Image

Jak užívat L-karnitin při tréninku?

Obsah článku:

 1. Účinky
 2. Druhy
 3. Jak si vzít
  • Kapalný karnitin
  • Tabletovaný karnitin
  • Kapsle karnitinu

 4. Kontraindikace a nežádoucí účinky
 5. Jak efektivní

Karnitin je amin a pomáhá bojovat proti obezitě. Rovněž je třeba poznamenat anabolické vlastnosti této látky, schopnost zlepšovat kvalitu výživy tkání, urychlení regeneračních procesů a akumulaci jódu, což zlepšuje účinnost štítné žlázy.

Karnitin je produkován buněčnými strukturami jater a ledvin za účasti metioninu a lysinu. Dnes má trh velký výběr sportoviště, kam patří karnitin. Použití přísad umožňuje nejen efektivně řešit tuk, ale také zvýšit odolnost.

Účinky karnitinu

Chcete-li pochopit, jak maximalizovat, jak se L-karnitin během cvičení, měli byste se dozvědět o vlastnostech a účincích této látky. Všimněte si, že karnitin byl dlouhodobě aktivně studován a můžeme s plnou odpovědností říci, že se jedná o účinnou přísadu. Doposud velmi často na webových stránkách profilu existují spory o účelnosti jeho použití.

Někteří lidé věří, že karnitin není účinný v boji s tukem. To je způsobeno nedostatečným pochopením mechanismu látky. Musíte pochopit, že samotný karnitin neovlivňuje rychlost redukce tukové tkáně. To je důvodem častých tvrzení, že není účinná. Karnitin může pouze urychlit dodávání mastných kyselin do mitochondrií. Podívejme se však na hlavní účinky tohoto aminu:

 • Urychluje dodávání mastných kyselin na místo přijímání energie z nich (mitochondrie).
 • Urychluje proces spalování tuků a jejich zpracování na energii.
 • Snižuje únavu sportovce a zároveň zvyšuje jeho vytrvalost.
 • Zrychluje regenerační procesy po dokončení třídy.

Ačkoli karnitin je syntetizován v těle, s intenzivním spalováním tuku je třeba používat doplňky. Čím vyšší je koncentrace aminu, tím aktivnější budou mastné kyseliny do mitochondrií, a proto tělo získá více energie, což přímo ovlivňuje vytrvalost.

Karnitin v těle plní transportní funkci a urychluje dodávání nejen mastných kyselin, ale i dalších živin. Přispívá také k urychlení regeneračních procesů a růstu svalové tkáně.

Typy karnitinu

Karnitin je dostupný v několika formách: kapalina, tableta, tobolka atd. Ihned je třeba říci, že kapalná forma látky má vyšší stravitelnost, ale její náklady jsou ve srovnání s tabletami o něco vyšší. Přitom byste měli vědět, že tekutý karnitin může být vyráběn ve formě sirupu. Tyto produkty nejsou účinné pro spalování tuků. Tato skutečnost je způsobena přítomností velkého množství sladidel a dalších přísad.

Nejlepší je použít tekutý karnitin ve své čisté formě pro boj s tukem. Dokonale se hodí pro tyto účely a tabletové formy látky. Je tedy možné doporučit nákup pouze těch potravinářských přídatných látek, které obsahují čistý karnitin, a neexistují různé nečistoty.

Jak užívat l-karnitin?

Podívejme se, jak maximalizovat účinek používání všech forem karnitinu.

Kapalný karnitin

Již jsme řekli, že kapalný karnitin může být vyráběn ve formě sirupů nebo balen do ampulí. Pro sportovce jsou ampule nejlepší volbou, jak jsme si také pamatovali. Pokud se rozhodnete použít sirup, pak by neměl být užíván současně s jídlem a ředěn vodou.

Dávka tekutého karnitinu pro dospělého je 5 ml třikrát denně. U sportovců by dávka měla být zvýšena na 15 mililitrů. Vezměte si lék před začátkem tréninku. Doba cyklu užívání karnitinu je maximálně šest týdnů. Pokud je to nutné, po sedmidenní přestávce lze kurz opakovat.

Karnitin mohou používat i děti jakéhokoliv věku. Děti mladší než jeden rok by měly mít 10 až 20 kapek najednou. Když je dítě ve věku od jednoho do šesti let, dávka se zvyšuje a pohybuje se v rozmezí od 20 do 27 kapek. Děti starší 6 let mohou užívat 2,5 miligramů doplňků současně. Celková délka karnitinu pro děti je 30 dnů, po kterých by měla být pauza trvající týden.

Tabletovaný karnitin

Mnoho sportovců dává přednost tabletkám. Neměli byste je rozpouštět, stačí polykat a pak vypít dostatek tekutin. Dávka předtvarovaného karnitinu pro dospělé je od 0,2 do 0,5 g třikrát denně. Sportovci by měli před zahájením výuky od 0,5 do 2 gramů doplňku.

Kapsle karnitinu

Tobolka, stejně jako tableta, musí být polknuta celá a poté omyta vodou. Dávky pro kapsle karnitinu jsou identické s tabletovou formou, stejně jako doba trvání, která je přibližně 1 až 1,5 měsíce.

Když už mluvíme o tom, jak brát L-karnitin během tréninku, je třeba poznamenat, že doplněk je dokonale kombinován s téměř všemi typy spalovačů tuků. Tato kombinace navíc výrazně zvyšuje efektivitu kurzu a může být doporučena sportovcům a všem lidem, kteří se rozhodli zhubnout.

Karnitin může být také účinný pro zvýšení hmotnosti, protože urychluje dodávání živin do svalové tkáně. V této situaci by měl být karnitin podáván současně s proteinovými směsmi nebo zesilovači. Je velmi důležité si uvědomit, že pokud užíváte doplňky bez přerušení, tělo se přizpůsobí karnitinu a jeho účinnost bude minimální. Z tohoto důvodu by měl být lék používán v cyklech.

Kontraindikace a vedlejší účinky karnitinu

Jelikož karnitin je amin a všechny doplňky jsou vyrobeny z přírodních surovin, nemá žádné vedlejší účinky. Výjimkou je individuální intolerance na amin, což může vést k alergickým reakcím.

Jak účinný je karnitin pro hubnutí?

Již jsme se zmínili o tom, že o této otázce se i nadále diskutuje, a to navzdory dostupnosti vědeckých důkazů o účinnosti doplňkové látky. Pokud chcete vědět, jak užívat L-karnitin během tréninku a dělat to efektivně, pak samotné doplňky nestačí.

Karnitin vám přinese pozitivní výsledky pouze tehdy, budete-li dodržovat vhodný dietní výživový program a pravidelný a intenzivní trénink. Abychom dosáhli efektu použití této látky, musíte v hale tvrdě pracovat.

Můžete si vybrat libovolné kardio zatížení podle svého uvážení. Můžete běžet, plavat, tančit atd. Měli byste také pamatovat, že karnitin začíná pracovat po půl hodině po zahájení tréninku. A není to v samotném aminu, ale v těle. Pro aktivaci procesů získávání energie z mastných kyselin je pro tělo nezbytné pouhé půl hodiny.

Jak užívat l karnitin před cvičením

L je karnitin, že? Jak užívat L - karnitin pro hubnutí? |

Dnes, v oblasti fitness, existuje mnoho různých přísad. Jeden z nejpopulárnějších je L - karnitin. Mimochodem, tento doplněk je populární hlavně mezi ženami. Proto navrhuji, abych to chápal podrobněji. V tomto článku se naučíte odpovědi na otázky jako: L je karnitin, je to? Jak užívat L - karnitin pro hubnutí? Proč a kdo to potřebuje? Jaké jsou typy karnitinu?

