Image

Top 10 L-karnitinů

L-karnitin (Levokarnitin) je jedním z populárních spalovačů tuků, které může tělo nezávisle produkovat, když přijme dostatečné množství proteinu. Látka ovlivňuje rychlost výměnných reakcí, zvyšuje odolnost a zlepšuje fungování srdce a cév - to vede ke zvýšení intenzity tréninku a získání potřebné energie v důsledku ukládání tuků.

Doplňková kritéria kvality

Při výběru karnitinu pro hubnutí věnujte pozornost formě uvolnění:

 • tekutina je nejlepší volbou, protože se rychleji vstřebává, ale obsahuje sladidla a konzervační látky;
 • prášek - určený k přidávání do nápojů proto vyžaduje přítomnost tekutiny na ruce;
 • tablety nebo kapsle - minimální obsah dalších látek, ale je absorbován pomaleji než kapalná forma.

Ohýbání ve prospěch prášku l-karnitinu, vyberte si z existujících možností balení:

 • sáček (sáček) - jednorázové dávkování (1 sáček - 1 dávka);
 • Obal-rozměrná nádoba výrobce vyberte požadované množství pro jednu dávku.

Při nákupu tekuté nebo tabletové formy je třeba pečlivě prostudovat kompozici a vybrat lék s nejvyšší koncentrací účinné látky. Nízká cena je zpravidla způsobena sníženým množstvím L-karnitinu. Při denní dávce 2 g bude nutné zvýšit spotřebu kapslí nebo ampulí.

Top 10 produktů

L-Carnitine 100000 Liquid je tekutý levokarnitin, který se rychle vstřebává. Kromě l-karnitinu v jeho složení existují další složky, které mají pozitivní vliv na výkonnost těla a hubnutí. Volba ve prospěch této přísady je vyvolána její vysokou účinností, ale náklady na výrobek jsou poměrně vysoké.

L-Carnitin Power z SAN je kapsle obsahující 0,5 g účinné látky. Mezi výhody tohoto léčiva patří vysoká koncentrace levého karnitinu, snadnost balení pro stálé nošení a přijatelná cena. Kapsle samotné jsou však poměrně velké, což způsobuje potíže při polykání.

L nádoby s tekutým koncentrátem L-karnitinu z VPLab obsahují vedle l-karnitinu samotnou kyselinu mléčnou a sladidla. Kapalina je vhodná pro příjem, rychleji se vstřebává a přispívá k přeměně oxidovaného tuku na energii pro trénink.

Deriváty L-karnitinu jsou také přítomny v žebříčku: například Alcar 750 kapslí z SAN obsahuje acetylkarnitin, který má pozitivní účinek na mozkovou aktivitu a zlepšuje paměť. Vzhledem k těmto vlastnostem je lék používán nejen sportovci, ale i studenty při zkouškách a testech, stejně jako starší lidé. Relativně vysoká cena je více než hodnota multifunkčního a jednoduchého dávkování.

Jedním z nejlepších doplňků - L-Carnitin Attack od Power System - je 1000 ml směs l-karnitinu a kofeinu. Přípravek by měl být vzhledem k jeho přítomnosti pečlivě užíván osobami s vysokým krevním tlakem.

Acetyl L-karnitin z Dymatize Nutrition podporuje intenzitu metabolických procesů v těle, proto se nedoporučuje užívat ho v noci - můžete mít problémy se spánkem. Každá tobolka obsahuje 500 mg účinné látky, která nejen podporuje spalování tuků, ale má také pozitivní vliv na fungování nervového systému. Denní dávka je jedna až dvě kapsle, s přihlédnutím k tréninkovému režimu, ale rychlost vstřebávání léčiva v těle zůstává příliš žádoucí.

Ve složení tobolek L-karnitinu z VPLabu je kromě 500 mg účinné látky obsaženo určité množství proteinu. Léčivo je charakterizováno optimální absorpcí a vysokou účinností, ale velikost kapsle způsobuje potíže při polykání.

Množství tekutiny MuscleTech 100% Ultra-Pure Carnitine je dostatečné pro 17 recepcí. Doporučuje se používat doplněk půl hodiny před začátkem intenzivního tréninku, přičemž si ho můžete vzít jako čistý nebo přidávat do nápojů. Má silnou pomerančovou příchuť.

Prášek Nutrabolics Carnibolic obsahuje fumarát a různé organické kyseliny pro urychlení metabolických procesů (jablečná, vinná, citrónová). Rozsah jeho použití není omezen pouze na sportovní výživu - tento doplněk používají všichni, kteří chtějí zhubnout.

PureProtein L-Carnitin je prášek s různými příchutěmi, který by měl být rozpuštěn v tekutinách neutrální chuti. Měřicí lžička obsahuje 5 g léku, doporučený čas přijetí - hodinu a půl před začátkem tréninku.

Při výběru karnitinu je tedy věnována pozornost formě uvolnění a složení doplňku. Kapalné formy jsou absorbovány rychleji, ale obsahují významný podíl konzervačních látek a látek zvyšujících chuť. Výpočet nákladů na aditivum na 100 g aktivní složky vám umožní zvolit odpovídající volbu poměru cena-kvalita. Důležitým faktorem při získávání kvalitního výrobku je pověst výrobce a místo nákupu.

9 nejlepších L-karnitinů

Hodnocení funkce

L karnitin (levokarnitin) je přirozeně se vyskytující aminokyselina, která podporuje rozklad tukové tkáně, zvyšuje fyzickou odolnost, normalizuje cholesterol a dodává aktivní kyslík. Používají ženy pro hubnutí, stejně jako sportovci doplnit rovnováhu základních živin v těle a zlepšit anabolické funkce. Obsahuje drůbeží maso, tvaroh, mléko, sýr.

Není vždy možné z potravy získat dostatečné množství živin. Aby se tak zajistila nezbytná denní dávka životně důležitých aminokyselin, uvolňují se biologicky aktivní doplňky na bázi L-karnitinu. Podle recenzí a hodnocení jsou nejlepší výrobci levokarnitinu ve formě kapslí, tablet, prášku, tekutiny pro vnitřní použití:

 1. SAN Nutrition je jedním z nejlepších výrobců sportovní výživy a doplňků stravy z Kalifornie, USA.
 2. Bioteck USA je americká značka, založená před více než 20 lety. V procesu výroby výrobků se upřednostňují technologické suroviny, osvědčené, patentované recepty.
 3. NOW FOODS je americká značka s vlastními laboratořemi, vysokými standardy kvality. Možnost nákupu léků z vysoce čistých surovin za dostupnou cenu.
 4. Optimum Nutrition je výrobce z USA, který je považován za světového lídra ve výrobě sportovní výživy a doplňků stravy. V širokém sortimentu si můžete koupit výrobky pro "sušení" a pro zvýšení hmotnosti.
 5. UNS je výrobcem sportovní výživy z Polska. Doplňky stravy jsou vyráběny na bázi vysoce kvalitních dovážených surovin. Pro dosažení optimální formulace probíhá další spolupráce s výzkumnými institucemi.

Trvání a četnost použití aplikace udává výrobce na obalu. Zařadili jsme nejlepšího karnitinu L podle odborníků a kupujících.

Nejlepší L karnitinové kapsle a tablety

Navzdory tomu, že pevný L-karnitin je absorbován déle než ostatní, neobsahuje minimální množství cizích složek. Při výběru je důležité pečlivě prostudovat složení procenta karnitinu. Tablety jsou okamžitě připraveny k použití, takže se snadno berou po silnici.

