Image

Kalorií rýže

* Kliknutím na tlačítko "Odeslat" dávám souhlas se zpracováním svých osobních údajů v souladu se zásadami ochrany osobních údajů.

Rýže je milována a oceňována po celém světě. Tato cereálie je velmi výživná a dobře se hodí k pikantním, kyselým, sladkým a slaným potravinám. Proto z rýže různých odrůd připravují jednoduchá i exotická jídla: přílohy, polévky, saláty, dezerty atd. Kromě toho jsou populární diety a dny nalačno na rýži. Ale stejně jako každý výrobek, obsahuje kalorií, jejichž spotřeba by měla být řízena tak, aby byla zachována štíhlost.

Užitečné vlastnosti

 1. Obsahuje asi 80% komplexních sacharidů, proto je nutné zahrnout ty, kteří chtějí zhubnout ve stravě. Sacharidy mají tendenci se hromadit ve svalech a zajišťují dlouhodobý tok energie do svalové tkáně.
 2. Téměř neobsahuje sůl, proto se doporučuje pro osoby s renálním onemocněním a poruchami kardiovaskulárního systému.
 3. Draslík obsažený v rýži neutralizuje agresivní účinky soli, která vstupuje do těla jinými produkty a odstraňuje její přebytek. To pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z těla a zlepšit metabolismus.
 4. Neobsahuje gluten - rostlinný protein, který může způsobit silnou alergickou reakci.
 5. Je zdrojem vitamínů B (B1, B2, B3, B5, B6, B9), které stimulují nervové, kardiovaskulární, trávicí a endokrinní systémy a vitamíny E, PP, N.
 6. Má obálku. Dostávat se do orgánů trávicího systému, rýžový lepek jemně obepíná stěny žaludku a jícnu. Proto je přípravek vhodný pro osoby trpící vředy, gastritidou a vysokou kyselostí.

Makro a stopové prvky obsažené v rýži (na 100 g) t

 • Vápník (40 mg).
 • Hořčík (116 mg).
 • Sodík (30 mg).
 • Draslík (314 mg).
 • Fosfor (328 mg).
 • Chlor (133 mg).
 • Síra (60 mg).
 • Železo (2,1 mg).
 • Zinek (1,8 mg).
 • Jod (2,3 mcg).
 • Měď (560 mcg).
 • Mangan (3,63 mg).
 • Selen (20 mcg).
 • Chrom (2,8 mcg).
 • Fluor (80 mcg).
 • Molybden (26,7 mcg).
 • Bór (224 mcg).
 • Vanad (400 mcg).
 • Křemík (1240 mg).
 • Kobalt (6,9 mcg).
 • Hliník (912 mcg).
 • Nikl (51,6 mcg).

Nutriční hodnota

100 g rýže obsahuje 6,7 g proteinů, 1,5 g tuku, 78 g sacharidů, 9,7 g vlákniny a 30 g sodíku. Kalorií rýže závisí na její rozmanitosti.

Energetická hodnota (na 100 g)

Bílá Zrna jsou podrobena všem stupňům broušení, takže ztrácejí některé z užitečných vlastností (na rozdíl od neleštěných). On je rychle připravit a je nejvíce obyčejný ve vaření. Bílá rýže obsahuje 344 kcal.

Neleštěná hnědá (hnědá). To je považováno za nejužitečnější odrůdu, protože to je vyčištěno jen od horní lusk, držet všechny otruby a užitečné látky. Neleštěná rýže odstraňuje cholesterol, stabilizuje krevní oběh, zlepšuje funkci ledvin a normalizuje rovnováhu vody v těle. Kalorie hnědá rýže je 337 kcal.

Divoké. Ve svém složení existuje téměř kompletní seznam proteinů potřebných pro lidské tělo (asi 15 g bílkovin na 100 g). Pravidelná konzumace divoké rýže posiluje svalový systém, zlepšuje metabolické procesy, stimuluje imunitní a trávicí systém. Obsah kalorií - 101 kcal.

Červená. Má nízký glykemický index (55), který lidem s diabetem umožňuje jíst. Červená rýže obsahuje vlákninu, která zlepšuje trávení, adsorbuje tuky, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a stimuluje střevní motilitu. Navíc obsahuje antokyaniny, které jsou silnými antioxidanty. Zpomalují proces stárnutí, zabraňují vzniku rakoviny. Kalorie červená rýže - 362 kcal.

Dlouhé zrno. Dlouhozrnná zrna, jejichž zrna mají délku 6 mm nebo více. Díky vysokému obsahu vlákniny je velmi užitečný pro gastrointestinální trakt. Kalorie dlouhozrnná rýže je 365 kcal.

Basmati. Obsahuje vlákninu a amylázu, která zlepšuje slinivku břišní. Energetická hodnota rýže basmati je 342 kcal.

Dušená. Ošetření parou je technologie, která umožňuje zlepšovat jakostní vlastnosti rýžových obilovin. Když pára, vitamíny a minerály z membrán přecházejí do zrn a škrob je zničen, což je důvod, proč se taková rýže stává drobivější. Kalorie dušená rýže - 341 kcal.

Vzdušný Kalorie nafouknutá rýže - 402 kcal. To je dobrá volba pro vydatnou a zdravou snídani. Vzhledem k tomu, že nafouknutá rýže obsahuje vysoké množství vlákniny a bílkovin, tato snídaně zajistí trvalý pocit sytosti.

Pro sushi. Můžete vařit sami z kulatého zrna (pro to budete potřebovat rýžový ocet a nori řasy), nebo si můžete koupit připravený. Kalorií rýže pro sushi je 330 - 350 kcal.

Vařené

Kalorický obsah 100 gramů syrové a 100 gramů vařené rýže je výrazně odlišný vzhledem k tomu, že během vaření zrna absorbují vodu. Proto se hmotnost zvyšuje. Takže 100 g vařené bílé rýže bez přísad obsahuje pouze 116 kalorií, 100 g vařených hnědých má obsah kalorií 110 kalorií, 100 g vařených neleštěných - 125 kalorií a 100 g vařené divoké zvěře pouze 78 kalorií. Zpravidla se do rýže přidává sůl, olej, rozinky nebo vaří v mléce. Pro výpočet kalorií doplňků, zvažte počet složek. Pokud se jedná o mléko - věnujte pozornost obsahu tuku. Sůl nepřidává kalorie, protože její energetická hodnota je nulová. Velké množství soli však může vyvolat retenci tekutin v těle a tím i zatížení ledvin a otoků. 100 g másla - 748 kalorií. Přidáním pouze 3 g másla do misky, zvýšíte jeho kalorickou hodnotu o 23 kalorií. Pokud máte rádi rýži s rozinkami, nezapomeňte: kalorický obsah 100 g rozinek je 264 kalorií. 15 g rozinek zvýší obsah kalorií o 40 kalorií a 1 čajovou lžičku cukru o 16 g. Pokud vaříte kaši s mlékem (2,5% tuku) bez přísad, obsah kalorií bude 110 kalorií na 100 g

Dušená

Energetická hodnota vařeného oleje je o něco vyšší než vařená. 100 g bílé rýže na pár obsahuje 151 kalorií.

