Image

Co je to L-karnitin a jak ho užívat?

Sportovní doplněk se dodává v různých formách: tablety, kapsle, tekuté

Popis látky

L-karnitin (levý karnitin) je aminokyselina, která je přítomna v lidském těle a přirozeně zrychluje a zlepšuje metabolismus.

Aktivně se podílí na procesech výroby energie z tuků. S jeho nedostatkem tělo ztrácí schopnost zpracovávat lipidy, což vede k obezitě, srdečním problémům.

L-karnitin zvyšuje vytrvalost a snižuje tělesnou únavu. Rovněž urychluje obnovu svalové tkáně po těžké fyzické námaze, pomáhá chránit vlákna před poškozením během tréninku.

Příjem látky ve formě výživového doplňku se doporučuje při praktikování jakéhokoli druhu sportu, ale zejména stojí za to věnovat pozornost těm, kteří se zabývají kulturistikou, fitness a aerobikem.

Běžné jsou dvě hlavní aplikace:

 1. Jako spalovač tuků pro ty, kteří se snaží ztrácet tyto libry navíc (ale pouze v kombinaci s fyzickou námahou).
 2. Zvýšit sílu imunity a mozkové aktivity.

Historie objevování hmoty

Ruský biochemik Gulevich V.S. společně s Krimberg R.P. nejprve obdržel tuto aminokyselinu ze svalové tkáně a omylem ji přisoudil skupině vitamínů B. Nicméně bylo jasné, že tělo je schopno tuto látku samostatně produkovat v ledvinách a játrech.

V procesu dalších studií karnitinu se začalo přičítat látkám nezbytným pro práci enzymů (koenzymů). Tento názor stále drží vědci.

Které produkty mají nejvíce?

Většina této aminokyseliny obsahuje následující produkty (na 100 g):

 • hovězí maso (95 mg);
 • hovězí steak (94,5 mg)
 • vepřové maso (27,7 mg);
 • slanina (23,3 mg);
 • kachna (18,4 mg);
 • losos (10 mg);
 • mléko (3,3 mg).

Použijte pro hubnutí

Použití L-karnitinu pro hubnutí je vhodné pouze v případě kombinace užívání léku a neustálé fyzické námahy (aerobik, rychlá chůze, běh, tanec, trénink na kardiovaskulárním vybavení). V opačném případě bude účinek opak: vyprovokujete silné a zbytečné zvýšení chuti k jídlu. Trvání cvičení by mělo být nastaveno na minimálně 25-30 minut, aby se aktivoval proces přirozeného vypalování lipidů. Užívání tohoto sportovního doplňku pomůže tělu přejít na těžbu energie z tukových zásob.

Můžete zavést určitá omezení spotřeby sacharidů, například snížit jejich celkové množství v potravinách o 10%. Díky tomu je budete moci strávit rychleji, a proto mechanismus výroby energie z lipidů začne brzy.

Pro sportovce

Jak bylo uvedeno výše, levokarnitin pomáhá sportovcům chránit svaly před poraněním, která se často vyskytují během cvičení. Také příjem látek zvyšuje vytrvalost těla v důsledku energie uvolněné v procesu spalování tuků.

Chcete účinnou aerobní metodu pro spalování tuků? Naučte se - jak skákat přes švihadlo, jak zhubnout.

Zde je pracovní program pro čerpání křídel.

Příjem doplňků stravy s L-karnitinem ve sportovní výživě je podobný jejich příjmu pro hubnutí, s výjimkou dávek a četnosti podávání, ale více o tom později.

Mezi „výhody“ doplňku stravy pro ty, kteří mají rádi sport, patří také:

 • látka vám umožňuje šetřit zásoby glykogenu v těle;
 • snižuje pocit hladu, který je zvláště výrazný po cvičení;
 • pozitivní vliv na stav srdečního svalu;
 • s pravidelným přijetím snižuje zranění;
 • skladuje zásoby BCAA a jiných aminokyselin.

Levý karnitin je zároveň přijatelný pro další sportovní doplňky. V současné době vědci neidentifikovali omezení týkající se používání jiných spalovačů tuků, anabolických steroidů a doplňků.

Odrůdy

Na policích najdete tyto druhy sportovních doplňků:

 1. Acetylkarnitin.
 2. Fumarát L-karnitinu.
 3. Tartrát levokarnitinu.
 4. Propionylkarnitin.
 5. Čistý karnitin.

První typ se doporučuje pro aktivní činnost mozku, aby se zlepšilo myšlení, protože snadno proniká do mozku. Druhý druh bude velmi přínosný pro kardiovaskulární systém.

Třetí typ se snadno rozpustí v těle, rozkládá se na kyselinu vinnou a čistou přísadu. Nejčastěji pro hubnutí použít. Propionylová verze doplňku je zaměřena především na zlepšení práce cév, pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních. V čisté formě je aditivum podobné v působení na vínan levého karnitinu.

Jak se chovat?

Když intenzivní zátěž levarnitinu získaného z potravy nemusí být pro tělo dostačující

Za prvé, pojďme zjistit, kolik L-karnitinu tělo potřebuje, aby v zásadě. V tkáních pruhovaných svalů a lidských jater je obsaženo celkem asi 25 g této látky. Denní potřeba tělesa je 0,2-0,5 g, se zvýšeným zatížením se zvyšuje na 1,5-2 g.

Částečně zásoby L-karnitinu se doplňují jídlem bohatým na proteiny. To může být bílé kuřecí maso, ryby, tvaroh, pšeničné klíčky, atd. Nicméně množství látky přicházející "venku" často není dostačující (zejména pro sportovce). Jeho nevýhodou je přesně to, co umožňuje doplnění různých doplňků stravy.

Dávky se vybírají pro každý jednotlivý případ v závislosti na stavu těla, stupni stresu a zvoleném léku. Výrobci často uvádějí pokyny pro odběr potravinářských přídatných obalů, které by neměly být opomíjeny.

Obecná doporučení pro použití

Trvání užívání tekutého L-karnitinu může být 1-1,5 měsíce s možností opětovného absolvování kurzu během 2-3 týdnů. Doba užívání doplňku stravy v tabletách je 2-6 měsíců.

Povoleno opakovat až 4-6 kurzů ročně. Více než 6 měsíců na užívání léku se nedoporučuje. Přípravky s levokarnitinem se nedoporučují během kojení a těhotenství kvůli nedostatečným údajům o účinku léčiva na dítě.

Jak vzít látku v kapalné formě?

L-karnitin je dostupný v kapalných (roztocích, sirupech, speciálních nápojích, ampulích) a pevných formách (tablety, kapsle). Aditivum je prezentováno jak na trhu doplňků stravy, tak na trhu s drogami (Elkar a další).

Tam je vynikající způsob sušení těla pro dívky.

Tekutý levokarnitin (obvykle acetyl-levokarnitin) je doporučován lékaři a odborníky na výživu, aby vitamínové koktejly užívali mezi "hlavními" jídly nebo 20 minut před jídlem. Nesmíte ho používat na zcela „prázdném“ žaludku, abyste se vyhnuli negativním důsledkům pro gastrointestinální mikroflóru. Lék se doporučuje konzumovat v 1. polovině dne (ideálně mezi snídaní a odpolední svačinou), protože výroba velkého množství energie během příjmu může způsobit problémy se spánkem.

Před tréninkem je obzvláště vhodné užívat doplněk v tekuté formě (pohodlí dávkování, příjemná chuť, není třeba hledat něco k pití doplňku).

Jindy jsou výhodnější kapsle nebo tablety. Výrobci zřídka vyrábějí čistý elkarnitin v kapalné formě: v takových přípravcích jsou často přítomna sladidla a aromatické látky. Tato forma uvolnění je dražší než ostatní.

Jak si vzít doplněk v pilulce nebo prášku?

