Image

Jak užívat prášek L-karnitinu

Každý člověk, který má nadváhu, chce zhubnout. Chcete-li zhubnout tak, že nejen visí kosti zůstává na kosti, ale také, že tělo má svůdné krásné úlevy. Intenzivní trénink s dodržováním rigidní diety však vede k nedostatku živin, ztráta hmotnosti je obtížné zotavit se ze stresu, kognitivní aktivita se snižuje, protein se špatně vstřebává, objevuje se únava a deprese a dochází k selhání srdečního rytmu. Aby se tomu předešlo, v kombinaci s tréninkem a zdravou výživou, měli byste si vzít sportovní doplňky ve formě koncentrovaných přírodních extraktů - karnitinu.

Samozřejmě to může být také produkováno v samotném těle, ale toto množství je dostačující pouze pro optimální životaschopnost a rychlost jídla 2-6 gramů denně, vytáhnout bez přetížení žaludku, je téměř nereálná.

Proto sportovci používají prášek, tobolku, tabletu nebo tekutou formu karnitinu.

Pokusme se zjistit, co je to doplněk, a jak správně užívat L-karnitin v prášku.

Funkce l karnitinu

Výhody přísady v prášku, v jeho nízkých nákladech a dlouhodobém skladování. Je to bílá krystalická látka s charakteristickou nasládlou chutí, dokonale zředěná vodou nebo džusem. Jestliže užíváte elkarnitin v prášku správně, podporuje:

 • Oxidace tuků, jejichž degradace vede k nahrazení energie těla
 • Inhibice syntézy tuku
 • Zlepšení metabolismu
 • Potlačte únavu
 • Anabolická ochrana
 • Zlepšení fungování srdce
 • Nejlepší asimilace proteinových složek
 • Vzhled tělesného reliéfu
 • Zvýšení odolnosti
 • Produktivní výkon
 • Základní doporučení pro použití

Chcete-li pomoci přísadě dosáhnout požadovaných výsledků co nejdříve, musíte vědět, jak správně pít a karnitin prášek.

Lék působí především výhradně v souladu se zdravou výživou a aktivním životním stylem. V opačném případě bude regulovat pouze metabolismus a v důsledku toho zvyšovat chuť k jídlu, protože energie nebude doplňována kvůli ztrátě tuku.

Pokud jde o to, kolik a kdy je třeba užívat práškový l-karnitin - musíte dodržovat režim uvedený na obalu výrobku nebo postupovat podle následujících pokynů:

 1. Pro silový trénink, střídavě s kardiovaskulárním cvičením - ráno užívejte 1 mg léku, 20 minut před silovým tréninkem - 2 mg a 1 mg - 15 minut před kardiovaskulárním cvičením
 2. Aerobní trénink - ráno ráno 1000 mg doplňky, před tréninkem (20 minut) - 2000 mg
 3. Když trénink probíhá ve zvýšeném tempu pro nošení - 2 g ráno, 2 g před sportem, 2 g před obědem
 4. V klidu dny - 1 gram ráno

Existují případy, kdy aditivum bylo použito sportovci a to ve výši 15 gramů denně, ale stále nejlepší možností by nebylo více než 6 gramů za 24 hodin.

Příplatek je obvykle opilý asi měsíc, ve výjimečných případech - 2. Jinak, tělo, zvyknout si na dostatečné množství látky z drog, může zpomalit nebo zcela zastavit jeho přirozenou syntézu.

Je také důležité poradit se s gastroenterologem, jak používat l-karnitin v prášku a zda je vhodné aplikovat jej s ohledem na vlastnosti vašeho těla a těla jako celku.

L-karnitin: návod k použití a recenze lékařů

L-karnitin je aminokyselina, která je velmi populární mezi odborníky na výživu a prodejci sportovní výživy, protože umožňuje tělu zbavit se přebytečného tuku co nejrychleji a získat (pro ty, kteří mají organismus ve fázi vyčerpání). Další název aminokyseliny je vitamin B11 nebo BT. Má dobré anabolické vlastnosti, přispívá k lepší výživě buněk kyslíkem, ovlivňuje hromadění jódu ve štítné žláze, urychluje proces regenerace tkání.

L-karnitin se tvoří v těle (játra a ledviny) z methioninu a lysinu. Také jeho vstup do tkáně může být organizován pomocí potravinářských přídatných látek nebo použitím určitých produktů.

Sportovci aktivně používají L-karnitin během sportu.

Také L-karnitin zvyšuje odolnost během tréninku, nasycuje svaly energií a není škodlivý.

Opakovaně provedené studie potvrdily přínos této aminokyseliny pro lidské tělo, zejména pro kardiovaskulární systém.

Kdo se doporučuje pro užívání L-karnitinu?

L-karnitin mohou být aktivně používány těmi, kteří jsou na dietě, stejně jako sportovci ke zlepšení výkonnosti těla a zlepšení profesionálních výsledků. Z lékařského předpisu ho mohou používat lidé s nedostatkem aminokyselin v těle: starší lidé se soustředí a zpomalují stárnutí mozku, osoby s onemocněním srdečního svalu. Také aminokyseliny obvykle potřebují těhotné, kojící matky, malé a předčasně narozené děti, novorozence. Lék je často předepisován v komplexní léčbě.

L-karnitin: jak se chovat?

L-karnitin se prodává ve formě tablet, sirupů, kapslí, proto jsou způsoby použití odlišné.

Jak se v tekuté formě?

Tekutá forma - sirup a ampule. Příjem sirupu není kombinován s jídlem. Doporučuje se, aby sirup nebyl zředěn vodou, ale pokud je to nutné, vypijte jej později.

Dospělí užívají L-karnitin třikrát denně po dobu pěti mililitrů (jedna odměrka). Sportovcům se doporučuje, aby si bezprostředně před začátkem tréninku užili jednu dávku - 15 mililitrů (odměrku). V tomto případě aminokyselina účinněji přispívá ke zvýšení svalové hmoty, vytrvalosti a dosažení výsledků.

Trvání léku - od čtyř do šesti týdnů. Pokud výsledek není splněn, kurz se opakuje po týdenní přestávce.

Lékař předepíše sirup pro děti do 1 roku věku, s dávkou 10-20 kapek najednou. Děti od jednoho do šesti let zvyšují jednorázovou dávku na 20-27 kapek. Děti od šesti do dvanácti let mají 2,4-2,5 mililitrů. Trvání recepce - ne méně než jeden měsíc. Počet recepcí za den - 2-3. Mezi jednotlivými kurzy se koná týdenní přestávka, po opakovaném opakování kurzu.

Široká a reliéfní záda je vizitkou zkušeného sportovce. Vše o tréninku nejširších zádových svalů zde.

Užívání L-karnitinu ve formě tablet

Lék se podává orálně. Tablety se nedoporučují žvýkat ani rozdrtit, je nutné je pít úplně, pitnou vodu. Trvání léku a dávkování určuje lékař na základě celkového stavu těla.

Dospělí obvykle užívají 200 až 500 miligramů L-karnitinu dvakrát až třikrát denně. Sportovci dost 500-2500 miligramů drogy před tréninkem. Levokarnitin je lepší, aby kurzy, s ohledem na přání lékaře. Dlouhodobé užívání (déle než šest měsíců) je nežádoucí.

