Image

Jak snížit cholesterolu lidových prostředků

Snad ne každý ví, že nadměrné množství cholesterolu v krvi může být významně sníženo. Metoda navíc není nutně lékařská. V některých případech stačí změnit návyky, změnit životní styl. V některých případech pomáhá snižovat lidové léky proti cholesterolu. Zdravý životní styl pomáhá vyrovnat se s mnoha zdravotními problémy. A pokud se zbavíte řady špatných návyků - například kouření a podstoupíte léčbu na koření - pak je zajištěna dlouhověkost.

Aby se cholesterol vrátil do normálního stavu, často stačí omezit spotřebu živočišných tuků. Jako máslo, vepřové maso, mléčné výrobky, sýr, pečení. Je méně škodlivé jíst tuky rostlinného původu. To znamená, používat slunečnicový olej, kukuřice, olivy. Samozřejmě, že nejlepší olej první (studené) točení. Chléb je lepší použít celozrnnou mouku. Vhodné obiloviny, mléčné výrobky bez tuku, zeleninové saláty a ovoce.

Snížení cholesterolu lidových prostředků provádí ovesné vločky, jablka, švestky a luštěniny. V důsledku toho se snižuje množství cholesterolu v krvi, zvyšuje se rychlost jeho vylučování.

Ti, kteří jsou příliš vysoké, mohou být denně informováni o tom, že budou jíst několik mrkví. V některých případech se ukazatele hladiny cholesterolu v krátkodobém horizontu zlepšují o 10-20 procent.

Snížení cholesterolu lidovými prostředky není nutně spojeno s jídlem.

Relaxace podporuje hojení. Stačí ji provést kvalitativně. Chcete-li zcela relaxovat, musíte dodržovat denní rutinu, poslouchat tichou hudbu a zkusit méně je v hustém politickém nebo ekonomickém zpravodajství.

Při pečlivé dietě a relaxaci se výsledek začne objevovat během měsíce a půl nebo dvou. Pokud nebylo dosaženo pokroku, můžete pít různé infuze a odvarů - snížit cholesterolu lidových prostředků. I když před podáním infuze je nutná konzultace se svým lékařem.

Bylinná medicína pomáhá v mnoha ohledech bojovat s přebytkem cholesterolu. Existují například přírodní léky, které zpomalují vstřebávání cholesterolu. Jsou to kalina, česnek, lopuch a pampeliška (kořeny jsou používány). Stejně jako maliny, rakytník, ořech, podběl, květy heřmánku.

Jiné druhy bylin a ovoce, které přispívají ke snižování cholesterolu lidovými prostředky, inhibují tvorbu cholesterolu. Mezi nimi jsou ženšen, chaga, brusinka, vřes, jitrocel. Pomozte také kořenům Eleutherococcus, zamanihi, ovoce lemongrassu. Další hloh, třezalka, medvědice a kaštan.

Snížení cholesterolu lidových prostředků lze dosáhnout odstraněním cholesterolu z těla

Za tímto účelem lidové prostředky mobilizují síly těla pro jeho účinné odstranění. Dobré pro to jsou semena Labaznika, kopr, plody fenyklu, divoká růže, rakytník nebo slunečnicový olej.

Volba je tedy široká. Každý si může individuálně vybrat takový individuální léčebný balíček s ohledem na individuální kontraindikace, které pomohou významně snížit hladinu cholesterolu. Samozřejmě je třeba vzít v úvahu všechny druhy nuancí akcí lidových prostředků.

Hodně z toho, jak se zbavit cholesterolu pomohlo měsíční tinktuře

Odvar z měsíčkových květů můžete užívat měsíc, třikrát denně hodinu před jídlem. Ve většině případů nezpůsobuje měsíčník nežádoucí účinky. Můžete si koupit alkoholické infuze měsíčku a užívat 30-35 kapek třikrát denně před jídlem.

Jak užívat tinkturu měsíčku z cholesterolu?

V současné době jsou kardiovaskulární nemoci znatelně mladší a stále více ovlivňují pacienty, kteří sotva vystoupili nad 30letý milník. Podle lékařů je hlavním důvodem takové neuspokojivé statistiky špatná strava, nedostatek fyzické aktivity a v důsledku toho vysoká hladina cholesterolu.

Snížení koncentrace cholesterolu v krvi pomocí léků, statinů, které ovlivňují fungování jater a blokují tvorbu vlastního cholesterolu v těle. Jsou vysoce účinné, ale mají mnoho vedlejších účinků a kontraindikace, zejména, jsou zakázány těhotným ženám.

Alternativním způsobem, jak se s tímto problémem vypořádat, je použití léčivých rostlin, například květů měsíčku. Tato léčivá bylina má jedinečné složení, které napomáhá k dosažení nejpřínosnějšího účinku na kardiovaskulární systém a odstranění škodlivého cholesterolu z těla.

Jaké jsou však blahodárné vlastnosti měsíčku? Jak užívat tinkturu měsíčku z cholesterolu? Jak připravit tinkturu a další léky z měsíčku? Je to právě tyto otázky, které byste si měli ujasnit dříve, než začnete používat měsíček pro léčebné účely.

Složení a užitečné vlastnosti

Měsíček je bylinná rostlina vysoká až 70 cm, která je populárně nazývaná měsíčky. Hlavní léčivá síla měsíčku je soustředěna do krásných žlutooranžových květů, které mají vzhled velkých květenství-koše.

Měsíček je jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin v Rusku, což je vysvětleno neobvykle bohatým složením. Obsahuje mnoho jedinečných účinných složek, které jí dávají výraznou léčivou vlastnost.

Zejména u Calendula látek nezbytných pro onemocnění kardiovaskulárního systému. Proto je v naší době měsíček často nahrazován léky na vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, tachykardii, arytmie, anginu pectoris a mnoho dalších onemocnění.

Složení květů měsíčku:

