Image

Poškození L-karnitinu a vedlejší účinky

L karnitin je aminokyselina, podobná svým vlastnostem B vitamínům, ale na rozdíl od vitamínů je tělo schopno tuto látku vyrábět samostatně. Mnoho sportovců, kteří chtějí vyschnout a získat krásný reliéf použití L karnitinu, jehož vedlejší účinky jsou velmi zanedbatelné.

L karnitin je aminokyselina, která má podobné vlastnosti jako vitamíny skupiny B.

Hlavní funkce

L karnitin je schopen ovlivnit metabolické procesy v těle. Jeho výhoda je zřejmá, protože plní následující funkce:

 • Podporuje růst svalů
 • Zabraňuje hladovění kyslíkem
 • Urychluje metabolismus tuků
 • Zlepšuje regeneraci tkání
 • Zlepšuje chuť k jídlu
 • Potlačuje zvýšenou produkci hormonů štítné žlázy thyrotoxikózou.

Karnitin je považován za relativně bezpečný doplněk. Jeho přínosy jsou způsobeny velkým množstvím pozitivních účinků. Je předepsán i dětem. Jeho přínosy byly prokázány u osob se srdečním onemocněním, aterosklerózou, diabetem, hypertenzí a hypertyreózou.

L karnitin je schopen ovlivnit metabolické procesy v těle.

Kromě toho, že karnitin urychluje proces štěpení tuků a tím přispívá k uvolňování energie, jeho výhodou je, že významně snižuje hladinu cholesterolu.

To má příznivý vliv na kardiovaskulární systém. Nedávné vědecké studie ukázaly, že tato látka zvyšuje nejen fyzickou vytrvalost, ale i intelektuální schopnosti.

Výhodou léku je, že zmírňuje únavu, včetně chronické únavy, zlepšuje zdraví a prodlužuje životnost.

Kulturisté, kteří berou karnitin, získávají svalovou hmotu rychleji a ztrácejí tukové tkáně lépe. Látka působí na krevní buňky a zlepšuje jejich transportní funkci. Je třeba poznamenat, že látka je stejně užitečná jak pro ženy, tak pro muže.

Nežádoucí účinky

Karnitin byl studován mnohokrát, ale nebyly zjištěny žádné zjevné vedlejší účinky. Je zajímavé, že i významné předávkování je stokrát vyšší než obvykle, nezpůsobilo negativní reakce a nemělo žádné důsledky. Otrava drogami je nemožná.

Karnitin byl studován mnohokrát, ale nebyly zjištěny žádné zřejmé vedlejší účinky jeho podávání.

Je známo, že užívání L karnitinu přispívá ke zvýšení množství uvolněné energie. Člověk se stává energický a plný energie, která může být vynaložena na zlepšení sportovní výkon, který je jedním z cílů používání tohoto léku. Ale taková nadměrná ráznost má své nevýhody. V průběhu času, může nespavost vyvinout z konstantní příjem látky u některých lidí, takže doplněk se nedoporučuje pít před spaním. Užívání L karnitinu ráno zabrání problémům se spánkem a zvýší jeho pozitivní účinek.

Někdy, vzhledem k působení karnitinu, může být člověk obtěžován nevolností a bolestí hlavy a poruchy trávicího systému jsou možné. Ale to je poměrně vzácné a pouze v případě individuální intolerance k droze.

L-karnitin je obvykle dobře snášen, ale v ojedinělých případech je možná dyspepsie, alergické reakce a bolest v epigastriu. Často se tyto vedlejší účinky vyskytují v důsledku skutečnosti, že výrobci přidávají do léčiva sladidla a další látky zvyšující chuť.

Doplňkový atleti často dávali pozor na zvýšenou chuť k jídlu. To je opravdu možné, protože karnitin urychluje metabolismus a spalování podkožního tuku, což může způsobit nedostatek kalorií v těle a v důsledku toho hlad.

Aby nedošlo k pocitu hlavy, doplňky na bázi karnitinu často obsahují dietní vlákninu. Chuť k jídlu může být také ovlivněna pomocí dobře navrženého dietního a cvičebního režimu. Pokud zjistíte jakékoliv negativní reakce z užívání léku, doporučuje se poradit se s lékařem.

Mnoho obchodů se sportovní výživou prodává obrovské množství různých karnitinů. Tyto obchody by samozřejmě měly být důvěryhodné. Ale karnitin se vyrábí hlavně v zahraničí a cena, kterou máme na nich, je silně zkroucená. Je mnohem levnější objednávat karnitin na stránkách společnosti iherb v USA, kde jsou ceny mnohem levnější, jsou zde vždy propagační akce a je zaručeno, že získáte další 5% slevu prostřednictvím našeho odkazu. Proto, pokud jste již rozhodli, který karnitin je pro vás nejlepší, pak kterýkoli z těchto karnitinů lze nalézt na iherb přes tento odkaz.

Kdo je kontraindikovaný příjem karnitinu?

Jakékoliv léky, ať už je to lék, vitaminový komplex nebo sportovní doplněk, mohou mít vedlejší účinky. A navzdory skutečnosti, že L-karnitin je považován za jeden z nejbezpečnějších léků, má své vlastní kontraindikace. V podstatě byste se měli spoléhat na specifické vlastnosti těla, které nemohou tolerovat žádnou látku.

L karnitin nezpůsobuje újmu, ale není předepsán lidem, kteří mají individuální intoleranci na složky léčiva. Nedoporučuje se užívat během těhotenství a kojení.

Kontraindikace pro doplnění zahrnují osoby trpící závažnými onemocněními gastrointestinálního traktu. Lidé, kteří byli diagnostikováni s urémií, by také neměli zneužívat lék, protože se mohou rozvinout svalová slabost.

L karnitin byste neměli užívat v den, kdy plánujete podstoupit zákrok, jako je hemodialýza, protože se vyskytly případy myastenie.

Interakce L karnitinu s jinými léky

Je prokázáno, že L-karnitin prakticky neinteraguje s jinými léky, proto nebyly identifikovány vedlejší účinky jeho kombinace s nimi. Lék lze použít současně s jinými sportovními doplňky a spalovači tuků. Určitě to z toho nebude škodit.

Některá léčiva, která mají anabolický účinek, stejně jako léčiva, která obsahují kyselinu lipoovou, když se užívají společně s karnitinem, však mohou zlepšit jeho prospěšné vlastnosti. Některé typy steroidů také přispívají k hromadění látek v tkáních těla, ale ne v játrech.

Výhody karnitinu v každém případě převažují nad jeho nevýhodami. Zvláště pokud si to vezmete, po dietě a tréninkovém režimu v posilovně.

Poškození L-karnitinu a vedlejší účinky na zdraví

Každý, kdo se podílí na sportu, zažívá stres, vydrží ho, musíte zaplnit deficit vitamínů, minerálů a energie. Často existují spory, které doplnění je výhodnější a nejsou škodlivé. Jedním z těchto doplňků stravy je L-karnitin, přírodní aminokyselina, která je ve volné formě v červeném masu a mléčných výrobcích, včetně sýrů. Vyrábějí se v těle za použití jiných látek - lysinu a methioninu, patří mezi vitamíny skupiny B.