Přijetí levého karnitinu ve formě kapslí

Droga se užívá orálně. Kapsle se neotevře, polkne se celá, opláchne se vodou. Dospělí doporučuje dávku 200-500 miligramů dvakrát až třikrát denně. Pro sportovce je jeden trik dostačující před začátkem tréninku, v dávce 500-2500 mililitrů. Lék je užíván na kurzech, ne déle než šest měsíců. Délka jednoho kurzu je 4-6 týdnů. Poté se provede přestávka a v případě potřeby se trasa opakuje.

L-karnitin: vedlejší účinky

Přijetí levého karnitinu, nicméně, jako každá jiná aminokyselina, způsobí téměř žádné vedlejší účinky. Velmi vzácně, někteří lidé mají alergické reakce, došlo k porušení trávicího systému. L-karnitin však může způsobit svalovou slabost, bolest břicha, zvracení, nevolnost u pacientů s urémií. Také zavedení léčiva žílou může být doprovázeno nepohodlí. Extrémně vzácné případy výskytu specifického zápachu z těla po užití levého karnitinu.

L-karnitin: kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že aminokyselina nemá nepříznivý vliv na tělo, pacienti s určitými typy onemocnění by se měli vyhnout užívání léku bez předchozí konzultace s lékařem. Patří mezi ně osoby s:

 • Hypertenze.
 • Cirhóza.
 • Diabetes.
 • Onemocnění ledvin.
 • Periferní vaskulární onemocnění.
 • Také nedoporučujeme užívat lék těhotným ženám.

Lze L-karnitin koupit v lékárně?

Levokarnitin je k dispozici bez lékařského předpisu, takže s jeho akvizicí není problém. To je také vždy prodává v obchodech sportovní výživy. Cena léku začíná na 50 rublů a výše.

Pomáhá levokarnitin skutečně zhubnout?

Je třeba okamžitě říci, že užívání samotného L-karnitinu nepovede k požadovanému výsledku. Nicméně, po přečtení spoustu článků o hubnutí, dospějí k závěru, že to je dost. Tuto látku nahradí mnoho dívek a všech jídel.

Zapamatujte si základní tři pravidla, která vám pomohou zhubnout:

Buďte aktivní.

L-karnitin přispěje pouze k rychlému rozpadu tuků, zatímco budete hrát sport. Seznam činností je následující:

 • Chůze rychlým tempem
 • Tanec
 • Běh
 • Aerobní cvičení
 • Jízda na kole
 • Třídy v tělocvičně nebo doma
 • Jóga, Pilates

Sledujte dobu trvání tréninku.

Aby L-karnitin ovlivnil výsledek, musí trénink trvat nejméně 25 minut. Je nezbytné, aby byl aktivován přirozený proces spalování tuků, a pak léčivo převezme a proces posílí. To může být přijato jak před začátkem tréninku, tak během něj.

Nejvhodnější způsob, jak vzít lék v tekuté formě. Jeho činnost začíná nejrychleji.

Správná výživa


Správná výživa je velmi důležitá. Je nutné tělo upravit tak, aby sám aktivoval proces spalování tuků. Musíte mít jasný plán výživy. Například, jíst rozdrcené - pětkrát denně. Jíst potraviny bohaté na bílkoviny před tréninkem. Pamatujte si, že užívání léku by nemělo být kombinováno s přísnými a nízkokalorickými dietami, výsledek bude naopak.

Na konci tréninku první hodinu nejezte z jídla nic. Pak připravte proteinový koktejl nebo sníte dávku proteinového jídla.

Dodržováním těchto podmínek můžete výsledky dosáhnout rychleji. Jen pomocí L-karnitinu, sedícího na gauči, nic nedosáhnete.

L-karnitin pro hubnutí: recenze

Zde jsme pro vás shromáždili několik recenzí o léku z různých fór od sportovců i těch, kteří chtějí zhubnout.

Elena: L-karnitin pomáhá pouze tehdy, když cvičíte. Před tréninkem si vezměte lépe dvacet minut. Pokud ji pijete a budete ji stále jíst, pak nemusíte čekat na efekt. Lék je ideální pro ty, kteří jedí trochu, ale nevyhazují váhu. Jinými slovy, lék urychluje metabolismus. On rozhodně není škodlivý, viděl to mnohokrát, nic se nestalo. V tréninku pomáhá potit.

Masha: Pro hubnutí, nejúčinnější, jako pro mě - injekce. Vložil jsem je do 2,5 mililitru intramuskulárně do hýždí půl hodiny před tréninkem. Několikrát účinnější než pití.

Vitaliy: Mohu vám říci o procesu L-karnitinu. Tato látka transportuje mastné kyseliny do mitochondrií, ve kterých již dochází k jejich další dezintegraci. Zjednodušeně řečeno, L-karnitin pomáhá spalovat tuk, ale musíme si uvědomit, že pravidelná spotřeba snižuje účinek a nakonec ho snižuje na nulu. Tělo produkuje tuto látku nezávisle a když je přijímáno zvenčí, proces se časem zastaví. Jakmile přestanete užívat léky, tuk se začne hromadit ještě rychleji. A tak L-karnitin dává sílu tréninku i těm, kteří jsou příliš líní dělat všechno.

Technika dělání dřepu s činkou na ramenou, čtěte zde.

L-karnitin: recenze lékařů

A teď si přečtěte několik recenzí lékařů.

Zpětná vazba od lékařů známého programu o zdraví

Pro nezbytnou syntézu L-karnitinu je nutné brát velké množství dalších vitamínů: B3, C, B6, B9, B12, stejně jako aminokyseliny - methionin a lysin. Při nedostatečném množství těchto látek v těle se syntéza L-karnitinu zpomaluje, nebo dokonce úplně mizí.

L_Carnitin skutečně zvyšuje spalování tuků, snižuje hladinu cholesterolu, což ovlivňuje činnost srdce. Podporuje také duševní a fyzickou odolnost. Spotřeba léku snižuje stres, sportovci rychle získávají "suchou" hmotu.

Hodně karnitinu nalezené v červeném masu, tvaroh, sýr, ryby, kuře, mléčné výrobky. Během tepelného zpracování ztrácí ryby a maso hodně karnitinu.

Sportovci

Tableta L-karnitinu je platná 40 minut po použití. Užívání tablet před zahájením tréninku bude mít jen malý účinek. Je lepší pít sycené nápoje. Mohou být použity jak před tréninkem, tak i během něj. Ti, kteří užívají lék pouze na hubnutí, bez fyzické námahy, je lepší použít roztok v ampulce. Po 10 minutách začne roztok fungovat. Kromě toho je roztok v nádobách o objemu 500 mililitrů a nad mililitry a koncentrátech, které lze ředit ve vodě následujícím způsobem: 1 dávka na 300 až 400 mililitrů vody.

Lékárník

L-karnitin s vitamínem B2 je skvělý pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění, zmírňuje chronickou únavu a aktivně pomáhá očistit tělo během diety a cvičení. Cvičení s tímto lékem bude snazší.

Chanel

Nejlepší lékárníci světa a výrobci sportovní výživy po několik desetiletí se snažili vymyslet lék pro sportovce, který by jim umožnil co nejrychleji se zotavit. L-karnitin se stal takovým lékem. Podporuje soubor suché hmoty, udržuje ji pod dietními omezeními. Levokarnitin, vstupující do krevního oběhu, začíná přenášet mastné kyseliny do svalových buněk. Tělo nakonec dostává energii z vlastních tukových zásob. Sportovec v důsledku ztráty hmotnosti cítí nárůst energie a přibírání na váze.

