Image

Velmi zajímavý dietní výrobek!

V obchodě, na policích mezi dietními výrobky jsem viděl něco nového - vlákno z jeruzalémských artyčoků, stalo se zajímavým, co to je, jaké jsou recenze, ale nemohly jít na internet v obchodě, nezachytily tam megafon). Koupil jsem, myslím, že se seznámím doma, zkusím. Ukázalo se, že jsem nenašel žádnou zpětnou vazbu, takže popisuji svůj vlastní názor).

Výrobce nám poskytuje následující informace:

Vlákna jeruzalémského artyčoku se vyrábí pouze z ekologicky šetrných surovin - hlízy jeruzalémské artyčoky pěstované v oblasti Rjazanu. Doporučuje se používat jako doplněk stravy.

Složení tohoto výrobku je následující: Topinambur vlákno - 100%:

nerozpustná dietní vláknina na 67,0%

rozpustná dietní vláknina do 8,0%

Přidávám sibiřskou vlákninu do potravin několik měsíců, různé druhy, podle vnějších údajů je to v pořádku, „lehké“, s malou nebo žádnou chutí. Tento výrobek připomíná malé oblázky, ano ano, stejně jako to, i vícebarevné). Přidávám produkt do plnotučného mléka, jako jiné vlákno. S tvarohem to dopadá jako v kůlně "jak se vám podaří praskat tvaroh")))) Ukazuje se)))), a dokonce i s radostí! Neexistuje ani výrazná chuť, přinejmenším se nezmění chuť jídla, ke kterému přidávám.

Jak jsem již někde napsal, nemohu rozlišovat konkrétní změny v mém těle od přijímání vlákniny, snažím se věnovat hodně pozornosti mému zdraví, takže je obtížné popsat účinnost z vlákna.

Někde jsem četl, že když si vezmete vlákninu, musíte pít hodně vody a užívat vitaminy rozpustné v tucích 3 hodiny před nebo po konzumaci. Začal brát vitamíny v jiné době, ale nemám rád vodu! Piju trochu, přesněji jen kávu nebo čaj. Možná to je důvod, proč se vyskytují drobné problémy se žaludkem, střevy. Ale nemůžu pít, nemám ráda od dětství, takže se nemohu překonat, bez ohledu na to, jak moc se snažím.

Obecně platí, že výrobek jako produkt, čtení recenze ostatních o spotřebě vlákniny - jsem šťastný. co je pozitivní vliv, tzn. Snad bohužel necítím velký rozdíl. Možná je to „kumulativní efekt“, beru to jen asi 3 měsíce. Uvidíme.

Pro mě jen pěkný doplněk k jídlu.

Kdo chce odrůdu - doporučuji vyzkoušet!

Topinambur vlákno recenze

5.5 - tento index je znám osobám, které jsou náchylné k diabetu, nikoliv slyšením. Ve vláknině 5.5 s topinamburem je vše zaměřeno na prevenci tohoto vážného onemocnění.

Fiber 5.5 s topinamburem má trojnásobný efekt:

- Za prvé, celulóza je v zásadě schopná stabilizovat hladinu cukru v krvi a existují pro to vědecké důkazy. Vláknina snižuje potřebu inzulínu, zlepšuje kontrolu glykémie, snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v krvi.

- Za druhé, každý kus vlákniny 5.5 s topinamburem je nasycen nejbohatším čajem redukujícím cukr, který se skládá z 13 cenných složek.

- Zatřetí, složení tohoto vlákna obsahuje topinambur, který obsahuje inulin, který zabraňuje vstřebávání glukózy do krve.

Fiber "5.5 s jeruzalémskými artyčoky" má zároveň blahodárný vliv na tělo jako celek, podporuje hubnutí, dodává vitalitu, lehkost a dobrou náladu.

Pravidelný příjem vláken:

 • zlepšuje funkci střev;
 • normalizuje hmotnost a metabolismus;
 • obohacuje dietu rostlinnými vlákny;
 • předchází chorobám spojeným s podvýživou;
 • čistí trávicí trakt;
 • dodává tělu lehkost a dobrou náladu.

Složení:

Mušle z pšeničného zrna, borůvkové bobule, jeruzalémské artyčoky, bylinná sbírka (kořen pšeničné trávy, fazolové křídlo, kořen čekanky, ovesná kvetoucí tráva, borůvkové výhonky, ovoce divoké růže, manžeta trávy, řebříček trávy).

Neobsahuje konzervační látky, chemické příchutě a barviva. Bez přidaného cukru (obsahuje přírodní cukr (přírodního původu)).

Určeno pro použití jako součást nízkokalorické diety u dospělých s nadváhou nebo obezitou.

Směr použití:

Celulóza je připravena k použití, nevyžaduje vaření. 1-2 lžíce. lžíce vlákniny pro 250-300 ml vody při pokojové teplotě nebo kefír / jogurt / jiné tlusté kapaliny. Trvejte na 1 minutě. Pijte 10-15 minut před jídlem 1-3 krát denně.

