Image

Jak udělat zmrzlinu doma to udělat sami: tajemství a recepty

Zmrzlina s vlastními rukama je úžasná pochoutka, osloví i ty nejnáročnější labužníky. Dnes je zde velký počet velmi odlišných receptů, technik a technologií pro výrobu tohoto dezertu a výroba příjemně překvapuje sladký zub zajímavými kombinacemi jeho chutí. Nesmíme zapomínat, že můžete vždy vyrobit domácí zmrzlinu, a to nemůže být horší než továrna.

Existuje několik druhů zmrzliny

 1. Vařené na bázi živočišných tuků (izolované z mléka).
 2. Na bázi rostlinných tuků (palmový olej nebo kokosový olej).
 3. Takzvaný ovocný led. Basis - bramborová kaše, jogurt, džus.
 4. Základem je sorbet, bramborová kaše a šťávy z bobulí a ovoce.

Nyní si můžete koupit speciální zařízení, které bude dělat hlavní práci, to se nazývá zmrzlina výrobce. Uvnitř je udržována teplota potřebná pro výrobu studeného dezertu a zároveň míchá obsah ve správný okamžik. Ale bez tohoto zařízení v procesu výroby zmrzliny není tak obtížné, ruční výroba pouze zvýší dobu zpracování, ale neovlivní kvalitu získané pochoutky. Než začnete, musíte se naučit několik jednoduchých, ale nezbytných doporučení pro přípravu dokonalé zmrzliny.

 1. Při výrobě jakékoli zmrzliny existuje několik základních prvků, z nichž jeden je zahušťovadlem (mezi hlavní prvky patří smetana, cukr a mléko). Doma, jako zahušťovadlo, můžete použít citronovou šťávu a vaječný žloutek. Pokud budete ignorovat přidávání zahušťovadla, pak se tato zmrzlina roztaví rychle, nebude mít stejnou jemnou chuť.
 2. Chcete-li počítat s dokonalým výsledkem, potřebujete pečlivější přístup k výběru produktů. Musí být čerstvé, přirozené. To platí jak pro mléko, tak i pro smetanu, některé komponenty lze vyrobit vlastníma rukama, například můžete kondenzované mléko vyrobit sami.
  Rovněž bychom neměli zapomínat, že základní složky zmrzliny - mléko a smetana - by měly být co nejtučnější, jinak bude výrazně ovlivněna chuť hotového výrobku.
 3. K dosažení nejúspěšnějšího výsledku můžete použít libovolné přísady. Například, aby se získala jednotná textura vyrobeného dezertu, musíte do něj dát trochu škrobu. Cukr může být nahrazen moučkovým cukrem, roztaví rychleji a poskytne zmrzlině jemnou texturu.
  Aby byla budoucnost zmrzliny stejnorodá, než ji vložíte do mrazu, musíte ji brousit přes síto.
 4. Přidání alkoholu na zmrzlinu z něj učiní vzdušnější, měkčí. Je však třeba mít na paměti, že tato zmrzlina bude zmrazena v mrazáku.
 5. Budoucnost zmrzliny, ponořená do chladu, potřebuje časté míchání se směšovačem, aby se nezměnila v blok ledu. Na začátku procesu zmrazování byste měli postupovat tak často, jak je to možné (například každých 20 minut), pak dalších pět hodin - přibližně každou hodinu. Směs se promění v plnohodnotnou zmrzlinu za 10-12 hodin po začátku zmrazení.
 6. Můžete také přidat trochu ovocné šťávy (citron nebo ananas) na zmrzlinu, to bude dát vaše oblíbená pochoutka měkčí a krémovou texturu.
 7. Směs získaná před zmrazením by neměla být příliš tekutá, jinak bude hotová zmrzlina obsahovat hodně ledu, bude vodnatá. Jak pochopit, že konzistence je ideální pro zmrazení? Odpověď je jednoduchá: musíte lžičku odstranit ze směsi, podržet ji (nebo párátkem), směs, která je rozdělena na dvě lžičky, by neměla být připojena.
 8. Je nutné kompetentně přistupovat k různým přísadám. Například sirupy by měly být přidány do směsi před ponořením do chladu, zatímco kousky ovoce, bobulí a ořechů - pouze v hotové zmrzlině. V tomto případě musí být přísady do hotové zmrzliny chlazeny, jinak rychle vychladnou studenou pochoutku.
 9. Výsledný dezert je nutné skladovat v nádobě se zavřeným víčkem, s výhodou na oddělené polici tak, aby zmrzlina nevstřebávala pachy.

Domácí recepty zmrzliny

Chcete-li, aby váš oblíbený dezert chutný a něžný, měli byste se držet základních pravidel vaření doma, postupujte podle receptu, a také se nebojte experimentovat trochu.

Zmrzlina (vaření v výrobce zmrzliny)

Složky (první možnost):

0, 25 litrů mléka, 0, 25 litrů smetany, asi 5 lžíce. Já cukr písek.

Za prvé, musíte důkladně promíchat všechny produkty, dokud nebude homogenní hmota. Pak je třeba posunout směs na výrobce zmrzliny a postupujte podle pokynů. Maximální přípustná míra zástavy nesmí být vyšší než polovina její celkové kapacity. To znamená, že do nádoby s objemem 1,2 litru nesmí být vloženo více než 600 ml.

Složky (druhá možnost):

0, 35 l těžkého krému (od 25% a výše), 0, 25 l mléka, žloutky ze 3 vajec, 5 lžíce. Já cukr písek.

Smetanu a mléko je nutné smíchat a smíchat, nalijeme do pánve s hustým dnem, zahřejte na střední teplotu a při stálém míchání přiveďte na 80 ° C. Hmota na ohni by se neměla vařit!
Je nutné oddělit žloutky od bílkovin, kombinovat žloutky s cukrem a bičem. Nyní je třeba žloutky a směs mléka a smetany zahřáté v pánvi zkombinovat, nejprve je třeba k žloutkům přidat trochu horké směsi, promíchat bez ustání a pak vše zalijeme zpět do pánve. Vraťte ho do ohně až do zhrubnutí. Advance by měla být umístěna do chladničky pod výslednou hmotností. Když je nádrž studená, musíte do ní nalít horkou směs a pak ji míchat, dokud nevychladne na pokojovou teplotu. Poté je nutné zchlazenou hmotu nalít do stroje na výrobu zmrzliny. Všechny přísady v domácí zmrzlině - podle chuti!

Ručně vyráběná zmrzlina

Jak udělat zmrzlinu doma, pokud není výrobce zmrzliny? Je nezbytné přijmout následující recepty pro ruční výrobu vynikající domácí zmrzliny. Doma si můžete připravit jednoduchou, ale zároveň elitní chlazenou pochoutku, pokud budete brát jako základ kvalitní, čerstvé, přírodní produkty.

Jahodová zmrzlina

Složky:

0, 25 l mléka, 0, 25 l smetany, 0, 1 kg cukru, žloutku ze 3 vajec, 2 šálky jahod, 1 vanilkový lusk.

