Image

Výhody a škody na vlákno pro tělo, pravidla jeho přijetí

Člověk nemůže dělat bez jídla rostlinného původu, protože obsahuje vlákno, které je tak důležité pro udržení životně důležitých procesů. Odborníci na výživu dlouhodobě hodnotili a zkoumali přínosy a poškození této látky. Navzdory skutečnosti, že si mnoho lidí záměrně vybírá potravinové programy, které se zaměřují na dietní vlákninu, nemají ani podezření, že jim to dává.

Ne každý chápe, jak se pšeničná vlákna liší od látek, které tvoří ovoce a zeleninu. Praxe ukazuje, že neznalost těchto otázek může vést k tomu, že zdravé stravování bude mít negativní následky než pozitivní.

Druhy, vlastnosti, složení vlákniny

Není zcela správné chápat konkrétní chemickou sloučeninu jako vlákno, je to prostě obecný název pro složky potravin, které tvoří specifickou skupinu. Jinak to může být nazýváno dietní vlákninou. Navzdory skutečnosti, že jejich vlastnosti jsou v mnoha ohledech podobné, mohou existovat značné rozdíly.

Pokud jde o výživový systém, který je založen na použití produktů bohatých na vlákninu, je třeba mít na paměti, že:

 • Gum se nachází v kaši.
 • Polysacharidy (celulóza) jsou bohaté na otruby, zelí, pšeničnou mouku, zelené fazolky, hrášek, jablka, mrkev, brokolici, papriku, okurky.
 • Obilniny a otruby jsou bohaté na hemicelulózu. To by se mělo pamatovat, protože podobné potraviny, jako například pšeničná vlákna, aktivně absorbují vodu.
 • Hodně pektinu se nachází v citrusových plodech, mrkev, jablka, jahody, brambory, květák. Charakteristickým rysem této látky je schopnost snížit absorpci tuku.
 • Ztuhlé části rostlinných buněk (lignin) se nacházejí v jahodách, obilovinách, ředkvičkách, otrubách a hrách. Snižují hladinu škodlivého cholesterolu v krvi a zabraňují absorpci jiných vláken.

Vlákno, bez ohledu na jeho původ a typ, moci být popisován jako živina bohatá na uhlohydráty, ale obsahovat malý cukr. Proto nemůže být surovinou pro výrobu energie, ale je stále nezbytná pro realizaci mnoha důležitých procesů.

Existují dva typy vláken, které se liší svými fyzikálními vlastnostmi:

 • Rozpustný. Mezi ně patří hemicelulóza, pektin a potravinářské pryskyřice. Tělo tráví spoustu času na jeho trávení, kvůli kterému po dlouhou dobu pocity plnosti neprojdou. V tomto kontextu se proces vstřebávání cukru z krve zpomaluje, úroveň škodlivého cholesterolu se snižuje.
 • Nerozpustný. V této skupině vede lignin a celulóza. Tyto látky procházejí ve střevech mnohem rychleji. Současně také absorbují přebytečnou tekutinu a zajišťují očištění trávicího traktu. Tento typ vlákniny je nezbytný pro lidi trpící zácpou.

Podle odborníků na výživu a lékařů by denní dávka vlákniny neměla překročit 40 g. Důležitou roli však hraje skutečnost, že typ výrobku se používá někdy. Před přechodem na specifický způsob výživy byste proto měli navštívit odborníka a diskutovat s ním o všech hlavních a kontroverzních bodech. Pouze v tomto případě se použití vlákniny pro tělo projeví velmi brzy a v plném rozsahu.

Užitečné vlastnosti vlákna

Navzdory absenci vitamínů a minerálních látek ve složení vlákniny může být jeho složení v chemických termínech velmi bohaté a rozmanité. Zvláště užitečné jsou rostliny, jejichž jedlé části obsahují oba typy látek najednou. Pokud takové produkty nejsou ve stravě, musíte vynaložit velké úsilí na vytvoření vyváženého menu.

Přítomnost obou druhů rostlinné vlákniny ve stravě umožňuje počítat s těmito výsledky:

 • Látka se aktivně používá v různých programech hubnutí. Jeho použití zajišťuje nepřítomnost hladu, nasycení s minimálními dávkami, čištění střev od toxinů a nestrávených zbytků.

Tip: Moderní lidé, kteří jedí většinou rafinované a zbytečné jídlo, zejména potřebují vlákninu. Není-li možné ji vnést do potravy v její přirozené formě, musí být prováděna alespoň prostřednictvím speciálních přípravků. Najdete je v lékárnách a prodejnách zdravé výživy. Samozřejmě, příjem těchto prostředků je nejprve dohodnut s odborníkem.

 • Přítomnost vlákniny ve stravě zabraňuje rozvoji diabetu. Bez ohledu na to, zda konopí je mouka nebo ovocná dřeň, zvýšená hladina cukru v krvi bude postupně snižována na optimální počet. V případech, kdy onemocnění již bylo diagnostikováno, příjem látky do těla pomůže udržet výkon na optimální úrovni.
 • Čistící schopnost vlákniny umožní tělu zbavit se toxinů, jedů, nestrávených potravin. To pozitivně ovlivní trávicí proces, celkový stav těla, imunitu a kvalitu kůže.
 • Snížení hladiny škodlivého cholesterolu v krvi pomáhá zlepšit funkčnost srdce a cév. Statistiky ukazují výrazné snížení rizika vzniku nouzových stavů u osob aktivně konzumujících potraviny rostlinného původu.
 • Zvýšení množství vlákniny ve stravě je indikováno stázou žluči, dyskinezí a intestinálním atrofem žlučníku.
 • Četné studie ukázaly, že spotřeba vláken přispívá k vylučování rtuti a toxických solí těžkých kovů.
 • Vláknina je hlavní potrava pro prospěšné bakterie, které obývají lidská střeva. Během zpracování produktu přispívají k produkci vitamínů skupiny B a některých enzymů.

V domácí kosmetologii se používá vláknina, zejména vláknina z pšenice. Výrobek může být přidán nejen do přírodních masek, ale také do kapaliny při koupeli. To pomáhá očistit pokožku, obnovit její zdravý tón, zvýšit pružnost pokožky.

Poškození vláken a kontraindikace

Odborníci nejsou jen vyjádřenými standardy pro používání vláken. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení může nadměrné množství ve stravě způsobit takové účinky:

 • Nevolnost, zvracení, průjem, nadýmání a silné uvolňování plynu ze střev.

Tip: Vlákno užitečné pro tělo bude dobře vstřebáváno pouze tehdy, když je kombinováno s proteinovou potravou. Ovšem ovoce není lepší kombinovat s jinými produkty. Je také třeba zvážit, že hlavní část dietní vlákniny by měla být přijímána prostřednictvím syrových potravin.