Pravidla pro užívání L-karnitinu v pilulkách nebo prášku se obecně neliší od doporučení pro užívání léčiva v tekuté formě. Stojí za to věnovat pozornost obsahu látky v jedné tabletě nebo tobolce. Odborníci na výživu doporučují pít látku se šťávou nebo nesycenou minerální vodou.

Ve formě tablet je léčivo absorbováno tělem o něco déle než u kapalné varianty.

Tablety jsou vhodnější pro příjem, aby se normalizovala činnost srdce. V boji proti „extra“ kilogramům a ve sportovním tréninku se doporučuje používat přísadu v kapalné formě.

Nezapomeňte, že při užívání levarnitinu v jakékoli formě uvolňování by mělo být omezeno používání přípravků obsahujících kofein, aby nedošlo k přetížení nervového systému.

Hlavní chyby

Jakýkoliv dietní doplněk vyžaduje pečlivou pozornost, pokud jde o správné používání. Výhody karnitinu budou minimální, pokud:

 1. Narušení optimální doby příjmu. Vrchol účinku léku nastává 20-30 minut po jeho použití. Účinek trvá až 2 hodiny. Snažte se použít sportovní doplněk alespoň 15-20 minut před tréninkem.
 2. Příliš malá dávka. V tomto případě je více než méně. Předávkování lékem může způsobit průjem, ale to jsou poměrně vzácné případy.
 3. Karnitin sám o sobě nepomáhá zhubnout nebo udržet kondici. Proto nezapomeňte na školení, správnou a vyváženou výživu.

Recenze sportovců o užívání doplňků

Na síti i v nejbližší posilovně se můžete setkat s lidmi, kteří v tréninku používají levý karnitin. Ve většině případů reagují pozitivně na tento sportovní doplněk, přičemž si všimnou, že nebude jednat, pokud sedí na gauči se založenýma rukama.

Ve skutečnosti existuje mnoho kritiků na světě, kteří odkazují na sporné studie o vlivu „nadměrných“ dávek sportovního doplňku na tělo sportovce. Domnívají se, že nemá smysl užívat karnitin z přírodních potravin, a všechny argumenty o jeho výhodách jsou jednoduše objednávkou reklamy a marketingu od výrobců sportovní výživy.

K dnešnímu dni o tom není žádný konsenzus. Současně existuje mnoho příkladů, které ukazují, že od doby, kdy se lidem podávají další dávky lidového koenzymu, se pokrok v tréninku v oblasti spalování tuků a zvyšování odolnosti výrazně zlepšil. Jaké jsou vaše zkušenosti s karnitinem? Myslíte si, že kritici nebo výrobci sportovní výživy?

L-karnitinové kapsle a tablety

Tobolky a tablety L-karnitinu užívají především sportovci a ti, kteří chtějí zhubnout. Tato aminokyselina se syntetizuje v játrech a ledvinách, ale v malých množstvích. Má anabolický účinek, urychluje metabolismus, zlepšuje kardiovaskulární a nervový systém. V důsledku nevyvážené výživy, těžké fyzické námahy nebo nemocí, tělo často trpí nedostatkem L-karnitinu, a proto jsou k jeho naplnění zapotřebí speciální léky a doplňky.

Jak užívat tablety L-karnitinu

Tobolky a tablety levokarnitinu jsou nabízeny v širokém sortimentu, lze je zakoupit v prodejnách sportovní výživy nebo lékárnách. Tato forma je populární, protože je velmi vhodné ji užívat: nemusíte ji ředit vodou, jako prášek nebo nosit celou láhev tekutého karnitinu. Mohou si vzít s sebou do posilovny nebo na silnici a vzít si je kdykoliv. Jak tablety, tak kapsle v želatinovém obalu jsou absorbovány pomaleji než kapalná forma aminokyseliny.

Složení léčiva může zahrnovat excipienty: vitamíny, spalovače tuků, sladidla. Levokarnitin se dobře kombinuje se všemi nealkoholickými nápoji, léčivými a vitamínovými přípravky. V době užívání L-karnitinu je však důležité omezit užívání léků obsahujících guaranu, efedrin, kofein a další stimulancia. Samotný karnitin zvyšuje psychomotorickou aktivitu, je zbytečné zneužívat energii.

Karnitin není magická dietní pilulka. Chcete-li získat požadovaný účinek, musí být aminokyseliny kombinovány s fyzickou námahou.

Výběr dávky léčiva

Dávkování každého léčiva se vypočítá individuálně. Informace o tom by měly být uvedeny v poznámkách k tabletám nebo tobolkám. Doporučuje se rozdělit dávku do 3 dávek: dvakrát denně před jídlem a jednou bezprostředně před cvičením. Maximální denní příjem aminokyseliny je 3 gramy, větší množství prostě tělo neabsorbuje.

Jedna tableta může obsahovat 1-3 glenokarnitin. Pro perorální podání není nutné z tobolek nalévat prášek nebo tablety žvýkat. Jsou polknuty celé a pijí dostatek šťávy nebo vody. Nedoporučuje se používat L-karnitin déle než 2 měsíce v řadě, nezapomeňte si odpočinout 2-3 týdny.

Přibližné dávkování:

 • Pro zlepšení pohody - 300-500 mg.
 • Pro sportovce a kulturisty - 800-1200mg.
 • V komplexní léčbě - 500 mg.
 • Pro hubnutí - 500-700mg.

Hodnocení předních výrobců

Ve formě tablet a tobolek nejčastěji naleznete následující formy:

 • Čistý karnitin je nejoblíbenější mezi sportovci a těmi, kteří chtějí tyto kiláry ztrácet. Obnovuje tělo, urychluje metabolismus, zlepšuje trávení.
 • Tartrát je aktivní forma, která se štěpí v žaludku na levý karnitin a kyselinu vinnou. Doporučuje se pro odbourávání tuků a hubnutí.
 • Acetyl - sloučenina je dobře absorbována do krve a má neurostimulační účinek. Aktivně se používá při léčbě onemocnění nervového systému, zlepšuje funkci mozku.
 • Propionyl - karnitin s glycinem, zlepšuje metabolismus, metabolismus lipidů, má antioxidační vlastnosti. Často se používá pro komplexní léčbu onemocnění kardiovaskulárního systému.
 • Fumarát - má příznivý vliv na metabolismus, posiluje cévy, urychluje regeneraci organismu.
 • Chlorid - nedávno používaný méně často, ale takový L-karnitin lze často nalézt v anabolických komplexech a spalovačech tuků.

Hodnocení nejoblíbenějších léků:

