Image

Jehly pro pera na inzulínové pero - popis, vlastnosti, rozměry a náklady

Pacienti s diabetem vyžadují denní příjem inzulínu. Pro pohodlí podávání léků byly vytvořeny speciální zdravotnické prostředky vybavené různými hroty. Jednorázové jehly pro pera inzulínové stříkačky se liší délkou, tloušťkou a cenou, což vám umožňuje vybrat si vstřikovač pro individuální charakteristiky pacienta. Ve věci výběru zařízení, musíte se zaměřit na věk, hmotnost, úroveň citlivosti organismu a další aspekty.

Představuje jehly pro pera inzulínové stříkačky

Lidé trpící cukrovkou praktikují použití jednorázových jehel pro podávání inzulínu, protože opakované použití jedné stříkačky vede k mikrotraumatům kůže a tvorbě tuleňů. S novou tenkou jehlou se injekce provádí bezbolestně. Jehly pro pera inzulínové stříkačky se prodávají samostatně, jsou zasunuty na konci injektoru našroubováním nebo zaklapnutím.

Výrobci diabetických přístrojů vyrábějí kanyly, které se dokonale vyrovnávají se subkutánním podáváním léků bez ovlivnění svalové tkáně. Velikost produktu se pohybuje od 0,4 do 1,27 cm a kalibr nepřesahuje 0,23 mm (standardní jehly inzulínu mají průměr 0,33 mm). Čím tenčí a kratší hrot injekčního pera, tím pohodlnější je injekce.

Inzulinové jehly

Pro inzulínovou terapii byste měli vyzvednout jehly, které jsou vhodné pro věk, tělesnou hmotnost a preferovaný způsob podávání léků. V dětství jsou injekce prováděny krátkou jehlou, dlouhé 0,4 - 0,6 cm, pro dospělé jsou vhodná zařízení s parametrem 0,8-1 cm, pokud je nadváha lepší, je vhodné je aplikovat běžnými injekčními stříkačkami. Koupit jehly pro injekční pera mohou být v jakémkoliv farmaceutickém místě nebo objednány v online lékárně.

Mikro-jemné

Mezi diabetiky jsou velmi populární výrobky legendárního výrobce zdravotnického vybavení se stoletou historií. Společnost Mikro Fayn vyrábí jehly různých velikostí, které jsou kompatibilní s většinou vyráběných přístrojů. Nejprodávanějším produktem této společnosti je:

 • název modelu: DB Micro Fayn Plus;
 • cena: 820 r;
 • vlastnosti: tloušťka 0,3 mm, délka 8 mm;
 • Plusy: univerzální závit;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

Následující sada jehel pro inzulínová pera je vhodná pro děti a diabetiky s citlivou pokožkou.

 • název modelu: DB Micro Fine Plus 32G No. 100
 • cena: 820 p;
 • vlastnosti: velikost 4 mm, tloušťka 0,23 mm;
 • Výhody: ostření laserem, 100 kusů v balení;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

Lantus Solostar

Pro zavedení této drogy společnost Lantus Solostar vyvinula stejné barevné šedé pero s lila tlačítkem. Po každé injekci musíte vyjmout použitou stříkačku, zavřít přístroj uzávěrem. Před další injekcí nainstalujte nový sterilní hrot. Následující kanyly jsou kompatibilní s tímto typem diabetického vybavení:

 • název modelu: Insupen;
 • cena: 600 r;
 • vlastnosti: velikost 0,6 cm, obvod 0,25 mm;
 • plusy: třístranné ostření;
 • nevýhody: nepřítomné.

Roztok Lantus Solostar je kontraindikován v raném dětství, proto se k vstřikovači přibližují delší a tlustší jehly. Pro subkutánní injekce s tímto typem inzulinu se používá jiný typ injekční stříkačky: t

 • název modelu: Insupen;
 • cena: 600 r;
 • vlastnosti: Insupen, velikost 0,8 cm, tloušťka 0,3 mm;
 • plusy: šroubový závit, minimální invazivita s injekcemi;
 • nevýhody: nebyly zjištěny.

NovoFine

Ultratenké jehly pro inzulínové stříkačky této společnosti jsou kombinovány se všemi systémy pro subkutánní injekce. Moderní výrobní technologie, vícestupňové broušení, speciální nátěr zabraňují poškození kůže, podlitinám a edému. Následující vzor jehly NovoFine je běžný u dospělých pacientů: t

 • název modelu: 31G;
 • Cena: 699 str.
 • vlastnosti: sada 100 kusů, velikost 0,6 cm, jednorázová;
 • plusy: elektronické leštění, silikonový povlak;
 • nevýhody: vysoké náklady.

V sortimentu společnosti NovoFayn je k dispozici další druh kanyly pro vstupní zařízení inzulínu. Výrobky jsou určeny pro dospělé diabetiky, jejichž tělesná hmotnost je vyšší než normální. Vlastnosti modelu jsou následující:

 • název modelu: 30G №100;
 • cena: 980 r;
 • vlastnosti: velikost 0,8 cm, šířka 0,03 cm;
 • Pros: rychlé podávání inzulínu;
 • nevýhody: věková hranice.

Jak si vybrat jehly pro pera inzulinové stříkačky

Při hledání vhodných jednorázových zařízení je třeba mít na paměti, že čím větší je měřidlo jehly, například 31G, tím menší je jeho průměr. Při nákupu kanyl je nezbytné vyjasnit kompatibilitu produktů s použitou injekční stříkačkou. Tyto informace si můžete přečíst na obalu. Je důležité, aby byl lék aplikován přesně do podkožního tuku, nepadajícího do svalové tkáně, což je nebezpečné pro rozvoj hypoglykémie. Splnění této podmínky je dosaženo použitím požadované délky jehly.

Video

Recenze

Christina, 40 let

V závislosti na inzulínu po dobu dvou let. Minulý měsíc jsem použil automatickou injekční stříkačku Novopen, do které jsem zakoupil jednorázové sterilní jehly Microfine. Na rozdíl od standardních produktů jsou tenčí, jsou zavedeny téměř bezbolestně a v místě vpichu se nevytvářejí žádné známky ani hrboly. Balení je dost dlouho.

Byl jsem diabetik od 20 let, od té doby jsem musel zkusit mnoho subjektů pro podávání inzulínu. Vzhledem k tomu, že dodávka bezplatných injekčních stříkaček na naší klinice je problém, musel jsem si je koupit sám. Špičky Novofine se přiblížily mému zařízení pro injekce. Produkty této společnosti jsou velmi spokojené, pouze sada je drahá.

Diabetická dcera je nemocná (ve věku 12 let), pro normální zdraví je nutné píchnout inzulín denně. Na radu našeho endokrinologa začali používat injektor Humapen Luxur. Přišly k ní Micro Fine jehly. Dítě snadno provádí injekce samy, nepociťuje bolest, nepohodlí.

Jehly pro inzulínové stříkačky: ceny a typy

V diagnóze diabetu pacienti potřebují denní inzulín. K tomu používejte nejrůznější zařízení, včetně inzulínových stříkaček a moderních, pohodlnějších tužek. Jehly pro pera injekční stříkačky jsou vybrány individuálně se zaměřením na věk, úroveň citlivosti a další vlastnosti pacienta.

Inzulinové injekční pera mají kompaktní velikost a vypadají jako obyčejné kuličkové pero. Takové zařízení má robustní pouzdro, zařízení pro podávání léčiva, jednorázové jehly pro inzulínové injekce, kapsli s léčivým produktem od 100 do 300 ml.