 • V některých případech může vláknina způsobit zácpu. Riziko těchto následků je zvláště vysoké při aktivním užívání látky a nedostatečném přívodu tekutiny do těla.
 • Zánětlivé procesy ve střevě a slinivce břišní se mohou zhoršit.
 • Dlouhodobé zneužívání vláken různých typů vede k odstranění stopových prvků z tkání a některých vitaminů rozpustných v tucích.
 • Nepoužívejte nadměrně vlákno na muže, jinak mohou mít snížení sexuální aktivity v důsledku inhibice produkce testosteronu.
 • V některých případech může přírodní produkt vstoupit do přímé interakce s léky. To ovlivní účinnost lékárenských forem.

Obraťte se k menu, bohaté na vlákninu, je třeba mít na paměti, o přiměřeném použití vody, kalorií a vitamínů. Pokud je dieta vegetariánská, měli byste se postarat o dostatečné množství vápníku. V tomto případě budou účinky této výživy mimořádně pozitivní.

Příjem vlákniny pro hubnutí

Zvláštní zájem žen a mužů je přínos vlákniny pro hubnutí. Profilové výrobky a léčiva nejsou jen uváděny do složení mnoha diet. Hlavní věc je dělat všechno správně a v souladu s potřebami těla. Někteří lidé, ve snaze o rychlé výsledky, se snaží jíst vůbec nic, kromě zdrojů dietní vlákniny ve formě zeleniny a ovoce. Ve skutečnosti je užitečné a účinné vlákno v obrovském množství potravinářských výrobků, které mohou tělu poskytnout vše potřebné.

Při přechodu na podobnou dietní stravu si musíte o těchto bodech pamatovat více:

 • Maximální limit hladiny vlákniny ve stravě o hubnutí je 60 g. Tyto parametry byste neměli držet příliš dlouho, jinak hrozí riziko již zmíněných vedlejších účinků.
 • Objem potravin bohatých na dietní vlákninu by měl být asi 70%. No, pokud zbytek bude padat na maso, ryby a drůbež.
 • Plody by měly být konzumovány odděleně od jiných složek, neměly by se nacházet v ničem v zažívacím traktu.
 • Pokud je možné zanechat okurky, alkohol, pečeně, mastné a sladké, pozitivní výsledky se projeví mnohem rychleji a budou odlišné.
 • Tepelné ošetření vede k částečnému zničení vlákna, proto by měly být upřednostňovány syrové potraviny. Stojí za to zvážit, že v přírodních šťávách nejsou žádná rostlinná vlákna, takže nejsou povinnou součástí takové výživy.
 • Při použití farmaceutického vlákna musíte postupovat přesně podle pokynů.

Celulóza v jakékoliv formě je ideální pro provádění půstních dnů. Během těchto období je nejlepší kombinovat to s kefírem, pak očistná akce bude dvojnásobná. Během dne byste měli pít 1 litr kefíru, rozdělený do 5 částí, a jíst potraviny bohaté na vlákninu v přijatelných mezích. Hlavní věc je, že se k tomuto přístupu nebudete uchýlit dva dny v řadě. Zatížení těla může být nadměrné.

Vlákno - je to vždy „zdravé a zdravé“?

Celulóza byla před několika desítkami let považována za balastní látku. Oficiální věda v něm neviděla velkou výhodu a občas ji uznala za škodlivou pro organismus. Dnes je vlákno „rehabilitováno“. Zdravé stravovací programy, časopisy a internetové stránky jsou plné výrazu „hrubé vlákno“. Jak drsné je vlákno pro lidské tělo a co v sobě nese - přínos nebo nebezpečí?

Vlákno - pouze v rostlinných produktech

Vláknina je součástí rostlinných produktů, termín „vlákno“ kombinuje polysacharidy různých struktur, to znamená, že chemická struktura je komplexní sacharidy. Tyto sacharidy tvoří kostru rostlin. V živočišných organismech není vláknina, marně ji hledejte v masných výrobcích nebo rybách.

 • Vlákno není tráveno trávicími enzymy
 • Vlákna přecházejí přes žaludek a střeva
 • Vlákno stimuluje trávicí trakt

Vláknina nebo dietní vláknina jsou nerozpustné a rozpustné.

 • Nerozpustná vlákna zahrnují objemná a tlustá vlákna, která se nemohou rozpustit ve vodě, podílejí se na tvorbě kusů potravin, jsou obsažena v zelenině a celých zrnech. Tato vlákna se také nazývají hrubá vlákna.
 • Rozpustná vlákna jsou malá vlákna, mohou být rozpuštěna ve vodě, jsou zodpovědná za normalizaci hladiny cukru v krvi, snížení hladiny cholesterolu. Taková vlákna jsou obsažena v ovesných a ječmenných krupicích, ořechech a bobulích, luštěninách a ovoci.

Většina rostlinných produktů obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Surové rostlinné potraviny jsou spolehlivým zdrojem vlákniny. Nejedná se o mléčné výrobky a maso, v cukru.

Hodnota obilí jako zdroje vlákniny se může lišit: je zde spousta vlákniny v nevyčištěných zrnech, ale rafinovaná, to znamená čištěné produkty, ztrácí většinu vlákna během zpracování, takže se stávají prakticky nepoužitelnými. Příklady takových výrobků jsou bílý chléb, loupaná bílá rýže, buchty a jiné pečivo.

Co je užitečné vlákno

Příznivý účinek vláken se šíří do většiny lidských orgánů a systémů. Posuďte sami.

Trávicí systém

Vlákno čistí střeva. Její vlákna tvoří potravní hrudku, která není stravitelná, ale postupně se přesouvá ze žaludku přes střeva. Zlepšuje střevní peristaltiku, reguluje frekvenci stolice, eliminuje tendenci k zácpě. K hrudce volně prošel střeva, musíte pít hodně vody. V tlustém střevě je reverzní absorpce vody z potravy, která sem přišla z horních částí trávicího traktu. Při nedostatečném pitném režimu je veškerá voda z potravinového kusu absorbována, je zadržována ve tlustém střevě a způsobuje procesy rozkladu a fermentace.

Proto je použití dostatečného množství vlákniny neoddělitelné od použití denní rychlosti tekutiny. Doporučený pitný režim je 30 ml vody na kilogram tělesné hmotnosti denně. To znamená, že osoba o hmotnosti 70 kg se doporučuje vypít asi 2100 ml vody. Důležité vysvětlení: tolik tekutin by se mělo opít, pokud nejsou chronická onemocnění, pro která se doporučuje omezit příjem tekutin: chronické srdeční selhání, křečové žíly.