Obsah []

Hlavní funkce l-karnitinu a jeho vliv na tělo

Otázka, která trápí všechny sportovce, které doplňky výživy jsou užitečné? L-karnitin má rozsáhlý účinek na tělo a práci jednotlivých orgánů:

- ovlivňuje metabolismus, může mít močopudný účinek;
- zlepšuje energetickou složku;
- zabraňuje kardiovaskulárním onemocněním;
- stimuluje proces tvorby krve;
- posiluje imunitní systém.

Poprvé se o něm dozvěděl v roce 1905, ruských vědců Gulevich a Crimberg. Od té chvíle začala intenzivní studie této látky a začala vyrábět v 60. letech.

Zajímavé
V 80-tých letech, to bylo široce používáno vůdci olympijských her, a dodnes je to přijatelný lék pro sportovce v mezinárodních soutěžích.

Jak získáme L-karnitin a jaké je nebezpečí jeho nedostatku

Naše tělo syntetizuje L-karnitin v ledvinách, játrech a mozku z aminokyselin. Vyrábí se však v omezeném procentu a části, které tělo nepoužívá, jsou vylučovány ledvinami, aniž by byly uloženy jako rezerva. Proto pro neustálé zásobování touto látkou musíte jíst červené maso a mléko, ve kterém je obsaženo.

Pták a ryby ho také obsahují, ale v mnohem menším množství. Vegetariáni a praktici tvrdých agresivních diet často trpí nedostatkem takové důležité a esenciální aminokyseliny. Zejména s dlouhým a vyčerpávajícím cvičením tělo rychle spotřebuje tento materiál, což vyžaduje další pomoc.

S nedostatkem karnitinu je detekována obezita srdce, rychlá únava, oslabení imunitního systému, narušení jater a snížená syntéza proteinů. Pociťují se také příznaky, které interferují s normálním životním a zdravotním rizikem:

- svalová bolest po sportu;
- vlající paže a nohy;
- dušnost, nedostatek vědomí, slabost;
- nerovnoměrný tep během cvičení.

Lék se vyrábí ve dvou formách - L-karnitin a d-karnitin. Doporučuje se získat první možnost, protože d-karnitin je uměle syntetizován, což zabraňuje tvorbě přírodního L-karnitinu.

Látka v průmyslu je dostupná v: tobolkách, tabletách, injekcích, tyčinkách a používá se pro lékařské účely, jako potravinářské přísady.

Přijímá se v následujících případech:

- s metabolickými onemocněními a jejich udržováním;
- vytvářet svalovou energii u sportovců;
- při budování svalů;
- zvyšují metabolismus proteinů;
- snížení hladiny kyseliny mléčné ve svalech;
- aby se zhubla.

Přínosy a škody z doplňků

Karnitin je vitamín mládí a krásy. Podporuje lidské zdraví, zpomaluje stárnutí a zajišťuje vysokou kvalitu života starších lidí.

V lékařství se používá při léčbě mnoha závažných onemocnění:

- Syndrom Morphane;
- demence sklerózy;
- během zotavení po mrtvicích;
- při obnově svalů po úrazech;
- se zakrvácením a rozvojem dětí;
- zlepšuje erektilní funkci u mužů.
- snižuje rozvoj osteoporózy;
- úspěšně používán při léčbě anorexie a neurastenie.

V ostatních případech je potřeba, aby sportovci doplňovali energii svalové hmoty, lidé ztrácí váhu při spalování tuků. L-karnitin je škodlivý při nadměrném požití.

Ve studii karnitinu byly navíc identifikovány jeho pozitivní účinky na hladiny cukru v krvi a cholesterolu u pacientů s diabetem 2. typu. I když v jiných případech, pacienti s diabetem, je kontraindikován. Je to vynikající antioxidant a neuroprotektor, normalizuje strukturální složku tkání.

Pozor!
Účast karnitinu na ničení organických kyselin a xenobiotik, škodlivých přísad.

Na L karnitinu již byly zkoumány přínosy a škody na těle. Karnitin způsobuje hlavní poškození v případě předávkování, proto je nutné sledovat množství a způsob užívání léku.

Když přebytek přísady v těle projeví své škodlivé vlastnosti:

- průjem;
- zvýšení pulsu;
- zvýšené procento amoniaku v krvi;
- výskyt křečí;
- zažívací potíže a nevolnost.

Ve studii L-karnitinu, jeho výhodách a škodách, má lék nejednoznačný vliv na ženské tělo, což je vyjádřeno neúspěchem pravidelnosti ženských dnů během fyzické námahy. Pokud se cyklus neobnoví během 2-3 měsíců, měli byste se poradit s lékařem.

Kontraindikace užívání L-karnitinu jsou: těhotenství a kojení, nesnášenlivost, diabetes mellitus typu 1 a 3, epilepsie a abnormální funkce ledvin.

Jak užívat karnitin

Stejně jako ostatní komplexy je karnitin podáván pro každý účel. Pozorování režimu a stravy, účinek neudrží vás čeká.

Obecně platí, že denní dávka karnitinu je 200-250 g pro udržení těla a při deficitu je doporučená dávka 300-750 g, což zcela pokrývá potřebu dospělého.

Bylo zjištěno, že jeho dlouhodobé užívání může způsobit abstinenční syndrom - pokles produkce vlastního L-karnitinu a tělo začíná vyžadovat neustálé užívání léčiva. Proto se doporučuje, aby se jeho kurzy, aby si odpočinek.

Sportovci a lidé, kteří se vystavují vyčerpávajícím tréninkům, vyžadují zvýšenou dávku až 3000 gramů denně. Čistá forma L-karnitinu, bez příměsí, se používá jako sportoviště.

- ráno po spaní - levý karnitin má příznivý vliv na všechny orgány;
- 20-30 minut před tréninkem. Během tohoto období se dokáže naučit a urychlit proces výměny energie;
- v jiných dnech bez cvičení můžete příjem rozdělit na 3-4 krát denně po dobu 500 g

Přínosy L karnitinu již byly hodnoceny ženami. Karnitin je také vynikající spalovač tuků a je používán pro hubnutí. Dávkování je v tomto případě velmi odlišné:

1. Před zahájením výuky v hale si vezměte 1500-2000 g. Pokud budete po tréninku trénovat, pak nebude žádný účinek levého karnitinu.
2. Dodržujte dietu bez sacharidů. Jezte více proteinových potravin a omezte příjem tuku na 60 g denně.
3. Karnitin může zvýšit chuť k jídlu, takže je vhodné upustit od snacking a rozdělit dietu 4-5 krát denně.
4. Při absenci tréninku používat lék nejméně 2000 gramů denně.
Jako spalovač tuků bez pravidelných cvičení, karnitin nefunguje, ale může být užitečný jako doplněk stravy k obecné dietě. Při aktivním úbytku hmotnosti se doporučuje nejíst ihned po cvičení.

Pokud je lék předepsán pro anorexii, pro přibývání na váze, pak se užívá během jídla 2-3 krát denně ne více než 2 g denně s přestávkou 1 měsíc. S problémy se srdcem, ledvinami a játry se užívání léku sníží na 1 g denně.

Ve formě sirupu se karnitin konzumuje bez ohledu na potravu, pouze v nezředěné formě s trváním 5-6 týdnů:

- dospělí 5 ml ve 2 dávkách;
- sportovci a kulturisté 15 ml po cvičení;
- děti - do 2,5 ml, v závislosti na věku.

