Image

L-karnitin: návod k použití a recenze lékařů

L-karnitin je aminokyselina, která je velmi populární mezi odborníky na výživu a prodejci sportovní výživy, protože umožňuje tělu zbavit se přebytečného tuku co nejrychleji a získat (pro ty, kteří mají organismus ve fázi vyčerpání). Další název aminokyseliny je vitamin B11 nebo BT. Má dobré anabolické vlastnosti, přispívá k lepší výživě buněk kyslíkem, ovlivňuje hromadění jódu ve štítné žláze, urychluje proces regenerace tkání.

L-karnitin se tvoří v těle (játra a ledviny) z methioninu a lysinu. Také jeho vstup do tkáně může být organizován pomocí potravinářských přídatných látek nebo použitím určitých produktů.

Sportovci aktivně používají L-karnitin během sportu.

Také L-karnitin zvyšuje odolnost během tréninku, nasycuje svaly energií a není škodlivý.

Opakovaně provedené studie potvrdily přínos této aminokyseliny pro lidské tělo, zejména pro kardiovaskulární systém.

Kdo se doporučuje pro užívání L-karnitinu?

L-karnitin mohou být aktivně používány těmi, kteří jsou na dietě, stejně jako sportovci ke zlepšení výkonnosti těla a zlepšení profesionálních výsledků. Z lékařského předpisu ho mohou používat lidé s nedostatkem aminokyselin v těle: starší lidé se soustředí a zpomalují stárnutí mozku, osoby s onemocněním srdečního svalu. Také aminokyseliny obvykle potřebují těhotné, kojící matky, malé a předčasně narozené děti, novorozence. Lék je často předepisován v komplexní léčbě.

L-karnitin: jak se chovat?

L-karnitin se prodává ve formě tablet, sirupů, kapslí, proto jsou způsoby použití odlišné.

Jak se v tekuté formě?

Tekutá forma - sirup a ampule. Příjem sirupu není kombinován s jídlem. Doporučuje se, aby sirup nebyl zředěn vodou, ale pokud je to nutné, vypijte jej později.

Dospělí užívají L-karnitin třikrát denně po dobu pěti mililitrů (jedna odměrka). Sportovcům se doporučuje, aby si bezprostředně před začátkem tréninku užili jednu dávku - 15 mililitrů (odměrku). V tomto případě aminokyselina účinněji přispívá ke zvýšení svalové hmoty, vytrvalosti a dosažení výsledků.

Trvání léku - od čtyř do šesti týdnů. Pokud výsledek není splněn, kurz se opakuje po týdenní přestávce.

Lékař předepíše sirup pro děti do 1 roku věku, s dávkou 10-20 kapek najednou. Děti od jednoho do šesti let zvyšují jednorázovou dávku na 20-27 kapek. Děti od šesti do dvanácti let mají 2,4-2,5 mililitrů. Trvání recepce - ne méně než jeden měsíc. Počet recepcí za den - 2-3. Mezi jednotlivými kurzy se koná týdenní přestávka, po opakovaném opakování kurzu.

Široká a reliéfní záda je vizitkou zkušeného sportovce. Vše o tréninku nejširších zádových svalů zde.

Užívání L-karnitinu ve formě tablet

Lék se podává orálně. Tablety se nedoporučují žvýkat ani rozdrtit, je nutné je pít úplně, pitnou vodu. Trvání léku a dávkování určuje lékař na základě celkového stavu těla.

Dospělí obvykle užívají 200 až 500 miligramů L-karnitinu dvakrát až třikrát denně. Sportovci dost 500-2500 miligramů drogy před tréninkem. Levokarnitin je lepší, aby kurzy, s ohledem na přání lékaře. Dlouhodobé užívání (déle než šest měsíců) je nežádoucí.

Přijetí levého karnitinu ve formě kapslí

Droga se užívá orálně. Kapsle se neotevře, polkne se celá, opláchne se vodou. Dospělí doporučuje dávku 200-500 miligramů dvakrát až třikrát denně. Pro sportovce je jeden trik dostačující před začátkem tréninku, v dávce 500-2500 mililitrů. Lék je užíván na kurzech, ne déle než šest měsíců. Délka jednoho kurzu je 4-6 týdnů. Poté se provede přestávka a v případě potřeby se trasa opakuje.

L-karnitin: vedlejší účinky

Přijetí levého karnitinu, nicméně, jako každá jiná aminokyselina, způsobí téměř žádné vedlejší účinky. Velmi vzácně, někteří lidé mají alergické reakce, došlo k porušení trávicího systému. L-karnitin však může způsobit svalovou slabost, bolest břicha, zvracení, nevolnost u pacientů s urémií. Také zavedení léčiva žílou může být doprovázeno nepohodlí. Extrémně vzácné případy výskytu specifického zápachu z těla po užití levého karnitinu.

L-karnitin: kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že aminokyselina nemá nepříznivý vliv na tělo, pacienti s určitými typy onemocnění by se měli vyhnout užívání léku bez předchozí konzultace s lékařem. Patří mezi ně osoby s:

 • Hypertenze.
 • Cirhóza.
 • Diabetes.
 • Onemocnění ledvin.
 • Periferní vaskulární onemocnění.
 • Také nedoporučujeme užívat lék těhotným ženám.

Lze L-karnitin koupit v lékárně?

Levokarnitin je k dispozici bez lékařského předpisu, takže s jeho akvizicí není problém. To je také vždy prodává v obchodech sportovní výživy. Cena léku začíná na 50 rublů a výše.

Pomáhá levokarnitin skutečně zhubnout?

Je třeba okamžitě říci, že užívání samotného L-karnitinu nepovede k požadovanému výsledku. Nicméně, po přečtení spoustu článků o hubnutí, dospějí k závěru, že to je dost. Tuto látku nahradí mnoho dívek a všech jídel.

Zapamatujte si základní tři pravidla, která vám pomohou zhubnout:

Buďte aktivní.

L-karnitin přispěje pouze k rychlému rozpadu tuků, zatímco budete hrát sport. Seznam činností je následující:

 • Chůze rychlým tempem
 • Tanec
 • Běh
 • Aerobní cvičení
 • Jízda na kole
 • Třídy v tělocvičně nebo doma
 • Jóga, Pilates

Sledujte dobu trvání tréninku.

Aby L-karnitin ovlivnil výsledek, musí trénink trvat nejméně 25 minut. Je nezbytné, aby byl aktivován přirozený proces spalování tuků, a pak léčivo převezme a proces posílí. To může být přijato jak před začátkem tréninku, tak během něj.

Nejvhodnější způsob, jak vzít lék v tekuté formě. Jeho činnost začíná nejrychleji.

Správná výživa


Správná výživa je velmi důležitá. Je nutné tělo upravit tak, aby sám aktivoval proces spalování tuků. Musíte mít jasný plán výživy. Například, jíst rozdrcené - pětkrát denně. Jíst potraviny bohaté na bílkoviny před tréninkem. Pamatujte si, že užívání léku by nemělo být kombinováno s přísnými a nízkokalorickými dietami, výsledek bude naopak.

