Image

Glucophage tablety Long 500, 750 a 1 000 mg: návod k použití

Glucophage Long patří mezi perorální hypoglykemické léky ze skupiny biguanidů, které snižují bazální a postprandiální plazmatické hladiny glukózy v krvi.

Pro tablety s prodlouženým účinkem je charakteristická pomalá absorpce. Terapeutický účinek je tedy udržován po dobu nejméně 7 hodin, absorpce léčiva nezávisí na jídle a nezpůsobuje kumulaci.

Na této stránce naleznete všechny informace o Glucofage Long: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze lidí, kteří již Glucofage Long užívali. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Orální hypoglykemický lék.

Obchodní podmínky lékárny

Je vydáván na lékařský předpis.

Kolik je Glucophage Long? Průměrná cena v lékárnách je 130 rublů.

Forma uvolnění a složení

Tablety s prodlouženým účinkem obsahují 500, 750 nebo 1 000 mg účinné látky - hydrochloridu metforminu.

Složky 1 tableta:

 • účinná látka: metformin hydrochlorid - 500, 750 nebo 1000 mg;
 • pomocné složky (500/750/1000 mg): sodná sůl karmelózy - 50 / 37,5 / 50 mg; mikrokrystalická celulóza - 102/0/0 mg; hypromelóza 2208 - 358 / 294,24 / 392,3 mg; hypromelóza 2910 - 10/0/0 mg; stearát hořečnatý - 3,5 / 5,3 / 7 mg.

Farmakologický účinek

Farmakologické účinky metforminu jsou zaměřeny na snížení hladiny cukru v krvi, který může vzrůst z příjmu potravy. Pro lidské tělo je tento proces přirozený a je do něj zapojena slinivka zodpovědná za produkci inzulínu. Úkolem této látky je rozdělení glukózy na tukové buňky.

Jako lék proti diabetu a tvarování těla Glucophage Long plní několik užitečných funkcí:

 1. Stabilizuje metabolismus lipidů.
 2. Řídí rozpad sacharidů a jejich přeměnu na tělesný tuk.
 3. Normalizuje glukózu a cholesterol nebezpečný pro tělo.
 4. Zlepšuje přirozenou produkci inzulínu, což snižuje chuť k jídlu a ztrácí náklonnost ke sladkostí.

Když hladina glukózy v krvi klesá, molekuly cukru jsou posílány přímo do svalů. Po nalezení útočiště pro sebe, vyhoření cukru, oxidace mastných kyselin, proces absorpce sacharidů probíhá zpomaleně. Jako výsledek, chuť k jídlu stane se mírná, a tukové buňky ani hromadit se ani být uložen v různých částech těla.

Indikace pro použití

Glucophage Long je předepsán pro léčbu diabetes mellitus 2. typu v případech neúčinnosti dietetické terapie a fyzické námahy (zejména u obezity).

Lék může být použit jako monoterapie nebo v kombinaci s jinými perorálními hypoglykemickými léky nebo inzulínem.

Kontraindikace

 • diabetická ketoacidóza;
 • diabetický precoma;
 • diabetická kóma;
 • renální dysfunkce (CC nižší než 60 ml / min);
 • selhání ledvin;
 • selhání jater;
 • abnormální jaterní funkce;
 • chronický alkoholismus, akutní otrava ethanolem;
 • laktátová acidóza (včetně historie);
 • dodržování nízkokalorické diety (méně než 1000 kcal denně);
 • těhotenství;
 • období nejméně 48 hodin před a do 48 hodin po provedení radioizotopových nebo radiografických studií se zavedením kontrastního činidla obsahujícího jód;
 • akutní stavy, při nichž existuje riziko vzniku selhání ledvin: dehydratace (průjem, zvracení), závažné infekční nemoci, stavy, šok;
 • klinické projevy akutních a chronických onemocnění, které mohou vést k rozvoji tkáňové hypoxie (včetně respiračního selhání, srdečního selhání, akutního infarktu myokardu);
 • rozsáhlé operace a poranění (při indikaci inzulínové terapie);
 • přecitlivělost na léčivo.

Návod k použití

Návod k použití indikoval, že Glucophage Long je požíván 1 krát denně během večeře. Tablety se polykají celé, ne tekuté, stlačené dostatečným množstvím tekutiny.

Dávka léčiva by měla být zvolena individuálně pro každého pacienta na základě výsledků měření koncentrace glukózy v krvi. Glucophage Long je třeba užívat denně, bez přerušení. V případě přerušení léčby musí pacient informovat lékaře. Pokud vynecháte jinou dávku, další dávka by měla být užita v obvyklém čase. Nemůžete zdvojnásobit dávku léku Glucophage Long.

Monoterapie a kombinovaná terapie v kombinaci s jinými hypoglykemickými látkami:

 1. U pacientů, kteří neužívají metformin, je doporučená počáteční dávka přípravku Glucophage Long 1 tab. 1 čas / den
 2. Každých 10-15 dnů léčby se doporučuje upravit dávku na základě výsledků měření koncentrace glukózy v krvi. Pomalé zvyšování dávky přispívá ke snížení vedlejších účinků z gastrointestinálního traktu.
 3. Doporučená dávka přípravku Glucophage Long je 1500 mg (2 tab.) 1 čas / den. Pokud při podávání doporučené dávky není možné dosáhnout adekvátní kontroly glykémie, je možné dávku zvýšit na maximálně 2 250 mg (3 tab.) 1 čas / den.
 4. Pokud není dosaženo dostatečné kontroly glykémie při užívání 3 karet. 750 mg 1krát denně je možné přejít na léčivo metformin s obvyklým uvolňováním účinné látky (například Glucophage, potahované tablety) s maximální denní dávkou 3000 mg.
 5. U pacientů již léčených tabletami metforminu by počáteční dávka přípravku Glucophage Long měla odpovídat denní dávce tablet s pravidelným uvolňováním. Pacienti užívající metformin ve formě tablet s obvyklým uvolňováním v dávce nad 2000 mg, nedoporučují přechod na Long Glucophage.
 6. V případě plánování přechodu od jiného hypoglykemického činidla: musíte přestat užívat jiný lék a začít užívat lék Glucophage Long v uvedené dávce.

Kombinace inzulínu:

 • Pro lepší kontrolu koncentrace glukózy v krvi lze metformin a inzulín použít jako kombinovanou léčbu. Obvyklá počáteční dávka léku Glucophage Long je 1 tab. 750 mg 1krát denně během večeře, zatímco dávka inzulínu je zvolena na základě výsledků měření obsahu glukózy v krvi.

Vedlejší účinky

Použití tablet Glyukofazh Long 500 poskytuje hladší vedlejší účinky než obvykle Glyukofazh. Jemný účinek na tělo v důsledku prodloužené absorpce metforminu a jeho vstupu do oběhového systému. Nicméně ti, kteří chtějí zhubnout, by si měli být vědomi všech negativních reakcí, s nimiž může tělo na léčbu reagovat.