 1. Fytosteroly jsou rostlinný analog cholesterolu, ale neškodný pro člověka. Lidské tělo není schopno rozlišit fytosteroly od cholesterolu, proto, když vstupují do krve, vylučují škodlivý cholesterol a podporují jeho eliminaci venku;
 2. Flavonoidy (rutin, vitamín P a další) snižují vaskulární permeabilitu a významně zvyšují jejich elasticitu. Pomáhá chránit cévní stěny před poškozením při vysokém tlaku, vysokém obsahu cukru a cholesterolu v krvi. Kromě toho flavonoidy zmírňují křeče žlučových cest a stimulují zvýšenou produkci žluči, která je nezbytná pro rozpouštění a eliminaci cholesterolu;
 3. Glukosidy zlepšují činnost srdce, což činí Calendula nejúčinnější léčivou bylinkou pro srdeční selhání. Glukosidy zvyšují kontrakci myokardu, zmírňují tlak a pomáhají zbavit se dušnosti, otoku a bolesti v srdci;
 4. Saponiny - rozpouštějí plaky cholesterolu, zmírňují zánět a podporují rychlé hojení cév postižených aterosklerózou. Kromě toho saponiny odstraňují přebytečnou vodu z těla a přispívají k mírnému čištění střev;
 5. Phytoncidy se potýkají s patogenními bakteriemi, proto jsou produkty na bázi měsíčků používány v mnoha infekčních onemocněních. Phytoncidy také pomáhají vylučovat parazity;
 6. Esenciální oleje - zvyšují krevní oběh, zmírňují záchvaty anginy a normalizují srdeční rytmus. Obzvláště účinný esenciální olej měsíčku bojuje s ischemickou chorobou srdeční;
 7. Vitamíny A (β-karoten) a C jsou nejsilnější antioxidanty, které posilují srdce a krevní cévy, normalizují hladiny cholesterolu, zabraňují tvorbě cholesterolů na stěnách cév a vzniku krevních sraženin, zlepšují složení krve;
 8. Draslík, hořčík, železo, měď, selen - zlepšují kardiovaskulární systém, snižují krevní tlak, udržují tón srdečního svalu a pomáhají zvyšovat hladiny hemoglobinu.

Měsíček s vysokým cholesterolem

Může zelí s vysokým obsahem cholesterolu?

Po mnoho let, neúspěšně zápasí s cholesterolem?

Vedoucí ústavu: „Budete překvapeni, jak snadné je snižovat hladinu cholesterolu tím, že ho budete užívat každý den.

Velmi často se doporučuje, aby pacienti měli ve stravě se zvýšeným cholesterolem zelí. Tento produkt má velký počet pozitivních vlastností. Můžete vařit zelí různými způsoby, každé jídlo bude jedinečné, užitečné a chutné. Před použitím těchto prostředků tradiční medicíny stojí za to se poradit s odborníkem, protože v mnoha patologiích a nemocech by tato zelenina neměla být ve stravě, takže to nestojí za riziko, zejména pokud existují vhodné kontraindikace.

Unikátní složení

Na snížení cholesterolu naši čtenáři úspěšně používají Aterol. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

 • vápník, draslík, hořčík;
 • síra, chlor, zinek, měď.

Výhodou této zeleniny je vysoký obsah kyseliny askorbové. Vstupuje do těla s jídlem, takže jídlo s ním musí být přítomno ve stravě každý den. Také vitamín C je zodpovědný za normální stav cévních stěn, zvyšuje funkčnost jater, pomáhá vstřebávat žlázu, normalizuje průtok krve, zvyšuje aktivitu imunitního systému.

Rutin je také přítomen v zelí, které pomáhá vstřebávat vitamin C. Rutin posiluje kapiláry, zlepšuje metabolismus kyslíku v tkáních. Pokud budete jíst 150 g zelí denně, pacient spotřebuje denní dávku těchto dvou vitamínů.

V zelenině a její šťávě jsou vitamíny skupiny B, retinol, tokoferoly, biotin. Nezapomeňte, že v takovém jedinečném produktu je niacin a je také bohatý na komplexní sacharidy a některé typy organických kyselin. Všechny tyto složky pomáhají za normálního fungování trávicího systému, odstraňují škodlivé prvky rozkladu, regulují metabolismus v těle.

Výhody a poškození těla

Zelí je jedinečné jídlo, které přináší velké výhody pro celé tělo. Podporuje dobrou chuť k jídlu, zlepšuje funkci střev a také normalizuje jeho mikroflóru.

Pokud má někdo problémy s toaletou, neměli byste tento výrobek vyloučit ze stravy, protože má laxativní účinek. Sůl může být použita pro gastritidu, nízkou kyselost žaludku, pro stimulaci separace žluči. Proto je možné pít každý den dvakrát půl sklenice, nejlépe před jídlem.

Vlákna zelí absorbuje nahromaděný cholesterol v cévách, zabraňuje jeho vstupu do krevního oběhu a podílí se na odstraňování kyseliny žlučové z těla. Také zelí neumožňuje rozvoj aterosklerózy a srdeční ischemie. Doporučuje se jíst jako prevence mnoha onemocnění srdce a cév.

Můžu mít zelí s diabetem? Můžete, ale kyselý, pokud možno bez cukru. Tato zelenina nepřispívá ke zvýšení glukózy v krvi. Také zelí v tomto onemocnění snižuje funkčnost slinivky břišní, což má pozitivní vliv na celkový stav pacienta.

Má nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny, což vám umožňuje bojovat s obezitou s diabetem, obezitou a vysokým cholesterolem.

Další výhodou je, že zelí neumožňuje vracet dumpingové kilogramy zpět.

Jaké poškození těla?

 1. Zelí je kontraindikováno pro exacerbaci žaludečních a střevních patologií, pankreatitidy, zvýšeného tlaku a srdečních onemocnění, protože je bohaté na organické kyseliny a soli.
 2. Stimuluje chuť k jídlu a u některých pacientů to může být významná kontraindikace.
 3. Sůl použitá při fermentaci produktu může stimulovat retenci tekutin v těle, což vede ke zvýšenému tlaku a nadměrné tělesné hmotnosti.
 4. Zelí může stimulovat tvorbu plynů ve střevech.

Je možné jíst čokoládu s cholesterolem?

Čokoláda je dnes uznávanou pochoutkou. Vzácný člověk může říci, že nemá rád čokoládu. Tento produkt je populární, poptávaný a zbožňovaný většinou lidí. Nicméně, tam je mnoho mýtů kolem čokolády skrz jeho historii. Zejména teď, když se prosazuje zdravý životní styl a správná výživa, lidé začali vážně přemýšlet o otázkách:

 • čokoláda a nadváha;
 • čokoláda a zubní kaz;
 • čokoláda a cholesterol;
 • problémy s čokoládou a pokožkou;
 • čokolády a kardiovaskulárních onemocnění.

Diskuse o výhodách a škodách této delikatesy pro zdraví pokračuje, probíhá výzkum a experimenty a děti, muži a ženy nadále milují a konzumují čokoládu. Než se obrátíme k otázce, zda lze čokoládu konzumovat s vysokým cholesterolem, pokusme se podrobně pochopit, co je čokoláda, jaké jsou její vlastnosti a jaký vliv má její použití na lidské zdraví.

Z historie delikatesy

Historie nápoje z ovoce kakaovníku je zakořeněna ve vzdálené minulosti. Vědci naznačují, že se začal konzumovat před více než 3000 lety. Vlasti kakaovníku je Střední Amerika.

Tam je legenda o zahradník jmenoval Quevetcoatl. Bohové darovali tomuto muži dar rozbíjení a pěstování nádherných zahrad. Stalo se tak, že tento zahradník dokázal pěstovat nenápadný, nenápadný strom, jehož plody obsahovaly semena, která se lišila v nesrovnatelném zápachu a hořké chuti. Nápoj z těchto semen měl magické vlastnosti - povznesený, nabitý živostí, vyléčenými chorobami, prodlouženou mladostí. To znamená, že i ve starověku si lidé všimli, že kakao obsahuje látky, které se dnes nazývají antioxidanty. A antioxidanty, jak víme, zabraňují stárnutí těla, včetně prevence tvorby cholesterolu, a proto je odpověď na otázku, zda čokoláda zvyšuje hladinu cholesterolu, negativní, a tato odpověď byla po tisíce let.