Vláknina slouží jako zdroj výživy pro mikroflóru tlustého střeva, která se podílí na syntéze vitamínů, ničí toxiny.

Kromě „vytlačování“ potravinové hmoty skrz střeva plní potravinové knedlíky tvořené vlákny funkci sorbentu. Mikropóry rostlinných vláken absorbují toxické sloučeniny a vynášejí je výkaly. Podobně působí aktivní uhlí, které se používá při střevních infekcích a otravách pro urychlení

odstranění bakteriálních toxinů a jejich metabolických produktů, alergenů z lidského těla.
V laboratoři bylo prokázáno, že zavedení sorbentů do starých zvířat prodlužuje jejich očekávanou délku života o 35-40% ve srovnání s jedinci, kteří nedostávali sorbenty. Dlouhodobé užívání aktivního uhlí člověkem však vede k nevolnosti, zažívacím potížím, zácpě. Vláknina nemá žádné takové vedlejší účinky.

Nedostatečné množství vlákniny v potravinách se může projevit kožními onemocněními, při kterých musí být předepsány sorbenty „pro čištění střev“. Ale nejprve byste měli racionálně přistupovat ke své stravě.
Prostřednictvím kůže se uvolňují škodlivé látky, které nemají čas se vázat ve střevě s nedostatečným obsahem vlákniny ve stravě. Nedostatek vlákniny ve stravě je opravdu "napsán na obličej", je viditelný jako obličej kůže.

Kardiovaskulární systém

Rozpustná vlákna, jako jsou otruby, jsou důležité pro zlepšení funkce srdce. Mění poměr "špatného" a "dobrého" cholesterolu, odvozují "špatný" cholesterol lipoproteinů s nízkou hustotou. Velké množství vlákniny ve stravě snižuje riziko metabolického syndromu a ischemické choroby srdeční, mrtvice. Vláknina pomáhá snižovat krevní tlak, pomáhá zvyšovat hladinu lipoproteinů s vysokou hustotou.

Metabolismus

Vlákno mechanicky zaplňuje žaludek, takže pocit plnosti vzniká rychleji a člověk jí méně jiných potravin. Vlákno není stravitelné, takže nenese zátěž na těle ve formě dalších kalorií. Přechází ve střevech, aniž by přidával „záhyby na břiše“. Přítomnost vlákniny v gastrointestinálním traktu zpomaluje absorpci rychlých sacharidů, tj. Cukru. Proto vlákno chrání zdravé lidi před náhlým poklesem hladiny cukru v krvi a u pacientů s diabetem podporuje postupné zvyšování hladiny cukru v krvi po jídle.

Ochrana proti rakovině

Celulóza je spolehlivým štítem proti rakovině tlustého střeva. Pouze chránit střeva by měla být denně, a ne čas od času. Vědecké studie, které hodnotily vztah výživy s vývojem rakoviny tlustého střeva, ukázaly, že rakovina tlustého střeva je méně pravděpodobná u lidí, kteří denně konzumují dietní vlákninu.

Kolik vlákniny by se mělo jíst denně

35 gramů hrubé vlákniny denně ve své čisté formě - rychlost spotřeby vláken u lidí. Je to hodně nebo málo? Zdá se, že 35 gramů je dost. Kromě vláken však rostliny obsahují vodu a další složky. Proto, aby si toto množství vlákniny, musíte jíst asi 500 gramů zeleniny a ovoce, celá zrna, například salát, petržel, celer, jablka a okurky.

Vezměte prosím na vědomí, že brambory, řepa a mrkev obsahují málo vlákniny, takže sníst půl libry smažených brambor nemůže snít o normálním trávení a nízkém cholesterolu.

Když se vlákno stane nebezpečným

Tam je zadní strana mince: vlákno může být nebezpečné. Nemůžete jíst potraviny bohaté na to, s chorobami trávicího traktu v akutní fázi - s žaludečním vředem nebo dvanáctníkovým vředem, s akutní gastritidou nebo kolitidou. Ale pouze v době exacerbace, kdy je bolest v břiše, průjem, nevolnost nebo zvracení. Se zlepšením stavu vlákna se opět vrátil do menu. Bez ní ztrácí střevní stěna po několika týdnech svůj tón, stává se pomalým, peristaltika se zpomaluje, stolice stagnuje po dlouhou dobu ve střevním lumenu. Procesy fermentace a rozpadu jsou intenzivnější, mění se složení střevní mikroflóry. Při zlepšování stavu pacientů s onemocněním gastrointestinálního traktu by se proto vlákno mělo postupně vracet do potravin.

Celulóza se stává „těžkým jídlem“, pokud člověk pije málo. Jak bylo uvedeno výše, nedostatečné množství tekutiny inhibuje pohyb potravinové vlákniny ve střevě. Takže nezapomeňte na vodu!

Před použitím informací poskytnutých na webu medportal.org si přečtěte podmínky uživatelské smlouvy.

Uživatelská smlouva

Stránky medportal.org poskytují služby v souladu s podmínkami popsanými v tomto dokumentu. Začnete-li používat tuto webovou stránku, potvrzujete, že jste si před použitím těchto stránek přečetli podmínky této uživatelské smlouvy a plně akceptovali všechny podmínky této smlouvy. Nepoužívejte tyto webové stránky, pokud s těmito podmínkami nesouhlasíte.

Popis služby

Veškeré informace zveřejněné na těchto stránkách jsou pouze orientační, informace z otevřených zdrojů jsou odkazy a nejsou reklamou. Místo medportal.org poskytuje služby, které umožňují uživateli vyhledávat drogy v údajích získaných z lékáren v rámci dohody mezi lékárnami a medportal.org. Pro snadné používání údajů o drogách na místě jsou doplňky stravy systematizovány a přineseny do jednoho pravopisu.

Místo medportal.org poskytuje služby, které umožňují uživateli vyhledávat kliniky a další lékařské informace.

Prohlášení

Informace umístěné ve výsledcích vyhledávání nejsou veřejnou nabídkou. Správa webu medportal.org nezaručuje přesnost, úplnost a (nebo) relevanci zobrazených dat. Správa webu medportal.org nenese žádnou odpovědnost za škody nebo škody, které jste utrpěli v důsledku přístupu nebo nemožnosti přístupu na stránky nebo z používání nebo neschopnosti používat tyto stránky.

Přijetím podmínek této smlouvy plně porozumíte a souhlasíte, že:

Informace na těchto stránkách jsou pouze orientační.

Správa webu medportal.org nezaručuje absenci chyb a nesrovnalostí týkajících se deklarovaných na webu a skutečné dostupnosti zboží a cen zboží v lékárně.

Uživatel se zavazuje objasnit informace, které jsou předmětem zájmu, telefonicky do lékárny nebo použít informace poskytnuté dle vlastního uvážení.