L-karnitin (levokarnitin) je jednou z esenciálních aminokyselin, která se produkuje v játrech z lysinu a methioninu. Tato aminokyselina pomáhá přeměnit mastné kyseliny na energii. Lze jej získat zvenčí, pomocí speciálních přísad nebo z potravin (maso a želé).

Pro co je L - karnitin?

Hlavním úkolem levého karnitinu je přenos mastných kyselin do mitochondrií, kde jsou využívány jako zdroj energie, což nakonec urychluje proces odbourávání tuků a zvyšuje vytrvalost.

Tato aminokyselina také odstraňuje škodlivé metabolické produkty z mitochondrií. Tato detoxikační funkce je velmi užitečná, protože když se hromadí rozkladné produkty, zpomaluje a rozkládá rozklad mastných kyselin. A l-karnitin zase umožňuje mitochondriím pokračovat ve výrobě energie s maximální účinností.

 • urychluje spalování tuků
 • zvyšuje vytrvalost a celkový tón
 • zvyšuje odolnost vůči stresovým situacím
 • detoxikace
 • snižuje špatný cholesterol
 • pozitivní vliv na kardiovaskulární systém
 • zlepšuje kvalitu a kvalitu spermií
 • zpomaluje proces stárnutí
 • zabraňuje apoptóze a osteoporóze
 • stimuluje regeneraci tkání
 • zvyšuje imunitu
 • pomáhá zvyšovat duševní schopnosti

Jak vidíte, tato přísada má mnoho pozitivních vlastností. Lze ji tedy použít ani ne tak pro hubnutí, jako pro léčebný účinek celého organismu.

Jaké jsou typy L - karnitinu?

Existují 3 různé typy:

Ze všech typů je nejdražší tekutý karnitin a nejlevnější je v kapslích. V zásadě to není překvapující, protože kapalná forma má výhodu rychlé absorpce. Poté, co kapsle levokarnitinu vstoupí do těla, je třeba počkat nějaký čas (asi 30 minut), aby se rozpustily a začaly pracovat. Zatímco L-karnitin v kapalné formě téměř okamžitě vstřebává a začíná pracovat. Forma prášku je něco mezi kapslí a kapalnou formou.

Pokud je rychlost asimilace pro vás velmi důležitá, vezměte si tekutinu nebo prášek. Kapalina je ve dvou formách: v lahvích a ampulích. V ampulích o něco dražší než v lahvích, z toho důvodu, že jsou vhodnější k použití (není třeba měřit porce... otevřeno - pít - odhodil prázdnou ampulku). A pokud rychlost není tak důležitá pro vás, pak je samozřejmě lepší vzít v kapslích (to bude výhodnější pro cenu).

Odpovědi na nejžhavější otázky:

№1. Jak užívat L - karnitin pro hubnutí?

Pro hubnutí jsou nejoptimálnější dávky: 1000 - 2000 mg denně pro ženy a 1500 - 3000 mg denně pro muže. Čím více tělesné hmotnosti, tím více budete potřebovat. Podle mých pozorování má karnitin smysl užívat pouze v těch dnech, kdy je cvičení. Ve dnech odpočinku - nemá smysl (plýtvání penězi). Pokud je tento doplněk v kapslích, vezměte si ho 30 minut před tréninkem. Pokud je v prášku nebo v tekuté formě, můžete pít bezprostředně před tréninkem.

№2. Kolik užívat L - karnitin?

Aby se zabránilo (pro zdraví), denní sazba pro ženy je: 500mg denně, a pro muže: 750-1000mg. Pokud je cílem hubnutí, pak: 1000 - 2000 mg denně pro ženy a 1500 - 3000 mg denně pro muže.

№3. Kdy užívat L - karnitin?

Aby se zabránilo (pro zdraví), nejlepší volbou pro konzumaci je ranní čas na lačný žaludek (před prvním jídlem). Pro snížení hmotnosti je nejlepší volbou předškolní čas (10 - 30 minut před tréninkem).

№4. Můžu pít L - karnitin bez cvičení?

Obecně je to možné, ale abych byl upřímný, v tom nevidím velký smysl. L - karnitin transportuje mastné kyseliny do mitochondrií, takže tato kyselina může oxidovat a spálit. A jak víte, tuky jsou spáleny aerobně kyslíkem. Proto, pokud budete pít část karnitinu a posadit se k práci na počítači, pak tam bude žádný účinek, protože není významné anaerobní zatížení. Pokud však chcete tento doplněk vypít i v době, kdy nedochází k tréninku, zkuste jej použít před jakýmkoliv prodlouženým zatížením (například před odchodem do práce nebo do obchodu pro nákupy).

№5. Můžu pít L - karnitin před cvičením?

Není to možné, ale nutné. To je nejlepší doba pro použití tohoto dodatku.

№6. Můžu během cvičení pít L - karnitin?

Můžeš. To urychlí proces hubnutí.

№7. Mohu pít L - karnitin po tréninku?

Nemá smysl pít tento doplněk, když je cvičení u konce.

№8. Můžu ráno pít L - karnitin?

Pokud je to pro zdravotní účely, je to možné. Pokud je pro hubnutí, pak to nedává moc smysl (účinek bude minimální).

To je v podstatě všechno. Odpovědi na základní otázky, které jste obdrželi. Pokud mi něco chybí - zeptejte se v komentářích. Jo, tady máš jednu poslední věc, nejlepší nejlepší zdroje karnitinu ve stravě: hovězí maso, jehněčí maso, mléčné výrobky, játra, telecí maso, krůta, vepřové maso.

P.S. Také doporučuji, abyste si vyhradili trochu svého drahocenného času sledováním tohoto videa.

S pozdravem Sergey Garbar (Progrees.ru)

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: kolik a kdy pít

Jaký účinek lze dosáhnout užíváním karnitinu. Jak to ovlivňuje tělo. Vlastnosti jeho použití a výpočet dávkování. Prvek Karnitin je přírodní vitamín, který je přítomen v lidském těle a přímo se podílí na odbourávání tělesného tuku a stimulaci srdce. Nedostatek nebo absence prvku může způsobit zvýšení objemu tuku a tím i zvýšení celkové hmotnosti. Jednoduše řečeno, účinek L-karnitinu je založen na přenosu mastných kyselin do mitochondrií, v nichž dochází k procesu spalování tuků. Výsledkem je vývoj potřebné energie a zrychlení procesu hubnutí. Ale jak brát karnitin? Na co to je? Kolik bych měl pít doplněk, aby poskytoval potřebné kroky a urychlil proces hubnutí?

Charakteristiky

Před zahájením dávkování je nutné porozumět hlavním charakteristikám přísady. Tekutý l karnitin - hlavní prvek sportovní výživy, který má mnohostranný účinek na tělo a urychluje proces hubnutí. Jeho příjem před cvičením přispívá k zahájení procesů spalování tuků v těle a dosažení očekávaných výsledků ve věci boje s tukem.

Tekutý l karnitin není přírodní látka, jak mnozí věří, ale jednoduchý doplněk stravy. Svou strukturou je podobná vitamínům, ale akce není zaměřena na celkový vývoj, ale na plnění specifických úkolů (uvedených výše). Tekutý l-karnitin nemá žádné vedlejší účinky, což zaručuje bezpečnost zdraví i při předávkování.

Stojí za zmínku, že nedostatek karnitinu v těle (zejména při vysokém zatížení) je běžným jevem. Problém je v tom, že odhalení skutečnosti, že chybí užitečná látka, je ve skutečnosti nereálné. Mnoho pravidelně trpí nedostatkem důležitého prvku a ani o něm nevědí.

Jak to funguje?

