Image

Příčiny tmavé skvrny svědění na těle

Často se na lidském těle tvoří tmavě hnědé skvrny, které jsou velmi svědivé. Mohou se tvořit na kterékoliv části těla - v rozkroku, zádech, pažích nebo obličeji. Abychom pochopili, jak se s tímto problémem vypořádat, je nutné zjistit důvody jejich vzniku.

Proč se na kůži objevují hnědé skvrny?

Hnědé svědění skvrny

Těhotenství a stárnutí pigmentace - tyto dva důvody pro vznik hnědých skvrn na těle, jsou nejvíce neškodné. Tělo těhotné ženy během devítiměsíčního období prochází mnoha změnami, z nichž jedním je nadměrné ztmavnutí kůže v bradavkách, pupku, podpaží, tříslech, vzhled tmavých skvrn na obličeji.

To je vysvětleno nadměrnou produkcí určitých hormonů zodpovědných za normální vývoj plodu. Po porodu skvrny a ztmavnutí zcela zmizí během několika měsíců.

Rovněž se nemusíte bát věku pigmentace kůže. Tmavé skvrny na rukou, obličeji a zádech starších osob ukazují na řídnutí epidermis a v důsledku nesprávné produkce melaninu.

Nebezpečné příčiny, které přispívají k vzniku hnědých skvrn na těle, které svědí:

 1. nekontrolovaného vystavení slunečnímu záření a v důsledku toho prodloužení expozice ultrafialovému záření, t
 2. mechanické poškození kůže - popáleniny, řezy a jiná zranění,
 3. projev alergické reakce
 4. projevy selhání ledvin,
 5. zneužívání alkoholu a v důsledku jaterní cirhózy,
 6. lentigo nebo benigní melanom,
 7. černá acanthosa, která nejčastěji vybírá třísla, záhyby krční páteře a axilární dutiny,
 8. obléhání zad a břicha, pityriasis versicolor,
 9. melanáze maligní geneze.

Způsoby léčby a odstranění svědění

Jak je vidět z výše uvedených důvodů, výsledná hnědá skvrna může indikovat vývoj závažné choroby. Není nutné odložit návštěvu terapeuta, který bude schopen diagnostikovat a v případě potřeby se obrátit na správného odborníka. Pokud se v důsledku lišejníků objeví hnědé skvrny, bude léčba ošetřena skvrnami kyseliny chlorovodíkové, roztoku thiosíranu sodného, ​​salicylového alkoholu a sírové masti. Tyto léky zmírňují svědění a odstraňují příčinu nemoci - houbu.

Pokud je tmavá skvrna na kůži svědění, můžete použít recepty tradiční medicíny:

 1. namažte postižené oblasti čerstvou petrželkovou šťávou,
 2. ošetřit skvrnu šťávou z okurek,

Pomáhá také odstranit pigmentaci a doprovodné nepříjemné příznaky, směs 30 ml jablečného octa, 30 ml šťávy z aloe a lisované šťávy z jednoho citronu. Tento nástroj musí být aplikován na kůži a bez mytí vyčkejte, až bude zcela suchý. Odstraňte svědění z popálenin, můžete se vykoupat pomocí tvrdých žín a tělových peelingů.

Pokud je tmavá skvrna na zádech svědění, může být obviňována z nedostatku vitaminu, nosit syntetické oblečení nebo nesprávně zvolené produkty osobní hygieny. Chcete-li se zbavit tohoto problému pomůže vyplnit tělo bez živin, měnící se oblečení a sprchové gely.

Preventivní opatření

Hnědé svědění skvrny na těle

Pro ochranu před výskytem hnědých skvrn na zádech a jiných částech těla je nutné přijmout následující doporučení:

 1. nesmí být v otevřeném slunci od 10 do 17 hodin,
 2. používat opalovací krém s vysokým stupněm ochrany,
 3. jíst správně, nezapomeňte na sezónní ovoce a zeleninu, v chladném období si vezměte vitamínové komplexy,
 4. používat kvalitní dekorativní kosmetiku a výrobky pro osobní péči,
 5. odmítnout návštěvu solária nebo zkrátit dobu návštěvy na minimum,
 6. užívat hormonální léky pouze podle pokynů lékaře,
 7. pravidelně si osprchujte a používejte pouze své žínky, ručníky a kartáče na vlasy,
 8. oblečení a obuv jiných lidí používejte pouze po řádném hygienickém a tepelném ošetření.

Hnědé svědění skvrny na čele

Také pro mnohé bude objevem, že vznik hnědých skvrn na těle provokuje:

 1. použití toaletní vody před odchodem na slunce,
 2. antibiotika
 3. sedativ a sedativ.

Nezapomeňte, že svědění hnědé skvrny na těle, to je především lékařský a teprve pak estetický problém. Neškodné pihy mohou v krátkém čase dosáhnout velkých velikostí a degenerovat do melanomu. Proto byste se neměli, bez konzultace s lékařem, snažit vybělit a uvolnit svědění z tmavého místa doma pomocí kosmetických prostředků.

Ztmavnutí kůže může být známkou černé acanthosis

Černá acanthosis byla popsána v 9. století, nemoc je považována za poměrně vzácnou. Vývoj acanthosis je doprovázen výskytem oblastí hyperkeratózy v oblasti přirozených záhybů kůže. V těchto oblastech je zjištěna zvýšená pigmentace a papilomatóza kůže. Obvykle postihuje velké kožní záhyby - podpaží, třísla a krk. Včasná detekce acanthosis v časných stádiích může ukázat vážné procesy. Co je to nebezpečná acanthosis a jak ji rozpoznat, čtěte na portálu estet. com.

Hlavní příčiny černé acanthosis

Černá acanthosis může vyvinout v osobě jakéhokoliv pohlaví a věku, a důvody pro každého pacienta jsou individuální a specifické.

Předisponující faktory pro vývoj černé acanthosis jsou: t

 • Patologie v práci endokrinních orgánů.
 • Zhoubné novotvary vyvolávají mnoho komplexních biochemických reakcí a reakcí imunitního systému. Muži jsou náchylní k acanthosis v přítomnosti rakoviny pankreatu, rakoviny prostaty, žen v přítomnosti rakoviny vaječníků a prsu.
 • Dědičnost ovlivňuje vývoj acanthosis. Když se metabolické poruchy a mentální postižení, které jsou způsobeny dědičnými chorobami, jako jsou syndromy Krušných a Misherových, vyvíjí acanthosis.
 • Přijetí estrogenových hormonů a některých dalších léků.

Příčiny acanthosis jsou u mladých lidí často obezitou, endokrinními poruchami a genetickými patologiemi, u starších lidí jsou často příčinou novotvary.

Jaké příznaky naznačují acanthosis? Formy černé acanthosis

Acantosis má několik forem toku v závislosti na příčině, která určuje intenzitu vývojového procesu. Dermatologové identifikovali 3 hlavní formy toku černé acanthosis:

 • Juvenilní nebo benigní, která je spojena s endokrinními a genetickými patologiemi.
 • Maligní nebo paraneoplastika, která se vyvíjí v maligních nádorech vnitřních orgánů.
 • Pseudoakantóza, která se vyvíjí při obezitě a metabolických poruchách. Tato forma zmizí bez stopy, když je hmotnost normalizována, má nejlepší prognózu.

