Image

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: návod a recenze

Mnoho žen sní o účinné a rychlé hubnutí. Pro dosažení tohoto cíle jsou dámy diety, dělají fitness a pijí různé léky. Přidání L-karnitinu pomáhá při hubnutí rychleji zhubnout. Látka je naprosto bezpečná pro zdraví a prakticky nezpůsobuje negativní reakce. Jak správně užívat L-karnitin pro hubnutí a bude dále diskutováno v článku.

Co je doplněk za hubnutí?

L-karnitin je aminokyselina, kterou lidské tělo přirozeně produkuje z lysinu a methioninu. Dostatečná produkce této látky je ovlivněna obsahem bílkovin v těle.

V medicíně se karnitin používá k léčbě myokardiální dystrofie, zatímco snižuje chuť k jídlu u dětí a anorexii. Navzdory skutečnosti, že L-karnitin stimuluje chuť k jídlu, je často používán pro hubnutí, protože tato látka aktivně ovlivňuje odbourávání lipidů, i když nespaluje tuk. Dost na to, aby pili 1000 mg léku před cvičením a energetický metabolismus se výrazně zvýší, což přispívá k rychlejšímu spalování podkožního tuku. L-karnitin bez fyzické aktivity je neúčinný při hubnutí, protože nespaluje tuk, ale dodává lipidy pouze na místa jejich „léčby“.

Jak brát L-karnitin pro hubnutí, podrobně prozradí trenéra ve fitness centru. Je to proto, že přípravky na bázi této látky jsou doporučeny pro sportovce a ty, kteří chtějí zhubnout, protože po dlouhodobém tréninku mnoho lidí postrádá karnitin.

Formy uvolňující L-karnitin

Kolik L-karnitinu by mělo být užito pro hubnutí, aby tam byl účinek, instrukce k přípravě podrobně prozradí. Všechny prostředky vytvořené ve formuláři:

Látka ve formě kapaliny je absorbována rychleji než jiné formy, ale zpravidla obsahuje mnoho aditiv a je dražší než léky v tabletách.

Princip činnosti

L-karnitin je jedinečný nástroj, který pomáhá recyklovat tuky a extrahovat z nich energii. Zvyšuje vytrvalost a snižuje únavu. Podporuje rychlejší zotavení síly po vyčerpávající fyzické námaze, normalizuje metabolismus. L-karnitin je charakterizován antihypoxickými a anabolickými účinky. Stimuluje metabolismus tuků a regeneraci tkání.

Při užívání tablet nebo léků v tekuté formě tělo absorbuje asi 15%. L-karnitin snadno a rychle vstupuje do jater a myokardu pomalejším tempem, proniká do svalové tkáně. Vylučuje se ledvinami. Pak budeme hovořit o tom, jak vzít L-karnitin pro hubnutí, a jeho pozitivní účinky na tělo.

Vlastnosti látky

L-karnitin (jak vzít hubnutí pro dívky a kluky, tento nástroj řekne každému konzultantovi v obchodě sportovní výživa) se vyznačuje mnoha užitečnými vlastnostmi, mezi nimi:

 • urychlení odbourávání tuků;
 • zvýšený tón, vytrvalost;
 • zvýšení tolerance napětí;
 • detoxikační schopnost;
 • snížení špatného cholesterolu;
 • příznivé účinky na srdce a cévy;
 • zlepšení kvality spermií;
 • prevence procesu stárnutí;
 • prevence apoptózy a osteoporózy;
 • stimulace regenerace;
 • zvýšit ochranné funkce těla;
 • zlepšení aktivity mozku.

Aminokyselina, pokud víte, jak užívat L-karnitin pro hubnutí, nejenže nepoškozuje tělo, ale také prospívá. Před použitím léku je třeba se poradit s trenérem nebo lékařem.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí: tablety, kapsle, prášek

Lék ve formě kapslí a tablet se užívá perorálně, pije velké množství vody (šťáva). L-karnitin se používá dvakrát až třikrát denně. Vezměte hubnutí kapsle a tablety by měly být v dávce 250-500 mg (1-2 kapsle) pro běžné občany. Sportovcům se doporučuje pít 500-1500 mg 30 minut před cvičením. Průběh přijímacího řízení trvá dva až šest měsíců. Někteří jedinci dávají přednost použití prášku L-karnitinu. Chcete-li v této formě užívat lék na hubnutí, potřebujete jednu lopatku až třikrát denně. Dávku lze zředit v půl litru vody.

Před provedením silového cvičení, které bude kombinováno s kardiovaskulárním cvičením, se prášek užívá v množství 1 mg ráno před jídlem. Pak pijí půl hodiny před silovým tréninkem a patnáct minut před kardio cvičením. Během aerobního tréninku se ráno používá asi 1000 mg aminokyseliny a půl hodiny před tréninkem - 2000 mg. Pokud trénink jde na nošení, pak se doporučuje užívat 2 g svěráku na prázdný žaludek ráno, 2 gramy před půl hodinou před vyučováním a 2 gramy před obědem.

Maximální dávka je 6 g denně. Nejlepší je, pokud je L-karnitin užíván v průběhu dvou měsíců s přestávkou dva týdny. Není nutné pít drogy založené na aminokyselinách neustále, jinak se látka přestane přirozeně produkovat v těle. Denní dávka L-karnitinu pro hubnutí je 1200-1500 mg, pro sportovce - 1500-2000 mg; při vyčerpání tělesné výchovy - 1200-1600 mg; v komplexním ošetření - 1000-1200 mg.

Použití kapalného přípravku

A teď budeme mluvit o tom, jak vzít L-karnitin pro hubnutí kapaliny. Tento výrobek je vyráběn ve formě:

 • roztok v lahvích;
 • koncentrovaný sirup;
 • ampule

Pokud je léčivo vybráno ve formě sirupu, pak se konzumuje třikrát denně, každý po 5 ml a sportovci, 15 ml každé půl hodiny před zahájením tréninku. Doba trvání kurzu je 1,5 měsíce, pak přestávka na 2-3 týdny.

Tekutý L-karnitin pro hubnutí se vstřebává dostatečně rychle. Mezi nejoblíbenější produkty patří "L-karnitin 3000". Jak vzít na hubnutí tento nástroj, řekne pokyny v detailu. Obvykle, aby se odrazily další libry a posílily imunitní systém, pijí ho v dávce 1500-3000 mg denně, se závažným sportovním zatížením - 2000-3000 mg. Pokud člověk pracuje pro opotřebení a je zapojen do těžké fyzické práce, pak je výrobek spotřebován v 1000-2000 mg denně.

Lékaři doporučují tekutý přípravek užívat ve formě vitamínových koktejlů v intervalech mezi jídly nebo 20 minut před zamýšleným jídlem. Neužívejte tuto látku nalačno. Tento nástroj je používán před obědem, aby získal spoustu energie. Ve druhé polovině dne může lék způsobit nespavost. Obsah aminokyselin v ampulích se pohybuje od 1000 do 3000 mg. Dávka v ampulce je rozdělena do tří dávek a spotřebována jednou ráno, druhá na oběd a třetí půl hodiny před tréninkem. Maximální dávka je 3 ml denně.

