Image

Gymnema obyčejné léčivé vlastnosti

Encyklopedie léčivých rostlin

Fotografie léčivé rostliny Jimnem Sylvestre

Dzhimnema


Gimnema Sylvester se po staletí používá k normalizaci hladiny cukru v krvi.

Synonymum: Dzhimnema Forest.

Latinský název: Gymnema sylvestre.

Anglický název: Gymnema sylvestre, gymnema, cowplant, australská kráva.

Rodina: Lastovnevye - Asclepiadaceae.

Použité části léčivé rostliny: celá rostlina.

Botanický popis: Dzhimnema sylvestra - stálezelená vysoce rozvětvená dřevina. Listy jsou jednoduché, opačné, eliptické nebo oválné, více či méně pubertální na obou stranách. Květy jsou malé nažloutlé. Ovoce - párované vřetenovité letáky do délky 7,5 cm.

Lokalita: přirozeně roste v tropických lesích jižní a střední Indie.

Účinné látky: hlavní účinnou látkou symvestre gimnell je kyselina gimnemmová (viskózní hnědá kapalina představovaná směsí triterpenových saponinů). Triterpenové saponiny se skládají z glykonu, který je reprezentován monosacharidy (glukóza, galaktóza, xylóza, arabinóza, ramnóza, fruktóza) a aglykon. Dvě vodné frakce byly izolovány z vodně alkoholického extraktu listů. První je Conduritol A, druhý je směs triterpenových saponinů.

Dzhimnema sylvestra (les) - terapeutické vlastnosti a použití

Extrakt z listů Gimnema sylvestra (les) je součástí proteinového koktejlu - Nutri-Byrne, vyráběného podle mezinárodního standardu kvality GMP pro léčiva.

Extrakt z listů Dzhimnema silvestra (dřevo) jako součást proteinového koktejlu - Nutri-Byrne t

Jimnema Sylvestra se úspěšně používá v indické medicíně více než 2000 let. Indický název rostliny v překladu znamená "ničitel cukru". Po staletí byla tato rostlina používána k normalizaci hladiny cukru v krvi. Gymnema zvyšuje aktivitu enzymů podílejících se na metabolismu glukózy. Listový extrakt obsahuje kyselinu hymnemovou, která má vlastnosti ke snížení toku glukózy ze střeva do krve a gurmarin, což ovlivňuje receptory jazyka a snižuje chuť. Nasazení na jazyk hynemat draselného (látka izolovaná z Gymnema).

Předpokládá se, že účinná látka Gymnema Sylvestre, kyselina gimnemová, podporuje produkci inzulínu. Je možné, že kromě podpory schopnosti těla kontrolovat hladinu cukru v krvi pomáhá kyselina hymnemová obnovit pankreatické buňky produkující inzulin. Také se předpokládá, že Gymnema je schopen blokovat absorpci cukru v gastrointestinálním traktu. Vzhledem k tomu, že se diabetes obvykle neprojevuje, dokud nejsou závažně poškozeny pankreatické buňky zodpovědné za produkci inzulínu, doporučuje se extrakt Gymnema nejen pro léčbu, ale také pro prevenci diabetu (zejména ve stáří). Je zajímavé poznamenat, že extrakt Gymnema nemá žádné vedlejší účinky a ovlivňuje snížení hladiny cukru v krvi pouze u pacientů s diabetem. U zdravých lidí při užívání výtažku Gymnula nebyl zjištěn žádný účinek snížení hladiny cukru v krvi.

Byly provedeny klinické studie přípravku Gymnema u pacientů s diabetem 1. a 2. typu. U 27 pacientů s diabetem 1. typu, kteří byli na inzulínové terapii, bylo prokázáno, že extrakt Gymnema snižuje potřebu inzulínu a přispívá k normalizaci hladin glukózy v krvi. Tyto výsledky byly klinicky potvrzeny v dřívějších studiích na zvířatech. Studie na diabetu typu 2 také ukázaly pozitivní výsledky. Ve studii dostalo 22 pacientů s diabetes mellitus 2. typu extrakt gnemmy s hypoglykemickými činidly. Tak, dzhimnema lze použít s moderní hypogpikemichesky léky. Vzhledem k tomu, že léky z Gymnema Forest snižují absorpci glukózy a kyseliny olejové ve střevech, snižují pocit hladu, jsou vhodné pro korekci tělesné hmotnosti a také při léčbě alimentární obezity.

Gymnema Sylvester se používá pro:

 • regulace krevního cukru
 • udržení tvorby inzulínu v těle
 • normalizace metabolismu sacharidů
 • korekce tělesné hmotnosti
 • snížení cholesterolu
 • překážky rozvoje diabetu
 • při léčbě alimentární obezity

Kontraindikace. Zdržte se užívání drog obsahujících Jimnema sylvestre během těhotenství kvůli nedostatku informací.

Dzhimnema Sylvestra: užitečné vlastnosti a kontraindikace

Dzhimnema sylvestra nebo les Dzhimnema (lat. Gymnema sylvestre) - dřevnatý keř původem z deštných pralesů Indie, Afriky a Austrálie. Jeho listy byly používány ve starověké indické medicíně Ayurveda po tisíce let. Dzhimnema Silvestra je lidový lék na léčbu různých nemocí, včetně cukrovky, malárie a hadích kousnutí. Předpokládá se, že tento bylinný lék zabraňuje vstřebávání cukru, takže se stal populárním předmětem výzkumu v západní medicíně.

Užitečné vlastnosti dzhimnema sylvestra

Zde je šest působivých výhod gimnem sylvestre.

1. Snižuje hladinu cukru, což činí chuť sladkých potravin méně atraktivní

Gymnema Sylvester může pomoci snížit chuť na cukr.

Jednou z hlavních účinných látek této rostliny je kyselina hymnemová, která pomáhá potlačit sladkost (1, 2).