Na konci tréninku první hodinu nejezte z jídla nic. Pak připravte proteinový koktejl nebo sníte dávku proteinového jídla.

Dodržováním těchto podmínek můžete výsledky dosáhnout rychleji. Jen pomocí L-karnitinu, sedícího na gauči, nic nedosáhnete.

L-karnitin pro hubnutí: recenze

Zde jsme pro vás shromáždili několik recenzí o léku z různých fór od sportovců i těch, kteří chtějí zhubnout.

Elena: L-karnitin pomáhá pouze tehdy, když cvičíte. Před tréninkem si vezměte lépe dvacet minut. Pokud ji pijete a budete ji stále jíst, pak nemusíte čekat na efekt. Lék je ideální pro ty, kteří jedí trochu, ale nevyhazují váhu. Jinými slovy, lék urychluje metabolismus. On rozhodně není škodlivý, viděl to mnohokrát, nic se nestalo. V tréninku pomáhá potit.

Masha: Pro hubnutí, nejúčinnější, jako pro mě - injekce. Vložil jsem je do 2,5 mililitru intramuskulárně do hýždí půl hodiny před tréninkem. Několikrát účinnější než pití.

Vitaliy: Mohu vám říci o procesu L-karnitinu. Tato látka transportuje mastné kyseliny do mitochondrií, ve kterých již dochází k jejich další dezintegraci. Zjednodušeně řečeno, L-karnitin pomáhá spalovat tuk, ale musíme si uvědomit, že pravidelná spotřeba snižuje účinek a nakonec ho snižuje na nulu. Tělo produkuje tuto látku nezávisle a když je přijímáno zvenčí, proces se časem zastaví. Jakmile přestanete užívat léky, tuk se začne hromadit ještě rychleji. A tak L-karnitin dává sílu tréninku i těm, kteří jsou příliš líní dělat všechno.

Technika dělání dřepu s činkou na ramenou, čtěte zde.

L-karnitin: recenze lékařů

A teď si přečtěte několik recenzí lékařů.

Zpětná vazba od lékařů známého programu o zdraví

Pro nezbytnou syntézu L-karnitinu je nutné brát velké množství dalších vitamínů: B3, C, B6, B9, B12, stejně jako aminokyseliny - methionin a lysin. Při nedostatečném množství těchto látek v těle se syntéza L-karnitinu zpomaluje, nebo dokonce úplně mizí.

L_Carnitin skutečně zvyšuje spalování tuků, snižuje hladinu cholesterolu, což ovlivňuje činnost srdce. Podporuje také duševní a fyzickou odolnost. Spotřeba léku snižuje stres, sportovci rychle získávají "suchou" hmotu.

Hodně karnitinu nalezené v červeném masu, tvaroh, sýr, ryby, kuře, mléčné výrobky. Během tepelného zpracování ztrácí ryby a maso hodně karnitinu.

Sportovci

Tableta L-karnitinu je platná 40 minut po použití. Užívání tablet před zahájením tréninku bude mít jen malý účinek. Je lepší pít sycené nápoje. Mohou být použity jak před tréninkem, tak i během něj. Ti, kteří užívají lék pouze na hubnutí, bez fyzické námahy, je lepší použít roztok v ampulce. Po 10 minutách začne roztok fungovat. Kromě toho je roztok v nádobách o objemu 500 mililitrů a nad mililitry a koncentrátech, které lze ředit ve vodě následujícím způsobem: 1 dávka na 300 až 400 mililitrů vody.

Lékárník

L-karnitin s vitamínem B2 je skvělý pro prevenci kardiovaskulárních onemocnění, zmírňuje chronickou únavu a aktivně pomáhá očistit tělo během diety a cvičení. Cvičení s tímto lékem bude snazší.

Chanel

Nejlepší lékárníci světa a výrobci sportovní výživy po několik desetiletí se snažili vymyslet lék pro sportovce, který by jim umožnil co nejrychleji se zotavit. L-karnitin se stal takovým lékem. Podporuje soubor suché hmoty, udržuje ji pod dietními omezeními. Levokarnitin, vstupující do krevního oběhu, začíná přenášet mastné kyseliny do svalových buněk. Tělo nakonec dostává energii z vlastních tukových zásob. Sportovec v důsledku ztráty hmotnosti cítí nárůst energie a přibírání na váze.

Nyní víte o nebezpečích a výhodách L-karnitinu, které obsahují karnitin a jak je správně užívat.

L-karnitin je přirozený a neškodný způsob, jak zhubnout a zvýšit účinnost školení.

Ve snaze o štíhlou postavu a redukci hmotnosti se mnozí posadili na sporné potravinové doplňky se špatně studovaným složením. Snad mohou dosáhnout rychlého účinku, ale zpravidla za cenu vlastního zdraví.

Nalezení užitečných a bezpečných drog dnes není snadné, ale je to uskutečnitelný úkol. Zejména sportovci rádi používají L-karnitin pro hubnutí a budování svalů. Jedná se o látku podobnou vitamínu, která je zcela neškodná a zcela přirozená.

Popis

L-karnitin - látka související s vitamíny B, syntetizovaná v lidském těle. Přítomné v tkáních určitých svalů a jater. Zrychluje metabolické procesy, podporuje aktivitu koenzymu A (oxiduje mastné kyseliny). Používá se k léčbě onemocnění ledvin.

Když je nedostatek, tělo nemůže zpracovat tuky, které pocházejí z potravin, což vede nejen k obezitě, ale také k problémům se srdcem.

Přípravky založené na této látce se aktivně používají v úředním lékařství.

Pros

Ztráta hmotnosti s L-karnitinem je jedna pevná a téměř bez vad:

 • aktivace procesů spalování tuků;
 • schopnost používat jiné přísady;
 • zpomalení procesu stárnutí;
 • ochrana srdce a cév před cholesterolem;
 • úleva od kardio a silového tréninku;
 • tonizující a imunostimulační účinek;
 • žádná bolest svalů po cvičení;
 • zvýšení svalové hmoty;
 • snížení únavy - duševní a fyzické.

Při konzumaci potravinových doplňků s ním si sami všimnete, že vaše cvičení jsou mnohem úspěšnější a efektivnější. Vytrvalost se zvyšuje a s ní dosáhnete nových výšek - respektive ztratíte mnohem více kalorií.

Jména V různých zdrojích lze L-karnitin nalézt pod různými názvy: levokarnitin, l-karnitin, vitamin Bt, levý karnitin, vitamin B11.

Mechanismus hubnutí

L-karnitin může být bezpečně používán pro hubnutí, protože jeho vlastnosti zaručují nejen lepší pohodu a efektivitu tréninku, ale také ohromující vnější změny na obrázku.