 1. Nejdříve musíte v jedné nádobě zkombinovat 50 g cukru s jahodami, vše dobře promíchat. Dejte do lednice tak, aby kandované bobule vychladly.
 2. Pak oddělte bílé od žloutků, dejte žloutky, mléko a zbývající cukr do hrnce. Dále je třeba dát nádobu s obsahem na střední teplotu, přivést hmotu do homogenity, dokud se cukr úplně nerozpustí, pro to je třeba udržet v míchání, aby nedovolil vařit.
 3. Pak byste měli pánev vyjmout z ohně, nalijeme do oddělené nádoby a necháme vychladnout na pokojovou teplotu. Pak je třeba vychladlou směs přemístit do mrazničky a nechat ji tam asi 3 hodiny. V tomto případě nesmíme zapomenout míchat ještě plně připravenou zmrzlinu 5x za hodinu se stejnými časovými intervaly. To znamená, že je třeba míchat zmrzlinu každých 20 minut.
 4. Když směs úplně ztvrdne, dostanete připravenou zmrzlinu, na ni musíte přidat smetanu a vanilku a nahoře umístit chlazené cukrové jahody.

Cherry zmrzlina

Složky:

0, 5 litrů těžkého krému, 2,5 lžíce. třešní, 0, 5 st. mléko, 0, 5 lžíce. cukr, špetka soli.

 1. Omyjte plody, odstraňte z nich kosti. 1.5 Čl. dejte do hrnce, vložte zbývající třešně do lednice, po každém řezu na polovinu.
 2. Přidejte cukr do bobulí v pánvi, mléku, soli, 0, 25 l. krém a dáme dušené na mírném ohni, necháme vařit. Po tom, snížit na minimální možný oheň a udržet na sporáku na další čtvrt hodiny. Důležité: pokud jsou mléčné výrobky smíchané s třešněmi zastaralé, směs po vaření může být omezena, aby se předešlo těmto problémům, musíte použít pouze čerstvé suroviny.
 3. Spusťte mixér (je lepší míchat bobule mixerem) do výsledné hmoty odebrané z ohně a přivést do homogenního stavu. V procesu přidejte zbývající 0, 25 l krému.
 4. Chcete-li ochutnat, přidejte citrónovou šťávu, likér nebo čokoládové lupínky během procesu broušení a nezapomeňte vyzkoušet výslednou hmotu.
 5. Po důkladném promíchání nechte směs vychladnout.
 6. Potom nalijte hmotu do nádoby s víkem a vložte ji do mrazničky na hodinu.
 7. Několikrát vyjměte z mrazničky a několikrát porazte (nejlépe směšovačem). Přidejte sladkou třešeň z lednice na hmotu a znovu porazte (tentokrát bude mixér dělat lépe).
 8. Vraťte šlehanou směs do mrazničky, vyjměte ji za hodinu a znovu ji porazte (tentokrát to zvládne s metličkou).
 9. Nádobu vložte na hodinu do mrazničky.

Je lepší konzumovat tuto zmrzlinu ihned po vyjmutí z mrazničky, protože se rychle roztaví.

Jednoduchý recept této zmrzliny

Přísady pro výrobu běžné zmrzliny:

1 l mléka, 0, 4 kg granulovaného cukru, 0, 1 kg másla, 2 lžičky škrobu, 5 žloutků, 1 vanilkový lusk (1 lžička. Vanilkový prášek nebo vanilka).

 1. K přípravě směsi je nutné zvolit ne smaltovanou pánev, nalít tam litr mléka a poslat ji na pomalý oheň po dobu 5 minut.
 2. Pak je třeba přidat mléko do vanilky a másla. Pokračujte ve vaření, ale nenechte směs vařit.
 3. Paralelně je třeba oddělit žloutky od bílkovin, rozemele je cukrem a škrobem, aby se získala hmota jednotné konzistence.
 4. Poté následuje malá část horkého obsahu pánve v kombinaci se žloutky, která se třese cukrem a škrobem (přivede se ke konzistenci husté zakysané smetany). Přiveďte mléčnou směs do varu a postupně za stálého míchání do ní nalijte směs mléka a žloutků.
 5. Po varu vyjměte pánev z ohně a ochlaďte. Pro rychlejší ochlazení je nutné pánev ponořit do nádoby se studenou vodou, periodicky vyměňovat vodu (při zahřívání).
 6. Když směs dosáhne pokojové teploty, nalijte ji do nádoby (nebo zmrazte v porcovaných plechovkách), zavřete ji víčkem a nechte zmrazit v mrazničce.

Rybíz Sorbet

Složky:

Rybíz - podle chuti (asi sklenice na porci), asi 2 lžíce granulovaného cukru na porci.

 1. Nejprve je třeba omýt plody a položit je v jedné vrstvě na ploché desky, pak zmrazit po dobu 40 minut.
 2. Po tom, musíte odstranit bobule z mrazničky, posypeme cukrem a rozemele v mixéru proměnit produkty v jednu homogenní hmotu. Současně můžete brát bílý rybíz samostatně nebo odděleně červeně, nebo je můžete kombinovat do jednoho sorbetu.
 3. Rozdrcené mražené bobule se tak stává chutným sorbetem. Je nutné ji přemístit do sklenic nebo speciálních forem a ihned použít, dokud se ovocný led neroztaví a neztratí se atraktivní vzhled.

Stejným způsobem můžete udělat nějaké nanuky.

Domácí zmrzlina je lahodná, zdravá pochoutka, která je snadná! A vy, kteří jste ji připravili ve své vlastní kuchyni, zažijete hrdost na sebe a budete si užívat tohoto procesu, protože výroba zmrzliny vlastními rukama pro vaši oblíbenou domácnost je projevem lásky a péče!

Zmrzlina doma. Recept na krémovou zmrzlinu to udělejte sami

Nikdo nemůže tvrdit, že tato sladká pochoutka je tak oblíbená u dospělých a dětí, že je připravena k jídlu v teple a zimě. Sezóna přestala být určujícím faktorem při výběru zmrzliny jako dezert. Potvrzují to vždy plné mrazničky v obchodech, kde i v polovině zimy zůstane dobrý výběr různých zmrzlin. Z tohoto důvodu si můžete vychutnat chuť dezertu kdykoliv, ale to není vše. Když se naučíte vařit zmrzlinu doma, která bude chutnější, jednodušší a zdravější než obchod, nebudete mít žádné překážky na cestě ke skutečné blaženosti chuti.

Upřímně řečeno, jsem k této možnosti skeptický již delší dobu, takže jsem doma nechal zmrzlinu a věřil, že to nemůže být tak jednoduché a chutné. Myslel jsem si, že to není bezdůvodné, že velkoplošná produkce je tak komplikovaná, a pravděpodobně byly recepty pro průměrného člověka nepříjemné a nepřístupné.