 • SAN Alcar (Polsko). Acetylkarnitin, snadno vstřebatelný, neobsahuje vůně a škodlivé přísady. Banka 100 tablet, každá dávka - 750 mg.
 • SAN L-Carnitine Power (Polsko). Čistý L-karnitin, v každé tobolce - 500 mg. Jedno balení obsahuje 60 porcí. Nemá žádnou chuť a vůni, pohodlné dávkování.
 • Dymatize L-carnitineXtreme (USA). Zapouzdřená forma karnitinu od jednoho z nejlepších amerických výrobců. V jednom balení 60 tobolek po 500 mg. Do komplexu se přidávají také vitamíny B a methionin, které přispívají k rychlejší stravitelnosti.
 • Olimp L-carnitine 1500 Extreme Mega Caps (Polsko). Levarnitartartrat v kapslích, v balení po 120 kusech, dávka je vysoká - 1500 mg. Navíc komplex zahrnuje vitaminy skupiny B.
 • Fitmax Green L-carnitineFitMax (Polsko). Každá porce obsahuje 1000 mg vinanu L-karnitinu, v balení 60-80 ks. Kromě toho komplex zahrnuje vitamíny, extrakt ze zeleného čaje, který má také stimulační účinek.
 • NutrexLipo 6 Carnitine (USA). V balení 60-120 tobolek jedna dávka - 1500 mg. Čistý karnitin tartrát, který se aktivně používá pro hubnutí a zlepšení metabolismu.
 • NOW L-karnitin 250 mg (US). Tato společnost se specializuje více na vitamínové doplňky, protože komplex není vhodný pro profesionální sportovce, ale pro léčbu nebo prevenci nemocí - co je potřeba. V jednom balení po 30 tobolkách po 250 mg.
 • Scitec Nutrition ALC (Acetyl L-karnitin, USA). V jedné tabletě 500 mg karnitinu, v balení 30 ks. To je acetyl-karnitin, který je aktivně používán jak sportovci, tak pro léčbu.
 • Scitec Nutrition Pentacarn (USA). 108 kapslí po 200 mg. Jedná se o 5-komponentní karnitin (fumarát, propionyl, tartrát, glycin propionyl, acetyl).
 • Konečný L-karnitin, 300 mg (USA). Karnitin ve formě pilulek, který je velmi pohodlný na nošení. V jednom balení 60 porcí, dávka - 300 mg na tabletu.
 • BiotechL-karnitin 1000 (USA) Čisté karnitinové tablety 60 kusů v balení, dávka - 1000 mg.

Při výběru léku věnujte pozornost formě L-karnitinu, dávkování, složení, doporučení výrobce.

Viz níže uvedené video o kognitivním videu o výhodách levého karnitinu a pravidlech pro výběr komplexů a léčiv.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: návod a recenze

Mnoho žen sní o účinné a rychlé hubnutí. Pro dosažení tohoto cíle jsou dámy diety, dělají fitness a pijí různé léky. Přidání L-karnitinu pomáhá při hubnutí rychleji zhubnout. Látka je naprosto bezpečná pro zdraví a prakticky nezpůsobuje negativní reakce. Jak správně užívat L-karnitin pro hubnutí a bude dále diskutováno v článku.

Co je doplněk za hubnutí?

L-karnitin je aminokyselina, kterou lidské tělo přirozeně produkuje z lysinu a methioninu. Dostatečná produkce této látky je ovlivněna obsahem bílkovin v těle.

V medicíně se karnitin používá k léčbě myokardiální dystrofie, zatímco snižuje chuť k jídlu u dětí a anorexii. Navzdory skutečnosti, že L-karnitin stimuluje chuť k jídlu, je často používán pro hubnutí, protože tato látka aktivně ovlivňuje odbourávání lipidů, i když nespaluje tuk. Dost na to, aby pili 1000 mg léku před cvičením a energetický metabolismus se výrazně zvýší, což přispívá k rychlejšímu spalování podkožního tuku. L-karnitin bez fyzické aktivity je neúčinný při hubnutí, protože nespaluje tuk, ale dodává lipidy pouze na místa jejich „léčby“.

Jak brát L-karnitin pro hubnutí, podrobně prozradí trenéra ve fitness centru. Je to proto, že přípravky na bázi této látky jsou doporučeny pro sportovce a ty, kteří chtějí zhubnout, protože po dlouhodobém tréninku mnoho lidí postrádá karnitin.

Formy uvolňující L-karnitin

Kolik L-karnitinu by mělo být užito pro hubnutí, aby tam byl účinek, instrukce k přípravě podrobně prozradí. Všechny prostředky vytvořené ve formuláři:

Látka ve formě kapaliny je absorbována rychleji než jiné formy, ale zpravidla obsahuje mnoho aditiv a je dražší než léky v tabletách.

Princip činnosti

L-karnitin je jedinečný nástroj, který pomáhá recyklovat tuky a extrahovat z nich energii. Zvyšuje vytrvalost a snižuje únavu. Podporuje rychlejší zotavení síly po vyčerpávající fyzické námaze, normalizuje metabolismus. L-karnitin je charakterizován antihypoxickými a anabolickými účinky. Stimuluje metabolismus tuků a regeneraci tkání.

Při užívání tablet nebo léků v tekuté formě tělo absorbuje asi 15%. L-karnitin snadno a rychle vstupuje do jater a myokardu pomalejším tempem, proniká do svalové tkáně. Vylučuje se ledvinami. Pak budeme hovořit o tom, jak vzít L-karnitin pro hubnutí, a jeho pozitivní účinky na tělo.

Vlastnosti látky

L-karnitin (jak vzít hubnutí pro dívky a kluky, tento nástroj řekne každému konzultantovi v obchodě sportovní výživa) se vyznačuje mnoha užitečnými vlastnostmi, mezi nimi:

 • urychlení odbourávání tuků;
 • zvýšený tón, vytrvalost;
 • zvýšení tolerance napětí;
 • detoxikační schopnost;
 • snížení špatného cholesterolu;
 • příznivé účinky na srdce a cévy;
 • zlepšení kvality spermií;
 • prevence procesu stárnutí;
 • prevence apoptózy a osteoporózy;
 • stimulace regenerace;
 • zvýšit ochranné funkce těla;
 • zlepšení aktivity mozku.

Aminokyselina, pokud víte, jak užívat L-karnitin pro hubnutí, nejenže nepoškozuje tělo, ale také prospívá. Před použitím léku je třeba se poradit s trenérem nebo lékařem.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: tablety, kapsle, prášek

Lék ve formě kapslí a tablet se užívá perorálně, pije velké množství vody (šťáva). L-karnitin se používá dvakrát až třikrát denně. Vezměte hubnutí kapsle a tablety by měly být v dávce 250-500 mg (1-2 kapsle) pro běžné občany. Sportovcům se doporučuje pít 500-1500 mg 30 minut před cvičením. Průběh přijímacího řízení trvá dva až šest měsíců. Někteří jedinci dávají přednost použití prášku L-karnitinu. Chcete-li v této formě užívat lék na hubnutí, potřebujete jednu lopatku až třikrát denně. Dávku lze zředit v půl litru vody.

Před provedením silového cvičení, které bude kombinováno s kardiovaskulárním cvičením, se prášek užívá v množství 1 mg ráno před jídlem. Pak pijí půl hodiny před silovým tréninkem a patnáct minut před kardio cvičením. Během aerobního tréninku se ráno používá asi 1000 mg aminokyseliny a půl hodiny před tréninkem - 2000 mg. Pokud trénink jde na nošení, pak se doporučuje užívat 2 g svěráku na prázdný žaludek ráno, 2 gramy před půl hodinou před vyučováním a 2 gramy před obědem.

Maximální dávka je 6 g denně. Nejlepší je, pokud je L-karnitin užíván v průběhu dvou měsíců s přestávkou dva týdny. Není nutné pít drogy založené na aminokyselinách neustále, jinak se látka přestane přirozeně produkovat v těle. Denní dávka L-karnitinu pro hubnutí je 1200-1500 mg, pro sportovce - 1500-2000 mg; při vyčerpání tělesné výchovy - 1200-1600 mg; v komplexním ošetření - 1000-1200 mg.

Použití kapalného přípravku

A teď budeme mluvit o tom, jak vzít L-karnitin pro hubnutí kapaliny. Tento výrobek je vyráběn ve formě:

 • roztok v lahvích;
 • koncentrovaný sirup;
 • ampule

Pokud je léčivo vybráno ve formě sirupu, pak se konzumuje třikrát denně, každý po 5 ml a sportovci, 15 ml každé půl hodiny před zahájením tréninku. Doba trvání kurzu je 1,5 měsíce, pak přestávka na 2-3 týdny.

Tekutý L-karnitin pro hubnutí se vstřebává dostatečně rychle. Mezi nejoblíbenější produkty patří "L-karnitin 3000". Jak vzít na hubnutí tento nástroj, řekne pokyny v detailu. Obvykle, aby se odrazily další libry a posílily imunitní systém, pijí ho v dávce 1500-3000 mg denně, se závažným sportovním zatížením - 2000-3000 mg. Pokud člověk pracuje pro opotřebení a je zapojen do těžké fyzické práce, pak je výrobek spotřebován v 1000-2000 mg denně.