Interakce s léky

Nástroj může zvýšit účinek warfarinu (kumadinu), který významně zvyšuje riziko krvácení. Během užívání této látky by měl být krevní test na zkapalnění. Další aminokyselina inhibuje účinky hormonů štítné žlázy. L-karnitin je povolen pro použití spolu s dalšími léky. Aminokyselina neovlivňuje působení jiných léků, které urychlují spalování tuků. Tento nástroj byste neměli používat s produkty, které mají stimulační účinek.

Kontraindikace

Přestože je tento doplněk neškodný, měli byste se před jeho použitím seznámit s kontraindikacemi. Látka se proto nedoporučuje používat pro osoby trpící periferními cévními onemocněními, kteří mají diabetes mellitus a diagnózu jaterní cirhózy. Nepoužívejte lék na onemocnění ledvin.

Nedoporučuje se používat aminokyselinu v případě individuální intolerance nebo alergické reakce na ni a proteinových produktů. Neměli byste se uchýlit k L-karnitinu v období nevyvážené výživy, v přítomnosti onkologických onemocnění a patologie štítné žlázy. Zákazem použití je těhotenství a kojení, stejně jako věková skupina do 18 let. Nelze použít lék na epilepsii, hypertenzi, HIV-infikované pacienty a srdeční selhání. Kontraindikace jsou bolest žaludku, dyspepsie a zvýšená nervová podrážděnost. V případě předávkování se může objevit lehce podrážděný žaludek. Dlouhodobá medikace může způsobit zablokování tepen.

Vedlejší účinky

Jak vzít L-karnitin pro hubnutí, bylo popsáno výše, a teď trochu o tom, co může způsobit příjem finančních prostředků. Užívání aminokyselin prakticky nezpůsobuje negativní jevy a mezi těmi, které vznikají, je nespavost, ke které dochází při užívání léku před spaním. Nevolnost, zvracení, zvýšená chuť k jídlu, reflex rány, porucha gastrointestinálního traktu jsou poměrně vzácné. Pokud je doplněk konzumován ve velkých dávkách, od 3 g denně, pak tělo může vydávat rybí zápach.

Hodnocení popularity

Dnes můžete najít spoustu léků, jejichž působení je založeno na aminokyselině L-karnitinu. Nejoblíbenější na trhu jsou tyto léky:

 • SAN Alcar. Je to acetyl-karnitin, který urychluje buněčný metabolismus a dává obrovský náboj energie pro sportovní aktivity.
 • SAN L-Carnitine Power. Jedná se o čistý karnitin. K dispozici ve formě kapslí. Nezpůsobuje vedlejší účinky.
 • Teď tekutina karnitinu. Vyrábí se v kapalné formě. Prostředek obsahuje vitaminy skupiny B.
 • Univerzální CarniTech. Obsahuje nejen L-karnitin, ale i energetické doplňky. To je velký komplex spalování tuků. K dispozici v tekuté formě.
 • Konečný L-karnitin. Stává se ve formě tablet a ve formě kapaliny. Obsahuje, kromě aminokyselin, vitamíny a minerály. Ovlivňuje hubnutí a zlepšuje celkové zdraví.
 • Dymatizovat L-karnitin. Vyrobeno v kapslích. Obsahuje vitamíny B a methionin.
 • MusclePharm Carnitine Core. Obsahuje čtyři typy extraktu L-karnitinu a malin. To je považováno za nejlepší.
 • Al Sport Nutrition L-karnitin L-Tatate. Má anabolický účinek, normalizuje metabolické procesy.

Pokud si vyberete lék na hubnutí, je třeba mít na paměti, že by neměl obsahovat jak L-Acadinin, tak kofein, efedrin. Tato kombinace je nebezpečná pro zdraví. Naopak, komplexy obohacené vitamíny a minerálními látkami pomohou nejen spálit tuk, ale také zlepšit pohodu.

Kde koupit?

Doplňky pro hubnutí lze zakoupit v obchodech prodávajících sportovní výživu, lékárnách nebo objednané z internetových obchodů. Cena této látky je velmi odlišná a závisí na výrobci, dostupnosti přísad a formě uvolňování. Průměrná cena kapalného L-karnitinu v objemu 50 ml je tedy asi 280 rublů. Lék v tabletách "Carniton" stojí asi 260 rublů za 20 tablet, z nichž každá obsahuje 500 mg L-karnitinu. Prostředky v práškové formě Maxler Max Motion s L-karnitinem, vypočtené na šestnácti dávkách 1200 mg, lze zakoupit za 650 rublů. Produkt VP Lab - L-Carnitine Kapsle kapslí bude stát 950 rublů. Balení obsahuje 90 tobolek po 500 mg. Uvedená cena je přibližná a může se lišit v závislosti na přirážce v prodejně.

Recenze spotřebitelů

Dává dobrý účinek, ale pouze po prodloužené námaze, L-karnitin. Jak brát hubnutí? Recenze poznamenávají, že lék v tekuté formě působí mnohem rychleji než tablety. Podrobné informace naleznete v návodu k použití. L-karnitin způsobuje mnoho různých názorů. Někteří jsou s výsledkem spokojeni. Říká se, že bez této látky bylo obtížné se zhubnout ze země. Poznamenávají, že po užití L-karnitinu jsou méně unaveni, objevuje se více síly a vytrvalosti. Před našimi očima se rozplynou kilogramy. Vezměte lék půl hodiny před tréninkem. Většina lidí dává přednost látce v kapalné formě.

Ale ne všichni mluví o zázračných vlastnostech léků, které obsahují L-karnitin. Jak vzít na hubnutí (recenze ukazují, že je třeba kombinovat intenzivní trénink s užíváním tohoto léku), mnozí se učí z internetu, protože většina z těchto nástrojů má instrukce pouze v angličtině. Existují jedinci, kteří považují L-karnitin za placebo. Říká se, že je to drahé, a je bezvýznamné ji přijmout bez sportu. Některé léky a při dlouhém vyčerpávajícím tréninku nepřinesly slibovaný výsledek, nepodněcovaly a nepřispěly k hubnutí. Jedná se především o přípravky ve formě kapslí a tablet, protože reakce v kapalné formě jsou většinou pozitivní.

Návod k použití L-karnitinu (L-karnitin): spalovač tuků se zdravotními bonusy

Karnitin (aka-karnitin, L-karnitin nebo levý karnitin) je latinština pro „krev, maso“. Stejně jako většina přírodních látek má i molekula karnitinu dvě zrcadlové formy, které se odlišují písmeny „l“ a „d“. Tělo syntetizuje l-karnitin. Podle vlastností a původu je podobný vitamínům skupiny B. Často se označuje jako aminokyseliny, i když to tak není. V čisté formě je L-karnitin bílý, práškovitý, bez zápachu krystalů a rozpustný ve vodě. Externě je látka jako cukr.

