L-karnitin ve formě tartrátu je lépe absorbován, pak čistý. Díky aniontartrátu se zlepšuje pronikání látky přes mezibuněčné mezery, což zvyšuje procento absorpce karnitinu.

Pokud užíváte lék v čisté formě nebo ve formě soli, biologická dostupnost tohoto léku je vyšší než u esterů.

Estery se používají k léčbě pacientů s myokardiálními a vaskulárními patologiemi. Neetherové formy jsou dobré:

 1. Při mitochondriálních poruchách.
 2. Pro zlepšení spermatogeneze u mužů.
 3. S výměnou napětí.
 4. S fyzickou námahou.

Výběr L-karnitinu pro hubnutí, pokud je pacient připraven hrát sport, nejlepší formou je látka ve formě tartrátu, pak přichází čistý produkt.

Nástroj uvolněte v několika formách:

 • Prášky
 • Kapsle
 • Prášek.
 • Ampulizovaný perorální roztok (orální).
 • Orální sirup.
 • Sycené nápoje s El Carnitine.
 • Koncentrát pro orální podání.
 • Injekční lék.

Injekční formy se používají při léčbě poruch oběhového systému v mozku, dyscirkulačních bolestí hlavy a poranění mozku. Pro hubnutí a zvýšení vytrvalosti pomocí ústních prostředků možnosti.

Jak aplikovat karnitin na hubnutí

Pokud osoba doufá, že vezme karnitin a zhubne, leží na gauči a žere žetony, je lepší, aby se utrácet peníze. V této situaci je tento lék jako spalovač tuků k ničemu. Je převzata na pozadí:

Levý karnitin v tomto případě normalizuje metabolické procesy, stimuluje spalování tuků a svalový růst. Pijte lék před cvičením pro zvýšení fyzické vytrvalosti a aktivního spalování tuků.

Sportovci jsou vybízeni k výběru:

 1. Prostředky ve formě prášku 1 krát, rozpuštění léku v 500 ml šťávy 30 minut před tréninkem.
 2. Sycené nápoje v procesu tréninku, s velkou ztrátou tekutiny.
 3. Ihned před tréninkem můžete pít výrobek v ampulích. Ampule obsahuje denní dávku a začíná působit 15-20 minut po podání.

Tablety a tobolky se sportovcům nedoporučují. Ale jen proto, že jsou absorbovány déle. Takový lék může být také užíván, ale 40-60 minut před začátkem tříd. Maximální účinek příjmu látky nastane během jedné hodiny po požití.

El-Carnitin je kompatibilní s tradičními spalovači tuků, dobře se hodí ke koenzymům Q-10 a proteinovým lékům. Vyberte dávku léku individuálně se svým lékařem.

Pokud člověk neplánuje aktivní aktivity, ale chce pouze normalizovat úroveň El-Carnitinu v těle a zbavit se problémů spojených s nedostatkem této látky (včetně nadváhy), je lepší zvolit formu léku a užívat lék ráno a večer.

Sycené nápoje a sirup se nedoporučují, protože obsahují cukr nebo jeho náhražky a velký počet kalorií.

Nástroj trvá minimálně měsíc. Účinný kurz je 1,5-2 měsíce. Pak si musíš odpočinout. Ročně se může konat až 6 chodů L-karnitinu. Take tento lék je vegetariáni a ti, kteří jsou omezeni na konzumaci mléka a mléčných výrobků. Je obtížné získat správnou dávku léku z masných výrobků, protože látka podobná vitamínu je zničena tepelným zpracováním.

Na L-karnitinu pro hubnutí recenze jsou smíšené. A záleží na tom, zda sportovní aktivity byly v procesu hubnutí a jak správně byla zvolena dávka a doba užívání léku.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: návod a recenze

Mnoho žen sní o účinné a rychlé hubnutí. Pro dosažení tohoto cíle jsou dámy diety, dělají fitness a pijí různé léky. Přidání L-karnitinu pomáhá při hubnutí rychleji zhubnout. Látka je naprosto bezpečná pro zdraví a prakticky nezpůsobuje negativní reakce. Jak správně užívat L-karnitin pro hubnutí a bude dále diskutováno v článku.

Co je doplněk za hubnutí?

L-karnitin je aminokyselina, kterou lidské tělo přirozeně produkuje z lysinu a methioninu. Dostatečná produkce této látky je ovlivněna obsahem bílkovin v těle.

V medicíně se karnitin používá k léčbě myokardiální dystrofie, zatímco snižuje chuť k jídlu u dětí a anorexii. Navzdory skutečnosti, že L-karnitin stimuluje chuť k jídlu, je často používán pro hubnutí, protože tato látka aktivně ovlivňuje odbourávání lipidů, i když nespaluje tuk. Dost na to, aby pili 1000 mg léku před cvičením a energetický metabolismus se výrazně zvýší, což přispívá k rychlejšímu spalování podkožního tuku. L-karnitin bez fyzické aktivity je neúčinný při hubnutí, protože nespaluje tuk, ale dodává lipidy pouze na místa jejich „léčby“.

Jak brát L-karnitin pro hubnutí, podrobně prozradí trenéra ve fitness centru. Je to proto, že přípravky na bázi této látky jsou doporučeny pro sportovce a ty, kteří chtějí zhubnout, protože po dlouhodobém tréninku mnoho lidí postrádá karnitin.

Formy uvolňující L-karnitin

Kolik L-karnitinu by mělo být užito pro hubnutí, aby tam byl účinek, instrukce k přípravě podrobně prozradí. Všechny prostředky vytvořené ve formuláři:

Látka ve formě kapaliny je absorbována rychleji než jiné formy, ale zpravidla obsahuje mnoho aditiv a je dražší než léky v tabletách.

Princip činnosti

L-karnitin je jedinečný nástroj, který pomáhá recyklovat tuky a extrahovat z nich energii. Zvyšuje vytrvalost a snižuje únavu. Podporuje rychlejší zotavení síly po vyčerpávající fyzické námaze, normalizuje metabolismus. L-karnitin je charakterizován antihypoxickými a anabolickými účinky. Stimuluje metabolismus tuků a regeneraci tkání.

Při užívání tablet nebo léků v tekuté formě tělo absorbuje asi 15%. L-karnitin snadno a rychle vstupuje do jater a myokardu pomalejším tempem, proniká do svalové tkáně. Vylučuje se ledvinami. Pak budeme hovořit o tom, jak vzít L-karnitin pro hubnutí, a jeho pozitivní účinky na tělo.

Vlastnosti látky

L-karnitin (jak vzít hubnutí pro dívky a kluky, tento nástroj řekne každému konzultantovi v obchodě sportovní výživa) se vyznačuje mnoha užitečnými vlastnostmi, mezi nimi:

 • urychlení odbourávání tuků;
 • zvýšený tón, vytrvalost;
 • zvýšení tolerance napětí;
 • detoxikační schopnost;
 • snížení špatného cholesterolu;
 • příznivé účinky na srdce a cévy;
 • zlepšení kvality spermií;
 • prevence procesu stárnutí;
 • prevence apoptózy a osteoporózy;
 • stimulace regenerace;
 • zvýšit ochranné funkce těla;
 • zlepšení aktivity mozku.