Nyní víte o nebezpečích a výhodách L-karnitinu, které obsahují karnitin a jak je správně užívat.

Práškový karnitin

Levokarnitin, který je lépe známý jako l-karnitin, je látka související s vitamíny skupiny B. Je široce používán v medicíně pro korekci metabolických procesů. Vlastnosti karnitinu byly také užitečné pro sportovce, takže rychle získaly popularitu jako samostatný doplněk a jako součást vícesložkových léčiv.

Působení karnitinu v těle

Výrobci vyrábějí karnitin v prášku, kapslích, tabletách a kapalné formě. Rozdíl mezi nimi spočívá v rychlosti učení a poměru cena / výkon. Nejrychlejší způsob, jak vstoupit do těla, je tekutý lék, o něco pomalejší - L-karnitin v prášku, který je navíc levnější.

Klíčovou funkcí látky je transport mastných kyselin do mitochondrií buněk, kde jsou zničeny, následuje uvolnění energie. Díky této akci se L-karnitin často nazývá spalovač tuku a používá se pro hubnutí.

Další příznivé vlastnosti karnitinu:

 1. Zvyšuje fyzickou odolnost, zabraňuje nadměrnému hromadění kyseliny mléčné ve svalech.
 2. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
 3. Zvyšuje metabolismus proteinů a přispívá k růstu svalové hmoty.
 4. Zrychluje proces obnovy po stresu.
 5. Zlepšuje pozornost, paměť.
 6. Poskytuje odolnost proti namáhání.
 7. Posiluje kardiovaskulární systém.

Pro udržení normální hladiny karnitinu v těle je důležité jíst červené maso, ryby, mléčné výrobky. Zeleninová strava obsahuje mnohem méně látky, takže u vegetariánů je často pozorován nedostatek karnitinu. Příznaky nedostatku l-karnitinu jsou únava, srdeční selhání po fyzické námaze, bolest a třes svalů.

Vlastnosti použití karnitinu

Vzhledem k tomu, že je pro sportovce obtížné získat potřebnou denní dávku s jídlem, plus část látky je zničena během procesu tepelného zpracování, nebude zbytečné věnovat pozornost přísadám. Nezáleží na tom, jaký druh karnitinu budete používat: prášek, tobolky nebo tablety. Návod k použití je vyžadován ke čtení jakéhokoliv sportovního doplňku.

Ne každý ví, jak vzít karnitinový prášek. Především musí být rozpuštěna ve vodě nebo šťávě, takže tato forma uvolňování není vždy vhodná. Doporučuje se předem konzultovat s lékařem dávku l-karnitinu. Kvalifikovaný odborník vypočítá denní dávku látky v závislosti na váze sportovce, jeho stravě a nákladech na energii. V průměru se dávka pohybuje v rozmezí od 0,5 do 2,5 g.

Pokud budeme hovořit o tom, jak vzít L-karnitin prášek ve dnech volna ze sportovního zatížení, obvykle 1 g doplňku je opilý ráno. V tréninkových dnech závisí přijímací pravidla na intenzitě, typu povolání:

 1. Při střídavém tréninku silových a kardio tréninků používejte l-karnitin v prášku v množství 1 g ráno a pak dalších 2 g 20 minut před výkonem a 1 g 15 minut před kardio cvičeními.
 2. Pokud je náklad pouze aerobní, vypijte 1 g ráno a 2 g 20 minut před tréninkem.
 3. Před závodem používají sportovci 2 g karnitinu ráno, před tréninkem a před obědem.

Vědět, jak pít karnitin prášek, budete moci účinně zapojit a výrazně zvýšit dopad školení. Je důležité nezapomenout, že karnitin se doporučuje používat kurzy, pravidelně, jednou za 4-6 týdnů, je nutné vzít přestávky přizpůsobit tělo.

Pečlivě si přečtěte kontraindikace a vedlejší účinky karnitinu. Mezi nimi mohou být nevolnost, průjem, alergické reakce. Pokud pocítíte nepříjemné symptomy, měli byste snížit dávku nebo zcela opustit lék.

Karnitin je přijatelný pro použití s ​​jinými sportovními doplňky, například aminokyselinami BCAA, které chrání svaly před poškozením. Populární u sportovců a proteinových tyčinek s přídavkem karnitinu.

Na rozdíl od aktivní reklamy doplňků, karnitin je kvalitní pomoc při dosahování cílů, a ne jediný prostředek v boji proti extra librám. Užívání léku musí být kombinováno s pravidelnou fyzickou aktivitou, správnou výživou.

L-karnitin - návod k použití pro hubnutí nebo kulturistiku, dávkování, vedlejší účinky a cenu

L-karnitin je látka používaná pro hubnutí a normalizaci těla, je dostupná v tekuté, tabletové, sirupové formě. Návod k použití L-karnitinu říká, že jej mohou používat sportovci, děti a ženy k naplnění deficitu látky. Seznámit se s definicí složky, účinky na tělo, vedlejší účinky.

Co je L-karnitin

Podle lékařských údajů je L-karnitin látkou podobnou vitamínu syntetizovanou v lidských játrech a ledvinách z aminokyselin lysinu a methioninu. Pokud produkce není dost, pak můžete odstranit deficit tím, že některé potraviny nebo doplňky stravy. L-karnitin má ve složení podobné vitamínům B, proto může být nazýván vitamin B11. Přísada je populární mezi sportovci, odborníky na výživu, lékaři.

Látka byla poprvé izolována ze svalů osoby profesorem Krimbergem v roce 1905. V roce 1960 byli schopni syntetizovat lék umělými prostředky a o dva roky později byla definována role látky pro lidské tělo - schopnost přenášet mastné kyseliny s dlouhým řetězcem přes mitochondriální vnitřní membrány. Vědci zjistili, že L-karnitin je syntetizován tělem z lysinu, methioninu, železa, vitamínů B3, B6, B1 a C a některých enzymů.

Co je potřeba

L-karnitin tartrát hraje důležitou roli v metabolismu, energii, metabolismu tuků, transportu mastných kyselin do buněk. Vzhledem k pronikání tuku do mitochondrií buněk se spálí a tělo dostává potřebnou energii. Také látka podobná vitamínům plní tyto funkce:

 • zajišťuje koncepci, další vývoj a růst plodu, s jeho pomocí napomáhá procesům syntézy - to zajišťuje růst dítěte v normálním rozmezí, tvoří autonomní nervový systém, míchu a mozek;
 • zlepšuje zrakovou ostrost a funkci očí, zabraňuje vzniku šedého zákalu, zpomaluje přirozené procesy dystrofických změn v sítnicových cévách;
 • zlepšuje kvalitu spermií, poskytuje spermie s dostatečnou motorickou aktivitou, zachraňuje muže před neplodností.