Při užívání před konzumací sladkého produktu nebo nápoje kyselina hymnemická blokuje chuťové pohárky, které cítí sladkou chuť (1).

Studie ukazují, že extrakt Gymnema sylvestre může snížit schopnost cítit se sladký a tak učinit sladké potraviny méně atraktivními (1, 2).

Jedna studie zjistila, že lidé, kteří dostávali tento doplněk, mají sníženou chuť k jídlu a menší touhu po sladkých potravinách a mohou lépe omezit příjem potravy ve srovnání s těmi, kteří extrakt nebrali (2).

Závěr:

Kyseliny Gymnemic v Gymnema Sylvestre mohou blokovat sladké chuťové pohárky ve vašem jazyce, což snižuje vaši schopnost cítit sladkou chuť. To může vést ke snížení touhy po cukru.

2. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi snížením absorpce glukózy

Podle Světové zdravotnické organizace trpí cukrovkou více než 420 milionů lidí na celém světě a očekává se, že tento počet vzroste (3).

Diabetes mellitus je metabolické onemocnění charakterizované vysokou hladinou cukru v krvi. To je způsobeno neschopností vašeho těla účinně produkovat nebo používat inzulín.

Předpokládá se, že dzhimnema sylvestra má antidiabetické vlastnosti.

Jako aditivum byl tento lék použit v kombinaci s dalšími léky pro léčbu diabetes mellitus za účelem snížení hladiny cukru v krvi. Nazývá se také gurmar, který v hindštině znamená „ničitel cukru“ (4).

Podobně jako účinky na vaše chuťové pohárky, Gilnema Sylvestre může také blokovat receptory ve střevech a tím blokovat vstřebávání cukru, což snižuje hladinu cukru v krvi po jídle.

Vědecké důkazy o schopnosti přípravku Gymnema Sylvestre snižovat hladinu cukru v krvi nestačí k tomu, aby byla doporučena jako samostatný lék na diabetes. Výzkum však ukazuje silný potenciál.

Studie ukázaly, že spotřeba 200–400 mg kyseliny hymnemové snižuje intestinální absorpci glukózy (4).

V jedné studii se zdá, že Gymnema sylvestre má zlepšenou kontrolu krevního cukru u lidí s diabetem 2. typu, což snižuje hladinu cukru v krvi (5).

Studie ukázala, že snížení hladiny cukru v krvi po jídle vedlo k poklesu průměrné hodnoty hladiny cukru v krvi v čase. To může pomoci snížit dlouhodobé komplikace diabetes mellitus (5).

Pro lidi s vysokou hladinou cukru v krvi nebo s hladinou HbA1c s vysokým glykovaným hemoglobinem může Gymnema Sylvester pomoci snížit hladinu cukru v krvi nalačno a po jídle a dlouhodobé hladiny cukru v krvi. Pokud však užíváte léky, které snižují hladinu cukru v krvi, poraďte se nejprve se svým lékařem.

Závěr:

Gymnema Sylvestra má antidiabetické vlastnosti a může blokovat receptory cukru ve střevech, čímž snižuje příjem glukózy a snižuje hladinu cukru v krvi po jídle.

3. Pomůže zvýšit hladinu inzulínu zvýšením jeho produkce.

Úloha Gymnema v sekreci inzulínu a regeneraci buněk může také přispět ke snížení hladiny cukru v krvi.

Vyšší hladiny inzulínu znamenají, že cukr je z krve rychlejší.

Máte-li prediabetes nebo diabetes typu 2, vaše tělo nemá tendenci produkovat dostatek inzulínu, nebo se vaše buňky časem stávají méně citlivými. To vede ke stálému zvýšení hladiny cukru v krvi.

Gymnema Sylvestre stimuluje tvorbu inzulínu ve vaší slinivce břišní, podporuje regeneraci buněk produkujících inzulín. To může pomoci snížit hladinu cukru v krvi (6, 7).

Mnoho tradičních léků pomáhá zvýšit sekreci a citlivost na inzulín. Bylinná medicína však v medicíně nabírá na síle.

Je zajímavé poznamenat, že metformin (první antidiabetický lék) byl lék izolovaný z rostlinné kozí nohy (8).

Závěr:

Zdá se, že Gymnema sylvestre pomáhá zvyšovat hladiny inzulínu zvyšováním jeho produkce a regenerací buněk, které vylučují inzulín. Oba tyto účinky mohou pomoci snížit hladinu cukru v krvi.

4. Zvyšuje hladinu cholesterolu a triglyceridů, snižuje riziko srdečních onemocnění

Gymnema Sylvestre může pomoci snížit hladinu „špatného“ LDL cholesterolu a triglyceridů.

Zatímco Dzhimnema Silvestra získala slávu díky své schopnosti snížit hladinu cukru v krvi a chuť k cukru, studie ukazují, že tento nástroj může také ovlivnit absorpci tuků a hladiny lipidů.

V jedné studii na potkanech krmených potravou s vysokým obsahem tuku si extrakt Gymnem Sylvester udržel normální hmotnost a inhiboval hromadění jaterních tuků. Navíc zvířata, která měla normální dietu, která byla krmena extraktem, měla nižší hladinu triglyceridů (9).

Další studie ukázala, že extrakt Gymnema zabraňuje obezitě u zvířat, jejichž strava měla vysoký obsah tuku. Rovněž snížila hladinu tuku v krvi a úroveň „špatného“ LDL cholesterolu (10).

Studie zahrnující osoby, které měly střední stupeň obezity, ukázala, že přípravek Gymnema získává snížené hladiny triglyceridů a „špatného“ LDL cholesterolu o 20,2%, resp. 19%. Navíc zvýšila hladinu "dobrého" HDL cholesterolu o 22% (11).

Vysoké hladiny „špatného“ LDL cholesterolu a triglyceridů jsou rizikovými faktory kardiovaskulárních onemocnění.