Aminokyselina, pokud víte, jak užívat L-karnitin pro hubnutí, nejenže nepoškozuje tělo, ale také prospívá. Před použitím léku je třeba se poradit s trenérem nebo lékařem.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: tablety, kapsle, prášek

Lék ve formě kapslí a tablet se užívá perorálně, pije velké množství vody (šťáva). L-karnitin se používá dvakrát až třikrát denně. Vezměte hubnutí kapsle a tablety by měly být v dávce 250-500 mg (1-2 kapsle) pro běžné občany. Sportovcům se doporučuje pít 500-1500 mg 30 minut před cvičením. Průběh přijímacího řízení trvá dva až šest měsíců. Někteří jedinci dávají přednost použití prášku L-karnitinu. Chcete-li v této formě užívat lék na hubnutí, potřebujete jednu lopatku až třikrát denně. Dávku lze zředit v půl litru vody.

Před provedením silového cvičení, které bude kombinováno s kardiovaskulárním cvičením, se prášek užívá v množství 1 mg ráno před jídlem. Pak pijí půl hodiny před silovým tréninkem a patnáct minut před kardio cvičením. Během aerobního tréninku se ráno používá asi 1000 mg aminokyseliny a půl hodiny před tréninkem - 2000 mg. Pokud trénink jde na nošení, pak se doporučuje užívat 2 g svěráku na prázdný žaludek ráno, 2 gramy před půl hodinou před vyučováním a 2 gramy před obědem.

Maximální dávka je 6 g denně. Nejlepší je, pokud je L-karnitin užíván v průběhu dvou měsíců s přestávkou dva týdny. Není nutné pít drogy založené na aminokyselinách neustále, jinak se látka přestane přirozeně produkovat v těle. Denní dávka L-karnitinu pro hubnutí je 1200-1500 mg, pro sportovce - 1500-2000 mg; při vyčerpání tělesné výchovy - 1200-1600 mg; v komplexním ošetření - 1000-1200 mg.

Použití kapalného přípravku

A teď budeme mluvit o tom, jak vzít L-karnitin pro hubnutí kapaliny. Tento výrobek je vyráběn ve formě:

 • roztok v lahvích;
 • koncentrovaný sirup;
 • ampule

Pokud je léčivo vybráno ve formě sirupu, pak se konzumuje třikrát denně, každý po 5 ml a sportovci, 15 ml každé půl hodiny před zahájením tréninku. Doba trvání kurzu je 1,5 měsíce, pak přestávka na 2-3 týdny.

Tekutý L-karnitin pro hubnutí se vstřebává dostatečně rychle. Mezi nejoblíbenější produkty patří "L-karnitin 3000". Jak vzít na hubnutí tento nástroj, řekne pokyny v detailu. Obvykle, aby se odrazily další libry a posílily imunitní systém, pijí ho v dávce 1500-3000 mg denně, se závažným sportovním zatížením - 2000-3000 mg. Pokud člověk pracuje pro opotřebení a je zapojen do těžké fyzické práce, pak je výrobek spotřebován v 1000-2000 mg denně.

Lékaři doporučují tekutý přípravek užívat ve formě vitamínových koktejlů v intervalech mezi jídly nebo 20 minut před zamýšleným jídlem. Neužívejte tuto látku nalačno. Tento nástroj je používán před obědem, aby získal spoustu energie. Ve druhé polovině dne může lék způsobit nespavost. Obsah aminokyselin v ampulích se pohybuje od 1000 do 3000 mg. Dávka v ampulce je rozdělena do tří dávek a spotřebována jednou ráno, druhá na oběd a třetí půl hodiny před tréninkem. Maximální dávka je 3 ml denně.

Interakce s léky

Nástroj může zvýšit účinek warfarinu (kumadinu), který významně zvyšuje riziko krvácení. Během užívání této látky by měl být krevní test na zkapalnění. Další aminokyselina inhibuje účinky hormonů štítné žlázy. L-karnitin je povolen pro použití spolu s dalšími léky. Aminokyselina neovlivňuje působení jiných léků, které urychlují spalování tuků. Tento nástroj byste neměli používat s produkty, které mají stimulační účinek.

Kontraindikace

Přestože je tento doplněk neškodný, měli byste se před jeho použitím seznámit s kontraindikacemi. Látka se proto nedoporučuje používat pro osoby trpící periferními cévními onemocněními, kteří mají diabetes mellitus a diagnózu jaterní cirhózy. Nepoužívejte lék na onemocnění ledvin.

Nedoporučuje se používat aminokyselinu v případě individuální intolerance nebo alergické reakce na ni a proteinových produktů. Neměli byste se uchýlit k L-karnitinu v období nevyvážené výživy, v přítomnosti onkologických onemocnění a patologie štítné žlázy. Zákazem použití je těhotenství a kojení, stejně jako věková skupina do 18 let. Nelze použít lék na epilepsii, hypertenzi, HIV-infikované pacienty a srdeční selhání. Kontraindikace jsou bolest žaludku, dyspepsie a zvýšená nervová podrážděnost. V případě předávkování se může objevit lehce podrážděný žaludek. Dlouhodobá medikace může způsobit zablokování tepen.

Vedlejší účinky

Jak vzít L-karnitin pro hubnutí, bylo popsáno výše, a teď trochu o tom, co může způsobit příjem finančních prostředků. Užívání aminokyselin prakticky nezpůsobuje negativní jevy a mezi těmi, které vznikají, je nespavost, ke které dochází při užívání léku před spaním. Nevolnost, zvracení, zvýšená chuť k jídlu, reflex rány, porucha gastrointestinálního traktu jsou poměrně vzácné. Pokud je doplněk konzumován ve velkých dávkách, od 3 g denně, pak tělo může vydávat rybí zápach.

Hodnocení popularity

Dnes můžete najít spoustu léků, jejichž působení je založeno na aminokyselině L-karnitinu. Nejoblíbenější na trhu jsou tyto léky:

 • SAN Alcar. Je to acetyl-karnitin, který urychluje buněčný metabolismus a dává obrovský náboj energie pro sportovní aktivity.
 • SAN L-Carnitine Power. Jedná se o čistý karnitin. K dispozici ve formě kapslí. Nezpůsobuje vedlejší účinky.
 • Teď tekutina karnitinu. Vyrábí se v kapalné formě. Prostředek obsahuje vitaminy skupiny B.
 • Univerzální CarniTech. Obsahuje nejen L-karnitin, ale i energetické doplňky. To je velký komplex spalování tuků. K dispozici v tekuté formě.
 • Konečný L-karnitin. Stává se ve formě tablet a ve formě kapaliny. Obsahuje, kromě aminokyselin, vitamíny a minerály. Ovlivňuje hubnutí a zlepšuje celkové zdraví.
 • Dymatizovat L-karnitin. Vyrobeno v kapslích. Obsahuje vitamíny B a methionin.
 • MusclePharm Carnitine Core. Obsahuje čtyři typy extraktu L-karnitinu a malin. To je považováno za nejlepší.
 • Al Sport Nutrition L-karnitin L-Tatate. Má anabolický účinek, normalizuje metabolické procesy.

Pokud si vyberete lék na hubnutí, je třeba mít na paměti, že by neměl obsahovat jak L-Acadinin, tak kofein, efedrin. Tato kombinace je nebezpečná pro zdraví. Naopak, komplexy obohacené vitamíny a minerálními látkami pomohou nejen spálit tuk, ale také zlepšit pohodu.

Kde koupit?