Vlákno můžete umýt vodou nebo přidat první, druhý chod, pečivo.

Další doporučení:

Kromě toho vypijte 1,5 litru čisté vody denně. Projděte se každých 3-5 km denně.

Někteří lidé začínají používat vlákno a čelí problému zvýšené tvorby plynu ve střevě. Důvodem je fermentace (štěpení vláken) užitečná mikroflóra, pro kterou je vlákno potravou a místem života.
Tento proces je naprosto bezpečný. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, měli byste začít užívat vlákninu s 1-2 čajovými lžičkami denně, postupně zvyšovat (do 7 dnů) spotřebu na plnou míru 2-6 lžíce denně.

Kontraindikace:

Žaludeční vřed v otevřené formě, kolitida, infekční etiologie enterokolitida, individuální intolerance k produktu. Těhotné a kojící ženy užívají po konzultaci s lékařem.

Nutriční hodnota na 100 g výrobku:

 • proteiny - 8 g,
 • Tuk - 2 g,
 • sacharidy - 23 g,
 • dietní vláknina - 36 g

Energetická hodnota:

Ve 100 g produktu 140 kcal / 570 kJ.

Doba použitelnosti: 18 měsíců.

Skladovací podmínky: při teplotě od - 25 ° C do + 25 ° C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 85%. Po prvním otevření by měl být výrobek skladován uzavřený.

Výrobní společnost: Siberian Cellulose LLC.

Snadné koupit! Objednávka a dodávka po celém Rusku s internetovým obchodem se zdravou výživou parlamar.ru!

Děkuji vám za nové vlákno za to, co nakonec podnikli s jeruzalémskými artyčoky, pro nás jsou diabetici nejužitečnější zeleninou.

Topinambur vlákno - vlastnosti, výhody, aplikace

Vláknina (nebo dietní vláknina) je speciální živina, která má jedinečné vlastnosti a má velký význam pro lidské zdraví. Celulóza, která se dostává do gastrointestinálního traktu, není trávená, ale prochází tělem "v tranzitu", přičemž s sebou obsahuje tuky, nestrávené zbytky potravin a různé balastní látky. Můžeme říci, že vlákno je přirozený čistič těla, nejpřirozenější a nejbezpečnější pro čištění a "vykládku".

Díky této jedinečné vlastnosti vlákno také dokonale kompenzuje nedostatek rostlinných vláken v potravinách, zlepšuje fungování žaludku a střev a nepřímo snižuje riziko řady onemocnění, jako je diabetes, gastritida, dysbakterióza a různá onemocnění gastrointestinálního traktu, kardiovaskulární onemocnění, cholelitiázy.

Užitečné vlastnosti vlákna:

- Vlákno urychluje trávení, normalizuje střeva, účinně zvládá zácpu a tím významně snižuje pobyt potravin a potravinářských výrobků.
u lidí.

- Vlákno váže až 25-30% tuku, který vstupuje do těla s jídlem, a odstraňuje ho během pohybů střev.

- Vláknina není nutriční. Není tedy absorbován tělem a není pro něj zdrojem energie, jeho použití je pro toto číslo naprosto bezpečné, nemluvě o zjevných výhodách hubnutí.

- Celulóza je bohatá na inulin, pektin a vysoce kvalitní přírodní protein obsahující všechny esenciální aminokyseliny, včetně argininu.

- Vlákno dodává pocit plnosti, což umožňuje výrazně snížit množství konzumovaných potravin a kontrolovat vaši váhu.

- Díky svým absorpčním vlastnostem vlákno přispívá k odstraňování těžkých kovů a různých škodlivých látek z těla.

Denní míra spotřeby vlákniny, podle lékařů, je asi 25-35 g a od 40 g. Pro dieters. Největší množství vlákniny se nachází v zelenině (zelí, brokolice, mrkev, brambory, špenát, topinambur), ovoce a bobule (avokádo, citrusové plody, maliny, černý rybíz), sušené ovoce (sušené meruňky, švestky), fazole (fazole, čočka, cizrna) a ořechy (slunečnicová semena, vlašské ořechy, lněná semena).

Navzdory takové různorodosti produktů však není tak snadné extrahovat z nich denní dávku vlákniny. Je prokázáno, že průměrný člověk spotřebuje asi 15 g vlákniny denně, v nejlepším případě. Aby bylo možné získat správné množství vlákniny, je třeba jíst alespoň tři plody, dvě plnohodnotná zeleninová příloha a čtyři celozrnné pečivo denně, což není vždy možné. V tomto případě pomohou otruby nebo speciální výživové doplňky obsahující vlákninu v čisté formě. Tyto doplňky jsou obvykle vyrobeny ze stejných potravin s vysokým obsahem vlákniny. Topinambur je v současné době považován za nejúčinnější produkt pro tento účel, protože nejlépe zpracovává a zachovává si své užitečné vlastnosti i ve zcela zpracované formě.

