Image

Injekce Milgamma: návod k použití

Milgamma je kombinované léčivo obsahující vitamíny skupiny B, analgetické, neuroprotektivní a metabolické působení.

Používá se k léčbě nemocí pohybového aparátu v důsledku jeho analgetických a protizánětlivých vlastností, jakož i schopnosti stimulovat regeneraci tkání.

Navíc jejich farmakologický „souhrn“ vykazuje tak důležitou kvalitu jako neurotropicita, tzn. účast na procesech probíhajících v nervovém systému, včetně metabolismu neurotransmiterů a přenosu nervových impulzů.

Klinicko-farmakologická skupina

Komplex vitaminů skupiny B.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván na lékařský předpis.

Kolik je Milgamma? Průměrná cena v lékárnách je asi 300 rublů.

Forma uvolnění a složení

 • jedna ampulka obsahuje: léčivé látky: hydrochlorid thiaminu 100 mg, hydrochlorid pyridoxinu 100 mg, 1 mg kyanokobalamin.
 • excipienty: hydrochlorid lidokainu, benzylalkohol, polyfosforečnan sodný, hexakyanoželezitan draselný, hydroxid sodný, voda pro injekce.

Farmakologický účinek

Milgamma je komplexní přípravek na bázi vitamínů B. Neurotropní vitamíny B mají příznivý vliv na zánětlivé a degenerativní onemocnění nervů a pohybového aparátu. Přispívají ke zvýšení průtoku krve a zlepšují fungování nervového systému.

 1. Vitamín B1 ve formě thiamin-difosfátu a thiamin trifosfátu hraje klíčovou roli v metabolismu sacharidů, kterým je koenzym pyruvát-dekarboxylázy, 2-oxoglutarátdehydrogenázy a transketolasy. V pentózovém fosfátovém cyklu se thiamin difosfát podílí na přenosu aldehydových skupin.
 2. Vitamin B6 ve své fosforylované formě (pyridoxal-5-fosfát) je koenzymem mnoha enzymů, které se účastní především metabolismu aminokyselin, sacharidů a tuků.
 3. Vitamin B12 je nezbytný pro buněčný metabolismus, tvorbu krve a fungování nervového systému. Stimuluje metabolismus nukleové kyseliny aktivací kyseliny listové. Ve velkých dávkách má kyanokobalamin analgetické, protizánětlivé a mikrocirkulační účinky.

Látka Lidokain, která je součástí Milgamma, má také analgetický účinek.

Indikace pro použití

Milgamma se doporučuje jako patogenetická a symptomatická látka v komplexní terapii onemocnění a syndromů nervové soustavy různých genezí:

 1. Neuralgie;
 2. Neuritida;
 3. Neuropatie;
 4. Plexopatie;
 5. Retrobulbární neuritida;
 6. Paréza obličejového nervu;
 7. Polyneuropatie (diabetická, alkoholická);
 8. Ganglionity (včetně pásového oparu);
 9. Noční svalové křeče, zejména ve starších věkových skupinách (pro řešení);
 10. Neurologické projevy spinální osteochondrózy: radikulopatie, bederní ischialgie, muskulotonické syndromy (pro řešení).

Kontraindikace

Lék má kontraindikace:

 1. Děti a mládež do 16 let.
 2. Hypersenzitivita na vitaminy skupiny B.
 3. Porušení procesů vedení srdečního svalu.
 4. Srdeční selhání.

Hypersenzitivita na lidokain nebo jiné lokální anestetika amid, anamnéza epileptiformních křečí při užívání lidokainu, závažná bradykardie, závažná arteriální hypotenze, kardiogenní šok, těžké formy chronického srdečního selhání (stupeň II-III), sinusový syndrom, I syndrom, I syndrom, mám syndrom, mám syndrom, mám syndrom, mám syndrom, mám syndrom, mám syndrom, mám syndrom - White, Adams - Stokesův syndrom, blokáda (AV) II a III stupeň, hypovolémie, těžká dysfunkce jater / ledvin, porfyrie, myastenie.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství a laktace se doporučuje denní příjem vitamínu B1 v dávce 1,4-1,6 mg denně, vitaminu B6 - 2,4 - 2,6 mg denně. Příjem těchto dávek lze doporučit pouze při nedostatku těchto vitaminů. Bezpečnost vyšších dávek nebyla studována.

Vitamíny B1 a B6 pronikají do mateřského mléka.

Vysoké dávky vitaminu B12 mohou potlačit laktaci.

Rozhodnutí o použití těchto léčiv během těhotenství a kojení by mělo být provedeno po pečlivém zvážení poměru rizika a přínosu.

Dávkování a způsob použití

V návodu k použití bylo uvedeno, že lék Milgamma vstřikuje hluboko do / m. Doporučuje se týdenní sledování léčby lékařem.

 • V případech silné bolesti, rychlého dosažení vysoké hladiny léčiva v krvi, je vhodné zahájit léčbu i / m podáváním léčiva v dávce 2 ml denně po dobu 5-10 dnů. Později, po ústupu bolesti a mírných formách onemocnění, jsou buď převedeni na perorální medikační terapii (například Milgamma Compositum) nebo na vzácnější injekce (2-3 krát týdně po dobu 2-3 týdnů) s možným pokračováním perorální lékovou formou (například Milgamma Compositum).

Doporučuje se, aby přechod k léčbě perorální dávkovou formou (například Milgamma Compositum) byl proveden co nejdříve.

Vedlejší účinky

Alergické reakce nejsou vyloučeny: vzácně - potíže s dýcháním, kopřivka, kožní vyrážka, angioedém, anafylaktický šok.

Kromě toho mohou snímky Milgamma způsobit nežádoucí účinky:

 1. Kardiovaskulární systém: velmi vzácně - tachykardie; v některých případech - arytmie, bradykardie;
 2. Nervový systém: v některých případech - zmatenost, závratě;
 3. Trávicí systém: v některých případech zvracení;
 4. Muskuloskeletální systém: v některých případech - křeče;
 5. Dermatologické reakce: velmi vzácně - svědění, zvýšené pocení, akné;
 6. Lokální a systémové reakce: v některých případech podráždění v místě vpichu injekce; předávkování nebo rychlé podání - zvýšený projev systémových reakcí.

V souvislosti s léčbou Milgamma dragee se mohou vyvinout nežádoucí reakce:

 • Kardiovaskulární systém: v některých případech tachykardie;
 • Jiné: v některých případech - zvýšené pocení, akné.