Na rozdíl od inzulínové stříkačky je snadnější použití pera. Diabetik může injikovat inzulín s jehlami na jakémkoliv vhodném místě. Zařízení má schopnost nastavit průtok léku a pero také činí injekci téměř bez bolesti.

Stavební pero

Pro správné provedení subkutánní injekce je velmi důležité zvolit jehly pro pera inzulinové stříkačky. Inzulinové jehly musí splňovat určité požadavky - musí být sterilní, ostré a skládající se ze speciálního materiálu, který nezpůsobuje alergie.

Tyto parametry splňují jednorázové jednorázové jehly NovoFine, které jsou kompatibilní s většinou systémů pro podávání inzulínu. Včetně nejprodávanějších a nejoblíbenějších spotřebních materiálů BDMicroFinePlus. Vysoce kvalitní kapkové jehly od polského výrobce poskytují měkkou a pohodlnou injekci inzulínu.

Při nákupu inzulínového injekčního zařízení je třeba věnovat pozornost ceně jehly na peru inzulínové stříkačky, protože v budoucnu budou tyto spotřební materiály pravidelně nakupovány. Proto je levnější jehly - tím lépe, ale nezapomeňte na kvalitu zakoupených výrobků.

Samotná pera pro inzulínovou terapii jsou jednorázová a opakovaně použitelná. Zařízení pro opakované použití musí být skladována za sterilních podmínek, aby se zabránilo infekci.

Nevýhodou opakovaně použitelných přístrojů je skutečnost, že po několika procedurách se bod jehly začíná tupě a pacientovi přináší bolest. Pro subkutánní injekce se proto doporučuje použít jednorázové modely.

Jednorázové jehly se skládají z vnitřního víčka, vnějšího víčka, podkožní jehly, ochranného povrchu a nálepky. Pro větší pohodlí, mnoho výrobců malovat čepice jednorázových jehel v různých barvách, což nám umožňuje nezaměňovat velikost spotřebního materiálu.

Jehly jsou tedy rozděleny velikostí a barvou čepice:

 1. Žluté jehly jsou označeny zkratkou 30G a mají parametry 0,3x8 mm;
 2. Spotřební materiál v modré barvě je označen jako 31G, rozměry jsou 0,25x6 mm;
 3. Růžové jehly s čepičkami mají také zkratku 31G, ale délka jehly je 8 mm;
 4. V zelených kapslích prodáváme jehly 025x4 mm s označením 32G.

Barevné kódování jednotlivých uzávěrů je uvedeno v mezinárodním certifikátu ISO 11608 - 2. Materiály pro injekci inzulínu můžete zakoupit v každé lékárně nebo specializovaném zdravotnickém obchodě. Pokud je produkt zakoupen v internetovém obchodě, je důležité zkontrolovat dostupnost certifikátu kvality a bezpečnosti produktu

Padělané zboží nemusí být pro diabetika bezpečné.

Výběr jehly pro vstřikovače inzulínu

Jakýkoliv inzulínový injektor má zabudovanou nebo odnímatelnou jehlu, která je volena individuálně, se zaměřením na hmotnostní kategorii pacienta, stavbu těla, věk a způsob podávání léku - s kožním záhybem nebo bez něj.

Velikost jehly 4-5 mm může být použita pro všechny diabetiky, ale nejčastěji se používá při léčbě dětí a pacientů s nízkou hmotností. Délka 6-8 mm je ideální pro vstřikování do oblasti kožního záhybu v pravém úhlu. Lidé se zvýšenou tělesnou hmotností používají jehly větší než 8 mm, zatímco subkutánní injekce se provádí v úhlu 45 stupňů.

Standardní balení obsahuje 100 kusů jehel, je zde také možnost velkoobchodního nákupu 5000 jehel.

 • Injekční jehly MicroFine 8 mm jsou kompatibilní s NovoPen3, NovoPen3 pery Demi, OptiPen, HumaPen, můžete si je koupit za 1000 rublů. Ihly Microfine 4 mm mají podobnou cenu.
 • Jehly LevoFine, které lze zakoupit za 850 rublů, jsou považovány za levnější analog.
 • Kapkové jehly pro pera inzulínové stříkačky různých průměrů se prodávají v lékárnách za cenu 600 rublů.

Cena pera samotného pro zavedení inzulínu závisí na výrobci a dostupných funkcích, v průměru stojí 3500 rublů, náklady na drahé vysoce kvalitní modely mohou dosáhnout 15 000 rublů.

Takové modely jsou populární v Almaty.

Pokyny pro používání jehel

Aby bylo možné injekci provést správně, je důležité, abyste mohli jehlu umístit na inzulínové pero. Postup by měl být prováděn čistými rukama, navíc můžete použít sterilní ubrousek, který je pro větší pohodlí rozložen na stůl.

Ochranný kryt je vyjmut z inzulínového pera, jehla je uvolněna z ochranné nálepky a přišroubována k peru stříkačky. Cheat by měl být prováděn tak těsně, jak je to možné, ale je důležité, abyste to nepřeháněli tak, aby se jehla nerozbila.

Vnější část jehly se uvolní z víčka, které je odloženo stranou, protože se bude v budoucnu ještě hodit. Poté se vnitřní kryt odstraní a recykluje.

 1. Injekce se provádí subkutánně, za tímto účelem se malý kožní záhyb sevře a pero se přitlačí na kůži. Injekce se provádí podle pokynů dodaných se zařízením.
 2. Když se injekce provede, vnější víčko se vrátí zpět na jehlu, jehla se odšroubuje z inzulínového zařízení a vyhodí do koše. Pero je uzavřeno uzávěrem a vyjmuto pro skladování na odlehlém místě, mimo dosah dětí.
 3. Pokud je jehla zvolena správně, diabetik bude sotva cítit bolest a injekce může být provedena rychle a snadno. Nejčastější chybou pacienta je intramuskulární podání léku a použití příliš dlouhých jehel s subkutánní injekcí.
 4. Při malé hmotnosti lidského těla je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby nedošlo k pádu do svalové tkáně. Chcete-li to provést, nejen snížit kůži záhyb, ale také udělat záběr v úhlu 45 stupňů. Obvykle se zvolí ostrý úhel, pokud má pacient velkou hmotnost a silné záhyby tuku. Při nedostatečné tělesné hmotnosti tato metoda inzulinové injekce nebude fungovat.

Tento postup bude bezpečný a bezbolestný, pokud si vyberete kvalitní produkty, použijete tenké a sterilní jehly od renomovaných výrobců, mezi tyto spotřební materiály patří NovoFayn, Droplet, MicroFinePlus.

Je nutné používat sterilní jehly pouze jednou. Opakované použití jednorázových materiálů zvyšuje riziko infekce. Vzhledem k tomu, že hrot jehly otupuje, diabetik cítí silnou bolest během injekce.

Současně je navíc poraněn povrch kůže, vyvstává mikro-zánět a u diabetes mellitus se může vyvinout lipodystrofie. Včetně nesprávného zacházení s materiály pro zavedení inzulínu vede k porušení kompenzace diabetu.

Jak si vybrat jehlu pro inzulínové pero? To je popsáno ve videu v tomto článku.

Jehly pro inzulínové injekční stříkačky rysy zařízení a aplikace

Pacienti s diabetem potřebují denní injekce inzulínu. Mezi injekčními stříkačkami jsou pro pohodlí a pohodlí v první poloze stříkačky, pera. Je důležité zvolit pro ně správné jehly, protože velikost jehel se vybírá individuálně pokaždé v závislosti na vlastnostech pacienta. Jak vyzvednout jehly pro inzulínové stříkačky a co jsou v tomto článku zváženy.

