Image

Co dělat, když kukuřice je hnisající a křičící

Kuří oka jsou nejčastěji tvořena na nohách, hřbetě paty a dlaních v důsledku dlouhodobého tření jakéhokoliv materiálu na kůži, což má za následek smrt epiteliálních buněk a vzhled keratinizované oblasti. Tím naše tělo reaguje na dlouhodobé tření a tlak na tkaninu.

Příčiny zánětu a hnisání kalusu

Těsné boty, tuhá pata v botách, úzká špička, vysoký podpatek, zpocené nohy a řada onemocnění, jako je cukrovka, lupénka, přispívají k tvorbě mozolů.

Takovou kukuřici lze snadno ošetřit, je nutné propíchnout vodní bublinu čistou jehlou, uvolnit z ní kapalinu a ošetřit povrch antiseptikem.

Foto 1. Nesprávné nebo předčasné ošetření kuřích může vést k hnisání. Zdroj: Flickr (martinbruce54).

Pokud však neprovedete patřičná opatření, nesprávně ošetřete vodní kalus nebo pokračujte, např. Používejte nepohodlnou obuv, ochranný plášť může spontánně prasknout a do rány se může dostat infekce. Takový zánět obvykle vede k hnisání. Pozdní léčba může způsobit embolii nebo sepse.

Hnis může vznikat nejen v důsledku infekce vodního kalusu, ale také natoptysh s nepřesným řezáním suché tkáně může vést k zánětu.

V důsledku reakce těla leukocyty v krvi odumírají a tvoří hnisavý exsudát.

Jaké jsou příznaky hnisání kukuřice

Následující příznaky naznačují, že rána zhasla:

 • lymfatická tekutina uvnitř tvorby vody se stala zakalenou;
 • pociťuje bolest;
 • kolem rány dochází k otoku a zarudnutí;
 • kapalina se stává zelenavě žlutou;
 • otoky se šíří do okolních tkání;
 • zvyšuje oblast zarudnutí.

Možné zvýšení teploty, výskyt horečky.

Věnujte pozornost! Ignorování příznaků a oddálení léčby zapálených kuřích může vést k gangréně!

Bezpečnostní opatření

Infekce lymfatickou drenáží se může velmi rychle šířit po celém těle. Proto se musí ošetření těchto kuřích začít okamžitě.

Správná péče o rány a hygiena zabrání vážným následkům.

Léčba zapálených kuřích s hnisem

Tvorba hnisavého kalusu indikuje zanedbání zánětlivého procesu.

Jak se léčí v nemocnici

Pro závažné příznaky je nutná kvalifikovaná lékařská péče. V nemocnici jsou prováděny následující postupy a léčba:

 • dejte drenáž k odstranění hnisavého exsudátu;
 • aplikuje se antiseptická mast, která je fixována bandáží;
 • antibiotika a protizánětlivé léky.

Pacient musí přijít každý den na prohlídku a oblékání.

Pokud dojde k hnisání v suchých kuřích, doporučuje se odstranit samotnou tyč.

Jaké metody takové kukuřice odstranily:

 • vrtání bóru, problémová oblast před zákrokem a poté, co je ošetřena antiseptiky;
 • laserové odstranění, účinná metoda, která eliminuje krvácení, rána se hojí 3-5 dnů;
 • kapalný dusík se odstraní jako samotný exsudát a zdravé kallosum.

Domácí léčba

Při prvních příznacích zánětlivého procesu je nutné odstranit hnis z rány a aplikovat mast s antiseptickým účinkem, který „vytáhne“ celý hnisavý výpotek.

Za tím účelem masti na čistém ubrousku z gázy, ubrousek se nanese na kukuřici a fixuje se omítkou. Po 6-8 hodinách se obvaz odstraní, rána se ošetří peroxidem vodíku.

Aplikace masti by měla být prováděna až do úplného vymizení hnisu. Vishnevsky nebo Levomekol mast je vhodná jako antibakteriální činidlo. Domácí ošetření kukuřice bude trvat asi 3-5 dní.

Lidové léky

Pokud není možné vyhledat léčbu v nemocnici, můžete použít tradiční medicínu.

 • No táhne hnis dort, smíšené s medem. Přísady (med, mouka) se užívají ve stejném poměru. Plastové těsto se vyrobí do pastilky, aplikuje se na hnisavou část a fixuje se bandáží.
 • Purulentní exsudát táhne dřeň z aloe. Komprese se aplikuje přes noc.
 • Můžete použít citrónovou šťávu, navlhčit ubrousek citrónovou šťávou, připevnit ji na ránu, nechat přes noc.
 • Purulentní exsudát vyjde, pokud uděláte sůl komprimovat (na ¾ šálek vody 1 polévková lžíce. Sůl).
Foto 2. Aloe buničina je vynikající protizánětlivé a antioxidační činidlo. Zdroj: Flickr (Rob Murray).

Prevence zánětu kuřích

Nejlepší prevencí je zabránit tvorbě kuřích.

Postup:

 • nosit pohodlné boty ve velikosti a plnosti;
 • vybrat boty z kvalitních materiálů;
 • zvolit ponožky a punčochy ve velikosti, nejlépe s nižším obsahem syntetických látek;
 • vyhnout se dlouhým patám;
 • následovat svou vlastní váhu;
 • problémové oblasti mazají vazelínu.

Jak vyléčit hnisavé kukuřice

Tvorba kalusu na nohou způsobuje prodloužené tření nebo mačkání kůže, nejčastěji je to způsobeno nošením nesprávně zvolených bot. Kalus na patě sám o sobě nepředstavuje nebezpečí, je to vlastně ochranný obal rány vytvořený na kůži. Pokud však zanedbáme preventivní opatření, pronikne do rány infekce a pak se může odebrat kukuřice. Hnisavý kalus bez adekvátní léčby vede k závažným následkům až po sepse. Je-li obvyklý "edém" snadno vyléčen sám o sobě, pak bude hnisavý růst vyžadovat zásah specialisty, protože infekce krevním oběhem se může rychle rozšířit do celého těla.

Proč se tvoří hnis

Pokud kukuřice ztratila bakteriální infekci, která pronikla do rány na kůži. Nejčastěji k tomu dochází v důsledku propíchnutí vodní bubliny a zanedbání antiseptických činidel (úpadek po propíchnutí musí být dezinfikován). Stejným způsobem může suchý růst s tyčinkou zhasnout, pokud po nepřesném řezání jeho horní části není rána léčena antiseptikem.

Po proniknutí infekce začnou leukocyty obsažené v krvi bojovat s „nepřátelským agentem“ a někteří z nich zemřou - to je způsob, jakým se tvoří hnisavý exsudát (mrtvé leukocyty jsou hnis). Bez adekvátní léčby se hnisání spolu s průtokem krve zvyšuje.

Pokud kalus na noze zhasl, může to vést k embolii, sepse a s prodlouženou nečinností provokovat gangrénu.

Znáte-li charakteristické příznaky, které indikují hnisání, rozpoznáte problém včas a nedovolíte rozsáhlé škody.