Roztoky pro injekce jsou umístěny po doporučení lékaře. Každých 100 mg se zředí v 50 ml 0,9% roztoku chloridu sodného ve svalu a 5% glukózy do žíly. Injekce stagnace mohou být doprovázeny pocity pálení a poškozením cév a svalové tkáně.

Kontraindikace a vedlejší účinky L-karnitinu pro muže a ženy

Než začnete užívat karnitin, měli byste pečlivě prozkoumat všechny jeho kontraindikace. Bezmyšlenkovitě to přijímáte, můžete nejen dosáhnout výsledků, ale také ublížit. Navzdory tomu, že se jedná o potravinový doplněk, není zcela bezpečné.

L karnitin: kontraindikace:

1. Intolerance léčiva a jeho složek. To může stanovit lékař po absolvování příslušných testů.
2. Kontraindikace jsou možné během těhotenství a kojení.
3. Poruchy spánku se vyskytují, takže droga je konzumována ráno.
4. Buďte opatrní při užívání ischemických patologií. Pro srdce se mohou projevit následky jak pro muže, tak pro dívky.
5. Při epileptických onemocněních.

Pozor!
Před zahájením běhu levého karnitinu byste měli navštívit odborníka na výživu a terapeuta. Před použitím je třeba zvážit kontraindikace a vedlejší účinky karnitinu.

Má L karnitin vedlejší účinky? V kombinaci s jinými léky je karnitin považován za bezpečný, s výjimkou případů, kdy je na pacientovi provedena hemodialýza. V tomto případě přináší l-karnitin škody a vedlejší účinky. V tomto případě, s nedostatkem, se doporučuje jíst více červeného masa a mléka.

Nemá vedlejší účinky při interakci s alkoholem, ale s velkým množstvím smíchu nápoj karnitin nemusí mít účinek, protože pod jeho vlivem mnoho procesů se zpomaluje.

Existují spory mezi vývojáři o bezpečnosti karnitinu pro srdce. Navzdory svým příznivým účinkům na kardiovaskulární systém může způsobit určité poruchy v jeho práci. To je způsobeno vlivem metabolických produktů po konzumaci kompozice. Vyvolávají tvorbu aterosklerózy (blokování krevních cév). Při požití kapslí nebo tablet, některé bakterie v žaludku produkují chemickou složku - trimethylamin, pak játra tvoří na oxid dusnatý, což vede k onemocnění.

Karnitin je obecně neškodný produkt, který usnadňuje život sportovcům a hubnutí. Ale měli byste si vybrat osvědčený výrobek a řídit se pokyny výrobce. Nezapomeňte, hlavní věc - kompletní vyváženou stravu!

L-karnitin: přínosy a škody

L-karnitin je látka na bázi vitamínu, která se vyrábí v těle. Je syntetizován ze dvou aminokyselin: lysinu a methioninu. Krátce po objevu, L-karnitin byl nazýván vitaminem, ale toto je mylné, protože vitamíny v těle nejsou produkovány. Používá se při léčbě různých onemocnění, stejně jako při hubnutí.

L-karnitin: vlastnosti a účinek

Kartinin zažil jeho popularitu v 80-tých letech, když atleti začali aktivně vzít to. Ale pak byly úspěšně uvedeny na trh další léky na zvýšení svalové hmoty a karnitin byl rychle zapomenut. Dnes, vitamín substance opět na vrcholu popularity. S rostoucím uznáním karnitinu vzrostl počet sporů kolem něj. Je to dobré nebo ne, škodí L-karnitin? Levokarnitin se doporučuje používat nejen jako spalovač tuků, ale také jako lék. Jde především o L-karnitin, který dodává mastné kyseliny přímo do "srdce" buněk - mitochondrií. V důsledku toho se tuk neakumuluje subkutánně a dobře se vstřebává. Levokarnitin má navíc blahodárné účinky: zvyšuje odolnost sportovců, umožňuje rychleji spalovat tuk a akumulovat ho pomaleji.

Výhody L-karnitinu

L-karnitin se používá v medicíně. Indikace pro použití: léčba mrtvice, svalová slabost, opožděný fyzický vývoj u dětí, srdeční onemocnění. Přiřaďte starší lidi, aby zpomalili procesy inhibice mozkové aktivity.

Přínosy a účinky L-karnitinu:

 • má příznivý vliv na mozkové buňky a zpomaluje jejich stárnutí;
 • zvyšuje regeneraci buněk, zpomaluje proces stárnutí;
 • zlepšuje paměť;
 • zvyšuje fyzickou vytrvalost a výkon;
 • pomáhá saturovat buňky kyslíkem;
 • snižuje špatný cholesterol;
 • podporuje spalování tuků.

Nedostatečné množství karnitinu v těle může znamenat:

 • tachykardie nebo arytmie;
 • slabost a únava;
 • svalový třes;
 • nespavost a podrážděnost;
 • snížený tlak;
 • přibývání na váze i na dietě.

Projevy nedostatku karnitinu čelí nejčastěji ztrátě hmotnosti, sednutí na dietě a přijímání méně produktů bohatých na karnitin. U lidí s onemocněním gastrointestinálního traktu se může vyskytnout také nedostatek vitamínové látky; kvůli příjmu některých antibiotik a léků, které ovlivňují srážení krve; vegetariáni a surové foodists. Stojí za zmínku, že pro absorpci karnitinu je nutné použít vitamíny A, B6, B3, B9, B 12. Musíte jíst potraviny, které obsahují železo a esenciální aminokyseliny - lysin, methionin.

Harm přinesl L-karnitin

Doporučená dávka L-karnitinu pro ženy a muže, předepsaná v návodu - 500 - 1500 mg denně. Sportovci mohou užívat 500 - 1500 mg L-karnitinu jednou 20 minut před tréninkem. Někteří odborníci na výživu doporučují užívat až 5 g levého karnitinu denně. Tato doporučení jsou pochybná, protože lékaři zastávají názor, že tělo není schopno absorbovat více než 2 g karnitinu denně.

Ale můžete povolit nadbytek těla a karnitinu. To je možné, pokud si bezmyšlenkovitě berete spalovač tuku, nedodržujete doporučené normy a ne sportujete. Doporučení pro užívání léku jasně ukazují, že užívání L-karnitinu je v doporučeném množství. Je nutné dodržovat vyváženou stravu. Aby nedošlo k poškození vašeho těla, měli byste odmítnout vzít lék, pokud existují kontraindikace.

Předávkování karnitinem je velmi vzácné. Známky nadbytku látky v těle:

 • průjem;
 • bušení srdce;
 • zvýšený amoniak v těle;
 • křeče;
 • nevolnost

Nejednoznačné recenze o L-karnitinu mezi ženami. Spravedlivý sex si stěžuje na selhání menstruačního cyklu, když užívá spalovač tuku. Důvodem může být několik. První je zvýšená fyzická námaha. Hlavní podmínkou pro užívání L-karnitinu je atletická aktivita, protože samotná látka nespaluje tuk, ale je v tomto procesu pomůckou. V důsledku toho některé ženy ztratí cyklus, což je reakce těla na další fyzickou aktivitu. Kromě toho, prudký pokles tělesného tuku může také vyvolat selhání menstruačního cyklu u žen.