3 alfa lipoová kyselina Acetyl L-karnitin 60 (GNC)

Dvousložkový doplněk stravy na bázi kyseliny alfa-lipoové a acetylkarnitinu. Ve formě tobolek pro perorální podání, které stimulují metabolismus, zvyšují energetickou aktivitu, urychlují proces přebytečného tuku. Výrobce doporučuje užívat tobolky dvakrát denně, balení je určeno na 1 měsíc aktivního, pravidelného užívání. Po požití si zákazníci všimnou výrazného zvýšení síly a nepřítomnosti nežádoucích vedlejších reakcí, i když je nutné dlouhodobě užívat vysokou dávku doplňku stravy.

Nástroj má vícesložkové, vyvážené složení, jehož prostřednictvím aktivní složky doplňují pozitivní farmakologické vlastnosti. To pomáhá stimulovat produkci růstového hormonu a urychlit procesy regenerace a regenerace tkání, jakož i zpomalení procesu stárnutí organismu. V kompozici nejsou žádná barviva, konzervační látky, cukr. Nedoporučuje se užívat lék v reakcích intolerance na aktivní nebo pomocné látky.

2 SAN L-Carnitine Power

Populární levý karnitin v hodnocení sportovců. Uživatelé ve svých recenzích poznamenávají, že SAN je jednou z nejlepších společností, které produkují sportovní výživu, zejména L karnitin. Sportovci dávají přednost použití kapslí během sušení, a také kombinovat s jinými doplňky stravy snížit tělesný tuk. Složení 1 tablety obsahuje 500 mg účinné látky. Lék je cenově dostupný, snadno se používá, snadno se používá. Podle hodnocení je to nejlepší volba z hlediska poměru cena / kvalita, který se vyznačuje dobrou snášenlivostí a vysokou účinností.

Pravděpodobnost získání padělků je minimální. Výrobce navrhuje použít doplněk pro hubnutí a normalizaci tělesné hmotnosti, zvýšení fyzické a psycho-emocionální odolnosti. A také jako další zdroj levého karnitinu pro osoby vystavené značné fyzické námaze. Mezi nevýhody stojí za zmínku, že výrobce vyrábí spíše velké tablety, které nejsou vždy vhodné polykat.

Vlastnosti použití karnitinu L

Před použitím nástroje se doporučuje, abyste si pečlivě prostudovali pokyny navržené výrobcem, věnujte pozornost způsobu použití, možným kontraindikacím a nežádoucím účinkům:

 1. Průměrná doba čerpání finančních prostředků do 1,5 měsíce, po které se doporučuje přestávka na 14 dní.
 2. Průběh přijímání lze provádět několikrát ročně.
 3. Pro zvýšení pozitivního výsledku by měl být příjem doplňků stravy kombinován s aerobním cvičením.
 4. Příjem levého karnitinu a dalších aminokyselin se nedoporučuje provádět na lačný žaludek.
 5. V procesu použití doplňků doporučených vyhnout se používání kofeinu.
 6. Levokarnitin se doporučuje kombinovat s nízkokalorickou dietou.

L karnitin lze zakoupit ve specializovaných prodejnách sportovní výživy, stejně jako na oficiálních stránkách výrobců. Před použitím doplňku stravy se doporučuje poradit se s lékařem.

1 Optimální výživa L-karnitin 500

Optimální výživa - podle recenzí má jeden z nejlepších výrobců velkou popularitu. L-karnitin 500 je všestranný levý karnitin, který může být používán muži i ženami. Každá tobolka obsahuje 500 mg účinné látky a je také obohacena fosforem a vápníkem. Doplňky pomáhají urychlit metabolické procesy, takže mohou být použity pro hubnutí bez nežádoucích účinků těla.

Nástroj je dobře snášen a minimalizuje zatížení kardiovaskulárního systému. Je možné ji použít bez ohledu na dobu tréninku, pokud jde o nedostatky, podle recenzí může ve vzácných případech lék způsobit rozvoj poruch spánku. Z tohoto důvodu je nejlepší užívat tobolky ráno a odpoledne. Pokud jste přecitlivělý / á na léčivé látky, mělo by se vyvarovat vzniku alergických reakcí z užívání tobolek.

Nejlepší tekutý L karnitin

Kapalný L-karnitin, stejně jako tuhý, je okamžitě připraven k použití. Na rozdíl od prvního se tělo rychle vstřebává a nepotřebuje pít. Spravidla jsou sladidla a konzervační činidla často přítomna v kapalném L karnitinu. Také lék má krátkou trvanlivost. Kompozice může obsahovat čínský karnitin se zápachem čpavku, který je maskován různými příchutěmi.

4 Ultra-Pure Carnitine MuscleTeck

Láhev s tekutinou je určena pro 15-17 recepcí, 1 díl aktivní složky je obsažen v 1 porci. Tento lék mohou používat jak muži, tak ženy, kteří chtějí urychlit metabolické procesy a zbavit se tuků. Výhody kapalné formy zahrnují: zvýšení energetického potenciálu organismu, snížení kvantitativního obsahu lipoproteinů o nízké hustotě a rychlé zotavení po intenzivní fyzické námaze.

Nástroj má vysokou popularitu díky příjemné oranžové chuti a rozumné ceně. Z nedostatků si uživatelé všimli, že ve složení jsou aroma, aromatické látky a vysoká spotřeba. Lék by měl být použit 30 minut před začátkem tréninku.

3 Napájení systému L-Carnitine Attack

Vícekomponentní lék od německého výrobce, který přispívá k rychlé a efektivní eliminaci tuků, zvyšuje fyzickou odolnost. Kromě aktivního levého karnitinu obsahuje také kofein. Účinné látky navzájem doplňují účinnost, jejich působení je zaměřeno na rychlý rozklad tuků.

K dispozici v lahvích po 1000 ml, vybavených odměrkami. Pro snadné použití si sportovci mohou koupit podobný nástroj v dávkovacích ampulích určených pro vnitřní podání. Lék by neměl být používán večer, protože může vyvinout nespavost. V některých recenzích jsou stížnosti na poněkud choulostivou chuť produktu.

2 Carnitin Core MusclePharm

Biologicky aktivní přísada je obohacena o několik forem aktivního levého karnitinu. Demonstruje výrazný účinek, a to i v případech, kdy není významná fyzická námaha. Pro zvýšení účinku se doporučuje kombinace s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

Lék dokonale pomáhá při urychlení spalování tuků a normalizaci tělesné hmotnosti. Po průběhu podávání dochází ke zlepšení procesů výměny energie a fungování kardiovaskulárního systému, jakož i ke stimulaci fyzické a duševní aktivity. Recenze zaznamenaly dobrou snášenlivost jak v jednorázovém, tak v kurzu. Je třeba věnovat pozornost přítomnosti aromatických přísad, aromat, barviv. V procesu aplikace existuje možnost zvýšení chuti k jídlu.

1 BioTeck L-karnitin 100000

Čestné místo v žebříčku nejlepších tekutých L-karnitinů zaujímá BioTeck L-karnitin 100000, který vykazuje řadu pozitivních účinků: normalizuje metabolické procesy, snižuje tukovou vrstvu a také zabraňuje zničení svalových tkání při intenzivním cvičení.

Kapalina je navíc obohacena extrakty zeleného čaje, kyselinou citrónovou, thiaminem, nikotinamidem. Pravidelný příjem doplňků stravy vám umožní vypořádat se s tukem, zvýšit efektivitu školení. Nástroj je dobře snášen. Mezi nedostatky, které stojí za zmínku, patří poměrně vysoká cena léku.

Nejlepší L Carnitine Prášek

Objem L karnitinu musí být rozpuštěn. K tomu můžete použít nejen obyčejnou vodu, ale i nealkoholický nápoj. Vyznačuje se okamžitou sací rychlostí a dlouhou životností.

2 MyProtein Acetyl L Karnitin

Doplněk stravy, který je dostupný v balení po 250 a 500 gramech. Výrobce doporučuje použít prášek až 3krát denně po naředění vodou nebo džusem. Výsledná kapalina se použije ihned po přípravě, během hlavního jídla. Výhody tohoto nástroje zahrnují takové indikátory, jako je účinnost použití a rychlé rozpouštění prášku v kapalině.

