Image

Jak odstranit žaludek: základní pravidla, tipy, funkce a cvičení

Otázka, jak odstranit žaludek, je jednou z nejvýznamnějších mezi těmi, kdo přemýšlejí o své fyzické formě. Tato problémová oblast se obává jak mužů, tak žen, a není vždy spojena s nadváhou.

Článek pojednává o základních pravidlech, jak odstranit žaludek a které metody jsou považovány za nejúčinnější v boji proti žaludku. A také nabízí připravený soubor cvičení pro břicho, který pomůže odstranit tukovou vrstvu a posílí břišní svaly.

Jak odstranit břicho: základní pravidla

Navzdory tomu, že internet je plný různých tipů, jak rychle odstranit tuk na břiše, zbavení se jakýchkoli problémových oblastí na těle se v podstatě sníží na dvě základní požadavky:

 1. snížené celkové procento tělesného tuku
 2. posílení odpovídajících svalů

Aby se snížilo celkové procento tělesného tuku, musíte jíst s kalorickým deficitem (spotřebovávat méně kalorií, než může vaše tělo utratit), aby se zahájil proces rozpadu tukové tkáně. Můžete vytvořit nedostatek kalorií dietními omezeními, zvýšeným cvičením, vysokou denní aktivitou nebo všemi prostředky současně. Bez snížení tělesného tuku se nezbavíte břicha.

Druhým faktorem, který vám pomůže odstranit břicho, je posilování svalového systému, jinými slovy svaly kůry (svaly břicha a zad). Cvičení pro kůru vám nepomůže spálit tukovou vrstvu, ale pomůže tón svaly, zlepší vaše držení těla, utáhne abs, který nakonec změní váš žaludek. Funguje však pouze v kombinaci s obecným poklesem procenta tělesného tuku.

Jak udělat tělo spalovat tuk přesně na žaludku?

Nemůžete donutit tělo spalovat tuk na břiše. Je chybou si myslet, že potřesení lisu, odstranění žaludku. Ne! S pomocí cvičení na lisu posílíte břišní svaly a tuková vrstva se snižuje v celém těle s deficitem kalorií: na obličeji, na pažích, na žaludku, na nohou. Bez ohledu na to, co cvičení děláte (nebo ne) tělo ztrácí váhu úplně (pokud je nedostatek kalorií!), A s tréninkem prostě pracovat své svaly. Není možné donutit tělo zbavit se tuku v oblasti břicha, nedochází k lokálnímu spalování tuků.

V tomto případě můžete intenzivně trénovat svalový korzet a ruce a nohy rychleji zhubnou. Pokusíte se odstranit břicho a hlasitost se dostane ze všech částí těla, kromě samotného břicha. To je normální a přirozené! Obvykle problémová oblast ztrácí poslední váhu. Jak rychle můžete odstranit břicho, závisí do značné míry na vašem typu těla, fyziologii a životním stylu. U některých mužů a žen, a to i při nízkém procentu tělesného tuku, zůstává v břiše malý tuk.

Co dělat, když nemůžete odstranit žaludek?

Co když zhubnete, vaše tělo se změní a žaludek nezmizí? Nebo co dělat, když jste již v dobrém stavu, ale malé bříško je stále ještě? Tam jsou často případy, kdy nemůžete odstranit žaludek, a to i při nízké procento tělesného tuku. Ruce, boky, hýždě, jsou v perfektním stavu, ale nechtějí nechat malé břicho. V tomto případě můžete i nadále zhubnout a nakonec dosáhnout ploché břicho, ale ne skutečnost, že to zlepší celkovou kvalitu těla. Spolu s tukem ztratíte svalovou hmotu v celém těle, což nakonec povede k nadměrné štíhlosti, a ne krásné postavě.

Při práci na vašem těle je důležité pochopit, že ne každý může dosáhnout naprosto dokonalé postavy. Problémová oblast (a každá má svůj vlastní) je obvykle velmi obtížné přivést k dokonalosti. Ano, pravidelné cvičení a správná výživa zlepší vaše tělo, ale lepší není dokonalé. Neměli byste se zavěsit na malý žaludek, pokud jste již v dobrém stavu. Pokračujte v tréninku a jídle s deficitem kalorií a pokračujte v práci na zlepšování tvaru. Ale nesnažte se zbavit problémové zóny za každou cenu, pokud to jde na úkor celkového složení těla.

Jak odstranit žaludek: 10 tipů na výživu a cvičení

1. Aby se odstranil žaludek, cvičení není nutné. Nejdůležitější je jíst s kalorickým deficitem. Nicméně, pravidelné cvičení vám pomůže tón vaše svaly a dotáhnout žaludek. Také cvičení na posílení svalů kůry jsou prevencí onemocnění páteře.

2. Pokud chcete odstranit žaludek, zkuste jíst správně. Mastné, moučné a sladké potraviny ucpávají střeva a jsou špatně vstřebávány, což také ovlivňuje vzhled žaludku. Snažte se pít více vody a pravidelně chodit na toaletu.

3. Pokud chcete, aby vaše tělo intenzivněji spalovalo tuk, zvolte si intervalová cvičení pro trénink, ve kterých jsou kombinována kardio cvičení a posilovací cvičení. Níže nabízíme hotový cvičební plán, který je ideální pro ty, kteří chtějí odstranit žaludek.

4. Nezapomeňte trénovat nejen problémovou oblast (žaludek), ale celé tělo jako celek. Prohlédněte si náš výběr cvičení pro celé tělo.

5. Nejčastěji je žaludek problémovou oblastí pro muže (s výjimkou ectomorphs) a pro dívky s typem jablka. Princip ztráty hmotnosti v žaludku je stejný v obou případech, s výjimkou skutečnosti, že je to pro dívky obvykle těžší odstranit břicho kvůli fyziologickým vlastnostem.

6. Dávejte pozor na své držení těla, protože pokud umístíte záda na špatnou pozici, začne se břicho vydouvat. Zobrazit náš výběr: Top 20 cvičení pro zlepšení držení těla.

7. Žaludek se může objevit v porušení trávení. Pokud jste náchylný k časté abdominální distenze, pak kromě správné výživy nezneužívejte:

 • Výrobky obsahující škrob (těstoviny, čerstvý chléb, pečivo, fazole, brambory, kukuřice, ječmen, rýže)
 • Potraviny bohaté na vlákninu (otruby, syrová zelenina, ovoce, bobule)
 • Fermentované mléčné výrobky (pro nesnášenlivost laktózy)
 • Sycené nápoje

Samozřejmě, s mírným použitím uvedených produktů u zdravého člověka nejsou obvykle problémy s absorpcí.

8. Pokud nemůžete odstranit břicho po porodu, pak možná máte diastázu - zvýšení vzdálenosti mezi dvěma sekcemi rectus abdominis svalu. V tomto případě byste neměli provádět klasická cvičení v tisku, je lepší sledovat speciální sadu cvičení na videu:

9. Pokud nemůžete zhubnout a odstranit žaludek s řádnou výživou a fyzickou aktivitou, pak se tomu možná zabrání porušením hormonálního systému.

10. Jaké způsoby jsou v boji proti žaludku neúčinné:

 • Masáže
 • Zábaly
 • Speciální simulátory na žaludku
 • Korzety a opasky
 • Trénink v polyethylenu nebo filmech

Pokud jsou první tři body prostě zbytečné, pokud jde o zbavení se břicha, pak poslední dva body jsou také nebezpečné pro zdraví. Nezapomeňte, že tuk není pod vnějším tlakem rozdělen. Pomocí masáže a ovinutí můžete snížit množství vody v buňkách a skutečně snížit množství žaludku. Ale to je dočasné, po chvíli bude vodní bilance obnovena a objemy se vrátí.

Jak odstranit žaludek: cvičení + připravený plán

Nabízíme Vám připravený plán cvičení pro břicho, který vám pomůže zhubnout a dotáhnout problémovou oblast těla. Aby jste nejen posílili břišní svaly, ale také urychlili spalování tuků, zkombinujte kardio cvičení a cvičení k posílení svalového systému (svalů jádra). Tento interval zatížení je nejúčinnější, pokud chcete zhubnout a odstranit žaludek.

Program se bude skládat ze čtyř kruhů:

 • První kolo: kardio cvičení
 • Druhé kolo: cvičení na posílení kůry
 • Třetí kolo: kardio cvičení
 • Čtvrté kolo: cvičení na posílení kůry

Proveďte cvičení zadaný počet krát. Mezi cviky, odpočinek po dobu 15-30 sekund podle potřeby. Pokud jste pokročilý lékař, můžete opakovat každý kruh dvakrát. Pokud jste začátečník, snižte počet opakování, počet cvičení nebo počet kol. Před tréninkem se ujistěte, že se zahřejete a po tréninku - zádrhel.

První kolo: kardio cvičení

1. Běh s koleny zvedání: 20-25 krát (na každé straně)

2. Squat skoky: 20-25 krát

3. Horizontální běh: 20-25 krát (na každé straně)

4. Bruslař: 15-20 krát (na každé straně)

Tento kruh můžete opakovat s kardio cvičeními dvakrát.

Druhé kolo: cvičení na posílení kůry

1. Twisting: 20-25 krát

2. Prkno na loktech: 30-60 sekund

3. Jízdní kolo: 10-15 krát (na každé straně)

4. Plavec: 10-15 krát (na každé straně)

5. Boční deska: 10-15 krát (na každé straně)

6. ruské kolo: 15-20 krát (na každé straně)

7. Zapíná bar: 10-15 krát (na každé straně)

Třetí kolo: kardio cvičení

1. Chov rukou v poloviční jízdě: 30-35 krát

2. Burpy: 8-15 krát

3. Lyžař: 20-25 krát (na každé straně)

4. Chov nohou v baru: 15-20 krát

Tento kruh můžete opakovat s kardio cvičeními dvakrát.