Design jehly

Injekční stříkačka má kompaktní velikost a vypadá jako psací zařízení. Rukojeť se skládá z tělesa, zařízení pro podávání hormonu, jehly a kapsle s lékem na 100 až 300 ml. Z výhod vyniká: snadnost použití, schopnost dát výstřel na jakékoli místo, nastavení průtoku hormonu, bezbolestný postup. Z toho, co je jehla v injekčním peru, závisí na tom, jak dobře bude podkožní injekce podána.

Subkutánní injekční jehla musí splňovat několik požadavků:

 • Nealergenní;
 • Cenově dostupná cena;
 • Sterilita;
 • Nepřesnost.

Modely pro injekce inzulínu jsou jednorázové a opakovaně použitelné. Je dovoleno používat opakovaně použitelná zařízení za předpokladu sterilního skladování.

Velký minus v opakovaně použitelných zařízeních je ten, že po 4–5 procedurách bude hrot chráněn a injekce bude bolestivá. Pro subkutánní injekce doporučujeme použít jednorázové modely.

Jednorázová jehla se skládá z následujících prvků:

 • Vnitřní uzávěr
 • Vnější víčko
 • Hypodermická jehla
 • Ochranný povrch a nálepka.

Vnitřek jednorázového zařízení má nit, která je vyrobena tak, aby model zapadl do každé rukojeti. Každá značka vyrábí vlastní modely, ale cena za ně není dostupná všem.

Můžete použít drahou stříkačku a koupit čínské jehly. Rozdíly v zavádění léku nebudou.

Vlastnosti a zkratky

Pro pohodlí uživatelů, mnoho výrobců malovat víčko zařízení pro injekce inzulínu v jiné barvě. Díky tomu není možné zaměňovat jednu velikost s jinou, seniory a děti. Velikost jehel je rozdělena do následujících kategorií:

 • Žlutá - 0,3 x 8 mm (podle mezinárodních standardů má zkratku 30 G);
 • Modrá - 0,25x6 mm (31 G);
 • Růžová - 0,25 x 8 mm (31 G);
 • Zelená - 0,25 x 4 mm (32 G).

Barevné kódování víčka odpovídá mezinárodnímu certifikátu ISO 11608 - 2. Podrobnosti naleznete na níže uvedené fotografii.

Zařízení můžete zakoupit v lékárenské síti a přes internet. Před nákupem však požádejte prodávajícího, aby prokázal certifikát kvality a bezpečnosti výrobku. Na trhu je mnoho padělků, které jsou pro zdraví nebezpečné.

Jak si vybrat správnou jehlu

Jehly pro injekční stříkačku jsou vybírány vždy jednotlivě. Volba je ovlivněna následujícími charakteristikami:

 • Hmotnost pacienta;
 • Stavba těla (plná, tenká);
 • Věk Pro dítě vezměte nejmenší velikost.
 • Způsob podávání léčiva (s kožním záhybem nebo bez něj).

Podívejme se podrobněji na jmenování různých velikostí ve formě tabulky:

Standardní balení se skládá ze 100 ks. Můžete si okamžitě koupit velký balíček 5 000 ks.

Průměrná cena zařízení závisí na objemu nákupů. Maloobchodní cena za jednotku. začíná na 3,5 p. Nejdražší německá výroba z 15 p. kus

Jak používat

Po nákupu je důležité správně umístit zařízení na pero. Všechny akce se provádějí pouze čistými rukama, na stůl můžete rozložit sterilní hadřík na jedno použití. Postupujte podle následujících kroků:

 1. Z pera musíte odstranit ochranný kryt;
 2. Ochranná nálepka se vyjme z jehly;
 3. Jehlu navlékněte rukojeť. Je nutné provádět navíjení pevně, ale nepřehánějte jej, jinak je možné jehlu snadno zlomit;
 4. Víčko je odstraněno z vnější části jehly. Nelze ho vyhodit, jen odložit stranou.
 5. Odstraňte vnitřní uzávěr a zlikvidujte jej;
 6. Vstříkněte do podkožní části. K tomu držte malý záhyb kůže a stiskněte rukojeť. Injekce se dále provádí podle pokynů vašeho přístroje;
 7. Po podání injekce vezměte uzávěr a vložte ho zpět na jehlu;
 8. Odšroubujte jehlu z rukojeti a vhoďte ji do koše;
 9. Rukojeť je uzavřena víčkem a odstraněna pro skladování.

Další podrobnosti o videu:

Správně zvolená jehla pro injekce inzulínu je činí co nejpohodlnější a bezbolestnou. Největší chyby, které diabetici dělají, je podávání léčiva intramuskulárně a použití jehly, která je příliš dlouhá pro subkutánní injekci. Je-li tělesná hmotnost osoby malá, pak nestačí tukové záhyby, aby se zabránilo vstupu léku do svalu. Vstřikování hormonů bezpečněji pod úhlem 45 °. V pravých úhlech dejte injekci pouze do tukového záhybu. Tato metoda není vhodná pro osoby s podváhou.

Vyberte si vysoce kvalitní jehly pro hormonální injekce a postup bude bezpečnější.

Jehly pro pera na inzulínové pero

Pacienti s diabetem 1. typu potřebují denní injekce inzulínu.

Pro tento účel bylo vyvinuto více než jedno zařízení, které pomáhá usnadnit zavádění životně důležitých léčiv pomocí různých tipů.

Jehla pro inzulínovou stříkačku může mít různou délku, tloušťku a samozřejmě cenu.

Na základě výše uvedených charakteristik si každý pacient může individuálně vybrat jehly pro injekční pero.

Dopisy našich čtenářů

Moje babička byla dlouhodobě nemocná cukrovkou (typ 2), ale v poslední době komplikace šly na nohy a vnitřní orgány.

Náhodně našel článek na internetu, který doslova zachránil životy. Konzultovali mě tam telefonicky zdarma a odpověděli na všechny otázky, řekli mi, jak léčit diabetes.

2 týdny po léčbě v babičce se změnila i nálada. Řekla, že její nohy už nebolí a vředy nepostupují, půjdeme k lékaři příští týden. Odhodím odkaz na článek

Inzulínová jehla

Výběr pomocných zařízení by se měl řídit osobními ukazateli pacienta:

 • věk;
 • tělesná hmotnost;
 • citlivost těla atd.

Mnoho lidí s diabetem dává přednost použití jednorázových jehel pro inzulínová pera. Tato aplikace vzniká proto, že jehla pro injekční pero, která se používá opakovaně, způsobuje mikrotraumata a subkutánní těsnění.

Častá změna tipů přispívá k bezbolestnému zavedení léku, což je neméně důležité pro diabetes.

Vyměnitelné jehly pro pera stříkačky lze zakoupit samostatně. Ve větší míře je takový hrot spojen s injektorem prostřednictvím zaklapnutí nebo sešroubováním.

Vývojáři zařízení určených pro použití diabetiky vyrábějí tipy, které činí injekce pohodlnější, aniž by poranily svaly. Rozměry takových zařízení se mohou měnit v rozsahu od 0,5 do 1,27 cm s průměrem ne větším než 0,23 mm. Průměr běžné jehly pro diabetiky není menší než 0,33 mm. Tenká a krátká jehla je zárukou bezbolestného podání inzulínu.

Pokud jde o inzulínové záběry pro děti, je nejlepší zvolit krátké inzulínové jehly pro injekční stříkačky, jejichž délka není větší než 0,6 mm.

Dospělí si budou muset koupit 1 cm dlouhý hrot, pacienti s problémy s hmotností by měli používat injekční pero. Dnes není problém najít vyměnitelnou jehlu, protože se prodávají v lékárnách a lékárnách na internetu.

