Image

Inzulínová stříkačka - přehled zařízení, vlastnosti značek, cena

Inzulínová stříkačka je speciální zařízení, které vám umožní rychle, bezpečně a bezbolestně aplikovat potřebné dávky inzulínu sami. Tento vývoj je velmi důležitý, protože počet diabetiků neustále roste a lidé s diabetes mellitus závislým na inzulínu se musí pichnout denně. Klasická injekční stříkačka se pro toto onemocnění zpravidla nepoužívá, protože není vhodná pro správný výpočet požadovaného množství injikovaného hormonu. Kromě toho jehly v klasickém zařízení jsou příliš dlouhé a tlusté.

Injekční injekční stříkačka

Inzulinové stříkačky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního plastu, který nereaguje s léčivem a není schopen měnit svou chemickou strukturu. Délka jehly je vypočtena tak, že hormon je vstřikován přesně do podkožní tkáně, a nikoli do svalu. Se zavedením inzulínu ve svalu se mění doba účinku léku.

Konstrukce injekční stříkačky na inzulín navazuje na její skleněný nebo plastový analog. Skládá se z následujících částí:

 • jehlu, která je kratší a tenčí než v běžné injekční stříkačce;
 • válec, na kterém je označení aplikováno ve formě stupnice s dělením;
 • píst umístěný uvnitř válce a mající gumové těsnění;
 • přírubu na konci válce, která je držena pro výrobu vstřikování.

Tenká jehla minimalizuje poškození a následně i infekci kůže. Přístroj je tak bezpečný pro každodenní použití a je určen pro pacienty, aby ho mohli používat nezávisle.

Typy inzulínových injekčních stříkaček

Stříkačky U-40 a U-100

Inzulinové stříkačky se vyrábějí ve dvou typech:

 • U - 40, vypočteno pro dávku 40 jednotek inzulínu na 1 ml;
 • U-100 - v 1 ml 100 jednotek inzulínu.

Diabetici obvykle užívají pouze 100 injekčních stříkaček, zřídka se používají přístroje o 40 jednotkách.

Například, pokud jste bodl s vazbou - 20 U inzulínu, pak je třeba prick 8 E fortight (40 násobit 20 a dělit 100). Pokud zadáte lék nesprávně, existuje riziko hypoglykémie nebo hyperglykémie.

Pro snadnější použití má každý z těchto typů ochranných krytů různých barev. U - 40 mají červenou čepici. U-100 se vyrábí s oranžovým ochranným víčkem.

Jaké jsou jehly

Inzulinové stříkačky jsou k dispozici ve dvou typech jehel:

 • vyjímatelný;
 • integrovaný, tj. vložený do injekční stříkačky.

Přístroje s odnímatelnými jehlami jsou opatřeny ochrannými kryty. Jsou považovány za jednorázové a po aplikaci podle doporučení je nutné na jehlu nasadit víčko a zlikvidovat injekční stříkačku.

Velikosti jehel:

 • G31 0,25 mm x 6 mm;
 • G30 0,3 mm x 8 mm;
 • G29 0,33 mm x 12,7 mm.

Diabetici často používají stříkačky opakovaně. Jedná se o zdravotní riziko z několika důvodů:

 • Integrovaná nebo odpojitelná jehla není určena pro opakované použití. Stává se matnou, což zvyšuje bolest a mikrotraumata kůže během piercingu.
 • V případě diabetu mellitus může být proces regenerace narušen, a proto jsou jakékoliv mikrotraumata rizikem vzniku post-injekčních komplikací.
 • Během používání zařízení s vyjímatelnými jehlami může část injikovaného inzulínu zůstat v jehle, protože méně pankreatického hormonu je požito než obvykle.

Při opakovaném použití se jehly stříkaček otupí a během injekce jsou bolestivé pocity.

Funkce značkování

Každá inzulínová stříkačka má na těle válce značku. Standardní dělení je 1 jednotka. Pro děti existují speciální stříkačky s dělením 0,5 jednotky.

Chcete-li zjistit, kolik ml přípravku na jednotku inzulínu, musíte počet jednotek rozdělit na 100:

 • 1 jednotka - 0,01 ml;
 • 20 U - 0,2 ml, atd.

Stupnice na U-40 je rozdělena na čtyřicet divizí. Poměr každého rozdělení a dávky léčiva je následující:

 • 1 dělení je 0,025 ml;
 • 2 dělení - 0,05 ml;
 • 4 dělení označují dávku 0,1 ml;
 • 8 dělení - 0,2 ml hormonu;
 • 10 dělení tvoří 0,25 ml;
 • 12 dělení je navrženo pro dávkování 0,3 ml;
 • 20 dělení - 0,5 ml;
 • 40 dělení odpovídá 1 ml přípravku.

Pravidla vstřikování

Algoritmus pro podávání inzulínu je následující:

 1. Odstraňte z láhve ochranný kryt.
 2. Vezměte injekční stříkačku a propíchněte gumovou zátku na lahvičce.
 3. Obraťte lahvičku stříkačkou.
 4. Držte lahvičku vzhůru nohama, sbírejte požadovaný počet jednotek v injekční stříkačce, přesahující 1-2ED.
 5. Lehce klepejte na válec a ujistěte se, že z něj vycházejí všechny vzduchové bubliny.
 6. Odstraňte přebytečný vzduch z válce pomalým pohybem pístu.
 7. Ošetřete kůži v určeném místě injekce.
 8. Propíchněte kůži pod úhlem 45 stupňů a pomalu aplikujte lék.

Jak si vybrat správnou stříkačku

Při výběru zdravotnického prostředku je nutné zajistit, aby označení na něm bylo jasné a jasné, což je důležité zejména pro osoby se špatným zrakem. Je třeba mít na paměti, že při psaní léku často dochází k porušování dávky s chybou až poloviny jedné divize. Pokud jste použili injekční stříkačku u100, nestojí za to koupit u40.

Pro pacienty, kterým je předepsána malá dávka inzulínu, je nejlepší koupit speciální přístroj - injekční pero v krocích po 0,5 U.

Při výběru zařízení je důležitá délka jehly. Pro děti se doporučují jehly o délce nejvýše 0,6 cm, pro starší pacienty lze použít jehly jiných velikostí.

Píst ve válci by se měl pohybovat hladce, aniž by způsoboval obtíže se zaváděním léčiva. Pokud diabetik vede aktivní životní styl a funguje, doporučuje se použít inzulínovou pumpu nebo injekční pero.

Injekční pero

Zařízení pro zavádění inzulínu ve formě pera je jedním z posledních vývojových trendů. Je vybaven kazetou, která velmi usnadňuje vstřikování lidí, kteří vedou aktivní životní styl a tráví spoustu času mimo domov.

Úchyty jsou rozděleny na:

 • jednorázové, s uzavřenou patronou;
 • kazetu, ve které můžete měnit.

Pera se ukázala jako spolehlivé a pohodlné zařízení. Mají řadu výhod.

 1. Automatická regulace množství léčiva.
 2. Schopnost provádět několik injekcí během dne.
 3. Vysoká přesnost dávkování.
 4. Injekce trvá minimálně.
 5. Bezbolestnost píchnutí, protože přístroj je dodáván s velmi tenkou jehlou.

Správné dávkování léků a stravy je klíčem k dlouhému životu v diabetu!

Inzulínová stříkačka 40 a 100 jednotek: kolik je ml?

Velmi často, diabetici dávají přednost použití inzulínové stříkačky, to je nejlevnější a nejběžnější možnost zavedení hormonu inzulínu do těla. Dříve byly k prodeji nabízeny pouze roztoky s nižší koncentrací, inzulín 40 jednotek bylo obsaženo v 1 ml. V tomto ohledu diabetici získali inzulínové stříkačky U 40 pro 40 jednotek inzulínu v 1 ml.

Dnes 1 ml v injekční stříkačce obsahuje dávku inzulínu na 100 jednotek, takže diabetik používá stříkačky U 100 s různými jehlami pro přesné stanovení dávky. Je-li podáno více léku, je u osoby zvýšené riziko těžké hypoglykémie.