Charakteristické příznaky

Následující příznaky naznačují, že kalus zhasl:

 • exsudát (lymfa) uvnitř kapky se zakalí;
 • palpace růstu bolesti;
 • tam je otok, zarudnutí kolem léze.

Pak udeří kalus - objeví se charakteristický žluto-zelený výpotek (hnis), zánět se rozšíří výš, noha se zvětší, zarudne, patologický proces je doprovázen zvýšením teploty. Při dlouhodobé absenci léčby může být pacient horečný a zánět může dosáhnout oblasti kolena a jsou možné velmi nebezpečné komplikace.

Vzhledem k tomu, že se infekce šíří tělem s lymfatickým tokem, je plná závažných následků, které ohrožují lidský život. S nezávislou nebo nedobrovolnou pitvou hnisavého kalusu se zvyšuje riziko infekce. Šíření po povrchu hnisavého exsudátu může proniknout mikrotraumatem, kožními prasklinami, což vede k opětovné infekci a reprodukci infekce.

Pokud je kukuřice hnisající, léčba by měla být zahájena okamžitě, protože v počáteční fázi můžete problém vyřešit sami.

Domácí léčba

Co dělat, když zjistíte hnisání - nejprve musíte odstranit hnisavý exsudát z dutiny kukuřice. Použití Vishnevského masti, tento antiseptický přípravek účinně zmírňuje zánět a vnese hnisavý obsah venku. Libovolně namočte gázový obvaz mastí a upevněte jej na postižené místo, upevněte lepicí páskou a nechte přes noc.

Ráno ošetřete místo varu chlorhexidinem nebo peroxidem vodíku a znovu naneste obvaz. Postup se opakuje až do úplného zhojení.

Kromě toho, pokud je hnisání, můžete použít antibakteriální mast Levomekol. Mast se aplikuje tenkou vrstvou na postižený povrch a na vrchol se nanese obvaz. Proveďte takový postup s hnisavým obilím by měl být dvakrát denně. Pro úplné vyčištění rány bude trvat nejméně 3-5 dnů.

Nezapomeňte, že samoléčba je možná pouze v počáteční fázi hnisání. Pokud provedené manipulace nedaly žádoucí výsledek, kukuřice stále hnisá, pak byste se měli okamžitě poradit s lékařem a provádět ambulantní nebo ústavní léčbu.

Kvalifikovaná léčba

V nemocničním prostředí lékař otevírá hnisající kukuřici, která se stala zánětlivou, provádí drenáž, čistí ránu z hnisavého exsudátu, léčí léze antiseptickými prostředky, obvazy a pak zpravidla propouští pacienta domů. Léčba tam však nekončí. Pacientovi jsou předepsány antibakteriální léky pro lokální, orální nebo injekční podání (záleží na rozsahu léze). Denní obvazy ran by měly být navíc léčeny antiseptiky.

Pokud došlo k hnisání staré suché kukuřice tyčinkou, ošetření se provádí následujícími způsoby:

 • vrtání - používá se kulatá fréza se zářezy (průměr nástroje je volen lékařem). Před zákrokem jsou nohy pacienta ošetřeny antiseptikem, po kterém je jádro kukuřice vyvrtáno tečkovanými pohyby. Na konci procedury je místo expozice opět ošetřeno antiseptickým a antibakteriálním činidlem;
 • laser je inovativní technika, aby se zabránilo infekci ran, protože krevní cévy koagulují ve stejnou dobu, takže bakterie nevstoupí do krve. Léčení je rychlé, maximálně 4-5 dnů;
 • tekutý dusík (kryoterapie) - nejen zmrazený exsudát je zmrazen, ale také patologické tkáně kukuřice, zatímco zdravá kůže netrpí. Metoda je účinná, používá se v kterémkoli stadiu onemocnění.

Kromě oficiální medicíny mohou při léčbě hnisavých kuřích pomáhat i netradiční metody terapie (recepty tradičních léčitelů).

Lidová medicína

Existují spory o účinnosti nekonvenčních terapií, zástupci oficiální medicíny jsou proti takovému přístupu k léčbě hnisání a důrazně doporučují vyhledat lékařskou pomoc.

Recepty tradičních léčitelů v boji proti hnisání:

 • med dort pomůže zbavit hnis. Mix (1: 1) medu a mouky, hnětení elastického těsta, vypečení z ní, připevnění na postižené místo a oprava, nechat přes noc. Poté, co hnisavý exsudát vyjde, měli byste použít obvaz s antiseptikem;
 • Naneste aloe listovou dřeň na hnijící kukuřici na noc, to pomůže přivést pus ven;
 • Citronovou dužinu lze použít jako antiseptikum, citronová šťáva navíc změkčuje povrch kukuřice a pomáhá odstraňovat hnis. Přes noc se provádí obvaz citronu;
 • Vata se navlhčí v silném fyziologickém roztoku (150 ml vody, 1 lžíce soli), upevní se na místo poranění, fixuje se, nechají se 2-3 hodiny. Tento postup pomůže odstranit hnisavý exsudát.

Není možné vtipkovat se zdravím, dokonce i ta nejmenší rána může způsobit vážné problémy.

Co dělat, když kalus ztroskotal

Kukuřice - jakýsi obranný mechanismus našeho těla. Vyskytuje se v reakci na dlouhodobé a nadměrné tření, tlak na lokální oblast kůže. Vzhled kuřích je často důsledkem nošení nepohodlných, nevhodných bot z hrubého a tvrdého materiálu. Někdy se kuřata objevují při nošení nového, nedávno koupeného, ​​když boty neměly čas se šířit a „sednout“ ve tvaru nohy. Kuří oka nejsou nebezpečné. Jediné negativní - dodané nepohodlí. Nebezpečný stav, kdy kukuřice hnisá.

Pokud lze obyčejné kuří oka bezpečně ošetřit doma, hnisavé kuří oka vyžadují profesionální přístup, jinak hrozí nebezpečí, že tento proces zhorší a dostane komplikace ve formě infekce. Kdyby bylo patrné, že kapalina v obilí začala měnit barvu, objevily se tmavé, nahnědlé odstíny, proces tvorby hnisavého exsudátu již započal, kukuřice se rozpadla. Kolem kukuřice se nachází jasná hyperémie. Charakteristický doprovodný příznak - bolest, kontakt s kukuřicí nebo s okolní kůží je velmi bolestivý. Pokud se objeví příznaky úzkosti, okamžitě vyhledejte lékaře. Kukuřice se snáze léčí v raném stádiu.

Typy kukuřice

Existuje celá řada typů kuří oka. Nejčastěji jsou kukuřice lokalizována na patě. Klasifikace kukuřice je prezentována podobným způsobem:

Měkké kuří oka se dělí na:

Kalus - exsudativní prvek, dutina obsahující kapalinu. Oblíbené místo lokalizace na patě. Kalhoty tohoto typu se vyskytují spíše v důsledku nadměrného tření. Lidé to nazývají „dropsy“. Vodní kukuřice jsou snadno léčitelné. Budete muset odstranit tekutinu z močového měchýře, což způsobuje zánět a nepohodlí. Dosáhněte přesné propíchnutí bubliny. Po propíchnutí bude tekutina odtékat, výsledná rána by měla být ošetřena antiseptickým roztokem, a pokud je to možné, obtěžujte oblast a zabraňte vniknutí infekce. Je povoleno aplikovat masti na hojení ran pod obvazem na nohách, například Levomekol.