Nesmíme zapomenout, že při hledání jednorázových dílů pro inzulínové stříkačky je nutné objasnit jejich kompatibilitu s různými modely přístrojů. To je často výrobci psát na balení krabice.

Inovace v léčbě diabetu - stačí pít každý den.

Je také nutné věnovat pozornost vzoru - čím větší je rozchod použitých jehel, tím menší bude jejich obvod.

Při výběru kanyly je třeba věnovat pozornost různým malátnostem, protože zavedení inzulínu by mělo být prováděno výhradně v oblastech podkožního tuku pro jeho absorpci. Příjem léků ve svalové tkáni může způsobit rozvoj hypoglykémie. Proto by první vzrušující indikátor měla být délka jehly.

Mikro-jemné

Tento výrobce je považován za legendu mezi výrobci zdravotnických prostředků a přístrojů. Výrobky tohoto výrobce nejsou testovány pouze v průběhu let, ale lidé, kteří jej používají samostatně, o tom mluví pozitivně. Zvláště široká nabídka vybavení pro pacienty s diabetem.

Micro Fine má ve svých arzenálových jehlicích jehly, jejichž velikost je dokonale a jednoduše kombinována s jakýmkoliv zařízením, dokonce i od jiných výrobců. Mezi moderní pacienty je populární databáze Micro Fine Plus, jejíž cena nepřesahuje 1000 r. Tloušťka takové špičky je 0,3 mm s délkou 8 mm.

Hlavní výhodou je podle uživatelů šroubový závit, který se snadno instaluje na všechna inzulínová pera.

Dalším užitečným modelem stejného vývojáře je databáze Micro Fine Plus 32G No. Podobný soubor je často používán pro zavedení drogy u dětí dětství a lidí s citlivou pokožkou. Z hlediska nákladů se soubor neliší od svého předchůdce. Velikost 4 mm, tloušťka 0,23 mm. Výhody spočívají v tom, že jehly pro pera inzulínové stříkačky mají laserové ostření a velký počet je v balení (100 ks).

Lantus Solostar

Mnoho společností se snaží usnadnit život pacientům s diabetem, jedním z nich je Lantus Solostar, který vyvinul injekční stříkačku s jedním perem. Jejich práce má fialové tlačítko, základna je šedá. Po zavedení léčiva musí být použité jehly pro injekční stříkačky této společnosti odstraněny a uzavřeny uzávěrem.

Bezprostředně před injekcí je třeba nasadit novou sterilní jehlu. Pro zařízení Solostar je Insupen vhodný - jehly pro injekční pero, jejichž rozměry jsou 0,6 cm na délku a 0,25 mm v průměru. Náklady se mohou pohybovat v rozmezí 600 rublů. Typ upevnění - třístranné ostření.

Stojí za to připomenout, že Lantus Solostar je více dospělý lék, který se používá pouze při léčbě pacientů s nemocniční zkušeností. Roztok je kontraindikován u malých lidí, což je nutí k použití objemnějších hrotů pro injekce. Silnější jehla může být také použita pro injekce s použitím tohoto léku. Například Insupen 0,8 cm a kruh 0,3 mm. Takové jehly pro injekční stříkačku jsou opatřeny závitem a jsou navrženy tak, aby minimalizovaly poranění během procesu podávání inzulínu.

NovoFine

Vývojáři zvláště jemných injekčních jehel se postarali o to, aby kombinovali své produkty s většinou jiných hypodermických zařízení. Společnost investovala do systémových vlastností nových technologických procesů. Vícestupňové ostření pomáhá předcházet zraněním v okamžiku injekce a speciální postřik pomáhá vyhnout se vzniku opuchů a modřin.

Čtenáři našich stránek nabízejí slevu!

Ve většině případů pacienti preferují model 31G, který stojí kolem 700 p. Jedno balení se skládá ze 100 kusů, dlouhých 0,6 cm, účel - jednorázové jehly pro pera na inzulínovou stříkačku. Výhodou může být elektronický leštění a silikonový nátěr. Výrobce sám přisuzuje vysoké náklady na materiály a hotové výrobky minusům.

Rozsah výrobce neskončí u jednoho modelu. K jejich vývoji patří kanyly pro pacienty s nadváhou.

Pokud je hmotnost pacienta s diabetem vyšší než normální, použije se model 30G č. 100, jehož cena dosahuje 1000 r.

Jehla je dlouhá 0,8 cm, ale dostatečně malý průměr je 0,03 mm. S pomocí těchto zařízení je příjem inzulínu výrazně urychlen. Ale existuje jedna „ale“ - mohou ji používat pouze dospělé kategorie, žijící se sladkou chorobou.

Kapička

Výrobky tohoto vývojáře jsou ostré, což pomáhá snižovat bolest. To je hlavní charakteristika ovlivňující volbu zařízení pro injekční podání inzulínu.

Moderní výrobní technologie umožnily, aby stěny jehly byly co nejtenčí, a to stejně tak jako zavedení léků.

Tento tip se vztahuje na prémiové nástroje. Co nejvíce zjednodušuje používání technologie Twist - on.

Zvláštní pozornost je věnována sterilnímu balení pro každou kanylu. Speciální nátěr a vysoce kvalitní honování špiček neumožňuje poranit svalovou tkáň a přispívá k bezbolestným injekcím inzulínu. Délka jehel je 0,6 cm, obvod je 0,25 mm. Špička patří k univerzálním dílům a je vhodná pro držadla stříkaček modelů všech výrobců.

Diabetická hodnocení

Byl jsem v inzulínové závislosti asi 5 let. Neustále jsem hledal zařízení, která usnadňují život inzulín-dependentní pacienti. V poslední době začaly používat automaty pro injekce od společnosti Novopen. Jednorázová sterilní jehla od výrobců Micro Fine Plus se stala ideální pro mě. Bylo nutné srovnávat s mnoha výrobci, ale volba byla zřejmá. Jehly této společnosti, na rozdíl od mnoha standardních, jsou tenké, dobře naostřené, což zjednodušuje proces podávání inzulínu. Injekce léku pro mě je nyní prakticky nepostřehnutelná a v místech vpichu nejsou nyní žádné podkožní formace a modřiny. Další výhodou je dlouhodobé používání zakoupených obalů.

Vasilisa, 37 let

Trpím onemocněním od osmnácti let. Během této doby jsem se musel seznámit s mnoha zařízeními, která pomáhají zavádět drogy. Zpočátku místní klinika zásobovala pacienty bezplatnými injekčními stříkačkami, ale časem se musela postarat o sebe. Snažil jsem se ne jeden soubor nejen levné, ale také drahé možnosti. Spasení byly univerzální jehly od výrobce NovoFayn. Tyto špičky jsou vhodné pro většinu per, včetně starých vzorků. Jediné negativní je vysoká cena souprav.

Diabetes vždy vede ke smrtelným komplikacím. Tipy na hladinu cukru v krvi jsou velmi nebezpečné.

Ludmila Antonová vysvětlila léčbu diabetu. Přečtěte si celý text

Jehla pro injekční pero v Magnitogorsku

Popis:

Jednorázové jehly pro pera

Online lékárna: Umístěte online lékárnu

Tato část představuje online lékárny, ve kterých si můžete objednat jehlu pro injekční pero s dodáním do vašeho domova nebo do nejbližší lékárny.

Lékárny v okolí: Umístěte lékárnu na mapu

Mapa obsahuje adresy a telefonní čísla lékáren v Magnitogorsku, kde si můžete koupit jehlu pro injekční pero. Skutečná cena v lékárně se může lišit od ceny uvedené na internetových stránkách. Požádáme o zadání ceny a dostupnosti telefonicky.