Provádí následující funkce:

 • chrání svalovou tkáň před štěpením;
 • Má pozitivní vliv na nervovou soustavu, která je velmi důležitá pro hubnutí (nedochází k podrážděnosti) a intenzivní cvičení (nálada je zvýšená, díky níž jsou tréninky prováděny pravidelně, bez přerušení);
 • přeměňuje tuky na energii, zabraňuje jejich usazování v různých částech těla;
 • zabraňuje hromadění kyseliny mléčné ve svalech;
 • zabraňuje rozvoji syndromu přetrénování;
 • snižuje cholesterol;
 • snižuje dobu zotavení po sportu;
 • udržuje stabilní hladinu koenzymu A v těle, což je velmi důležité pro optimalizaci energetického metabolismu;
 • podporuje detoxifikaci z cytotoxických organických kyselin a xenobiotik;
 • zvyšuje vytrvalostní výkon;
 • urychluje metabolismus proteinů;
 • je anabolický, to znamená, že podporuje růst svalové hmoty.

Lze jej tedy použít ve dvou směrech: ke zvýšení účinnosti silového tréninku, jako anabolického a ke snížení tělesné hmotnosti, jako spalovače tuků. Ale tento způsob řešení kil není pro líné - bez tréninku, nebude žádný výsledek.

Původ názvu. Termín "L-karnitin" sahá až do latiny "caris", což znamená "maso" - protože v tomto produktu je to dost.

Indikace a kontraindikace

L-karnitinové přípravky mohou být oficiálně používány sportovci. Antidopingové komisi nejsou zakázány, tolik jich nepřestává používat ani během soutěží.

Terapeutické indikace:

 • mužská neplodnost;
 • hypoperfúze;
 • dyscirkulační encefalopatie;
 • kožní onemocnění: seboroická dermatitida, lupénka, fokální sklerodermie, ekzém, lupus erythematosus;
 • zpomalení růstu;
 • intenzivní cvičení - ke snížení únavy, zvýšení efektivity a vytrvalosti, jako anabolický a adaptogen;
 • infarkt myokardu;
 • ischemická kardiopatie, mrtvice;
 • poruchy mozkové cirkulace;
 • Cygnus-Pearsonova neuropatie;
 • obezita;
 • patologie patogenity karnitinu: syndromy Marfan, Ehlers-Danlos a Beals, tuberózní skleróza, progresivní svalová dystrofie;
 • poškození mozku;
 • podmínky po infarktu;
 • rehabilitace po operacích a vážných onemocněních;
 • MERRE, MELAS, NARP, Kearns-Sayre syndromy;
 • angina pectoris;
 • thyrotoxikóza.

Indikace pro snížení hmotnosti:

 • únava při fyzické námaze;
 • bolest, křeče po cvičení;
 • třes končetin, silně napjaté svaly;
 • nedostatek výsledků ve sportu, navzdory jejich intenzitě;
 • viscerální abdominální tuk;
 • dušnost, slabost, závratě, rychlý tep v době tréninku.

Kontraindikace:

 • alergie;
 • těhotenství;
 • nespavost;
 • bolest v epigastriu;
 • HIV;
 • hypertenze;
 • přecitlivělost;
 • dyspepsie;
 • onemocnění štítné žlázy;
 • laktace;
 • onkologie;
 • onemocnění ledvin;
 • diabetes;
 • srdeční selhání;
 • trimethylaminuria;
 • epilepsie.

Tato látka nemůže nepříznivě ovlivnit fungování orgánů. Spouští však procesy, které způsobují, že systémy těla pracují v rozšířeném režimu. A pokud zpočátku zdraví není v pořádku, může to prostě nemůže zvládnout. Proto tento seznam nezapomeňte poznamenat.

Z příběhu. V SSSR byl chlorid DL-karnitinu používán k léčbě onemocnění nervového systému, ačkoli nebyly provedeny žádné údaje o přínosech tohoto přípravku pro centrální nervový systém.

Pravidla použití

Je velmi důležité vědět, jak užívat L-karnitin, abyste z něj získali maximální užitek. Způsoby a dávkování jsou určeny různými faktory. Vedoucí role zvolené drogy a individuální charakteristika.

Na trhu najdete různé doplňky stravy s levokarnitinem: v kapslích a tabletách, v tekuté formě, v prášku. Každá instrukce je připojena, která musí být dodržena. Pokud Vám doporučená dávka nebo režim z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete tyto parametry vždy upravit u svého trenéra.

Tato možnost je ještě výhodnější, protože instruktor bude schopen Vaše osobní údaje odborně vyhodnotit a na základě nich doporučit, jak byste měli získaný lék vypít. To bude záležet na vaší počáteční hmotnosti, vašem zdraví a intenzitě zamýšleného tréninku.

Tobolky a tablety

Toto je nejvhodnější a nejvyhledávanější forma. Správné podávání L-karnitinu v kapslích a tabletách je určeno instrukcemi pro každé jednotlivé léčivo, protože koncentrace účinné látky v nich může být odlišná.

Doporučený denní příjem je nejvýše 3000 mg. Musí být rozdělena na části.

Pokud existuje možnost volby mezi pilulkami a tobolkami, dávejte přednost těmto lékům. Jsou absorbovány rychleji v krvi.

V kapalné formě

Bez ohledu na jídlo se užívá koncentrovaný sirup nebo lehký roztok L-karnitinu. Pije neředěný. Doporučuje se, aby sportovci použili 15 ml před tréninkem jednou denně. Délka kurzu je 6 týdnů, pak přestávka 2 týdny a předchozí vzor se opakuje znovu.

Prášek

Prášek levokarnitinu je bílý krystalický koncentrát bez chuti nebo zápachu. Snadno rozpustný ve vodě, můžete pít i šťávu. Ekonomické z hlediska dávek. Jedinou nevýhodou je, že kuchař potřebuje čas. Pro větší pohodlí výrobci doplní přístroj odměrkou.

Můžete najít karnitin v tyčinkách, což je velmi výhodné: 1 tyč = 1 porce. Ke každému přípravku je přiložen návod k použití od výrobce, který udává doporučené dávkování.

 1. První část prášku je ráno před jídlem, druhá 30 minut před cvičením.
 2. Pokud je fyzická aktivita velká, můžete pít 3x denně.
 3. Kurz: 2 měsíce ztráty hmotnosti / 2 týdny odpočinku. Tento vzor můžete opakovat po dobu šesti měsíců.

Maximální denní dávka zůstává stejná jako při použití tobolek - 3000 mg, ale není nutné do tohoto bodu dohnat. V závislosti na účelu použití levého karnitinu v prášku mohou být denní dávky různé:

 • pro komplexní terapii: 1 200 mg;
 • se silnou fyzickou námahou: 1 600 mg;
 • pro sportovce: 2 000 mg;
 • úbytek hmotnosti: 1500 mg.

Věnujte pozornost následujícím práškovým přípravkům:

 • 300 g čistého karnitinu z RPS Nutrition (USA);
 • úbytek hmotnosti + zlepšení krevního oběhu, aktivity mozku a srdce od společnosti Scitec Nutrition (USA);
 • koncentrát karnitinu, taurinu a vitamínů B z ostrova Ostrovit (Polsko);
 • lipotropní komplex s minerálními doplňky, kofein anabolických a neurostimulačních účinků od PowerPro (USA);
 • komplex s trojmocným chromem a rostlinnými výtažky z BioTech (USA);
 • 4 formy (čistý, odpad, acetyl, fumarát) s příchutěmi z Carnibolic Nutrabolics (USA);
 • 300 gramů tartrátu levého karnitinu bez přísad z Anabolic Innovations (USA);
 • 700 ml acetyl-L-karnitinu s kyselinou stearovou z SAN (USA).