„Poslání“ látky

L-karnitin hraje významnou roli v lidském těle od okamžiku početí: vstupuje do vajíčka spolu se spermatozoonem a podílí se na vývoji plodu. Příjem této látky je užitečný již při plánování těhotenství a pro oba budoucí rodiče. Levokarnitin se v těle produkuje hlavně v játrech, ledvinách a mozku v důsledku řetězce biochemických reakcí. Je syntetizován ze dvou aminokyselin: lysinu a methioninu. Vitaminy B3, B6, C, železo, kyselina listová se také podílejí na tvorbě molekul.

Dostáváme hlavní dávku l-karnitinu z potravin: přichází spolu s masem a mléčnými výrobky. Většina z nich je v syrovátkách, červených rybách, drobech, ve složení surového hovězího masa, králíka, kuřete, jehněčího masa (červenějšího masa, tím více karnitinu obsahuje). Nicméně, jeho molekuly jsou zničeny během tepelného zpracování, s opakovaným zmrazením. Rostlinné zdroje l-karnitinu jsou vzácné: v malých dávkách je přítomen v pšeničné klíči, vojtěšce, avokádu, sóji. Pro srovnání: u rostlin je karnitin nejvýše 2 mg na 100 g, v séru - 40 mg, na hovězí maso - 85 - 95 mg na 100 g výrobku.

Mechanismus působení

L-karnitin působí jako hlavní živina, stimuluje metabolické procesy v těle. To hraje dominantní roli v energetickém metabolismu: v rozpadu tuků a výroby energie. Mechanismus účinku látky je následující.

 • Přeprava tuku. L-karnitin transportuje tuk, nebo spíše mastné kyseliny, do mitochondrií, které jsou umístěny v cytoplazmě každé buňky. Jsou obrazně ve srovnání s „baterií“, „vysokou pecí“ nebo „elektrárnou“ buňky.
 • Zničení tuku. V další fázi se používají výživné mastné kyseliny, to znamená, že se spalují v mitochondriích. V důsledku toho se tuky přeměňují na energii.

8 klíčových funkcí

V průběhu četných výzkumných experimentů prokázaly přínosy l-karnitinu pro tělo. V seznamu různých funkcí L-karnitinu je rozlišeno osm hlavních.

 1. Aktivita L-karnitin významně aktivuje fyzické a duševní funkce. Zlepšuje zdraví, náladu, zlepšuje tělesný tón. Má účinek proti stárnutí.
 2. Detoxikace. Eliminuje toxiny. Dokázala účinnost l-karnitinu při otravě alkoholem, intoxikaci drogami.
 3. Odolnost proti stresu. Má adaptogenní a tonizující účinek, výrazně zvyšuje odolnost organismu vůči stresu, působí jako "ochránce" nervového systému a blokátor pocitu deprese.
 4. Metabolismus. L-karnitin je důležitý při udržování metabolismu, posiluje imunitní systém, pomáhá tělu odolávat chorobám.
 5. Regenerace a ochrana. Příznivý pro srdce a cévy, zlepšuje funkci myokardu, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, chrání tělo před aterosklerózou. Snižuje riziko srdečního infarktu, mrtvice.
 6. Prevence. L-karnitin je dobrým profylaktickým činidlem pro rozmazané vidění. Zpomaluje procesy transformace cév sítnice. Až 40% snižuje riziko šedého zákalu.
 7. Produktivita Poskytuje zvýšení účinnosti sportovního tréninku, zvyšuje odolnost těla, zvyšuje funkčnost svalů.
 8. Ztráta tuku Pomáhá udržovat optimální hmotnost. Vlivem metabolismu tuků pomáhá l-karnitin získávat energii z nich.

Kolik tělo potřebuje

Lidská potřeba karnitinu se mění s věkem. Níže uvedená tabulka uvádí denní požadavky látky. Tato čísla jsou středně orientovaná, protože závisí na stavu člověka, fyziologických vlastnostech organismu, fyzické aktivitě a průvodních onemocněních.

Tabulka - denní příjem L-karnitinu pro děti a dospělé.

L-karnitin pro hubnutí a zvýšení hmotnosti

Účinným produktem spalování tuků pro sportovní výživu je karnitin, L-karnitin nebo levokarnitin. Nicméně, to nemůže jen spalovat tuk. To je také nazýváno vitamin B11 (Bt), i když to není vitamin. Jedná se o látku podobnou vitamínu, která patří k vitamínům skupiny B. Kartinin je syntetizován v lidském těle. Existují dva typy tohoto prvku: L-karnitin a D-karnitin. První z nich má účinek spalování tuků a druhý naopak může způsobit poškození lidského těla. Pro sportovní výživu se používá levý karnitin.

Je syntetizován v ledvinách a játrech. Aminokyseliny jako methionin a lysin jsou nezbytné pro jeho produkci. Hotová látka se rozprostře po celém těle. L-karnitin je neustále přítomen v játrech a svalové tkáni. Látka působí tímto způsobem: přenáší tuky do buňky, kde probíhá proces hoření v mitochondriích (tzv. Vysoké pece v buňce). Během tohoto procesu se uvolňuje energie.
Většinou však karnitin vstupuje do těla s jídlem, především s masnými a mléčnými výrobky, v rostlinách obsahuje malé množství. V případě nedostatku příjmu této látky se aktivuje kompenzační mechanismus syntézy v játrech a ledvinách. Tento proces však závisí na mnoha dalších látkách, jako jsou:

 • Vitaminy: C, B3, B6, B9
 • Minerály: železo
 • Aminokyseliny: lysin a methionin
 • Enzymy

Pokud z nějakého důvodu chybí jedna ze složek, je syntéza karnitinu játry zcela nemožná. Tato situace může nastat u lidí, kteří nespotřebovávají maso a mléčné výrobky nebo nedostávají dostatečný počet faktorů pro vlastní syntézu. Vegetariáni mohou být zařazeni do této kategorie.
Myslím, že to je důvod, proč někteří vegetariáni mohou přibírat na váze, prostě jim chybí karnitin a mastné kyseliny nejsou oxidovány v buňkách, ale ukládány v depech. V tomto případě je třeba zavést samostatné přípravky na bázi L-karnitinu, může to být sportovní výživa a různé doplňky stravy (o nich později).

Funkce L-karnitinu

 1. L-karnitin zvyšuje energetické zásoby těla a aktivuje metabolismus tuků transportem mitochondrií a mastných kyselin do „jaderných pecí“ buněk, aby je přeměnil na energii. Doplnění L-karnitinu na pozadí nízkokalorické diety pomáhá snížit obsah tuku ve svalech a podkožním tuku.

L-karnitin je také nazýván "vitamín Bt". Tento lék je přirozeným faktorem při odbourávání tukové tkáně.

Je L-karnitin spalovačem tuků?

Hlavní funkcí levého karnitinu je spalování tuků. Vezměte prosím na vědomí, že jsem napsal v uvozovkách. To znamená, že chci ukázat, že l-karnitin není spalovač tuku, to znamená, že pomáhá pouze v mechanismu spalování tuků.