Správa webu medportal.org nezaručuje absenci chyb a nesrovnalostí týkajících se harmonogramu prací klinik, jejich kontaktních údajů - telefonních čísel a adres.

Administrace medportal.org ani žádná jiná strana, která se podílí na poskytování informací, nenese odpovědnost za jakoukoli škodu nebo škodu, které jste mohli vzniknout v důsledku plného spoléhání se na informace obsažené na těchto webových stránkách.

Správa webu medportal.org se zavazuje a zavazuje se dále usilovat o minimalizaci nesrovnalostí a chyb v poskytnutých informacích.

Správa webu medportal.org nezaručuje absenci technických poruch, včetně provozu softwaru. Správa webu medportal.org se co nejdříve snaží vyvarovat veškerých chyb a chyb v případě jejich výskytu.

Uživatel je upozorněn, že správa webu medportal.org není zodpovědná za návštěvu a používání externích zdrojů, odkazy, které mohou být obsaženy na webu, neposkytují souhlas s jejich obsahem a neodpovídají za jejich dostupnost.

Správa webu medportal.org si vyhrazuje právo pozastavit stránku, částečně nebo zcela změnit její obsah, provést změny v uživatelské smlouvě. Tyto změny jsou prováděny pouze na základě uvážení Správy bez předchozího oznámení Uživateli.

Berete na vědomí, že jste si přečetli podmínky této uživatelské smlouvy a plně akceptujete všechny podmínky této smlouvy.

Informace o reklamě, na kterých má umístění na webu odpovídající dohodu s inzerentem, jsou označeny jako reklama.

Jak se sibiřská vláknina pro hubnutí

Dnes, když se proces výživy nevenuje velká pozornost, je nutné zajistit, aby tělo dostalo všechny potřebné komponenty pro normální provoz. Díky normalizaci procesů v lidském těle, stejně jako zlepšování fungování vnitřních orgánů, je možné nejen zlepšit zdraví, zlepšit pohodu, ale také přinést vlastní postavu v pořádku. Jedním z nezbytných pro lidské látky, které je poměrně obtížné najít mezi výrobky prodávanými na pultech moderních obchodů, je vlákno. Je velmi důležité systematicky konzumovat takový doplněk stravy.

Co je to sibiřské vlákno?

Siberian Fiber je největší ruská společnost zabývající se výrobou doplňků stravy na bázi vlákniny. Vláknina sama o sobě je rostlinná vlákna nacházející se v luštěninách, obilninách, ovoci a zelenině. Tato látka není absorbována v lidském těle, ale je nezbytná pro normální fungování trávicího systému. Naléhavost jeho použití je způsobena tím, že vlákno je odstraněno z většiny výrobků prodávaných v obchodech. V tomto ohledu by mělo být považováno za potravinářské přídatné látky, a to nejen za účelem získání elegantní siluety, ale také za normalizaci činnosti gastrointestinálního traktu.

Složení a kalorický obsah vlákniny

Rostlinná vlákna se skládají z celulózy a hemicelulózou nerozpustných složek lidského střeva. Kalorický obsah této látky je asi 200 kilokalorií na 100 gramů. Pokud jde o vlákninu v transformované formě, kterou nabízejí výrobci potravinářských přídatných látek, může obsahovat i další prvky. Přesnější složení každého jednotlivého prostředku musí být uvedeno na obalu zboží.

Přínosy a škody při používání

Celulóza je velmi užitečná složka pro tělo, která se podílí na metabolických procesech v těle. Je třeba poznamenat, že když vstoupí do žaludku, vlákno se zvětší ve velikosti, vyplní velký prostor, kvůli kterému přichází pocit sytosti. Současně, otoky v žaludku, látka absorbuje cholesterol z žaludeční šťávy, odstranění z těla přirozeným způsobem. Také rostlinné vlákno zlepšuje střevní motilitu, zabraňuje zácpě a stagnaci fekálních kamenů.

Pokud jde o negativní dopad, je třeba poznamenat, že vláknina je poměrně hrubý potravinový materiál, který může poškodit zanícenou nebo slabou sliznici žaludku nebo střev. Tato složka může také způsobit zvýšenou tvorbu plynu, a pokud spotřebujete výrobek ve velkých objemech okamžitě, mohou nastat problémy s defekací. Ve velkých objemech vlákniny porušuje proces vstřebávání železa, hořčíku a dalších stopových prvků.

Pomáhá vlákno pomoci zhubnout?

Je třeba poznamenat, že popsaný produkt není schopen snížit procento tělesného tuku sám o sobě, nicméně vlákno může být vynikajícím pomocným nástrojem. Za prvé, tento nástroj může pomoci snížit množství konzumovaných potravin, a za druhé, vyčistit střeva z fekálních kamenů a plaku, takže můžete ztratit několik kilogramů. Kromě toho, rostlinná vlákna přispívají ke zlepšení metabolických procesů v těle, což je nesmírně důležité při sportu, aby zhubla.

Pokyny pro použití sibiřského vlákna

K procesu hubnutí, čištění nebo stimulace těla bylo prováděno co nejefektivněji, je nutné použít popsanou potravinovou přísadu podle návodu. Je důležité poznamenat, že popisy jednotlivých postupů a doporučení jsou uvedeny na každém obalu výrobku. Také před použitím vlákniny jako doplněk stravy, měli byste se poradit se svým lékařem.

Jak pít, jak zhubnout

Pro spotřebu v kapalné formě může být bioaditivum zředěno v jakékoliv tekutině, například šťávě, kefíru, jogurtu atd. K tomu vezměte dvě skleněné lžíce suroviny do sklenice kapaliny a směs důkladně promíchejte. Pití takových koktejlů obohacených vlákny by mělo být čtyřikrát denně. Aby se provedlo očištění střev, musí se postup opakovat po dobu jednoho týdne, po které by měla být provedena přestávka na 14 dní, a pak by měly být doplňky doplňovány dalších 7 dní.

Jak jíst s jídlem

Je důležité si pamatovat jedno pravidlo - není možné zavést vlákno do stravy náhle, přidávat jej do všech jídel, je to škodlivé. Musíte začít postupně, přidávat malé množství přípravku do snídaňových cereálií a po chvíli kombinovat směsi obilovin s polévkami, saláty, hlavními jídly atd. K tomu je třeba přidat do misky jednu až tři lžíce vlákniny, v závislosti na tom, jak se střevo používá pro tuto složku.

Kontraindikace pro použití doplňků stravy

Výživové doplňky s vlákny nejsou k dispozici všem, protože výrobek je velmi specifický. Vláknina je kontraindikována u osob trpících dysbakteriózou, kolitidou, žaludečním vředem nebo gastritidou. Opustit prostředky by měly být také ti, kteří trpí nadýmáním a zvýšenou tvorbou plynu ve střevech.