V současné době můžete v lékárnách zakoupit obě verze přístroje pro zavedení inzulínu, proto je důležité přesně vědět, jak se liší a jak lék správně užívat. Pokud diabetik používá inzulínovou injekční stříkačku 1 ml, jak porozumět, kolik jednotek inzulínu se získává a jak vypočítat dávku v injekční stříkačce?

Promoce na injekční stříkačce

Každý diabetik musí pochopit, jak nakreslit inzulín do injekční stříkačky. Pro správný výpočet dávky inzulínu existují zvláštní rozdělení na inzulínové stříkačky, jejichž cena odpovídá koncentraci léku v jedné lahvičce.

Kromě toho každá divize označuje, jakou jednotku inzulínu a ne kolik ml roztoku se shromáždí. Zejména pokud užíváte léky v koncentraci U40, jednotková hodnota 0,15 ml bude 6 jednotek, 05 ml - 20 jednotek a 1 ml jednotka bude 40 jednotek. V souladu s tím bude 1 jednotka medikace 0,025 ml inzulínu.

Rozdíl mezi U 40 a U 100 je ten, že ve druhém případě jsou inzulínové stříkačky 1 ml 100 jednotek, 0,25 ml - 25 jednotek, 0,1 ml - 10 jednotek. Vzhledem k tomu, že objem a koncentrace takových injekčních stříkaček se může lišit, je nutné zjistit, které konkrétní zařízení je pro pacienta vhodné.

 1. Při volbě koncentrace léčiva a typu inzulinové stříkačky je třeba se poradit se svým lékařem. Pokud zadáte koncentraci 40 jednotek inzulínu v jednom mililitru, musíte použít stříkačku stříkačky U40, když používáte jinou koncentraci, zvolte zařízení typu U100.
 2. Co se stane, pokud použijete nevhodné inzulínové stříkačky? Například použitím injekční stříkačky U100 pro roztok o koncentraci 40 jednotek / ml bude diabetik schopen injikovat místo požadovaných 20 jednotek pouze 8 jednotek přípravku. Tato dávka je dvakrát nižší než správné množství léků.
 3. Pokud naopak vezmeme injekční stříkačku U40 a shromáždíme roztok 100 jednotek / ml, diabetik obdrží místo 20 až 50 jednotek hormonu. Je důležité pochopit, jak nebezpečné je pro život člověka.

Pro jednoduché určení požadovaného typu zařízení vývojáři byl vynalezen výrazný rys. Injekční stříkačky U100 mají zejména oranžový ochranný kryt, zatímco U40 má červený ochranný kryt.

Promoce je také integrována do moderních injekčních per, která je určena pro 100 jednotek / ml inzulínu. Pokud se tedy přístroj rozbije a je naléhavě zapotřebí injekce, musíte v lékárně koupit pouze inzulínové stříkačky U100.

V opačném případě, v důsledku použití nesprávného zařízení, může přes mililitry způsobit diabetickou kómu a dokonce i smrt diabetika.

V tomto ohledu se doporučuje uchovávat na skladě další sadu inzulínových stříkaček.

Inzulínová stříkačka 40 a 100 jednotek: kolik je ml?

Dnes, místo o typech diabetu bude zvažovat jeden z nejdůležitějších “nástrojů” pro diabetika - inzulínová stříkačka 1 ml. Jak porozumět 40 a 100 jednotkám, kolik je tento ml, jak správně vybrat tuto položku a sbírat v ní inzulin? To vše popíšeme dále v článku.

Poměrně často jsou lidé trpící cukrovkou nuceni používat inzulínovou stříkačku, která je stále nejoblíbenější, protože je k dispozici pro zavedení hormonu inzulínu. Nedávno byly v prodeji pouze jeho řešení s nízkou koncentrací. Obvykle v 1 ml. obsahuje 40 jednotek inzulínu. Z tohoto důvodu si diabetici koupili stříkačky U 40 pro 40 jednotek inzulínu v 1 ml.

V současné době 1 ml v injekční stříkačce pro podání inzulínu obsahuje dávku na 100 jednotek az tohoto důvodu pacienti používají stříkačky U 100 s určitými jehlami pro správné stanovení dávky. To je velmi důležitý bod! Opravdu, v případě, že dávka léku je zavedena do těla diabetika ve větším množství, pak může zažít stav těžké hypoglykémie a diabetické kómy.

Lékárny dnes prodávají oba typy přístrojů (injekční stříkačky), takže každý člověk s diabetem by měl znát své rozdíly a způsob, jakým užívají léky.

Promoce na injekční stříkačce

Každý člověk s diabetem musí vědět, jak správně natáhnout inzulín do injekční stříkačky. K správnému výpočtu dávky léku jsou inzulínové stříkačky „vybaveny“ speciálními dělicími jednotkami, které ukazují koncentraci látky v jedné lahvičce.

Současně odstupňování stříkaček neindikuje, kolik roztoku bylo shromážděno, ale ukazuje inzulínovou jednotku. Například, pokud si vezmete lék v koncentraci U40, skutečná hodnota UI (jednotka) 0,15 ml. bude 6 jednotek, 05 ml. - 20 jednotek. A samotná jednotka je 1 ml. bude rovna 40 jednotkám. Jedna jednotka roztoku bude tedy 0,025 ml inzulínu.

Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že rozdíl mezi U100 a U40 spočívá také v tom, že v prvním případě jsou inzulínové stříkačky 1 ml. tvoří sto jednotek, 0,25 ml - 25 jednotek, 0,1 ml - 10 jednotek. S takovými významnými rozdíly (koncentrace a objem) injekčních stříkaček se podívejme, jak vybrat správnou verzi tohoto zařízení pro diabetiky.

Přirozeně, prvním krokem k výběru inzulínové stříkačky by měla být konzultace se svým lékařem. Také, pokud potřebujete zadat koncentraci 40 jednotek hormonu v 1 ml, měli byste použít injekční stříkačky U40. V ostatních případech byste měli koupit zařízení typu U100.

V počátečních stadiích onemocnění se diabetici často ptají na otázku „co se stane, pokud použijete nesprávnou injekční stříkačku k injekci inzulínu?“. Například, když napíšete lék v injekční stříkačce U100 pro roztok s koncentrací 40 U / ml, osoba trpící diabetem bude injikovat do těla osm jednotek inzulínu namísto požadovaných dvaceti jednotek, což je polovina požadované dávky léku!

A pokud je odebrána injekční stříkačka U40 a je odebrán koncentrační roztok o koncentraci 100 U / ml, pacient obdrží dvakrát více než 50 jednotek hormonu (50 jednotek)! Je to velmi nebezpečné pro život diabetika!

Aby lidé s diabetem mohli „určitým způsobem“ určit požadovaný typ zařízení, vývojáři z farmaceutického průmyslu jim dali vnější rozdíl: injekční stříkačky U40 mají červený uzávěr na ochranu a u100 má oranžový uzávěr.

Kromě toho jsou moderní inzulínová pera vybavena speciální stupnicí pro 100 jednotek inzulínu. Z tohoto důvodu, pokud se přístroj rozbije, ale musíte injekčně podat lék - nakupujte v lékárnách pouze injekční stříkačky U100.

Nezapomeňte, že diabetická kóma (o které se můžete dozvědět podle odkazu) a smrtící výsledek pacienta může být výsledkem použití rozbitého zařízení a injekčního podání většího množství inzulínu.

Proto lékaři doporučují diabetiky, aby měli k dispozici náhradní sadu injekčních stříkaček pro vstup do léků.

Jak si vybrat inzulínovou jehlu

Aby nedošlo k bolestivým injekcím, musí každý člověk trpící diabetem správně zvolit délku a průměr jehly stříkačky. Současně, čím menší je jeho průměr, tím méně bude diabetik pociťován během injekce. Tato skutečnost byla opakovaně testována lékaři a vědci. Ultratenké jehly zpravidla používají při prvních injekcích mladší diabetiky.