Zvláštností kapalného l karnitinu je mnohostranný účinek na tělo. Jeho recepce poskytuje:

 • Růst fyzické odolnosti a zkrácení celkové doby zotavení (i při intenzivním tréninkovém procesu);
 • Odstranění a odstranění svalové bolesti, ke které dochází po aktivním cvičení. Současně se zvyšuje svalový objem a zvyšuje se síla;
 • Efektivní boj proti přepracování;
 • Normalizace krevního tlaku a zlepšení práce srdečního svalu;
 • Posílit imunitu a obecnou tělesnou obranu;
 • Poskytování buněk potřebnému množství kyslíku;
 • Zrychlení procesu hubnutí a tak dále.

Hlavní chyby příjmu

Mnoho sportovců neví, kolik pít doplňky k dosažení výsledků, což vede k chybám. Nejběžnější jsou:

 1. Nesprávné dávkování. V přípravě na plážovou sezónu a ve snu o hubnutí, mnoho trvat velké porce před tréninkem. Předpokládá se, že tento přístup zajistí maximální výsledky. To je chyba - nedělejte to. Jak již bylo zmíněno, strach z předávkování v případě tekutého l karnitinu nestojí za to, ale nedojde k žádnému dalšímu efektu - jen plýtvání penězi.
 2. Chyby v načasování přijetí. Vědci ukázali, že vrchol práce látky přichází za 100-120 minut po požití a je udržován po dobu 4 hodin. To znamená, že před tréninkem a nejméně dvě hodiny před přijetím zátěže byste měli vzít doplněk.
 3. Špatná strava Předpokládá se, že po dobrém tréninku můžete mít pevnou svačinu. Ale pokud třídy jsou drženy pro hubnutí, pak taková touha jíst jen ublížit. Je důležité si uvědomit, že i po vyučování tělo ztrácí váhu - stojí za to mu tuto příležitost dát.

Účinek

Velkým problémem mnoha nových sportovců je, že neznají hlavní účel L-karnitinu. Doplněk berou jednoduše proto, že je užitečný. S pomocí této látky lze ve skutečnosti vyřešit hned několik úkolů najednou:

 1. Silový trénink. Je prokázáno, že karnitin pomáhá při získávání svalů a zvyšuje sílu. Navíc urychluje proces regenerace, zlepšuje metabolické procesy a rychle odstraňuje škodlivé látky z těla. Užívání doplňků před tréninkem vám umožňuje udržovat důležité aminokyseliny ve svalech a tak se vyhnout rozpadu vlastních proteinů (spouštění katabolických procesů). Chcete-li zvýšit množství energie, můžete zvýšit množství spotřebovaných tuků, které přicházejí s jídlem (ale ne více než 110-120 gramů denně).
 2. Zeštíhlující Karnitin je přirozený prvek, který je přítomen v každém lidském těle. S jeho nedostatkem se proces spalování tuků zpomaluje nebo úplně zastavuje. Proto se doporučuje udržovat úroveň hlavního „spalovače tuku“ na správné úrovni, kombinující příjem s aktivním zatížením. Díky tomuto tandemu je snazší dosáhnout hubnutí. Je třeba poznamenat, že bez přítomnosti motorické aktivity je látka k ničemu a nemá účinek na spalování tuků. Karnitin je účinný pouze v kombinaci s příslušnou dietou a pravidelnou činností. V opačném případě budou peníze promrhány.

Podrobnosti o dávkování a aplikaci

Praxe ukazuje, že nejlepší účinek L-karnitinu je poskytován v případě užívání nalačno. Pokud je v žaludku potrava, účinek látky se sníží. To je důvod, proč byste neměli jíst před tréninkem, pokud již byla užita část prospěšné látky. Na druhé straně není zakázáno ředit karnitin jednoduchými nápoji, například čajem, džusem, vstupy a jinými. Ani kyselá kompozice není schopna snížit účinnost aditiva.

Tělo průměrné osoby obsahuje 22-25 mg karnitinu. Současně je denní potřeba této látky 300-500 mg. V případě aktivního zaměstnání nebo při stresu se potřeba užitečného prvku zvyšuje několikrát na 1,2-1,4 gramu. V situaci, kdy hlavním úkolem je snížení nadbytečného tělesného tuku, je optimální množství doplňku 6-8 gramů. Někteří odborníci v době přípravy na soutěže nebo přímo v období, ve kterém se konají, zvyšují dávkování na 12 gramů denně.

Již bylo zmíněno, že maximální účinek úbytku hmotnosti, zvýšení pracovní kapacity a nárůstu energie je zaručen za 100-120 minut po vstupu látky do těla. Proto je příjem karnitinu důležitý před odchodem do posilovny, a nikoli během nebo po obdržení zátěže.

Dalším důležitým bodem je pravidelnost. Jedna nebo dvě metody nedávají výsledky, protože L-karnitin má tendenci se hromadit v těle a to se děje pouze při pravidelném užívání. Doba trvání kurzu by tedy měla být minimálně 1-2 měsíce.

Dopad na metabolické procesy

Článek opakovaně zmínil jednu z hlavních vlastností L-karnitinu - jeho univerzálnost. Současně je hlavním plusem látek účinek na metabolismus. Zde je nutné zdůraznit následující vlastnosti prvku:

 • Aktivace dodávání mastných kyselin do mitochondrií, což urychluje proces hubnutí a zaručuje požadované množství energie;
 • Zvýšit množství spáleného tuku o 11-13%;
 • Stimulace spalovacích mastných kyselin s jiným řetězcem (střední a dlouhé);
 • Pomoc při vývoji potřebného množství energie;
 • Odstranění nebezpečných toxických látek z buněk, které urychlují buněčný metabolismus;
 • Ochrana buněčných membrán před působením kyselin;
 • Skladování acylu nebo acetylu;
 • Snížený čas zotavení, zvýšená produkce proteinu;
 • Zlepšování toku metabolických procesů.

Výsledky

Výhody karnitinu je těžké přeceňovat. Tento prvek, bez něhož tělo není schopno správně provádět metabolické funkce a přeměnit tuk na energii. Proto je zbytečné hovořit o hubnutí nebo práci v případě nedostatku L-karnitinu. Pouze po úpravě jeho příjmu je třeba počítat s výsledkem.

Co je to L-karnitin, jak si ho vzít na hubnutí?

Uprostřed dvou tisícin L-karnitinu získal popularitu mezi sportovci jako měkký a účinný nástroj pro hubnutí.

Téměř okamžitě, poptávka po tomto dodatku byla zvedl lidé velmi daleko od fitness. Někdo dosáhl působivých výsledků a sen o hubnutí pomocí magické tabletky zůstal snem.

Proč se to děje a jak užívat L-karnitin v kapalné nebo pevné formě pro hubnutí?

Obecné informace

L-karnitin (zastaralé názvy ㅡ levokarnitin, vitamin Bt) je obecná tonika, která je předepsána pro vyčerpání, srdeční selhání, sníženou účinnost. Existuje několik pěkných bonusů pro hubnutí:

 • zlepšení zdraví na pozadí stravy;
 • zvýšit zátěž jako při aerobních (běžeckých, chůze) a anaerobních (vzpírání, posilování) zátěží;
 • zvýšené svalové využití tuku spolu s mírným anabolickým účinkem;
 • výrazný antikatabolický účinek;
 • Prevence kojení po cvičení.

Na trhu se L-karnitin nachází ve formě nápoje, v kapslích a tabletách. V lékařství se také používá injekční roztok.

Lidské tělo samo je schopno syntetizovat malé množství L-karnitinu. Často je tento proces narušen nástupem stáří, v důsledku nervového napětí nebo přísné stravy.

Během tréninku se dramaticky zvyšuje potřeba karnitinu a endogenní (vlastní) karnitin ji již nedokáže pokrýt.