Spalování tuků se nezastavilo, ale nadále vyžadovalo odpovídající koncentraci této látky, jejíž koncentrace s věkem klesá. Proto je doporučuji, abyste je společně nebo současně.
Ale musím vás varovat, že v relativně klidném stavu nemá tento karnitin téměř žádný účinek. Nejlepších efektů je dosaženo, když se jeho příjem shoduje s fyzickým zatížením. Říkal jsem vám, že musíte nějak vyloučit mastné kyseliny z tukové buňky, a to lze provést pouze pomocí fyzické námahy.

Při užívání L-karnitinu je pozorován stabilní úbytek hmotnosti, začíná proces procesu "spalování" tuku.

Fyzická aktivita by měla být adekvátní, ale ne 20-30 minut. Faktem je, že mastné kyseliny opouštějí skladiště, pouze pokud jsou zásoby glykogenu vyčerpány. V tu chvíli se začnou spotřebovávat tuky při výrobě energie. K tomu dochází během 30-40 minut od začátku aerobního tréninku. Po startu spalování tuků tedy musíte pracovat nejméně dalších 30 minut.
Výsledkem je takový obraz. Mastné kyseliny jsou přiváděny do svalových buněk na vozíku a karnitin je jako řidič aktivně hází do ohniště (svalové buňky nebo buňky jakéhokoli jiného orgánu) obrněného vlaku. Kyseliny hoří a výsledkem je energie, která jde do nahromadění vlaku (sval, srdce, mozek).

Úloha L-karnitinu ve ztrátě tuku

Mastné kyseliny jsou uloženy v těle ve speciálních "kapslích" zvaných adipocyty. Tuk může být spotřebován jako energie k udržení duševní a fyzické aktivity, ale pro tok tohoto procesu, tělo potřebuje utratit spoustu zdrojů, zejména enzymů, což činí proces ztráty hmotnosti obtížným.
Poměrně často se ptáme: "Co je to karnitin?" K zodpovězení této otázky je třeba mít na paměti průběh základní biochemie. Za určitých podmínek, například při dlouhodobém běhu mírným tempem (kardio session), se tělo pokusí uchovat svalový glykogen a převést alespoň polovinu energetického výdeje na podíl tuku.
Katecholaminy nutí adipocyty uvolňovat volné mastné kyseliny přímo do krve. Tuk nemůže být oxidován v krvi, protože pro tento proces potřebujeme určité enzymy a ne méně důležité - kyslík. Proto je tělo dodává do mitochondriální matrice, která se nachází uvnitř svalové buňky. Je zde oxidace tuku a získání potřebné energie ve formě ATP.
Mitochondrie mají hustou membránu, která je chrání před pronikáním různých látek a produktů rozkladu, které zůstávají ve svalových kontrakcích. Aby tyto volné membrány procházely volnými mastnými kyselinami, je zapotřebí speciální nosič. V tomto případě tuto roli hraje L-karnitin. Penetrace mitochondriální membránou - to je hlavní účinek čistého karnitinu.

Karnitin transportuje mastné kyseliny do buněk našeho těla do mitochonodria. Poté jsou živné mastné kyseliny „spáleny“ pro energii.

Výhody užívání L-karnitinu

Všechny výše uvedené vlastnosti karnitinu vysvětlují jeho neuvážené použití při vytváření různých spalovačů tuků. V současné době se složení téměř každého spalovače tuku opírá o kombinaci karnitinu a vitamínu „C“. Toto připojení nemá žádné analogy. V těle hraje roli mitochondriálního transportéru pouze karnitin.
S nízkou hladinou karnitinu ve svalech a játrech, jednoduše nemůžete přinést velké množství mastných kyselin do svalů a mitochondrií, v důsledku čehož bude pouze malá část tuku podléhat oxidaci. Zbytek bude vrácen do úložiště v adipocytech a svaly budou pokračovat v kontrakci kvůli plýtvání glykogenem a dalšími zdroji.
Podle mnoha profesionálních sportovců a trenérů může sportovní nápoj na bázi karnitinu, vitamínů a aminokyselin dramaticky zvýšit produktivitu tréninku v jakémkoliv formátu.

Vliv na duševní aktivitu

Zvýšení duševní a fyzické energie je také příjemným účinkem levého karnitinu. Vědci ve studii této látky zjistili, že při použití 2 g karnitinu denně po dobu 6 měsíců zlepšují duševní a fyzickou aktivitu. Zvyšuje odolnost vůči jakémukoli fyzickému a duševnímu stresu.
Konzumací karnitinu před fyzickou námahou můžete dosáhnout zvýšené vytrvalosti, která vám dá možnost pracovat intenzivněji, a to zase účinně spálí ještě více mastných kyselin.
Má neurotrofický účinek a obnovuje strukturu nervové tkáně.

Použití L-karnitinu zvyšuje nejen fyzickou, ale i duševní aktivitu člověka.

Anabolické působení

Anabolický účinek této látky je také velkým plusem ve sportu a fitness. Je známo, že L-karnitin je schopen zvýšit svalovou hmotu, samozřejmě, ne tak silný jako testosteron, růstový hormon, inzulín a další podobné léky. Ale v procesu takzvaného sušení u sportovců nedovolí, aby se svalová hmota roztavila, a opustí se pouze tuková rezerva, to znamená, že podkožní tuk zmizí a svaly zůstanou ve stejném objemu.

Detoxikace

Detoxikační účinek spočívá v tom, že L-karnitin podporuje práci jater a pomáhá neutralizovat organické kyseliny a xenobiotika v něm a také pomáhá při práci s různými enzymy. Levokarnitin je navíc antidotum pro otravu kyselinou valproovou.

Vliv na kardiovaskulární systém

Dopad na kardiovaskulární systém také není bez povšimnutí. Tento účinek je způsoben snížením cholesterolu, který zabraňuje progresi aterosklerózy a rozvoji hrozné nemoci, jako je infarkt myokardu a mozková mrtvice.
Ale nyní je tento efekt napaden, čtěte dál a pochopíte proč.

Kromě všech těchto účinků má levokarnitin antioxidační, neuroprotektivní účinek, zlepšuje imunitu a odolnost vůči stresu, zabraňuje rozvoji osteoporózy.
V některých pokynech se L-karnitin doporučuje jako další léčba srdečních onemocnění, hypertenze, diabetes mellitus, thyrotoxikózy, anorexie a tato látka se předepisuje dětem od dětství, zejména předčasně a oslabeně, s poruchou vedení srdce, se slabým růstovým ziskem. a hmotnost.

Jaké potraviny obsahují L-karnitin?

Takže jste se již dozvěděli o výhodách a možných nebezpečích této látky. Možná jste se již rozhodli, že ji začnete aktivně konzumovat, takže zbývá vybrat si, jakou formu chcete udělat. Kde tato „zázračná substance“ obsahuje?

L-karnitin ve velkém množství se nachází v červeném masu: hovězí, jehněčí, vepřové maso, jelen, losos, divočák, atd. Kromě toho se také nachází v jiných potravinách. Pro vaše pohodlí přidávám srovnávací tabulku, kde je uveden počet karnitinu na 100 g výrobků. Je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že část karnitinu se při tepelném zpracování ztrácí.