Pozitivní účinek přípravku Gymnema Sylvestre na hladiny LDL a triglyceridů tak může pomoci snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění (6, 8).

Závěr:

Výzkum potvrzuje, že Gilnema Sylvestre může hrát roli při snižování hladiny „špatného“ LDL cholesterolu a triglyceridů, což může snížit riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.

5. Pomáhá zhubnout blokováním absorpce cukru

Bylo zjištěno, že výtažky Gilnem Sylvestre pomáhají snižovat nadváhu u zvířat a lidí.

Jedna třítýdenní studie ukázala snížení tělesné hmotnosti u potkanů ​​po perorálním podání vodného extraktu Gymnem Sylvestre. V jiné studii krysy, které konzumovaly velké množství tuku, který obdržel extrakt dzhimnema, získaly menší hmotnost (10, 12).

Ve studii, do které bylo zařazeno 60 osob se středně těžkou obezitou a užívajících extrakt Gymnema, bylo navíc zjištěno snížení tělesné hmotnosti o 5–6% a také snížení množství konzumovaných potravin (11).

Blokováním chuťových pohárků sladké, gimnem sylvestra může pomoci snížit spotřebu sladkých potravin a snížit příjem kalorií.

Kromě toho schopnost tohoto bylinného léku snížit úroveň absorpce cukru snižuje vstřebávání kalorií. Konstantní nedostatek kalorií může vést k hubnutí.

Závěr:

Gymnema Sylvester může pomoci zhubnout a zabránit přibývání na váze. Jeho schopnost blokovat vstřebávání cukru může snížit příjem kalorií.

6. Pomáhá snižovat zánět způsobený taninem a saponinem

Zánět hraje důležitou roli v procesu hojení v těle. Některé záněty jsou užitečné například tehdy, když pomáhají chránit vaše tělo před škodlivými mikroorganismy v případech poranění nebo infekce. V jiných případech může být zánět způsoben prostředím nebo produkty, které konzumujete.

Menší chronický zánět však může způsobit různé zdravotní problémy (13, 14, 15, 16).

Studie potvrdily souvislost mezi spotřebou cukru a zvýšenými zánětlivými markery u zvířat a lidí (17, 18, 19).

Schopnost dzhimnema sylvestra snížit absorpci cukru ve střevech může také pomoci snížit zánět způsobený nadměrnou konzumací cukru.

Navíc má dzhimnema protizánětlivé vlastnosti. To je věřil, že toto je kvůli obsahu tříslovin a saponins, který být užitečné rostlinné sloučeniny.

Listy Gymnem Sylvestre jsou považovány za imunostimulační, to znamená, že mohou stimulovat imunitní systém, aby pomohly v boji proti zánětu (8).

Lidé s diabetem nejen trpí vysokou hladinou cukru v krvi a snižují citlivost na inzulín, ale mohou také snižovat hladiny antioxidačních enzymů, které mohou přispívat k zánětu (6).

Díky svým protizánětlivým vlastnostem může Gymnema Sylvestre pomoci pacientům s diabetem a vysokými hladinami cukru v krvi různými způsoby, včetně boje proti zánětu.

Závěr:

Taniny a saponiny v Gymnema Sylvestre mají protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají v boji proti zánětu. K tomuto efektu přispívá také schopnost tohoto bylinného léku blokovat vstřebávání cukru.

Dávkování, bezpečnost a vedlejší účinky

Jimnema Sylvester je tradičně konzumován ve formě čaje nebo žvýkacími listy.

V západní medicíně se obvykle užívá ve formě tobolek nebo tablet, což usnadňuje kontrolu dávkování. Může být také užíván ve formě extraktu nebo listového prášku.

Dávkování

Doporučená dávka gimnem sylvestre závisí na formě, ve které ho konzumujete (20, 21):

 • Čaj: uvařte listy po dobu 5 minut a pak před použitím nechte vařit po dobu 10-15 minut.
 • Prášek: Začněte s 2 gramy, zvyšujte na 4 gramy, pokud se nevyskytnou žádné vedlejší účinky.
 • Tobolky: 100 mg, 3-4krát denně.

Pokud chcete použít dzhimnema sylvestra jako prostředek k blokování chuťových pohárků sladké ve vašem jazyce, vezměte doplněk s vodou po dobu 5-10 minut před jídlem sladké jídlo.

Bezpečnost

Dzhimnema Sylvestra je považována za bezpečnou pro většinu lidí, ale neměly by ji užívat děti nebo těhotné a kojící ženy nebo ženy, které plánují otěhotnět.

Ačkoliv se zdá, že tento lék zlepšuje hladinu cukru v krvi a inzulínu, nenahrazuje hlavní léčbu diabetes mellitus. Musíte užívat sylvestra s jinými léky, které snižují hladinu cukru v krvi pod dohledem svého lékaře (8, 21, 22).

Možné nežádoucí účinky a kontraindikace

I když je jeho účinek na hladinu cukru v krvi poměrně pozitivní, kombinace přípravku Gilnema Sylvestre s jinými antidiabetiky může vést k nebezpečnému snížení hladiny cukru v krvi (22).

To může způsobit nežádoucí účinky, jako je bolest hlavy, nevolnost, třes a závratě.

Přípravky Gymnem sylvestre by neměly být podávány současně s léky, které snižují hladinu cukru v krvi, včetně inzulínových injekcí. Ujistěte se, že se poraďte se svým lékařem o nejlepších časech, jak tento doplněk (21).

Přípravek by se navíc neměl užívat s aspirinem nebo třezalkou tečkovanou, protože to může zvýšit snížení hladiny cukru v krvi.

Konečně, ti, kteří jsou alergičtí na vatochnik mohou také zažít nepříjemné vedlejší účinky.

Než začnete užívat jakékoliv bylinné doplňky, poraďte se se svým lékařem.