Hlavní funkce a vlastnosti L-karnitinu

Kromě popsaných vlastností L-karnitinu má látka řadu funkcí, které by měl každý vědět:

 • spalování tuků, ztráta hmotnosti - urychluje odbourávání tuků, je neškodný spalovač tuků, používá se k boji proti obezitě v procesu hubnutí;
 • zvýšení psychické a fyzické energie - denní příjem pouze 2 g látky za půl roku významně zvyšuje fyzickou a mozkovou aktivitu, zvyšuje vytrvalost, tón, náladu a pohodu;
 • odolnost vůči stresu - snižuje pocit deprese, snižuje projev neuropatické bolesti, chrání nervovou tkáň před negativními účinky amfetaminu, glutamátu a amoniaku;
 • anabolický účinek - zvyšuje rychlost přírůstku svalové hmoty, stimuluje procesy obnovy a tvorby nových svalových vláken;
 • detoxikace - odstraňuje biogenní strusky z těla, toxiny, které se hromadí po oxidaci tuků a xenobiotik;
 • snížení cholesterolu - eliminuje tvorbu plaků na stěnách cév, zabraňuje zúžení a blokování cév, eliminuje riziko vzniku srdečního infarktu a mrtvice;
 • zlepšení kardiovaskulárního systému - chrání srdce a cévy před „škodlivým“ cholesterolem, odstraňuje toxiny, normalizuje metabolické procesy v myokardu, zvyšuje vytrvalost.

Formulář vydání

Existují různé možnosti:

 1. Tekutý L-karnitin je dostupný ve formě sirupu, nápojů, rychle proniká do svalů, určených pro děti. Délka přijetí je 1-1,5 měsíce s intervalem mezi 2 až 3 týdny. Je přijatelné přijmout 4-6 kurzů ročně. Vezměte mezi hlavní jídla nebo 20 minut před jídlem ráno. Z výhod plynoucí z rychlého zásahu minusů - krátkodobé akce.
 2. V ampulích - používá se při porážce srdečního svalu. Do injekcí nebo intravenózních kapiček. Indikace pro použití jsou ischemická cévní mozková příhoda, přechodný záchvat, účinky poranění mozku. Ampule se používají pouze v nemocnici - to je mínus. Z výhod lze nazvat okamžitou akcí.
 3. V kapslích - určených pro širokou škálu uživatelů, pijí vodou. Minus - tobolky, které tělo absorbuje déle. Plusy - vhodné pro hubnutí a před tréninkem přispívají ke spalování tuků.
 4. V tabletách - používá se k léčbě onemocnění srdce v dávkách předepsaných lékařem. Z minusů je zaznamenán dlouhodobý efekt, pro profesionály, možnost úpravy dávky s obsahem účinné látky.

Účinek L-karnitinu na tělo

L-karnitin je syntetizován tělem, takže častěji je dost peněz na podporu fungování všech systémů. Koncentrace složky se vyskytuje uvnitř kostry, jater, srdečního svalu. Úloha vitamínového léku se podobá vitamínům B. L-karnitin je aminokyselina, která se nazývá podmíněně nezbytná. Isomer karnitinu je D-karnitin, který je také produkován tělem a je obsažen v buňkách.

L-karnitin se používá k spalování tuků, transportu a produkci energie, odstraňování toxinů, ochraně svalových buněk před účinky kyselin. To zkracuje dobu zotavení, zvyšuje produkci proteinu, dodává nezbytný acetát pro syntézu acetylcholinu z cholinu. Látka zlepšuje tok všech metabolických procesů, včetně absorpce proteinů a glukózy.

Prášek L-karnitinu

L-karnitin je aminokyselina, kterou tělo syntetizuje v malých množstvích. Pokud je člověk vystaven intenzivní fyzické námaze, je podvyživený nebo má chronická onemocnění, může se objevit nedostatek L-karnitinu. Výsledkem je zhoršení metabolických procesů, zhoršení onemocnění, únava, nadváha. Levokarnitin v prášku je častěji používán pro přípravu koktejlů, ale je také docela vhodný pro pravidelný příjem. Podívejme se, jak to správně a jaký výrobek dát přednost.

Co potřebujete vědět o prášku L-karnitinu

Prášková forma je koncentrovaný levokarnitin, bílá krystalická látka bez charakteristické chuti nebo vůně. L-karnitin je snadno rozpustný ve vodě, může být také opláchnut šťávou. Práškové přípravky se snadno dávkují, jsou ekonomičtější a finančně výhodnější. Významná nevýhoda - ztráta času na vaření, potřeba mít nádobu a vodu. Pro větší pohodlí, mnoho výrobců v soupravě použilo odměrku. Nedávno byl karnitin v tyčinkách velmi populární: jedna tyč - jedna porce.

Pro zlepšení účinnosti L-karnitinu mnozí výrobci obohacují komplex o vitamíny a tonické látky. Chceme zvlášť poznamenat, že levarnitin má v sobě tonizující účinek, proto je nežádoucí míchat s efedrinem, guaranou, kofeinem atd.

Je to důležité. L-karnitin je sám o sobě k ničemu, tato přísada není spalovač tuku, aktivuje pouze metabolické procesy. To je důvod, proč užívat lék musí být kombinován s fyzickou námahou.

Výběr dávky

Ke každému léku musí být přiložen návod výrobce, který uvádí doporučené dávkování. Můžete také sledovat následující schéma: 1 porce léku se užívá ráno před jídlem, a druhá - 30-40 minut před cvičením. Je-li zatížení velké, odebere se levý karnitin třikrát denně. Maximální dávka je 3000 mg denně, ve větším množství není aminokyselina absorbována tělem.

Doporučuje se užívat kurzy L-karnitinu: 2 měsíce - 2 týdny, pak opakování. Pokud budete pít lék po celou dobu, tato látka prostě přestane být syntetizován v těle.

 • Pro hubnutí - 1200-1500mg.
 • Pro sportovce a kulturisty - 1500-2000 mg.
 • S těžkou fyzickou námahou - 1200-1600 mg.
 • V rámci komplexní terapie - 1000-1200mg.

Hodnocení výrobců

V prášku se nejčastěji vyrábí čistý karnitin, tartrát, acetyl a fumarát.

Prášková forma je méně populární než L-karnitin v lahvích nebo kapslích, ale stále nabízíme hodnocení nejlepších výrobců:

 • Výživa L-karnitinu RPS (USA). 300 gramů na plechovku, obsahuje čistý karnitin bez přísad. Je snadno rozpustný ve vodě, je vhodné měřit lopatkou.
 • Carni Matrix Scitec Výživa (USA). Prášek je kombinací pěti forem karnitinu. Tento lék má dvojí účinek: přispívá k hubnutí a zároveň zlepšuje krevní oběh, mozkové funkce a kardiovaskulární systém.
 • Ostrovit L-Carnitine (Polsko). Vysoké dávkování vínanu L-karnitinu přispívá ke spalování tuků a hubnutí, zvyšuje odolnost organismu. Komplex také zahrnuje vitaminy skupiny B a taurin.
 • Carnitine 5000 PowerPro (USA). Lipotropní komplex s levým karnitinem, kofeinem a minerálními doplňky. Normalizuje lipolýzu, má anabolický a neurostimulační účinek.
 • Thermo Drine Pack BioTech (USA). Aktivní komplex s L-karnitinem, bylinnými extrakty a trojmocným chromem. Populární u sportovců.
 • CarnibolicNutrabolics (USA). Komplex zahrnuje 4 formy L-karnitinu: čistý, acetyl, tartrát a fumarát, příchutě, sukralózu. Příprava: 1 porce na 250 ml vody.
 • Analogické inovace L-karnitinu L-tartrátu (USA). V 1 plechovka 300 gramů koláč karnitinu, to je vhodné pro měření porcí, neobsahuje škodlivé přísady.
 • Alcar 750 SAN (USA). V nádobě 700 ml acetyl-L-karnitinu, pomocných složek - kyseliny stearové, křemíku, celulózy. Jedna z nejvíce biologicky dostupných forem karnitinu.