Čtvrté kolo: cvičení na posílení kůry

1. Nůžky: 20-25 krát (na každé straně)

2. Pavouk: 10-15 krát (na každé straně)

3. Zvedněte nohy: 10-15 krát

4. Superman: 10-15 krát

5. Dotkněte se ramen v baru: 10-15 krát (na každé straně)

6. Dotyk kotníků: 15-20 krát (na každé straně)

7. Otočení v bočním plechu: 10-15 krát (na každé straně)

Děkuji youtube kanály za gif: Live Fit Girl, FitnessType, shortcircuits_fitness.

Videa, která pomáhají čistit břicho

1. Janelia Skrpnik - 10 minut na nižší tisk

2. Igor Voitenko - Jak odstranit žaludek (kardio press)

3. Ekaterina Kononova - Jak odstranit spodní břicho za 8 minut

4. Julia Smolnaya - pětiminutové školení

5. Igor Voitenko - Jak pumpovat lis do 5 minut

6. Ekaterina Kononova - prkna k odstranění žaludku

Jak odstranit tuk z břicha

Není žádným tajemstvím, že ve vyspělých zemích je tento stupeň obezity pozorován ve významné části populace. Úkol jak odstranit tuk z břicha a ze stran již není považován za kosmetický problém. Nadváha významně zvyšuje riziko ischemické choroby srdeční, diabetu 2. typu, arteriální hypertenze.

Proč se vyplatí zbavit se nadbytečného tuku

Ženy se musí starat o spalování tuků na bocích a břiše častěji než muži.

Za prvé, pojivová tkáň ženského těla je tvořena prokládanými vlákny. Obklopují ženské tukové buňky, které jsou větší než samci. Tato struktura pojivové tkáně je důležitá během těhotenství, protože je trvanlivá a pružná, dobře natažená. Zároveň je snazší udržovat tuk.

Počet tukových buněk a jejich umístění jsou stanoveny geneticky. V případě metabolické nerovnováhy vznikají v různých částech těla problémové oblasti.

Ženy musí odstraňovat tuk v dolní části břicha, boků, hýždí. Kromě toho se muži a ženy musí zbavit hromadění tuku v dutině břišní.

V intervalu mezi vazy, které se střevo připojuje k zádům, se tvoří tuky. Tyto vazy nedovolují, aby střeva byla zmatená. Rozdrcení nadbytečného tuku způsobuje zácpu.

Vzhledem k tomu, že se tuk u mužů hromadí hlavně v podkožní vrstvě, hluboko uvnitř, žaludek vypadá veliký a beztvarý.

S věkem, množství tuku na břiše se zvyšuje, a pod kůží na bocích se stává méně v důsledku zvýšení jeho objemu ve svalech.

Je nezbytné mírné množství tělesného tuku. Tuková tkáň je důležitá pro produkci hormonů, dodává tělu dodávku energie.

Současně se v tukové tkáni hromadí soli toxinů, různých toxických látek vstupujících do těla s moderními potravinovými produkty. A čím více tuku v žaludku, tím více jedů v těle. Odstraněním jedů do tukové tkáně tělo chrání srdce, mozek a další důležité orgány před jejich ničivými účinky.

Jak normalizace metabolických procesů pomáhá odstranit tuk z břicha

Rovnováha metabolických procesů mezi výdajem energie a její akumulací je do značné míry určena hypotalamem, částí mozku:

 • ergotická sekce hypotalamu je zodpovědná za procesy výroby energie;
 • Trofické oddělení určuje stavební a akumulační procesy.

V případě prevalence tónu trofického oddělení, podporovaného dědičnými a vnějšími faktory, převažují výměnné procesy spojené s hromaděním tukových zásob.

V některých případech je tak zbavení tělesného tuku bráněno genetickou predispozicí k metabolickým poruchám ve směru skladování energie.

Ženy se často musí starat o odstraňování tuku z břicha, také proto, že jejich metabolismus je nižší než u mužů.

Pro udržení optimální váhy pro muže pomáhá značné množství svalové hmoty, což umožňuje cvičení rychle zvýšit náklady na energii a odstranit tuk ze stran a břicha.

Pravidelné spalování tuků s pomocí populárních diet narušuje metabolické procesy. Nedostatek kalorií z potravy aktivuje trofickou část hypotalamu, která zabraňuje zhubnout.

Kde častěji musíte odstranit tuk

V případě jednoduché obezity se na břiše, stehnech, hýždích, hrudníku, ramenou tvoří tukové usazeniny.

Gnoidní (ženský) typ obezity. Ženy musí spalovat tuk na břiše, stehnech, hýždích, méně často na hrudi. Potěr a horní polovina těla mohou zůstat relativně štíhlé.

Android (mužská) obezita. Tuk se tvoří hlavně na žaludku, hrudníku, ramenou. Na hýždě a stehnech jsou mnohem menší. Zpravidla je mužská obezita doprovázena vysokým krevním tlakem, tendencí k diabetu.

V případě porušení aktivity samčích spermatických žláz je pozorována eunuchoidní obezita, kdy se tuk hromadí v oblasti bradavky, na břiše, na stehnech.

Míra obezity

V závislosti na množství produkovaného tuku existují čtyři stupně obezity. Každý stupeň je určen přebytkem aktuální tělesné hmotnosti jako procento maximální přípustné hmotnosti pro danou výšku a věk:

1 stupeň. Tělesná hmotnost se zvýšila na 30%. S malou námahou se objevuje dušnost, často dochází k zácpě.

2 stupně. Zvýšení hmotnosti nepřesahuje 50%. Aktivita kardiovaskulárního systému, porucha pohybového aparátu, jednoduché pohyby v domácnosti způsobují dušnost, dochází k únavě.

3 stupně. Hmotnost se zvýšila na 100%. Krevní oběh se zhoršuje, aktivita kardiovaskulárního systému je narušena, objevují se příznaky různých komplikací zažívacího, vylučovacího a respiračního systému. Pohyb je obtížný.

4 stupně. Tělesná hmotnost přesahuje 100%. I v klidu je kardiovaskulární insuficience. Pohyb bez pomoci je prakticky nemožný.

Některé hormony interferují s odstraňováním břišního tuku

V ženském těle během těhotenství, ženský pohlavní hormon estrogen je produkován ve významných množstvích. Zabraňuje odstranění tuku, protože stimuluje růst a dělení tukových buněk, zejména v oblasti břicha a stehen. Na druhé straně, estrogen se hromadí v tukových zásobách, což přispívá ke zvýšení jeho hladiny v krvi.

Zvýšení množství tuku na břiše zpravidla způsobuje prudkou změnu hladiny hormonů, která je často pozorována během dospívání u mladých dívek.

V případě pravidelné úzkosti nebo úzkosti v krvi jsou stresové hormony: kortizol, adrenalin. Tyto hormony jsou produkovány v nadledvinách. Nejenže ztěžují spalování tuků, ale také přispívají k tvorbě nových.

Ve stresové situaci se hormony mobilizují, urychlují srdeční rytmus, zvyšují sílu a výkonnost mozku a svalů. Tělo začíná intenzivně přeměňovat uložený tuk na energii, zvyšuje spotřebu glukózy.

Zároveň stresové hormony aktivují hromadění tuku v břiše, protože na rozdíl od tukových buněk umístěných blíže povrchu těla jsou opatřeny receptory, které reagují na přítomnost těchto hormonů v krvi. V důsledku toho tělo začne intenzivně akumulovat tuk.

Tak, pravidelný stres v kombinaci s dietou bohatou na sacharidy a tuky, způsobuje rychlejší tvorbu tuku na břiše, než jen nevyvážené stravy.

Po stresu, chuť k jídlu se zvyšuje, je zde potřeba mastných, vysoce kalorických potravin, což způsobuje zvýšení hladiny glukózy v krvi. Pro jeho normalizaci, slinivka vylučuje množství inzulínu.

Při působení inzulínu vytváří tělo zásoby glukózy v játrech, svalech, tukové tkáni a současně zastavuje procesy spalování tuků v břiše.

Nadledvinová únava ztěžuje spalování tuků

Při pravidelných stresových situacích musí tělo produkovat mnoho hormonů, které intenzivně opotřebovávají nadledvinky a způsobují jejich únavu.

Postupem času se možnosti boje proti každodennímu stresu zhoršují, každodenní problémy začínají být vnímány mnohem více. Ráno, hlavně nechci vstávat do práce, je těžké soustředit se na úkol, který má být vyřešen, myšlení je nejasné, paměť se zhoršuje, chci mít sladký zub.

S únavou musí nadledviny dbát na to, jak odstranit tuk v horní části břicha, stejně jako v oblasti pasu. Tvář získává kulatý tvar, na krku se tvoří tlustý hrb a zvyšuje se riziko kardiovaskulárních onemocnění v důsledku zvýšené srdeční frekvence, zvýšeného krevního tlaku.

K analýze je nutné darovat krev, kontrolovat hladinu stresových hormonů.

Pro odstranění tuku ze stran a břicha způsobené únavou nadledvinek je nutné normalizovat množství nočního odpočinku. V opačném případě budete muset pít hodně kávy, což zase přispívá k rozvoji stresu.

Někteří berou alkohol před spaním, aby zmírnili stres. V některých případech to pomáhá, ale kocovina také způsobuje stres.

Pro prevenci přetížení nadledvinek je nutné do stravy zahrnout potraviny bohaté na vitamíny skupiny B: hovězí, vepřové, kuřecí, rybí, arašídy, sýr, tvaroh, zelenina, rýže.

Pro rychlé odstranění tuku z břicha je důležité vyloučit z negativní zóny různé negativní informace - přestat sledovat špatné zprávy v televizi, méně číst negativní informace na internetu.

Stojí za to se ptát, a pokud je to možné, zvládnout meditaci, metody autogenního tréninku pro rychlou obnovu emocionální a mentální rovnováhy po práci.