V části, to je určitě pravda, obchod zmrzlina recepty nejsou k dispozici pro nás, ale jsou potřebné? Ujistil jsem se, že nejsou potřeba. Po několika úspěšných pokusech s pokusy připravit zmrzlinu doma jsem si uvědomil, že domácí zmrzlinové recepty jsou neuvěřitelně jednoduché a samotná pochoutka je mnohonásobně chutnější a zdravější, bez chemikálií, přísad a nejrůznějších náhražek. Všechny moje rodina se rozhodla opustit obchod zmrzlinu ve prospěch vařených doma, a dokonce se začala podílet na jeho vaření, přidávat své nápady, chutě a dekorace.

Řeknu vám, jaké recepty jsem se snažil na vlastní zkušenosti a dát pevné pětky!

Obsah:

Nejprve jsem se snažil udělat nejjednodušší zmrzlinu vlastníma rukama. Nebo jak se také nazývá zmrzlina. Domnívám se, že je to klasika, která je vždy relevantní a že ji miluje téměř každý. Přidejte v něm ovoce, sirupy, čokoládu a tam není žádný chutnější než dezert i na dovolenou, alespoň v obyčejný den. Čerstvé jahody ze zahrady, džem ze zásob, sirup z obchodu, čokoládové lupínky - to je to, co může být přidáno k nejběžnější domácí zmrzlině.

Jak udělat zmrzlinu pohár doma

Pro sebe říkám tento recept na domácí zmrzlinu "Zmrzlina podle GOST." Nemohu ručit za to, že je to přesně to, jak je recept prezentován v GOST, protože jsem nemohl najít originální dokument na internetu, jen jeho otisky a interpretace na mnoha různých místech. Ale nejdůležitější věc, která se naučila, musí být všechny přírodní a žádné rostlinné tuky a náhražky.

Recept zmrzliny podle GOST od uznávaných internetových kuchařů zahrnuje:

 • krém 30-35% - 500 ml,
 • mléko - 150 ml,
 • granulovaný cukr (nebo prášek) - 150 g,
 • žloutky - 3 kusy,
 • vanilkový extrakt / vanilkový / vanilkový cukr pro vanilkovou příchuť.

Výroba zmrzliny vlastníma rukama, krok za krokem recept:

1. Tajemství, které jsem si uvědomil s časem a striktně ho následoval - krém na výrobu zmrzliny doma musí být jistě ochlazený. Takže je dejte do ledničky předem.

2. Od bílků oddělte žloutky. V případě, že si nepamatujete, jak to udělat, připomínám vám, že skořápku rozdělujete na dvě sudé poloviny a otevřete ji tak, aby žloutek zůstal v jedné z polovin a proteinový zásobník se vložil do jiné nádoby (pohár, talíř). Protein se vypustí, ale ne úplně, proto, pokračovat v držení vejce nad šálkem, opatrně přeneste žloutek z jedné poloviny skořápky na druhou, další část proteinu se sloučí. Opakujte znovu, pokud protein zůstane a tak dále, dokud není v žloutku jeden žloutek. Oddělte žloutek v jiném šálku nebo talířku, udělejte to samé se zbytkem vajec.

Pokud je pro vás tato „babička“ metoda obtížná, můžete nyní v obchodech zakoupit speciální nástroje pro oddělení žloutků. Většina z nich vypadá jako lžíce s kousky, do kterých protein proudí, a žloutek zůstává uvnitř.

3. V oddělené misce smažte žloutky a cukr do hladka. Cukr nebude schopen rozpustit se úplně, tolik použití moučkového cukru. Ale i když máte pravidelný cukr, není to děsivé, později pochopíte proč.

4. Nalijte mléko do misky s vejci a cukrem a zamíchejte metla.

5. Nalijte nažloutlou směs do hrnce a umístěte na sporák na nízké teplo. Směs je třeba ohřát, ale nenechte ji vařit, jinak se vejce vaří. Aby se domácí zmrzlina stala hustou, musí být tato směs zahřátá na maximum 80 stupňů a neustále míchána.

Postupně začne hustnout. To jí pomůže vaječné žloutky. Pokud nevíte, pak profesionální kuchaři používají žloutky k zahuštění cokoliv od krémů, k omáčkám a omáčce. Jedná se o dlouhodobou metodu používající přírodní produkty.

Nebojte se, že syrová vejce se používají v zmrzlině, takové oteplování je zbaví bakterií, což je domácí verze pasterizace. Stejný ohřev pomůže cukr úplně rozpustit. Naše domácí zmrzlina nebude praskat na zubech.

Chcete-li pochopit, že směs je připravena, musíte zadat ponořené v ní špachtle nebo dřevěnou lžící. Směs by měla zůstat na lžíci, a pokud budete držet prst nebo nůž, drážka nebude rozmazat a nebude odtékat. Něco takového.

6. Nyní by tato směs měla být ochlazena na pokojovou teplotu. K tomu, vezměte větší pánev a nalijte ledovou vodu z kohoutku do něj, můžete nalít kostky ledu. Pak do ní dejte kastrolu s vaječnou směsí, jako byste se chystali vařit ve vodní lázni. Směs se několik minut míchá lžící tak, aby se spodní ochlazené vrstvy smísily s horními vrstvami, dokud se celá hmota nevychladí.

Když se ochladí, směs bude ještě silnější. Žloutky pokračují v práci!

7. Když je vejce připravena, vyjměte smetanu z chladničky a rozšlehejte je ve velké misce na dobrý hustý krém. Hlavní věcí není přehánět to tak, že nezhustí do stavu oleje. To je bohužel další problém, který může vzniknout při přípravě zmrzliny doma.

Kontroluji připravenost šlehačky tím, že z misky nevyteče, pokud je dobře nakloněná, ale zůstane nehybná.

8. Dalším krokem je smíchání šlehačky a vaječné směsi. Současně přidejte vanilkový cukr (1 celý sáček) nebo vanilkový tekutý extrakt (čajovou lžičku), aby se zmrzlině dodala vanilková příchuť.

Vše opatrně promíchejte lžičkou nebo špachtlí, aby se krémová pěna nezranila. Směšovač v tomto případě je lepší nepoužívat. Musíte dosáhnout jednotné textury a barvy. Výsledkem by měl být jemný krémový krém s hustým krémem (mimochodem chutná, prostě úžasný. Testováno všemi domácnostmi, které tento proces ovládají).

9. Zmrzlina potřebuje zmrazit. To však musí být učiněno s ohledem na skutečnost, že bude muset být několikrát vyjmuta z mrazničky a šlehačem, aby došlo k rozbití krystalů ledu a jeho nasycení vzduchem. To je jediný způsob, jak získat skutečnou zmrzlinu doma.

Chcete-li zmrazit fit jakékoli velké kapacity, ve které bude vhodné znovu-porazit. Může to být stejná mísa, pokrytá lepící fólií (nechceme další pachy z mrazničky v zmrzlině) a bude dělat plastová nádoba na potraviny s pevným víkem. Dokonce i plastové nádoby z potravin, které již byly konzumovány, budou dělat. Hlavní věc, kterou je důkladně umýt.

Zavřete zmrzlinu a hodinu vložte do mrazáku.