Indické kmeny žijící v této oblasti, první, kdo ocenil nápoj z voňavého ovoce a začal sázet kakaovníky. Mayští kakaové Indové byli považováni za dar shora a bůh kakaa jménem Ek Chuah byl obětován a modlitby. Kakaová semena byla velmi žádaná pro výrobu božského nápoje a sloužila jako měna.

Čokoláda přišla do Evropy po začátku dobytí Ameriky španělskými dobyvateli. Přinesli všechny druhy exotických věcí z nových zemí, Španělé nemohli přehlédnout plody kakaa, které Indiáni tak cenili. Z kakaových bobů předložených španělskému králi byla připravena čokoláda, která potěšila královský dům a rychle se stala módní španělskou šlechtou. Kakaové boby v Evropě byly dlouho považovány za lék na mnoho nemocí a byly velmi drahé. Existují dokumenty, které ukazují, že za 100 kakaových bobů byste mohli koupit otroka.

Po dlouhou dobu byla čokoláda považována za lidský nápoj, protože navzdory svým příznivým vlastnostem měla velmi hořkou chuť. Přidání mléka k nápoji z něj učinilo příjemné pro děti a ženy. Do začátku 19. století byla čokoláda konzumována pouze v tekuté formě. V roce 1819 byla vyrobena první tuhá čokoláda av roce 1820 začala v Evropě první továrna na tuhé čokolády na světě. Od té doby se produkce a spotřeba čokolády rozrostla, recept byl vylepšen, do čokolády byly zahrnuty různé přísady a přísady, což přispívá k maximální spokojenosti všech chutí a chutí milovníků sladkostí.

Dnes je konzumace čokolády a její rozmanitost prostě úžasná. Vnímáme ji jako delikatesu a nedávno jsme začali přemýšlet o tom, zda je čokoláda dobrá nebo špatná.

Složení a vlastnosti

Čokoláda je produktem zpracování kakaa. Skutečná čokoláda obsahuje kakaové máslo, cukr a kakaový prášek. Přibližné složení:

Ano, čokoláda obsahuje tuk, ale tento tuk je zelenina. A protože hlavním zdrojem cholesterolu v těle jsou živočišné tuky, můžeme bezpečně říci, že v čokoládě není cholesterol.

Čokoláda je rozdělena do typů v závislosti na obsahu kakaového prášku v ní:

 • hořká - nejméně 60% strouhaného kakaa;
 • černá - 45% kakaa a cukru;
 • tmavý - 30-35% kakaa plus cukru a mléčných výrobků;
 • mlékárna - 25 - 30% kakaa a cukru a mléčných výrobků;
 • bílá - 0% strouhaného kakaa, pouze kakaové máslo a cukr, někdy mléko;
 • diabetické - obsahuje sladidla.

Všechny příznivé vlastnosti čokolády, známé vědě, jsou přesně v jádru kakaového ovoce, které obsahuje kakaové máslo. Studie ukázaly, že přínosy čokolády pro lidské tělo jsou způsobeny jeho bohatým chemickým složením. Čokoláda obsahuje celou řadu velmi užitečných látek.

 • Čokoláda obsahuje alkaloidy - theobromin a kofein. Díky tomu příjem čokolády přispívá k produkci endorfinů - hormonů štěstí, zlepšuje náladu, zlepšuje tón a koncentraci. Je aktivován centrální nervový systém, zmizí bolesti hlavy. Hořká čokoláda přispívá ke snížení krevního tlaku a zvýšení absorpce cukru.
 • Hořčík obsažený v čokoládě, zlepšuje imunitu, pomáhá odolávat stresu a depresi, zlepšuje paměť, podporuje normální metabolismus na buněčné úrovni.
 • Draslík je potřebný pro svaly a centrální nervový systém.
 • Fosfor stimuluje mozek.
 • Vápník je potřebný pro lidské kosti.
 • Fluorid je nezbytný pro zdravé zuby.
 • Kakao obsahuje jen obrovské množství antioxidantů, je jich více než v zeleném čaji, červeném víně a ovoci. Omlazující účinek, který má čokoláda na těle, byl již dlouho pozorován a aktivně se používá. Také potvrzuje vlastnost kakaa na podporu ředění krve, zlepšení metabolismu a prevenci ukládání cholesterolu na stěnách cév. Proto by teoreticky měla mít cholesterolová čokoláda pozitivní účinek.
 • Čokoláda má antibakteriální vlastnosti.

Kromě výše uvedeného obsahuje čokoláda celou řadu vitamínů nezbytných pro lidské zdraví:

 • Vitamin A, který přispívá k zachování zraku, zdraví kůže a buněk epitelu, posiluje kostní tkáň, podporuje imunitu;
 • skupina vitamínů B: B1, B2, B3, B5, B11, B12 - tato skupina vitamínů má největší vliv na všechny funkce lidského těla, počínaje buněčnou úrovní a končící celkovými procesy všech systémů;
 • vitamín D, který zabraňuje rozvoji artritidy, aterosklerózy, diabetu a rakoviny;
 • Vitamin E, který zabraňuje rozvoji anémie, posiluje stěny kapilár, zpomaluje stárnutí atd.

Příznivé vlastnosti čokolády potvrzují četné studie a činí tento výrobek nepostradatelným. Čokoláda je bezesporu cenným a zdravým produktem, a to i pro osoby s vysokou hladinou cholesterolu. Existují však určité nuance, které nelze přehlédnout.

Jíst čokoládu s vysokým cholesterolem

Už jsme viděli užitečnost a dokonce potřebu zahrnout takový výrobek jako čokoládu do naší stravy. Měli byste však znát některé podrobnosti.

Pokud jde o hořkou a tmavou čokoládu, je to opravdu. Taková čokoláda nejenže nezvyšuje cholesterol, ale naopak má opačný účinek. Tento produkt je nejblíže nápoji, který lidé oceňují tisíciletí za své úžasné vlastnosti. Nedávné studie potvrdily, že tmavá čokoláda v malých množstvích (až 50 g denně) pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Na regálech obchodů je volba této delikatesy prostě obrovská, jsou zde čokolády všeho druhu, s různými chutí a náplní, a ve skutečnosti zde není mnoho skutečné tmavé čokolády. Pokud jde o ostatní druhy čokolády, podívejte se na složení čokoládové tyčinky, která by měla být přítomna na obalu. Co tam prostě není? Včetně dostupných a tuků živočišného původu, které jsou absolutně kontraindikovány pro osoby s vysokým cholesterolem. Taková lahůdka jen škodí. Například pravidelná konzumace mléčné čokolády během měsíce může zvýšit hladinu cholesterolu o 25%. Bílá čokoláda, obsahující kakaové máslo, cukr a některé mléčné výrobky, je z hlediska přínosů zcela nesmyslná. Náklady také záleží. Je třeba si uvědomit, že čím lepší je čokoláda a čím více kakaa obsahuje, tím vyšší je její cena. Proto, aby si svůj oblíbený výrobek bez poškození zdraví a ušetřit nebude fungovat.