Jaké hormony pomáhají spalovat tuk v břiše

Dehydroepiandrosteron (DHEA) je prekurzorem mužských a ženských pohlavních hormonů androgenů a estrogenů.

Nedostatek DHEA znesnadňuje zvládání stresu, což je důvod, proč musíte časem odstraňovat tuk ze stran a břicha. V důsledku nedostatku hormonů tělo stárne rychleji a opotřebovává se.

Po 30 letech se hladina DHEA snižuje. Snížené hladiny hormonů také způsobují:

 • diabetes typu 2 (bez inzulínu);
 • únava nadledvin;
 • užívání steroidních léčiv;
 • inzulín.

Dodatečný příjem DHEA ve složení léků nebo přísad do potravin zlepšuje adrenální žlázy, pomáhá vyrovnat se s depresí, zbavit se tuku na břiše.

Levná odrůda léků s DHEA, předepsaná lékařem, někdy vede k tvorbě akné a vlasů na obličeji.

Tukové buňky produkují hormon leptin. To ovlivňuje hypotalamus a zprávy o saturaci, což snižuje chuť k jídlu. Čím více tuku v těle, tím více leptinu je produkován.

Po dietě jsou hladiny leptinu obecně nízké, což stimuluje chuť k jídlu a zabraňuje spalování tuků.

I přes skutečnost, že leptin napomáhá odbourávat tuk, časem se u obézních lidí vyvíjí imunita (rezistence) na leptin produkovaný ve významných množstvích.

Aby leptin "pracoval" a pomohl odstranit tuk na břiše, je nutné opustit zvyk přejídání, navázat spánek.

Nedostatečný přívod kyslíku během nočního odpočinku pro osoby trpící apnoe, krátkodobé zastavení dýchání, také přispívá ke snížení hladiny leptinu.

Potraviny na spalování tuků

I přes vysoký obsah kalorií v tukových potravinách musí být zahrnuty do stravy, a to i těch, kteří chtějí zhubnout:

 • tukové potraviny zpomalují produkci inzulínu pankreatem, což stimuluje hromadění zásob břišního tuku;
 • když je nedostatek tuku ve stravě, nejsou žádné výměnné reakce pro jejich zpracování, což nakonec zabraňuje hromadění nahromaděných zásob tuků.

Nejpřínosnější pro tělo jsou tučné potraviny rostlinného původu, stejně jako bohaté na Omega, které jsou obzvláště bohaté na tučné ryby.

Aby se zabránilo tvorbě tuku na břiše, hýždích a stehnech, je vhodné dodržovat jeden z následujících dietních vzorců:

 • pro udržení optimální hladiny glukózy v krvi a ne pro přejídání, jíst trochu a často, 5-6 krát denně;
 • čtvrtina denních kalorií spotřebovaných během snídaně, polovina - na oběd, zbývající čtvrtina na večeři.

Chcete-li se zbavit nebo zabránit tvorbě tukových usazenin, polovina stravy by se měla skládat ze sacharidů, třetiny tuků a pětiny proteinů.

Nejrychlejší způsob, jak je tělo nabito energií po konzumaci sacharidů. Zpravidla tyto produkty nejsou kalorií, obsahují hodně vlákniny. Naplňuje žaludek a rychle způsobuje pocit sytosti.

Je vhodné zahrnout do stravy rýži, zeleninu, zelí, řepu, dýně, cuketu, brambory, maliny, ořechy, švestky, sušené meruňky. Je nutné omezit používání rafinovaných sacharidů - například bílého chleba. Zdravější chléb z celozrnné mouky, cereálie z celých zrn.

Při konzumaci sacharidů ve složení mouky, sladké pokrmy, tělo prakticky přestane spalovat tuky, protože to dostane dostatek kalorií. Extra mastné potraviny zvyšují množství sedimentu v pase.

Pouze jednorázový příjem významného množství sacharidů až do 400-500 g vede k tvorbě tukových ložisek. V jiných podmínkách se sacharidy nepromění v tuk.

Jíst optimálně, aby zdravé tuky tvořily třetinu stravy. V nabídce je třeba zahrnout ryby (makrely, lososy, sardinky), vlašské ořechy, arašídy, lněné semínko, olivové oleje. Je nutné omezit smažení, margarín, majonézu, stejně jako živočišné tuky - maso, máslo, zakysanou smetanu.

Proteiny jsou vynakládány na výrobu energie, když jsou uhlovodíky vyčerpány. Jako zdroj bílkovin je vhodné zahrnout do stravy chudé ryby, telecí maso, drůbeží maso, tvaroh s nízkým obsahem tuku, jogurt, kefír a ryazhenka.

Předpokládá se, že ženy mladší 50 let tráví každý den od 1600 do 2400 kcal. Ve vyšším věku se snižují náklady na energii.

Nenechávejte denní menu nižší než 1000kkal. Použití až 1500 kcal vám umožní udržet váhu na optimální úrovni.

Při přípravě stravy je nutné omezit konzumaci kávy a čaje na 2-3 krát denně. Saláty by měly být naplněny rostlinnými oleji, ne majonézou, můžete jíst vejce 2-3 krát týdně. Zelenina by měla být konzumována čerstvá. Dokonce i dušené, ztrácejí spoustu živin.

Pro odstranění tuku na žaludku tělo potřebuje čistou vodu. Bez dostatečného příjmu se metabolické procesy a spalování tuků zpomalují.

Množství vody se vypočte podle vzorce: 0,03 x hmotnost v kilogramech. Při hmotnosti 60 kg denně je tedy zapotřebí 0,03 x 60 kg = 1,8 l čisté vody.

Operace léčby obezity

Pokusy o odstranění přebytečného tuku z břicha pomocí operace byly provedeny v 19. století. V polovině 20. století začali provádět operace na tenkém střevě, aby se snížila jeho absorpční kapacita, stejně jako operace ke snížení objemu žaludku nebo zavedení speciálního balónu uvnitř.

Dnes se tuk na břiše a na bocích zbaví lipoxace, odstraňuje část podkožního tuku. Ale i po operaci je nutné dodržovat dietu, provádět tělesná cvičení.

Úprava vody spalování tuků

Pro snížení tělesného tuku je užitečné 1-2 krát týdně, aby se horká koupel. Doba trvání procedury je 15-20 minut.

Za prvé, teplota vody by měla být až + 38 ° C. Když je tělo z páry, je třeba jej přivést na + 42C. Výsledkem je urychlení metabolismu, snížení obsahu tuku v žaludku. Je vhodné přidat esenciální olej z alpské borovice do vody.

Je také vhodné plavat ve studené vodě při teplotě + 20 ° C, aby se odstranily tuky. Aktivní pohyby a potřeba působit proti chladu nutí tělo těžit energii z tuků.

Domácí cvičení pro odstranění žaludku a boků

Pravidelně dávají tělu střední aerobní zátěž, je možné spalovat spoustu kalorií. Pracovní sval potřebuje 20krát více energie, než když je v klidu.

Před provedením domácí sady cvičení, měli byste se poradit se svým lékařem, zejména starší osoby, nebo když nadváha přesahuje 10 kg.

Pokud se objeví nepohodlí, okamžitě přestaňte cvičit. Není nutné nutit růst sportovních úspěchů, důležitý je postupný a pravidelný průběh. Po několik večerů není možné dosáhnout výrazného zlepšení sportovních výsledků.

Pro dosažení maximálního účinku a zdravotních přínosů musí být každý aerobní cvičení zahájen zahřátím. Teprve potom může být tělo vystaveno aerobní zátěži.

Na konci třídy je vyžadován závěs. Ihned dokončit aerobní cvičení je nemožné. Je nutné postupně snižovat rychlost pohybu, plynule zpomalit rytmus.

Například dokončení cyklu, nejprve přejděte na krok a teprve pak zastavte. Příliš prudký pokles krevního tlaku může vést ke smutnému výsledku.

Cvičení k posílení břišních svalů, boků, zbavení se tuku v břiše:

 • Leží na zádech, trup spočívá na loktech. Pomalu zvedejte rovné nohy, mírně ohýbejte kolena. Lehněte si v horní poloze a pomalu snižte nohy na podlahu.
  Spustit tři sady 20 krát.

Cvičení pro odstranění tuku na bocích:

 • Lehněte si na záda, nohy ohnuté, nohy široko od sebe, paže podél těla. Naklonil nohy o podlahu, zvedněte boky, namáhejte vaše hýžďové svaly.
  Spustit čtyři přístupy 30 krát.

Cvičení pro spalování tuků v pase:

 • Postavte se rovně, nohy dohromady. Umístěte fitball na pravé stehno, stiskněte pravou rukou. Levá ruka ohnutá, dlaň v pase. Překonání odporu fitbalu se nakloní doprava. Pak změňte stranu.
  Provést 3-4 přístupy na 30 sklonech.

Cvičení pro spalování tuků na bocích a břiše:

 • Posaďte se na podlahu, nohy ohnuté, nohy na podlaze. Ruce za, podpírají trup ve vzpřímené poloze. Zvedněte nohy nahoru a narovnejte je současně. Držte několik vteřin v horní poloze, zaujměte výchozí pozici.
  Proveďte tři sady 20 opakování.
Změněno: 15.12.2018

Možnosti, jak rychle a správně odstranit tuk z břicha

Pojďme rovnou k věci. Odstraňte tuk z břicha může být v několika fázích, nebo dokonce kombinovat. První bude očista, jinak příští etapa se zdravou stravou přinese malý užitek. Třetí etapou hubnutí je sport, i když je těžké volat několik cvičení denně tak hlasitě. Sport může být připojen v závěrečných fázích stravování.

K udržení výsledku lze použít pomocné postupy, ale je lepší uchýlit se k nim hned od začátku. Patří mezi ně: masáže, zábaly, bazén, cyklistika. Je zajímavé Čtěte dál.