Lidé s diabetem, kteří mají husté jehly popsané výše, nejsou vhodné! Pro ně jsou dnes k dispozici silnější jehly. Tradiční spotřební materiál má následující průměry:

Jejich zkrácené protějšky mají následující tloušťku:

 • 0,25 mm;
 • 0,23 mm;
 • 0,3 mm.

Inzulinové stříkačky jsou dnes dostupné s odnímatelnými i vestavěnými jehlami. Endokrinologové doporučují svým pacientům, aby upřednostňovali zařízení s fixní jehlou, protože takové injekční stříkačky jsou schopny zajistit zavedení plné dávky léku, měřené předem.

Faktem je, že v dutině vyjímatelných jehel se obvykle aplikuje určité množství inzulínu a v důsledku takové chyby nemusí diabetik obdržet až sedm jednotek léku, který potřebuje.

Standardní jehly na inzulín mají délku:

 • dlouhé - více než 8 mm;
 • střední - od 6 do 8 mm;
 • krátké - od 4 do 5 mm.

Nejdelší délka je 12,7 mm. Dnes je to poměrně zřídka používáno, protože jeho použití zvyšuje šance, že léčivo proniká do svalové tkáně.

Jako optimální volba pro dospělé a děti, lékaři doporučují dávat přednost jehly 8 mm dlouhé.

Určete cenu rozdělení

V moderních lékárnách si můžete koupit tříkomponentní inzulínovou stříkačku, která má objem 0,3, 1 a 0,5 ml. Přesnější informace o výrobci, přesná kapacita a funkce zařízení lze nalézt načtením textu na zadní straně obalu.

Nejoblíbenější možností pro diabetiky je použití injekčních stříkaček s obsahem 1 ml v měřítku 100 nebo 40 jednotek. Kromě toho se někdy promíchání provádí v ml. Také dnes existují dvojité měřítko stříkačky.

Před tiskem nové injekční stříkačky z obalu musíte správně určit celkový objem a poté zjistit cenu velkého dělení dělením celkovým počtem dělení celkového objemu injekční stříkačky. Je velmi důležité, abyste spočítali pouze intervaly.

Pak je nutné vypočítat skutečný objem malých dělení. K tomu je třeba zjistit, kolik jich je ve velké divizi. Pokud tedy rozdělíme objem velkého dělení na počet malých dělení, pak obdržíte požadovanou cenu dělení, která je nezbytná pro orientaci při podávání inzulínových injekcí každému diabetovi.

Nezapomeňte, že můžete lék léčit až poté, co jste si jisti, že jste přesně vypočítali dávku léku!

Jak vypočítat dávkování inzulínu

Tento lék pro diabetiky je dostupný ve standardním balení a dávkuje se podle potřeby v biologických jednotkách účinku. Obvykle v tradiční láhvi, která má objem 5 ml. Bylo nalezeno 200 jednotek tohoto hormonu. Jinými slovy, na 1 ml. bylo jich tam 40 léků, měli byste rozdělit celkovou dávku do kapacity lahvičky.

Lék je do těla zaveden pouze speciálními injekčními stříkačkami, které jsou určeny pro inzulínovou terapii. Nezapomeňte, že v jednom gramovém injekčním zařízení pro hormon 1 ml. rozdělena do 20 samostatných škrábanců (dělení).

Proto, je-li to nutné, zadejte 16 jednotek léků - pouze oddíly typu 8 a vyplněním 16 dělení vytočíte 32 jednotek v injekční stříkačce. Stejným způsobem můžete měřit další dávkování.

Při použití standardních přístrojů pro zavedení inzulínu do těla diabetika je nutné pečlivě vypočítat jedno dělení. Podle výše uvedeného, ​​1 ml. - to je 40 jednotek. Tento údaj by měl být dělen součtem všech divizí. Pro provedení injekce je povoleno použít jednorázové injekční stříkačky ve 3 ml. a 2 ml.

V případě, že používáte tzv. Prodloužený inzulín, před injekcí je nutné lahvičku snadno protřepat, aby se získal homogenní roztok.

Připomínáme, že každou lahvičku můžete použít několikrát a následné potřebné dávkování lze kdykoliv zavést do těla. Pro uchovávání tohoto léčivého přípravku se doporučuje použít chladničku. Současně nedovolte, aby přípravek zamrzl.

Než užijete injekci, vezměte si lék z chladničky, měli byste ho držet v místnosti asi půl hodiny, dokud nedosáhne pokojové teploty.

Chcete se dozvědět více o rozdílu v injekčních stříkačkách - viz toto video:

Pravidla inzulínu

Na konci článku bychom Vám rádi připomněli, jak správně natáhnout 1 ml do injekční stříkačky. inzulín:

 • Před injekcí se ujistěte, že jste sterilizovali všechny potřebné nástroje pro postup, poté vypusťte vodu. Zatímco pinzeta, jehly a stříkačka jsou chladné, odstraňte ochrannou hliníkovou vrstvu z láhve a potom otřete zátku alkoholem.
 • Vyjměte a sestavte stříkačku se sterilizovanými pinzetami, aniž byste se dotýkali hrotu a pístu rukama. Nyní nainstalujte silnou jehlu, lehkým tlakem zatlačte na píst a zbytek vody vytáhněte ze stříkačky.
 • Umístěte píst o něco výš než požadovaná značka, propíchněte pryžovou zátku na lahvi a spusťte jehlu do hloubky přibližně jeden a půl centimetru. Pak vytlačte zbývající vzduch pístem, zvedněte jehlu s lahvičkou a sbírejte lék o něco více, než bylo vypočítáno.
 • Vyjměte jehlu z korku a vyjměte ji z injekční stříkačky, poté je třeba nainstalovat novou tenkou jehlu pinzetou. Odstraňte vzduch jemným zatlačením na píst a odstraněním kapky léku z jehly. Nyní můžete udělat injekci.

Inzulínová stříkačka, značení a výpočet inzulínu U-40 a U-100 na 1 ml

Typy inzulínových injekčních stříkaček

Stříkačky U-40 a U-100

Inzulinové stříkačky se vyrábějí ve dvou typech:

 • U - 40, vypočteno pro dávku 40 jednotek inzulínu na 1 ml;
 • U-100 - v 1 ml 100 jednotek inzulínu.

Diabetici obvykle užívají pouze 100 injekčních stříkaček, zřídka se používají přístroje o 40 jednotkách.

Buďte opatrní, dávkování stříkačky u100 a u40 je jiné!

Například, pokud jste bodl s vazbou - 20 U inzulínu, pak je třeba prick 8 E fortight (40 násobit 20 a dělit 100). Pokud zadáte lék nesprávně, existuje riziko hypoglykémie nebo hyperglykémie.

Pro snadnější použití má každý z těchto typů ochranných krytů různých barev. U - 40 mají červenou čepici. U-100 se vyrábí s oranžovým ochranným víčkem.

Jaké jsou jehly

Inzulinové stříkačky jsou k dispozici ve dvou typech jehel:

 • vyjímatelný;
 • integrovaný, tj. vložený do injekční stříkačky.

Přístroje s odnímatelnými jehlami jsou opatřeny ochrannými kryty. Jsou považovány za jednorázové a po aplikaci podle doporučení je nutné na jehlu nasadit víčko a zlikvidovat injekční stříkačku.

 • G31 0,25 mm x 6 mm;
 • G30 0,3 mm x 8 mm;
 • G29 0,33 mm x 12,7 mm.

Diabetici často používají stříkačky opakovaně. Jedná se o zdravotní riziko z několika důvodů:

 • Integrovaná nebo odpojitelná jehla není určena pro opakované použití. Stává se matnou, což zvyšuje bolest a mikrotraumata kůže během piercingu.
 • V případě diabetu mellitus může být proces regenerace narušen, a proto jsou jakékoliv mikrotraumata rizikem vzniku post-injekčních komplikací.
 • Během používání zařízení s vyjímatelnými jehlami může část injikovaného inzulínu zůstat v jehle, protože méně pankreatického hormonu je požito než obvykle.