Před užitím levého karnitinu doporučujeme konzultovat se svým lékařem a trenérem, abyste určili optimální dávkování.

Kolik toho víte o levém karnitinu? Podívejte se na video níže pro 10 zajímavých faktů o této aminokyselině.

Účinek prášku L-karnitinu na onemocnění štítné žlázy

Lidé, kteří chtějí ztratit tyto kiláry, se často uchylují k intenzivní fyzické námaze a přísné stravě. V důsledku těchto akcí se objevují únava, deprese a selhání srdečního rytmu. Aby se předešlo těmto následkům, v kombinaci s tréninkem a správnou výživou se doporučuje užívat prášek L-karnitinu.

Prášek L-karnitinu zmírňuje únavu při fyzickém tréninku.

Farmakologický účinek

Levokarnitin je sloučenina syntetizovaná ze dvou aminokyselin: lysinu a methioninu. Přírodní látka má anabolické, antihypoxické, antithyroidní a neurotrofické účinky, urychluje regeneraci tkání a zlepšuje chuť k jídlu. Při užívání levého karnitinu můžete dosáhnout takových výsledků jako:

 • urychlené spalování tuků;
 • snížení hladiny cholesterolu v těle;
 • zavedení mechanismu zpracování tuků do energie;
 • zlepšení fungování srdce;
 • zničení tuků a zabránění jejich hromadění;
 • zvýšený duševní a fyzický výkon;
 • zkrácení doby zotavení po cvičení;
 • zlepšení imunity;
 • nasycení těla kyslíkem;
 • zvýšená odolnost vůči stresu;
 • posílení kostní tkáně.

Indikace práškového L-karnitinu

L-karnitin se doporučuje pro lidi na dietě, stejně jako sportovci ke zlepšení výkonu těla. Jak předepsal lékař, aminokyseliny mohou starší lidé používat ke zvýšení koncentrace a zpomalení procesu stárnutí mozku.

Vegetariánům mohou být přiděleny doplňky stravy, které kompenzují nedostatek levého karnitinu, stejně jako pacientům se sníženou chuť k jídlu a fyzickému vyčerpání.

Jako pomůcka je tato aminokyselina předepsána pro různá onemocnění jater, slinivky břišní a žaludku, endokrinních a kardiovaskulárních systémů.

Jak užívat prášek L-karnitinu?

Sportovní doplněk se přijímá následovně:

 1. Když silový trénink, který se střídají s kardiovaskulárním, je nutné použít 1 mg doplněk ráno. 20 minut před silovým cvičením se užívají 2 mg prášku a 1 mg - čtvrt hodiny před kardiovaskulárním výkonem.
 2. Pro aerobní trénink musíte konzumovat 1000 mg doplňků ráno a 20 minut před tréninkem - 2000 mg.
 3. Se zvýšeným tréninkem je nutné konzumovat 2 gramy ráno, 2 gramy před cvičením a po cvičení.
 4. V klidu se ráno odebere 1 g látky.

Dodatek se doporučuje používat po dobu 1-2 měsíců. Pak se udělá přestávka.

Dodatek se doporučuje používat po dobu 1-2 měsíců. Pak se udělá přestávka.

Při hubnutí je třeba užívat 500 mg až 2 g doplňků denně. Prášek se zředí vodou a vypije se na 1 recepci.

Pro zlepšení duševní výkonnosti je třeba užívat 2 g látky denně po dobu 6 měsíců.

Před použitím se požadované množství prášku zředí 0,5 litry čisté vody. Pokud snížíte množství tekutiny, nápoj bude příliš klonující.

Před jídlem nebo po jídle

Doporučuje se užívat levarnitin 30-60 minut před jídlem.

Vedlejší účinky

Ve vzácných případech, při užívání tohoto doplňku stravy, takové negativní projevy jako:

 • alergické reakce;
 • zažívací potíže;
 • svalová slabost;
 • bolest v břiše;
 • zvracení;
 • nevolnost

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí a aktivní spalování tuků

Levokarnitin (L-karnitin) je jedním z nejznámějších a neškodných doplňků výživy pro hubnutí. Používá se jak při sušení, tak při hromadném získávání, v boji proti přebytku podkožního tuku pro získání dodatečné energie v kulturistice. V tomto článku budeme podrobně analyzovat, jak správně užívat L-karnitin a jaké formy, v kombinaci se sportovními doplňky výživy a dietou, zajistí efektivní hubnutí.

Jak funguje aditivum?

Farmakologický účinek

Přírodní látka l-karnitin, podobná vitamínům B, se syntetizuje v těle a nachází se ve svalech a játrech. Levokarnitin je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií, podporuje tvorbu ATP - tedy energie. S přídavkem doplňků zrychlil štěpení mastných kyselin na energii, a to jak pod zátěží, tak pro tělo.

Indikace

Ve sportu pijí lék proti nadváhy a jako další energii. V lékařství se používá pro nedostatek L-karnitinu v těle dospělých a dětí, pro onemocnění ledvin, kardiovaskulárního systému a v gastroenterologii, pro vysokou kyselost a gastritidu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

I když je látka neškodná, protože je syntetizována samotným tělem, přebytek denní rychlosti a dlouhý průběh může narušit funkci ledvin, znakem vedlejších účinků léčiva bude pocit zánětu v ledvinách. Musí okamžitě přestat užívat doplňky stravy.

Také není vyloučena individuální nesnášenlivost na lék, který je doprovázen zvracením, nevolností, zvýšeným krevním tlakem, silným zápachem moči, křečemi. S příznaky individuální intolerance by měl odmítnout příjem L-karnitinu.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí?

Každý výrobce používá jinou formu L-karnitinu a přidává různé nečistoty, takže návod k použití bude poněkud odlišný. Na balení najdete doporučení pro odběr 1 až 3 g látky denně.

Existuje několik forem uvolňování látky - v kapslích, tabletách, prášku a v kapalné formě. Prášková a kapalná forma (pokud je to žádoucí) musí být ředěna ve vodě, nejlépe před použitím, roztok neuchovávejte déle než 2 hodiny.

Počet a metody technik

Ve dnech školení:

 1. Nejúčinnějším způsobem, jak tento doplněk použít, bude užívání 2 g L-karnitinu 30-40 minut před silou nebo kardio tréninkem. Během zátěže je nutná velká koncentrace látky v těle. Nejlepší je užívat elkarnitin pro hubnutí před cvičením, protože trvá 40 minut, než se akce spustí a příjem během tréninku a po tréninku bude neodůvodněný kvůli pozdnímu „vznícení“, kdy již není nutná energie. Když aerobní cvičení poskytuje větší spotřebu mastných kyselin, proto se spaluje více tuku. Před anaerobním cvičením se používají také 2 g léčiva, které zajistí produkci ATP - nezbytnou pro udržení energie během silového tréninku. V obou případech je nutné provést před tréninkem. Látka bude pokračovat v činnosti a po cvičení po dobu 2-3 hodin a po 4 hodinách zcela odstraněna z těla.
 2. Při dvou trénincích denně se denní dávka dělí na dvě části (každá 1 g) a trvá 30-40 minut před zátěží.