Doplňky pro hubnutí lze zakoupit v obchodech prodávajících sportovní výživu, lékárnách nebo objednané z internetových obchodů. Cena této látky je velmi odlišná a závisí na výrobci, dostupnosti přísad a formě uvolňování. Průměrná cena kapalného L-karnitinu v objemu 50 ml je tedy asi 280 rublů. Lék v tabletách "Carniton" stojí asi 260 rublů za 20 tablet, z nichž každá obsahuje 500 mg L-karnitinu. Prostředky v práškové formě Maxler Max Motion s L-karnitinem, vypočtené na šestnácti dávkách 1200 mg, lze zakoupit za 650 rublů. Produkt VP Lab - L-Carnitine Kapsle kapslí bude stát 950 rublů. Balení obsahuje 90 tobolek po 500 mg. Uvedená cena je přibližná a může se lišit v závislosti na přirážce v prodejně.

Recenze spotřebitelů

Dává dobrý účinek, ale pouze po prodloužené námaze, L-karnitin. Jak brát hubnutí? Recenze poznamenávají, že lék v tekuté formě působí mnohem rychleji než tablety. Podrobné informace naleznete v návodu k použití. L-karnitin způsobuje mnoho různých názorů. Někteří jsou s výsledkem spokojeni. Říká se, že bez této látky bylo obtížné se zhubnout ze země. Poznamenávají, že po užití L-karnitinu jsou méně unaveni, objevuje se více síly a vytrvalosti. Před našimi očima se rozplynou kilogramy. Vezměte lék půl hodiny před tréninkem. Většina lidí dává přednost látce v kapalné formě.

Ale ne všichni mluví o zázračných vlastnostech léků, které obsahují L-karnitin. Jak vzít na hubnutí (recenze ukazují, že je třeba kombinovat intenzivní trénink s užíváním tohoto léku), mnozí se učí z internetu, protože většina z těchto nástrojů má instrukce pouze v angličtině. Existují jedinci, kteří považují L-karnitin za placebo. Říká se, že je to drahé, a je bezvýznamné ji přijmout bez sportu. Některé léky a při dlouhém vyčerpávajícím tréninku nepřinesly slibovaný výsledek, nepodněcovaly a nepřispěly k hubnutí. Jedná se především o přípravky ve formě kapslí a tablet, protože reakce v kapalné formě jsou většinou pozitivní.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: dávky a průběhy

Nejdůležitější aspekt ženské krásy je považován za štíhlou postavu. Proto mnoho dívek a žen neustále hledá nástroj, který pomůže zhubnout. Každá žena si samozřejmě najde svou vlastní verzi. Nicméně, nejvíce preferuje L-karnitin pro hubnutí.

K dnešnímu dni, L-karnitin (L karnitin) je nejoblíbenější doplněk, který pomáhá zhubnout. Lidé to nazývají jednoduše - karnitin. V tomto článku se podíváme blíže na to, jak užívat L karnitin a co to je.

Co je a proč je potřeba

Uveďme podrobněji popis L-karnitinu a jeho návod k použití pro hubnutí. Tato látka je přijímána sportovci, aby spálili přebytečný tuk. Často se nazývá vitamin B11. Tento název je však chybný. Droga je vlastně vitaminová. To se liší od vitamínů v jeho schopnosti syntetizovat v lidském těle.

Existují dva typy:

Pro ztrátu nadváhy vezměte pouze L-karnitin. Druhý druh je opakem. Může poškodit tělo. Syntetizoval L-karnitin v játrech a ledvinách z methioninu a lysinu. Poté se šíří po celém těle.

Recenze lékařů z L-karnitinu pro hubnutí jsou velmi dobré. Účinek léčiva je zaměřen na využití mastných kyselin. Pod jeho vlivem jednoduše spalují, uvolňují energii.

Ve většině případů L-karnitin vstupuje do lidského těla spolu s jídlem - masem a mléčnými výrobky. Rostlinná potrava této látky obsahuje velmi málo. Jeho syntéza závisí na vitamínech C, B3, B6, B9, železa a enzymech. S nedostatkem jakékoliv složky se proces syntézy stává nemožným. Z tohoto důvodu může člověk získat nadváhu. V takových případech se doporučuje používat L-karnitin odděleně ve formě léků. Který L-karnitin je lepší - v tabletkách nebo v tekutině, budeme dále analyzovat.

Výhody a účinky na tělo

L-karnitin má různé vlastnosti:

 • popáleniny přebytečného tuku;
 • ovlivňuje duševní bdělost;
 • má anabolický účinek;
 • ovlivňuje činnost srdce a cév;
 • podporuje detoxikaci.

Pokud jde o indikace pro použití L-karnitinu pro ženy, je zde třeba vzít v úvahu některé nuance. Zvláště ti, kteří se chystají stát matkou.

Uvažujme, jaký přínos a poškození přináší L-karnitin, ať už má kontraindikace.

Spalovač tuků

Lék pomáhá udržet váhu člověka v normálním rozmezí, spalování tuků, transformaci na energii. Je důležité neustále udržovat svou rychlost v těle. Pamatujte, že s věkem se koncentrace této látky v těle stává méně.

Dopad na duševní aktivitu

Pozitivní zpětná vazba od lékařů o použití tablet L-karnitinu. Bylo zjištěno, že užívání 2 g léku denně po dobu 6 měsíců zlepšuje duševní bdělost, zvyšuje duševní vytrvalost na vysoké zatížení. Má také neurotrofický účinek, obnovuje tkáň nervových buněk.

Anabolický účinek

Jaké je použití L-karnitinu ve sportovní výživě? Pro zvýšení podílu svalů v těle. Tato látka je velmi účinná v procesu "sušení", rozpouštění tuku a udržení svalové hmoty.

Akce na kardiovaskulárním systému

Lék snižuje cholesterol, neumožňuje rozvoj aterosklerózy. Zabraňuje infarktu myokardu a mrtvici. On je často doporučován pít pro srdeční choroby, hypertenzi, diabetes, anorexii, thyrotoxicosis, jako další nástroj.

Také levá malba je dobrým antioxidantem a neuroprotektorem. Posiluje imunitní systém, zabraňuje osteoporóze.

Detox

Dokonale odstraňuje strusky. Jeho účinnost je prokázána při otravě alkoholem a intoxikaci drogami.

Kontraindikace a možné vedlejší účinky

Ti, kteří chtějí vědět, jak užívat L-karnitin pro hubnutí, by měli být obeznámeni s recenzemi kontraindikací a možnými vedlejšími účinky.

V zásadě je látka naprosto bezpečná, pokud dodržujete správné dávkování. Tato potravinářská přídatná látka je netoxická, nezpůsobuje závislost, ale nedoporučuje se užívat, když:

 • kojení;
 • intolerance potravinových proteinů;
 • vyčerpání těla v důsledku dlouhodobého půstu;
 • onkologie;
 • plánování těhotenství.

Pokud jde o vedlejší účinky, mohou být následující:

 • průjem;
 • abdominální křeče;
 • zvracení a nevolnost;
 • poruchy spánku;
 • uremie;
 • alergická vyrážka;
 • křeče.

Obsah v produktech

Přírodní L-karnitin se nachází v následujících produktech:

 • zvěřina a hovězí maso;
 • vepřové a králičí maso;
 • drůbeží maso;
 • ryby;
 • mléčné výrobky, sýry, mléko;
 • houby;
 • nejméně této látky se nachází v zelenině, ovoci, ořechech a obilovinách.