Při opakovaném použití se jehly stříkaček otupí a během injekce jsou bolestivé pocity.

Inzulínová stříkačka má strukturu, která umožňuje, aby se diabetik několikrát denně injikoval. Jehla stříkačky je velmi krátká (12–16 mm), ostrá a tenká. Pouzdro je transparentní a je vyrobeno z vysoce kvalitního plastu.

 • jehla s ochranným víčkem
 • válcové pouzdro s označením
 • pohyblivý píst pro nasměrování inzulínu do jehly

Tělo je dlouhé a tenké, bez ohledu na výrobce. To snižuje náklady na rozdělení. V některých typech injekčních stříkaček je 0,5 Ed.

Inzulínová stříkačka - kolik jednotek inzulínu v 1 ml

Pro výpočet inzulínu a jeho dávkování je vhodné zvážit, že lahvičky, které jsou prezentovány na farmaceutických trzích Ruska a zemí SNS, obsahují 40 jednotek inzulínu na 1 mililitr.

Láhev je označena jako U-40 (40 u / ml). Obvyklé inzulínové stříkačky používané diabetiky jsou určeny speciálně pro tento inzulín. Před použitím je nutné provést odpovídající výpočet inzulínu podle principu: 0,5 ml inzulínu - 20 jednotek, 0,25 ml - 10 jednotek, 1 jednotka v injekční stříkačce s objemem 40 dělení - 0,025 ml.

Každé riziko na injekční stříkačce představuje určitý objem, odstup na jednotku inzulínu je odstupňování podle objemu roztoku a je určen pro inzulín U-40 (koncentrace 40 jednotek / ml):

 • 4 jednotky inzulínu - 0,1 ml roztoku
 • 6 jednotek inzulínu - 0,15 ml roztoku,
 • 40 jednotek inzulínu - 1 ml roztoku.

Inzulín se používá v mnoha zemích světa, který obsahuje 100 jednotek v 1 ml roztoku (U-100). V tomto případě musíte použít speciální stříkačky.

Externě se neliší od injekčních stříkaček U-40, avšak aplikovaná stupnice je určena pouze pro výpočet inzulínu koncentrací U-100. Takový inzulin je 2,5krát vyšší než standardní koncentrace (100 IU / ml: 40 IU / ml = 2,5).

Jak používat inzulínovou stříkačku s nevhodným označením

 • Dávka stanovená lékařem zůstává stejná a je určena potřebou specifického množství hormonu.
 • Pokud by však diabetik používal inzulín U-40, který by užíval 40 jednotek denně, potřeboval by při léčbě inzulínem U-100 ještě 40 jednotek. Jednoduše řečeno, těchto 40 jednotek musí být injikováno stříkačkou pro U-100.
 • Pokud si aplikujete inzulín U-100 injekční stříkačkou pro U-40, množství inzulínu podávaného injekcí by mělo být 2,5krát nižší.

40 položek U-40 je obsažen v 1 ml roztoku a odpovídá 40 jednotkám. inzulín U-100 obsažený v 0,4 ml roztoku

Dávkování inzulínu zůstává nezměněno, snižuje se pouze množství injikovaného inzulínu. Tento rozdíl je zohledněn v injekčních stříkačkách určených pro U-100.

Pravidla vstřikování

Algoritmus pro podávání inzulínu je následující:

 1. Odstraňte z láhve ochranný kryt.
 2. Vezměte injekční stříkačku a propíchněte gumovou zátku na lahvičce.
 3. Obraťte lahvičku stříkačkou.
 4. Držte lahvičku vzhůru nohama, sbírejte požadovaný počet jednotek v injekční stříkačce, přesahující 1-2ED.
 5. Lehce klepejte na válec a ujistěte se, že z něj vycházejí všechny vzduchové bubliny.
 6. Odstraňte přebytečný vzduch z válce pomalým pohybem pístu.
 7. Ošetřete kůži v určeném místě injekce.
 8. Propíchněte kůži pod úhlem 45 stupňů a pomalu aplikujte lék.

Správná aplikace

Které zařízení koupit je osobní záležitost. Často ten, kdo říká: „Já sám dokonale chápu, jak si vybrat správnou injekční stříkačku pro inzulín a jak ji používat,“ dělá nejzákladnější chyby. Chcete-li bezpečně a přesně provést injekci, měli byste dodržovat pravidla:

 1. Před použitím lahvičku vždy otřete alkoholem. Pokud je to nutné, velké množství léku se má protřepat lahvičkou, aby se vytvořila suspenze.
 2. Nasaďte jehlu do lahve a zatlačte píst na požadované označení. Látky v nádrži by měly být o něco větší než požadovaná dávka. Vypálení může způsobit bubliny. Poté lahvičku jemně protřepejte prstem.
 3. Místo pro injekce musí být otíráno antiseptikem.
 4. Jehly, normální i inzulín, mají sklon k matnosti. Proto je nutné je pravidelně měnit.

Chcete-li míchat inzulínový roztok, měli byste také dodržovat pravidla:

 1. První složkou injekce by měla být krátkodobě působící dávka inzulínu. Pak se zadá část dlouhé.
 2. Uchovávat hormon nesmí být delší než 3 hodiny. To platí pouze pro krátkodobé akce a střední trvání.
 3. Je zakázáno smíchat hormon střední délky s dlouhým.

Kolik a kde koupit

Inzulinové stříkačky se značně liší v závislosti na funkčnosti. Inzulínové kotce mohou být poměrně drahé.

Cena může také záviset na tom, kolik ml léku může zadržet. Diabetes mellitus je poměrně nebezpečná choroba, proto je nutné přesně porozumět správné dávce hormonu v roztoku 1 ml.

Každý člověk s diabetem by měl vědět, jaké inzulinové stříkačky jsou za cenu:

 1. Obyčejný jednorázový - 8 rublů.
 2. Pen - asi 2000 rublů.
 3. Vyměnitelné jehly pro běžná zařízení - 4 rublů. Jeden nebude schopen koupit, jsou prodávány v sadách po 20 ks.
 4. Vyměnitelné jehly pro pera - cca 4 rublů. Prodává se také pouze v sadách.

Inzulinové stříkačky jsou levnější než pera, ale jejich použití je mnohem jednodušší, rychlejší a spolehlivější. Ve videu vidíte přesně, jak různá zařízení hledají zavedení hormonu inzulínu.

K výběru musí být přistupováno opatrně. Nejlepší je poradit se se svým lékařem, který vám přesně řekne, která stříkačka je nejvhodnější.

Injekční stříkačky U-40 a u-100

Pro zavedení inzulínu do těla pacienta s diabetes mellitus se používají injekční stříkačky s 40 nebo 100 jednotkami.

Závisí na tom, které dávkování je pacientovi předepsáno, aby se snížila vysoká hladina glukózy.

V tomto článku podrobně zvažujeme typy injekčních stříkaček, jejich objem a účel.

Dopisy našich čtenářů

Moje babička byla dlouhodobě nemocná cukrovkou (typ 2), ale v poslední době komplikace šly na nohy a vnitřní orgány.

Náhodně našel článek na internetu, který doslova zachránil životy. Konzultovali mě tam telefonicky zdarma a odpověděli na všechny otázky, řekli mi, jak léčit diabetes.

2 týdny po léčbě v babičce se změnila i nálada. Řekla, že její nohy už nebolí a vředy nepostupují, půjdeme k lékaři příští týden. Odhodím odkaz na článek

Druhy inzulínových stříkaček

Inzulinové injekční stříkačky jsou standardní. Rozdíly se týkají pouze velikosti jehel, pomocí kterých je kůže propíchnuta a objem. Na základě toho jsou injekční stříkačky rozděleny do následujících typů:

 1. Krátkou jehlou, jejíž délka není větší než 12-16 mm.
 2. Jehla přesahuje 16 mm a má tenký podklad.

Každá stříkačka je vyrobena z vysoce kvalitního plastu, tělo má válcový tvar a je zcela průhledné. To vám umožní shromažďovat potřebné množství inzulínu uvnitř a dávat diabetikům injekci samotnou doma.