Jíst čokoládu s vysokým cholesterolem je možné a dokonce nutné. Můžete pít kakao a vychutnat si čokoládu, ale jen s mírou. Čokoláda musí mít vždy vysokou kvalitu s vysokým obsahem strouhaného kakaa a bez přísad. Pouze takový výrobek bude mít prospěch a nepoškodí tělo.

Napište první komentář

Na snížení cholesterolu naši čtenáři úspěšně používají Aterol. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Jak užívat tinkturu měsíčku z cholesterolu?

V současné době jsou kardiovaskulární nemoci znatelně mladší a stále více ovlivňují pacienty, kteří sotva vystoupili nad 30letý milník. Podle lékařů je hlavním důvodem takové neuspokojivé statistiky špatná strava, nedostatek fyzické aktivity a v důsledku toho vysoká hladina cholesterolu.

Snížení koncentrace cholesterolu v krvi pomocí léků, statinů, které ovlivňují fungování jater a blokují tvorbu vlastního cholesterolu v těle. Jsou vysoce účinné, ale mají mnoho vedlejších účinků a kontraindikace, zejména, jsou zakázány těhotným ženám.

Alternativním způsobem, jak se s tímto problémem vypořádat, je použití léčivých rostlin, například květů měsíčku. Tato léčivá bylina má jedinečné složení, které napomáhá k dosažení nejpřínosnějšího účinku na kardiovaskulární systém a odstranění škodlivého cholesterolu z těla.

Jaké jsou však blahodárné vlastnosti měsíčku? Jak užívat tinkturu měsíčku z cholesterolu? Jak připravit tinkturu a další léky z měsíčku? Je to právě tyto otázky, které byste si měli ujasnit dříve, než začnete používat měsíček pro léčebné účely.

Složení a užitečné vlastnosti

Měsíček je bylinná rostlina vysoká až 70 cm, která je populárně nazývaná měsíčky. Hlavní léčivá síla měsíčku je soustředěna do krásných žlutooranžových květů, které mají vzhled velkých květenství-koše.

Měsíček je jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin v Rusku, což je vysvětleno neobvykle bohatým složením. Obsahuje mnoho jedinečných účinných složek, které jí dávají výraznou léčivou vlastnost.

Zejména u Calendula látek nezbytných pro onemocnění kardiovaskulárního systému. Proto je v naší době měsíček často nahrazován léky na vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, tachykardii, arytmie, anginu pectoris a mnoho dalších onemocnění.

Složení květů měsíčku:

 1. Fytosteroly jsou rostlinný analog cholesterolu, ale neškodný pro člověka. Lidské tělo není schopno rozlišit fytosteroly od cholesterolu, proto, když vstupují do krve, vylučují škodlivý cholesterol a podporují jeho eliminaci venku;
 2. Flavonoidy (rutin, vitamín P a další) snižují vaskulární permeabilitu a významně zvyšují jejich elasticitu. Pomáhá chránit cévní stěny před poškozením při vysokém tlaku, vysokém obsahu cukru a cholesterolu v krvi. Kromě toho flavonoidy zmírňují křeče žlučových cest a stimulují zvýšenou produkci žluči, která je nezbytná pro rozpouštění a eliminaci cholesterolu;
 3. Glukosidy zlepšují činnost srdce, což činí Calendula nejúčinnější léčivou bylinkou pro srdeční selhání. Glukosidy zvyšují kontrakci myokardu, zmírňují tlak a pomáhají zbavit se dušnosti, otoku a bolesti v srdci;
 4. Saponiny - rozpouštějí plaky cholesterolu, zmírňují zánět a podporují rychlé hojení cév postižených aterosklerózou. Kromě toho saponiny odstraňují přebytečnou vodu z těla a přispívají k mírnému čištění střev;
 5. Phytoncidy se potýkají s patogenními bakteriemi, proto jsou produkty na bázi měsíčků používány v mnoha infekčních onemocněních. Phytoncidy také pomáhají vylučovat parazity;
 6. Esenciální oleje - zvyšují krevní oběh, zmírňují záchvaty anginy a normalizují srdeční rytmus. Obzvláště účinný esenciální olej měsíčku bojuje s ischemickou chorobou srdeční;
 7. Vitamíny A (β-karoten) a C jsou nejsilnější antioxidanty, které posilují srdce a krevní cévy, normalizují hladiny cholesterolu, zabraňují tvorbě cholesterolů na stěnách cév a vzniku krevních sraženin, zlepšují složení krve;
 8. Draslík, hořčík, železo, měď, selen - zlepšují kardiovaskulární systém, snižují krevní tlak, udržují tón srdečního svalu a pomáhají zvyšovat hladiny hemoglobinu.

Měsíček recepty na cholesterol

Dnes, Calendula officinalis může být koupen v nějaké lékárně, ale někteří preferují obstarat tuto léčivou rostlinu na jejich vlastní. Zkušení herbalisté doporučují sbírat měsíčky pouze v ekologicky šetrných místech vzdálených od hlavních dálnic.

Měsíčky mají dlouhou dobu květu, která trvá 90 dní - od začátku června do konce srpna.

Proto v průběhu léta můžete až 20 poplatků a připravit velké množství léčivých surovin. Je důležité si uvědomit, že květy měsíčku by měly být pečlivě vytrhávány a ponechány asi 3 cm stopky.

V domácnosti musí být čerstvě sklizené květiny roztříděny, vyčištěny od stonků a usazeny v dobře větraných prostorách nebo venku. Suroviny jsou považovány za sušené, aby byly připraveny, pokud se lupy květu zlomí při stisknutí.

Calendula tinktura ze škodlivého cholesterolu.

Calendula tinktura se zvýšeným cholesterolem je pravděpodobně nejoblíbenějším a nejúčinnějším lékem. Pro jeho přípravu bude vyžadovat:

 • Měsíček suché květy - 2 lžíce. lžíce;
 • Alkohol 70% - 500 ml.

Nalijte trávu do sklenice, nalijte alkohol a nechte na tmavém chladném místě po dobu 10 dnů. Připravená tinktura třikrát denně, 20-30 kapek 15 minut před jídlem, rozpuštění v půl sklenice vody. Tento nástroj pomáhá snížit nejen cholesterol, ale také krevní tlak - jeden z hlavních viníků aterosklerózy.

Odvar z měsíčku.

