Image

Váha Kalkulačka

Hmotnost 65 kg patří do kategorie Norm pro dospělé s růstem 170 cm.

Tento odhad je založen na vypočítaném indexu tělesné hmotnosti (BMI): 22,5 podle doporučení Světové zdravotnické organizace (WHO).

Všechny rozsahy BMI:
 • Nedostatek tělesné hmotnosti (méně než 18,50)
  • Vyjádřeno (méně než 16)
  • Střední (16 - 17)
  • Lehký (17 - 18,5)
 • Norma (18,50 - 24,99)
 • Pre-obezita (25.00 - 29.99)
 • Obezita (nad 30,00)
  • Stupeň obezity I (30 - 35)
  • Stupeň obezity II (35 - 40)
  • Obezita III (nad 40 let)

Kolik byste měli vážit?

Pro dospělé vysoké 170 cm je ideální hmotnost pro zdraví: 56,7 - 76,6 kg

Přesná hodnota ideální hmotnosti je ve specifikovaném rozsahu a je určena vašimi osobními motivy a požadavky na obrázek.

Z hlediska maximální životnosti je ideální hmotnost pro specifikovanou výšku 55,4 - 74,8 kg

Všechny hmotnostní rozsahy pro výšku 177 cm:

 • Vyjádřeno: méně než 35,58 kg
 • Mírné: 35,58 - 50,58 kg
 • Nízká hmotnost: 35,58 - 50,58 kg
 • Stupeň obezity I: 35,58 - 50,58 kg
 • Stupeň obezity II: 35,58 - 50,58 kg
 • Obezita III. Stupně: více než 75,58 kg

Vysvětlení výsledků

Výsledky výpočtů BMI nejsou vhodné pro posuzování váhy profesionálních sportovců, těhotných žen a osob trpících edémem a jinými poruchami, které vedou k nesprávnému posouzení výchozích údajů.

Hmotnostní rozsahy v této kalkulačce jsou vypočteny na základě výšky podle metodiky Světové zdravotnické organizace (WHO).

Samotná metoda odhadu hmotnosti pomocí BMI je určena pro primární detekci nedostatku nebo nadměrné hmotnosti. Získání odlišného posouzení z normy je důvodem pro to, aby se k výživnému a endokrinologovi přihlásilo individuální posouzení hmotnosti a v případě potřeby doporučení k jeho nápravě.

Rozsah ideální váhy (normy) ukazuje, jakou váhu má pravděpodobnost výskytu a opakovaného výskytu nemocí spojených s nadváhou nebo podvýživou minimální. Navíc, jak ukazuje praxe, člověk s normální váhou vypadá nejen zdravě, ale také nejatraktivněji. Pokud nastavíte váhu, nedoporučuje se jít nad rámec normy, aby se předešlo zdravotním problémům.

O hmotnostních kategoriích

Nedostatek tělesné hmotnosti je obvykle známkou zvýšené výživy; Doporučuje se také konzultace s dietologem nebo endokrinologem. Tato kategorie zahrnuje osoby, které jsou podvyživené nebo mají onemocnění, které způsobuje hubnutí.
Nedostatek tělesné hmotnosti je také charakteristický pro profesionální modely, gymnastky, baleríny nebo dívky, které jsou příliš závislé na hubnutí bez dozoru odborníka na výživu. Někdy to může vést ke zdravotním problémům. Korekce hmotnosti v tomto rozmezí by proto měla být doprovázena pravidelným lékařským dohledem.

Norma ukazuje váhu, při které má člověk maximální šanci zůstat zdravý co nejdéle a v důsledku toho i krásný. Normální váha není zárukou dobrého zdraví, ale významně snižuje riziko poruch a nemocí způsobených nadváhou nebo podváhou. Kromě toho, majitelé normální hmotnosti, zpravidla jsou v dobrém zdravotním stavu, a to i po intenzivní fyzické námaze.

Pre-obezita je o nadváze. Osoba v této kategorii má často některé příznaky spojené s nadměrnou hmotností (dušnost, vysoký krevní tlak, únava, záhyby tuků, nespokojenost s postavou) a má každou šanci stát se obezitou. V tomto případě se doporučuje snadno upravit hmotnost na normu, nebo na hodnoty, které jsou jí blízké. Rovněž nezasahujte do konzultace s odborníkem na výživu.

Obezita je indikátorem chronického onemocnění spojeného s nadměrnou tělesnou hmotností. Obezita vždy vede k problémům s kardiovaskulárním systémem a významně zvyšuje riziko získání dalších onemocnění (diabetes, hypertenze atd.). Léčba obezity se provádí výhradně pod dohledem odborníka na výživu nebo endokrinologa a pouze po provedení nezbytných testů a stanovení typu. Nekontrolované diety a závažná fyzická námaha při obezitě se nedoporučuje, protože to může způsobit další problémy.

Odpovědi na otázky

Jaká specifická váha je pro mě ideální?

Kalkulačka vypočítá hmotnostní rozsah, který je ideální pro danou zadanou výšku. Z tohoto rozsahu si můžete zvolit libovolnou hmotnost v závislosti na vašich preferencích, přesvědčeních a požadavcích na obrázek. Například přívrženci figurky modelu mají tendenci udržet svou váhu na dně.

Pokud je vaší prioritou zdraví a délka života, pak je ideální váha vypočítána na základě lékařské statistiky. V tomto případě se optimální hmotnost vypočítá z BMI 23.

Můžete věřit výslednému odhadu?

Ano Hmotnost dospělých se posuzuje na základě autoritativního výzkumu Světové zdravotnické organizace (WHO). Odhad hmotnosti dětí a adolescentů od narození do 18 let se provádí samostatnou speciální metodou, kterou také vyvinula WHO.

Proč se pohlaví nepočítá?

Hodnocení BMI dospělých je stejné pro muže i ženy - to je odůvodněno výsledky statistických studií. Zásadní význam pro hodnocení váhy dětí a dospívajících má zároveň pohlaví a věk.

Některé jiné váhy kalkulačka dává jiný výsledek. Co věřit?

Existuje obrovské množství kalkulaček navržených tak, aby poskytovaly odhady hmotnosti založené na výšce a pohlaví. Ale jejich vzorce byly zpravidla vyvíjeny v minulém století jednotlivci nebo skupinami na základě kritérií, která neznáte nebo nevyhovují (například vzorce pro hodnocení sportovců).

Doporučení WHO použitá v této kalkulačce jsou určena pro obyčejné moderní lidi, s přihlédnutím k podmínkám moderního života, lékařským postupům a na základě nových pozorování populace všech kontinentů planety. Proto důvěřujeme pouze této technice.

Věřím, že výsledek by měl být jiný.

Hodnocení se provádí pouze na základě údajů, které jste uvedli o výšce a váze (stejně jako o věku a pohlaví pro děti). V případě neočekávaných výsledků prosím zkontrolujte všechny zadané údaje. Také se ujistěte, že nepatříte do žádné z kategorií osob, jejichž váha nepodléhá hodnocení pomocí indexu tělesné hmotnosti.