Vysoká účinnost léku se projevuje rychlou normalizací hmotnosti, pozitivním vlivem na fungování kardiovaskulárního systému a zvýšením odolnosti těla při intenzivní fyzické námaze. V recenzi si zákazníci všimnou příjemné citrónové chuti a zvýšené duševní aktivity. Nevýhody zahrnují potřebu přídavné kapaliny (vody, šťávy) pro rozpuštění prášku.

1 PureProtein L-karnitin

Práškový levokarnitin od ruského výrobce PureProtein obsahuje 100 g účinné látky v balení. Před použitím by měl být prášek rozpuštěn ve vodě nebo v jiné kapalině. Tato forma uvolňování nemusí být vhodná pro každého, řada uživatelů upřednostňuje kapalné nebo tobolky pro orální podání.

Mezi výhody léku lze identifikovat nejen nízké náklady, ale také dobrou snášenlivost, stejně jako kvalitní, vyvážené složení. Prostředky neobsahují konzervační látky. Měřící lžička prášku by měla být rozpuštěna v kapalině a použita 60-90 minut před začátkem tréninku.

8 nejlepších L-karnitinů

Moderní trh se sportovní výživou představuje velká skupina léků nazývaných „spalovače tuků“. Existuje mnoho typů, ale jeden z nejvyhledávanějších je L-karnitin (aka levý karnitin). Přehled kladů a záporů toho nejlepšího (podle názoru sportovců) L-karnitiny - v našem žebříčku.

Na co je levý karnitin?

L-karnitin je přírodní látka, kterou lidské tělo částečně produkuje s dostatečným množstvím bílkovinných potravin (maso, drůbež, vejce atd.).

V zásadě není karnitin přesně spalovačem tuků. Jedná se spíše o doplněk stravy, který pomáhá urychlit metabolismus, zvyšuje vytrvalost a má pozitivní vliv na práci kardiovaskulárního systému. Intenzita tréninku se tak zvyšuje a získávání energie prostřednictvím akumulace tuků se stává dokonce mírně vedlejší, ale neméně žádoucí.

Důležité vysvětlení - smysl pro karnitin nebude bez základních složek: fyzické aktivity (zejména kardio) a vyvážené stravy. Proto se liší názory na lék. Nespokojenost je obvykle vyjádřena těmi, kteří doufali v „kouzelnou pilulku“, která pomáhá zhubnout, zatímco sedí na gauči. Ale lidé, pro něž notoricky známý zdravý životní styl není prázdný zvuk, považují L-karnitin za vynikající pomoc při dosahování dobré fyzické formy.


Formy uvolňující L-karnitin


Kapalina

V této formě je karnitin tělem absorbován rychleji, a proto začíná rychleji působit. Nevýhodou je přítomnost konzervantů a sladidel.

Prášek

Na ruském trhu se tento typ L-karnitinu nejčastěji vyskytuje ve dvou verzích: lékárně (ve formě sáčků nebo sáčků pro rozpuštění ve vodě) a sportu (mnoho značek jednoduše zabalí karnitin do kontejnerů). Nevýhodou je, že prášek musí být zředěn něčím, nicméně, a pohodlí je, že může být přidán do hotového nápoje.

Tablety nebo kapsle

Tato volba je absorbována déle než kapalná forma, ale obsahuje minimum cizích látek. Při nákupu byste měli věnovat pozornost složení a koncentraci čistého karnitinu.

L-karnitin je přirozený a neškodný způsob, jak zhubnout a zvýšit účinnost školení.

Ve snaze o štíhlou postavu a redukci hmotnosti se mnozí posadili na sporné potravinové doplňky se špatně studovaným složením. Snad mohou dosáhnout rychlého účinku, ale zpravidla za cenu vlastního zdraví.

Nalezení užitečných a bezpečných drog dnes není snadné, ale je to uskutečnitelný úkol. Zejména sportovci rádi používají L-karnitin pro hubnutí a budování svalů. Jedná se o látku podobnou vitamínu, která je zcela neškodná a zcela přirozená.

Popis

L-karnitin - látka související s vitamíny B, syntetizovaná v lidském těle. Přítomné v tkáních určitých svalů a jater. Zrychluje metabolické procesy, podporuje aktivitu koenzymu A (oxiduje mastné kyseliny). Používá se k léčbě onemocnění ledvin.

Když je nedostatek, tělo nemůže zpracovat tuky, které pocházejí z potravin, což vede nejen k obezitě, ale také k problémům se srdcem.

Přípravky založené na této látce se aktivně používají v úředním lékařství.

Pros

Ztráta hmotnosti s L-karnitinem je jedna pevná a téměř bez vad:

 • aktivace procesů spalování tuků;
 • schopnost používat jiné přísady;
 • zpomalení procesu stárnutí;
 • ochrana srdce a cév před cholesterolem;
 • úleva od kardio a silového tréninku;
 • tonizující a imunostimulační účinek;
 • žádná bolest svalů po cvičení;
 • zvýšení svalové hmoty;
 • snížení únavy - duševní a fyzické.

Při konzumaci potravinových doplňků s ním si sami všimnete, že vaše cvičení jsou mnohem úspěšnější a efektivnější. Vytrvalost se zvyšuje a s ní dosáhnete nových výšek - respektive ztratíte mnohem více kalorií.

Jména V různých zdrojích lze L-karnitin nalézt pod různými názvy: levokarnitin, l-karnitin, vitamin Bt, levý karnitin, vitamin B11.

Mechanismus hubnutí

L-karnitin může být bezpečně používán pro hubnutí, protože jeho vlastnosti zaručují nejen lepší pohodu a efektivitu tréninku, ale také ohromující vnější změny na obrázku.

Provádí následující funkce:

 • chrání svalovou tkáň před štěpením;
 • Má pozitivní vliv na nervovou soustavu, která je velmi důležitá pro hubnutí (nedochází k podrážděnosti) a intenzivní cvičení (nálada je zvýšená, díky níž jsou tréninky prováděny pravidelně, bez přerušení);
 • přeměňuje tuky na energii, zabraňuje jejich usazování v různých částech těla;
 • zabraňuje hromadění kyseliny mléčné ve svalech;
 • zabraňuje rozvoji syndromu přetrénování;
 • snižuje cholesterol;
 • snižuje dobu zotavení po sportu;
 • udržuje stabilní hladinu koenzymu A v těle, což je velmi důležité pro optimalizaci energetického metabolismu;
 • podporuje detoxifikaci z cytotoxických organických kyselin a xenobiotik;
 • zvyšuje vytrvalostní výkon;
 • urychluje metabolismus proteinů;
 • je anabolický, to znamená, že podporuje růst svalové hmoty.

Lze jej tedy použít ve dvou směrech: ke zvýšení účinnosti silového tréninku, jako anabolického a ke snížení tělesné hmotnosti, jako spalovače tuků. Ale tento způsob řešení kil není pro líné - bez tréninku, nebude žádný výsledek.

Původ názvu. Termín "L-karnitin" sahá až do latiny "caris", což znamená "maso" - protože v tomto produktu je to dost.

Indikace a kontraindikace

L-karnitinové přípravky mohou být oficiálně používány sportovci. Antidopingové komisi nejsou zakázány, tolik jich nepřestává používat ani během soutěží.