Nejlepší lék na hubnutí

K dispozici v různých typech chemických sloučenin. Před použitím byste se proto měli rozhodnout, který L-karnitin je lepší koupit.

 • Tartrát je nejaktivnější forma s vysokou biologickou dostupností. Při požití do trávicího systému se tartrát rozštěpí na dvě složky: čistý obraz a kyselina vinná. Každá část je asimilována svým vlastním způsobem. Při rozhodování o tom, který L-karnitin si vybrat, musíte zvážit, jak zhubnout. A ukazují, že je to Tartrat, který podporuje hubnutí lépe než kdokoli jiný.
 • Acetyl. Tento typ se objevil v prodeji v poslední době a liší se tím, že obsahuje acetylovou skupinu. Výrobci se snažili zlepšit biologickou dostupnost látky, její stravitelnost, ale nedosáhli požadovaných výsledků. Výhodou acetylkarnitinu je, že snadno překonává hematoencefalickou bariéru. Stimuluje metabolismus, zlepšuje paměť a myšlení.
 • Fumarat. Sloučenina L-karnitinu v této formě má negativní biologickou dostupnost. Fumarát se vyrábí kombinací kyseliny fumarové s čistým levým karnitinem. Levokarnitin pro hubnutí, také známý jako L-karnitin, je podle hodnocení hubnutí vynikající, ale v kombinaci s kyselinou fumarovou se snižuje jeho lipotropní účinek. Výhodou fumarátu je jeho příznivý vliv na kardiovaskulární systém.
 • Propionyl je ester karnitinu spojený s aminokyselinou glycinem. Propionyl se podílí na metabolismu lipidů. Zlepšuje syntézu oxidu dusnatého. Tato látka působí jako vazodilatační činidlo. Proto se užívá pro ischemii, srdeční selhání, intermitentní klaudikaci. Tato látka má navíc antioxidační vlastnosti. Propionyl zlepšuje syntézu testosteronu a zvyšuje vytrvalost snížením hladiny kyseliny mléčné po cvičení.
 • Karnitinchlorid je v medicíně znám 50 let. Úplně první forma byla chlorid. Dnes už není poptávka. Chloridová forma obsahuje nejen L-karnitin, ale také jeho protiklad - D-karcinin. Výsledkem je LD-karnitin, který se úspěšně používá v neurologii, ale ne ve sportu. Chlorid karnitinu je samozřejmě dostupný dnes, ale pouze pro lékařské účely.
 • Vyčistěte. Mezi atlety se čistý karnitin nazývá základní nebo klasický. Podle jeho biologické dostupnosti není horší než tartrát, ale cena takového L-karnitinu pro hubnutí je poněkud nižší.

Což je účinnější - tekuté nebo v kapslích

Doplněk stravy má čtyři formy:

Nejčastěji můžete najít tablety na prodej, například, vitamin L-karnitin 500 mg v tabletách. Velmi oblíbené jsou také kapsle.

Nejúčinnější je však kapalná pitná forma. Kapalný lék je dobře vstřebáván, ale může obsahovat sladidla a barviva, která mohou způsobit rozrušení trávicího traktu. Nicméně zpětná vazba na tekutý nápoj L karnitin - pouze pozitivní.

S ohledem na příjem L-karnitinu v hubnutí kapsle, hodnocení lékařů o nich jsou také velmi dobré. Kapsle jsou také dobře absorbovány, ale o něco pomalejší než kapalný přípravek. Mohou se omýt vodou, džusem nebo teplým čajem. Lék v kapslích je lepší kombinovat s aerobním cvičením.

Jak brát hubnutí

Promluvme si o tom, jak pít kapalný L-karnitin pro hubnutí, jaké jsou jeho dávkování a návod k použití.

Sportovci musí vypít 1200 mg léku denně. Tato dávka může být rozdělena na dvě stejné části. Člověk by měl pít před jídlem. V tomto případě můžete užívat pilulky nebo tobolky.

Jak užívat L-karnitin před cvičením? Před tréninkem je lepší pít tekutý lék. Obecný model spotřeby vypadá takto:

 • 200 mg ráno před snídaní;
 • 200 mg na oběd;
 • 200 mg před obědem;
 • 600 mg 30 minut před cvičením.

Nedoporučuje se kombinovat s guaranou a kofeinem. Důvod je jednoduchý - karnitin sám o sobě má stimulující účinek.

Teď pojďme mluvit o tom, jak se spalovačem tuků L-karnitin pro hubnutí není sportovci, vzhledem k hodnocení hubnutí. V tomto případě vypijte 1-2 tobolky nebo tablety 3x denně s jídlem. Pokud je tělesná hmotnost výrazně překročena, je možné denní dávku zvýšit o 1,5-2 krát. Pít lék by měl být do jednoho měsíce. Po - měsíční přestávce, a pak můžete znovu vypít kurz, abyste výsledek upevnili.

Má smysl si vzít bez tréninku

Jak se L-karnitin spalovač tuku bez cvičení, jaké recenze o této metodě hubnutí? Okamžitě odpovězte - negativní hodnocení. Pokud budete mít spalovač tuku a ležet na pohovce, pak to prostě nebude fungovat.

Proč Důvodem je působení léku. Syntetizuje mastné kyseliny tak, že mohou "vypálit" aerobní cestou. To vyžaduje přítomnost kyslíku v tkáních. Pokud není anaerobní zátěž, pak by výsledek neměl být očekáván. Proto, bez cvičení prostě nemůže udělat.

Jak si vybrat a kde koupit

Existuje mnoho výrobců, takže je důležité mít dobrou představu o tom, která droga je lepší a kde ji můžete koupit. Za prvé, tento doplněk stravy je volně dostupný na internetu, stejně jako v běžných lékárnách. To se však týká tablet a tobolek. Ampule a kapalná forma se však prodávají především ve sportovních prodejnách.

Nyní se obracíme na výrobce:

 • Levokarnil Evalar. Recenze výroby Levokarnil Evalar pouze pozitivní. Sportovci si všimnou, že tento doplněk dokonale zaplní tělo energií. Je to velmi důležité pro sport a "spalování" nadbytečného tuku. L-karnitin pro hubnutí vypadá jako z Evalaru, je vidět na fotografii, má poměrně nízkou cenu a má většinou pozitivní hodnocení spotřebitelů.
 • Carnitone. Pozitivní jsou také recenze Carnitonu na hubnutí. Ve skutečnosti se jedná o doplněk stravy, který vyrábí mnoho společností, a to jak domácích, tak zahraničních. Carniton snižuje únavu, dodává sílu, urychluje metabolismus, zlepšuje svalový tonus, snižuje metabolismus tuků a snižuje celkovou tělesnou hmotnost.
 • Arneby L-karnitin. Další lék, který má spoustu pozitivních ohlasů, je Arneby L-karnitin. Může být užíván nejen pro hubnutí, ale také pro udržení celkového zdraví. Tento doplněk stravy pomáhá zvýšit svalovou hmotu.
 • Solgar L-karnitin. Recenze L-karnitinu vyráběné Solgarem jsou docela dobré, i když to stojí hodně. Samotný lék má vynikající kvalitu a přispívá k urychlení spalování tuků.
 • Levarnitin. Jaká je cena levého karnitinu, je jeho návod k použití odlišný? Levokarnitin je dostupný v různých formách. Lék bude působit pouze v kombinaci s fyzickou námahou a vyváženou stravou. Když děláte fitness s paralelním příjmem levého karnitinu, nadváha bude rychlejší.