40 jednotek

Farmakologický trh v Rusku představují inzulínové lahve, které jsou označeny U-40. To znamená, že každá lahvička obsahuje nejméně 40 hormonálních jednotek na ml. Proto jsou standardní injekční stříkačky používané diabetiky vyráběny speciálně pro tento typ inzulínu.

Pro pohodlnější používání injekčních stříkaček pro 40 jednotek musíte provést následující výpočet:

 • 1 jednotka z celkového počtu 40 divizí je 0,025 ml;
 • 10 jednotek - 0,25 ml;
 • 20 jednotek - 0,5 ml inzulínu.

Pokud je tedy injekční stříkačka do 40 dělena plněna léčivou látkou, pak obsahuje 1 ml. čistý inzulín.

100 jednotek

Ve Spojených státech a ve většině zemí západní Evropy se inzulínové stříkačky používají pro 100 divizí. Vyrábějí se pod inzulínem s označením U-100, což se v Ruské federaci prakticky nevyskytuje. V tomto případě se výpočet koncentrace hormonu před jeho zavedením do těla pacienta s diabetes mellitus provádí podle podobného principu.

Rozdíl je pouze v objemu léčivého přípravku, který může být vložen do injekční stříkačky. Ostatní rozdíly nejsou. Tělo stříkačky na 100 jednotkách má také válcový tvar, průhledné plastové těleso, může být vybaveno tenkou, dlouhou jehlou nebo krátkou. Součástí jehly je ochranný hrot, který zabraňuje náhodnému poranění kůže při přípravě inzulínu.

Inovace v léčbě diabetu - stačí pít každý den.

Kolik ml v injekční stříkačce

Objem jedné injekční stříkačky přímo závisí na počtu dělení na těle a na šířce její základny, a to:

 • Injekční stříkačka pro 40 jednotek může obsahovat maximální množství inzulínu - 1 ml. a nic víc (tento objem je považován za optimální, pohodlný a standardní na území většiny zemí SNS, střední a východní Evropy);
 • Injekční stříkačka pro 100 jednotek je určena pro velké množství léčiva, protože najednou může být odebráno 2,5 ml. inzulín (v lékařské praxi, použití takového objemu léku je považováno za nepraktické, protože současné podání 100 hormonálních dělení najednou může být vyžadováno pouze v kritické situaci, kdy pacient má rychlý vzestup glukózy v krvi a existuje riziko diabetické kómy).

Pacienti, kteří právě začínají dostávat substituční léčbu inzulínovými injekcemi, používají předem připravené záznamy nebo tabulku výpočtů, která udává, kolik ml je obsaženo. hormonu v 1 jednotce.

Cena dělení v injekční stříkačce

Náklady na injekční stříkačku a její dělení přímo závisí na výrobci zdravotnického výrobku a na následujících kvalitativních charakteristikách:

 • přítomnost nevymazatelné stupnice na boku případu, kde jsou umístěny dělicí dělicí stupnice;
 • hypoalergenní plast;
 • tloušťka a délka jehly;
 • ostření jehly bylo prováděno standardním způsobem nebo pomocí laseru;
 • výrobce zdravotnický prostředek vybavil vyjímatelnou nebo stacionární jehlou.

Pacientům s diabetem, kteří právě začínají aplikovat inzulín, se nedoporučuje, aby sami rozhodovali o použití určitého typu injekční stříkačky. Chcete-li získat rozsáhlé informace, musíte se nejprve poradit s lékařem endokrinologem.

Diabetes vždy vede ke smrtelným komplikacím. Tipy na hladinu cukru v krvi jsou velmi nebezpečné.

Ludmila Antonová vysvětlila léčbu diabetu. Přečtěte si celý text

U-100 / 1ML INSULINOVÁ SYRING S NEEDLE 31GX6MM N10 / BD /

Stručně o výrobku

Přečtěte si o produktu

Inzulínová stříkačka u-100 / 1ml s jehlou 31gx6mm n10 / bd / návod k použití

Složení

Výrobní materiál válec, píst: polypropylen. těsnění pístu: syntetický kaučuk (neobsahuje latex). tuk: silikonový olej. Sterilizace: ethylenoxid

Popis

Injekční stříkačky BD Micro-Fine Plus jsou sterilní injekční stříkačky pro jednorázové podávání inzulínu v požadované koncentraci. Integrovaná fixní jehla umožňuje zcela vyřešit problém „mrtvého“ prostoru, poskytuje zavedení celé dávky inzulínu a snižuje riziko vzniku dekompenzace diabetu. Špička jehly má trojité laserové ostření a speciální patentovaný silikonový povlak, který minimalizuje trauma tkání a snižuje riziko lipodystrofie. Při výrobě pístu se používá technologie bez latexu, která zajišťuje absenci alergických reakcí u pacienta a zdravotnického personálu. Velká a nesmazatelná stupnice poskytuje přesnost podávání inzulínu, což je velmi výhodné pro pacienty s diabetickým onemocněním oka.

Injekční stříkačky BD MicroFine Plus vyhovují individuálním potřebám a preferencím každého uživatele.. Pevná jehla, optimální geometrie špičky jehly umožňuje maximální pohodlí a spolehlivost Chirurgická ocel nejvyšší kvality Jehla kanyla je vyleštěna elektřinou. zabraňuje tvorbě vzduchových bublinek a zcela odstraňuje zbytky inzulínu v injekční stříkačce. Injekční stříkačky BD MicroFine Plus trojnásobným ostřením hrotu jehly mohou snížit sílu použitou k injekci.

Injekční stříkačka BD Micro-Fine Plus (1,0 ml U-100) sterilní jednorázově s integrovanou (neodstranitelnou) jehlou t

velikost jehly 31G (0,25 mm x 6 mm)

Barva čepice: Oranžová

Prodejní funkce

Indikace

Injekční stříkačka je určena pro všechny typy injekcí v nemocnici, ambulantních a domácích podmínkách.

- v kosmetologii (stříkačka pro mezoterapii)

 • Inzulín u-100 / 1ml injekční stříkačku s 31gx6mm n10 / bd / jehlou si můžete koupit v Moskvě ve vaší vhodné lékárně zadáním objednávky na Apteka.RU.
 • Cena stříkačky inzulín u-100 / 1ml s jehlou 31gx6mm n10 / bd / v Moskvě - 131,00 rublů.
 • Návod k použití inzulínové stříkačky u-100 / 1ml s jehlou 31gx6mm n10 / bd /.

Nejbližší dodací místa v Moskvě naleznete zde.

Vypočítejte dávku inzulínu v závislosti na typu a objemu inzulinové stříkačky v mililitrech

Dnes nejlevnější a nejběžnější možností pro zavedení inzulínu do těla je použití jednorázových injekčních stříkaček.

Vzhledem k tomu, že byly vyrobeny dříve méně koncentrované roztoky hormonu, 1 ml obsahoval 40 jednotek inzulínu, takže bylo možné najít injekční stříkačky v lékárně pro koncentraci 40 jednotek / ml.

V současné době obsahuje 1 ml roztoku 100 jednotek inzulínu, pro jeho zavedení se používají odpovídající inzulínové stříkačky 100 jednotek / ml.

Vzhledem k tomu, že v současné době jsou oba typy injekčních stříkaček komerčně dostupné, je důležité, aby diabetici důkladně porozuměli dávce a byli schopni správně vypočítat injektovanou dávku.

Jinak, jestliže oni jsou negramotní, těžká hypoglycemia může nastat.

Funkce značkování

Aby se diabetici mohli volně pohybovat, aplikuje se na inzulínovou stříkačku odstupňování, které odpovídá koncentraci hormonu v lahvičce. Kromě toho každé značení na válci udává počet jednotek, nikoli mililitrů roztoku.