Dny odpočinku

Chcete-li zlepšit spalování tuků na non-trénink dnů a překážky vstřebávání tuku z potravin, je třeba pít 1 g dvakrát denně. První dávka L-karnitinu je ráno po jídle (je lepší vzít si acetát před jídlem), podruhé na oběd nebo před spaním. V noci pokračuje ve své činnosti, přenáší mastné kyseliny, takže tělo ve snu nespotřebovává glykogen a svalové bílkoviny, ale tuky. V tomto případě pomáhá nejen snižovat hmotnost, ale také předcházet katabolismu (svalový rozklad).

Průběh přijímání by neměl překročit 2 měsíce, optimální průběh bude 1-1,5 měsíce, po kterém byste měli udělat 2-4 týdny odpočinku. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, vezměte si odpočinek po dobu 2 týdnů, po kterých můžete přidat spalovače tuku do průběhu L-karnitinu. Recepční cykly jsou nezbytné, aby si tělo na látku nezvyklo, jinak léčivo nedává žádné výsledky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin je dokonale kombinován s dalšími bezpečnými doplňky, jako jsou: BCAA, Omega-3, s proteiny, tyto výživové doplňky slouží jako vynikající zesilovače účinků spalování tuků.

Omega-3 mají jedinečný molekulární řetězec, který je schopen vázat volné mastné kyseliny, přičemž obě léčiva urychlují vylučování tuků.

Proteiny a esenciální aminokyseliny zlepší svalovou výživu během cvičení, obohatí denní stravu a zabrání rozpadu svalových bílkovin.

L-cartitin může, a měl by (pokud chcete urychlit proces hubnutí), užívat společně s hořáky na tuky, jako jsou lipotropika a termogenika.

Drogy lze opít společně - ráno a odpoledne. Například, začněte brát spalovač tuků ráno (1 krát denně) s 1 g L-karnitinu po jídle. Druhá porce je odebrána na oběd nebo před tréninkem. Druhý příjem spalovače tuku je postupně spojován v době oběda (po jídle) nebo před tréninkem (s 1 g L-karnitinu). Nepřekračujte denní dávku spalovače tuků, neberte si lék večer, i když trénujete pozdě. Jinak můžete způsobit nespavost, podrážděnost, arytmii.

L-karnitin je kombinován s jinými látkami syntetizovanými v těle, včetně kreatinu. Ale tento doplněk funguje dobře pro přibývání na váze, protože kreatin je schopen zadržet tekutinu ve svalech, což jim dává větší sílu zvednout hodně váhy. Kreatin vám umožňuje získat svalovou hmotu a hromadit tekutinu, takže při hubnutí není příjem vhodný. Během masového setu vám směs L-karnitinu, kreatinu, geyneru, někdy před-tréninkového komplexu, umožní rychle přibrat na váze, zatímco koktejl poskytne energii během cvičení a zabrání katabolickému efektu.

Jak užívat různé formy doplňků

Čistý 100% L-karnitin

Čistý koncentrát v prášku, který neobsahuje žádné další nečistoty, příchutě, je vynikající s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

V den budete potřebovat pouze 2 g prášku, který se zředí vodou nebo džusem (je možné pod anaerobním cvičením získat více energie ze sacharidů). Pro hubnutí je třeba čistou formu ředit ve 200 ml vody, hodinu před cvičením. Účinek se projeví asi po 40 minutách a účinek trvá 3 hodiny. V případě potřeby lze denní dávku rozdělit do dvou dávek (ráno, odpoledne nebo večer) po 1 gramu.

Kapalina

Tento formulář byste si neměli vybrat, pokud chcete zhubnout.

Existuje řada důvodů pro to, první, tato forma koncentrátu obsahuje sacharidy (cukr), v době spalování tuků je nutné výrazně snížit jednoduché sacharidy, a neměli byste je brát navíc ze sportovních doplňků.

Tato forma se odebere v hotové formě (jedna odměrka) nebo se míchá s malým množstvím vody. Obvykle 1 dávka této formy obsahuje 1000 - 1500 mg L-karnitinu, takové dávky mohou vyžadovat 2 denně, které mohou být odebrány před cvičením, nebo ráno a na oběd.

Tekutá forma by také neměla být užívána v noci, protože jednoduché uhlohydráty v kompozici se promění v tuk, a to silně odporuje vlastnostem L-karnitinu, který musí bojovat s tuky. Přípravek se také nesmí ředit léky proti obezitě (například reduxinem), které se prodávají pouze na lékařský předpis.

Tekutý koncentrovaný L-karnitin je vhodnější pro energetická zatížení, protože sacharidy v kompozici přidají extra energii a tělo bude spalovat přesně sacharidy, ne tuky. Tato forma je proto vhodnější než energie urychlovače hubnutí.

V kapslích

L-karnitin ve formě kapslí je také čistý, bez přísad, nečistot, sladidel. Tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, které vyžadují 4 denně. Před tréninkem se denní dávka podává jednou za 30-40 minut. Ve dny odpočinku se doplňuje 2 kapsle 2x denně po jídle (první dávka ráno, druhá oběd nebo v noci). Kapsle se omyjí sklenicí vody.

Prášek

Prášková (bílá krystalická) látka se zředí vodou nebo, pokud je to žádoucí, šťávou. V této formě výrobci přidávají vitamíny, další spalovače tuků (guaranu, efedrin, kofein), zvýrazňovače chuti. Jedna část se rovná jednomu odměrku poskytnutému výrobcem. Sportovci musí zředit porci (ne více než 2 g L-karnitinu) ve 250-300 ml vody, trvat 40 minut před tréninkem.

V pilulkách

Tato forma L-karnitinu se nachází v lékárnách, jeho nevýhodou je nízká dávka látky v jedné tabletě, takže lékárenská forma není na rozdíl od doplňků sportovní výživy tak výhodná a pohodlná. Lék se užívá podle návodu, nepřekračuje denní dávku. Užívá se také jednou před tréninkem po dobu 30-40 minut, nebo v klidu (denní dávka je rozdělena do dvou dávek). Lék se opláchne vodou.

V ampulích

Je to forma vysoce koncentrovaného kapalného L-karnitinu, připraveného k použití. Pokud je to žádoucí, může být ampule zředěna ve sklenici vody. Vezměte jednu ampulku 40 minut před tréninkem. Forma ampulí různých výrobců je velmi rozdílné složení a dávkování. V jedné společnosti může jedna ampulka obsahovat od 1000 mg do druhé až do 3000 mg látky. Můžete také najít čisté formy, nebo s přidáním sacharidů (fruktóza, kyselina mléčná). Pro hubnutí je třeba zvolit formu bez sacharidů, s dávkou 2000 mg látky v jedné ampulce.

L-karnitin tartrát

Tato neesterová forma l-karnitinu a kyseliny vinné se rychle vstřebává v těle, na rozdíl od L-karnitinu, a je zadržována déle v krvi. Forma se často vyskytuje u mnoha výrobců sportovní výživy. Vezměte tuto skupinu pro snížení hmotnosti lepší v kapslích nebo v čistém (100%) prášku, jako obvykle, nepřesahujícím dávku 2 g denně.