Krevní kukuřice je vzácná, lokalizovaná hlavně na horních končetinách, často na prstu. Úzké oblasti jsou vystaveny nadměrné fyzické námaze, krvavé kukuřici - výsledkem zvýšené fyzické práce. Tato forma kukuřice je obtížnější k léčbě než vodnatá, hojení je mnohem pomalejší. Při vhodném zásahu je proces snadno reorganizován.

V případě hnisavých kuřích, které představují největší nebezpečí pro zdraví, budou vyžadována opatření včasné léčby. Hnis - výsledek infekce, pronikání patogenní mikroflóry do rány. Hnisání kukuřice vede k ohrožení těla. Purulentní kuřata způsobují silnou bolest, někdy není možné šlápnout na bolavou končetinu. Proces zpracování je složitý a zdlouhavý.

Výrazné symptomy

Hnisavá kukuřice se snadno odlišuje od ostatních druhů díky znatelným znakům:

 • dochází k zakalení tekutiny v dutině močového měchýře;
 • v dutině hnisu se nachází žlutavý nebo šedý odstín;
 • je tu ostrá intenzivní bolest;
 • hyperémie, mnohonásobně větší než střed kukuřice;
 • zánětlivé procesy, otoky a otok postižené oblasti;
 • možná mírné zvýšení tělesné teploty.

Riziko hnisavého kalusu je způsobeno rizikem otravy krví, sepse. Hrozivý stav, který přímo ohrožuje život, se samozřejmě nevyvíjí u všech lidí s hnisajícími puchýři. Existují faktory predispozice: stavy imunodeficience (AIDS), diabetes mellitus, jiná somatická onemocnění. Riziko infekce se zvyšuje, když bublina praskne sama, odkrývá odřený povrch a hnisavý obsah se šíří do přilehlých oblastí. V případě mikrotraumat v oblasti šíření hnisu jsou nevyhnutelné sekundární infekce a vývoj hnisavých procesů. V případě samovolného otevření hnisavého močového měchýře se předpokládá, že povrch rány bude opakovaně ošetřován antiseptickými roztoky, což zabrání opakování a postupu procesu.

Léčba

Léčba kalusu je jednoduchý a rychlý proces, který nelze říci o hnisavých mozolech. Léčba trvá dlouho, vyžaduje vytrvalost a systematičnost. Pokud je detekován hnisavý kalus, formace je zakázána léčit sama.

Léčba jakýchkoli hnisavých procesů, dokonce i na patě a pravděpodobně nepředstavujících vážné nebezpečí pro tělo, se vyskytuje v nemocnici lékařem příslušného profilu. Zpravidla se na oddělení hnisavé chirurgie zabývají hnisající rány. Pouze lékař je schopen správně diagnostikovat, otevřít hnisavou dutinu a opláchnout ránu dezinfekčními roztoky. Pokud řez není dostatečně velký nebo naopak těžkopádný, je nemožné vyhnout se recidivě nebo zhoršení stavu.

Podobný stav je pozorován, pokud je rána špatně promyta dezinfekčními roztoky a špatně vypuštěna. Pouze lékař má právo předepsat nezbytné léky. Často, s hnisavými procesy, nemoc nemůže být poražena bez účasti antibiotik. V závislosti na závažnosti a šíření procesu jsou antibiotika předepsána ve třech formách:

 • Pro vnitřní podání ve formě tablet (pro lehké a střední procesy).
 • Topicky používejte antibakteriální masti.
 • Intravenózně nebo intramuskulárně (v případech hrozby otravy krví).

Léčba hnisavých mozolů na patě je obtížný proces. Proces formování nebo formování je také zdlouhavý. Trvá minimálně týden, než kukuřice existuje bez léčby, takže se vyvíjí hnisavý zánět. Je důležité léčit kuří oka v počátečních fázích výskytu.

Vodní kukuřice se dezinfikují, samostatně otevírají jehlami nebo jinými sterilními ostrými předměty. V místě spodního pólu kukuřice se provádí vpichová jehla, která drží jehlu mírně pod úhlem. Je důležité dezinfikovat jehlu před použitím, například alkoholem. Když je kapalina z kukuřice vypuštěna, má být kukuřice znovu ošetřena antiseptikem, poté naneste sterilní obvaz.

Pokud již hnisavý proces začal, okamžitě se poraďte s lékařem, který vám vysvětlí zvláštnosti zánětu a předepíše léčbu. Důležité při léčbě hnisavých procesů - včasná výměna sterilních obvazů, použití lékařské masti.

Tradiční medicína v boji proti hnisavým mozolům

Tradiční medicína nešetřila kuří oka. Aloe vera je běžným a často používaným anti-purulentním lékem na rány. Lidoví léčitelé a léčitelé říkají, že postačí připevnit na noc k poraněnému porostu kus řezu, aby se ráno na postižené ploše změnilo ráno a zánět ustoupil. Pak se doporučuje pokračovat v odstraňování kuřích.

Stará metoda je použití citrónové kůry. Odlupování se aplikuje přes noc a dosahuje podobného účinku. Účinku změkčení pleti lze snadno dosáhnout pomocí kaše brambor. Přináší výsledek kaše cibule. Popsaná kaše na mozolech, která začala vysychat, je vítána. Buďte opatrní, abyste nespálili zdravou kůži.

Dostupný lék tradiční medicíny - rostlinný olej. Nemá estetický účinek, stejně jako předchozí metody, ale snadno odstraňuje bolest vytvořenou v místě tření. Předpokládá se, že se olej jednoduše rozetře do postižené oblasti. Dobrého terapeutického účinku je dosaženo použitím lázní. Recepční lázně:

 1. 3 lžičky sodovky smíchané s lžící strouhaného mýdla, je lepší použít dítě, směs se nalije litrem teplé vody. Doba koupele je 30 minut.
 2. Vany z roztoku manganistanu draselného, ​​který je zředěn na světle růžový odstín, mají dobrý terapeutický účinek. Do směsi přidejte trochu soli. Vana trvá 5-15 minut. Pak si otřete nohy, nechte nohy suché.
 3. Polévková lžíce čisté nebo mořské soli, zředěná v teplé vodě, pomůže zmírnit pocit bolesti a zmírní zánět. Vana se doporučuje 20-30 minut.
 4. Vyhříval syrovátku, držel jí nohy půl hodiny. Vana je lepší před spaním.

Preventivní opatření

Nejlepší prevencí je pohodlná obuv z kvalitních a certifikovaných materiálů. Je důležité vybrat si ponožky z přírodních a ekologicky šetrných materiálů přesně ve velikosti, aby ponožky nebyly velké a zvyšovaly tření.

K manipulaci s místy, kde se často tvoří kukuřice, potřebujete vazelínu, která snižuje tření. Pokud je zaznamenána nadměrná náchylnost k tvorbě puchýřů, vyhněte se nošení bot na vysokém podpatku. Stejně důležité je sledovat hmotnost, aby se zabránilo zbytečným librám. Nadváha se často stává příčinou bolestivých kuřích, pokud nohy nejsou schopny vydržet další libry.