Měsíček z cholesterolu se užívá nejen ve formě infuze, ale i odvarů. Pro to je nutné vzít:

 1. Sušené měsíčku - 2 lžíce. lžíce;
 2. Ochlazená vařící voda - 1 šálek.

Dejte květiny do smaltované mísy, nalijte na něj horkou vodu, přikryjte víčkem a vložte do vodní lázně. Vyjměte z ohně a nechte vyluhovat po dobu dalších 45 minut, pak důkladně protáhněte sítem nebo gázou.

Pokud se ukázalo, že odvar je menší než 1 šálek, přidejte potřebné množství vařené vody a uložte do chladničky. Pijte 1 polévková lžíce. lžíce dvakrát denně 15 minut před jídlem. Tento vývar výrazně snižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje funkci srdce.

Recept na aterosklerózu.

Tento nástroj má mnoho pozitivních ohlasů od pacientů s aterosklerózou. Chcete-li vařit, musíte vzít:

 • Květy měsíčku - 1 šálek;
 • Lněná semena - 0,5 šálky.

Lněná semena dobře opláchněte, nalijte do smaltované mísy a na půl hodiny nalijte 1 šálek studené čisté vody. Vypusťte studenou vodu a nalijte semena, ale nyní s 1,5 šálky vařící vody. Zakryjte a nechte vyluhovat 2 hodiny.

Měsíček květiny nalil do jiné smaltované nádoby, zalijeme 2 šálky horké vody a necháme vařit po dobu 1,5 hodiny. Kmen se infunduje, promíchá se v jedné misce a nechá se přes noc, aby produkt mohl být připraven. Lék uchovávejte v chladničce.

Tento nástroj musí být užíván dvakrát denně na lačný žaludek - ráno po probuzení a v noci před spaním. Léčebný cyklus je 3 týdny, pak si musíte vzít přestávku na dva týdny a léčbu opakovat.

Na léčivé vlastnosti měsíčku popsaného ve videu v tomto článku.

LiveInternetLiveInternet

-Citatnik

Křída s kefírem pro artrózu je skutečnou hrozbou! Při léčbě artrózy, artritidy, sedimentů.

5 dietních receptů z tvarohu Tvaroh je ideálním produktem pro zdravé pita.

Výpočet látky na záclony na pásku Jak spočítat, kolik potřebujete látku na záclony?.

Vzory a popis pro učení se háčkování Vzory a popis pro učení háčkování.

Plněné palačinky, které nespadají: celé tajemství je ve vyhřívaném kefíru! Dnes je volno, p.

-Značky

-Rubriky

 • SMS (1)
 • Animace (30)
 • Kontrola škůdců (147) t
 • Konzervy (90) t
 • Video (7)
 • Zvířecí video (23)
 • Vše je po ruce (4)
 • Vše pro blog (138)
 • Pečení (415)
 • Vyšívačka (96)
 • Háčkování (107) t
 • Pletení (193)
 • Noviny (7) t
 • Generátory (14) t
 • Portál služeb URBAN SERVICE (1)
 • Udělej to sám (127)
 • Dieta (359)
 • 25. rám (24)
 • Recepty Dyukan (8)
 • Dům, chata, zahrada (2434) t
 • Abeceda zahradníka (2) t
 • Lilek (7)
 • Hrozny (26) t
 • Třešně, višně (15) t
 • Vše o očkování (22) t
 • Ibišek (1)
 • Hortenzie (16) t
 • Zahradní postele (42) t
 • Kalendář zahradních prací (77)
 • Plamének (56)
 • Záhony (97) t
 • Kompost (14)
 • Keře (79) t
 • Okurky (22)
 • Papriky (18) t
 • Pivoňky (7)
 • Rajčata (46)
 • Pikantní byliny (3) t
 • Sazenice (21) t
 • Rododendron (2)
 • Růže (148)
 • Zahradní rady (378)
 • Zahradnické tipy (272)
 • Skleník (1)
 • Phlox (5)
 • Měkké dřevo (9) t
 • Trvalky květiny (193) t
 • Jednoleté květiny (88) t
 • Časopis "Zahrada, zahrada" (117)
 • Prefabrikáty pro zimu, ochranu (326) t
 • Lavash Snacks (32)
 • Zdraví (1100)
 • Osteoartróza, osteoporóza (142)
 • Varikóza (17)
 • Pohled (8)
 • Kašel (24)
 • Léčíme se dýcháním (12)
 • Masáže (5)
 • Lékařská reference (62)
 • Paměť (3)
 • Zdravá strava (27)
 • Skleróza multiplex (1)
 • Relaxace (4)
 • školní recepty (309)
 • Oční péče (22) t
 • Škola výživy (110)
 • Zdraví a krása ženského těla (264)
 • Bodyflex (15)
 • Hry (6)
 • Zajímavé (72)
 • Kabelová televize (3) t
 • Kalkulačka (1)
 • Knihy online (29) t
 • Kódy (5)
 • POČÍTAČ (238)
 • Vše je po ruce (33)
 • Comatrix (8)
 • Krása a zdraví (324)
 • "Masky" (65) t
 • Líčení (3)
 • Péče o nohy (125) t
 • Péče o ruce (39) t
 • Recepty (701)
 • Lívance palačinky (47) t
 • Vejce (4)
 • Houby (1) t
 • Kastrol (38)
 • Kotlety (69) t
 • Zdravé produkty (10) t
 • Recepty Hlavní jídla (144) t
 • Recepty první kurzy (79) t
 • Lékařské reference (4)
 • Moje krásná planeta (29)
 • Hudba (269)
 • Karaoke (3)
 • Kreslené (19)
 • Nápoje (102)
 • Lidové recepty (241)
 • Léčili jsme bylinkami (131)
 • Návrh nového diáře (135)
 • Tapeta (93)
 • Zeleninové pokrmy (216) t
 • Oxisize (3)
 • Omar Khayyam / Rubai (19)
 • Blahopřání (56) t
 • Zdravé jídlo (141) t
 • Užitečné stránky (13)
 • Tipy a triky (140)
 • Výhody čaje a kávy (52) t
 • Pomoc počítačovým technikům (21) t
 • Pomoc pro květiny (117) t
 • Praní jídla (52) t
 • Poezie a texty (48)
 • Vhodné (90)
 • Značky (23)
 • Přísloví (2)
 • Software (27)
 • Psychologie (78)
 • Rozdělovače (1) t
 • Ostatní (18) t
 • Rámy (32) t
 • Náboženství a modlitba (134)
 • Recepty pro multicooker (63) t
 • Recepty pro mořské plody (209)
 • Recepty na tvaroh (89)
 • Recepty na dovolenou (91)
 • Saláty (224)
 • Simoron (5)
 • Slovníky (6)
 • Emotikony (16)
 • Omáčky (12) t
 • Koření (6) t
 • Odkazy pro Lirushnikov (104)
 • Listy (231)
 • Schematické pozadí (4)
 • Televizní kanály (15) t
 • Hnojiva (171) t
 • Poučení z Photoshopu (92)
 • Filmy (419)
 • Foto shromáždění (43) t
 • Citáty (14)
 • Hodinky (89)
 • Písmo (1)
 • Šijeme pro sebe (117)
 • Otevřená encyklopedie t