Předávkování

Častěji předávkování vyvolává systémové vedlejší účinky (arytmie, pocení atd.). Léčba předávkování je zaměřena na symptomatická opatření, zrušení léčiva je povinné.

Zvláštní pokyny

V případě úrazu / při zavádění pacienta musí být pod dohledem lékaře nebo by měl být hospitalizován v závislosti na závažnosti symptomů.

Informace o upozornění na používání léku řidiči vozidel a osobami pracujícími s potenciálně nebezpečnými stroji nejsou k dispozici.

Lékové interakce

Při užívání léku musíte zvážit interakci s jinými léky:

 1. Měď urychluje destrukci thiaminu.
 2. Thiamin ztrácí svou účinnost při zvyšování hodnot pH (více než 3).
 3. Thiamin je kompletně zničen v roztocích obsahujících siřičitany. V důsledku toho produkty rozkladu thiaminu inaktivují působení jiných vitaminů.
 4. Thiamin je neslučitelný s oxidačními a redukčními sloučeninami, vč. jodidy, uhličitany, acetáty, kyselina taninová, citrát železitý amonný, fenobarbital, riboflavin, benzylpenicilin, dextróza, disulfity.
 5. Při parenterálním podávání lidokainu v případě dalšího užívání norepinefrin a epinefrin může zvýšit vedlejší účinky na srdce. Pozoruje se také interakce se sulfonamidy.
 6. Terapeutické dávky pyridoxinu oslabují účinek levodopy (antiparkinsonické působení levodopy je sníženo) při jeho užívání. Také byla pozorována interakce s cykloserinem, penicilaminem, isoniazidem.
 7. Kyanokobalamin je neslučitelný se solemi těžkých kovů. Riboflavin má také destruktivní účinek, zvláště když je současně vystaven světlu; Nikotinamid urychluje fotolýzu, zatímco antioxidanty mají inhibiční účinek.

Recenze

Zjistili jsme několik recenzí lidí, kteří používají Milgamma:

 1. Sergey Manželka z mládí trpí bolestmi zad, výsledkem je výuka juda. Po narození prvního dítěte se stala naprosto nesnesitelnou, téměř šplhala po stěně bolesti. Prošla vyšetření a provedla MRI bederní páteře. Diagnóza je vyčnívání disků a svírání ischiatického nervu. Ošetřující lékař předepsal intramuskulární injekce Milgamma. Byla to spása! Po injekcích žena téměř zapomněla na bolest zad. Nyní, se vzácnými útoky, nezapomeňte použít Milgamma. Druhé těhotenství a porod byly skvělé, bez komplikací. Jediné negativní: injekce jsou velmi bolestivé.
 2. Pavel Po traumatu potřebuji pravidelnou podporu těla s vitamíny B. Předtím jsem je píchal odděleně, chodil jsem jako síto))) konečně se objevil moderní lék Milgamma Compositum v tabletách, který obsahuje vše, co potřebujete, velmi pohodlné.
 3. Arseny. Jako součást drogy - komplex vitamínů B, které mají pozitivní vliv na onemocnění spojená s neurologickými poruchami. Jako zdravotnický pracovník chci říci, že lék působí na tělo posilující, významně snižuje syndrom bolesti. Moji příbuzní používají injekce pro radiculitis, spinální neuralgii. Zkoušel jsem si lék sám, když jsem se vyvinula trigeminální neuralgie.
 4. Stephanie. Dostalo se mi 10 ran a jen jsem probodl 5. Byl jsem strašně obklopen celým tělem, tváří, krkem, rukama. Jen strašné. Brzy Nový rok, a já se dokonce stydím. Pracuji jako učitel, tak se stydím. Měli byste si přečíst vedlejší účinky dříve

Analogy

Strukturní analogy účinné látky:

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Milgamma v ampulích se uchovává při teplotě pod 15 stupňů (dveře chladničky). Je důležité chránit lék před přímým slunečním zářením. Doba použitelnosti 2 roky.

Injekce milgamma jak píchnout

Milgamma - záběry: pomoc v obtížných případech

Milgamma výstřely jsou dělány když bolesti doprovázející neurologické nemoci jsou tak vážné, že pacient potřebuje okamžitou pomoc. Navzdory skutečnosti, že hlavní účinné látky v milgamma jsou vitamíny skupiny B, může mít účinný účinek.

Jak milgamma střílí práci

Pro injekce se používá roztok milgamma, který se vyrábí v ampulích. Složení roztoku obsahuje vitamíny skupiny B ve velmi velkých dávkách, což je několikanásobně více než dávky vitamín-minerálních komplexů. Tyto velké dávky vitamínů mají pozitivní vliv na stav nervových buněk (neuronů), zlepšují krevní oběh v lézi a mají výrazný analgetický účinek.

Působení injekcí milgammy spočívá v působení jednotlivých složek. Vitamin B1 (thiamin), který je jeho součástí, zlepšuje energetický metabolismus, získaná energie se používá k aktivaci dalších typů metabolismu (vitamín B6 se na nich aktivně podílí).

Metabolismus je tedy stimulován pod vlivem vitamínů B1 a B6, které zvyšují vzájemné působení. Zlepšení metabolismu neuronů vede ke skutečnosti, že nervová tkáň je obnovena a bolest klesá. Pod vlivem těchto vitaminů se také zlepšuje zásobování nervové tkáně krví. Kromě toho má vitamin B1 čistě analgetický účinek.

Vitamin B12, který je také součástí řešení milgammy, má pozitivní vliv na nervovou tkáň a pomáhá zmírnit bolest vznikající podél nervových kmenů, dokonce i velmi silných. V případě intramuskulárního podání milgamma se anestetický účinek vitaminů skupiny B vzájemně potencuje.

Anestetický účinek milgammy pod vlivem lokální anestetiky lidza je dále zvýšen. Složení roztoku milgammy vám tedy umožňuje odstranit nebo výrazně snížit i velmi silnou bolest způsobenou onemocněním nervového systému.

Jaké nemoci potřebují injekce milgammy

Injekce Milgamma jsou nepostradatelné pro všechny nemoci nervového systému, které jsou doprovázeny silnou bolestí. Milgamma redukuje právě bolest spojenou s poruchami nervového systému, protože aktivně ovlivňuje biochemické procesy v nervových buňkách.

Například v případě silné bolesti způsobené porušením spinálních nervů způsobených osteochondrózou nebo herniovanou meziobratlovou ploténkou (depreciace mezi obratli). Herniace disku se může vyskytnout jako u degenerativních dystrofických onemocnění páteře a při zvedání závaží a jen při těžké fyzické práci. V této části disku přesahuje páteř a porušuje kořeny míšních nervů. Bolest podél nervů může být velmi silná. V takových případech může jmenování injekcí milgamma do komplexní léčby snížit intenzitu bolesti.