Můj výsledek je nedostatek tělesné hmotnosti, ale stále chci zhubnout

To není neobvyklé, mnoho profesionálních modelů, tanečníků, balerín dělá jen to. V tomto případě se však doporučuje hubnout pouze pod dohledem odborníka na výživu a endokrinologa, aby nedošlo k poškození zdraví, pokud to pro vás něco znamená.

Můj výsledek je normou, ale považuji se za úplného (nebo tenkého)

Pokud máte nějaké obavy ohledně tohoto obrázku, doporučujeme vám jít do fitness, po předchozí konzultaci s odborníkem na výživu.

Vezměte prosím na vědomí, že některé prvky obrázku lze jen těžko napravit pouze pomocí fitness, cvičení, stravy nebo kombinací obou. Vaše cíle by měly být analyzovány zkušeným lékařem, aby bylo možné posoudit jejich realitu, důsledky a předepsat pouze správné postupy.

Můj výsledek je pre-obezita (nebo obezita), ale nesouhlasím s tím.

Pokud jste sportovec se zvýšenou svalovou hmotností, pak není posouzení hmotnosti BMI pro vás jednoduše určeno (to je uvedeno ve vysvětlení). V každém případě pro přesné individuální posouzení hmotnosti se obraťte na odborníka na výživu - pouze v tomto případě obdržíte autoritativní výsledek s pečetí lékaře.

Proč se cítím příliš tenká nebo tuková, i když je moje váha normální?

Věnujte pozornost osobnosti a hmotnosti těch, kteří vás obtěžují. Zpravidla jsou posuzováni pouze sami: subjektivně. Plné se vždy považují za hubené a tenké se považují za plnotučné, navíc oba mohou mít hmotnost v mezích zdravé normy. Zvažte také sociální faktory: pokuste se vyloučit nebo potlačit ta rozhodnutí ve vaší adrese, která jsou založena na nevědomosti, závisti nebo osobním nepřátelství. Důvěra je pouze objektivní hodnocení BMI, které jasně ukazuje míru, přebytek nebo masový deficit; a věřte svým obavám z tohoto čísla pouze podpůrným lidem vaší váhové třídy nebo lékaře.

Jak vypočítat index tělesné hmotnosti (BMI)?

Hmotnost uvedená v kilogramech musí být vydělena čtvercem výšky uvedené v metrech. Například, s výškou 178 cm a hmotností 69 kg, bude výpočet následující:
BMI = 69 / (1,78 * 1,78) = 21,78

Kalkulačka normální váha.

Když se rozhodnou, jakou váhu považují za ideální, obvykle se uchylují ke vzorci Brokk: „Výška minus 100“. Ale normální váha se mění s věkem a stále závisí na pohlaví a dalších charakteristikách. S programem "Hmotnost kalkulačka" můžete určit ideální tělesnou hmotnost, tělesný tuk a BMI online zdarma, bez SMS, bez registrace, bez stahování programů, které mohou obsahovat viry. Hmotnostní rozsahy jsou vypočteny na základě výšky, podle metodiky Světové zdravotnické organizace. Kalkulačka normální hmotnosti počítá hmotnostní rozsah, který je ideální pro danou výšku, věk a pohlaví. BMI je index tělesné hmotnosti, který se široce používá k určení stupně korespondence tělesné hmotnosti a výšky. Posouzení dospělého BMI je stejné u mužů i žen - to je odůvodněno výsledky statistických studií, výsledky výpočtů indexu tělesné hmotnosti nejsou vhodné pro posuzování hmotnosti sportovců, těhotných žen a osob s edémem a jinými poruchami. Po vyplnění údajů (výška, věk, pohlaví) a kliknutí na tlačítko "Vypočítat" obdržíte výsledky výpočtu normální váhy pro vás.

Zadejte údaje pro výpočet:

Výsledky výpočtu:

Index tělesné hmotnosti (BMI):

Váha by měla být v rozsahu:

Vaše ideální váha:

Online překladatel

Online překladatel ze sekce Služby je super překlad z mnoha jazyků. Napište text, vyberte jazyk a překlad je připraven.

Školitel slovní zásoby

Stránky mají sekci pro výuku různých cizích jazyků online a zdarma. Můžete se naučit nejen slova, ale i gramatiku a fonetiku.

Tetris

Tetris je jednoduchá a zároveň vzrušující online vzdělávací hra. Máte minutu volného času, hrajte Tetris.

Profesionální stoly s poměrem hmotnosti a růstu

Pro určení optimálního poměru hmotnosti a výšky existují různé vzorce. Je třeba mít na paměti, že se stejnou výškou a hmotností může jedna osoba vypadat plná, druhá - zcela normální.

AdMe.ru našel 5 způsobů, jak vypočítat optimální hmotnost používanou profesionály v oblasti fitness.

Metoda 1. Quetelet Index

Pokud znáte index tělesné hmotnosti, můžete posoudit o obezitě nebo nedostatku hmotnosti. Index je počítán pro dospělé muže a ženy od 20 do 65 let. Výsledky mohou být nepravdivé pro těhotné a kojící ženy, sportovce, starší osoby a mladistvé (do 18 let).

Jak počítat? Jejich výška v metrech čtverečních, pak tělesná hmotnost v kilogramech dělená výsledným číslem. Například: výška 170 cm, hmotnost 65 kg. Takže 65: (1,7 * 1,7) = 22,5.

Výsledná hodnota bude vaším indexem. Norma pro muže je 19-25. Pro ženy - 19-24.

Metoda 2. Svazky

Index Quetelet ukazuje dobré množství tuku v těle, ale neuvádí, jak je tuk distribuován, jinými slovy, neposkytuje vizuální obraz. Ale můžete testovat své tělo na ideál jiného vzorce.

Rozložení tělesného tuku je dáno poměrem: obvod pasu (na úrovni pupku), děleno objemem hýždí. Norma pro muže je 0,85; pro ženy - 0,65 - 0,85.

Metoda 3. S ohledem na věk

Je prokázáno, že hmotnost mužů a žen s věkem by se měla postupně zvyšovat - jedná se o normální fyziologický proces. Kilogramy, které někteří lidé považují za „nadbytečné“, nemusí být ve skutečnosti takové. Můžete určit optimální hmotnostní vzorec v závislosti na věku.

P - v tomto případě růst a B - věk v letech. Tělesná hmotnost = 50 + 0,75 (P - 150) + (B - 20): 4

Metoda 4. Brockův vzorec

Jednou z nejoblíbenějších metod výpočtu ideální váhy je Brocaův vzorec. Zohledňuje poměr výšky, hmotnosti, typu těla a věku osoby.

Brockův vzorec pro lidi mladší 40 let: výška (v cm) minus 110, po 40 letech - výška (v cm) minus 100.

Současně musí lidé s astenickým (tenkostěnným) tělem odčítat 10% z výsledku a lidé s hypersthenickým (širokopásmovým) typem těla musí k výsledku přidat 10%.