Recenze:

Naberezhnye Chelny,
Strojírna St., 91 (IT-park),
Kancelář B305 / 423824

Všechny informace na stránkách - reference.

Před použitím léků se poraďte s lékařem.

Jehly pro injekční stříkačky v Magnitogorsku

Jehla k perům stříkačky BD Micro-Fine Plus (Micro Fine Plus).

Jehly pro injekční pero "BD Micro-Fine Plus", 0.

Injekční stříkačka MedAim, 1 ml, inzulín U-100, 0,45x10 mm (26Gx2).

Jehly průmyslové univerzální Schmetz DBx1 № 110 10 ks

Jehly ARTSANA INSUPEN pro injekční pera 31G (0,25mm x 6mm).

Injekční stříkačka BD inzulín Micro-Fine Plus (1 ml) č. 10 (U100 G3).

ARTSANA INSUPEN jehly pro 32G injekční pera (0,23 mm x 8 mm).

ARTSANA INSUPEN jehly pro 32G injekční pera (0,23 mm x 4 mm).

Injekční pero Novopen Echo

Píst injekční páky 300ml TOP auto

Humalog 100ME / ml 3 ml N5 roztok pro i / v a p / k zavedení karet.

Injekční stříkačka sfm 3-složkový inzulin 1 ml u-100 (0,45.

Jehly pro injekční pero "BD Micro-Fine Plus", 0.

Inzulínová stříkačka (U-100 Orange. (29G 0,33 * 12,7) č. 10)

Bd jehly micro-fayne plus d / pera injekční stříkačky 32g 0,23kh4mm n100

Jehly pro rukojeť stříkačky Microfine 4 mm (BD Micro-Fine 4 mm.

Jehly pro rukojeti stříkačky 32G (0,23kh4mm) 100sht / up

Průmyslové univerzální jehly Schmetz DBx1 №100 10 ks

Injekční stříkačka SFM trojzložkový inzulín 1 ml u-100 s jehlou.

Jehly Microfine 8 mm

Injekční stříkačka BD inzulín U-100 1 ml jehla 29G (0,33x12,7) N10

Jehly Micro Fine 4 mm (0.23) №100

Injekční stříkačka 1 ml inzulínu U-100 s jehlou (26Gx2 / 5 "), 1.

Tupé jehly pro injekční stříkačku, dlouhé, pro doplňování kazet.

Jehly pro rukojeti stříkačky 32G (0,23kh4mm) 100sht / up

Jehly pro injekční pera 29G (0,33 x 12, 7 mm) 100ks / balení

Jehly pro rukojeti stříkačky Microfine 8 mm (BD Micro-Fine 8mm.

Injekční pero Rosinsulin Comfort

SFM třísložková stříkačka 5ml s jehlou 22G 0,7x40mm 1 w.

Jehly pro injekční pero Novofine, 0,25 mm (31G).

Bd jehly micro-fayne plus d / injekční pero 31g 0,25kh5mm n100

Jehly pro rukojeti injekční stříkačky Insupen 4 mm (Insupen 4 mm 32G) 100.

Bekton Dickinson micro-fain plus inzulínová stříkačka 1ml U.

Inzulinové stříkačky BD Micro - Fine Plus 1ml 3 comp. U.

Injekční stříkačka SFM jednorázový inzulín U-100 3x složka.

Jehly NovoFayn (NovoFine) 6 mm

BECTON DICKINSON BD jehly micro-fine plus pro injekční pera.

Jehly pro rukojeti stříkačky Insupen 6 mm (Insupen 6mm 31G) 100.

NovoPen 4 injekční pero (Novopen 4)

Jehla Microfine 4 mm

Bd jehly micro-fayne plus d / stříkací pera 30g 0,3 x8mm n100

Bekton Dickinson micro-fain plus inzulínová stříkačka 0,5 ml.

Jehly Insupen (Insupen) 4 mm, 0,23 mm / 32G No. 100

Eli Lilly Injekční Pero HumaPen Savvio sh.

Jehly pro injekční pera Novofine, 0,30 mm (30G).

Injekční pero Novo Pen Echo (červené)

Jehly Microfine BD 5mm №100

Jehlu MicroFin Plus vložte do pera stříkačky (BD Micro-Fine Plus.

Injekční stříkačka 0,5 ml, (inzulín), jednorázová, sterilní, 3.

Držadlo stříkačky Novo Pen Echo (modré)

Píst injekční páky 400ml TOP auto

Prym otáčení jehly

Injekční stříkačka Canpo 3 ml 20 ml s jehlou 21 g 0,8x38 mm č. 50 (.

Jehly pro vyšívání s účinkem Anti-Glue číslo 75 Madeira Anti-.

Jehly pro rukojeť stříkačky Microfine 5 mm (BD Micro-Fine 5 mm.

Jehly na injekční pero pro inzulín

Injekční pero pro inzulínové kazety

Na úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají DiabeNot. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Nepostradatelnou věcí v životě každého diabetika je injekční pero pro inzulín. Tento vynález usnadňuje život milionům pacientů na celém světě. Koneckonců, pokud je po ruce takové pero, pacient se nesmí uchýlit k pomoci sester, aby mohl dostávat požadovanou dávku inzulínu. Nejmenší skok v cukru může vést ke komplikacím, takže nákup vstřikovače je prvním krokem k plnému životu.

Jaké jsou injekční stříkačky?

V případě diabetu v těle dochází postupně k poruchám metabolismu v důsledku selhání syntézy inzulínu. Léčba diabetu 1. typu zahrnuje neustálé podávání hormonu. Injekční pistole je určena pro rychlé zavedení léčiva do těla v případě nouze. Existuje několik typů vstřikovačů:

 • Injekční stříkačka na bázi vyjímatelné jehly. Zvláštností rukojeti je to, že je nutné, aby pacient vložil novou jehlu vždy před užitím léku a jeho zavedením.
 • Injekční stříkačka s vestavěnou jehlou. Tento typ zařízení je odlišný v tom, že jehla má tzv. „Mrtvou zónu“, což snižuje riziko ztráty inzulínu.

Zpět na obsah

Jak si vybrat pero pro inzulín?

Každá inzulínová pistole pro diabetiky je navržena tak, aby splňovala všechny požadavky pacientů s diabetem. Píst rukojeti by měl být vyroben tak, aby bylo nejvhodnější použít injektor bez bolesti. Při nákupu inzulinové stříkačky je důležité věnovat pozornost měřítku přístroje. Měli byste si vybrat injekční stříkačku-světlo v hmotnosti, vybavené pípnutím, které je dodáváno se zavedením hormonu.

Dávka přípravku je volena lékařem, nejčastěji jsou dětem přiřazeny 0,5 U a dospělí - 1 U.

Zpět na obsah

Výrobci léků

"Protafan NM Penfil"

Forma uvolnění léčiva - náplně.

Je povoleno používat výhradně pro subkutánní injekce, je zakázáno injikovat intravenózně. Doporučuje se vždy změnit místo vpichu injekce. Suspenze patří do skupiny inzulinu s průměrnou dobou účinku. K dispozici v 5 kazetách. Po každém použití přípravku Protafan je důležité se ujistit, že je jehla vyjmuta z pera stříkačky. V opačném případě může lék uniknout, což je nebezpečné změnou jeho koncentrace.

Zpět na obsah

"Rinsulin R"

Lék "Rinsulin NPH" je určen pro opakovaně použitelná pera. Přípravek nenaplňujte, pokud byl zmrazen. Získat látku syntézou, má krátké trvání účinku. Pojďme se spojit pro použití s ​​rukojetí RinAstra. Pracuje pouze v případě, že látka dosáhla pokojové teploty.