Klinické projevy acanthosis mají 3 hlavní symptomy:

 • Zvýšená pigmentace - vzhled černých nebo tmavě hnědých skvrn na kůži.
 • Papillomatóza - přítomnost myomů nebo papillomů na kůži, což je populárně nazývané bradavice.
 • Hyperkeratóza, která vyvolává zhrubnutí a odlupování kůže.

Lokalizace acanthosis na kůži. Jaké příznaky jsou doprovázeny progresí acanthosis?

Výše popsané kožní změny se nejčastěji vyskytují na kůži inguinálního femorálního záhybu, interglaciální oblasti, záhybů loktů, záhybu mezi šíji a krkem, na kůži podpaží, v oblasti poplitu, na kůži pod mléčnými žlázami. Není vyloučen výskyt trojice příznaků v jiných částech těla (obličej, boční plocha krku a oblasti pupku).

V časných stádiích vývoje acanthosis, kůže pacienta postupně ztmavne. Mnozí se snaží důkladně umýt kůži a myslet si, že je špinavá. Jak choroba postupuje, kůže začíná ztmavnout ještě více, stává se hrubou, suchou, zahušťuje. Přirozený vzor pleti se stává výraznější a hluboší.

V pozdějších stádiích se v postižených oblastech kůže objevují výrůstky ve formě myomů a malých papillomů. Nadměrné porosty mají papilární tvar a jsou uspořádány v těsných řadách, což dodává pleti bradavitý vzhled. Tyto formace mohou být také hyperpigmentovány. Všechny příznaky acanthosis na kůži jsou doprovázeny mírným svěděním a brněním. Srst na postižené kůži chybí.

Jaké jsou aspekty diagnostiky a léčby černé acanthosis?

Pokud zjistíte ztmavnutí kůže v určitých oblastech kůže, které neprojdou, ale pouze postupují, měli byste kontaktovat dermatologa. Specialista provede diferenciální diagnostiku s Addisonovou nemocí, jejichtyózou, Dariainou chorobou. Konečná diagnóza černé acanthosy se provádí na základě histologického vyšetření biopsie. Pokud je podezření na maligní formu, je nutná konzultace s onkologem.

Léčba zahrnuje léčbu základního onemocnění, které vedlo k acanthosis a symptomatické terapii. Předepsat posilující léky, vitamínové komplexy, protizánětlivé masti, koupele s manganistanem draselným, přípravky zinku, aromatické retinoidy. V těžkých případech cytostatika a hormony, neurotropní léčiva, antibakteriální terapie. To vše musí být doprovázeno dietou.

S masivním růstem papillomů jsou chirurgicky odstraněny pomocí kryodestrukce nebo elektrokoagulace.

Jednoduchá jednota kůže tak může skrývat průběh onkologického procesu, který se ještě neprojevuje obecnými příznaky, ale pouze acanthosou. Proto bude výzva k lékaři se suspektní acanthosis schopen zlepšit prognózu patologických procesů.

Ztmavnutí kůže

Související a doporučené otázky

1 odpověď

Hledat místo

Co když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste mezi odpověďmi na tuto otázku nenalezli potřebné informace nebo se váš problém poněkud liší od předloženého problému, zeptejte se lékaře na další otázku na této stránce, pokud se jedná o hlavní otázku. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Potřebné informace můžete také vyhledat v podobných otázkách na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Medportal 03online.com provádí lékařské konzultace v režimu korespondence s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných lékařů ve vašem oboru. V současné době jsou tyto stránky poskytovány ve 45 oblastech: alergik, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, dětský neurolog, dětský neurolog, dětský endokrinolog, dietolog, imunolog, infekční lékař, dětský neurolog, pediatrický chirurg, dětský endokrinolog, odborník na výživu, imunolog, infekční lékař, dětský neurolog, pediatrický lékař, imunolog logoped, Laura, mamolog, lékařský právník, narkolog, neuropatolog, neurochirurg, nefrolog, onkolog, onkolog, ortopedický chirurg, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, Psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, sexuolog-androlog, zubař, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 95,66% otázek.

Svědění těla na různých místech: příčiny, léčba.

Co dělat, když tělo svědí. Léčba kožních onemocnění v Rostově na Donu: lékaři lékařských věd, kandidáti lékařských věd, akademici, profesoři, odpovídající členové akademie. Udělejte si schůzku, poradenství, recenze, ceny, adresy, podrobné informace. Přihlaste se k vedoucímu dermatologovi Rostov-on-Don, aniž byste čekali v řadě v době, která je pro vás vhodná.
Doporučujeme také:

Grebennikov Viktor Andreevich: profesor, lékař lékařských věd, vedoucí oddělení kožních a pohlavních nemocí Rostovské státní lékařské univerzity

Vaše kůže svědí.

Silné a dlouhotrvající svědění kůže dává lidem spoustu utrpení a utrpení. K odstranění nebo alespoň snížení tohoto problému je nutné najít důvod jeho vzniku. A to není vždy jednoduchý úkol, a to i pro zkušeného dermatologa, často se jedná o poměrně komplikované laboratorní a instrumentální vyšetření, konzultace s lékaři jiných specialit.

Je nesmírně důležité a nezbytné pomoci samotnému pacientovi, který s vědomím své nemoci lékařsky kompetentně pomáhá ošetřujícímu lékaři a se společným úsilím dosahuje terapeutického účinku.

Co by měl člověk trpící přetrvávajícím svěděním po dlouhou dobu vědět a dělat? V hektickém ambulantním příjmu lékař nemůže pacientovi říct všechno. To lze přečíst na stránkách tohoto vydání. Svědění je zvláštní pocit vyplývající z působení různých podnětů z vnějšího prostředí a ze samotného organismu na kůži a sliznice, což způsobuje odraz poškrábání a tření. Jako pocit bolesti, svědění vyplývá z aktivace sítě nervových zakončení umístěných na kůži, na okraji epidermis a dermis, pod vlivem dráždivých látek. Někteří vědci považují kožní svědění nikoli za nezávislý pocit, ale za upravený pocit bolesti.

Náš slavný krajan, světoznámý dermatolog, autor jednoduchého, ale poměrně přesného symptomu v diagnóze pemfigu, profesor P.N. Nikol'skii, který před více než sto lety pracoval na oddělení kožních onemocnění Rostovského lékařského institutu a popsal svědění jako fyziologický pocit v závislosti na Některé oblasti kůže dráždí nervová zakončení metabolických produktů v množství vyšším než je obvyklé. Mluvil srozumitelně a přesvědčivě o mykání. Jedná se o masáž svěděných míst. Zrychluje tok lymfy a krve a pomáhá tak odstraňovat škodlivé látky z této oblasti kůže a tím zklidňuje svědění.

Časté onemocnění - svědění kůže - je často utrpení zdánlivě naprosto normální kůže, vyjádřené pouze svěděním a několika důsledky - škrábáním.