Fáze boje s tukem v žaludku

Je prokázáno, že ženy jsou náchylnější k obezitě v břiše než muži. To je způsobeno tím, že samčí tukové buňky jsou více mužské. Tam jsou také některé hormonální rysy.

Nejbezpečnějším způsobem, jak provést proces odstraňování tuku z břicha, je ho spálit subkutánně jednoduchou dietou a lehkým cvičením. Hlavní věcí není spěchat.

Definujte hlavní etapy dosažení výsledku:

 1. Očista těla.
 2. Vyvážená strava.
 3. Školení
 4. Pomocné položky.

Příčiny ukládání tuku

Způsob, jak se zbavit tuku, zjistíme poté, co určíme příčiny jeho vzniku. Problémy obvykle vznikají v několika případech:

 1. Hormonální selhání.
 2. Nadměrný příjem sacharidů. A tučná jídla.
 3. Poporodní období.
 4. Zvláštnost postavy a těla.
 5. Špatný přístup k hubnutí.

Podkožní tuk se na břiše hromadí neuvěřitelnou rychlostí. Pěstovat dívčí břicho nebude těžké - pár dní a je připraveno. Ale jak se zbavit tuku, bude to jen postupně. Začněte s dietou.

Princip akční stravy a cvičení

Poté, co jdete na dietu a jít do posilovny, uvědomte si, že tělo ztratí pouze vodu na první dva dny. Teprve pak to přijde na tuk. Za prvé ztrácí horní část těla: obličej, paže a oblast hrudníku. Břicho a boky přinejmenším.

Jakákoliv sportovní činnost zároveň zahrnuje maximálně 2-3 zóny vašeho těla, zatímco jiné se prostě procesu neúčastní, nebo se neúčastní spalování tuků. Proto je nutné cvičení správně vybrat v souladu se základními nedokonalostmi těla. Tuk neodejde okamžitě ze žaludku. Nečekejte, že 2-3 dny se dostatečně potí pro trénink a ráno se probudíte s úzkým pasem. Nastavili jsme si problém a vyřešili jej:

 • Mínus 10 centimetrů v pase.
 • Mínus 10 kilogramů celkové hmotnosti.

S pomocí našich doporučení je možné odstranit asi 10 centimetrů od břicha a během několika týdnů ztratit 10 kg hmotnosti. Musíme začít s čištěním střev.

Související videa

Etapa 1: Čištění těla

Před seznamem nejefektivnějších metod čištění těla musí být čtenář upozorněn. Takové postupy nejsou žádoucí pro ty, kteří mají chronická onemocnění. Zejména problémy s gastrointestinálním traktem v akutním stadiu. Zdůrazňujeme hlavní a bezpečné způsoby:

Jak odstranit žaludek - krok za krokem návod, jak účinně zhubnout břicho + dieta a cvičení

14.04.2016 Hubnutí 2 Komentáře 152,971 Zobrazení

Dobré odpoledne, milí přátelé! Dnes bych s vámi rád mluvil o tom, jak odstranit žaludek. K dnešnímu dni je internet plný různých metod spalování tuků na břiše. A v tomto článku budeme zvažovat s vámi přesně bezpečné způsoby, jak zhubnout v břiše.

Dozvíte se, že žaludek lze odstranit nejen pomocí stravy a cvičení.

Podělím se s vámi o tajné žetony, které sám často používám, což mě motivuje. =) Způsoby spalování tuků na břiše, popsané v článku, jsou velmi jednoduché a dostupné všem. Stačí si prostudovat materiál a začít pracovat na svém vzhledu!

No, pojďme k článku! =)

Obsah

1. Jak rychle odstranit týden žaludek doma?

Štíhlý a tónovaný vzhled není ani tak módním trendem jako indikátorem úspěchu člověka, jeho zdraví. Proto je většina lidí tolik znepokojena jejich formami, zejména s nástupem jara, kdy se musí dostat z teplého oblečení, které vše tak snadno zakrývá. Pak mnoho z nich je zmatených, jak odstranit žaludek a zhubnout.

Tam jsou různé pokusy zhubnout, ale mnoho z nich má také zájem, jak to udělat doma. Spalování tuků na žaludku vyžaduje mnoho úsilí, a co je nejdůležitější, integrovaný přístup. Zásady tohoto přístupu pomohou odstranit žaludek v krátkém čase.

Takže, abyste se zbavili nenáviděného břišního tuku za týden, budete potřebovat:

 • pít více vody, to bude optimální na 1,5 - 2 litry denně prosté nesycené vody;
 • jíst v malých porcích tak, aby se váš žaludek neroztahoval z jídla, ale zmenšoval se;
 • dělat svůj oblíbený sport, jako je běh, fitness, břišní tanec nebo pilates;
 • nezapomeňte vyloučit ze stravy smažené potraviny, sladkosti a mouku;
 • odmítnout sycené nápoje a alkohol.

Všechny tyto tipy vám pomohou zbavit se nadváhy za týden. Musíme však pochopit, že nejbezpečnější způsoby hubnutí jsou popsány výše, a samozřejmě během týdne se zcela nezbavíte svého žaludku, ale položíte základy své krásné a dokonalé postavy.

2. Příčiny vzniku břicha

S cílem zbavit se břišního tuku, musíte zjistit, co způsobuje přibývání na váze a dělá hledáte efektivní způsoby, jak zhubnout.

Podívejme se blíže na tyto důvody:

Přejídání Koneckonců, to také vypadá z nějakého důvodu, a určitě bez touhy osoby, která později musí najít způsoby, jak se zbavit nadbytečného tuku na břiše. Je důležité zhubnout, ale je také důležité to udělat správně a ztratit libry tak, abyste je už neviděli.

Přejídání je způsobeno neustálým stresem a nadměrným nervovým napětím. Takový psychologický stav vede nejen ke zvýšení porcí a četnosti jídel, nýbrž také k tomu, aby se rozhodl ve prospěch nejužitečnějších výrobků (například alkoholu).

Tímto způsobem tělo hledá další zdroje hormonu radosti, namísto toho se vyrábí kortizol, stresový hormon. To vše dělá skutečný výběr stravy a skupiny cvičení pro břicho.

Je to důležité!

Všechny metody mohou zůstat neúspěšné nebo neúčinné, pokud nenajdete harmonii v psycho-emocionální sféře.

K tomu je přidáno použití nestandardních výrobků. A nezáleží na tom, jaká cvičení jsou prováděna a jak často, pokud nechcete ve stravě opustit pouze zdravé, zdravé, řádně připravené jídlo.

Dalším důvodem je natahování stěn žaludku s neustálým přejídáním. Trvalé naplnění žaludku do limitu, dělá málo efektivní cvičení pro hubnutí břicha. Co vede ke stresu a on k dalším přidaným kilogramům a zvýšenému žaludku.

Prudké omezení potravy také vyvolá uvolnění kortizolu a povede ke stejnému výsledku (konec konců, pro tělo znamená přelidnění v žaludku dlouhou dobu sytost, aniž by to mělo za následek hlad). Objeví se začarovaný kruh, který by pomohl jemnějším metodám v přístupu k rychlému vysvobození ze žaludku.

Dalším nepříjemným důvodem pro zvýšení objemu v oblasti pasu jsou střevní paraziti. Mnozí slyšeli, že někdo ve vašem těle spouští takový „živý tvor“ a doufá, že zhubne. Upřímně řečeno, k odstranění žaludku v takovém radikálu, a možná by se dalo říci, exotická metoda je sotva možná, a to je nebezpečné pro tělo. Paraziti rozhodně nejsou doporučenou metodou: kromě toho, že se problém nevyřeší, přidá také nové, znečišťující tělo.

Pomoci tělu při peelingu s ovocem a zeleninou bohatou na vlákno přispěje k vytvoření dokonalého bříška.

3. Podrobný návod pro efektivní břišní hubnutí

Jak již bylo řečeno, zbavení se břišního tuku vyžaduje integrovaný přístup. Neexistuje žádná magická dieta ani super efektivní cvičení. Přemýšlíme-li o otázce: „Je možné žaludek odstranit?“, Musíte pochopit: pouze to není možné odstranit, jak je nemožné zhubnout pouze v nohách, tvářích atd.

Cvičení, jak se zbavit tuku na břiše, je účinná při aplikaci na jiné svalové skupiny. To začíná proces hubnutí, který probíhá současně v celém těle, jen někde intenzivnější a někde o něco pomalejší.

Kompletní seznam hubnutí v pase bude následující:

 1. Správná výživa;
 2. Pravidelné cvičení;
 3. Čištění těla;
 4. Posílení břišních svalů (obnoví tón svalů a vytvoří masážní účinek na střeva a další vnitřní orgány);
 5. Masáž v oblastech s nadměrným objemem.

Výše uvedené instrukce krok za krokem vám umožní najít správný přístup k účinné a bezpečné ztrátě hmotnosti na břiše.

4. Jak odstranit břicho - 5 efektivní způsoby

Tato kapitola umožní bližší pohled na každou složku účinného úbytku hmotnosti v pásu a nakonec určí, jak odstranit žaludek.

Metoda 1. Masáž

Existují různé typy masáží pro hubnutí břicha. Je nutné pečlivě přistupovat k výběru jakéhokoliv typu masáže a konzultovat se s ošetřujícím lékařem.

Základní principy hubnutí pomocí masáže jsou:

 • systematické;
 • výkon po 2 hodinách po jídle;
 • vyhnout se bolestem jakéhokoliv druhu.

Nezapomeňte!

Masáž sama o sobě nepřispívá k hubnutí, ale je další metodou fyzické námahy a racionálním přístupem k výživě.

Taková masáž během těhotenství je přísně zakázána.

