Image

Aktivovaná silikonová voda nebo AKB: přínosy, způsoby použití a poškození

Znalci tradiční medicíny vědí, co je to křemíková voda. Tam jsou legendy o jeho léčivých vlastnostech. Ale je to skutečně tak? Jaká je rovnováha přínosů a škod z tohoto nástroje, pokud spoléháte na moderní vědu a zdravý rozum?

Foto: Depositphotos Poslal: naropano.

Vliv silikonu na tělo

Normální příjem křemíku v těle je od 5 do 20 mg. Tato částka je dostatečná, aby člověk nezažil negativní důsledky spojené s nedostatkem prvku.

Křemík plní v lidském těle následující funkce:

 • podporuje imunitu;
 • vám umožní zachránit mládež;
 • udržuje pružnost pokožky;
 • zlepšuje vstřebávání železa a fluoru;
 • chrání cévy;
 • napomáhá posilování kostí a pojivové tkáně.

Příznaky ukazují nedostatek křemíku:

 • časté nachlazení;
 • neúnavný pocit chronické únavy;
 • problémy s kostmi a klouby;
 • poruchy střev a žaludku;
 • problémy s vlasy (zvýšená křehkost, suchost a nadměrné ztráty);
 • suchá kůže;
 • cévních poruch, včetně tvorby aterosklerotických plaků.

První známost

Poprvé se lidé dozvěděli o silikonové vodě koncem 70. let od lidového léčitele A. D. Malyarchikov. Jeho pozornost byla přitahována Lake Svetloe, který se nachází v blízkosti Petrohradu.

Ryby a další zástupci živočišného světa nebyli v jezeře nalezeni, ale místní obyvatelé si byli jisti úžasnými vlastnostmi vody. Jakékoliv odřeniny na těle se hojily rychleji, když plaváte ve Světle. Lidé, kteří konzumovali vodu z jezera pro jídlo, poznamenali, že vlasy začaly růst rychleji, mimické vrásky zmizely a zdravotní stav se zlepšil.

Po zkoumání složení vody Malyarchikov dospěl k závěru, že Lake Bright vděčí za své úžasné vlastnosti vysokému obsahu křemíku. O něco později vědci potvrdili, že křemík je skutečně silným aktivátorem vody.

Tak začala historie aktivované křemíkové vody (AKV).

Vlastnosti silikonové vody

Voda z křemíku se nazývá "lék na 100 nemocí". Lze použít jako terapeutické a profylaktické činidlo:

 • v boji proti nadváhy;
 • očistit krev;
 • v procesu obnovení průchodnosti a pružnosti cév;
 • k posílení svalové, kostní a pojivové tkáně;
 • se zvýšeným tlakem;
 • obnovit normální fungování gastrointestinálního traktu.

AKV se používá v kosmetologii. Chcete-li se zbavit mimických vrásek, dát pleti zdravý a zářivý vzhled, doporučuje se každé ráno umýt silikonovou vodou. Trpí lupy nebo vypadávání vlasů? Udělej to pravidlo, aby si umýt hlavu AKB.

Křemičitá voda se používá v domácnosti, například pro zalévání květin na parapetu. Rostliny rostou rychleji a onemocní méně často.

Poškození a kontraindikace

Křemíková voda má kontraindikace. Léčba AKV pro vás nebude fungovat, pokud:

 • máte benigní neoplazmy;
 • ve vaší rodině existuje predispozice k rakovině;
 • byla Vám diagnostikována závažná srdeční choroba;
 • existuje individuální intolerance.

Jak se voda a kam se dostat kameny

K přípravě léčivé kapaliny bude zapotřebí:

 • křemík - 30 g;
 • vařící voda - 3 l.

Křemík k aktivaci vody lze zakoupit ve speciálních homeopatických lékárnách nebo objednat online. Současně buďte opatrní, protože nákupem kamenů z rukou nebo v nekontrolovaném obchodě riskujete, že narazíte na padělek.

Životnost silikonových kamenů je v průměru 2-3 roky, po kterých musí být vyměněna.

Metoda přípravy AKV:

 1. Nalijte čistou pitnou vodu do třílitrové nádoby a do ní ponořte křemík.
 2. Zakryjte nádobu gázou nebo jiným čistým hadříkem z prodyšného materiálu a umístěte na chladném tmavém místě.
 3. Po třech dnech, opatrně nalít vodu do čisté nádoby, takže pouze spodní vrstva (asi 3 cm), který se vztahuje kameny.

Tuto vodu můžete uložit v uzavřené nádobě na chladném a tmavém místě. Léčivé vlastnosti přetrvávají několik měsíců.

Vysoce silikonové produkty

Kromě AKV, pro potřeby těla v silikonu, můžete použít:

Co ovlivňuje léčebný účinek

Chcete-li získat znatelné výsledky z užívání silikonové vody, musíte znát několik pravidel, která by měla být dodržována v průběhu léčby:

Křemíkovou vodu nikdy nevařte. Někteří léčitelé tvrdí, že to může být použito k výrobě polévek, ale nedoporučuje se to riskovat.

K aktivaci vody nepoužívejte kameny, které jsou příliš tmavé, obsahují vysoké procento radioaktivních prvků. Vyberte si kameny šedé nebo světle šedé odstíny.

Při užívání AKV nebyly zjištěny žádné nežádoucí účinky, nicméně odborníci nedoporučují užívat více než 2 sklenice denně.

Voda z křemíku pomůže zaplnit nedostatek silikonu v těle, jehož přínosy a škody jsou stále příčinou sporů mezi vědci. Je však již jasné, že při pravidelném používání nápoj rychle obnoví sílu, posílí imunitní systém a zmírní doprovodné příznaky nedostatku minerálů.

Co je to křemíková voda - její vlastnosti, přínosy a poškození

Diskuse o nebezpečí a výhodách silikonové vody vznikla poté, co byl zjištěn vliv chemického prvku na lidské tělo. Někteří lidé tvrdí, že kapalina obohacená touto látkou umožňuje nejen doplnit své zásoby v tkáních, ale má také léčivé účinky. Jiní se snaží dokázat, že jednoduché manipulace nejsou schopny způsobit, že ionty křemíku jsou ve vodě. Navzdory tomu se postupně zvyšuje popularita silikonové vody. Zpětná vazba od lidí, kteří tento přístup vyzkoušeli, je většinou pozitivní.

Výhody křemíku a důsledky jeho nedostatku

Zemská kůra je přibližně 27-29% složený ze křemíku, který může mít formu různých chemických sloučenin. U obyčejného člověka je spojován s pískem, šungitem, křemenem a některými kameny používanými ve špercích.

Kromě toho se látka nachází ve velkém množství v řadě potravin:

Ve své čisté formě je křemík nezbytný pro lidské tělo k provádění důležitých chemických procesů. Je součástí vlasů, nehtů a zubů, nadledvinek a štítné žlázy. Podílí se na tvorbě kostí, kloubů a chrupavek.

Nedostatek výrobku se vyznačuje těmito důsledky:

 • Tělo již neabsorbuje asi 70 druhů vitamínů a mikroorganismů. To vede k rozvoji patogenních procesů, selhání orgánů a systémů.