Získání karnitinu s jídlem je dobré, ale kolik masa potřebujete k jídlu, abyste dostali odpovídající dávku pro sport? Mimochodem, zapomněl jsem říci, že v každodenním životě je denní potřeba této látky asi 300 mg, a při sportu se dávka zvyšuje mnohokrát a dosahuje 2000 mg denně nebo více. Proto se doporučuje používat L-karnitin navíc ve formě sportovní výživy nebo doplňků stravy.

Obsah L-karnitinu v potravinách.

Karnitin z doplňků nebo z potravin?

Samozřejmě, že někteří sportovci jsou schopni dostat rychlost karnitinu z běžných potravin, ale tady není všechno tak jednoduché, jak se zdá na první pohled. Faktem je, že se tělo snaží udržet určité konstantní množství karnitinu ve svalech a játrech. Často to nestačí pro dlouhé kardio relace.
Dokonce i když dostanete obrovské množství z potravin, tělo se jednoduše zbaví přebytku, dodržuje koncept homeostázy. Kromě toho se karnitin z produktů po dlouhou dobu vstřebává.
V případě, že si objednáte karnitin jako aditivum v internetovém obchodě, bude situace zcela odlišná: budete moci zvýšit koncentraci L-karnitinu na krátkou dobu, například těsně před tréninkem. V tomto případě, místo recyklace, tělo začne konzumovat tuto sloučeninu, protože tam bude určitá potřeba takové látky.
Podle recenzí lze karnitin bezpečně objednat i při bohaté spotřebě bílkovin a produktů bohatých na tuto sloučeninu. Absolutně každý cítí účinek doplňků.
Všimněte si, že si můžete koupit doplňky tohoto typu za přijatelnou cenu, což z nich činí výhodnější získat karnitin z produktů.

Můžete získat karnitin tím, že správnou stravu, ale je to jednodušší použít ready-made doplněk získat viditelné výsledky rychleji.

Který L-karnitin je účinnější při hubnutí?

L-karnitin je dostupný v několika typech chemických sloučenin. Jaké jsou vlastnosti dna a jaký je rozdíl mezi nimi? Zkusme na to přijít. Budu velmi vděčný, pokud zjistíte nepřesnost v textu, budete mě nasměrovat po pravé cestě a opravíte.
Biologická látka je tedy na trhu zastoupena následujícími sloučeninami:

 • L-karnitin tartrát
 • Fumarát L-karnitinu
 • Acetyl L-karnitin
 • Propionyl L-karnitin
 • Čistý L-karnitin (Base nebo Free Base Base)

L-karnitin tartrát
Dnes je to nejvíce biologicky aktivní forma s vysokou biologickou dostupností, navzdory skutečnosti, že se později objevil acetylkarnitin a snažil se ho vynutit.
Dostáváme se do trávicího traktu a snadno se rozdělí na čistý karnitin a kyselinu vinnou. Jsou stráveny odděleně. Nejčastěji se doporučuje pomáhat při hubnutí.
Fumarát L-karnitinu
Tato sloučenina je daleko za biologickou dostupností. Získává se kombinací kyseliny fumarové a čistého levého karnitinu. Tato sůl má nižší lipotropní účinek, ale výhodou látky je vliv na činnost srdce a cév.
Acetyl L-karnitin
Acetyl-L-karnitin, nebo, jak se také nazývá, Alcar je látka běžně používaná ke stimulaci kognitivních funkcí.
To je široce používáno jako "multiplikátor" energie, stejně jako k udržení zdraví a dlouhověkosti mozku. Alcar - jako L-karnitin - může pomoci při hubnutí a atletickém tréninku.
Alcar může významně zvýšit funkci mozku, protože může procházet hematoencefalickou bariérou. To znamená, že acetyl-L-karnitin může zvýšit energetický metabolismus v mozkových buňkách, v důsledku čehož se zlepší všechny hlavní kognitivní procesy.
Lidé, kteří užívají Alcar jako nootropní látku, si všimnou, že zlepšuje koncentraci a dává jasnost mysli, a také posiluje a povzbuzuje. Kromě toho je schopen odstranit čisté toxiny z mozku a posílit receptory a neurony.

Alcar má mnoho antioxidačních vlastností, například pomáhá odstranit poškozené tukové buňky z mozku a zbavit se lipofuscinu (senilní skvrny). Odstranění lipofuscinu pomáhá chránit mozek před rozvojem neurologických onemocnění, jako je Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba.
Alcar má také pozitivní vliv na paměť, pomáhá acetátu syntetizovat acetylcholin, neurotransmiter, který je důležitý pro kódování paměti a vyhledávání informací.

Acetyl-L-karnitin versus L-karnitin: jaký je rozdíl?

Jak acetyl-L-karnitin, tak L-karnitin jsou jedna a stejná aminokyselina, ale v různých formách a fungují odlišně. L-karnitin je obvykle přijímán lidmi, kteří se snaží zhubnout, a kulturisté, protože pomáhá přeměnit mastné kyseliny obsažené v těle na přírodní energii.
Acetyl-L-karnitin (Alkar) je typ L-karnitinu, který má schopnost procházet hematoencefalickou bariérou (BBB) ​​a pomáhá stimulovat funkce mozku.
Alkar zlepšuje funkci mozku a podporuje nervy díky skutečnosti, že acetylová skupina zahrnuje molekuly, které usnadňují průchod hematoencefalickou bariérou. Acetylové skupiny také poskytují acetylcholin (který je jedním z hlavních mediátorů mozku) pro syntézu proteinů.
Existuje mnoho různých forem karnitinu v doplňcích na současném trhu a všechny poskytují odpovídající podporu v různých oblastech: kardiovaskulární a nervové systémy, svaly.
Ze dvou typů aminokyselin je Alkar považován za nejdokonalejší. Alcar i L-karnitin mají stejný absorpční mechanismus ve střevě, který je zlepšen sodíkem. Alkar, jak ukázaly studie, má nízkou koncentraci v krvi po jídle u lidí, v důsledku čehož se stává více hydrolyzovaným.

Propionyl L-karnitin

Tento ester karnitinu, který se nejčastěji vyrábí ve spojení s aminokyselinou glycinem. Ukazuje se, že komplex - glycin propionyl-L-karnitin (GPLK). Hlavní funkcí, kromě účasti na metabolismu lipidů, je zvýšení syntézy oxidu dusnatého (NO). Jedná se o velmi důležitou látku, která se vytváří v buňkách cév a má vazodilatační účinek.

Je to velmi důležité pro osoby s kardiovaskulárním onemocněním, které trpí ischemickou chorobou srdeční, srdečním selháním, intermitentní klaudikací, erektilní dysfunkcí atd. Tato látka také vykazovala své antioxidační vlastnosti, zvyšuje syntézu testosteronu a ovlivňuje kvalitu spermií, snižuje hladinu kyseliny mléčné po cvičení. a také zvyšuje vytrvalost.
Spolu s acetyl L-karnitinem ji lékaři používají při léčbě syndromu chronické únavy.

100% čistý L-karnitin

Sportovci tuto karnitinovou bázi nebo klasický karnitin nazývají. Biologická dostupnost není nižší než u karnitinu tartrátu.
Přesto je čistý karnitin o něco levnější. Můžete porovnat ceny a vybrat, který z nich se vám líbí nejlépe.