Hnisavé procesy jsou zakázány, aby se s nimi zacházelo nezávisle, a aby se s nimi vůbec nebylo zacházeno. Navíc, pokud jsou problémy s imunitním systémem, existuje náchylnost k častým nachlazením a virovým onemocněním. V těchto případech jakékoli zpoždění způsobuje závažné komplikace. Postarejte se o své zdraví, obraťte se na lékaře včas a striktně dodržujte lékařské předpisy. To je jediný způsob, jak udržet zdraví a krásu nohou.

Co dělat, když kalus ztroskotal?

Každý muž si promnul nohy. Kukuřice je ochrannou reakcí těla, která neumožňuje, aby kůže byla vymazána do hlubokých vrstev epidermy. Nejčastěji se objevují na nohou, protože mají pevnou, nepohodlnou obuv, nové boty mohou také způsobit nepohodlí a bolest. Samotný novotvar není nebezpečný, ale pokud se kukuřice rozpadne, je nutné se poradit s lékařem, aby se zabránilo infekci.

Příznaky infekce

Tam jsou voda a krevní kukuřice. Rozlišují se svým obsahem, první jsou naplněny čistou tekutinou, druhou je fialová, - v krvi. Dokáže zlikvidovat některý z nich. Infikovaná kukuřice vyžaduje okamžitou léčbu, doporučuje se neprodleně kontaktovat specialistu, aby se zabránilo výskytu otravy krve a zabránilo se šíření infekce v celém těle. Nejčastěji dochází k zánětu kalusu na špičce a patě kvůli nošení úzkých bot.

Hlavní příznaky hnisání kukuřice:

 • Zbarvení exsudátu (kapalina v kukuřici);
 • Vzhled zarudnutí a zánětu kolem kukuřice;
 • Vypuštění hnisu;
 • Akutní bolest při dotyku;
 • Snad mírné zvýšení tělesné teploty.

Pokud si všimnete, že kukuřice je hnisající, pak okamžitě jednat!

Infekční mechanismus

Kukuřice s hnisem se nejčastěji objevuje v nepřítomnosti léčby puchýře a ne v souladu s pravidly antiseptik během léčby. Otevřený kalus je brána pro infekci, takže musí být izolován od účinků agresivního prostředí.

Purulentní exsudát (tekutina uvnitř kukuřice) se skládá z mrtvých leukocytů, které chrání tělo před bakteriemi a nebezpečnými infekcemi. Jeho vzhled naznačuje, že imunitní systém funguje správně. Ale v našem těle je jediná síť cév, díky které se kyslík a živiny dostávají do orgánů a tkání. Stejný dopravní systém může vést k šíření infekce, která je plná výskytu sepse (infekce krve), embolie (blokování krevních cév) a gangrény.

Léčba profesionálními metodami

Doporučuje se požádat svého lékaře o léčbu hnisavého kalusu. Specialisté v hnisavé chirurgii se zabývají takovým onemocněním, pouze odborník bude schopen kvalitativně otevřít a vypustit hnisavý blistr, aby se zabránilo infekci. Při nesprávném zacházení a neúplném čerpání obsahu se mohou opakovat hnisavé mozoly a infekce se šíří krevními cévami v celém těle. Po zákroku jsou předepsána širokospektrální antibiotika, aby se zabránilo infekci.

Tři hlavní metody odstraňování hnisavého kalusu v nemocnici:

 1. Je-li kukuřice stěžejní, je kořen vrtán chirurgem se speciálně vybraným řezačem určité velikosti. Do výsledné rány se vpraví antiseptické přípravky, které zabraňují opětovnému barvení.
 2. Laser okamžitě koaguluje (kauterizuje) v blízkosti krevních cév, aby se patogeny nerozšířily krevními cévami. Doba hojení je 3-5 dnů.
 3. Kryoterapie je nejúčinnější léčbou. Během procedury není ovlivněna zdravá kůže, odstraní se pouze hnisavý kalus s obsahem. Obvykle se provádí v pokročilých případech, kdy se nahromadilo hodně hnisu.

Vlastní ošetření

Ne každý má možnost okamžitě navštívit lékaře, protože mnozí se zajímají: "Kalhoty na noze ztroskotaly, co dělat?". V prvních dnech vývoje nemoci, můžete se pokusit vyřešit problém sami, pomocí léků nebo lidových receptů.

Léky

Při odhalování prvních příznaků onemocnění je nutné vědět, co dělat, když se kukuřice zapálila. Lékaři doporučují použití Vishnevského masti nebo Levomekolu. K tomu je nutné na kontaminovanou plochu aplikovat silnou vrstvu zvoleného léku, poté ji utěsnit sádrou nebo zabalit sterilním obvazem na jeden den. Je žádoucí, aby noha v době léčby byla v klidu, nemůžete nosit těsné boty. Obvaz se mění dvakrát denně. Další den by měl hnis vyjít.

Když se obvaz změní, hnisavá kukuřice se zpracuje peroxidem vodíku, furacilinem nebo chlorhexidinem.

Lidové recepty

Můžete se pokusit léčit nakažené kukuřice s domácími recepty. Tyto techniky jsou jednoduché a účinné a jejich složky jsou dostupné v každém domě.

No táhne hnis aloe list, oloupané a loupané v noci na bolavé místo. Dužnina citronu také pomůže zbavit se hnisání, pokud ho dáte celou noc. Ráno si umyjte nohu teplou vodou a aplikujte obvaz.

Vyzkoušejte sůl, abyste se zbavili corlosus callosum. Rozpusťte 1-1,5 lžíce. V 1 sklenici vody navlhčete tampon nebo vatu a naneste na blistr 2-3 hodiny. Směs změkčuje kůži stimulací exsudátu. Procedura může být kombinována s použitím protizánětlivých mastí, opakovat je 2-3 krát denně.

Tinktura na cibulkové slupce se připravuje jednoduše: v octě na 7 dní se nakreslí cibulová slupka, pak se vyjme a aplikuje přes noc na postiženou oblast.

Pokud kalus ztroskotá a oteklý, pak může pomoci koupel nohou. Pro jejich přípravu se používají takové přísady, které se nacházejí v každé domácnosti.

 • Naplňte teplou vodou sody (3 lžičky.) A baby mýdlo (1 polévková lžíce), ponořte do výsledné směsi po dobu 30 minut. Takový recept pomůže snížit zánět a změkčit drsnou kůži.
 • Slané lázně snižují bolest a otok. Pro jejich přípravu byla použita sůl nebo mořská sůl rozpuštěná v teplé vodě. Doba trvání procedury je 20-30 minut.

Jakýkoli z uvedených prostředků by měl být použit nejpozději 48 hodin po objevení se blistrového blistru. Pokud domácí terapie infikovaných kuří oka nedala žádný výsledek, pak je třeba vyhledat pomoc od specialisty, pouze on může pomoci zbavit se nemoci bez následků.