Terapeutické indikace:

 • mužská neplodnost;
 • hypoperfúze;
 • dyscirkulační encefalopatie;
 • kožní onemocnění: seboroická dermatitida, lupénka, fokální sklerodermie, ekzém, lupus erythematosus;
 • zpomalení růstu;
 • intenzivní cvičení - ke snížení únavy, zvýšení efektivity a vytrvalosti, jako anabolický a adaptogen;
 • infarkt myokardu;
 • ischemická kardiopatie, mrtvice;
 • poruchy mozkové cirkulace;
 • Cygnus-Pearsonova neuropatie;
 • obezita;
 • patologie patogenity karnitinu: syndromy Marfan, Ehlers-Danlos a Beals, tuberózní skleróza, progresivní svalová dystrofie;
 • poškození mozku;
 • podmínky po infarktu;
 • rehabilitace po operacích a vážných onemocněních;
 • MERRE, MELAS, NARP, Kearns-Sayre syndromy;
 • angina pectoris;
 • thyrotoxikóza.

Indikace pro snížení hmotnosti:

 • únava při fyzické námaze;
 • bolest, křeče po cvičení;
 • třes končetin, silně napjaté svaly;
 • nedostatek výsledků ve sportu, navzdory jejich intenzitě;
 • viscerální abdominální tuk;
 • dušnost, slabost, závratě, rychlý tep v době tréninku.

Kontraindikace:

 • alergie;
 • těhotenství;
 • nespavost;
 • bolest v epigastriu;
 • HIV;
 • hypertenze;
 • přecitlivělost;
 • dyspepsie;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • laktace;
 • onkologie;
 • onemocnění ledvin;
 • diabetes;
 • srdeční selhání;
 • trimethylaminuria;
 • epilepsie.

Tato látka nemůže nepříznivě ovlivnit fungování orgánů. Spouští však procesy, které způsobují, že systémy těla pracují v rozšířeném režimu. A pokud zpočátku zdraví není v pořádku, může to prostě nemůže zvládnout. Proto tento seznam nezapomeňte poznamenat.

Z příběhu. V SSSR byl chlorid DL-karnitinu používán k léčbě onemocnění nervového systému, ačkoli nebyly provedeny žádné údaje o přínosech tohoto přípravku pro centrální nervový systém.

Pravidla použití

Je velmi důležité vědět, jak užívat L-karnitin, abyste z něj získali maximální užitek. Způsoby a dávkování jsou určeny různými faktory. Vedoucí role zvolené drogy a individuální charakteristika.

Na trhu najdete různé doplňky stravy s levokarnitinem: v kapslích a tabletách, v tekuté formě, v prášku. Každá instrukce je připojena, která musí být dodržena. Pokud Vám doporučená dávka nebo režim z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete tyto parametry vždy upravit u svého trenéra.

Tato možnost je ještě výhodnější, protože instruktor bude schopen Vaše osobní údaje odborně vyhodnotit a na základě nich doporučit, jak byste měli získaný lék vypít. To bude záležet na vaší počáteční hmotnosti, vašem zdraví a intenzitě zamýšleného tréninku.

Tobolky a tablety

Toto je nejvhodnější a nejvyhledávanější forma. Správné podávání L-karnitinu v kapslích a tabletách je určeno instrukcemi pro každé jednotlivé léčivo, protože koncentrace účinné látky v nich může být odlišná.

Doporučený denní příjem je nejvýše 3000 mg. Musí být rozdělena na části.

Pokud existuje možnost volby mezi pilulkami a tobolkami, dávejte přednost těmto lékům. Jsou absorbovány rychleji v krvi.

V kapalné formě

Bez ohledu na jídlo se užívá koncentrovaný sirup nebo lehký roztok L-karnitinu. Pije neředěný. Doporučuje se, aby sportovci použili 15 ml před tréninkem jednou denně. Délka kurzu je 6 týdnů, pak přestávka 2 týdny a předchozí vzor se opakuje znovu.

Prášek

Prášek levokarnitinu je bílý krystalický koncentrát bez chuti nebo zápachu. Snadno rozpustný ve vodě, můžete pít i šťávu. Ekonomické z hlediska dávek. Jedinou nevýhodou je, že kuchař potřebuje čas. Pro větší pohodlí výrobci doplní přístroj odměrkou.

Můžete najít karnitin v tyčinkách, což je velmi výhodné: 1 tyč = 1 porce. Ke každému přípravku je přiložen návod k použití od výrobce, který udává doporučené dávkování.

 1. První část prášku je ráno před jídlem, druhá 30 minut před cvičením.
 2. Pokud je fyzická aktivita velká, můžete pít 3x denně.
 3. Kurz: 2 měsíce ztráty hmotnosti / 2 týdny odpočinku. Tento vzor můžete opakovat po dobu šesti měsíců.

Maximální denní dávka zůstává stejná jako při použití tobolek - 3000 mg, ale není nutné do tohoto bodu dohnat. V závislosti na účelu použití levého karnitinu v prášku mohou být denní dávky různé:

 • pro komplexní terapii: 1 200 mg;
 • se silnou fyzickou námahou: 1 600 mg;
 • pro sportovce: 2 000 mg;
 • úbytek hmotnosti: 1500 mg.

Věnujte pozornost následujícím práškovým přípravkům:

 • 300 g čistého karnitinu z RPS Nutrition (USA);
 • úbytek hmotnosti + zlepšení krevního oběhu, aktivity mozku a srdce od společnosti Scitec Nutrition (USA);
 • koncentrát karnitinu, taurinu a vitamínů B z ostrova Ostrovit (Polsko);
 • lipotropní komplex s minerálními doplňky, kofein anabolických a neurostimulačních účinků od PowerPro (USA);
 • komplex s trojmocným chromem a rostlinnými výtažky z BioTech (USA);
 • 4 formy (čistý, odpad, acetyl, fumarát) s příchutěmi z Carnibolic Nutrabolics (USA);
 • 300 gramů tartrátu levého karnitinu bez přísad z Anabolic Innovations (USA);
 • 700 ml acetyl-L-karnitinu s kyselinou stearovou z SAN (USA).

Jedná se o nejúčinnější práškové přípravky, které se osvědčily na trhu doplňků stravy.

Injekce

Existuje další způsob použití L-karnitinu - zavedení 10% roztoku do svalu nebo žíly. Určeno, pokud není možné perorální podání (pro poranění úst, zažívacích orgánů). Dávkování je určováno individuálně.

 1. 100 mg látky se zředí v 50 ml roztoku chloridu sodného (0,9%).
 2. Injikujte pomalu do žíly: proud (asi 3 minuty) nebo kapání (asi 60 kapek / min).

Mějte na paměti, že injekce L-karnitinu jsou často doprovázeny nepříjemnými pocity. Mezi nežádoucí účinky - poškození cév, měkkých tkání.

Ze všech metod použití léků s injekcí levarnitinu - nejúčinnější, ale zároveň ne zcela úspěšný. Zaprvé, ne každý může dát výstřel do svého vlastního. Za druhé, bolest po, zasahovat do tréninku.

Buďte pozorní. L-karnitin má dvojče, jeho syntetický analog je D-karnitin, který má na organismus daleko od pozitivního účinku. Studie ukazují, že někteří bezohlední výrobci sportovní výživy ji mohou zahrnout do doplňků stravy. Pečlivě si přečtěte složení léků zakoupených tak, aby se tam neobjevily.

Další doporučení

Zpočátku stojí za to rozhodnout se, kde budete nakupovat léky s L-karnitinem:

 • k dosažení terapeutického účinku je lepší koupit lék v lékárně;
 • Pro hubnutí dávejte přednost doplňkům stravy, které lze objednat na mnoha online zdrojích;
 • Pro zvýšení efektivnosti školení používejte sportovní výživu, která se prodává ve specializovaných prodejnách.