 1. Alergické reakce. Ve formě urtikariálních vyrážek se projevují individuálním odmítnutím metforminu.
 2. Metabolismus. Při výměnných procesech se hubnutí Long 500 Glyukofazhy projevuje nerovnováhou kyseliny mléčné v důsledku slabého uvolňování organických sloučenin. Mírná forma poruchy se projevuje uvolňováním acetonu a kyseliny acetoctové močí. Těžká - kóma. Druhá varianta neúspěšného vývoje událostí při použití přípravku Glucophage je spojena se špatnou absorpcí vitaminu B. Je pozorována při nekontrolovaném užívání léčiva.
 3. Gastrointestinální trakt. Někdy reaguje na léky zvracením, průjmem, nadýmáním, vzhledem kovové chuti v ústech. V případě průjmu a přetrvávající nevolnosti z léku byste měli minimalizovat spotřebu jednoduchých sacharidových potravin (přesněji cukru a mouky). Trvalé symptomy, které nemohou být eliminovány pomocí takové události, jsou eliminovány antispasmodiky. Uvolňují koliku, bolest, křeče. Navíc můžete pít antacida. Pokud nejsou výsledky popsaných činností žádné, měli byste se obrátit na kliniku.
 4. Laktátová acidóza Tento jev je vzácný, ale nebezpečný pro tělo. Vyskytuje se při poruchách funkce ledvin. Pokud Glyukofazh způsobuje bolest svalů, acidotickou dušnost, zvýšené dýchání, snížení tělesné teploty, až do bodu pádu do kómy, stejně jako zmatenost a ztráta vědomí, je třeba přestat užívat prášky na hubnutí. Vhodnost další spotřeby by měla být projednána s odborníkem.

Předávkování

Příznaky: Při použití metforminu v dávce 85 g (42,5násobek maximální denní dávky) nebyla hypoglykémie pozorována, ale v tomto případě byla pozorována laktátová acidóza. Významné předávkování nebo související rizikové faktory mohou vést k rozvoji laktátové acidózy.

Léčba: v případě příznaků laktátové acidózy by měla být léčba okamžitě ukončena, pacient by měl být naléhavě hospitalizován a po stanovení koncentrace laktátu by měla být objasněna diagnóza. Nejúčinnějším měřítkem pro eliminaci laktátu a metforminu z těla je hemodialýza. Rovněž se provádí symptomatická léčba.

Zvláštní pokyny

 1. Před léčbou a pravidelně v budoucnu by měla být stanovena clearance kreatininu: v nepřítomnosti poruch, alespoň jednou ročně, u starších pacientů au pacientů s clearance kreatininu na dolní hranici normálu, 2 až 4krát ročně. Pokud je clearance kreatininu nižší než 45 ml / min, je použití přípravku Long Glucophage kontraindikováno.
 2. Pacienti jsou povzbuzováni k tomu, aby pokračovali v dietě se stálým příjmem sacharidů po celý den.
 3. Jakékoli infekční onemocnění (močové a respirační infekce) a léčba by měly být hlášeny lékaři.
 4. Je třeba vzít v úvahu pravděpodobnost laktátové acidózy s výskytem svalových křečí, které jsou doprovázeny bolestmi břicha, dyspepsií, těžkou malátností a celkovou slabostí.
 5. Lék by měl být přerušen na 48 hodin před plánovaným chirurgickým zákrokem. Obnovení léčby je možné po 48 hodinách za předpokladu, že funkce ledvin byla během vyšetření považována za normální.
 6. Laktátová acidóza je charakterizována abdominální bolestí, zvracením, acidotickou dušností, podchlazením a svalovými křečemi následovanými kómou. Diagnostické laboratorní parametry - snížení pH krve (5 mmol / l, zvýšený poměr laktátu a pyruvátu a zvýšená aniontová mezera. Pokud je podezření na laktátovou acidózu, Glucofage Long se okamžitě zruší.
 7. V případě možného poškození funkce ledvin na pozadí kombinovaného užívání s antihypertenzivy, diuretiky nebo nesteroidními protizánětlivými léky u starších pacientů je třeba věnovat zvláštní péči.
 8. U pacientů se srdečním selháním je pozorováno vyšší riziko hypoxie a selhání ledvin. Tato skupina pacientů v průběhu léčby potřebuje pravidelné sledování srdeční funkce a funkce ledvin.
 9. Pokud máte nadváhu, měli byste pokračovat v dietě s nízkým obsahem kalorií (ale ne méně než 1000 kcal denně). Také pacienti musí pravidelně cvičit.
 10. Pro kontrolu diabetu by měly být pravidelně prováděny standardní laboratorní testy.
 11. Při monoterapii Glucophage Long nezpůsobuje hypoglykémii, ale pokud se používá v kombinaci s inzulínem nebo jinými perorálními hypoglykemickými přípravky, doporučuje se opatrnost. Hlavní příznaky hypoglykémie: zvýšené pocení, slabost, závratě, bolesti hlavy, rychlý srdeční tep, zhoršená koncentrace pozornosti nebo zraku.
 12. Vzhledem ke kumulaci metforminu je možná vzácná, ale závažná komplikace - laktátová acidóza, která je charakterizována vysokou mortalitou při absenci nouzové léčby. Většinou během užívání přípravku Glucophage Long se takové případy vyskytly u diabetes mellitus na pozadí závažného selhání ledvin. Rovněž je třeba zvážit další související rizikové faktory: ketózu, špatně kontrolovaný diabetes, prodloužené hladovění, selhání jater, nadměrnou konzumaci alkoholu a jakékoli stavy spojené s těžkou hypoxií.
 13. Inaktivní složky přípravku Glucophage Long mohou být vylučovány nezměněné střevem, což nemá žádný vliv na terapeutickou aktivitu léčiva.

Lékové interakce

Současné užívání léků s nepřímým hyperglykemickým účinkem - hormony nebo tetrakozaktidom, stejně jako β2-adrenomimetikami, danazol, chlorpromazin a diuretika mohou ovlivnit koncentraci glukózy v krvi. Proto je nutné kontrolovat jeho výkon a v případě potřeby korigovat dávkování.

V případě selhání ledvin přispívají diuretika k rozvoji laktátové acidózy. Kombinace s deriváty sulfonylmočoviny, akarbózou, inzulínem, salicyláty často způsobuje hypoglykémii.

Vývoj laktátové acidózy může způsobit kombinaci léčiva s radioaktivními látkami obsahujícími jod. Proto 48 hodin před a po radiologické studii s použitím rentgenového kontrastu obsahujícího jód se doporučuje, aby byl přípravek Glucophage Long zrušen.

Kombinace s amiloridem, digoxinem, morfinem, prokainamidem, chinidinem, chininem, ranitidinem, triamterenem, trimethoprimem a vankomycinem, které jsou vylučovány v renálních tubulech, soutěží s metforminem o tubulární transport, což zvyšuje jeho koncentraci.