Tipy, jak se vyhnout infekci

Hnisavý kalus vyžaduje dlouhé a nepříjemné ošetření, takže je nejlepší vyhnout se jeho vzhledu. Postupujte podle jednoduchých tipů:

 • Vyberte si pohodlnou obuv a ponožky správné velikosti;
 • Upřednostňují boty z přírodních materiálů, nenosí syntetické ponožky;
 • Věnujte pozornost zdraví pokožky nohou: namažte vazelínou místa, která jsou nejvíce citlivá na otěhotnění mozku.
 • Pokud se objeví puchýř, nezanedbávejte léčbu: nezapomeňte ji ošetřit, uzavřít sádrou, aby se zabránilo vniknutí infekce;
 • Dávejte si pozor na váhu - u obézních lidí je riziko výskytu hnisavých kuříčků vyšší.

Vzhled hnisu je ochrannou reakcí organismu na infekci, ale pokud kukuřice zhasla, je vhodné okamžitě kontaktovat specialistu. Pokud nemůžete navštívit odborníka, můžete použít lék a lidové způsoby, jak odstranit puchýř. Domácí terapie se provádí ne více než 2 dny, pokud pozitivní trend není pozorován, pak byste se měli poradit s lékařem, aby předepsal léčbu. Infikované kuří oka mohou vést k otravě krve, blokování cév a dokonce i gangréně.

Jak odstranit mozol

Mezi všemi problémy dermatologické povahy, které člověka nejčastěji ruší, je patřičně jedna z nejnepříjemnějších. Být velmi bolestivý, to může přinést spoustu problémů každému, kdo je "štěstí", aby se stal jeho vlastníkem. Je také pozoruhodné, že taková kukuřice, označovaná také jako voda, měkká nebo jednoduše „kapka“, je schopna vyvolat rozvoj hnisání, a proto by její léčba měla být přistupována velmi zodpovědně. Je-li přijato správné opatření, je možné se této pohromy zbavit poměrně rychle - a to tak, že po ní nebude stopy.

Vlhká kukuřice je velmi bolestivá

Hlavní příčiny

Pro začátek je třeba poznamenat, že vlhký kalus vzniká v důsledku tření - nárazu, který vede k posunu horní vrstvy dermis relativně nižší. Takové změny zpravidla člověk nezaznamenává, a proto se po určité době povrchová vrstva konečně uvolní, což má za následek vodnatou kukuřici. Externě se jedná o bublinu v dutině, kde dochází k hromadění mezibuněčné tekutiny.

Tření je klíčovým faktorem, který přispívá k vodnímu kalusu. Je tedy zcela přirozené, že nejčastějšími příčinami vyvolávajícími vznik a následný vývoj takových bolestivých puchýřů jsou:

 • nošení bot, které mají nevhodnou velikost nebo mají specifický tvar (například příliš úzký nebo naopak příliš široký);
 • přítomnost nadměrně tuhého hřbetu, což má za následek intenzivní tření nohy;
 • vysoké podpatky, což vede ke zvýšenému tlaku na prstech a podešvi, což činí vzhled kukuřice tekutinou jen otázkou času;
 • přítomnost otvorů v ponožkách nebo punčochách, které jsou za předpokladu, že se nosí nepohodlné boty, obzvláště citlivé;
 • dlouhá práce s tímto nebo tímto nástrojem upnutým v rukou, bez použití ochranných rukavic.

Co se týče posledního bodu, je rozumné dodat, že mozoly s vodou na kůži štětce se mohou stát logickými důsledky dopadu různých ekonomických nástrojů - například pily nebo lopaty. Vzhled vodních mozolů na dlaních nebo prstech „je povinen“ na sportovní vybavení - především na vesla a rakety.

Tření z nepohodlné obuvi - hlavní příčina vodní kuří oka

Charakteristické rysy

Před ošetřením mokrých kuřat by se měl člověk ujistit, že se obává o tento konkrétní útok. Pokud vyberete nejvýznamnější příznaky charakteristické pro vodní kuří oka, bude jejich seznam vypadat takto:

 1. Zpočátku dochází k zarudnutí v místě tření na noze nebo ruce, nejčastěji doprovázené nepohodlí a mírným otokem.
 2. Dále se na kůži objeví puchýř, jehož hlavním znakem je extrémně vysoká bolest. Jedná se o měkký kalus, již plný kapaliny.
 3. Za předpokladu, že výsledná bublina je mechanický efekt, s časem, kdy praskne. Zpravidla se to děje v důsledku pokračujícího tření, silného mačkání, otlaků nebo nárazu.
 4. Je-li kalus otevřen oddělením vnějších stěn, zůstává na jeho místě vlhká rána, která má tmavě růžovou nebo červenou barvu.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skutečnosti, že po roztržení kukuřice a močového měchýře se může objevit její infekce - kontakt s různými patogenními mikroorganismy na poškozené oblasti.

Zvláště často se v případě, kdy je mezi stěnami popsanými výše, stékají vodní kukuřice, což často vede ke stafylokokové nebo streptokokové mikroflóře.

S ohledem na hlavní projevy, které charakterizují infikovaný kalus, jsou uvedeny níže:

 • zřetelně viditelné zarudnutí přesahující oblast odlupované kůže;
 • silná bolest, která je trvalá (v případě, že kalus ztroskotá, dochází k nepohodlí bez ohledu na to, zda existují mechanické účinky nebo ne);
 • vzhled kolem problémové oblasti nažloutlé kůry;
 • zakalení kapaliny v kukuřici také ukazuje, že tato je hnisavá;
 • obecná malátnost a horečka.

Kromě toho, v situaci, kdy vlhký puchýř vstupuje, jsou pozorovány hnisavé výboje - přirozená reakce těla na aktivitu infekce, která do ní spadla.

Streptokoková infekce může proniknout kalusem.

Otevřete nebo ne?

Při zodpovězení otázky je třeba poznamenat, že vše zde závisí na specifikách situace. Je důležité mít na paměti, že ošetření vodního kalu na patě nebo ruce nezajišťuje povinné otevření močového měchýře - alespoň dokud nedosáhne významné velikosti. To je vysvětleno tím, že pokud uděláte puk vody, pak se pravděpodobnost infekce v ní mnohonásobně zvyšuje. Z tohoto důvodu, pokud vzniklá bublina nedává svému uživateli spoustu nepohodlí, může být jednoduše utěsněna baktericidním prodyšným lepidlem.

Ale v situacích, kdy se vodní kukuřice na patě nebo ruce zvětší, je stále doporučeno ji otevřít. Stojí za zmínku, že to musí být provedeno nuceně - aby se zabránilo náhodnému narušení stěny močového měchýře, což má za následek mnohem nebezpečnější zranění.