Acetyl

Etherová forma L-karnitinu s přidáním acetylové skupiny. Tato forma je absorbována rychleji než L-karnitin, ale je také odvozena mnohem rychleji. To je také často používáno ve sportovní výživě, protože L-karnitin, po přijetí této formy, není přetrvávat v krvi po dlouhou dobu, je lepší dávat přednost neetherové formě (L-karnitin, L-karnitin tartrát).

Propionyl

Etherová skupina s přídavkem propionylové skupiny. Podobně jako acetyl, i tato skupina se rychle vstřebává a působení etheru není prodlouženo. Formulář není výrobci často používán.

Fumarat

Obsahuje fumarovou skupinu v kompozici, která zlepšuje vstřebávání L-karnitinu, má antioxidační vlastnosti.

Závěr: Která forma je lepší?

Pro hubnutí je nutné zvolit neetherové skupiny (čisté nebo tartrátové), které jsou v těle absorbovány mnohem lépe než etherové skupiny a obsah karnitinu v krvi po užití těchto doplňků je mnohem vyšší.

Je nutné zvolit formy v kapslích nebo ve formě čistého (100%) prášku. Jakákoliv forma karnitinu funguje mnohem lépe, když užíváte denní dávku 40 minut před cvičením, ale působí odlišně.

Nejvyšší koncentrace látky v krvi je po užití čistého L-karnitinu, jeho farmakologický účinek je mnohem vyšší ve srovnání s ostatními skupinami a nejvýhodněji pro snížení hmotnosti. Hlavní věc není překročit dávku v roce 2000 za den.

Jak se dívky

V mužském a ženském těle látka působí stejně, dávkování je také stejné pro každého. V přijetí není žádný rozdíl. Je důležité dodržovat denní normu, vzít látku včas a vyrovnat dietu, snížit množství tuku ve stravě.

Jaké výsledky očekáváte?

L-karnitin sám o sobě není schopen spalovat tuk, je to transportér mastných kyselin pro výrobu energie, který je nezbytný pro produktivní trénink zaměřený na spalování tuků.

Použití látky je to, že urychluje výrobu energie o 50%, tělo okamžitě "bere" tuky namísto konzumace glykogenu. Prvních 20 minut po zahájení tréninku svaly spalují glykogen (sacharidy), teprve potom začnou spalovat tuk jako palivo. S použitím L-karnitinu před cvičením (od začátku působení látky) začíná proces používání tuku okamžitě. To znamená, že doplněk urychluje proces spalování tuků dvakrát rychleji.

L-karnitin pracuje mnohem efektivněji se spalovači tuků a diety s vysokým obsahem bílkovin. Integrovaný přístup - doplňky, výživa a školení mohou vést ke ztrátě 3–5 kg měsíčně.

Doporučení pro hubnutí

1. Balanční dieta

Strava by měla obsahovat minimum tuku (10-20%), bílkovin (50-60%), sacharidů (30-40%). Rovnováha živin vylučuje možnost získání nadbytečného tuku, redukující sacharidy (kromě jednoduchých cukrů) zajistí energetický deficit, což urychlí proces používání tuků pro energetické potřeby těla. Neužívejte L-karnitin s tukovými potravinami, včetně živočišných tuků, konzumujte pouze nenasycené mastné kyseliny (Omega-3, 6, 9).

2. Zvýšení kardio zátěže

Aerobní cvičení umožní rychlejší využití tuků s příjmem L-karnitinu pro palivo. Kromě silového tréninku přidejte 3-4 týdenní kardiovaskulární trénink. Za jeden den můžete také kombinovat kardio a silový trénink. V tomto případě vezměte jednu dávku L-karnitinu (1 g) před kardio 30-40 minut, druhá - před silovým tréninkem. Průměrná délka kardio by měla být 40-45 minut intenzivního cvičení.

Další účinnou metodou spalování tuků s L-karnitinem bude provádět dvě kardiovaskulární cvičení denně po dobu 30-40 minut. Před prvním ranním cvičením vezměte 1 g L-karnitinu za 40 minut, proveďte kardio na prázdný žaludek, urychlíte a zvýšíte množství spalování tuků. Druhý trénink se provádí ve večerních hodinách. Vezměte 1 g látky 40 minut před druhou kardio, po zátěži nejezte. Povoleno brát části BCAA, aby se zabránilo spalování svalů. Pijte dostatek vody po celý den.

3. Proveďte kruhový a intervalový trénink.

Cvičení pro vytrvalost, můžete rychle spálit tuk, protože při tréninku s velkým počtem opakování bez odpočinku, budete potřebovat mnohem více energie, které mají být použity z depa. L-karnitin je nutné používat obvyklým způsobem - 2 g látky 40 minut před tréninkem.

Obsah karnitinu na 100 gv přírodních produktech

Samozřejmě není možné doplnit obsah L-karnitinu z přírodních produktů pro spalování tuků. Produkty spíše přispívají ke ztrátě hmotnosti díky vysokému obsahu bílkovin v kompozici, a co je nejdůležitější, nedostatku sacharidů.

Vysoká tabulka Elkarnitine Foods

Kalorizátor

Co je l-karnitin

L-karnitin (syn. L-karnitin, elkarnitin, l-karnitin) je aminokyselina, která má podobné složení jako vitamíny B (někdy nazývané vitamin B11). To může přijít zvenčí nebo syntetizované v těle. V suché formě je to bílý krystalický prášek bez zápachu, snadno rozpustný ve vodě.

L-karnitin návod k použití a dávkování

Tekutý L-karnitin se užívá perorálně ve své čisté formě, 2-3 krát denně, v případě potřeby sklenicí vody. Kurz 3-6 týdnů, v závislosti na důkazech.
Jednorázová dávka:

 • Pro dospělé - 5 ml, pro sportovce může vzrůst až na 15 ml.
 • Děti do jednoho roku - 0,5-1 ml.
 • Děti od 6 do 12 let - 2-2,5 ml.

Tablety a tobolky L-karnitinu se užívají orálně, ne žvýkají a mačkají malým množstvím vody. Použití těchto forem u dětí se nedoporučuje, dospělí jsou předepsáni 0,25-0,5 g 2-3 krát denně, pro sportovce, dávka se může zvýšit na 0,5-1,5 g. Maximální přípustný průběžný průběh užívání l-karnitinu pro hubnutí je 6 měsíců.

Složení, forma vydání a cena

Formy vydání:

 • L-karnitin kapalina - tmavá polymerová láhev 100 ml, 1 lahvička v balení.
 • Tablety L-karnitinu - 10 tablet v blistru, 3, 4, 5 nebo 8 blistrů v krabičce.
 • Kapsle L-karnitinu - 60 nebo 150 kapslí v polymerní lahvičce.

Složení, L-karnitin:

 • Sirup, v 1 ml - levarnitin - 0,1 g, fruktóza a pomocné složky.
 • 1 tableta - levokarnitin - 0,1 nebo 0,5 g, vitamin C 0,03 g.
 • 1 kapsle - levý karnitin 0,25 nebo 0,5 g.

Cena:

 • L-karnitin sirup cena za 100 ml 50 UAH / 147 rublů.
 • L-karnitin pilulky cena za 80 kusů 115 UAH / 320 rub.
 • Elkarnitin kapsle cena za 150 kusů 220 UAH / 640 rublů.