Recenze

Zvedli jsme nějaké recenze hubnutí o drogách Glyukofazh Long:

 1. Basil. Beru léky na předpis ke snížení cukru. 1 tableta jednou denně. Před užitím léku byl cukr 7,9. O dva týdny později klesl na 6,6 na žaludek. Ale moje zpětná vazba není jen pozitivní. Zpočátku, žaludek bolelo, průjem začal. Po týdnu začalo svědění. I když je to uvedeno v pokynech, budete muset jít k lékaři.
 2. Marina Po porodu, oni dali na inzulínovou rezistenci a řekl, že u lidí s nadváhou to často stává. Jmenován, aby Glyukofazh Long 500. Přijato a mírně upraven výkon. Vykapal asi 20 kg. Existují samozřejmě vedlejší účinky, ale je to moje chyba. Jíst trochu po užívání pilulky, pak jsem se příliš fyzicky - pak moje hlava hodně bolí. A tak - skvělé pilulky.
 3. Irina. Rozhodl jsem se pít Glyukofazh Long 500 pro hubnutí. Před ním bylo mnoho pokusů: a různé potravinové systémy a posilovna. Výsledky byly neuspokojivé, nadváha se vrátila, jakmile byla další dieta zastavena. Výsledek drogy překvapil: ztratil 3 kg za měsíc. Budu i nadále pít a je to levné.
 4. Svetlana Máma má diabetes typu II. Lék je účinný. Úrovně cukru výrazně poklesly. Moje matka měla stále diagnózu obezity. S tímto lékem byl schopen ztratit nějakou váhu, což je obtížné ve stáří. Teď se cítí mnohem lépe. Co jiného je vhodné - Glucophage Long stačí užívat pouze jednou denně. A předtím, že tam byly pilulky, které bylo třeba vzít dvakrát - ne vždy pohodlné.

Podle recenzí, Glucophage Long je účinný lék určený pro dlouhodobé užívání. Vývoj nežádoucích účinků je hlášen vzácně. S nadváhou se zaznamenává postupný pokles.

Analogy

Analogy tohoto léku jsou následující léky:

 • Bagomet;
 • Glykon;
 • Gliformin;
 • Glyminfor;
 • Langerine;
 • Metospanin;
 • Metadien;
 • Metformin;
 • Siafor a někteří jiní.

Před použitím analogů se poraďte se svým lékařem.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě do 25/30 ° C (tablety 500 a 750 mg / 1000 mg).

GLUKOPHAGE LONG

Tablety s prodlouženým uvolňováním bílé nebo téměř bílé barvy, ve tvaru tobolky, bikonvexní, s vyrytým 1000 na jedné straně a MERCK na druhé straně.

Pomocné látky: sodná sůl karmelózy - 50 mg, hypromelóza 2208 - 392,3 mg, stearát hořečnatý - 7 mg.

7 kusů - puchýře × (4) - kartony ×.
7 kusů - puchýře × (8) - kartony ×.
10 ks. - puchýře × (3) - kartony ×.
10 ks. - puchýře × (6) - kartony ×.

× označené „M“ pro ochranu před podvody.

Metformin je biguanid s hypoglykemickým účinkem, který snižuje jak základní, tak i postprandiální hladiny glukózy v krevní plazmě. Nestimuluje sekreci inzulínu, a proto nezpůsobuje hypoglykémii. Zvyšuje citlivost periferních receptorů na využití inzulínu a glukózy buňkami. Snižuje tvorbu glukózy v játrech inhibicí glukoneogeneze a glykogenolýzy. Zpožďuje absorpci glukózy ve střevech.

Metformin stimuluje syntézu glykogenu působením na glykogen syntázu. Zvyšuje transportní kapacitu všech typů membránových transportérů glukózy.

Při užívání metforminu zůstává tělesná hmotnost pacienta stabilní nebo se mírně snižuje.

Metformin má příznivý vliv na metabolismus lipidů: snižuje celkový cholesterol, LDL a triglyceridy.

Průměrná doba dosažení Cmax metforminu (1214 ng / ml) v plazmě (TCmax) je 5 hodin (v rozmezí 4 až 10 hodin) po jednom požití 1 tablety léku Glucophage Long v lékové formě tablety s prodlouženým uvolňováním 1000 mg.

V rovnováze, identická s rovnovážným stavem metforminu s pravidelným uvolňováním, Cmax a zvýšení AUC úměrně k užité dávce. Po jednorázové dávce Metforminu ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním v dávce 2000 mg je AUC podobná hodnotám pozorovaným po užití přípravku Metformin ve formě tablet s normálním uvolňováním v dávce 1000 mg 2krát denně.

Intraindividuální variabilita Cmax a AUC po užití metforminu ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním je podobné účinku pozorovanému po užití tablet s obvyklým uvolňováním.

Při užívání metforminu ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním v dávce 1000 mg po jídle se AUC zvyšuje o 77% (Cmax a TCmax o 1 hodinu).

Absorpce metforminu z tablet s prodlouženým účinkem se nemění v závislosti na složení požitého jídla.

Při opakovaném podávání metforminu ve formě tablet s prodlouženým uvolňováním v dávce do 2000 mg nebyla pozorována kumulace.

Komunikace s plazmatickými proteiny je zanedbatelná. Smax v krvi pod Cmax v plazmě a je dosaženo přibližně ve stejnou dobu. Médium Vd se pohybuje v rozmezí 63-276 litrů.

Nebyly zjištěny žádné lidské metabolity.

Metformin se vylučuje v nezměněné formě ledvinami. Renální clearance metforminu je> 400 ml / min, což naznačuje, že metformin je vylučován glomerulární filtrací a tubulárním vylučováním. Po perorálním podání T1/2 je asi 6,5 hodiny.

S poruchou funkce ledvin se clearance metforminu snižuje úměrně CC, zvyšuje se T1/2, může vést ke zvýšení plazmatické koncentrace metforminu.

Diabetes mellitus typ 2 u dospělých, zejména u pacientů s obezitou, s neúčinností diety a cvičení:

- jako monoterapie;

- v kombinaci s jinými perorálními antidiabetiky nebo inzulínem.

- přecitlivělost na metformin nebo na kteroukoli pomocnou látku;

- diabetická ketoacidóza; diabetický precoma, kóma;

- selhání ledvin nebo porucha funkce ledvin (QC 5 mmol / l, zvýšená aniontová mezera a poměr laktátu a pyruvátu. Pokud je podezření na laktátovou acidózu, přestaňte užívat lék a okamžitě vyhledejte lékaře).

Použití metforminu by mělo být přerušeno 48 hodin před plánovaným chirurgickým zákrokem a může pokračovat nejdříve 48 hodin po operaci za předpokladu, že funkce ledvin byla během vyšetření považována za normální.

Vzhledem k tomu, že metformin je vylučován ledvinami před zahájením léčby a pravidelně později, je nutné stanovit CC: nejméně 1 krát ročně u pacientů s normální funkcí ledvin a 2–4krát ročně u starších pacientů, stejně jako u pacientů s CC. dolní hranice normálu.