Přehled nejlepších výrobců

Dnes je stále více a více příznivců zdravé, zdravé výživy, kteří vědí, že je velmi obtížné získat potřebnou denní dávku vlákniny z běžných potravin. V tomto ohledu je třeba denně užívat potravinové doplňky, a to rostlinné vlákniny. Siberian Fiber Zdravá Food Factory je výrobcem směsí obilných plodů nasycených celulózou a dalšími nezbytnými prvky pro lidské tělo. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější typy potravinářských přídatných látek od domácího výrobce s podrobným popisem.

Tenký pas

Balené vlákno v „tenkém pásu“ může být kvalitním výrobkem od výrobce „sibiřského vlákna“, prodávaného v malé nádobě o hmotnosti 170 gramů. Složení tohoto nástroje pro 80% zahrnuje vlákninu, získanou z pšenice a jablek, zatímco zbývajících 20% objemu produktu zabírají ženské bylinky, mezi nimiž jsou přítomny kopřivy, rakytník, třezalka, pampeliška, přeslička atd. Tato směs je ideální pro dívky které sice zlepšují práci trávicího systému, ale také přinášejí postavu zpět do normálu. Pro použití by měla být kompozice naředěna v kapalině, jako je čaj, jogurt nebo šťáva.

Vitamin Glade

Jedná se o rostlinné vlákno ze sibiřské celulózy, které se prodává ve vhodném značkovém balení o hmotnosti 300 gramů. Prostředky "Vitamin Glade" je komplex organických kyselin, rostlinných vláken a vitaminů skupiny B, jmenovitě B1, B2, B3, B6, B9, atd. Všechny složky kompozice jsou zaměřeny na zlepšení práce trávicího, kardiovaskulárního, imunitního systému. Tento doplněk stravy kombinuje skořápky pšeničného zrna, pektiny, vyrobené z bobulí brusinek a brusinek, stejně jako jádra borovice.

Čištění

Tento produkt je pokročilým komplexem rostlinných vláken a dalších složek uzavřených ve vhodném obalu o hmotnosti 170 gramů. Kromě pšenice a jablečné vlákniny jsou v produktech zahrnuty tyto bylinky: šípka, nesmrtelnice, heřmánek, kůrovec, měsíček, jetel, máta atd. Jedná se o komplex uvedených složek, který přispívá k úplnému vyčištění střev patogenních ložisek. Navíc se pomocí prostředků odstraní z těla strusky a cholesterol obsažený v krvi a žaludeční šťávě. Popsaný produkt je jedním z nejlepších prostředků pro zácpu a další poruchy trávicího procesu.

Myslel na jídlo

Popsané otruby od "sibiřského vlákna" jsou podobné prostředkům "Lady Slim" a mají stejné vlastnosti. Výrobek je založen na přírodních surovinách, včetně rostlinných vláken ovoce, bobulí, bylin a pšenice. Se systémovou spotřebou tohoto doplňku stravy, můžete upravit práci vnitřních orgánů, normalizovat váhu, a také dát kůži zdravý vzhled. Účinku je dosaženo očištěním trávicího traktu z cholesterolu, toxinů a nestrávených potravin. Značka na obalu „zdraví, krása a štíhlost“ je tedy něco, co lze realizovat přijetím tohoto typu vlákna.

Zdravotní koš

„Zdravotní koš“ je směs ovoce a cereálií, která se prodává v malé nádobě, jejíž hmotnost je 140 gramů. Kompozice obsahuje recyklovanou pšeničnou vlákninu, piniovou oříšku, šípku a jablko. Vzhledem ke svému složení pomáhá specifická potravinářská přídatná látka normalizovat proces trávení a také čistí tělo škodlivých složek, přirozeným způsobem odstraňuje toxiny a toxiny. Je třeba poznamenat, že „zdravotní koš“ je jedinečný nástroj, který lze použít i během těhotenství, což pomáhá budoucímu maminkovému tělu vyrovnat se s přetížením střev, srdce, jater, ledvin atd.

Zastavte chuť k jídlu

Stop Appetite Complex je doplněk stravy založený na nerozpustných vláknech a přeměněných bylinných složkách. Složení obsahuje skořápku pšeničného zrna a spoustu bylin, včetně: listů jahod, kopřivy, borůvek, pampelišních kořenů, čekanky, řebříku trávy, fireweed, atd. Kromě toho výrobek obsahuje různé stopové prvky a vitamíny, které jsou prospěšné pro tělo, čímž se snižuje konzumace potravin neovlivňuje zdraví ani pohodu. Snížená chuť k jídlu je způsobena otoky vlákniny v žaludku a naplněním jeho objemu, což dává pocit sytosti.

Stanovisko lékařů

Jak víte, získat potřebné množství vlákniny, měli byste jíst mnoho potravin nasycených touto látkou během dne. Tento proces je poměrně obtížné realizovat, protože denní dávka vlákniny pro člověka je až 50 gramů. V tomto ohledu je sibiřská vláknina nesmírně důležitou složkou výživy, která by měla být přítomna ve stravě každého člověka s mírou.

Hubnutí Recenze

Masha: V jednu chvíli jsem se cítila nějak zvláštně, protože jsem měla bolesti v pravém hypochondriu. Ukázalo se, že se jedná o bolesti jater, které se objevily v důsledku akumulace v játrech všech druhů ošklivosti. Kamarádka, doktorka, mi poradila, abych si dal snídani s kaši se sibiřským vláknitým doplňkem „Zdravá játra“ ao měsíc později jsem zapomněl na můj problém. Kromě toho, stále dobře prohrál!

Tanya: Nevím, jak zhubnout, ale můžete čistit své tělo, a to střeva pomocí sibiřských vláken, v pohodě. Sám ho pořád piju - to vám umožní cítit se dobře.

Kira: Sibiřská vlákna velmi chutná a zdravá.

Celulóza: přínos nebo škoda?

Stránky poskytují základní informace. Pod dohledem svědomitého lékaře je možná adekvátní diagnostika a léčba onemocnění. Jakékoliv léky mají kontraindikace. Vyžaduje se konzultace

Už jsme si zvykli na neustálé rady: „jíst více zeleniny a ovoce“, „ve vaší stravě“ obsahuje syrovou zeleninu a ovoce. A jaký je jejich přínos? Jak „pracují“ v těle, co zlepšuje naše zdraví? Jednou z jejich nejdůležitějších složek je vlákno.

Nedávná výzkumná data z celého světa ukazují, že devět z deseti lidí nejí dostatek vlákniny. To také prokázalo, že vlákno posiluje imunitní systém a celkové zdraví, pomáhá nám vypadat a cítit se lépe, a mnohem, mnohem více, ne méně důležité pro nás.