Zpět na obsah

„Vozulim-N Royal“

V případě inzulínových injekcí potřebujete injekční vstřikovač Wozulim Pen Royal. Lék kombinuje středně a krátkodobě syntetizovaný inzulín. Doporučuje se užívat s opatrností pacienty s onemocněním ledvin. Lze použít během těhotenství, lék nepronikne placentou. Doba trvání suspenze je 24 hodin.

Zpět na obsah

Inzulínová injekční pera

Rosinsulin

Rosinsulin se snadno používá a může být opakovaně používán.

Opakovaně použitelné injekční pero "Rosinsulin Comfort Pen" má lehké tělo v plastu. Uživatel může nastavit dávku, zařízení obsahuje měkké kolečko pro sadu nástrojů. Zařízení má jasnou stupnici dělení až do 60 U. Ideální pro osoby se špatným zrakem. Pero je určeno pro vícenásobné použití s ​​možností výměny kazety. Je možné změnit dávku, která byla omylem vytočena. Dodává se s pokyny.

Zpět na obsah

"BiomaticPen"

Rukojeť se liší od ostatních výrobců pohodlnějším propíchnutím jemnou jehlou, která umožňuje snížení bolesti na minimum. "BiomaticPen" je vhodný pro "Biosulin", který lze zakoupit ve speciálním obchodě nebo v online katalogu. Přístroj má elektronický automatický displej, který zobrazuje dávkování podávaného léku. Než zadáte "Biosulin", musíte si přečíst návod.

Zpět na obsah

Humapen savvio

Injekční pero "Humapen Savvio" je určeno pro pohodlné a bezbolestné inzulínové injekce pro diabetiky. Charakteristickým rysem je design vstřikovače. Přístroj je vyroben z hliníku, odolný proti mechanickému poškození a poškrábání pouzdra. Součástí pouzdra je kapsa, která pojme až 6 jehel. K dispozici v několika barvách. Vybaven mechanickým dávkovačem a automatickou obrazovkou pro stanovení dávky.

Zpět na obsah

Autopen classic

Autopen Classic je vhodný pro několik typů inzulínu.

Opakovaně použitelná inzulínová pistole „Autopen Classic“ je kompatibilní s několika typy inzulínu, jako je „Biosulin“, „Rosinsulin“ a další. Zařízení "Autogen" může být také použito se všemi jehlami jednorázového typu. Autopen stříkací pero obsahuje: dávkovací adaptér, měkké pouzdro, 3 sterilní jehly (8 mm) a samotné zařízení. Před použitím se doporučuje přečíst si návod k použití.

Zpět na obsah

"SoloStar"

Vzhled inzulínových pistolí usnadnil diabetikům život a injekční pero SoloStar není výjimkou. Jedná se o jednorázové zařízení pro podávání inzulínu. Určeno výhradně pro individuální použití, aby se zabránilo riziku infekce. Každá injekce vyžaduje použití nové jehly, která musí být vložena před podáním inzulínu. Po aplikaci je rukojeť uzavřena víčkem, jehla je dříve vyjmuta. Používá se s inzulínem Combin 25 Inzulín.

Zpět na obsah

"Humulin QuickPen"

Pero injekční stříkačky "KvikPen" není horší než u jiných výrobců. Vhodné pro těhotné ženy s diabetem 2. typu. Injekční pero Autopen classic a "Humulin Rapid" zaujímají vedoucí postavení na trhu. Na rozdíl od první varianty je pero KvikPen jednorázové, naplněné Humalogem. Po každém použití "Humulin" je přístroj vyhozen, tužka musí být změněna. Sada obsahuje 5 per po 3 ml.

Zpět na obsah

Vlastnosti injekčního pera

U takového zařízení pacient nezávisle a správně zadá požadovanou dávku hormonu.

Zvláštností tohoto zařízení je, že pro zavádění různých typů inzulínu již není nutné uchýlit se k pomoci neoprávněných osob. V prvním případě trvá jednorázová náplň asi 30 dnů, po které se zlikviduje. Ve druhém - opakovaně použitelném zařízení mají kazety, které umožňují dlouhodobé používání pera po dobu až 3 let. Důležitým rysem je to, že výrobci vyrábějí pera a kazety stejné značky, aby se zabránilo nechtěným následkům, je lepší koupit obě části zařízení stejné série. Jinak se do těla dostane méně nebo více látek.

Zpět na obsah

Požadované vlastnosti

Jednou z klíčových vlastností pera by mělo být optimální měřítko měření. Je považováno za nejlepší volbu, když pistole pro vstřikování nemá více než 10 IU, zatímco značení se provádí tak, že cena jedné linky je 0,25 IU. Je důležité věnovat pozornost vzhledu zařízení. Každé dělení by mělo být umístěno ve značné vzdálenosti od sebe, aby pacient neměl problémy s výběrem dávky léčiva. To platí zejména pro starší osoby a pro osoby se zrakovým postižením.

Zpět na obsah

Jak správně používat?

Než si koupíte zařízení, mnozí si myslí, jak pohodlně se bude používat v každodenním životě. Ne každý může nezávisle, bez pomoci zvenčí, provést proceduru příjmu inzulínu, naplnit vyjímatelnou nádobu. Jak používat pero by měl lékař pacientovi vysvětlit. Před injekcí musíte strávit asi 12 otáček. Rukojeť se otáčí o 180 stupňů. To se provádí rovnoměrným promícháním obsahu pistole v zásobníku. V těle přístroje je umístěno průhledné okno, které pomáhá pacientovi orientovat se v sadě dávek. Pro aplikaci inzulínu pod kůži se stiskne tlačítko a po 10 sekundách se jehla vytáhne z těla.

Zpět na obsah

Jaké jehly se používají?

Při výběru zařízení je také důležité věnovat pozornost kvalitě jehel, protože pro inzulínový injektor je velmi důležitý. Stupeň bolesti při injekci léku závisí na tom, jak ostrá jehla je. Jehly dostupné v různých tloušťkách jsou komerčně dostupné, aby umožnily injekce bez rizika, že by do tkáně vstupovaly svaly. Přednost koupit jehly 4-8 mm dlouhé vzhledem k tomu, že jsou tenčí, a to usnadňuje zavedení léčiva.

Inzulinové stříkačky, injekční stříkačky a jehly pro ně

Lékárny ve vašem městě mohou mít velký nebo malý výběr inzulínových stříkaček. Všechny jsou jednorázové, sterilní a vyrobené z plastu, s tenkými ostrými jehlami. Některé inzulínové stříkačky jsou však lepší a jiné jsou horší a my se podíváme, proč tomu tak je. Obrázek níže ukazuje zařízení typické inzulínové stříkačky

Při výběru stříkačky má velký význam stupnice, která je na ní vytištěna. Cena dělení (stupnice stupnice) je pro nás nejdůležitější koncept. To je rozdíl mezi hodnotami odpovídající dvěma sousedním značkám stupnice. Jednoduše řečeno, toto je minimální množství látky, které může být do stříkačky zadáno více či méně přesně.

Podívejme se zblízka na injekční stříkačku, která je znázorněna na obrázku výše. Například mezi značkami 0 a 10 má 5 intervalů. To znamená, že stupnice stupnice je 2 U inzulínu. Tato injekční stříkačka je velmi obtížné přesně napíchnout dávku inzulínu 1 U nebo méně. I dávka 2 ks inzulínu bude s velkou přesností. To je důležitá otázka, takže na ní bude přebývat.