10. V tomto receptu vařím zmrzlinu doma bez použití speciálního výrobce zmrzliny, takže po hodině vyjmeme nádobu se zmrzlinou a znovu ji rozdrtíme směšovačem.

Za hodinu to bude jen mírně zesílit a bude snadné ho porazit. Zmíchejte zmrzlinu od okrajů se středem. Znovu zakryjte a vložte do mrazničky na další hodinu.

O hodinu později postup zopakujte. Zmrzlina bude horší a na okrajích nádoby se změní na hrudky. Směs se míchá, dokud není homogenní, a znovu vložte do mrazáku.

Podle mých zkušeností je nutné porazit zmrzlinu alespoň 3-4 krát, pak se ukáže být vzdušný, jako skutečný. Pokud se tak nestane, pak je jeho struktura ve zmrazeném stavu tak hustá, že bude velmi obtížné ji dostat z misky, dokonce i se speciální lžící. Bez šlehání dostanete velkou smetanovou cihlu.

11. Po několika šlehání nechte zmrzlinu v mrazáku po dobu 8-12 hodin. Ideálně na noc. Ráno budete muset počkat na úžasnou pochoutku.

Chcete-li ho dostat z misky, použijte speciální kulaté lžíce zahřáté ve vroucí vodě. Můžete to udělat s pravidelnou lžící. Držte lžičku v šálku horké vody za pár minut.

Takže můžete snadno udělat zmrzlinu doma, a ne jen zmrzlinu, ale skutečnou krémovou zmrzlinu! Pomozte si, ošetřujte hosty a užívejte si neuvěřitelného mňam!

Pokud se vám tento recept zdá příliš dlouhý a komplikovaný, přejděte k druhému, z čehož je obtížnější přijít.

Nejjednodušší zmrzlina doma ze smetany a kondenzovaného mléka

Nemůžu vám říct o tomto zajímavém receptu na domácí zmrzlinu. Na jedné straně to lze nazvat receptem na líné, protože to prostě není vynalezeno, aby se krém zmrzlina doma jednodušší než tato metoda. Ale na druhou stranu je výsledek velmi hodný.

Jediným znakem tohoto receptu, který ani nepovažuji za mínus, je, že zmrzlina je velmi krémová a sladká. To je naprosto dietetické. Pokud ale nejste přísný přísný diety, je to prostě nepředstavitelné mňam. Ze všech známých jsem sloužil s touto zmrzlinou, všichni byli potěšeni a děti zalíbily radostí, protože delikatesa je lepší než cukroví.

Jaké je tajemství tohoto receptu na domácí zmrzlinu? V tom jsou použity pouze 2 složky, plus vanilka pro chuť.

 • přírodní krém 30-35% - 500 ml,
 • kondenzované mléko - od 200 ml.
 • vanilkový cukr nebo vanilková esence podle chuti.

Proč je relativní kondenzované mléko označeno jako "od". Je to jednoduché, čím více kondenzovaného mléka, tím sladší bude zmrzlina.

Po několika testech provedených s různým množstvím kondenzované poloviny receptury jsem našel přijatelnou kombinaci produktů pro naši chuť: 1 díl kondenzovaného mléka na 2 díly smetany.

Začal jsem své testy s nejjednodušším podílem standardního půllitrového sáčku smetany a standardní plechovky kondenzovaného mléka v 380 ml. Ukázalo se, že je to úžasné, ale mnohem sladší než obvyklá zmrzlina nebo zmrzlina podle výše uvedeného receptu, z mléka a smetany. Tam je cukr zjevně méně.

Dalším rysem vaření: chuť a kvalita zmrzliny doma bude záviset na chuti a kvalitě smetany a kondenzovaného mléka. Špatný levný krém s podezřelým nepřirozeným složením z obskurních výrobců všechno zkazil. Kondenzované mléko s rostlinnými tuky a sušeným mlékem všechno zkazilo. Ne, nebyli jsme otráveni, ale chuť trpěla velmi vážně. Na jazyku se objevila podivná prašnost nebo nepříjemný rostlinný tuk uložený na rtech.

Proto je nejdůležitějším principem volby: vždy si vyzkoušejte osvědčený, chutný a kvalitní krém a kondenzované mléko s dobrou homogenní konzistencí a dostatečnou tloušťkou. 30% krém nemůže být tekutý, jako mléko, to prostě není porazil do vzdušné hmoty. Kondenzované mléko ne z plnotučného mléka může zkazit chuť a strukturu. Vyberte si vše moudře a bude to velmi chutné.

Vaření zmrzliny doma ze smetany a kondenzovaného mléka:

1. Před vařením zmrzliny, studené studny a smetany a kondenzovaného mléka. Pár hodin v lednici, o nic méně. To je nezbytné, aby se produkty dobře šlehaly do pěny.

Můžete také chladit biče mixéru, který budete bít.

2. Poražte vychlazený krém, dokud není hustá, vzdušná hmota, dokud není dostatečně načechraný, aby mohl z misky vytéct. Dobře šlehačka jako krém.

3. Přidejte vanilkový cukr (1 sáček). Pak, bez přerušení šlehání při nízké rychlosti, nalijte kondenzované mléko. Kondenzované mléko můžete smíchat se smetanou s dřevěnou lžící nebo špachtlí, dokud nezískáte jednotnou konzistenci. Současně se hmota ukáže být o něco tekutější než dříve, s výrazným pachem vanilky a jemným krémovým odstínem.

4. Nalijte budoucí zmrzlinu do mrazničky. Velká nádoba, kterou lze přikrýt fólií, plastovou nádobku na potraviny s pevným víčkem, nebo například krabičky a nádoby na zmrzlinu, které jste snědli po dlouhou dobu, pro to udělá.

Ve skutečnosti, hlavní věc je, že kontejner může být pevně uzavřen a dát do mrazáku. Zahraniční vůně se snadno drží na této krémové směsi.

5. Nyní nejdůležitější věc, která změní naši lahůdku na skutečnou zmrzlinu - každou hodinu musí být míchána nebo šlehat v nízkootáčkovém mixéru.

Proč je to nutné a proč je to tak důležité? Jde o to, že tajemství zmrzliny je, že krémová hmota je naplněna vzduchem. Podle sovětské zmrzliny GOST bylo povoleno až 200% vzduchu v zmrzlinové hmotě. Představte si, co bylo získáno lahodný vzduch.

Z vlastní zkušenosti vám řeknu, že když jsem alespoň třikrát nezlomil zmrzlinu doma, ukázalo se to příliš tvrdě a bylo velmi těžké ji z formy odstranit. Jedna polévková lžíce byla ohýbána téměř neodvolatelně, navzdory předehřátí ve vroucí vodě. A jíst zmrzlinu tání v jazyku je mnohem chutnější.

Celý proces míchání / šlehání je omezen na skutečnost, že zmrzlina musí být vyjmuta z mrazničky, otevřena víčko a šlehač přímo do mrazničky. Udělejte to několikrát, dokud si neuvědomíte, že je příliš tlustý pro bití.