Tip: Nedostatek křemíku se na malé děti dívá zvláštně. Doslova začínají jíst zemi. Když se objeví takový příznak, není nutné snažit se dítě odstavit od nového „zvyku“. Je lepší přehodnotit své potraviny a zahrnout do něj více produktů bohatých na prvek.

 • Mohou existovat příznaky osteoporózy, avitaminózy, dysbiózy a aterosklerózy.
 • Vlasy začnou vypadávat, zuby se rozpadají, chrupavky a klouby se opotřebovávají v akcelerované míře.
 • Pískové formy v ledvinách, tvoří kameny.
 • Narušení výměny křemíku v těle je doprovázeno stavy jako artritida, diabetes, šedý zákal, tuberkulóza, rakovina.

Pro normální fungování orgánů a systémů by měl člověk dostávat nejméně 10 mg křemíku denně. Studie ukázaly, že strava obyčejných lidí tuto potřebu nepokrývá polovinou. Ukazuje se, že většina z nich postupně rozvíjí nedostatek chemického prvku. K překonání problému použijte všechny dostupné nástroje. Jedním z nich je použití silikonové vody.

Silicon Water Harm

Použití silikonové vody do jisté míry vyhovuje potřebám lidského těla v křemíku. Kromě toho má přírodní a specifický nápoj několik užitečných vlastností:

 • Minerál je znám svým antibakteriálním účinkem, schopností inhibovat aktivitu patogenních mikroorganismů.
 • Podílí se na syntéze hormonů a enzymů.
 • Pravidelná konzumace kremíkové vody odstraňuje přebytečný cukr a cholesterol z krve, posiluje imunitní systém, zvyšuje pružnost cév.
 • Křemík reaguje s vodou a zlepšuje jeho kvalitu. Eliminuje patogeny, neutralizuje chlor, vysráží těžké kovy.
 • Bez křemíku je syntéza kolagenu, zodpovědná za mládež a krásu, nemožná.
 • Chemický prvek ve složení vody umožňuje normalizovat váhu, kterou lze použít s integrovaným přístupem k boji proti obezitě.
 • Vnější aplikace tekutiny odstraňuje akné a pustuly na kůži. Opláchnutí hlavy mírně teplou kompozicí uvolňuje lupy a posiluje vlasy.
 • Křemík vody může kloktat, pokud potřebujete zbavit se zánětu a onemocnění dásní.
 • Lotiony s kompozicí usnadňují stav vředů, proleženin, projevů dermatitidy.

Ženy v domácnosti používají výrobek v domácnosti. Květiny jsou vloženy do aktivované tekutiny, semena jsou namočená v něm, a domácí rostliny jsou napojeny. Kapalina konzumovaná v čisté formě, s její pomocí vařit jídlo. Chemický výzkum

Způsob přípravy křemíkové vody

Chcete-li si vyrobit silikonovou vodu doma, musíte si koupit silikon z lékárny a vzít si čistou pitnou vodu. Neměli byste hledat hlavní složku sami. Kameny sbírané v pochybných podmínkách nepřinesou nic jiného než poškození.

Samotný postup bude vypadat takto:

 1. Pro každý litr vody vezmeme 5-10 g křemíku. Je lepší si ho koupit v lékárně nebo ve speciálním obchodě „zdravotnické výrobky“.
 2. Před použitím křemíku pro zamýšlený účel, může být namočený na půl hodiny ve velmi slabém roztoku octa nebo kyseliny citrónové (ne více než 0,5 tsp kompozice na 0,5 l vody). Stejná manipulace se aplikuje v budoucnu, pokud se na oblázcích začne tvořit bílý květ.
 3. Opláchnutý minerál opláchněte v nádobě nebo láhvi, nalijte vodu.
 4. Obrobek musí být uložen na místě nepřístupném přímému slunečnímu světlu. Po 3 dnech bude kapalina připravena k použití.
 5. Hotový produkt se nalije do jiné nádoby a vysuší za přirozených podmínek. Oblázky lze použít až 6 měsíců, po kterých by měly být vyměněny.

Recepty na výrobu křemíkové vody se mohou lišit. Měli byste zkusit pár a rozhodnout o tom nejlepším. První pozitivní výsledky se objeví jen několik dní nebo dokonce týdny po zahájení léčby. Podle lékařů, pokud chemické složení takového nápoje nedává terapeutický účinek, pak alespoň pozitivní účinky self-hypnózy se projeví.

Neexistují žádné kontraindikace pro použití silikonové vody, ale je třeba vzít v úvahu zvýšenou biologickou aktivitu kompozice. Lékaři doporučují opatrnost při užívání přípravku pro trombózu, onkologii v anamnéze, při exacerbaci cévních onemocnění. U chronických onemocnění byste se měli před zahájením léčby poradit se svým lékařem.

Silikonová voda - její vlastnosti, příprava a kontraindikace

Voda z křemíku označuje vody tvořené interakcí běžné sladké vody s jinými látkami. V tomto případě se silikonem.

Křemík je v mnoha ohledech dominantou naší civilizace. Ve skutečnosti označil začátek svého vývoje. Z křemíku si lidé vyrobili své první nástroje a první zbraně. S ním primitivní lidé stříleli. V procesu interakce s tímto minerálem člověk objevil, že kromě všeho má také řadu léčivých vlastností. Lidé empiricky určili, že křemík má antibakteriální a antiseptické vlastnosti. Silikonový prášek byl použit jako prášek pro dezinfekci ran a samotný silikon pro dezinfekci a čištění vody v jamkách. Věřilo se, že chléb pečený z mouky, na křídových silikonových kamenech, je obzvláště užitečný a má jedinečnou chuť...

Křemík je pro lidský organismus nesmírně důležitou látkou. Podrobněji o hodnotě křemíku pro naše organismy doporučujeme studovat s pomocí odborné literatury sestavené kvalifikovanými odborníky v této oblasti. Dáme jen stručný odkaz.

Hodnota křemíku pro lidské tělo:

 • Křemík ovlivňuje pružnost pojivových tkání našich kloubů, šlach, cévních stěn...;
 • Téměř všechny nemoci nehtů, vlasů, kůže... jsou spojeny s nedostatkem křemíku;
 • Nedostatek křemíku v těle u lidí významně zvyšuje riziko onemocnění, jako je infarkt myokardu, hepatitida, revmatismus, dysbakterióza...;
 • Křemík zvyšuje celkový tón těla;
 • Snižuje cholesterol;
 • Křemík je imunostimulant;
 • Křemík se používá k prevenci aterosklerózy.

Vaření silikonové vody doma

Pro výrobu silikonové vody je nutná studená sladká voda a "čistý" pazourek. Ve většině případů je minerál silně hnědý. Podíl je 8 až 10 gramů minerálu na 1 litr vody. Flint se nalije vodou a infuze po dobu 3 - 4 dnů, v jasném místě nepřístupném pro přímé sluneční světlo. Nádoba musí být uzavřena gázou. Poté, co je voda naplněna, musí být nalita do jiné nádoby, přičemž na dně musí být vrstva o tloušťce 3 až 4 cm a samotný pazourek by měl být po zákroku vyčištěn štětcem.

Pro získání více nasycené látky s velkým terapeutickým účinkem je nutné trvat na silikonové vodě po dobu 7-10 dnů, po které by měla být nádoba těsně uzavřena. V tomto případě, podle výzkumníků, voda může zachovat své léčivé vlastnosti na několik měsíců.