Při zánětu periferních nervů (neuritida) se může objevit také silná bolest, zejména v počáteční akutní fázi onemocnění. Začíná léčit takovou bolest intramuskulární injekcí milgammy a pak se její redukcí přenášejí na požití léku. Pokud není bolest příliš závažná, jsou milgamma záběry podávány několikrát týdně.

Injekce Milgamma jsou předepisovány pro virové léze nervového systému, například pro pásový opar, který je také v akutním stadiu doprovázený silnou bolestí v postižených nervech. Toto onemocnění je způsobeno herpes virus (herpes zoster), který číhá v těle po utrpení varicella, schovává se v nervových buňkách. S chladem nebo oslabením těla na pozadí nemoci s poklesem imunity virus „opouští svůj úkryt“, začíná se množit a šířit podél nervových vláken. Jmenování milgamma ve formě intramuskulárních injekcí může významně zmírnit stav pacienta.

Injekce Milgamma jsou také předepisovány v případech polyneuropatie, která vznikla na pozadí diabetes mellitus, chronického alkoholismu a dalších nemocí a intoxikací. V tomto případě existuje více lézí periferních nervů, které mohou být také doprovázeny bolestmi a poruchami pohybu. Použití milgammy v injekcích jako součást komplexní léčby může zlepšit stav pacientů.

Jak udělat injekce milgammy

Injekce Milgamma se podávají striktně intramuskulárně a léčivo se vstřikuje pomalu. Takový úvod je velmi důležitý, protože nedodržování pravidel může způsobit komplikace. Pokud zadáte milgamma velmi rychle, můžete pociťovat závratě, dokonce i mdloby. Vyskytují se také srdeční tepy, poruchy srdečního rytmu a dokonce i křeče.

Při silné bolesti se denně podávají injekce milgamma, kdy laloky ustupují, léčivo se podává 2 až 3krát týdně. Zadejte také lék na lehkou bolest.

Záběry milgammy mohou přinést výraznou úlevu od neurologické bolesti.

Milgamma - záběry: pomoc v obtížných případech

Jak milgamma střílí práci

Pro injekce se používá roztok milgamma, který se vyrábí v ampulích. Složení roztoku obsahuje vitamíny skupiny B ve velmi velkých dávkách, což je několikanásobně více než dávky vitamín-minerálních komplexů. Tyto velké dávky vitamínů mají pozitivní vliv na stav nervových buněk (neuronů), zlepšují krevní oběh v lézi a mají výrazný analgetický účinek. Působení injekcí milgammy spočívá v působení jednotlivých složek. Vitamin B1 (thiamin), který je jeho součástí, zlepšuje energetický metabolismus, získaná energie se používá k aktivaci dalších typů metabolismu (vitamín B6 se na nich aktivně podílí). Metabolismus je tedy stimulován pod vlivem vitamínů B1 a B6, které zvyšují vzájemné působení. Zlepšení metabolismu neuronů vede ke skutečnosti, že nervová tkáň je obnovena a bolest klesá. Pod vlivem těchto vitaminů se také zlepšuje zásobování nervové tkáně krví. Kromě toho má vitamin B1 čistě analgetický účinek. Vitamin B12, který je také součástí řešení milgammy, má pozitivní vliv na nervovou tkáň a pomáhá zmírnit bolest vznikající podél nervových kmenů, dokonce i velmi silných. V případě intramuskulárního podání milgamma se anestetický účinek vitaminů skupiny B vzájemně potencuje. Anestetický účinek milgammy pod vlivem lokální anestetiky lidza je dále zvýšen. Složení roztoku milgammy vám tedy umožňuje odstranit nebo výrazně snížit i velmi silnou bolest způsobenou onemocněním nervového systému.

Jaké nemoci potřebují injekce milgammy

Injekce Milgamma jsou nepostradatelné pro všechny nemoci nervového systému, které jsou doprovázeny silnou bolestí. Milgamma redukuje právě bolest spojenou s poruchami nervového systému, protože aktivně ovlivňuje biochemické procesy v nervových buňkách. Například v případě silné bolesti způsobené porušením spinálních nervů způsobených osteochondrózou nebo herniovanou meziobratlovou ploténkou (depreciace mezi obratli). Herniace disku se může vyskytnout jako u degenerativních dystrofických onemocnění páteře a při zvedání závaží a jen při těžké fyzické práci. V této části disku přesahuje páteř a porušuje kořeny míšních nervů. Bolest podél nervů může být velmi silná. V takových případech může jmenování injekcí milgamma do komplexní léčby snížit intenzitu bolesti. Při zánětu periferních nervů (neuritida) se může objevit také silná bolest, zejména v počáteční akutní fázi onemocnění. Začíná léčit takovou bolest intramuskulární injekcí milgammy a pak se její redukcí přenášejí na požití léku. Pokud není bolest příliš závažná, jsou milgamma záběry podávány několikrát týdně. Injekce Milgamma jsou předepisovány pro virové léze nervového systému, například pro pásový opar, který je také v akutním stadiu doprovázený silnou bolestí v postižených nervech. Toto onemocnění je způsobeno herpes virus (herpes zoster), který číhá v těle po utrpení varicella, schovává se v nervových buňkách. S chladem nebo oslabením těla na pozadí nemoci s poklesem imunity virus „opouští svůj úkryt“, začíná se množit a šířit podél nervových vláken. Jmenování milgamma ve formě intramuskulárních injekcí může významně zmírnit stav pacienta. Injekce Milgamma jsou také předepisovány v případech polyneuropatie, která vznikla na pozadí diabetes mellitus, chronického alkoholismu a dalších nemocí a intoxikací. V tomto případě existuje více lézí periferních nervů, které mohou být také doprovázeny bolestmi a poruchami pohybu. Použití milgammy v injekcích jako součást komplexní léčby může zlepšit stav pacientů.

Jak udělat injekce milgammy

Injekce Milgamma se podávají striktně intramuskulárně a léčivo se vstřikuje pomalu. Takový úvod je velmi důležitý, protože nedodržování pravidel může způsobit komplikace. Pokud zadáte milgamma velmi rychle, můžete pociťovat závratě, dokonce i mdloby. Vyskytují se také srdeční tepy, poruchy srdečního rytmu a dokonce i křeče. Při silné bolesti se denně podávají injekce milgamma, kdy laloky ustupují, léčivo se podává 2 až 3krát týdně. Zadejte také lék na lehkou bolest. Záběry milgammy mohou přinést výraznou úlevu od neurologické bolesti.