Závěr:

Dzhimnema Sylvestra je považován za bezpečný nástroj pro většinu lidí, ale děti nebo těhotné a kojící ženy, nebo ty, které plánují otěhotnět, by to neměly užívat. Lidé užívající hypoglykemické léky by se měli nejprve poradit se svým lékařem.

Gimnema Sylvester gymnema sylvestre Ruská náhrada

10/12/2018

Koupit Gimnema Sylvester: cena, recenze, kde koupit

Gymnema Sylvestre (Gymnema Sylvestre) - bioaktivní přísada na bázi výtažků z listů vinné révy. V ájurvédské praxi byly listy této rostliny používány dva tisíce let jako asistent při normalizaci hladiny cukru v krvi.

Díky dzhimnemovoy kyselině, aktivní složce doplňku stravy, je příznivý vliv na slinivku břišní a vytvoření zdravé hladiny glukózového metabolismu. Nejdůležitějším účinkem tohoto doplňku je však normalizace hladiny cukru v krvi. Níže se podíváme na vitamíny a bio-přísady obsahující jimnum v kompozici nebo jednoduše vyrobené na jeho základě.

Který Gimnem Sylvester si vybrat

Výběr tobolek na základě Jimnem Sylvestre nebude obtížný. Kapsle mohou obsahovat od 5 do 500 mg gymnemických kyselin, s výjimkou těchto složek nemusí být vůbec žádné složky a může jich být spousta. Výběr kapslí obsahujících gemnem závisí na tom, jaký vliv vás zajímá.

Nejlepším průvodcem při výběru je doporučení lékaře, před použitím jakéhokoliv léku si to. Pokud jde o popularitu jednotlivých značek nebo jejich ceny, více o tom níže. U všech léků si můžete přečíst recenze zákazníků, abyste tak učinili, postupujte podle odkazu na webové stránky prodávajícího.

Jimnema Sylvester od Now Foods

Nyní Foods, Gymnema Sylvestre - 400 mg Gymnemic Acids v každé kapsli, neobsahuje žádné další složky.

Les Gymnema (Gymnema Sylvestre)

Hlavním procesem, který má toto gymnázium ovlivnit, je metabolismus glukózy.

Výrobce Nyní Foods je známý pro velký sortiment doplňků stravy, mezi nimiž jsou obzvláště oblíbené Omega-3 a kapsle z rybího oleje. Náklady na tento doplněk mohou dosáhnout 800-900 rublů.

Gimnema Sylvesterová z Source Naturals

Zdroj Naturals, Gymnema Sylvestre - nepatrný rozdíl ve složení od jeho předchůdce, 450 mg listového extraktu Gymnema Sylvestre doplněného 39 mg vápníku. V recenzi (odkaz) na vědomí, že tento lék zmírňuje chuť k jídlu.

V balení 120 kapslí je cena v průměru 700 rublů. Source Naturals vyrábí populární doplňky výživy Wellness a Mega Strength Beta Sitosterol.

Glykemické faktory s Dzhimnemou z Country Life

Country Life, Glycemic Factors je zajímavý lék od respektovaného amerického výrobce špatných beatů a vitamínů, známých svým bestsellerem Maxi Hair, o kterém jsme psali několikrát, naposledy v přehledu drahých vlasových vitaminů. Tento produkt je zajímavý především proto, že kromě Dzhimnema, která je součástí o něco více než 6 mg, je přidáno množství stopových prvků, včetně následujících vitamínů a minerálů:

100 jednotek Glycemic Factors vás bude stát 1500 rublů, s doporučeným použitím 1 kus za den, to je o něco více než tři měsíce. Z popisu vyplývá, že chrom přispívá k metabolismu glukózy, pro stejný účel se zde používá extrakt z gemnemas.

Cena gimnem sylvester

Náklady na lék závisí na formě uvolnění a výrobce. Potravinářské aditivum Dzhimnema Sylvestr se zpravidla vyrábí ve formě tablet nebo kapslí. Průměrný počet tablet v balení je 60–90 kusů a takový výrobek můžete koupit za pouhých 600 rublů. Také náklady se mohou lišit v závislosti na dostupnosti doprovodných přísad.

Kde koupit Gimnema Sylvester

Lék si můžete zakoupit přímo u výrobce, ale nejlepším způsobem by bylo využít služeb společnosti iHerb, distributora předních výrobců bioaktivních doplňků. Pracovní podmínky společnosti s jejími dodavateli znamenají značné slevy, takže nákup Gimnam Sylvester z iHerb by byl skvělý způsob, jak ušetřit peníze.

Jak vzít gimnem sylvestre

Každý balíček obsahuje pokyny pro přijetí, je nejlepší ho následovat. To je vzhledem k tomu, že v kapslích různých výrobců různých obsah extraktu je dzhimnemy, respektive, pokud jeden lék má doporučení pro příjem omezen na dvě kapsle, pak druhý může již mít tři. V každém případě se poraďte se svým lékařem, jak vám to vyhovuje a v jakém dávkování.

Standardní dávka léku je 2-3 tablety denně před jídlem. Preventivní kurz je nejlépe udržován po dobu 1,5–2 měsíců, po které se přestávka na podobné období. Ačkoli potravinové doplňky a nemá žádné výrazné kontraindikace, nedoporučuje se užívat je v dětství, během těhotenství, ani u pacientů s osobní intolerancí ke složkám doplňku.

Gimnema Sylvester: recenze

Většina lidí, kteří užívají potravinové doplňky, zaznamenala výrazné zlepšení zdravotního stavu a celkového stavu těla. Při pravidelném a správném podávání mají diabetici normalizované hladiny cukru v krvi a snížené projevy nerovnováhy. Mezi mnoho recenzí o Dzhimnema Sylvestr, tam jsou pozitivní názory na lék jako aktivní asistent pro hubnutí, který, mimochodem, je další užitečnou vlastností tohoto ajurvédského doplňku stravy.