Zvláštní opatrnosti je třeba věnovat případnému poškození funkce ledvin u starších pacientů se současným užíváním antihypertenziv, diuretik nebo NSAID.

Pacienti se srdečním selháním mají vyšší riziko vzniku hypoxie a selhání ledvin. Pacienti s chronickým srdečním selháním by měli pravidelně sledovat funkci srdce a funkci ledvin při užívání metforminu.

Metformin je kontraindikován u pacientů s akutním srdečním selháním a chronickým srdečním selháním s nestabilními hemodynamickými parametry.

Další bezpečnostní opatření

-Pacientům se doporučuje pokračovat v dietě se stálým příjmem sacharidů po celý den. Pacientům s nadváhou se doporučuje pokračovat v udržování nízkokalorické diety (ale ne méně než 1000 kcal / den). Pacienti by měli také pravidelně cvičit.

-Pacienti by měli informovat lékaře o každé provedené léčbě ao jakýchkoli infekčních onemocněních, jako je běžné nachlazení, infekce dýchacích cest nebo infekce močových cest.

-Doporučuje se pravidelně provádět standardní laboratorní testy pro kontrolu diabetu.

-Metformin v monoterapii nezpůsobuje hypoglykémii, doporučuje se však být opatrný při použití v kombinaci s inzulínem nebo jinými perorálními hypoglykemickými přípravky (například deriváty sulfonylmočoviny nebo repaglinidu atd.). Příznaky hypoglykémie jsou slabost, bolesti hlavy, závratě, pocení, bušení srdce, rozmazané vidění nebo problémy s koncentrací.

Je nutné upozornit pacienta, že neaktivní složky přípravku Glucophage Long se mohou vylučovat nezměněné střevy, což neovlivňuje terapeutickou aktivitu přípravku.

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Monoterapie přípravkem Glucophage Long nezpůsobuje hypoglykémii, a proto neovlivňuje schopnost řídit vozidla a mechanismy.

Nicméně hypoglykemie se může vyvinout s použitím metforminu v kombinaci s jinými hypoglykemickými léky (deriváty sulfonylmočoviny, inzulín, repaglinid atd.). Když se objeví příznaky hypoglykémie, neměli byste řídit vozidla a mechanismy.

Dekompenzovaný diabetes během těhotenství je spojen se zvýšeným rizikem vrozených malformací a perinatální mortality.

Omezené množství údajů naznačuje, že užívání metforminu u těhotných žen nezvyšuje riziko vrozených malformací u dětí.

Při plánování těhotenství, stejně jako v případě těhotenství při užívání metforminu, by měla být léčba zrušena a předepsána léčba inzulínem. Je nutné udržovat koncentraci glukózy v krvi na úrovni nejbližší normě, aby se snížilo riziko malformací plodu.

Metformin se vylučuje do mateřského mléka. Vedlejší účinky u novorozenců během kojení během užívání metforminu nebyly pozorovány. Vzhledem k omezenému množství údajů se však nedoporučuje užívání léčiva během kojení. Rozhodnutí o přerušení kojení by mělo být provedeno s ohledem na přínosy kojení a potenciální riziko nežádoucích účinků u dítěte.

Kontraindikován u dětí a dospívajících do 18 let z důvodu nedostatku údajů o aplikaci.

Kontraindikován při selhání ledvin nebo při poruše funkce ledvin (CC méně než 60 ml / min), v akutních stavech vyskytujících se s rizikem rozvoje zhoršené funkce ledvin, včetně t dehydratace (pro chronický nebo těžký průjem, opakované záchvaty zvracení), těžké infekční nemoci (například infekce dýchacích cest a močových cest), šok.

Lék je k dispozici na lékařský předpis.

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě do 30 ° C.

Glyukofazh Long 500, 750, 1000 - instrukce a recenze pacientů

Metformin je jedním z nejčastěji používaných léků pro diabetes. Účinně snižuje glykovaný hemoglobin a riziko makro- a mikrovaskulárních komplikací, ale čtvrtina pacientů s jeho přijetím čelí zažívacím poruchám, až 10% diabetiků z tohoto důvodu léčbu odmítá. Nový lék s metforminem Glucophage Long byl vytvořen společností Merck Sante speciálně pro řešení těchto problémů. Výrazně zlepšuje snášenlivost tablet, zvyšuje přilnavost diabetiků k předepsané léčbě.

Důležité vědět! Novinka, kterou doporučují endokrinologové pro Stálý monitoring diabetu! Potřebuju jen každý den. Přečtěte si více >>

Tohoto výsledku bylo dosaženo pomocí speciální dávkové formy přípravku Glucophage Long, která umožňuje zpomalit tok metforminu do krve, dosáhnout rovnoměrnější koncentrace a tím snížit riziko vedlejších účinků. V tomto případě se účinek léku nezhorší. Několik multicentrických studií ukázalo, že aktivita Glucophage a Glucophage Long snižující glukózu je identická.

Jak Glucophage Long

Metformin je nyní doporučován všemi endokrinologickými komunitami k zahájení léčby diabetiků 2. typu. Nevyvolává hypoglykémii, která je zvláště nebezpečná pro starší pacienty, nezpůsobuje přibývání na váze, ale naopak přispívá k hubnutí.

Glucophage Long tablety snižují jak postprandiální, tak toastovou glukózu, aniž by stimulovaly sekreci inzulínu. Návod k použití odráží tři faktory, které způsobují jeho hypoglykemický účinek:

Cukrovka a tlakové rázy v minulosti

Diabetes je příčinou téměř 80% všech mozkových příhod a amputací. 7 z 10 lidí zemře v důsledku blokování tepen srdce nebo mozku. Téměř ve všech případech je důvodem takového hrozného konce totéž - vysoká hladina cukru v krvi.

Utrpení cukru může a mělo by být, jinak nic. Ale to nevyléčí samotnou nemoc, ale pouze pomáhá řešit následky a ne příčinu onemocnění.

Jediný lék, který je oficiálně doporučován pro léčbu diabetu a je používán endokrinology v jejich práci, je Dzhi Dao Diabetes Patch.

Účinnost léčiva, vypočtená standardní metodou (počet vyléčených na celkový počet pacientů ve skupině 100 osob podstupujících léčbu) byla:

 • Normalizace cukru - 95%
 • Eliminace trombózy žíly - 70%
 • Eliminace bušení srdce - 90%
 • Svoboda od vysokého krevního tlaku - 92%
 • Zvýšení veselí během dne, zlepšení spánku v noci - 97%

Výrobci Dzhi Dao nejsou obchodní organizací a jsou financováni s podporou státu. Proto má nyní každý obyvatel možnost získat lék na 50% slevu.