Pokud je tedy injekční stříkačka určena pro koncentraci U40, na značce, kde je obvykle indikováno 0,5 ml, je indikátor 20 jednotek, 40 jednotek je indikováno na úrovni 1 ml.

Současně je jedna inzulínová jednotka 0,025 ml hormonu. Injekční stříkačka U100 má tedy ukazatel 100 jednotek namísto 1 ml a 50 jednotek na úrovni 0,5 ml.

U diabetu je důležité používat inzulínovou stříkačku s tou správnou koncentrací. Chcete-li použít 40 U / ml inzulínu, měli byste si koupit injekční stříkačku U40 a pro 100 U / ml musíte použít odpovídající injekční stříkačku U100.

Co se stane, pokud použijete nesprávnou inzulínovou stříkačku? Například, pokud je roztok z lahvičky s koncentrací 40 jednotek / ml natažen do injekční stříkačky U100, bude namísto odhadovaných 20 jednotek přijato pouze 8, což je více než polovina požadované dávky. Podobně při použití injekční stříkačky U40 a roztoku 100 jednotek / ml namísto požadované dávky 20 jednotek bude odebráno 50.

Aby diabetici přesně stanovili požadované množství inzulínu, vyvinuli vývojáři identifikační značku, pomocí které lze rozlišit jeden typ inzulinové stříkačky od druhé.

Injekční stříkačka U40, prodávaná dnes v lékárnách, má zejména červený ochranný kryt a U 100 má oranžový ochranný kryt.

Obdobně si nechte promíchat pera s inzulínovou stříkačkou, které jsou určeny pro koncentraci 100 jednotek / ml. V případě poruchy zařízení je proto důležité vzít v úvahu tuto funkci a zakoupit pouze lékárničky U 100 stříkaček.

Jinak s nesprávnou volbou je možné silné předávkování, které může vést ke komatu a dokonce i smrti pacienta.

Proto je lepší si předem zakoupit sadu nezbytných nástrojů, které budou vždy po ruce a chránit se před nebezpečím.

Představuje délku jehly

Aby nedošlo k omylu v dávkování, je také důležité zvolit jehly požadované délky. Jak víte, jsou odnímatelný a neodstranitelný.

Lékaři doporučují použít druhou možnost, protože u vyjímatelné jehly může být zachováno určité množství inzulínu, jehož hladina může dosáhnout až 7 jednotek hormonu.

Dnes se vyrábějí inzulínové jehly 8 a 12,7 mm dlouhé. Nejsou kratší, protože některé lahvičky s inzulínem mají stále tlusté zátky.

Jehly mají také určitou tloušťku, která je označena symbolem G s uvedením čísla. Velikost jehly určuje, jak bolestně je inzulin injikován. Pokud používáte tenčí jehly, injekce na kůži se téměř necítí.

Stanovení ceny rozdělení

Lékárna si dnes může koupit inzulínovou stříkačku, jejíž objem je 0,3, 0,5 a 1 ml. Přesnou kapacitu najdete na zadní straně obalu.

Nejčastěji užívají diabetici 1 ml injekční stříkačky pro inzulínovou terapii, kterou lze léčit třemi typy:

 • Skládá se ze 40 jednotek;
 • Skládá se ze 100 jednotek;
 • Postupuje se v mililitrech.

V některých případech lze prodávat injekční stříkačky, označené dvěma stupnicemi najednou.

Jak se určuje cena rozdělení?

První věc, kterou musíte zjistit, kolik je celkový objem injekční stříkačky, jsou tyto údaje obvykle uvedeny na obalu.

Dále je třeba určit, jak moc se jedna velká divize rovná. K tomu je třeba rozdělit celkový objem podle počtu dělení na injekční stříkačce.

V tomto případě se počítají pouze intervaly. Například u injekční stříkačky U40 je výpočet ¼ = 0,25 ml a U100 - 1/10 = 0,1 ml. Pokud má injekční stříkačka milimetrové dělení, není nutné provádět výpočty, protože uvedené číslo označuje objem.

Poté se určí objem malého dělení. Za tímto účelem je nutné vypočítat počet všech malých dělení mezi velkými. Dále, dříve vypočtený objem velkého dělení je dělen počtem malých.

Jakmile jsou výpočty provedeny, můžete zadat požadované množství inzulínu.

Jak vypočítat dávkování

Hormon inzulín je dostupný ve standardních baleních a je dávkován v biologických jednotkách účinku, které jsou označeny jako jednotky. Obvykle jedna lahvička o objemu 5 ml obsahuje 200 jednotek hormonu. Pokud se však pro výpočty zjistí, že v 1 ml roztoku je 40 jednotek léků.

Injekce inzulínu se nejlépe provádí pomocí speciální inzulinové stříkačky, která ukazuje dělení v jednotkách. Při použití standardních injekčních stříkaček je nutné pečlivě spočítat, kolik jednotek hormonu je zahrnuto do každé divize.

K tomu je třeba se zaměřit na skutečnost, že 1 ml obsahuje 40 jednotek, takže tento ukazatel by měl být dělen počtem divizí.

Takže s indexem 2 jednotek se injekční stříkačka naplní do osmi dělení, aby se pacientovi podalo 16 jednotek inzulínu. Podobně, u 4 jednotek, hormon vyplní čtyři divize.

Jedna lahvička s inzulínem je určena pro opakované použití. Nepoužitý roztok se uchovává v chladničce na polici a je důležité, aby přípravek nezmrzl. Při použití inzulínu s prodlouženým účinkem před jeho natažením do injekční stříkačky se lahvička protřepává, dokud se nezíská homogenní směs.

Po vyjmutí roztoku z chladničky je nutné jej zahřát na pokojovou teplotu tak, že ho budete držet půl hodiny v interiéru.

Jak získat léky

Po sterilizaci stříkačky, jehly a kleští se voda jemně vypustí. Během ochlazování nástrojů se z láhve odstraní hliníkový uzávěr, korek se otře alkoholickým roztokem.

Poté se pomocí pinzety vyjme a sestaví stříkačka, přičemž se nedá dotknout pístu a hrotu rukama. Po montáži je instalována silná jehla a zbývající voda se odstraní stisknutím pístu.

Píst musí být instalován těsně nad požadovanou značku. Jehla propíchne pryžovou zátku, klesne do hloubky 1-1,5 cm a stlačí vzduch zbývající v injekční stříkačce do lahvičky. Poté se jehla zvedne spolu s lahví a inzulín je 1-2krát větší než je požadovaná dávka.

Jehla je vytažena z korku a odstraněna, na svém místě pinzetou nainstalována nová tenká jehla. Pro odstranění vzduchu je třeba trochu stlačit píst, po kterém by z jehly měly proudit dvě kapky roztoku. Po provedení všech manipulací můžete inzulín bezpečně vstoupit.

Inzulinové stříkačky

Pro lidi s diabetem je důležité být schopen nezávisle provádět nezbytnou denní injekci hormonálního léku. Pro tyto účely byly vyvinuty speciální sterilní jednorázové inzulínové stříkačky. Subkutánní injekce inzulínovou stříkačkou umožňuje rychle a bezbolestně zadat požadovanou dávku léku.

Injekční stříkačky, které jsou v současné době naplnitelné skleněné baňky, se prakticky nepoužívají k subkutánnímu podání inzulínu, protože vyžadují vysoce kvalitní dezinfekci a nezaručují 100% sterilitu injekce pro domácí použití.

Inzulinové injekční stříkačky na jedno použití zaručují sterilitu a přesné dávkování hormonálního léčiva. Cena takových injekčních stříkaček je nízká, každý si může vybrat typ injekční stříkačky na základě vlastních preferencí a podmínek použití (doma, v práci, na cestě).

Druhy inzulínových stříkaček

Dnes je v prodeji několik typů inzulínových stříkaček:

 • s vyjímatelnými jehlami;
 • s integrovanými jehlami;

Oddělené jsou stříkačky, pera a inzulínové pumpy.