Další důležitá revize může být nazývána zprávami z dna - bylina aktivně odstraňuje kyselinu močovou, což snižuje pravděpodobnost exacerbací. Dzhimny Silvestri se obvykle užívá v kapslích vyráběných americkými lékárníky.

Složení a uvolňovací forma

Gymnema - léčivá lesní rostlina (přesnější název je Gymnema Forest) se v Indii používá k léčbě cukrovky více než 2 tisíce let.

Indikace pro použití Gymnemy

Jako doplněk k diabetu.

Kontraindikace

 • Léčivo by neměly užívat lidé s alergiemi na rostliny ze skupiny klastrů (Asclepiadaceae).
 • Přípravek Presum by měl být užíván s opatrností, pokud užíváte léky na předpis, bylinky nebo doplňky ke snížení hladiny cukru v krvi. Pokud užíváte léky na cukrovku nebo si aplikujete inzulín, musíte být pod přísným lékařským dohledem při užívání, protože budete možná muset změnit dávkování.
 • Léčivo může snížit absorpci kyseliny olejové (mastné kyseliny) tělem. Může také ovlivnit příjem jiných důležitých lipidů nebo vitaminů rozpustných v tucích, jako jsou A, D, E a K, ale výzkumná data v tomto ohledu nejsou jednoznačná.
 • Pokud jste nemocný, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete tyto doplňky užívat.

Vedlejší účinky

Gymnema může snížit hladinu cukru v krvi a změnit schopnost vnímat sladkou chuť.

Návod k použití

Metoda a dávkování

Extrakt / tobolka 200 mg extrakt hymnum GS4 2x denně. Tato dávka byla získána na základě studie účinku léku při léčbě diabetu u dospělých. U tobolek nejsou v současné době definovány dávky. Obvykle obsahují tobolky 260 mg suchého extraktu a 50 mg listů; stačí užít 1 tobolku 3x denně, nejlépe s jídlem.

Hymnas pro děti

Bezpečnost a dávkování pro děti není přesně definováno. Před podáním přípravku této rostlině dítěti byste se měli poradit s dětským lékařem.

Během těhotenství a kojení

Nepoužívejte tento přípravek během těhotenství a kojení. Údaje o jeho účinnosti a bezpečnosti příjmu nestačí.

 • Mějte na paměti, že léky s hymnou, které mají snížit chuť k jídlu, nelze použít k léčbě diabetu.
 • Nestandardizované extrakty nebo extrakty s nízkým obsahem kyseliny hymnemové mohou také pomoci blokovat absorpci cukru.
 • Na počátku 90. let vědci z University of Madras (Indie) zjistili, že vysoké dávky (40 g sušené trávy denně) mohou pomoci obnovit nebo regenerovat beta buňky pankreatu. Beta buňky vylučují inzulin, a proto může užívání léku díky obnově poškozených beta buněk snížit potřebu diabetiků v inzulínu a dalších léčivech.
 • Totéž bylo použito v africké lidové medicíně. Například, tanzanian pekaři používali to zlepšit sexuální vzrušení. Tato rostlina je účinná při léčbě malárie, jako prostředku pro stimulaci trávení, jako projímadlo a jako antidotum pro hadí kousnutí.

Léčivé vlastnosti

Je to dřevitá réva rostoucí v tropických pralesech Indie. Nejčastěji jsou listy používány pro lékařské účely, ale věří se, že stonek rostliny má také určitý léčivý účinek. Více než 2 tisíce let, listy této rostliny byly použity v Indii pro léčbu "madu kožešiny" ("med urine") - diabetes. Tato rostlina se používá samotná nebo jako složka léčivého přípravku používaného v Ayurvédě, což je směs cínu, olova, zinku, listů hymnu, listů indického neem (Melia azadirachta), semen Enicostemma littorale a semen Eugenia Jambolana. Tradiční léčitelé si všimli, že při žvýkání listů dochází k reverzibilní ztrátě vnímání sladké chuti.

Kromě oslabení schopnosti rozlišovat mezi odstíny sladké chuti může rostlina snížit hladinu cukru v krvi. Tyto rysy nápravy vysvětlí jeho jméno v Hindi-Gurmar (“ničitel cukru”). Hymnas mají dlouhou historii použití u diabetu. Existuje důkaz, že rostlina může snížit hladinu lipidů v krvi.

Mechanismus působení Gymnema

Výsledky několika studií potvrzují, že rostlina může snížit hladinu cukru v krvi u lidí s určitými typy diabetu. Je zřejmé, že je to důsledek skutečnosti, že lék dramaticky zvyšuje počet beta-buněk produkujících inzulin v pankreatu.

Jimnema Sylvester Extract

Hladina cukru v krvi se stává téměř normální. Rostlina může zvýšit aktivitu enzymů, které způsobují vstup a použití glukózy. Nicméně, tato zjištění byla založena na malém počtu pozorování, a studie samotná nebyla provedena velmi důkladně, takže podrobnější testování je nutné pro stanovení bezpečnosti a dávkování.

Výzkumní pracovníci na univerzitě v Georgetownu srovnávali účinky chromu, vanadu a hymny na krysy s hypertenzí vyvolanou cukrem. Ukázali, že hymna, na rozdíl od stopových prvků chrom a vanadium, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, ale nesnižuje zvýšený krevní tlak.

Účinek na lidské tělo

Tam byly pokusy vzít lék jako afrodiziakum, projímadlo a antidotum pro kousnutí hada, pro léčbu kardiovaskulárních nemocí, zácpy, kašel, zvýšené močení, dna, vysoký cholesterol, hypertenze, hyperglykémie, jaterní choroba, malárie, obezita, revmatoidní artritida, nemoci. žaludku nebo stimulovat aktivitu dělohy nebo trávení, ale výsledky jsou neprůkazné.