Jak určit typ vašeho těla? Stačí měřit obvod nejtenčího místa na zápěstí centimetrem.

Metoda 5. Nagerrův vzorec

K dispozici je vzorec Nagerr, který umožňuje vypočítat ideální poměr hmotnosti a výšky. Při výšce 152,4 cm by měla být hmotnost 45 kg. Pro každý palec (tj. 2,54 cm) přesahující 152,4 cm by mělo být dalších 900 g. Navíc dalších 10% hmotnosti.

Metoda 6. John McCallum Formula

Jeden z nejlepších receptů byl vytvořen odborným metodologem Johnem McCallumem. Jeho vzorec je založen na měření přilnavosti zápěstí.

 1. Obvod zápěstí, násobený 6,5, se rovná obvodu hrudníku.
 2. 85% obvodu hrudníku se rovná kyčlí.
 3. Chcete-li získat obvod pasu, musíte vzít 70% obvodu hrudníku.
 4. 53% obvodu hrudníku se rovná obvodu stehna.
 5. Pro obvod krku musíte vzít 37% obvodu hrudníku.
 6. Obvod bicepsu je asi 36% obvodu hrudníku.
 7. Obvod holeně je o něco menší než 34%.
 8. Obvod předloktí by se měl rovnat 29% obvodu hrudníku.

Ale ne všechna fyzická data budou přesně odpovídat těmto poměrům, čísla mají průměrnou průměrnou hodnotu.

Několik dalších možností pro poměr výšky a hmotnosti:

Tabulka obezity: stupně onemocnění podle indexu tělesné hmotnosti

Nadváha může být pozorována u mnoha lidí, zejména proto, že se objevují ve stravě rychlého občerstvení. V některých případech je stupeň obezity zanedbatelný, v jiných je stadium nemoci vyjádřeno v desítkách kil. Vypočítejte index tělesné hmotnosti u mužů a žen pomůže při obezitě stolu, pomocí které můžete zjistit stupeň bolestivé plnosti. Aby bylo možné obrátit se na výživu v rané fázi, a ne, aby soubor dalších liber do stavu smrtící morbidní fázi.

Co je to obezita

Nadměrná tvorba a ukládání tukové tkáně v lidském těle se nazývá obezita nebo liposis. Přebytečný tuk se hromadí v podkožní tkáni, omentu a dalších tkáních lidského těla. Tento proces je onemocnění, které se vyznačuje zvýšením celkové hmotnosti lidského těla o více než 20% předepsané normy. Nadváha přináší psychofyzikální nepohodlí. Ale hrůznější je skutečnost, že velká hmotnost znamená patologické stavy pohybového, kardiovaskulárního, sexuálního a trávicího systému.

Důvody

K hromadění přebytečných tuků dochází častěji v důsledku nerovnováhy mezi tokem energetických zdrojů s jídlem a jejich výdaji. Náklady na energii se liší v závislosti na životním stylu každého člověka. Když kalorií pocházejí z potravin více než tělo spotřebovává, jsou nevyužité zdroje výživy přeměněny na tuk. Mnoho faktorů může být zdrojem kil, vše záleží na vlastnostech lidského těla.

 • přejídání (90% případů);
 • hypodynamie (70% případů);
 • endokrinní onemocnění;
 • metabolické poruchy;
 • diabetes mellitus;
 • genetická predispozice;
 • fyziologické podmínky (těhotenství, kojení, menopauza).

Pro výpočet typu liposis je nutné nejprve zjistit hmotnostní poměr podle výšky. Normálním ukazatelem hmotnosti lidského těla je počet získaný odečtením čísla v centimetrech od hodnoty 100. 15% pro ženy a 10% pro muže by mělo být odečteno od této hodnoty. Pro BMI, odpovídající průměrné rychlosti, se jedná o ukazatel od 18 do 25 kg / m2.

V závislosti na ukazatelích indexu tělesné hmotnosti jsou stupně obezity klasifikovány do 4 typů:

 • I - odchylka od běžné hodnoty o 10–28%.
 • II - odchylka od normy o 30–48%.
 • III - překročení standardu o 50–98%.
 • IV - rozdíl od běžné sazby 100% nebo vyšší.

Jak určit stupeň obezity

Správně vypočítat stupeň obezity může být pomocí speciálního vzorce. Při výpočtu BMI se berou v úvahu ukazatele výšky a hmotnosti osoby. Index břicha Quetelet vypadá takto: IR = hmotnost / výška2. Po získání osobní hodnoty indexu tělesné hmotnosti se musí porovnat s údaji ze speciální tabulky pro výpočet obezity, aby se stanovilo jednotlivé stadium liposis.

Tabulka obezity podle hmotnosti a výšky

Jaká osobní hmotnost se liší od běžné hodnoty, je snadné určit sami. Pro tyto účely existuje tabulka pro výpočet obezity. Znát svou výšku a váhu, můžete spočítat přítomnost extra kil a v jaké fázi je patologický proces liposis. Číslo na průsečíku hodnot růstu se sloupcem hodnot hmotnosti zobrazí BMI.

Stupeň obezity pro BMI

Výpočet hmotnostního indexu lidského těla se provede vydělením jeho vlastní hmotnosti výškou v metrech, na druhou. Výsledné číslo by mělo být porovnáno s datovou tabulkou pro výpočet obezity. V závislosti na stupni obezity indexem tělesné hmotnosti existuje klasifikace, která pomáhá určit, v jaké fázi bolestivé plnosti je určitá osoba. Stupně nadváhy pro BMI jsou uvedeny v tabulce:

Riziko komplikací různých onemocnění

Primární obezita (stupeň 1)

Sekundární obezita (2 stupně)

Liposis 3 stupně

Klasifikace obezity

Patologie spojená s hromaděním extra kilogramů je rozdělena podle důvodů, povahy distribuce nadbytečných tukových tkání, schopnosti těla růst adipocytů. Sběr anamnézy, laboratorní a instrumentální studie v diagnostice specifického typu liposis jsou prováděny s cílem předepsat vhodnou léčbu. Klasifikujte obezitu podle stupňů a podle jiných ukazatelů, jako jsou:

 • morfologická systematizace tuků: hypertrofická nebo hyperplastická liposis;
 • lokalizace tuků na těle: břišní, ginoidní nebo smíšený typ;
 • formy bolestivé plnosti v závislosti na genezi: endokrinní, mozková, léková nebo alimentární obezita.

U mužů

Abdominální (android) typ je obvykle označován jako "jablko". To se odkazuje na mužskou formu liposis, který je více obyčejný. Asi 40% mužů v různých formách je náchylných k androidovým typům bolestivé plnosti. Když se abdominální obezita hromadí v břiše a v pase. Akumulace extra kilogramů vyššího typu u mužů se blíží 30 let, a pokud se tento proces nezastaví, pokračuje po celý život.

U žen

Ginoidní typ se obvykle nazývá „hruška“ a je častěji pozorován u žen v důsledku hormonálních poruch. Tuk v této verzi bolestivé plnosti ženského typu se hromadí v bocích a hýždích. Nižší tělesné tuky u žen se mohou akumulovat nejen s věkem, kdy je metabolismus zpomalen, ale navíc po porodu a během kojení dítěte.

U dětí

Příčinou dětské obezity je často dědičnost nebo „rodinný syndrom“, kdy přejídání a fyzická nečinnost jsou běžným způsobem života obou rodičů. Asymptomatická obezita prvního stupně u dětí nebo dospívajících se může vyskytnout v důsledku vrozených abnormalit, jako je hypotyreóza (nedostatek hormonů štítné žlázy), onemocnění nadledvinek (Itsenko-Cushingův syndrom), adiposogenitální dystrofie a další onemocnění.

Jak najít ideální váhu. 5 způsobů a vzorců pro výpočet

Snění o ideální váze by bylo hezké znát přesná čísla ideálu. V kilogramech. Jinak riskujeme, že se odtrhneme od reality.

Předpokládá se, že ideální váha - to je ta, kterou jste měli za 18 let. Doporučuje se uchovávat ji po celý život. Pokud jste však v posledních 15–20 letech nebo více odtrhli od ideálu, neměli byste se snažit k němu za každou cenu vrátit. Konec konců, každých 10 let života se spotřeba energie těla snižuje o 10%. Proto každých 10 let přidáme přibližně 10% (5–7 kg): nejprve z ideální hmotnosti, později z té, kterou máme. A je třeba přesně vytáhnout tuk, řídit se stejným 10%, a to již rok. Kromě toho je lepší usilovat již o osmnáctiletou váhu, ale vypočítat nový ideál pomocí jednoho z lékařských vzorců.

Brockův vzorec

Ideální hmotnost pro muže = (výška v centimetrech - 100) · 1,15.

Ideální hmotnost pro ženy = (výška v centimetrech - 110) · 1,15.

Příklad: Ideální hmotnost ženy je 170 cm = = (170 - 110) · 1,15 = 69 kg.

Jistě, pro mnohé bude tento vzorec připomínat dlouhodobý „růst minus 100“ pro muže a „růst minus 110“ pro ženy. Toto je opravdu rafinovaná verze tohoto starého vzorce. Faktem je, že předchozí verze požadovala, aby každý byl fitness model, nebral v úvahu ani věk, ani typ těla. Proto ani lidé s těžkými kostmi a velkými svaly, ani ženy s výraznými stehny a ňadry se do něj vůbec nemohli dostat. Proto vědci zpracovali starou Brockovu formulaci pro zpracování a ve své současné podobě vypadá docela realisticky.

Lorenzův sen

Ideální hmotnost ženy = (výška v centimetrech - 100) - (výška v centimetrech - 150) / 2.

Příklad: Ideální hmotnost ženy je 165 cm = = (165 - 100) - (165 - 150) / 2 = 65 - 15/2 = 57,5. Ideální hmotnost - 57,5 ​​kg!

Upozorňujeme, že tento vzorec byl vyvinut pouze pro ženy a v žádném případě nebude vyhovovat silnějšímu pohlaví. Na první pohled je příliš náročná na váhu ve srovnání se zlepšenou recepturou Brokk a ukazuje, že je to právě tak ideální váha, když jste měli osmnáct. Nicméně je plně v souladu s indexem tělesné hmotnosti (BMI), takže jej lze použít. Pokud jste rozrušeni navrhovanými čísly, pak na to zapomeňte a použijte jiný vzorec. Mimochodem, ženy nad 175 cm, to ještě nesedí.

Egorov-Levitsky stůl

Neexistuje žádný jediný autor této metody, ani žádné vzorce. Stačí znát vaši výšku, vážit a porovnat data s tabulkou. Vezměte prosím na vědomí, že zde není ideální váha, ale maximum!

Maximální přípustná tělesná hmotnost

Jak rychle a přesně vypočítat správnou hmotnost

Představte si obrázek: probudit se ráno, osprchovat se, mít snídani. A když přijde čas obléknout si oblíbené džíny, jsme zděšeni uvědomit si, že je nemůžeme upevnit - žaludek je v cestě. Vylezeme pod pohovku, najdeme zaprášené koupelnové váhy, postavíme se na ně a... Známý příběh, že?

Obsah

Bez ohledu na to, co je na stupnicích zobrazeno, frustrace a deprese jsou přijaty - nyní nenosíte džíny. Co dělat? Můžete jen skóre. Hodit kalhoty do koše nebo strčit do nejvzdálenějšího rohu hrudníku - nechte je ležet až do lepších časů. A můžete jít jinou cestou - hodit pár dalších kilogramů navíc - třeba kalhoty a nalezut.

Druhá možnost je obtížnější - musíte něco udělat, trávit čas, vyvíjet úsilí. Nicméně, zmáčknout vůli do pěst a rozhodnout se zhubnout. Ale před začátkem se vynořuje další otázka - co je třeba usilovat o to, kolik kilogramů potřebujete ztratit, aby bylo naprosto dobré: potřebujete, aby vaše kalhoty zapadly a dýchaly jednodušší, a na pláž, abyste se v létě nestyděli dostat ven. Myslíme, snažíme se přijít na to, jak vypočítat ideální váhu?

Ukazuje se, že ideální (správná) hmotnost je abstraktní pojem a označuje průměrnou hodnotu získanou na základě souboru lidských fyziologických parametrů, jako je výška, věk, pohlaví a složení těla. Zde se však nezapočítává zdravotní stav, úroveň fyzické aktivity, procento tukové hmoty ve vztahu k svalům a další individuální ukazatele jedné osoby.

To znamená, že nalezení přesné hodnoty vaší váhy pomocí dobře známých vzorců nebude úspěšné. Nicméně, přibližné vodítko, na které se můžete spolehnout při snižování nebo získávání tělesné hmotnosti, dostáváme.

Dále hledejte způsoby, jak vypočítat správnou hmotnost.

Nejznámější typy výpočtu hmotnosti pomocí vzorců

 • Výpočet hmotnosti pro výšku
 • Výpočet hmotnosti podle věku a výšky
 • Výpočet hmotnosti BMI (index tělesné hmotnosti)

Vypočítejte hmotnost podle výšky

Jednoduchý způsob, který je znám spíše jako Brockův vzorec. Zjednodušená verze vypadá takto:

 • Pro ženy: Ideální hmotnost = výška (cm) - 110
 • Pro muže: Ideální váha = Výška (cm) - 100

Moderní verze stejného vzorce vypadá trochu jinak, ale je považována za přesnější:

 • Pro ženy: Ideální váha = (Výška (cm) - 110) * 1,15
 • Pro muže: Ideální váha = (Výška (cm) - 100) * 1,15

Vypočítejte hmotnost podle věku a výšky

Následující metoda stanovení hmotnosti není výpočtovým vzorcem. Jedná se o hotovou tabulku, pomocí které můžete vypočítat správnou hmotnost podle věku. A pokud předchozí verze udává orientační míru lidské tělesné hmotnosti, pak tabulka Egorov-Levitsky, jak je také nazývána, zobrazuje maximální přípustnou hodnotu hmotnosti, jejíž překročení je pro danou výšku a věkovou skupinu považováno za nepřijatelné.

Vše, co potřebujete, je znát vaši výšku, věk a skutečnou váhu. Vyhledejte průsečík těchto parametrů v tabulce a pochopte, jak daleko jste od maximální přípustné hodnoty. Pokud je číslo v tabulce vyšší než vaše stávající váha - dobře, je-li nižší - je důvod uvažovat o posilovně a dietních omezeních.

Výpočet hmotnosti pomocí BMI (Quetelet body mass index)

Pomocí Mass Indexu je možné zjistit, ve kterém předem určeném rozsahu je aktuální hmotnost osoby: nedostatek, normální nebo obezita (všechny hodnoty BMI jsou uvedeny v tabulce).

BMI se vypočítá podle vzorce, ve kterém se podílejí počáteční hodnoty výšky v metrech a hmotnosti v kilogramech. Vzorec vypadá takto: KMT = hmotnost v kilogramech: (výška v metrech * výška v metrech).

Důležitý bod: výpočet správné hmotnosti BMI nebere v úvahu změny pohlaví a věku v těle.

Závěr

Je důležité mít na paměti, že jakákoliv metoda výpočtu správné váhy, kterou si vyberete, by výsledek výpočtů neměl být považován za absolutní pravdu. Všechny indikátory budou přibližné a přibližné. A džíny z těchto výpočtů se stále nehodí. Takže činky v rukou, nohy v teniskách, zámek na ledničce a vpřed - pro dosažení výsledku.

Jak provést výpočet nadváhy?

Co znamená ideální váha ženy Jaké ukazatele jsou považovány za optimální pro silnější sex? Obecně jsou tyto hodnoty kombinací řady faktorů: pohlaví, výška, tělesný objem, psychický stav, tendence k nadváze a další. Jsou brány v úvahu metodou výpočtu ukazatelů blízkých ideálu. Při jejich použití je vhodné si uvědomit, že jsou uvedeny průměrné výsledky. V reálném životě nejsou vedeni čísly, ale pocitem pohodlí a vnitřní harmonie.

Jak vypočítat ukazatele nadváhy? Existují vzorce pro použití doma, které vám umožní vypočítat ideální hmotnost:

 • BMI;
 • výška, věk;
 • poměr hmotnosti, objemu těla;
 • Brockova metoda, Quetelet;
 • vzorců Nagler, John McCallum, Devin.

Index tělesné hmotnosti (BMI)

BMI je indikátor, který určuje, jak proporcionálně je poměr hmotnosti a výšky osoby. Lékaři často vypočítávají optimální způsob léčby dystrofie a obezity. Index je užitečný pro ty, kteří chtějí provést komplexní posouzení zdravotního stavu a vypočítat počet chybějících nebo nadváhy kilogramů. Tento indikátor je považován za jednoduchý: je nutné rozdělit hmotnost osoby (v kg) jeho výškou (v metrech) na druhou.

Rozlišují se následující hodnoty BMI: méně než 15 - akutní hmotnostní deficit; od 15 do 18,5 - nedostatek hmotnosti; od 18,5 do 24 - normální hmotnost; od 25 do 29 - nadváha; 30 - 40 - obezita; více než 40 - těžká obezita.

Lidé s vysokým BMI (více než 35) se obtížně pohybují, chodí pěšky nebo stoupají po schodech. Přebytek tuku způsobuje vážné onemocnění:

 • hypertenze, migréna;
 • ateroskleróza, křečové žíly;
 • nemoci kloubů, srdce;
 • diabetes, kožní léze.

Stojí za to zbavit se nadváhy vytvořením souboru opatření, včetně stravy, cvičení, spánku, odpočinku a normalizace psychického stavu.

Doporučuje se jít do sportu, vyrovnat dietu, a v případech, kdy je BMI normální, a postava vypadá unaveně, ve středním věku, kůže se stává ochablou, ochablou. Speciální diety, mírné sportovní zátěže zaměřené na svalovou hmotu budou situaci napravit.

Optimální ukazatele pro růst, věk

Jak rozumět s ohledem na věk, výšku, že máte extra libry? Doporučuje se použít výpočet vyvinutý WHO. Můžete vypočítat ideální tělesnou hmotnost pro slabší pohlaví takto:

 • zvýšení (centimetry) o 3, odečtení 450, přidání věku (let);
 • vynásobte výslednou hodnotu o 0,25, přidejte 40;
 • kontrola výsledku pomůže srovnávací tabulce.

Pro určení nadměrné hmotnosti mužů pomůže jiný způsob výpočtu:

 • výška v centimetrech vynásobená 3, odečteno 450, přidat věk;
 • výsledek se vynásobí faktorem 0,25, přidá se 45;
 • zkontrolujte data na tabulce.

Brockova metoda

Technologie vyvinutá francouzským chirurgem antropologem Paulem Brockem pomůže spočítat nadváhu. Za základ vezměte výšku osoby. Až 165 cm, odečtěte 100, 166-175 cm, odečtěte 105, s rychlostmi většími než 170 cm - 110. Tvůrce vzorce navrhuje upravit počet, který má být určen, s ohledem na postavu:

 • Normostenic (normální) - postava je proporcionálně složená, výška je střední, nohy jsou štíhle, pas je tenký. Svaly jsou dobře vyvinuté, tuková vrstva je minimem nutným pro dobré zdraví.
 • Astenické (malé) - tělo je protáhlé, příčné parametry jsou menší než podélné. Hruď je úzká, plochá, krční, končetiny jsou tenké, dlouhé, obličej postav je tenký, nos je tenký. Svalovost astenických lidí je špatně rozvinutá, tendence k korpulenci je minimální. Obezita se vyskytuje u závažných onemocnění: po operaci, traumatu, metabolických poruchách, hormonálních poruchách.
 • Hypersthenické (velké) - příčné parametry těla jsou delší než podélné, kosti, kostra je široká, těžká, nohy jsou krátké a husté. Výška osoby je obvykle menší než průměr, tendence k plnosti je vysoká.

Jemně vykostěná astenic s příčnými rozměry mnohem menšími než podélná, je nutné odečíst 10% od výsledné hodnoty. Hypersthenika s krátkýma nohama, širokými boky a hrudníkem by měla být přidána 10%. Normastenik s proporcionálním tělem nemusí měnit konečnou hodnotu, hlavní postavou je uvažovat o konečném čísle.

Brockova technika, nuance výpočtů

Pomocí metody se nastaví parametr vypočítané ideální hmotnosti podle věku. Odborníci na výživu, přírodovědci, odborníci se domnívají, že čísla platí pro ženy ve věku 40-50 let. Dívky ve věku od 20 do 30 let by měly snížit počet o 10-12%, ženy 50+ přidat 5-7%.

Pro Brocka nemá smysl používat jeho extra váhu u dospívajících mladších 18 let, těhotných nebo kojících žen. Pro sportovce, kulturisty, ty, jejichž trénink je zaměřen na aktivní budování svalů, je to irelevantní. Pro ně existují i ​​jiné způsoby, jak vypočítat poměr tukové tkáně, svalů, které pomohou určit štíhlost, obezitu.

Quetelet Index

Extra libry pomohou určit vzorec pro výpočet Ketle. Výsledky ukazují míru obezity, řídkost žen, mužů ve věku 20-65 let. Výsledky výpočtů jsou zkresleny během těhotenství, krmení, dospívání do 18 let, u dospělých 46+, atletů.

Pro stanovení normální hmotnosti se vypočítá BMI: hmotnost (kilogramy) se dělí výškou ve čtverci (čtverečních metrech). Příklad:

 • Mám hmotnost 67, výška 170;
 • to dopadá: 67: (1.7 x 1.7) = 23.18

Výsledky jsou porovnány s údaji v tabulce:

Vzorec quetelet, s přihlédnutím k věku, postavě

Normy vypočtené podle vzorce, s přihlédnutím k postavě, věku. Při výpočtu hmotnosti (gramů) se dělí výška (centimetry), získané údaje se porovnávají v tabulce.

Index Quetelet indikuje množství tuku v těle, ale neumožňuje zjistit, jak je vrstva rozdělena na různé části těla. Pomůže vám zkontrolovat tvar ideálního vzorce popsaného níže.

Hmotnost versus objem těla

Jak zjistit podle objemu obrázku, že je čas jít na dietu? Pokud byly testovány různé metody, ale vzhled je odpudivý, možnost počítání s ohledem na objemy pomůže kontrolovat nadváhu

 • měřeno v úrovni obvodu pupkového pasu, cm;
 • stanovení objemu hýždí, cm;
 • první ukazatel je dělen druhým, výsledek je porovnán s údaji odpovídající normě.

Kolik by to mělo být? Koeficient je následující: ženy - 0,65–0,85, muži - 0,85–1.

Technika John McCallum

Přesný vzorec je považován za John McCallum, založený na měření kruhů různých částí těla. Získané ukazatele jsou průměrné, vhodné pro lidi různého věku, stavět, přesně pochopíte, zda proporcionální nebo ne.

Jak se zjistí, zda je nadměrná hmotnost podle McCallum? Teoretický vědec navrhl zaměřit se na obvod zápěstí (cm). Nejprve změříme, výsledek se vynásobí 6,5. V ideálním případě bude obrázek odpovídat obvodu hrudníku. Dále na základě těchto údajů vypočítáme procento zbytku parametrů zápěstí pro zbytek těla:

 • 70% - obvod pasu;
 • 85% - obvod kyčle;
 • 37% - obvod krku;
 • 53% - obvod stehna;
 • 29% - obvod předloktí;
 • 36% - obvod bicepsu;
 • 34% - lýtkový obvod.

Výpočty vzorců s tendencí k úplnosti

S vrozeným sklonem ke korpulenci existuje samostatná metoda, která určuje parametry obrázku. Podrobný popis naleznete v knize "Dieta pro osoby s nízkým metabolismem" Barbara Edelstein.

Výpočty se provádějí po etapách. Nejprve určíme, jaká hmotnost by mohla být v normálním metabolismu. Příklad: optimální hmotnost je 50 kilogramů, ke kterým přidáme 1 kilogram na každý centimetr výšky nad 150. K výslednému číslu přidáme ½ kilogramu vypočítaného pro každý rok počínaje od 25. Obecně se nepřidává více než 7 kilogramů.

Přejít na opravu dat:

 • přidat 4,5-7 kilogramů;
 • pak se přidá 4-7 kilogramů (pokud je hmotnost větší než 90);
 • plus 2-3 kg (pokud je tělesná hmotnost vyšší než 100 kg).

Příklad: růst 48leté paní 155, váha 95. Dostáváme: 45 + 1 x (155 - 150) + 7 + 7 + 7 = 71 kg.

Výsledná hodnota je měřítkem pro konkrétní případ. Ztráta hmotnosti na 60-62 kilogramů způsobí zdravotní problémy. Pokud se v budoucnu chce paní zlepšit, rychle se vrátí do původních pozic. Navíc se stane plnější, zatímco chuť bude nekontrolovatelná, což hrozí, že se stane obézní.

Jak se mýlit ve výpočtech

Při použití vzorce, který se vám líbí, se bere v úvahu, že parametry obrázku se mění v závislosti na denní době, dni v týdnu, měsíci. To je normální, protože každý organismus podléhá individuálním fyziologickým výkyvům. Tělesná hmotnost kolísá, vinu za jídlo, odpočinek, spánek, klima, pohodu, různé faktory. Přesná data získaná při vážení nejvýše 1 krát týdně.

Ženské tělo je tenká struktura, kde se hmotnost mění v závislosti na kritických dnech, množství spotřebované vody. Pokud ráno byla váha 61 kilogramů a večer jsem se 62 let - nepropadejte panice, urychleně zhubněte, připojte dietu. Taková plnost je dočasný jev, který si nezaslouží pozornost.

Nadměrná hmotnost kulturistů, sportovců - běžná věc. Ve většině případů je jejich výcvik zaměřen na budování prominentní svalové postavy. Svaly lidí zapojených do sportu váží dvakrát tělesný tuk. To je normální, přirozený jev.

BMI, stojí za to slepě věřit výsledkům?

Index tělesné hmotnosti je relativní hodnotou, založenou na statistikách, s přihlédnutím ke konkrétní postavě lidí z různých zemí. Ve většině případů, BMI je vyšší než normální, například, jestliže kosti osoby jsou široké, těžký, číslo je svalnaté a husté. To je normální, opět dokazující, že nemusíte okamžitě jít na dietu, vyčerpat tělo s cvičením.

Podle údajů WHO v Rusku postihuje první etapa obezity více než polovinu populace. Pokud porovnáme data Spojených států, ukazuje se, že Američané jsou mnohem častěji Rusové než přejídání a obezita.

 1. Odborníci na výživu, naturopatičtí lékaři se domnívají, že osoba by měla sledovat svou vlastní váhu a pohodu. Mobilizuje tělo, zvyšuje touhu vést zdravý životní styl, dodržuje pravidla výživy, cvičení.
 2. Psychologové jsou hluboce přesvědčeni, že on-line kalkulačky jsou vinny z rostoucího počtu uživatelů nespokojených s postavou.

Ať si zvolíte jakýkoliv vzorec pro výpočet, nechte se řídit všeobecnou pohodou, poslouchejte pocity uvnitř těla. Ostré hubnutí je plné vážných následků, zejména u chronických onemocnění. Pokud je obtížné určit, jak výrazná obezita, stojí za to uchýlit se k pomoci odborníka na výživu.

Jak vypočítat stádium, rozsah a typ obezity u mužů, žen a dětí

Dobrý den, milí čtenáři blogu a jen náhodní kolemjdoucí! Dnes chci tento post věnovat všem, kteří aktivně hledají a zajímají se o informace o obezitě.

Článek o stádiích a typech obezity u mužů, žen a dětí (foto), jak ji určit a míru (tabulku), zda jsou lidé převezeni do armády a kolik kg v 1, 2 a 3 stupních. Zde naleznete komplexní odpovědi na všechny otázky týkající se diagnózy obezity a predikce budoucího života.

Gratuluji všem v první den roku 2012 a doufám, že strávíte dlouhé víkendy s výhodami a ne hloupě sedí u televize. Je čas začít dělat nějaký sport nebo fitness v posilovně. Můžete se již připravit na novou letní sezónu, protože nemáte čas se ohlédnout a jaro už klepe, jak se říká.

Fyzicky je nutné, aby se každý člověk naložil, a to nejen na ty, o které se tento článek týká. Například, mám BMI 22, ale to neznamená, že můžu relaxovat, vždy existuje příležitost například zvýšit tuto úroveň na 30. Proto dělám fitness 3 krát týdně, což je to, co chcete.

Jak určit stupeň obezity

Stanovení stupně obezity u žen a mužů je nezbytné k posouzení závažnosti onemocnění. Existuje několik metod pro hodnocení stupně obezity. Jaké metody a jak jsou používány, pojďme pochopit.

Díky naší mentalitě a lidovým tradicím se plnost (obezita) stále nepovažuje za nemoc. A to je špatné, protože tento stav může vést k vážnějším poruchám v těle, jako je například snížená tolerance glukózy nebo diabetes.

"Jaká je hladina cukru v krvi u prediabetes?", Přečtěte si v mém článku. Proto ve světle nedávných studií byla obezita identifikována v samostatné nozologické formě v ICD 10, to znamená, že se jedná o nezávislé onemocnění, které je třeba léčit.

Pro pochopení toho, zda má pacient obezitu, se používají různé vzorce k posouzení stupně obezity.

Mezi příčinami nadváhy patří asi 95% exogenní konstituční a alimentární obezita, jinými slovy lidé s predispozicí k přibývání na váze a nesledující svou stravu. Osoba, která má genetickou predispozici, ale pečlivě sleduje výživu a aktivně se podílí na fyzické námaze, málokdy získá extra libry.

Zbývajících 5% je obezita, což je příznak jakékoli endokrinní choroby.

Současně v medicíně existují 2 koncepty:

 • nadváha
 • správné obezity

První by se dalo nazvat pre-obezita, to ještě není nemoc, ale později se vyvíjí do obezity. Druhou je velmi stejná obezita, jako samostatná choroba, která má stadium vývoje a která musí být léčena tak, aby se nevyvinula v něco vážnějšího.

Kolik kg v osobě s různým stupněm obezity

Na tuto otázku nelze odpovědět přesně, protože se jedná o zcela odlišná čísla, protože do výpočtu bude zahrnuta nejen tělesná hmotnost, ale i výška. Dva lidé různé výšky, ale se stejnou tělesnou hmotností budou mít různé stupně obezity. Proto vám doporučuji číst dál a budete moci zjistit, jak váha a výška ovlivňují výpočty.

Vzorce pro výpočet stupně obezity u dospělých

Jak odlišit tyto dva pojmy v praxi? K tomu existují indexy a ukazatele obezity. Zvažte nejznámější z nich se snaží vypočítat míru obezity, pokud existuje.

Míra obezity podle indexu tělesné hmotnosti (BMI)

BMI je nejoblíbenější metodou hodnocení nadváhy, používá se celosvětově. Vypočítá se takto: tělesná hmotnost (kg) / výška (m) na druhou.

Existují tři stupně nebo stupně (1,2 a 3), jak chcete. V tabulce níže vidíte stejnou shodu mezi stupni obezity a údaji indexu tělesné hmotnosti. A ještě nižší, můžete rychle vypočítat své BMI na stole, znát svou váhu a výšku (obrázky jsou klikací, klikněte pro zvětšení).

Výpočet BMI lze provést pomocí on-line kalkulačky, která je velmi na internetu. Všechny jsou založeny na stejném vzorci, takže si můžete vybrat libovolné. Takovou kalkulačku na svém blogu zatím nemám, ale v budoucnu to bude.

Ideální tělesná hmotnost

Dalším ukazatelem je ukazatel ideální tělesné hmotnosti. Vypočítá se takto: P = 50kg + (T - 150) * 0,75, kde P je ideální hmotnost, T je výška v cm Tento výpočet platí pro muže. U žen: odečtěte 3,5 kg z ideální hmotnosti muže.

Znáte-li svou ideální tělesnou hmotnost, můžete spočítat, kolik kg máte navíc a jakou úroveň nadváhy. Výsledkem je stará klasifikace obezity, kde je 1,2,3 a 4 stupně.

S prvním stupněm obezity převyšuje tělesná hmotnost ideál o 29%, s druhým stupněm - od 30 do 49%, s třetím - od 50 do 99% a čtvrtý stupeň je vyšší než 100%. Extrémní stav se také nazývá morbidní obezita.

Morbidní obezita

To je nejtěžší stupeň obezity, velmi vážný a nebezpečný stav. Někdy člověk nemůže nikdy sloužit sám. Nedovolte si to!

Distribuce tukové tkáně a klasifikace typů obezity

Nezáleží jen na tom, zda je nadváha, ale také na její distribuci. Proto musíte určit typ obezity a začít řešit problém. Přidělit android a ginoid typy obezity.

 • Pro ginoidní (ženský) typ, nebo to je také nazýváno obezitou ve formě hrušky, je charakterizován ukládáním tuku na stehnech a hýždích.
 • Pro android (mužský) typ, to je také nazýváno obezitou ve formě jablka nebo vrcholu, charakterizovaný ukládáním vnitřního tuku, také jak na pasu a břiše, který dává tvar jablka. Je to mužský typ, u kterého existuje vysoké riziko vzniku diabetu a kardiovaskulárních komplikací.
obsahu

Typ obezity u žen

Řeknu vám, jak může žena přibrat na váze. Když přibírá na váze, žena může jít jedním ze dvou způsobů: podél cesty ginoidní obezity nebo podél cesty Android. Na fotografii níže vidíte dvě skutečné ženské modely s různými typy tukové tkáně.

Ten vlevo má samičím rozložení tukové hmoty (spíše tenký pas a plné boky), na fotografii vpravo vidíte ženu s tukem uloženým na břiše a v pase, a boky relativně tenké - to je mužská nebo břišní obezita.

Typy mužské obezity

Pokud si myslíte, že muži mohou přibrat na váze a odložit tuk mužským typem, pak se mýlíte. V poslední době je stále více mužů s ženským typem obezity, jak je uvedeno na fotografii níže (vlevo, rozdělení tuku ženským typem).

Naštěstí je tento typ poměrně vzácný, nejčastěji můžete vidět "pivní tummies", jako je tento. Jedná se o nejnebezpečnější typ z hlediska vývoje metabolických poruch a vyžaduje urgentní léčbu.

Poměr pasu k boku

Pro stanovení rizika diabetu a kardiovaskulárních komplikací použijte poměr pasu a kyčle. Normální pro muže, tento ukazatel by neměl být větší než 1,0, a pro ženy - ne více než 0,85. Pokud jsou tyto hodnoty vyšší, zvyšuje se riziko vzniku komplikací tváří v tvář diabetu 2. typu.

Odhad pasu

Dalším důležitým ukazatelem je pas. Normálně u mužů by neměla překročit 94 cm, u žen by neměla překročit 80 cm, překročení těchto ukazatelů také vede ke zvýšenému riziku vzniku diabetu a kardiovaskulárních onemocnění.

Stupeň obezity u dětí

Každý má možnost vypočítat svou ideální váhu a začít provádět opatření ke snížení své skutečné váhy, aby se zabránilo budoucím příznakům diabetu.

Ale stojí za to zvážit, že tyto vzorce pro výpočet nejsou příliš vhodné pro děti a sportovce. To je způsobeno jinými proporcemi u dětí a převahou svalové hmoty u sportovců a kulturistů. V této části se zabýváme problémem diagnostiky obezity u malých představitelů lidstva.

Bohužel uvádím, že výskyt obezity mezi dětmi roste stále každým rokem. V Rusku se ještě nestal epidemií, ale ve vyspělých zemích lékaři a vědci doslova křičí, že plné děti se blíží kritickému bodu.

Pokud budou Rusové nadále dodržovat západní životní standard a inspirovat své hodnoty k dětem, pak budeme mít za deset let podobný osud (viz foto nahoře). Postarejte se o své děti! Konec konců, nadváha není jen baculatá tváře a měkké zaoblené formy, ale také masa doprovodné patologie.

Děti i dospělí mohou získat obezitu a první a druhý a dokonce třetí stupeň. To platí zejména pro adolescenty a děti prvních let života. Vzhledem k tomu, že v tomto období dochází k aktivnímu dělení buněk tukové tkáně.

Kdy můžeme předpokládat, že dítě již má problém s váhou

Pokud máte podezření na hmotnostní onemocnění u dítěte, můžete rychle a snadno spočítat BMI, který koreluje s tukovou hmotou u dospělých i dětí, a jak doporučuje WHO. O tomto vzorci jsem psal na začátku článku. Vyhodnocení výsledků výpočtu je podobné: t

 • nadváha odpovídá BMI 25 až 30
 • stupeň obezity 1 odpovídá BMI 30 až 35
 • obezita 2 stupně odpovídá BMI od 35 do 40
 • Obezita stupně 3 odpovídá BMI více než 40
obsahu

Stupeň obezity u dětí v tabulkách

Tato metoda je však velmi drsná a nebere v úvahu parametry dětí. Dětští endokrinologové používají přesnější metodu - s použitím percentilních nebo centilních tabulek, kde se porovnává váha, výška, pohlaví a věk dětí. Souhlasíte, že tato metoda je více individuální. Tělesná hmotnost dítěte je považována za nadměrnou, pokud je indikátor v rozmezí 85-95 centilů a obezita začíná 95 centily.

Moderní centile tabulky byly vytvořeny nedávno v roce 2006 na základě multi-focus studie o růstových standardech (MIED). Jsou vytvořeny v každé zemi s přihlédnutím k národním zvláštnostem. Využívají systém hodnocení standardní odchylky (SDS). WHO používá standardní odchylky –1, –2, –3 SDS, medián a +1, +2, +3 SDS.

S ohledem na doporučení WHO by měla být obezita u dětí a dospívajících definována jako +2,0 SDS BMI a nadváha od +1,0 do +2,0 SDS BMI. Níže uvádím fotografii oficiálního stolu pro chlapce ve věku od 2 do 5 let a ukážu vám, jak ji správně používat (klikněte na obrázek, abyste ji zvětšili). Pak si můžete stáhnout soubor s tabulkami pro všechny věkové kategorie a spočítat jej již pro vaše dítě.

V prvním sloupci tedy vidíte věk - rok / měsíc, ve druhém sloupci vidíte věk v měsících, přeskočíme další tři. Podívejte se na posledních 7 sloupců. Střední sloupec znamená průměrný BMI pro tento věk a je považován za normální, pokud váš indikátor zapadá do číslic mezi -1SD a 1SD.

Pokud je BMI od 1SD do 2SD, znamená to, že je to dítě s nadváhou. Pokud je více než 2SD - obezita.

Také není ve formě tabulek, ale ve formě grafů. Zde, jak dáváte přednost. Graf vypadá takto. Vzal jsem si například BMI pro chlapce ve věku od 5 do 19 let (obrázek je možné kliknout)

Zde vidíte 5 řádků, které rozdělují graf do 6 intervalů. Norma je čtena BMI, která spadá mezi žluté čáry. Horizontálně umístěný věk a vertikální BMI. Doufám, že si vzpomenete, jak to vypočítat.

Jak vidíte v tomto grafu, neoznačuje SD a vycentruje se, o kterém jsem mluvil na začátku. Staré a moderní označení je tedy kombinováno. Stáhněte si grafiku pro různé věkové kategorie, můžete zde.

S jakou mírou obezity se berou do armády

Tato otázka zajímá mnoho mladých lidí i jejich rodiče. Vskutku, plnohodnotní rekruti mohou být vystaveni výsměchu a šikaně mezi štíhlejšími soudruhy. Když jsem ještě pracovala ve veřejné nemocnici, musela jsem vyplnit spoustu činů z vojenského štábu pro obezitu a někteří rekruti museli sloužit naší vlasti.

A to vše proto, že ne všichni muži s nadměrnou hmotností spadají do výjimky a dokonce i odcizení. Když přijdete do komise, váží vás tam, měří růst a vypočítá BMI. Na základě výsledků výpočtu se provede diagnóza „Obezita“ a podá se k vyšetření endokrinologovi. Zaručeno, že bude sloužit mladým lidem s 1 stupněm obezity a nadváhy.

Ti s obezitou stupně 2 dostanou zpoždění 6 měsíců, pak znovu. A kdo pozvedl své tělo až do stupně 3 obezity, nejčastěji dostává celoživotní výjimku ze služby, ale bohužel tomu tak není vždy. Někdy s třetím stupněm mohou dát jen odklad a později budou muset všechno opakovat znovu. Podle BMI neexistují 4 stupně obezity.

Mám to všechno. Cvičení a vaše tělo vám děkuje! Jaký sport děláte? Jak se k němu cítíte?

Líbilo se vám článek? Stiskněte sociální tlačítka. sítě po článku a doporučuji, abyste se přihlásili k odběru aktualizací blogu, abyste nezmeškali nejzajímavější.

S vřelostí a péčí endokrinolog Lebedeva Dilyara Ilgizovna