Druhý důvod - změna v těle. Ženské tělo je systém vzájemně provázaných jemně vyladěných procesů. I malá odchylka od normy jednoho parametru může vést k selhání všech procesů. Proto spotřeba přírodního spalovače tuků a v důsledku toho ztráta hmotnosti může být příčinou porušení menstruačního cyklu. Pokud se cyklus po dvou až třech měsících neobnovil, měli byste se poradit s lékařem, který vám poradí.

Vedlejší účinky spalování tuků

Vedlejší účinky, s různými úrovněmi pravděpodobnosti, se vyskytují při užívání jakéhokoliv léku. Levokarnitin není výjimkou. Následující vedlejší účinky jsou možné v důsledku příjmu karnitinu:

 • poruchy spánku při užívání léku odpoledne nebo v noci;
 • dyspepsie;
 • svalová slabost;
 • alergické reakce;
 • individuální intolerance, která se projevuje nauzeou, bolestmi hlavy, poruchami stolice.

Vedlejší účinky v podobě špatného dechu se projevují u lidí trpících chorobami gastrointestinálního traktu. Pokud se objeví vedlejší účinky, vyhledejte lékaře.

Měli byste také pamatovat, že karnitin nemůže být užíván každým. Kontraindikace pro použití látky:

 • idiosyncrasy karnitinu nebo příbuzných složek;
 • těhotenství a kojení.

Proč užívat L-karnitin

Je zbytečné brát levokarnitin výhradně jako spalovač tuků, zapomínat na zvláštnosti jeho činnosti, a ne dělat tělesná cvičení. Z toho nebude žádný prospěch. Fóra obsahují příběhy o mýtických tiskových kostkách, které se údajně objevily mezi těmi, kteří vzali spalovač tuků a otřásli tiskem, a poté, co byl lék zrušen, „kostky“ zmizely. Taková zpětná vazba je jen výsledkem zbožné přání. Karnitin nemá žádný takový účinek jako štěpení vlastního tuku. Levokarnitin se doporučuje užívat jako pomocnou látku během tréninku a vytvořit krásné tělo. Je optimální začít spalovač tuků po prvním seznámení s posilovnou, pokud předtím nebylo žádné fyzické cvičení. S výrazným nárůstem zátěže, přechodem z takzvané úrovně začátečníka ve sportu na střed, je příjem L-karnitinu optimální. Pomáhá tělu vyrovnat se s úkoly, které mu byly svěřeny - zvýšenou fyzickou námahou a přispívá k odbourávání tuků. Poslední bod je důležitý při formování krásné a vhodné postavy při sportovních aktivitách.

Informace o vlastnostech L-karnitinu viz níže uvedené video.

L-karnitin - poškození! Je to opravdu tak?

Výrobky pro hubnutí dnes na zvláštní čest. Touha zhubnout, aby vaše postava štíhlá a napjatá, inspiruje vědce a lékaře k vývoji nových účinných léků a spotřebitelů k hledání nových a zázračných pilulek na policích lékáren. Mnozí si jsou jisti, že stačí jíst „magické“ pilulky a tělesný tuk se začne rozpouštět těsně před očima. Mezi všemi spalovači tuků, L-karnitin získal zvláštní popularitu.

Co je L-karnitin?

L-karnitin je aminokyselina, která je ve struktuře podobná vitamínům B. Vzhledem k velkému množství hodnotných vlastností se tato látka často používá jako doplněk stravy pro spalování tuků. Aminokyselina L-karnitin má účinek na tělo, podobný účinku vitamínů, ale také odkazuje na jiný typ látky, jak je syntetizován v těle samotném. Velmi důležitým rysem L-karnitinu - jeho použití nezpůsobuje ničení proteinů a sacharidů.

Pro zahájení procesu spalování tukových zásob ovlivňují následující faktory:

 • Přítomnost určitého množství L-karnitinu v těle;
 • Příslušná strava;
 • Fyzická aktivita.

L-karnitin je také nezbytný pro metabolismus tuků, stejně jako inzulín pro glukózu. L-karnitin je transportér mastných kyselin v mitochondriích, kde se tuk rozkládá a mění se na energii. Nedostatek karnitinu způsobuje problémy se spalováním tuků v těle.

To je doprovázeno následujícími procesy:

 • Mastné kyseliny nejsou odstraněny z oběhového systému, což vede k ateroskleróze a obezitě. Mastné kyseliny se sbírají v cytoplazmě buněk, aktivují oxidaci lipidů a destrukci buněčných membrán, blokují přenos ATP do cytoplazmy, což vede ke ztrátě energie různých orgánů;
 • Nedostatek karnitinu má nepříznivý vliv na fungování srdce, protože tento orgán je napájen hlavně energií z hoření mastných kyselin.

Spalovač tuků L-karnitin: poškození zdraví, kontraindikace a vedlejší účinky

L-karnitin je populární spalovač tuků, jehož účinnost pro ztrátu hmotnosti a získání svalové hmoty nebyla potvrzena.

Pro ty, kteří s ním stále chtějí experimentovat, jsme shromáždili některá fakta o možných rizicích l-karnitinu a vedlejších účincích. Navzdory skutečnosti, že se jedná o přirozenou látku, existuje důvod k obavám.

Vedlejší účinky L-karnitinu

Většina vědeckých studií potvrzuje relativní bezpečnost L-karnitinu pro lidské zdraví a nedostatek závažných vedlejších účinků.

V jedné studii vedlejších účinků L-karnitinu, účastníci brali 3 g každý den po dobu 21 dnů, a aby bylo možné posoudit možné poškození na začátku a na konci experimentu, byla provedena důkladná analýza jejich krve. Nebyly zjištěny žádné negativní vedlejší účinky

Bezpečnost L-karnitinu v dávce 2 g denně je potvrzena metaanalýzou vědeckých studií o poškození L-karnitinu. V některých experimentech však byly pozorovány vedlejší účinky, jako je nevolnost a žaludeční potíže 2.4.

Pro většinu lidí je dávka karnitinu 2 g denně bezpečná.

Pokud překročíte dávku 3 g, je velmi pravděpodobné, že takové nepříjemné vedlejší účinky, jako je nevolnost, zvracení, křeče v břiše, průjem a zápach zkažených ryb z úst 1.5.

Většina vědeckých studií naznačuje, že dávka 2 gramů L-karnitinu denně je dobře snášena a bezpečná. Někdy jsou zaznamenány nevolnost a žaludeční potíže, ale pro L-karnitin nejsou žádné závažné vedlejší účinky.

Doporučeno: Doporučené: Co je to L-karnitin a na co je?

Kontraindikace L-karnitinu

L-karnitin je kontraindikován u lidí s onemocněním ledvin nebo svalových křečí, protože ve velkých množstvích mohou tyto stavy zhoršit.

Vzhledem k výše uvedenému bychom doporučili odmítnout jeho použití těm, kteří doufají, že s ní zhubnou nebo získají svalovou hmotu, a to díky neprokázané účinnosti.

Nejnebezpečnější vedlejší účinek L-karnitinu: poškození srdce

Navzdory vlastnostem L-karnitinu ke zlepšení aktivity kardiovaskulárního systému může mít jeho použití opačný účinek.