-Hudba

-Vyhledávání podle deníku

-Přihlásit se e-mailem

-Zájmy

-Přátelé

-Pravidelní čtenáři

-Společenství

-Statistiky

Jak rychle snížit hladinu cholesterolu. Vysoký cholesterol

Jak rychle snížit hladinu cholesterolu. Vysoký cholesterol

Norm cholesterolu v krvi

Podle oficiálních doporučení Evropské společnosti pro aterosklerózu (na Západě je to velmi respektovaná organizace), „normální“ hladiny tukových frakcí v krvi by měly být následující:
1. Celkový cholesterol je nižší než 5,2 mmol / l.
2. Nízkohustotní lipoproteinový cholesterol - méně než 3-3,5 mmol / l.
3. High-density lipoprotein cholesterol - více než 1,0 mmol / l.
4. Triglyceridy - méně než 2,0 mmol / l.

Jak jíst ke snížení cholesterolu

Nestačí jednoduše opustit produkty, které způsobují produkci "špatného" cholesterolu. Je důležité pravidelně používat produkty obsahující mononenasycené tuky, omega-polynenasycené mastné kyseliny, vlákninu, pektin, k udržení normální úrovně "dobrého" cholesterolu a pomoci odstranit přebytek "špatný".

• Užitečný cholesterol se nachází v mastných rybách, jako je tuňák a makrela.
Proto jíte 100 g mořské ryby dvakrát týdně. To pomůže udržet krev ve zkapalněném stavu a neumožní tvorbu krevních sraženin, jejichž riziko je velmi vysoké se zvýšenými hladinami cholesterolu v krvi.

• Ořechy jsou velmi tučné potraviny, ale tuky, které jsou obsaženy v různých ořechů, jsou většinou mononenasycené, to znamená, že jsou velmi dobré pro tělo. Doporučuje se jíst 30 gramů ořechů 5krát týdně, a nejen léčivé lískové ořechy a ořechy, ale také mandle, piniové oříšky, para ořechy, kešu ořechy, pistácie. Dokonale zvyšuje hladinu zdravých slunečnicových semen, sezamu a lnu. Jíte 30 gramů ořechů tím, že jí, například, 7 vlašských ořechů nebo 22 jádra mandlí, 18 triků kešu nebo 47 pistácií, 8 para ořechy.

• Z rostlinných olejů se upřednostňují olivy, sója, lněný olej a sezamový olej. Ale v žádném případě nepražte v olejích, ale přidejte je do připraveného jídla. Je také užitečné jednoduše jíst olivy a jakékoli sójové výrobky (ale ujistěte se, že balení říká, že výrobek neobsahuje geneticky modifikované složky).

Chcete-li odstranit "špatný" cholesterol, ujistěte se, že jíst 25-35 gramů vlákniny denně.
Celulóza se nachází v otrubách, celých zrnech, semenech, luštěninách, zelenině, ovoci a zelení. Bran pít na prázdný žaludek pro 2-3 lžičky, nezapomeňte pít je se sklenkou vody.

• Nezapomeňte na jablka a jiné ovoce, které obsahuje pektin, který pomáhá odstraňovat přebytečný cholesterol z cév. Spousta pektinu v citrusech, slunečnice, řepy, melounové slupky. Tato hodnotná látka zlepšuje metabolismus, odstraňuje toxiny a soli těžkých kovů, což je zvláště důležité v nepříznivých podmínkách prostředí.

• K odstranění nadbytečného cholesterolu z těla je nezbytná terapie šťávou. Ovocné šťávy jsou zvláště užitečné pomeranč, ananas a grapefruit (zejména s přidáním citronové šťávy), stejně jako jablko. Všechny šťávy z bobulí jsou také velmi dobré. Z rostlinné šťávy, tradiční medicína doporučuje silné řepy a mrkve šťávy, ale pokud
vaše játra fungují nedokonale, začněte s lžičkou šťávy.

• Zelený čaj, který zabíjí dva ptáky jedním kamenem, je velmi užitečný pro vysoký cholesterol - pomáhá zvyšovat hladinu „dobrého“ cholesterolu v krvi a snižuje „špatné“ ukazatele.
Také, po konzultaci s lékařem, je dobré použít minerální vodu v léčbě.

Zajímavý objev provedli britští vědci: 30% lidí má gen, který zvyšuje množství "dobrého" cholesterolu. Chcete-li probudit tento gen, musíte jíst vždy 4-5 hodin současně.

Předpokládá se, že použití másla, vajec, sádla významně zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi a je lepší odmítnout je zcela použít. Nedávné studie však dokazují, že syntéza cholesterolu v játrech je nepřímo úměrná množství, které pochází z potravy. To znamená, že syntéza se zvyšuje, když je v potravinách málo cholesterolu, a snižuje se, když je toho hodně. Pokud tedy přestanete jíst potraviny, které obsahují cholesterol, začne se jednoduše tvořit ve velkém množství v těle.

Pro udržení hladin cholesterolu v normálním rozmezí se nejprve vzdejte nasycených a zejména žáruvzdorných tuků obsažených v hovězím a skopovém tuku a také omezte spotřebu másla, sýrů, smetany, zakysané smetany a plnotučného mléka. Pamatujte, že "špatný" cholesterol se nachází pouze ve zvířecích tucích, takže pokud je vaším cílem snížit hladinu cholesterolu v krvi, pak snižte příjem zvířat. S kuřecím masem a jinými ptáky vždy odstraňte mastnou pleť, která obsahuje téměř veškerý cholesterol.

Když vaříte maso nebo kuřecí vývar, po vaření, ochlaďte a odstraňte zmrazený tuk, protože to je tento žáruvzdorný typ tuku, který způsobuje největší poškození cév a zvyšuje úroveň "škodlivého" cholesterolu.

Pravděpodobnost vydělávání aterosklerózy je minimální, pokud:
• veselá, v souladu s vámi a lidmi kolem vás;
• nekuřte;
• není závislý na alkoholu;
• užijte si dlouhé procházky na čerstvém vzduchu;
• netrpíte nadváhou, máte normální krevní tlak;
• nemají odchylky v hormonální sféře.

Jak snížit cholesterolu lidových prostředků

Lipa ke snížení cholesterolu

Dobrý recept na vysoký cholesterol: vezměte prášek ze sušených lipových květů. Rozemele v mlýně na mlýnek na kávu. 3 krát denně, aby 1 lžička. takové vápenné mouky. Pijte měsíc, pak přestávku 2 týdny a další měsíc, aby si vzal linden, pít s čistou vodou.
Současně dodržujte dietu. Každý den tam jsou kopr a jablka, protože tam je spousta vitamínu C v kopru a pektiny v jablkách. To vše je užitečné pro cévy. A je velmi důležité normalizovat práci jater a žlučníku, aby se normalizovala hladina cholesterolu. Chcete-li to udělat, trvat dva týdny, dělat přestávku na týden, infuze choleretic bylin. Jedná se o kukuřičné stigmy, nesmrtelníky, tyran, mléčný bodlák. Každé 2 týdny se mění složení infuze. Po 2-3 měsících užívání těchto lidových léků se cholesterol vrátí do normálu, dochází k celkovému zlepšení pohody.