Milgamma - účinný asistent při léčbě osteochondrózy

Osteochondróza je onemocnění postihující meziobratlové ploténky, doprovázené charakteristickými silnými bolestmi v raných stadiích.

Když k tomu dojde, dojde k sevření konců nervových kořenů, což přispívá ke vzniku akutních bolestivých symptomů. K jejich odstranění se používá mnoho metod, ale jedním z nejúčinnějších je průběh injekcí.

Pro rychlé odstranění zánětu se používají léky, které mají nejen analgetický účinek, ale mají také pozitivní vliv na stav nervového systému. Jedním z nich je milgamma.

Jeho působení je založeno na principu blokování enzymu, který podporuje syntézu hormonálně podobných látek - prostaglandinů. Jsou zodpovědné za bolest, která je pozorována v místě poranění.

Používá se ve formě injekčního roztoku pouze na doporučení lékaře, který vysvětlí, jak a kolik léku lze aplikovat během exacerbačního období.

Složení a jednání

Použití milgamma u různých typů osteochondrózy je již dlouho zdůvodněno, což dokazuje účinnost léčby mnoha pacientů. To je způsobeno látkami ve složení - komplexem vitaminů skupiny B a lidokainu.

Thiamin a pyridoxin ve velkém množství, vzájemně se doplňující, se aktivně podílejí na metabolických procesech, příznivě ovlivňují pohybový aparát a nervový systém.

Část lidokainu a kyanokobalaminu (B12) spolu účinně ovlivňuje syndrom bolesti a vylučuje ho.

Pro lepší asimilaci thiaminu namísto jeho ve vodě rozpustné formy, která je schopna absorbovat pouze nepatrně, zahrnuje benzothiamin, derivát thiaminu.

Díky této formě vitaminu B1 je účinek léku prodloužen a absorpce benfotiaminu dosahuje 100%.

Vlastnosti použití

Za prvé, terapie se provádí za účelem zmírnění zánětu. Pro tyto účely se používají nesteroidní protizánětlivé léky a analgetika.

Další léčba vám umožní obnovit metabolické procesy a krevní oběh v postižené oblasti pomocí chondroprotektorů a přípravků s vitamíny B, na které se odkazuje. Jak píchnout lék na schůzku?

Pro injekce použitý roztok vyrobený v ampulích. Látka se vstřikuje pomalu a opatrně, aby se zabránilo komplikacím ve formě záchvatů, mdloby, závratě.

Milgamma se používá hlavně pro léčbu bederní a krční osteochondrózy, protože u hrudníku se těžká bolest obvykle nestává. Injekce pro degenerativní léze meziobratlových plotének jsou nejčastěji používanou metodou podávání léčiv.

Výhody injekcí oproti použití jiných způsobů podání jsou způsobeny následujícími faktory:

 • Dávka je přesně stanovena. Při užívání tablet a při použití mastí se některá látka nedostane na místo léze, zatímco při injekci se lék používá zcela k určenému účelu.
 • Rychlá akce. Na rozdíl od pilulek, které si s injekcemi vyžadují čas, aby se asimilovaly, obsah okamžitě vstupuje do krve a rychleji dosahuje svého cíle, což je velmi důležité v případě silné bolesti.

V případě osteochondrózy děložního hrdla by mělo být milgamma používáno s opatrností, protože je pravděpodobné riziko poškození nervových zakončení a cév.

V případě patologie v bederní oblasti se používá v případě ostré exacerbace onemocnění, různých komplikací, kdy již byly použity jiné metody podávání léčiv.

Nejlepšího účinku lze dosáhnout pouze s diferencovanou léčbou. Pokud, spolu s fyzioterapií, použít několik metod léků k ovlivnění centra bolesti, účinek přijde mnohem rychleji.

Můžete kombinovat léky pro injekce navzájem nebo s externími masti, bude mít širší rozsah účinků. Někdy například lékaři předepsali kombinaci - milgamma a diklofenak, které se injikují v různých časech dne.

V předpisu ošetřujícího lékaře musí být uvedeno, kolik dní se má píchnout do osteochondrózy a jaké by mělo být dávkování.

V zásadě je to předepsáno od prvních dnů exacerbace. Terapie trvá 5-10 dní. Snížením bolesti lze počet dnů snížit změnou injekcí pro orální podání.

Kolik injekcí milgamma může být pichnutím při osteochondróze závisí na závažnosti onemocnění. Pro udržovací terapii stačí týden na 2-3 injekce.

Upozornění

S veškerou účinností léku by mělo být zřejmé, že samoléčba krčních nebo jiných typů osteochondrózy s milgamma může vést k vyústitelnému výsledku. Nemoc je komplexní, vyžaduje vyšetření a radu kvalifikovaného lékaře.

Milgamma, stejně jako mnoho jiných léků, má řadu kontraindikací. Patří mezi ně: dětství, kardiovaskulární onemocnění a alergické reakce na jednotlivé složky.

Prohlášení

Informace v článcích jsou určeny výhradně pro obecné informace a neměly by být používány pro vlastní diagnostiku zdravotních problémů nebo pro lékařské účely. Tento článek není náhradou za lékařskou pomoc lékaře (neurologa, terapeuta). Prosím, poraďte se nejprve se svým lékařem, abyste přesně zjistili příčinu vašeho zdravotního problému.

Budu vám velmi vděčný, když kliknete na jedno z tlačítek a sdílejte tento materiál se svými přáteli :)

Milgamma - injekce

Vitamíny B jsou důležitým článkem v normálním fungování nervových vláken, hematopoetických procesech a práci pohybového aparátu. Aby se naplnil jejich nedostatek v těle, používají se injekce léku Milgamma - injekční roztok vám umožní rychle se zbavit bolestivých pocitů, protože intramuskulární podávání léčiva zajišťuje dosažení nezbytných terapeutických koncentrací vitamínů v krvi během 15 minut po zákroku.

Indikace pro použití injekcí Milgamma

Popsaný lék je předepsán k léčbě různých syndromů a nemocí nervového systému a pohybového aparátu:

 • plexopatie;
 • neuralgie;
 • paréza lícního trojklaného nervu;
 • ganglionitis;
 • neuritis;
 • šindele;
 • neuropatie;
 • retrobulbární neuritis;
 • diabetická polyneuropatie;
 • noční kontrakce svalů;
 • radikulopatie;
 • svalově-tonický syndrom;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • lumbochialgie;
 • myalgie;
 • infekce herpes viru se současným poškozením kloubů;
 • polyneuropatie.