 1. Snížení uvolňování glukózy z jater se dosahuje potlačením tvorby glukózy z nekarbohydrátových sloučenin a glykogenu.
 2. Zlepšení vychytávání glukózy ve svalech a její využití v důsledku snížení rezistence na tkáňové inzulíny.
 3. Zpomalení absorpce glukózy v gastrointestinálním traktu, stimulace jeho přeměny na laktát. Při užívání léku zpomaluje evakuace potravy ze žaludku, která se u diabetiků obvykle urychluje. Četné recenze ukazují, že tato akce umožňuje pacientům měnit stravovací chování, usnadňuje hubnutí.

Při každodenním užívání léčiva významně snižuje četnost a závažnost komplikací diabetu. Riziko vaskulárních komplikací, srdečního infarktu, celkové mortality pacientů s nadváhou je sníženo o jednu třetinu, úmrtnost na účinky diabetu - o 42%. Takové vynikající výsledky nelze vysvětlit pouze kompenzací diabetu. Jako výsledek studií se ukázalo, že metformin má výrazné angioprotektivní vlastnosti, které nejsou spojeny s účinkem léčiva na glykémii. Mezi léky užívanými při léčbě diabetu jsou tyto vlastnosti jedinečné.

Další účinky přípravku Glucophage Long tablety, vhodné pro diabetes mellitus:

Glucophage Long - oficiální * návod k použití

Registrační číslo:

Forma dávkování:

Složení:

1 tableta obsahuje
Léčivá látka: Metformin hydrochlorid - 500 mg
Pomocné látky: sodná sůl karmelózy, hypromelóza 2910, hypromelóza 2208, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý.

Popis

Kapsle bikonvexní tablety bílé nebo téměř bílé barvy, na jedné straně rytina „500“.

Farmakoterapeutická skupina

Hypoglykemické činidlo pro orální podání biguanidové skupiny.

ATH kód: АВАВА02

Farmakologické vlastnosti

Metformin je biguanid s hypoglykemickým účinkem, který snižuje jak základní, tak i postprandiální hladiny glukózy v krevní plazmě. Nestimuluje sekreci inzulínu, a proto nezpůsobuje hypoglykémii. Zvyšuje citlivost periferních receptorů na využití inzulínu a glukózy buňkami. Snižuje tvorbu glukózy v játrech inhibicí glukoneogeneze a glykogenolýzy. Zpožďuje absorpci glukózy ve střevech.

Sání
Po perorálním podání ve formě tablety s prodlouženým účinkem je absorpce metforminu pomalá ve srovnání s tabletou s obvyklým uvolňováním metforminu. Čas dosažení maximální koncentrace (TC)max) je 7 hodin. Současně TCmax pro tabletu s obvyklým uvolňováním je 2,5 hodiny.

Po jednorázovém požití 2000 mg metforminu ve formě tablet s prodlouženým účinkem je plocha pod křivkou závislosti koncentrace na čase (AUC) podobná ploše pozorované po užití 1000 mg metforminu ve formě tablet s pravidelným uvolňováním dvakrát denně. Kolísání maximální koncentrace metforminu (C. Tmax) a AUC u jednotlivých pacientů v případě užívání metforminu ve formě tablet s prodlouženým účinkem jsou srovnatelné se stejnými ukazateli jako v případě užívání tablet s normálním profilem uvolňování. Absorpce metforminu z tablet s prodlouženým uvolňováním se nemění v závislosti na příjmu potravy. Neexistuje kumulace s opakovaným použitím metforminu do 2000 mg ve formě tablet s prodlouženým účinkem.

Distribuce
Komunikace s plazmatickými proteiny je zanedbatelná. Metformin je částečně spojen s červenými krvinkami. Smax v krvi pod Cmax v plazmě a dosahuje se přibližně ve stejné době. Při obvyklých terapeutických dávkách není pozorována plazmatická akumulace metforminu, s výjimkou případů zhoršené funkce ledvin. Průměrný distribuční objem se pohybuje v rozmezí 63-276 litrů.

Metabolismus
Metformin se nepodílí na metabolismu a protože spojení s plazmatickými proteiny je zanedbatelné, metabolizuje se v nevázané formě. Nebyly zjištěny žádné lidské metabolity. Metformin se vylučuje v nezměněné formě ledvinami.

Odstranění
Renální clearance metforminu je> 400 ml / min, což naznačuje, že metformin je vylučován glomerulární filtrací a tubulárním vylučováním. Po perorálním podání je poločas asi 6,5 hodiny.

S poruchou funkce ledvin se clearance metforminu snižuje úměrně k clearance kreatininu, zvyšuje se poločas, což může vést ke zvýšení plazmatické koncentrace metforminu.

Indikace pro použití

 • léčba diabetu 2. typu u dospělých s neúčinností dietní terapie (zejména u pacientů s obezitou) jako monoterapie, nebo v kombinaci s jinými perorálními hypoglykemickými látkami nebo s inzulínem.

Kontraindikace

 • Přecitlivělost na hydrochlorid metforminu nebo na kteroukoli pomocnou látku;
 • diabetická ketoacidóza, diabetická precoma, kóma;
 • renální selhání nebo porucha funkce ledvin (clearance kreatininu nižší než 60 ml / min);
 • akutní stavy s rizikem rozvoje renálního poškození:
  • dehydratace (s průjmem, zvracením), horečkou, závažnými infekčními chorobami,
  • hypoxie (šok, sepse, infekce ledvin, bronchopulmonální onemocnění);
 • klinicky významné projevy akutních a chronických onemocnění, které mohou vést k rozvoji tkáňové hypoxie (včetně srdečního nebo respiračního selhání, akutního infarktu myokardu);
 • rozsáhlé operace a zranění při indikaci inzulínové terapie (viz část „Zvláštní pokyny“);
 • selhání jater, abnormální funkce jater;
 • chronický alkoholismus, akutní otrava alkoholem;
 • těhotenství, období kojení;
 • laktátová acidóza (včetně anamnézy a v anamnéze);
 • použití nejméně 2 dny před a do 2 dnů po provedení radioizotopu nebo rentgenových studií se zavedením kontrastního materiálu obsahujícího jód (viz část "Interakce s jinými léky");
 • dodržování nízkokalorické diety (méně než 1000 kalorií / den).

S opatrností

Lék používejte u osob starších 60 let, kteří provádějí těžkou fyzickou práci, která je spojena se zvýšeným rizikem rozvoje laktátové acidózy.

Použití během těhotenství a kojení

Při plánování těhotenství, stejně jako v případě těhotenství na pozadí užívání léku Glucophage ® Long, lék by měl být zrušen, a inzulínová terapie by měla být předepsána. Pacient by měl informovat lékaře o výskytu těhotenství během užívání přípravku Glucophage® Long. Vzhledem k tomu, že neexistují údaje o pronikání metforminu do mateřského mléka, je tento přípravek kontraindikován během kojení.

Pokud je to nutné, použití léku Glyukofazh ® Dlouhodobé působení během laktace, kojení by mělo být zastaveno.

Dávkování a podávání

Lék Glyukofazh ® Dlouhé prodloužené působení je předepsáno uvnitř. Tablety se polknou, bez žvýkání, během večeře (1 krát denně) nebo během snídaně a večeře (2x denně). Tablety se užívají pouze s jídlem.