100% čistý L-karnitin je základní karnitin.

Pokyny pro aplikaci

Co je to za spojení? Dříve, asi před 50 lety, poprvé byla získána nová látka - karnitin a první forma byla chlorid. K dnešnímu dni ztratila svou dřívější popularitu. Složení této sloučeniny zahrnuje nejen L-izomer karnitinu, ale také jeho D-formu.
Tento chlorid DL-karnitinu se tedy úspěšně používá při léčbě neurologických onemocnění. Nicméně, ve sportu nenalezl jeho uplatnění, ale vše díky svému D-izomeru ve složení.
Tato látka se stále vyrábí výhradně pro léčebné účely v neurologii. Forma uvolnění - 10% roztoky pro intravenózní a intramuskulární injekci 5 ml.

Pokyny pro L-karnitin: jak se hubnout

Doporučuji nakupovat sportovní potraviny ve specializovaných prodejnách nebo od seriózních firem vyrábějících doplňky stravy. Dávky 500 až 3000 mg karnitinu denně jsou považovány za optimální, dávka je obvykle rozdělena do 2-3 dávek. Zvýšení dávky o více než 3000 mg nedává smysl, protože nezvyšuje jeho účinnost. Zpravidla doporučují užívat lék 30 minut před tréninkem a ihned po něm.
Neexistuje žádný specifický průběh podávání, takový režim předpokládá dlouhý příjem, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku a neztrácíte hmotnost.

Můžu pít L-karnitin bez tréninku?

Hlavní podmínkou pro doplnění je pohybová aktivita a sport. Pokud začnete pít bez tréninku, pošlete své peníze přímo na toaletu. Vzpomeňte si na jeho hlavní akci, pokud se potřebujete vrátit a znovu načíst.
Po užití levarnitiny někteří cítí nárůst síly, provádějí trénink s ještě větším výkonem. Negativní je zvýšení chuti k jídlu, které je těžké omezit. Ale ne všechno je pozorováno.

Není smysluplné používat L-karnitin a nezúčastnit se sportů, bez fyzické aktivity, nedochází k chemickým procesům v těle.

Karnitin pro získání svalové hmoty

I přes svou zjevnou specializaci v kontextu hubnutí může mít tento lék pozitivní vliv i na silový trénink. Samozřejmě, bez ohledu na to, jak pijete karnitin, nebude mít anabolický účinek a nezvýší vaše nová svalová vlákna.
Doplňky tohoto typu v silovém tréninku používají trochu v jiném formátu. Vzhledem k mírnému povzbuzujícímu účinku a celkovému potlačení napětí způsobeného zátěží může být karnitin užitečný i v době přibývání na váze. Smíchejte s aminokyselinami a získáte vynikající před tréninkem bez stimulantů a dalších látek ovlivňujících práci centrálního nervového systému.

Jaké dávkování zvolit?

Doporučený denní příjem

Doporučený denní příjem karnitinu podle Ministerstva zdravotnictví Ruské federace je:

Potřeba L-karnitinu se zvyšuje se zvýšeným psychickým, fyzickým a emocionálním stresem, stresem a sportem.
Navzdory tomu, že L-karnitin je částečně tvořen přímo v lidském těle a částečně pochází z potravy, s častými a chronickými onemocněními, se zvýšenou fyzickou námahou, se stresem, zvyšuje se potřeba této látky a je třeba užívat L-karnitin navíc.

Doplňky stravy

Dnes existují následující formy uvolňování karnitinu:

 • tablety a kapsle
 • pití ampule
 • kapalný ředicí prášek
 • kapalný koncentrát
 • hotové nápoje s karnitinem

Pokud porovnáme účinnost látky, pak není rozdíl v tom, jakou formu koupit, pokud je výrobce široce známý a dlouho je na trhu sportovní výživy. Vše, co potřebujete, je snadné.

L-karnitin se vyrábí v různých formách, ale jeden z nejoblíbenějších je sladký energetický nápoj, snadno ovladatelný, vždy si ho můžete vzít s sebou.

Kapalné formy obvykle obsahují nejen hlavní karnitin, ale také všechny druhy vitamínů, minerálů nebo jiných prospěšných látek. Je proto na vás, abyste rozhodli, co je pro vás nejlepší, ale dokud to nezkusíte, nebudete vědět. Mnoho lidí dává přednost 100% čistému karnitinu bez přísad nebo nečistot.

Jaká společnost L-karnitin je lepší?

Dnes je veškerý karnitin extrahován syntetickými prostředky. Velké továrny vyrábějí tuto látku a pak ji prodávají různým firmám vyrábějícím sklenice s potravinovými doplňky. Existuje mnoho takových továren na světě, mezi nimiž jsou Čína, Indie, atd. Chcete-li si vybrat nejlepší doplněk stravy, nepotřebujete jméno ani koncovou společnost, ale původní společnost, která dodává suroviny.
Na celém světě jsou nejlepšími dodavateli L-karnitinu:

 • Italská společnost Sigma-Tau (název suroviny - Biosint)
 • Švýcarská firma Lonza (název suroviny je Carnipure)

Všechny doplňky, které jsem doporučil výše, obsahují vysoce kvalitní karnitin a můžete si je bezpečně objednat. Kvalitní výrobek nebude nikdy levný. Levnější analogy nikdy nebudou fungovat tak, jak to dělá čistý L-karnitin. Podívejte se na balení značek a uveďte zdroj surovin. Níže na obrázku vidíte můj karnitin z Now Foods a značku "Carnipure"

Vedlejší účinky a kontraindikace L-karnitinu

Od objevu levého karnitinu bylo provedeno mnoho studií a v některých případech byla dávka záměrně nadhodnocena stokrát, ale poškození z aplikace nebylo identifikováno.

Vedlejším účinkem při užívání L-karnitinu může být nevolnost, závratě, podráždění gastrointestinálního traktu.

Velmi vzácně je individuální intolerance pozorována ve formě nevolnosti, bolesti hlavy nebo poruch stolice. V tomto případě je nutné zrušení drogy a zdravotní stav se opět zlepší.
Tato látka neinteraguje s léky a jinými spalovači tuků nebo sportovní výživou, takže může být použita v jakékoliv kombinaci. Další doplňky mohou způsobit alergie.
Jak vidíte, L-karnitin je velmi neškodný lék s minimem vedlejších účinků, a proto může být teoreticky použit v každé osobě.