Jedním z nejzávažnějších a nejnebezpečnějších vedlejších účinků karnitinu je zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Toto tvrzení odporuje výše uvedenému „o nedostatku závažných vedlejších účinků v L-karnitinu“, ale důvodem není samotný karnitin, ale produkty jeho metabolismu.

Výzkumníci z Cleveland Clinic zjistili, že produkty metabolismu karnitinu zvyšují riziko vzniku aterosklerózy („blokování“ krevních cév). Výsledky jejich výzkumu lze snížit na následujících 6:

„L-karnitin není sám o sobě nebezpečný, jak je uvedeno výše.

Co se s ním stane, když vstoupí do střeva, je nebezpečné: když jíte maso nebo užíváte tabletu L-karnitinu, některé bakterie ve střevě produkují chemický trimethylamin (trimethylamin), po kterém játra přeměňují na trimethylamin oxid dusnatý (trimethylamin N-oxid nebo tmao).

Tento vedlejší produkt, TMAO, stimuluje rozvoj aterosklerózy.

Tato zjištění jsou založena na analýze krevního složení více než 2500 pacientů, včetně omnivorů, vegetariánů a veganů (připomenout, že karnitin se nachází ve velkém množství v červeném mase), stejně jako experiment na myších krmených dietou s přebytkem karnitinu, zatímco uměle potlačení koncentrace bakterií, které přeměňují karnitin na TMAO.

Ve studii na myši bylo zjištěno, že TMAO ovlivňuje metabolismus cholesterolu, který je známý a je hlavní příčinou aterosklerózy.

Čím vyšší je hladina karnitinu v krvi, tím větší je riziko kardiovaskulárních onemocnění: srdeční infarkt, mrtvice a nakonec smrt.

Hladina TMAO v krvi u veganů a vegetariánů je mnohem nižší.

„Bakterie, které žijí v našem trávicím traktu, jsou výsledkem dlouhodobých stravovacích návyků.

Dieta bohatá na karnitin mění složení bakterií, zvyšuje podíl bakterií, které karnitin "miluje", což vytváří podmínky pro zvýšení množství TMAO v krvi a riziko vzniku krevních sraženin v cévách.

Ve stejné době, v krvi veganů a vegetariánů, TMAO je tvořen v nižších koncentracích, což s největší pravděpodobností vysvětluje zdravotní přínosy kardiovaskulárního systému vegetariánské stravy.

L-karnitin je relativně bezpečná látka, ale jeho pravidelné používání může vést k rozvoji velmi závažného vedlejšího účinku: aterosklerózy (ucpání tepen), která je způsobena vedlejšími produkty metabolismu karnitinu

Celkem: co víme o poškození L-karnitinu

I když je l-karnitin přirozenou látkou, která se přirozeně nachází v mnoha produktech, jeho použití jako přísady může být zdraví škodlivé.

Seznam vedlejších účinků L-karnitinu zahrnuje relativně neškodné (žaludeční potíže a nevolnost) a riziko vzniku aterosklerózy a souvisejícího srdečního infarktu, mrtvice a smrti.

Přínosy L-karnitinu a poškození žen

L-karnitin je látka na bázi vitamínu, která se vyrábí v těle. Je syntetizován ze dvou aminokyselin: lysinu a methioninu. Krátce po objevu, L-karnitin byl nazýván vitaminem, ale toto je mylné, protože vitamíny v těle nejsou produkovány. Používá se při léčbě různých onemocnění, stejně jako při hubnutí.

Viz také: Jaké přípravky obsahují L-karnitin

L-karnitin: vlastnosti a účinek

Hlavním účelem L-karnitinu je spalování tuků (foto: 834-studentka.joylady.top)

Kartinin zažil jeho popularitu v 80-tých letech, když atleti začali aktivně vzít to. Ale pak byly úspěšně uvedeny na trh další léky na zvýšení svalové hmoty a karnitin byl rychle zapomenut. Dnes, vitamín substance opět na vrcholu popularity. S rostoucím uznáním karnitinu vzrostl počet sporů kolem něj. Je to dobré nebo ne, škodí L-karnitin? Levokarnitin se doporučuje používat nejen jako spalovač tuků, ale také jako lék. Jde především o L-karnitin, který dodává mastné kyseliny přímo do "srdce" buněk - mitochondrií. V důsledku toho se tuk neakumuluje subkutánně a dobře se vstřebává. Levokarnitin má navíc blahodárné účinky: zvyšuje odolnost sportovců, umožňuje rychleji spalovat tuk a akumulovat ho pomaleji.

Viz také: L-karnitin: co je potřeba, přínos a škoda

Výhody L-karnitinu

Karnitin je vitamín mládí a krásy (foto: arhsportfood.ru)

L-karnitin se používá v medicíně. Indikace pro použití: léčba mrtvice, svalová slabost, opožděný fyzický vývoj u dětí, srdeční onemocnění. Přiřaďte starší lidi, aby zpomalili procesy inhibice mozkové aktivity.

Přínosy a účinky L-karnitinu:

 • má příznivý vliv na mozkové buňky a zpomaluje jejich stárnutí;
 • zvyšuje regeneraci buněk, zpomaluje proces stárnutí;
 • zlepšuje paměť;
 • zvyšuje fyzickou vytrvalost a výkon;
 • pomáhá saturovat buňky kyslíkem;
 • snižuje špatný cholesterol;
 • podporuje spalování tuků.

Nedostatečné množství karnitinu v těle může znamenat:

 • tachykardie nebo arytmie;
 • slabost a únava;
 • svalový třes;
 • nespavost a podrážděnost;
 • snížený tlak;
 • přibývání na váze i na dietě.

Projevy nedostatku karnitinu čelí nejčastěji ztrátě hmotnosti, sednutí na dietě a přijímání méně produktů bohatých na karnitin. U lidí s onemocněním gastrointestinálního traktu se může vyskytnout také nedostatek vitamínové látky; kvůli příjmu některých antibiotik a léků, které ovlivňují srážení krve; vegetariáni a surové foodists. Stojí za zmínku, že pro absorpci karnitinu je nutné použít vitamíny A, B6, B3, B9, B 12. Musíte jíst potraviny, které obsahují železo a esenciální aminokyseliny - lysin, methionin.

Harm přinesl L-karnitin

Harm po požití léku se zpravidla objevuje při předávkování (foto: fthmb.tqn.com)

Doporučená dávka L-karnitinu pro ženy a muže, předepsaná v návodu - 500 - 1500 mg denně. Sportovci mohou užívat 500 - 1500 mg L-karnitinu jednou 20 minut před tréninkem. Někteří odborníci na výživu doporučují užívat až 5 g levého karnitinu denně. Tato doporučení jsou pochybná, protože lékaři zastávají názor, že tělo není schopno absorbovat více než 2 g karnitinu denně.

Ale můžete povolit nadbytek těla a karnitinu. To je možné, pokud si bezmyšlenkovitě berete spalovač tuku, nedodržujete doporučené normy a ne sportujete. Doporučení pro užívání léku jasně ukazují, že užívání L-karnitinu je v doporučeném množství. Je nutné dodržovat vyváženou stravu. Aby nedošlo k poškození vašeho těla, měli byste odmítnout vzít lék, pokud existují kontraindikace.