 • Štípnutí - natahuje svaly, napíná a zlepšuje pružnost epidermy, vrací tón a zabraňuje vzniku strie.
 • Voda - tóny a posiluje tělo, blahodárně působí na trávení, pružnost epitelu.
 • Manuální vlastní masáž (případně s ručníkem nebo masérem) - před fyzickou námahou připravuje svaly a má také zpevňující účinek na kůži.
 • Konzervy - pomáhá odstraňovat toxiny a toxiny, účinně bojuje s tukem.
 • Med - čistí pokožku toxinů, pokožku hladší a zabraňuje tvorbě celulitidy.
 • Anticelulitida - zaměřená na odstranění celulitidy, zlepšení vnější kožní vrstvy, jejich vytahování.

Metoda 2. Cvičení

Podívejme se na důležité body a tipy pro ztrátu břicha:

 • Výběr cvičení řídit tuk z břicha, měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že práce s vaší tělesnou hmotností nebo činky přináší největší výsledky.
 • Svaly po tréninku potřebují čas na zotavení, takže každý druhý den vykonávejte dostatečnou zátěž.
 • Když plánujete rychle odstranit břicho, není nutné dávat břemeno bod, ale je nutné jej rovnoměrně rozdělit po celém těle - takže spalování tuků je intenzivnější.

Metoda 3. Dieta

"Dieta ztratit váhu břicho" - pokud si myslíte, že o tom, pak určitě byste měli vybrat dietu vhodnou pro vaše tělo. Ještě jednou vám připomínám, že kromě účinných cvičení pro hubnutí břicha - dieta bude velmi užitečná a pomůže vám rychleji zhubnout.

Chcete-li získat krásný vzhled, samozřejmě, budete muset revidovat svou stravu navždy, což je životní styl, ne jednorázové nouzové provedení nad tělem.

Rychlé dny mohou rychle pomoci, což umožňuje, aby den ztratil kilogram - jiný, aby se zbavil toxinů, a také přispěl ke zúžení již natažených stěn žaludku.

Více, zvažujeme výběr stravy pro vás níže v článku.

Metoda 4. Správná výživa

 1. Nejprve musíte provést očistu těla a založit práci střeva.
 2. Dalším krokem je přechod na příjem potravy v častých, ale malých porcích.
 3. Je nutné se zbavit „nebezpečí“ ve stravě: trans tuků, pečivářů, uzeného masa / salinity, mastného masa.
 4. Ovoce, zelenina a zelenina by měly převažovat v jídelním lístku: jejich vlákno dodá pocit plnosti, střeva bude fungovat a tuk se roztaví.
 5. Hlavní pravidlo jakékoli hubnutí: věřte v sebe a budete úspěšní!

Metoda 5. Čištění těla

V těle, které je bez toxinů, probíhají metabolické procesy mnohem rychleji, a proto tuky rychleji spalují. Triky pro zbavení se tuku na břiše, mohou být klystýry (ale porušují mikroflóru), také dobré výsledky jsou získány použitím ricinového oleje, který není stráven v těle, ale nutí řasinky střeva zmenšit a tím vyčistit orgán. Tato metoda navíc pomůže vyčistit i tenké střevo, které není často zapojeno do procesu čištění.

Je to důležité. Při rozhodování o čištění těla se ujistěte, že se poraďte se svým lékařem!

Dalším trikem, jak se zbavit břicha, je lemon-salt struska podle metody Burevoi, což je soubor opatření (s použitím roztoku citronu a slané vody a provádění některých cvičení) zaměřených na otevření ventilu v žaludku, který umožní tekutině jít přímo přes celé střevo, přičemž strusky, toxiny.

Existují také následující metody čištění těla: čištění syrovou zeleninou, čištění rýže a čištění otrubami. Každá purifikace je individuální, takže než se rozhodnete, přečtěte si informace o této metodě a poraďte se se svým lékařem.

5. Břišní hubnutí cvičení

Správná výživa je bezpochyby nejdůležitějším faktorem, ale aby se zhubla, je to způsobeno spalováním tuků, ne snižováním svalové hmoty, udržováním pružnosti pleti, nikoli poklesem ze ztracených svazků, stejně jako všeobecným tónem těla, je nutné vědět, co cvičení dělat pro hubnutí břicho

Nejúčinnější cvičení pro ztrátu břicha:

 1. Absorbuje břicho po dobu 10-15 sekund, což posílí vnitřní svalový korzet.
 2. Podržením závaží (15-20 cm od podlahy) natažených nohou můžete pracovat s dolním lisem.
 3. Chůze zvednout pánev s nohama narovnal, kostra musí vyjít kvůli práci svalů nižšího tisku.
 4. Planck je jedním z nejproduktivnějších a nejplodnějších způsobů, jak udržet tón všech svalových skupin.
 5. Lehněte si na záda, nohy spolu natažené nahoru, paže na stranu, leží na podlaze. Pomalu snižte nohy na jednu stranu, otočte k opačné hlavě. Pomalu se také vraťte do výchozí pozice, běžte na druhou stranu. 10-12 krát opakovat.

6. Dieta hubnutí břicho - vyberte si stravu

Existuje velké množství energetických systémů pro lidi, kteří chtějí odstranit žaludek. Oni budou nést své ovoce, pokud všechny jejich pokyny jsou přísně dodržovány.

Strava pro hubnutí břicha kategoricky by neměla způsobit přinejmenším nějaký druh averze, měla by být vnímána jako určitý stupeň života, každodenní rutina na určitém segmentu života.

Nálada na hubnutí by měla být neotřesitelná, protože účinek není okamžitě patrný a konečný výsledek přichází pouze prostřednictvím snahy vůle.

Někdy je těžké rozhodnout o jediné dietě. Je možné zúžit výběr se zaměřením na dietu s nejdelším účinkem, například na proteinové diety (nejznámější diety Dyukan a Kreml) nebo Středomoří (což není ani tak dieta jako obraz výživy).

Hlavní věc je nezapomenout na princip zlomkové síly a ne na to, aby byly porce příliš velké.

7. Jak správně odstranit žaludek + důležité tipy pro ploché břicho

Cenné poznámky o tom, jak odstranit břicho, učiní proces přechodnějším a méně stresujícím v psycho-emocionálních pojmech.

Podívejme se na tipy pro získání plochého žaludku:

 • Odmítání solení a slazení potravin;
 • Úplně zakázat alkohol;
 • Pravidelně čistěte tělo (vhodné pro rychlé užívání jsou vhodné dny);
 • Nechte žaludek vrátit se do své původní velikosti a zmírněte tuto chuť k jídlu;
 • Normalizujte pitný režim (asi jeden a půl litru denně), pijte před jídlem a po jídle;
 • Nejezte těžké jídlo k večeři (tvaroh / porce zeleniny / někdy ryby je dost);
 • Zvýšení spotřeby zeleniny, ovoce, bylin (cca 3/5 denní krmné dávky).

Závěr

Milé děvčata, myslím, že teď přesně víte, jak odstranit žaludek, jaká cvičení vám budou vyhovovat a jak správně jíst, abyste se zbavili tuku na břiše.

Ať už takové mučení stojí za rychlé, ale prchavé uvolnění kil a objemů, které se pak vrátí v ještě větším počtu, je třeba si myslet. Pro zdraví, tvar a psycho-emocionální stav je nejlepší, byť dlouhý, ale stále spolehlivý a systematický úbytek hmotnosti.

A já jsem pro vás připravil video „Top-5 cvičení, která pomáhají rychle odstranit žaludek.“ Užijte si prohlížení! =)

Nadváha na žaludku - jednou provždy odstraňte

Pokud máte několik kilogramů nadváhy, žaludek bude trpět jako první. Pokud zhubnete, tuk ho opustí. Jsou v dokonalé hmotnosti, ale zanedbávají sport? Svaly jsou křehké volné hlízy a stále zničit vaše štíhlé postavy. Taková problémová oblast - žaludek.

Jak zhubnout na žaludku?

Můžete dát do pořádku jakoukoliv část těla. Žaludek nebude stát, člověk musí jen usilovat. Kde začneme?

Střeva ucpaná struskami a výkaly nejen poškozují tělo, ale také zabraňují dosažení požadované harmonie. Proto, než vážně opřít o dietu odstranit žaludek, strávit čištění trávicího traktu. Za tímto účelem můžete po celý měsíc jíst dvě zelená jablka na lačný žaludek, mít nádhernou kaši na snídani ze směsi ovsa a rýže, nebo si užívat klystýr. Vyberte si, co se vám líbí nejlépe.

Styl jídla se samozřejmě bude muset zcela změnit. Základem vaší stravy by měla být zelenina, ovoce, ryby, zdravé tuky a některé přírodní sladkosti (med a sušené ovoce).

 • Břišní masáž pro hubnutí.

Jednoduchý, ale každý večer tření dlaněmi dává dobrý efekt. Rozptýlíte stagnující tuk, rozpustíte svaly, zajistíte průtok krve do kůže, zrychlíte tok lymfy a pomůže tělu normalizovat metabolismus (samozřejmě, pokud nezapomenete na správnou výživu a tělesnou výchovu). Pokud tento postup doplníme o tvrdou rukavici, medovou masáž nebo vakuovou nádobu - a je lepší střídat všechny uvedené způsoby ovlivnění problémové oblasti - výsledek nebude muset dlouho čekat.

Je to velmi účinný postup, jak se zbavit objemů v oblasti břicha a dát pružnost pokožky. Skleníkový efekt vytvořený pod fólií během balení pro hubnutí pomáhá odstraňovat přebytečnou tekutinu z těla, vysoká teplota otevírá póry a různé směsi masek nasycují pokožku účinnými látkami. Ale lidové metody nebudou fungovat brzy: budete muset provést celý kurz 12-15 postupů.