Propolis pro odstranění "špatného" cholesterolu.

K odstranění krevních cév cholesterolu je nutné 3x denně, 30 minut před jídlem, použít 7 kapek 4% propolisové tinktury rozpuštěné ve 30 ml vody. Průběh léčby je 4 měsíce.

Fazole sníží cholesterol.

Cholesterol lze bez problémů snížit!
Ve večerních hodinách je nutné nalít půl sklenice fazolí nebo hrášku s vodou a nechat přes noc. Ráno vypusťte vodu, nahraďte ji čerstvou vodou, přidejte do špičky čajové lžičky jedlou sodu (aby se zabránilo tvorbě plynu ve střevě), vařte, dokud nebudete připraveni a toto množství sníte ve dvou dávkách. Průběh snižování cholesterolu by měl trvat tři týdny. Pokud budete jíst nejméně 100 gramů fazolí denně, obsah cholesterolu se během této doby sníží o 10%.

Vojtěška přinese "špatný" cholesterol.

Stoprocentní lék na vysoký cholesterol jsou listy vojtěšky. Je nutné ošetřit čerstvou trávou. Pěstovat domy a, jakmile se objeví výhonky, snížit je. Můžete vytlačit šťávu a pít 2 lžíce. 3 krát denně. Průběh léčby je měsíc. Vojtěška je velmi bohatá na minerály a vitamíny. To může také pomoci s nemocemi, jako je artritida, křehké nehty a vlasy, a osteoporóza. Když se hladina cholesterolu stane normálním ve všech ohledech, dodržujte dietu a jíst pouze zdravé jídlo.

Lněné semínko ke snížení cholesterolu.

Snižte hladinu škodlivého cholesterolu pomocí lněného semínka, který se prodává v lékárnách. Neustále přidávejte do jídla, které jíte. Můžete ho mlít v mlýně na kávu. Tlak nebude skákat, srdce bude klidnější a zároveň se zlepší práce trávicího traktu. To vše se bude dít postupně. Samozřejmě, jídlo by mělo být zdravé.

Léčivý prášek pro snížení cholesterolu

Koupit v lékárně lipové květy. Rozemele na mlýnek na kávu. Každý den vezměte 3x 3x lžíci prášku. Kurz 1 měsíc. To sníží hladinu cholesterolu v krvi, odstraní toxiny z těla a zároveň zhubne. Některé mají ztrátu 4 kg. Zlepšuje pohodu a vzhled.

Pampeliška kořeny v ateroskleróze pro vylučování přebytečného cholesterolu v krvi.

Suché práškové sušené kořeny se používají při ateroskleróze k odstranění nadbytečného cholesterolu z těla a odstranění škodlivých látek. Stačí 1 lžička. před každým jídlem a po 6 měsících dochází ke zlepšení. Neexistují žádné kontraindikace.

Lilek, šťávy a jeřáb sníží hladinu cholesterolu.

Tam jsou lilky tak často, jak je to možné, přidejte je do salátů v syrové formě, které předtím držel je ve slané vodě, takže hořkost je pryč.
V dopoledních hodinách pít rajčata a mrkvové šťávy (alternativní).
Jezte 5 čerstvých červených bobulí jeřábů 3-4 krát denně. Kurz je 4 dny, přestávka je 10 dní, pak se kurz opakuje ještě dvakrát. Tento postup je nejlepší provést na začátku zimy, kdy je mráz již "hit" na bobule.
Kořeny cyanózy modré sníží cholesterol.
1 polévková lžíce. modré cyanus kořeny nalijte 300 ml vody, přiveďte k varu a vařte půl hodiny pod víkem na nízké teplo, chladné, kmen. Pijte 1 polévková lžíce. 3-4 krát denně, dvě hodiny po jídle a vždy znovu před spaním. Kurz - 3 týdny. Tento vývar má silný sedativní účinek proti stresu, snižuje krevní tlak, snižuje hladinu cholesterolu, normalizuje spánek a dokonce zklidňuje oslabující kašel.

Celer sníží cholesterol a vyčistí cévy.

Řezy celeru v libovolném množství a ponořte je do vařící vody na pár minut. Pak je odstraňte, posypte sezamovým semínkem, lehce osolte a posypte cukrem, přidejte chuť slunečnicového nebo olivového oleje. Ukazuje se velmi chutné a vydatné jídlo, naprosto snadné. Mohou obědvat, jíst snídani a jen jíst kdykoliv. Jedna podmínka - tak často, jak je to jen možné. Nicméně, pokud máte nízký tlak, pak celer je kontraindikován.

Lékořice přinese špatný cholesterol.

2 lžíce. nasekané kořeny lékořice nalijte 0,5 litru vroucí vody, vařte na mírném ohni 10 minut, vypusťte. Vezměte 1/3 článku. odvar 4 krát denně po jídle po dobu 2 až 3 týdnů. Pak si vezměte přestávku na měsíc a léčbu opakujte. Během této doby se cholesterol vrátí do normálu!

Tinktura japonského ovoce Sophora a jmelí trávy velmi účinně čistí krevní cévy z cholesterolu.

Rozemele 100 g ovoce Sophora a jmelí trávy, nalijeme 1 l vodky, trváme na tmavém místě po dobu tří týdnů, kmen. Pijte 1 lžičku. třikrát denně, půl hodiny před jídlem, dokud není tinktura kompletní. Zlepšuje cirkulaci mozku, léčí hypertenzi a další kardiovaskulární onemocnění, snižuje křehkost kapilár (zejména mozkových cév) a čistí cévy. Tinktura jmelí s japonským Sophora velmi pečlivě čistí cévy a zabraňuje jejich zablokování. Jmelí odstraňuje anorganické usazeniny (soli těžkých kovů, strusky, radionuklidy), Sophora - organický (cholesterol).

Zlatý knír (Kallisia vonný) sníží hladinu cholesterolu.

Chcete-li připravit infuzi zlatých vousů, nakrájejte list o délce 20 cm, nalijte 1 litr vroucí vody a zabalte, trvejte 24 hodin. Infuze se uchovává při pokojové teplotě na tmavém místě. Vezměte infuzi 1 lžíce. Já před jídlem 3 krát denně po dobu tří měsíců. Pak zkontrolujte krev. Cholesterol, a to i z vysokých čísel, klesne do normálu. Tato infuze snižuje hladinu cukru v krvi, řeší cysty v ledvinách a normalizuje testy jaterních funkcí.