Pokud zdůrazníme nejvýznamnější momenty týkající se postupu pro propíchnutí měkkých mozolů na nohou a pažích, pak jejich seznam vypadá následovně:

 1. Dělená oblast by měla být dezinfikována ošetřením antiseptikem (jod, brilantní zelená atd.).
 2. Je nutné použít pouze jehlu, která je sterilní (lze ji zakoupit buď v lékárně, nebo doma - samozřejmě, po zpracování takového „nástroje“ lékařským alkoholem).
 3. Piercing - jeden nebo několik - musí být prováděn bočně téměř paralelně s povrchem dermis, aby se zabránilo možnému poškození dna kukuřice.
 4. Je velmi žádoucí zachovat stěny močového měchýře: to zajišťuje jakoukoliv léčbu mozolů na patách a jiných částech těla, vyrobených podle pravidel. Důvod je velmi jednoduchý: levá stěna je bariéra, která významně snižuje riziko poškození kůže a infekce.
 5. Kalus vody nahromaděné ve vodě by měl vyjít úplně. Pokud se časem rekrutuje, je třeba opakovat postup piercingu.
 6. Aby se zabránilo infekci, musí být rána ošetřena mastí, která obsahuje antibiotikum.

Za zmínku stojí, že otevřené a řádně ošetřené mokré mozoly na nohách nebo rukou by měly být uzavřeny pomocí ochranné omítky, dvakrát denně vyměňovány a odstraňovány v noci.

Jehla pro piercing by měla být léčena antiseptikem

A jestli se všechno ukázalo být obtížnější?

Mluvit o tom, jak se zbavit vody kuřích, je třeba zmínit situace, které jsou mnohem méně jednoduché, než ty, které byly zmíněny dříve. Typickým příkladem je případ, kdy je spontánně otevřen vodní kalus na špičce, doprovázený takovou nepříjemností, že trhá zeď. Jak již bylo uvedeno výše, výsledkem takového incidentu je odhalení rány - pláče a otevřenosti vůči „útokům“ mnoha infekcí. Abychom se vyhnuli mikroskopické hrozbě a zajistili co nejrychlejší uzdravení, má smysl:

 • důkladné čištění rány;
 • dezinfekce postižených oblastí;
 • uložení antibiotické masti;
 • umístění přes problémovou oblast gázové podložky, zajištěné lepicí páskou.

Ignorování výše uvedených tipů je silně odrazováno, protože je téměř nemožné rychle vyléčit mozol s roztrženou stěnou, aniž by byly vzaty v úvahu.

Ale v nejobtížnější situaci, kdy je hnisavý kalus, nebudete schopni udělat bez odborné pomoci chirurga. V takových případech provádí odborník řadu opatření, a to:

 • odhaluje hnisavé místo v souladu se všemi požadavky asepsy;
 • provádí počáteční léčbu infikované oblasti;
 • obvazy (samozřejmě nezapomeňte na drenáž);
 • předepisuje pacientovi vhodnou léčbu zahrnující použití lokálních antibakteriálních léčiv.

Kukuřice by měla být přilepena lepící omítkou

Použití lidových prostředků

Mělo by být okamžitě poznamenáno, že z těchto kuliček uvažovaných v tomto materiálu mohou takové nástroje pomoci pouze v situacích, kdy velikost bubliny naplněné kapalinou je relativně malá. Pokud vyberete nejefektivnější řešení týkající se této kategorie, pak mezi ně patří především:

 • Solný roztok. K přípravě takové lázně stačí smíchat jednu lžíci stolní soli v litru dobře zahřáté vody.
 • Roztok manganistanu draselného. Tato látka se také používá k přípravě lázní, ve kterých je třeba ponořit se na krátkou dobu končetiny, které trpí vodním kalusem. Pokud jde o barvu takového roztoku, měla by být světle růžová.
 • Rajčatová šťáva. Jak ukazuje praxe, mazání měkkého kalusu touto kapalinou významně urychluje proces hojení (za předpokladu, že není otevřená rána).
 • Aloe. Šťáva z této rostliny je právem jedním z nejlepších darů přírody, pomáhá zbavit se ran a bránit rozvoji patogenní mikroflóry.

Kromě toho, velmi dobré výsledky pomáhají dosáhnout listy jitrocelu, aplikován na vodnatost, stejně jako odvar z měsíčku a heřmánku, ze kterého můžete dělat koupele, které podporují hojení kůže.

Rajčatová šťáva by měla být aplikována na kukuřici bez rány

Preventivní opatření

Závěrem lze říci, že je třeba zmínit hlavní opatření zaměřená na prevenci vzniku vodních mozolů - na nohou a dalších částech těla. Zde jsou:

 • nosit jen ty boty, které jsou opravdu pohodlné;
 • pracovat v ochranných rukavicích, aby se snížila pravděpodobnost měkkých mozolů na rukou;
 • oblékání dvou párů ponožek v situacích se zvýšeným zatížením nohy - první akryl a na bavlně;
 • snížení pocení, poskytovaného použitím účinných antiperspiran;
 • Zkontrolujte všechny ponožky, zda nejsou příliš hrubé švy a díry.

Je vhodné chránit oblasti kůže, které jsou nejvíce postiženy třením, běžnou omítkou. Toto opatření je samozřejmě dočasné, vhodné zejména v situacích, kdy nově zakoupená obuv ještě nebyla nosena jeho majitelem.

Co dělat se zánětem kuřích na nohou?

Kukuřice je kožní patologie vyplývající z dlouhodobého tření nebo tlaku na ni. Tvoří se ve formě ochranné reakce těla, zabraňující poškození hlubokých vrstev epidermy. Obvykle se nachází na chodidlech a dlaních.

Klasifikace

Rozlišují se tyto typy kuřích:

 1. Suchý (natoptysh) - shluk velkých množství mrtvých buněk epitelu.
 2. Mokrý - bublina naplněná tekutinou (lymfou). Variace je krevní kalus obsahující krev. V případech, kdy byla kůže vystavena silným účinkům, je tvořena úzce umístěnými nádobami.

Běžné příčiny vzniku kalusu

Faktory vyvolávající vznik nádorů na kůži jsou:

 • Špatné boty (nepříjemné, stísněné, nekvalitní).
 • Deformace chodidla.
 • Poruchy chůze.
 • Zvýšené pocení.
 • Práce s hudebním nebo pracovním nástrojem, zahradní nářadí.
 • Sportovní aktivity.
 • Nadváha.
 • Diabetes.
 • Poruchy v periferním nervovém systému.

Příčiny a mechanismus vývoje hnisavých procesů

K zánětu prstu na nohou dochází v případech, kdy není léčba blistru léčena, nebo pokud není antiseptikum pozorováno během léčby. To může také fester kukuřice na patě, ošetřené podle všech pravidel, ale ne chráněný před vnějším prostředím obvazem nebo baktericidní lepicí náplastí. Častěji byly postiženy mokré útvary ve formě puchýřů, jako by byly poškozeny, povrch rány je odkrytý a otevírá "bránu" pro infekci.

Reakce těla spočívá v napadení patogenních organismů leukocyty, v důsledku čehož vzniká hnis, který se skládá z mrtvých bílých krvinek. Pokud se neošetřuje, může se zánětlivý proces rozšířit do okolních tkání, stejně jako může být nesen krevním oběhem, což vytváří nebezpečí pro život.