Rychlost zamrznutí závisí na objemu nádrže a kapacitě mrazničky, takže se může lišit pro každého. Malé ploché misky mrazí mnohem rychleji než velká mísa. Pro malé nádoby se doporučuje porazit hmotu za půl hodiny, ne hodinu.

6. Zmrzlina doma z kondenzovaného mléka bude připravena asi za 8-12 hodin. Lze podávat na stole!

Zmrzlina doma s Kit Cat a Oreo

A tak můžete tento jednoduchý recept na domácí zmrzlinu rozšířit o nejoblíbenější čokoládové sušenky Oreo a vafle Kit-Kat.

Pro děti je to skutečná dovolená, stejně jako pro všechny ostatní opravdové sladké zuby. Tento lahodný dort můžete nahradit dětskou párty nebo si jej jednoduše vychutnat jako dezert.

Když jste nyní vyzbrojeni znalostmi, jak doma vařit chutnou a přírodní zmrzlinu, je tu šance, že budete dlouho zapomínat na sklady s pochybnými přísadami a hroznými E-přísadami. Postarejte se o své zdraví a zdraví svých dětí!

Bon appetit a více slavnostní náladu v kuchyni!

Zmrzlina doma - 15 nejlepších receptů

Každý ho miluje - dospělí i děti. Zmrzlina je produkt, který pravděpodobně nikdy nepřestane být v poptávce. Ale vyvstává otázka: je možné vařit oblíbenou pochoutku doma? Podívejme se.

Historie zmrzliny

Tato lahodná, milovaná téměř veškerou pochoutkou, více než 5 tisíc let. Ano, již v roce 3000 př.nl byla čínská elita ošetřena dezertem ze směsi sněhu, ledu, citronu, pomerančů a granátového jablka. A recept na tuto delikatesu a další, jednodušší, byl tajně uchováván z mléka a ledu několik tisíc let a byl odhalen až v XI. Století naší éry.

V dobách starověku existuje také mnoho odkazů na zmrzlinu - jak v Řecku, tak v Římě. Hippokrates hovořil o jeho výhodách. A za vlády Alexandra Velikého zbožňovali svátek mražených plodů a ovoce.

Přes sníh byli otroci posláni do hor, kteří dokonce trénovali, aby mohli běžet rychle. Koneckonců bylo nutné mít čas létat z hor, než se sníh roztopí.

Na samém konci století XIII. Přivezl Marco Polo ze svých cest do Evropy nový recept na delikatesu, aby zamrzl, který ledek byl použit. Od této chvíle, žádný aristokratický a královský oběd mohl dělat bez zmrzliny.

Recepty byly uchovávány v nejpřísnější důvěře. A výrobci ledu byli objektem závisti a krutých intrik mezi šlechtou, byli od sebe odvedeni, v pokušení nějakými lákavými sliby. A dále - recept na zmrzlinu se obecně stal státním tajemstvím.

Je to zvláštní, když se o tom dozvíte, když si můžete koupit dezert v jakémkoliv obchodě s potravinami, a samozřejmě ho vařit sami. Domácí zmrzlina se snadno vyrábí, a to i bez výrobce zmrzliny. Tajemství se stalo skutečností.

Typy zmrzliny

Vraťme se do naší doby. Moderní delikatesa může být rozdělena podle složení, chuti a konzistence. Například, složení zmrzliny je rozděleno takto: t

 • Delikatesa založená na živočišném tuku (zmrzlina, mlékárna a máslo).
 • Zmrzlina, připravená na bázi rostlinného tuku (koks nebo palmový olej).
 • Ovocný led. Tvrdý dezert ze šťávy, bramborové kaše, jogurtu atd.
 • Sorbet nebo sorbet. Měkká zmrzlina. Krém, tuky a vejce jsou velmi zřídka přidány do kompozice. Někdy je v receptu slabý alkohol. Připravené z ovocných šťáv a bramborové kaše.

Chuť je velmi různorodá. Studená sladkost může být čokoláda, vanilka, káva, bobule, ovoce, atd. Obecně platí, že na světě je více než sedm set chutí dezertů. Samozřejmě jsme zvyklí na to, že zmrzlina je sladký výrobek.

Ale ve skutečnosti, jakýmkoli způsobem se to stane: s vepřovými krekry, česnekem, rajčaty a rybami. Rozmanitost oblíbeného dezertu je prostě úžasná.

Rozdělení konzistencí znamená rozdělení zmrzliny do tvrzené (produkce), měkké (catering) a domácí. Jak vařit poslední uvažujeme v tomto článku.

Kalorií zmrzlina

Kalorický obsah produktu závisí na jeho typu. Například 100 gramů:

 • zmrzlina - 225 kcal;
 • krémová zmrzlina - 185 kcal;
 • mléčná delikatesa - 130 kcal;
 • eskimo - 270 kcal.

Stejně jako hodnoty energie se mění přísady. Čokoládová zmrzlina bude 231 kcal. A pokud je mléčná zmrzlina připravena s čokoládou, pak bude mít vyšší nutriční hodnotu - 138 kcal. Ale stejně, i na dietě si můžete vybrat pro sebe nejméně kalorií dezert.

Zajímavý fakt a léčebný recept

Mimochodem, je potvrzeno, že zmrzlina je vynikající prevencí takových onemocnění, jako je angina pectoris. A tam je jeden předpis doporučený lékaři jako lék na nachlazení. Pro to je třeba vzít 20 jehličí borovice a malinového sirupu.

 • Jehly důkladně rozdrťte v třecí misce, nalijte do misky sirupu, dobře promíchejte a namíchejte do nádoby na zmrzlinu.
 • Na směs, nalijeme půl sklenice přírodní pomerančové šťávy, a dát sladký míč na to všechno.

V dezertu - obrovské množství vitamínu C. To znamená, že je to vynikající způsob, jak zabránit nachlazení.

Jak udělat zmrzlinu doma ve výrobci zmrzliny

Mít nádherné zařízení zvané výrobce zmrzliny, můžete snadno a rychle udělat vynikající zmrzlinu doma. Vaše pozornost - 2 jednoduché recepty pro zařízení, jejichž objem je 1,2 litru.

Hledám: sklenici (250 ml) mastného mléka a smetany a 5 lžíce cukru. Před naložením do stroje na zmrzlinu jsou všechny složky důkladně promíchány, je vhodné použít k tomu mixer. Směs se vloží do nádoby a pak se vaří podle pokynů.

Je to důležité! Nádobku přístroje nelze plnit více než polovinu.

Pro výrobu zmrzliny, kterou potřebujete: 350 ml mastného krému, sklenici mléka, 5 lžíce cukru a 3 žloutky. Mléko a smetana se smíchají, nalijeme do hrnce se silným dnem a položíme na sporák (střední teplo). Směs se za stálého míchání musí zahřát na 80 ° C.

Je to důležité! V žádném případě není možné přivést k varu!

Samostatně je třeba připravit žloutky šlehačkou s cukrem. Nyní je nutné vyrovnat teplotu smetanové mléčné směsi a žloutků. Chcete-li to provést, měli byste nejprve přidat trochu horký krém (za stálého míchání) do žloutků, a pak nalijte žloutky do krému.