Dávka léčiva se stanoví na základě obsahu glukózy v krevní plazmě.

Monoterapie a kombinovaná terapie v kombinaci s dalšími hypoglykemickými činidly

Normální počáteční dávka

Glucophage ® Dlouhodobě působící 500 mg: 1 tableta denně během večeře.

Při přechodu z Glyukofazh® s obvyklým uvolňováním aktivní složky by počáteční dávka Glyukofazh® Longu prodlouženého účinku měla být rovna denní dávce léčiva Glyukofazh® s obvyklým uvolňováním účinné látky.

Titrace dávky
V závislosti na obsahu glukózy v krevní plazmě se dávka každých 10-15 dní pomalu zvyšuje o 500 mg na maximální denní dávku.

Maximální denní dávka
Glucophage ® Dlouhodobě působící 500 mg: 4 tablety 1krát denně během večeře.

Pokud není dosaženo kontroly glukózy s maximální denní dávkou užívanou jednou denně, můžeme zvážit možnost rozdělení této dávky na několik dávek denně podle následujícího schématu:
Glucophage ® Dlouhodobě působící 500 mg: 2 tablety při snídani a 2 tablety při večeři.

Kombinace inzulínu
Při použití léku Glyukofazh ® Dlouhé, prodloužené působení spolu s inzulínem, obvyklá počáteční dávka léku je 1 tableta jednou denně a dávka inzulínu je vybrána na základě výsledků měření glukózy v krevní plazmě.

Trvání léčby
Glyukofazh ® Dlouhodobé působení by mělo být prováděno denně, bez přerušení. V případě přerušení léčby by o tom měl pacient informovat lékaře.

Přeskočit dávku
Pokud vynecháte jinou dávku, další dávka by měla být užita v obvyklém čase. Nezdvojujte dávku léku.

Starší pacienti a pacienti se sníženou funkcí ledvin
Starší pacienti a pacienti se sníženou funkcí ledvin upravují dávku na základě posouzení funkce ledvin, která musí být prováděna pravidelně nejméně dvakrát ročně.

Děti
Lék Glyukofazh ® Dlouhé, dlouhodobé působení by neměly být používány u dětí a dospívajících mladších 18 let z důvodu nedostatku údajů o aplikaci.

Vedlejší účinky

Frekvence nežádoucích účinků léčiva je následující:

 • Velmi časté: ≥ 1/10
 • Časté: ≥ 1/100, ® Dlouhé by mělo být zrušeno 48 hodin před a nemělo by být obnoveno dříve než 2 dny po rentgenovém vyšetření pomocí kontrastních látek obsahujících jod, za předpokladu, že funkce ledvin byla během vyšetření považována za normální.

Kombinace se nedoporučují
Příjem alkoholu zvyšuje riziko laktátové acidózy při akutní intoxikaci alkoholem, zejména v případě:

 • podvýživa, nízkokalorická dieta
 • selhání jater.
Při užívání léku by se neměly užívat alkohol a léky obsahující ethanol.

Kombinace vyžadující zvláštní péči
Danazol: současné podávání danazolu se nedoporučuje, aby se zabránilo hyperglykemickému účinku. Pokud je to nutné, léčba danazolem a po jeho vysazení vyžaduje úpravu dávky Glyukofazh® Long pod kontrolou glukózy.

Chlorpromazin: pokud se užívá ve velkých dávkách (100 mg denně), zvyšuje hladinu glukózy v krvi, což snižuje uvolňování inzulínu. Při léčbě neuroleptik a po jeho vysazení je třeba pod kontrolou glykemické hladiny upravit dávkování léku Glucofage® Long.

Glukokortikosteroidy (GCS) systémového a lokálního působení snižují toleranci glukózy, zvyšují glykémii, někdy způsobují ketózu. Při léčbě kortikosteroidy a po vysazení kortikosteroidů je nutná úprava dávky přípravku Glucophage® Long pod kontrolou hladiny glykemie.

Diuretika: současné použití smyčkových diuretik může vést k rozvoji laktátové acidózy v důsledku možného funkčního selhání ledvin. Glucophage ® Long se nesmí podávat, pokud je clearance kreatininu nižší než 60 ml / min.

Sympatomimetika injektovatelná beta-2: zvýšení glykémie v důsledku stimulace beta-2 receptorů. V tomto případě je nutná kontrola glykémie. Pokud je to nutné, doporučuje se jmenování inzulínu.

Při současném užívání výše uvedených léků může být nutné častější sledování hladiny glukózy v krvi, zejména na začátku léčby. V případě potřeby lze dávku metforminu upravit během léčby a po jejím ukončení.

Inhibitory angiotensin konvertujícího enzymu a další antihypertenziva mohou snižovat hladiny glukózy v krvi. V případě potřeby upravte dávku metforminu.

Při současném použití léku Glyukofazh® Long s deriváty sulfonylmočoviny, inzulínem, akarbózou, salicyláty může být zvýšena hypoglykemická účinnost.

Nifedipin zvyšuje absorpci a Cmax.

Kationické léky (amilorid, digoxin, morfin, prokainamid, chinidin, chinin, ranitidin, triamteren, trimethoprim a vankomycin), vylučované v renálních tubulech, soutěží o kanikulární transportní systémy.

Zvláštní pokyny

Laktátová acidóza je extrémně vzácná, ale závažná (vysoká mortalita při absenci nouzové léčby) komplikace, která může nastat v důsledku kumulace metforminu. Případy laktátové acidózy u pacientů léčených metforminem se vyskytly hlavně u diabetických pacientů s těžkou renální insuficiencí.

Je třeba zvážit další související rizikové faktory, jako je špatně kontrolovaný diabetes, ketóza, prodloužené hladovění, nadměrná konzumace alkoholu, selhání jater a jakýkoli stav spojený s těžkou hypoxií. To může pomoci snížit výskyt laktátové acidózy.

Je třeba zvážit riziko vzniku laktátové acidózy v případě výskytu nespecifických příznaků, jako je bolest svalů, křeče, doprovázené dyspeptickými poruchami, bolestmi břicha, celkovou slabostí a těžkou malátností. V tomto případě musíte přestat užívat lék a okamžitě se poradit s lékařem.

Použití metforminu by mělo být přerušeno 48 hodin před plánovaným chirurgickým zákrokem a může pokračovat nejdříve 48 hodin po operaci za předpokladu, že funkce ledvin byla během vyšetření považována za normální.

Vzhledem k tomu, že metformin je vylučován ledvinami před zahájením léčby a pravidelně později, je nezbytné stanovit obsah a / nebo clearance kreatininu v séru: nejméně jednou ročně u pacientů s normální funkcí ledvin a 2-4krát ročně u starších pacientů a také u pacientů s clearance kreatininu na dolní hranici normálu. Léčba přípravkem Glyukofazh® Long ve formě tablet s prodlouženým účinkem se doporučuje zahájit po vyhodnocení funkce ledvin. Při snížení clearance kreatininu by měla být funkce ledvin monitorována minimálně 2 až 4krát ročně.