Je důležité poznamenat, že injekce Milgamma jsou používány pouze v kombinaci s jinými, účinnějšími léky. Tento vitaminový roztok se používá pouze jako podpůrné opatření ke zlepšení mikrocirkulace krve, zintenzivňuje procesy tvorby krve, stabilizuje funkce a vodivé schopnosti nervového systému.

Někdy je tento lék předepisován jako posilující činidlo s nedostatkem vitamínů B1, B6 a B12.

Je pravda, že záběry Milgamma jsou lepší než tablety nebo kapsle?

Ve skutečnosti, roztok a orální forma tohoto léku se neliší ve složení a způsobu účinku.

Injekce jsou upřednostňovány pro silnou bolest, protože se zavedením léku hluboko do svalu můžete dosáhnout urychleného účinku. Podle farmakologických studií dosahuje terapeutická koncentrace thiaminu, kyanokobalaminu a pyridoxinu maximálně přibližně 15 minut po injekci. Pokud si vezmete pilulku, budete muset čekat na její akci déle než půl hodiny. Udržovací léčba se navíc provádí první injekcí každé 2-3 dny, zatímco tobolky je třeba užívat denně.

Nelze tedy říci, že roztok pro parenterální podání je lepší než tablety, působí pouze rychleji, což je důležité v případě silné bolesti.

Jak udělat injekci Milgamma?

V případě syndromu těžké bolesti je daný lék předepsán 5-10 dní (podle doporučení neurologa), 2 ml každých 24 hodin. Po zmírnění akutního zánětlivého procesu a snížení intenzity bolesti je nutné buď přejít na orální formu léku (Milgamma Compositum) nebo pokračovat v injekcích, ale méně často, 2-3 krát týdně.

Stojí za zmínku, že Milgamma je bolestivá injekce, takže pro proceduru existuje několik zvláštních pravidel:

 1. Nepoužívejte nejtenčí jehlu. Roztok má olejovou konzistenci, což může ztěžovat vstřikování.
 2. Jehlu vložte co nejtěsněji do svalu. To snižuje riziko pádu do nervových svazků a cév. Proto jehla musí zvolit nejen průměrný průměr, ale také nejdelší.
 3. Pomalu a plynule zatlačte na píst stříkačky. Celkové trvání injekce by mělo být nejméně 1,5 minuty. Tak se významně snížila bolest v injekci.
 4. Po zákroku proveďte lehkou masáž místa vpichu injekce. To zajistí zrychlenou distribuci roztoku ve svalových tkáních a sníží pravděpodobnost hematomu.
 5. Když se v oblasti vstřikování objeví kužely, ohřívejte obklady nebo pleťové vody magnézí.
Související články:

Ačkoliv je Nasonex často označován jako nosní kapky, ve skutečnosti je činidlem sprej ve formě bílé suspenze určené pro injekce v přesné dávce. K dispozici v plastových lahvích (60 nebo 120 dávek) s dávkovačem. Více informací o léku řekne článek.

Vám byl předepsán Okomistin, aby vám kapal do očí, ale z nějakého důvodu nemůžete toto řešení dostat? Hledáte analogy léků? Náš článek podrobně popisuje doporučení pro výběr náhradníka Okomistina, uvádí příslušné léky.

Vám byly předepsány injekce Voltarenu, ale chcete se dozvědět více o složení, mechanismech účinku a vedlejších účincích tohoto roztoku? Náš nový článek má správné informace. Kromě toho materiál indikuje způsob podání a dávkování Voltarenu, jeho kontraindikace jsou uvedeny.

Potřebujete najít rychle působící lokální lék na léčbu otlaků? Existuje mnoho typů těchto léčiv s různými účinnými látkami a účinností. Náš článek vám pomůže zjistit, která masti je lepší koupit v každém případě.

Co pomáhá injekcím Milgamma

Droga Milgamma - široce používaná v neurologii a dalších oblastech medicíny. Indikace pro jeho použití jsou různé - od bolesti zad k komplikacím diabetu.

Milgamma - popis a složení

Farmakologické činidlo je dostupné ve formě roztoku pro injekce, ve formě tablet, dražé (Milgamma Compositum). Pro onemocnění nervového systému a dalších patologií je Milgamma často předepisován injekcí. Červený roztok může být podáván intramuskulárně, intravenózní podání není prováděno.

Každá ampulka obsahuje 2 ml Milgammy v balení - 5 a 10 ampulí. Tablety jsou vyráběny v množství 30 a 60 kusů / balení, pilulky - 15 kusů / blistr, 2-4 ks v krabici. Složení přípravku je koncentrát vitamínů skupiny B:

 • Thiamin (Vit. Bl, thiaminhydrochlorid), 100 mg;
 • pyridoxin (Vit. B6, hydrochlorid pyridoxinu), 100 mg;
 • Kyanokobalamin (Vit. B12), 1000 mcg.

Injekce Milgamma je velmi bolestivá, stejně jako zavedení dalších léčiv založených na vitaminových komplexech. K jeho složení se proto přidává anestetický lidokain hydrochlorid.

Jako další složky Milgamma obsahuje vodu, hydroxid sodný, benzylalkohol, polyfosforečnan sodný, hexakyanoželezitan draselný.

Náklady na lék je 250 rublů. (pro 5 ampulí), 630 rublů. (pro 30 tablet), 1150 rub. (pro 60 tablet).

Jak droga funguje?

Komplexní lék na bázi vitamínů gr. B je neurotropní léčivo s protizánětlivými a regeneračními vlastnostmi. Účinné látky společně zvyšují průtok krve, zlepšují fungování nervových buněk. Další účinky, které podání nebo medikace poskytuje:

 • optimalizace mikrocirkulace krve;
 • zvýšená tvorba krve;
 • snížení edému;
 • posilování obecných orgánů;
 • normalizace cévní funkce.

Lidokain v kompozici je nezbytný nejen pro snížení nepříjemných lokálních reakcí. Toto anestetikum zmírňuje celkovou bolest, snižuje sílu zánětlivé reakce. Jednotlivé složky Milgamma poskytují následující akce:

 1. Thiamin Přirozený účastník metabolismu uhlohydrátů, bez vitaminu, nervová tkáň nemůže fungovat.
 2. Pyridoxin. Částečně se podílejí na metabolismu sacharidů, do značné míry v metabolismu proteinů, tuků. Vzájemně zvyšuje působení thiaminu. V komplexu oba vitamíny zvyšují účinnost svalů a kardiovaskulárního systému.
 3. Kyanokobalamin. Pomáhá syntéze myelinových pochev nervových buněk, snižuje bolest způsobenou poškozením kmenů periferních nervů, stimuluje metabolismus nukleových kyselin.