Khel od žloutenky, aby se "špatný" cholesterol.

Kvasový recept (autor Bolotov). 50 g suché rozdrcené trávy žlutého stromu se vloží do sáčku na gázu, na něj se připevní malá váha a nalijí se 3 litry chlazené vařené vody. Přidejte 1 polévkovou lžíci. cukr a 1 lžička zakysanou smetanou. Dejte na teplé místo, míchejte denně. O dva týdny později je kvas připraven. Pít léčivé léky na 0,5 st. třikrát denně po dobu 30 minut před jídlem. Pokaždé naplňte nádobu kvasem s chybějícím množstvím vody z 1 lžičky. cukru Již po měsíci léčby je možné absolvovat testy a ujistit se, že „špatný“ cholesterol významně poklesl. Zlepšuje se paměť, ztrácí se slznost a dotek, zmizí hluk v hlavě, tlak se postupně stabilizuje. Během léčby je samozřejmě žádoucí snížit spotřebu živočišných tuků. Přednost dávat syrovou zeleninu, ovoce, semena, ořechy, obiloviny, rostlinné oleje.

Aby Váš cholesterol byl vždy normální, musíte jednou za rok vypít léčbu takovým cholesterolovým koktejlem:

čerstvá šťáva z 1 kg citronů smíchaná s 200 g kaše z česneku, trvat na chladném temném místě po dobu 3 dnů a vypít každý den 1 lžíce, zředěné ve vodě. Pro kurs nápoj všechny vařené. Problémy s cholesterolem, věřte mi, nebude!

Je vědecky prokázáno, že vitamín C obsažený ve fytoncidech citronu a česneku účinně neutralizuje škodlivý cholesterol a odstraňuje ho z těla.

Prevence zvyšování cholesterolu

Pro prevenci usazování cholesterolu na stěnách cév je nutné upravit dietu. Hodně cholesterolu v červeném masu a másle, stejně jako v krevetách, humřích a dalších obrněných zvířatech. Nejméně cholesterolu v mořských ryb a měkkýšů. Kromě toho obsahují látky, které podporují eliminaci cholesterolu z buněk, včetně buněk vnitřních orgánů. Použití velkého množství ryb a zeleniny snižuje hladinu cholesterolu v krvi a je prevencí obezity a kardiovaskulárních onemocnění - hlavní příčinou úmrtnosti civilizované populace.

Aby bylo možné kontrolovat cholesterol, musíte udělat speciální krevní test každých šest měsíců. Normální hladina "škodlivého" cholesterolu se pohybuje v rozmezí 4-5,2 mmol / l. Pokud je hladina vyšší, musíte se poradit s lékařem.

Léčíme játra

Léčba, symptomy, léky

Calendula tinktura z cholesterolu, jak se vzít

V současné době jsou kardiovaskulární nemoci znatelně mladší a stále více ovlivňují pacienty, kteří sotva vystoupili nad 30letý milník. Podle lékařů je hlavním důvodem takové neuspokojivé statistiky špatná strava, nedostatek fyzické aktivity a v důsledku toho vysoká hladina cholesterolu.

Snížení koncentrace cholesterolu v krvi pomocí léků, statinů, které ovlivňují fungování jater a blokují tvorbu vlastního cholesterolu v těle. Jsou vysoce účinné, ale mají mnoho vedlejších účinků a kontraindikace, zejména, jsou zakázány těhotným ženám.

Alternativním způsobem, jak se s tímto problémem vypořádat, je použití léčivých rostlin, například květů měsíčku. Tato léčivá bylina má jedinečné složení, které napomáhá k dosažení nejpřínosnějšího účinku na kardiovaskulární systém a odstranění škodlivého cholesterolu z těla.

Jaké jsou však blahodárné vlastnosti měsíčku? Jak užívat tinkturu měsíčku z cholesterolu? Jak připravit tinkturu a další léky z měsíčku? Je to právě tyto otázky, které byste si měli ujasnit dříve, než začnete používat měsíček pro léčebné účely.

Složení a užitečné vlastnosti

Měsíček je bylinná rostlina vysoká až 70 cm, která je populárně nazývaná měsíčky. Hlavní léčivá síla měsíčku je soustředěna do krásných žlutooranžových květů, které mají vzhled velkých květenství-koše.

Měsíček je jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin v Rusku, což je vysvětleno neobvykle bohatým složením. Obsahuje mnoho jedinečných účinných složek, které jí dávají výraznou léčivou vlastnost.

Zejména u Calendula látek nezbytných pro onemocnění kardiovaskulárního systému. Proto je v naší době měsíček často nahrazován léky na vysoký cholesterol, vysoký krevní tlak, tachykardii, arytmie, anginu pectoris a mnoho dalších onemocnění.

Složení květů měsíčku:

 1. Fytosteroly jsou rostlinný analog cholesterolu, ale neškodný pro člověka. Lidské tělo není schopno rozlišit fytosteroly od cholesterolu, proto, když vstupují do krve, vylučují škodlivý cholesterol a podporují jeho eliminaci venku;
 2. Flavonoidy (rutin, vitamín P a další) snižují vaskulární permeabilitu a významně zvyšují jejich elasticitu. Pomáhá chránit cévní stěny před poškozením při vysokém tlaku, vysokém obsahu cukru a cholesterolu v krvi. Kromě toho flavonoidy zmírňují křeče žlučových cest a stimulují zvýšenou produkci žluči, která je nezbytná pro rozpouštění a eliminaci cholesterolu;
 3. Glukosidy zlepšují činnost srdce, což činí Calendula nejúčinnější léčivou bylinkou pro srdeční selhání. Glukosidy zvyšují kontrakci myokardu, zmírňují tlak a pomáhají zbavit se dušnosti, otoku a bolesti v srdci;
 4. Saponiny - rozpouštějí plaky cholesterolu, zmírňují zánět a podporují rychlé hojení cév postižených aterosklerózou. Kromě toho saponiny odstraňují přebytečnou vodu z těla a přispívají k mírnému čištění střev;
 5. Phytoncidy se potýkají s patogenními bakteriemi, proto jsou produkty na bázi měsíčků používány v mnoha infekčních onemocněních. Phytoncidy také pomáhají vylučovat parazity;
 6. Esenciální oleje - zvyšují krevní oběh, zmírňují záchvaty anginy a normalizují srdeční rytmus. Obzvláště účinný esenciální olej měsíčku bojuje s ischemickou chorobou srdeční;
 7. Vitamíny A (β-karoten) a C jsou nejsilnější antioxidanty, které posilují srdce a krevní cévy, normalizují hladiny cholesterolu, zabraňují tvorbě cholesterolů na stěnách cév a vzniku krevních sraženin, zlepšují složení krve;
 8. Draslík, hořčík, železo, měď, selen - zlepšují kardiovaskulární systém, snižují krevní tlak, udržují tón srdečního svalu a pomáhají zvyšovat hladiny hemoglobinu.