Výsledky výzkumu

Nedávné studie ukázaly, že ve skutečnosti tento lék není tak neškodný, jak si všichni myslí. Američtí vědci zjistili, že tato látka přispívá k rozvoji a progresi aterosklerózy. Ale viníkem není samotná látka, nýbrž některé bakterie, které „žijí“ v lidském střevě. Zpracovávají L-picturein za vzniku aktivního metabolitu, trimethylamin N-oxidu nebo TMAO. Jedná se o silný toxin, který ničí stěny cév a vede k tvorbě plaků. Vegetariáni v procesu výzkumu koncentrace toxinu jsou nižší, vzhledem k zvláštnostem jejich výživy.

Aterosklerotické plaky však nejsou vytvořeny během jednoho dne. Trvá roky. Proto krátkodobé užívání léku nemůže ovlivnit stav cév.

Stanoviska odborníků

Odborníci říkají, že lidé, kteří se aktivně podílejí na sportu, musí tento doplněk užívat. S ním můžete rychle obnovit napájení po značné zátěži. Díky této látce se sportovec po tréninku necítí letargicky.

Odborníci navíc poznamenávají, že cyklické užívání aditiva není nutné. Může být používán pravidelně, přesně podle dávkování. Přípravek by měl být před tréninkem opitý. Také bychom neměli zapomínat, že tělo je velmi rychle vstřebáváno.

Odpovědi na nejčastější dotazy

Jak pít tekutý vitamín L-karnitin v ampulích ve dnech, kdy není cvičení?

Lék lze užívat denně 2-3 krát denně nalačno pro dobré zdraví. Pro zlepšení atletického výkonu by měl být preferován acetyl L-karnitin.

Můžu pít s hořáky?

Nedoporučujeme kombinovat tento doplněk stravy s hořáky. Spalovače tuků navíc působí na lidské tělo není nejlepší způsob.

Pomůže tento doplněk při budování svalů v kulturistice?

Samo o sobě, droga nepřispívá k znatelné zvýšení svalové hmoty během kulturistiky, pokud nechcete provádět fyzickou aktivitu. Samozřejmě, že látka zlepšuje výsledky v atletice. Nicméně, kulturisté k dosažení hmatatelného účinku nemůže dělat bez bílkovin.

Můžu vzít nezletilé?

Je to možné, ale zpravidla to není nutné. Ve většině případů je tento přípravek předepisován nezletilým osobám pro vzácná genetická onemocnění a pro obezitu.

Je zakázáno pít doplněk po odstranění žlučníku?

V podstatě ne. Musíte se však nejprve poradit se svým lékařem na toto téma. V každém případě, když zhoršení potřeby přestat užívat lék.

Výsledky a recenze

Eugene, 23 let:

„Pila jsem L-karnitin po dobu 6 týdnů a pracovala jsem na stacionárním kole, běžela jsem ve večerních hodinách. Neměl silně přepracovanou práci, ale v důsledku toho ztratil 12 kg. Skvělý výsledek! “

„Všimla si účinnosti doplňku při tréninku a stravě. Ale jen během tréninku droga nedala žádné výsledky. Pouze přidání stravy umožnilo dostat se ze země. "

Vladimir, 39 let:

„Důrazně doporučuji každému, aby si zkontroloval své zdraví předtím, než tento lék vezme. Začal jsem skočit do tlaku, i když předtím to nebylo. Bylo zjištěno, že tělo samo produkuje karnitin. Pokud je to dost, pak další technika může poškodit.

Video

Jak se z tohoto videa dozvíte, jak L-karnitin a jak ho zhubnout?

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí a aktivní spalování tuků

Levokarnitin (L-karnitin) je jedním z nejznámějších a neškodných doplňků výživy pro hubnutí. Používá se jak při sušení, tak při hromadném získávání, v boji proti přebytku podkožního tuku pro získání dodatečné energie v kulturistice. V tomto článku budeme podrobně analyzovat, jak správně užívat L-karnitin a jaké formy, v kombinaci se sportovními doplňky výživy a dietou, zajistí efektivní hubnutí.

Jak funguje aditivum?

Farmakologický účinek

Přírodní látka l-karnitin, podobná vitamínům B, se syntetizuje v těle a nachází se ve svalech a játrech. Levokarnitin je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií, podporuje tvorbu ATP - tedy energie. S přídavkem doplňků zrychlil štěpení mastných kyselin na energii, a to jak pod zátěží, tak pro tělo.

Indikace

Ve sportu pijí lék proti nadváhy a jako další energii. V lékařství se používá pro nedostatek L-karnitinu v těle dospělých a dětí, pro onemocnění ledvin, kardiovaskulárního systému a v gastroenterologii, pro vysokou kyselost a gastritidu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

I když je látka neškodná, protože je syntetizována samotným tělem, přebytek denní rychlosti a dlouhý průběh může narušit funkci ledvin, znakem vedlejších účinků léčiva bude pocit zánětu v ledvinách. Musí okamžitě přestat užívat doplňky stravy.

Také není vyloučena individuální nesnášenlivost na lék, který je doprovázen zvracením, nevolností, zvýšeným krevním tlakem, silným zápachem moči, křečemi. S příznaky individuální intolerance by měl odmítnout příjem L-karnitinu.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí?

Každý výrobce používá jinou formu L-karnitinu a přidává různé nečistoty, takže návod k použití bude poněkud odlišný. Na balení najdete doporučení pro odběr 1 až 3 g látky denně.

Existuje několik forem uvolňování látky - v kapslích, tabletách, prášku a v kapalné formě. Prášková a kapalná forma (pokud je to žádoucí) musí být ředěna ve vodě, nejlépe před použitím, roztok neuchovávejte déle než 2 hodiny.

Počet a metody technik

Ve dnech školení:

 1. Nejúčinnějším způsobem, jak tento doplněk použít, bude užívání 2 g L-karnitinu 30-40 minut před silou nebo kardio tréninkem. Během zátěže je nutná velká koncentrace látky v těle. Nejlepší je užívat elkarnitin pro hubnutí před cvičením, protože trvá 40 minut, než se akce spustí a příjem během tréninku a po tréninku bude neodůvodněný kvůli pozdnímu „vznícení“, kdy již není nutná energie. Když aerobní cvičení poskytuje větší spotřebu mastných kyselin, proto se spaluje více tuku. Před anaerobním cvičením se používají také 2 g léčiva, které zajistí produkci ATP - nezbytnou pro udržení energie během silového tréninku. V obou případech je nutné provést před tréninkem. Látka bude pokračovat v činnosti a po cvičení po dobu 2-3 hodin a po 4 hodinách zcela odstraněna z těla.
 2. Při dvou trénincích denně se denní dávka dělí na dvě části (každá 1 g) a trvá 30-40 minut před zátěží.

Dny odpočinku

Chcete-li zlepšit spalování tuků na non-trénink dnů a překážky vstřebávání tuku z potravin, je třeba pít 1 g dvakrát denně. První dávka L-karnitinu je ráno po jídle (je lepší vzít si acetát před jídlem), podruhé na oběd nebo před spaním. V noci pokračuje ve své činnosti, přenáší mastné kyseliny, takže tělo ve snu nespotřebovává glykogen a svalové bílkoviny, ale tuky. V tomto případě pomáhá nejen snižovat hmotnost, ale také předcházet katabolismu (svalový rozklad).