Všechny látky rychle vstupují do krevního oběhu, takže efekt je dosažitelný v první den užívání. B vitamíny se neshromažďují ve tkáních, jejich příjem s jídlem by měl být konstantní.

Milgamma - svědectví

Co pomáhá Milgamma (záběry)? Lékaři obvykle předepisují léky v komplexní léčbě různých lokálních a systémových nervových onemocnění, včetně těch, které jsou způsobeny nedostatkem vitamínů. B. Jako symptomatická a patogenetická látka je Milgamma indikován pro:

 • neuralgie různého původu;
 • paréza obličejového nervu;
 • retrobulbární neuritis;
 • plexopatie;
 • ganglionic;
 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • jiné typy neuropatie.

Pro celkové posílení těla, po utrpení závažných onemocnění, operací, infekcí, s nedostatkem vitamínů, se také uvádí zavedení nebo příjem uvedeného vitamínového komplexu. Starší lidé často zažívají noční křeče - Milgamma se používá k jejich odstranění. Myalgie nebo syndrom svalové bolesti různého původu je také úspěšně kontrolována použitím přípravku Milgamma.

Pro osteochondrózu a další nemoci páteře se lék nejčastěji používá v kombinaci se svalovými relaxanty (Mydocalm) a NSAID (Movalis a další).

Tento lék se osvědčil u herpes zoster způsobeného virem Zoster, stejně jako proti jiným infekcím viru herpes lokalizovaným v nervové tkáni. Další indikace pro použití léku Milgamma jsou radiculitis, lumbago, ischias, svalově tonický syndrom a dokonce i roztroušená skleróza.

Jak aplikovat Milgamma?

Pokud lékař doporučil injekce Milgamma, měl by být proveden přesně v uvedeném množství. Jak dlouho bude kurz trvat, závisí na nemoci. Pokud máte bolesti na krku, hrudní nebo bederní páteři, může být denně podáno 5–10 injekcí. O víkendu si můžete odpočinout v léčbě. Lék se vstřikuje hluboko do svalstva gluteus v množství 2 ml (dávka pro dospělého).

Pro udržovací léčbu se Milgamma podává ve stejné dávce dvakrát nebo třikrát týdně. Tento kurz může trvat až měsíc. Míra příjmu dražé a tablet je následující:

 • 1 kus / den pro udržovací léčbu během měsíce;
 • 1 kus / 3x denně s akutní bolestí po dobu 10 dnů.

Tablety je nutné omýt velkým množstvím vody, příjem je nezávislý na jídle. Po ukončení léčby tabletami může lékař injekci prodloužit. To je možné, pokud neexistuje riziko vzniku neuropatie spojené s předávkováním vitaminem B6.

Rozhodnutí léčit Milgamma u těhotného, ​​ošetřujícího lékaře trvá. Velké dávky léků mohou inhibovat laktaci. Lék přechází do mateřského mléka - to by mělo být také zváženo během léčby.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Vedlejší účinky na pozadí terapie jsou běžné, je lepší se seznamem předem seznámit. V podstatě jsou lokální - bolest v oblasti injekce, která je pozorována po dobu 2-5 hodin. Může nastat vyrážka, zarudnutí, podráždění kůže. Z kožních reakcí u některých lidí dochází k celkové vyrážce, svědění, akné na obličeji, hyperhidróze. Všechny "vedlejší účinky" obvykle přecházejí po ukončení léčby.

Další možné reakce těla na zavedení Milgammy jsou:

 • vzácně - tachykardie;
 • velmi vzácně - bradykardie;
 • velmi vzácně - závratě, zmatenost;
 • zvracení, nevolnost;
 • žaludeční nepohodlí;
 • svalové křeče.

Děti předepisující lék nejsou povoleny, je povoleno od 18 let. Pacienti trpící alergiemi mohou mít závažné reakce - angioedém, šok, generalizovanou kožní vyrážku. Podobné jevy se vyskytují i ​​při předávkování. Nelze vstřikovat lék do žíly - v případě náhodného podání je nutné se poradit s lékařem a zůstat pod jeho dohledem několik hodin. Během léčby se musíte zcela vzdát alkoholu.

Analogy Milgammy

Lékárna prodává mnoho produktů, které mají podobné složení. Přesným analogem Milgamma v injekcích je lék. Cena léku je nižší (130 rublů), účinnost je vysoká. Analogy jsou také léky v ampulích, některé ruské:

Milgamma (záběry): jak píchnout lék, indikace a kontraindikace

Vitamíny B jsou zodpovědné za proces tvorby krve, za práci pohybového aparátu a za normální fungování nervových vláken v lidském těle. Aby se kompenzoval jejich nedostatek, aplikujte Milgamma: intramuskulárně nebo orálně (Milgamma se nepodává intravenózně). Intramuskulární podání přípravku Milgamma vám umožňuje rychle odstranit bolest, protože při této metodě podávání léků jsou nezbytné terapeutické koncentrace dosaženy o 10-15 minut později po manipulaci.

Navzdory neškodnosti léku existuje několik doporučení, jak Milgamma píchnout. Před použitím byste se proto měli obrátit na kvalifikovaného odborníka v Jusupovově nemocnici, který zodpoví všechny otázky, z nichž nejčastější jsou: „Kolikrát za rok můžete Milgamma píchnout?“ nebo ve večerních hodinách? "," Jak stříkačka píchne Milgamma? "," Jak často mohu píchnout Milgamma intramuskulárně? ", atd.

Proč říkají Milgamma?

Popsaný lék se používá k léčbě velkého počtu syndromů a onemocnění pohybového aparátu a nervového systému:

 • plexopatie;
 • neuralgie;
 • paréza obličejového nervu;
 • ganglionitis;
 • neuritis;
 • šindele;
 • neuropatie;
 • retrobulbární neuritis;
 • diabetická polyneuropatie;
 • noční kontrakce svalů;
 • radikulopatie;
 • svalově-tonický syndrom;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • lumboischialgia;
 • myalgie;
 • herpes infekce, které ovlivňují klouby;
 • polyneuropatie.

Je třeba si uvědomit, že Milgamma může být používán pouze na pozadí užívání jiných silnějších léků, to by mělo být zváženo před intramuskulárním vpichem Milgamma. Použití tohoto vitamínového roztoku pomáhá zlepšit mikrocirkulaci krve, zesílit procesy tvorby krve, stabilizovat funkce a vodivé schopnosti nervového systému.