Jedná se o nejúčinnější práškové přípravky, které se osvědčily na trhu doplňků stravy.

Injekce

Existuje další způsob použití L-karnitinu - zavedení 10% roztoku do svalu nebo žíly. Určeno, pokud není možné perorální podání (pro poranění úst, zažívacích orgánů). Dávkování je určováno individuálně.

 1. 100 mg látky se zředí v 50 ml roztoku chloridu sodného (0,9%).
 2. Injikujte pomalu do žíly: proud (asi 3 minuty) nebo kapání (asi 60 kapek / min).

Mějte na paměti, že injekce L-karnitinu jsou často doprovázeny nepříjemnými pocity. Mezi nežádoucí účinky - poškození cév, měkkých tkání.

Ze všech metod použití léků s injekcí levarnitinu - nejúčinnější, ale zároveň ne zcela úspěšný. Zaprvé, ne každý může dát výstřel do svého vlastního. Za druhé, bolest po, zasahovat do tréninku.

Buďte pozorní. L-karnitin má dvojče, jeho syntetický analog je D-karnitin, který má na organismus daleko od pozitivního účinku. Studie ukazují, že někteří bezohlední výrobci sportovní výživy ji mohou zahrnout do doplňků stravy. Pečlivě si přečtěte složení léků zakoupených tak, aby se tam neobjevily.

Další doporučení

Zpočátku stojí za to rozhodnout se, kde budete nakupovat léky s L-karnitinem:

 • k dosažení terapeutického účinku je lepší koupit lék v lékárně;
 • Pro hubnutí dávejte přednost doplňkům stravy, které lze objednat na mnoha online zdrojích;
 • Pro zvýšení efektivnosti školení používejte sportovní výživu, která se prodává ve specializovaných prodejnách.

A zkuste dodržovat následující doporučení:

 1. L-karnitin může být užíván nejen ve formě léků a doplňků stravy. Tato látka je v potravinách obsažena v přebytku (seznam je uveden níže).
 2. Anabolika a kyselina lipoová zvyšují účinek L-karnitinu.
 3. Podporuje hubnutí pouze v případě aerobního cvičení. Pokud je žádoucí, aby muži pracovali v posilovně, pak jsou pro ženy vhodné gymnastika, tanec, pilates, fitness, jogging a cyklistika.
 4. Nenechte hladovět. Dodržujte zásady frakční výživy: jídla by měla být častá a porce - malé.
 5. Ve stravě by měly dominovat výrobky se sníženým obsahem tuku.
 6. Doporučuje se opírat o proteiny, omezující příjem sacharidů.
 7. Alkohol je přísně zakázán.
 8. Mono diety se nedoporučují.
 9. Výcvik by měl trvat nejméně 30 minut.

Potraviny bohaté na L-karnitin:

 • pomerančový džus;
 • arašídové máslo;
 • slanina;
 • bílý chléb;
 • mleté ​​hovězí maso;
 • kuřecí prsa;
 • těstoviny;
 • zmrzlina;
 • rýže (vařená);
 • vepřové maso;
 • chřest;
 • hovězí steak;
 • treska;
 • plnotučné mléko;
 • vejce.

Zahrnout tyto potraviny ve své každodenní stravě obohatit své tělo s touto přírodní látkou.

Na poznámku. L-karnitin je zničen tepelným zpracováním. Proto, pokud výrobky z výše uvedeného seznamu mohou být konzumovány syrový, jíst je bez vaření na sporáku.

Vedlejší účinky

Levokarnitin má vedlejší účinky, ale je velmi vzácný. Předávkování je téměř nemožné, protože všechny nadbytky látky se aktivně vylučují močí.

Při porušení pokynů nebo kontraindikací může dojít k následujícím nepříjemným příznakům:

 • alergické reakce;
 • nespavost;
 • bolestivé trávení (dyspepsie);
 • bolest břicha (gastralgie);
 • zápach z dechu;
 • nervozita;
 • nadměrné pocení;
 • zvýšená chuť k jídlu;
 • zvracení;
 • křečové záchvaty;
 • nevolnost

Zpravidla všechny vedlejší účinky po užití léků projdou během 2-3 dnů. Pokud se tak nestane, doporučuje se poradit se s lékařem.

Na poznámku. Pro muže je velmi užitečné užívat L-karnitin nejen pro hubnutí a budování svalů, ale také pro zlepšení jejich reprodukční funkce. Tato látka přispívá k aktivitě spermií a je dokonce předepsána k léčbě neplodnosti.

Hodnocení

Který L-karnitin je lepší pro hubnutí? Volba není snadná, protože je na ní spousta léků.

Níže je žebříček nejúčinnějších a nejžádanějších doplňků stravy.

 1. Acetyl L-karnitin z Dymatize (USA). 24 dolarů za 90 kapslí.
 2. Acetyl L-karnitin od firmy Maxler (Německo). 18 dolarů za 100 tablet.
 3. Acetyl L-karnitin od firmy Twinlab (USA). 54 dolarů za 120 kapslí.
 4. Alcar z SAN (USA) - tablety. 44 dolarů za 100 ks.
 5. Carni X z Scitec Nutrition (Maďarsko). 16 dolarů za 60 kapslí.
 6. Carnipure od Gaspari Nutrition (USA) - v prášku. 35 dolarů za 100 gramů.
 7. Attack L-Carnitine z Power System (Německo) - roztok s guaranou a kofeinem. $ 21 za 500 ml.
 8. L-karnitin z Power System (Německo) - řešení. 31 USD za 1000 ml.
 9. L-karnitin-3 000 od firmy Maxler (Německo) - koncentrát. 25 dolarů za 1000 ml roztoku.
 10. L-Carnitin-750 od firmy Maxler (Německo). 23 dolarů za 100 kapslí.
 11. Kapsle L-Carnitin z Weider (Německo). 19 dolarů za 100 kapslí.
 12. Liquid L-Carnitine Extreme Formula od firmy Weider (Německo). 24 dolarů za 20 ampulí.
 13. L-Carnitine Power z SAN (USA) - v kapslích. 19 dolarů za 60 ks.
 14. Xtreme L-karnitin z Dymatize (USA). 18 dolarů za 60 kapslí.
 15. L-karnitin z myproteinu (UK). 12 dolarů za 90 tablet.
 16. L-karnitin z Ultimate Nutrition (USA). 20 dolarů za 30 tablet.
 17. L-Carnitine se koncentruje z VP Laboratory (UK). 31 dolarů za 1000 ml roztoku.
 18. L-karnitin od firmy Maxler (Německo) - roztok. 38 dolarů za 1000 ml.
 19. Tekutý L-karnitin z Optimum Nutrition (USA). 10 dolarů za téměř 350 ml.
 20. L-karnitin od firmy GlavAktiv (Rusko). 6,7 dolarů za 60 kapslí.