Lékaři doporučují tekutý přípravek užívat ve formě vitamínových koktejlů v intervalech mezi jídly nebo 20 minut před zamýšleným jídlem. Neužívejte tuto látku nalačno. Tento nástroj je používán před obědem, aby získal spoustu energie. Ve druhé polovině dne může lék způsobit nespavost. Obsah aminokyselin v ampulích se pohybuje od 1000 do 3000 mg. Dávka v ampulce je rozdělena do tří dávek a spotřebována jednou ráno, druhá na oběd a třetí půl hodiny před tréninkem. Maximální dávka je 3 ml denně.

Interakce s léky

Nástroj může zvýšit účinek warfarinu (kumadinu), který významně zvyšuje riziko krvácení. Během užívání této látky by měl být krevní test na zkapalnění. Další aminokyselina inhibuje účinky hormonů štítné žlázy. L-karnitin je povolen pro použití spolu s dalšími léky. Aminokyselina neovlivňuje působení jiných léků, které urychlují spalování tuků. Tento nástroj byste neměli používat s produkty, které mají stimulační účinek.

Kontraindikace

Přestože je tento doplněk neškodný, měli byste se před jeho použitím seznámit s kontraindikacemi. Látka se proto nedoporučuje používat pro osoby trpící periferními cévními onemocněními, kteří mají diabetes mellitus a diagnózu jaterní cirhózy. Nepoužívejte lék na onemocnění ledvin.

Nedoporučuje se používat aminokyselinu v případě individuální intolerance nebo alergické reakce na ni a proteinových produktů. Neměli byste se uchýlit k L-karnitinu v období nevyvážené výživy, v přítomnosti onkologických onemocnění a patologie štítné žlázy. Zákazem použití je těhotenství a kojení, stejně jako věková skupina do 18 let. Nelze použít lék na epilepsii, hypertenzi, HIV-infikované pacienty a srdeční selhání. Kontraindikace jsou bolest žaludku, dyspepsie a zvýšená nervová podrážděnost. V případě předávkování se může objevit lehce podrážděný žaludek. Dlouhodobá medikace může způsobit zablokování tepen.

Vedlejší účinky

Jak vzít L-karnitin pro hubnutí, bylo popsáno výše, a teď trochu o tom, co může způsobit příjem finančních prostředků. Užívání aminokyselin prakticky nezpůsobuje negativní jevy a mezi těmi, které vznikají, je nespavost, ke které dochází při užívání léku před spaním. Nevolnost, zvracení, zvýšená chuť k jídlu, reflex rány, porucha gastrointestinálního traktu jsou poměrně vzácné. Pokud je doplněk konzumován ve velkých dávkách, od 3 g denně, pak tělo může vydávat rybí zápach.

Hodnocení popularity

Dnes můžete najít spoustu léků, jejichž působení je založeno na aminokyselině L-karnitinu. Nejoblíbenější na trhu jsou tyto léky:

 • SAN Alcar. Je to acetyl-karnitin, který urychluje buněčný metabolismus a dává obrovský náboj energie pro sportovní aktivity.
 • SAN L-Carnitine Power. Jedná se o čistý karnitin. K dispozici ve formě kapslí. Nezpůsobuje vedlejší účinky.
 • Teď tekutina karnitinu. Vyrábí se v kapalné formě. Prostředek obsahuje vitaminy skupiny B.
 • Univerzální CarniTech. Obsahuje nejen L-karnitin, ale i energetické doplňky. To je velký komplex spalování tuků. K dispozici v tekuté formě.
 • Konečný L-karnitin. Stává se ve formě tablet a ve formě kapaliny. Obsahuje, kromě aminokyselin, vitamíny a minerály. Ovlivňuje hubnutí a zlepšuje celkové zdraví.
 • Dymatizovat L-karnitin. Vyrobeno v kapslích. Obsahuje vitamíny B a methionin.
 • MusclePharm Carnitine Core. Obsahuje čtyři typy extraktu L-karnitinu a malin. To je považováno za nejlepší.
 • Al Sport Nutrition L-karnitin L-Tatate. Má anabolický účinek, normalizuje metabolické procesy.

Pokud si vyberete lék na hubnutí, je třeba mít na paměti, že by neměl obsahovat jak L-Acadinin, tak kofein, efedrin. Tato kombinace je nebezpečná pro zdraví. Naopak, komplexy obohacené vitamíny a minerálními látkami pomohou nejen spálit tuk, ale také zlepšit pohodu.

Kde koupit?

Doplňky pro hubnutí lze zakoupit v obchodech prodávajících sportovní výživu, lékárnách nebo objednané z internetových obchodů. Cena této látky je velmi odlišná a závisí na výrobci, dostupnosti přísad a formě uvolňování. Průměrná cena kapalného L-karnitinu v objemu 50 ml je tedy asi 280 rublů. Lék v tabletách "Carniton" stojí asi 260 rublů za 20 tablet, z nichž každá obsahuje 500 mg L-karnitinu. Prostředky v práškové formě Maxler Max Motion s L-karnitinem, vypočtené na šestnácti dávkách 1200 mg, lze zakoupit za 650 rublů. Produkt VP Lab - L-Carnitine Kapsle kapslí bude stát 950 rublů. Balení obsahuje 90 tobolek po 500 mg. Uvedená cena je přibližná a může se lišit v závislosti na přirážce v prodejně.

Recenze spotřebitelů

Dává dobrý účinek, ale pouze po prodloužené námaze, L-karnitin. Jak brát hubnutí? Recenze poznamenávají, že lék v tekuté formě působí mnohem rychleji než tablety. Podrobné informace naleznete v návodu k použití. L-karnitin způsobuje mnoho různých názorů. Někteří jsou s výsledkem spokojeni. Říká se, že bez této látky bylo obtížné se zhubnout ze země. Poznamenávají, že po užití L-karnitinu jsou méně unaveni, objevuje se více síly a vytrvalosti. Před našimi očima se rozplynou kilogramy. Vezměte lék půl hodiny před tréninkem. Většina lidí dává přednost látce v kapalné formě.

Ale ne všichni mluví o zázračných vlastnostech léků, které obsahují L-karnitin. Jak vzít na hubnutí (recenze ukazují, že je třeba kombinovat intenzivní trénink s užíváním tohoto léku), mnozí se učí z internetu, protože většina z těchto nástrojů má instrukce pouze v angličtině. Existují jedinci, kteří považují L-karnitin za placebo. Říká se, že je to drahé, a je bezvýznamné ji přijmout bez sportu. Některé léky a při dlouhém vyčerpávajícím tréninku nepřinesly slibovaný výsledek, nepodněcovaly a nepřispěly k hubnutí. Jedná se především o přípravky ve formě kapslí a tablet, protože reakce v kapalné formě jsou většinou pozitivní.

Co je L-karnitin a jak jej správně užívat pro hubnutí

L-karnitin je výživový doplněk populární mezi sportovci. Ale jak to brát a co dieta a cvičení si vybrat, aby zhubnout, nevědí všechno. Proto je důležité distribuovat dávky levého karnitinu tak, aby se viditelný výsledek objevil bez ztráty času, peněz a úsilí.

Co je to L-karnitin a proč je potřeba?

L-karnitin nebo levarnitin - látka podobná vitamínům B, je syntetizován z aminokyselin, ale sám o sobě není aminokyselinou. Jeho hlavní funkcí je transport mastných kyselin, rozpad tuků a uvolňování energie.