L-karnitin jako léčivá látka

Syntéza u dospělých zahrnuje pouze asi 10% potřeby těla pro L-karnitin a vyžaduje účast vitaminu C, téměř všech vitamínů B, kyseliny listové, železa, řady aminokyselin a enzymů. S nedostatkem alespoň jednoho z těchto prvků se deficit L-karnitinu vyvíjí s různými systémovými projevy.
U malých dětí se syntéza karnitinu v těle prakticky neprovádí a obvyklá dieta poskytuje v nejlepším případě potřebu L-karnitinu, pouze polovinu. To vše vyžaduje použití karnitinu u kojenců a malých dětí ve farmakologických koncentracích.
Jako léčivo může být L-karnitin (levokarnitin) předkládán jako perorální roztok a ve formě injekcí pro intravenózní a intramuskulární podávání.
V medicíně se L-karnitin díky svým příznivým vlastnostem používá jako součást komplexní terapie pro léčbu řady onemocnění: kardiovaskulárních, nervových a močových systémů a gastrointestinálního traktu.
Přípravky na bázi levokarnitinu se také doporučují k naplnění potřeby této látky na pozadí zvýšeného fyzického a psycho-emocionálního stresu, se stravou zaměřenou na hubnutí, aktivní sport.

Pro léčebné účely se karnitin používá jako injekce.

Je důležité, aby příznivé vlastnosti a bezpečnost L-karnitinu umožňovaly používání léků založených na něm pro různá onemocnění dospělých i dětí.

Nejnovější výzkumné údaje

Jak se vám líbí karnitin? Vše, co bylo napsáno výše, si můžete přečíst na jiných stránkách sportovních předmětů. A teď vám řeknu něco, co je v rozporu s obecným názorem. Zdá se, že je to ideální příprava, ale dovolte mi, abych do této nádherné vůně medu přinesl malou lžičku dehtu. Když jsem se chystal napsat tento článek, narazil jsem na článek o nejnovější studii, která pochází z dubna 2013.
Studie byla provedena ve Spojených státech, v Cleveland Hospital. Vedoucím studie je Dr. Stephen Sintra. Faktem je, že vědci zjistili, že karnitin není tak neškodný, jak je zastoupen. Cílem studie bylo stanovit bezpečnost z hlediska účinků na kardiovaskulární systém a konkrétněji na aterogenezi nebo rozvoj aterosklerózy. Studie zahrnovala experimentální myši, nikoli skutečné lidi.
Zjistili, že karnitin, bez ohledu na to, jak je v těle uloven: s jídlem nebo ve formě přísad, přispívá k rozvoji a progresi aterosklerózy, ale.... Změny v buňkách koronárních a cerebrálních cév však nezpůsobuje samotná látka. Ve skutečnosti, viníci jsou některé druhy bakterií, které žijí mírumilovně v lidském střevě.
Stráví L-karnitin za vzniku aktivního metabolitu N-oxidu trimethylaminu (TMAO). TMAO je silný toxin, který ničí stěny krevních cév a přispívá k tvorbě aterosklerotických plaků, jako je tomu u dysfunkce cévního endotelu. Dále bylo navrženo řešení, které je podobné Američanům, aby předepsalo antibiotika, která by problém s bakteriemi vyřešila, ale nyní je tento problém projednáván a vyžaduje nový výzkum.
Studie se také týkala vegetariánů, kteří nejedli maso, ale jako potravu dostávali karnitin. Ukázalo se, že koncentrace TMAO v nich je mnohem nižší, pravděpodobně proto, že vzhledem ke zvláštnostem jejich výživy nemají stejné bakterie jako u všežravých lidí.
Ukazuje se tedy, že negativní účinek karnitinu souvisí s počtem určitých druhů bakterií. Pokud je to tak špatné, pak všechny negativní vlastnosti lze nalézt v mnoha potravinách: gluten způsobuje celiakii, vlákninu - nadýmání, rozvoj zánětlivých onemocnění střev a rakoviny, mléko - alergie a diabetes u dětí. Tak co dělat, co jíst?

L-karnitin může přispět k rozvoji aterosklerózy...

Když se Dr. Stephen Sintra zeptal na jeho dietu, odpověděl: „Budu také pokračovat v užívání L-tyroxinu 400 mg denně a acetyl-L-karnitinu 1000 mg denně. Také 2-3 krát týdně se mi bude líbit porce lahodného hovězího nebo jehněčího steak. “
Celá studie byla zaměřena na objasnění vlivu chronického užívání karnitinu, kdy člověk už léta konzumuje hodně červeného masa nebo doplňků stravy obsahujících L-karnitin. V mém článku jsem se dotkl tématu ne všeobecného léčení nebo léčby jakýchkoliv nemocí, ale použití karnitinu pro hubnutí a sport, to znamená, když je lék užíván krátce.
Věřte, že aterosklerotické plaky se nevytvářejí během jednoho dne nebo dokonce za rok, takže by nemělo dojít k žádnému zhoršení při provádění krátkých kurzů. Navíc, TMAO je tvořen jen když karnitin je přítomný v těle, během jeho nepřítomnosti, cévy nemají čeho se bát, přinejmenším carnitine.
V článku jsem řekl a ukázal všechny výhody a nevýhody použití levého karnitinu, a rozhodnutí začít používat to leží zcela na vás. Vyjadřím svůj názor pouze tehdy, pokud vám to nevadí. Používám dvě ruce pro používání krátkých kurzů ve společném cvičení.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí a aktivní spalování tuků

Levokarnitin (L-karnitin) je jedním z nejznámějších a neškodných doplňků výživy pro hubnutí. Používá se jak při sušení, tak při hromadném získávání, v boji proti přebytku podkožního tuku pro získání dodatečné energie v kulturistice. V tomto článku budeme podrobně analyzovat, jak správně užívat L-karnitin a jaké formy, v kombinaci se sportovními doplňky výživy a dietou, zajistí efektivní hubnutí.

Jak funguje aditivum?

Farmakologický účinek

Přírodní látka l-karnitin, podobná vitamínům B, se syntetizuje v těle a nachází se ve svalech a játrech. Levokarnitin je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií, podporuje tvorbu ATP - tedy energie. S přídavkem doplňků zrychlil štěpení mastných kyselin na energii, a to jak pod zátěží, tak pro tělo.

Indikace

Ve sportu pijí lék proti nadváhy a jako další energii. V lékařství se používá pro nedostatek L-karnitinu v těle dospělých a dětí, pro onemocnění ledvin, kardiovaskulárního systému a v gastroenterologii, pro vysokou kyselost a gastritidu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

I když je látka neškodná, protože je syntetizována samotným tělem, přebytek denní rychlosti a dlouhý průběh může narušit funkci ledvin, znakem vedlejších účinků léčiva bude pocit zánětu v ledvinách. Musí okamžitě přestat užívat doplňky stravy.

Také není vyloučena individuální nesnášenlivost na lék, který je doprovázen zvracením, nevolností, zvýšeným krevním tlakem, silným zápachem moči, křečemi. S příznaky individuální intolerance by měl odmítnout příjem L-karnitinu.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí?

Každý výrobce používá jinou formu L-karnitinu a přidává různé nečistoty, takže návod k použití bude poněkud odlišný. Na balení najdete doporučení pro odběr 1 až 3 g látky denně.

Existuje několik forem uvolňování látky - v kapslích, tabletách, prášku a v kapalné formě. Prášková a kapalná forma (pokud je to žádoucí) musí být ředěna ve vodě, nejlépe před použitím, roztok neuchovávejte déle než 2 hodiny.