Chcete-li najít nejlepší lék pro sebe, zkuste různé možnosti.

Přes stránky historie. L-karnitin byl objeven v roce 1905 vědci V.S. Gulevich a R.P. Krimberg. Izolovali ji ze svalové tkáně.

Analogy

L-karnitin je hlavní aktivní složkou mnoha léčiv, která mohou být použita jak pro terapeutické účely, tak pro hubnutí. Nejoblíbenější analogy:

 • Alimba - italská droga;
 • Karniten;
 • Carnifit (Carnifit);
 • Cartan (Cartan) - lék pro poruchy žaludku, je dostupný v prášku pro přípravu roztoku nebo injekční ampule (výroba - Řecko);
 • Elkar - prostředek ke zlepšení metabolických procesů, můžete si koupit vodný roztok (s kapátkem a zkumavkou) a ampule pro injekce.

Elastické hýždě, tenký pas, nahuštěný lis - to vše je možné, pokud je L-karnitin zaveden do programu hubnutí. Muži budou mít velmi žádané kostky a ženy budou schopny potěšit ty, kteří jsou kolem sebe, dokonalou postavou. V tomto případě zůstane vaše zdraví v pořádku a v některých situacích se dokonce zlepší.

Návod k použití L-karnitinu (L-karnitin): spalovač tuků se zdravotními bonusy

Karnitin (aka-karnitin, L-karnitin nebo levý karnitin) je latinština pro „krev, maso“. Stejně jako většina přírodních látek má i molekula karnitinu dvě zrcadlové formy, které se odlišují písmeny „l“ a „d“. Tělo syntetizuje l-karnitin. Podle vlastností a původu je podobný vitamínům skupiny B. Často se označuje jako aminokyseliny, i když to tak není. V čisté formě je L-karnitin bílý, práškovitý, bez zápachu krystalů a rozpustný ve vodě. Externě je látka jako cukr.

„Poslání“ látky

L-karnitin hraje významnou roli v lidském těle od okamžiku početí: vstupuje do vajíčka spolu se spermatozoonem a podílí se na vývoji plodu. Příjem této látky je užitečný již při plánování těhotenství a pro oba budoucí rodiče. Levokarnitin se v těle produkuje hlavně v játrech, ledvinách a mozku v důsledku řetězce biochemických reakcí. Je syntetizován ze dvou aminokyselin: lysinu a methioninu. Vitaminy B3, B6, C, železo, kyselina listová se také podílejí na tvorbě molekul.

Dostáváme hlavní dávku l-karnitinu z potravin: přichází spolu s masem a mléčnými výrobky. Většina z nich je v syrovátkách, červených rybách, drobech, ve složení surového hovězího masa, králíka, kuřete, jehněčího masa (červenějšího masa, tím více karnitinu obsahuje). Nicméně, jeho molekuly jsou zničeny během tepelného zpracování, s opakovaným zmrazením. Rostlinné zdroje l-karnitinu jsou vzácné: v malých dávkách je přítomen v pšeničné klíči, vojtěšce, avokádu, sóji. Pro srovnání: u rostlin je karnitin nejvýše 2 mg na 100 g, v séru - 40 mg, na hovězí maso - 85 - 95 mg na 100 g výrobku.

Mechanismus působení

L-karnitin působí jako hlavní živina, stimuluje metabolické procesy v těle. To hraje dominantní roli v energetickém metabolismu: v rozpadu tuků a výroby energie. Mechanismus účinku látky je následující.

 • Přeprava tuku. L-karnitin transportuje tuk, nebo spíše mastné kyseliny, do mitochondrií, které jsou umístěny v cytoplazmě každé buňky. Jsou obrazně ve srovnání s „baterií“, „vysokou pecí“ nebo „elektrárnou“ buňky.
 • Zničení tuku. V další fázi se používají výživné mastné kyseliny, to znamená, že se spalují v mitochondriích. V důsledku toho se tuky přeměňují na energii.

8 klíčových funkcí

V průběhu četných výzkumných experimentů prokázaly přínosy l-karnitinu pro tělo. V seznamu různých funkcí L-karnitinu je rozlišeno osm hlavních.

 1. Aktivita L-karnitin významně aktivuje fyzické a duševní funkce. Zlepšuje zdraví, náladu, zlepšuje tělesný tón. Má účinek proti stárnutí.
 2. Detoxikace. Eliminuje toxiny. Dokázala účinnost l-karnitinu při otravě alkoholem, intoxikaci drogami.
 3. Odolnost proti stresu. Má adaptogenní a tonizující účinek, výrazně zvyšuje odolnost organismu vůči stresu, působí jako "ochránce" nervového systému a blokátor pocitu deprese.
 4. Metabolismus. L-karnitin je důležitý při udržování metabolismu, posiluje imunitní systém, pomáhá tělu odolávat chorobám.
 5. Regenerace a ochrana. Příznivý pro srdce a cévy, zlepšuje funkci myokardu, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, chrání tělo před aterosklerózou. Snižuje riziko srdečního infarktu, mrtvice.
 6. Prevence. L-karnitin je dobrým profylaktickým činidlem pro rozmazané vidění. Zpomaluje procesy transformace cév sítnice. Až 40% snižuje riziko šedého zákalu.
 7. Produktivita Poskytuje zvýšení účinnosti sportovního tréninku, zvyšuje odolnost těla, zvyšuje funkčnost svalů.
 8. Ztráta tuku Pomáhá udržovat optimální hmotnost. Vlivem metabolismu tuků pomáhá l-karnitin získávat energii z nich.

Kolik tělo potřebuje

Lidská potřeba karnitinu se mění s věkem. Níže uvedená tabulka uvádí denní požadavky látky. Tato čísla jsou středně orientovaná, protože závisí na stavu člověka, fyziologických vlastnostech organismu, fyzické aktivitě a průvodních onemocněních.

Tabulka - denní příjem L-karnitinu pro děti a dospělé.

L-karnitin - návod k použití pro hubnutí nebo kulturistiku, dávkování, vedlejší účinky a cenu

L-karnitin je látka používaná pro hubnutí a normalizaci těla, je dostupná v tekuté, tabletové, sirupové formě. Návod k použití L-karnitinu říká, že jej mohou používat sportovci, děti a ženy k naplnění deficitu látky. Seznámit se s definicí složky, účinky na tělo, vedlejší účinky.

Co je L-karnitin

Podle lékařských údajů je L-karnitin látkou podobnou vitamínu syntetizovanou v lidských játrech a ledvinách z aminokyselin lysinu a methioninu. Pokud produkce není dost, pak můžete odstranit deficit tím, že některé potraviny nebo doplňky stravy. L-karnitin má ve složení podobné vitamínům B, proto může být nazýván vitamin B11. Přísada je populární mezi sportovci, odborníky na výživu, lékaři.