Jaké jsou rozdíly, výhody a nevýhody každého typu inzulinové stříkačky:

1. Inzulínová stříkačka s odnímatelnou jehlou - chyba v užívání léku s takovým zařízením je zanedbatelná, což je velmi důležité pro diabetiky (chyby v dávkování léku mohou vést k závažným zdravotním následkům). Jehlu lze snadno vyjmout, píst se pohybuje hladce, bez trhlin - je možné přesně pozorovat potřebnou dávku léku ze skleněné lahvičky nebo ampule.

2. Integrovaná (neodnímatelná) jehla je monoliticky připojena k plastovému válci - výhodou tohoto provedení je, že ztráta léku je minimální, protože neexistuje „mrtvá zóna“, jako jsou injekční stříkačky s vyjímatelnou jehlou. Nevýhody návrhu - existují určité nepříjemnosti při náboru inzulínu, jednorázové injekční stříkačky, nelze znovu použít.

Injekční stříkačky, pera - vhodný produkt, který umožňuje vstřikování téměř všude. Speciální vložky s přísným dávkováním léku jsou vloženy do odolného plastového tělesa injekční stříkačky, což je velmi výhodné. Jedinou nevýhodou takového výrobku jsou vysoké náklady. Injekční pero je moderní novinkou pro pohodlné injekce inzulínu s garantovanou přesnou dávkou léku. Kazety s hormonem požadovaného objemu jsou vloženy do speciálního opakovaně použitelného těla. Přehled pera stříkačky zde.
Výhody - Pohodlí a snadné použití, jasné dávkování;
Nevýhody - vysoké náklady (průměrně 2000 rublů), je nutné používat léky konkrétního výrobce, nutnost dodržovat přísnou dietu, protože objem náplně je fixní a dávkování hormonu nelze dle vlastního uvážení měnit na základě jednotlivých ukazatelů.

Dalším nástrojem pro podávání inzulínu jsou inzulínové pumpy. Tento přípravek je alternativou k vícedenním injekcím inzulínu s inzulínovou stříkačkou nebo inzulínovým injekčním perem a umožňuje provádět intenzivní inzulínovou terapii, pokud je používán ve spojení s monitorováním hladin glukózy a výpočtem množství sacharidů. Toto zařízení je namontováno na pásku pacienta a nezávisle na něj aplikuje inzulín. Existují také modely s nezávislým řízením hladiny cukru v krvi. Zároveň se významně zlepšuje kvalita života pacientů. Jehla je instalována subkutánně, zařízení v nepřetržitém režimu během dne vstupuje do inzulínové akce s velmi nízkou rychlostí. Hlavní mínus inzulínových pump je velmi vysoká cena (od 50 tisíc rublů). Jediným minusem inzulínové pumpy je velmi vysoká cena (od 50 tisíc rublů).

Při volbě inzulínové stříkačky často vzniká otázka - která je nejlepší 2-složková nebo 3-složková stříkačka a stojí za to zaplatit více. Jaké jsou rozdíly mezi oběma typy injekčních stříkaček:

 • Dvousložková stříkačka se skládá ze dvou částí - pístu a polypropylenového válce, přičemž jehla těchto injekčních stříkaček je obvykle odnímatelná. Nevýhodou tohoto řešení je, že se zavedením inzulínu je třeba vyvinout určité úsilí a stlačit píst. Ne každý může rozdělit úsilí rovnoměrně, inzulín vstupuje do těla nerovnoměrně, "trhne". Při takové injekci může být bolest;
 • 3-složkové injekční stříkačky se dodávají s těsnicími manžetami (z gumy, pryže nebo latexu), které zaručují těsnost a hladké a rovnoměrné podání přípravku. Tyto injekční stříkačky činí injekci prakticky bezbolestnou.

Objemy inzulínových stříkaček: 0,3 ml, 0,5 ml a 1 ml. Nejvhodnější objem - 1 ml, můžete měnit požadovanou dávku inzulínu od 40 do 100 jednotek.

Existují také bezpečné (samodestruktivní) inzulínové stříkačky nebo inzulínové stříkačky se zařízením, které zabraňuje opětovnému použití, budou diskutovány v injekčních stříkačkách bezpečných pro výrobky.

Vlastnosti injekční stříkačky s inzulínem

Je třeba mít na paměti, že u konstrukcí s vyjímatelnými jehlami je vysoká pravděpodobnost, že se lék zpozdí v „mrtvé zóně“, která může dosáhnout 7 jednotek. V monolitických strukturách je takový problém vyloučen.

Správná délka jehly zajišťuje správnost zavedení inzulínu, což je velmi důležité pro osoby s diabetem.

Délka jehly může být od 6 do 13 mm, delší jehly nejsou vybaveny inzulínovými stříkačkami. Během injekce je zvláště důležité zavedení hormonu pod kůži, aniž by byla ovlivněna svalová vrstva. Inzulinové stříkačky pro tento účel používají jehly s malou délkou nepřesahující 13 mm. Optimální délky jsou jehly do 8 mm.

Tloušťka jehly je označena písmenem „G“, „Goych“ a odpovídajícím číslem. Čím menší je průměr jehly, tím jednodušší a bezbolestná injekce. Volba optimální tloušťky jehly závisí na jednotlivých parametrech organismu a je volena experimentálně.

Stupnice inzulínové stříkačky, značení a výpočet dávky

Rozdělení na stupnici inzulínových stříkaček se liší od standardu. Značení podle jednotné normy v Ruské federaci:

 • U-40 - 40 jednotek inzulínu v jednom mililitru;
 • U-100 - 100 jednotek inzulínu v jednom mililitru.

Nejběžnější stříkačka s označením U-100.

Stupnice dělení na baňce může být tří typů:

 • dělení 40 jednotek (jednotek);
 • dělení 100 jednotkami (jednotky);
 • měřítko v mililitrech.

Nacházíme se na injekčních stříkačkách a ve dvojitém měřítku - v mililitrech a v jednotkách. Váha s přítomností jak U-100, tak U-40 je zakázána současným GOST 8537-2011.

Jak určit cenu dělení a kolik drogy potřebujete k náboru na denní injekci:

 • nejprve je důležité zjistit celkový objem - je uveden na obalu
 • určíme cenu dělení - objem se dělí počtem dělení stupnice, počítáme pouze intervaly mezi pomlčkami stupnice.

Je to důležité. V milimetrovém členění je na obrázku uvedeno množství inzulínu a není třeba počítat.

Příklad výpočtu pro U-40:

 • 1 ml hormonu = 40 jednotek;
 • 0,5 ml hormonu = 20 jednotek;
 • 0,25 ml hormonu - 10 jednotek.

Ukazuje se, že 1 jednotka - 0,025 ml hormonu.

U některých pacientů je důležité vypočítat dávku inzulínu v miligramech, výpočet je následující:

 • 1 ml - 1000 mg;
 • U-40 - 1 ml - 1000 mg;
 • U-100 = 2,5 ml - 2500 mg.

Je důležité si uvědomit cenu rozdělení na stříkačky U-40:

40 dělení je 1 ml;
označit 20 dělení rovných 0,5 ml;
dělení značky 5 odpovídá 0,125 ml;

Výpočty U-100 označené hormonem jsou prováděny odlišně:

 • 100 jednotek inzulín - 1 ml roztoku;
 • Pro určení požadované koncentrace hormonu potřebujete 100 jednotek rozdělených do 40 jednotek, ukáže se koncentrace 2,5.

Inzulinové stříkačky U-100 (100 jednotek) jsou 2,5krát vyšší než inzulínový hormon než injekční stříkačky označené U-40. Zjednodušte výpočty pohodlným vzorcem:

U-40 = 1 ml = 40 jednotek;

U-100 = 0,4 = 40 jednotek.

Je důležité mít na paměti, že požadovaná dávka hormonu předepsaná Vaším lékařem se nemění při změně označení na injekční stříkačce nebo injekční lahvičce s lékem, pouze objem, který je důležitý pro správný výpočet změn.