A zkuste dodržovat následující doporučení:

 1. L-karnitin může být užíván nejen ve formě léků a doplňků stravy. Tato látka je v potravinách obsažena v přebytku (seznam je uveden níže).
 2. Anabolika a kyselina lipoová zvyšují účinek L-karnitinu.
 3. Podporuje hubnutí pouze v případě aerobního cvičení. Pokud je žádoucí, aby muži pracovali v posilovně, pak jsou pro ženy vhodné gymnastika, tanec, pilates, fitness, jogging a cyklistika.
 4. Nenechte hladovět. Dodržujte zásady frakční výživy: jídla by měla být častá a porce - malé.
 5. Ve stravě by měly dominovat výrobky se sníženým obsahem tuku.
 6. Doporučuje se opírat o proteiny, omezující příjem sacharidů.
 7. Alkohol je přísně zakázán.
 8. Mono diety se nedoporučují.
 9. Výcvik by měl trvat nejméně 30 minut.

Potraviny bohaté na L-karnitin:

 • pomerančový džus;
 • arašídové máslo;
 • slanina;
 • bílý chléb;
 • mleté ​​hovězí maso;
 • kuřecí prsa;
 • těstoviny;
 • zmrzlina;
 • rýže (vařená);
 • vepřové maso;
 • chřest;
 • hovězí steak;
 • treska;
 • plnotučné mléko;
 • vejce.

Zahrnout tyto potraviny ve své každodenní stravě obohatit své tělo s touto přírodní látkou.

Na poznámku. L-karnitin je zničen tepelným zpracováním. Proto, pokud výrobky z výše uvedeného seznamu mohou být konzumovány syrový, jíst je bez vaření na sporáku.

Vedlejší účinky

Levokarnitin má vedlejší účinky, ale je velmi vzácný. Předávkování je téměř nemožné, protože všechny nadbytky látky se aktivně vylučují močí.

Při porušení pokynů nebo kontraindikací může dojít k následujícím nepříjemným příznakům:

 • alergické reakce;
 • nespavost;
 • bolestivé trávení (dyspepsie);
 • bolest břicha (gastralgie);
 • zápach z dechu;
 • nervozita;
 • nadměrné pocení;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • zvracení;
 • křečové záchvaty;
 • nevolnost

Zpravidla všechny vedlejší účinky po užití léků projdou během 2-3 dnů. Pokud se tak nestane, doporučuje se poradit se s lékařem.

Na poznámku. Pro muže je velmi užitečné užívat L-karnitin nejen pro hubnutí a budování svalů, ale také pro zlepšení jejich reprodukční funkce. Tato látka přispívá k aktivitě spermií a je dokonce předepsána k léčbě neplodnosti.

Hodnocení

Který L-karnitin je lepší pro hubnutí? Volba není snadná, protože je na ní spousta léků.

Níže je žebříček nejúčinnějších a nejžádanějších doplňků stravy.

 1. Acetyl L-karnitin z Dymatize (USA). 24 dolarů za 90 kapslí.
 2. Acetyl L-karnitin od firmy Maxler (Německo). 18 dolarů za 100 tablet.
 3. Acetyl L-karnitin od firmy Twinlab (USA). 54 dolarů za 120 kapslí.
 4. Alcar z SAN (USA) - tablety. 44 dolarů za 100 ks.
 5. Carni X z Scitec Nutrition (Maďarsko). 16 dolarů za 60 kapslí.
 6. Carnipure od Gaspari Nutrition (USA) - v prášku. 35 dolarů za 100 gramů.
 7. Attack L-Carnitine z Power System (Německo) - roztok s guaranou a kofeinem. $ 21 za 500 ml.
 8. L-karnitin z Power System (Německo) - řešení. 31 USD za 1000 ml.
 9. L-karnitin-3 000 od firmy Maxler (Německo) - koncentrát. 25 dolarů za 1000 ml roztoku.
 10. L-Carnitin-750 od firmy Maxler (Německo). 23 dolarů za 100 kapslí.
 11. Kapsle L-Carnitin z Weider (Německo). 19 dolarů za 100 kapslí.
 12. Liquid L-Carnitine Extreme Formula od firmy Weider (Německo). 24 dolarů za 20 ampulí.
 13. L-Carnitine Power z SAN (USA) - v kapslích. 19 dolarů za 60 ks.
 14. Xtreme L-karnitin z Dymatize (USA). 18 dolarů za 60 kapslí.
 15. L-karnitin z myproteinu (UK). 12 dolarů za 90 tablet.
 16. L-karnitin z Ultimate Nutrition (USA). 20 dolarů za 30 tablet.
 17. L-Carnitine se koncentruje z VP Laboratory (UK). 31 dolarů za 1000 ml roztoku.
 18. L-karnitin od firmy Maxler (Německo) - roztok. 38 dolarů za 1000 ml.
 19. Tekutý L-karnitin z Optimum Nutrition (USA). 10 dolarů za téměř 350 ml.
 20. L-karnitin od firmy GlavAktiv (Rusko). 6,7 dolarů za 60 kapslí.

Chcete-li najít nejlepší lék pro sebe, zkuste různé možnosti.

Přes stránky historie. L-karnitin byl objeven v roce 1905 vědci V.S. Gulevich a R.P. Krimberg. Izolovali ji ze svalové tkáně.

Analogy

L-karnitin je hlavní aktivní složkou mnoha léčiv, která mohou být použita jak pro terapeutické účely, tak pro hubnutí. Nejoblíbenější analogy:

 • Alimba - italská droga;
 • Karniten;
 • Carnifit (Carnifit);
 • Cartan (Cartan) - lék pro poruchy žaludku, je dostupný v prášku pro přípravu roztoku nebo injekční ampule (výroba - Řecko);
 • Elkar - prostředek ke zlepšení metabolických procesů, můžete si koupit vodný roztok (s kapátkem a zkumavkou) a ampule pro injekce.

Elastické hýždě, tenký pas, nahuštěný lis - to vše je možné, pokud je L-karnitin zaveden do programu hubnutí. Muži budou mít velmi žádané kostky a ženy budou schopny potěšit ty, kteří jsou kolem sebe, dokonalou postavou. V tomto případě zůstane vaše zdraví v pořádku a v některých situacích se dokonce zlepší.

Který L-karnitin je lepší?

V našem těle je syntetizováno mnoho užitečných látek, z nichž jeden je spalovač tuků levý karnitin, který požadují sportovci, kteří sportují profesionálně jako sportovní výživa. Vyberte si nejlepší L-karnitin mezi obrovským množstvím vitamínových výrobků, které nám pomohou navrhnout hodnocení.

Popis

L-karnitin - přímý příbuzný vitamínu B. Je ve svalech a jaterních buňkách. Funkce látky je jednoduchá - stimuluje metabolismus. Mechanismus účinku je omezen na aktivaci koenzymu A, který oxiduje mastné kyseliny. Levokarnitin je velmi důležitý pro ledviny, metabolismus srdce a lipidů. Jeho nedostatek způsobuje obezitu a patologii těchto orgánů.

L-karnitin přichází z potravin a je mírně produkován samotným tělem. Proto sport, zvýšená fyzická zátěž, vyžaduje další zdroj. Přesně řečeno, levokarnitin není spalovač tuku v obecně přijímaném smyslu slova. Zrychluje metabolismus, zvyšuje vytrvalost člověka, dává mu příležitost k intenzivnímu tréninku, v jehož důsledku dochází ke ztrátě energie akumulace tuků a ztrácí tak váhu.

Jinými slovy, karnitin je k ničemu jako spalovač tuků bez tréninku a fyzické námahy. Ale správné hubnutí s pomocí výrobku přináší téměř jen výhody pro tělo. On:

 • Aktivuje metabolismus lipidů.
 • Spolupracuje s dalšími doplňky stravy.
 • Zobrazuje volné radikály, které zpomalují stárnutí buněk.
 • Chrání krevní cévy a myokard z cholesterolových plaků.
 • Ulehčuje kardio zátěž.
 • Posiluje imunitní systém.
 • Potlačuje po tréninku bolest ve svalech.
 • Pomáhá stavět svaly v suché verzi, bez tuku.
 • Výrazně snižuje pocit únavy, fyzické i duševní.