Milgamma je navíc vynikající tonikum, které je určeno osobám s nedostatkem vitamínů skupiny B.

Kdo by neměl Milgamma aplikovat?

Lék Milgamma je kontraindikován u osob s vysokou citlivostí na jeho složky, stejně jako trpí dekompenzovaným srdečním selháním.

Přípravek Milgamma se navíc nedoporučuje u žen během těhotenství a kojení, ani u pediatrických pacientů.

Výhody intravenózního Milgamma

Orální forma i roztok pro intramuskulární podání mají stejné složení a způsob účinku. Intramuskulární injekce léčiva se nejčastěji používají u pacientů s těžkou bolestí, protože díky zavedení léku přímo do svalu je dosaženo rychlejšího účinku.

Provedené farmakologické studie ukázaly, že maximální hladina terapeutické koncentrace aktivních složek léčiva Milgamma je pozorována již 15 minut po intramuskulárním podání.

Přípravek Milgamma, uvolňovaný ve formě pro orální podání, začíná mít účinek pouze půl hodiny po podání. Navíc jedna injekce za dva až tři dny postačuje pro udržovací léčbu, zatímco pilulky je třeba užívat denně.

Vzhledem k výše uvedenému můžeme konstatovat, že výhody použití přípravku Milgamma intramuskulárně spočívají v rychlejším účinku, který je zvláště důležitý při silné bolesti, protože Milgamma je v těchto případech podávána nejčastěji injekcí.

Milgamma (záběry): kolik dní zbláznit Milgamma?

Než začnete s léčbou tímto lékem, je nutné se poradit s neurologem, který rozhodne, jak často mohou být injekce přípravku Milgamma podávány při injekci ráno nebo večer a zvolte vhodnou dávku. Pro kvalifikované konzultace můžete kontaktovat jedno z předních center Moskvy - Yusupovskaya Hospital.

Trvání terapeutického kurzu Milgamma pro osoby s těžkou bolestí může být od pěti do deseti dnů. Injekce se provádějí denně, denní dávka je 2 ml. Po odeznění akutního zánětlivého procesu a snížení intenzity bolesti se Milgamma Compositum podává perorálně. V některých případech však může lékař doporučit pokračování intramuskulárního podávání léku, ne však více než dvakrát nebo třikrát týdně.

Milgamma (záběry): jak správně aplikovat drogu?

Injekce Milgamma jsou poměrně bolestivé, takže pro zákrok existují zvláštní pravidla, jejichž dodržování významně sníží pacientovo nepohodlí:

 • pro intramuskulární injekci Milgammy by měly být použity nejtenčí jehly, protože olejová konzistence roztoku ztěžuje provádění manipulace;
 • Aby se snížilo riziko poškození jehel nervů a krevních cév, měla by být vložena co nejhlouběji do svalu. Proto musí být volba zastavena u nejdelší jehly;
 • na píst stříkačky by měl být aplikován pomalý a hladký tlak. Vstup do léku by měl být asi jeden a půl minuty, což výrazně sníží bolest;
 • po injekci se doporučuje, aby pacientovi byla v místě vpichu injekce poskytnuta lehká masáž, díky níž bude roztok rychleji distribuován ve svalové tkáni a pravděpodobnost tvorby hematomů se sníží;
 • v případě hrudky v oblasti injekce můžete vytvořit oteplovací kompresi nebo pleťové vody na bázi magnézie.

Je možné Milgamma píchnout v onkologii?

Názor, že injekci Milgamma lze podávat v případě rakoviny, je hluboce špatný. Tento lék může pouze zhoršit stav pacienta. To je vysvětleno tím, že hlavní složky Milgammy jsou vitamíny skupiny B, které mohou urychlit růst zhoubných buněk a tento problém významně zhoršit.

Aby se odstranila bolest způsobená rozvojem zhoubného novotvaru, je předepsáno použití zcela jiných léků.

Přínosy Milgamma pro pacienty s rakovinou jsou minimální, zatímco škody, které droga v této situaci způsobuje, mohou být poměrně značné.

Je možné Milgamma píchnout během menstruace a těhotenství?

Přípravek Milgamma lze použít v kterýkoli den menstruačního cyklu ženy, aniž by na něj působil.

Vzhledem k tomu, že dostatečné informace o vlivu složek přípravku Milgamma na nitroděložní vývoj plodu nejsou dnes k dispozici, není tento lék předepsán těhotným ženám.

Je možné Milgamma píchat s endometriózou?

Milgamma je často součástí léčby endometriózy a často se používá v gynekologické praxi. Kolik můžete Milgamma píchat s endometriózou a v jakých dávkách - gynekolog rozhodne podle závažnosti onemocnění a individuálních charakteristik pacienta.

Můžu večer Milgammu píchnout?

Mnoho pacientů se ptá, jakou denní dobu je lepší Milgamma - ráno nebo večer? Vzhledem k tomu, že lék je v podstatě komplexem vitamínů, je z terapeutického hlediska logičtější provést injekci ráno, kdy je intenzita metabolických procesů vyšší. Nicméně v případech, kdy je Milgamma zahrnut do komplexní léčby, spolu s dalšími léky pro intramuskulární podávání, je pořadí jejich příjmu určováno ošetřujícím lékařem.

Zvláštní pokyny

Pokud byl přípravek Milgamma injikován neúmyslně intravenózně, pacient by měl být pod dohledem lékaře, který předepíše symptomatickou léčbu nežádoucích příznaků.

Údaje o tom, jak příjem Milgamma ovlivňuje schopnost řídit vozidla a pracovat s přesnými mechanismy, nejsou k dispozici.

Milgamma by měl podávat pouze kvalifikovaný odborník, který je obeznámen s vlastnostmi těla pacienta, jeho diagnózou a anamnézou. Vybere požadovanou dávku a rozhodne, jak moc Milgamma prickuje.

V Yusupovské nemocnici můžete získat radu od kompetentního specialisty, který vám sdělí, jak často byste měli Milgammu píchat, stejně jako nařídit komplexní vyšetření k identifikaci kontraindikací tohoto léku. Diagnostické studie jsou prováděny na moderních vysoce přesných zařízeních, vybavených nemocnicí Yusupovskaya.