Příznaky

Hlavní známky toho, že kalus na špičce zapálil:

 • Rozmazaný obsah.
 • Přítomnost inkluzí žlutých nebo šedých odstínů hnisu.
 • Ostrá bolest v postižené oblasti, která se vyskytuje nezávisle na dotyku a pohybu.
 • Hyperémie kůže kolem kuřích, dosahující různých velikostí.
 • Otok nemocné oblasti.
 • Tělesná teplota se může zvýšit, celkový zdravotní stav se zhoršuje. S rozvojem patologického procesu na noze je zaznamenána obtížnost chůze způsobená bolestí a nemožnost použití bot.

Pokud kukuřice začala hnisat, pak to představuje vážné ohrožení zdraví a někdy i života člověka. Zdravotní opatření je nutné postupovat co nejdříve a nejlépe je konzultovat s lékařem.

Léčba

Kalhoty na nohou se ztratily - co dělat? Terapie by měla být komplexní a zahrnovat použití různých prostředků.

Léky

Při prvních známkách tvorby hnisu, stejně jako v případě, že kukuřice praskla, můžete použít Vishnevsky mast. Kompozice je impregnována gázovou podložkou a aplikována na blistr, po kterém je aplikován obvaz. Mast obsahuje:

 • xeroform, což je antiseptikum;
 • březový dehet kombinující antibakteriální, protizánětlivý a resorbující účinek;
 • ricinový olej, který podporuje pronikání léčivých látek do tkání.

Obvazy by měly být vyměňovány dvakrát denně. Před použitím čerstvého obkladu je nutné ošetřit kukuřici antiseptikem (peroxidem vodíku, chlorhexidinem). Toto ošetření přispívá k "vytažení" hnisu a následnému hojení.

Dobré výsledky jsou dosaženy při použití antibakteriálních mastí: Levomekol, Baneocin, linomyntomycin. Po předběžném antiseptickém ošetření se aplikují v tlusté vrstvě pod obvazem. Postup se provádí dvakrát denně.

Léčba hnisavé kukuřice doma je možná pouze v počáteční fázi procesu. Pokud se objeví známky zhoršení, kdy se puchýř začne chovat, stejně jako v případě neúčinnosti přijatých opatření, nemůže odborník vynechat přetrvávající hnisání. Naléhavá potřeba jít do nemocnice. Důsledky zpoždění mohou být katastrofální.

Lidová medicína

 1. Efektivně léčba kuřích s pomocí lázní (prováděných pouze u ne-extenzivních lézí):
 • 1 polévková lžíce. Já sůl nebo mořská sůl ve sklenici horké vody. Ponořte nohu do roztoku po dobu 10 minut, dávejte pozor na tuto teplotu a periodicky vylévejte.
 • 3 lžičky sody, 1 polévková lžíce. třel dětské mýdlo nalít litr vody 45-50 stupňů. Délka procedury je asi půl hodiny.
 • Vezměte 5 lžíce měsíčku nebo heřmánku, přidejte 1 litr vody, vařte 10 minut ve vodní lázni. Kmen. Poté, co se teplota výpary stane přijatelnou, vložte do ní nohu. Byliny snižují zánět a urychlují hojení.

Koupele přispívají k uvolnění hnisu. Bude trvat několik procedur, po každém z nich je nutná léčba antiseptikem a sterilním obvazem.

 1. Smíchejte med a pšeničné mouky ve stejném poměru, vytvořte plochý koláč a připevněte ke zaníceným kuřím. Horní obvaz, přes noc. Ráno by měla být rána očištěna od hnisu, po které musí být ošetřena antiseptikem a naneste sterilní obvaz.
 2. Aloe list řez, vložte sliznici na vrcholu kukuřice na noze, opravit sádrou.
 3. Odřízněte vrchol citronu, odstraňte šťavnaté maso, ale ponechte bílou část slupky na vnitřní straně. Připevněte k ráně, zabalte a nechte přes noc.
 4. Bramborovou hlízu nastrouhejte (zmírňuje otok), nakrájejte cibuli (bojuje se zánětem), důkladně promíchejte, aplikujte obklad na problémové místo
 5. Tinktura: cibulová slupka zalijeme 6% octem, necháme týden. Poté se látka odfiltruje, kapalina se vypustí a slupka se použije jako protizánětlivé činidlo.
 6. Vezměte zralé rajče, strouhejte dřeň, přidejte 1-2 kapky jódu, připevněte na kuří oka na noze, obvaz.

Je možné léčit hnisavé kallosity s lidovými recepty po dobu nejvýše 2 dnů, bez zlepšení, měli byste se poradit s lékařem během této doby.

Léčba těžkých forem

Pokud samo-léčba nefungovala během prvních 24-48 hodin, obraťte se na odborníka. V závažných případech může být nutná hospitalizace na chirurgickém oddělení nemocnice.

V manipulační místnosti nebo šatně provádí lékař pitvu kukuřice, čistí ránu z nahromaděného exsudátu, provádí drenáž. Poté je postižená oblast ošetřena antiseptickými roztoky, aplikuje se mast obsahující antibiotikum a pak obvaz. Obvazy se provádějí 2x denně.

Když suchá kukuřice hnisá s jádrem, jeho odstranění je děláno, který může být dělán různými způsoby:

 • Vrtání speciálního kulatého vrtáku.
 • Laser - při této technice dochází současně ke koagulaci cév, což umožňuje zkrátit dobu hojení.
 • Kapalný dusík odstraňuje hnis a postižené tkáně bez ovlivnění zdravých.

Poté je pacientovi předepsána antibakteriální léčiva ve formě tabletek. V těžkých, komplikovaných případech se antibiotika aplikují intramuskulárně nebo do žíly.

Komplikace

Nesprávné nebo pozdní ošetření kukuřice znamená výskyt nepříznivých účinků:

 • Absces - hnisavá fúze tkání s tvorbou dutiny.
 • Flegmon - difuzní zánět podkožní tkáně.
 • Osteomyelitida je onemocnění doprovázené zánětem v kostní tkáni.
 • Sepse je infekce krve s možnou tvorbou vředů v odlehlých oblastech a orgánech (septikopyémie). Jedná se o závažnou komplikaci, jejíž výsledek je často smrtelný.

Prevence

Abyste se vyhnuli vzniku kuří oka na rukou a nohou, musíte dodržovat pravidla:

 • Při práci spolu s rizikem otírání kůže používejte speciální ochranné rukavice.
 • Boty musí být pohodlné, prodyšné. Pokud se tře, použijte sádru. Snažte se vyhnout vysokým podpatkům pro každodenní nošení.
 • S těžkým potem můžete použít mastek.
 • Ponožky ve velikosti, vyrobené z přírodních tkanin.
 • Udržujte normální tělesnou hmotnost.
 • Proveďte hygienu nohou.

V případech, kdy se již objevil kalus, je nutné:

 • Zacházejte s antiseptiky.
 • Eliminujte vliv prostředí: použijte baktericidní adhezivní náplast, s mokrými mozoly, hydrokoloidní lepidlo je účinné pro snížení tření, stejně jako absorpci kapaliny při náhodném otevření blistru.

Dodržujte preventivní opatření, začněte léčbu včas, nedovolte rozvoj zánětu - tímto způsobem si zachováte zdraví kůže nohou a budete se moci vyhnout problémům spojeným s kuří oka.