Látka byla poprvé izolována ze svalů osoby profesorem Krimbergem v roce 1905. V roce 1960 byli schopni syntetizovat lék umělými prostředky a o dva roky později byla definována role látky pro lidské tělo - schopnost přenášet mastné kyseliny s dlouhým řetězcem přes mitochondriální vnitřní membrány. Vědci zjistili, že L-karnitin je syntetizován tělem z lysinu, methioninu, železa, vitamínů B3, B6, B1 a C a některých enzymů.

Co je potřeba

L-karnitin tartrát hraje důležitou roli v metabolismu, energii, metabolismu tuků, transportu mastných kyselin do buněk. Vzhledem k pronikání tuku do mitochondrií buněk se spálí a tělo dostává potřebnou energii. Také látka podobná vitamínům plní tyto funkce:

 • zajišťuje koncepci, další vývoj a růst plodu, s jeho pomocí napomáhá procesům syntézy - to zajišťuje růst dítěte v normálním rozmezí, tvoří autonomní nervový systém, míchu a mozek;
 • zlepšuje zrakovou ostrost a funkci očí, zabraňuje vzniku šedého zákalu, zpomaluje přirozené procesy dystrofických změn v sítnicových cévách;
 • zlepšuje kvalitu spermií, poskytuje spermie s dostatečnou motorickou aktivitou, zachraňuje muže před neplodností.

Hlavní funkce a vlastnosti L-karnitinu

Kromě popsaných vlastností L-karnitinu má látka řadu funkcí, které by měl každý vědět:

 • spalování tuků, ztráta hmotnosti - urychluje odbourávání tuků, je neškodný spalovač tuků, používá se k boji proti obezitě v procesu hubnutí;
 • zvýšení psychické a fyzické energie - denní příjem pouze 2 g látky za půl roku významně zvyšuje fyzickou a mozkovou aktivitu, zvyšuje vytrvalost, tón, náladu a pohodu;
 • odolnost vůči stresu - snižuje pocit deprese, snižuje projev neuropatické bolesti, chrání nervovou tkáň před negativními účinky amfetaminu, glutamátu a amoniaku;
 • anabolický účinek - zvyšuje rychlost přírůstku svalové hmoty, stimuluje procesy obnovy a tvorby nových svalových vláken;
 • detoxikace - odstraňuje biogenní strusky z těla, toxiny, které se hromadí po oxidaci tuků a xenobiotik;
 • snížení cholesterolu - eliminuje tvorbu plaků na stěnách cév, zabraňuje zúžení a blokování cév, eliminuje riziko vzniku srdečního infarktu a mrtvice;
 • zlepšení kardiovaskulárního systému - chrání srdce a cévy před „škodlivým“ cholesterolem, odstraňuje toxiny, normalizuje metabolické procesy v myokardu, zvyšuje vytrvalost.

Formulář vydání

Existují různé možnosti:

 1. Tekutý L-karnitin je dostupný ve formě sirupu, nápojů, rychle proniká do svalů, určených pro děti. Délka přijetí je 1-1,5 měsíce s intervalem mezi 2 až 3 týdny. Je přijatelné přijmout 4-6 kurzů ročně. Vezměte mezi hlavní jídla nebo 20 minut před jídlem ráno. Z výhod plynoucí z rychlého zásahu minusů - krátkodobé akce.
 2. V ampulích - používá se při porážce srdečního svalu. Do injekcí nebo intravenózních kapiček. Indikace pro použití jsou ischemická cévní mozková příhoda, přechodný záchvat, účinky poranění mozku. Ampule se používají pouze v nemocnici - to je mínus. Z výhod lze nazvat okamžitou akcí.
 3. V kapslích - určených pro širokou škálu uživatelů, pijí vodou. Minus - tobolky, které tělo absorbuje déle. Plusy - vhodné pro hubnutí a před tréninkem přispívají ke spalování tuků.
 4. V tabletách - používá se k léčbě onemocnění srdce v dávkách předepsaných lékařem. Z minusů je zaznamenán dlouhodobý efekt, pro profesionály, možnost úpravy dávky s obsahem účinné látky.

Účinek L-karnitinu na tělo

L-karnitin je syntetizován tělem, takže častěji je dost peněz na podporu fungování všech systémů. Koncentrace složky se vyskytuje uvnitř kostry, jater, srdečního svalu. Úloha vitamínového léku se podobá vitamínům B. L-karnitin je aminokyselina, která se nazývá podmíněně nezbytná. Isomer karnitinu je D-karnitin, který je také produkován tělem a je obsažen v buňkách.

L-karnitin se používá k spalování tuků, transportu a produkci energie, odstraňování toxinů, ochraně svalových buněk před účinky kyselin. To zkracuje dobu zotavení, zvyšuje produkci proteinu, dodává nezbytný acetát pro syntézu acetylcholinu z cholinu. Látka zlepšuje tok všech metabolických procesů, včetně absorpce proteinů a glukózy.

Pokyny pro použití L-karnitinu, formy a způsoby použití

Složení

Existuje velké množství výrobců doplňků stravy El-karnitin. Který z nich je lepší, můžete se poradit se svým lékařem. Každý typ obsahuje hlavní účinnou látku - levarnitin. Pomocné přísady se liší, stejně jako formy (prášek, kapalná forma, tablety, kapsle). Může to být aroma, ochucovadla. Také všichni výrobci mají různá množství vitamínů, minerálů a dalších základních stopových prvků. Můžete si vybrat nejlepší výrobek podle hodnocení výrobce:

Výrobci

L-karnitinová kapalina

Výrobek od německého výrobce. K dispozici v tekuté formě, má schopnost být snadno vstřebávána do těla. Obsahuje přísady do potravin, ovocné plnivo, kyselinu askorbovou.

L-karnitin Alkar

Lék vyrábí společnost San z Argentiny. Kompozice obsahuje oxid křemičitý, kyselinu stearovou, celulózu. Nástroj eliminuje podkožní usazeniny, normalizuje metabolismus. Patří do skupiny El-karnitinu pro hubnutí, ale může být použit jako omlazující komplex pro zastavení procesu stárnutí.

Acetyl-1-karnitin

Reprezentuje americkou značku sportovní výživy Dymatize Nutrition. Měkký výkonový transformátor obsahuje thiamin, acetylové prvky a methionin. Tento spalovač tuků L-karnitin je populární mezi sportovci. Používejte ji v kombinaci s proteinovými koktejly, a to jak před tréninkem, tak po tréninku, ze kterého se zvyšují možnosti a odolnost proti fyzickému stresu.

L-tartát L-karnitin

Zahajuje Xcel Sports Nutrition, USA. Skládá se ze 70% hlavní složky a 30% kyseliny vinné. V žaludku se rozpadají, působí a jsou absorbovány odděleně. Posiluje spotřebu kyslíku, zlepšuje růst vlasů. Pomáhá při léčbě alopecie.

Naturals L-Carintin

Produkt americké společnosti Source. Snižuje cholesterol v těle, chrání srdce, podporuje svalovou funkci. Zabraňuje tvorbě aterosklerotických plaků. Pomáhá při procesech proti stárnutí, je zapotřebí ke zlepšení pohody starších lidí.