Pokyny pro použití L-karnitinu pro fitness

Tady je potřeba trochu preambule. Aby se mastné kyseliny uvolnily na pozadí stravy a fyzické zátěže na „spálení“ ve svalové tkáni, musí proniknout mitochondriální membránou cell buněčné organely s funkcemi elektrárny.

To je možné pouze za přítomnosti speciálních molekul vodičů. Úloha takového vodiče a provedení L-karnitinu.

S jeho nedostatkem se uvolněné mastné kyseliny, cirkulující v krvi, přeměňují zpět na podkožní tuk a nevzdávají se energie.

Po jídle se energie odebírá přímo z glukózy v krvi. Současně je část glukózy uložena v játrech a svalech ve formě glykogenu živočišného škrobu. Tyto zásoby (pouze 120 ㅡ 150 g) se konzumují pouze při poklesu hladiny cukru v krvi a tělesná aktivita organismu zůstává.

Pouze pod podmínkou, že množství glykogenu se blíží nule, a nové jídlo nepřichází, je množství tuku spojeno se spotřebou. Protože během spánku, slušné množství energie je vynaloženo na podporu životně důležité činnosti, tuk je nejvíce aktivně konzumován ráno na prázdný žaludek.

Když fyzická aktivita není na prázdném žaludku, turn "otočení" zásob tuků přichází asi za 40 minut. intenzivní práci.

To znamená, že karnitin je nejúčinnější, pokud je užíván bezprostředně před kardio tréninkem ráno na lačný žaludek. V tekuté formě se karnitin vstřebává téměř okamžitě a v kapslích a tabletách je lepší užívat přísadu během 15-20 minut. před nákladem.

Biologická dostupnost je poměrně nízká, takže doporučená dávka L-karnitinu pro hubnutí není menší než 1500 mg.

Má smysl užívat karnitin ve dnech silového tréninku, především jako antikatabolický. Vzhledem k tomu, že během prvních 40 minut bude ve svalech udržován dostatečný přísun glykogenu, optimální doba pro odběr je ㅡ uprostřed tréninku nebo před posledním 20minutovým kardio session.

Téměř každá potravina snižuje vstřebávání karnitinu, takže je lepší ho užívat odděleně. Ačkoliv s čajem, kávou, vitamínovými doplňky a BCAA a termogenními látkami, karnitin dobře sedí.

Jak pít bez cvičení?

Již jsme zjistili, že karnitin nezvyšuje spotřebu energie, ale pouze urychluje jeho produkci z mobilizovaných tuků.

Je třeba si uvědomit, že „palivo“ ze skladů tuků je strategickou nouzovou rezervou, která se vždy používá jako poslední.

Absolutně bez fyzické námahy aktivovat to nebude fungovat.

Pokud trénujete dostatečně tvrdě, měli byste užívat karnitin, jak je popsáno výše, ale nahradit trénink jakoukoliv dostupnou fyzickou prací nebo chůzí. Vzhledem k tomu, že takové zatížení je mnohem nižší, je obzvláště vhodné zvážit účiník. Určité intervaly mezi jídlem, příjmem karnitinu a fyzickou aktivitou pomohou „vytlačit“ maximum z tohoto doplňku.

Takže máme dvě možnosti, jak zhubnout pomocí karnitinu bez tréninku.

Nejdříve ráno na lačný žaludek je třeba vypít část hubnutí nápoje s dávkou 1500 mg L-karnitinu (nebo jeho ekvivalentu ve formě tablet) a pak jít na procházku.

Optimální doba chůze je 1 hodina. I 1,5 hodiny po této zátěži cirkulují volné krevní kyseliny v krvi. Pokud se v této době, aby se jídlo vrátí zpět do depa.

Druhá možnost ㅡ po každém jídle, vydržíte interval 1,5 ㅡ 2 hodiny (přibližně tolik bude zapotřebí pro asimilaci), a pak věnujte 40 minut fyzické aktivitě. Vezměte dávku L-karnitinu pro hubnutí a znovu se projděte.

Můžete prodloužit dobu stejné chůze o 40 minut, pak budete muset vzít pauzu na cestě, aby se doplněk. Po procházce se nepokoušejte jíst po dobu 1,5 hodiny.

Tímto způsobem můžete zvýšit rychlost hubnutí a chránit svaly před destrukcí.

Do té doby jsme ignorovali další významný zdroj "paliva" pro tělo, ㅡ svalovou tkáň aminokyselin.

Katabolismus (rozpad) svalů je vždy doprovázen ztrátou tuku a často poměr svalové ztráty k tuku dosahuje 1: 1. Ničí se nejen svalová bílkovina, ale také kolagen a elastin podporující kůži. To znamená, že karnitin pomůže zabránit nechtěnému ochabnutí kůže v důsledku úbytku hmotnosti.

Je možné ublížit z recepce?

Tělo samo reguluje množství karnitinu v krevní plazmě, takže jeho přebytek je vylučován močí bez jakýchkoliv problémů.

Jak jsme již zjistili, ㅡ denní dávka by měla být nejméně 1500 mg, zatímco její zvýšení nebude mít za následek významné zvýšení účinnosti,, ani vedlejší účinky.

Někdy s příjmem karnitinu, dyspeptické poruchy jsou pozorovány чаще oni jsou nejčastěji způsobeny vysokým obsahem kyseliny askorbové nebo kyseliny citrónové v kapalné formě léku.

Nejpřesvědčivějším důkazem bezpečnosti karnitinu je jeho široké použití v praxi pediatrů. Studie na myších v roce 2013 však prokázaly schopnost L-karnitinu přeměnit střevní mikroflórou na TMAO, látku, která vyvolává kardiovaskulární onemocnění u hlodavců.

Toto riziko se zjevně netýká lidí. Přinejmenším tato pravděpodobnost nepřevyšuje potenciální přínosy karnitinu.

Další nuance: dlouhodobý (více než 2 měsíce) příjem L-karnitinu vede k abstinenčnímu syndromu ㅡ snížení nezávislé syntézy karnitinu v těle. Optimální doba trvání kurzu je tedy ㅡ 1 ㅡ 1,5 měsíce.

Chcete-li shrnout, jak užívat L-karnitin pro hubnutí a jak funguje, pomocí tohoto videa:

Podle principu působení se L-karnitin zásadně liší od stimulace sportovních doplňků. Z tohoto důvodu je to bezpečné, ale prakticky neužitečné s pasivním životním stylem. Výzkum a praxe potvrzují, že aditivum pracuje pouze „v duetu“ se svaly. Pro ně ne.

L-karnitin a běh. Jak vzít karnitin před spuštěním?

Prakticky každý z nás, a to platí zejména pro představitele slabšího pohlaví, v určitém okamžiku jejich života byl zmaten otázkou, jak zhubnout, přinést své tělo do tvaru a krásné podoby. Pro někoho se nadváha stala příčinou nemocí, pro někoho - důvodem k obavám o jejich vlastní vzhled, pro někoho - příčinu osamělosti a nespokojeného osobního života. Metody nakládání s extra kilami jsou četné a rozmanité: exotické diety, zázračné pásy a zábaly s „magickými“ komplexy na spalování tuků, kódování, nošení speciálních klipů a náramků.