Hmota musí být znovu položena na oheň a nadále vařit, dokud nezhustne. V předstihu, pod touto směsí je třeba dát misku pro chlazení v chladničce. Zde v ní nalít hustou směs. Intenzivně míchejte, dokud nevychladne. A teprve když se směs stane pokojovou teplotou, nalijte ji do stroje na zmrzlinu.

Tyto recepty zmrzliny jsou základní. Mohou být doplněny libovolnými chuťovými složkami.

Zmrzlina doma - krok za krokem foto recept

Víte o takové speciální zmrzlině jako prémiové zmrzlině? Není to cenově dostupné pro běžného kupujícího, velmi drahé. Je vyroben z přírodních surovin.

Ale stojí za to trochu práce a doma bez speciálních výrobců zmrzliny můžete vytvořit skutečnou zmrzlinu s bobulemi o nic horší než ten, na který jste se dívali, aniž byste byli schopni jíst.

Jaká je nejlepší bobule v této zmrzlině? Vyberte si podle svého vkusu - třešně, třešně, maliny, jahody. Můžete manévrovat s chutí nuance, zvýraznění těch, které se vám líbí. Například vám pomůže 50 g vaší oblíbené čokolády nebo stejné množství citronové šťávy.

Tento recept na zmrzlinu lze lehce korigovat a přivést do ní určitou dospělost. K tomu stačí nalít trochu ochlazené hmoty do chlazené hmoty.

Složky

 • Mastný krém: 2 lžíce.
 • Sladké třešně (každý jiný rok): 2,5 lžíce.
 • Mléko: 0,5 lžíce.
 • Cukr: 0,5 tbsp.
 • Sůl: Štíp

Instrukce vaření

Odstraňte kosti z umyté třešně. Přeneste jeden a půl šálku bobulí na pánev. Zbytek rozsekáme na poloviny a necháme je v chladničce.

Vaříme vybrané třešně s cukrem, mlékem, sklenkou smetany a solí.

Před varem - na středním ohni, po nastavení minimálního režimu hořáku, dalších 15 minut. To je místo, kde může první selhání čekat, pokud jste předem nezkontrolovali mléčné výrobky, jak jsou čerstvé. Nezkontroloval jsem, byl jsem příliš líný na to, abych uvařil nějaký krém a mléko zvlášť. A krém je stočený nebo mléko, kdo se teď rozezní?! Jedním slovem - mléko a smetana by měly být čerstvé a nesmí být zkráceny.

Poté míchací zařízení rozmělní výslednou hmotu na homogenní.

V procesu přípravy základny pro zmrzlinu, zkuste. Koneckonců, někdo chce velmi sladký, ale pro někoho je to nepřijatelné.

Směs se smísí, přidá se zbývající krém. Pro tyto účely není nutné směšovač používat, i když v některých receptech se doporučuje. Začal jsem bít svařenou hmotu mixerem tak, aby se stala homogenní. A přemýšlet? Za prvé, jak moc a jak používat mixer na sekání třešně nebo jiné bobule? Za druhé, mixér sám odmítl a osvícen. Umyla celou kuchyň sladkými kapkami.

Míchejte a nechte vychladnout.

Když už můžete v lednici dát zmrzlinu, nalijte ji do nádoby na potraviny. Je žádoucí, aby byl zmrazen a byl hermeticky uzavřen. Asi hodinu, dejte ji do mrazáku.

Nejméně několikrát je třeba šlehat šlehačem (zde je velmi vhodný mixér). Udělal jsem to jednou, ale zapomněl jsem na to, než jsem šel spát. Vzpomněla jsem si ráno. A vlastně dostala pevnost. Musel jsem znovu zapnout mixér. Ne až na metla nebo vidličku.

Kromě toho bylo nutné porazit všechno se zbytky třešní, které v chladničce čekají na svůj čas.

Aby se zmrzlina stala hladkou a jemnou, po hodině ji zajistila a znovu ji rozbila pomocí šlehače.

A zmrzlina zase čeká na mrazák. Ale za hodinu... krása a mňam!

Je třeba říci o jediné nevýhodě takové zmrzliny. Může se rychle roztopit. Tak si pospěš!

Jak udělat domácí mléčnou zmrzlinu

Chcete-li z domácí mléko vyrobit vynikající domácí zmrzlinu, musíte mít následující přísady:

 • litr mléka;
 • 5 žloutků;
 • 2 sklenice cukru;
 • 100 g. máslo;
 • malou lžičku škrobu.

Vaření:

 1. Do hrnce dejte máslo, nalijte tam stejné mléko, nasaďte na kamna a neustále míchejte, aby se hmota přivedla k varu. A ihned vyjměte nádobu z ohně.
 2. Poražte metla, dokud hladké žloutky, cukr a škrob.
 3. Do směsi žloutku přidejte malé množství mléka. Tekutina potřebuje tolik, aby se (směs) projevila jako konzistence jako tekutá kyselá smetana.
 4. Opět vložte nádobí s mlékem a máslem, nalijte tam žloutky s cukrem. Celá kompozice musí být neustále míchána lžící.
 5. Když se výsledná hmota vaří, musí být odstraněna ze sporáku a vložena pánev na chlazení do předem připravené nádoby se studenou vodou. Hlavní je nezapomenout na neúnavnou zmrzlinu.
 6. Po ochlazení by měl být krém nalit do forem nebo umístěn přímo v pánvi v mrazničce. Nicméně, pokud dáte budoucí zmrzlinu na pánvi, pak je třeba ji odstranit každé 3 hodiny a důkladně promíchat hmotu. Je nezbytné, aby se uvnitř zmrzliny netvořil led.

Taková lahůdka přinese radost všem doma bez výjimky.

Jak udělat domácí zmrzlinu

S přídavkem smetany na domácí zmrzlinu bude ještě bohatší a chutnější než běžné mléko. Zde je třeba připravit následující komponenty:

 • těžký krém (od 30%) - sklenice;
 • mléko - sklenice;
 • žloutky - od 4 do 6 kusů;
 • cukr - půl šálku;
 • lžička vanilkového cukru.

Vaření:

 1. Vařte mléko, pak ho vyjměte ze sporáku a ochlaďte. Mělo by to být teplo. Pokud je k dispozici speciální teploměr, můžete zkontrolovat teplotu. Mělo by být 36–37 ° C.
 2. Beat žloutky a prostý cukr plus vanilka.
 3. Neustále bít šlehačkou, nalijte žloutkovou hmotu do mléka v tenkém proudu.
 4. Všechno položte na sporák, na malý oheň, nepřetržitě ho míchejte dřevěnou lžící, dokud se směs nezvětší.
 5. Chladicí nádobu vložte na chladné místo.
 6. Samostatně, v misce, porazit krém, dokud nevytvoří mušle a přidat je do chlazené hmoty. Míchej.
 7. Výsledná zmrzlina se posune do misky z plastu, zavře a vyjme po dobu 1 hodiny v mrazáku.
 8. Jakmile mráz zachytí kompozici (za hodinu nebo 40 minut), musí být odstraněna a šlehána. Po další hodině postup opakujte znovu. Zmrzlina se vyjme v mrazničce na 2 hodiny.

Před podáváním zmrzliny, musíte ji dát do chladničky asi 20 minut. Jak ji ozdobit v šálcích (mísa), které vybízí fantazie.

Jak udělat zmrzlinu doma

Recepty vaření zmrzlina set. Podíváme se na dva z nich.

V této zmrzlině se kombinují pouze tři složky: půl litru smetany 30%, prášek 100 g (můžete si vzít jemně krystalický cukr), trochu vanilky. Krém musí být nejprve ochlazen. Mimochodem, čím tlustší jsou, tím méně ledu je v zmrzlině.

Všechny složky se šlehají po dobu 5 minut před vytvořením stabilní pěny. Výslednou hmotu vložte do plastové nádoby, pevně zavřete víčkem nebo fólií a přesuňte do mrazničky přes noc. Ráno si trochu rozmrazte a užijte si to!

Pro druhý recept potřebujete:

 • 6 proteinů;
 • mléko nebo smetana (pouze nízkotučné) - sklenice;
 • tukový krém (nutný k poražení) od 30% do 300 ml;
 • 400 g granulovaného cukru;
 • Vanilin - na vyžádání, množství - podle chuti.

Příprava zmrzliny doma:

 1. V miskách se silným dnem smíchejte smetanu s mlékem (nebo nízkotučným krémem) a cukrem (ne všechny, 150 g). Položte pánev na pomalý oheň a neustále aktivně míchejte, dokud nebude homogenní směs. Poté vyjměte nádobí ze sporáku, ochlaďte a vložte do mrazničky.
 2. Dále musíte pečlivě oddělit proteiny. Zbylý cukr nalijte do suchého hlubokého šálku, vylejte bílkoviny a porazte mixérem s postupným zrychlením. Měla by být taková pěna, aby i když se mísa otočila vzhůru nohama, hmota zůstala nehybná.
 3. Pak je potřeba dostat dobře vychlazený krém s cukrem a postupně tam nalít proteiny, vše jemně míchat. Měla by nakonec tvořit homogenní hmotu. Po jeho umístění do formuláře vložte jednu hodinu do mrazničky. Po této době zmrzlinu vyjměte, promíchejte a vraťte zpět do fotoaparátu. Opakujte akci za hodinu a půl. A za 2 hodiny poté je zmrzlina připravena!

Elegantní video recept na domácí zmrzlinu - hodinky a vaření!

Domácí Popsicles Recipe

Můžete si udělat zmrzlinu z jablek.

Pro jablečné studené sladkosti jsou potřeba:

 • 1 střední jablko;
 • půl lžičky želatiny;
 • půl sklenice vody;
 • 4 lžičky granulovaného cukru;
 • citronová šťáva - přidána podle chuti.

Vaření Domácí Popsicles:

 1. Předželatina musí být namočena na 30 minut ve 2 lžících chlazené vařené vody.
 2. Rozpustit cukr ve vroucí vodě. Oteklou želatinu promíchejte se sirupem a ochlaďte.
 3. Připravte si jablko.
 4. Ochlazený sirup smíchejte se želatinou a bramborovou kaší, přidejte trochu citrónové šťávy.
 5. Směs nalijte do speciálních forem, které je třeba naplnit pouze po dobu 2/3. Je třeba mít na paměti, že když zmrzne, zmrzlina se zvětší. Nyní můžete zmrzlinu vyčistit v mrazáku.

To je všechno, jablko zmrzlina je připravena!

Jak udělat popsicle doma

V letním horku vždy chcete jíst něco studeného a vždy velmi chutného. Tato pochoutka slouží jako vynikající zmrzlina. Zmrzlina, pokrytá čokoládovou polevou. A můžete dostat dvojnásobek potěšení a vařit čokoládovou zmrzlinu.

Nejprve udělejte zmrzlinu. Pro jeho přípravu bude vyžadovat:

 • půl litru mléka,
 • půl sklenice vody
 • 3 lžíce kakaového prášku,
 • 2 lžíce granulovaného cukru,
 • půl lžičky vanilkového extraktu.

Vaření:

 1. Míchejte mléko a vodu v misce. Mimochodem, voda může být nahrazena smetanou.
 2. Přidejte suché přísady a vanilku a míchejte, dokud se 100% nerozpustí.
 3. Výslednou hmotu nalijte do forem na zmrzlinu nebo do ledu, nebo do jiné vysoké a úzké svítidla.
 4. Vložte hůlku do středu každé formy.
 5. Směs nechte v mrazáku po dobu nejméně 3 hodin.

A teď poleva:

 1. Vezměte 200 g čokolády a másla. Zahříváme čokoládu ve vodní lázni a smícháme s rozpuštěným máslem. Je nutné nechat glazuru mírně vychladnout, ale měla by být stále teplá.
 2. Pergamenový papír položte do mrazničky. Vyndáme zmrzlou zmrzlinu, ponoříme ji do polevy, trochu ji ochlazíme a položíme na pergamen.

Taková zmrzlina, speciálně vyrobená nezávisle, umožní snadno a s radostí prožít horké počasí.

Jednoduchý recept na vanilkovou zmrzlinu

Získává zmrzlinu s vanilkou v tomto receptu - jen lahodný prsty!

Složky:

 • vanilin - 2 čajové lžičky;
 • krém 20% - sklenice;
 • mléko - 300 ml;
 • špetka soli;
 • cukr - půl šálku;
 • 2 vejce.

Vaření domácí vanilkové zmrzliny:

 1. V misce porazte vejce. Přidáváme cukr a pracujeme jako míchačka na hustou pěnu. Sůl, jemně zasahujte.
 2. Vařte mléko. Opatrně ji nalijte do vaječné směsi, která je stále šlehačkou. Výsledná hmota se nalije zpět do pánve, kde bylo mléko, a znovu položila na kamna, aby se minimalizoval požár. Vařit by mělo být, dokud kompozice není dostatečně hustá. To trvá asi 7 až 10 minut. Na samém konci vaření přidejte na pánev smetanu a vanilin.
 3. Poté, co je směs připravena, nalijte ji do forem a ochlaďte. Úplně zmrzlina je lepší vychladnout v chladničce. A teprve pak uspořádat formy v mrazáku.

Sotva může člověk tuto sladkost odmítnout.

Banánová zmrzlina - vynikající recept

Banány jsou také chutné. A pokud z nich uděláte lahůdku jako banánovou zmrzlinu, dostanete takovou lahodnou chuť - „nemůžete ji odtáhnout“!

Pro pokrmy jsou potřeba:

 • 2 zralé (můžete dokonce vzít přezrálé) banán,
 • půl šálku smetany
 • na lžíci prášku a citronové šťávy.

Vaření:

 1. Banány nakrájejte na velké kousky po dobu 4 hodin v mrazáku.
 2. Pak je rozemele v mixéru, dokud nebude hladký.
 3. Přidejte banány smetanu, citronovou šťávu a prášek. Znovu dobře zamíchejte.
 4. Po dobu 2 hodin uložte do mrazničky.
 5. Během této doby se ujistěte, že alespoň dvakrát, aby se směs a míchat.
 6. Je hotovo. V misce dejte zmrzlinu, posypte strouhanou čokoládou.

Jak vařit doma čokoládovou zmrzlinu

Žádné zmrzliny, zakoupené v obchodě, v jeho chuti nelze srovnávat s delikatesou připravenou sami. A čokoládová lahůdka vyrobená především doma. Způsoby, jak udělat spoustu zmrzliny.

Zde si můžete vzít hořkou nebo mléčnou čokoládu, stejně jako kakaový prášek jako hlavní složku. Nebo kombinujte kakao a čokoládu v jednom receptu. Podíváme se, jak vyrobit zmrzlinu pomocí mléčné čokolády.

Komponenty jsou tedy:

 • mléčná čokoláda - 100 g;
 • jemný krystalický cukr - 150 g;
 • 4 vejce;
 • krém (může být nahrazen tukovou zakysanou smetanou).

Proces výroby čokoládové zmrzliny doma:

 1. Nejdříve vezmeme vejce a oddělíme bílé a žloutky. Rozpusťte čokoládu. Musíte porazit žloutky nádherně. Při šlehání přidejte k nim lehce chlazenou čokoládu.
 2. Nyní musíme pracovat na nadýchaných bílkovinách spojených s cukrem před načechranou pěnou. Souběžně, šlehačka (zakysaná smetana).
 3. Smícháme obě směsi vajec do jedné jednotné hmoty. Za stálého míchání tam přidejte smetanu. Ale ne všechny najednou, ale postupně. Směs se homogenizuje a nalije se do nádob připravených pro zmrzlinu. Odebíráme je do mrazničky a každou hodinu (celkem 2–3 krát) se směs míchá. Po posledním promíchání se zmrzlina smíchá v mrazáku po dobu dalších 3 hodin. Všechny pochoutky z kategorie "lahodně chutné" jsou připraveny!

Je to důležité! Čím více čokolády se přidává do zmrzliny, tím méně cukru musí být odebráno. V opačném případě bude výrobek klonovat!

Velmi jednoduchý domácí zmrzlinový recept za 5 minut

Ukazuje se, že zmrzlina může být připravena za pouhých 5 minut. A to nepotřebuje žádné speciální přísady.

Pouze 300 gramů zmrazených (povinných) bobulí, chlazené smetany je polovina nebo trochu přes třetí šálek a 100 gramů granulovaného cukru. Můžete si vzít nějaké plody, ale jahody, maliny nebo borůvky jsou ideální (nebo všechny dohromady).

Všechno jsme vložili do mixéru a intenzivně míchali 3-5 minut. Do směsi můžete přidat trochu vanilky. To je všechno!

Po zmrznutí je zakázáno servírovat tuto zmrzlinu ihned po vaření. A pokud za půl hodiny poslat ho zmrazit, pak to bude lepší.

Domácí sovětská zmrzlina

Legendární sovětská zmrzlina je chutí dětství narozeného v SSSR. A s naším receptem je velmi snadné to znovu cítit.

Složení:

 • 1 vanilkový lusk;
 • 100 g. jemný cukr;
 • 4 žloutky;
 • sklenici velmi tučného mléka;
 • Krém 38% - 350 ml.

Připravujeme zmrzlinu podle GOST z SSSR takto:

 1. Důkladně promíchejte 4 žloutky a 100 g jemného cukru.
 2. Z vanilky jemně odstraňte semena.
 3. V pánvi vaříme mléko s přidanou vanilkou.
 4. Tenkým proudem nalijte mléko do žloutků šlehaných cukrem.
 5. Hmotu opět vložíme do ohně a zahřejeme za stálého míchání až na 80 ° C. Je důležité, aby složení nevařilo! Poté odejměte pánev ze sporáku a ochlaďte. Za prvé, na pokojovou teplotu, pak se směs v chladničce po dobu 1 hodiny.
 6. Krém, předchlazený po dobu 12 hodin, načechraný bič.
 7. Smíchejte žloutkovou směs a smetanu a také pár minut. Výsledná hmota se posílá do mrazničky po dobu 60 minut. Pak se dostaneme, smícháme nebo bijeme a znovu ve fotoaparátu. Takže 4 krát.
 8. Při posledním odstranění směsi bude pevná látka. Mělo by to tak být. Rozbijeme ji lžičkou, intenzivně zasahujeme a opět v mrazáku.
 9. O půl hodiny později si to vezmeme, znovu to promícháme a teď dáme zmrzlinu do komory, dokud neztuhne.

Sovětská zmrzlina je připravena! Můžete si to vychutnat a vzpomenout si na své šťastné dětství.

Jak udělat zmrzlinu doma - tipy a triky

Vytváření zmrzliny doma je překvapení vaší rodiny s vaší oblíbenou pochoutkou a zároveň se starat o zdraví svých blízkých. Protože v tomto případě budete vždy jisti přirozeností produktu.

Chcete-li správně udělat zmrzlinu, musíte nejen dodržovat recepty, ale také použít v praxi některá doporučení a tipy:

 1. Cukr v zmrzlině může být nahrazen medem.
 2. Namísto skladování mléka - domácí. Jako krém. Zmrzlina pak bude mnohem chutnější.
 3. Čokoláda, marmeláda, ořechy, káva a mnoho dalších produktů se dobře hodí jako doplněk a dekorace k lahůdkám. Fantazie nemůže být omezena. Někdy stačí, když se podíváme do lednice a prohlédnout si kuchyňské police.
 4. Dezert nelze dlouho uchovávat v mrazáku. Je vyroben výhradně z přírodních produktů, takže skladovatelnost je nízká. Musí být konzumován maximálně 3 dny. I když je nepravděpodobné, že by se tak dlouho zdržoval.
 5. Zmrazenou zmrzlinu se nedoporučuje znovu zmrazovat!
 6. Před podáváním dezertu ho musíte držet asi 10 minut mimo chladničku. Jeho chuť a vůně pak vypadají mnohem jasněji.
 7. Při vaření delikatesy bez výrobce zmrzliny by měla být během zmrazování neustále míchána. Pro celý cyklus - 3 až 5 krát, přibližně každou půlhodinu nebo hodinu.
 8. Vzhled ledových krystalů během skladování může být vyloučen přidáním malého množství alkoholu nebo alkoholu do zmrzliny. Ale toto jídlo nemůže být děti. Pro ně byste měli použít želatinu, med nebo kukuřičný sirup. Tyto přísady nenechají dezert zmrznout až do konce.

Dokonce i když nemáte takové zařízení jako výrobce zmrzliny, můžete si doma vařit zmrzlinu - nejmilejší lahůdku na světě. Naštěstí v horách na sníh nebude muset běžet.