Čím více přírodních a nezpracovaných potravin, tím více vláken v něm. V masu není žádné vlákno, mléčné výrobky, cukr. Rafinované nebo „bílé“ potraviny, jako je bílý chléb, bílá rýže, pečivo, jsou prakticky bez vlákniny.

U žen je rychlost příjmu vlákniny 25-30 g denně, u mužů 35-40 g. Obvykle nejíme více než 15 g vlákniny denně.

Proč potřebujeme vlákno?

 1. Kontrola hladiny cukru v krvi: rozpustná vlákninová vlákna často zpomalují rozpad sacharidů v našem těle a zpomalují vstřebávání cukru. To eliminuje skoky v hladině cukru v krvi, tak známé mnoha.
 2. Zdravé srdce: byl zjištěn inverzní vztah mezi příjmem vlákniny a infarktem. Studie zjistily, že pokud používáte nejméně 25-30 gramů vlákniny denně, pravděpodobnost srdečního onemocnění klesne o 40%.
 3. Riziko mrtvice klesá: vědci dospěli k zajímavému závěru. Přidáním 7 gramů vlákniny do naší denní dávky snižujeme pravděpodobnost mrtvice o 7%. A tak dále!
 4. Ztráta nadváhy a kontrola chuti k jídlu: u převážné většiny lidí s nadváhou vedlo zvýšení množství spotřebované vlákniny k úbytku hmotnosti. Včetně toho, že vlákno vždy dává pocit sytosti.
 5. Zdravá kůže: vláknina, zejména semena semen a otrub, pomáhá odstraňovat kvasinky a různé druhy patogenních hub z našich těl. S nedostatkem vlákniny, tělo se snaží zbavit se jich přes kůži, tvoří akné, akné nebo vyrážka.
 6. Riziko divertikulitidy je sníženo: vláknina (zejména nerozpustná) snižuje riziko vzniku a zánětu polypů ve střevě o 40%.
 7. Hemoroidy: jíst potraviny s celkovým obsahem vlákniny alespoň 30 g také snižuje riziko této choroby.
 8. Syndrom dráždivého tračníku (IBS): Vláknina pomáhá zbavit se nepříjemných změn ve střevech.
 9. Žlučové kameny a ledvinové kameny: Menu s vysokým obsahem vlákniny snižuje riziko vzniku žlučových kamenů a ledvinových kamenů, včetně schopnosti vlákniny regulovat hladinu cukru v krvi.
 10. Rakovina: Některé studie daly důvod věřit, že dostatečné množství vlákniny v potravinách brání rakovině tlustého střeva, ačkoli studie ještě nebyly dokončeny. Lékaři také sdružují dietu, která obsahuje zdravé hladiny vlákniny s nižším rizikem jiných běžných rakovin trávicího systému.

Ne každé vlákno je stejně užitečné!

Bran buchty, celá zrna a obiloviny jsou často předkládány k nám výrobci jako nejlepší způsob, jak získat vlákno. Neustále rostoucí počet lékařů a vědců však potvrzuje, že od nejstarších dob, od okamžiku vzniku člověka, nejsme schopni jíst obilí. A pokud se to dělá neuváženě, můžeme velmi poškodit naše střeva. Příliš hrubé jídlo odstraňuje jeho přirozené sliznice ze stěn tenkého střeva. Naše ochrana před viry a bakteriemi závisí na nich. Lidská imunita je založena především na střevním zdraví.

Ve srovnání s ovocem a zeleninou jsou zrna spíše chudá na vitamíny a minerály. Kromě toho může nadbytek vlákniny vést k takovým následkům, jako je nadýmání, tvorba plynu a křeče v břiše. Příliš časté používání obilovin vede také k pocitu únavy, kožních vyrážek, bolesti kloubů, alergií, psychického nepohodlí. A navzdory skutečnosti, že vlákno může snížit hladinu cukru v krvi, přebytek obilnin v potravinách vede k opačnému efektu.

Existují také studie, které ukazují, že přebytek vlákniny může zvýšit riziko divertikulózy.

Zvýšený obsah vlákniny ve stravě je kontraindikován u lidí s chronickým onemocněním střev, průjmem, nadýmáním, zvýšenou permeabilitou střev, alergiemi na potraviny. V těchto případech mohou vláknitá vlákna sloužit jako potravinový základ pro patogenní bakterie, kvasinky a houby, které jsou přítomny v nemocném střevě. Pro snížení jejich počtu se doporučuje, aby dieta obsahující opak, minimální množství vlákniny. Těmto lidem se předepisují probiotika, připravují se dobře vařené polévky a jiná jídla z loupané zeleniny bez semen.

Jak zhubnout vlákny

V televizi a na internetu donekonečna tvrdí, že přínosy vlákniny jsou neuvěřitelně vysoké. A to je pravda - vláknina je účinná v boji proti poruchám gastrointestinálního traktu a je nesmírně důležitá při ztrátě nadváhy. Pojďme na to společně!

Navzdory popularitě, vlákno ve stravě moderního člověka přichází v deficitu nebo je zcela chybí, a ve skutečnosti je důležité jak pro hubnutí, tak pro řešení zdravotních problémů. Další výhodou je dostupnost nákupu a přiměřená cena. V tomto článku se podíváme na to, jak komplexní sacharidy pomáhají zhubnout, stejně jako:

 • které vlákno je lepší pro ztrátu těchto extra liber;
 • jaké potraviny obsahují sacharidy;
 • oblíbené recepty na hubnutí vlákniny;
 • bezpečnostní opatření a kontraindikace;
 • jak vzít vlákno pro hubnutí;
 • recenze rostly tenké a doporučení odborníků na výživu.

Co je to vlákno

Celulóza je běžné rostlinné vlákno, které tělo nestráví. Příklad pro jasnost: po vaření čerstvě vymačkané šťávy zůstává koláč - to je nezbytný prvek. Kromě příznivých účinků na organismus vlákno vytváří podmínky pro rozvoj a podporu střevní mikroflóry. Doba zpracování trvá 4-5 hodin: během této doby bobtná v důsledku kapaliny, absorbuje toxiny a toxické látky z gastrointestinálního traktu a pak se vylučuje z těla.