Je přísně zakázáno vařit vodu, ve které se kámen nachází. To lze provést pouze po jejich odstranění.

Užitečné vlastnosti silikonové vody:

 • Používá se k léčbě a prevenci nemocí kardiovaskulárního systému;
 • Léčba a prevence onemocnění krve;
 • Při onemocněních trávicího systému;
 • S problémy s klouby;
 • Pro choroby kostí, zubů;
 • Při léčbě kožních onemocnění;
 • S vypadáváním vlasů;
 • Jako imunostimulátor se ztrátou vitality;
 • ... a mnoho dalších zdravotních problémů.

V nějaké literatuře, to je argumentoval, že voda křemíku nemá žádné kontraindikace per se, zatímco jiní autoři psají o hrozbách uvedených dole.

Křemíková voda, kontraindikace:

 • Jakékoliv novotvary;
 • Tendence k trombóze;
 • Exacerbace chronických kardiovaskulárních onemocnění;
 • ...

Silikonová voda se také aktivně používá v kosmetologii.

Vnější použití silikonové vody:

 • Pleťové vody, obklady, oplachování, mytí;
 • Praní - zvyšuje pružnost a pružnost pokožky;
 • Mytí vlasů - posiluje a podporuje růst.

Křemík je užitečný nejen pro lidi, ale i pro jiné živé organismy. Například voda z křemíku je užitečná pro vodu.

Tento materiál byl připraven pouze pro informační účely. Před použitím silikonové vody důrazně doporučujeme důkladně prostudovat tuto problematiku s pomocí odborné literatury a poraďte se s kvalifikovaným lékařem.

Veškeré informace použité v tomto materiálu jsou převzaty z otevřených zdrojů.

Úprava silikonové vody

O léčivých vlastnostech oxidu křemičitého, minerálu obsahujícího křemík, bylo známo našim předkům. Používal se nejen pro lékařské účely. Špičaté okraje tohoto kamene byly použity pro výrobu různých nástrojů, které pomáhaly jak při lovu, tak v každodenním životě. Bylo to díky němu, že lidé používali k ohni.

Ve středověku, kámen stal se více populární. Byl použit ke zpracování stěn v prostorách, kde bylo maso chováno. Tento kámen sloužil jako materiál pro výrobu mlýnských kamenů. V některých vesnicích současného Německa se k mléčným výrobkům přidával křemen. Lidé tak zabránili jeho předčasnému zakysání.

Tento minerál byl široce používán v tradiční medicíně. Lidé si byli vědomi baktericidních a antiseptických vlastností kamene. K hojení ran, řezů a škrábanců používali silikonovou vodu a drcený kámen.

Popis pazourku - minerálu obsahujícího křemík

Flint je minerál, který se skládá z opálu a chalcedony. Barva kamene může být různá: černá, žlutá, načervenalá. Opal-chalcedony pazourek, který byl v minulosti používán jako filtr aktivátor vody, obsahuje velké množství zkamenělých jednobuněčných parazitů, které před mnoha stoletími byly nedílnou součástí flóry jezer a řek té doby.

Vědci se domnívají, že je to přítomnost organické hmoty v kameni, která z ní činí silný baktericidní prostředek a dává schopnost aktivovat vodu, což jí dává mnoho léčivých vlastností.
Základem pazourku je oxid křemičitý. Flint vděčí právě této látce za své léčivé vlastnosti.

V lidském těle se silikon nachází v nehtových destičkách, vlasech, štítné žláze, nadledvinách a hypofýze. To hraje důležitou roli ve fungování těla. Aby lidské tělo pracovalo správně, je nutné do těla vstřebat 20 mg tohoto prvku. Nicméně, člověk spotřebuje ne více než 5 mg denně, což ovlivňuje nejen stravitelnost jiných minerálů, ale také fungování orgánů a systémů.

Postupem času se nedostatek minerálů zvyšuje. A v důsledku toho - předčasné stárnutí těla a vývoj různých patologií. Jeden z nejdostupnějších a nejúčinnějších způsobů, jak doplnit látku v těle - použití silikonové vody.

Křemík má kromě úžasných vlastností jedinečné vlastnosti. Aktivuje běžnou vodu, čistí ji od patogenních mikroorganismů a dodává jí zvláštní svěžest.

Výhody a poškození silikonové vody

Křemíková voda označuje kapaliny vzniklé interakcí křemíku s obyčejnou sladkou vodou. Křemíková voda přispívá nejen k normalizaci těla, ale má také řadu užitečných vlastností. Přispívá k:

 • omlazení kůže a celého těla;
 • normalizace metabolických procesů;
 • obnovení pružnosti cév;
 • zabránit rozvoji aterosklerózy a hypertenze;
 • normalizace střevní mikroflóry;
 • zlepšení růstu vlasů a nehtů;
 • odstranění akné a akné;
 • vylučování škodlivého cholesterolu;
 • zlepšit tok žluči;
 • prevence ledvinových kamenů;
 • rozpouštění stávajících žlučových kamenů a ledvin;
 • nižší koncentrace cukru v krvi;
 • posílit imunitní systém;
 • hojení ran, řezů, popálenin, trofických vředů;
 • odstranění zánětu v zažívacím traktu.

Silikonová voda je velmi užitečným nástrojem. Pomáhá při léčbě patologických stavů ústní dutiny, zejména gingivitidy a stomatitidy. Doporučuje se k léčbě furunkulózy, diathézy, alergií, konjunktivitidy, revmatismu, artrózy, osteochondrózy, rýmy, angíny, anginy pectoris, bronchiálního astmatu, bronchitidy, plísňových patologií.

Názory odborníků na používání tohoto nástroje nejsou stejné a ne všechny jsou pozitivní. Předpokládá se, že dlouhodobé užívání vody je spojeno s rozvojem patologií rakoviny. Křemík navíc absorbuje radioaktivní látky. Na jedné straně je to dobré, protože voda se čistí. Na druhou stranu, dříve kontaminovaný kámen učiní vodu ještě nebezpečnější. Pokud nemůžete testovat kámen na radioaktivitu, použijte světlý minerál.

Jak udělat silikonovou vodu doma

Máte-li zájem o léčivé vlastnosti minerálu, budete mít zájem naučit se, jak připravit léčivou vodu vlastníma rukama. Ve skutečnosti je všechno jednoduché.

 1. Nejdříve je třeba dát třicet gramů čistého (jasně hnědého) pazourku do třílitrové láhve.
 2. Dále naplňte surovinu vařenou nebo surovou vodou.
 3. Pokud připravujete vodu, kterou hodláte použít pro preventivní účely, musíte na ní trvat tři dny.
 4. Pokud připravíte vodu pro léčbu různých patologií, pak by měla být podána infuzí po dobu jednoho týdne.

Po stanovené době se naplněná voda vypustí do čisté nádoby. Spodní vrstva (sediment tři centimetry) musí být zlikvidována.

Kameny by neměly být vyhozeny. Opláchněte je důkladně a pak usušte na slunci. Poté mohou být kameny znovu použity.

Připravená silikonová voda by měla být skladována v uzavřené nádobě. Léčivá voda je samozřejmě připravena velmi jednoduše.