Přečtěte si cenu Gymnem v roce 2018 a levné analogy >>> Náklady na Gymnem v různých lékárnách se mohou výrazně lišit. Důvodem je použití levnějších komponent v přípravě a cenová politika řetězce lékáren. Je však důležité, aby cenový rozdíl mezi zahraničními a ruskými protějšky zůstal téměř nezměněn.

Místo MedMoon.ru léky jsou klasifikovány jak abecedně a podle akce na těle. Vydali jsme pouze ty nejaktuálnější a nové léky. Informace o společnosti Gymnem jsou pravidelně aktualizovány na žádost výrobců.

Snížený cukr v cukrovce, s nadváhou, snižuje chuť na sladkosti.
60 kapslí po 400 mg

Jimnema Sylvester, 60 kapslí

Přírodní lék. Speciálně vybrané pro použití v "Sokolinsky systému" pro cukrovku a snížení chuti k jídlu.

Složení

Extrakt Dzhimnemy - 400 mg, standardizovaný obsahem djimnemnyhových kyselin 75%

Jak užívat extrakt Gymnema:

1 kapsle denně. Kurz není kratší než jeden měsíc, přesněji do 2 měsíců a ve spojení s dalšími přípravky pro korekci výživy obsažené v komplexu dle systému Sokolinsky (koenzym Q10 a methionin zinek plus).

Není určeno pro děti, těhotné ženy a kojence.

Rostlina dzhimnema

Před operací by měl být příjem přerušen nejméně 3 dny.

Kdy vzít:

Na pozadí diabetes mellitus prvního a druhého typu, s metabolickým syndromem, v rozporu s metabolismem sacharidů a nadváhou.

Jak se Gymnema

V tropických pralesech Indie a Srí Lanky roste úžasná rostlina z rodiny euphorbia s neobvyklým názvem Gymnema Sylvestre. Nativní lidé ji používali po staletí jako účinný prostředek snižování hladiny cukru v krvi. Ve skutečnosti, v překladu od místního dialektu, rostlina je volána “ničitel cukru”.

Unikátní vlastnosti Gimnema Silvestra byly objeveny zdaleka předky hinduistů a byly široce používány pro léčebné účely. Pokud budete žvýkat listy rostliny, pak je pocit sladkosti v ústech vyrovnán. Například obyčejný cukr po Jimnemovi bude chutnat jako písek.

Vědci však vážně začali studovat mimořádné možnosti tropické rostliny pouze v polovině 20. století. Pak se jim podařilo prokázat schopnost snížit obsah cukru v moči u diabetiků. O něco později odborníci zjistili, že použití přípravku Gimnema Silvestra snižuje hladinu cukru v krvi a také zvyšuje hladiny sérového inzulínu.

Podle moderních dat přispívá Gimnema Sylvester k lepší absorpci glukózy v buňkách. A to je hlavní problém diabetu 2. typu. Tělo tedy nemusí dále stimulovat mouku a sladké, aby dostalo dostatek energie.

Gymnema Sylvestre snižuje chuť k jídlu a odradí sladké jídlo, tento užitečný potravinový produkt stabilizuje krevní lipidy, zabraňuje rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Tyto patologie jsou logickým důsledkem vysokého cukru.

Bylo také prokázáno, že Jimnem Sylvester spolehlivě blokuje vstřebávání cukru v gastrointestinálním traktu.

Rostlina obsahuje pryskyřice, stejně jako mnoho dalších biologicky aktivních složek. Mezi nimi: cholin, betain, trimethylamin, kyselina askorbová, chrom, kobalt, křemík, zinek, selen, fosfor, saponiny.

Hlavní roli však hraje kyselina dzhimnemovaya, která nejenže podporuje tvorbu inzulínu v krvi, ale je také schopna obnovit buňky pankreatu, které produkují inzulín. Kromě toho má rostlina pozitivní účinek, jako u diabetu prvního a druhého typu.

Není však nutné zapomínat, že diabetes je velmi zákeřná choroba, která může dlouho přetrvávat, dokud se buňky pankreatu vážně nevyčerpají.

Vedlejší účinky přírodních produktů založených na přípravku Gymnema Sylvestre nejsou v této době známy. Je důležité, aby se nezjistili zdraví lidé, kteří užívali Jimnum, nižší hladinu cukru v krvi pod normální hodnotu.

Jimmyho Sylvestra byste samozřejmě neměli brát jako všelék.

Při užívání přípravku Gymnema a při snižování hladiny cukru je nezbytné pravidelné sledování hladiny glukózy v krvi. S pozitivním výsledkem by měl být počet syntetických drog rychle snížen, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Přijetí přírodních produktů nenahrazuje nutnost dodržovat dietu, fyzickou aktivitu, zdravý životní styl.
Nenahrazuje obvyklou pestrou stravu. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Acefill, Česká republika

Snížený cukr v cukrovce, s nadváhou, snižuje chuť na sladkosti.
60 kapslí po 400 mg

Jimnema Sylvester, 60 kapslí

Přírodní lék. Speciálně vybrané pro použití v "Sokolinsky systému" pro cukrovku a snížení chuti k jídlu.

Složení

Extrakt Dzhimnemy - 400 mg, standardizovaný obsahem djimnemnyhových kyselin 75%

Jak užívat extrakt Gymnema:

1 kapsle denně. Kurz není kratší než jeden měsíc, přesněji do 2 měsíců a ve spojení s dalšími přípravky pro korekci výživy obsažené v komplexu dle systému Sokolinsky (koenzym Q10 a methionin zinek plus).

Není určeno pro děti, těhotné ženy a kojence. Před operací by měl být příjem přerušen nejméně 3 dny.

Kdy vzít:

Na pozadí diabetes mellitus prvního a druhého typu, s metabolickým syndromem, v rozporu s metabolismem sacharidů a nadváhou.