Rysem L-karnitinu je jeho mnoho jmen: to je Levocarnitine, a Levocarnitinum. Je také omylem nazýván vitamin Bt a vitamin B11.

Proč ztrácí váhu?

Tento účinek léku je způsoben:

 • Ochrana svalů před rozpadem.
 • Podrážděnost baňkování.
 • Přeměnu tuku na energii bez vytváření tuků.
 • Blokování hromadění kyseliny mléčné ve svalech.
 • Překážky k přetrénování.
 • Snížení hladiny cholesterolu.
 • Snížení rehabilitačního období po tréninku.
 • Optimalizace energetického metabolismu díky stabilitě koenzymu A.
 • Detoxikace xenobiotik a cytotoxinů.
 • Zvýšení vytrvalosti.
 • Stimulovat metabolismus proteinů.
 • Demonstrace anabolických vlastností.

To znamená, že lék má ve sportu dva akční vektory: zvyšuje účinek síly a zároveň snižuje tělesnou hmotnost. Tyto vlastnosti se však projevují výhradně v tandemu: fyzické zatížení a nepřímo - vypouštění dalších kilogramů.

Formy propuštění

Levokarnitin se prodává v několika verzích: roztok, pevná média. Jako kapalina se absorbuje rychleji, ale obsahuje nečistoty a látky zlepšující chuť. Prášková - lékárenská výsada, prodává se ve speciálním obalu pro rozpuštění, což není vždy vhodné. Pořízení kapslí vyžaduje péči o složky léčiva a jeho koncentraci. Zde jsou někteří zástupci každé formy propuštění.

Výrobci

Levokarnitin je dostupný v různých zemích EU a USA. Následující výsledky mají osvědčené výsledky:

 1. Americká společnost NutraKey, působící na trhu sportovní výživy od roku 2004, s velkým výběrem vysoce kvalitních produktů.
 2. Slavná Optimum Nutrition, která vyrábí sportovní výživu od konce devadesátých let minulého století a vždy splňuje vysoké standardy, které jsou stanoveny americkým zákonem o doplňcích.
 3. Americká firma NOW Foods pracuje v této oblasti od poloviny minulého století a má vlastní laboratoř pro klinické zkoušky léčiv.
 4. Další americkou firmou je MusclePharm se sídlem v Denveru. „Vyrůstal“ na ní A. Schwarzenegger.
 5. Anglická značka - MyProtein. Prémiové výrobky vyráběné od roku 2004.
 6. Konečně, BioTech je americký výrobce specializující se pouze na přírodní a vysoce kvalitní suroviny.

Každá z kótovaných společností má vlastní marketingová oddělení, laboratoře pro testování kvality výrobků, výrobní pobočky po celém světě.

Jak správně nakupovat?

Všechny tři formy karnitinu jsou stejně účinné. To znamená, že volba výrobku je otázkou vkusu každého sportovce. Mírně se liší od všech forem, pokud jde o vstřebatelnost roztoku. Ale to je mírný přebytek rychlosti, která nemůže být základem volby. Účinnost je určena celkovou denní dávkou. Měla by být v rozmezí 4000 mg, plus mínus jeden gram, v závislosti na váze sportovce a jeho sportovního programu.

Kapalina

Při nákupu řešení se hlavní věc nesmí mýlit v množství samotné účinné látky nebo v procentech na 100 ml. Množství karnitinu by nemělo být nižší než 10% nebo 10 g na 100 ml. Více - prosím, ale méně - to je nemožné. Vždy si pozorně přečtěte etiketu.

Druhou věcí, na kterou je třeba se podívat, je množství cukru. Je třeba mít na paměti, že výrobek umožňuje zhubnout, takže není třeba dalších kalorií. Obvyklý rámec - od 0 do 10%. Vše je v receptu na sklenici léku. Srovnání je uvedeno v tabulce.

Ukazuje se, že optimální kapacita 1 litr, kde účinná látka není menší než 10 g na 100 ml a minimální množství cukrů. To je - ideálně.

Tablety a kapsle

Je to docela jednoduché. U výrobku, který má být zakoupen, musí být na tabletu nebo tobolku nejméně 500 mg karnitinu. Ne pro porci! Jsou vždy jiné. Maximální produkt je 1,5 g na kapsli. Je vždy nutné srovnávat. Například Maxler v plechovce ze 100 kapslí nabízí 750 mg na kus. To znamená, že v celé nádobě - ​​75 g karnitinu.

VPlab ale prodává 90 tobolek po 500 mg. To je v bance - 45 g účinné látky. Nicméně, Maxler stojí asi 1500 rublů, zatímco VPlab stojí asi 1000 rublů. To znamená, že první výrobce 10 g karnitinu stojí 190 rublů, zatímco druhý výrobce stojí 200 rublů, to znamená, že výrobky jsou stejně praktické.

Další příklad. Ultimate Nutrition nabízí 60 kapslí, z nichž každá obsahuje 250 mg karnitinu. Přípravek je dostačující pro běžný příjem po dobu 5 dnů. To dokazuje, že musíte nakupovat moudře, spočítat celkové množství aktivního doplňku a podívat se na to, že nejméně 500 mg karnitinu na kapsli. Musíte vědět, že více karnitinu v tobolce neznamená - výhodnější.

Prášek

Nejlépe považujte výrobek, ve kterém karnitin není menší než 70%. Například VPlab vyrábí prášek, který obsahuje pouze 1000 mg nebo 1 g karnitinu na 25 g porce.

Společnost SAN však nabízí 1,4 g prášku 1 g karnitinu. Vše je napsáno na štítku. Volba pro kupujícího.

TOP 11 Karnitinové doplňky

Při sestavování ratingu bylo zohledněno následující

 • Forma produktu a způsob použití.
 • účinné látky, účel recepce.
 • Pověst výrobce.
 • Cena a dostupnost nákupu.
 • Dopad na tělo, bezpečnost a účinnost.

Výsledkem byl takový TOP produkt.

5 nejlepších netekutých forem

Existují tři z nich: prášek, tablety, tobolky. Absorbuje se dostatečně rychle, ale vyžaduje rozpouštění. Přední výrobci z USA, Kanady, Německa a Maďarska.

Optimální výživa L-karnitin nemá žádné genderové rozdíly, vyrábí se v množství dostatečném ke konzumaci během měsíce (60 tablet). Obohacený Ca ++ a fosforem. Přijato ráno a před nákladem. Nemá žádné vedlejší účinky, protože suroviny jsou přirozené. Šetří kardiovaskulární systém před přetížením, nepoškozuje hepatocyty, aktivuje syntézu somatotropního hormonu. Může způsobit individuální intoleranci. 60 kapslí stálo 1150 rublů.

Mezi prášky byl nejlepší Acetyl z peptidů na bázi peptidu. V sáčku po 250 nebo 500 g účinné látky. Užívejte 25 g třikrát denně a během jídla se rozpustí v jakékoli kapalině. Má kumulativní účinek, působí na svalovou úlevu, kombinovanou s jakoukoliv tekutinou. Neutrální chuť, stimuluje vytrvalost a duševní aktivitu. Mínus je účinný pouze v počátečních fázích tréninkového procesu. Štítek neobsahuje překlad do ruštiny. 250 gramů bude stát 1750-1800 rublů.

Nejlepší kapsle - teď. Výběr profesionálů. V balení po 60 kusech v želatině. Jedná se o 30 porcí. Vezměte si pár den před tréninkem. Úplně přirozená, bezpečnost potvrzená klinickými testy, rychle vstřebává. Minus - vysoká kalorií. 60 kapslí stojí asi 2000 rublů.

Mezi pevnými karnitiny patří:

 • Univerzální nabídka: Carnitine Prášek - prášek z Inner Armor. Zvyšuje vytrvalost, zpracovává lipidy na energii a podporuje hubnutí. Nemá žádná omezení a chrání myokard. Bude to stát 1000 rublů za 120 gramů.
 • Rozpočtový nástroj: Carni-X od firmy Scitec Nutrition, kapsle. Normalizuje metabolismus lipidů, koriguje cholesterol v krevním oběhu, pomáhá srdečnímu svalu. Spouští proces spalování tuků. Obohacený o vitamíny, cena je nejdemokratičtější, 650-700 rublů pro 60 kapslí. Neexistují žádné kontraindikace. Recepce v noci způsobuje nárůst vitality, zasahuje do spánku.

4 nejlepší kapaliny

Existují pouze dva typy: sirup a ampule. Často jsou tyto fondy opevněny. Ty nejlepší jsou vyráběny v USA, Maďarsku a Rumunsku.

Mezi karnitiny ampule patří L-karnitin 2000 od firmy BioTech. V balení po 20 kusech po 25 ml s obsahem čistého produktu 99%. Na 100 g - 8 kcal. Vynikající spalovač tuku, bez vedlejších účinků. Minus - způsobuje pocit hladu a zanechává nepříjemnou pachuť. 20 ampulí stálo přibližně 1 350 rublů.

Nejlepší sirup je také rozpočet. Jedná se o Power System Attack 3000 v 50 ml nádobách. Posiluje imunitní systém, spaluje tuk, zabraňuje trombóze a chrání myokard. Potlačí pocit hladu, povzbuzuje. Z minusů je třeba poznamenat možné pálení žáhy a nepříjemnou chuť. Stojí asi 100 rublů za jednu kapacitu.

Pokud mluvíme o nejdelším účinku, měli bychom z Weidera zavolat L-carnitin 100000. Transformuje tuk na energii, stabilizuje činnost srdce a centrální nervový systém. Pomáhá růst svalů. V balení 50 porcí. Na 100 g - 140 kcal, 12 g proteinů a 2 g tuku. Přijměte ráno před jídlem a před tréninkem na 10 ml. 500 ml stojí v průměru 1500 rublů.

Pro profesionály je sirup na bázi kyseliny pantothenové - tekutý karnitin z výživy Allmax považován za nejlepší. Zrychluje spalování lipidů. Vhodné pro vegetariány. Před cvičením si vezměte 15 ml. Zastaví přepracování. Způsobuje zhoršení gastritidy, nedostupné a nedoporučuje se pro začátečníky. 473 ml doplňku stojí asi 900 rublů.

Pokud existuje otázka volby, pak s aktivním tréninkem, karnitin z MyProtein, útok z Power System bude dělat. S pasivním hubnutím, Carni-X od Scitec Nutrition. Odborníci preferují karnitin z optimální výživy.

Hodnocení nejlepších L-karnitinů podle hodnocení zákazníků

Elastický tisk a těsné hýždě, paže s bicepsem a tricepsem, obličej bez dvojité brady a silné nohy mohou být získány mnohem rychleji, pokud hrajete sport a současně si užíváte nejlepší L-karnitin pro hubnutí. Nemůžete se ztratit v různých nabídkách na trhu, když jste studovali naše hodnocení nejúčinnějších a nejoblíbenějších prostředků.

Nejlepší L-karnitiny - kterou společnost koupit

Evropskou kvalitu zajišťují společnosti z Maďarska, Rumunska, Německa, Anglie. Nesporným lídrem v tomto výklenku jsou Spojené státy. Z ověřených firem si zaslouží pozornost:

 1. NutraKey je společnost z USA, založená v roce 2004 a vyrábějící produkty se širokým spektrem aktivit pro sportovce.
 2. Optimální výživa funguje od roku 1996, ukládá přísné požadavky na kvalitu surovin, vyrábí přírodní produkty.
 3. NOW Foods - společnost z USA, která je na trhu od roku 1968, má vlastní laboratoře kontroly kvality, vyrábí výrobky s průměrnou cenou.
 4. MusclePharm se sídlem v Denveru (USA), značkové výrobky jsou používány Arnold Schwarzenegger, golfista Tiger Woods, renomovaný fitness trenér Cheidi Dunmore.
 5. MyProtein je značka anglické prémiové sportovní výživy registrovaná v roce 2004.
 6. BioTech - americká značka, pod níž jsou karnitiny vyráběny ve všech existujících formách, používá pouze přírodní složky.

Každá z firem v seznamu má své vlastní dílny, laboratoře a marketingová oddělení.

Top žebříčky L-karnitinu

Při výběru kandidátů jsme věnovali pozornost především reálné zpětné vazbě od uživatelů a fitness trenérů. Stejné hodnocení bylo provedeno s ohledem na následující nuance:

 • Forma vydání;
 • Složení a procento hlavní látky;
 • Popularita značky;
 • Náklady;
 • Zdravotní bezpečnost;
 • Účinnost;
 • Funkce;
 • Způsob podání;
 • Účel použití;
 • Dostupnost v obchodech.

Nejlepší tuhý L-karnitin

Zde jsou k dispozici 3 formy uvolnění - prášek, zapouzdřený a předtvarovaný. Taková činidla nejsou tak vhodná jako kapaliny, které vyžadují ředění, ale jsou absorbovány rychleji a snadněji. Populární výrobci produktů ze Spojených států, Kanady, Německa, Maďarska.

Nejúčinnější pilulky podle fitness instruktorů

Optimální výživa L-karnitin je vhodný jak pro muže, tak pro ženy. K dispozici v plastové nádobě 60 tab. na 30denní kurz. Obsahuje karnitin, vápník a fosfor. Použijte záložku 1. před snídaní a tréninkem, pitná voda.

Výhody:

 • Přirozený a bezpečný;
 • Působí během cvičení a po něm;
 • Chrání srdce před přetížením;
 • Malá velikost pilulek;
 • Nepoškozuje játra;
 • Stimuluje produkci růstového hormonu.

Nevýhody:

 • Delší než sirupy;
 • Individuální nesnášenlivost složek je možná;
 • Je nutné pít vodu.

Pozitivní zpětná vazba na Optimum Nutrition L-karnitin je ponechána především ženám.

Vítěz mezi práškem

MyProtein Acetyl je založen na aminokyselinách methioninu a lysinu, balených v Croftových pytlích o hmotnosti 250 g a 500 g. Jedno balení obsahuje 500 a 1000 porcí. Počet recepcí denně - 3x. Prášek (25 g) se rozpustí ve 200 g šťávy nebo vody a vezme se s jídlem.

Výhody:

 • Jedno balení trvá dlouho (3-6 měsíců);
 • Hromadí se ve tkáních;
 • Zlepšuje reliéf těla;
 • Je kombinován s různými kapalinami;
 • Téměř bez chuti;
 • Zvyšuje vytrvalost;
 • Zlepšuje duševní a fyzickou aktivitu.

Nevýhody:

 • Štítek v angličtině;
 • Vyžaduje ředicí kapalinu;
 • Pro snížení tělesné hmotnosti je vhodné kombinovat s dalšími doplňky stravy.

Odborníci na výživu a profesionální kulturisté říkají, že MyProtein Acetyl je vhodný pouze pro počáteční fáze.

Nejrychlejší kapsle

Nyní - původně určený pro profesionální sportovce, ale také navržen pro pasivní hubnutí. K dispozici v plastovém obalu obsahujícím 60 tobolek s želatinovým potahem z celulózy, křemíku a stearátu hořečnatého. Počet porcí - 30, denní dávka - 3 tobolky. Vezměte je 2 kusy. den před tréninkem.

Výhody:

 • Neobsahuje konzervační látky, příchutě, barviva;
 • Absolvované klinické zkoušky;
 • Malá velikost kapslí;
 • Voní dobře;
 • Rychle strávitelný.

Nevýhody:

 • Velké balení;
 • Vážení;
 • Obsahuje mnoho kalorií.