Pravidla pro zavedení inzulinové stříkačky. Důležitá doporučení:

 • propíchnutí zátky lahvičky inzulínovou jehlou je nezbytné poté, co je píst stříkačky natažen na požadovanou značku na stupnici dělení;
 • sada léků pro otočení lahve vertikálně (zátka dolů) a pak sbírání léku;
 • Pokud se vzduch dostane do baňky, když užijete hormon, musíte otočit injekční stříkačku s jehlou nahoru a poklepat prstem - vzduch se bude pohybovat nahoru a můžete ji snadno uvolnit ze stříkačky. Z tohoto důvodu je třeba najmout o něco více hormonu pro injekci, než potřebujete pro jednu injekci;
 • u lidí s diabetem, kůže je příliš suchá, dehydratovaná, takže před injekcí, kromě léčby alkoholem, musíte změkčit kůži, otřete ji teplou vodou a mýdlem;
 • jehla během vstřikování se zavádí pod úhlem 45 nebo 75 stupňů. Je nutné vytvořit kožní záhyb volnou rukou. Takové zavedení jehly zajišťuje, že se hormon dostane pod kůži a ne do svalové tkáně.

Je to důležité. K dosažení co nejrychlejšího možného léčivého účinku musí být inzulinový hormon podáván pouze subkutánně.

 • Po injekci nelze okamžitě odstranit jehlu. K inzulínu dobře nasávaný je třeba odstranit jehlu po 10, a pro starší osoby - 15 sekund po injekci.

Je důležité, aby se všichni pacienti s diabetem naučili, jak správně používat inzulínovou stříkačku a dodržovat všechna doporučení, aby byl účinek hormonu co nejúčinnější.

- Místo vpichu je stehno nebo hýždě pro střednědobé trvání inzulínu; krátkodobě působící inzulín se vstřikuje do žaludku.

- Inzulín by měl být podáván do zdravé subkutánní tkáně, mělo by se vyhnout intrakutánním a intramuskulárním injekcím, stejně jako jizvám a lipo-hypertrofickým oblastem.

- Pro minimalizaci rizika intramuskulárního podání použijte 4 mm jehlu pro pera injekční stříkačky / 6 mm inzulínové stříkačky nebo nejkratší dostupné jehly.

- Mělo by být vždy pozorováno správné střídání míst injekce, aby se zabránilo rozvoji lipo-hypertrofie, což vede k absorpci inzulínu inzulínu a variabilitě glykémie. Je důležité aplikovat každou další injekci ve vzdálenosti nejméně 1 cm od předchozí injekce a použít možná místa injekce.

Musí být dodržena důležitá pravidla pro přípravu injekčního roztoku inzulínu:

 • první složkou injekce je krátkodobě působící inzulín, poté se odebírá část dlouhodobě působícího hormonu;
 • inzulín s krátkou a průměrnou dobou účinku nesmí být v injekční stříkačce uložen déle než tři hodiny.

Je to důležité. Je zakázáno míchat střednědobý inzulin s dlouhodobě působícím hormonem.

Nejčastější dotazy

Doporučení lékařů o injekcích inzulínu:

 • nemůžete přeskočit dobu injekce - to může vést k vážným následkům v důsledku prudkého zvýšení procenta glukózy v krvi;
 • Pokud určité množství hormonu uniklo během injekce, není možné jej okamžitě znovu aplikovat.
 • kde se píchne inzulín - stehno (10 - 15 cm od kolena), břicho (ne méně než 4 cm od pupku), hýždě, deltový sval ramene. Místo vpichu střídavě střídejte;
 • krátký a ultralehký hormon je aplikován do ramene a břicha, dlouhé, břicho, stehna a ramena;
 • současně je zapotřebí dávka hormonu krátkého a dlouhého působení na různých místech as různými injekčními stříkačkami;
 • Inzulínový hormon můžete používat současně od různých výrobců, injekce lze provádět na různých místech.

Je to důležité. Inzulínový hormon může vážně zvýšit hladinu krevního tlaku - pokud máte edém, poraďte se se svým lékařem o dávce.

Inzulinové stříkačky Review - Hodnocení

Koupit inzulínové stříkačky není problém, jsou prodávány v každé lékárně. Porovnejme různé modely a výrobce na základě zpětné vazby od lékařů a uživatelů:

"Becton Dickinson". Injekční stříkačky s třemi komponentami s integrovanou jehlou. Známá značka inzulínových stříkaček, která se vyznačuje vysokou kvalitou a vysokou cenou.

Vogt Medical, Německo - tři balení inzulínových stříkaček s vyjímatelnou jehlou. Plynulý pohyb pístu, pohodlné odstupňování stupnice. Minus - cena je o něco vyšší než ruské protějšky;

Medic-o-Planet, Německo - tříkomponentní stříkačky s odnímatelnou jehlou. Průměrná cena je 7-10 rublů;

"Tianjin Medic Medical Eguipment., Co", Čína - odborníci si všimli průměrné kvality jehel a stříkaček, jehly jsou nošeny, ale zároveň průměrné ceny;

Medprom Bobeni Production Ltd., Rusko. V roce 2016 závod provedl rekonstrukci výroby. V současné době je jedním z nejmodernějších průmyslových odvětví v Rusku. Vyrábí dvousložkové inzulínové stříkačky. Jehla je opotřebovaná, minimalizace mrtvého prostoru je zajištěna speciálním výstupkem na pístnici, který těsně zapadá do jehelního válce. Jehla má laserové ostření, které zaručuje pohodlí injekce. Cena až 5 rublů.

Funkce recyklace inzulínových stříkaček.

SanPin 2.1.7.2790-10 byl vyvinut pro zdravotnické organizace. V souladu s ním je po použití zakázáno ručně vyjímat jehlu z injekční stříkačky, po injekci nasaďte uzávěr na jehlu. Injekční stříkačka musí být umístěna v neoddělitelné formě do plastové nádoby a zaslána k recyklaci. V případě použití hardwarových metod dezinfekce v organizaci zabývající se lékařskou nebo farmaceutickou činností je dovoleno sbírat odpad z injekční stříkačky ve všeobecných nádobách (nádobách, pytlích) použitých injekčních stříkaček v nepřipravené formě s předběžným oddělením jehel (odstraňovač jehel, destilačních jehel, jehly na pracovišti). ), Poté by měly být tyto nádoby s injekčními stříkačkami zaslány k likvidaci buď specializované organizaci nebo oddělení pro likvidaci tj zdravotnického odpadu, pokud existuje.

Pokud jsou inzulínové stříkačky používány v každodenním životě, pokyny pro jejich likvidaci nebyly vyvinuty.

GOST na injekčních stříkačkách v Ruské federaci

Všechny jednorázové inzulínové stříkačky s odnímatelnou a integrovanou jehlou musí splňovat parametry proudu v Rusku GOST ISO 8537-2011.

Druhy stříkaček podle GOST 8537-2011.

Článek 4 GOST uvádí 8 možných typů injekčních stříkaček.

Nejběžnější typy injekčních stříkaček v Rusku jsou:

- typ 3: Injekční stříkačka s kuželovou špičkou 6% (Luer), dodávaná s odnímatelnou jehlou a zabalená ve spotřebitelském balení;

Klasická inzulínová stříkačka s odnímatelnou jehlou, z nichž každá je balena v jednotlivých obalech.

- Typ 7: Injekční stříkačka s vestavěnou jehlou a zabalená ve spotřebitelském balení;

Klasická stříkačka s vestavěnou jehlou a další ochranný kryt, který zakrývá vystupující část pístnice. Tato konstrukce umožňuje balení injekčních stříkaček do skupinového balení, s výjimkou individuálního balení.

Příklady tohoto typu injekční stříkačky jsou inzulínové stříkačky Becton Dickinson.

GOST také definuje parametry jako

- Injekční stříkačky a jehly;

- těsnost válce a pístnice;

- hladký zdvih pístu a účinná síla na píst;

- maximální mrtvý prostor;

- balení a označování;

Materiál byl připraven z následujících zdrojů: