Image

L-karnitin

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

L-karnitin je aminokyselina používaná jako doplněk stravy.

Farmakologický účinek

L-karnitin se také nazývá vitamin B11, má antithyroidní, anabolické, regenerační, antihypoxické účinky, zlepšuje chuť k jídlu a spouští metabolismus tuků.

Použití L-karnitinu podporuje aktivitu koenzymu A, normalizuje metabolické procesy, zvyšuje enzymatickou aktivitu střevní, žaludeční šťávy, aktivuje sekreční aktivitu trávicích žláz. Lék urychluje regeneraci nervové tkáně, má neurotrofický účinek.

Předpokládá se, že L-karnitin je účinný při hubnutí: při sportu tento nástroj snižuje hladinu laktátové acidózy a mastných prvků v kosterních svalech, normalizuje tělesnou hmotnost. Aby bylo možné zahájit proces spalování tuků, kromě dostatečného množství L-karnitinu, je důležitá tělesná aktivita a dobrá strava pro hubnutí.

Formulář vydání

Uvolněte lék v tabletách, kapslích, sirupu.

Indikace pro použití L-karnitinu

Podle instrukcí je L-karnitin předepisován pacientům se srdečním onemocněním, starší pacienti - ke zlepšení paměti, pozornosti, zpomalení stárnutí mozku.

Dobré recenze o L-karnitinu, které dávají předčasně narozeným dětem, dětem během aktivního růstu k zajištění normálního vývoje kosterních svalů, aby se tělesná hmotnost vrátila do normálu.

Účinný L-karnitin jako doplněk při léčbě pankreatické žlázy, kardiovaskulárních a endokrinních systémů, jaterních onemocnění.

L-karnitin je také vzat sportovci ke zvýšení účinnosti cvičení, které vykonávají, zvýšení odolnosti, zvýšení svalové hmoty brzy; vegetariáni - kompenzovat nedostatek karnitinu; lidé se sníženou chuť k jídlu, vyčerpání.

Kontraindikace

Podle instrukcí není L-karnitin předepsán v případě nesnášenlivosti léku během těhotenství, laktace.

Návod k použití L-karnitinu

Sirup se užívá perorálně, L-karnitin nezávisí na době jídla.

Dospělí pijí sirup tři p / den 5 ml. Sportovci pijí 15 ml L-karnitinu před cvičením. Terapie obvykle trvá 4-6 týdnů.

Pro děti do jednoho roku se sirup podává v jednorázové dávce 8-20kp; děti 1-6l. - 20-28k., Děti 6-12l. - 2,5 ml. Děti užívají jednorázovou dávku dva nebo tři p / den po dobu jednoho měsíce.

Tablety a tobolky L-karnitin se polkne celý, zapije se vodou. Dospělí užívají 250-500 mg drogy dva nebo tři p / den. Sportovci si před tréninkem vezmou 500-1500 mg.

Pro léčbu se doporučuje užívat pilulky, tobolky v kurzech, ne déle než šest měsíců.

Vedlejší účinky

L-karnitin nenese velkou újmu, je dobře snášen.

U pacientů s urémií se může rozvinout svalová slabost v důsledku užívání karnitinu. Tam jsou také recenze L-karnitin, že v ojedinělých případech lidé užívající lék měli epigastrickou bolest, alergické reakce, dyspepsie.

L-karnitin může být pro člověka škodlivý pouze v případě nesnášenlivosti a předávkování. Byly pozorovány problémy se spánkem u pacientů, kteří nedodržují lékařské pokyny.

L-Carnitine: ceny v internetových lékárnách

TURBOSLIM ALPHA Kyselina lipoová a L-karnitin. N20

SPORTEXPERT L-KARNITIN 3,5g N10 sáček

Záložka L-CARNITIN VITAMIR. potažený filmem N30

SportExpert L-karnitin 10 ks. sáček Evalar

Doppelgerts krása sport dáma l-karnitin + biotin kartu. špice s příchutí citronu 6500mg №15 (špatné)

ARNEBIA L-CARNITIN čepice. N100

Tablety Turboslim Alfa lipoová a L-karnitin 1,1 g 20 ks.

Turboslimová kyselina alfa-lipoová a l-karnitin 20 tabl

Tobolky Arneby L-karnitin 576 mg

SportExpert L-karnitin 1800 mg injekční lahvička s roztokem 50 ml 8 ks.

Doppelgerts aktivum l-karnitin plus hořčík 30 tabl

TURBOSLIM ALPHA Kyselina lipoová a L-karnitin. N60

Tablety Turboslim Alfa lipoová a L-karnitin 1,1 g 60 ks.

Turboslimová kyselina alfa lipoová a l-karnitin 60 tab.

Záložka NEICHES BOUNTI. 500 mg L-karnitinu N30

Natures Bounty L-karnitin 500 mg tablety 30 ks.

Kapsle L-karnitinu 500 mg 60 ks.

NEICHES BOUNTI Čepice. Koenzym Q-10 a L-karnitin N60

Solgar L-Carnitin 1500 mg roztok pro perorální podání lahvičky 475 ml

Natures Bounty Koenzym Q-10 a L-Carnitin kapsle 60 ks.

Informace o léku jsou zobecněné, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Vlastní ošetření je nebezpečné pro zdraví!

Průměrná délka života leváků je nižší než pravák.

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum Clomipramin orgasmus.

Práce, která není v souladu s touhou osoby, je pro jeho psychiku mnohem škodlivější než nedostatek práce.

Lidský žaludek dobře zvládá cizí předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva může dokonce rozpustit mince.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k onemocněním mozku. Intelektuální aktivita přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Podle studie WHO, půlhodinová denní konverzace na mobilním telefonu zvyšuje pravděpodobnost výskytu nádoru na mozku o 40%.

Naše ledviny jsou schopny vyčistit tři litry krve během jedné minuty.

Hmotnost lidského mozku je asi 2% celkové tělesné hmotnosti, ale spotřebuje asi 20% kyslíku vstupujícího do krve. Tato skutečnost činí lidský mozek extrémně náchylný k poškození způsobenému nedostatkem kyslíku.

Podle mnoha vědců jsou vitamínové komplexy pro lidi prakticky k ničemu.

Ve snaze vytáhnout pacienta ven, lékaři často jdou příliš daleko. Například, jistý Charles Jensen v období 1954 - 1994. přežil více než 900 operací na odstranění neoplasmu.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko infarktu a mrtvice.

Nejvyšší tělesná teplota byla zaznamenána ve Willie Jones (USA), který byl přijat do nemocnice s teplotou 46,5 ° C.

Většina žen je schopna získat větší potěšení z uvažování o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Takže ženy se snaží o harmonii.

Lidé, kteří jsou zvyklí na snídani pravidelně, jsou mnohem méně pravděpodobné, že budou obézní.

Průměrný člověk během života produkuje tolik jako dva velké bazény slin.

Každý, kdo chce to nejlepší pro sebe. Někdy však sami nerozumíte, že život se po konzultaci s odborníkem několikrát zlepší. Podobná situace.

L-karnitin: návod k použití a recenze lékařů

L-karnitin je aminokyselina, která je velmi populární mezi odborníky na výživu a prodejci sportovní výživy, protože umožňuje tělu zbavit se přebytečného tuku co nejrychleji a získat (pro ty, kteří mají organismus ve fázi vyčerpání). Další název aminokyseliny je vitamin B11 nebo BT. Má dobré anabolické vlastnosti, přispívá k lepší výživě buněk kyslíkem, ovlivňuje hromadění jódu ve štítné žláze, urychluje proces regenerace tkání.

L-karnitin se tvoří v těle (játra a ledviny) z methioninu a lysinu. Také jeho vstup do tkáně může být organizován pomocí potravinářských přídatných látek nebo použitím určitých produktů.

Sportovci aktivně používají L-karnitin během sportu.

Také L-karnitin zvyšuje odolnost během tréninku, nasycuje svaly energií a není škodlivý.

Opakovaně provedené studie potvrdily přínos této aminokyseliny pro lidské tělo, zejména pro kardiovaskulární systém.

Kdo se doporučuje pro užívání L-karnitinu?

L-karnitin mohou být aktivně používány těmi, kteří jsou na dietě, stejně jako sportovci ke zlepšení výkonnosti těla a zlepšení profesionálních výsledků. Z lékařského předpisu ho mohou používat lidé s nedostatkem aminokyselin v těle: starší lidé se soustředí a zpomalují stárnutí mozku, osoby s onemocněním srdečního svalu. Také aminokyseliny obvykle potřebují těhotné, kojící matky, malé a předčasně narozené děti, novorozence. Lék je často předepisován v komplexní léčbě.

L-karnitin: jak se chovat?

L-karnitin se prodává ve formě tablet, sirupů, kapslí, proto jsou způsoby použití odlišné.

Jak se v tekuté formě?

Tekutá forma - sirup a ampule. Příjem sirupu není kombinován s jídlem. Doporučuje se, aby sirup nebyl zředěn vodou, ale pokud je to nutné, vypijte jej později.

Dospělí užívají L-karnitin třikrát denně po dobu pěti mililitrů (jedna odměrka). Sportovcům se doporučuje, aby si bezprostředně před začátkem tréninku užili jednu dávku - 15 mililitrů (odměrku). V tomto případě aminokyselina účinněji přispívá ke zvýšení svalové hmoty, vytrvalosti a dosažení výsledků.

Trvání léku - od čtyř do šesti týdnů. Pokud výsledek není splněn, kurz se opakuje po týdenní přestávce.

Lékař předepíše sirup pro děti do 1 roku věku, s dávkou 10-20 kapek najednou. Děti od jednoho do šesti let zvyšují jednorázovou dávku na 20-27 kapek. Děti od šesti do dvanácti let mají 2,4-2,5 mililitrů. Trvání recepce - ne méně než jeden měsíc. Počet recepcí za den - 2-3. Mezi jednotlivými kurzy se koná týdenní přestávka, po opakovaném opakování kurzu.

Široká a reliéfní záda je vizitkou zkušeného sportovce. Vše o tréninku nejširších zádových svalů zde.

Užívání L-karnitinu ve formě tablet

Lék se podává orálně. Tablety se nedoporučují žvýkat ani rozdrtit, je nutné je pít úplně, pitnou vodu. Trvání léku a dávkování určuje lékař na základě celkového stavu těla.

Dospělí obvykle užívají 200 až 500 miligramů L-karnitinu dvakrát až třikrát denně. Sportovci dost 500-2500 miligramů drogy před tréninkem. Levokarnitin je lepší, aby kurzy, s ohledem na přání lékaře. Dlouhodobé užívání (déle než šest měsíců) je nežádoucí.

Přijetí levého karnitinu ve formě kapslí

Droga se užívá orálně. Kapsle se neotevře, polkne se celá, opláchne se vodou. Dospělí doporučuje dávku 200-500 miligramů dvakrát až třikrát denně. Pro sportovce je jeden trik dostačující před začátkem tréninku, v dávce 500-2500 mililitrů. Lék je užíván na kurzech, ne déle než šest měsíců. Délka jednoho kurzu je 4-6 týdnů. Poté se provede přestávka a v případě potřeby se trasa opakuje.

L-karnitin: vedlejší účinky

Přijetí levého karnitinu, nicméně, jako každá jiná aminokyselina, způsobí téměř žádné vedlejší účinky. Velmi vzácně, někteří lidé mají alergické reakce, došlo k porušení trávicího systému. L-karnitin však může způsobit svalovou slabost, bolest břicha, zvracení, nevolnost u pacientů s urémií. Také zavedení léčiva žílou může být doprovázeno nepohodlí. Extrémně vzácné případy výskytu specifického zápachu z těla po užití levého karnitinu.

L-karnitin: kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že aminokyselina nemá nepříznivý vliv na tělo, pacienti s určitými typy onemocnění by se měli vyhnout užívání léku bez předchozí konzultace s lékařem. Patří mezi ně osoby s:

 • Hypertenze.
 • Cirhóza.
 • Diabetes.
 • Onemocnění ledvin.
 • Periferní vaskulární onemocnění.
 • Také nedoporučujeme užívat lék těhotným ženám.

Lze L-karnitin koupit v lékárně?

Levokarnitin je k dispozici bez lékařského předpisu, takže s jeho akvizicí není problém. To je také vždy prodává v obchodech sportovní výživy. Cena léku začíná na 50 rublů a výše.

Pomáhá levokarnitin skutečně zhubnout?

Je třeba okamžitě říci, že užívání samotného L-karnitinu nepovede k požadovanému výsledku. Nicméně, po přečtení spoustu článků o hubnutí, dospějí k závěru, že to je dost. Tuto látku nahradí mnoho dívek a všech jídel.

Zapamatujte si základní tři pravidla, která vám pomohou zhubnout:

Buďte aktivní.

L-karnitin přispěje pouze k rychlému rozpadu tuků, zatímco budete hrát sport. Seznam činností je následující:

 • Chůze rychlým tempem
 • Tanec
 • Běh
 • Aerobní cvičení
 • Jízda na kole
 • Třídy v tělocvičně nebo doma
 • Jóga, Pilates

Sledujte dobu trvání tréninku.

Aby L-karnitin ovlivnil výsledek, musí trénink trvat nejméně 25 minut. Je nezbytné, aby byl aktivován přirozený proces spalování tuků, a pak léčivo převezme a proces posílí. To může být přijato jak před začátkem tréninku, tak během něj.