Univerzální nabídka

Prášek - prášek od amerického výrobce Inner Armor. Použijte ji během jídla dvakrát denně, 2 g vymačkané vody. Zvyšuje vytrvalost a odolnost vůči stresu, mění tělesný tuk na energii a podporuje hubnutí. Kompozice obsahuje hlavní látku, kyselinu jantarovou a celulózu.

Výhody:

 • Zvyšuje vytrvalost;
 • Potlačí hlad;
 • Snižuje cholesterol;
 • Chrání srdce a krevní cévy;
 • Lze použít bez omezení.

Nevýhody:

 • Slabý účinek hubnutí;
 • Další přísady.
 • Silná chuť třešní.

Možnost Rozpočet

Výživa Carni-X Scitec je doplněk stravy pro štěpení tuku a normalizaci metabolismu lipidů. Zahajuje proces spalování tuků, zvyšuje vytrvalost, snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje funkci srdce. Je vybrána profesionálními sportovci. Jedna porce - 1-2 kapsle, které jsou užívány ráno a stejné před návštěvou posilovny.

Výhody:

 • Nemá žádné kontraindikace a nežádoucí účinky;
 • Má komplexní účinek;
 • Přítomnost vitamínů;
 • Přirozenost;
 • Nízké náklady.

Nevýhody:

 • Závislost režimu na dietě sportovce;
 • Nelze ji vzít v noci - silně povzbuzuje;
 • Pomalu strávitelný a vstřebaný;
 • Rychle spotřebováno.

Nejvhodnější volba

Pink Fit - žvýkačka v 500 mg plastové láhvi. Počet tablet - 60 ks. Každý obsahuje 500 mg karnitinu. Energetická hodnota - 8,27 kcal na 100 g Výrobce - maďarská společnost BioTech. Je to přirozený spalovač tuků, který zvyšuje hladinu energie, duševní a fyzickou aktivitu. Denní sazba - 6 žvýkaček 2 ks. 10 minut před jídlem.

Výhody:

 • Odborníci na výživu doporučují;
 • Evropská produkce;
 • Pohodlná forma uvolnění;
 • To má komplexní účinek na tělo;
 • Obsahuje vitamíny skupiny B;
 • Ideální pro diabetes vzhledem k obsahu inulinu.

Nevýhody:

 • Ostrá oranžová vůně;
 • Potřeba častého přijímání;
 • Není vhodný pro gastritidu.

Nejlepší tekuté L-karnitiny

Nabízí dvě možnosti - ve formě sirupu a ampulí, forma uvolnění je vhodná, dobrá chuť. Kromě karnitinu obsahují sladidla a přísady (celulóza, zelený čaj). Často jsou také obohaceny vitamíny. Nejlepší produkty jsou k dispozici ve Spojených státech, Maďarsku, Rumunsku a jsou baleny v lahvích po 50 g až 1 l nebo ampulích po 25 ml.

Vítěz v ampulích

L-Carnitine 2000 - znamená od BioTech v 25 ml ampulích. V jednom balení se prodává 20 položek, z nichž každý obsahuje 99% čistého karnitinu. Přijímá se na 1/3 ampule půl hodiny před tréninkem. Na 100 g odpovídá 8 kcal. Droga zlepšuje srdeční sval, spaluje tuk a dodává energii.

Výhody:

 • Nemá žádné vedlejší účinky;
 • Přírodní kompozice;
 • Není návykový při dlouhodobém užívání;
 • Části jsou rozděleny do ampulí.

Nevýhody:

 • Příliš koncentrované;
 • Zanechává nepříjemnou pachuť;
 • Způsobuje pocit hladu.

Rozpočet sirup

Power System attack 3000 - baleno do 50 ml lahví na pití, spaluje tuk, posiluje imunitní systém, zabraňuje vzniku krevních destiček a srdečních chorob, eliminuje úzkost a vytváří postoj k tréninku. Skládá se z čistého karnitinu, kofeinu a příchutí (třešně nebo guarany).

Výhody:

 • Dobré zdraví;
 • K dispozici ve dvou příchutích;
 • Potlačí chuť k jídlu;
 • Pohodlná forma uvolnění.

Nevýhody:

 • To nefunguje, pokud nechcete hrát sport;
 • Má nepříjemnou chuť;
 • Dlouhý průběh přijímání, více než 2 měsíce;
 • Někdy způsobuje pálení žáhy.

Nástroj s nejdelším účinkem

L-Carnitine 100.000 - vyráběný firmou Weider ve formě sirupu, proměňuje tuk na energii v kombinaci se stravou a sportem, podporuje růst svalů, dále stabilizuje činnost srdce a mozku. Porce v jednom balení - sto. Existuje 142 kcal, 11,7 proteinů a 1,5 tuku na 100 g. Vezměte ji ráno nebo na oběd před jídlem a před tréninkem 10 ml v čisté formě.

Výhody:

 • Bohaté na proteiny;
 • Rychlé výsledky, již patrné po 10 dnech;
 • Slavná značka.

Nevýhody:

 • Nedoporučuje se užívat odpoledne - může narušit spánek;
 • Drahé;
 • Nepříjemná chuť.

Nejuniverzálnější lék

Foods - sirup s vůní a chutí pomerančů z USA, nalil do tmavých lahví o objemu 473 ml. Je patentován jako vegetariánský doplněk stravy pro spalování tuků a funguje pouze v kombinaci s fyzickou aktivitou. Používá 1 polévková lžíce. Já dvakrát denně na lačný žaludek.

Výhody:

 • Testováno;
 • Výkonný anabolický efekt;
 • Zrychluje svalovou hmotu;
 • Dlouhá životnost, až 3 roky;
 • Vegetariánské složení.

Nevýhody:

 • Používá se na lékařský předpis;
 • Musí být konzumován při jídle;
 • Velká sklenice.

Nejlepší volba pro profesionální sportovce

Kapalina - dodává kanadská společnost Allmax Nutrition ve 453 ml lahvích. Kompozice obsahuje hlavní složku a kyselinu pantothenovou. Zvyšuje výkon a udržuje svalový tonus, urychluje regeneraci po sportu, spaluje tuk. Užívá se 15 ml před tréninkem, ale ne více než dvakrát denně.

Výhody:

 • Jedinečné složení, které urychluje spalování tuků;
 • Aktivně vstřebává a vstřebává;
 • Slavný zahraniční výrobce;
 • Není to rychle unavené;
 • Vhodné pro vegetariány.

Nevýhody:

 • Nepřístupné;
 • Nedoporučuje se pro neprofesionální sportovce;
 • Při gastritidě může způsobit zhoršení.

V polovině případů používají vegetariáni kapalinu ne pro hubnutí, ale jako zdroj energie.

Což je lepší koupit L-karnitin

Z rychle působících a snadno stravitelných nástrojů si zaslouží pozornost sirupy v lahvích, ale jsou také nejdražší. Možnost rozpočtu je kapsle a tablety, a nejbezpečnější je prášek. Nejvhodnější - ampule.

Při aktivním sportu doporučujeme:

 • Acetylkarnitin MyProtein;
 • BioTech USA 100000;
 • Kapalina;
 • Napájení systému.

Pro pasivní hubnutí s minimálním cvičením je lepší zvolit:

 • Dymatizovat výživnou kapalinu;
 • Nyní potraviny;
 • L-karnitin 2000;
 • Výživa Carni-X Scitec.

Profesionální sportovci fit:

 • Pink Fit;
 • Optimální výživa;
 • Red Star Labs Liquid Metal.

Je důležité nejen vybrat nejlepší L-karnitin, ale také pochopit, jak jej správně vzít, všechny podrobnosti v tomto videu:

Výběr nejlepšího L-karnitinu, měli byste se zaměřit na popularitu značky, formu uvolnění a složení fondů, nepřiměřené úspory na vlastním zdraví je nepřijatelné. Pohodlné balení a vzhled drogy jsou sekundární.