Řepné vlákno s topinamburem, FitParad, 25 g

Užitečné vlastnosti vlákna:

 • Podporuje normální složení střevní mikroflóry a bojuje proti zánětlivým procesům.
 • Snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.
 • Pravidelný příjem vlákniny pomůže vyrovnat se s dysbiózou a zácpou, stabilizuje hladinu cukru v krvi.
 • Další důležité plus vlákno - nízkokalorické, což činí jeho použití bezpečné pro postavu. Proto jsou potraviny s vysokým obsahem vlákniny obsaženy v nabídce mnoha diet.

Inulín topinambur je prebiotik.

Inulin se nerozděluje v lidském těle, protože pro tento účel neobsahuje enzymy. Když vstupuje do těla, je absorbován pouze ve střevech v důsledku aktivity střevních mléčných a bifidobakterií, pro které je prebiotikum potrava. V přírodě se polysacharid nachází v kořenech mnoha rostlin, ve kterých slouží jako zásoba energie, jako je glykogen v lidských svalech.

Tato látka stimuluje reprodukci prospěšných bakterií v lidském těle, čistí toxiny a škodlivé látky, příznivě působí na střeva.

Složení: řepná vláknina, inulin, komplex vitamín-minerál "VMP-9"

Fiber Jeruzalémské artyčoky

Informace z místa výrobce, společnosti "Ryazan Spaces":

 • nadváha;
 • diabetes;
 • k posílení aktivity imunitního systému.
 • onemocnění trávicího systému (včetně zácpy, chronické gastritidy, enteritidy, kolitidy, dysbiózy, helmintázy);
 • alergie;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • onkologická onemocnění;
 • cholelitiázy.
 • Rychlost příjmu vlákniny - 25 - 35 g denně.
 • Terapeutická dávka vlákniny - 40 - 45 g denně.
 • Maximální denní dávka je 60 g denně.

Obsahuje pouze přírodní látky. 100% rostlinný produkt.

Směr použití: Pro dospělé a děti od 12 let si dopřejte ráno (snídaně, oběd) 15–30 minut před jídlem, 5–15 g (1–3 čajové lžičky) se spoustou tekutin. (všechny ovocné a zeleninové nápoje, kefír, jogurt, čaj, voda - nejméně 125 ml (půl šálku) na každých 5 g výrobku).
Lze přidat do potravin a pečení.

Složení: vlákno z jeruzalémských artičoků - 100%
(Vláknina - 75%, z toho: nerozpustná vláknina - 67%, rozpustná vláknina - 8%, bílkoviny - 10%, tuk - 0,7%)

Energetická hodnota: 100 g - 35 kcal.

Kontraindikace: Individuální nesnášenlivost vůči složkám přípravku, akutní střevní obstrukce organické povahy (těžké adhezivní onemocnění, nádory), žaludeční vřed a duodenální vřed v akutním stadiu, akutní pankreatitida, cholelitiáza s častými bolestivými ataky, hypertenzní onemocnění s častou hypertenzní krizí, stav vzrušení, nespavost. Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem.

Čistá hmotnost: 200 g
Datum expirace: 18 měsíců od data výroby
Uložení. Na suchém místě při teplotě ne vyšší než 25 С;

Můžete si objednat topinambur fiber nebo zanechat svůj názor na tuto stránku produktu v internetovém obchodě seryogina.ru
Také v naší kanceláři se můžete podívat do sklenice topinamburové vlákniny a ochutnat ji :)


Informace z webových stránek výrobce, společnosti "Ryazan space"

JSEM ZPŮSOBILA VLASTNOSTI TÉTO RASTLINY, KDYŽ SE ZTRÁTAJÍCÍ HMOTNOST.

TOPINAMBUR NEBO ZEMĚ PEAR, Ano, ani jsem nevěděl, že tato kořenová zelenina je tak užitečná. V naší zemi roste jako plevel, ale v poslední době jsme se s jeho tchánkou začali pěstovat, pravidelně kopat ovoce a jíst. Je velmi užitečná při léčbě diabetu a tchyně byla registrována u endokrinologa s diabetem asi 3 roky. Ale ukázalo se, že nejen tyto léčivé vlastnosti v něm. Když jsem o něm četl, neustále přidávám jídlo, mohu v polévce roštovat. nebo přidat do salátu, a někdy to je obecně jen jíst. Chutná jako vařené zelí, ale více něžné.

Zde je několik informací užitečných pro topinambur pro hubnutí:

Topinambur pro hubnutí - vynikající nástroj. Jeho schopnost snižovat tělesnou hmotnost, bojovat, a tím i nadváha byla prokázána v klinických a experimentálních studiích.

Jak nám tento „zázračný produkt“ pomáhá zhubnout?

Faktem je, že topinambur vede ke zlepšení metabolismu tuků a sacharidů, snižuje hladinu inzulínu v krvi a snižuje tělesnou hmotnost.

Je zcela přirozené, že my a já nedostaneme takový rychlý výsledek, protože nám dává použití všech druhů léků, ale naše tělo podstoupí hladkou a postupnou restrukturalizaci všech typů metabolismu.