Vlastnosti léčiva

Doplněk stravy El-karnitin je komplex aminokyselin patřících do skupiny vitamínů kategorie B. Posiluje přirozené anabolické procesy v těle, zlepšuje výstup kyslíku cirkulujícího v oběhovém systému. Látka obnovuje funkci štítné žlázy, stimuluje regeneraci buněk a tkání, aktivuje metabolismus tuků, zlepšuje chuť k jídlu.

Vzhledem k účasti na metabolismu tuků se zpomaluje rozpad proteinových a sacharidových sloučenin. Nástroj je schopen zvýšit enzymatické vlastnosti trávicího systému, zvyšuje vylučování žláz.

Při sportovním zatížení snižuje L-karnitin hladinu laktátové acidózy ve svalovém systému. Během regenerace má neurotrofický účinek.

Prvek je přítomen ve struktuře spermií a vajec. Díky tomu se budoucí dítě rozvíjí schopnost produkovat svůj vlastní El-karnitin. Složka je syntetizována všemi buňkami plodu, je nezbytná pro růst a vývoj nervového systému.

Po užití léku se tón stabilizuje, cítíte se lépe, vaše nálada se zlepšuje, proto se používá jako podpůrná látka při procesech stárnutí a změnách souvisejících s věkem.

Díky schopnosti obnovit a léčit tělo, L-karnitin pomáhá zbavit se nadměrných tuků, buduje svalovou hmotu.

Léčivo působí jako profylaktické činidlo v oftalmické praxi. Zpomaluje degenerativní změny sítnice, zabraňuje vzniku šedého zákalu.

Díky své schopnosti snižovat hladinu cholesterolu pomáhá doplněk při léčbě srdečních onemocnění. Cévy v koronárním systému jsou méně postiženy, ochranné funkce fungují lépe, metabolismus se zvyšuje, v důsledku čehož se významně snižuje riziko patologie.

Lék se vstřebává do tkáně a dosahuje vysoké koncentrace tři hodiny po perorálním podání. Vylučuje se ledvinami ve formě metabolitů.

Kapalina

Náklady: Ampule 10 - 250-300 rublů. Láhev 100 ml - 500-700 rublů. 500 ml - 3000-3300 rub.

Nástroj je prodáván ve formě sirupu, baleného v ampulích po 10 mg nebo tmavých skleněných lahvích po 100 a 500 ml. Do kompozice se zpravidla přidávají sladidla a ochucovadla, proto jsou chutě poměrně příjemné: citrusy, ovoce.

Aplikační metody

Jíst sirup je nejvhodnější kombinovat s jídlem. Kapalinu El-Carnitine mohou dospělí vypít třikrát denně, 5 ml. Jednorázová dávka pro sportovce - 15 ml. denní dávka by měla být 45 ml. Před tréninkem je třeba pít. Kurz trvá čtyři až šest týdnů.

Novorozenci a kojenci do roku předepsané pro 10-20 kapek najednou. Od jednoho do pěti let se dávka tekutého L-karnitinu zvýší na 30 kapek. Od 6 do 12 let se doporučuje pít 2, 5 ml třikrát denně. Denní sazba by neměla překročit 7,5 mm. Děti dostávají léky půl hodiny před jídlem ráno, odpoledne a večer. Trvání léčby je 30 dní, pak je provedena týdenní přestávka. Můžete opakovat průběh, ale v tomto případě, jak se L-karnitin, je nutné objasnit se svým lékařem.

Kapsle

Cena: Cap. №100 - 100-120 rublů

K dispozici v podlouhlých tvarech, s průhlednou skořepinou a vícebarevnými granulemi uvnitř. Při požití kapsle bez zápachu dodává slabou sladkou chuť. Polypropylenový válec s uzávěrem z kapronu a metalizovanou ochrannou membránou obsahuje 100 jednotek. Součástí balení je jedna lahvička a návod k použití přípravku El Carnitine.

Způsoby použití

Lék se užívá orálně, jednotka by se měla polykat celá, můžete pít hodně vody, protože je poměrně velká. Před užitím L-karnitinu v kapslích se poraďte se svým lékařem. Správně pít doplňte dospělé 500 mg 2-3 krát denně. Denní rychlost nepřesahuje 1500 mg. Dávkování pro sportovce odchází 2500 mg jednorázově, před tréninkem. El-karnitin se užívá v průběhu 4-6 týdnů. Po měsíční přestávce lze léčbu opakovat. Je lepší začít pít ráno, na prázdný žaludek. Na rozdíl od tekuté kapsle nejsou děti do 6 let předepisovány. V ampulích používaných intramuskulárně nebo intravenózně, ale pouze pod dohledem lékaře.

Prášky

Cena: Tab. № 20 - 300-400 rublů. № 30 - 600-700 rublů. № 60 - 1500-2000 rublů.

Tato forma je prezentována ve formě kulatých nebo podlouhlých výrobků bílého odstínu. Mnozí z nich vymačkali logo výrobce nebo písmeno L. Díky plnivům mají nasládlou chuť, ale nemají vůni. Balení obsahuje dva, tři nebo šest blistrů po 10 kusech. Lepenkové obaly jsou vyráběny v odstínech odpovídajících tónu výrobce.

Aplikační metody

Tablety El-karnitinu by se měly vypít celé, opláchnout vodou. Je lepší neporušovat a ne trhat. Dospělí užívají 300-500 mg, 2-3 krát denně, začínající ráno. Sportovci před tréninkem doporučili jednorázovou denní dávku 2500 mg. Dlouhodobé užívání, delší než šest měsíců, je nežádoucí. Děti nedávají pilulky, pro ně je lepší zvolit tekutý vzhled.

Prášek

Cena: Pak. 3,5 g № 5 - 200-250 rublů. № 10 - 3-350 rublů.

Sypká forma L-karnitinu je prezentována v sáčcích s různými ovocnými náplněmi. Kompozice má světlý tón s malými odstíny - nažloutlý, narůžovělý. Každé balení obsahuje 3,5 g, má chuť pomeranče, citronu, rybízu. Balení obsahuje 5 nebo 10 sáčků, z nichž se připravuje léčivý nápoj.

Aplikační metody

Prášek je vyroben z prášku, část obsahu sáčku se rozpustí ve sklenici vody. Denní dávka pro snížení hmotnosti je 1 g, rozdělená do dvou nebo tří dávek. Je lepší začít pít drogu ráno. Pro sportovce je k dispozici vlastní dávka: 1g ráno, 2g - před silovým tréninkem a 1g 15 minut před kardiovaskulárním cvičením. Pokud se používají různé formy, je správné používat L-karnitin, který se rozdělí na 2 části: v kapslích nebo tabletách před jídlem, v množství 1500 mg, 30 minut před tréninkem - 1000 mg ve formě nápoje připraveného z prášku.

Použití během těhotenství

Názory odborníků na použití v jakémkoli čase a během období kojení jsou rozděleny. Na jedné straně je to nežádoucí, protože jakýkoli vliv na dva organismy může mít negativní důsledky. Výjimkou jsou některé nemoci. Na předpis, lék může být přijata v případě mastných jater nebo hepatózy. Míra závisí na stupni onemocnění, stavu budoucí matky a plodu.