Analogy L-karnitinu

Léčiva, která mají nejbližší složení a farmakologický účinek na l-karnitin jsou:

 • Elkar - sirup je dostupný v lahvičkách po 25, 50 a 100 ml. 1 ml obsahuje 200 nebo 300 mg levokarnitinu. Cena - od 260 UAH / 780 rublů do 630 UAH / 1920 rublů, v závislosti na objemu láhve.
 • Karnitetin - želatinové tobolky bílé barvy, se žlutavým práškem uvnitř 60 tobolek v polymerové nádobě. Cena je 182 UAH / 554 rublů na plechovku.
 • Pletený sirup, vyrobený v lahvích po 10 ml, 10 kusů v kartonu. 1 lahvička obsahuje 1000 mg levarnitinu, cena je 400 UAH / 1210 rub.
 • Levokarnitin - tablety, 30 kusů v balení. 1 tableta obsahuje 500 mg. Cena je 100 UAH / 319 rublů pro 30 tablet.

Pro co je tělo l-karnitin?

L-karnitin má anabolický, antihypoxický a antithyroidní účinek na tělo, urychluje regeneraci tkání, zvyšuje chuť k jídlu a zvyšuje intenzitu metabolismu tuků. Stabilizuje metabolismus koenzymu A a zpomaluje rozpad bílkovin a sacharidů v důsledku mobilizace depotu tuků. Syntéza aminokyselin probíhá převážně v játrech.

L-karnitin stimuluje enzymatickou aktivitu gastrointestinálního traktu, zvyšuje chuť k jídlu a usnadňuje zažívací proces. Se silnou fyzickou námahou snižuje tvorbu kyseliny mléčné a snižuje intenzitu bolesti svalů po cvičení. Zlepšuje výživu nervových vláken a urychluje jejich hojení po úrazech. Při aktivním sportu l-karnitin urychluje spalování tukových prvků mezi svalovými vlákny.

Stravitelnost

Po požití je lék téměř úplně absorbován z tenkého střeva. Maximální obsah účinné látky v krevní plazmě je pozorován po 3 hodinách a terapeutická koncentrace trvá až 9 hodin. L-karnitin snadno proniká do myokardu a jater, poněkud obtížněji - do kosterních svalů. Rozpadá se v těle na acylestery, převážně vylučované močí.

Předávkování

V případě předávkování se někdy objeví dyspeptický syndrom - bolest břicha, nadýmání a nevolnost. U pacientů se zvýšenou močovinou se mohou rozvinout myastenické poruchy. Když se objeví výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě přestat užívat l-karnitin, propláchnout žaludek velkým množstvím teplé vody, vzít adsorbenty a vyhledat lékaře.

Indikace

Indikace pro užívání l-karnitinu:

 • Pravidelný fyzický a psychický stres, příprava na soutěže, rozvoj aerobního výkonu, zvýšení ukazatelů rychlosti.
 • Silový trénink pro svalový zisk.
 • Dieta zaměřená na snížení podílu tělesného tuku.
 • Snížení syndromu bolesti po tréninku.
 • Nemoci kardiovaskulárního systému.
 • Růst u dětí, předčasné narození a špatný sací reflex u dětí.
 • Špatná chuť k jídlu, doba aktivní svalové hmoty.
 • Vegetariánská strava.
 • Perverze chuti k jídlu a fyzické vyčerpání.
 • Kožní onemocnění - lupénka, ekzém, fokální sklerodermie.
 • Senilní mentální degradace a snížení nálady, pozornosti a paměti u starších osob.
 • Onemocnění způsobená nebo doprovázená nedostatkem karnitinu - myopatie, mitochondriální patologie, kardiomyopatie, geneticky determinovaná onemocnění s mitochondriální insuficiencí.
 • Doba zotavení po mozkové mrtvici.
 • Alzheimerova choroba, Downův syndrom a Parkinsonova choroba.
 • Otrava alkoholem nebo drogami.
 • Patologie periferního nervového systému - neuropatie způsobená expozicí toxinům, svalovou spasticitou.
 • Neuropatie způsobená diabetem.
 • Oslabení imunitního systému v důsledku stresu nebo změn souvisejících s věkem.
 • Snížená pohyblivost spermií, snížené hladiny libida a testosteronu.
 • Progresivní stárnutí pleti.

Kontraindikace a vedlejší účinky L-karnitinu

Kontraindikace pro příjem l-karnitinu:

 • Individuální citlivost na složky léčiva.
 • 2 a 3 trimestry těhotenství.
 • Kojení.

Vedlejší účinky l-karnitinu

 • S vysokým obsahem močoviny v krvi se může vyvinout svalová slabost.
 • Alergické reakce.
 • Vzhled mírné euforie několik hodin po požití léku.
 • Velmi vzácně se mohou vyskytnout nevolnost, střevní poruchy a bolest v oblasti žaludku.
 • Jsou popsány vybrané případy nespavosti po užití maximálních přípustných dávek.

Zvláštní pokyny

Sportovcům, kteří chtějí snížit procento tělesného tuku, se doporučuje užívat l-karnitin po dobu 2-3 hodin před očekávaným zatížením. Pro svalovou hmotu by měla být použita bezprostředně před cvičením. Lék je lepší pít 30-40 minut před jídlem. Je nutné se vyhnout současnému příjmu l-karnitinu s proteinovou potravou, která zpomaluje vstřebávání aminokyselin z tenkého střeva. Po užití plné dávky je žádoucí použít sirup nezředěný, pitnou vodu.

Lékové interakce

Současné použití l-karnitinu s kyselinou lipoovou a anabolickými steroidy vzájemně posiluje terapeutický účinek, což zvyšuje účinek léčiv. Glukokortikosteroidy způsobují akumulaci aminokyselin téměř ve všech orgánech a tkáních, s výjimkou jater.

Podmínky prodeje

Prodává se v lékárnách a prodejnách sportovní výživy bez lékařského předpisu.

Skladovací podmínky a trvanlivost

L-karnitin je platný po dobu 12 měsíců od data výroby. Skladujte na tmavém a suchém místě při teplotě do 25 ° C. Po otevření lahve trvá sirup déle než 2 týdny.

Recenze L-karnitinu

Většina lidí, kteří si elkarnitin, byli spokojeni s jeho akcí. Respondenti zaznamenali zlepšení nálady a paměti, zvýšení myšlenkových procesů a zvýšení odolnosti. U předčasně narozených dětí a dětí s pomalým přibýváním na váze se zvyšuje chuť k jídlu a tělesná hmotnost začíná růst. U sportovců se zvyšuje délka a intenzita výcviku.

Někteří respondenti necítili žádné změny ve stavu po ukončení léčby l-karnitinem. Bez ohledu na výsledek užívání drog byly nežádoucí účinky mimořádně vzácné. Většinou to byl pocit těžkosti v břiše a alergické reakce. Symptomy často prošly po vysazení bez lékařského zásahu.

L karnitin hubnutí recenze

Většina lidí, kteří užívali l-karnitin pro hubnutí, potvrdila jeho vysokou účinnost. V kombinaci s cvičením a diety přispívá léčivo k rychlému rozpadu tukové vrstvy, zejména pod kůží a mezi svalovými vlákny. U některých respondentů se podíl tělesného tuku při dlouhodobém užívání L-karnitinu nesnížil. Ve většině případů to bylo způsobeno nedodržením režimu školení a stravování, stejně jako závažných onemocnění endokrinního systému.