Někdy můžete získat dobrý výsledek při řešení problému hubnutí v prvním měsíci konzumace jeruzalémských artyčoků jako jídla. Jak rychle bude výrobek působit, závisí do značné míry na individuálních vlastnostech těla každé konkrétní osoby.

I když použití jeruzalémských artičoků pro hubnutí vede k menšímu výsledku, než jste očekávali, nemusíte si myslet, že čas uplynul zbytečně. To není. S každodenním zahrnutím topinamburu do vaší stravy můžete dosáhnout pozitivních změn v léčbě mnoha závažných onemocnění, která jsou spojena s nadměrnou tělesnou hmotností: snižuje se krevní tlak, zlepšuje se kardiovaskulární systém a brání se exacerbacím cholecystitidy a pankreatitidy.

Je třeba poznamenat, že použití topinambur pro snížení hmotnosti může dosáhnout pouze snížení tělesné hmotnosti, což bylo způsobeno porušením vazby inzulínu na buněčnou stěnu. Koneckonců, tato kořenová plodina zlepšuje citlivost buněk k tomuto hormonu.

Kalorií topinambur

Topinambur pro snížení hmotnosti je malý, pouze 61 kcal. Ale ani toto množství kalorií v žádném případě nebude uloženo v problémových oblastech, takže vlnovod za to nestojí.

Pro větší hubnutí je nutné použít jiné diety.

s použitím jeruzalémských artičoků v tom, že podporuje tvorbu plynu ve střevě.

Proto by se měli lidé se zájmem o nadýmání starat.
Užitečné vlastnosti topinambur pro hubnutí

- má hypoglykemickou schopnost, proto se používá k léčbě non-inzulínového diabetu;

- je charakterizován antioxidačními vlastnostmi a odstraňuje toxiny a soli těžkých kovů z těla;

- Topinambur je vynikajícím zdrojem vitamínů a stopových prvků;

- podporuje hubnutí, jak jsme mluvili dříve;

- Používá se v kosmetologii, protože úspěšně vyhlazuje i hluboké vrásky.
Způsoby použití topinamburu

Maska Topinambur:

Kořenový kořen rošt na jemné struhadlo a udělat masku po dobu 15-20 minut. Opakujte postup jednou za dva nebo tři dny v týdnu.

Kůže se stává hladkou a elastickou.

V boji proti obezitě:

Ráno a večer pijeme padesát gramů šťávy. Ráno hodinu před jídlem, večer - hodinu po jídle. Délka šťávy by neměla být kratší než 15 dnů.

Úbytek hmotnosti.

Při porušení metabolismu soli:

Během měsíce přidávejte každý den 50 g topinamburů do zeleninových salátů.

Obnovuje se metabolismus soli.

Tak to vypadá v naší zemi

Stručně řečeno, včera jsem udělal „džem“ (ale nevařil) z jeruzalémského artyčoku.
To se stalo

Nastena táhla obě tváře.

Pro zájemce o recept:
na 1 kg kořenových plodin:
2 citrony
250 g medu.
Příprava: umyjte a oloupejte brambory z topinamburu, umyjte a nakrájejte citrony spolu s kůrou, ale bez jam. Dejte všechno do mixéru, přidejte med a dobře porazte. Všechno Jíst na zdraví.

Celulóza pro hubnutí, recenze

Pokud si přečtete tuto nebo tu dietu nebo příběhy hvězd o tom, jak se jim podaří udržet tvar ve tvaru, pak je nejčastějším doporučením jíst co nejvíce ovoce a zeleniny. A to není náhoda.
Kromě toho, že tyto produkty mají nízký obsah kalorií, jsou stále bohaté na rostlinné vlákniny, což je prostě nezbytné pro normální fungování střev.

Výhody vláken

Vláknina, podobně jako MCC, je rostlinné vlákno, rozpustné i nerozpustné ve vodě. Rozpustná vlákna se při uvolnění do žaludku promění v „předřadník“, protože potrava se pohybuje střevy a zlepšuje trávení. Navíc vláknová vlákna nabobtnají, což má za následek dlouhodobý pocit hladu.

Nerozpustná vlákninová vlákna, když se omývají vodou, urychlují vyprazdňování žaludku, odstraňují přebytečný cholesterol, žlučové kyseliny, strusky, toxiny.

Nedávné lékařské studie potvrdily, že nedostatek vlákniny způsobuje vážné narušení trávicího systému. Vláknina se také doporučuje pro záněty ve střevech a pro prevenci jejich výskytu v budoucnu. Pravidelná konzumace vlákniny je vynikajícím prostředkem prevence vzniku kolorektálního karcinomu.

Použití vlákniny pro tělo je proto obtížné přeceňovat, protože:

 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi;
 • snižuje riziko žlučových kamenů;
 • zabraňuje výskytu problémů s obezitou;
 • snižuje hladinu cukru v krvi.

Denní příjem vlákniny

V čisté formě by měla být vláknina přítomna v denní výživě dospělého nejméně 25 g. Pro pohodlí počítání je níže uvedeno, kolik vlákniny (v gramech) je obsaženo v různých potravinách.