El-karnitin je na druhé straně enzym, který se nachází v těle. Během laktace klesá její hladina, takže mnozí lékaři považují doplnění látky za přirozené a bezpečné, protože nedostatek prvku také negativně ovlivňuje všechny systémy. Navíc, když je u novorozenců v postasfixických státech nedostatek, je nutné doplnění.

Indikace

Existuje několik forem L-karnitinu. Používá se k léčbě různých onemocnění diagnostikovaných u dospělých i dětí:

 • Úbytek hmotnosti v důsledku špatné chuti k jídlu a vyčerpání
 • Nízká gastritida sekrece
 • Pankreatitida
 • Duševní patologie a neurastenie
 • Oslabení potravního instinktu u novorozenců, spojené s poraněním při porodu
 • Post-asfyxie uvádí u dětí
 • Komplikace po užití antiepileptik
 • Novorozené parenterální krmení
 • Děti a dospělí na hemodialýze
 • Patologie myokardu
 • Organické poškození jater
 • Nedostatky primárního a sekundárního L-karnitinu v těle
 • Tuberkulózní skleróza
 • Svalová dystrofie
 • Acidemia
 • Obezita
 • Zpožděný růst a vývoj u dětí
 • Hyperfunkční syndrom štítné žlázy
 • Psoriáza, dermatitida a autoimunitní kožní léze
 • Postinfarktové stavy
 • Ischemie
 • Zranění a toxické poškození mozku
 • Dlouhé cvičení a trénink
 • Období po těžkém provozu.

Kontraindikace

Nepředepisujte nástroj pro zvýšenou citlivost na jeho komponenty. V ostatních případech stanoví vhodnost použití lékař.

Bezpečnostní opatření

Účinnost léku závisí na tom, jak dobře osoba aplikuje doporučené množství. Může být škodlivé, pokud je použití prováděno nekontrolovatelně.

Je třeba poznamenat, že v léčbě léku musí být v souladu s dietou. Navzdory tomu, že kompozice poskytuje vytrvalost, je lepší předvídat vyváženou a výživnou stravu.

Pro děti, dospělé a osoby zapojené do sportu nebo zažívající fyzickou aktivitu spojenou s prací existují různé režimy. Každému pacientovi je přiřazen individuální formulář.

Nedostatek látky se často vyskytuje u vegetariánů a veganů. Vzhledem k tomu, že největší podíl prvku se nachází v masných, rybích a mléčných výrobcích, lidé v této kategorii nakonec nemají v těle El-karnitin. To vede k rozvoji různých patologií, proto se doporučuje užívat lék podle určitých schémat.

Interakce s jinými léčivými přípravky

Účinek se zvyšuje při interakci s thioktacidy, které jsou účinnými antioxidanty.

Anabolické přípravky také zvyšují aktivitu doplňků. Při současném použití s ​​kortikosteroidy se látka akumuluje rychleji ve tkáních a šíří se systémy.

Nežádoucí účinky

Lék je dobře snášen všemi kategoriemi pacientů. V ojedinělých případech se vyskytly potíže s trávením, porucha žaludku s bolestí v této oblasti. Někdy se objevily alergické projevy, dermatitida.

U lidí trpících uremií byla pozorována slabost svalů. Při prvních příznacích indispozice byste měli okamžitě přestat užívat lék a poradit se s lékařem.

Pravidla pro ukládání dat

Složení může být spotřebováno po celý rok od data vydání za předpokladu, že obsah na chladném místě. Otevřená láhev sirupu musí být použita do dvou týdnů. Uchovávejte mimo dosah světla a dětí.

Analogy

Absolutně identické sloučeniny neexistují, protože L-karnitin je jedinečná látka odpovídající prvku v těle. Pro různé případy jsou příslušným pohledům přiřazeny další obsahy. V závislosti na účelu: podpůrné funkce pro seniory, sportovce, novorozence, při úpravě tělesné hmotnosti si můžete vybrat složení. Existují však směsi podobné účinku na tělo:

Citrulin

Náklady: Banka 100 g - 350-400 rublů. 200g - 600-800 rublů.

Aminoxid, zajišťující doplňování produkce argeninu a jehněčího masa. Jedná se o doplněk surovin pro přípravu biologických potravinářských výrobků. S jeho pomocí udržuje rovnováhu dusíku v těle, odstraňuje kyselinu mléčnou, snižuje hladinu amoniaku. Zvyšuje vytrvalost, posiluje imunitní systém, vyplňuje svalovou hmotu. Díky příjmu Citrulinu zvyšuje odolnost proti únavě.

Je určen k léčbě astenického syndromu, zlepšuje ochranné reakce, obnovuje sílu u sportovců. Používá se pro omlazení těla, s pooperačním obdobím po zotavení, s menopauzou, ve stáří. Určeno pro děti od 5 let a během těhotenství.

Lehký krystalický prášek vhodný pro přípravu energetického nápoje. Je bez chuti, bez zápachu. Musíte pít na prázdný žaludek 5-10 g před cvičením a v noci. Baleno v černých a šedých plastových nádobách.

Výhody:

 • Rychle obnovuje pevnost, zmírňuje únavu
 • Vhodné pro těhotné ženy a děti.

Nevýhody:

 • K dispozici v jedné formě
 • Jsou možné alergické reakce.

Carniten

Cena: fl. 5 ml №10 - 1200-1500 rublů. Tab. № 10 - 800-1100 rublů.

Lék dodává tělu energii, zlepšuje metabolické procesy, zvyšuje imunitu. Přípravek snižuje laktátovou acidózu, přispívá k tvorbě glykogenu a jeho akumulaci v játrech. Normalizuje metabolismus bílkovin a tuků, zmírňuje únavu, zvyšuje odolnost při fyzickém zatížení. Obsahuje levokarnitin jako hlavní účinnou látku a aroma v žvýkacích tabletách.

Předepisuje se pro prekurzory karpentinu a sekundární insuficienci, jako součást komplexní léčby myokardu. Vhodné pro udržování systémů v podmínkách poinfarkitidy. Pacienti trpící cukrovkou, lék se doporučuje užívat s opatrností, aby se zabránilo rozvoji glykémie. Může způsobit nežádoucí účinky: průjem nebo zácpa, bolest žaludku, alergie.

K dispozici ve dvou formách - žvýkací tablety, s příjemnou chutí ovoce nebo citrusů. Průhledný, kulatý a oválný, s různými odstíny. Cukrovinky jsou uzavřeny v pásech po 5 kusech. Balení obsahuje 2 blistry. Druhé ampule s roztokem pro orální a parenterální použití. Kapalina je bezbarvá, nemá chuť. Černé lahve obsahují 5 ml látky, 2 balení s 5 ampulemi jsou uzavřeny v balení.

Výhody:

 • Pohodlné formy uvolnění
 • Dobrý metabolický účinek.

Nevýhody:

 • Může způsobit svalovou slabost u urémie
 • Vzácně v lékárnách.