Pruritus pruritus je univerzální nebo běžný, když celé tělo svědí, v některých místech více, v jiných méně. To může být svědivé a omezené nebo místní, když tyto pocity se vyskytují v různých částech těla, na hlavě nebo lokty, na žaludku nebo na zádech, atd. Nejčastější a výraznější je svědění vnějších pohlavních orgánů a řitního otvoru. Běžné a omezené svědění může být trvalé a přerušované. Intenzita těchto projevů je také odlišná. V některých případech je svědění menší, v jiných může být tak silné, že zanechává člověka nejen bez spánku a chuti k jídlu, ale vytváří život jen nesnesitelný, což vás nutí k poškrábání kůže nejen nehty, ale také jakýmikoli předměty, které přicházejí do rukou, a doslova trhá do krve, na rány, aby potlačila bolest nesnesitelného svědění.

Pruritus svědění více a více starostí lidí večer a v noci. To je vysvětleno skutečností, že v této době jsou cévy rozšířenější, krevní zásobení se zvyšuje, pokožka dostává více tepla a přispívá k posílení svědění. Ovlivňuje teplo místnosti a postele. Předpokládá se, že zvýšená teplota přispívá k většímu toku dráždivých látek na nervová zakončení kůže. Je také důležité, aby během dne různé úsilí a starosti odváděly pozornost člověka, méně času a pozornosti zůstává věnováno problémům svědění. Večer a v noci je člověk na milost a nemilost svých pocitů. Při pohledu z utrpení svědění kůže, nemůžete vidět žádné změny na kůži, hodně závisí na individuálních vlastnostech kůže a trvání tohoto utrpení.

V případě dlouhotrvajícího svědění jsou častěji viditelné stopy poškrábání - malé krvavé krusty tmavě červené nebo nahnědlé barvy, jednotlivé nebo seskupené ve formě čar, mohou být tenké načervenalé pruhy bez kůry.

Po poškrábání, obzvláště dlouhotrvajícím, se objevují komplikace na dříve naprosto normálně vypadající pleti. Mohou to být jevy ekzematizace a lichenizace. V prvním případě je zčervenání viditelné na kůži, drobných uzlinách - papulách, vesikulech a krustách v oblastech namáčení. Tento druh podobný ekzému se liší od velmi podobného typu skutečného ekzému několika vlastnostmi. V případě skutečného ekzému je svědění možné pouze v místech kožních lézí, v případě ekzémových lézí s kožním svěděním se mohou objevit různé oblasti kůže, kde je navenek normální kůže. Při kožním svědění, kdy nedošlo k projevům podobným ekzému, byla kůže již svěděna na různých místech. Pro projevy podobné ekzému, bandážování postižené oblasti kůže nebo její rozmazání pomocí lhostejné masti může odstranit svědění. To se nestane s opravdovým ekzémem. A další. Velmi vážné svědění kůže v přítomnosti jeho mírných ekzémových projevů nejčastěji indikuje, že diagnóza není skutečný ekzém, ale svědění kůže.

Dlouhodobé poškrábání kůže v případě svědění kůže může způsobit suchou dermatitidu na ní, zánět suchá kůže, který mnoho francouzských dermatologů (Brock et al.) Izolované před mnoha desítkami let ve speciální formě kožních onemocnění a nazývá jej neurodermatitis. V tomto utrpení je kůže suchá, tvrdá, hrubá, zesílená, lehce šupinatá, s výraznějším vzorem kůže. Neurodermatitida je omezená a běžná.

Pruritus a škrábání, které se objevují na kůži, by měly být odlišeny od svědění. Ošklivost je běžnější od dvou let a může trvat mnoho let s přerušeními, obvykle ovlivňujícími extenzorové povrchy končetin. Tam jsou vždy charakteristické projevy - světle růžové papuly s centrální krusty. Velmi často s pruritus, opuch femorální, tříselné a ulnární lymfatické žlázy je pozorován. S kožním svěděním, utrpení je častější u dospělých a starších osob, neexistuje jednoznačná lokalizace svědění, může být zcela odlišná na kůži v úplně jiných oblastech. S kožním svěděním nejsou téměř žádné změny na části lymfatických žláz.

Pro rozlišení pruritu od urtikárie je třeba si uvědomit, že v případě pruritus pruritus nedochází k tvorbě puchýřů. Jejich výskyt alespoň jednou ukazuje na přítomnost kopřivky.

Svědění kůže se vyskytuje u svrabů. Na rozdíl od svědění kůže jsou na typických místech charakteristické vyrážky malých uzlíků - ruce, hýždě, stehna, dolní část břicha. Někdy jsou viditelné scabby pohyby, prvky lézí jsou často spárovány.

Lichen planus se liší od svědění kůže přítomností charakteristických lézí na kůži červeno-modravé barvy, polygonálního tvaru, se specifickým leskem v laterálním osvětlení.

Dlouhotrvající svědění kůže v oblasti vnějších pohlavních orgánů a řitního otvoru může vést k řídnutí kůže a sliznic v těchto místech, dokonce i při výskytu atrofických náplastí. Tkáně a sliznice v místech poškození mohou mít bělavý vzhled, jsou zde trhliny, které způsobují bolest a jiné nepohodlí.

Existující pruritus a změny, které z toho vyplývají, mohou po dlouhou dobu vést ke změně barvy kůže v místech jeho porážky. Oblasti kůže mohou být zcela nebo částečně zbaveny pigmentu kůže a na některých místech jsou kožní léze oblasti se zvýšenou pigmentací. PVNikolsky navrhl, že je možné, že škodlivé chemikálie, které způsobují svědění kůže, také frustrují povrchový epitel ve vztahu k produkci pigmentu. Sekundární hyperpigmentaci vysvětlil ukládáním krevního pigmentu v kůži v důsledku krvácení způsobeného poškrábáním kůže.

S prodlouženým svěděním se citlivost kůže mění, s některými na celém povrchu, jiné pouze v svěděných oblastech. V některých případech se zvyšuje citlivost na bolest, v jiných se kůže stává méně hmatatelnou, což je třeba vzít v úvahu při předepisování lokální léčby, zejména při anestezii kůže.

DŮVODY KŮŽE

Dermatolog pečlivě naslouchal všem pacientovým stížnostem a pečlivě zkoumá všechny kůže a viditelné sliznice. Osoba si stěžuje na silné a dlouhodobé svědění kůže. Při pohledu z kůže na tělo a sliznice čisté, viditelné změny nejsou detekovány. Předpokládá se předpokládaná diagnóza - svědění neznámé etiologie (příčina). Vzhledem k trvání tohoto utrpení a závažnosti svědění se předpokládá, že svědění kůže je patologické. Domácí dermatologové minulého století tuto podmínku vysvětlili ze dvou důvodů.

1. Zvýšená citlivost nervového systému, která na drobné podráždění metabolických produktů reaguje na nejsilnější svědění. To může být hysterie, neurastenie, po různých těžkých nervových šocích, po nachlazení. Často je takový svědění doprovázen jinými nervovými poruchami - změnou reakce senzorických nervů, zvýšenými reflexy, bolestmi nervů atd. Svědění kůže může být také psychogenní, když tělo začne svědit při pohledu na vši, blechy, housenky. To se projevuje zejména u osob, které jsou dojemné a podezřelé. Příčinou svědění může být podmíněný reflex, když po utrpení kožních onemocnění doprovázených svěděním kůže, osoba, která si je připomíná, cítí svědění kůže. Tento stav se nazývá mnemodermie.