Navíc nemusíte utrácet spoustu peněz. Koupit křemík, jak můžete v lékárně a internetovém obchodě. Průměrná cena je 170 rublů.

Recenze

Larisa, psovoda, 44 let. Vím o léčivých vlastnostech křemíkové vody od mé babičky. Řekla, jak nakládala s různými nemocemi. Když jsem měl lupy, rozhodl jsem se tento nástroj uvést do praxe. Po každém mytí jsem si vlasy opláchla tekutinou. Lupy zmizely, kromě toho, že se vlasy staly zdravějšími, přestaly se rozdělovat.

Nikita, taxikář, 39 let. Měl jsem zánět spojivek. Kapky a další nástroje pomohly, ale všechny jsou drahé. Rozhodl jsem se na radu přítele použít silikonovou vodu. Den jsem vypil 300 ml vody ve třech dávkách. Kromě toho jsem použil kapalinu pro mytí. Zánětlivý proces, svědění a trhání byly poměrně rychlé. Brzy se stav zlepšil. Efektivní lék, doporučuji.

Angelina, důchodce, 58 let. Piju vodu naplněnou silikonem déle než pět let. Moje sestra mi dala recept. To je skvělý nástroj pro posílení imunity a zlepšení zažívacího traktu. Zapomněl jsem naposledy, když jsem byl nemocný. Navíc předtím trpěla gastrointestinálními poruchami. Pět let, žádné problémy s židlí.

Jak si vzít křemíkovou vodu

Pochopte, že tělo trpí nedostatkem křemíku, každý může. Nedostatek této látky je indikován výskytem řady příznaků:

 • změkčení kostí - osteomalacie;
 • dysbakterióza;
 • ateroskleróza;
 • erysipel;
 • kameny v ledvinách a játrech;
 • patologie zubů a očí;
 • křehké vlasy a nehty;
 • patologie centrálního nervového systému a gastrointestinálního traktu.

Pokud jde o příjem léčivé vody, neexistuje přesné dávkování. Někteří odborníci říkají, že můžete pít vodu v neomezeném množství, a dokonce doporučil vařit na něm. Jiní nedoporučují pití více než dvou sklenic tekutiny denně.

V každém případě, při ošetřování určitého patologického stavu silikonovou vodou, je nutné toto opatření dodržet. Kromě toho může být tento lék použit externě, ve formě lotionů, oplachů, výplachů a zpracování.

Opláchnutí úst a krku vodou pomáhá při posilování dásní, léčbě bolesti v krku a rýmy, stejně jako stomatitidy a zánět dásní. Použití vody naplněné oxidem křemičitým ve formě pleťových vod napomáhá při léčbě diatézy, furunkulózy, alergií a podráždění kůže.

Mytí takovou vodou přispěje k eliminaci zánětu a svědění při konjunktivitidě, stejně jako ke zlepšení stavu dermis. Opláchnutí léčivými tekutými vlasy a jejich promíchání do pokožky hlavy pomůže při posilování vlasů a stimulaci jejich růstu. Kromě toho je silikonová voda účinná v boji proti lupům.

Pravidelná konzumace vody infuzní na pazourky pomůže při léčbě různých patologií, stejně jako zlepšení stavu vlasů, nehtových destiček a dermis.

Kontraindikace. Tato tekutina, pokud je správně aplikována, přinese vašemu tělu mimořádné výhody. Jediná kontraindikace je predispozice k onkologickým patologiím.

Aplikace pro zvířata a rostliny

Tato voda je užitečná a rostliny. Pokud namočíte semena v ní těsně před výsadbou, budou růst mnohem rychleji. Kromě toho, pokud se voda sazenice s tímto nástrojem, riziko vzniku onemocnění a usazování škůdců v něm je výrazně snížena. Zalévání ovoce a bobulí silikonovou vodou přispívá k jejich rychlému růstu a hojné plodnosti.

Mnoho květinářů si uvědomuje výhody tekutin. Zalévání hrnkových rostlin pazourkovou vodou je ideálním způsobem, jak zabránit rozvoji plísňových patologií, urychlit jejich růst a prodloužit dobu květu.

Málokdo ví, že silikonová voda je pro domácí zvířata velmi užitečná. Přispívá k výraznému zlepšení jejich zdraví, k posílení kostí a zubů, ke zvýšení ochranných rezerv zvířete ak potírání různých patologických stavů a ​​infekcí spojených s parazity.

Křemíková voda je užitečná a účinná. To je lék na mnoho nemocí lidí, zvířat a rostlin. Ať je to domov pro každého. Nevyžaduje velké výdaje a mnoho času.

Užitečné a škodlivé vlastnosti silikonové vody, jak vařit doma

Lidé si dlouhodobě všimli užitečných vlastností křemíku. Vědecké důkazy však byly získány v 70. letech dvacátého století. Tento příběh je spojen se jménem jednoduchého minského inženýra A.D. Malyarchikova, která získala slávu jako lidový léčitel. Všiml si úžasných léčivých vlastností vody z jezera v okolí Petrohradu.

Místní obyvatelé řekli, že omlazuje pokožku a rychle hojí škrábance a řezy. Vědci potvrdili, že tyto vlastnosti jsou spojeny s vysokou koncentrací křemíku. Během výzkumu se ukázalo, že voda aktivovaná křemíkem má léčivý účinek na celé tělo.

Role křemíku v lidském těle

Křemík je nezbytný pro správné fungování těla. Je přítomen v zubech, nehtech a vlasech, je součástí nadledvinek a štítné žlázy. Tvorba kostní a chrupavkové tkáně není bez jeho účasti. Je obsažen v kolagenu, který je zodpovědný za pružnost kůže.

Denní dávka této látky by neměla být nižší než 10 mg. Mnoho lidí má svůj nedostatek v těle. K naplnění této potřeby by proto měla být použita kamienková voda.

Silicon plní několik důležitých úkolů:

 • posiluje kosti a pojivovou tkáň;
 • zachovává mladistvost a pružnost pokožky;
 • podporuje lepší vstřebávání železa a fluoru;
 • posiluje cévy a zvyšuje jejich elasticitu;
 • podílí se na syntéze hormonů a enzymů;
 • zlepšuje metabolismus;
 • má účinek hojení ran;
 • snižuje cukr

Následující příznaky signalizují nedostatek této látky:

 • chronická únava a apatie;
 • časté nachlazení;
 • porušení gastrointestinálního traktu;
 • vzhled kamenů písku a ledvin;
 • křehkost kostí a bolesti kloubů;
 • suchá kůže;
 • křehkost vlasů.

Nedostatek křemíku je zvláště akutní u malých dětí. Začnou doslova jíst zemi. Naléhavá potřeba revidovat svůj energetický systém.

Kromě pití nasyceného křemíkovou tekutinou je nutné do stravy zavést výrobky s vysokým obsahem této látky. Jsou to: rýže, pohanka, oves, ovesné vločky, banány, čočka.

Můžete si koupit speciální minerální komplexy, které zahrnují křemík. Pomohou pohltit tělo.

Výhody silikonové vody

Výhody silikonové vody jsou již dlouho známé. Není to náhoda, že předtím, než byl dno vrtů vyloženo tímto kamenem. Bylo pozorováno, že kapalina se stává čistou a obzvláště chutnou.

Kromě kompenzace nedostatku látky v těle, křemík zlepšuje vlastnosti kapaliny, čistí ji od škodlivých nečistot a neutralizuje působení chloru. Vlivem tohoto kamene se na dně ukládají těžké kovy, které se musí brát v úvahu při samostatné přípravě vody.

Má následující pozitivní účinky na tělo:

 • příznivý účinek na cévy, zvýšení jejich pružnosti;
 • snižuje hladinu cukru a eliminuje přebytek cholesterolu;
 • podporuje hubnutí a urychluje metabolismus;
 • normalizuje trávicí trakt, eliminuje zánět a zvyšuje stravitelnost jiných živin;
 • posiluje kosti, nehty a vlasy.

Kromě přímého použití je tato voda používána pro vnější použití. Udělejte to mléko a opláchněte. Uvolňuje bolest v krku, zmírňuje záněty dásní, odstraňuje nedokonalosti pleti a také působí omlazující. Rány se utahují mnohem rychleji.

Silikonová voda je vhodná pro všechny druhy rostlin a živočichů. Semena namočená v ní klíčí mnohem rychleji. Zalévání plodin zvyšuje výnos. Rostliny jsou méně náchylné k onemocnění. Zvířata mají zlepšenou imunitu, zuby a kosti.

Aby silikonová voda přinesla maximální užitek, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 1. Nevařte;
 2. Používejte pouze kameny světlých odstínů;
 3. Nenahrazujte veškerou vstupní kapalinu pouze křemík.

Tato doporučení zvyšují účinnost používání takového nápoje.

Silikonová voda se snadno připravuje doma:

 1. Koupit pazourek v lékárně nebo objednat v obchodě speciality. Nemůžete si s ním koupit kámen. Šance, že narazíte na padělek.
 2. Vezměte nádobu o objemu 3 litry, na jejímž konci je umístěn kámen.
 3. Naplňte ji čistou vodou, přikryjte prodyšnou látkou a na tři dny umístěte na tmavé místo.
 4. Nalejte aktivovanou vodu do jiné nádoby. Na dně nádoby by měl zůstat kámen a malá vrstva kapaliny, rovna úrovni výšky minerálu.

Kámen neztrácí své vlastnosti. Musí být důkladně opláchnut a vysušen a poté použit k opětovné přípravě léčivé vody.

Poškození a kontraindikace

Předpokládá se, že silikonová voda může přinést užitek i poškození. Nedoporučuje se u lidí, kteří mají sklon k rakovině.

Výsledný efekt závisí do značné míry na samotném kameni, který se používá k obohacení kapaliny. Tato hornina absorbuje radioaktivní látky. Před použitím je tedy nutné provést kontrolu. Pokud to není možné, pak alespoň vyberte plemeno jasných barev. Tmavé odstíny signalizují vysokou koncentraci škodlivých látek.

Navíc není nutné tuto vodu považovat za všelék. Zlepšuje tělo, ale neubírá od vážných onemocnění.

Ne mnoho lidí ví, že život kamene je asi 8 měsíců. Po této době musí být změněn na nový.

Neexistují žádné přímé kontraindikace pro použití silikonové vody. Ve většině případů je to prospěšné. Harm se zaznamenává pouze při požití nečistot, které nepříznivě ovlivňují vlastnosti kapaliny.

Make silikonové vody je velmi jednoduché. Tento proces netrvá moc času a úsilí. Výhody tohoto nápoje však budou obrovské. Absence vedlejších účinků umožňuje jeho použití všem členům rodiny a dokonce i domácím mazlíčkům.

Konzultace s lékařem také nebude zbytečná, zejména v přítomnosti predispozice k rakovině.

Výhody a poškození silikonové vody, jak to udělat a vzít

Navzdory skutečnosti, že užitečné vlastnosti křemíku jsou mezi lidmi známy již delší dobu, věda přistupovala ke studiu svých účinků na lidské tělo poměrně nedávno, v 70. letech 20. století. Křemík (Silicium) jako chemický prvek systému DI Mendeleev obsahuje mnoho minerálů, z nichž nejznámější je pazourek. Je černá nebo šedá, někdy s červeným kamenem, který je známý od počátku lidské civilizace: jeho atomy jsou písek, skály a jíl. Dlouhou dobu, kdy byl tento minerál lemován studnami zevnitř a věděl, že má jedinečnou užitečnou vlastnost - interakci s vodou a změnu její kvality, díky čemuž je transparentní a příjemná.

Abychom zjistili, jaký je přínos a poškození silikonové vody pro lidské tělo, podívejme se na její vlastnosti

Vlastnosti a účinky silikonu na tělo

Výhody silikonu pro lidské tělo se projevují komplexem jeho vlastností.

Přirozené prospěšné vlastnosti křemíku se projevují potlačováním bakterií, které způsobují procesy fermentace a hnilob, jakož i neutralizaci chloru, srážení těžkých kovů a odstraňování radionuklidů. Je to všechno o jeho vlastnostech vytvořit koloidy, které „přilepí“ viry a houby k sobě, včetně obtížné odstranit houbu Candida, odstranit je z těla jako součást komplexních sloučenin, neutralizujících jejich poškození.

V lidském těle je užitečný minerál součástí štítné žlázy, hypofýzy, nadledvinek a většiny všech vlasů a nehtů jako nedílné složky proteinu kolagenu pojivové tkáně, který v kombinaci s elastinem zajišťuje jeho pružnost ve šlachách, kloubech a stěnách cév.

V polovině 20. století dokázali francouzští vědci, že u pacientů s aterosklerózou stěny cév obsahují malé množství křemíku. To je doprovázeno ublížením na ztrátě pružnosti a navíc nedostatek užitečného minerálu je nahrazen vápníkem, který snižuje jejich schopnost expandovat a úzce a vede k ukládání cholesterolu, který také potřebuje silikon pro absorpci. Experimentálně potvrdili, že když je tělo nasyceno minerálem, stěny cév jsou očištěny, ateroskleróza zastaví jeho vývoj, hladina cholesterolu v krvi je normalizována.

Při interakci s proteiny v těle je křemík schopen tvořit enzymy, hormony a aminokyseliny, které jsou důležité pro člověka.

To je také prospěšné v pomoci tělu absorbovat více než 70 vitamínů a minerálních solí: zejména tím, že se účastní vstřebávání vápníku, ovlivňuje stav kostní tkáně. Nedostatek ovlivňuje poškození stravitelnosti organismu a metabolické poruchy.

Jak užitečná silikonová voda pro tělo

Kvůli svým příznivým vlastnostem se voda z pazourku nazývá „lék na 100 nemocí“ a není to náhoda.

Vzhledem ke svému složení lze použít silikonovou vodu jako prevenci mnoha problémů:

 • kardiovaskulární: zejména porušení průchodnosti a pružnosti cév;
 • trávicí systém;
 • kožní onemocnění;
 • snížení srdečního tlaku;
 • nadváha;
 • Metabolismus a práce GIT;
 • stav kostí, zubů a vlasů.

Indikace pro příjem silikonové vody

Vlastnosti silikonové vody pro tělo jsou skutečně srovnatelné se zázračnými, protože jsou určeny pro řadu zdravotních problémů:

 • posílení imunity: silikonová voda pomáhá zvýšit T-a B-lymfocyty v krvi;
 • pro řezy, modřiny, popáleniny, vředy - přispívá k jejich rychlému hojení;
 • při onemocněních jater, protože přispívá k toku žluči;
 • onemocnění ledvin;
 • snížení hladiny cukru v krvi;
 • normalizace metabolismu, a tedy regulace hmotnosti;
 • prevence aterosklerózy snížením hladiny cholesterolu v krvi,
 • s hypertenzí, normalizuje krevní tlak;
 • snížení celkového tělesného tónu;
 • s chladným nebo bolestivým hrdlem, stejně jako s různými virovými onemocněními ústní dutiny nebo krku;
 • vyrážky na obličeji: akné a černé tečky, stejně jako v boji proti vráskám (silikonová voda nejenže odstraňuje vrásky, ale také zabraňuje vzniku nových);
 • se seborrhea a suchou pokožkou hlavy;
 • léčba silikonovou vodou je skvělá pro problémy gastrointestinálního traktu: poruchy, otravy atd.

Denní sazba

Zpravidla je povoleno užívat silikonovou vodu bez jakýchkoliv zvláštních omezení. Průměrnou denní sazbu pro osobu s nízkou denní aktivitou lze považovat za 1,5 - 2 litry denně. Při absenci takové příležitosti, vzhledem k individuálním zvláštnostem, je nutné pít silikonovou vodu nejméně na minimálně 3–5 krát denně na půl sklenice a pak postupně zvyšovat objem.

Je prokázáno, že naše tělo absorbuje pouze 4% křemíku. Tělesná denní potřeba křemíku je přibližně 30 mg, z toho 3,5-4 mg je dodáváno s vodou a dalších 13-15% se vzduchem. Použití denně požívající silikonové vody má obnovit úroveň minerálu na optimální úroveň.

Příznaky nedostatku křemíku v těle

Nedostatek křemíku v těle a může být také spojen se znečištěním červy, bakteriemi a plísněmi a škodami, které způsobují zdraví. Výsledkem je, že bilirubinová filtrace je v játrech ztěžována, krev není purifikována, a v této souvislosti se kromě aterosklerózy, jako jsou například infarkt myokardu, revmatismus, hepatitida nebo dysbakterióza, vyvíjejí i choroby. To může také vést k tvorbě kamenů v ledvinách a v žlučníku.

Protože se křemík podílí na metabolismu velkého množství minerálů a vitamínů, jeho nedostatek ovlivňuje metabolismus.

Negativní signály indikující nedostatek užitečného minerálu a riziko následného poškození budou zahrnovat následující příznaky:

 • zhoršení pokožky, její suchost, výskyt různých vyrážek a zánětů;
 • křehkost a ztráta vlasů, křehkost a rozpadání nehtů;
 • křehkost a slabost kostí u starších osob, spojené s nedostatkem vápníku i křemíku;
 • bolesti kloubů;
 • bolesti žaludku a žaludku, zhoršení trávení.

Jak udělat silikonovou vodu doma

Nejprve je třeba důkladně opláchnout kámen pod tekoucí vodou. Po vložení do skleněné nádoby a nalití pitné vody (10 g křemíku vyžaduje 1 litr vody) zakryjte tenkým hadříkem nebo gázou a položte na tmavé a suché místo. Voda proto musí být ponořena po dobu 3 - 4 dnů pro denní použití a od 7 do 10 dnů pro výrazný terapeutický účinek. Voda je aktivována a připravena k použití!

Kde najít pazourek

Flint pro čištění vody lze zakoupit v obchodech s biopotravinami nebo objednat z internetových obchodů se zdravou výživou.

Na obalu výrobci uvádějí dobu platnosti: obvykle je dlouhá a až 5 let. Existuje názor, že je nutné kameny vyměňovat každých 6 až 8 měsíců. Šedá patina bude v každém případě jistým znamením, že kameny potřebují čistit a mohou již více poškodit než zdravotní výhody. K tomu dejte na dvě hodiny slabý roztok soli a pak se ponořte do běžné vody na další dvě hodiny.

Doporučuje se také vypláchnout kanyly každé 2krát studenou vodou a nechat je pak 2 až 3 hodiny na čerstvém vzduchu.

Jak si vzít křemíkovou vodu

Voda z křemíku se může vypít bez objemových limitů.

Křemík-aktivovaná voda (AKB) se používá externě, přičemž se pleťová voda oplachuje, obklady na léčbu akné, popáleniny, lupénka, lupy, furunkulóza a dětská diatéza.

Pokud máte obavy o spoje, aplikujte teplé obklady s AKB; z konjunktivitidy umyté očima silikonové vody, před chladem - nosem; opláchnutí pomáhá s bolestmi v krku a periodontálním onemocněním.

Vařená silikonová voda nemůže být vařena nebo uložena v chladničce. Změny teploty způsobují, že kyseliny křemičité jsou nestabilní, což způsobuje jejich rozpad a ztrácí se jedinečné užitné vlastnosti křemičité vody.

AKB je schopna udržet své výhody po dobu jednoho a půl roku v hermeticky uzavřené nádobě. Doporučuje se skladovat ve skleněné nádobě při teplotě + 4 ° C.

Použití silikonové vody v domácí kosmetologii

Voda z křemíku se také nazývá "elixír mládí" a to vše díky výhodám užitečného křemíku, který je v něm obsažen a který v těle ženy dobře zvládá kosmetické problémy, pomáhá posilovat nehty a vlasy a obnovuje pokožku. Celé tajemství spočívá v produkci kolagenu - hlavního proteinu, který pomáhá zlepšovat pružnost a pružnost pokožky. A to vše s jednoduchou křemíkovou vodou! Pokud jej pravidelně používáte k mytí, brzy si všimnete užitečného výsledku: kůže se vrátí do života, získá zdravou barvu, stává se rovnoměrnější a hladší. Křemičitá voda může odstranit poškození různých zánětů a podráždění kůže, eliminovat odlupování. Proto se aktivně využívá jako prostředek boje proti akné.

Kromě péče o obličej je aktivovaná voda široce používána ke zlepšení stavu vlasů a vlasové pokožky jako celku. Pokud opláchnete vlasy po umytí silikonovou vodou, můžete posílit jejich strukturu, pomoci jejich zdravému růstu a dát lesk. Výhodou oplachování hlavy silikonovou vodou může být hojení seborrhea a lupů na hlavě.

A další trik: pokud uděláte koupel na nehty na bázi silikonové vody, výrazně zlepší jejich vzhled, dodá sílu nehtů a urychlí růst.

Výhody silikonové vody pro zvířata a rostliny

Silikonová voda může přinést působivé výhody nejen lidem, ale i pokojovým rostlinám a domácím mazlíčkům.

Zalévání rostlin vodou naplněnou křemíkem je činí odolnými vůči různým chorobám a houbám, urychluje růst a může výrazně prodloužit život zelených přátel.

A pokud ji nalijete do akvária, zůstane transparentní déle a ne "kvetou".

Použití křemíkové vody v konzervování

3 prospěšné vlastnosti křemíkové vody v zahradnických a konzervárenských produktech:

 1. Pokud semena jsou nasáklé před výsadbou v takové vodě, budou růst mnohem rychleji.
 2. Silikonová voda urychluje růst ovoce a zeleniny.
 3. Pokud přidáte kamínky do konzervárenské vody (1 cm³ krystalů na třílitrovou nádobu), pomůže to výrazně snížit riziko vzniku kyselých výrobků a jejich chuť bude jasnější.

Křemík pro čištění vody ve studnách

Po dlouhou dobu bylo použití pazourku používáno na pomoc při čištění vody v studnách: s pomocí tohoto minerálu byla studna pečlivě ošetřena uvnitř - a voda v ní se stala čistou, bez nečistot, které byly zdraví škodlivé. Pro čištění vody v moderních studnách, přidávají pazourek v poměru 1 cu. m vody asi 10 g pazourku.

Poškození silikonovou vodou a kontraindikace

Stojí za to připomenout, že voda se silikonem může nést obě výhody a poškodit naše zdraví, protože má určité kontraindikace. Voda z křemíku se nedoporučuje pít v případech, kdy:

 • v těle jsou nějaké benigní nebo maligní novotvary;
 • přítomnost genetické predispozice k rakovině;
 • s vážným porušením kardiovaskulárního systému nebo osob se srdečním onemocněním;
 • s individuální intolerancí.

Podle lékařů se riziko poškození zvyšuje také při použití silikonové vody mimo normu.

Silicon bohaté potraviny

Zvýšení hladiny křemíku v těle je možné nejen s křemíkovou vodou, ale také s pomocí potravin.

Výrobky bohaté na křemík (v poměru 100 g výrobku):

 • rýžové cereálie (12,4 mg);
 • ovesné vločky (10 g);
 • ječmen (0,6 g);
 • pohanka, cizrna, fazole (0,9 g);
 • čočka (0,8 g);
 • kukuřice (0,6 g);
 • pšeničná obilnina, pšenice, pistácie (0,5 g);
 • špenát (0,4 g);
 • ryazhenka, petržel (0,3 g);

Pokud doplníte denní dietu, je možné zvýšit množství užitečného stopového prvku v těle v poměrně krátké době.

Závěr

Přínosy a škody silikonové vody a křemíku pro organismus jako celek jsou v současné době aktivně studovány. Výhody tohoto přírodního prvku pro člověka jsou neocenitelné jako hojení ran, choleretika, baktericidní a imunomodulační činidlo. Aktivovaná silikonová voda má málo kontraindikací, ale vzhledem ke své vysoké biologické aktivitě by měla být užívána pravidelně, aby se předešlo možnému poškození po konzultaci s lékařem.

Křemík: důležitá součást báječné "živé" vody

I když to není překvapující, protože křemík je nejběžnějším chemickým prvkem na naší planetě, samozřejmě po kyslíku. A naše tělo je 4,7% složené z tohoto cenného minerálu. Ale i když lidé takové encyklopedické informace neměli, používali je s mocí a hlavní.

Jen si představte: v našem paleolitickém věku naši vzdálení předci vyrobili nástroje a zbraně pro lov z křemíku, spálili jiskry na oheň s ním.

O něco později si lidé uvědomili, že s pomocí tohoto minerálu bylo možné rychle zhojit rány a začít z nich vyrábět léčivý prášek, zabraňující rozvoji gangrény, a pak začali používat silikonové kameny na výrobu celozrnné mouky.

Jak byl objeven křemík?

V přírodě je křemík součástí křemene, křišťálu, onyxu, topazu ve formě oxidu křemičitého. Lidé ji dlouhodobě používali v těchto cenných minerálech, ale nemohli ji dostat ve formě čisté látky.

Toto bylo děláno jediný v dvacátých létech 19. století francouzským chemikem Henri Saint-Clair Deauville, kdo izoloval tento microelement ve volné formě s draslíkem, studovat kyselinu fluorovodíku.

Tento objev umožnil využít minerál v mnoha oblastech našeho života - ve šperkařství a stavebnictví, ve farmakologii a kosmetologii.

Nicméně, my a já máme zájem především o rostlinné zdroje křemíku, protože chceme extrahovat živiny ne z lékárny nebo ze sklenic smetany, ale přirozeně přes potraviny.

Výrobky, které obsahují křemík

Dobrou zprávou je, že tento minerál se nachází téměř ve všech produktech rostlinného původu, a proto mohou vegetariáni a suroví potravináři dýchat úlevou, ale přesto by se neměli uvolňovat. Stále musíme zjistit, které potraviny obsahují největší množství křemíku a jak můžeme tuto cennou látku udržet v naší stravě.

Takže produkty bohaté na křemík: ječmen, pohanka, oves, rýže, proso, pšenice. A tady mluvíme o celých zrnech, bez zbytečného mušle, protože je v tomto minerálu, který je koncentrován.

Pokud nemůžete žít bez bílých moučkových bucht (i když v to nevěřím, můžete vždy najít vhodnou alternativu!), Přidejte alespoň otruby do vaší stravy - to jsou ty samé skořápky oddělené od zrn. Bran není jen zdrojem vlákniny, ale také působí jako sorbent v těle, to znamená, že zachycuje všechny zbytečné a odstraňuje jej z něj.

100 g ječmene obsahuje 600 mg minerálu, který je pro nás zajímavý, pohanka obsahuje 120 mg (a to je údaj o pečených obilovinách, jsem si jistý, že jich je více zeleně!), V pšenici - 48 mg, a v ovsu - 43 mg. Jistě víte, jak zvýšit hodnotu a stravitelnost obilovin. To je pravda - potřebují klíčit!

Výrobky z fazolí obsahující přírodní silikon - fazole, mladý hrášek, čočka. Zelenina může být rozlišena v bramborách v uniformě, řepa, paprika, celer, pór, rajčata, ředkvičky, jeruzalémské artyčoky a ovoce - meruňky, jablka, banány. Bobule, ve kterých je - třešeň, švestka, jahoda.

Upozorňuji na skutečnost, že uvedené produkty jsou také lepší s kůží, pokud je to možné, protože v nich je obsažen křemík.

Tuto látku můžete také extrahovat z čerstvé petrželky, kopru, kopřivy, přesličky a plicního boxu. Dobrým zdrojem tohoto nerostu může být i surová slunečnicová semena nakoupená neloupaná.

Nicméně, nalezení křemíku v potravinách je stále polovina bitvy. Je důležité jíst všechny tyto zdravé potraviny tak, aby byly tráveny.

Co ovlivňuje absorpci křemíku ve stravě?

Je třeba mít na paměti, že tato látka se nejlépe vstřebává v přítomnosti hořčíku, vápníku, draslíku, manganu.

Máte-li navíc, popíjet chlorovanou vodu nebo vařit na něm, stejně jako jíst nestandardní mléčné výrobky s radionuklidy, je nepravděpodobné, že by ve vás byl absorbován křemík. Tyto faktory také negativně ovlivňují tento proces.

Jak dostat tento minerál z jídla? - Diverzifikujte svou stravu pomocí rostlinných zdrojů, použijte infuze výše uvedených bylin. A můžete pít silikonovou vodu.

Živá silikonová voda

V časech bez potrubí, lidé používali tento přirozený prvek očistit vodu od nečistot. Za tímto účelem položili stěny a dna studní s křemíkem - voda v takovém zdroji se stala čistou a chutnou.

Použijte recept našich předků? Doporučuji vám vařit pomocí křemíku "živé" strukturované vody. Myslím si, že už není žádným tajemstvím, že voda v něm nese informace, a že pokud je o ni náležitě postaráno, může to výrazně zlepšit naše zdraví.

Řeknu vám o prospěšných vlastnostech tohoto minerálu níže a nyní budu sdílet jednoduchý recept na přípravu užitečných silikonových vod.

Vlastně neexistuje žádný speciální recept - stačí se dostat přírodní křemík ve formě malé hnědé (ne černé!) Oblázky a dát je do čištěné vody nalil do skleněné nádoby. Minerál můžete pro tyto účely zakoupit ve specializovaných e-shopech nebo dokonce v lékárnách.

Živá voda „připravuje“ asi 3-4 dny za podmínky, že nestojí na slunci a není vystavena tepelnému ošetření.

Pokud chcete urychlit proces čištění těla a hojení, je lepší držet kameny ve vodě o něco déle - až týden.

Před použitím nalijte výslednou kapalinu do jiné nádoby a ponechte asi 3 - 4 centimetry ve stejné nádobě. Dělejte to velmi pomalu, aby se zabránilo smíchání sedimentu a čisté vody. Pro bezpečnostní síť, můžete použít gázu, složenou v několika vrstvách, takže částice nečistot nespadají do vaší „živé“ vody.

A také vás upozorňuji na skutečnost, že kameny musí být před každým novým použitím důkladně opláchnuty tekoucí vodou a očištěny od nečistot.

Pravidelné používání silikonové "živé" vody pomáhá tělu vyrovnat se s patogenními mikroorganismy - plísněmi, bakteriemi, viry.

Podle studií je voda naplněná silikonem podobná vlastnostem, že roztaví vodu a její struktura se podobá plazmě naší krve.

Naléhavě vás žádám, abyste nepropouštěli a nezneužívali ani takové užitečné kapaliny. Začněte s malými dávkami a postupně přidávejte objem křemíkové vody na dvě sklenice denně - jednu ráno a jednu večer. Vařit a ohřívat křemík vody nemůže být!

Neexistují žádné výrazné kontraindikace pro takovou přirozenou léčbu, ale křemík má vysokou biologickou aktivitu, a proto by měla být voda pečlivě přijímána s jeho účastí, pokud jsou v těle závažné problémy - chronická onemocnění, nádory, trombóza, exacerbace onemocnění.

Zjistili jsme, jak tento minerál může být užitečný v boji proti patogenům. A jaká je role křemíku v našem těle?

Funkce křemíku v lidském těle

Na samém začátku článku jsem již poznamenal, že křemík je „mistrem všech obchodů“, protože se podílí na mnoha životně důležitých procesech našeho těla.

Výhody

 • Je zodpovědný za metabolismus v těle a podílí se na metabolismu téměř 70 živin.
 • Zahrnuté v kůži a vlasy, a proto bez něj jejich dobrý stav je nemyslitelný.
 • Poskytuje vstřebávání cholesterolu buňkami těla, a tím je prevence onemocnění srdce a cév.
 • Podporuje vstřebávání vápníku v těle a mineralizaci kosterního systému - zajišťuje absorpci a metabolismus látky.
 • Je účastníkem výroby kolagenu a elastinu, což zase činí naše pojivové tkáně pružnými. S nedostatkem křemíku v těle existuje riziko vzniku křečových onemocnění, stejně jako tromboflebitidy.
 • Posiluje imunitu potlačením vitální aktivity patogenních mikroorganismů pomocí silných baktericidních vlastností.

Je zajímavé, že křemík strukturuje vodu uvnitř našeho těla, což přispívá k jeho čištění od toxinů, toxinů a patogenních mikroorganismů.

To však neskončí užitečnými vlastnostmi křemíku. Tento minerál, jak již bylo uvedeno na začátku článku, rychle hojí rány a také přispívá k narůstání kostí, čistí krev a má choleretický účinek.

To je to, co je pro křemík. Všimněte si, že mluvíme o přírodním minerálu a ne o jeho syntetických analogech. Je důležité snažit se vyrovnat svou stravu tak, abyste ji dostali z jídla, protože nedostatek křemíku nás ohrožuje řadou vážných zdravotních problémů.

Nedostatek silikonu v těle: známky a účinky

Nedostatek silikonu v těle může být vyjádřen následujícími příznaky:

 • špatný stav kůže, vlasů a nehtů - stávají se matnými, křehkými a suchými;
 • kožní problémy, zejména svědění;
 • rychlé stárnutí kůže - znatelná ztráta její pružnosti;
 • pomalé hojení ran;
 • modřiny a krvácení na těle;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • zhoršení nálady;
 • s přetrvávajícím nedostatkem minerálů - rozvojem anémie silikózy.

Jaké jsou důvody nedostatku křemíku v těle? Dnes se to děje téměř všem lidem, zejména těm, kteří žijí ve městě, kvůli nepříznivým účinkům špatné ekologie, celkové oxidace těla, radikálních útoků, rušného životního stylu a každodenního stresu, konzumace rafinovaných potravin a živočišných produktů.

Pokud chcete tento problém vyřešit pomocí farmaceutických přípravků, buďte opatrní - přebytek silikonu v těle není o nic méně nebezpečný než jeho nedostatek.

Přebytek silikonu v těle: příčiny a symptomy

Chcete-li přemoci vaše tělo s tímto minerálem, musíte zkusit, protože denní dávka 500 mg je považována za nebezpečnou pro zdraví. Může ohrozit lidi pracující v nebezpečných odvětvích se sklem, křemenem, cementem a různými aerosoly. Přebytek tohoto minerálu může být v případě, že metabolismus křemíku je narušen v těle nebo osoba jednoduše zneužívá farmaceutický syntetický křemík.

Velké množství křemíku také narušuje metabolismus vápníku a fosforu v těle. Aby se předešlo všem těmto zdravotním problémům, je velmi důležité nejen vědět, co je to křemík, ale také to, jaká je jeho denní sazba specificky pro vás.

Denní sazba křemíku

Navzdory skutečnosti, že vliv křemíku na lidské tělo je obrovský, vědci stále nemohou s jistotou říci, kolik ho potřebujeme používat každý den.

Je známo, že denní potřeba silikonu pro dospělého je v rozmezí od 5 do 40 mg za den.

V tomto případě by měl být silikon během těhotenství dodáván do těla nastávající matky ve zvýšeném množství. Křemík je neméně důležitý pro děti, protože v tomto období života se tvoří kostní tkáň a imunita.

V průběhu let starší lidé ztrácejí schopnost absorbovat tento minerál, a proto by se měli postarat o jeho dostatečný příjem z potravy.

Takže z mého článku jste se dozvěděli o tom, co poskytuje silikonu pro zdraví, jak najít tento minerál v potravinách a jak ho obohatit vodou.

Najednou jsem si v karafě s vodou uchovávala takové užitečné oblázky, ale vzhledem k okolnostem to netrvalo dlouho, takže o žádných účincích nepíšu. V blízké budoucnosti mám v plánu pokračovat ve výrobě "živé" vody.

Co si o tom myslíte? Myslíte si, že taková voda se hojí nebo jste si jisti, že se jedná o další chytrý marketingový tah? Prosím, podělte se o tento názor.