Předávkování karnitinem je velmi vzácné. Známky nadbytku látky v těle:

 • průjem;
 • bušení srdce;
 • zvýšený amoniak v těle;
 • křeče;
 • nevolnost

Nejednoznačné recenze o L-karnitinu mezi ženami. Spravedlivý sex si stěžuje na selhání menstruačního cyklu, když užívá spalovač tuku. Důvodem může být několik. První je zvýšená fyzická námaha. Hlavní podmínkou pro užívání L-karnitinu je atletická aktivita, protože samotná látka nespaluje tuk, ale je v tomto procesu pomůckou. V důsledku toho některé ženy ztratí cyklus, což je reakce těla na další fyzickou aktivitu. Kromě toho, prudký pokles tělesného tuku může také vyvolat selhání menstruačního cyklu u žen.

Druhý důvod - změna v těle. Ženské tělo je systém vzájemně provázaných jemně vyladěných procesů. I malá odchylka od normy jednoho parametru může vést k selhání všech procesů. Proto spotřeba přírodního spalovače tuků a v důsledku toho ztráta hmotnosti může být příčinou porušení menstruačního cyklu. Pokud se cyklus po dvou až třech měsících neobnovil, měli byste se poradit s lékařem, který vám poradí.

Viz také: Jak užívat L-karnitin pro hubnutí

Vedlejší účinky spalování tuků

Užívání L-karnitinu ve večerních hodinách může způsobit problémy se spánkem (foto: arhsportfood.ru)

Vedlejší účinky, s různými úrovněmi pravděpodobnosti, se vyskytují při užívání jakéhokoliv léku. Levokarnitin není výjimkou. Následující vedlejší účinky jsou možné v důsledku příjmu karnitinu:

 • poruchy spánku při užívání léku odpoledne nebo v noci;
 • dyspepsie;
 • svalová slabost;
 • alergické reakce;
 • individuální intolerance, která se projevuje nauzeou, bolestmi hlavy, poruchami stolice.

Vedlejší účinky v podobě špatného dechu se projevují u lidí trpících chorobami gastrointestinálního traktu. Pokud se objeví vedlejší účinky, vyhledejte lékaře.

Měli byste také pamatovat, že karnitin nemůže být užíván každým. Kontraindikace pro použití látky:

 • idiosyncrasy karnitinu nebo příbuzných složek;
 • těhotenství a kojení.

Proč užívat L-karnitin

L-karnitin pomáhá efektivně zvládat vysokou fyzickou námahu a spalování tuků (foto: tvoyasuperfigura.ru)

Je zbytečné brát levokarnitin výhradně jako spalovač tuků, zapomínat na zvláštnosti jeho činnosti, a ne dělat tělesná cvičení. Z toho nebude žádný prospěch. Fóra obsahují příběhy o mýtických tiskových kostkách, které se údajně objevily mezi těmi, kteří vzali spalovač tuků a otřásli tiskem, a poté, co byl lék zrušen, „kostky“ zmizely. Taková zpětná vazba je jen výsledkem zbožné přání. Karnitin nemá žádný takový účinek jako štěpení vlastního tuku. Levokarnitin se doporučuje užívat jako pomocnou látku během tréninku a vytvořit krásné tělo. Je optimální začít spalovač tuků po prvním seznámení s posilovnou, pokud předtím nebylo žádné fyzické cvičení. S výrazným nárůstem zátěže, přechodem z takzvané úrovně začátečníka ve sportu na střed, je příjem L-karnitinu optimální. Pomáhá tělu vyrovnat se s úkoly, které mu byly svěřeny - zvýšenou fyzickou námahou a přispívá k odbourávání tuků. Poslední bod je důležitý při formování krásné a vhodné postavy při sportovních aktivitách.

Viz také: L-karnitin - spalovač tuků a lék pro zdraví

Informace o vlastnostech L-karnitinu viz níže uvedené video.

l Karnitin je aminokyselina, která je svým chemickým složením a vlastnostmi podobná vitamínu B. Tento lék je obzvláště populární mezi sportovci a lidmi, kteří chtějí zhubnout. K dispozici ve formě sirupu, tablet nebo kapek. Tato látka má příznivé vlastnosti i kontraindikace. Pojďme se seznámit se všemi jemnostmi použití karnitinu, jeho indikacemi a účinky na tělo.

Použijte l karnitin

Přínosy l karnitinu pro člověka spočívají v tom, že pomáhají vylučovat toxiny a toxiny z těla a také rozkládají mastné usazeniny transportem mastných kyselin do mitochondrií. Tuk je tedy přeměněn na energii.

Stojí za to věnovat pozornost tomu, že bude jednat pouze s dostatečnou fyzickou námahou. Pokud užíváte l karnitin, ale zároveň vede sedavý způsob života - nebude to mít žádný prospěch. Pro větší efekt potřebujete dobře navrženou dietu.

Když je látka nedostačující, mastné kyseliny zůstávají v lidském oběhovém systému, což vyvolává výskyt aterosklerózy a dalších kardiovaskulárních onemocnění. V důsledku toho se také zvyšuje riziko obezity.

l Karnitin se vyrábí v dostatečném množství samotným tělem. Pouze v některých případech je nutné jej použít dodatečně.

Tato látka pomáhá v boji proti únavě, dodává tělu sílu a energii, je profylaktická proti mrtvicím a srdečním infarktům. To je důvod, proč tento doplněk stravy je populární mezi sportovci, kteří potřebují další použití.

Harm karnitin

Přínosy a poškození l karnitinu nebo levého karnitinu (l karnitinu) pro ženy a muže závisí na dávce a souvisejících onemocněních. Před použitím se proto poraďte se svým lékařem.

Mezi kontraindikacemi pro použití patří:

 • diabetes mellitus (l karnitin u diabetu může být užitečný, vše je podmíněno správností příjmu);
 • problémy s nadváhou na pozadí chronického onemocnění nebo dědičnosti;
 • onemocnění jater (zejména cirhóza);
 • onemocnění srdce a cév;
 • oslabená imunita;
 • onemocnění oběhového systému, zejména rakoviny;
 • hypertenze;
 • nemoci ledvin a močového měchýře (zejména chronické a akutní stadia);
 • akutní zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu (protože může dále zhoršit situaci a způsobit nevolnost, střevní křeče a zvracení).

V žádném případě nelze užívat lék během těhotenství a kojení (kojení dítěte).

Karnitin pro děti

V některých případech pediatři pro děti předepisují levý karnitin:

 • s nedostatečným krmením - s malým příjmem látky s jídlem;
 • s omezenou schopností biosyntézy aminokyselin v těle - u předčasně narozených dětí a v raném věku;
 • porucha absorpce látky buňkami nebo její ztráta během vylučování ledvinami;
 • s vrozenými chorobami srdce a jeho cév;
 • v mitochondriálních onemocněních (buňky, pomocí kterých se provádí absorpce levého karnitinu v těle);
 • porušení buněčné výměny energie;
 • s neuropsychiatrickými a somatickými onemocněními (včetně vrozených).

Existuje obrovská pozitivní zkušenost s použitím aminokyselin v pediatrii a terapii. Je však zakázáno dávat tento doplněk bez doporučení pediatra!

Jaké produkty obsahuje?