Se zeleninou

Energetická hodnota rýže se zeleninou závisí na způsobu vaření a přísadách. Například obsah kalorií vařené rýže s dušenou zeleninou (paprika, mrkev, zelený hrášek a kukuřice) + 2 g rostlinného oleje je asi 118 kalorií.

S mořskými plody

V závislosti na těchto nebo jiných mořských plodů, odrůdách rýže a přísadách, kalorický obsah smažené hnědé rýže s mořskými plody (mušle) + 3 g rostlinného oleje je 124 kalorií.

Pokrmy (na 100 g)

Masové kuličky. Pokud budete postupovat podle obrázku, vyberte mleté ​​kuře pro vaření karbanátky. Kalorií karbanátky s rýží v rajčatové omáčce asi 154 kcal.

Dýňová kaše s rýží. Dýňová kaše se vaří ve vodě nebo v mléce. Pokud jej vaříte s mlékem, věnujte pozornost jeho obsahu tuku. Tak, kalorický obsah dýňová kaše v mléce (3,2% tuku) s cukrem - 120 kcal.

Kuřecí polévka s rýží. Energetická hodnota tohoto horkého pokrmu je pouze 90 kcal na 100 g.

Krabí salát s rýží. Kalorií krabí salát s rýží se zvyšuje, pokud k němu přidáte mastnou majonézu (150 - 170 kcal na 100 g). Pokud chcete, aby byl salát méně kalorií - naplňte ho nízkotučnou zakysanou smetanou (10-15% tuku - 23-31 kcal na 20 g). Salát kalorií bude 135 - 150 kcal.

Plněné zelí s masem. Kalorie-plněné zelí s vepřovým masem, hovězím masem, mletým masem a rýží - 230 kcal.

Diety

Dieta rýže je obrovský úspěch po celém světě. Rýže účinně čistí tělo toxinů, odstraňuje přebytečnou tekutinu a zlepšuje stav kůže. Zároveň je výživný, což prakticky neponechává šanci na obsedantní hlad.

Existuje několik možností pro dietu rýže.

"2 pokrmy"

Po dobu pěti dnů je třeba jíst na tomto principu:

 • Snídaně: 200 g vařené rýže + 1 okurka.
 • Druhá snídaně: 200 g vařených mušlí + 50 g hrachu.
 • Oběd: 200 g vařené rýže + 1 rajče.
 • Oběd: 150 g pečeného pollocku + 1 sladká paprika.
 • Večeře: 170 g vařené rýže + 1 okurka.

Denně vypijte nejméně 2 litry čisté vody bez plynu.

Sedmidenní dieta

Sedm dní byste měli jíst pouze vařenou rýži (bez soli a oleje) s čerstvou zeleninou a zelení. Počet zeleniny by měl být menší než množství rýže. Měli byste vypít alespoň 2 litry vody bez plynu. Doporučuje se pít zelený nebo mátový čaj (bez cukru).

 • Snídaně: 250 g vařené rýže, 1 okurka, 1 rajče.
 • Druhá snídaně: 2 okurky, zelený čaj.
 • Oběd: 200 g vařené rýže, 100 g salátu (okurky, rajčata, paprika, mrkev, zelený hrášek + 2 lžičky olivového oleje).
 • Oběd: 100 g vařené rýže, 1 rajče.
 • Večeře: 200 g rýže dušená, zelený čaj.

Expresní dieta "Sklenka rýže"

Jedná se o variantu účinného třídenního vypouštění pro tělo. Strava by se neměla opakovat více než jednou za 15 dní.

Esence: 200 g rýže by se mělo vařit (nebo vařit pro pár), rozdělit na porce a jíst po celý den. Pokud cítíte silný hlad - jíst 1-2 jablka. Každou hodinu se pokuste vypít 150 - 200 ml čisté vody při pokojové teplotě. Povoleno pít zelený čaj s citronem (bez cukru).

Ze stravy: během příštích tří dnů umožnila konzumaci rýžové polévky v kuřecím vývaru, čerstvé a dušené zelenině a ovoci, vařené maso.

Která rýže je zdravější a bezpečnější

"Ten, kdo nabízí rýži, nabízí život sám" (Buddha)

Vaříte rýžové pokrmy? Většina bude samozřejmě odpovídat, protože je to jeden z nejoblíbenějších a cenově dostupných produktů. Kromě toho, chutné a uspokojující.

Kaše, rýže, polévky a zelenina s rýžovými krupičkami, kastrolem, rýží ve formě příloh jsou nejčastějším jídlem.

Pak zjistíme, která rýže je užitečnější a jakou rýži není vůbec možné koupit a proč. Skladové regály jsou plné různých odrůd, takže je vhodné vědět, co se má při výběru konkrétního typu rýže řídit.

Obvykle si lidé vybírají produkty především na základě jejich chuti, pohodlí vaření (ceny) a ceny.

Na stránkách tohoto blogu pod nadpisem "Výběr zdravých potravin" jsou informace o tom, jak si vybrat mouku, máslo a rostlinný olej, jaké další produkty je žádoucí zahrnout do vaší stravy.

Pokračujme v tomto tématu na příkladu rýže.

V podobných článcích jsem již napsal, co je jídlo. To není vždy to, co jíme a co je chutné.

Ne všechno, co jíme, může být připsáno potravě, souhlasím. Například klobásy plněné chemií, omáček, sladkostí atd.

Jídlo je především produkt, který tělo potřebuje, aby zajistilo jeho řádné fungování, musí obsahovat užitečné živiny, dodávat energii a teprve potom musí splňovat naše chuťové preference.

Často děláme pravý opak, ne?

Pokud přistupujeme k výběru produktů z tohoto hlediska, pak se kritéria pro jejich výběr mírně změní a začneme používat ty produkty, které jsou užitečné a zároveň chutnají. Je to docela reálné, stačí jen posunout důraz a podívat se na jídlo nejen jako zdroj potěšení.

Nejužitečnějším produktem je produkt vytvořený přírodou a v této podobě vstupuje do našeho potravinového koše. Bez komplexního procesu čištění, zpracování, přidávání různých přísad (konzervačních látek, barviv) atd. Například zelenina a ovoce z našich zahrad. To samé s obilovinami.

Která rýže je užitečnější

Jaký druh rýže jíme nejčastěji?

Většina Rusů bohužel kupuje bílou leštěnou rýži (vyčištěnou z nejužitečnějších), která má vynikající chuť, je nejlevnější, ale neobsahuje téměř žádné užitečné látky, zejména škrob, tj. Škrob. zbytečné sacharidy. A dávají plnost a nic jiného, ​​to jsou „prázdné“ kalorií.

Nicméně, v obchodech je hnědá rýže na prodej, to je voláno "hnědý" nebo "hnědý". Získává se minimálním zpracováním obilí, které zachovává jeho prvotní hodnotu.

Ale tady je nuance: ne žádná hnědá rýže stojí za nákup (více na tomto níže).

Jak hnědá rýže vypadá a co

Každé zrnko rýže je pokryto dvěma skořápkami: vnějším nažloutlým filmem a vnitřní (otrubovou) hnědohnědou barvou. Obsahují všechny vitamíny, mikro a makro prvky.

Poté, co skořápka je vrstva nazvaná "subaleron", je umístěna mezi skořepinou a jádrem škrobového škrobu. Obsahuje složky, které pozitivně ovlivňují stav cév a činnost srdce.

Také pod otřepem shell je skrytý malý klíček obilovin - zárodek budoucího výhonku rýže. Používá se k získání hodnotného rýžového oleje z klíčků, stejně jako v dermatologii, kosmetologii, dietní terapii.

Rozemletá nebo rafinovaná rýže je zbavena skořápky a subaleuronu, tj. nejcennější. V použití takové rýže není žádný smysl, tělo od ní nic nedostane, aby splnilo své životní potřeby.

Výhody hnědé rýže

Hnědá rýže je lídrem v počtu komplexních sacharidů, proto nabíjí tělo dlouhou dobu energií.

Je to vynikající absorpční látka: rýže absorbuje škodlivé látky z jiných potravin, přispívá k účinnému hubnutí a vylučování toxinů a toxinů z těla. Chybí lepek (lepek), který u mnoha lidí způsobuje alergické reakce.

Rýže obsahuje velké množství stopových prvků a minerálů nezbytných pro lidské tělo: zinek, železo, mangan, fosfor, selen, draslík, vápník, vitamíny E, PP, B3 (niacin), B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B6, které pomáhají transformovat energie, posilují nervový systém, zlepšují stav kůže, nehtů a vlasů.

Sůl chybí v rýži a přítomnost draslíku a selenu v jeho složení odstraňuje přebytečnou sůl z těla. Proto se rýže doporučuje pro onemocnění ledvin a kardiovaskulárních onemocnění.

Důležitou vlastností rýže je její obklopující působení. Rýže jemně obklopuje stěny jícnu a žaludku. Takové jídlo je užitečné pro osoby trpící gastrointestinálními problémy.

Ve světovém žebříčku nejzdravějších produktů se hnědá rýže řadí na 17. místo.

Poškození neleštěné rýže je prakticky nedetekováno. Přípravek používaný v normálním množství (například dvakrát nebo třikrát týdně) je pouze prospěšný.

Jak si vybrat hnědou rýži v obchodě a co má GMO

Na policích je spousta balení hnědé rýže. Co se řídí jejich volbou?

Rýže, jako sójové boby, kukuřice, luštěniny, brambory, pšenice a mnoho dalších obilovin, zeleniny a ovoce, se bohužel pěstuje v některých zemích, geneticky modifikovaných, je GMO produkt.

V naší zemi je naštěstí zakázáno používat GM technologie při pěstování potravin. Jejich dovoz a prodej však není zakázán.

Škoda na geneticky modifikovaných produktech je obrovská a mnoho o tom bylo napsáno na stránkách tohoto blogu („Produkty s GMO v Rusku“, „Bezpečnost potravin: GMO“).

Dnes není žádným tajemstvím, že geneticky modifikované produkty jsou nebezpečné pro zdraví lidí a všech živých organismů. Zvláště negativně ovlivňují imunitní a urogenitální systémy. Imunitní systém je zodpovědný za rezistenci vůči patogenním bakteriím a virům a za urinogenitál pro pokračování rodu.

Cizí DNA, vstupující do lidského těla s jídlem, se vstřebává ze střeva do krve a odtud je schopna proniknout do jakékoli buňky těla a měnit (mutovat) DNA. Kromě toho má transgen silnou antibiotickou rezistenci.

Myši krmené GM krmivem byly ve třetí generaci sterilní. Ve skutečnosti je to mechanismus snižování lidskosti.

Proto musíte vědět, zda vybraná rýže není geneticky modifikována.

Rusko je jedním z největších dovozců rýže. Objem dovážené rýže se dováží do Ruska z asijských zemí, převážně z Číny.

Podle environmentalistů čínští výrobci GM rýže neoficiálně vyrábějí již dva roky a vyvážejí ji.

Skutečnost, že v Číně ilegálně pěstované geneticky modifikované rýže, ekologové ohlásili v dubnu 2005.

"Na jaře roku 2005 Greenpeace odebrala vzorky rýže získané od dodavatelských společností, zemědělců a mlynářů z Čínské lidové republiky, aby provedla genetické vyšetření v německé laboratoři Genescan," řekla NI mluvčí Maya Kolikova, Greenpece Russia. „Ukázalo se, že více než 2/3 vzorků (19 z 25) bylo geneticky modifikováno.“

Problém je v tom, že na obalu nejsou žádné informace o zemi původu rýže. Označuje častěji firmu - distributora nebo společnost zabývající se balením rýže.

Všimněte si, že mnoho produktů nyní píše "Non-GMO", ale nikde není napsáno "Obsahuje GMO", což je zvláštní. Koneckonců existuje oficiálně schválený seznam GMO produktů pro dovoz do Ruska.

Na internetu je mnoho informací, že téměř všechny asijské rýže jsou geneticky modifikovány. Pro potvrzení nebo odmítnutí to není možné.

V našich prodejnách jsou k dispozici různé druhy rýže, ale jsou označeny pouze jako distributor nebo balírna, například Mistral.

Neexistují žádné informace, kde byla tato rýže pěstována. Pouze právní adresa dodavatele. Zároveň je rozsáhlá geografie dodávek této velké společnosti. Rýže roste hlavně v asijském regionu a odtud je přepravována.

Existuje tedy velmi vysoká pravděpodobnost, že tato rýže je geneticky modifikovaná, tj. škodlivé.

Co dělat?

Koupit rýži pěstovanou pouze v Rusku.

V oblasti Krasnodar se pěstuje rýže. Prodává se jako hnědá (neleštěná) a bílá rýže (leštěná). Leštěná rýže Krasnodar je komerčně dostupná všude. Rarita je neleštěná, tj. hnědá.

Když jsem na dovolené na dovolené, rozhodně si do budoucna koupím hnědou rýži. Nicméně, tam není všude k dispozici na prodej, musíme se pokusit najít. Jedná se především o obchody se zdravou výživou („lékárny pro potraviny“) a prodávají se také jako „zdravotní“ rýže pro pacienty s gastrointestinálními problémy.

Ale ne nutně jít na rýži na jih. Naštěstí jsem nedávno objevil hnědou rýži pěstovanou v Rusku na policích obchodu umístěných vedle domu. Možná je to stejná rýže Krasnodar, ale balená jiným dodavatelem. Jak to vypadá:

Takže problém může být vyřešen nákupem vysoce kvalitního přírodního produktu, dokonce i v blízkosti domu, stačí do něj trochu proniknout a pochopit, co přesně hledat a proč. To znamená, abych ukázal povědomí.

Dušená rýže

Předvídám otázku dušené rýže. To je také populární u Rusů.

Ve skutečnosti se jedná o stejnou rafinovanou rýži, ale se zlepšenými vlastnostmi.

Hnědá rýže je nasáklá vodou a ošetřena horkou párou, po které se rýže suší a leští (čistí) jako obyčejná rýže.

S touto technologií, část vitamínů a minerálů z skořápky jde do obilí, a taková rýže již má malé vitamínové a minerální složení, a také se stává méně křehké a když se vaření nikdy nelepí spolu, to dopadá drobivé.

Je to lepší než obyčejná leštěná rýže - nejneužitečnější, ale horší než hnědá.

Doufám, že nyní znáte rozdíl mezi různými druhy rýže a nebudete mít otázku "která rýže je užitečnější".

Pokud se budete řídit kritériem, že každý výrobek by měl mít minimální zpracování, a je ještě lepší přijít k našemu stolu v jeho původní podobě, pak to bude přechod na zdravou výživu.

Maso místo klobásy, celozrnná mouka namísto rafinovaného prvotřídního, mastného másla (nejméně 82,5%), nerafinovaných obilovin atd. Všechny tyto produkty jsou prospěšné pro tělo a umožňují vařit chutné pokrmy.

Mimochodem, moderní sportovci, kteří se připravují na soutěže, následují přesně rýžovou dietu, protože rýže má poměrně vysoký obsah bílkovin, dokonce i ve srovnání s masem.

Proto zahrnout do své stravy neleštěné odrůdy rýže jako nejužitečnější.

Snad tyto jednoduché recepty s rýží vás budou zajímat:

Bon appetit a žehnej vám! Nechte své komentáře - zpětná vazba je velmi důležitá!

Kalorií a zdravé vlastnosti rýže

Rýže je jednou ze základních potravin v lidské stravě. Je cenným zdrojem sacharidů nezbytných pro udržení práce mozku a svalů, tělesné a duševní práce. Vzhledem k obsahu kalorií v rýži je tato kultura obilovin stejně cenná jako pšenice a jiné obiloviny. V Číňanech je dokonce pozdrav, který se doslovně překládá jako „jedli jste rýži?“, Což naznačuje důležitost tohoto produktu ve výživě nejpočetnějšího národa planety.

Nejen Čína, ale také Japonsko, Thajsko, Korea, Indie a také Afrika a Jižní Amerika používají rýži při každém jídle jako přílohu pro maso a ryby. Dnes je rýže používána jako hlavní složka při přípravě různých vegetariánských a ne vegetariánských jídel:

Pokud jde o Evropu a Severní Ameriku, je zde rýže oblíbená v různých kulinářských tradicích, ale soutěží s obilovinami, zejména pšenicí a jejím hlavním derivátem - chlebem. V naší kultuře je popularita rýže způsobena kulturními a historickými vazbami na země Středního východu. Plov, národní kazašské a uzbecké jídlo, má pevně zadanou slovanskou kuchyni.

Ale pro ty, kteří chtějí jíst správně, sledují postavu, chtějí budovat svaly, sílu a vytrvalost, je otázka konzumace rýže velmi nejednoznačná. Navzdory své vysoké nutriční hodnotě, odborníci na výživu a fitness trenéři nejčastěji doporučují omezit používání rýže nebo vůbec z ní. Pojďme zjistit, co může být užitečné, nebo naopak, rýže je škodlivá pro zdraví, hubnutí a správné výživy.

Kalorický obsah různých druhů rýže

Dále předkládáme tabulku, která porovnává nutriční hodnotu, kalorický obsah a glykemický index.

Jak můžete vidět, kalorický obsah není významný rozdíl mezi různými druhy rýže. Nejvíce výživná byla červená neleštěná rýže, ale kvůli zvýšenému obsahu bílkovin a tuku. Černou rýži s ním chytí, i když by logicky měl být nejméně kalorií všech.

Lze konstatovat, že nejužitečnější odrůdou obilovin bude hnědá rýže, která obsahuje maximální množství vlákniny a spolu s ní tokoferoly, železo, hořčík, vitamíny B a cenné aminokyseliny. Současně je glykemický index různých odrůd přibližně stejný.

Užitečné vlastnosti a složení rýže

Dnes existuje mnoho druhů rýže, ale ta, kterou jsme viděli na policích obchodů vedle pohanky, návnady, ječmene a jiných obilovin, je bílá leštěná kulatá nebo dušená dlouhozrnná rýže. Méně časté jsou dražší odrůdy této plodiny - hnědé, červené, hnědé, které jsme zvyklí uvažovat o dietním typu výrobku. Ale je to opravdu? Je to opravdu lepší pro postavu použít ne bílé leštěné rýže, ale hnědé nebo dokonce černé.

Bílá rýže

Pro začátek, pojďme se zabývat výhodnými vlastnostmi běžného skladu dušené bílé rýže. Během zpracování je záď zbavena všech tvrdých skořápek a spolu s nimi většina cenných živin, vitamínů a mikroprvků. V důsledku toho zůstávají vysoce sacharidové, škrobovité a dostatečně kalorické obilniny s vysokým glykemickým indexem.

Detailní video bílé rýže pro sportovce na sušičce:

BJU a kalorií

Kalorický obsah rýže na 100 gramů je tedy 334 kcal. Ti, kteří vědí hodně o stravě a pozorují proporce BJU ve své stravě, již vědí, že 100 gramů tohoto produktu je téměř denní míra všech sacharidů. V procentech lze také vidět, že ve složení rýže převládají uhlohydráty: na 100 g obilovin je 78,9 g čistých sacharidů, což je 16,1% celkového kalorického obsahu produktu. Tuk v kultuře dost - jen 0,7 g na 100 g sušiny. Trochu více bílkovin - 6,7 g, což je 1,4% z celkových kalorií.

Je zřejmé, že glykemický index (GI) běžné bílé rýže je vysoký a činí 50 jednotek. Stále se považuje za kontraindikaci výživy při inzulínové rezistenci a diabetu, ale ti, kteří preferují dietu s nízkým obsahem sacharidů pro hubnutí (Kreml, Atkins), vnímají rýži jako tabu. Pro sportovce, kteří se snaží budovat svalovou hmotu nebo sílu, je přípustné použití rýže, ale musí být v celkovém kalorickém obsahu a nesmí překročit procento BJU.

Pro dietu s vysokým obsahem sacharidů zaměřenou na budování svalové hmoty je poměr sacharidů k ​​tukům a proteinům 60/25/15. V důsledku toho se rýže dokonale hodí do tohoto systému.

Pro dietu s nízkým obsahem sacharidů pro hubnutí a sacharidy na spalování tuků a bílkovin by měl být v poměru 25/35/40. Je žádoucí, aby se jednalo o čerstvou nebo dušenou zeleninu a některé neškrobové plody, aby se zachovala normální funkce GIT. Rýže proto do tohoto systému dobře nezapadá.

Nutriční hodnota různých druhů rýže

Pro správnou výživu, hubnutí a udržení zdravé váhy je důležité znát nejen energetickou hodnotu výrobků, ale také vlastnosti jejich přípravy a asimilace tělem. Když například hovoříme o kalorickém obsahu rýže 334 kcal, máme na mysli syrové obiloviny. Při vaření čerpá vodu a zvyšuje objem o 2-2,5krát. Protože voda nemá žádný kalorický obsah, produkt se přirozeně stává méně výživným.

Kalorický obsah hotové rýže (vařené) je tedy již 116 kcal. Jak tedy počítáte kalorií a jedíte rýži, aby nedošlo k přibírání na váze? Před vařením se doporučuje zvážit syrové obiloviny a spočítat počet kilokalorií pro celou hmotnost produktu. Neměli byste se bát: velikost jedné porce rýže na osobu je maximálně 1/3 šálku, který nepřesahuje 300-334 kcal.

Která rýže je nejužitečnější?

Tam je názor, že pro správné výživy bílá leštěná rýže je lepší nahradit basmati nebo dokonce jíst drahé divoké rýže. Tyto odrůdy obilovin, na rozdíl od bílé rýže, nejsou podrobeny pečlivému zpracování a uchovávají většinu užitečných a živin. Například hnědá rýže - ta, ve které je zachována hlavní část obalu - obsahuje velké množství hořčíku a vitamínů B. Červená rýže zase obsahuje více železa a draslíku.

Znamená to však, že se lépe vyleští z bílé leštěné rýže a zhubne z červené nebo basmati? Vůbec ne! Pro dietu a hubnutí nezáleží na tom, jaký druh rýže je jíst. Kalorická hodnota různých druhů rýže je přibližně stejná a pohybuje se v rozmezí od 330 do 365 kcal na 100 g suchého produktu. Tak proč jsou jiné odrůdy - hnědé, červené, divoké, nebo černé - za dietní?

Je to všechno o hodně vlákniny, což je dobré pro trávení. Tepelný index - ukazatel toho, kolik energie tělo vynakládá na trávení produktu, je také vysoký. Ale v bílé rýži je to velmi malé, protože vařené krupice se rychle tráví. Černé, hnědé a červené odrůdy díky vysokému obsahu vlákniny poskytují delší pocit nasycení, naplnění žaludku a nezpůsobují skok inzulínu v krvi. Vzhledem k vláknům a dalším pevným látkám v jedné porci divoké nebo černé rýže bude méně kalorií a sacharidů, což z nich činí užitečnější pro výživovou výživu.

Závěr

Nemá smysl popírat se v produktu, jako je rýže, pokud dodržujete zásady správné výživy. Je to cenná kultura, která dodává tělu energii pro život a práci. Stačí držet se procenta bílkovin, tuků a sacharidů ve vaší stravě a denní příjem kalorií. Ty by měly být pečlivě kontrolovány, pokud si přejete zhubnout, ale neměli byste úplně opustit své oblíbené pilaf nebo rizoto - stačí snížit porci.

Kalorií rýže

Rýže dlouho přestala být spojována pouze s orientální kuchyní, stejně jako špagety - s italskou. Dnes je tento produkt milovaný téměř po celém světě a používá se jak v typických recepturách pro určité země, tak i v jednoduchších pokrmech. Kromě dobývání sushi a rohlíků v posledních letech, rýže může fungovat jako příloha pro maso a ryby, kombinovat se sušeným ovocem a medem, a být přidán jako náplně do zeleniny, palačinky, pita, a podobné produkty. S vysokou rychlostí vaření a bez zvláštních dovedností pro to, rýže může pomoci, pokud není dostatek času na vytvoření plnohodnotného komplexního oběda, zatímco tělo je dobře nasyceno. Kromě toho, v mnoha dietách, on se odkazuje na seznam povolených produktů, který dělá to atraktivní v očích hubnutí. Ale pro ty, kteří zvažují každý kousek jídla, je důležité vědět, kolik kalorií je v rýži, s nimiž je vhodnější ji používat, a se kterou se nedoporučuje. A také, které metody jeho přípravy jsou maximálně neškodné pro postavu a umožňují udržet co největší množství vitamínů a mikroprvků, které jsou pro tělo prospěšné.

Kolik kalorií v rýži

Vzhledem k tomu, že existují alespoň dva typy tohoto výrobku: bílá a hnědá, mezi nimiž je dělení podle formy, není možné pojmenovat jediný údaj pro kalorickou hodnotu rýže pro všechny. Budeme muset porozumět každé kategorii a zjistit, jak se liší. A zda se vůbec liší.

Nejrozsáhlejší odrůda rýže je bílá. Basmati, Jasmine, Arborio, Carnaroli, Fushigon, Nishiki, dlouhá zrna a kulatá zrna - to jsou jen jeho hlavní odrůdy, které se konzumují. Taková odrůda umožňuje vyzvednutí rýže podle chuti a potřeby: jemná chvějící se vůně nebo měkká, drobivá zrna nebo dobře vařená měkká, téměř nevyžadující jejich zpracování na homogennější jemnou hmotu. Není možné demontovat semena pro jejich kalorickou hodnotu v rýži, ale je přípustné definovat hranice: většina typů bílé rýže se pohybuje mezi 300-365 kcal na sto gramů suchého produktu, a pouze výklenky, speciální třída pro sushi, váží pouze 277 kcal

Pro různé obiloviny a pokrmy, kde tento výrobek musí mít vysokou lepkavost a měkkost, použijte kulatou bílou rýži. Obsah vařených kalorií dosahuje 114 kcal na sto gramů, navzdory skutečnosti, že toto číslo neznamená žádné přísady ve formě másla nebo mléka. Takový kalorický obsah vařené rýže se vztahuje na jídlo vařené na solené vodě a pouze. Ale, samozřejmě, takový jednoduchý recept se používá pouze v krátkodobém stravování: pro obvyklé denní menu, aby se nasytí tělo prázdné rýže nestačí.

Kromě nízkokalorické rýže má vařená rýže mnoho dalších výhod. Jedná se především o jejich obálkový efekt, který je nepostradatelný pro otravu, gastritidu, peptické vředové choroby a další záněty gastrointestinálního traktu a absorpční účinek je cenný v případě poruch trávení. Takové dobré skutky jsou zpracovávány škrobem a vláknem, které je obsaženo v rýži, která je organizmy organizována bez jakýchkoliv problémů. Z hlediska vnímání zažívacím traktem je tento produkt jedním z nejpříznivějších, a proto ho lze použít i jako jeden z prvních kurzů u malých dětí po mateřském mléku.

Ti, kdo následují toto číslo, mohou být zastrašeni energetickou hodnotou této obiloviny: 86% je dáno uhlohydrátům, a proto se na první pohled zdá, že všechny kalorií z vařené rýže půjdou okamžitě na boky a boky, ale není to tak děsivé. Většina obilovin a obilovin, včetně rýže, jsou komplexní sacharidy, které jsou velmi dlouhé a pomalu spotřebovávané, dodávají energii do těla a nejsou ukládány v problémových oblastech. Co lze říci o jednoduchých sacharidech: pekárna a cukrovinky. Dalším důvodem, proč není třeba se obávat kalorií ve vařené rýži, je její schopnost odstraňovat toxiny a toxiny, stejně jako normální trávení. Kvůli těmto procesům se metabolismus zlepšuje a vede k tomu, že se zbaví kil. Jediné, co tento obilný produkt příliš aktivně vymyje, jsou draselné soli, což vyžaduje následné přijetí produktů bohatých na tento prvek. Nedostatek draslíku nepříznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém, zhoršuje riziko vzniku koronárních onemocnění, výskytu srdečních infarktů a mrtvice.

Třetí fakt, který nakonec blokuje již nejnebezpečnější kalorií vařené rýže, se týká obsahu vitamínů B nezbytných pro správnou funkci nervového systému, vitamínu E - přírodního antioxidantu a stimulátoru syntézy estrogenů a vitamínu D - nezbytného pro imunitu. Pokud k tomuto seznamu přidáte jód, vápník, fosfor, železo a zinek, můžete bezpečně zavřít oči před kaloriemi v vařené rýži, ačkoli můžete ovládat část vědomí a frekvenci spotřeby.

Pokud jde o hnědou rýži, jejíž kalorický obsah, podivně dostačující, překračuje kalorický obsah bílé rýže, která vykazuje hodnotu 362 kcal, její příznivé vlastnosti jsou ještě působivější než vlastnosti předchozího kolegu. Kromě toho je podíl sacharidů zde nižší než v bílé: pouze 80%, zatímco proteiny jsou 8% a tuky - 10%. Celá zmínka je ve zpracování: hnědá rýže s vysokým obsahem kalorií nezbavuje přírodní hrubé skořápky pečlivým leštěním, a proto se liší od bílé barvy a dokonce i chuti. Dopad na tělo bude samozřejmě mírně odlišný. Ano, stejně jako silnější zpracovaný příbuzný, jeho sacharidy jsou rychlé, díky čemuž není třeba se obávat účinku kalorického obsahu hnědé rýže na obrázku, ale nejen z tohoto důvodu. Vzhledem k látkám obsaženým v hrubé skořápce se snižuje hladina cholesterolu v krvi, snižuje se riziko vzniku krevních sraženin v cévách a není zde žádné riziko vzniku diabetes mellitus, na rozdíl od bílé rýže, hnědou rýží kvůli glykemickému indexu. Speciální prvek - gama-oryzanol zvyšuje jeho antioxidační vlastnosti.

Postava ve stravě těch, kteří sledují jejich postavu

Po analýze bodů týkajících se toho, kolik kalorií je v rýži, a co přesně je obsaženo v těchto stejných kaloriích rýže, nebude zbytečné určovat místo této cereálie v nabídce osoby, která se snaží najít harmonii nebo ji zachovat.

Vzhledem k podílu uhlohydrátů, které jsou vlastní rýži, je doporučeno ji používat ráno nebo odpoledne, aby se do večeře nedostala. To je ideální volba pro snídani a na oběd: díky své vysoké sytosti, dlouhodobému nabíjení energií a působivým seznamem stopových prvků a vlastní strukturou tento produkt dokonale stimuluje trávení, které není ve večerních hodinách nutné. Ideální volbou pro spojenectví s ním bude sušené ovoce, které je schopno vyrovnat vyluhování draselných solí, stejně jako drůbeže a ryb. S výraznou nasyceností a nízkokalorickou rýží hnědou nebo bílou rýží s kuřecími prsy nebo lososem, snítkou zelení a jemně nasekanou okurkou bude vynikající večeře, která vám umožní zabít pocit hladu až do večera, necítíte se unaveni, poskytněte si obrovský soubor užitečných vitamínů a mikroprvků, a nezískat příliš mnoho.

Kalorií rýže

Zvláštností rýžových obilovin je, že každá odrůda je ve svém ukazateli odlišná, kalorický obsah závisí na způsobu vaření, stejně jako na tom, co přidáváme k rýži. Často nejíte jen jednu rýži, že? Pojďme na to přijít!

Kalorické druhy rýže

Dnes, na policích obchodů je taková široká škála odrůd rýže, že oči rozptýlí! Mezi nimi jsou Basmati, červená, dušená bílá a další.

Kalorická hodnota obilovin podle druhů: t

Na základě kalorického obsahu různých odrůd rýže můžete kombinovat různé pokrmy: například můžete podávat mastné ryby na méně kalorickou divokou rýži a vařené kuřecí maso na více kalorickou dlouhozrnnou rýži.

Vše záleží na vaření

Foto zdroj: old.st.zakupka.tv

Kalorický obsah suchého obilí se může výrazně lišit od rýžových pokrmů. Důvod je jednoduchý: při vaření absorbuje záď vodu, olej a další látky. Proto způsob vaření přímo ovlivňuje obsah kalorií hotového pokrmu. Níže uvedená tabulka uvádí odrůdy rýže s jinou metodou přípravy:

Druh rýže

Kcal na 100 g

Suchá rýže

Vařená rýže

Dušená

Smažená rýže

Dušené riziko

Rýže s přísadami

Foto zdroj: https://vtorueblyda.ru

Rýže s přísadou není přílohou, ale samostatným jídlem. Míchání různých složek obilovin, můžete jíst každý den plně a pestře, přičemž se jídla z vegetariánské, italské, orientální, japonské nebo ruské kuchyně.

Při vaření vícesložkových pokrmů bude celkový kalorický obsah hotového pokrmu odlišný od výrobků připravených odděleně. Při výpočtu kalorického obsahu bereme v úvahu, že k rýži se přidává přibližně 1 - 5% oleje (z odhadovaných 100 gramů) a 20% u ostatních produktů. Zde je ukázková tabulka kalorického obsahu složek přidaných do obilovin rýže, jakož i kalorický obsah výsledných jídel:

Při výpočtu kalorického obsahu přísad se ukazatel bude lišit v závislosti na způsobu přípravy. Tak, například, v vařené mrkve 27 kcal, a ve smažené - 76.

Rýžová jídla

Složení pokrmů již není jedno a ne několik přísad, takže počítání kalorického obsahu těchto jídel je obtížnější.

Každá hospodyně má svá vlastní tajemství a řadu přísad, takže dáváme přibližný obsah kalorií populárních jídel:

Porovnejte kalorií

Nejoblíbenějšími přílohami mezi obyvateli CIS jsou vařená bílá rýže, pohanka a brambory. Každé z těchto tří jídel je zdravé a chutné svým vlastním způsobem. Dokonce i doba vaření bude přibližně stejná. Hlavní rozdíl v kalorickém obsahu hotových příloh:

Rýžové krupice mají nejvyšší kalorii a pohanka - nejnižší. Brambory zaujímají střední půdu, ale v ní je spousta škrobu. Po stanovení cíle, jak se zbavit nadváhy, je vhodnější preferovat pohanky. Naopak, rozhodování o zaplnění hromadného deficitu by mělo jíst více rýžových pokrmů.

Nutriční hodnota

Obsah kalorií v produktu neposkytuje komplexní informace o jeho výživové hodnotě. Pro její výpočet je třeba vzít v úvahu obsah bílkovin, tuků, sacharidů a dalších látek obsažených v přípravku. Pouze tím, že budete znát a analyzovat všechny tyto ukazatele, můžete vytvořit jasný obraz o užitečnosti produktu a potřebě zahrnout jej do vaší stravy.

Nutnost zahrnout rýži do stravy lidí kvůli vysokému obsahu vitamínů a stopových prvků, jako jsou:

 • Vitaminy: B1, B2, B5, B6, B9, E, H, PP;
 • Minerály: K, Ca, Mg, Na, Ph, Cl;
 • Stopové prvky: Si, Fe, I, Co, Mn, Cu, Mo, Se, F, Cr, Zn.

Zvláště důležitá je rýže pro vysoký obsah křemíku (4133% denní spotřeby ve 100 gramech), manganu (182% denní spotřeby ve 100 gramech), kobaltu a mědi (přibližně 50% denní spotřeby ve 100 gramech).

Výhody a poškození rýže

Rýže dokonale dodává energii a poskytuje dlouhý zdroj pro práci všech systémů lidského těla. Vysoké procento vitamínů B a PP má pozitivní vliv na trávení, vlasy a nehty. Nejedná se však o všechny pozitivní vlastnosti obilovin:

 1. Odvar z rýže může obalit ochranný film ze stěn žaludku a střev, což z něj činí skvělého pomocníka v boji proti žaludečním vředům a dvanáctníkovým vředům.
 2. Vysoký obsah vlákniny v zádi pomáhá normalizovat střevní mikroflóru, což snižuje riziko diabetu.
 3. Nízký obsah kalorií vařené rýže bez přísad umožňuje, bez obav z toho, že by ji zahrnuli do stravy těch lidí, kteří pozorně sledují svou hmotnost.
 4. Vylučuje toxické látky z intoxikace.
 5. Zrno rýže neobsahuje soli, takže ho mohou konzumovat lidé s onemocněním ledvin a žlučníku.
 6. Obsahuje velké množství nerozpustné dietní vlákniny, která působí jako štětec v těle, vylučuje všechny produkty rozkladu a zabraňuje vzniku rakovinných buněk.
 7. Složení obilovin je malé množství sodíku, takže ho mohou lidé s hypertenzí bezpečně používat v potravinách.
 8. Rýže, zejména hnědá, obsahuje vysoké procento neurotransmiterů, které normalizují funkci mozku a zabraňují vzniku Alzheimerovy choroby a Parkinsonovy choroby.
 9. Antioxidanty, které tvoří obiloviny, snižují cholesterol a stabilizují nervový systém.
 10. Přípravek je bohatý na komplexní sacharidy, takže dobře bojuje s pocitem hladu a po dlouhou dobu zanechává pocit sytosti.
 11. Má mírný močopudný účinek a pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla. Močový a diaforetický účinek rýžového vývaru je také užitečný při léčbě pneumonie, chřipky a bolesti v krku.
 12. Důležité látky ve složení produktu - tryptofanu a lecitinu. Zrychlují metabolické procesy v buňkách, omlazují a hojí lidské tělo.
 13. Odvar z rýže podporuje odstranění sputa, proto se doporučuje pít s bronchitidou a bronchiálním astmatem.

Odděleně stojí za zmínku další výhody konzumace jídel připravených na bázi rýžových obilovin:

 • snižuje kyselost žaludku;
 • zlepšuje trávení;
 • reguluje metabolismus;
 • čistí kardiovaskulární systém a tělo jako celek;
 • reguluje činnost štítné žlázy a endokrinního systému.

Navzdory vážnému seznamu pozitivních vlastností, někteří odborníci na výživu a obyčejní lidé připisují rýži škodlivým produktům. Asi před 20 lety si zdravotníci všimli, že Čína má vysoký výskyt rakoviny žaludku. Tato skutečnost byla okamžitě přisuzována velkému množství zrn rýže, které Číňané konzumovali a zařadili mezi produkty nebezpečné pro zdraví. Později vědci provedli řadu dalších studií, které prokázaly, že neexistuje závislost mezi rakovinovými onemocněními a množstvím konzumovaných rýžových obilovin.

Zajímavé Rýže je považována za hypoalergenní krupici a je doporučena jako jedna z prvních potravin pro zavádění doplňkových potravin dětem. Například se doporučuje dávat dětem ovesné a pšeničné krupice mnohem později.

Při absenci individuální intolerance, která je extrémně vzácná, je rýžové cereálie pro všechny lidi naprosto bezpečným a jedlým produktem. Nicméně zde, stejně jako jinde, je důležité umírněnost. Faktem je, že obiloviny obsahují hodně škrobu, což může vyvolat pokles střevní motility a zácpy. Systematická zácpa je zase plná opuchů, hemoroidů a závažnosti. Pijete-li vodu po jídle rýže, je snadné se těmto nepříjemným okamžikům vyhnout.

Míra spotřeby

Je to důležité! Při výběru stravy by měl být zohledněn genetický faktor. Pokud vaši předci nejedli rýži ve velkém množství, pak byste neměli stavět celou stravu pouze na tomto produktu. Bude to stačit jíst 3-4 krát týdně.

Podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví Ruské federace č. 614 ze dne 19. 8. 2016 „Schválení doporučení k racionálním standardům spotřeby potravin, které splňují moderní požadavky na zdravou výživu“ je míra spotřeby rýže na osobu a rok 7 kg.

Na základě těchto informací je snadné spočítat, že státní odborníci na výživu doporučují jíst 19 gramů rýže denně. Toto opatření je příliš nepohodlné, protože je nepravděpodobné, že by někdo vařil v takových malých porcích.

Pokud přesuneme složitou aritmetiku na jednoduchý každodenní jazyk, doporučení Ministerstva zdravotnictví mohou vést k jednodušší formulaci. Osoba bez poškození zdraví může jíst 1 porci rýže obilovin 150 g jednou týdně, a kromě toho, přidejte obiloviny do jídel, kde to není hlavní složkou, například, plněné papriky s masem a rýží, ježky, atd..

Jak si vybrat rýži

Foto zdroj: https://orebenke.info

Zdravotní přínosy a chuťové vlastnosti rýžových pokrmů jsou přímo závislé na kvalitě surovin. Čím čerstvější je rýžové zrno, tím výhodnější je pro organismus, a čím více svědomitý je výrobce, tím více čisticích kroků od nečistot prošlo produktem. Chcete-li se vyhnout chybám při výběru obilovin pomůže několik jednoduchých tipů:

 • Pozor na balení

Především musí být obal zkontrolován z hlediska integrity: zkontrolujte případné známky otevření, opětovného přilepení štítku nebo opětovného pájení obalových švů.

Každý obal musí obsahovat informace o výrobci a datum výroby.

V případě, že obiloviny byly baleny z velké nádoby, musí mít spotřebitelské balení údaje o datu balení. Dobré znamení, pokud je balíček GOST.

Jakýkoli obal musí být čistý, ne roztrhaný bez zbytků prachu a nečistot. Neopatrný postoj k kontejneru je ohrožen tím, že na otevření se všechny mikroby okamžitě dostanou do samotného výrobku a na kuchyňský stůl.

Ujistěte se, že sáček několikrát protřepejte v různých rovinách a zkontrolujte, zda neobsahuje nečistoty: zrna, která se liší barvou a velikostí, larvy, písek, hmyz, suchá tráva a tak dále. Přítomnost nečistot rostlinného původu naznačuje nespravedlnost a nízkou kulturu výrobce.

Pokud jsou zjištěny stopy hmyzu, larvy a tak dále, stojí za to okamžitě opustit nákup tohoto výrobku, protože to může být zdraví škodlivé. Tento produkt můžete nahlásit vedoucímu obchodu nebo prodejci, aby jej okamžitě odstranili z čítače.

 • Mé roky jsou moje bohatství

Tato fráze se vztahuje pouze na basmati, která, pokud je řádně skladována, se stává více vonnou a chutnější, ale nemůže být skladována déle než 18 měsíců. Všechny ostatní odrůdy rýže při skladování ztrácejí své spotřebitelské vlastnosti a stávají se méně užitečnými. Ostatní druhy obilovin můžete skladovat od 16 do 18 měsíců, proto byste měli pečlivě věnovat pozornost datu výroby uvedenému na výrobku. V opačném případě se může stát, že výrobek zakoupený do budoucna po měsíci nebude vhodný pro lidskou spotřebu.

Při nákupu rýže obilovin, měli byste dát přednost osvědčeným výrobcům, jejichž výrobky jste již vyzkoušeli a byli spokojeni. V případě, že se rozhodnete koupit novou značku, neměli byste takovou rýži spěchat a zacházet s celou rodinou, je lepší nejprve vařit malou část vzorku.

Rýže a strava

Nízkokalorická rýže způsobila její časté používání při stavbě různých diet. Někteří z nich slibují, že se během jednoho týdne zbaví 10 liber navíc.

Je to důležité! Mono dieta založená na použití pouze jednoho jídla může ublížit tělu. Pokud dáváte přednost této metodě normalizace hmotnosti, měli byste také doplnit tělo multivitaminy. Pouze lékař vám po provedení vyšetření a zdravotního stavu pomůže vytvořit příslušnou dietu.

Rýžová dieta

Tato dieta je jednosložková. Celá strava hubnutí se skládá z této obiloviny, a existují dvě odrůdy takové stravy: měkké a tvrdé.

Foto zdroj: http://appetitno.net

   1. Při výběru tuhé hubnutí schéma, sklenice rýže obilí se nalije ve večerních hodinách se dvěma sklenkami studené vařené vody. Během ranní rýže bobtná a máčí, nakonec to dopadá něco jako kaše. Přijatá porce kaše by měla být rozdělena do pěti recepcí a jíst celý den výhradně s ní. Je třeba poznamenat, že cukr, sůl, pepř, med a další přísady nelze přidávat do kaše.
   2. Měkčí schéma zahrnuje jíst rýže zrna pro snídani, oběd a večeři s různými přísadami.
Na snídani můžete jíst rýžovou kaši na vodě s jablkem, pomerančem nebo grapefruitem.

Na oběd je vhodná vařená rýže s dušenými houbami, dušenou mrkví nebo vařenou brokolicí.

Na večeři si můžete dopřát rýži s dušenou zeleninou, okurkovým salátem nebo řeckým jogurtem.

Obě diety jsou považovány za velmi závažné, takže se na ně nedrží déle než pět dní. Takové možnosti jsou perfektní, aby se rychle daly do pořádku před důležitou událostí, jako je svatba.

Je to důležité! Při výběru rýže dieta, míra spotřeby čisté vody za den je nejméně 2 litry.

Dieta z pohanky-rýže

Rýže a pohanka se dokonale doplňují, protože obě obiloviny obsahují velké množství doplňkových živin. Taková dieta je snášena mnohem snadněji než jednosložková, i když její účinnost není o nic menší.

Foto zdroj: https://chudo-dieta.com

Dieta z pohanky-rýže trvá 5 dní, přičemž každá dieta je postavena na jediném principu:

 • Snídaně - pár ovoce;
 • Oběd - rýžová kaše s ořechovou směsí;
 • Bezpečný - salát z čerstvé zeleniny;
 • Večeře - vařená pohanka s vařenými kuřecími prsy nebo parními rybami.

Pro svačinu můžete sníst porci nízkotučného tvarohu bez zakysané smetany a bez cukru.

Dieta rýžového medu

Jedná se o další tvrdou jednosložkovou dietu, která nemá cenu dodržet déle než 5-7 dní. Taková dieta je méně nebezpečná než ostatní, protože obsahuje ve svém složení med - sklad živin.

Foto zdroj: https://www.patee.ru

Pozor! Strava s rýžovým medem je kontraindikována pro ty, kteří jsou alergičtí na med a včelí produkty.

Podstatou stravy je, že celá strava se skládá ze dvou prvků:

 1. 500 g rýžové kaše, která se konzumuje po dobu pěti jídel.
 2. 250 ml medového nápoje s citronem, který se vypije ve třech dávkách.
Ostatní produkty nelze přidat.

Geisha Dieta

Ve slově „gejša“ fantazie okamžitě kreslí obraz miniaturní hubené ženy, téměř transparentní a nesmírně okouzlující. Dosáhli svých obrácených forem vzhledem k tomu, že čas od času následovali určitou dietu:

 • Snídaně - 0,5 litru zeleného čaje s přídavkem 50 ml mléka;
 • Oběd - 250 g vařené hnědé rýže s 0,5 litru zeleného čaje;
 • Večeře - 250 g vařené hnědé rýže s 0,5 litru zeleného čaje.

Foto zdroj: http://geishaofjapan.com

Taková dieta bez poškození těla může trvat tři až sedm dní. Během této doby, ne jen další centimetry odejdou, ale také barva pleti se zlepší, jemné vrásky jsou vyhlazené a pohoda zlepšuje.

Závěry

Další výhodou obilovin je, že existuje mnoho odrůd, které jsou přineseny z různých částí světa, takže každý obyvatel CIS nebude těžké vyzvednout rýži podle svého vkusu a peněženky.