Průběh přijímání by neměl překročit 2 měsíce, optimální průběh bude 1-1,5 měsíce, po kterém byste měli udělat 2-4 týdny odpočinku. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, vezměte si odpočinek po dobu 2 týdnů, po kterých můžete přidat spalovače tuku do průběhu L-karnitinu. Recepční cykly jsou nezbytné, aby si tělo na látku nezvyklo, jinak léčivo nedává žádné výsledky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin je dokonale kombinován s dalšími bezpečnými doplňky, jako jsou: BCAA, Omega-3, s proteiny, tyto výživové doplňky slouží jako vynikající zesilovače účinků spalování tuků.

Omega-3 mají jedinečný molekulární řetězec, který je schopen vázat volné mastné kyseliny, přičemž obě léčiva urychlují vylučování tuků.

Proteiny a esenciální aminokyseliny zlepší svalovou výživu během cvičení, obohatí denní stravu a zabrání rozpadu svalových bílkovin.

L-cartitin může, a měl by (pokud chcete urychlit proces hubnutí), užívat společně s hořáky na tuky, jako jsou lipotropika a termogenika.

Drogy lze opít společně - ráno a odpoledne. Například, začněte brát spalovač tuků ráno (1 krát denně) s 1 g L-karnitinu po jídle. Druhá porce je odebrána na oběd nebo před tréninkem. Druhý příjem spalovače tuku je postupně spojován v době oběda (po jídle) nebo před tréninkem (s 1 g L-karnitinu). Nepřekračujte denní dávku spalovače tuků, neberte si lék večer, i když trénujete pozdě. Jinak můžete způsobit nespavost, podrážděnost, arytmii.

L-karnitin je kombinován s jinými látkami syntetizovanými v těle, včetně kreatinu. Ale tento doplněk funguje dobře pro přibývání na váze, protože kreatin je schopen zadržet tekutinu ve svalech, což jim dává větší sílu zvednout hodně váhy. Kreatin vám umožňuje získat svalovou hmotu a hromadit tekutinu, takže při hubnutí není příjem vhodný. Během masového setu vám směs L-karnitinu, kreatinu, geyneru, někdy před-tréninkového komplexu, umožní rychle přibrat na váze, zatímco koktejl poskytne energii během cvičení a zabrání katabolickému efektu.

Jak užívat různé formy doplňků

Čistý 100% L-karnitin

Čistý koncentrát v prášku, který neobsahuje žádné další nečistoty, příchutě, je vynikající s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

V den budete potřebovat pouze 2 g prášku, který se zředí vodou nebo džusem (je možné pod anaerobním cvičením získat více energie ze sacharidů). Pro hubnutí je třeba čistou formu ředit ve 200 ml vody, hodinu před cvičením. Účinek se projeví asi po 40 minutách a účinek trvá 3 hodiny. V případě potřeby lze denní dávku rozdělit do dvou dávek (ráno, odpoledne nebo večer) po 1 gramu.

Kapalina

Tento formulář byste si neměli vybrat, pokud chcete zhubnout.

Existuje řada důvodů pro to, první, tato forma koncentrátu obsahuje sacharidy (cukr), v době spalování tuků je nutné výrazně snížit jednoduché sacharidy, a neměli byste je brát navíc ze sportovních doplňků.

Tato forma se odebere v hotové formě (jedna odměrka) nebo se míchá s malým množstvím vody. Obvykle 1 dávka této formy obsahuje 1000 - 1500 mg L-karnitinu, takové dávky mohou vyžadovat 2 denně, které mohou být odebrány před cvičením, nebo ráno a na oběd.

Tekutá forma by také neměla být užívána v noci, protože jednoduché uhlohydráty v kompozici se promění v tuk, a to silně odporuje vlastnostem L-karnitinu, který musí bojovat s tuky. Přípravek se také nesmí ředit léky proti obezitě (například reduxinem), které se prodávají pouze na lékařský předpis.

Tekutý koncentrovaný L-karnitin je vhodnější pro energetická zatížení, protože sacharidy v kompozici přidají extra energii a tělo bude spalovat přesně sacharidy, ne tuky. Tato forma je proto vhodnější než energie urychlovače hubnutí.

V kapslích

L-karnitin ve formě kapslí je také čistý, bez přísad, nečistot, sladidel. Tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, které vyžadují 4 denně. Před tréninkem se denní dávka podává jednou za 30-40 minut. Ve dny odpočinku se doplňuje 2 kapsle 2x denně po jídle (první dávka ráno, druhá oběd nebo v noci). Kapsle se omyjí sklenicí vody.

Prášek

Prášková (bílá krystalická) látka se zředí vodou nebo, pokud je to žádoucí, šťávou. V této formě výrobci přidávají vitamíny, další spalovače tuků (guaranu, efedrin, kofein), zvýrazňovače chuti. Jedna část se rovná jednomu odměrku poskytnutému výrobcem. Sportovci musí zředit porci (ne více než 2 g L-karnitinu) ve 250-300 ml vody, trvat 40 minut před tréninkem.

V pilulkách

Tato forma L-karnitinu se nachází v lékárnách, jeho nevýhodou je nízká dávka látky v jedné tabletě, takže lékárenská forma není na rozdíl od doplňků sportovní výživy tak výhodná a pohodlná. Lék se užívá podle návodu, nepřekračuje denní dávku. Užívá se také jednou před tréninkem po dobu 30-40 minut, nebo v klidu (denní dávka je rozdělena do dvou dávek). Lék se opláchne vodou.

V ampulích

Je to forma vysoce koncentrovaného kapalného L-karnitinu, připraveného k použití. Pokud je to žádoucí, může být ampule zředěna ve sklenici vody. Vezměte jednu ampulku 40 minut před tréninkem. Forma ampulí různých výrobců je velmi rozdílné složení a dávkování. V jedné společnosti může jedna ampulka obsahovat od 1000 mg do druhé až do 3000 mg látky. Můžete také najít čisté formy, nebo s přidáním sacharidů (fruktóza, kyselina mléčná). Pro hubnutí je třeba zvolit formu bez sacharidů, s dávkou 2000 mg látky v jedné ampulce.

L-karnitin tartrát

Tato neesterová forma l-karnitinu a kyseliny vinné se rychle vstřebává v těle, na rozdíl od L-karnitinu, a je zadržována déle v krvi. Forma se často vyskytuje u mnoha výrobců sportovní výživy. Vezměte tuto skupinu pro snížení hmotnosti lepší v kapslích nebo v čistém (100%) prášku, jako obvykle, nepřesahujícím dávku 2 g denně.

Acetyl

Etherová forma L-karnitinu s přidáním acetylové skupiny. Tato forma je absorbována rychleji než L-karnitin, ale je také odvozena mnohem rychleji. To je také často používáno ve sportovní výživě, protože L-karnitin, po přijetí této formy, není přetrvávat v krvi po dlouhou dobu, je lepší dávat přednost neetherové formě (L-karnitin, L-karnitin tartrát).

Propionyl

Etherová skupina s přídavkem propionylové skupiny. Podobně jako acetyl, i tato skupina se rychle vstřebává a působení etheru není prodlouženo. Formulář není výrobci často používán.

Fumarat

Obsahuje fumarovou skupinu v kompozici, která zlepšuje vstřebávání L-karnitinu, má antioxidační vlastnosti.