 • mrkev nebo salát (1 šálek) - 2,4 g;
 • oranžová (1 ks) - 2 g;
 • bílá rýže (1 šálek) nebo otrubový chléb (1 řez) - 1,5 g;
 • zelný salát (2 šálky) nebo žitný chléb (1 plátek) - 1 g;
 • bílý chléb (1 řez) - 0,5 g

Potraviny bohaté na vlákno

Kromě ovoce a zeleniny, vlákno je bohaté na otruby (chléb, chléb, mouka s otrubami), ořechy (pečlivě - velmi vysoké kalorií), luštěniny (fazole, čočka), oves, ječmen, pohanka, semena, řasa. Aby bylo možné snadno se rozdělit na kiláry, vyměňte běžný chléb za křupavý chléb nebo fitness vločky po dobu 14 dnů, z nichž 100 g poskytuje denní dávku vlákniny. Tyto výrobky mohou být použity "pro svačinu" místo sladké. Při prodeji v lékárnách je k dispozici speciální "sibiřský" vlákno, které lze použít v jedné ze speciálních diet.

Pozor

Pokud se rozhodnete přejít na potraviny bohaté na vlákninu, je důležitý princip postupnosti. Neměla by okamžitě přivést svůj denní objem do normálu, jinak se může zdát nadýmání, zácpa. Při pití vlákniny v suché formě nezapomeňte pít dostatek vody.

LiveInternetLiveInternet

-Rubriky

 • Forex (1)
 • DIY Alkohol (2)
 • Zajímavé produkty (5) t
 • Kuchařka (13) t
 • Vaření chutné (1)
 • Sladké cukrovinky (5) t
 • Vycházková obuv (1) t
 • pro děti (1) t
 • Čištění (1)
 • Užitečné (11)
 • Vyšívací plochy (1) t
 • Ruce (2) t
 • dárky (1)
 • DIY květiny (1) t

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlásit se e-mailem

-Pravidelní čtenáři

-Statistiky

Topinambur celulóza

Vláknina (dietní vláknina) topinambur

Vláknina (dietní vláknina) Topinambur je vyráběn novou patentovanou technologií z ekologicky šetrných surovin - hlízy jeruzalémských artyčoků. Doporučuje se používat vlákninu jako doplněk stravy.

Celulóza je jedním z nejdůležitějších prvků lidské výživy. Vláknina tvoří nedostatek rostlinných vláken v potravinách, zlepšuje střeva, normalizuje váhu, čistí střeva od toxinů a toxinů, snižuje riziko řady onemocnění, jako jsou:

* nadváha;
diabetes;
* ke zvýšení aktivity imunitního systému.
onemocnění trávicího systému (včetně zácpy, chronické gastritidy, enteritidy, kolitidy, dysbakteriózy, helmintázy);
alergie;
kardiovaskulární onemocnění;
* onkologická onemocnění;
cholelitiáza.

Charakteristickým rysem vlákniny z jeruzalémských artyčoků z otrub je přítomnost dostatečně velkých množství inulinu, pektinu a vysoce kvalitních rostlinných bílkovin, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny, včetně argininu v dominantním množství.

Spotřeba vlákniny v souladu s doporučeními Světové zdravotnické organizace (WHO):
* Rychlost konzumace vlákniny - 25 - 35 g denně.
* Terapeutická dávka vlákniny - 40 - 45 g denně.
* Maximální denní dávka vlákniny - 60 g denně.

Fiber Jeruzalémské artyčoky se skládají pouze z přírodních látek. 100% rostlinný produkt.


Použití topinamburové vlákniny: pro dospělé a děti od 12 let, dopoledne (snídaně, oběd) 15–30 minut před jídlem, 5-15 g (1–3 čajové lžičky) se spoustou tekutin. (všechny ovocné a zeleninové nápoje, kefír, jogurt, čaj, voda - nejméně 125 ml (půl šálku) na každých 5 g výrobku).
Lze přidat do potravin a pečení.

Složení: vlákno z jeruzalémských artičoků - 100%
(Vláknina - 75%, z toho: nerozpustná vláknina - 67%, rozpustná vláknina - 8%, bílkoviny - 10%, tuk - 0,7%)

Energetická hodnota: 100 g - 35 kcal.

Kontraindikace:
Individuální nesnášenlivost na složky přípravku, akutní střevní obstrukce organické povahy (těžké adhezivní onemocnění, nádory), peptický vřed a 12 vředů dvanáctníku v akutním stadiu, akutní pankreatitida, cholelitiáza s častými bolestivými ataky, hypertenzní onemocnění s častou hypertenzní krizí, stavy agitace, nespavost Před použitím se doporučuje poradit se s lékařem.

----------------------------------------------- Celulóza je nedílnou součástí rostlinné potravy, která není v těle trávena, ale hraje obrovskou roli v její životně důležité činnosti. Vlákno čistí gastrointestinální trakt a zvyšuje jeho aktivitu, což má příznivý vliv na téměř všechny zažívací poruchy. Jinak se také nazývá dietní vláknina.