Nejvhodnější způsob, jak vzít lék v tekuté formě. Jeho činnost začíná nejrychleji.

Správná výživa


Správná výživa je velmi důležitá. Je nutné tělo upravit tak, aby sám aktivoval proces spalování tuků. Musíte mít jasný plán výživy. Například, jíst rozdrcené - pětkrát denně. Jíst potraviny bohaté na bílkoviny před tréninkem. Pamatujte si, že užívání léku by nemělo být kombinováno s přísnými a nízkokalorickými dietami, výsledek bude naopak.

Na konci tréninku první hodinu nejezte z jídla nic. Pak připravte proteinový koktejl nebo sníte dávku proteinového jídla.

Dodržováním těchto podmínek můžete výsledky dosáhnout rychleji. Jen pomocí L-karnitinu, sedícího na gauči, nic nedosáhnete.

L-karnitin pro hubnutí: recenze

Zde jsme pro vás shromáždili několik recenzí o léku z různých fór od sportovců i těch, kteří chtějí zhubnout.

Elena: L-karnitin pomáhá pouze tehdy, když cvičíte. Před tréninkem si vezměte lépe dvacet minut. Pokud ji pijete a budete ji stále jíst, pak nemusíte čekat na efekt. Lék je ideální pro ty, kteří jedí trochu, ale nevyhazují váhu. Jinými slovy, lék urychluje metabolismus. On rozhodně není škodlivý, viděl to mnohokrát, nic se nestalo. V tréninku pomáhá potit.

Masha: Pro hubnutí, nejúčinnější, jako pro mě - injekce. Vložil jsem je do 2,5 mililitru intramuskulárně do hýždí půl hodiny před tréninkem. Několikrát účinnější než pití.

Vitaliy: Mohu vám říci o procesu L-karnitinu. Tato látka transportuje mastné kyseliny do mitochondrií, ve kterých již dochází k jejich další dezintegraci. Zjednodušeně řečeno, L-karnitin pomáhá spalovat tuk, ale musíme si uvědomit, že pravidelná spotřeba snižuje účinek a nakonec ho snižuje na nulu. Tělo produkuje tuto látku nezávisle a když je přijímáno zvenčí, proces se časem zastaví. Jakmile přestanete užívat léky, tuk se začne hromadit ještě rychleji. A tak L-karnitin dává sílu tréninku i těm, kteří jsou příliš líní dělat všechno.

Technika dělání dřepu s činkou na ramenou, čtěte zde.

L-karnitin: recenze lékařů

A teď si přečtěte několik recenzí lékařů.

Zpětná vazba od lékařů známého programu o zdraví

Pro nezbytnou syntézu L-karnitinu je nutné brát velké množství dalších vitamínů: B3, C, B6, B9, B12, stejně jako aminokyseliny - methionin a lysin. Při nedostatečném množství těchto látek v těle se syntéza L-karnitinu zpomaluje, nebo dokonce úplně mizí.

L_Carnitin skutečně zvyšuje spalování tuků, snižuje hladinu cholesterolu, což ovlivňuje činnost srdce. Podporuje také duševní a fyzickou odolnost. Spotřeba léku snižuje stres, sportovci rychle získávají "suchou" hmotu.

Hodně karnitinu nalezené v červeném masu, tvaroh, sýr, ryby, kuře, mléčné výrobky. Během tepelného zpracování ztrácí ryby a maso hodně karnitinu.

Sportovci

Tableta L-karnitinu je platná 40 minut po použití. Užívání tablet před zahájením tréninku bude mít jen malý účinek. Je lepší pít sycené nápoje. Mohou být použity jak před tréninkem, tak i během něj. Ti, kteří užívají lék pouze na hubnutí, bez fyzické námahy, je lepší použít roztok v ampulce. Po 10 minutách začne roztok fungovat. Kromě toho je roztok v nádobách o objemu 500 mililitrů a nad mililitry a koncentrátech, které lze ředit ve vodě následujícím způsobem: 1 dávka na 300 až 400 mililitrů vody.

Lékárník

L-karnitin s vitamínem B2 je skvělý pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění, zmírňuje chronickou únavu a aktivně pomáhá očistit tělo během diety a cvičení. Cvičení s tímto lékem bude snazší.

Chanel

Nejlepší lékárníci světa a výrobci sportovní výživy po několik desetiletí se snažili vymyslet lék pro sportovce, který by jim umožnil co nejrychleji se zotavit. L-karnitin se stal takovým lékem. Podporuje soubor suché hmoty, udržuje ji pod dietními omezeními. Levokarnitin, vstupující do krevního oběhu, začíná přenášet mastné kyseliny do svalových buněk. Tělo nakonec dostává energii z vlastních tukových zásob. Sportovec v důsledku ztráty hmotnosti cítí nárůst energie a přibírání na váze.

Nyní víte o nebezpečích a výhodách L-karnitinu, které obsahují karnitin a jak je správně užívat.

Acetyl l-karnitin: rozdíl od l-karnitinu, návod k použití

Acetyl-l-karnitin je látka, která zlepšuje kognitivní schopnosti mozku. Často je zaměňován s l-karnitinem. Obě sloučeniny mají podobnou chemickou strukturu, ale liší se v mechanismech účinku. Acetylkarnitin je obvykle dobře snášen. Existují však kontraindikace pro jeho použití. Sloučenina může také způsobit vedlejší účinky. Před užitím acetylkarnitinu je nutné podrobně studovat, co to je, jeho vlastnosti a co to je.

Obsah []

Acetyl-l-karnitin: Složení

Acetylkarnitin je acetylovaná forma elcarnitinu. Etherová skupina zajišťuje pronikání sloučeniny přes hematoencefalickou bariéru (BBB) ​​a urychluje výměnu energie v mozkových buňkách. Vzhledem k tomu, a zlepšit kognitivní funkce.

V závislosti na formě uvolnění může dietní doplněk kromě účinné složky zahrnovat:

- stearát hořečnatý;
- želatina, pektin, agar-agar;
- mikrokrystalická celulóza;
- kyselina stearová;
- Vitamíny B;
- příchutích a příchutích.

Zajímavé
Acetyl-l-karnitin je tvořen z L-formy, když je vystaven enzymům: acetyl-koenzym A a karnitin-acetyltransferáze. Když acetylovaná forma prochází BBB, acylová skupina je štěpena. L-forma se znovu vytvoří.

Rozdíl mezi acetyl-1-karnitinem a l-karnitinem

Acetyl-l-karnitin se liší od l-karnitinu přítomností další esterové skupiny. Díky ní se acetylovaná forma chová v těle jinak:

- snadno překonává BBB;
- rychle vstřebává;
- působí jako donor acetylové skupiny pro cholin, tvořící mediátor acetylcholin;
- obnovuje nervové spojení, zlepšuje kognitivní funkce, chrání buňky před oxidací.

L-forma nemůže proniknout BBB, a proto nemá nootropní účinek. Acetylovaná sloučenina působí jako prostředník a dodává ji do mozkových buněk.

Funkce a indikace pro použití

Esterová skupina umožňuje acetylkarnitinu přenášet mastné kyseliny za vzniku energie. To vysvětluje neuroprotektivní účinek látky:

- zlepšuje paměť, náladu a kognitivní funkce;
- účinný proti amnézické afázii;
- zlepšuje asociativní paměť.

Kromě toho sloučenina obnovuje imunitu. Má antioxidační účinek na buňky, prodlužuje jejich životní cyklus a také chrání mozek před toxickými účinky amoniaku a glutamátu.

Vzhledem k energeticko-tropickým, nootropním vlastnostem a absenci kontraindikací pro použití u starších lidí se přípravky acetylkarnitinu úspěšně používají jako součást komplexní terapie demence, deprese a jejich kombinací.

Downův syndrom, Alzheimerova choroba je charakterizována nedostatkem cholinergní transmise. Acetylkarnitin, díky etherové skupině, působí jako cholinomimetikum, zlepšuje vizuální paměť. V kombinaci s kyselinou lipoovou sloučenina zpomaluje proces stárnutí - obnovuje průběh biochemických procesů ztracených během oxidačních reakcí.

Zajímavé
Dokonce i jediná injekce acetylované formy do žíly na krátkou dobu zlepšuje cirkulaci mozku u lidí s chronickou ischemií mozku. Doplňky stravy založené na této látce zlepšují funkci mozku u alkoholiků z 30 na 60 let. Používá se v narkologické praxi v komplexní terapii pro abstinenční opiáty snižuje touhu po psychotropních látkách.

Použití acetylkarnitinu v dávce 3 až 6 g denně spolu s chemoterapií snižuje jeho toxicitu na neurony, aniž by to ovlivnilo protinádorový účinek léčiv. To zlepšuje kvalitu života lidí s HIV a AIDS v důsledku úlevy od bolesti způsobené antiretrovirovou terapií. Zrychluje se regenerace nervových vláken, zvyšuje se účinnost chemoterapeutických léčiv a imunitní obrana organismu.

U 25% pacientů s diabetem, bez ohledu na typ, se vyvíjí diabetická polyneuropatie. To je způsobeno vlivem přebytku glukózy na metabolické procesy ve vláknech. Acetyl-L-karnitin zvyšuje citlivost buněk na inzulín, urychluje regeneraci neuronů.

Léčivo nejúčinněji snižuje bolestivé symptomy u pacientů trpících cukrovkou po dlouhou dobu, stejně jako u špatně kontrolovaného diabetu typu 2. Použití acetyl-L-karnitinu v časných stádiích onemocnění pomůže vyhnout se vzniku příznaků polyneuropatie.

Doplňky mají pozitivní vliv na děti s poruchou pozornosti. Lékaři si všimli snížení hyperaktivity, zvýšené koncentrace, zlepšení psycho-emocionálního chování.

Acetylkarnitin je indikován pro použití v případech:

- zhoršení koncentrace a paměti;
- lidé ve věku 40-60 let ke zlepšení kognitivních vlastností mozku a zabránění zrychlení procesu stárnutí;
- Alzheimerova choroba, Parkinsonova profylaxe;
- u demence, vaskulárních encefalopatií a involučních syndromů způsobených nimi;
- děti předčasného a pozorného deficitu;
- po nemoci zlepšit imunitu;
- se zvýšeným duševním a fyzickým stresem;
- oční onemocnění (šedý zákal, zánět spojivek);
- s HIV a AIDS;
- lidé, kteří chtějí zhubnout rychleji.

Je také schopen zlepšit reprodukční funkce u mužů. Zvyšuje pohyblivost spermií zlepšením metabolismu a biologické dostupnosti L-karnitinu.

Při užívání doplňků je kontraindikováno

Přestože je lék bezpečný, některé kategorie pacientů užívajících tento přípravek jsou kontraindikovány:

- těhotné a kojící ženy;
- v případě individuální intolerance účinné složky nebo pomocných látek - specifická dávková forma;
- věku do 18 let (pokud neexistují žádné zvláštní indikace).

Zajímavé
Acetyl-L-karnitin snižuje srážení krve. z tohoto důvodu nemůže být provedena před plánovanými operacemi. Je třeba postupovat opatrně při užívání léků pro osoby s ledvinovou nebo jaterní nedostatečností.

Vedlejší účinky se vyskytují pouze u jedinců, kteří významně překračují doporučené dávkování a projevují se:

- nespavost;
- vysoký krevní tlak;
- prudký pokles hladiny cukru v krvi u diabetiků;

Forma uvolnění a složení

Farmaceutické společnosti nabízejí dietní doplňky acetylkarnitin ve formě dávkových forem:

- kapsle (NOW Foods / Paradigm, pro vegetariány - MRM);
- tablety (Solgar);
- prášek. (Primaforce).

Přísada se také vyrábí ve formě koncentrátů nebo kapalin s různými ovocnými příchutěmi (MRM, Lemonade). Analogy látky jsou: karnitetin, N-acetyl-L-karnitin z G.E.O.N., Ortho Acetyl-L-karnitin a další.

Acetyl l Karnitin - návod k použití

Dávkování musí být zvoleno lékařem s přihlédnutím k individuálním krevním parametrům pacienta. Každá droga je doplněna instrukcemi, které popisují, jak ji správně užívat.

Dávkování a způsob použití

Průměrná doporučení vypadají takto:

1. Ošetření nervového systému - 1,5-3 g.
2. Při ztrátě hmotnosti - 2 g.
3. Léčba neplodnosti a sexuální dysfunkce - 3-4 g.

Doporučuje se rozdělit denní dávku do 3 dávek. Doporučuje se užívat lék ráno: acetylkarnitin má stimulační vlastnosti. Vzrušuje centrální nervový systém, způsobuje nespavost. Při ztrátě hmotnosti by měl být karnitin užíván půl hodiny před začátkem tréninku.

Účinek spalování tuků

Látky, které podporují hubnutí, působí na jeden ze dvou mechanismů: termogenní nebo lipotropní. Termogenika zvyšuje tělesnou teplotu, čímž urychluje metabolismus. Tuková tkáň se intenzivněji rozpadá. Tyto léky pomáhají ztratit více než 4 kg za měsíc. Vzhledem k jejich použití se však vyvíjí renální a srdeční selhání, vyskytují se problémy s krevním tlakem. Ženy mohou ztratit svůj menstruační cyklus.

Acetyl-l-karnitin je lipotropní činidlo. Využívá zbytky mastných kyselin v energetickém metabolismu. Ale pro to je důležité dodržovat dávkování, jinak se nedosáhne efektu spalování tuků. Na základě výsledků krevních testů může stanovit požadovanou koncentraci pouze lékař.

Zajímavé
Výrobci doplňků stravy obsahujících acetylkarnitin slibují rychlou absorpci látky, ale mlčí o nadměrné akumulaci acetyl-CoA, která nemá kam jít na acylovou skupinu. A pak se konzumují sacharidy, ne mastné kyseliny, i když jsou v nadbytku.

Lék se užívá v průběhu 4-6 týdnů s přestávkou 2-3 týdnů. Pokud je látka konzumována neustále, vyvíjí se zvyk jejího příjmu z vnějšku. Tělo ho přestává syntetizovat nezávisle.

Kapalná forma poskytuje rychlejší dodání látky než tablety nebo kapsle. Kromě toho je kapalina vhodnější použít "na cestách". Tablety a tobolky jsou však vhodnější užívat s sebou.

Na rozdíl od L-karnitinu je acetylovaná forma určena spíše k normalizaci funkce mozku ak zvýšení úrovně imunity, než ke zhubnutí. Doplněk stravy je účinný a zcela bezpečný, s výhradou dodržování návodu k použití a doporučení lékaře.

L-karnitin

Návod k použití:

Ceny v internetových lékárnách:

L-karnitin (levokarnitin) je aminokyselina, která se přímo podílí na metabolismu. Anabolické, antithyroidní, antihypoxické vlastnosti jsou přičítány léku.

Forma uvolnění a složení

Pro pohodlí spotřebitelů je levý karnitin dostupný ve formě tablet a kapslí a ve formě sirupu.

Sirup L-karnitin je balen do 100 ml tmavých lahví. Jedno balení sirupu obsahuje až 10 g levého karnitinu. Mezi další složky patří fruktóza.

Tablety jsou baleny v množství 10 kusů v vrstevnici. Jsou zase umístěny v kartonových obalech po 5, 3, 4 nebo 6 kusech. Jedna tableta obsahuje 100 nebo 500 mg levokarnitinu a 30 mg kyseliny askorbové.

Tobolky L-karnitinu jsou baleny v polymerních lahvích po 150 nebo 60 kusech. Jedna tobolka obsahuje 250 nebo 500 mg účinné látky.

Indikace pro použití L-karnitinu

Podle instrukcí pro L-karnitin by měl být lék užíván s nedostatkem hmotnosti, anorexií, zpožděným růstem a hmotností u dětí. Pro dospělé se L-karnitin doporučuje jako anabolický prostředek pro mentální anorexii, fyzické vyčerpání, po chirurgických zákrocích, po onemocněních a ischemické chorobě srdeční v chronické formě.

Jako prvek komplexní terapie se levokarnitin používá k léčbě onemocnění, u kterých se doporučují nesteroidní léčiva.

Starší L-karnitin by měl být užíván jako prevence změn v mozku způsobených stárnutím a také jako prostředek ke zlepšení paměti, koncentrace a pozornosti.

Podle některých zpráv je L-karnitin účinný pro fokální sklerodermii.

Kromě toho je lék široce používán jako prostředek ke zvýšení odolnosti při sportovních soutěžích a fyzické námaze. Použití L-karnitinu přispívá k účinnějšímu souboru svalové hmoty.

V některých případech se lék doporučuje užívat vegetariáni, kteří nedostávají dostatečné množství levého karnitinu.

Kontraindikace

Pokyny pro L-karnitin nedoporučují použití prostředků v přítomnosti individuální intolerance k žádné z jejích složek. Také těhotenství a kojící matky musí být upuštěny od užívání drogy.

Dávkování a podávání L-karnitin

Sirup L-karnitin je určen k perorálnímu podání, užívá se bez ohledu na dobu jídla. Nedoporučuje se ředit sirup, je-li to nutné, je lepší ho pít vodou. Dávkování, jakož i trvání příjmu musí být stanoveny ošetřujícím lékařem. Nejčastěji jsou dospělým předepsány tři dávky L-karnitinu, každý po 5 ml.

Osobám vystaveným intenzivní fyzické námaze je předepsána jedna dávka levého karnitinu v množství 15 ml. Vezměte lék by měl být těsně před cvičením. Průběh léčby musí být nejméně 4-6 týdnů. Následně umožnil opakování kurzu.

Novorozenci, stejně jako děti do 12 měsíců, jedna dávka sirupu je asi 8-20 kapek. Pro děti, jejichž věk je od 12 měsíců do 6 let, se doporučuje užívat 20 až 28 kapek najednou. Jednorázová dávka pro děti 6-12 let je 2,5 ml sirupu. Frekvence přijetí v tomto případě je 2 nebo 3 krát denně, léčba by měla trvat nejméně 30 dnů. V případě potřeby se průběh opakuje po několika týdnech.

Tablety L-karnitinu by měly být polknuty celé, bez žvýkání, pitné vody. Dávkování je předepsáno lékařem v souladu s indikací a všeobecným stavem pacienta. Doporučené dávkování pro dospělé, jak je uvedeno v návodu pro L-karnitin, je od 250 do 500 mg 2x nebo 3x denně. Jedna dávka pro sportovce se rovná 500-1500 mg produktu. Lék se užívá v kurzech, ale ne déle než šest měsíců nepřetržitě.

Kapsle L-karnitinu se také spolknou úplně, bez žvýkání nebo štěpení. Doporučené dávky jsou stejné jako u tablet.

Vedlejší účinky L-karnitinu

Obvykle se na pozadí užívání levého karnitinu nevyskytují nežádoucí reakce. Ve vzácných případech se u lidí, kteří užívali tento lék, vyvinula dyspepsie, bolest žaludku a alergické reakce.

Pacienti s urémií by měli být opatrní při rozvoji svalové slabosti během užívání levého karnitinu.

Pokud se tyto nežádoucí účinky vyskytnou, měli byste přestat užívat léky a kontaktovat svého lékaře.

Zvláštní pokyny

Terapeutický účinek levokarnitinu je zvýšen kyselinou lipoovou a anabolickými látkami v případě kombinovaného použití. L-karnitin je schopen se hromadit v tkáních těla, přičemž jej užívá s glukokortikosteroidy.

Přijetí během těhotenství nebo laktace je nežádoucí.

Analogy L-karnitinu

Léčiva podobná složení a způsobu účinku s L-karnitinem: Elkar a Karniten.

Podmínky skladování

V případě dodržení všech doporučených podmínek se přípravek uchovává nejvýše jeden rok od okamžiku výroby. Léky s levým karnitinem uchovávejte při pokojové teplotě, po prvním otevření lahve je třeba použít sirup po dobu dvou týdnů.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte klávesy Ctrl + Enter.

L-karnitin - návod k použití pro hubnutí nebo kulturistiku, dávkování, vedlejší účinky a cenu

L-karnitin je látka používaná pro hubnutí a normalizaci těla, je dostupná v tekuté, tabletové, sirupové formě. Návod k použití L-karnitinu říká, že jej mohou používat sportovci, děti a ženy k naplnění deficitu látky. Seznámit se s definicí složky, účinky na tělo, vedlejší účinky.

Co je L-karnitin

Podle lékařských údajů je L-karnitin látkou podobnou vitamínu syntetizovanou v lidských játrech a ledvinách z aminokyselin lysinu a methioninu. Pokud produkce není dost, pak můžete odstranit deficit tím, že některé potraviny nebo doplňky stravy. L-karnitin má ve složení podobné vitamínům B, proto může být nazýván vitamin B11. Přísada je populární mezi sportovci, odborníky na výživu, lékaři.

Látka byla poprvé izolována ze svalů osoby profesorem Krimbergem v roce 1905. V roce 1960 byli schopni syntetizovat lék umělými prostředky a o dva roky později byla definována role látky pro lidské tělo - schopnost přenášet mastné kyseliny s dlouhým řetězcem přes mitochondriální vnitřní membrány. Vědci zjistili, že L-karnitin je syntetizován tělem z lysinu, methioninu, železa, vitamínů B3, B6, B1 a C a některých enzymů.

Co je potřeba

L-karnitin tartrát hraje důležitou roli v metabolismu, energii, metabolismu tuků, transportu mastných kyselin do buněk. Vzhledem k pronikání tuku do mitochondrií buněk se spálí a tělo dostává potřebnou energii. Také látka podobná vitamínům plní tyto funkce:

 • zajišťuje koncepci, další vývoj a růst plodu, s jeho pomocí napomáhá procesům syntézy - to zajišťuje růst dítěte v normálním rozmezí, tvoří autonomní nervový systém, míchu a mozek;
 • zlepšuje zrakovou ostrost a funkci očí, zabraňuje vzniku šedého zákalu, zpomaluje přirozené procesy dystrofických změn v sítnicových cévách;
 • zlepšuje kvalitu spermií, poskytuje spermie s dostatečnou motorickou aktivitou, zachraňuje muže před neplodností.

Hlavní funkce a vlastnosti L-karnitinu

Kromě popsaných vlastností L-karnitinu má látka řadu funkcí, které by měl každý vědět:

 • spalování tuků, ztráta hmotnosti - urychluje odbourávání tuků, je neškodný spalovač tuků, používá se k boji proti obezitě v procesu hubnutí;
 • zvýšení psychické a fyzické energie - denní příjem pouze 2 g látky za půl roku významně zvyšuje fyzickou a mozkovou aktivitu, zvyšuje vytrvalost, tón, náladu a pohodu;
 • odolnost vůči stresu - snižuje pocit deprese, snižuje projev neuropatické bolesti, chrání nervovou tkáň před negativními účinky amfetaminu, glutamátu a amoniaku;
 • anabolický účinek - zvyšuje rychlost přírůstku svalové hmoty, stimuluje procesy obnovy a tvorby nových svalových vláken;
 • detoxikace - odstraňuje biogenní strusky z těla, toxiny, které se hromadí po oxidaci tuků a xenobiotik;
 • snížení cholesterolu - eliminuje tvorbu plaků na stěnách cév, zabraňuje zúžení a blokování cév, eliminuje riziko vzniku srdečního infarktu a mrtvice;
 • zlepšení kardiovaskulárního systému - chrání srdce a cévy před „škodlivým“ cholesterolem, odstraňuje toxiny, normalizuje metabolické procesy v myokardu, zvyšuje vytrvalost.

Formulář vydání

Existují různé možnosti:

 1. Tekutý L-karnitin je dostupný ve formě sirupu, nápojů, rychle proniká do svalů, určených pro děti. Délka přijetí je 1-1,5 měsíce s intervalem mezi 2 až 3 týdny. Je přijatelné přijmout 4-6 kurzů ročně. Vezměte mezi hlavní jídla nebo 20 minut před jídlem ráno. Z výhod plynoucí z rychlého zásahu minusů - krátkodobé akce.
 2. V ampulích - používá se při porážce srdečního svalu. Do injekcí nebo intravenózních kapiček. Indikace pro použití jsou ischemická cévní mozková příhoda, přechodný záchvat, účinky poranění mozku. Ampule se používají pouze v nemocnici - to je mínus. Z výhod lze nazvat okamžitou akcí.
 3. V kapslích - určených pro širokou škálu uživatelů, pijí vodou. Minus - tobolky, které tělo absorbuje déle. Plusy - vhodné pro hubnutí a před tréninkem přispívají ke spalování tuků.
 4. V tabletách - používá se k léčbě onemocnění srdce v dávkách předepsaných lékařem. Z minusů je zaznamenán dlouhodobý efekt, pro profesionály, možnost úpravy dávky s obsahem účinné látky.

Účinek L-karnitinu na tělo

L-karnitin je syntetizován tělem, takže častěji je dost peněz na podporu fungování všech systémů. Koncentrace složky se vyskytuje uvnitř kostry, jater, srdečního svalu. Úloha vitamínového léku se podobá vitamínům B. L-karnitin je aminokyselina, která se nazývá podmíněně nezbytná. Isomer karnitinu je D-karnitin, který je také produkován tělem a je obsažen v buňkách.

L-karnitin se používá k spalování tuků, transportu a produkci energie, odstraňování toxinů, ochraně svalových buněk před účinky kyselin. To zkracuje dobu zotavení, zvyšuje produkci proteinu, dodává nezbytný acetát pro syntézu acetylcholinu z cholinu. Látka zlepšuje tok všech metabolických procesů, včetně absorpce proteinů a glukózy.

Návod k použití L-karnitinu (L-karnitin): spalovač tuků se zdravotními bonusy

Karnitin (aka-karnitin, L-karnitin nebo levý karnitin) je latinština pro „krev, maso“. Stejně jako většina přírodních látek má i molekula karnitinu dvě zrcadlové formy, které se odlišují písmeny „l“ a „d“. Tělo syntetizuje l-karnitin. Podle vlastností a původu je podobný vitamínům skupiny B. Často se označuje jako aminokyseliny, i když to tak není. V čisté formě je L-karnitin bílý, práškovitý, bez zápachu krystalů a rozpustný ve vodě. Externě je látka jako cukr.

„Poslání“ látky

L-karnitin hraje významnou roli v lidském těle od okamžiku početí: vstupuje do vajíčka spolu se spermatozoonem a podílí se na vývoji plodu. Příjem této látky je užitečný již při plánování těhotenství a pro oba budoucí rodiče. Levokarnitin se v těle produkuje hlavně v játrech, ledvinách a mozku v důsledku řetězce biochemických reakcí. Je syntetizován ze dvou aminokyselin: lysinu a methioninu. Vitaminy B3, B6, C, železo, kyselina listová se také podílejí na tvorbě molekul.

Dostáváme hlavní dávku l-karnitinu z potravin: přichází spolu s masem a mléčnými výrobky. Většina z nich je v syrovátkách, červených rybách, drobech, ve složení surového hovězího masa, králíka, kuřete, jehněčího masa (červenějšího masa, tím více karnitinu obsahuje). Nicméně, jeho molekuly jsou zničeny během tepelného zpracování, s opakovaným zmrazením. Rostlinné zdroje l-karnitinu jsou vzácné: v malých dávkách je přítomen v pšeničné klíči, vojtěšce, avokádu, sóji. Pro srovnání: u rostlin je karnitin nejvýše 2 mg na 100 g, v séru - 40 mg, na hovězí maso - 85 - 95 mg na 100 g výrobku.

Mechanismus působení

L-karnitin působí jako hlavní živina, stimuluje metabolické procesy v těle. To hraje dominantní roli v energetickém metabolismu: v rozpadu tuků a výroby energie. Mechanismus účinku látky je následující.

 • Přeprava tuku. L-karnitin transportuje tuk, nebo spíše mastné kyseliny, do mitochondrií, které jsou umístěny v cytoplazmě každé buňky. Jsou obrazně ve srovnání s „baterií“, „vysokou pecí“ nebo „elektrárnou“ buňky.
 • Zničení tuku. V další fázi se používají výživné mastné kyseliny, to znamená, že se spalují v mitochondriích. V důsledku toho se tuky přeměňují na energii.

8 klíčových funkcí

V průběhu četných výzkumných experimentů prokázaly přínosy l-karnitinu pro tělo. V seznamu různých funkcí L-karnitinu je rozlišeno osm hlavních.

 1. Aktivita L-karnitin významně aktivuje fyzické a duševní funkce. Zlepšuje zdraví, náladu, zlepšuje tělesný tón. Má účinek proti stárnutí.
 2. Detoxikace. Eliminuje toxiny. Dokázala účinnost l-karnitinu při otravě alkoholem, intoxikaci drogami.
 3. Odolnost proti stresu. Má adaptogenní a tonizující účinek, výrazně zvyšuje odolnost organismu vůči stresu, působí jako "ochránce" nervového systému a blokátor pocitu deprese.
 4. Metabolismus. L-karnitin je důležitý při udržování metabolismu, posiluje imunitní systém, pomáhá tělu odolávat chorobám.
 5. Regenerace a ochrana. Příznivý pro srdce a cévy, zlepšuje funkci myokardu, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, chrání tělo před aterosklerózou. Snižuje riziko srdečního infarktu, mrtvice.
 6. Prevence. L-karnitin je dobrým profylaktickým činidlem pro rozmazané vidění. Zpomaluje procesy transformace cév sítnice. Až 40% snižuje riziko šedého zákalu.
 7. Produktivita Poskytuje zvýšení účinnosti sportovního tréninku, zvyšuje odolnost těla, zvyšuje funkčnost svalů.
 8. Ztráta tuku Pomáhá udržovat optimální hmotnost. Vlivem metabolismu tuků pomáhá l-karnitin získávat energii z nich.

Kolik tělo potřebuje

Lidská potřeba karnitinu se mění s věkem. Níže uvedená tabulka uvádí denní požadavky látky. Tato čísla jsou středně orientovaná, protože závisí na stavu člověka, fyziologických vlastnostech organismu, fyzické aktivitě a průvodních onemocněních.

Tabulka - denní příjem L-karnitinu pro děti a dospělé.

Kalorizátor

Co je l-karnitin

L-karnitin (syn. L-karnitin, elkarnitin, l-karnitin) je aminokyselina, která má podobné složení jako vitamíny B (někdy nazývané vitamin B11). To může přijít zvenčí nebo syntetizované v těle. V suché formě je to bílý krystalický prášek bez zápachu, snadno rozpustný ve vodě.

L-karnitin návod k použití a dávkování

Tekutý L-karnitin se užívá perorálně ve své čisté formě, 2-3 krát denně, v případě potřeby sklenicí vody. Kurz 3-6 týdnů, v závislosti na důkazech.
Jednorázová dávka:

 • Pro dospělé - 5 ml, pro sportovce může vzrůst až na 15 ml.
 • Děti do jednoho roku - 0,5-1 ml.
 • Děti od 6 do 12 let - 2-2,5 ml.

Tablety a tobolky L-karnitinu se užívají orálně, ne žvýkají a mačkají malým množstvím vody. Použití těchto forem u dětí se nedoporučuje, dospělí jsou předepsáni 0,25-0,5 g 2-3 krát denně, pro sportovce, dávka se může zvýšit na 0,5-1,5 g. Maximální přípustný průběžný průběh užívání l-karnitinu pro hubnutí je 6 měsíců.

Složení, forma vydání a cena

Formy vydání:

 • L-karnitin kapalina - tmavá polymerová láhev 100 ml, 1 lahvička v balení.
 • Tablety L-karnitinu - 10 tablet v blistru, 3, 4, 5 nebo 8 blistrů v krabičce.
 • Kapsle L-karnitinu - 60 nebo 150 kapslí v polymerní lahvičce.

Složení, L-karnitin:

 • Sirup, v 1 ml - levarnitin - 0,1 g, fruktóza a pomocné složky.
 • 1 tableta - levokarnitin - 0,1 nebo 0,5 g, vitamin C 0,03 g.
 • 1 kapsle - levý karnitin 0,25 nebo 0,5 g.

Cena:

 • L-karnitin sirup cena za 100 ml 50 UAH / 147 rublů.
 • L-karnitin pilulky cena za 80 kusů 115 UAH / 320 rub.
 • Elkarnitin kapsle cena za 150 kusů 220 UAH / 640 rublů.

Analogy L-karnitinu

Léčiva, která mají nejbližší složení a farmakologický účinek na l-karnitin jsou:

 • Elkar - sirup je dostupný v lahvičkách po 25, 50 a 100 ml. 1 ml obsahuje 200 nebo 300 mg levokarnitinu. Cena - od 260 UAH / 780 rublů do 630 UAH / 1920 rublů, v závislosti na objemu láhve.
 • Karnitetin - želatinové tobolky bílé barvy, se žlutavým práškem uvnitř 60 tobolek v polymerové nádobě. Cena je 182 UAH / 554 rublů na plechovku.
 • Pletený sirup, vyrobený v lahvích po 10 ml, 10 kusů v kartonu. 1 lahvička obsahuje 1000 mg levarnitinu, cena je 400 UAH / 1210 rub.
 • Levokarnitin - tablety, 30 kusů v balení. 1 tableta obsahuje 500 mg. Cena je 100 UAH / 319 rublů pro 30 tablet.

Pro co je tělo l-karnitin?

L-karnitin má anabolický, antihypoxický a antithyroidní účinek na tělo, urychluje regeneraci tkání, zvyšuje chuť k jídlu a zvyšuje intenzitu metabolismu tuků. Stabilizuje metabolismus koenzymu A a zpomaluje rozpad bílkovin a sacharidů v důsledku mobilizace depotu tuků. Syntéza aminokyselin probíhá převážně v játrech.

L-karnitin stimuluje enzymatickou aktivitu gastrointestinálního traktu, zvyšuje chuť k jídlu a usnadňuje zažívací proces. Se silnou fyzickou námahou snižuje tvorbu kyseliny mléčné a snižuje intenzitu bolesti svalů po cvičení. Zlepšuje výživu nervových vláken a urychluje jejich hojení po úrazech. Při aktivním sportu l-karnitin urychluje spalování tukových prvků mezi svalovými vlákny.

Stravitelnost

Po požití je lék téměř úplně absorbován z tenkého střeva. Maximální obsah účinné látky v krevní plazmě je pozorován po 3 hodinách a terapeutická koncentrace trvá až 9 hodin. L-karnitin snadno proniká do myokardu a jater, poněkud obtížněji - do kosterních svalů. Rozpadá se v těle na acylestery, převážně vylučované močí.

Předávkování

V případě předávkování se někdy objeví dyspeptický syndrom - bolest břicha, nadýmání a nevolnost. U pacientů se zvýšenou močovinou se mohou rozvinout myastenické poruchy. Když se objeví výše uvedené příznaky, měli byste okamžitě přestat užívat l-karnitin, propláchnout žaludek velkým množstvím teplé vody, vzít adsorbenty a vyhledat lékaře.

Indikace

Indikace pro užívání l-karnitinu:

 • Pravidelný fyzický a psychický stres, příprava na soutěže, rozvoj aerobního výkonu, zvýšení ukazatelů rychlosti.
 • Silový trénink pro svalový zisk.
 • Dieta zaměřená na snížení podílu tělesného tuku.
 • Snížení syndromu bolesti po tréninku.
 • Nemoci kardiovaskulárního systému.
 • Růst u dětí, předčasné narození a špatný sací reflex u dětí.
 • Špatná chuť k jídlu, doba aktivní svalové hmoty.
 • Vegetariánská strava.
 • Perverze chuti k jídlu a fyzické vyčerpání.
 • Kožní onemocnění - lupénka, ekzém, fokální sklerodermie.
 • Senilní mentální degradace a snížení nálady, pozornosti a paměti u starších osob.
 • Onemocnění způsobená nebo doprovázená nedostatkem karnitinu - myopatie, mitochondriální patologie, kardiomyopatie, geneticky determinovaná onemocnění s mitochondriální insuficiencí.
 • Doba zotavení po mozkové mrtvici.
 • Alzheimerova choroba, Downův syndrom a Parkinsonova choroba.
 • Otrava alkoholem nebo drogami.
 • Patologie periferního nervového systému - neuropatie způsobená expozicí toxinům, svalovou spasticitou.
 • Neuropatie způsobená diabetem.
 • Oslabení imunitního systému v důsledku stresu nebo změn souvisejících s věkem.
 • Snížená pohyblivost spermií, snížené hladiny libida a testosteronu.
 • Progresivní stárnutí pleti.

Kontraindikace a vedlejší účinky L-karnitinu

Kontraindikace pro příjem l-karnitinu:

 • Individuální citlivost na složky léčiva.
 • 2 a 3 trimestry těhotenství.
 • Kojení.

Vedlejší účinky l-karnitinu

 • S vysokým obsahem močoviny v krvi se může vyvinout svalová slabost.
 • Alergické reakce.
 • Vzhled mírné euforie několik hodin po požití léku.
 • Velmi vzácně se mohou vyskytnout nevolnost, střevní poruchy a bolest v oblasti žaludku.
 • Jsou popsány vybrané případy nespavosti po užití maximálních přípustných dávek.

Zvláštní pokyny

Sportovcům, kteří chtějí snížit procento tělesného tuku, se doporučuje užívat l-karnitin po dobu 2-3 hodin před očekávaným zatížením. Pro svalovou hmotu by měla být použita bezprostředně před cvičením. Lék je lepší pít 30-40 minut před jídlem. Je nutné se vyhnout současnému příjmu l-karnitinu s proteinovou potravou, která zpomaluje vstřebávání aminokyselin z tenkého střeva. Po užití plné dávky je žádoucí použít sirup nezředěný, pitnou vodu.

Lékové interakce

Současné použití l-karnitinu s kyselinou lipoovou a anabolickými steroidy vzájemně posiluje terapeutický účinek, což zvyšuje účinek léčiv. Glukokortikosteroidy způsobují akumulaci aminokyselin téměř ve všech orgánech a tkáních, s výjimkou jater.

Podmínky prodeje

Prodává se v lékárnách a prodejnách sportovní výživy bez lékařského předpisu.

Skladovací podmínky a trvanlivost

L-karnitin je platný po dobu 12 měsíců od data výroby. Skladujte na tmavém a suchém místě při teplotě do 25 ° C. Po otevření lahve trvá sirup déle než 2 týdny.

Recenze L-karnitinu

Většina lidí, kteří si elkarnitin, byli spokojeni s jeho akcí. Respondenti zaznamenali zlepšení nálady a paměti, zvýšení myšlenkových procesů a zvýšení odolnosti. U předčasně narozených dětí a dětí s pomalým přibýváním na váze se zvyšuje chuť k jídlu a tělesná hmotnost začíná růst. U sportovců se zvyšuje délka a intenzita výcviku.

Někteří respondenti necítili žádné změny ve stavu po ukončení léčby l-karnitinem. Bez ohledu na výsledek užívání drog byly nežádoucí účinky mimořádně vzácné. Většinou to byl pocit těžkosti v břiše a alergické reakce. Symptomy často prošly po vysazení bez lékařského zásahu.

L karnitin hubnutí recenze

Většina lidí, kteří užívali l-karnitin pro hubnutí, potvrdila jeho vysokou účinnost. V kombinaci s cvičením a diety přispívá léčivo k rychlému rozpadu tukové vrstvy, zejména pod kůží a mezi svalovými vlákny. U některých respondentů se podíl tělesného tuku při dlouhodobém užívání L-karnitinu nesnížil. Ve většině případů to bylo způsobeno nedodržením režimu školení a stravování, stejně jako závažných onemocnění endokrinního systému.