Krok injekční stříkačky a chyba dávky inzulínu

Důležitým parametrem je krok (cena dělení) stupnice stříkačky, protože na ní závisí přesnost dávkování inzulínu. Zásady dobré kontroly diabetu jsou popsány v článku „Jak regulovat hladinu cukru v krvi malými dávkami inzulínu“. To je nejdůležitější materiál na našich stránkách, doporučuji ho pečlivě prostudovat. Pacientům s diabetem 1. a 2. typu dáváme pacientům, jak snížit potřebu inzulínu a udržet stabilní hladinu cukru v krvi. Ale pokud je nemožné píchnout malé dávky inzulínu pro jistotu, pak tam bude skoky cukru v krvi, stejně jako komplikace diabetu.

Mějte prosím na paměti, že standardní chyba je ½ ceny stříkačky. Ukazuje se, že při aplikaci inzulínu injekční stříkačkou s krokem stupnice 2 U bude dávka inzulínu ± 1 U. U tenkého dospělého člověka s diabetem 1. typu bude 1 U krátkého inzulínu snižovat hladinu cukru v krvi o 8,3 mmol / l. Inzulín působí na děti 2-8 krát silnější, v závislosti na jejich váze a věku.

Závěr je, že chyba dokonce 0,25 IU inzulínu znamená rozdíl mezi normální hladinou cukru v krvi a hypoglykemií u většiny diabetiků. Naučit se přesně stříkat malé dávky inzulínu je druhá nejdůležitější věc, kterou musíte udělat s diabetem typu 1 a typu 2, poté, co pečlivě sledujete dietu s nízkým obsahem sacharidů. Jak toho dosáhnout? Existují dva způsoby:

 • používat injekční stříkačky, které mají menší stupeň a tím vyšší přesnost dávkování;
 • ředit inzulín (jak to udělat správně).

Nedoporučujeme používat inzulínové pumpy místo injekčních stříkaček, včetně dětí s diabetem 1. typu. Proč - čtěte zde.

 • Léčba diabetu inzulínem: začněte odtud. Druhy inzulínu a pravidla pro jeho skladování.
 • Co inzulín píchnout, v jaké době a v jakých dávkách. Schémata diabetu 1. typu a diabetu 2. typu.
 • Jak bezbolestně udělat inzulínové záběry. Subkutánní technika inzulínu
 • Lantus a Levemir - prodloužený inzulín. Normalizujte cukr ráno na prázdný žaludek
 • Ultrashort inzulín Humalog, NovoRapid a Apidra. Lidský krátký inzulín
 • Před jídlem vypočtěte dávku inzulínu. Jak snížit cukr na normální, když skočil
 • Jak naředit inzulín, aby přesně napíchl nízké dávky
 • Léčba dítěte s diabetem 1. typu se zředěným inzulinem Humalog (polské zkušenosti) t
 • Inzulínová pumpa: Klady a zápory. Pump inzulínová terapie

Pacienti trpící cukrovkou, kteří četli naše stránky, vědí, že nikdy nemusíte v jedné injekci vpichovat více než 7-8 jednotek inzulínu. Co když je dávka inzulínu větší? Přečtěte si „Jak píchat velké dávky inzulínu“. Na druhé straně mnoho dětí s diabetem typu 1 vyžaduje zanedbatelné dávky inzulínu přibližně 0,1 U. Pokud budete píchat více, pak se neustále cukr skoky a hypoglykémie často dochází.

Na úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají DiabeNot. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Na základě toho všeho, co by měla být perfektní stříkačka? Měla by mít kapacitu nejvýše 10 U. Na jeho stupnici jsou označeny každých 0,25 jednotek. Navíc by tyto značky měly být dostatečně daleko od sebe, aby bylo možné vizuálně navrhnout i dávku inzulínu. K tomu musí být injekční stříkačka velmi dlouhá a tenká. Problém je v tom, že taková stříkačka ještě není v přírodě. Výrobci zůstávají hluchí k problémům pacientů s diabetem, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Proto se snažíme upustit od toho, co je.

V lékárnách s největší pravděpodobností najdete pouze injekční stříkačky se stupnicí 2 U inzulínu, jako je tomu na obrázku v horní části článku. Občas jsou stříkačky s hodnotou dělení stupnice 1 U. Pokud je mi známo, je zde jedna inzulínová stříkačka, jejíž měřítko je označeno každých 0,25 jednotek. Toto je Becton Dickinson Micro-Fine Plus Demi s kapacitou 0,3 ml, tj. 30 U inzulínu ve standardní koncentraci U-100.

Tyto stříkačky mají „oficiální“ hodnotu stupnice 0,5 U. Navíc je k dispozici další stupnice každých 0,25 IU. Podle hodnocení pacientů s diabetem se dávka inzulínu 0,25 jednotky vytočí velmi přesně. Na Ukrajině jsou tyto injekční stříkačky velkým deficitem. V Rusku si pravděpodobně objednáte, pokud budete hledat dobře. Neexistují žádné analogie s nimi. Tato situace na celém světě (!) Probíhá již více než pět let.

Pokud zjistím, že se objevily jiné podobné injekční stříkačky, budu okamžitě psát a informovat všechny účastníky mailing listu poštou. No a hlavní věc - naučit se ředit inzulín, který přesně střílí nízké dávky.

Těsnění pístové stříkačky

Těsnění pístu stříkačky je kus tmavé gumy. Jeho pozice na stupnici ukazuje, kolik látky je v injekční stříkačce. Dávka inzulínu by měla být sledována na konci kompaktoru, který je nejblíže jehlu. Je žádoucí, aby těsnění mělo plochý tvar a ne kuželovitý, jako v některých injekčních stříkačkách, takže je vhodnější číst dávku. Pro výrobu těsnění se obvykle používá syntetický kaučuk, bez přírodního latexu, takže nedochází k žádné alergii.

Jehly všech inzulínových stříkaček, které jsou nyní prodávány, jsou velmi ostré. Výrobci rádi ujišťují pacienty s diabetem, že jehly jejich injekčních stříkaček jsou ostřejší než u konkurentů. Zpravidla přehánějí. Bylo by lepší, kdyby si připravili vhodnější injekční stříkačky, aby přesně vstříkli malé dávky inzulínu.

Co je třeba použít pro injekce inzulínu

Zavedení inzulínu by mělo být prováděno v podkožní tkáni (podkožní tuk). Současně je důležité, aby se injekce neobjevila intramuskulárně (hlubší, než je nutné) nebo intrakutánní, tj. Příliš blízko povrchu. Diabetici bohužel často netvoří kožní záhyb, ale dělají píchnutí v pravém úhlu. To vede k inzulínu vstupujícímu do svalu a hladiny cukru v krvi kolísají nepředvídatelně.

Výrobci mění délku a tloušťku jehel pro injekční stříkačky, takže intramuskulární injekce inzulínu jsou co nejmenší. Protože u dospělých bez obezity, stejně jako u dětí, je tloušťka podkožní tkáně obvykle menší než délka standardní jehly (12-13 mm).

V současné době můžete použít krátké inzulínové jehly, dlouhé 4, 5, 6 nebo 8 mm. Další výhodou je, že tyto jehly jsou také tenčí než standardní. V běžné injekční jehle je průměr 0,4, 0,36 nebo 0,33 mm. Průměr zkrácené inzulinové jehly je 0,3 nebo dokonce 0,25 nebo 0,23 mm. Tato jehla umožňuje téměř bezbolestně vstoupit do inzulínu.