Vlákno se chová jako dobrá košťata: „čištění“ nejjemnějších villi obložení vnitřního povrchu střev, což jim brání v lepení. Vlákno absorbuje velké množství tekutiny, usnadňuje pohyb střev, eliminuje kolitidu, gastritidu a zácpu.

Oteklé vlákno, pohybující se po střevě, z něj odstraňuje škodlivé chemikálie, mutageny, karcinogeny, což vyvolává vývoj zhoubných nádorů. Vláknina také pomáhá odstraňovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi.

Vlákno je užitečné pro hubnutí. způsobuje pocit sytosti a zpomaluje vyprazdňování žaludku. Vlákno samotné není absorbováno do krve, a proto nezavádí do těla další kilokalory.

Vláknina pomáhá vyrovnat se se zácpou a hemoroidy - vlákno absorbuje vodu a zkapalňuje stolice. Průchod trávicím systémem je tedy rychlý a snadný. V důsledku toho se zácpa zastaví. Také střevo je vystaveno menšímu stresu, což je vynikající prevence hemoroidů.

Předměstská oblast

Populární publikace

Nedávné komentáře

Artyčoky jeruzalémské. Snažíme se s vámi sdílet

Druhý den jsem byl ošetřen sušeným topinamburem. Říkat, že jsem byl překvapen, znamená nic neříkat. Byl jsem příjemně překvapen a ohromen. Já sám jsem už pět let přáteli se sušenou zeleninou a ovocem, ale nikdy mě nenapadlo sušit topinambur, myslím, že to není jen já.

To je vynikající! Křupavé, nasládlé, s vůní čerstvých semen - přímo ze slunečnicových lupínků.

Artyčok jeruzalémský (hliněná hruška, topinambura) je vytrvalá bylinná rostlina asi jeden a půl metru vysoká (někdy až čtyři metry) s vejčitými listy a žlutými květy květenství o průměru 10 cm.

Na jeho stolons (podzemní výhonky) mnoho válcovitých, hruškovitých nebo zaoblených hlíz je tvořeno konvexními pupeny (oči) - bílá, žlutá, fialová, růžová (v závislosti na odrůdě); maso je jemné, šťavnaté, s příjemnou nasládlou chutí.

Moc se nám to líbí, jedinou nevýhodou je, že je velmi obtížné čistit půdu a umýt čistě kvůli tvaru hlíz.

Naléhavě jsem koupila hlízy jeruzalémských artičoků na trhu od své babičky (bohužel tento zázrak v zahradě nerostu), sušila jsem ho, a protože jsem chtěla, aby mouka byla ze sushi, rozmělním část mouky. Ukázalo se to nádherné!

Ihned jsem našel použití mouky, osladil tvaroh, přidal do kaše, vařené i syrové ze semenáčků, jako je len, v těstě na palačinky. Myslím, že se na to nebudu omezovat, od mého obeznámení s tímto úžasným výrobkem uplynulo příliš málo času. Když jsem se zamiloval do prvního testu, rozhodl jsem se zjistit více o jeruzalémském artyčoku, „ponořit se“ do internetu a „utopit“ v informacích. Můžete také studovat, ale čas netoleruje, takže zde jsou úryvky z jednoho článku.

". prášek topinambur obsahuje složky sacharidového komplexu, reprezentovaného především polysacharidem inulínové povahy (až 82%), proteiny (až 7%), tuky (0,3-0,7%), vitamíny (B1, B2, C), pektické látky ( až 10%), vlákno (až 7%), organické kyseliny, makro a mikroprvky.

Minerální prvky jsou nejvíce silně zastoupeny železem a křemíkem, stejně jako draslíkem, fosforem, vápníkem, hořčíkem, manganem, zinkem, mědí, niklem a dalšími.

Proteinová kompozice topinamburového prášku je charakterizována řadou aminokyselinových složek, včetně esenciálních, které jsou syntetizovány pouze rostlinami a nejsou syntetizovány v lidském těle: arginin, valin, histidin, isoleucin, leucin, threonin, methionin, tryptofan, fenylalanin.

Artyčok jeruzalémský přispívá k asimilaci selenu lidským tělem z potravy, kterou konzumuje, obsahuje kyseliny citrónové, jablečné, jantarové, fumarové, askorbové, které se aktivně podílejí na metabolismu člověka. Hlízy jeruzalémské artyčoky obsahují až 5% celulózy - vynikající „čistič“ střev. "

Indikace a aplikace prášku topinamburu

Prášek Topinambur se používá ke zlepšení metabolismu při diabetu, ateroskleróze a obezitě.

Doporučuje se pro zvýšený fyzický a psychoemotický stres a také pro snížení výkonu a únavy (syndrom chronické únavy).

V prevenci a léčbě akutních a chronických infekčních onemocnění zvyšuje prášek topinamburu aktivitu imunitního systému.

V případě bydlení v ekologicky neškodných lokalitách se doporučuje pravidelná detoxikace.

Mimochodem, před vyschnutím jsem nevyčistil topinambur, ale dobře jsem si to umyl. A ještě sušené kousky se rychle obnovují v malém množství vody a stávají se prakticky čerstvými. To odstraňuje problém skladování jeruzalémských artyčoků v zimě, což je důvod, proč mnoho lidí prostě nevykopávají, nebo dokonce zasadit. Pro mě to byl objev, že můžete vařit spoustu zdravých a chutných pokrmů z jeruzalémských artyčoků. Myslím, že pro to je také vhodný sušený. Budu experimentovat, ale tohle je již příští rok, kdy v zahradě zasadím artyčoku z Jeruzaléma a dostanu velkou sklizeň.

Pokud pěstujete topinambur a jste stále v zemi, využijte toho a připravte si takový nádherný produkt. Navíc, na internetu, prášek (mouka) je nabízen za cenu 50 g za 50 rublů, a Ufa, dva-gram balení stojí 185 rublů v obchodě prodávající zdravé potraviny.

No, tak já, kdo nemá v nádherných chalupách tuto nádhernou rostlinu, doporučuji, abyste v příští sezóně zasadili, zejména proto, že jeruzalémské artyčoky dávají velmi velkou organickou hmotu, kterou by nám přirozeně zahradníci udělali dobře.

Stejně jako naše stránky? Připojte se nebo se přihlašte (oznámení o nových tématech budou zaslána na e-mail) na našem kanálu v MirTesen!

Téma: topinambur

Možnosti motivu
Mapování
 • Lineární pohled
 • Kombinované zobrazení
 • Strom pohled

Artyčoky jeruzalémské

Hodnota jeruzalémského artyčoku pro gastrointestinální trakt

Unikátní chemické složení topinamburů má příznivý vliv na naprosto všechny vazby a mechanismy vývoje onemocnění trávicího systému, což bylo potvrzeno výsledky řady nezávislých studií provedených v různých letech a na různých klinikách a ústavech.

Za prvé, inulin plní funkci neobvykle aktivního sorbentu schopného vázat a odstraňovat z těla velké množství toxických a balastních látek požívaných s jídlem nebo vytvořených ve střevě během trávení.
Za druhé, stejný inulin významně stimuluje motorickou aktivitu gastrointestinálního traktu (motilitu a peristaltiku).
Za třetí, inulinové a krátké fruktózové řetězce (fragmenty inulinu) mají výrazný choleretický účinek, který je zvýšen díky úlevě od žlučníku z jater a žlučníku do dvanácterníku v důsledku zlepšeného pohybu střev.
Za čtvrté, organické polyoxykyseliny obsažené v hojnosti jeruzalémských artyčoků neutralizují patogenní účinky agresivních volných radikálů a neoxidovaných metabolických produktů. Současně je ve střevním lumenu stanovena fyziologická alkalická reakce nezbytná pro normální enzymatické trávení potravy.
Za páté, jeruzalémské artyčoky poskytují zvýšenou odolnost vůči bakteriálním a virovým infekcím trávicího systému a také zavedení různých parazitů (Giardia, opistorchis atd.). Vytváří optimální životní podmínky pro normální střevní mikroflóru (bakterie bifidum a coli). Ten vysvětluje zjevný pozitivní účinek jeruzalémských artičoků s dysbakteriózou.
Za šesté, popsal jedinečnou schopnost jeruzalémských artičoků významně zvýšit účinnost specifické antiparazitární léčby (opisthorchiasis, giardiasis) a dokonce způsobit masivní smrt parazitů bez použití léčiv.
Sedmá, topinambur, který má antisklerotický účinek a zlepšuje vlastnosti cévní stěny a reologických krevních parametrů, zvyšuje prokrvení sliznice všech částí gastrointestinálního traktu, stejně jako slinivky břišní, která produkuje velké množství trávicích enzymů a hormonů. Tyto vaskulární účinky významně stimulují regeneraci (obnovu) nemocných tkání, a proto hrají důležitou roli v terapeutickém účinku jeruzalémských artičoků při chronických zánětlivých onemocněních, jako je gastritida, duodenitida, enteritida, kolitida, pankreatitida atd., Stejně jako v žaludečních vředech a dvanáctníkový vřed. Řada klinických pozorování tedy ukazuje, že bolest, nevolnost, zvracení, pálení žáhy, hořká ústa, nadýmání, rozrušená stolice (průjem a zácpa) mizí konvenčními farmakologickými činidly v kombinaci s topinamburem 5-7. dní rychleji než u standardní léčby bez ní. Navíc, v mnoha nekomplikovaných případech gastrointestinálních onemocnění, pouze zahrnutí topinamburu do lékařské výživy umožňuje zotavení nebo trvalé remisi.
Mimořádně důležité je následující: topinambur je vynikajícím prostředkem k prevenci exacerbací chronických onemocnění zažívacího ústrojí v tradičně kritických obdobích roku (podzim a jaro), ve stresových situacích, při onemocněních jiných orgánů nebo virových infekcích, kdy se relapsy stejného peptického vředu, pankreatitidy nebo gastritidy vyvíjejí velmi často.

Topinambur pro zdravou střevní mikroflóru
Publikováno 24.11.2013 18:02
Autor: Anna Kaminsky
Nyní na trzích bez problémů si můžete koupit jeruzalémské artyčoky a zásoby na to předem na zimu: ferment, suché, s výjimkou čipy nebo mouky.
Setkal jsem se s touto rostlinou již ve zralém věku, v mládí a dětství jsem takové jméno ani neslyšel. Naštěstí, stále více a více získává artyčoky v Jeruzalémě stále větší oblibu, stále více vidím různé pokrmy v obchodech se zdravou výživou: želé, obiloviny, mouku, chipsy z jeruzalémského artyčoku. Zvláště jsem ocenil tuto rostlinu v souvislosti s očištěním těla a jeho antiparazitickými vlastnostmi.
Topinambur obsahuje inulin, který je považován za prebiotikum, látku, která krmí bifidumbakterie a stimuluje jejich vývoj a reprodukci.
Topinambur má léčivý účinek na mnoho lidských orgánů, ale v tomto článku bych rád zdůraznil význam jeruzalémských artičoků pro gastrointestinální trakt.
Níže chci uvést výňatek z knihy L.V. Katrenko "Artyčoky v Jeruzalémě." Zdroj léčivé fruktózy.
„Zaprvé, inulin, který je tak bohatý na jeruzalémské artyčoky, plní funkci neobvykle aktivního sorbentu, který může vázat a odstraňovat z těla velké množství toxických a balastních látek požívaných s jídlem nebo vytvořených ve střevě během trávení.
Za druhé, stejný inulin významně stimuluje motorickou aktivitu gastrointestinálního traktu (motilitu a peristaltiku).
Za třetí, inulinové a krátké fruktózové řetězce (fragmenty inulinu) mají výrazný choleretický účinek, který je zvýšen díky úlevě od žlučníku z jater a žlučníku do dvanácterníku v důsledku zlepšeného pohybu střev.
Za čtvrté, organické polyoxykyseliny obsažené v hojnosti jeruzalémských artyčoků neutralizují patogenní účinky agresivních volných radikálů a neoxidovaných metabolických produktů. Současně je ve střevním lumenu stanovena fyziologická alkalická reakce nezbytná pro normální enzymatické trávení potravy.
Za páté, jeruzalémské artyčoky poskytují zvýšenou odolnost vůči bakteriálním a virovým infekcím trávicího systému, jakož i zavedení různých parazitů. Vytváří optimální životní podmínky pro normální střevní mikroflóru (bakterie bifidum a coli), což zejména vysvětluje jasný pozitivní účinek jeruzalémských artičoků při dysbakterióze.
Za šesté, popsal jedinečnou schopnost jeruzalémských artičoků významně zvýšit účinnost specifické antiparazitární léčby (opisthorchiasis, giardiasis) a dokonce způsobit masivní smrt parazitů bez použití léčiv.
Sedmá, topinambur, který má antisklerotický účinek a zlepšuje vlastnosti cévní stěny a reologických krevních parametrů, zvyšuje prokrvení sliznic všech částí gastrointestinálního traktu, stejně jako slinivky břišní, která produkuje velké množství trávicích enzymů a hormonů. Tyto vaskulární účinky významně stimulují regeneraci nemocných tkání, a proto hrají důležitou roli v terapeutickém účinku jeruzalémských artičoků při chronických zánětlivých onemocněních, jako je gastritida, duodenitida, enteritida, kolitida, pankreatitida atd., Stejně jako v žaludečních vředech a vředech dvanáctníku ".
Kromě výše uvedených výhod pro tělo, také chci poznamenat, že jeruzalémské artyčoky je velmi snadné pěstovat, rostlina kvete krásně s velkými žlutými květy, jako je heřmánek, které jsou docela vhodné pro zdobení zahrady. Nejen kořen je používán jako jídlo, ale také listy a květy.
Salát s topinambur a zelený hrášek
4 lžíce. lžíce zelený hrášek
2 lžíce. brusinkové lžíce (namočené nebo zmrazené)
1 nakládaná okurka (nebo sójová omáčka Yamasa)
1 polévková lžíce. lžíce sazenic pohanky
1 topinambur
Podlaha malé cibuloviny (nebo zelené cibule)
Čínský salát (nebo jiné zelené)
Snítka estragonu
Studený lisovaný camelina olej
Nastříkejte topinambur, nakrájejte čínský salát a cibuli, estragon, přidejte všechny ostatní ingredience a promíchejte.
Topinambur Chips
Topinambur řezané na tenké plátky.
Připravte omáčku: jablečný ocet, mořskou sůl, rostlinný olej lisovaný za studena, česnek, chilli, kukurma, kari a další koření. Poražte vše v mixéru, dokud nebude stejná konzistence s malým množstvím vody. Množství složek je vybráno na základě množství topinambur.
Nakrájený topinambur vložený do misky, nalijte vařenou omáčku, nechte marinovat přes noc. Ráno dejte plátky topinambur, vysušte v dehydratátoru při teplotě 41 ° C