Všechny produkty s vysokým obsahem vlákniny jsou rostlinného původu, obsah cukru v nich je malý. Existují dvě formy vláken:

 1. Rozpustný - po interakci s kapalinou se tvoří želé-jako hmota, která vytváří nezbytné podmínky pro tvorbu prospěšných bakterií. V tu chvíli, když nabobtná, naplní žaludek, člověk nebude po delší dobu trávit hlad. Výrobky obsahující rozpustnou vlákninu: ovoce, luštěniny, ječmen, oves, řasa.
 2. Nerozpustné - jedná se o hrubá vlákna, která jsou však schopna absorbovat vodu, díky čemuž se objem vláken zvyšuje. Toto plnivo pomůže vyčistit gastrointestinální trakt od odpadu. Pravidelná konzumace složky snižuje dobu strávenou stravou ve střevě, což udržuje tělo před asimilací cukru a škrobu.

Díky nerozpustným vláknům dochází k pocitu plnosti, což je plus pro dietu, protože touha po jídle se objevuje méně často, což znamená, že porce a frekvence jídla se sníží.

Co je užitečné vlákniny pro hubnutí

Žádná dieta není možná bez vlákniny - přítomnost rostlinných vláken ve stravě pomůže lidem zhubnout a zapomenout na hlad a zlepšit stav těla. Co je tedy užitečné pro hubnutí?

 • čištění - pro snížení hmotnosti je důležité, aby vlákno uvolňovalo střeva z toxinů a toxinů. Intoxikace těla produkty rozpadu vede k selhání gastrointestinálního traktu, což je přímá cesta k nadváze. Pravidelná konzumace vlákniny pomůže normalizovat práci střeva a vyrovnat se s kiláry a zdravotními problémy (LINK);
 • eliminace "špatného" cholesterolu - nadbytek cholesterolu vstupuje do jater ve formě žlučových kyselin, poté transportován do tenkého střeva, kde se podílí na trávení lipidů. Vazba žlučových kyselin, ke kterým dochází v důsledku vlákniny, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a pomáhá zhubnout;
 • rozpustná vláknina pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi;
 • pravidelné používání vlákniny obnovuje střevní mikroflóru, stimuluje peristaltiku a pomáhá potravinám snadno procházet, čímž zabraňuje zácpě;
 • vytváří podmínky pro vstřebávání vitamínů rozpustných ve vodě;
 • tupý hlad - vláknina pomáhá rychle dostat dostatek: uspokojit hlad s talířem ovesných vloček a jablka, ruka je nepravděpodobná dosáhnout pro sladkou buchtu nebo sendvič.

To je zvláště užitečné pro lidi, kteří ztrácí váhu používat vlákninu k snídani: část správných potravin vám zanechá pocit plného po dlouhou dobu, podněcovat na několik hodin a zabránit přejídání během dne, a to zejména ve večerních hodinách. V důsledku toho můžete získat méně kalorií a zároveň necítit hlad - to je to, jak celulóza pracuje při ztrátě hmotnosti

Jak se vlákno pro hubnutí

Použití složky může způsobit nepohodlí, takže je důležité vědět, jak správně brát potraviny bohaté na vlákninu k dosažení požadovaného účinku.

Existuje několik jednoduchých pravidel:

 • postupně zvyšujte množství vlákniny ve stravě, aby byl gastrointestinální trakt vyladěn tak, aby fungoval správně. Konzumace velkého množství nevede ke ztrátě hmotnosti, ale k bolesti břicha, nadýmání, nadýmání, průjmům nebo zácpě;
 • vyhlazení vedlejších účinků příjmu vlákniny pro hubnutí pomáhá každý den pít velké množství tekutin (voda, čaj, káva, džus);
 • suché použití se ředí přidáním přísady do hotových jídel (LINK) - 1-2 lžičky. na porci. Během úbytku hmotnosti se množství spotřebovaného vlákna pohybuje od 4 do 6 čajových lžiček;
 • první dávka - ½ lžičky 30 minut před jídlem, po 10 dnech se dávka zvýší na plnou lžičku. Pokračujte až do dosažení 3 lžičky. za měsíc a půl;
 • trvání kurzu - 2 měsíce, pak přestávka na 1-3 měsíce;
 • Odborníci na výživu doporučují užívat paralelní multivitaminy.

Doporučení a dávkování pro úbytek hmotnosti jsou uvedeny na obalu zakoupených výrobků.

Co je efektivnější: vláknina z lékárny nebo v její přirozené formě?

Vláknina - sacharid, který není absorbován v těle - žaludek je plný, není tam žádný pocit hladu, energetická hodnota je minimální. Obsahuje v hrubé části přírodních rostlin, přesněji ve skořápce a slupce. Vstupuje do těla s jídlem nebo můžete použít speciální prášek, který lze snadno zakoupit v lékárnách.

Pšeničná vlákna obsahují celulózu a hemicelulózu. Tyto složky jsou přítomny v otrubách, hrášku, jablkách, mrkvi, řepě a paprikách, luštěninách. Ekvivalentní pomoc při práci tlustého střeva bude zajištěna uvedenými produkty a farmaceutickými koncentráty s dostatečným objemem kapaliny.

Závěr: bez ohledu na původ a formu uvolnění je vlákno stejně účinné při zvládání čistící funkce. Zbývá pouze přidat vlákno do menu.

Jak si vybrat vlákno

Stojí za to odpuzovat individuální potřebu a konečný výsledek. Jak bylo uvedeno výše, existují dva typy vláken, jejichž funkčnost je odlišná.

 1. Pektin, guma, pryskyřice, rozpustná vlákna bobtnají ve vodě a absorbují žlučové kyseliny, což jim brání dostat se do krve. V žaludku se hmota stává želé, která vyplňuje prostor a poskytuje pocit sytosti. Zpomalte fermentaci sacharidů.
 2. Celulóza, lignin je nerozpustný druh. Akce se podobá projímadlo a vede k vyprazdňování střev, odstranění cholesterolu z těla. Pomáhá při zácpě, zabraňuje vzniku žlučových kamenů. Urychlit fermentaci sacharidů.

Vláknité vlastnosti určují, jakou formu výrobku zvolit při ztrátě hmotnosti v konkrétním případě.

Zdroje vláken

Rostlinná vlákna jsou prezentována:

 • suché otruby a olejový koláč (čistý produkt nebo bylinné doplňky);
 • tablety (prášky);
 • přírodních produktů.

Každý zdroj má své výhody, ale doporučuje se dávat přednost přírodním složkám. Suché vlákno je cenově dostupný výrobek, který plně splňuje potřebu dietní vlákniny.

Druhy vlákniny z lékárny pro hubnutí

Lékárny nabízejí kupcům široký výběr vlákniny z otrub, luštěnin, slupkového ovoce a obilovin. Suché přísady pomáhají stabilizovat váhu. Nezapomeňte, že pro hubnutí kromě použití doplňkových doplňků, musíte dodržovat správnou výživu a sestavit tréninkový program pro spalování tuků. Brusné vlákno je velké a jemné. Při hubnutí je důležité zvážit jeho vliv na tělo.