Jak se Gymnema

V tropických pralesech Indie a Srí Lanky roste úžasná rostlina z rodiny euphorbia s neobvyklým názvem Gymnema Sylvestre. Nativní lidé ji používali po staletí jako účinný prostředek snižování hladiny cukru v krvi. Ve skutečnosti, v překladu od místního dialektu, rostlina je volána “ničitel cukru”.

Unikátní vlastnosti Gimnema Silvestra byly objeveny zdaleka předky hinduistů a byly široce používány pro léčebné účely. Pokud budete žvýkat listy rostliny, pak je pocit sladkosti v ústech vyrovnán. Například obyčejný cukr po Jimnemovi bude chutnat jako písek.

Vědci však vážně začali studovat mimořádné možnosti tropické rostliny pouze v polovině 20. století. Pak se jim podařilo prokázat schopnost snížit obsah cukru v moči u diabetiků. O něco později odborníci zjistili, že použití přípravku Gimnema Silvestra snižuje hladinu cukru v krvi a také zvyšuje hladiny sérového inzulínu.

Podle moderních dat přispívá Gimnema Sylvester k lepší absorpci glukózy v buňkách. A to je hlavní problém diabetu 2. typu. Tělo tedy nemusí dále stimulovat mouku a sladké, aby dostalo dostatek energie.

Gymnema Sylvestre snižuje chuť k jídlu a odradí sladké jídlo, tento užitečný potravinový produkt stabilizuje krevní lipidy, zabraňuje rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Tyto patologie jsou logickým důsledkem vysokého cukru.

Bylo také prokázáno, že Jimnem Sylvester spolehlivě blokuje vstřebávání cukru v gastrointestinálním traktu.

Rostlina obsahuje pryskyřice, stejně jako mnoho dalších biologicky aktivních složek. Mezi nimi: cholin, betain, trimethylamin, kyselina askorbová, chrom, kobalt, křemík, zinek, selen, fosfor, saponiny.

Hlavní roli však hraje kyselina dzhimnemovaya, která nejenže podporuje tvorbu inzulínu v krvi, ale je také schopna obnovit buňky pankreatu, které produkují inzulín. Kromě toho má rostlina pozitivní účinek, jako u diabetu prvního a druhého typu.

Není však nutné zapomínat, že diabetes je velmi zákeřná choroba, která může dlouho přetrvávat, dokud se buňky pankreatu vážně nevyčerpají.

Vedlejší účinky přírodních produktů založených na přípravku Gymnema Sylvestre nejsou v této době známy.

Koupit Gimnema Sylvester: cena, recenze, kde koupit

Je důležité, aby se nezjistili zdraví lidé, kteří užívali Jimnum, nižší hladinu cukru v krvi pod normální hodnotu.

Jimmyho Sylvestra byste samozřejmě neměli brát jako všelék.

Při užívání přípravku Gymnema a při snižování hladiny cukru je nezbytné pravidelné sledování hladiny glukózy v krvi. S pozitivním výsledkem by měl být počet syntetických drog rychle snížen, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Přijetí přírodních produktů nenahrazuje nutnost dodržovat dietu, fyzickou aktivitu, zdravý životní styl.
Nenahrazuje obvyklou pestrou stravu. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Acefill, Česká republika

Snížený cukr v cukrovce, s nadváhou, snižuje chuť na sladkosti.
60 kapslí po 400 mg

Jimnema Sylvester, 60 kapslí

Přírodní lék. Speciálně vybrané pro použití v "Sokolinsky systému" pro cukrovku a snížení chuti k jídlu.

Složení

Extrakt Dzhimnemy - 400 mg, standardizovaný obsahem djimnemnyhových kyselin 75%

Jak užívat extrakt Gymnema:

1 kapsle denně. Kurz není kratší než jeden měsíc, přesněji do 2 měsíců a ve spojení s dalšími přípravky pro korekci výživy obsažené v komplexu dle systému Sokolinsky (koenzym Q10 a methionin zinek plus).

Není určeno pro děti, těhotné ženy a kojence. Před operací by měl být příjem přerušen nejméně 3 dny.

Kdy vzít:

Na pozadí diabetes mellitus prvního a druhého typu, s metabolickým syndromem, v rozporu s metabolismem sacharidů a nadváhou.

Jak se Gymnema

V tropických pralesech Indie a Srí Lanky roste úžasná rostlina z rodiny euphorbia s neobvyklým názvem Gymnema Sylvestre. Nativní lidé ji používali po staletí jako účinný prostředek snižování hladiny cukru v krvi. Ve skutečnosti, v překladu od místního dialektu, rostlina je volána “ničitel cukru”.

Unikátní vlastnosti Gimnema Silvestra byly objeveny zdaleka předky hinduistů a byly široce používány pro léčebné účely. Pokud budete žvýkat listy rostliny, pak je pocit sladkosti v ústech vyrovnán. Například obyčejný cukr po Jimnemovi bude chutnat jako písek.

Vědci však vážně začali studovat mimořádné možnosti tropické rostliny pouze v polovině 20. století. Pak se jim podařilo prokázat schopnost snížit obsah cukru v moči u diabetiků.

Gymnema Sylvestre: recenze lékařů o rostlinném extraktu (bylinky)

O něco později odborníci zjistili, že použití přípravku Gimnema Silvestra snižuje hladinu cukru v krvi a také zvyšuje hladiny sérového inzulínu.

Podle moderních dat přispívá Gimnema Sylvester k lepší absorpci glukózy v buňkách. A to je hlavní problém diabetu 2. typu. Tělo tedy nemusí dále stimulovat mouku a sladké, aby dostalo dostatek energie.

Gymnema Sylvestre snižuje chuť k jídlu a odradí sladké jídlo, tento užitečný potravinový produkt stabilizuje krevní lipidy, zabraňuje rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Tyto patologie jsou logickým důsledkem vysokého cukru.

Bylo také prokázáno, že Jimnem Sylvester spolehlivě blokuje vstřebávání cukru v gastrointestinálním traktu.