Navzdory své exkluzivitě je tato aminokyselina v malých dávkách obsažena v produktech živočišného a rostlinného původu:

 • maso - jehněčí, vepřové, zvěřinové, hovězí, drůbeží (domácí);
 • čerstvé ryby;
 • houby;
 • čerstvá mrkev;
 • banány;
 • rajčata;
 • rýžové krupice;
 • celozrnný chléb.

Při dlouhodobém tepelném zpracování klesá obsah karnitinu ve výrobcích.

Činnost na těle

Karnitin je nezávisle syntetizován v játrech a ledvinách zdravého člověka. Tento proces probíhá bez problémů v přítomnosti vitamínu C, skupiny B, železa, lysinu, myoninu a některých dalších látek.

Obecně řečeno, tato látka působí na tělo plodně. Lidé, kteří užívají karnitin podle indikací a podle všech pravidel, mají následující účinky:

 • urychlený metabolismus (metabolismus v těle);
 • snížení cholesterolu;
 • nasycení krvinek kyslíkem;
 • zvýšená imunita, prudký pokles výskytu akutních virových a respiračních onemocnění;
 • zvýšit výkon a vytrvalost;
 • urychlení regenerace tkání při úrazech (včetně lehkých sportovních úrazů);
 • zrychlení regenerace po delším sportovním tréninku nebo jiných nákladech;
 • zvýšení odolnosti při psychickém stresu.

Karnitin je také používán jako profylaktický prostředek v boji proti tukům po hubnutí.

Současně s anabolické léky, účinek levého karnitinu je značně zvýšena.

Indikace pro použití

 1. Problémy s normalizací vývoje svalové soustavy a tělesné hmotnosti člověka.
 2. Komplexní léčba (některá onemocnění první fáze) a udržení aktivní pracovní schopnosti jater, slinivky břišní a endokrinního systému.
 3. Zpomalení stárnutí mozkových buněk u starších lidí. Aminokyselina zabraňuje zúžení cév mozku a zabraňuje vzniku cholesterolových plaků v nich.

Ale i když nejste sportovec, nemůžete brát takový lék a vést sedavý způsob života. Procvičte si jógu, plavání, rychlou procházku nebo jogging, cyklistiku, přihlaste se na taneční lekce nebo v sekci tělocvična.

Vždy začněte s krátkým tréninkem - poprvé je dostačující 25 minut aktivního času. Další den přidejte dalších 5-7 minut. Prodlužte délku tréninku jednou týdně, ale ne dlouho a ne méně než čas posledního času.

Jak se chovat?

Nejedná se o lék, ale o bioaktivní doplněk stravy. K dispozici ve formě kapek, sirupu nebo kapslí. Každý přípravek je užíván striktně podle předpisu lékaře av plném souladu s požadavky návodu k použití.

Průběh užívání tohoto léku je obvykle od 1 měsíce do šesti měsíců. Ale jmenován ošetřujícím lékařem v souladu s individuálním pacientem.

Napájení

Při užívání levého karnitinu se ujistěte, že jedíte správně. Orientujte své tělo na světlo, ale vyživující psaní bohaté na bílkoviny. Potraviny, které zahrnují dietu:

 • maso, drůbež, ryby - všechny chudé;
 • pouze celozrnný nebo žitný chléb;
 • kefír, nízkotučný tvaroh;
 • mléko;
 • ořechy;
 • vejce;
 • obiloviny;
 • zelenina;
 • ovoce

Připravte si většinou vařené nebo dušené pokrmy. Zelenina a ovoce se snaží jíst syrové.

Všechna jídla za den se dělí na 5-6 metod 200-300 gramů. Poslední jídlo by nemělo být pozdější než 2-2.5 hodin před spaním.

Co vyloučit z potravin?

Úplně vyloučit ze stravy sacharidů potraviny. Jedná se o alkohol, mastné ryby, maso a ryby, klobásy a veškeré uzené výrobky, konzervy, sýry, sladké tvarohy, pšeničný chléb a máslo, čokoládu, cukr a jiné cukrovinky. To znamená, že všechny sacharidové potraviny jsou vyloučeny - pravidlo, které by mělo být přísně dodržováno.

Co vařit?

První kurzy: polévky (včetně polévek z pyré) bez převarených švestek a opečené zeleniny, na nekoncentrovaných netukových vývarech.

Druhé pokrmy: vařené nebo blanší maso, ryby, drůbež, vařené krupice.

Občerstvení: zeleninové nebo ovocné saláty, plátky s olivovým nebo sezamovým olejem (několik kapek).

Na snídani: cereálie (na vodě nebo mléku bez cukru), sklenici mléka nebo kefíru, tvaroh, čerstvé ovoce nebo zeleninu. Suchý chléb nebo strouhanka (neslazená).

Nápoje: čaj (černý, zelený, bylinný), přírodní káva bez cukru, kompoty (včetně přírodního sušeného ovoce - sušené nebo sušené bez cukrového sirupu), ovocné nápoje, ovocné nebo míchané zeleninové šťávy, minerální voda.

Na večeři: vařené nesolené brambory nebo těstoviny (vzácné), vařené ryby nebo zelenina.

Před spaním: sklenka džusu, čaje nebo kefíru.

Sportovní výživa, štíhlá postava, silné svaly - jedno z nejoblíbenějších témat pro diskusi v moderních časopisech, televizních talk show a internetovém prostoru. Snad každý z nás alespoň jednou zůstal v obchodě nebo lékárně naproti krásným boxům s nápisem „L-karnitin. Vaše dokonalé tělo "nebo neslyšíte od přátel, kteří navštěvují fitness kluby, příběhy o neobvykle efektivním, revolučním způsobu hubnutí. Takže záhadný karnitin opravdu zázraky?

Co to je?

Karnitin, odvozený od aminokyseliny, se nachází téměř ve všech buňkách našeho těla. Jeho jméno pochází z latinského slova "carnus", což znamená "maso" (původně tato látka byla získána z masa). Karnitin se běžně označuje jako řada chemických sloučenin, včetně L-karnitinu, acetyl-L-karnitinu a propionyl-L-karnitinu.

Úloha karnitinu v lidském těle je obtížné zmenšit. Karnitin transportuje mastné kyseliny do mitochondrií („energetická stanice“ buňky), kde jsou štěpeny energií, což vede ke spalování přebytečného tuku a zároveň vytváří další energii nezbytnou pro udržení vysoké vitální aktivity. Odstraňuje také toxické látky z těla, čímž zabraňuje jejich akumulaci. Karnitin se nachází převážně v kosterních a srdečních svalech, které jako hlavní „palivo“ používají mastné kyseliny.

Lidské tělo samo produkuje karnitin v množství dostatečném k udržení jeho normálního fungování. Někdy z některých genetických nebo zdravotních důvodů u některých lidí (například předčasně narozených dětí) může být tento proces výroby narušen, v důsledku čehož je karnitin podmíněně nenahraditelnou živinou.

U zdravých dětí a dospělých není třeba užívat karnitin ve formě speciálních doplňků výživy, protože játra a ledviny produkují dostatek této látky z aminokyselin pro vitalitu.

Nedostatek karnitinu

V těle je karnitin syntetizován za účasti vitaminů C a skupiny B (zejména B3, B6, B9, B12), železa, stejně jako aminokyselin lysinu a methioninu a řady enzymů. Nedostatek alespoň jedné z uvedených látek může způsobit nedostatek karnitinu.