Hnisání kukuřice na noze: příčiny, příznaky a léčba

Když dojde k prodlouženému tření oblasti kůže na tvrdém povrchu, dochází k nepříjemné tvorbě, jako je mokrý kalus nebo puchýř. Při nošení nepohodlné obuvi se nejčastěji třel o nohy a prsty. Pokud se s kukuřicí řádně zachází, projde během několika dní. Existují však výjimky, například hnisání. Zvažte, co dělat, když kalus na noze zhasl.

Příčiny a příznaky tvorby hnisu

Není-li otřepené místo dlouho ošetřeno, může se v obilí objevit hnis, který vede k sepse. Hnis je důsledkem boje ochranných (imunitních) buněk s mikroby. K infekci dochází v případě nedodržení pravidel osobní hygieny a neprovedení antiseptického ošetření.

Je-li zahájena infekce a objeví se následující příznaky, je třeba vyhledat lékařskou pomoc:

 • silná bolest i při odpočinku, brnění, pocit pálení;
 • uvnitř kukuřice je vidět šedavě zakalená tekutina - to bude hnis;
 • zarudnutí kůže, které výrazně vyčnívá na okrajích kukuřice;
 • otok tkání v oblasti poškození;
 • lokální hypertermie - teplota se zvyšuje v důsledku zánětlivého procesu.

Nezanedbávejte tyto příznaky, protože při nesprávné léčbě nebo jejím nedostatku může dojít ke vzniku gangrény nebo infekce krve (sepse).

Jak dochází k infekci?

Kůže chrání lidské tělo před vlivem vnějších negativních faktorů, včetně infekcí. Pokud se na kůži objeví jakékoliv poškození, hrozí nebezpečí, že na povrchu, na kterém jsou mikroorganismy umístěny, budou cizí předměty, prach a nečistoty. Lidský imunitní systém reaguje na mimozemšťany rychlostí blesku a začíná je napadat. K tomu má tělo speciální ochranné buňky - leukocyty. Pus - důsledek tohoto boje. Skládá se z mrtvých "v bitvě" leukocytů a poražených mikrobů.

Tělo však není vždy schopno překonat samotnou infekci, zejména pokud je oslabeno onemocněním, nedostatkem spánku, přepracováním a špatnou výživou. S dalším rozvojem hnisání může exsudát vstoupit do krve kapilárami a způsobit infekci celého organismu. Následky mohou být závažné:

 • sepse;
 • gangréna;
 • okluze nebo vaskulární embolie.

Pokud vám chybí čas na ošetření vodního obilí, pak se vzhled hnisu, měli byste okamžitě začít léčbu, ale je lepší vyhledat lékařskou pomoc.

Kvalifikovaná lékařská pomoc

Pokud se kukuřice rozpadla v důsledku nesprávné léčby (nebo nečinnosti), akce lékaře bude následující:

 • pitva hnisavých kuřích;
 • provádění odvodnění (čištění z hnisu);
 • antiseptické ošetření;
 • oblékání, v případě potřeby, lékařskou mastí.

Dále píše lékař recept na antibiotika. V závislosti na závažnosti infekce předepisuje:

 • lokální mast (vhodná pro mírné případy);
 • perorální léky - ve formě tablet nebo kapslí;
 • intramuskulární nebo intravenózní injekce (nutné při pokročilém onemocnění).

Lékař doporučí denní obvazy a antiseptickou léčbu.

Při hnisání staré suché kukuřice tyčinkou, která se často objevuje na chodidlech a patách, se ošetření provádí těmito metodami:

 1. Vrtání - speciální zařízení se používá k odstranění tyče z hlubokých vrstev kůže, místo je ošetřeno antiseptické a antibakteriální masti. Léčení trvá nejméně týden.
 2. Odstranění laserem - kukuřice se spálí spolu s infikovanou oblastí. Ránu hojí asi 5 dní.
 3. Zmrazení - plochy na povrchu a hluboko v kůži se odstraní kapalným dusíkem. Léčení trvá 4–5 dní.

Takové techniky se používají, když starý kalus na noze ztvrdl a zasahuje do chůze.

Ale co když neexistuje příležitost rychle se poradit s lékařem? Musíte vědět, jak si můžete pomoci sami doma.

Domácí léčba

Doma můžete být léčeni farmaceutickými léky nebo pomocí lidových prostředků. Tradiční recepty nejsou tak účinné jako léčiva, ale ovlivňují tělo šetrně.

Jména léčiv, která mohou být použita pro hnisání kukuřice:

 1. Vishnevsky mast, Levomekol - platí v noci na místo infekce. Drogy přispívají k "tahu" hnisu a časnému hojení rány.
 2. Furatsilina roztok - antimikrobiální činidlo, se používá pro mytí a lotion.
 3. Chlorhexidin, Kutasept - vynikající antiseptikum. Potřebují několikrát denně zpracovat hnisající kukuřici.
 4. Roztok manganistanu draselného (manganistan draselný) - používá se pro koupel nohou.

Aniž byste šli do lékárny, můžete připravit léky podle oblíbených receptů. Než je však použijete, musíte se poradit se svým lékařem.

 1. Solné odpařování táhne hnis velmi dobře. K tomu je třeba nalít horkou vodu do malé pánve a rozpustit v ní tolik soli, kolik se dá rozpustit. Udržujte bolestivé místo v roztoku po dobu nejméně 15 minut.
 2. Řezané aloe listy a aplikovat na hnisavý kalus na prst nebo patu po celou noc, upevnění s bandáží.
 3. Roztok mýdlové sody: musíte vzít 1 lžíci na litr teplé vody. kousky prádla mýdla a 3 lžíce. soda Udržujte nohu v takové lázni po dobu 20-30 minut.
 4. Citronová kůra (ne buničina). Má antiseptický účinek. Způsob aplikace: připevněte ke kukuřici a upevněte obvazem. Nechte přes noc.

Pokud se u dítěte objevil hnisavý kalus, je naprosto nemožné se léčit! Ihned se poraďte se svým lékařem, který Vám předepíše léčbu.

Preventivní opatření

K zánětu mokrého kalusu na noze nevede k hnisání, potřebujete:

 • eliminujte kontakt a tření nemocné oblasti na tvrdých, znečištěných površích: vyměňte boty, používejte sádru, pokud potřebujete jít někam;
 • procesní kukuřice s antiseptickými přípravky: Kutaseptom, Chlorhexidin, peroxid vodíku;
 • sledujte blistr.

Pokud blistr ve formě močového měchýře silně zasahuje a bolí, můžete ho jemně propíchnout jehlou, která byla dříve dezinfikována. Také je ošetřeno místo vpichu. V dolní části blistru udělejte malou punkci pod úhlem. Když kapalina odtéká, umístěte ji znovu s antiseptikem a naneste jednu z mastí: Levomecol, Erythromycin, Levocin, Tetracycline. Naneste bandáž nebo náplast. Po několik dní chráňte postižené místo před poškozením a třením. Nezapomeňte zpracovat 2-3 krát denně s antiseptikem a aplikovat mast přes noc.