L-karnitin je produkován tělem nezávisle, ale s dodatečným příjmem látky ze sportovního doplňku se zlepšuje metabolismus tuků, zvyšuje se síla a vytrvalost.

L-karnitin je často zaměňován za spalovače tuků, i když tento doplněk pomáhá v boji s přebytečným tukem. Jeho úkolem je připojit a přenést tukové buňky do mitochondrií, kde bude probíhat proces odbourávání tuků a produkce energie ve svalech pro jejich lepší kontrakci.

Jak se látka

L-karnitin vstupuje do těla a spojuje volné mastné kyseliny a přenáší je do svalů, které jsou během zátěže pod zátěží.

V procesu spalování tuků se uvolňuje energie, která je schopna poskytnout více síly svalům, a to jak při výkonu, tak při aerobním cvičení. Výsledkem je, že karnitin funguje jako energický, pomáhá s energetickým zatížením, aby poskytl více rozložení, a stejně jako spalovač tuku může snížit hladinu tuku v těle. Látka je schopná zvýšit pocení, což naznačuje, že metabolické procesy začaly a droga začala pracovat.

Kontraindikace

V oficiálních instrukcích lékárny k lékům, recenzím a vědeckým experimentům - nejsou žádné informace o vedlejších účincích a poškození léku ve velkých dávkách do těla.

I když v praxi si sportovci všimli, že s prodlouženým příjmem látky dochází v oblasti ledvin k nepříjemným pocitům, jako je zánět. V takových případech musí být lék naléhavě zrušen.

Jakékoliv abnormality orgánů vylučování, epilepsie, hypertenze a diabetes mellitus budou kontraindikovány. Období těhotenství a laktace je také nežádoucí pro užívání doplňků.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí

Může být opilý spolu s pre-tréninkovým komplexem nebo BCAA aminokyselinami.

Maximální koncentrace látky během tohoto období pomůže produkovat více energie, resp. Pro tento účel se použije více tuku. Také vysoká koncentrace látky bude udržována po dobu až 3 hodin, což pomůže pokračovat v boji s nadměrnou hmotností.

Je možné se předem rozpustit

Pokud se látka vyrábí ve speciálních ampulích nebo práškových formách určených k rozpuštění ve vodě, je lepší použít roztok ihned po zacílení.

Praxe spočívá v přidávání L-karnitinu k proteinovým koktejlům a aminokyselinám, které jsou konzumovány během tréninku. Ale pro spalování tuků bude tato metoda neúčinná, spíše je vhodná pro konstantní dodávku energie pod proudem, anaerobní zátěže.

Kolikrát denně a jak často budete muset vzít

Existuje několik způsobů, jak užívat L-karnitin, závisí na cílech a na tom, co dnes přichází - cvičení nebo odpočinek.

Nezapomeňte, že denní dávka je 2000 mg. To znamená, že dávka může být rozdělena po částech během dne, ale nesmí ji překročit.

Takže ve dnech tréninku je žádoucí, aby se celá denní sazba na půl hodiny před nákladem. Pokud ale chcete udržet energii a lehké spalování tuku během dne, můžete si vzít 1000 mg ráno před jídlem, zbývajících 1000 mg před cvičením půl hodiny.

Je však stále lepší rozdělit dávku do dvou dávek, pokud v dopoledních hodinách děláte kardio, pak bude při tomto způsobu podávání smysluplnější zvýšit účinnost tréninku s L-karnitinem.

Trvání kurzu

Při stálém používání dochází k závislosti na L-karnitinu. Konstantní vysoká koncentrace látky jednoduše přestane fungovat, to znamená, že tělo si zvykne a funkce L-karnitinu se stávají nepoužitelnými.

Proto se doporučuje užívat cykly levarnitinu. Obvykle, výrobci doporučují užívat lék měsíčně, přestávku na další měsíc, po kterém lze kurz opakovat. Ale také, přičemž lék je povoleno na 2-3 měsíce v řadě, přičemž přestávku alespoň jeden měsíc.

Pokud je například stanoven cíl sušení podkožního tuku po dobu 2 měsíců, měl by být L-karnitin prováděn nepřetržitě, dokud se neobjeví viditelný výsledek. V budoucnu můžete pro lepší výsledky přidat hořáky na tuky. Pomohou pouze L-karnitinu při hubnutí, pomáhají zvyšovat termogenní účinek a potlačují chuť k jídlu. V tomto případě je spalovač tuku odebrán ráno po jídle a L-karnitin je také užíván před tréninkem.

Můžu vzít L-karnitin v noci

Kromě ranních a předškolních technik je povoleno použití L-karnitinu v noci.

Proces přepravy a odstraňování mastných kyselin bude pokračovat během spánku. Taková technika se doporučuje ve dnech odpočinku, pak je denní dávka rozdělena na dvě části, jednu ráno na prázdný žaludek, druhou před spaním. Je žádoucí, aby se použila suchá forma látky bez cukrů.

Jak užívat levý karnitin na cvičení a odpočinku dny

Bez ohledu na typ zátěže se funkce levého karnitinu nemění a lék je schopen snížit celkovou tělesnou hmotnost při zachování svalové tkáně. I při anaerobním stresu, kdy jsou potřeba trhliny, výbušná síla a síla, L-karnitin bude produkovat energii z mastných kyselin.

I když experimenty ukázaly, že látka zlepšuje působení anabolických steroidů a dobře je doplňuje, samotný L-karnitin nemá anabolický účinek. Proto pro růst svalové hmoty není potřeba. A jako energie může a je užitečná.

V každém případě je lepší vzít látku před tréninkem, a ne během nebo po cvičení, to prostě nebude mít požadovaný účinek.

V klidu je také důležité, aby L-karnitin urychlil proces opravy tkání a odstranění laktátu a tuku. Doporučuje se užívat 1000 mg ráno a 1000 mg na noc, proto je lepší užívat suché formy látky - tobolky nebo prášky.

Je možné pít vypršela

Po otevření plechovky práškovým nebo zapouzdřeným pohledem musíte dodržet správné podmínky pro skladování a také spotřebovat do jednoho měsíce. V některých sirupových formách farmaceutických výrobců se doporučuje užívat lék během jednoho týdne. Samozřejmě, že vypršela trvanlivost nepřidá užitek a může vést k otravě. Aby se prášek nestal vlhkým a neztratil své vlastnosti, udržujte jej uzavřený na suchém tmavém místě.

Kolik funguje L-karnitin po užití

Po přijetí obsahuje krev vysokou koncentraci látky až tři hodiny. Začíná pracovat po 20-30 minutách od okamžiku použití. Po silovém tréninku je proces vylučování tuků stále možný do dvou hodin, v tomto případě L-karnitin zlepšuje proces lipolýzy, regenerace svalů a vylučování laktátu.

Formy propuštění

Existuje několik typů elkarnitina, které si můžete koupit ve sportovním obchodě nebo lékárně. Všichni pracují stejně dobře a jejich hlavní složka nezávisí na formě propuštění. L-caritin by měl být co nejčistší, bez nečistot a cukru, a dávkování látky se nezmění, bez ohledu na formu, čistší, tím lépe. Výjimkou je tabletovaná verze, podle toho, jak moc existuje dojem, že pro tablety je prášek slepen dohromady a nakonec platíte za látku, ale za lepidlo. I když výrobci říkají, že pro tablety jednoduše lisují prášek pro pohodlnější podávání L-karnitinu v tabletách.

Kapalina

Tato forma se obvykle užívá po naředění vodou. Na víčku je speciální odměrka, 1000 ml L-karnitinu může být obsaženo v 10 ml kapaliny, pečlivě přečtěte složení a nepřijměte více než 2000 mg denně.