Závěr: Která forma je lepší?

Pro hubnutí je nutné zvolit neetherové skupiny (čisté nebo tartrátové), které jsou v těle absorbovány mnohem lépe než etherové skupiny a obsah karnitinu v krvi po užití těchto doplňků je mnohem vyšší.

Je nutné zvolit formy v kapslích nebo ve formě čistého (100%) prášku. Jakákoliv forma karnitinu funguje mnohem lépe, když užíváte denní dávku 40 minut před cvičením, ale působí odlišně.

Nejvyšší koncentrace látky v krvi je po užití čistého L-karnitinu, jeho farmakologický účinek je mnohem vyšší ve srovnání s ostatními skupinami a nejvýhodněji pro snížení hmotnosti. Hlavní věc není překročit dávku v roce 2000 za den.

Jak se dívky

V mužském a ženském těle látka působí stejně, dávkování je také stejné pro každého. V přijetí není žádný rozdíl. Je důležité dodržovat denní normu, vzít látku včas a vyrovnat dietu, snížit množství tuku ve stravě.

Jaké výsledky očekáváte?

L-karnitin sám o sobě není schopen spalovat tuk, je to transportér mastných kyselin pro výrobu energie, který je nezbytný pro produktivní trénink zaměřený na spalování tuků.

Použití látky je to, že urychluje výrobu energie o 50%, tělo okamžitě "bere" tuky namísto konzumace glykogenu. Prvních 20 minut po zahájení tréninku svaly spalují glykogen (sacharidy), teprve potom začnou spalovat tuk jako palivo. S použitím L-karnitinu před cvičením (od začátku působení látky) začíná proces používání tuku okamžitě. To znamená, že doplněk urychluje proces spalování tuků dvakrát rychleji.

L-karnitin pracuje mnohem efektivněji se spalovači tuků a diety s vysokým obsahem bílkovin. Integrovaný přístup - doplňky, výživa a školení mohou vést ke ztrátě 3–5 kg měsíčně.

Doporučení pro hubnutí

1. Balanční dieta

Strava by měla obsahovat minimum tuku (10-20%), bílkovin (50-60%), sacharidů (30-40%). Rovnováha živin vylučuje možnost získání nadbytečného tuku, redukující sacharidy (kromě jednoduchých cukrů) zajistí energetický deficit, což urychlí proces používání tuků pro energetické potřeby těla. Neužívejte L-karnitin s tukovými potravinami, včetně živočišných tuků, konzumujte pouze nenasycené mastné kyseliny (Omega-3, 6, 9).

2. Zvýšení kardio zátěže

Aerobní cvičení umožní rychlejší využití tuků s příjmem L-karnitinu pro palivo. Kromě silového tréninku přidejte 3-4 týdenní kardiovaskulární trénink. Za jeden den můžete také kombinovat kardio a silový trénink. V tomto případě vezměte jednu dávku L-karnitinu (1 g) před kardio 30-40 minut, druhá - před silovým tréninkem. Průměrná délka kardio by měla být 40-45 minut intenzivního cvičení.

Další účinnou metodou spalování tuků s L-karnitinem bude provádět dvě kardiovaskulární cvičení denně po dobu 30-40 minut. Před prvním ranním cvičením vezměte 1 g L-karnitinu za 40 minut, proveďte kardio na prázdný žaludek, urychlíte a zvýšíte množství spalování tuků. Druhý trénink se provádí ve večerních hodinách. Vezměte 1 g látky 40 minut před druhou kardio, po zátěži nejezte. Povoleno brát části BCAA, aby se zabránilo spalování svalů. Pijte dostatek vody po celý den.

3. Proveďte kruhový a intervalový trénink.

Cvičení pro vytrvalost, můžete rychle spálit tuk, protože při tréninku s velkým počtem opakování bez odpočinku, budete potřebovat mnohem více energie, které mají být použity z depa. L-karnitin je nutné používat obvyklým způsobem - 2 g látky 40 minut před tréninkem.

Obsah karnitinu na 100 gv přírodních produktech

Samozřejmě není možné doplnit obsah L-karnitinu z přírodních produktů pro spalování tuků. Produkty spíše přispívají ke ztrátě hmotnosti díky vysokému obsahu bílkovin v kompozici, a co je nejdůležitější, nedostatku sacharidů.

Vysoká tabulka Elkarnitine Foods

Co je to L-karnitin a jak ho užívat?

Sportovní doplněk se dodává v různých formách: tablety, kapsle, tekuté

Popis látky

L-karnitin (levý karnitin) je aminokyselina, která je přítomna v lidském těle a přirozeně zrychluje a zlepšuje metabolismus.

Aktivně se podílí na procesech výroby energie z tuků. S jeho nedostatkem tělo ztrácí schopnost zpracovávat lipidy, což vede k obezitě, srdečním problémům.

L-karnitin zvyšuje vytrvalost a snižuje tělesnou únavu. Rovněž urychluje obnovu svalové tkáně po těžké fyzické námaze, pomáhá chránit vlákna před poškozením během tréninku.

Příjem látky ve formě výživového doplňku se doporučuje při praktikování jakéhokoli druhu sportu, ale zejména stojí za to věnovat pozornost těm, kteří se zabývají kulturistikou, fitness a aerobikem.

Běžné jsou dvě hlavní aplikace:

 1. Jako spalovač tuků pro ty, kteří se snaží ztrácet tyto libry navíc (ale pouze v kombinaci s fyzickou námahou).
 2. Zvýšit sílu imunity a mozkové aktivity.

Historie objevování hmoty

Ruský biochemik Gulevich V.S. společně s Krimberg R.P. nejprve obdržel tuto aminokyselinu ze svalové tkáně a omylem ji přisoudil skupině vitamínů B. Nicméně bylo jasné, že tělo je schopno tuto látku samostatně produkovat v ledvinách a játrech.

V procesu dalších studií karnitinu se začalo přičítat látkám nezbytným pro práci enzymů (koenzymů). Tento názor stále drží vědci.

Které produkty mají nejvíce?

Většina této aminokyseliny obsahuje následující produkty (na 100 g):

 • hovězí maso (95 mg);
 • hovězí steak (94,5 mg)
 • vepřové maso (27,7 mg);
 • slanina (23,3 mg);
 • kachna (18,4 mg);
 • losos (10 mg);
 • mléko (3,3 mg).

Použijte pro hubnutí

Použití L-karnitinu pro hubnutí je vhodné pouze v případě kombinace užívání léku a neustálé fyzické námahy (aerobik, rychlá chůze, běh, tanec, trénink na kardiovaskulárním vybavení). V opačném případě bude účinek opak: vyprovokujete silné a zbytečné zvýšení chuti k jídlu. Trvání cvičení by mělo být nastaveno na minimálně 25-30 minut, aby se aktivoval proces přirozeného vypalování lipidů. Užívání tohoto sportovního doplňku pomůže tělu přejít na těžbu energie z tukových zásob.

Můžete zavést určitá omezení spotřeby sacharidů, například snížit jejich celkové množství v potravinách o 10%. Díky tomu je budete moci strávit rychleji, a proto mechanismus výroby energie z lipidů začne brzy.

Pro sportovce

Jak bylo uvedeno výše, levokarnitin pomáhá sportovcům chránit svaly před poraněním, která se často vyskytují během cvičení. Také příjem látek zvyšuje vytrvalost těla v důsledku energie uvolněné v procesu spalování tuků.