Zdravé a účinné hubnutí

Dnes je nejúčinnější způsob, jak zhubnout, uznán jako komplexní: správná racionální výživa v kombinaci s dobře navrženými tréninky. Kardio cvičení (jako je běh, cyklistika, chůze, rychlé tance) jsou považovány za nejúčinnější způsob, jak se zbavit přebytečné tukové hmoty a podporovat zdraví. Není divu, že mnoho milionů lidí začíná svůj den s ranním během, protože běh je opravdu univerzální cvičení:

 • Běh pomáhá normalizovat a zlepšit práci srdce, zvýšit užitečný objem plic;
 • Běh posiluje hlavní svalové skupiny, pomáhá "vyřezávat" krásný a vytesaný tvar nohou;
 • Běžné běhání pomáhá zlepšit imunitní systém, očistit všechny buňky a tkáně našeho těla od nahromaděných strusek a toxinů;
 • Běžci mají pozitivní postoj, zřídka trpí depresí a apatií;
 • Běh urychluje metabolismus, přispívá k účinnému spalování kalorií, pomáhá při utahování kůže.

Pro urychlení procesu spalování tuků a lepší výsledky z tréninku mnoho lidí užívá L-karnitin.

Co je L-karnitin, princip působení

L-karnitin je aminokyselina, speciální přírodní látka (jinak se nazývá vitamin B11), který je syntetizován naším tělem. Zdrojem karnitinu jsou produkty živočišného původu: například maso, ryby a různé mléčné výrobky. Během tepelného zpracování je však hladina karnitinu v těchto produktech významně snížena, a proto se doporučuje, aby byl přípravek doplňován ve formě doplňků stravy.

Princip působení l-karnitinu je založen na přenosu mastných kyselin do mitochondrií buněk, tj. Na dodávku "paliva" do "kamen"; současně se vytváří velké množství energie, významně se zvyšuje účinnost tréninku, urychluje se spalování tukové tkáně. Příjem karnitinu navíc stimuluje syntézu bílkovin ve svalové tkáni, poskytuje kvalitativní zisk svalů (a svaly jsou hlavním spotřebitelem energie v našem těle, a to i v klidu, tráví značné množství energie). L-karnitin zmírňuje chronický únavový syndrom, zlepšuje metabolické procesy na buněčné úrovni, urychluje proces eliminace toxinů, působí jako antioxidant.

L-karnitin je bílý krystal bez chuti a zápachu. Výrobci nabízejí širokou škálu produktů karnitinu:

 • sirupy s různými příchutěmi,
 • pilulky
 • kapslí
 • sportovní energetické nápoje, které kromě El-karnitinu obsahují složky jako kofein, kreatin, extrakty různých adaptogenních rostlin.

Dávkování karnitinu se vypočítá individuálně: na základě pohlaví, hmotnosti, přítomnosti a úrovně fyzické aktivity, která ztrácí váhu. Předpokládá se, že na 1 kg hmotnosti by mělo být spotřebováno až 20 mg karnitinu, ale s rostoucí spotřebou energie během intenzivního tréninku se odpovídajícím způsobem zvyšuje potřeba karnitinu. Aktivně cvičícím sportovcům se doporučuje užívat až 2000 mg karnitinu ženám a mužům až 5000 mg. Asimilace el-karnitinu přímo závisí na formě uvolňování: léky v kapslích a tabletách by měly být užívány 40-50 minut před začátkem tréninku, sirup může být užíván 10 minut v procesu výměny oblečení v šatně. Nápoje s karnitinem lze užívat přímo během cvičení, zejména aerobiku. Který karnitin je lepší pro hubnutí a snadnější použití? Většina sportovců si vybere sirupy, které jsou také nabízeny v ampulích: jsou velmi vhodné vzít si je před odjezdem na stadion nebo do posilovny.

L-karnitin před spuštěním

Pro aktivní cvičení je doporučeno následující dávkování karnitinu: ráno - 45 až 60 minut před jídlem, oběd, před jídlem a před cvičením. Abychom maximalizovali výhody běhání a urychlili proces spalování tukové tkáně (bez ohledu na to, jakou denní dobu dáváte přednost běhu), je důležité vzít hlavní část karnitinu přesně před zahájením sezení. Pokud běžíte ráno na lačný žaludek, L-karnitin pomůže přeměnit nahromaděné tuky na energii, čímž se výkon stane účinnějším a energičtějším.

L-karnitin je tak účinným a účinným prostředkem pro ty, kteří chtějí zhubnout a zlepšit svou kondici a úspěchy. Jaký je nejlepší způsob, jak vzít L-karnitin pro hubnutí ve vašem případě, můžete také rozhodnout se svým trenérem nebo lékařem, možná budou radit některé další sportovní výživy. Kombinace vyvážené stravy, pravidelných běhů a užívání L-karnitinu přinese ohromující výsledek!

L - Karnitin - oblíbený spalovač tuků

To nejdůležitější o populárním spalovači tuků L-Carnitine

L-karnitin (L-karnitin) - co to je?

L-karnitin - co to je, jak si vzít. Tréninkové video od Sergeje Sivetsa - odborníka v oblasti tělesné kultury a sportu.

V podstatě tři minuty! L- CARNITIN

Pracuje L-karnitin, je to bezpečné, jak ho užívat? Odpovědi na tyto otázky v krátkém, ale informativním videu. Žádná teorie - jen praxe. Máte otázky o karnitinu - podívejte se na toto video!

(Hlasy: 2, Hodnocení: 5.00 z 5) Datum vydání:

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí a aktivní spalování tuků

Levokarnitin (L-karnitin) je jedním z nejznámějších a neškodných doplňků výživy pro hubnutí. Používá se jak při sušení, tak při hromadném získávání, v boji proti přebytku podkožního tuku pro získání dodatečné energie v kulturistice. V tomto článku budeme podrobně analyzovat, jak správně užívat L-karnitin a jaké formy, v kombinaci se sportovními doplňky výživy a dietou, zajistí efektivní hubnutí.

Jak funguje aditivum?

Farmakologický účinek

Přírodní látka l-karnitin, podobná vitamínům B, se syntetizuje v těle a nachází se ve svalech a játrech. Levokarnitin je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií, podporuje tvorbu ATP - tedy energie. S přídavkem doplňků zrychlil štěpení mastných kyselin na energii, a to jak pod zátěží, tak pro tělo.

Indikace

Ve sportu pijí lék proti nadváhy a jako další energii. V lékařství se používá pro nedostatek L-karnitinu v těle dospělých a dětí, pro onemocnění ledvin, kardiovaskulárního systému a v gastroenterologii, pro vysokou kyselost a gastritidu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

I když je látka neškodná, protože je syntetizována samotným tělem, přebytek denní rychlosti a dlouhý průběh může narušit funkci ledvin, znakem vedlejších účinků léčiva bude pocit zánětu v ledvinách. Musí okamžitě přestat užívat doplňky stravy.

Také není vyloučena individuální nesnášenlivost na lék, který je doprovázen zvracením, nevolností, zvýšeným krevním tlakem, silným zápachem moči, křečemi. S příznaky individuální intolerance by měl odmítnout příjem L-karnitinu.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí?

Každý výrobce používá jinou formu L-karnitinu a přidává různé nečistoty, takže návod k použití bude poněkud odlišný. Na balení najdete doporučení pro odběr 1 až 3 g látky denně.

Existuje několik forem uvolňování látky - v kapslích, tabletách, prášku a v kapalné formě. Prášková a kapalná forma (pokud je to žádoucí) musí být ředěna ve vodě, nejlépe před použitím, roztok neuchovávejte déle než 2 hodiny.

Počet a metody technik

Ve dnech školení:

 1. Nejúčinnějším způsobem, jak tento doplněk použít, bude užívání 2 g L-karnitinu 30-40 minut před silou nebo kardio tréninkem. Během zátěže je nutná velká koncentrace látky v těle. Nejlepší je užívat elkarnitin pro hubnutí před cvičením, protože trvá 40 minut, než se akce spustí a příjem během tréninku a po tréninku bude neodůvodněný kvůli pozdnímu „vznícení“, kdy již není nutná energie. Když aerobní cvičení poskytuje větší spotřebu mastných kyselin, proto se spaluje více tuku. Před anaerobním cvičením se používají také 2 g léčiva, které zajistí produkci ATP - nezbytnou pro udržení energie během silového tréninku. V obou případech je nutné provést před tréninkem. Látka bude pokračovat v činnosti a po cvičení po dobu 2-3 hodin a po 4 hodinách zcela odstraněna z těla.
 2. Při dvou trénincích denně se denní dávka dělí na dvě části (každá 1 g) a trvá 30-40 minut před zátěží.

Dny odpočinku

Chcete-li zlepšit spalování tuků na non-trénink dnů a překážky vstřebávání tuku z potravin, je třeba pít 1 g dvakrát denně. První dávka L-karnitinu je ráno po jídle (je lepší vzít si acetát před jídlem), podruhé na oběd nebo před spaním. V noci pokračuje ve své činnosti, přenáší mastné kyseliny, takže tělo ve snu nespotřebovává glykogen a svalové bílkoviny, ale tuky. V tomto případě pomáhá nejen snižovat hmotnost, ale také předcházet katabolismu (svalový rozklad).

Průběh přijímání by neměl překročit 2 měsíce, optimální průběh bude 1-1,5 měsíce, po kterém byste měli udělat 2-4 týdny odpočinku. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, vezměte si odpočinek po dobu 2 týdnů, po kterých můžete přidat spalovače tuku do průběhu L-karnitinu. Recepční cykly jsou nezbytné, aby si tělo na látku nezvyklo, jinak léčivo nedává žádné výsledky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin je dokonale kombinován s dalšími bezpečnými doplňky, jako jsou: BCAA, Omega-3, s proteiny, tyto výživové doplňky slouží jako vynikající zesilovače účinků spalování tuků.

Omega-3 mají jedinečný molekulární řetězec, který je schopen vázat volné mastné kyseliny, přičemž obě léčiva urychlují vylučování tuků.

Proteiny a esenciální aminokyseliny zlepší svalovou výživu během cvičení, obohatí denní stravu a zabrání rozpadu svalových bílkovin.

L-cartitin může, a měl by (pokud chcete urychlit proces hubnutí), užívat společně s hořáky na tuky, jako jsou lipotropika a termogenika.

Drogy lze opít společně - ráno a odpoledne. Například, začněte brát spalovač tuků ráno (1 krát denně) s 1 g L-karnitinu po jídle. Druhá porce je odebrána na oběd nebo před tréninkem. Druhý příjem spalovače tuku je postupně spojován v době oběda (po jídle) nebo před tréninkem (s 1 g L-karnitinu). Nepřekračujte denní dávku spalovače tuků, neberte si lék večer, i když trénujete pozdě. Jinak můžete způsobit nespavost, podrážděnost, arytmii.

L-karnitin je kombinován s jinými látkami syntetizovanými v těle, včetně kreatinu. Ale tento doplněk funguje dobře pro přibývání na váze, protože kreatin je schopen zadržet tekutinu ve svalech, což jim dává větší sílu zvednout hodně váhy. Kreatin vám umožňuje získat svalovou hmotu a hromadit tekutinu, takže při hubnutí není příjem vhodný. Během masového setu vám směs L-karnitinu, kreatinu, geyneru, někdy před-tréninkového komplexu, umožní rychle přibrat na váze, zatímco koktejl poskytne energii během cvičení a zabrání katabolickému efektu.

Jak užívat různé formy doplňků

Čistý 100% L-karnitin

Čistý koncentrát v prášku, který neobsahuje žádné další nečistoty, příchutě, je vynikající s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

V den budete potřebovat pouze 2 g prášku, který se zředí vodou nebo džusem (je možné pod anaerobním cvičením získat více energie ze sacharidů). Pro hubnutí je třeba čistou formu ředit ve 200 ml vody, hodinu před cvičením. Účinek se projeví asi po 40 minutách a účinek trvá 3 hodiny. V případě potřeby lze denní dávku rozdělit do dvou dávek (ráno, odpoledne nebo večer) po 1 gramu.

Kapalina

Tento formulář byste si neměli vybrat, pokud chcete zhubnout.

Existuje řada důvodů pro to, první, tato forma koncentrátu obsahuje sacharidy (cukr), v době spalování tuků je nutné výrazně snížit jednoduché sacharidy, a neměli byste je brát navíc ze sportovních doplňků.

Tato forma se odebere v hotové formě (jedna odměrka) nebo se míchá s malým množstvím vody. Obvykle 1 dávka této formy obsahuje 1000 - 1500 mg L-karnitinu, takové dávky mohou vyžadovat 2 denně, které mohou být odebrány před cvičením, nebo ráno a na oběd.

Tekutá forma by také neměla být užívána v noci, protože jednoduché uhlohydráty v kompozici se promění v tuk, a to silně odporuje vlastnostem L-karnitinu, který musí bojovat s tuky. Přípravek se také nesmí ředit léky proti obezitě (například reduxinem), které se prodávají pouze na lékařský předpis.

Tekutý koncentrovaný L-karnitin je vhodnější pro energetická zatížení, protože sacharidy v kompozici přidají extra energii a tělo bude spalovat přesně sacharidy, ne tuky. Tato forma je proto vhodnější než energie urychlovače hubnutí.

V kapslích

L-karnitin ve formě kapslí je také čistý, bez přísad, nečistot, sladidel. Tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, které vyžadují 4 denně. Před tréninkem se denní dávka podává jednou za 30-40 minut. Ve dny odpočinku se doplňuje 2 kapsle 2x denně po jídle (první dávka ráno, druhá oběd nebo v noci). Kapsle se omyjí sklenicí vody.

Prášek

Prášková (bílá krystalická) látka se zředí vodou nebo, pokud je to žádoucí, šťávou. V této formě výrobci přidávají vitamíny, další spalovače tuků (guaranu, efedrin, kofein), zvýrazňovače chuti. Jedna část se rovná jednomu odměrku poskytnutému výrobcem. Sportovci musí zředit porci (ne více než 2 g L-karnitinu) ve 250-300 ml vody, trvat 40 minut před tréninkem.

V pilulkách

Tato forma L-karnitinu se nachází v lékárnách, jeho nevýhodou je nízká dávka látky v jedné tabletě, takže lékárenská forma není na rozdíl od doplňků sportovní výživy tak výhodná a pohodlná. Lék se užívá podle návodu, nepřekračuje denní dávku. Užívá se také jednou před tréninkem po dobu 30-40 minut, nebo v klidu (denní dávka je rozdělena do dvou dávek). Lék se opláchne vodou.

V ampulích

Je to forma vysoce koncentrovaného kapalného L-karnitinu, připraveného k použití. Pokud je to žádoucí, může být ampule zředěna ve sklenici vody. Vezměte jednu ampulku 40 minut před tréninkem. Forma ampulí různých výrobců je velmi rozdílné složení a dávkování. V jedné společnosti může jedna ampulka obsahovat od 1000 mg do druhé až do 3000 mg látky. Můžete také najít čisté formy, nebo s přidáním sacharidů (fruktóza, kyselina mléčná). Pro hubnutí je třeba zvolit formu bez sacharidů, s dávkou 2000 mg látky v jedné ampulce.

L-karnitin tartrát

Tato neesterová forma l-karnitinu a kyseliny vinné se rychle vstřebává v těle, na rozdíl od L-karnitinu, a je zadržována déle v krvi. Forma se často vyskytuje u mnoha výrobců sportovní výživy. Vezměte tuto skupinu pro snížení hmotnosti lepší v kapslích nebo v čistém (100%) prášku, jako obvykle, nepřesahujícím dávku 2 g denně.

Acetyl

Etherová forma L-karnitinu s přidáním acetylové skupiny. Tato forma je absorbována rychleji než L-karnitin, ale je také odvozena mnohem rychleji. To je také často používáno ve sportovní výživě, protože L-karnitin, po přijetí této formy, není přetrvávat v krvi po dlouhou dobu, je lepší dávat přednost neetherové formě (L-karnitin, L-karnitin tartrát).

Propionyl

Etherová skupina s přídavkem propionylové skupiny. Podobně jako acetyl, i tato skupina se rychle vstřebává a působení etheru není prodlouženo. Formulář není výrobci často používán.

Fumarat

Obsahuje fumarovou skupinu v kompozici, která zlepšuje vstřebávání L-karnitinu, má antioxidační vlastnosti.

Závěr: Která forma je lepší?

Pro hubnutí je nutné zvolit neetherové skupiny (čisté nebo tartrátové), které jsou v těle absorbovány mnohem lépe než etherové skupiny a obsah karnitinu v krvi po užití těchto doplňků je mnohem vyšší.

Je nutné zvolit formy v kapslích nebo ve formě čistého (100%) prášku. Jakákoliv forma karnitinu funguje mnohem lépe, když užíváte denní dávku 40 minut před cvičením, ale působí odlišně.

Nejvyšší koncentrace látky v krvi je po užití čistého L-karnitinu, jeho farmakologický účinek je mnohem vyšší ve srovnání s ostatními skupinami a nejvýhodněji pro snížení hmotnosti. Hlavní věc není překročit dávku v roce 2000 za den.

Jak se dívky

V mužském a ženském těle látka působí stejně, dávkování je také stejné pro každého. V přijetí není žádný rozdíl. Je důležité dodržovat denní normu, vzít látku včas a vyrovnat dietu, snížit množství tuku ve stravě.

Jaké výsledky očekáváte?

L-karnitin sám o sobě není schopen spalovat tuk, je to transportér mastných kyselin pro výrobu energie, který je nezbytný pro produktivní trénink zaměřený na spalování tuků.

Použití látky je to, že urychluje výrobu energie o 50%, tělo okamžitě "bere" tuky namísto konzumace glykogenu. Prvních 20 minut po zahájení tréninku svaly spalují glykogen (sacharidy), teprve potom začnou spalovat tuk jako palivo. S použitím L-karnitinu před cvičením (od začátku působení látky) začíná proces používání tuku okamžitě. To znamená, že doplněk urychluje proces spalování tuků dvakrát rychleji.

L-karnitin pracuje mnohem efektivněji se spalovači tuků a diety s vysokým obsahem bílkovin. Integrovaný přístup - doplňky, výživa a školení mohou vést ke ztrátě 3–5 kg měsíčně.

Doporučení pro hubnutí

1. Balanční dieta

Strava by měla obsahovat minimum tuku (10-20%), bílkovin (50-60%), sacharidů (30-40%). Rovnováha živin vylučuje možnost získání nadbytečného tuku, redukující sacharidy (kromě jednoduchých cukrů) zajistí energetický deficit, což urychlí proces používání tuků pro energetické potřeby těla. Neužívejte L-karnitin s tukovými potravinami, včetně živočišných tuků, konzumujte pouze nenasycené mastné kyseliny (Omega-3, 6, 9).

2. Zvýšení kardio zátěže

Aerobní cvičení umožní rychlejší využití tuků s příjmem L-karnitinu pro palivo. Kromě silového tréninku přidejte 3-4 týdenní kardiovaskulární trénink. Za jeden den můžete také kombinovat kardio a silový trénink. V tomto případě vezměte jednu dávku L-karnitinu (1 g) před kardio 30-40 minut, druhá - před silovým tréninkem. Průměrná délka kardio by měla být 40-45 minut intenzivního cvičení.

Další účinnou metodou spalování tuků s L-karnitinem bude provádět dvě kardiovaskulární cvičení denně po dobu 30-40 minut. Před prvním ranním cvičením vezměte 1 g L-karnitinu za 40 minut, proveďte kardio na prázdný žaludek, urychlíte a zvýšíte množství spalování tuků. Druhý trénink se provádí ve večerních hodinách. Vezměte 1 g látky 40 minut před druhou kardio, po zátěži nejezte. Povoleno brát části BCAA, aby se zabránilo spalování svalů. Pijte dostatek vody po celý den.

3. Proveďte kruhový a intervalový trénink.

Cvičení pro vytrvalost, můžete rychle spálit tuk, protože při tréninku s velkým počtem opakování bez odpočinku, budete potřebovat mnohem více energie, které mají být použity z depa. L-karnitin je nutné používat obvyklým způsobem - 2 g látky 40 minut před tréninkem.

Obsah karnitinu na 100 gv přírodních produktech

Samozřejmě není možné doplnit obsah L-karnitinu z přírodních produktů pro spalování tuků. Produkty spíše přispívají ke ztrátě hmotnosti díky vysokému obsahu bílkovin v kompozici, a co je nejdůležitější, nedostatku sacharidů.

Vysoká tabulka Elkarnitine Foods

Co je to L-karnitin a jak ho užívat?

Sportovní doplněk se dodává v různých formách: tablety, kapsle, tekuté

Popis látky

L-karnitin (levý karnitin) je aminokyselina, která je přítomna v lidském těle a přirozeně zrychluje a zlepšuje metabolismus.

Aktivně se podílí na procesech výroby energie z tuků. S jeho nedostatkem tělo ztrácí schopnost zpracovávat lipidy, což vede k obezitě, srdečním problémům.

L-karnitin zvyšuje vytrvalost a snižuje tělesnou únavu. Rovněž urychluje obnovu svalové tkáně po těžké fyzické námaze, pomáhá chránit vlákna před poškozením během tréninku.

Příjem látky ve formě výživového doplňku se doporučuje při praktikování jakéhokoli druhu sportu, ale zejména stojí za to věnovat pozornost těm, kteří se zabývají kulturistikou, fitness a aerobikem.

Běžné jsou dvě hlavní aplikace:

 1. Jako spalovač tuků pro ty, kteří se snaží ztrácet tyto libry navíc (ale pouze v kombinaci s fyzickou námahou).
 2. Zvýšit sílu imunity a mozkové aktivity.

Historie objevování hmoty

Ruský biochemik Gulevich V.S. společně s Krimberg R.P. nejprve obdržel tuto aminokyselinu ze svalové tkáně a omylem ji přisoudil skupině vitamínů B. Nicméně bylo jasné, že tělo je schopno tuto látku samostatně produkovat v ledvinách a játrech.

V procesu dalších studií karnitinu se začalo přičítat látkám nezbytným pro práci enzymů (koenzymů). Tento názor stále drží vědci.

Které produkty mají nejvíce?

Většina této aminokyseliny obsahuje následující produkty (na 100 g):

 • hovězí maso (95 mg);
 • hovězí steak (94,5 mg)
 • vepřové maso (27,7 mg);
 • slanina (23,3 mg);
 • kachna (18,4 mg);
 • losos (10 mg);
 • mléko (3,3 mg).

Použijte pro hubnutí

Použití L-karnitinu pro hubnutí je vhodné pouze v případě kombinace užívání léku a neustálé fyzické námahy (aerobik, rychlá chůze, běh, tanec, trénink na kardiovaskulárním vybavení). V opačném případě bude účinek opak: vyprovokujete silné a zbytečné zvýšení chuti k jídlu. Trvání cvičení by mělo být nastaveno na minimálně 25-30 minut, aby se aktivoval proces přirozeného vypalování lipidů. Užívání tohoto sportovního doplňku pomůže tělu přejít na těžbu energie z tukových zásob.

Můžete zavést určitá omezení spotřeby sacharidů, například snížit jejich celkové množství v potravinách o 10%. Díky tomu je budete moci strávit rychleji, a proto mechanismus výroby energie z lipidů začne brzy.

Pro sportovce

Jak bylo uvedeno výše, levokarnitin pomáhá sportovcům chránit svaly před poraněním, která se často vyskytují během cvičení. Také příjem látek zvyšuje vytrvalost těla v důsledku energie uvolněné v procesu spalování tuků.

Chcete účinnou aerobní metodu pro spalování tuků? Naučte se - jak skákat přes švihadlo, jak zhubnout.

Zde je pracovní program pro čerpání křídel.

Příjem doplňků stravy s L-karnitinem ve sportovní výživě je podobný jejich příjmu pro hubnutí, s výjimkou dávek a četnosti podávání, ale více o tom později.

Mezi „výhody“ doplňku stravy pro ty, kteří mají rádi sport, patří také:

 • látka vám umožňuje šetřit zásoby glykogenu v těle;
 • snižuje pocit hladu, který je zvláště výrazný po cvičení;
 • pozitivní vliv na stav srdečního svalu;
 • s pravidelným přijetím snižuje zranění;
 • skladuje zásoby BCAA a jiných aminokyselin.

Levý karnitin je zároveň přijatelný pro další sportovní doplňky. V současné době vědci neidentifikovali omezení týkající se používání jiných spalovačů tuků, anabolických steroidů a doplňků.

Odrůdy

Na policích najdete tyto druhy sportovních doplňků:

 1. Acetylkarnitin.
 2. Fumarát L-karnitinu.
 3. Tartrát levokarnitinu.
 4. Propionylkarnitin.
 5. Čistý karnitin.

První typ se doporučuje pro aktivní činnost mozku, aby se zlepšilo myšlení, protože snadno proniká do mozku. Druhý druh bude velmi přínosný pro kardiovaskulární systém.

Třetí typ se snadno rozpustí v těle, rozkládá se na kyselinu vinnou a čistou přísadu. Nejčastěji pro hubnutí použít. Propionylová verze doplňku je zaměřena především na zlepšení práce cév, pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních. V čisté formě je aditivum podobné v působení na vínan levého karnitinu.

Jak se chovat?

Když intenzivní zátěž levarnitinu získaného z potravy nemusí být pro tělo dostačující

Za prvé, pojďme zjistit, kolik L-karnitinu tělo potřebuje, aby v zásadě. V tkáních pruhovaných svalů a lidských jater je obsaženo celkem asi 25 g této látky. Denní potřeba tělesa je 0,2-0,5 g, se zvýšeným zatížením se zvyšuje na 1,5-2 g.

Částečně zásoby L-karnitinu se doplňují jídlem bohatým na proteiny. To může být bílé kuřecí maso, ryby, tvaroh, pšeničné klíčky, atd. Nicméně množství látky přicházející "venku" často není dostačující (zejména pro sportovce). Jeho nevýhodou je přesně to, co umožňuje doplnění různých doplňků stravy.

Dávky se vybírají pro každý jednotlivý případ v závislosti na stavu těla, stupni stresu a zvoleném léku. Výrobci často uvádějí pokyny pro odběr potravinářských přídatných obalů, které by neměly být opomíjeny.

Obecná doporučení pro použití

Trvání užívání tekutého L-karnitinu může být 1-1,5 měsíce s možností opětovného absolvování kurzu během 2-3 týdnů. Doba užívání doplňku stravy v tabletách je 2-6 měsíců.

Povoleno opakovat až 4-6 kurzů ročně. Více než 6 měsíců na užívání léku se nedoporučuje. Přípravky s levokarnitinem se nedoporučují během kojení a těhotenství kvůli nedostatečným údajům o účinku léčiva na dítě.

Jak vzít látku v kapalné formě?

L-karnitin je dostupný v kapalných (roztocích, sirupech, speciálních nápojích, ampulích) a pevných formách (tablety, kapsle). Aditivum je prezentováno jak na trhu doplňků stravy, tak na trhu s drogami (Elkar a další).

Tam je vynikající způsob sušení těla pro dívky.

Tekutý levokarnitin (obvykle acetyl-levokarnitin) je doporučován lékaři a odborníky na výživu, aby vitamínové koktejly užívali mezi "hlavními" jídly nebo 20 minut před jídlem. Nesmíte ho používat na zcela „prázdném“ žaludku, abyste se vyhnuli negativním důsledkům pro gastrointestinální mikroflóru. Lék se doporučuje konzumovat v 1. polovině dne (ideálně mezi snídaní a odpolední svačinou), protože výroba velkého množství energie během příjmu může způsobit problémy se spánkem.

Před tréninkem je obzvláště vhodné užívat doplněk v tekuté formě (pohodlí dávkování, příjemná chuť, není třeba hledat něco k pití doplňku).

Jindy jsou výhodnější kapsle nebo tablety. Výrobci zřídka vyrábějí čistý elkarnitin v kapalné formě: v takových přípravcích jsou často přítomna sladidla a aromatické látky. Tato forma uvolnění je dražší než ostatní.

Jak si vzít doplněk v pilulce nebo prášku?

Pravidla pro užívání L-karnitinu v pilulkách nebo prášku se obecně neliší od doporučení pro užívání léčiva v tekuté formě. Stojí za to věnovat pozornost obsahu látky v jedné tabletě nebo tobolce. Odborníci na výživu doporučují pít látku se šťávou nebo nesycenou minerální vodou.

Ve formě tablet je léčivo absorbováno tělem o něco déle než u kapalné varianty.

Tablety jsou vhodnější pro příjem, aby se normalizovala činnost srdce. V boji proti „extra“ kilogramům a ve sportovním tréninku se doporučuje používat přísadu v kapalné formě.

Nezapomeňte, že při užívání levarnitinu v jakékoli formě uvolňování by mělo být omezeno používání přípravků obsahujících kofein, aby nedošlo k přetížení nervového systému.

Hlavní chyby

Jakýkoliv dietní doplněk vyžaduje pečlivou pozornost, pokud jde o správné používání. Výhody karnitinu budou minimální, pokud:

 1. Narušení optimální doby příjmu. Vrchol účinku léku nastává 20-30 minut po jeho použití. Účinek trvá až 2 hodiny. Snažte se použít sportovní doplněk alespoň 15-20 minut před tréninkem.
 2. Příliš malá dávka. V tomto případě je více než méně. Předávkování lékem může způsobit průjem, ale to jsou poměrně vzácné případy.
 3. Karnitin sám o sobě nepomáhá zhubnout nebo udržet kondici. Proto nezapomeňte na školení, správnou a vyváženou výživu.

Recenze sportovců o užívání doplňků

Na síti i v nejbližší posilovně se můžete setkat s lidmi, kteří v tréninku používají levý karnitin. Ve většině případů reagují pozitivně na tento sportovní doplněk, přičemž si všimnou, že nebude jednat, pokud sedí na gauči se založenýma rukama.

Ve skutečnosti existuje mnoho kritiků na světě, kteří odkazují na sporné studie o vlivu „nadměrných“ dávek sportovního doplňku na tělo sportovce. Domnívají se, že nemá smysl užívat karnitin z přírodních potravin, a všechny argumenty o jeho výhodách jsou jednoduše objednávkou reklamy a marketingu od výrobců sportovní výživy.

K dnešnímu dni o tom není žádný konsenzus. Současně existuje mnoho příkladů, které ukazují, že od doby, kdy se lidem podávají další dávky lidového koenzymu, se pokrok v tréninku v oblasti spalování tuků a zvyšování odolnosti výrazně zlepšil. Jaké jsou vaše zkušenosti s karnitinem? Myslíte si, že kritici nebo výrobci sportovní výživy?