Milgamma injekce jako prick

Milgamma - injekce

Indikace pro použití injekcí Milgamma

Popsaný lék je předepsán k léčbě různých syndromů a nemocí nervového systému a pohybového aparátu:

Je důležité poznamenat, že injekce Milgamma jsou používány pouze v kombinaci s jinými, účinnějšími léky. Tento vitaminový roztok se používá pouze jako podpůrné opatření ke zlepšení mikrocirkulace krve, zintenzivňuje procesy tvorby krve, stabilizuje funkce a vodivé schopnosti nervového systému.

Někdy je tento lék předepisován jako posilující činidlo s nedostatkem vitamínů B1, B6 a B12.

Je pravda, že záběry Milgamma jsou lepší než tablety nebo kapsle?

Ve skutečnosti, roztok a orální forma tohoto léku se neliší ve složení a způsobu účinku.

Nelze tedy říci, že roztok pro parenterální podání je lepší než tablety, působí pouze rychleji, což je důležité v případě silné bolesti.

Jak udělat injekci Milgamma?

Stojí za zmínku, že Milgamma je bolestivá injekce, takže pro proceduru existuje několik zvláštních pravidel:

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexovaným odkazem na zdroj

Milgamma - injekce

Indikace pro použití injekcí Milgamma

Popsaný lék je předepsán k léčbě různých syndromů a nemocí nervového systému a pohybového aparátu:

Je důležité poznamenat, že injekce Milgamma jsou používány pouze v kombinaci s jinými, účinnějšími léky. Tento vitaminový roztok se používá pouze jako podpůrné opatření ke zlepšení mikrocirkulace krve, zintenzivňuje procesy tvorby krve, stabilizuje funkce a vodivé schopnosti nervového systému.

Někdy je tento lék předepisován jako posilující činidlo s nedostatkem vitamínů B1, B6 a B12.

Je pravda, že záběry Milgamma jsou lepší než tablety nebo kapsle?

Ve skutečnosti, roztok a orální forma tohoto léku se neliší ve složení a způsobu účinku.

Nelze tedy říci, že roztok pro parenterální podání je lepší než tablety, působí pouze rychleji, což je důležité v případě silné bolesti.

Jak udělat injekci Milgamma?

Stojí za zmínku, že Milgamma je bolestivá injekce, takže pro proceduru existuje několik zvláštních pravidel:

Kopírování informací je povoleno pouze s přímým a indexovaným odkazem na zdroj

Jak dlouho můžete Milgammu píchnout?

Jaký je čas (bez přerušení), kdy je možné Milgammu strhnout?

Lék Milgamma užívaný s neuralgií, neuritidou, infekcí herpes, radiculitidou, myalgií a jako tonikum.

Přípravek Milgamma by měl být injikován hluboko intramuskulárně jednou denně, 2 ml po dobu dvou týdnů, poté je nutné přejít na lékovou formu, 1 tabletu 3krát denně po dobu 4 týdnů.

Milgamma je velmi bolestivá injekce a ne každý může brát píchnutí po dobu 2 týdnů, takže jakmile se pacient cítí lépe, odmítá dát injekce a přechází na prášky.

Průběh léčby by měl být předepsán lékařem v závislosti na závažnosti onemocnění, ale obvykle léčba trvá přibližně měsíc.

Milgamma je předepsána pouze pro akutní bolest spojenou s nervovým systémem.

Například při sevření nervových zakončení při vertebrální hernii, osteochondróze atd.

Těžká bolest kloubů by neměla být zmatena, pokud jsou injekce vyžadovány ke zmírnění zánětu kloubů a silné bolesti, kdy je třeba zmírnit bolest, pokud jsou nervová zakončení sevřena.

Přípravek Milgamma se podává denně, aby zmírnil akutní bolest po dobu 3–5 dnů (ve vzácných a závažných případech až do 10 dnů).

Pak se přepnou do úsporného režimu - injekce 2 - 3 krát týdně.

Všechny léky, které zastavují akutní bolest, mají nebezpečné kontraindikace a nelze je zanedbávat.

Milgamma je jedním z nejvíce předepsaných léků pro choroby pohybového aparátu.

Milgamma se obvykle předepisuje pro bodné kurzy, dvakrát ročně (nejlépe na jaře a na podzim, během těchto období nejčastěji dochází k exacerbacím onemocnění).

Kurz je 5 injekcí, v některých případech se zvyšuje na deset injekcí.

Zadejte 2 ml jednou za 24 hodin.

Vstřikujte lék pomalu a hladce (jednu nebo dvě minuty). Je nutné hluboce bodat, je žádoucí kupovat píchnutí s dlouhými jehlami. Tato pravidla pomohou snížit bolest léku.

Je třeba poznamenat, že Milgamma by měl být vztyčen po konzultaci s lékařem, který Vám předepíše požadovaný počet injekcí.

Milgamma je lék, který obsahuje ve svém složení skupinu vitaminu B a používá se k léčbě patologických stavů nervových tkání a nervových onemocnění.

Existují indikace, pro které je tento lék předepisován jako léčba pro lidi:

V balíčku s milgamma je instrukce, ve které je odpověď na vaši otázku. Pro ty, kteří ztratili instrukci, si ji mohou přečíst na internetu.

V sekci Metody podávání a dávkování naleznete informace o délce podávání. Říká se, že průběh léčby milgamma je v průměru 5 až 10 dnů. Přesný počet dnů předepsaný lékařem, který tento přípravek předepisuje.

Milgamma je kombinovaný lék vitamínů B1, B6, B12 a lidokainu.

Milgamma je dobré analgetikum, stimuluje regeneraci nervové tkáně, zlepšuje vedení nervových impulzů a krevního oběhu.

Injekce jsou předepsány pro syndrom bolesti - myalgie, herpes zoster, s parézou - včetně nervu obličeje, s alkoholem, diabetickou neuropatií, jako je neuritida a polyneuritida, s neuralgií.

Pro akutní bolesti v těžkých případech, jedna injekce je předepsán - 2 ml denně, podle indikace, je předepsán individuálně, po dobu 3-4 dnů, pak, když bolest ustupuje, jedna injekce je předepsán 2 nebo 3 krát týdně.

Vzhledem k tomu, Milgamma je vitaminový přípravek, lék může být používán po dlouhou dobu. Hlavní věcí je udělat před zahájením injekce analýzu citlivosti na lidokain, která je také deklarována mezi složkami.

Po měsíci léčby, lék nebo zrušit, nebo upravit dávku.

Trvání intramuskulární injekce milgammy závisí na několika faktorech:

 • jak se vyvinul syndrom bolesti;
 • cíle intramuskulární injekce: podpůrná terapie nebo primární léčba;
 • a ze samotné choroby.

V každém jednotlivém případě lékař předepíše, kolik dní má píchnout milgamma.