Zvláštní opatrnosti je třeba věnovat případnému zhoršení renálních funkcí u starších pacientů se současným užíváním antihypertenziv, diuretik nebo NSAID. Pacient by měl informovat lékaře o výskytu bronchopulmonální infekce nebo infekce močových orgánů.

Pro kontrolu diabetu by měly být pravidelně prováděny standardní laboratorní testy.

Během léčby se musíte zdržet užívání alkoholu.

Je nutné upozornit pacienta, že neaktivní složky přípravku Glucophage® Long ve formě tablet s dlouhodobým účinkem mohou být vyloučeny v nezměněné formě střevem, což nemá vliv na terapeutickou aktivitu přípravku Glyukofazh® Long.

Vliv na schopnost řídit a pracovat s mechanismy

Monoterapie přípravkem Glucofage® Dlouhodobé dlouhodobé působení nezpůsobuje hypoglykémii, a proto neovlivňuje schopnost řídit a pracovat s mechanismy.

Pacienti by však měli být upozorněni na riziko hypoglykémie při užívání metforminu v kombinaci s jinými hypoglykemickými léky (deriváty sulfonylmočoviny, inzulín, repaglinid).

Formulář vydání

Tablety s prodlouženým účinkem 500 mg.
Na 15 tabletách v blistru z PVC / hliníkové fólie, na 2 nebo 4 blistrech společně s instrukcemi pro aplikaci, se vloží do kartonového obalu.

Podmínky skladování

Seznam B.
Skladujte při teplotě do 25 ° C.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

3 roky
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

Obchodní podmínky lékárny

Výrobce

MERCK SANTE
MERCK SANTE s.a.s.

Právní adresa:

37 RUU SAINT ROMEN, 69379 LYON CEDEX 08, Francie
37 RUE SAINT ROMAIN, 69379 LYON CEDEX 08, Francie

Adresa výrobního místa:

CENTRUM DE PRODUKTY DE SEMOU, 2 RYU DU PRESSUIRE VER, SEMOI, 45400, FRANCIE
CENTRUM DE VÝROBA DE SEMOY, 2 RUE DU PRESSOIR VERT, SEMOY, 45400, FRANCIE

Stížnosti spotřebitelů zaslané na adresu

Nycomed Distribution Sente LLC:
119048 Moskva, st. Usacheva, 2, s. 1

Glucophage Long

Glyukofazh Long: návod k použití a recenze

Latinský název: Glucophage long

Kód ATX: A10BA02

Léčivá látka: Metformin (Metformin)

Výrobce: Merck, KGaA (Německo), Merck Sante, s.a.s. (Francie)

Aktualizace popisu a fotografie: 10/23/2018

Ceny v lékárnách: od 128 rublů.

Glucophage Long - lék s hypoglykemickým efektem.

Forma uvolnění a složení

Dávková forma uvolnění Glyukofazh Long - tablety s prodlouženým účinkem: ve tvaru tobolky, bikonvexní, téměř bílé nebo bílé barvy, na jedné straně rytina "500", "750" nebo "1000" (v závislosti na dávce); 750 a 1000 mg - gravírování Merck na druhé straně (7 kusů v blistrech, v kartonovém svazku 4 nebo 8 blistrů; 10 kusů v blistrech, v kartonovém svazku 3 nebo 6 blistrů; 15 kusů v blistrech), v kartonovém balení po 2 nebo 4 blistrech, na blistru a kartonovém obalu se používá symbol „M“, aby se zabránilo podvodům.

Složky 1 tableta:

 • účinná látka: metformin hydrochlorid - 500, 750 nebo 1000 mg;
 • pomocné složky (500/750/1000 mg): sodná sůl karmelózy - 50 / 37,5 / 50 mg; mikrokrystalická celulóza - 102/0/0 mg; hypromelóza 2208 - 358 / 294,24 / 392,3 mg; hypromelóza 2910 - 10/0/0 mg; stearát hořečnatý - 3,5 / 5,3 / 7 mg.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Glucophage Long patří mezi perorální hypoglykemické léky ze skupiny biguanidů, které snižují bazální a postprandiální plazmatické hladiny glukózy v krvi.

Metformin nestimuluje sekreci inzulínu a nevede k rozvoji hypoglykémie. Zvyšuje citlivost periferních receptorů na využití inzulínu a glukózy buňkami. Vzhledem k inhibici glykogenolýzy a glukoneogeneze snižuje tvorbu glukózy v játrech. Zpožďuje absorpci glukózy ve střevě.

Metformin, působící na glykogen syntetázu, stimuluje syntézu glykogenu. Zvyšuje transportní kapacitu všech typů membránových transportérů glukózy.

Látka má pozitivní vliv na metabolismus lipidů: snižuje triglyceridy, lipoproteiny o nízké hustotě (LDL) a celkový cholesterol.

Během léčby zůstává hmotnost pacienta buď stabilní, nebo mírně klesá.

Farmakokinetika

Absorpce metforminu po perorálním podání přípravku Glucophage Long je pomalá ve srovnání s tabletami s pravidelným uvolňováním. Tmax (doba do dosažení maximální koncentrace látky) po užití 500 mg je 7 hodin (při užívání 1500 mg Tmax může kolísat mezi 4–12 hodinami), Tmax pro tablety s pravidelným uvolňováním - 2,5 hodiny.

V rovnováze Cmax (maximální koncentrace látky) a AUC (plocha pod křivkou závislosti koncentrace na čase) se nezvyšují úměrně k dávce. Po jednorázové dávce 2000 mg metforminu ve formě tablet s prodlouženým účinkem AUC je podobná po podání 1000 mg metforminu dvakrát denně ve formě tablet s normálním uvolňováním.

U některých pacientů kolísání Cmax a AUC v případě užívání Glyukofazh Long jsou podobné stejným indikátorům jako v případě užívání tablet s normálním profilem uvolňování.

Absorpce metforminu z tablet s prodlouženým účinkem nezávisí na příjmu potravy.

Vazba látek na plazmatické proteiny je nevýznamná. Cmax v krvi pod plazmou Cmax a dosáhl přibližně stejného času. Médium Vd (distribuční objem) je v rozmezí od 63 do 276 litrů.

Kumulace metforminu s opakovaným použitím do 2000 mg za den není pozorována.

Nebyly zjištěny žádné metabolity látek.

T1/2 (poločas eliminace) po perorálním podání je asi 6,5 hodiny. Vylučuje se ledvinami v nezměněné formě. Renální clearance látky je> 400 ml / min (metformin se vylučuje v důsledku tubulární sekrece a glomerulární filtrace).

Clearance metforminu u pacientů s poruchou funkce ledvin klesá v poměru k clearance kreatininu, T1/2 v této skupině pacientů se zvyšuje, což může způsobit zvýšení jeho plazmatické koncentrace.