Rostlina obsahuje pryskyřice, stejně jako mnoho dalších biologicky aktivních složek. Mezi nimi: cholin, betain, trimethylamin, kyselina askorbová, chrom, kobalt, křemík, zinek, selen, fosfor, saponiny.

Hlavní roli však hraje kyselina dzhimnemovaya, která nejenže podporuje tvorbu inzulínu v krvi, ale je také schopna obnovit buňky pankreatu, které produkují inzulín. Kromě toho má rostlina pozitivní účinek, jako u diabetu prvního a druhého typu.

Není však nutné zapomínat, že diabetes je velmi zákeřná choroba, která může dlouho přetrvávat, dokud se buňky pankreatu vážně nevyčerpají.

Vedlejší účinky přírodních produktů založených na přípravku Gymnema Sylvestre nejsou v této době známy. Je důležité, aby se nezjistili zdraví lidé, kteří užívali Jimnum, nižší hladinu cukru v krvi pod normální hodnotu.

Jimmyho Sylvestra byste samozřejmě neměli brát jako všelék.

Při užívání přípravku Gymnema a při snižování hladiny cukru je nezbytné pravidelné sledování hladiny glukózy v krvi. S pozitivním výsledkem by měl být počet syntetických drog rychle snížen, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Přijetí přírodních produktů nenahrazuje nutnost dodržovat dietu, fyzickou aktivitu, zdravý životní styl.
Nenahrazuje obvyklou pestrou stravu. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Acefill, Česká republika

Snížený cukr v cukrovce, s nadváhou, snižuje chuť na sladkosti.
60 kapslí po 400 mg

Jimnema Sylvester, 60 kapslí

Přírodní lék. Speciálně vybrané pro použití v "Sokolinsky systému" pro cukrovku a snížení chuti k jídlu.

Složení

Extrakt Dzhimnemy - 400 mg, standardizovaný obsahem djimnemnyhových kyselin 75%

Jak užívat extrakt Gymnema:

1 kapsle denně. Kurz není kratší než jeden měsíc, přesněji do 2 měsíců a ve spojení s dalšími přípravky pro korekci výživy obsažené v komplexu dle systému Sokolinsky (koenzym Q10 a methionin zinek plus).

Není určeno pro děti, těhotné ženy a kojence. Před operací by měl být příjem přerušen nejméně 3 dny.

Kdy vzít:

Na pozadí diabetes mellitus prvního a druhého typu, s metabolickým syndromem, v rozporu s metabolismem sacharidů a nadváhou.

Jak se Gymnema

V tropických pralesech Indie a Srí Lanky roste úžasná rostlina z rodiny euphorbia s neobvyklým názvem Gymnema Sylvestre. Nativní lidé ji používali po staletí jako účinný prostředek snižování hladiny cukru v krvi.

Dzhimnema Sylvestra: užitečné vlastnosti, použití v léčbě a prevenci

Ve skutečnosti, v překladu od místního dialektu, rostlina je volána “ničitel cukru”.

Unikátní vlastnosti Gimnema Silvestra byly objeveny zdaleka předky hinduistů a byly široce používány pro léčebné účely. Pokud budete žvýkat listy rostliny, pak je pocit sladkosti v ústech vyrovnán. Například obyčejný cukr po Jimnemovi bude chutnat jako písek.

Vědci však vážně začali studovat mimořádné možnosti tropické rostliny pouze v polovině 20. století. Pak se jim podařilo prokázat schopnost snížit obsah cukru v moči u diabetiků. O něco později odborníci zjistili, že použití přípravku Gimnema Silvestra snižuje hladinu cukru v krvi a také zvyšuje hladiny sérového inzulínu.

Podle moderních dat přispívá Gimnema Sylvester k lepší absorpci glukózy v buňkách. A to je hlavní problém diabetu 2. typu. Tělo tedy nemusí dále stimulovat mouku a sladké, aby dostalo dostatek energie.

Gymnema Sylvestre snižuje chuť k jídlu a odradí sladké jídlo, tento užitečný potravinový produkt stabilizuje krevní lipidy, zabraňuje rozvoji kardiovaskulárních onemocnění. Tyto patologie jsou logickým důsledkem vysokého cukru.

Bylo také prokázáno, že Jimnem Sylvester spolehlivě blokuje vstřebávání cukru v gastrointestinálním traktu.

Rostlina obsahuje pryskyřice, stejně jako mnoho dalších biologicky aktivních složek. Mezi nimi: cholin, betain, trimethylamin, kyselina askorbová, chrom, kobalt, křemík, zinek, selen, fosfor, saponiny.

Hlavní roli však hraje kyselina dzhimnemovaya, která nejenže podporuje tvorbu inzulínu v krvi, ale je také schopna obnovit buňky pankreatu, které produkují inzulín. Kromě toho má rostlina pozitivní účinek, jako u diabetu prvního a druhého typu.

Není však nutné zapomínat, že diabetes je velmi zákeřná choroba, která může dlouho přetrvávat, dokud se buňky pankreatu vážně nevyčerpají.

Vedlejší účinky přírodních produktů založených na přípravku Gymnema Sylvestre nejsou v této době známy. Je důležité, aby se nezjistili zdraví lidé, kteří užívali Jimnum, nižší hladinu cukru v krvi pod normální hodnotu.

Jimmyho Sylvestra byste samozřejmě neměli brát jako všelék.

Při užívání přípravku Gymnema a při snižování hladiny cukru je nezbytné pravidelné sledování hladiny glukózy v krvi. S pozitivním výsledkem by měl být počet syntetických drog rychle snížen, ale pouze po konzultaci s lékařem.

Přijetí přírodních produktů nenahrazuje nutnost dodržovat dietu, fyzickou aktivitu, zdravý životní styl.
Nenahrazuje obvyklou pestrou stravu. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Výrobce: Acefill, Česká republika