Svědění kůže může způsobit kontakt s housenkami, některými rostlinami, domácími nebo průmyslovými chemikáliemi. Pruritus svědění se stane, když některé environmentální podněty ovlivnily kůži a celé tělo - teplo nebo chlad, chemikálie ze vzduchu, vody nebo půdy, syntetické oděvy atd. Věk člověka může také způsobit svědění. 2. Druhý důvod vzniku svědění může být spojen se zvýšeným množstvím dráždivých látek vstupujících do kožních nervových zakončení z různých orgánů a tělesných systémů. Říkají takové jedovaté toxické látky. To může být způsobeno hromaděním žluči v krvi během různých bolestivých stavů jater a žlučových cest. Změněné složení moči při onemocnění ledvin může také způsobit toxické svědění kůže. Toto může také být případ s intestinální poruchou, když tam je zpomalení v uvolnění kvůli poruše střeva, kvůli pomalému uvolňování toxinů od těla, v důsledku kterého tělo je self-otrava. Poruchy metabolismu, mnoho nemocí endokrinních orgánů, zejména slinivky břišní a štítné žlázy, a obezita také přispívají ke vzniku svědění. K tomu vedou také některá krevní onemocnění, onkologická onemocnění, nepravidelný krevní oběh, změny v pocení atd.

Starší dermatologové, velmi zkušení lékaři, byli upozorněni, aby vždy věnovali pozornost dermografismu v diferenciální diagnostice kožních onemocnění. Svědění kůže s červeným dermografismem a zvýšeným pocením je vysvětleno skutečností, že mnoho toxických látek je přiváděno na kůži s velkým množstvím krve, které se snaží opouštět tělo potem, ale až do té doby dráždí kůži a způsobují vážné svědění kůže.

Svědění kůže se slabým pocením a bílým dermografismem je způsobeno pomalou cirkulací a hromaděním toxických látek v kůži.

LÉČBA KŮŽE PRO URČITÉ LIDSKÉ CHOROBY

V případě svědění u lidí starších 50 let, kteří nejsou náchylní k obvyklým antipruritickým metodám léčby a nikdy netrpěli svěděnými kožními onemocněními, by měla být na prvním místě vyloučena onkologická onemocnění.

Frekvence pruritu u pacientů s různými rakovinami je zaznamenána v 10-29 procentech případů. U poloviny pacientů s rektálními nádory dochází k svědění a toto utrpení je pozorováno u žen trpících rakovinou pohlavních orgánů. Jedna třetina těchto pacientů nemá změny na kůži, 2/3 mohou mít stopy poškrábání, krvavé krusty, oblasti zesílení kůže s odlehčenou nebo ztmavlou kůží.

Intenzita svědění je obvykle mírná, i když občas, téměř náhle a zdánlivě bez jakéhokoliv důvodu, svědění může být velmi silné a nemůže být léčeno konvenčními opatřeními proti svědění. U převážné většiny pacientů s rakovinou (až 80%) je svědění běžné, 20% omezení - svědění kůže v oblasti holenní kosti, na vnitřních stehnech, hrudníku, ramenou a horních končetinách. Silné a obtížně léčitelné svědění kůže může být způsobeno nádory v okolí svěděných oblastí. Svědění vnějších pohlavních orgánů žen se tedy vyskytuje při rakovině dělohy, svědění v řiti, s nádory tlustého střeva a zejména konečníku. Svědění v řiti u mužů může být se zhoubnými nádory prostaty. Svědění kůže nosu, nejčastěji v oblasti nozder, je známo u mozkových nádorů.

Měli byste vědět, že svědění se může objevit několik let (až 4-6 nebo více) před nástupem klinických příznaků rakoviny. To naznačuje, že tumory mohou být dlouhodobě v lokalizované formě a je žádoucí je diagnostikovat co nejdříve, což je velmi důležité pro jmenování dřívější léčby. „Z tohoto důvodu by měly být všechny typy svědění nejasné příčiny u osob ve středním a starším věku pod neustálým dohledem dermatologa. V takových případech je také nutná konzultace s onkologem.

Běžné pruritus je zaznamenáno u 4-11 procent pacientů s poruchou aktivity štítné žlázy. Nejčastěji se to děje v toxické strumě nebo v případech neléčené hypertyreózy. Svědění kůže může být také se sníženou funkcí štítné žlázy, což je způsobeno podstatnou suchostí kůže. Nemoci této endokrinní žlázy mohou být příčinou lokalizovaného svědění, zejména v oblasti vnějších genitálií u žen a řiť u mužů. Často se to děje s diabetem. Když se to stane a celkové svědění kůže, ale mnohem méně často, než je lokalizováno na uvedených místech.

Příčinou pruritu může být mnoho onemocnění jater - cirhóza, blokáda žlučových cest, hepatitida způsobená různými příčinami, změněné procesy tvorby žluči a vylučování žlučových cest. Tyto nepříjemné pocity na kůži jsou pozorovány ve 20-25 procentech případů žloutenky způsobené onemocněním žlučových cest. Žloutenka způsobená hemolýzou nezpůsobuje svědění kůže.

Silné svědění se často stává prvním příznakem onemocnění jater. 60-75 procent pacientů s kulečníkovou cirhózou 1-2 roky před nástupem klinických příznaků onemocnění jater může způsobit vážné svědění. Často kvůli neustálému poškrábání na kůži těla viditelné škrábání, oblasti loupání, zahušťování a ztmavnutí. Objevují se takzvané "jaterní hvězdy" - expanze kapilár ležící blízko povrchových vrstev kůže.

Pruritus může také nastat v maligních novotvarech jater a žlučových cest. Příčina svědění při těchto onemocněních jater a žlučových cest je spojena se zvýšením hladiny žlučových kyselin v krevní plazmě.

Svědění kůže těla ve druhé polovině těhotenství je také spojeno s některými změnami aktivity jater a žlučových cest. To může být u 0,2-3% těhotných žen. Obvykle bezprostředně po narození zmizí svědění kůže.

Některé ženy užívající antikoncepční pilulky mohou mít svědění kůže. Důvod? Výskyt některých změn ve funkci jater z těchto antikoncepčních prostředků.

Pruritus může také nastat při některých onemocněních krve a lymfatických žláz. A někdy se to děje několik měsíců, než se objeví první klinické projevy těchto onemocnění. Nevysvětlitelný pruritus, který není přístupný léčbě konvenčními metodami zklidňujícího svědění, nutí člověka vyhledat pomoc hematologa. Svědění kůže je doprovázeno Hodgkinovou chorobou, ve 30% případů to může být s leukémií, lymfogranulomatózou, systémovou mastocytózou. Nedávno se objevily zprávy, že svědění může být spojeno s anémií z nedostatku železa. U žen se to děje častěji než u mužů.

Svědění kůže v těle při akutním renálním utrpení, a to i v případě selhání ledvin, není prakticky pozorováno. Ale více než 86 procent pacientů s chronickou pyelonefritidou a chronickou glomerulonefritidou má svědění a navíc generalizované a spíše perzistentní, obtížně léčitelné. Předpokládá se, že modifikované složení moči v těchto renálních potížích je příčinou svědění.

Pruritus svědění vzácně se stane s neurologickými chorobami, docela často to je pozorováno v případech duševních nemocí. Takzvané hmatové halucinace jsou časté, když se člověk cítí, že se na jeho kůži plazí červi, a komáři sedí. To vše je řečeno velmi vyzdobeným způsobem, některé odpovědi jsou na místě, mnoho slov, často gesta a další nedostatečné chování. Svědění ve večerních hodinách nebo v noci, celá kůže je svědění, ale je zde také omezené svědění.

Přítomnost střevních, plicních nebo systémových parazitů v lidském těle může způsobit intenzivní svědění kůže v důsledku působení odpadních produktů těchto parazitů na tělo. Trichinella, škrkavka, červotoč a jiné červy způsobují omezené a celkové svědění kůže.

V přítomnosti nohy sportovce, náhlých lézí kůže a sliznic se může vyskytnout závažná alergická reakce, doprovázená svěděním kůže.

Svědění kůže a zejména nohou a předloktí je způsobeno suchostí kůže. To je zvýšeno častým mytím v horké nebo studené vodě s intenzivním použitím žínku a alkalických mýdel. V zimě, zima a vítr venku, suchý vzduch ve vytápěném prostoru vysychá pokožku více a způsobuje svědění kůže. Zvýšená vlhkost vzduchu může také způsobit svědění kůže, protože zabraňuje odpařování potu z povrchu kůže, což způsobuje svědění.

"Aqua" svědění. U některých lidí může kontakt s vodou s různými teplotami způsobit svědění kůže, často doprovázené výskytem křečí jako kopřivka. V některých případech k tomu dochází bezprostředně po kontaktu se studenou nebo horkou vodou, v jiných se svědění objevuje po utírání ručníkem, v jiných je to způsobeno mechanickým působením proudu vody. Existuje tak individuální citlivost organismu. A to by mělo být vzpomenout, protože věděl, že takové „aqua“ svědění může být poměrně brzy, až 5 let předchůdce určitých krevních onemocnění, což je důvod, proč je nutná a nezbytná dřívější konzultace s hematologem.

Intolerance vody, takové „vodní svědění se také vyskytuje u lidí starších 60-70 let. Během těchto let se objeví suchá pokožka a mnoho vodních procedur, působících na suchou pokožku, způsobuje pocit touhy poškrábat ji. Takové „aqua“ svědění kůže naštěstí prochází poměrně rychle.

Věk, těžké svědění je častější u mužů ve věku 60-70 let a starších. Někdy je trápí nocí velmi mnoho, i když jen zřídka jsou škrábání a jiné změny na kůži. Je starý, suchý, méně elastický, málokdy má komplikace poškrábání. Ale často viditelné leštěné nehty na rukou, řídnoucí volné konce nehtů. Věk svědění je způsoben celkovou aterosklerózou, zhoršenou aktivitou žláz s vnitřní sekrecí, zejména štítnou žlázou a pohlavními žlázami, zvětšenou prostatou žlázou, jejím adenomem. Takoví pacienti by měli být pozorováni, protože časem se může zdát jiný důvod pro svědění, což vyžaduje způsobilost lékařů jiných specialit.

LOKALIZOVANÁ SKIN ITUD

Nejběžnější oblastí lokalizovaného nebo omezeného svědění je vulva u žen a řiť u mužů.

Svědění vulvy - vnější pohlavní orgány se vyskytují u žen častěji po 45 letech. Zřídka svědění v pochvě a močové trubici. Obvykle je svědění tolerovatelné, léčitelné, i když někdy některé mají záchvaty neodolatelného svědění. Opakované mnohokrát po dlouhou dobu takové záchvaty svědění vedou ke vzniku poškrábání kůže a sliznic, vzhledu kůry, erozi, vředů, řídnutí a v některých místech zesílení některých oblastí kůže a sliznic, vzniku trhlin, oblastí zvlhčení.

Důvody pro takové utrpení je mnoho. Často je to důsledek různých zánětlivých a pohlavních onemocnění urogenitálního systému, doprovázených výtokem z vagíny a uretry. Diabetes mellitus a některé další nemoci žláz s vnitřní sekrecí, dny, obezity, různých helminthů, menopauzy a mnoha menstruačních nepravidelností mohou způsobit svědění vulvy. Takové utrpení mohou také způsobit nervová onemocnění. Těhotenství, zejména ve druhé polovině, může způsobit svědění vulvy. To je projev toxikosis těhotná. Svědění vnějších pohlavních orgánů, zejména v klitorisu, je někdy velmi časným příznakem zhoubných nádorů v oblasti genitálií. Určitá onemocnění ledvin, orgánů gastrointestinálního traktu, použití individuálně nesnesitelných tabletových kontraceptiv může být příčinou svědění vnějších pohlavních orgánů žen. Houby, určitá mýdla a toaletní papír mohou způsobit svědění genitálií. Ne neustále, ale často, svědění vnějších pohlavních orgánů žen může být kombinováno se svěděním řiti.

Svědění vnějších pohlavních orgánů u mužů je ve srovnání se ženami mnohem méně časté. Častěji než muži, svědění hlavy a předkožky penisu. Šourek je zřídka poškrábaný, svědění kůže vnitřních povrchů stehen, v oblasti slabin, je často výrazně narušeno. Nejčastější příčinou jsou houby.

U mužů, zejména ve středním a vyšším věku, je ve srovnání s ženami svědění řiti více narušeno. Existují těžké záchvaty svědění, zejména v noci. Nespavost, nervová soustava trpí, a to vše, samozřejmě, v nejlepším způsobem neovlivní činnost celého organismu, obecné blaho člověka. Kůže řiti je poškrábaná, ztrácí se její pružnost, mohou se objevit bolestivé praskliny, plochy namáčení, dochází k sekundární infekci, dochází k různým zánětům.

Existuje několik důvodů pro takové utrpení. Neschopnost a nedostatek dodržování základních hygienických pravidel, různá onemocnění tlustého střeva a zejména konečníku, červů, často červů, cukrovky, zácpy, dysbakteriózy, zánětlivých a pohlavních nemocí uretry, semenných váčků, prostaty.

Vzhledem k velmi mnoha a velmi rozdílným lokálním a obecným příčinám svědění a ne méně individuálním charakteristikám celkového zdraví osoby, kůže a sliznic, by léčba tohoto utrpení neměla být stejná pro všechny tipy a doporučení. Je běžné a velmi důležité, aby každý identifikoval a odstranil příčiny svědění. A to není vždy možné, což je důvod, proč před nebo během předepisování antipruritické léčby jsou některé faktory, které způsobují svědění kůže, nutně omezeny nebo odstraněny.

Patří mezi ně boj proti suché kůži, odstranění všeho, co může být mechanicky nebo chemicky podrážděno. Vše, co způsobuje dilataci krevních cév, je omezené nebo zcela zakázáno - všechny druhy alkoholu, kávy, silného čaje, koření, teplých jídel atd. Musíte se ujistit, že v místnosti, kde kožní svědění trpí, není horké. Povinné vyloučení všech stresových situací, boje proti depresi, úzkosti.

Vzhledem k výše uvedenému, aby se bojovalo se suchou pokožkou, jsou předepsány lázně mírné teploty, pokud neexistuje individuální intolerance na vodu. Vany jsou vyloučeny. Délka lázně je 10-15-20 minut, každý den nebo dva. Mýdlo je pouze nedráždivé, lepší bez zápachu. Vhodné "Baby" mýdlo. Po koupeli neotírají kůži ručník, ale navlhnou dotekem bavlněné nebo lněné tkaniny. Po koupeli je pokožka stále teplá, je potřená změkčujícími a hydratačními krémy, oleji a masti. Můžete vyzkoušet nesolený vepřový tuk. Někteří mají rádi „olejovou koupel“ - Kleopatřina koupel. Do vany se přidají dvě čajové lžičky olivového oleje a sklenice mléka. Tato koupel dobře zjemňuje pokožku, odstraňuje suchost.

Kůže ztrácí vodu při relativní vlhkosti nižší než 40%. To je častěji v zimě v zimě a ve vytápěných prostorách. Vzhledem k tomu je žádoucí mít v místnosti zvlhčovače - nádoby s vodou, živé rostliny, akvária a dokonce je užitečné zavěsit mokré tkáně.

Je nezbytné zcela vyloučit vlněné a syntetické tkaniny z každodenního použití. Zejména je nezbytně nutné vykonávat pro atopické osoby s obzvláště citlivou pokožkou, které předurčují vznik velmi závažného onemocnění - atopické dermatitidy. Tato vlastnost kůže je indikována tzv. Dénia-Morganovými liniemi - podtržené záhyby kůže dolních víček, zvýšený počet linií kůže na dlaních, suchá, šupinatá kůže vnějších povrchů stehen a deltoidní oblasti. Těmto lidem a všem, kteří trpí svěděním, se doporučuje vyloučit použití pracích prášků a antistatických činidel. Umyjte, zejména spodní prádlo, pouze mýdlem. Vyhněte se přehřátí těla kdykoliv a kdekoli, protože to zvyšuje krevní oběh, dělá kůži teplejší, což zvyšuje svědění. Těsné oblečení, zejména kalhoty, kalhoty, spodky, je nežádoucí. Veškerá fyzická námaha je jen taková, že není žádné silné pocení. Někteří pacienti si stěžují, že záchvaty svědění kůže zesílí, když se vrátí domů a svlékají. Chcete-li zabránit výskytu svědění, měli byste se svléknout ne úplně a ne okamžitě, ale postupně, protože kůže často reaguje se svěděním na změnu okolní teploty - po studené ulici, do teplé místnosti. Ze stejného důvodu se doporučuje, aby pruritic pruritus spal v chladné ložnici, ne aby se ukrýval s příliš teplou přikrývkou, s výhodou vždy držte ruce na vrcholu deky. Utrpení pruritu jsou doporučena k večeři 3-4 hodiny před spaním. Při svědění genitálií, a to zejména v řiti, je důležité důkladné a trvalé WC. Toaletní papír je nežádoucí, pouze opláchněte studenou vodou a namáčejte speciálním ručníkem. Mýdlo je lepší než „Baby“. Měli byste vědět, že pro toalety genitálií a řiti je vhodná studená voda, jiné se to líbí - horké.

Pokud potřebujete hřeben na kůži, můžete se pokusit udělat chladící vody, mokré sušení obvazy, tlak na kůži, pokusit se obvaz svědění oblastí. Ujistěte se, že neustále řezat nohy, nosit rukavice v noci nějakým způsobem snížit trauma kůže při česání. V žádném případě nemůžete takovým pacientům velet, abyste je nepoškrábali. Touha poškrábat kůži je někdy neodolatelná, jiní by to měli pochopit a snažit se sympatizovat s pacientem jakýmikoli prostředky, aby ho rozptýlili. Vzpomeňte si na slova M. Montaigne, slavného francouzského vědce "Scarring je jedním z největších potěšení v životě, který je také vždy po ruce."

Je nutné stárnout, aby v obývacím pokoji bylo co nejméně alergenů, takže květiny, papoušci, ryby, kočky, psi, křečci atd. By neměli být v bytě, kde lidé trpí svědění kůže. Chemikálie pro domácnost, barvy, laky, kosmetika, léky atd. By měly být skladovány v těsně uzavřených nádobách.

Povinné důkladné a stálé mokré čištění celého krytu. Peří polštáře, peřiny a přikrývky, dostatek čalouněného nábytku, koberce nejsou žádoucí, mohou obsahovat největší počet domácích klíšťat, které jsou nejsilnějšími alergeny.

Je nesmírně důležité racionální výživy lidí, kteří trpí rozsáhlým nebo omezeným svěděním kůže, zejména u těch, kteří mají svědění způsobené nebo zhoršené projevy ekzému, atopické dermatitidy, neurodermatitidy. Ti, kteří mají časté a dlouhodobé škrábání kůže způsobují nebo zhoršují projevy ekzému, atopické dermatitidy, neurodermatitidy, by se měli striktně řídit příslušnou dietou, a to i na počátku 20. století, profesor P.V. a trpící jakýmkoliv zánětem, to znamená, že výživa musí být stravitelná a výživná, s nízkým obsahem dráždivých a extrakčních látek. Nejvhodnější je mléko-zeleninová dieta, která nedráždí pokožku a látky nervového systému. Mléko v této dietě je také užitečné jako diuretikum k odstranění toxinů.

Mnoho autorit v oblasti terapeutické výživy M. I. Pevzner zjistilo, že „nadměrné zavádění sacharidů zvyšuje hydrofilitu tkání, zvyšuje tendenci k zánětlivým procesům, zvyšuje hyperergické reakce, a proto mnoho terapeutických opatření nemá požadovaný účinek pouze proto, že s nimi tělo dostalo určité množství snadno absorbovaných sacharidů ve formě sladké kapaliny nebo cukrovinky.

- Vždy je třeba mít na paměti, že ve stravě pacientů s kožními onemocněními může nadměrná výživa, zejména sacharidy a bílkoviny, způsobit potravinové alergie. Při všech akutních a exacerbacích chronických kožních onemocnění, doprovázených intenzivním svěděním, by mělo být jídlo omezeno sacharidy, solí, tekutinami. Neměli byste konzumovat vejce, všechny druhy konzervovaných potravin, silné masové a rybí vývar, koření, uzená masa, okurky, okurky, silný čaj, kávu, kakao, čokoládu. Vhodné jsou vegetariánské polévky, libové maso, vařené ryby. Užitečné produkty kyseliny mléčné, nízkotučné tvaroh, kefír, jogurt, zelenina, ovoce, zelenina. S obezitou se zvyšuje propustnost kapilár, zadržuje se chlorid sodný ve tkáních a samozřejmě se zadržuje voda. Pouze v podkožní tukové tkáni dospělé osoby s nadměrnou tělesnou hmotností může akumulovat 20-30 litrů. To samo o sobě je dostačující pro osoby trpící svědění kůže, aby přijala nejsilnější opatření ke snížení nadváhy.

Během období akutní exacerbace svědění je lepší vařit jídlo bez konzumace stolní soli, na jídelním stole může být lehce soleno solí, jíst ne více než 2-3 gramy denně.

Existují doporučení, že denní dávka rostlinných bílkovin a rostlinných tuků by neměla být nižší než 40% a celkové kalorií by nemělo tvořit více než 13-15% živočišných produktů. Nedovolte kompletní vegetariánství, zejména v mladém věku, živočišné bílkoviny a tuky jsou důležité a nezbytné pro růst a vývoj těla, pro produkci hormonů a zlepšení obranyschopnosti těla.

Užitečné jsou všechny obiloviny, zakysaná smetana a máslo, ale s omezením. Během období silného svědění, preferování vegetariánské stravy, byste neměli být uneseni syrovou zeleninou a ovocem, tyto produkty musí být

vařené nebo dušené. Používejte omáčku, saláty, omáčky na bázi rostlinných olejů častěji, není špatné ochutnat je všemi druhy kyselých bobulí nebo ovocných šťáv.

Zelenina a ovoce jsou žádoucí pouze ty, které rostou v blízkosti vašeho trvalého bydliště. Mnoho dovážené zeleniny a ovoce se sklízí nezralé, jsou ošetřeny různými chemikáliemi, aby nedošlo ke ztrátě účinnosti výrobku na dlouhé cestě ke spotřebiteli, a vzhledem k tomu nemají tyto rostlinné potraviny na lidský organismus správný fyziologický účinek a někdy jsou dokonce škodlivé. Výslovně to ukazuje stále větší počet dětí a dospělých, kteří reagují s různými alergickými reakcemi na banány, kipi, mango atd.

Jíst ovoce a syrovou zeleninu, zkuste je jíst před jídlem nebo jako samostatné jídlo večer. Sladké a kyselé ovoce je lepší nemíchat, ale používat samostatně. Nesnažte se v každodenní dietě usilovat o stálou rozmanitost ovoce a zeleniny. Sortiment musí být sezónní, jinak nelze trávicí systém rychle přestavět. Na jaře - jídlo zelení, v létě - všechny letní zelenina a ovoce, podzim - nejplodnější čas - hojnost všech zeleniny, chutné, vysoce užitečné. V zimě - méně syrové potraviny, užitečné pro sušené ovoce, ořechy, semena, kořeny, luštěniny.

V případě svědění kožních onemocnění anglickí lékaři několikrát denně doporučují pít heřmánek nebo řebříček, protože tyto rostliny obsahují přírodní antihistaminika, která zklidňují svědění. Totéž platí pro kopřivy. Doporučuje se pít infuzi jeho listů, a oni sami, čerstvé nebo sušené, musí být použity v salátech, polévkách, borščech. Kopřiva obsahuje značné množství vitamínů A a C, soli železa, mnoho dalších cenných stopových prvků, které pomáhají snižovat alergickou povahu zánětu.

Po dlouhodobém rozhovoru s pacientem, který si stěžoval na omezené nebo rozšířené svědění, dermatolog pečlivě zkoumá celou pokožku a viditelné sliznice. Již mu dává určitý předpoklad o diagnóze lidského utrpení, z možných důvodů jeho výskytu. V závislosti na tom jsou jmenovány nezbytné laboratorní a instrumentální zkoušky, konzultace s lékaři jiných specializací. Ošetřující lékař doufá, že po všech těchto diagnostických opatřeních bude možné najít příčinu svědění kůže, vyloučení a po provedení nezbytné léčby kůže bude schopen zachránit pacienta před jeho současným onemocněním.

Mezitím proběhne průzkum, předepsané léky na svědění a některé lékařské postupy.

Povinné antihistaminika. Dnes je jich mnoho. Kromě dlouhodobě existujícího suprastinu, tavegily, diazolinu, antihistaminik první generace již existují léky druhé a třetí generace. Jsou dražší, ale účinnější, mají méně negativních vedlejších účinků. V závislosti na věku, celkovém zdravotním stavu, profesi a mnoha dalších vlastnostech pacienta lékař vybere lék, který bude pro pacienta užitečnější.

Jak před mnoha lety, a dnes, jsou ukázány přípravky vápníku, thiosíranu sodného a účelné. U pacientů s pruritem a smíšeným nebo bílým dermografismem jsou předepsány vasodilatátory. Pro poruchy spánku, obecnou podrážděnost, všechny ty, kteří mají svědění kůže do jednoho stupně nebo jiné spojené s některými nervovými poruchami nebo toto kožní onemocnění již ovlivnilo nervový systém, psychotropní léky jsou nutně předepsány. Konzultaci a léčbu poskytuje také neuropsychiatr.

Aktivní uhlí, polyfen v kombinaci s normalizací výživy a opatření ke zlepšení aktivity všech zažívacích orgánů jsou také důležité a nezbytné.

11) a sebemenší podezření na potravinové alergie, které způsobily svědění kůže, nebo pokud pacient trpí zácpou při takovém utrpení kůže, může být použito čištění střev. Pro tyto účely se na prázdný žaludek odebere 30-40 gramů sulfátové magnézie zředěné ve čtvrtině sklenice vody. Není to špatné a uvolnění žlučníku a všech žlučových cest, aby se tzv. "Sonda bez sondy." K tomu, po konzumaci síranu hořečnatého, leží v posteli a na játrech, na pravém hypochondriu, položte láhev s teplou vodou. Magnézie a teplo kyseliny sírové rozšiřují žlučovody a posilují vylučování žlučových cest, zvyšují střevní motilitu, než dobře čistí žlučovody a celé střevo. Praxe ukazuje, že toto použití síranu hořečnatého je obzvláště účinné v přítomnosti velkých ploch svědění se silným zarudnutím kůže a dokonce i otokem. Toto terapeutické opatření se provádí v případě, že pacient nemá žádné zjevné kontraindikace pro něj - nejsou žádné výrazné bolesti v břiše, žádné známky existence "vážných" onemocnění orgánů gastrointestinálního traktu.

Prof. krev z postižené kůže. Redistribuce krve v těle, a často poněkud dramatický, pokles zánětu kůže po prudkém uvolnění tenkého a tlustého střeva není jediným pozitivním výsledkem použití solného laxativa. S jeho pomocí je tělo osvobozeno od možných alergenů potravinové povahy. “

Při jmenování místní léčby - léčba přímo svěděná oblast kůže, nezapomeňte zvážit kožní reakce dermagraphism na mírné mechanické podráždění. Derma kůže, gra-fo-pishi-překládal z latiny. Zadní strana tužky nebo plnicího pera, jemně přitlačující kůži dolů, vede po povrchu několik pruhů. Normální, normální dermographism - pruhy mírně narůžovělé, mizí poměrně rychle, ale tam mohou být jasně červené, prodloužené, i mírně oteklé pruhy, relativně dlouhotrvající na kůži. Je to červený dermografismus, který ukazuje, že krevní cévy kůže jsou rozšířeny a jejich krevní oběh je zvýšen.

Dermographism také stane se bílý když, v odezvě na mechanické podráždění kůže, úzké bělavé proužky se objeví na tom, který neprojde rychle. Bílý dermografismus naznačuje, že krevní cévy kůže jsou křečovité, úzké a krevní oběh v kůži je oslaben.

V případě svědění kůže s přítomností červeného dermagraphismu nebo v případě výrazného pocení je vhodné lokální léčbu předepsat chladící vody. Z toho, co je dělat, není příliš důležité, hlavní je, že musí být provedeny správně tak, aby byl vyslovený terapeutický účinek. Například, vezměte si silný vařený čaj, jakýkoliv, černý nebo zelený, nebo odvar z heřmánkového léčiva. Je důležité, aby tekutiny byly studené. Čtyři vrstvy gázy nebo obvazu jsou navlhčeny roztokem, dobře stlačené, takže tekutina nekape a aplikuje se na svědění. Po 5-10 minutách se tkáň vyjme, znovu zvlhčí, vymačká a vloží na postižené místo. Když se odpařuje, kapalina zužuje krevní oběhy, krevní oběh se snižuje, méně tepla přichází na kůži, zarudnutí a svědění na to pokles. Místo svědění je příjemný pocit chlazení. Takové chladící vody se suší za mokra několikrát denně. Mezi sezeními mléka, během dne a v noci, svěděnými oblastmi rozmazávají svědění mastí, olejů, past, krémů.

Pokud je dermografismus bílý, pak ochlazovací pomůcky neublíží, ale škodí. Je nutné odstranit křeč krevních cév, je žádoucí rozšířit jejich lumen pro zvýšení krevního zásobení. Vhodné jsou teplé nebo i horké koupele nebo koupele, můžete si vzít tabletu s aspirinem. Také přicházejí s kožním svěděním u osoby, která má a oslabila pocení.

_ V případě všeobecného svědění kůže namažte svědění skvrny 0,5-2% mentol alkoholem, 1 - 5% roztokem kyseliny karbolové, 2 - 5% roztokem kyseliny citrónové, 1 - 2% alkoholu kyseliny salicylové, 1 - 2% alkoholu kafru. Můžete zmírnit svědění tím, že rozmazlí vaše vlastní sliny, alkoholické roztoky valeriánu, valoserdin, ocet nebo jablečný ocet nebo roztoky jedlé sody - 3 lžíce na šálek vody. Studený odvar z květů heřmánku je užitečný - 20 květů na šálek vroucí vody. Pro suchou pokožku by měl být do alkoholových roztoků přidán glycerol nebo ricinový olej, aby se zmírnilo svědění. Levný, jednoduchý lék na svědění kůže - "tsindol", se prodává ve všech lékárnách, to je známý "mluvčí" - ochlazuje a zmírňuje svědění. Svědění může být zmírněno poprášením práškem. Nejčastěji obsahují mentol, zinek, škrob, anesthesin. Všechny prášky by měly být skladovány v chladu, pak mají efekt efektivnější svědění.

Mnohé masti, krémy, pasty obsahující menthol, anestezin, novokain atd. Mají dráždivou vlastnost. Mnohé masti, krémy, pasty obsahující různé kortikosteroidní hormony mají také zklidňující účinek. Vzhledem k tomu, že mají kontraindikace, je lepší použít je po výše uvedených léčivých přípravcích, protože po kortikosteroidních hormonech nejsou obvyklé drogy svědění účinné.

V poslední době se stalo mnoho léků pro lokální léčbu, které obsahují kortikosteroidní hormony. Jedná se o Diprogent, Tse-Lestoderm, Lokoid, Triderm, Ultraprokt, Sibikort, Ftorokort, Sinaflan a mnoho dalšího.

V případě silného svědění kůže nezapomeňte na staré metody. Takže, na svědivé kůži rozmazání dehtu, držet ji po dobu 20 minut. S dobrou přenositelností každý den se jeho aplikace zvýší o 10 minut. Odstraňte dehet z povrchu kůže slunečnicovým olejem a poté namažte kůži jakoukoliv indiferentní mastí. Může a nesolený vepřový tuk. Tar, který je na svědivé kůži, způsobuje pocit pálení a odstraňuje pocity svědění. Stejným mechanismem působí i dráždivější léčiva - Fraserův roztok, který se skládá z kyseliny salicylové a benzoové, kafru a obyčejného ethylalkoholu a roztoku jódu.

V léčbě běžného a omezeného svědění, fyzioterapeutických cvičení, jsou ukázány obecné nebo omezené masáže, které urychlením průtoku krve odstraňují toxiny z těla, které mohou způsobit podráždění nervových zakončení v kůži. Mnoho lidí s svědivou pokožkou nalezne úlevu od utrpení v obyčejné ruské „mokré“ lázni. Existují příznivci saun.

Existují tipy na svědění kůže, aby se třel svědění oblastí s horkou slanou vodou s malým množstvím octa nebo jablečného octa. V případě svědění šourku a řitního otvoru se doporučuje provádět několikrát během denního rytmického natahování záhybů řitního otvoru a šourku po dobu 10 minut.

Při svědění řitního otvoru jsou užitečné žíhané lázně, následované mazáním 3-5% dehtu nebo jejich thyolových mastí. Při stejném utrpení sedí manganové sedací podnosy, stejně jako provázek, lovec. Mnoho lidí má rád stoupající sprchu kontrastních teplot, podvodní sprchu - masáž. Přiřaďte svědění svíček s anesthesin, belladonna, aminofylin. Léčení a klystýry se škrobem - vaří 1 čajovou lžičku na sklenici vody a do konečníku se aplikuje 50 g tepla, uchovává se po dobu několika minut.

V případě svědění vnějších pohlavních orgánů se nejčastěji používá stejně jako při svědění řitního otvoru. Některé ženy tvrdí, že s tímto utrpením jim pomáhá 15 až 20 dní denně v horkém sprchování. Po něm prášky s svěděnými léky.

S rozsáhlou a lokální pruritus hojící lázeň s taninem - (25 g na koupel), s odvarem z dubové kůry (200 g na koupel) s odvarem z květů heřmánku, s koprem, borovicovým extraktem, mořskou solí. Teplota vody je 38 stupňů, doba trvání lázně je 12-15 minut, kurz je 10-20 lázní denně nebo každý druhý den.

Užitečné lázeňské procedury, radonové a sirné lázně v Pyatigorsku, lázně matsesta v Soči (sirovodík) pomáhají při svědění kožních onemocnění.

Udělejte si schůzku s dermatologem

Vážení pacienti, nabízíme možnost domluvit si schůzku přímo s lékařem, se kterým chcete jít na konzultaci. Zavolejte na číslo v horní části stránky, dostanete odpovědi na všechny otázky. Předběžně doporučujeme studovat sekci O nás.

Jak se přihlásit k konzultaci s lékařem?

1) Zavolejte číslo 8-863-322-03-16.

1.1) Nebo použijte hovor z webu:

1.2) Nebo použijte kontaktní formulář:

2) Lékař ve službě vám odpoví.

3) Řekněte nám, co vás trápí. Buďte připraveni, aby vás lékař požádal, abyste co nejvíce informovali o svých stížnostech, abyste určili odborníka potřebného pro konzultace. Udržujte po ruce všechny dostupné testy, zejména nedávno provedené!

4) Budete spojeni se svým budoucím lékařem v docházce (profesor, lékař, kandidát lékařských věd). Dále, přímo s ním budete diskutovat o místě a datu konzultace - s osobou, která s vámi bude zacházet.