Indikace pro použití

Glucophage Long je předepsán pro léčbu diabetes mellitus 2. typu v případech neúčinnosti dietetické terapie a fyzické námahy (zejména u obezity).

Lék může být použit jako monoterapie nebo v kombinaci s jinými perorálními hypoglykemickými léky nebo inzulínem.

Kontraindikace

  renální dysfunkce nebo renální selhání (clearance kreatininu 10% - velmi často;> 1% a 0,1% a 0,01% a 5 mmol / l, zvýšený poměr laktátu a pyruvátu a zvýšená aniontová mezera.) Pokud je podezření na laktátovou acidózu Glucophage Long okamžitě zrušena.

Lék by měl být přerušen na 48 hodin před plánovaným chirurgickým zákrokem. Obnovení léčby je možné po 48 hodinách za předpokladu, že funkce ledvin byla během vyšetření považována za normální.

Před léčbou a pravidelně v budoucnu by měla být stanovena clearance kreatininu: v nepřítomnosti poruch, alespoň jednou ročně, u starších pacientů au pacientů s clearance kreatininu na dolní hranici normálu, 2 až 4krát ročně. Pokud je clearance kreatininu nižší než 45 ml / min, je použití přípravku Long Glucophage kontraindikováno.

V případě možného poškození funkce ledvin na pozadí kombinovaného užívání s antihypertenzivy, diuretiky nebo nesteroidními protizánětlivými léky u starších pacientů je třeba věnovat zvláštní péči.

U pacientů se srdečním selháním je pozorováno vyšší riziko hypoxie a selhání ledvin. Tato skupina pacientů v průběhu léčby potřebuje pravidelné sledování srdeční funkce a funkce ledvin.

Pacienti jsou povzbuzováni k tomu, aby pokračovali v dietě se stálým příjmem sacharidů po celý den.

Pokud máte nadváhu, měli byste pokračovat v dietě s nízkým obsahem kalorií (ale ne méně než 1000 kcal denně). Také pacienti musí pravidelně cvičit.

Jakékoli infekční onemocnění (močové a respirační infekce) a léčba by měly být hlášeny lékaři.

Pro kontrolu diabetu by měly být pravidelně prováděny standardní laboratorní testy.

Při monoterapii Glucophage Long nezpůsobuje hypoglykémii, ale pokud se používá v kombinaci s inzulínem nebo jinými perorálními hypoglykemickými přípravky, doporučuje se opatrnost. Hlavní příznaky hypoglykémie: zvýšené pocení, slabost, závratě, bolesti hlavy, rychlý srdeční tep, zhoršená koncentrace pozornosti nebo zraku.

Inaktivní složky přípravku Glucophage Long mohou být vylučovány nezměněné střevem, což nemá žádný vliv na terapeutickou aktivitu léčiva.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Při provádění kombinační terapie s jinými hypoglykemickými léky (deriváty sulfonylmočoviny, inzulín, repaglinid) se může vyvinout hypoglykémie, kterou je třeba vzít v úvahu při řízení vozidel.

Použití v průběhu březosti a laktace

 • těhotenství: léčba je kontraindikována, což je spojeno se zvýšeným rizikem vrozených malformací a perinatální mortality;
 • období laktace: Glucophage Long může být po vyhodnocení poměru přínos / riziko použit s opatrností.

Použití v dětství

Pacienti mladší 18 let nemají předepsaný lék, protože neexistují spolehlivé informace potvrzující jeho účinnost / bezpečnost.

V případě poruchy funkce ledvin

 • renální dysfunkce (clearance kreatininu nižší než 60 ml / min), akutní stavy s rizikem renální dysfunkce (včetně dehydratace u těžkých / chronických průjmů, opakovaných záchvatů zvracení), závažných infekčních onemocnění, šoku: použití přípravku Glucophage Long je kontraindikováno;
 • selhání ledvin (clearance kreatininu 45–59 ml / min): léčba musí být prováděna s opatrností.

S abnormální funkcí jater

Podle návodu není přípravek Glucophage Long předepsán pro abnormální jaterní funkce a selhání jater.

Použití ve stáří

Pacienti starší 60 let při tvrdé fyzické práci Glucophage Long je předepisován s opatrností (vzhledem ke zvýšené pravděpodobnosti laktátové acidózy).

Lékové interakce

Radiologické vyšetření s použitím radioaktivních radioaktivních látek obsahujících jód s funkčním selháním ledvin u pacientů s diabetes mellitus může vést k rozvoji laktátové acidózy. 48 hodin před průzkumem by měl být Glucophage Long zrušen. Pokud byla během vyšetření rozpoznána funkce ledvin jako normální, léčba může být obnovena po 48 hodinách.

Při užívání etanolu se při akutní intoxikaci alkoholem zvyšuje pravděpodobnost laktátové acidózy, zejména při selhání jater, stejně jako při dodržování nízkokalorické diety a podvýživy. Během léčby nepoužívejte léky obsahující ethanol.

Kombinace vyžadující opatrnost:

 • diuretika, danazol, beta2-adrenomimetika, chlorpromazin (v dávkách 100 mg denně), léky s nepřímým hyperglykemickým účinkem (zejména glukokortikosteroidy a tetrakosaktidy pro lokální / systémové použití): může být vyžadováno častější monitorování glukózy v krvi, zejména na začátku léčby; v případech nutnosti v průběhu léčby lze dávku přípravku Glucophage Long upravit;
 • "Loop" diuretika: rozvoj laktátové acidózy (spojené s možným funkčním selháním ledvin);
 • deriváty sulfonylmočoviny, inzulín, akarbóza, salicyláty: vývoj hypoglykémie;
 • nifedipin: zvýšená absorpce a Cmax metformin;
 • Kola: Zvýšená plazmatická koncentrace metforminu v krvi (zvýšení AUC bez významného zvýšení Cmax);
 • kationtová léčiva (chinin, triamteren, ranitidin, chinidin, amilorid, digoxin, prokainamid, morfin, vankomycin a trimethoprim), které jsou vylučovány v ledvinových tubulech: soutěží s metforminem pro kanalikulární transportní systémy, což může způsobit zvýšení jeho Cmax.

Analogy

Analogy Long Glucophage jsou: Formetin, Metformin, Metadien, Formin Pliva, Diasfor, Bagomet, Gliformin, Glucophage, Sofamet a další.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotě do 25/30 ° C (tablety 500 a 750 mg / 1000 mg).

Doba použitelnosti - 3 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Předpis.

Glyukofazh Dlouhé Recenze

Podle recenzí, Glucophage Long je účinný lék určený pro dlouhodobé užívání. Vývoj nežádoucích účinků je hlášen vzácně. S nadváhou se zaznamenává postupný pokles.

Cena Glucophage Long v lékárnách

Orientační cena pro Glyukofazh Long je (30 nebo 60 tablet v balení):

 • 500 mg: 254–287 nebo 384–455 rublů;
 • 750 mg: 283–338 nebo 569 rublů;
 • 1000 mg: 324 nebo 676 rublů.