Nyní poskytneme moderní doporučení, která délka jehly je lepší zvolit pro zavedení inzulínu:

 • 4, 5 a 6 mm dlouhé jehly jsou vhodné pro všechny dospělé pacienty, včetně pacientů s nadváhou. Pokud je použijete, není nutné vytvořit kožní řasu. U dospělých diabetiků by měl být inzulín injikován těmito jehlami pod úhlem 90 stupňů k povrchu kůže.
 • Dospělí pacienti potřebují vytvořit kožní záhyb a / nebo provést injekci v úhlu 45 stupňů, pokud se inzulín vstřikuje do paže, nohy nebo do štíhlého břicha. Protože v těchto oblastech je tloušťka podkožní tkáně snížena.
 • Dospělí pacienti nemají smysl používat jehly delší než 8 mm. Iniciujte léčbu cukrovkou inzulínem, nejlépe s kratšími jehlami.
 • Pro děti a dorost je vhodné použít jehly 4 nebo 5 mm dlouhé. Je žádoucí, aby tyto kategorie diabetiků před injekcí vytvořily kožní záhyb, aby se zabránilo intramuskulárnímu požití inzulínu. Zejména pokud je použita jehla o délce 5 mm nebo větší. S jehlou o délce 6 mm můžete provádět injekci pod úhlem 45 stupňů a netvořit kožní záhyb.
 • Pokud dospělý pacient používá jehlu dlouhou 8 mm nebo více, měl by vytvořit kožní záhyb a / nebo vytvořit inzulínové záběry v úhlu 45 stupňů. Jinak vysoké riziko intramuskulárního inzulínu.

Závěr: Věnujte pozornost délce a průměru jehly pro injekční stříkačku a pero. Čím tenčí je průměr jehly, tím více bude podávání inzulínu bezbolestné. Současně se již vyrábějí jehly inzulínových injekčních stříkaček co nejtenčí. Pokud jsou vyrobeny ještě tenčí, začnou se během injekce rozbít. Výrobci to dobře chápou.

Můžete si skutečně udělat bezbolestné inzulínové záběry. K tomu vyberte tenké jehly a použijte techniku ​​rychlé injekce.

Kolik inzulínových injekcí lze provést jednou jehlou

Jak si vybrat inzulínové jehly - již jsme v tomto článku diskutovali. Aby jejich jehly byly pro diabetiky nejvhodnější, výrobci se snaží velmi tvrdě. Hrany inzulínových jehel jsou naostřeny nejnovější technologií, stejně jako dodatečně mazány. Ale pokud znovu použijete jehlu, a ještě více, pak se její bod stane tupým a mazací povlak se smaže.

Rychle zjistíte, že opakované podávání inzulínu se stejnou jehlou je stále více bolestivé. Musíte zvýšit sílu propíchnout kůži tupou jehlou. Z tohoto důvodu se zvyšuje riziko ohnutí jehly nebo dokonce její zlomení.

Existuje velké riziko opakovaného použití jehel, které nelze vidět očima. Jedná se o mikroskopická poranění tkáně. Se silným optickým zvětšením je vidět, že po každém použití jehly se hrot ohýbá stále více a má tvar háčku. Po aplikaci inzulínu musí být jehla odstraněna. V tomto bodě, hák zlomí tkaninu, zranit je.

Z tohoto důvodu se u mnoha pacientů vyvíjí kožní komplikace. Často se vyskytují léze subkutánních tkání, které se projevují pečetěmi. Včas, abyste je dokázali identifikovat, musíte zkontrolovat a cítit kůži. Protože tyto problémy nejsou někdy viditelné a mohou být detekovány pouze dotykem.

Lipodystrofické zpřísnění kůže není jen kosmetickým defektem. Mohou vést k vážným zdravotním problémům. Inzulín není možné vstřikovat do problémových oblastí, ale pacienti to často dělají. Protože záběry jsou méně bolestivé. Faktem je, že absorpce inzulínu z těchto oblastí je nerovnoměrná. Proto hladina cukru v krvi velmi kolísá.

Pokyny pro pera injekční stříkačky ukazují, že jehla by měla být po každé injekci odstraněna. Většina diabetiků toto pravidlo nedodržuje. V takové situaci zůstává kanál mezi inzulínovou patronou a prostředím otevřený. Postupně se vzduch dostává do lahvičky a část inzulínu se ztrácí v důsledku úniku.

Když se v zásobníku objeví vzduch, přesnost dávkování inzulínu klesá. Pokud se v zásobníku nachází velké množství vzduchových bublin, někdy pacient obdrží pouze 50-70% odebrané dávky inzulínu. Aby se tomu předešlo, při zavádění inzulínu s rukojetí injekční stříkačky se jehla neodstraní ihned, ale 10 sekund po dosažení nižší polohy pístu.

Používáte-li jehlu několikrát, vede to k tomu, že kanál je ucpaný krystaly inzulínu, a podávání roztoku je obtížné. Vzhledem k výše uvedenému by měla být každá jehla používána pouze jednou. Lékaři by měli pravidelně kontrolovat u každé diabetické techniky inzulínovou injekci a stav injekčních míst na kůži.

 • Jak se léčí u diabetu 2. typu: metoda krok za krokem
 • Léky na diabetes typu 2: Podrobný článek
 • Tablety Siofor a Glyukofazh
 • Jak se naučit užívat si tělesné výchovy
 • Program léčby diabetu typu 1 pro dospělé a děti
 • Líbánky a jak ji prodloužit
 • Bezbolestná technika inzulínové injekce
 • Diabetes typu 1 u dítěte je léčen bez inzulínu pomocí správné stravy. Rozhovor s rodinou.
 • Jak zpomalit zničení ledvin

Pera pro injekční stříkačky

Inzulínové pero je speciální injekční stříkačka, do které můžete vložit malou inzulínovou kazetu. Pero by mělo usnadnit život diabetikům, protože s sebou nemusíte nosit stříkačky a láhev inzulínu. Problém s těmito zařízeními spočívá v tom, že výška jejich měřítka je obvykle 1 IU inzulínu. V nejlepším případě je to 0,5 U pro dětská inzulínová stříkačka. Pokud budete dodržovat dietu s nízkým obsahem sacharidů a dozvíte se, jak regulovat diabetes s nízkým dávkováním inzulínu, tato přesnost vám nebude vyhovovat.

Mezi pacienty, kteří provádějí náš program léčby diabetu 2. typu nebo program léčby diabetu 1. typu (viz výše), jsou pera na inzulínové pero vhodná pouze pro osoby s těžkou obezitou. Takoví pacienti s diabetem vyžadují značné dávky inzulínu, navzdory přísnému dodržování režimu. U nich nehraje významnou roli chyby dávkování ± 0,5 U inzulínu.

U většiny pacientů s diabetem 1. nebo 2. typu, kteří jsou léčeni podle našich metod, je možné uvažovat o použití pera stříkačky pouze v případě, že jsou zahájeny v 0,25 U jednotkách inzulínu. Na diabetických fórech si můžete přečíst, že se lidé snaží „zkroutit“ pero injekční stříkačky tak, aby strhávali dávky menší než 0,5 IU inzulínu. Tato metoda důvěry však neinspiruje.

Pokud používáte léky proti cukrovce, které pomáhají kontrolovat chuť k jídlu, pak je musíte píchnout pery, které jsou součástí dodávky. Ale s těmito léky nejsou žádné problémy s dávkováním, stejně jako u inzulínových injekcí. Injekční léčba diabetu, která pomáhá kontrolovat chuť k jídlu perem, je normální. Použití inzulínových per pro inzulínové záběry je špatné, protože je nemožné přesně stříkat nízké dávky. Lépe používejte normální inzulínové stříkačky. Přečtěte si také články „Techniky pro bezbolestné inzulínové injekce“ a „Jak naředit inzulin, abyste přesně stříkali nízké dávky“.