Image

Léčíme játra

"CALCIUM, ZINC" - tekutá forma (10 lahviček po 10 ml)

art.780

Vápník je základem kostní tkáně a zubů a dodává jim potřebnou sílu. Kosti obsahují 98,9% vápníku, 0,51% v zubech, 0,51% v měkkých tkáních a 0,08% v krevní plazmě a extracelulární tekutině měkkých tkání. Množství vápníku přijaté osobou v prvních letech závisí na tom, jak zdravé a silné budou jeho kosti po celý život.

Vápník potřebuje tělo pro růst, normální funkci srdce, nervový a svalový systém a prevenci ztráty krve.

Vápník je nezbytný pro normální provádění procesů svalové kontrakce, včetně srdečního svalu, a přenosu nervových impulzů v nervovém systému, pro produkci enzymů, konstrukci buněčných membrán. Další důležitou funkcí vápníku je účast na zajištění normální srážlivosti krve.

Nedostatek vápníku ve stravě může vést ke zhoršené tvorbě kostí a zubů, jejich pomalému růstu, zubnímu kazu, zvýšenému krvácení do krevních cév, nadměrné nervové vzrušivosti, poruše srdečního svalu a zvýšení krevního tlaku.

Zinek se podílí na tvorbě DNA, kostí a kostry, je nezbytný pro normální růst a vývoj, jakož i pro prevenci poréznosti a křehkosti kostí.

Tento minerál se podílí na procesu hojení ran, ovlivňuje chuť, používá se při léčbě onemocnění nervového systému (schizofrenie, deprese), maligních nádorů, diabetu, onemocnění reprodukčního systému mužů a žen (až do neplodnosti), gastrointestinálního traktu a poruch příjmu potravy.. Zinek pomáhá tělu zbavit se oxidu uhličitého.

Bez zinku není možné uvolnit vitamin A do těla, což je důležité pro zdravou kůži, dobré vidění, zvýšenou imunitu proti infekcím.

Zinek je velmi důležitý pro děti - špatná ekologie a špatná výživa přispívají k redukci tohoto minerálu v těle.

Nedostatek zinku vede k různým typům alergií, včetně atopické dermatitidy, stejně jako ke zpomalení puberty.

Zinek chrání mozkové buňky před škodlivými účinky, ovlivňuje všechny typy metabolismu, je součástí mozkové tkáně, řídí syntézu proteinů odpovědných za paměť a učení.

Normální hladina zinku je zvláště důležitá v adolescenci, protože velká tréninková zatížení, napětí snižují jeho absorpci.

Nedostatek zinku u dítěte se projevuje snížením krátkodobé paměti, prostorovým myšlením, oslabením schopnosti učit se a asimilací sociálních dovedností a u dospělých je schopen narušit behaviorální reakce.

Čínské žaludeční léky

Po mnoho let neúspěšně bojuje s gastritidou a vředy?

Vedoucí ústavu: „Budete překvapeni, jak snadné je léčit gastritidu a vředy jednoduše tím, že ji užíváte každý den.

Dnes jsou choroby trávicí soustavy nejčastější ve společnosti, tablety ze žaludku jsou poptávány a prodávají se v širokém sortimentu. Vlastní léčba není tou nejlepší cestou, musí být stanovena příčina bolesti a podobné nepohodlí v žaludku.

Pro léčbu gastritidy a vředů naši čtenáři úspěšně použili klášterní čaj. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Seznam onemocnění s podobnými příznaky zahrnuje: cholecystitidu, kolitidu, žaludeční vřed, pankreatitidu, gastritidu, bez ohledu na vysokou nebo nízkou kyselost.

Výběr léku na žaludek se známou diagnózou, jak ji předepsal lékař, není obtížné. Gastroenterolog podá přesné instrukce o příjmu a dávce nezbytných léků zaměřených na léčbu formy onemocnění, jejíž diagnózu stanoví lékař.

Co brát s gastritidou a vředy

Bolest v žaludku indikuje přítomnost gastritidy nebo vředů. Příjem nesprávně vybraných léků může poškodit a dokonce zhoršit stav pacienta. Prostředky by měly mít přímou schůzku, někdy pro léčbu je lepší použít kapky nebo balzám na žaludek, které nedráždí sliznici, působí na ně jemněji než tablety. Porážka sliznic erozivních ložisek v důsledku zánětlivých procesů, které se v něm vyskytují, je spojena se zvýšením nebo snížením kyselého složení žaludku. Přijetí drog závisí na kyselosti a výběru léků, které potřebujete vědět, která forma onemocnění je progresivní.

Pokud se v břiše nebo v pupku vyskytují nepříjemné bolesti, trápí pálení žáhy, říhání, pak jsou nejúčinnější léky: Gastal, Maalox, Ranitidin, Omeprazol, Omez, Fosfalyugel, Famotidin. Jako další léčbu můžete pít extrakty hypericum, heřmánek.

Festal, Mezim, Allohol, Digestal, Pancreatin, Panzinorm, Holenim pomůže zvýšit sekreci žaludku, doplnit ho trávicí šťávou, zmírnit dyspepsii, říhání, urychlit procesy trávení.

No-shpa, Riabal, Drotaverin mají antispasmodický účinek. Léky, které potlačují nepohodlí a řezné bolesti v pupku, levé hypochondrium jsou předepsány pro pankreatitidu, porážku slinivky břišní.

Mezim jsou považovány za slabší léky s méně výraznými symptomy, stejně jako terapeutická strava.

Praktická doporučení

Pro léčbu cholecystitidy spojené s přítomností žlučových kamenů a bolestivé bolesti v břiše, je ukázáno No-spa Forte nebo Riabal. Uvolňují bolest, dobře zmírňují bolest.

Normalizujte sekreci žaludku a funkčnost žlučníku pomůže Enzistalu, Holiverovi, Alloholovi, Panzinormu. Když nadýmání, břišní distenze vzít Gasspasm, Espumizan, Infacol, Disflatil.

Žaludek může také ublížit po užívání léků. To je způsobeno střevy se zánětem sliznice. Vývoj kolitidy přispívá k infekci u pacientů s dysbakteriózou, volnou stolicí. Příčinou zánětu jsou dlouhodobě užívaná antibiotika, která mají škodlivý vliv na střevní mikroflóru, porušují ji a způsobují bolestivé pocity v žaludku.

Duphalac, Narine, Normaze, Linex, Bifiform, Hilak Forte, Normadex se používají k normalizaci mikroflóry. Tyto prostředky jsou komplexní, obsahují bifidobakterie a laktobacily, které normalizují činnost střeva, nasycují je prospěšnými mikroorganismy.

Se zvýšenou tvorbou plynu můžete použít Motilium, Espumizan, Unianzyme.

Motilak lék se používá pro nevolnost, zvracení, rychle se vyprázdní a zklidní žaludek. Pomoc s pálením žáhy Gastal, Rennie. Eliminovat meteorismus, pálení žáhy, říhání, způsobené použitím nikotinu, alkoholu, některých léků může Almagel, Omez, Maalox, Ranitidin. Phosphalugel obklopuje stěny žaludku a rychle ho zklidňuje.

Když jsou bolesti žaludku, akutní, chronické formy onemocnění často používány tablety pro žaludek: Polyphepanum, Besalol, Bellastezin, Bellalgin. Výtažky benzokainu a belladony v jejich složení přispívají ke snížení svalového tonusu, kyselosti. Když křeče, podráždění střeva pomůže Duspatalin.

Vikair může být použit jako laxativum, antimikrobiální, nátěrové činidlo.

V trofických vředech žaludku je důležité obnovit sliznici, aby se dosáhlo integrity skořápky.

Doporučené tobolky pro žaludek ve formě oleje z rakytníku, vitamínů skupiny B, Kaleflonu, Etadenu, Gastrofarmu. Průběh léčby těmito antispasmodiky je předepsán lékařem v závislosti na závažnosti a formě onemocnění.

Je důležité, aby lidé s těmito chorobami posílili imunitní systém, užívali léky, antibiotika jsou škodlivá pro celé tělo. Lamipharen je dobrý přírodní produkt pro posílení a udržení těla. Léčba žaludku má příznivý vliv na sliznici, normalizuje acidobazickou rovnováhu.

V případě žaludečního vředu jsou náchylné k patologii nejen žaludek a duodenum, ale i další orgány, zažívací systém. Vřed může progredovat, způsobit komplikace, způsobit krvácení. Pro léčbu vředů, gastritidy, antibiotika se širokým spektrem účinku přicházejí k záchraně. Lék na žaludek by měl nejen zmírnit, ale také mít terapeutický účinek. Účinná, bezpečná léčiva zahrnují Clacidin. Je dobře snášen, odolný vůči kyselému žaludečnímu prostředí, prodáván ve formě suspenze, tablet, intravenózní injekce.

Další léky

Jako antibakteriální, protiplísňové činidlo používající McMiror. Používá se při léčbě salmonelózy, amebiasis, giardiasis, shigellosis, pro eradikaci se zánětem horního gastrointestinálního traktu. Lék je určen pro příjem dětí.

Kombinovaný lék na bázi klaritromycinu, tinidazolu a omeprazolu je považován za Pilobact. Interferuje s tvorbou kyseliny, má antimikrobiální účinek. K dispozici ve formě tablet nebo kapslí. Sumeded může být zahrnut do seznamu léků proti vředům. Dobře snášenlivý, nezpůsobuje vedlejší účinky, může být použit pro děti, starší osoby. S Sumamed byste neměli používat antacida, jejich příjem zpomaluje kvalitu antibiotika. K dispozici ve formě tobolek, prášků, tablet.

U tetracyklin hydrochloridu s nízkou kyselostí je předepsán, má baktericidní účinek. U nervových poruch, lymfocytární leukémie, těhotné ženy mohou používat protivředový lék Helicocin. Lék Hikontsin také zcela ničí bakterie helicobacter, je povolen pro děti, těhotné ženy. Prodává se ve formě prášku, suspenze.

Tyto léky dnes úspěšně léčí vředy a chronickou gastritidu. Léčba tabletami, antibiotika by měla být sledována ošetřujícím lékařem. Průběh léčby, dávka nastavená lékařem a pití v neomezeném množství je nebezpečné a velmi škodlivé. Silná antibiotika zabíjejí dobré bakterie, proto v případě onemocnění žaludku je důležité dodržovat dietu, jíst komplexně a správně. Po ošetření tělo oslabuje, vyžaduje uzdravení. Je velmi důležité používat vitamíny, jejichž účel by měl být konzultován s lékařem. Nedělejte unáhlené závěry, nepolykejte pilulky, když se objeví bolest. Bolest v bolestech je signálem pro cestu do nemocnice, je vždy lepší být vyšetřen a podstoupit léčbu v raném stádiu onemocnění.

Léky potřebné k léčbě žaludečních a dvanáctníkových vředů

Tvorba vředů v orgánech trávicího traktu je pro člověka pohromou. Zvláště často je patologie diagnostikována v dutině žaludku a na stěnách dvanáctníku. Onemocnění je charakterizováno tvorbou malých ran na sliznici orgánu, které bez léčby mohou zničit všechny vrstvy stěny v postiženém orgánu.

Léčba žaludečních a dvanáctníkových vředů je založena na léčivech. Léčebný režim je určen důvody, které vyvolaly patologii.

Příčiny

Vnitřní prostředí hlavních orgánů trávicího traktu je často ve stavu křehké rovnováhy mezi vysokými kyselými a ochrannými faktory, které neumožňují absorpci povrchu sliznice kyselinou chlorovodíkovou. Z různých důvodů tato ochrana nemusí fungovat a vředy se vyskytují na pozadí vysoké kyselosti.

Odborníci příčiny vředů jsou určeny faktory:

 • Helicobacter pylori. Bakteriální bakterie produkuje enzymy, které ničí ochrannou sliznici.
 • Iracionální jídlo, ve kterém převažují uzené potraviny, pikantní a slané jídlo. Ve stravě chybí různé vitamíny. Negativní vliv na sliznici použití kávy, alkoholu a sycených nápojů.
 • Léky, jako jsou nesteroidní protizánětlivé léky, které někteří pacienti potřebují mít velmi dlouhou dobu.
 • Stres. Výsledkem konstantního přepětí je porušení funkcí autonomní NA. S touto patologií je zvýšen nerv nervu vagus. Současně jsou cévy, které obklopují žaludek, spazovány. Normální výživa tkání je narušena, potřebné stopové prvky a vitamíny nejsou dodávány, po kterých začíná poškození povrchové sliznice.

Terapie

V případě ulcerózní patologie není samo léčba v žádném případě nemožné, protože patologie je pro organismus velmi nebezpečná. Proto je při diagnóze onemocnění pro pacienta okamžitě stanovena léčba při hospitalizaci. Zákaz léčení vředů doma je spojen s přechodem na akutní formu, protože v této fázi je obvykle určeno onemocnění.

V nemocnici pacient okamžitě určí pořadí léčby vředové choroby, jejíž cílem je obnovení poškozené oblasti. Pro úplné uzdravení potřebuje pacient kompletní emocionální a fyzický klid.

Léčba žaludečních vředů zahrnuje následující skupiny léčiv:

 • Léky proti sekreci;
 • Antacida.
 • Léky, které zahrnují vizmut;
 • Prokinetika;
 • Antibiotika, stejně jako antiprotozoální léky;
 • Vitamíny.

Při výběru léčebného postupu pro vředy je třeba zvážit působení jednotlivých léků. Některé z nich kombinují schopnost neutralizovat kyselost žaludku a tvoří ochrannou vrstvu. Díky tomu můžete ušetřit peníze a minimalizovat škodlivé účinky jednotlivých komponent na celé tělo.

Léčebný režim

Odborníci mají tendenci vinu za výskyt peptického vředového onemocnění duodenálních zón bakterií. Léčba by proto měla být založena na eliminaci patogenní mikroflóry v dutině žaludku. Pro tento účel se používá několik typů ošetření.

Trojitá terapie

Léčba onemocnění začíná trojkomponentní terapií. Zničení infekce v žaludeční dutině je dosaženo u 80% pacientů. V tomto případě se vedlejší účinky objevují u méně než 5% pacientů. Trvání léku na vřed je během 7-14 dnů. V případě neúčinnosti zvolené terapie jsou léky nahrazeny jinými typy nebo je předepsána quadraterapie.

Tříkomponentní schéma pro vředovou chorobu (I varianta):

 • Přípravky bismutu obsahující 120 mg de-nolu;
 • Tinidazol může být také nahrazen metronidazolem. Vezměte 250 mg;
 • Tetracyklin. Denní dávka by neměla být větší než 0,5 g.

Tříkomponentní terapie (možnost II):

 • Kombinované použití omeprazolu (20 mg, synonymum pro Omez), Metronidazolu (0,4 g třikrát denně) a klaritromycinu (250 mg dvakrát denně);
 • Pantoprazol (40 mg) v kombinaci s amoxicilinem - 1 g dvakrát denně. Klarithromycin dvakrát denně.

Quadroterapie

Také tato léčba vředů se také nazývá čtyřkomponentní a je léčbou další druhé linie. Quadroterapie je považována za účinnější metodu než trojitá terapie. Nicméně, odborníci nedoporučují používat okamžitě. Vzhledem k tomu, že bakterie jsou vysoce odolné vůči různým lékům, je třeba vřed léčit prvním schématem. A pouze v případě, že tato terapie nepřinesla výsledky, jděte do druhé.

Schéma quadroterapie zahrnuje takové léky jako De-nol, H2-blokátory nebo blokátory protonové pumpy, několik typů antibiotik a antibakteriálních látek. Vyhodnocení přijaté léčby se provádí několika diagnostickými metodami nejdříve za 4-5-6 týdnů.

Pro léčbu gastritidy a vředů naši čtenáři úspěšně použili klášterní čaj. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Vlastnosti hlavních typů léčiv

Činidlo obsahující bismut

Hlavní složkou De-nolu je tri-draselný dicitrát bismutu, pomocí kterého je možné dosáhnout účinného ošetření vředů dvanáctníkové zóny. De-nol má schopnost vytvořit na poškozeném místě ochranný povlak, který pomáhá obnovit buňky žaludku a vředy se hojí rychleji. Působení De-nolu je dosaženo tím, že pojivové vlastnosti bismutu vysrážejí proteinové sloučeniny vytvořením s nimi chelátových sloučenin, které tvoří ochranný film. Zvláštností De-nola je schopnost vytvořit takový film pouze na poškozených místech.

Kromě ochranných funkcí má de-nol antibakteriální vlastnosti. Po požití jsou téměř úplně odstraněny škodlivé bakterie. Takové tablety pro žaludeční vředy účinně inhibují enzymatickou aktivitu patogenní mikroflóry, která se stává hlavní příčinou její smrti. De-nol také zcela narušuje strukturu mikroorganismu, po kterém se ztrácí jeho schopnost adherovat.

Můžete si ji vzít jak dospělí, tak děti. Dávkování však určuje pouze ošetřující lékař a závisí zcela na vlastnostech průběhu onemocnění.

Lék musí být obvykle užíván čtyřikrát denně, 1 tableta. Existuje také alternativní režim, ve kterém je užívání přípravku De-nol povoleno dvakrát denně, ale dávka jedné dávky je 2 tablety.

Název léků, které tento lék nahrazují:

Omez je členem skupiny inhibitorů protonové pumpy. Druhým názvem tohoto léku je omeprazol. Omez poté, co recepce začne jednat okamžitě. Po 60 minutách Omez inhibuje stimulovanou kyselinu chlorovodíkovou v důsledku působení na různé enzymy žaludeční šťávy. Omez pracuje 24 hodin.

Omez ovlivňuje denní i noční produkci kyseliny chlorovodíkové. Úplný terapeutický účinek může být pozorován po 4 dnech, přičemž doba trvání bez užívání léku je pozorována další 3 dny. Pacienti trpící peptickou vředovou chorobou v gastroduodenální zóně omez pomáhají udržovat potřebnou úroveň kyselosti v dutině žaludku po dobu 17 hodin.

Přípravek Omez můžete užívat pouze jednou denně a pít tobolku s malým množstvím vody. Žvýkat a zveřejnit to nemůže, protože lék okamžitě ztratí své vlastnosti. Není povoleno užívat přípravek Omez dětem a těhotným ženám.

Lék lze nahradit Romesekom, Zerotsidom, Otsidom, Helicid.

Blokátory H2-histaminového receptoru

Tyto léky přispívají k inhibici funkce tvorby kyseliny chlorovodíkové a trávicího enzymu pepsinu. Famotidin a ranitidin jsou považovány za nejúčinnější. Díky svým vlastnostem vzniká příznivé prostředí pro působení antibiotik, které eliminují patogeny. Můžete si je vzít před jídlem i po jídle. Terapeutický účinek léčiva není snížen.

M1-cholinolytika

Tato skupina je určena ke snížení tónu žaludečních svalů, snížení sekrece kyseliny chlorovodíkové a trávicího enzymu pepsinu. Pro léčbu se obvykle používá takový lék jako Pirenzepin. Jako nezávislý nástroj při léčbě vředů se však nepoužívá.

Antibiotika a antiprotozoální léčiva

Tato skupina je určena k potlačení takových bakterií jako Helicobacter Pylori. Obsahuje přírodní nebo polosyntetické složky, které účinně potlačují jakékoliv živé buňky. Při léčbě vředů používejte:

 • Amoxicilin;
 • Klarithromycin;
 • Metronidazol;
 • Tinidazol;
 • Tetracyklin.

Přečtěte si více v článku...

Prokinetika

Podobná skupina při léčbě takové patologie se používá pouze jako pomůcka. Po požití se eliminuje žaludeční těžkost, nevolnost, pálení žáhy a rychlá sytost. Podobného účinku se dosahuje zlepšením motility žaludku. Specialista může jmenovat:

Antacidní léky

V závislosti na fázi patologie a jejím průběhu mohou být pro léčbu použity antacidní přípravky. Obvykle se používají symptomaticky, protože rychle a rychle eliminují bolest, pálení žáhy a také neutralizují kyselinu v žaludeční dutině svými adstringentními a adsorpčními vlastnostmi.

Antacida nemůžete užívat déle než 2 týdny, protože mohou způsobit nežádoucí účinky. Nepoužívají se jako primární prostředek pro léčbu, protože tyto léky nemají účinek hojení ran.

K neutralizaci kyselosti lze použít následující látky:

Vitamíny

Kromě uvedených léků jsou potřebné vitamíny pro rychlé zotavení poškozené oblasti gastroduodenální zóny. Rovněž zabraňují zjizvení vředů, komplikacím a zhoršení. Za tímto účelem jmenoval gastroenterolog:

 • Vitamin A.
 • Vitamin E;
 • Vitamín C;
 • Vitamín B6;
 • Vitamin B9 (kyselina listová).

Kurz vitamínů se provádí měsíc. Pokud je to nutné, může být opakován během několika měsíců. Kromě vitaminových skupin musí obsahovat stopové prvky, jako je selen, zinek, vizmut, hořčík. Tyto látky jsou obsaženy ve vzorci Undevit, Complivite a Stress.

Přezkoumání bolesti žaludku

Téměř každý zná takové nepříjemné symptomy jako bolest v žaludku. Může vzniknout z zcela odlišných důvodů a mít odlišný charakter. V každém případě však nepohodlí v horní části břicha zasahuje do obvyklého způsobu života člověka a snažíme se ho rychleji eliminovat. Za tímto účelem má každý v arzenálu své vlastní prostředky. Někdo dává přednost horizontální poloze, kdykoli je to možné, někdo dělá osvědčenou bylinu, ale většina z nás si dnes vybírá tablety pro bolesti žaludku. Takový moderní farmaceutický trh nabízí mnoho, a co je nejdůležitější, v jakých situacích pomáhají nástroje. Proto, pokud pokaždé, když se divíte, co pilulky pít, pokud váš žaludek bolí, bude tento článek užitečné pro vás.

Všechny léky musí samozřejmě předepisovat lékař, i když jsou vydávány v lékárnách bez lékařského předpisu.

Když je samoléčba nepřijatelná?

V některých případech je nutná naléhavá odborná konzultace. Patří mezi ně:

 • tělesná teplota stoupá nad 38,5 stupně a žaludek bolí;
 • břišní stěna je křečovitá a napjatá, dotýká se ji akutní bolest;
 • na pozadí bolesti v žaludku dochází k retenci tekutin v těle (bez močení)
 • Všimli jste si, že v moči, zvracení nebo výkalech je směs krve. Ten může být černý;
 • Těžká bolest žaludku začala po jakémkoli zranění;

Pamatujte si, že před příchodem "ambulance" nemůže brát žádné léky, včetně léků proti bolesti. Nejezte jídlo nebo vodu. Nemůžete zahřát bolavý žaludek. Mělo by být v horizontální poloze, na něj by bylo možné aplikovat studenou tepelnou podložku.

Kdy se používají pilulky?

To může bolet žaludek z úplně jiných důvodů. A zacházení s těmito podmínkami bude odlišné. Hlavní příčiny bolesti v horní části břicha jsou následující:

 • Chronická onemocnění samotného žaludku (gastritida, vřed, gastroduodenitida atd.);
 • Současné problémy jiných zažívacích orgánů (pankreatitida, hepatitida, biliární dyskineze, duodenální vřed atd.);
 • Infekční léze trávicího traktu (virová nebo bakteriální);
 • Stresové situace pro člověka;
 • Nesprávná strava, jíst mastné, kořeněné, slané, uzené jídlo. Nadměrný příjem alkoholu. Použití v potravinářsky zkažených produktech.
 • Použití řady léků, které porušují zažívací trakt.

Léky na bolest žaludku jsou rozděleny do hlavních kategorií v závislosti na příčinách bolesti:

 • Antacida (antacida) - Renny, Gaviscon, Gastal, Fosfalyugel, atd.;
 • Přípravky blokující protonovou pumpu - Omeprazol, Omez, Pariet, atd.
 • Antispasmodika - Trimedat, No-shpa, Spazmalgon a další.
 • Analgetika - Analgin, Nurofen, Ketorol, atd.
 • Astringents - De-nol et al.;
 • Absorbenty - Enterosgel;
 • Gastroprotektory - Venter, Pancreatinin, Festal, Mezim;
 • Kombinovaná léčiva - Maalox, Almagel, Gastracid, atd.

Léčebné režimy

V lékařské praxi existují dva hlavní režimy těchto léčiv. Lék na pálení žáhy a bolest v žaludku lze aplikovat buď ve vzestupném nebo sestupném systému.

Když první lék na bolest žaludku začíná nejnižší možnou dávkou, postupně se zvyšuje k dosažení stabilního terapeutického účinku.

Podle druhého schématu byste měli začít s maximální dávkou, abyste zmírnili nepříjemné symptomy. Pak ji postupně snižujte a nechávejte ji v objemech, které podporují zdravý stav trávicího systému.

Forma uvolňování léčiva

Léky na bolest žaludku jsou vyráběny výrobci v různých formách. Nejčastěji se jedná o potažené tablety. V obtížných situacích mohou existovat také suspenze nebo roztoky pro intramuskulární nebo intravenózní podání.

Výběr léku na bolest v žaludku se provádí v závislosti na diagnóze.

Drug Review

Pokud máte otázku - které pilulky potřebujete pít, pokud váš žaludek bolí, pak doma musíte být odrazeni povahou bolesti.

Mezi hlavní léky, které zmírňují bolest žaludku, patří:

Antacida

Nejčastěji žaludek bolí kvůli nesprávné výživě a zvýšené kyselosti jeho šťávy. Zároveň je bolest ostrá, křečovitá. Možná hoří v horní části břicha, křečí, pálení žáhy. V takových případech jsou antacidní prostředky velmi dobře odstraněny.

Antacida. Neutralizuje přebytečnou kyselinu chlorovodíkovou žaludeční šťávy a snižuje její kyselost. To může být opilý po použití těžké jídlo, pálení žáhy a pálení v žaludku.

Průměrná cena balení 20 tablet je 270 rublů.

Kontraindikace bude porušením ledvin a individuální intolerancí.

Kombinovaná antacida. Můžete si vzít s ostrými žaludečními křečemi, má tendenci otupit bolest v horní části břicha, kvůli neutralizaci přebytečné kyseliny chlorovodíkové.

Kontraindikován u poruch ledvin a Alzheimerovy choroby.

Průměrná cena - suspenze 170 ml, - 220 rublů.

Antacida, snižující zvýšenou kyselost žaludeční šťávy. Můžete jíst určité množství finančních prostředků na bolest v žaludku řezací povahy, doprovázené pálením žáhy.

Kontraindikováno při poruše funkce ledvin.

Průměrná cena léku na trhu je 200 rublů za 6 dávek sáčků.

Inhibitory protonové pumpy

Tyto léky chrání žaludeční stěny před tvorbou vředů a erozí. Vzhledem ke snížení výkonu kyseliny chlorovodíkové ve stěnách žaludku. Pokud máte diagnózu "žaludečního nebo dvanáctníkového vředu", můžete vám pomoci odstranit nepříjemné příznaky:

Inhibitor protonové pumpy, činidlo proti vředům. Výrazně blokuje tvorbu kyseliny chlorovodíkové v žaludeční šťávě.

Kontraindikován u dětí.

Průměrná cena za 28 tablet je 100 rublů.

Kombinovaný protivředový, protizánětlivý lék. Denol obsahuje látky s antibakteriální účinností proti Helicobacter pylori. Vytváří ochranný film na povrchu žaludku a chrání jej před destruktivním působením kyseliny chlorovodíkové a nezdravé potraviny.

Kontraindikován u osob trpících onemocněním ledvin.

Průměrná cena za balení 56 tablet je 600 rublů.

Léky proti bolesti

Obvyklé nás nesteroidní protizánětlivé léky ne vždy zastaví bolest v žaludku, ale v některých případech může pomoci. Patří mezi ně:

Nesteroidní protizánětlivé analgetikum. Účinný lék na akutní bolest.

Opatrnosti je třeba věnovat osobám trpícím peptickým vředem a gastritidou. Průměrná cena za balení 20 tablet je 40 rublů.

Protizánětlivý nesteroidní, účinný lék proti bolesti. Odstraňuje dobře jakýkoliv křečový záchvat v žaludku.

Kontraindikováno u ulcerózních lézí stěn žaludku a gastritidy.

Průměrná maloobchodní cena za balení 20 tablet je 150 rublů.

Enzymové přípravky

Pomáhají trávit a vstřebávat potraviny lépe. Je známo, že mohou být užívány s těžkostí v žaludku po vydatném jídle, s přejídáním, se spotřebou nezdravých potravin.

Lék na trávicí enzymy. Kompenzuje nedostatečnou enzymatickou funkci slinivky břišní. Indikace pro použití jsou těžkosti v žaludku po jídle, přejídání, tažení lalůčků v horní části břicha uprostřed a v levé hypochondrium.

Průměrná cena balení 20 tablet je 90 rublů.

Kontraindikován při akutních nebo chronických zánětlivých procesech pankreatu.

Přípravek obsahující enzymy žaludeční šťávy a slinivky břišní. Pomáhá trávení při těžkém zatížení a nezdravé stravě.

Kontraindikován při akutním nebo chronickém zánětu slinivky břišní.

Průměrná maloobchodní cena balení 25 tablet je 25 rublů.

Příprava enzymu. Obsahuje účinné látky pankreatu a jaterní enzymy. Pomáhá nejlepšímu zažívání a asimilaci potravin.

Lék by neměl být užíván pro osoby trpící chorobami jater a slinivky břišní.

Průměrná cena na trhu pro balení 20 ks. - 160 rublů.

Absorbenty

Vhodné pro otravu nestandardních potravin.

Sorbent. Aplikujte doma, když žaludek bolí s otravou.

Trubice pasty 225 g stojí v průměru 400 rublů.

Nemůžete si to střevní atony.

Analogy: lakto filtr, aktivní uhlí, bílé uhlí.

Pokud pociťujete nepříjemné pocity v žaludku, můžete doma odstranit některý z následujících prostředků k odstranění symptomů.

Použití během těhotenství

Většina léků, které jsou vhodné pro bolest žaludku, je kontraindikována u těhotných žen. Výjimkou jsou antacida. Seznam posledních velkých, mohou být použity k léčbě pálení žáhy a bolesti žaludku doma, a to i pro těhotné ženy.

Když má těhotná žena bolesti žaludku, tablety Maalox budou nejlepším lékem. Je to bezpečné pro dítě a dobře zbavuje všech nepříjemných symptomů. Maalox díky své kombinované povaze jemně působí na stěny žaludku. Zvýšená kyselost žaludeční šťávy, charakteristická pro tento konkrétní stav, je snížena. Maalox je schválen pro použití a během kojení.

Rovněž dobře blokuje nepříjemné symptomy v žaludku u žen během těhotenství almagel. Nemělo by to ale trvat déle než 5-6 dní v řadě.

Předávkování drogami, co dělat?

Pokud jste omylem vzali velkou dávku drogy, vyvstává otázka - co je třeba přijmout, aby se odstranily následky?

Za prvé, je nutné vysledovat množství předávkování. Pokud je to skvělé, je lepší okamžitě vyhledat pomoc od specialistů.

Pokud předávkování není významné, pak byste měli vědět, že musíte pít více čisté vody.

Prevence bolesti žaludku s léky

Hlavní prevencí žaludečních problémů je samozřejmě konzumace správné a zdravé výživy v požadovaných množstvích bez výrazných intervalů mezi jídly.

Podle statistik však dnes více než 70% dospělé populace v zemi trpí chronickým onemocněním trávicího traktu. V takových případech se často neobejde bez prevence drog. Obvykle spočívá buď v neustálém používání podpůrných léků, nebo systematicky - pro zmírnění nepohodlí.

Dnes farmaceutický trh nabízí velký výběr léků ke zmírnění příznaků bolesti v žaludku. Mají odlišný charakter působení a jsou používány pro různá onemocnění trávicího traktu.

Koupit drogy, léky a čínskou medicínu

Účel:

Balení: 30 sáčků / 1 balení x 3g

Lék je určen k úpravě práce jaterních a gastrických meridiánů (kit.med.).

Účel:

Balení: 30 tobolek

Zabraňuje vypadávání vlasů a šedivění a také vrací barvu šedivým vlasům; předchází a léčí alopecii; účinné při vypadávání vlasů po vážném onemocnění a porodu, zabraňuje řídnutí a křehkým vlasům.

Účel:

Balení: 60 tablet

Lék snižuje svědění během vitiliga, podporuje detoxifikaci krve, zlepšuje krevní mikrocirkulaci v oblastech bílých kožních skvrn, obnovuje poškozené epidermální buňky a zlepšuje fotosenzitivitu kůže.

Účel:

Balení: 9 sáčků po 5 g

Odstraňuje teplo, odstraňuje toxiny. Používá se pro nachlazení, teplo, vysokou horečku, kašel, bolest v krku.

Účel:

Balení: 200 tobolek

Číňané sami říkají Lingzhi houby (Reishi) - "Houba nesmrtelnosti" a dokonce "Elixír věčné mládeže". Po několik století byla tato rostlina používána Číňany k léčbě nádorů v různých fázích. Polysacharidy obsažené v Reishi přispívají k produkci proteinového perforinu, který zase zastavuje dělení rakovinné buňky. Dochází k regresi nádorů (benigní a maligní). Nemocné buňky přestanou rozmnožovat se, jejich zásobování krví a zastavení výživy, nemoc ustupuje. Studie ukázaly, že stav pacientů se zlepšuje, kurzy chemoterapie a ozařování jsou mnohem snadněji snášeny, protože tělo dostane silný tlak bojovat s nemocí. Velké množství živin zvyšuje protinádorovou odolnost organismu.
V současné době je tato unikátní houba dobře studována. Jako výsledek studií byly prokázány antivirové, imunoregulační, hypoglykemické, hepatoprotektivní, antialergenní, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Vysoce účinný při léčbě plicních onemocnění a onemocnění kardiovaskulárního systému.

Léčba žaludku v Číně: výsledek překvapí

Holistický přístup čínské medicíny k léčbě onemocnění žaludku přináší vždy pozitivní výsledky. Staleté zkušenosti v kombinaci s nejnovějšími úspěchy gastroenterologie.

Studie ukazují, že zaměření čínských lékařů na akupunkturu a bylinky, s přihlédnutím k dalším aspektům léčby, pomáhá překonat gastritidu, žaludeční vředy a dokonce rakovinu.

Velký význam na klinikách středního království je spojen s organizací řádného trávení pacientů kultivací mikroskopických kolonií prospěšných bakterií. Jejich příznivé účinky se týkají celého gastrointestinálního traktu.

Léky z Číny na rakovinu žaludku

Čínské léky mají výrazný protinádorový účinek v důsledku inhibice růstu a reprodukce maligních buněk. Kromě toho je zaznamenán imunomodulační účinek. Ochranné schopnosti těla se zvyšují, aktivují se všechny vnitřní zdroje.

Od starověku Číňané studovali způsoby, jak mobilizovat skryté, rezervní síly těla. Dospěli k závěru, že jádrem procesu hojení je držení energie Qi a správné rovnováhy mezi Yinem a Yangem (ženským a mužským) v těle a vesmíru.

Začátek výroby energie je rozhodující pro výrobu léčiv přírodního původu. Pro různá místa nádoru existuje lék, který byl vytvořen s ohledem na principy orientální medicíny.

Bylinné léky z Číny pro rakovinu žaludku jsou úspěšně kombinovány s chirurgií, chemoterapií a radiační terapií při léčbě rakoviny. Zrychlují proces regenerace těla, podporují hojení povrchů ran. Vedlejší účinky a komplikace ze západních léčebných metod jsou doslova blokovány.

Zvláště důležité je snížení závažnosti bolesti. Kvalita života pacientů i v pozdějších stadiích karcinomu žaludku se díky tradiční čínské medicíně zlepšuje.

Léky na rakovinu žaludku by neměly být užívány samostatně. Léky a dávkování předepisuje pouze lékař, který se zaměřuje na jednotlivé charakteristiky pacienta a diagnostické ukazatele. Nezapomeňte vzít v úvahu fázi patologického procesu a souvisejících onemocnění.

V Rusku je poměrně obtížné koupit čínské pilulky na rakovinu, protože většina z nich není v naší zemi registrována.

Čínská léčba žaludku se neustále zlepšuje.

Kromě akupunktury a léčby žaludku bylinami, které již dlouho uznávají WHO, čínští lékaři úspěšně aplikují kauterizaci. Tato terapeutická metoda ve stádiích léčby žaludku v Číně vyžaduje od lékaře dobrou znalost akupunkturních bodů a rysů vnitřních zón, které je třeba ovlivnit. Na vybranou oblast těla se aplikuje zářící stonek pelyňku nebo jiné léčivé byliny. Také se používají speciální kužely.

Léčba žaludku v Číně kauterizací je účinná, pokud je diagnostikována:

 • gastritida (včetně atrofické),
 • eroze žaludku
 • gastroduodenitida,
 • žaludeční vřed,
 • gastrointestinální krvácení,
 • novotvary
 • gastroezofageální reflux.

Předpokladem je integrovaný přístup využívající jiné prostředky (medikace, fyzioterapie atd.).

Teorie TCM, která je obtížná pro zástupce západní kultury, naznačuje, že slezina hraje klíčovou roli při zlepšování žaludku. Když Qi nedostatek ve slezině (Yin), to stane se příliš mokré, který nepříznivě ovlivní žaludek (Yang). Přitom dochází k narušení přeměny a transportu prospěšných látek a odstranění škodlivých metabolitů z těla. V žaludku převládá stav ohně, který způsobuje rozvoj nemocí. Proto, když se léčí žaludek v Číně, slezina je nutně zhojená.

Moderní metody diagnostiky a léčby onemocnění žaludku v Číně

Pro gastritidu je základní diagnostickou metodou endoskopická. Pacient musí dodržovat dietu a po jídle bere léky.

Léčba peptického vředu a zejména jeho komplikací (perforace, penetrace, pylorická stenóza) často vyžaduje chirurgický zákrok. Laboratorní testy mohou prokázat přítomnost krve ve výkalech, leukocytózu, nízký hemoglobin. Čínští chirurgové používají inovativní techniky a minimálně invazivní techniky. Při léčbě perforovaných vředů je výhodná laparoskopie.

Když se vřed šíří do tkáně obklopující žaludek, digitální rentgen pomáhá diagnostikovat.

Gastrické novotvary jsou eliminovány pomocí celkové (úplné) a subtotální (částečné) resekce. Mezi hlavní diagnostické metody této patologie v Číně patří:

 • biopsie
 • ultrazvuk,
 • počítačová tomografie
 • zobrazování magnetickou rezonancí,
 • pozitronová emisní tomografie.

Léčba žaludku v Číně s onkologií je doplněna radiační terapií, použitím nejnovější generace chemoterapeutických léčiv.

Výhody Číny

Nemoci trávicího ústrojí a nemoci žaludku z pohledu čínského lékaře a TCM

(Noviny "Myšlenky a zdraví" № 30)

Žaludek musí být chráněn - naše zdraví a pohoda do značné míry závisí na práci tohoto orgánu. Dokonce i jednoduchá malátnost se může vyvinout do prodloužené nemoci, když je postižen žaludek. Jaký příznak vás trápí nějakým onemocněním, dokonce i mírným chladem? Nedostatek chuti k jídlu, nevolnost. Žaludek má vždy první ránu - to je naše pokročilá obranná linie.

Kontejner s jídlem a léky

"Ne časný žaludek čchi" - je předpis tradiční čínské medicíny (TCM) je podobný principu evropských lékařů "Neubližuj." Protože starověké pravidlo může být vykládáno takto: za žádných okolností neoslabujte sílu (qi) žaludku - nádoby nejen pro potraviny, ale také léky. Při předepisování léku pacientovi se čínský lékař neúnavně stará o žaludek. Složení receptů TCM - a to je nutně komplex složek - vždy obsahuje složky, které chrání stěny žaludku před možnými toxickými účinky. Užívání těchto bylinných čajů, pacient nemusí mít strach z "dyspeptických poruch" - nevolnost, zvracení a další "kouzla", které se objevují v anotacích evropských léků jako "vedlejší účinky".

Připomeňme si, jak procesy trávení v našem těle. Za prvé, každý kus jídla musí být 36 krát žvýkán - to je jednoduché pravidlo, které známe z dětství. A je to docela rozumné - koneckonců, „jíst“ špatně žvýkané jídlo bude mít dlouho trpící žaludek. Pak se jídlo vstřebává a jde do sleziny ("Číňan"), která ho přemění na jemně rozptýlenou živnou látku a transportuje tělem.

Je známo, že slezina (v chápání TCM je celý zažívací systém) pracuje se žaludkem „v antifáze“: síla (qi) sleziny směřuje nahoru a žaludek qi - dolů. Proto slezina zvedne živiny do hlavy, zatímco žaludek naopak snižuje veškerý "blátivý" - odpad. Tím uvolňuje prostor nad, především v mozku, pro čisté tekutiny a živiny, které slezina zvyšuje. Tak to by mělo být normální, ale... Ukazuje se, že qi žaludku může "zastavit" a dokonce "jít" v opačném směru, to znamená jít nahoru.

Žaludek je zraněn a žádá o pomoc.

Prázdnota qi žaludku. Jak se cítíme, když je snížena funkce žaludku, zastaví qi? Zpočátku se chuť k jídlu zhorší, a pak se chuť k jídlu zmizí, pak se objeví otok a bolest břicha. A pokud, Bože, brání, žaludek qi začne pohybovat nahoru, bude doprovázena škytavkami, řevem, nevolností, možná zvracením. Onemocnění, které vzniklo na tomto pozadí, i když není těžké, je léčeno s velkými obtížemi.

Příznaky popsané výše, a co je nejdůležitější, pocit "zákal" v hlavě (žaludek přestal snižovat "zakalený" dolů) - to je obraz zraněného žaludku qi. Nezáleží na tom, který z škodlivých faktorů dal podnět. V TCM se tyto symptomy nazývají "prázdnotou žaludku qi". Jednoduše řečeno, je to pomalý, slabý žaludek.

Stres a léky, přejídání („stagnace jídla“), alkohol a nekvalitní potraviny (otrava) mohou být pozoruhodnými faktory. Kromě toho může být žaludek oslaben dlouhodobým chronickým onemocněním nebo chronickou únavou. Mechanismus je poměrně jednoduchý... Jak je známo, slezina, nejbližší spojenec žaludku, ovládá svaly, jejich výživu. Vzhledem k chronické únavě, svaly nemají čas jíst a zotavit se. Včetně svalových stěn žaludku. Jíst v noci, a proto také poskytujeme službu pro trávicí systém. Pamatujte: "Jíst snídani sami, a dát večeři nepříteli." Proč?

Žaludek "jde do postele" v 7 hodin večer - to je doba minimální aktivity jeho poledníku. Maximální aktivita meridiánu žaludku se projevuje v 7–9 ráno. Vše, co se v noci snědlo, spadá do "spícího" žaludku. Namísto procesů štěpení a vstřebávání budou přirozené procesy rozkladu, kvašení a hnilob. A ráno, když se žaludek „probudí“, nebude čas na snídani... Není tam žádná řeč o chuti k jídlu. Navíc žaludek může zapnout nejjednodušší mechanismus ochrany - nevolnost. Pokud jste na zvracení, ujistěte se, že Váš žaludek žádá o pomoc.

Jak mu pomoci? Nepřehánějte, nejezte v noci. Chůze, procházky na čerstvém vzduchu během dne posilují slezinu a pomáhají trávit potravu žaludku. „Pokud po jídle projdete sto kroků, budete žít devadesát devět let,“ říká čínská moudrost.

Žaludek qi stasis, tzv. Jiný syndrom TCM. Další název - „hromadění potravy v žaludku“ - mluví sám za sebe. Vyskytuje se s nesprávnou dietou, ostrým přejídáním nebo konzumací "těžkých" potravin. Tento stav je doprovázen pocitem plnosti, přetečení a pak bolestí v epigastrické oblasti - „pod lžící. Žádná chuť k jídlu. Pokud je připojen řas, pálení žáhy, zvracení, jedná se o známky abnormálního zvýšení qi žaludku. Tuková vrstva na jazyku, připomínající tuk, je opravdovým společníkem hromadění potravy v žaludku.

Příroda netoleruje "prázdnotu..."

Každý z našich vnitřních orgánů působí jak na organismus jako celek (funkce Jangových orgánů), tak na sebe (funkce Yin). Řekni, když žaludek produkuje žaludeční šťávu, bez které je proces trávení nemožný, je práce pro dobro těla, to znamená funkce jangu. A když produkuje mukoid - základ žaludeční sliznice - to je už práce pro sebe, yin funkce žaludku. V případě poruchy některé z funkcí se vyskytnou odpovídající gastrointestinální onemocnění - syndromy.

Sliznice (jin) lemuje vnitřní povrch žaludku. Hraje roli "nelepícího" povlaku - chrání žaludek před působením kyseliny chlorovodíkové obsažené v žaludeční šťávě. Pokud se žaludeční sliznice ztenčí nebo, horší, zmizí, následky mohou být velmi vážné: přinejmenším žaludeční onemocnění, jako je atrofická gastritida nebo eroze žaludku. Aby se tomu zabránilo, člověk potřebuje neustálou hydrataci - tekuté jídlo, zejména pokud je již atrofická gastritida. U TČM se toto onemocnění nazývá „suchost žaludku“ nebo „syndrom prázdného žaludku yin“ - ale to není o nic jednodušší... Protože důsledky prázdnosti žaludku jin, pokud tomu není věnována pozornost, se mohou stát erozivní gastritidou a dokonce rakovinou. Naše matka nás v dětství varovala: nic nejezte suché!

Co může člověk cítit, když je jeho žaludek zraněn? Nepohodlí v žaludku, pálení a bolest v epigastrické oblasti, neustálý hlad, sucho v ústech a krku. Možné škytavka, nutkání zvracet ("suché zvracení"), suchá stolice, a proto zácpa.

Poškození jinu žaludku může nastat například v důsledku dlouhodobých onemocnění s vysokou tělesnou teplotou - nemocí tepla. Ale my sami můžeme připravit půdu pro budoucí onemocnění gastrointestinálního traktu, pokud ho přežijeme konzumací hořkých, kořeněných, alkoholických, mastných masných pokrmů. Čas se postará o zbytek.

Obecně platí, že prázdnota ynu žaludku charakterizuje nejen stav sliznice samotného žaludku, ale také ochranné síly celého organismu. Pokud je yin žaludku normální, znamená to, že obrana těla je v normálním stavu. V jazyce TCM je takový člověk schopen „vytlačit nemoc z těla“, to znamená, rychle se zotavit. Žaludek tak může působit i jako ukazatel stavu imunity...

Spalování žaludku

Pokud jde o další funkci žaludku - jangu (produkce žaludeční šťávy, vylučování kyseliny chlorovodíkové), může dojít k poškození. Se zvýšenou sekrecí (a tedy kyselostí) se zvýší chuť k jídlu a zrychlí se trávení. Tam je pocit pálení, teplo v žaludku. Tito lidé - milovníci jídla a pití (lepší - něco studeného) - takže můžete "uhasit teplo" v horní části břicha. Charakteristickým rysem tohoto stavu - nepříjemný zápach z úst. Kupující nacpaných žvýkaček, ústní voda pro lidi s bolestmi žaludku. Podmínka tohoto stavu u TČM se nazývá syndrom „žaludeční teplo“ (nebo „spalování ohně žaludku“).

Pro milovníky alkoholu, kořeněného, ​​mastného masa, koření a česneku je snadné získat takové žaludeční onemocnění. A pokud si takový životní styl doplníte emocemi...

Léčba gastrointestinálního traktu v čínské tradiční medicíně

Léčba gastrointestinálního traktu v čínské tradiční medicíně je založena na užívání léků rostlinného a živočišného původu.

Diagnostika onemocnění gastrointestinálního traktu

Čínská medicína kombinuje řadu onemocnění gastrointestinálního traktu.

Diagnostika onemocnění gastrointestinálního traktu

Gastrická onemocnění jsou diagnostikována v závislosti na:

 • přítomnost nebo nepřítomnost zvracení,
 • podmínky chuti k jídlu
 • charakter stolice.

Léčba gastrointestinálního traktu

V souladu s diagnózou je zpracován léčebný plán pro gastrointestinální trakt.

Léčba gastrointestinálního traktu

 • při onemocněních žaludku, které nejsou doprovázeny zvracením, jsou předepsány pepř a hřebíček;
 • s zvracením - mandarinková slupka, melounová semena, listy thuja, malé dávky boraxu zředěné vodou, určitá dieta.

Ječmen a naklíčené fazole jsou široce používány ve vhodných dietách.

 • křičet
 • kozí mléko,
 • výtažky z vepřové játry,
 • hrušky vařené s cukrem a medem, loupané ze zrn a slupek
 • kořen divoké petrželky,
 • bílá hořčičná semena.

Používá se proti průjmu:

 • rýže vařená na hustotu lepidla,
 • odvar z hořce,
 • kardamom
 • kafr strom.

Léčba nemrtvých onemocnění

Nemoci způsobené červy zaujímají významné místo mezi patologickými jevy v zažívacích orgánech. Choroby červů v Číně byly velmi časté.

Od starověku čínská medicína rozlišuje mezi 9 druhy těchto parazitů jejich délkou, tvarem a místem, kde zakořenili. To bylo věřil, že červi jsou vždy v lidském těle, ale jestliže oni jsou “spící” a ne nebezpečný u zdravého člověka, pak s různými nepořádky oni okamžitě se stěhují do nějakého orgánu - žaludek, játra, plíce, dokonce pod kůží.

Antelmintika jsou předepisována ve formě velmi složitých formulací, jejichž arzenál je velmi velký.

Patří mezi ně:

 • rebarbora,
 • tamarindová buničina,
 • kůra granátového jablka,
 • česnek,
 • koprová semena,
 • aloe,
 • síranu železa v malých dávkách.

Aby se zabránilo červům, nedoporučuje se používat čerstvou zeleninu, zejména zelí.

Organoterapie

Existuje důvod se domnívat, že organoterapie, metoda, kterou naše věda přijala relativně nedávno, byla v Číně známa dříve než v mnoha jiných zemích.

Tato metoda je zvláště široce používána pro onemocnění břišních orgánů:

 • Při léčbě žloutenky, popsané dlouho před naší dobou, se doporučuje jak játra prasete, tak kozy jak v bujónu, tak v syrové formě.
 • V případě městnavého a zánětlivého onemocnění jater je směs extraktu z jater a žluči prasete (býka) považována za velmi účinný prostředek nápravy. Je indikováno, že tato tmavě zelená tekutina, nepříjemná chuť, rychle hojí řadu onemocnění jater.
 • Při léčbě nemocí břišních orgánů jsou vysoce ceněny žlučové kameny různých zvířat, zejména opic.

Studie symptomů a léčby gastrointestinálního traktu je zaznamenána v medicíně starověké Číny.

Při kopírování textu nezapomeňte umístit aktivní indexovaný odkaz na https://libtime.ru!

Léčba rakoviny žaludku v Číně

Je to nebezpečné onemocnění, které postihuje lidský gastrointestinální trakt a často vede k smrti. Například v roce 2008 na tyto nádory zemřelo 800 000 lidí. Proto léčba rakoviny žaludku v Číně hraje důležitou roli v systému zdravotní péče v zemi.

Důvody

Západní a východní experti se shodují na tom, že onkologická onemocnění vyplývají z mutace zdravých buněk - mění svou strukturu a začínají pracovat pro sebe.

Ale důvody, proč je buňka znovuzrozena, lékaři těchto dvou směrů vidí jinak.

Západní experti se domnívají, že mutace probíhá pod vlivem látek - karcinogenů. Mezi ně patří alkohol, kořeněné a uzené potraviny, kouření atd.

Specialisté v tradiční čínské medicíně jsou přesvědčeni, že důvodem je porušení všech metabolických procesů v těle. V těle je vše propojeno a porušení zcela jiného orgánu může vyvolat řetězec procesů, které povedou k onkologii žaludku.

Tento názor potvrzuje i skutečnost, že navzdory popularizaci zdravého stravování a vzdávání se špatných návyků počet pacientů roste.

Příznaky

Léčba rakoviny žaludku se provádí jak v raných stadiích onemocnění (pro které nejsou žádné výrazné symptomy), tak v pozdějších stadiích, kdy se taková klinika objeví:

 • rychlý úbytek hmotnosti (možná i několik měsíců),
 • averze k jídlu
 • potíže s polykáním (dysfagie)
 • abdominální diskomfort,
 • zvracení (možná s krevními nečistotami).

Pokud bude nádor metastázovat do sousedních orgánů, mohou být postiženy jiné orgány.

Většina klinik na světě nabízí operaci pro úplné nebo částečné odstranění žaludku. To vede k přísné celoživotní stravě, která se skládá z tekutých, snadno stravitelných potravin (bramborová kaše, obiloviny, atd.).

V naší nemocnici používáme techniky integrativní medicíny, které nám umožňují vyhnout se operaci. K rychlému zničení nádoru používáme chemoterapii a radioterapii.

Abychom se vyhnuli nežádoucím reakcím a prováděli prevenci opakujících se onkologických onemocnění, provádíme regeneraci těla metodami čínské tradiční medicíny. To vám umožní nastavit rovnováhu práce všech orgánů a systémů lidského těla.

Více informací o léčbě rakoviny žaludku v Číně naleznete na našich webových stránkách. Naši odborníci si ji přečtou a budou schopni odpovědět na všechny vaše dotazy.

Nemoci gastrointestinálního traktu

Ještě více a více gastrointestinálních onemocnění postihuje i mladší generaci. Špatná ekologie, stres, kouření, nadměrná konzumace alkoholických nápojů, nezdravá strava vede k gastritidě, vředům a mnoha dalším nepříjemným onemocněním.

Pokud nezjistíte chorobu včas a nezačnete její léčbu, může to vést k rozvoji onkologie a vyvolat výskyt onemocnění jiných orgánů v těle. Dnes čínská medicína úspěšně soutěží se západní medicínou v diagnostice a léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu. Léčba v Číně dostává velmi pozitivní hodnocení a stále více lidí se obrací k orientální medicíně.

Diagnostika nemocí v Číně

V čínských klinikách je diagnostika nemocí prováděna s pomocí moderního zdravotnického vybavení co nejbolestněji pro pacienta. Kromě obvyklých endoskopických postupů, a to gastroskopie a kolonoskopie, používají čínští experti techniky jako je endoskopický ultrazvuk a biopsie, které umožňují důkladnější vyšetření pacienta a včasnou detekci nádorových nádorů.

Jaké nemoci trávicího ústrojí se léčí v Číně?

Hlavní rozdíl mezi čínskou medicínou a západní medicínou spočívá v tom, že spolu s moderními metodami léčby se používají i tradiční čínské metody s tisíciletou historií. Speciální odvary, prášky, rostlinné sbírky úspěšně pomáhají překonat takové nemoci jako:

 • gastritida;
 • gastroduodenitis;
 • chronický zánět sliznice žaludku;
 • vřed;
 • kolitida;
 • nespecifická ulcerózní kolitida (UC);
 • hepatitida;
 • onemocnění jater;
 • cirhóza jater;
 • Crohnova choroba;

Kromě použití bylinné medicíny, pro léčbu onemocnění gastrointestinálního traktu za použití speciálních technik masáže, akupunktury, kauterizace, které v kombinaci poskytují pozitivní výsledky. Existují také případy, kdy je čínská medicína nezbytná během rehabilitační fáze po operaci a chemoterapii.

RUSKÉ VEŘEJNÉ CENTRUM NABÍZÍ POMOC VE VÝBĚRU KLINIKY

Gastrointestinální poruchy jsou účinně léčeny v několika nemocnicích v Dalian. Nabízíme Vám cestovní podporu a přesné informace o každé z těchto nemocnic. Koneckonců, na stránkách klinik je vše tak krásné a krásné. Díky neziskové struktuře máme možnost se s vámi podělit o pravdivé informace.

Kontaktujte nás a my vybereme pro Vás nejlepší kliniku, v závislosti na nemoci, stupni jejího vývoje a také na vašich osobních přáních. A nezapomeňte - volba je na vás, poskytujeme poradenství pouze na základě našich dlouholetých zkušeností.

kontaktujte konzultanta

Vlastnosti léčby gastrointestinálních onemocnění na čínských klinikách

Bolest břicha, abnormality střev, nadýmání, řev a ztráta chuti k jídlu jsou alarmující příznaky, které poukazují na nutnost gastrointestinálního vyšetření. Léčba nemocí trávicího traktu se provádí komplexně: kromě nejmodernějších evropských technik se aktivně využívají i metody tradiční čínské medicíny.

Vlastnosti a výhody léčby gastrointestinálních onemocnění v Číně

Gastroenterologická oddělení zdravotnických center v Číně jsou vybavena nejmodernějším vybavením, díky kterému je diagnóza co nejbolestnější a nejpřesnější.

Spolu se standardními postupy používají specialisté:

 1. Endoskopický ultrazvuk, určený k vyšetření trávicích orgánů. Dokáže detekovat zhoubné nádory i v raných stadiích.
 2. Kapslová endoskopie - vyšetření celého střeva pomocí video kapsle. Takový postup umožňuje získat přesné výsledky výzkumu.
 3. Retrográdní cholangiopancreatografie je jednou z nejnovějších diagnostických metod kombinujících endoskopii a fluoroskopické vyšetření. Cílem ERCP je identifikovat onemocnění pankreatu a žlučových cest.

Komplex pro obnovu trávicího systému

Náklady na gastrointestinální léčbu v Číně

Vřed a ulcerózní kolitida

Léčebný program se skládá z drogové terapie a tradiční čínské medicíny:

 • Antibiotika nebo v závažných případech hormonální přípravky se používají k odstranění zánětlivých procesů.
 • Pokud dojde ke krvácení, použije se kauterizace cév.
 • Průběh bylinné terapie, akupresury a akupunktury se volí individuálně pro každého pacienta s ohledem na stupeň onemocnění.

Bylinná medicína přispívá k regeneraci střevní sliznice, normalizaci rovnováhy imunitních a metabolických procesů. V důsledku toho zmizí nejen příznaky nemoci, ale také příčiny vzniku onemocnění. Zlepšuje se činnost orgánů gastrointestinálního traktu a nervového systému.

Cholecystitis

Pro diagnostiku onemocnění pomocí krevního testu, radiologického, laparoskopického a ultrazvukového vyšetření.

Moderní metody léčby, které splňují evropské normy, doplňují:

 • Bylinná medicína zaměřená na eliminaci zánětlivých procesů, vylučování strusek a toxinů, normalizaci žlučníku, rozpouštění a vylučování kamenů z těla.
 • Specialisté na akupunkturu provádějí sezení, během kterých jsou stimulovány bioaktivní body žlučníku, jater a nervového systému. Díky těmto postupům jsou zánětlivé procesy v těle zastaveny, zlepšuje se normální funkce orgánů, jsou odstraněny křeče žlučníku a bolestivé pocity.
 • Navíc lze použít ohnivou nebo pravidelnou masáž, vakuum a aurikuloterapii, škrábání.

Pankreatitida

Zdravotní část léčby spočívá v užívání léků, které zmírňují bolest a regulují tvorbu trávicích šťáv. Navíc může být předepsán cyklus antibiotik. Je nezbytné, aby pacient dodržoval speciálně navrženou dietu.

V závažných případech, které nelze upravit pomocí lékové terapie, se provádí chirurgický zákrok.

Dále použijte masáž, akupunkturu, bylinnou medicínu. Bujóny, bylinky a prášky pomáhají vyrovnat se se zánětlivými procesy a zahájit regenerační procesy v pankreatických tkáních.

Nadýmání

Příčina nadýmání může sloužit jako několik gastrointestinálních onemocnění: kolitida, pankreatitida, enteritida, dysbióza nebo enteritida. Tradiční metody léčby onemocnění zahrnují použití protizánětlivých a fytopreparací regulujících práci zažívacích orgánů. Bylinné přípravky obnovují normální střevní mikroflóru, čímž eliminují patogenní bakterie.

S pomocí akupresurních a akupunkturních sezení jsou regulovány nervové a trávicí systémy. Tento přístup umožňuje dosáhnout významného zlepšení stavu pacienta, protože příčina onemocnění je eliminována - onemocnění, které vyvolává zvýšenou tvorbu plynu ve střevě.

Žlučové onemocnění

Chirurgický zákrok k odstranění žlučníku je metoda používaná v západní medicíně. Není schopen odstranit příčinu nemoci a nezaručuje, že kameny nebudou znovu tvořeny.

Léčba žlučových kamenů v Číně je možná bez chirurgického zákroku - fytoterapie se používá k odstranění příčiny onemocnění. Užívání léků pomáhá čistit jaterní a žlučové cesty, normalizovat játra. Několik bylinných procedur zvládá i velké cholesterolové útvary v žlučníku.

Pro zvýšení účinnosti je předepsána bodová masáž. Komplexní léčba přináší pozitivní výsledky. Po ukončení kurzu nemusí být nutná operace.

Dysbakterióza

Léčivé byliny umožňují zbavit se nemoci bez léků, aniž by došlo k poškození těla a bez narušení rovnováhy střevní mikroflóry.

Léčebný program se skládá z příjmu protizánětlivých a antibakteriálních bylinných přípravků, z použití bylinných přípravků, které mají příznivý vliv na činnost gastrointestinálního traktu.

Dodatečný efekt - po skončení kurzu dochází k celkovému očištění těla: střevní sliznice, lymfatický systém, játra.

Gastritida

Po identifikaci onemocnění je pacientovi předepsána speciální dieta.

Jedním z důležitých bodů v programu léčby gastritidy je masáž, která stimuluje zlepšení lokálního krevního oběhu. Díky této proceduře se zvyšuje peristaltika, eliminuje se zvýšená tvorba plynu.

Akupunkturní terapie stimuluje bioaktivní body žaludku a reguluje jeho práci. Léčivé poplatky zmírňují zánět, stimulují obnovu žaludeční sliznice, regulují tvorbu žaludeční šťávy.

Léčebný program také zahrnuje obnovení emocionální rovnováhy, protože stres je jednou z příčin gastritidy.

Zácpa

Léčba zácpy se provádí podle individuálního programu. Za prvé, lékaři určují příčinu onemocnění.

Průběh léčby může zahrnovat:

 • zahřívání;
 • bederní masáž;
 • fyto a vakuová terapie;
 • akupresura;
 • akupunktura;
 • dieta

Výsledkem je obnovení trávicího systému a normalizace stolice.

Pálení žáhy

Pro léčbu pálení žáhy v čínských klinikách používejte:

 • Qigong - speciální cvičení určená k uvolnění napětí;
 • akupunkturní terapie;
 • příjem léčivých bylin.

Jiné nemoci

Díky unikátním metodám léčby jsou čínští specialisté schopni zvládnout onemocnění jater a ledvin, hemoroidy bez chirurgického zákroku.

Nejnovější diagnostické zařízení, kombinace západních a východních přístupů, pomáhá určit přesnou příčinu onemocnění, sestavit léčebný program a úspěšně se vyrovnat s jakýmikoli chorobami gastrointestinálního traktu.

Hodnota chuti v čínské medicíně

Zpočátku byly všechny látky v čínské medicíně rozděleny do pěti příchutí: kořeněná, sladká, kyselá, hořká, slaná. Kromě toho byly zdůrazněny i svíravé a nevýrazné. Každá chuť má určitý účinek na lidské tělo.

Postupem času se tento koncept stal podmíněným a chuť látky, která se cítí v ústní dutině, nemusí vždy odpovídat „chuti“ tradiční čínské medicíny. Odpovídající výpočty čínských lékařů ukazují, že se shodují v 70–80% případů.

Proto čínská medicína čte:

"Když se lék dostane do úst, jeho chuť bude rozpoznána, když se dostane do žaludku, jeho vlastnosti budou rozpoznány."

Existuje vztah mezi kategoriemi jin a jang a pěti chutí: kořeněná, sladká a nevýrazná souvislost s jangem; kyselé, hořké a slané jsou jin.

Každá z pěti chutí koreluje s určitým primárním prvkem systému „U-sin“ a vnitřního orgánu.

Primárním prvkem je dřevo s játrovou a kyselou chutí, oheň se srdcem a hořkou chutí, země se slezinou a sladkou chutí, kov s lehkou a ostrou chutí, voda s ledvinami a slaná chuť.

Klasifikujeme podle chuti:

BITTER TASTE DRUGS

Má silný antimikrobiální, antivirový, antiprotozoální (aktivní proti nejjednoduššímu), protizánětlivý účinek, zmírňuje intoxikaci. Některé z těchto látek mají projímavé účinky, odstraňují zánět ve střevě a žaludku, aniž by narušovaly střevní flóru. V jazyce tradiční čínské medicíny, hořká chuť drog má vlastnosti "exilu" a "odvodnění": vyhnat "teplo" a "oheň", suché "vlhko". Není divu, že tolik hořkých léků! Jako hořké byliny. Někteří dokonce mají odpovídající jména: hořec, hořký kush, horolezec.

Hořká chuť stimuluje vylučování trávicích šťáv, které pomáhají odstraňovat jedy rychleji.

Slavné hořké rostliny - hořec, listy pampelišky, pelyněk obecný, bodlák, listy artyčoků, čekanka, heřmánek, centaury, chmel, zlatý kořen, řebříček, pelyněk a hořká. Saláty z hořkých bylin jsou vynikající: z čekanky, mladých výhonků pampelišky, divokého salátu a řepy.

Hořké a studené léky vyhřívají vlhkost. Patří mezi ně:

Senna z Alexandrie, Aloe (Stoletnik), Amursky samet, Gardenia jasmínový tvar, čínský rebarbora, šalvěj, Nornchik ningponsky, Ussurský lískový pastýř, Sophora Japanese, Forzition visící dolů, Bajkalská lebka. Tato skupina léků bolí Yin snadno a při dlouhodobém užívání zhoršuje trávení.

Horké a horké léky vycházejí z vlhkého chladu. Patří mezi ně:

Semena (jádra) meruněk, Atrakitlodes velký-chocholatý, koktejl, mandarinka slupka nezralého ovoce, senovka greekek, chocholatý chocholatý, hustá, Zhui yu.

DROGY S SOLT TASTE

Mají schopnost „změkčit zhutněné“ - odstranit nafouknutí, „rozpustit tvrdé a vypuzené změkčené“ - husté hleny, výkaly, krev, toxiny. Mají schopnost se uvolnit as vlhkostí. Slaná chuť je zřídka vlastní rostlinám, častěji mají minerály a mořské plody: skořápku ústřičnou, perlu. Kromě toho je tato chuť charakteristická pro hmyz, řasy, žížaly.

KYSELINA PRO KUCHYNĚ

Má svíravý, "zpřísňující" účinek - "uzavírají přirozené díry." Tyto drogy přestanou pocení kvůli slabosti. Vzhledem k jejich působení, průjmům, bělení, krvácení se zastaví, chuť k jídlu se zvyšuje současně, zlepšuje se trávení, zvyšuje se vaskulární pružnost a snižuje krevní tlak. K této skupině patří známé plody čínské citrónové trávy, léčivé kukuřice.

DROG TISSUIT

Akce se blíží "kyselé", ale jejich vlastnosti jsou výraznější.

DROGY S AKUTOVOU CHUTOU Proveďte pohyb těla: pohybují krví a energií. Má antimikrobiální a výrazný antivirový účinek. Zahřívají tělo a léčí chlad. Tato skupina zahrnuje většinu koření.

SLOŽKY SVĚTOVÉHO TUKU Přidávejte a vyživujte energii a krev. Jedná se o tonikum, výživné léky, které eliminují stres a bolest, zlepšují funkce orgánů a systémů obnovením metabolismu. K této skupině patří například astragalus root, Reishi hub, dereza berries.

DROGY S NEUTRÁLNÍ TUKU Mají diuretický účinek, vypuzují „vlhkost“. Neexistuje však tolik přísad s čistě neutrální chutí, sladší-kyselá chuť je běžnější, jako například v kokosové porii.

Je třeba poznamenat, že většina léků nemá jednu chuť, ale dvě, nebo méně často tři. Původně byla definice chuti založena na skutečných chuťových vjemech. Následně byla chuť léků spojena s jeho účinky. Například kořen pueraria a trn zalednění nechutná ostře. Kořen pueraria však přispívá k rozptýlení patogenního Qi na povrch těla a často se používá k léčbě povrchového syndromu. Torn ledovce rozpouští kaluže (infiltruje) a odstraňuje karbunky a vaří.

Vlastnosti a chuť léku odráží pouze obecné vlastnosti jeho účinků. Pro ucelenější a přesnější znalost léku musí být jeho vlastnosti a chuť vázány na specifické funkce. Například, perilla list a magnolia pupen jsou ostré chuti a teplé povahy. Oba tedy přispívají k rozptýlení větru - zima. Účinnost disperze listů perily je však vyšší než účinnost magnólie pupenu, proto se používá k obnovení průchodnosti Qi a přivedení Zhong Jiao k harmonii (slezina a žaludek). Účinnost při rozptýlení pupenů magnolie je méně výrazná, avšak tento lék je účinnější při odstraňování nazální kongesce. Je tedy nutné spojit vlastnosti a chuť léčiva s jeho funkcemi.

Je tento čínský koncept správný? Posuďte sami... Off Season. Vlhké a studené... Nadměrné vychlazování, okamžitě vyzýváme k ostré chuti na pomoc: zahřejeme se, vyhladíme, potíme. Pokud se vám nepodařilo vyrovnat se se zimou a teplota vzrostla, používáme hořkou chuť - „vypuzování“, protizánětlivou. V poslední fázi léčby, aby nedošlo ke ztrátě tekutin, jíme více kyselé. A konečně lepší, pro regeneraci použijte sladkou chuť.

Podle chuti lze evropský lék rozdělit, i když toto rozdělení nebude funkční. Akutní léky tedy obsahují vonné esenciální oleje; sladká - hodně glukózy, tuku a bílkovin; kyselé organické kyseliny. Hořké léky obsahují sloučeniny, které jsou v podstatě podobné látce, hořké chuti (hořkost) a sodíku, vápníku, hořčíku jsou součástí slaných léčiv.

Tajemství východní medicíny a jógové terapie

Nemoci gastrointestinálního traktu - Návod - Léčba v Číně

Tradiční čínská medicína nashromáždila bohaté zkušenosti v léčbě onemocnění gastrointestinálního traktu (zkráceně GI). Bojuje proti nim prostřednictvím akupunktury a bylinné medicíny.

Přístupy tradiční čínské medicíny Následující informace jsou určeny pouze pro seznámení a použití po konzultaci se svým lékařem, který poskytne konečná doporučení ohledně způsobu léčby.

Akupunktura a bylinné léčby jsou již dobře známé většině lidí v Evropě a USA, ale kauterizace je méně známá. Kauterizace je terapeutická metoda, kdy se na postiženou část těla nebo do akupunkturních bodů aplikuje osvětlený kužel nebo zářící stonek pelyněku (méně často jiné léčivé rostliny). Kauterizace se často používá jako účinný prostředek proti určitým typům zánětů, včetně léčby většiny gastrointestinálních poruch. Následující onemocnění a poruchy dobře reagují na kauterizaci: virové infekce rotavirem, Salmonella, Shigella a bakteriální infekce E. coli; zánětlivá onemocnění, jako je chronická gastritida, atrofická gastritida, chronická enteritida a gastroenteritida, dvanáctníkový vřed a žaludeční vřed, gastrointestinální krvácení, střevní křeče, gastrointestinální tumory, jako je rakovina žaludku, nádory tenkého střeva nebo rakovina tlustého střeva, zánětlivé střevní onemocnění, jako je ulcerózní kolitida a Crohnova choroba a další poruchy, jako je syndrom dráždivého tračníku a syndrom krátkého střeva.

V souladu s teorií TCM jsou hlavními orgány trávení žaludek a slezina. Slezina je klíčovým orgánem zapojeným do gastrointestinálních poruch. Je primárně zodpovědný za "přeměnu" a "dopravu" živin z potravin, jakož i za odstranění odpadu. Slezina a žaludek jsou partnery jin / jang a v každém z nich se mohou vyvinout charakteristické problémy. Slezina musí být poněkud „mokrá“, aby fungovala dobře, ale pokud je nedostatečná, je přetížena vlhkostí a v těle se může usadit vlhké teplo.

Na druhé straně musí být normálně fungující žaludek „suchý“ a když je rovnováha narušena, může se snadno přehřát a v něm se může vyvíjet bolestivý stav „ohně“. Jiné orgány, zejména játra, mohou také způsobit gastrointestinální poruchy. Čtyři nejčastější typy poruch jsou: - deficience sleziny qi způsobená chronickou únavou nebo chronickým onemocněním; - zachování vlhkého tepla způsobeného nesprávnou dietou, jakož i nepříznivé faktory prostředí nebo infekce; - disharmonie jater a sleziny, která je způsobena emocionální poruchou;

- Nedostatek jangu sleziny a ledvin v důsledku chronického onemocnění nebo stárnutí.

Čínská medicína hojně využívá akupunkturu, bylinnou medicínu a kauterizaci k nápravě těchto nerovnováh. Když jsou tyto metody aplikovány správně, rovnováha jin a jangu je obnovena, qi a krev jsou harmonizovány, orgány dostávají správnou výživu a vlhké teplo je eliminováno.

Tradiční čínská medicína a biomedicína

Jak to funguje z hlediska biomedicíny? Četné moderní studie, z nichž většina je prováděna v Číně u vedoucích výzkumných a vzdělávacích institucí a nemocnic, ukázaly, že akupunktura, moxibrace a fytoterapie mohou vést k biochemickým změnám. Níže uvádíme několik příkladů:

• Exkreční (exkreční) hladina monosacharidu D-xylózy (aka dřevný cukr) je indikátorem funkce absorpce střeva. Pacienti s chronickou gastritidou, chronickou enteritidou nebo peptickou vředovou chorobou mají zpravidla nižší rychlost vysazení D-xylózy. Řada klinických studií v Číně ukázala, že akupunktura a kauterizace mohou významně zvýšit úroveň vylučování D-xylózy. • V zažívacím traktu, zejména v buňkách žaludku, vzniká hormon gastrin v reakci na příjem potravy. To způsobuje, že žaludek produkuje více kyseliny a také stimuluje svalovou kontrakci ve stěnách žaludku, ilea a tlustého střeva. Tato svalová kontrakce podporuje potravu gastrointestinálním traktem. Studie v provinční nemocnici Sichuan na Akademii tradiční čínské medicíny zjistila, že moxibustion, vyrobený s astragalus, codonopsis, atd., V akupunkturních bodech ST 36, Ren 4 a Ren 12, může zvýšit hladinu sérového gastrinu. • T-lymfocyty a jejich podskupiny odrážejí stav imunitní funkce buněk.

Existují silné důkazy o tom, že pacienti s nedostatečnou funkcí sleziny mají na buněčné úrovni nižší imunitu. Klinické studie v Číně ukázaly, že akupunktura a kauterizace mohou zvýšit počet T-lymfocytů a jejich podskupin v krvi. • Existují náznaky, že mnoho pacientů s gastrointestinálními poruchami má nižší než normální imunitní odpověď. Proteiny imunoglobulinů, které jsou produkovány buňkami imunitního systému, jsou přítomny v krevním séru a tkáňových tekutinách. Pomáhají zničit mikroorganismy nesoucí antigen v krvi a tkáních. Kauterizace akupunkturních bodů ve St 36, Ren 12 a Ren 8 může zvýšit hladiny imunoglobulinů Ig A, Ig G, Ig M a tím mít prospěch v podmínkách, jako je chronická gastritida, antrální gastritida, peptický vřed, atrofická gastritida, žaludeční vřed a gastroptosis.

• Histologické změny. Klinické histologické studie provedené v Šanghajském institutu akupunktury a meridiánů ukázaly, že vypálením akupunkturních bodů ve St 36, Ren 12 a Ren 6 je možné účinně léčit chronickou ulcerózní kolitidu. Výsledky ukázaly, že akutní projev chronické mukositidy (zánět sliznice střevní stěny) se snížil, pronikání neutrofilů do epiteliálních buněk zaniklo a byly zničeny skryté abscesy a / nebo vředy sliznic.