Častěji než ostatní se tento nedostatek vyskytuje u vegetariánů, sportovců, se zvýšenou fyzickou námahou a nevyváženou výživou.

Příznaky nedostatku karnitinu jsou obvykle rychlá únava, nízká imunita, výskyt nadváhy a kardiovaskulárních onemocnění.

Stejně jako u většiny přírodních látek má molekula karnitinu dvě podoby, které jsou navzájem zrcadlovým obrazem.

Vědci používají k rozlišení mezi těmito formami písmena L a D. V lidském těle, forma „L“ funkce, tedy v článcích časopisů a seznamech přísad potravinářských přídatných látek, karnitin obvykle znamená L-karnitin, který se nedávno stal nejrozšířenějším látka, která zajišťuje zaručenou a rychlou ztrátu hmotnosti.

Budeme hovořit o tom, zda je to skutečně tento případ a zda je účinek L-karnitinu na tělo omezen na ztrátu nadváhy.

Co může být užitečné

Pro zdraví srdce. Příznivý účinek karnitinu na zdraví kardiovaskulárního systému by měl být zajímavý pro všechny, zejména pro ty, kteří jsou ohroženi rozvojem ischemické choroby srdeční. Jako výsledek lékařského výzkumu byl odhalen vztah mezi nízkými koncentracemi karnitinu v srdečním svalu a srdečním selháním. Karnitin poskytuje zvýšení průtoku krve do srdce a zvýšení hladiny "dobrého" cholesterolu a zároveň snižuje koncentraci "špatného". To snižuje riziko vzniku koronárních srdečních onemocnění.

Pro léčbu chronického únavového syndromu, jehož symptomy zahrnují bolesti svalů a kloubů, deprese, úzkost, podrážděnost, bolesti hlavy, střevní problémy a ztrátu chuti k jídlu.

Při onemocněních ledvin a jater, protože se jedná o tyto orgány, které syntetizují karnitin v těle, pak při jejich onemocněních dochází k prudkému poklesu jeho množství a je nutná vnější kompenzace.

S různými infekčními chorobami se zvyšující se teplotou, vysoká teplota zvyšuje tepovou frekvenci, což vede ke zvýšení nákladů na energii, a přijetí karnitinu vám umožní uvolnit tuto extra energii.

Mysl - záruka zdraví, nebo karnitin není "ztrácí"!

Miliony lidí sní o nalezení štíhlého těla, které chce nejen najít dobrou postavu, ale také zlepšit své zdraví. Díky vývoji tzv. Fitness průmyslu, který podporuje speciální sportovní výživu spolu s aktivním životním stylem, se dnes L-karnitin stal známým jako doplněk spalování tuků, který si každý může koupit v lékárně, sportovním klubu a dokonce i v běžném nákupním centru.

Krásné barevné samolepky na lahvích a baleních s pilulkami prostě nedokáží zaujmout pozornost, slibnou (často v cizím jazyce bez překladu do ruštiny), aby vaše tělo bylo dokonalé. Nicméně, nikde to neznamená, že předpokladem pro získání tohoto nádherného výsledku je dodržování příslušné stravy předepsané zkušeným dietologem a přítomnost dostatečné fyzické aktivity.

Jeden návštěvník internetového fóra na téma zdravé výživy byl skutečně překvapen a pobouřen její pokračující tělesnou hmotností. Jak se ukázalo, strava této osoby sestávala z pokrmů zakoupených v restauracích s rychlým občerstvením, které omývala nápoji obsahujícími velké dávky L-karatinu.

Někdy lidé navštěvující fitness centra, doslova "sednout" na léky s L-Karate. Po zahájení pravidelného používání tohoto výživového doplňku vzniká dojem, že se zlepšuje pracovní kapacita, zvyšuje se fyzická vytrvalost, snižuje se únava, zvyšuje se svalový růst a po tréninku se bolest snižuje.

Inspirováni takovým fantastickým efektem jsou amatérští sportovci rukojmí moderními přípravky L-Carat, které obsahují nejen užitečné, ale také škodlivé látky, které často ničí játra.

„Moje známost s L-karinitinem proběhla před dvěma lety,“ stěžuje si další návštěvník fóra. - Po dobu 8 měsíců jsem intenzivně navštívil posilovnu, od pondělí do pátku, dvě hodiny denně a před každým tréninkem jsem pil půlhodinu L-karnitinu. Vyhodil nešťastných 8 kilogramů. Síly byly víc než dost, bylo mi líto, že sál byl v sobotu a v neděli zavřený. Je čas odejít; Vzdal jsem se tréninku a mé oblíbené kyselé kapaliny po dobu tří měsíců. Chuť k jídlu se zdvojnásobila nebo ztrojnásobila a byla tu velká únava. Když jsem se nakonec rozhodl, že nemám kila navíc, přestal jsem pít L-karnitin úplně, ale tentokrát se únava stala tak těžkou, že jsem se nemohla nutit vstávat z pohovky. Sečteno a podtrženo: vrácené kilogramy se vrátily v plné výši, byla přidána chronická únava, která v této době také neprojde. Nevím, na kterého lékaře jít a kam jít. “

„Řeknete lži! L-karnitin je úžasná věc, svaly nejsou ucpané, mořské síly. Poradím všem, “píše na této stránce další fanoušek fitness.

Z výše uvedeného můžeme vyvodit následující závěr: karnitin není tak špatný, ale ne tak užitečný a neškodný, jak si myslíte. Pokud se chystáte jít na sport nebo se už na něm zabýváte, chcete najít štíhlé, tónované tělo a zároveň si udržet své zdraví, nespadat do přesvědčování manažerů fitness, kteří mají zájem o prodej tzv. „Sportovních výrobků“, a nevěnovat pozornost doporučením z kategorie „Poradím všem“.

Jděte do kompetentního odborníka na výživu a sportovního lékaře, proveďte testy, zjistěte své kontraindikace. Pouze zkušený odborník si bude moci vybrat fyzickou zátěž, která je pro vás optimální a určit potřebný přísun potravinářských přídatných látek ve správném množství.

Na závěr, některé další statistiky. Vědci, kteří zkoumali výživové doplňky dvacet let, stále nemohou najít důkazy o tom, že by suplementace L-karnitinem v dávkách 2-6 gramů (tzn. Tolik karnitinu, který se nachází ve volně prodejných drogách) denně, mohla zlepšit vytrvalost a fyzickou kondici. výkonnost u zdravých lidí. A nezapomeňte: všechny potravinové doplňky jsou jen jedním z pomocných nástrojů na cestě k vašemu zdraví a kráse.

 • HORA V MÍSTĚ: příčiny
 • Demence: příčiny a symptomy
 • Produkty, které čistí, posilují játra a oči
 • Proč žijí líní lidé déle
 • Jak zpomalit stárnutí endokrinního systému
 • PSORIAZ: 7 přírodních léků na prevenci a zastavení onemocnění
 • "Fiktivní" bolest
 • 1 SNADNÉ CVIČENÍ NA ZLEPŠENÍ SYSTÉMU LYMPHATIC
 • Jak udržet mozek zdravý až do stáří
 • 7 způsobů, jak se vypořádat se stresem