Velkoformátové vlákno

Vlákna hrubá, vyčistěte tlustého střeva jako štětec z hlenu, toxinů, produktů rozkladu. Absorpce probíhá ve střevě, takže systematické užívání zlepšuje krevní oběh v pánvi. Ve své čisté formě urychluje hubnutí, přidávání kalamata zlepšuje fungování žaludku a jater, přidávání rakytníku pomáhá vylučovacímu systému. Hrubé otruby absorbují přebytečnou tekutinu, což vede ke ztrátě kil.

Jemné broušení vláken

Ovlivňuje horní dutinu břišní, stabilizuje činnost žaludku, jater, slinivky břišní. Normalizuje trávení a asimilaci potravin. Čistí střeva ve své čisté formě, přidání lékořice podporuje močový systém, přidávání hřebíček pomáhá v boji proti parazitům.

Pšenice

Doplněk stravy ve formě pšeničné otruby může obsahovat ovocnou náplň, směs bobulí nebo bylin - další přísady obohacují složení vitamíny a minerály, zlepšují spalování tuků. Výrobek neobsahuje vůně ani barviva, přírodní složení přispívá k:

 • zlepšení gastrointestinální aktivity;
 • nasycení užitečným makro a mikroelementy;
 • čištění trávicího traktu;
 • tvorba žluče;
 • prevence močového systému.

Existuje velké a jemné broušení. Forma podání: 3-4 lžíce příjmu potravy, ale ne více než 100 g. Nedoporučuje se překročit porci. Můžete přidat k nápoji.

Z lněného semene

Lněná semena nedovolují, aby potravina stagnovala, urychlila trávení a metabolismus, což je důležité pro hubnutí. Rostlinná vlákna zabraňují křečím a zácpě, zabraňují hemoroidům, patologickým onemocněním a dokonce i onkologii.

Chemické složení zahrnuje sliznice, které trvale nasycují tělo. Semena lze přijímat různými způsoby:

 • 15 g složky se přidá do 250 ml kefíru nebo jogurtu s nízkým obsahem tuku;
 • 1 polévková lžíce dortu se promyje sklenicí vody.

Aby bylo dosaženo maximálního přínosu pro hubnutí, musí být lněné semínko nejprve namočeno v kefíru: ve 4 šálcích nízkotučné kefíru, rozpusťte 80 g prášku, použijte během jednoho dne s intervalem 4 hodin. Frekvence - jednou týdně.

Dušená lněná semena pomohou zabránit nežádoucí tvorbě plynu: 1 čajová lžička prášku se nalije sklenicí vroucí vody po dobu 30 minut. Jezte den ve 100 ml půl hodiny před jídlem.

Lněná semínka doplňují obilniny, koktejly, dezerty a další pokrmy. Hlavní věc je nezapomenout na pít těžce a pak přísada pomůže stabilizovat váhu.

Sibiřský

Složení obsahuje směs vlákniny, obilovin a ovoce, takže sibiřská vláknina pro tělo je užitečná z hlediska úbytku hmotnosti, obohacuje se o důležité stopové prvky. Producenti mohou používat žito nebo pšeničnou základnu ve formě otrub, ořechů, bobulí a ovoce. Směs obilovin pomáhá při snižování hmotnosti:

 • čistí střeva;
 • normalizuje trávicí trakt;
 • stabilizuje hladinu cukru;
 • zaplňuje nedostatek vitamínů;
 • eliminuje pocit hladu.

Siberian vlákno může být spotřebováno v neomezeném množství před odstraněním pocitu hladu, ale po konzultaci s lékařem. Doporučuje se ředit čerstvou šťávou, mléčnými výrobky nebo jinou tekutinou: na 200 ml jsou 2 lžíce složky. Vláknina sama vstřebává do sebe toxické látky a příznivé prvky, proto se doporučuje používat paralelně vitaminový komplex.

Semeno bodláku

Semena rostliny obsahují:

 • železo;
 • měď;
 • vápník;
 • křemík;
 • silymarin (antioxidant);
 • bioflavonoidy.

Mléko thistle dort se používá při restaurování jater a žlučníku. Pro hubnutí je užitečný pro jeho vlastnosti urychlujících metabolických látek. Absorpční účinek zabraňuje intoxikaci těla.

Jak používat: 2x denně, 1-2 lžíce po dobu 40 minut před jídlem, vymačkaná tekutina podle chuti.

Ovesné otruby

Složení vlákniny z ovesných otrub obsahuje 12 aminokyselin, omega-3 a omega-6 mastných kyselin, rostlinných bílkovin. Pomáhá eliminovat toxiny z těla, zabraňuje zácpě, zlepšuje činnost jater a žlučníku.

Bran pomalu strávil, otupil pocit hladu. Jak používat: 2 krát denně před jídlem 2 lžíce, předem rozpuštěné ve sklenici s kapalinou.

Dýně

Semena dýně obsahují vlákna, která poskytují:

 • snížení hladiny cholesterolu a cukru v krvi;
 • stimulace ledvin a močového systému;
 • prevence parazitů;
 • odstranění toxinů;
 • normální střevní mikroflóra;
 • hormonální rovnováha;
 • bojuje s hemoroidy, zácpou a průjmem.

2 krát denně, 2 lžíce hodinu před jídlem, ředění ve sklenici kapaliny.
Dort z dýňových semínek nalijte sklenici vroucí vody, nechte se vařit. K jídlu může být přidána oteklá hmota.

Tablety celulózy

Pro ty, kteří nemají rádi potraviny s vlákny a neakceptují přítomnost hrubých rostlinných vláken ve své stravě, lékárníci vyrobili tablety. Když vstoupí do žaludku, nabobtnají, otupí hlad. Funkce léčiva jsou identické s rostlinnými složkami, výhoda spočívá v kompaktnosti a pohodlí skladování, přesném dávkování.

Způsob aplikace: denní dávka a dávkování jsou uvedeny na obalu produktu, hlavní podmínkou je vypít velké množství vody.

Doporučuje se dávat přednost přírodním potravinám a farmaceutickým prostředkům při absenci možnosti jíst otruby, ovoce nebo zeleninu, luštěniny a jiné produkty.

Které potraviny mají nejvíce vlákniny?

Nejlepším zdrojem vlákniny jsou syrové potraviny rostlinného původu, protože z nich můžete získat všechny potřebné minerály a živiny. Při dostatečném použití potravin bohatých na vlákninu není třeba užívat doplňky stravy s vlákninou.

Přidáním potravin s vysokým obsahem vlákniny do vaší stravy můžete zvýšit příjem vlákniny. Níže uvedená tabulka obsahuje stručný seznam nejoblíbenějších produktů pro každodenní menu.