Kapsle Bomba pro hubnutí.
Několik receptů na Dyukanu.
Jak si udělat dietu? Více >>

Sport zhubnout v břiše

Na jaké fyzické zátěže byste se měli zaměřit? V zásadě bude užitečný jakýkoliv sport, který vám ztratí kalorie a vaše svaly. Jsou však také zvláště účinné pro břišní trénink.

 • Jízdní kolo. I když se na „procházce po kolech“ podílejí hlavně nohy, musejí břišní svaly také tvrdě pracovat. Ano a celkový zpevňující účinek pro celé tělo a obohacení krve kyslíkem z účtů by neměly být zlikvidovány.
 • Běh Stejný příběh: hlavní břemeno dopadá na svaly nohou (zejména boky), ale celé tělo funguje. Plíce silně konzumují kyslík, metabolismus je v pořádku, tuk se taví. To platí i pro náš problém.
 • Plavání a vodní aerobik. To je napětí celého svalového systému jako celku a odolnost vody, která působí jako jemná masáž a zvýšené náklady na energii. Pro hubnutí v oblasti, kterou potřebujeme, je volba téměř dokonalá.
 • Lyže a v létě válečky. Další možností, jak plně zpracovat celé tělo bez výjimky. A nemyslete si, že váš žaludek se bude uvolňovat během stoupání, klesání a manévrování na trati! Zatížení bude obrovské.
 • Pomáhá obruč odstranit břicho? Jak jinak! Zkuste to a nebuďte zklamaní.
 • Vynikající podpora bude zajištěna speciálně navrženými cviky pro hubnutí břicha. Vše, co je od vás požadováno, je vybrat si náplň a intenzitu školení, která je pro vás to pravé.

Proč je tak těžké se zbavit tuku na břiše (a jak odstranit břicho ve skutečnosti)

Zapomeňte na diety pro ploché břicho, všechny druhy "malých triků" a další nesmysly o tom, jak se zbavit tuku na břiše. Zde je skutečný příběh a praktické tipy, které vám pomohou se ho zbavit navždy.

Věděli jste, že některé tukové buňky ve vašem těle jsou extrémně odolné vůči mobilizaci a spalování?

Slyšeli jste, že tyto tukové buňky mají tendenci se hromadit na břiše, v bocích, stejně jako na samotných bocích?

Věděli jste, že existuje několik vědecky založených diet, cvičení a doplňků, aby se zbavili tuku navždy?

Představte si, že máte po celý rok úzký pas a reliéfní tisk.

Představte si, že už nikdy nebudou podivné diety nebo vyčerpávající tréninky, které jen zklamají svými výsledky.

Představte si, že víte, které doplňky mají vědecky prokázaný účinek na hubnutí a které jsou plýtváním penězi.

No, nemusíte něco prezentovat, protože to všechno v tomto článku povím.

Za pouhých 15 minut, budete vědět, proč je tak těžké se zbavit tuku na břiše, a co přesně je třeba udělat, aby to zmizí jednou provždy.

Podívejme se tedy nejprve na to, co odlišuje břišní tuk od tuků v jiných částech těla.

Proč je tuk na břiše a na bocích tak tvrdohlavý?

Pokud se nemůžete zbavit břišního tuku, nebojte se...

 • Nemáte žádné problémy s genetikou;
 • Nemusíte dělat speciální cvičení;
 • Vaše hormony jsou pravděpodobně v pořádku;
 • Nejíte "špatné" jídlo (ano, cukr není problém!);
 • Nemusíte se vzdát sacharidů;

Ve skutečnosti byste se mohli řídit radou „gurua“, jak se zbavit břišního tuku... udělat speciální cvičení z internetu... vyloučit výrobky, které „ucpávají hormony“... aby se vzdaly všech druhů cukru. sedět na nudné dietě s nízkým obsahem sacharidů...

... a až do konce života se nezbavte ošklivého tuku na břiše.

Ačkoli by to nemělo být.

Bez ohledu na vaši genetiku a hormony, můžete mít štíhlé, reliéfní břicho, o kterém sníte. A může to být jednodušší, než jste si mysleli, pokud přesně víte, co děláte a proč.

A tyto znalosti začínají pochopením toho, jak vlastně funguje fyziologie "spalování tuků".

Když mluvíme o "spalování tuků", mluvíme o procesu skládajícím se ze dvou částí: lipolýzy a oxidace.

Lipolýza je proces, při kterém tukové buňky uvolňují uložené molekuly energie (mastné kyseliny) do krve a oxidace je proces použití (nebo "spalování") těchto mastných kyselin buňkami.

Hlavním způsobem, jak stimulovat lipolýzu, je produkce adrenalinu a noradrenalinu, které jsou známé jako katecholaminy.

Tyto látky vstupují do krevního oběhu, vstupují do tukových buněk a připojují se ke specifickým bodům, známým jako receptory.

Přilnutím k tukovým buňkám způsobují katecholaminy uvolňování mastných kyselin uložených v těchto buňkách. Jiné buňky pak mohou použít tyto mastné kyseliny jako zdroj energie.

Většina lidí neví, že ne všechny tučné buňky jsou stejné. Některé buňky dobře reagují na katecholaminy a některé ne.

Pokud jste byl na nějakou dobu na dietě, pak jste to zažili. Některé části těla, jako je hrudník, paže a obličej, rychle zhubnou, ale jiné, jako například žaludek, boky a boky, se nemění.

Hlavním důvodem je jedna jednoduchá skutečnost...

Tukové buňky obsahují 2 typy receptorů pro katecholaminy, které jsou ve svých funkcích diametrálně odlišné.

Jsou známy jako alfa a beta receptory, ačkoliv je jejich fyziologie poměrně složitá, snižuje se na následující: alfa receptory inhibují lipolýzu a beta receptory jej spouštějí.

Tukové buňky s velkým počtem beta receptorů jsou relativně snadno mobilizovatelné, zatímco buňky s velkým počtem alfa receptorů nejsou.

To je důvod, proč, když jste na dietě spalování tuků, vidíte rychlé výsledky v oblastech těla, jako je hrudník, ruce a obličej, ale téměř nic se neděje v jiných oblastech, jako jsou žaludek, boky a boky.

Jedním z hlavních důvodů, proč je tuk v určitých oblastech (například žaludek) tak „tvrdohlavý“, je to, že samotné tukové buňky jsou velmi odolné vůči mobilizaci, tj. Obsahují mnohem více alfa receptorů než beta receptorů.

Takže teď, když víte, proč břišní tuk má tendenci trvat tak dlouho, pojďme se podívat na některé strategie pro jeho porážku.

5 největších mýtů o spalování břišního tuku

Pokud zadáte do vyhledávače dotaz na to, jak se zbavit tuku na břiše, pak si přečtěte spoustu nesmyslů na toto téma.

Lepší pozornost věnujte následujícím skutečnostem.

 • Nemůžete se zbavit tuku přímo na břiše.

Žádné množství kroucení, prkna nebo jiné cvičení bude spalovat tuk na žaludku.

 • Neexistují žádné specifické produkty, které by tento proces pomohly nebo jim zabránily.

Žaludek neroste kvůli vysoce glykemické, "zpracované", stejně jako mléčné výrobky, a žádné množství "zdravých tuků" pomůže.

 • Problémem není frekvence jídel.

Častá konzumace jídla v malých porcích během dne „nezvyšuje metabolismus“, a pokud budete jíst méně často a ve velkých porcích, nebude to tělo v „režimu hladovění“.

 • Stravování v noci také není důležité.

Konzumace většiny denních kalorií najednou nemá žádný vliv na úbytek hmotnosti nebo složení těla.

 • Nemám s tím nic společného.

Stres může podpořit chování, které vede k přibývání na váze, ale nemůže jej přímo vyvolat hormonální nerovnováhou nebo jinými procesy.

Jak se zbavit tuku na břiše a stranách: co mám dělat?

Naštěstí je zbavení břišního tuku mnohem snazší, než vám mnoho lidí říká. Existují pouze 2 věci, které byste měli vědět jednou a provždy.

 1. Musíte snížit celkové procento tělesného tuku.

Je to opravdu důležité.

Snižte hladinu tělesného tuku na 10% (u mužů) a až o 20% (u žen) a objem tuku na břiše zmizí.

 1. Můžete použít určité diety, cvičení a doplňky rychle mobilizovat a spalovat tuk na břiše.

S ohledem na první bod, vše, co budete dělat pro urychlení spalování tuků obecně bude také urychlit spalování tuků v břiše.

Existuje však několik zvláštních věcí, které můžete udělat, aby tělo lépe vstřebalo tuk a zbavilo se ho, včetně žaludku.

Zkombinujte obě strategie (urychlení spalování tuků a zlepšení mobilizace tukových buněk) a budete mít velmi efektivní program, jak se zbavit tvrdohlavého tuku v žaludku.

Zde jsou například mé nedávné výsledky. Začal jsem s asi 10-11% tělesného tuku:

Jak vidíte, měl jsem v dolní části tisku a v oblasti šikmých svalů dost tuku.

Po asi 10-11 týdnech cvičení, o čem mluvím, jsem měl asi 6% tělesného tuku.

Jak vidíte, prakticky jsem neztratila svalovou hmotu a v oblasti kortexu se stala výraznější.

Takže teď pojďme mluvit o tom, jak to lze udělat.

5 osvědčených způsobů, jak se rychle zbavit břišního tuku

Jak víte, existují dva hlavní způsoby, jak se můžete rychle zbavit břišního tuku:

 1. obecně zvyšovat rychlost spalování tuků;
 1. pomáhají tělu lépe mobilizovat tukové buňky s velkým počtem alfa receptorů.

Znám 5 různých vědecky prověřených způsobů, jak toho dosáhnout. Promluvme si o každém z nich.

1. Použijte mírný kalorický deficit.

Když jste diety, aby se zbavit tuku, měli byste se snažit spalovat tuk co nejrychleji, při zachování svalů a zdraví.

Jak dobře to děláte, je určeno především velikostí kalorického deficitu.

To znamená, že malý schodek 5-10% bude mít malý a pomalý výsledek ve srovnání s deficitem 20-25%.

Otázkou však je, jak velký musí být tento deficit, abyste neměli problémy s hladem a ztrátou svalů.

Existuje několik studií, které mohou tuto otázku objasnit.

Ve studii provedené vědci z University of Jyväskylä byli vedoucí sportovci (skokani a sprinterové s = 10% tělesného tuku) požádáni, aby omezili příjem kalorií na 4 týdny, aby se zbavili tuku.

Všichni účastníci trénovali podle obvyklého plánu a sledovali dietu s vysokým obsahem bílkovin. Sportovci první skupiny si udrželi kaloriální deficit ve výši ≈12%, který spotřeboval denně o 300 kalorií méně, než spálili. Sportovci z druhé skupiny si udrželi deficit ve výši ≈24% a spotřebovali méně než 750 kalorií.

Po 4 týdnech ztratili účastníci první skupiny velmi málo tuku a svalů a účastníci druhé skupiny ztratili v průměru 1,8 kg tuku a velmi málo svalů.

Ve svém těle a tělech mnoha tisíc lidí, s nimiž jsem pracoval, jsem pozoroval stejné výsledky.

Pokud budete konzumovat dostatek bílkovin, dělat síla cvičení ke stimulaci ztráty tuků, a snížit kardio na minimum, můžete bezpečně udržet kalorií deficit 20-25%, což maximalizuje ztrátu tuku s minimální ztrátou svalové hmoty.

Ve skutečnosti bych řekl, že takový zvýšený nedostatek je nezbytný pro to, aby se i nadále zbavil tuku, zatímco vy se stáváte živějšími a stále více postupujícími v boji proti "tvrdohlavým" tukům. Proto se nebojte mírného kalorického deficitu. Je to silný nástroj při práci na terénu.

2. Vlak na prázdný žaludek

Pokud jste někdy hledali radu, jak rychle se zbavit tuku - zejména na bocích, břiše a stehnech - pak jste pravděpodobně četli o tréninku na lačný žaludek.

Podle mnoha odborníků je školení na prázdném žaludku jednoduchý, ale účinný způsob, jak zvýšit množství tuku, který tělo spaluje při cvičení.

V těchto slovech je nějaká pravda, ale ne všechno je tak jednoduché. Jak prázdný by měl být žaludek? Jaké typy cvičení fungují nejlépe? Jaké jsou nevýhody tohoto přístupu?

První věc, kterou musíte pochopit, je, že nestačí, abyste cítili, že váš žaludek je „prázdný“. Nezaručuje zrychlení spalování tuků.

Nicméně, rychlejší cvičení vám pomůže zbavit se tuku, který je spojen s úrovní různých hormonů, které ovlivňují ztrátu tuku, a ne s tím, zda je váš žaludek prázdný nebo plný.

Víte, že po jídle se zvyšuje a rozštěpuje hladina inzulínu, vstřebává, používá a udržuje živiny, které vstupují do těla. Toto je znáno jak “postprandial” (“prandial” znamená “příbuzný jídlu”) nebo “plný” stav, který může trvat 2-6 hodiny nebo více se spoléhat na jak hodně a jaké druhy produktů vy používáte.

Nakonec tělo skončí trávením potravy a hladina inzulínu klesá na nízkou, stabilní, základní úroveň, kde zůstává až do dalšího jídla. Toto je známo jako stav „po absorpci“ nebo „hladový“ stav.

Každý den se vaše tělo pohybuje mezi těmito dvěma státy. Cvičení prováděná, zatímco hladina inzulínu je na vzestupu, a tělo je stále tráví jídlo, jsou cvičení v hubeném stavu. Cvičení prováděná v době, kdy tělo již dokončilo trávení, a hladiny inzulínu klesly, jsou trénovány v hladovém stavu.

Na tréninku ve stavu krmení není nic špatného. Každé cvičení spaluje energii, která podporuje vaši touhu zhubnout. Nicméně, mnoho lidí neví, že školení v hladovém stavu poskytuje několik jedinečných výhod v procesu spalování tuků.

1. Studie ukazují, že trénink ve stavu nalačno zvyšuje jak úroveň lipolýzy, tak úroveň oxidace tuku.

To znamená, že během tréninku se základní hladinou inzulínu je tělo lépe schopno mobilizovat a spalovat tuk než se zvýšenou hladinou inzulínu.

2. Studie ukazují, že průtok krve v břiše vzrůstá v hladovém stavu, což pomáhá spalovat tuk v této oblasti.

Jak víte, jedním z důvodů vzniku „tvrdohlavého“ tuku a zejména břišního tuku je snížení průtoku krve do těchto oblastí a hladový trénink jej zbaví.

Hladový trénink má však velkou nevýhodu - urychluje zničení svalů.

To je nežádoucí, protože pokud poškodíte a zničíte příliš mnoho svalových buněk ve vašem tréninku, vaše tělo nebude mít čas se zotavit a časem můžete začít ztrácet svalovou hmotu.

Další nevýhodou hladového tréninku je snížení energetické hladiny. Mnoho lidí si všimne snížení úrovně energie a pozornosti během tréninku v hladovém stavu, a proto si nemohou udržet svou obvyklou fyzickou intenzitu a psychickou náladu.

Takže, jak vidíte, trénink na prázdném žaludku je skvělý způsob, jak spálit více tuku. Je vhodný pro rychlé spalování tuků, ale ne pro udržení svalové hmoty.

Naštěstí se můžete těchto nevýhod zbavit účinnými doplňky.

Svalovou ztrátu můžete zastavit beta-hydroxy-beta-methylbutyrátem (také známým jako GMB). Tato látka vzniká, když tělo absorbuje aminokyselinu, jako je leucin, který přímo stimuluje syntézu proteinů.

Hydroxymethylbutyrát nebo HMB (z angličtiny. Beta-hydroxy-beta-methylmáselná kyselina) je organická kyselina, která vzniká v lidském těle v důsledku rozpadu aminokyseliny leucinu, který je součástí BCAA. Hydroxymethylbutyrát může být užitečný při získávání svalové hmoty, sušení a hubnutí, stejně jako pro sportovce, kteří trénují vytrvalost.
Zdroj: http://sportwiki.to

GMB je často získáván jako asistent při budování svalů, ale výzkum ukazuje, že jeho zásluhy jsou v nejlepším případě pochybné a kromě toho má mnoho nedostatků. Nemohu tedy s jistotou říci o jeho vlivu na růst svalů.

Jedna výhoda GMB je však dobře prokázána: jedná se o velmi účinnou antikatabolickou látku.

To znamená, že je dobré pro prevenci rozpadu svalů, což znamená, že po cvičení se zotavíte rychleji a prožijete méně bolesti svalů (tato forma volné kyseliny je v tomto ohledu velmi slibná).

GMB také nemá žádný vliv na hladinu inzulínu v krvi, takže nebude narušovat váš hladový stav.

Všechny tyto vlastnosti GMB z něj činí vynikající nástroj pro použití v hladových cvičeních.

Jeho antikatabolický účinek a jeho zanedbatelný účinek na inzulín znamenají, že budete mít všechny výhody plynoucí z tréninku hladovění bez jakýchkoli problémů spojených se ztrátou svalů nebo tvorbou inzulínu.

Stojí za zmínku, že GMB je lepší než leucin při potlačování rozpadu svalové tkáně, protože je více antikatabolický než leucin.

To také znamená, že GMB je účinnější než BCAA, protože BCAA spoléhá na leucin, aby dosáhl antikatabolického účinku (izoleucin a valin jsou v tomto ohledu velmi slabé).

Klinicky účinná dávka GMB je 2-3 gramy.

3. Proveďte kardio trénink s vysokou intenzitou

Intervalový trénink s vysokou intenzitou (HIIT) je tréninková metoda, při které se střídají periody téměř maximální intenzity s nízkou intenzitou zotavení.

Myšlenka je jednoduchá: během období s vysokou intenzitou si můžete položit tolik, kolik jen můžete, a během období s nízkou intenzitou se snažíte zadržet dech a připravit se na další.

Podstatou tréninku HIIT je více času na účinné spalování tuků ve srovnání s tradičním kardio tréninkem s konstantní nízkou intenzitou.

Například studie vědců z University of Western Ontario prokázala, že lidé spalovali více tuku, prováděli 4-6 třicet sekund sprintů (odpočinek po dobu 4 minut) ve srovnání s chůzí na šikmém běžeckém pásu po dobu 60 minut.

Z matematického hlediska je to velmi působivé. 17-27 minut HIIT-trénink spálí více tuku než 60 minut pravidelného kardio tréninku. To není náhodný jev, protože stejné výsledky byly získány v mnoha dalších studiích.

Věda dává jasnou odpověď: je-li vaším cílem spalovat tolik tuku, kolik je možné v krátkém čase, pak je školení HIIT vhodným způsobem, jak to udělat.

Přestože přesný mechanismus tohoto procesu ještě není zcela jasný, vědci identifikovali několik faktorů. Výzkum ukazuje, že školení HIIT:

 • Zvyšuje rychlost metabolismu během 24 hodin;
 • Zlepšuje citlivost na inzulín ve svalech, což pomáhá tělu lépe vstřebávat a používat potraviny (a ne ukládat je ve formě tuku);
 • Zvyšuje schopnost svalů spalovat tuk pro energii;
 • Zvyšuje úroveň růstového hormonu, který pomáhá zbavit se tuku;
 • Udržuje hladinu katecholaminů, látek, které jsou mobilizovány pro spalování tuků;
 • Snižuje chuť k jídlu po cvičení, což pomáhá zabránit přejídání.

Kromě toho, aby byly výkony HIIT účinné, neměly by trvat déle než 20-25 minut, a krátké kardio sezení pomůže lépe udržet sval a sílu.

Pokud se chcete dozvědět více o vytváření efektivních tréninků HIIT, přečtěte si tento článek.

4. Zvedněte těžké závaží

Pokud jste obeznámeni s mou prací, víte, že jsem zastáncem základních cvičení s těžkými váhami.

Tento typ školení poskytuje 2 velké výhody pro spalování tuků.

 1. To pomáhá udržet sílu s deficitem kalorií, což zase pomáhá udržovat sval.
 1. To dramaticky zvyšuje bazální metabolismus na několik dní po každém cvičení, a studie ukazují, že tento typ cvičení může spálit stovky kalorií více než lehké cvičení.

Další výhodou základních cvičení s těžkými váhami je, že pro většinu lidí jsou taková cvičení příjemnější než cvičení s vysokým rozsahem opakování, což znamená větší pokrok v dlouhodobém horizontu.

5. Vezměte osvědčené doplňky spalování tuků.

Doplňky nejsou klíčem k tomu, abyste se zbavili tuku, ale pokud je zkombinujete se správnou výživou a cvičením, můžete tento proces výrazně urychlit.

Zde je seznam mých spalování tuků doplňky, které používám a doporučuji.

Kofein

Miliony lidí nemohou povzbuzovat bez ranního šálku kávy, ale tato mocná látka má mnohem více jiných vlastností.

Kofein pomáhá zhubnout, zvyšuje množství energie, kterou tělo spotřebuje během dne, a také zvyšuje sílu, zlepšuje vytrvalost svalů a anaerobní výkon.

Studie ukázaly, že pro dosažení nejlepších výsledků by měl být kofein podáván v tabletkách nebo v práškové formě, přestože musíte být opatrní, aby se zabránilo tvorbě tolerance.

Osobně dostávám dávku kofeinu z mého přípravku PULSE před tréninkem, který také obsahuje klinicky účinnou dávku dalších čtyř složek, které zvyšují účinnost tréninku:

Yohimbin

Yohimbine je extrakt jedné z afrických rostlin, yohimbe.

Studie ukazují, že yohimbin může urychlit spalování tuků tím, že blokuje aktivitu alfa receptorů v tukových buňkách.

To umožňuje tělu rychle snížit tukové rezervy, to znamená, že se stanete štíhlejší a spalujete takzvaný "tvrdohlavý" tuk.

Ačkoli yohimbine má malý rys: zvýšená úroveň inzulínu redukuje jeho účinek spalování tuků. Pokud chcete mít prospěch z užívání yohimbinu, vezměte si ho při tréninku v hladovém stavu.

Příznivé vlastnosti yohimbinu však nekončí. Pomáhá spalovat tuk rychleji.

Studie ukazují, že yohimbine zlepšuje a prodlužuje pracovní kapacitu a také účinně bojuje proti fyzické únavě.

Použití předškolních komplexů, které jsou určeny speciálně pro maximální ztrátu tuku během tréninku v hladovém stavu, pomůže tento proces urychlit.

Co dávají spalovače tuků?

Pomáhá spalovat tuk třemi různými způsoby:

 • dramaticky zvyšuje rychlost metabolismu;
 • zvyšuje účinek látek spalování tuků produkovaných v těle;
 • zvyšuje pocit sytosti po jídle.

Mnoho společností se snaží prodávat spalovače tuků, což vytváří dojem, že proces zbavení tuku je příliš složitý.

Mluví o zvyšování oxidace tuků, udržování svalové hmoty, udržování štítné žlázy, podpoře termogeneze, inhibici enzymů spojených s akumulací tuků, stimulačních enzymech, které způsobují ztrátu tuků, manipulaci s hladinami hormonu a neurotransmiterů, snižování retence vody, zlepšování absorpce živin a mnoho dalších. příteli.

Ano, to jsou všechny aspekty spalování tuků, ale tento typ marketingu je pokusem vás oslepit terminologií a polopravdami v naději, že si přijmete nárokované výhody v nominální hodnotě.

Jak urychlit proces spalování břišního tuku?

Když posloucháte, co věda říká o procesu spalování tuků, pochopíte, že existují jen 3 způsoby, jak výrazně urychlit:

1. Zvýšení bazálního metabolismu

Rychlost metabolismu je množství energie, které vaše tělo spotřebuje během dne, a čím více je, tím rychleji můžete zhubnout.

Jednoduše řečeno, spalování tuků je určeno rozdílem mezi energií, kterou tělo spotřebuje, a energií, kterou spotřebovává s jídlem. Strávit více energie, než konzumujete, a ztratíte tuk.

Ačkoli existuje mnoho způsobů, které mohou urychlit metabolismus, nakonec se spoléhají na jeden (nebo oba) následující mechanismus:

 1. Stimulujte buňky, aby produkovaly více energie ze sacharidů a mastných kyselin.
 1. Snižování účinnosti procesu, v důsledku čehož vzniká buněčná energie, čímž se zvyšuje „cena“ energie, která je nezbytná pro uspokojení potřeb těla.

Existuje mnoho způsobů, jak tyto procesy manipulovat, a PHOENIX používá nejúčinnější metody.

Snížit hlad

Hlavním důvodem selhání diety je to, že lidé s nimi nejsou schopni držet se dostatečně dlouho. Touhy se promění v touhu a nakonec dojde ke zhroucení. A bude to trvat několik dní nebo dokonce týdnů těžké práce, aby se situace napravila, pokud by to opravdu šlo mimo kontrolu.

I když je to pro některé lidi snazší, téměř každý zažívá hlad nebo chuť do určité míry. Taková je lidská přirozenost - dopřávat si touhy po neúmyslném nebo vědomém zbavení se jídla a zda je takové chování normální nebo ne, ale zasahuje do vašich cílů.

Je známo, že mnoho látek snižuje hlad, jiné zvyšují pocit sytosti. Když je kombinace osvědčených doplňků používána efektivně, můžete úspěšně snížit hlad a chuť k jídlu a také co nejlépe využít svého jídelníčku.

Udělej si svůj jídelníček příjemnější.

Dovolte mi vysvětlit: při práci na těle s pomocí stravy, cvičení a doplňků může být velký rozdíl ve vašem životě k lepšímu, není to tak snadné.

Žádné prášky a prášky vám tento výsledek nedají. To vyžaduje tvrdou práci a čas. Zde je další důvod, proč diety nemají úspěch: lidé nechtějí zažívat nepohodlí, zatímco to vše prochází.

Stejně jako v případě snížení pocitu hladu, pokud učiníte proces pobytu na dietě zábavnější, především zlepšením vašeho celkového blahobytu, pomůže vám lépe se držet svých plánů a ukončit ho.

Ačkoli mechanismus spalování tuků s doplňky je rozsáhlé a komplexní téma, praktické použití zůstává jednoduché.

Na rozdíl od toho, co vás přesvědčilo mnoho společností, přímá stimulace jakýchkoli proteinů a enzymů, které se podílejí na spalování tuků, nefunguje nebo jeho účinek nebyl prokázán.

Spalování tuků je složitý proces, který se odehrává v celém těle a zaměřuje se na jednoduché, klíčové a ověřené body, vše ostatní je aktivováno a funguje podle toho.

Můj osobní program, jak se zbavit břišního tuku

Než skončíme, chci se s vámi podělit o program na spalování tuků na břiše, což mi pomohlo a tisíce lidí, se kterými jsem pracoval.

Začíná kalorickým deficitem ve výši 25%, dietou s vysokým obsahem bílkovin, stejně jako 4-5 hodinami silového tréninku a 1,5-2 hodinami cvičení HIIT týdně.

To je recept na zbavení tuku. Nezapomeňte, že žádné doplňky vám nepomohou, pokud se nebudete držet diety a nebudete cvičit.

Můj program výživy a cvičení pro spalování tuků:

Před tréninkem (v hladovém stavu)

Přibližně 10 minut před tréninkem, který obvykle trávím ráno (asi 45 minut po probuzení), souhlasím s následujícím:

 • 1 část předškolního komplexu
 • 1 část spalovače tuku
 • 1 porce kofeinu

Můj silový trénink trvá asi 45-60 minut, následuje první jídlo, které obsahuje asi 40 gramů bílkovin a 100 gramů sacharidů.

Jím lehký oběd ze salátu a kuřete, abych se mohl vrátit do hladového stavu do 5:30 hodin, když dělám kardio trénink.

Kdybych jedl více potravin obsahujících velké množství sacharidů, hrozilo by, že hladina inzulínu bude v době kardio tréninku zavěšena. Tímto způsobem jsem „zajistil“ a jedl malé porce.

Během večeře nepoužívám žádné doplňky na spalování tuků.

Stojí za zmínku, že si vezmu lžíci syrovátkového proteinu asi v 15:00, což dává tělu 2,5-3 hodiny, aby ho strávilo před zahájením kardio.

Kolem 17:30, před kardio

Asi 10 minut před „hladovějícím“ kardio, souhlasím s následujícím:

 • 1 část předškolního komplexu
 • 1 část spalovače tuku
 • 1 porce kofeinu

Pak jsem si HIIT-cardio po dobu 25 minut na horizontální rotopedu a jíst večeři. Asi hodinu před spaním si vezmu asi 40 gramů bílkovin.

Abychom to shrnuli ve spalování tuků v břiše

Miliony lidí se potýkají s tukem na žaludku, uchylují se ke všem druhům podivných diet, doplňků a "triků, jak se zbavit tuku na žaludku."

Nedělej to. Nikdo nikdy.

Pokud budete dělat jednoduché kroky popsané v tomto článku, dostanete šestistranný reliéfní tisk, o kterém jste vždycky snili a budete ho moci udržet po zbytek svého života.

Jaký je Váš názor na spalování břišního tuku? Chcete se podělit o svůj názor? Nechte své komentáře níže!