Chcete účinnou aerobní metodu pro spalování tuků? Naučte se - jak skákat přes švihadlo, jak zhubnout.

Zde je pracovní program pro čerpání křídel.

Příjem doplňků stravy s L-karnitinem ve sportovní výživě je podobný jejich příjmu pro hubnutí, s výjimkou dávek a četnosti podávání, ale více o tom později.

Mezi „výhody“ doplňku stravy pro ty, kteří mají rádi sport, patří také:

 • látka vám umožňuje šetřit zásoby glykogenu v těle;
 • snižuje pocit hladu, který je zvláště výrazný po cvičení;
 • pozitivní vliv na stav srdečního svalu;
 • s pravidelným přijetím snižuje zranění;
 • skladuje zásoby BCAA a jiných aminokyselin.

Levý karnitin je zároveň přijatelný pro další sportovní doplňky. V současné době vědci neidentifikovali omezení týkající se používání jiných spalovačů tuků, anabolických steroidů a doplňků.

Odrůdy

Na policích najdete tyto druhy sportovních doplňků:

 1. Acetylkarnitin.
 2. Fumarát L-karnitinu.
 3. Tartrát levokarnitinu.
 4. Propionylkarnitin.
 5. Čistý karnitin.

První typ se doporučuje pro aktivní činnost mozku, aby se zlepšilo myšlení, protože snadno proniká do mozku. Druhý druh bude velmi přínosný pro kardiovaskulární systém.

Třetí typ se snadno rozpustí v těle, rozkládá se na kyselinu vinnou a čistou přísadu. Nejčastěji pro hubnutí použít. Propionylová verze doplňku je zaměřena především na zlepšení práce cév, pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních. V čisté formě je aditivum podobné v působení na vínan levého karnitinu.

Jak se chovat?

Když intenzivní zátěž levarnitinu získaného z potravy nemusí být pro tělo dostačující

Za prvé, pojďme zjistit, kolik L-karnitinu tělo potřebuje, aby v zásadě. V tkáních pruhovaných svalů a lidských jater je obsaženo celkem asi 25 g této látky. Denní potřeba tělesa je 0,2-0,5 g, se zvýšeným zatížením se zvyšuje na 1,5-2 g.

Částečně zásoby L-karnitinu se doplňují jídlem bohatým na proteiny. To může být bílé kuřecí maso, ryby, tvaroh, pšeničné klíčky, atd. Nicméně množství látky přicházející "venku" často není dostačující (zejména pro sportovce). Jeho nevýhodou je přesně to, co umožňuje doplnění různých doplňků stravy.

Dávky se vybírají pro každý jednotlivý případ v závislosti na stavu těla, stupni stresu a zvoleném léku. Výrobci často uvádějí pokyny pro odběr potravinářských přídatných obalů, které by neměly být opomíjeny.

Obecná doporučení pro použití

Trvání užívání tekutého L-karnitinu může být 1-1,5 měsíce s možností opětovného absolvování kurzu během 2-3 týdnů. Doba užívání doplňku stravy v tabletách je 2-6 měsíců.

Povoleno opakovat až 4-6 kurzů ročně. Více než 6 měsíců na užívání léku se nedoporučuje. Přípravky s levokarnitinem se nedoporučují během kojení a těhotenství kvůli nedostatečným údajům o účinku léčiva na dítě.

Jak vzít látku v kapalné formě?

L-karnitin je dostupný v kapalných (roztocích, sirupech, speciálních nápojích, ampulích) a pevných formách (tablety, kapsle). Aditivum je prezentováno jak na trhu doplňků stravy, tak na trhu s drogami (Elkar a další).

Tam je vynikající způsob sušení těla pro dívky.

Tekutý levokarnitin (obvykle acetyl-levokarnitin) je doporučován lékaři a odborníky na výživu, aby vitamínové koktejly užívali mezi "hlavními" jídly nebo 20 minut před jídlem. Nesmíte ho používat na zcela „prázdném“ žaludku, abyste se vyhnuli negativním důsledkům pro gastrointestinální mikroflóru. Lék se doporučuje konzumovat v 1. polovině dne (ideálně mezi snídaní a odpolední svačinou), protože výroba velkého množství energie během příjmu může způsobit problémy se spánkem.

Před tréninkem je obzvláště vhodné užívat doplněk v tekuté formě (pohodlí dávkování, příjemná chuť, není třeba hledat něco k pití doplňku).

Jindy jsou výhodnější kapsle nebo tablety. Výrobci zřídka vyrábějí čistý elkarnitin v kapalné formě: v takových přípravcích jsou často přítomna sladidla a aromatické látky. Tato forma uvolnění je dražší než ostatní.

Jak si vzít doplněk v pilulce nebo prášku?

Pravidla pro užívání L-karnitinu v pilulkách nebo prášku se obecně neliší od doporučení pro užívání léčiva v tekuté formě. Stojí za to věnovat pozornost obsahu látky v jedné tabletě nebo tobolce. Odborníci na výživu doporučují pít látku se šťávou nebo nesycenou minerální vodou.

Ve formě tablet je léčivo absorbováno tělem o něco déle než u kapalné varianty.

Tablety jsou vhodnější pro příjem, aby se normalizovala činnost srdce. V boji proti „extra“ kilogramům a ve sportovním tréninku se doporučuje používat přísadu v kapalné formě.

Nezapomeňte, že při užívání levarnitinu v jakékoli formě uvolňování by mělo být omezeno používání přípravků obsahujících kofein, aby nedošlo k přetížení nervového systému.

Hlavní chyby

Jakýkoliv dietní doplněk vyžaduje pečlivou pozornost, pokud jde o správné používání. Výhody karnitinu budou minimální, pokud:

 1. Narušení optimální doby příjmu. Vrchol účinku léku nastává 20-30 minut po jeho použití. Účinek trvá až 2 hodiny. Snažte se použít sportovní doplněk alespoň 15-20 minut před tréninkem.
 2. Příliš malá dávka. V tomto případě je více než méně. Předávkování lékem může způsobit průjem, ale to jsou poměrně vzácné případy.
 3. Karnitin sám o sobě nepomáhá zhubnout nebo udržet kondici. Proto nezapomeňte na školení, správnou a vyváženou výživu.

Recenze sportovců o užívání doplňků

Na síti i v nejbližší posilovně se můžete setkat s lidmi, kteří v tréninku používají levý karnitin. Ve většině případů reagují pozitivně na tento sportovní doplněk, přičemž si všimnou, že nebude jednat, pokud sedí na gauči se založenýma rukama.

Ve skutečnosti existuje mnoho kritiků na světě, kteří odkazují na sporné studie o vlivu „nadměrných“ dávek sportovního doplňku na tělo sportovce. Domnívají se, že nemá smysl užívat karnitin z přírodních potravin, a všechny argumenty o jeho výhodách jsou jednoduše objednávkou reklamy a marketingu od výrobců sportovní výživy.

K dnešnímu dni o tom není žádný konsenzus. Současně existuje mnoho příkladů, které ukazují, že od doby, kdy se lidem podávají další dávky lidového koenzymu, se pokrok v tréninku v oblasti spalování tuků a zvyšování odolnosti výrazně zlepšil. Jaké jsou vaše zkušenosti s karnitinem? Myslíte si, že kritici nebo výrobci sportovní výživy?