Kompozice obsahuje fruktózu a přidává kalorii navíc a zhoršuje vlastnosti a čistotu látky. Volitelně kapalná forma nemůže míchat, nebude to mít vliv na absorpci látky. Ale neměli byste se chovat s reduxinem. Látka sebutromin má obrovský seznam kontraindikací, je určena pouze s vysokým stupněm obezity a je přísně užívána pod lékařským dohledem.

Sebutromin může zvýšit krevní tlak, způsobit tachykardii, vést k dysfunkci orgánů vylučování. Proto v žádném případě nekombinujte léky bez vědomí lékaře, zejména anorexigenů. Při užívání přípravku Reduxin se ženám předepisují hormonální antikoncepce.

V kapslích

Nejjednodušší a nejznámější způsob recepce. Jedna tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, který se omyje vodou. Takové kapsle, založené na denním požadavku, budou 4 kusy.

Je lepší vzít si půl hodiny před tréninkem, pokud jsou dva tréninky denně, pak 1000 mg každý před každým. Ve dnech odpočinku se 2 tobolky užívají nalačno a 2 před spaním, aby se to stalo 2-3 hodiny po jídle.

Tato forma je nejčistší a vhodná pro hubnutí, protože neobsahuje cukr a jiné nečistoty. Kapsle nelze otevřít a smíchat s aminokyselinami a proteinem, tato forma musí zůstat neporušená.

Prášek

To je také docela čistá forma substance, neobsahuje cukry. Nevýhodou je, že část prášku, půl lžíce nebo 5 g odměrné lžičky musí být ředěna v 0,5 litru vody.

Tato dávka obsahuje 2000 mg látky. Před tréninkem se doporučuje užívat 1-1,5 hodiny. Pokud je to nutné, rozdělte dávku do dvou dávek, množství prášku a vody se rozdělí na dvě dávky, ale vždy před použitím připravte. Není nutné ředit práškovou šťávu, přebytečný cukr inhibuje práci látky.

V pilulkách

Lékové formy uvolňování jsou častější, 1 tableta obsahuje 250 mg L-karnitinu, v tomto pořadí potřebujete 8 tablet denně k doplnění požadovaných 2000 mg.

Z tohoto důvodu se tato forma uvolnění stává nepohodlnou. K tabletám mohou být přidány kyselina askorbová, fruktóza, další látky s antioxidačním účinkem. Užívá se 30-60 minut před tréninkem, omývá se vodou.

V ampulích

V závislosti na výrobci může 1 lahvička s kapalným L-karnitinem obsahovat 1500 až 3000 mg látky. Někteří výrobci překračují denní potřebu látky, ačkoli za těžkých nákladů může být taková dávka vhodná a předávkování nebylo dosud zaznamenáno.

Ale stejně jako stav ledvin, musíte pečlivě vzít doplněk a poslouchat tělo.

Ampulku nemůžete ředit kapalinou, ale pokud chcete, musíte přidat 50-100 ml vody a použít 30-40 minut před tréninkem. Ředění ve šťávě je vyloučeno, protože zvyšuje koncentraci cukru a zpomaluje proces spalování tuků, i když mnozí výrobci doporučují šťávu ke zvýšení chuti.

Pravidla pro užívání L-karnitinu pro ženy

Pravidla pro přijetí pro ženy se neliší od obecných, jediné pozorování je, že je lepší, aby ženy užívaly zapouzdřenou nebo práškovou formu, kde nejsou žádné přísady a fruktóza. Dívky často upřednostňují hubnutí nebo práci na reliéfu, takže byste neměli poskytovat tělu další sacharidy z tekutých forem léku. Zatímco uhlovodíky mají spálit, vracejí se s tekutým L-karnitinem.

Typy L-karnitinu

Koncentrát

Kapalná forma čistého L-karnitinu, který se ředí vodou nebo přidává k jiným sportovním doplňkům, jako je bílkovina nebo zesilovač. V koncentrátu jsou obsaženy sacharidy (fruktóza), sladidla, kyselina mléčná. Tento výrobek obsahuje asi 7 Kcal na jednu porci. Užívá se 1 nebo 2krát ráno a před tréninkem.

Acetyl

V této formě L-karnitinu se přidává acetylkoenzym A. Nejprve acetyl pomáhá spalovat sacharidy a pak pouze tuky. Díky acetylkarninu a L-karnitinu se metabolismus glukózy zvyšuje. Podle výsledků výzkumu se ukázalo, že forma acetylkarnitinu vytváří nízkou koncentraci v krvi. Proto tento typ látky není silným spalovačem tuku ve srovnání s ostatními.

Tartrát

Tato forma se dobře vstřebává a rozkládá na karnitin a kyselinu vinnou, což pomáhá lépe vstřebávat L-karnitin. Studie však ukázaly, že tato forma nemá žádné výhody oproti normální formě L-karnitinu. Tartrát nezvyšuje vytrvalost a nezrychluje metabolismus sacharidů a tuků. Forma však pomáhá zvýšit spotřebu kyslíku ve svalech a kyslík je schopen spalovat tuk.

Kolik kilogramu můžete ztrácet za měsíc s tímto doplňkem

Vypočítejte přesné množství tuku, které je aditivní popálení nemožné, záleží na koncentraci vlastního L-karnitinu v krvi, někdy s vysokým obsahem, doplnění bude k ničemu. Ale se správnou výživou, s výjimkou tuků a jednoduchých sacharidů, může být sport pozorován pozitivní dynamika hubnutí. S pravidelným tréninkem, 3-4 krát týdně, včetně kardiovaskulárního cvičení, může jít až na 1 kilogram týdně. Bez cvičení a stravovacích návyků bude proces spalování tuků za pomoci doplňků nepostřehnutelný. Pouze integrovaný přístup pomůže ztratit 4-5 kg ​​za měsíc, takové snížení hmotnosti nebude zdraví škodlivé.

Jak zhubnout s L-karnitinem

Doplnění sedí doma na gauči, nemůžete čekat na žádné výsledky. Aby aditivum mohlo působit, musí mu být poskytnuta další metabolická podpora, a to fyzická aktivita. S výkonem nebo aerobním cvičením, teplota stoupá a mastné kyseliny s L-karnitinem jsou rychleji transportovány do mitochondrií, aby poskytly energii pro svaly, kde je to obzvláště potřeba. Proto je v tréninkových dnech tak důležité vzít doplněk půl hodiny před zátěží, což zvyšuje koncentraci látky v krvi. Je třeba, aby se přísada a ve dnech odpočinku na dvě porce - ráno, na oběd nebo v noci. To je přijato 1-2 měsíce, s přestávkou nejméně jeden měsíc.

Důležitou podmínkou pro hubnutí s L-karnitinem je dieta s redukcí tukových potravin a jednoduchých cukrů. Čím více tuku je spotřebováno, tím více práce je třeba udělat, protože nově přijaté tuky se budou hromadit a inhibovat spalování mastných kyselin. Hlavní věcí je obohatit stravu o bílkoviny, zeleninu, komplexní sacharidy a ovoce v dopoledních hodinách.

Hodnocení TOP-5 nejlepší

 1. SAN L-Carnitine Power

Uvolňovací forma v kapslích na 60 kusech. 1 tableta obsahuje 500 mg L-karnitinu, čisté látky bez přísad.

 1. SAN Alcar 750

Forma se zapouzdřeným uvolňováním 100 ks. V 1 kapsli 750 mg acetyl-L-karnitinu bez přísad.

 1. Dymatizovat Nutrion Acetyl L-karnitin

Kompozice obsahuje acetyl-L-karnitin, v jedné tobolce 500 mg látky. Upravený vzorec se dobře vstřebává. K dispozici v 90 kapslích.

 1. VPLaboratoryL-CarnitineCapsules

Balení 90 tobolek. Jedna tableta obsahuje 500 mg čistého L-karnitinu.

 1. PureProtein L-karnitin

Tento práškový typ L-karnitinu se ředí ve vodě, balí se po 100 g. V jedné odměrné lžičce obsahuje 5 g denní dávku L-karnitinu, doporučuje se použít před tréninkem.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí a aktivní spalování tuků

Levokarnitin (L-karnitin) je jedním z nejznámějších a neškodných doplňků výživy pro hubnutí. Používá se jak při sušení, tak při hromadném získávání, v boji proti přebytku podkožního tuku pro získání dodatečné energie v kulturistice. V tomto článku budeme podrobně analyzovat, jak správně užívat L-karnitin a jaké formy, v kombinaci se sportovními doplňky výživy a dietou, zajistí efektivní hubnutí.

Jak funguje aditivum?

Farmakologický účinek

Přírodní látka l-karnitin, podobná vitamínům B, se syntetizuje v těle a nachází se ve svalech a játrech. Levokarnitin je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií, podporuje tvorbu ATP - tedy energie. S přídavkem doplňků zrychlil štěpení mastných kyselin na energii, a to jak pod zátěží, tak pro tělo.

Indikace

Ve sportu pijí lék proti nadváhy a jako další energii. V lékařství se používá pro nedostatek L-karnitinu v těle dospělých a dětí, pro onemocnění ledvin, kardiovaskulárního systému a v gastroenterologii, pro vysokou kyselost a gastritidu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

I když je látka neškodná, protože je syntetizována samotným tělem, přebytek denní rychlosti a dlouhý průběh může narušit funkci ledvin, znakem vedlejších účinků léčiva bude pocit zánětu v ledvinách. Musí okamžitě přestat užívat doplňky stravy.

Také není vyloučena individuální nesnášenlivost na lék, který je doprovázen zvracením, nevolností, zvýšeným krevním tlakem, silným zápachem moči, křečemi. S příznaky individuální intolerance by měl odmítnout příjem L-karnitinu.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí?

Každý výrobce používá jinou formu L-karnitinu a přidává různé nečistoty, takže návod k použití bude poněkud odlišný. Na balení najdete doporučení pro odběr 1 až 3 g látky denně.

Existuje několik forem uvolňování látky - v kapslích, tabletách, prášku a v kapalné formě. Prášková a kapalná forma (pokud je to žádoucí) musí být ředěna ve vodě, nejlépe před použitím, roztok neuchovávejte déle než 2 hodiny.

Počet a metody technik

Ve dnech školení:

 1. Nejúčinnějším způsobem, jak tento doplněk použít, bude užívání 2 g L-karnitinu 30-40 minut před silou nebo kardio tréninkem. Během zátěže je nutná velká koncentrace látky v těle. Nejlepší je užívat elkarnitin pro hubnutí před cvičením, protože trvá 40 minut, než se akce spustí a příjem během tréninku a po tréninku bude neodůvodněný kvůli pozdnímu „vznícení“, kdy již není nutná energie. Když aerobní cvičení poskytuje větší spotřebu mastných kyselin, proto se spaluje více tuku. Před anaerobním cvičením se používají také 2 g léčiva, které zajistí produkci ATP - nezbytnou pro udržení energie během silového tréninku. V obou případech je nutné provést před tréninkem. Látka bude pokračovat v činnosti a po cvičení po dobu 2-3 hodin a po 4 hodinách zcela odstraněna z těla.
 2. Při dvou trénincích denně se denní dávka dělí na dvě části (každá 1 g) a trvá 30-40 minut před zátěží.

Dny odpočinku

Chcete-li zlepšit spalování tuků na non-trénink dnů a překážky vstřebávání tuku z potravin, je třeba pít 1 g dvakrát denně. První dávka L-karnitinu je ráno po jídle (je lepší vzít si acetát před jídlem), podruhé na oběd nebo před spaním. V noci pokračuje ve své činnosti, přenáší mastné kyseliny, takže tělo ve snu nespotřebovává glykogen a svalové bílkoviny, ale tuky. V tomto případě pomáhá nejen snižovat hmotnost, ale také předcházet katabolismu (svalový rozklad).

Průběh přijímání by neměl překročit 2 měsíce, optimální průběh bude 1-1,5 měsíce, po kterém byste měli udělat 2-4 týdny odpočinku. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, vezměte si odpočinek po dobu 2 týdnů, po kterých můžete přidat spalovače tuku do průběhu L-karnitinu. Recepční cykly jsou nezbytné, aby si tělo na látku nezvyklo, jinak léčivo nedává žádné výsledky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin je dokonale kombinován s dalšími bezpečnými doplňky, jako jsou: BCAA, Omega-3, s proteiny, tyto výživové doplňky slouží jako vynikající zesilovače účinků spalování tuků.

Omega-3 mají jedinečný molekulární řetězec, který je schopen vázat volné mastné kyseliny, přičemž obě léčiva urychlují vylučování tuků.

Proteiny a esenciální aminokyseliny zlepší svalovou výživu během cvičení, obohatí denní stravu a zabrání rozpadu svalových bílkovin.

L-cartitin může, a měl by (pokud chcete urychlit proces hubnutí), užívat společně s hořáky na tuky, jako jsou lipotropika a termogenika.

Drogy lze opít společně - ráno a odpoledne. Například, začněte brát spalovač tuků ráno (1 krát denně) s 1 g L-karnitinu po jídle. Druhá porce je odebrána na oběd nebo před tréninkem. Druhý příjem spalovače tuku je postupně spojován v době oběda (po jídle) nebo před tréninkem (s 1 g L-karnitinu). Nepřekračujte denní dávku spalovače tuků, neberte si lék večer, i když trénujete pozdě. Jinak můžete způsobit nespavost, podrážděnost, arytmii.

L-karnitin je kombinován s jinými látkami syntetizovanými v těle, včetně kreatinu. Ale tento doplněk funguje dobře pro přibývání na váze, protože kreatin je schopen zadržet tekutinu ve svalech, což jim dává větší sílu zvednout hodně váhy. Kreatin vám umožňuje získat svalovou hmotu a hromadit tekutinu, takže při hubnutí není příjem vhodný. Během masového setu vám směs L-karnitinu, kreatinu, geyneru, někdy před-tréninkového komplexu, umožní rychle přibrat na váze, zatímco koktejl poskytne energii během cvičení a zabrání katabolickému efektu.

Jak užívat různé formy doplňků

Čistý 100% L-karnitin

Čistý koncentrát v prášku, který neobsahuje žádné další nečistoty, příchutě, je vynikající s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

V den budete potřebovat pouze 2 g prášku, který se zředí vodou nebo džusem (je možné pod anaerobním cvičením získat více energie ze sacharidů). Pro hubnutí je třeba čistou formu ředit ve 200 ml vody, hodinu před cvičením. Účinek se projeví asi po 40 minutách a účinek trvá 3 hodiny. V případě potřeby lze denní dávku rozdělit do dvou dávek (ráno, odpoledne nebo večer) po 1 gramu.

Kapalina

Tento formulář byste si neměli vybrat, pokud chcete zhubnout.

Existuje řada důvodů pro to, první, tato forma koncentrátu obsahuje sacharidy (cukr), v době spalování tuků je nutné výrazně snížit jednoduché sacharidy, a neměli byste je brát navíc ze sportovních doplňků.

Tato forma se odebere v hotové formě (jedna odměrka) nebo se míchá s malým množstvím vody. Obvykle 1 dávka této formy obsahuje 1000 - 1500 mg L-karnitinu, takové dávky mohou vyžadovat 2 denně, které mohou být odebrány před cvičením, nebo ráno a na oběd.

Tekutá forma by také neměla být užívána v noci, protože jednoduché uhlohydráty v kompozici se promění v tuk, a to silně odporuje vlastnostem L-karnitinu, který musí bojovat s tuky. Přípravek se také nesmí ředit léky proti obezitě (například reduxinem), které se prodávají pouze na lékařský předpis.

Tekutý koncentrovaný L-karnitin je vhodnější pro energetická zatížení, protože sacharidy v kompozici přidají extra energii a tělo bude spalovat přesně sacharidy, ne tuky. Tato forma je proto vhodnější než energie urychlovače hubnutí.

V kapslích

L-karnitin ve formě kapslí je také čistý, bez přísad, nečistot, sladidel. Tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, které vyžadují 4 denně. Před tréninkem se denní dávka podává jednou za 30-40 minut. Ve dny odpočinku se doplňuje 2 kapsle 2x denně po jídle (první dávka ráno, druhá oběd nebo v noci). Kapsle se omyjí sklenicí vody.

Prášek

Prášková (bílá krystalická) látka se zředí vodou nebo, pokud je to žádoucí, šťávou. V této formě výrobci přidávají vitamíny, další spalovače tuků (guaranu, efedrin, kofein), zvýrazňovače chuti. Jedna část se rovná jednomu odměrku poskytnutému výrobcem. Sportovci musí zředit porci (ne více než 2 g L-karnitinu) ve 250-300 ml vody, trvat 40 minut před tréninkem.

V pilulkách

Tato forma L-karnitinu se nachází v lékárnách, jeho nevýhodou je nízká dávka látky v jedné tabletě, takže lékárenská forma není na rozdíl od doplňků sportovní výživy tak výhodná a pohodlná. Lék se užívá podle návodu, nepřekračuje denní dávku. Užívá se také jednou před tréninkem po dobu 30-40 minut, nebo v klidu (denní dávka je rozdělena do dvou dávek). Lék se opláchne vodou.

V ampulích

Je to forma vysoce koncentrovaného kapalného L-karnitinu, připraveného k použití. Pokud je to žádoucí, může být ampule zředěna ve sklenici vody. Vezměte jednu ampulku 40 minut před tréninkem. Forma ampulí různých výrobců je velmi rozdílné složení a dávkování. V jedné společnosti může jedna ampulka obsahovat od 1000 mg do druhé až do 3000 mg látky. Můžete také najít čisté formy, nebo s přidáním sacharidů (fruktóza, kyselina mléčná). Pro hubnutí je třeba zvolit formu bez sacharidů, s dávkou 2000 mg látky v jedné ampulce.

L-karnitin tartrát

Tato neesterová forma l-karnitinu a kyseliny vinné se rychle vstřebává v těle, na rozdíl od L-karnitinu, a je zadržována déle v krvi. Forma se často vyskytuje u mnoha výrobců sportovní výživy. Vezměte tuto skupinu pro snížení hmotnosti lepší v kapslích nebo v čistém (100%) prášku, jako obvykle, nepřesahujícím dávku 2 g denně.

Acetyl

Etherová forma L-karnitinu s přidáním acetylové skupiny. Tato forma je absorbována rychleji než L-karnitin, ale je také odvozena mnohem rychleji. To je také často používáno ve sportovní výživě, protože L-karnitin, po přijetí této formy, není přetrvávat v krvi po dlouhou dobu, je lepší dávat přednost neetherové formě (L-karnitin, L-karnitin tartrát).

Propionyl

Etherová skupina s přídavkem propionylové skupiny. Podobně jako acetyl, i tato skupina se rychle vstřebává a působení etheru není prodlouženo. Formulář není výrobci často používán.

Fumarat

Obsahuje fumarovou skupinu v kompozici, která zlepšuje vstřebávání L-karnitinu, má antioxidační vlastnosti.

Závěr: Která forma je lepší?

Pro hubnutí je nutné zvolit neetherové skupiny (čisté nebo tartrátové), které jsou v těle absorbovány mnohem lépe než etherové skupiny a obsah karnitinu v krvi po užití těchto doplňků je mnohem vyšší.

Je nutné zvolit formy v kapslích nebo ve formě čistého (100%) prášku. Jakákoliv forma karnitinu funguje mnohem lépe, když užíváte denní dávku 40 minut před cvičením, ale působí odlišně.

Nejvyšší koncentrace látky v krvi je po užití čistého L-karnitinu, jeho farmakologický účinek je mnohem vyšší ve srovnání s ostatními skupinami a nejvýhodněji pro snížení hmotnosti. Hlavní věc není překročit dávku v roce 2000 za den.

Jak se dívky

V mužském a ženském těle látka působí stejně, dávkování je také stejné pro každého. V přijetí není žádný rozdíl. Je důležité dodržovat denní normu, vzít látku včas a vyrovnat dietu, snížit množství tuku ve stravě.

Jaké výsledky očekáváte?

L-karnitin sám o sobě není schopen spalovat tuk, je to transportér mastných kyselin pro výrobu energie, který je nezbytný pro produktivní trénink zaměřený na spalování tuků.

Použití látky je to, že urychluje výrobu energie o 50%, tělo okamžitě "bere" tuky namísto konzumace glykogenu. Prvních 20 minut po zahájení tréninku svaly spalují glykogen (sacharidy), teprve potom začnou spalovat tuk jako palivo. S použitím L-karnitinu před cvičením (od začátku působení látky) začíná proces používání tuku okamžitě. To znamená, že doplněk urychluje proces spalování tuků dvakrát rychleji.

L-karnitin pracuje mnohem efektivněji se spalovači tuků a diety s vysokým obsahem bílkovin. Integrovaný přístup - doplňky, výživa a školení mohou vést ke ztrátě 3–5 kg měsíčně.

Doporučení pro hubnutí

1. Balanční dieta

Strava by měla obsahovat minimum tuku (10-20%), bílkovin (50-60%), sacharidů (30-40%). Rovnováha živin vylučuje možnost získání nadbytečného tuku, redukující sacharidy (kromě jednoduchých cukrů) zajistí energetický deficit, což urychlí proces používání tuků pro energetické potřeby těla. Neužívejte L-karnitin s tukovými potravinami, včetně živočišných tuků, konzumujte pouze nenasycené mastné kyseliny (Omega-3, 6, 9).

2. Zvýšení kardio zátěže

Aerobní cvičení umožní rychlejší využití tuků s příjmem L-karnitinu pro palivo. Kromě silového tréninku přidejte 3-4 týdenní kardiovaskulární trénink. Za jeden den můžete také kombinovat kardio a silový trénink. V tomto případě vezměte jednu dávku L-karnitinu (1 g) před kardio 30-40 minut, druhá - před silovým tréninkem. Průměrná délka kardio by měla být 40-45 minut intenzivního cvičení.

Další účinnou metodou spalování tuků s L-karnitinem bude provádět dvě kardiovaskulární cvičení denně po dobu 30-40 minut. Před prvním ranním cvičením vezměte 1 g L-karnitinu za 40 minut, proveďte kardio na prázdný žaludek, urychlíte a zvýšíte množství spalování tuků. Druhý trénink se provádí ve večerních hodinách. Vezměte 1 g látky 40 minut před druhou kardio, po zátěži nejezte. Povoleno brát části BCAA, aby se zabránilo spalování svalů. Pijte dostatek vody po celý den.

3. Proveďte kruhový a intervalový trénink.

Cvičení pro vytrvalost, můžete rychle spálit tuk, protože při tréninku s velkým počtem opakování bez odpočinku, budete potřebovat mnohem více energie, které mají být použity z depa. L-karnitin je nutné používat obvyklým způsobem - 2 g látky 40 minut před tréninkem.

Obsah karnitinu na 100 gv přírodních produktech

Samozřejmě není možné doplnit obsah L-karnitinu z přírodních produktů pro spalování tuků. Produkty spíše přispívají ke ztrátě hmotnosti díky vysokému obsahu bílkovin v kompozici, a co je nejdůležitější, nedostatku sacharidů.

Vysoká tabulka Elkarnitine Foods