Počet a metody technik

Ve dnech školení:

 1. Nejúčinnějším způsobem, jak tento doplněk použít, bude užívání 2 g L-karnitinu 30-40 minut před silou nebo kardio tréninkem. Během zátěže je nutná velká koncentrace látky v těle. Nejlepší je užívat elkarnitin pro hubnutí před cvičením, protože trvá 40 minut, než se akce spustí a příjem během tréninku a po tréninku bude neodůvodněný kvůli pozdnímu „vznícení“, kdy již není nutná energie. Když aerobní cvičení poskytuje větší spotřebu mastných kyselin, proto se spaluje více tuku. Před anaerobním cvičením se používají také 2 g léčiva, které zajistí produkci ATP - nezbytnou pro udržení energie během silového tréninku. V obou případech je nutné provést před tréninkem. Látka bude pokračovat v činnosti a po cvičení po dobu 2-3 hodin a po 4 hodinách zcela odstraněna z těla.
 2. Při dvou trénincích denně se denní dávka dělí na dvě části (každá 1 g) a trvá 30-40 minut před zátěží.

Dny odpočinku

Chcete-li zlepšit spalování tuků na non-trénink dnů a překážky vstřebávání tuku z potravin, je třeba pít 1 g dvakrát denně. První dávka L-karnitinu je ráno po jídle (je lepší vzít si acetát před jídlem), podruhé na oběd nebo před spaním. V noci pokračuje ve své činnosti, přenáší mastné kyseliny, takže tělo ve snu nespotřebovává glykogen a svalové bílkoviny, ale tuky. V tomto případě pomáhá nejen snižovat hmotnost, ale také předcházet katabolismu (svalový rozklad).

Průběh přijímání by neměl překročit 2 měsíce, optimální průběh bude 1-1,5 měsíce, po kterém byste měli udělat 2-4 týdny odpočinku. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, vezměte si odpočinek po dobu 2 týdnů, po kterých můžete přidat spalovače tuku do průběhu L-karnitinu. Recepční cykly jsou nezbytné, aby si tělo na látku nezvyklo, jinak léčivo nedává žádné výsledky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin je dokonale kombinován s dalšími bezpečnými doplňky, jako jsou: BCAA, Omega-3, s proteiny, tyto výživové doplňky slouží jako vynikající zesilovače účinků spalování tuků.

Omega-3 mají jedinečný molekulární řetězec, který je schopen vázat volné mastné kyseliny, přičemž obě léčiva urychlují vylučování tuků.

Proteiny a esenciální aminokyseliny zlepší svalovou výživu během cvičení, obohatí denní stravu a zabrání rozpadu svalových bílkovin.

L-cartitin může, a měl by (pokud chcete urychlit proces hubnutí), užívat společně s hořáky na tuky, jako jsou lipotropika a termogenika.

Drogy lze opít společně - ráno a odpoledne. Například, začněte brát spalovač tuků ráno (1 krát denně) s 1 g L-karnitinu po jídle. Druhá porce je odebrána na oběd nebo před tréninkem. Druhý příjem spalovače tuku je postupně spojován v době oběda (po jídle) nebo před tréninkem (s 1 g L-karnitinu). Nepřekračujte denní dávku spalovače tuků, neberte si lék večer, i když trénujete pozdě. Jinak můžete způsobit nespavost, podrážděnost, arytmii.

L-karnitin je kombinován s jinými látkami syntetizovanými v těle, včetně kreatinu. Ale tento doplněk funguje dobře pro přibývání na váze, protože kreatin je schopen zadržet tekutinu ve svalech, což jim dává větší sílu zvednout hodně váhy. Kreatin vám umožňuje získat svalovou hmotu a hromadit tekutinu, takže při hubnutí není příjem vhodný. Během masového setu vám směs L-karnitinu, kreatinu, geyneru, někdy před-tréninkového komplexu, umožní rychle přibrat na váze, zatímco koktejl poskytne energii během cvičení a zabrání katabolickému efektu.

Jak užívat různé formy doplňků

Čistý 100% L-karnitin

Čistý koncentrát v prášku, který neobsahuje žádné další nečistoty, příchutě, je vynikající s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

V den budete potřebovat pouze 2 g prášku, který se zředí vodou nebo džusem (je možné pod anaerobním cvičením získat více energie ze sacharidů). Pro hubnutí je třeba čistou formu ředit ve 200 ml vody, hodinu před cvičením. Účinek se projeví asi po 40 minutách a účinek trvá 3 hodiny. V případě potřeby lze denní dávku rozdělit do dvou dávek (ráno, odpoledne nebo večer) po 1 gramu.

Kapalina

Tento formulář byste si neměli vybrat, pokud chcete zhubnout.

Existuje řada důvodů pro to, první, tato forma koncentrátu obsahuje sacharidy (cukr), v době spalování tuků je nutné výrazně snížit jednoduché sacharidy, a neměli byste je brát navíc ze sportovních doplňků.

Tato forma se odebere v hotové formě (jedna odměrka) nebo se míchá s malým množstvím vody. Obvykle 1 dávka této formy obsahuje 1000 - 1500 mg L-karnitinu, takové dávky mohou vyžadovat 2 denně, které mohou být odebrány před cvičením, nebo ráno a na oběd.

Tekutá forma by také neměla být užívána v noci, protože jednoduché uhlohydráty v kompozici se promění v tuk, a to silně odporuje vlastnostem L-karnitinu, který musí bojovat s tuky. Přípravek se také nesmí ředit léky proti obezitě (například reduxinem), které se prodávají pouze na lékařský předpis.

Tekutý koncentrovaný L-karnitin je vhodnější pro energetická zatížení, protože sacharidy v kompozici přidají extra energii a tělo bude spalovat přesně sacharidy, ne tuky. Tato forma je proto vhodnější než energie urychlovače hubnutí.

V kapslích

L-karnitin ve formě kapslí je také čistý, bez přísad, nečistot, sladidel. Tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, které vyžadují 4 denně. Před tréninkem se denní dávka podává jednou za 30-40 minut. Ve dny odpočinku se doplňuje 2 kapsle 2x denně po jídle (první dávka ráno, druhá oběd nebo v noci). Kapsle se omyjí sklenicí vody.

Prášek

Prášková (bílá krystalická) látka se zředí vodou nebo, pokud je to žádoucí, šťávou. V této formě výrobci přidávají vitamíny, další spalovače tuků (guaranu, efedrin, kofein), zvýrazňovače chuti. Jedna část se rovná jednomu odměrku poskytnutému výrobcem. Sportovci musí zředit porci (ne více než 2 g L-karnitinu) ve 250-300 ml vody, trvat 40 minut před tréninkem.

V pilulkách

Tato forma L-karnitinu se nachází v lékárnách, jeho nevýhodou je nízká dávka látky v jedné tabletě, takže lékárenská forma není na rozdíl od doplňků sportovní výživy tak výhodná a pohodlná. Lék se užívá podle návodu, nepřekračuje denní dávku. Užívá se také jednou před tréninkem po dobu 30-40 minut, nebo v klidu (denní dávka je rozdělena do dvou dávek). Lék se opláchne vodou.

V ampulích

Je to forma vysoce koncentrovaného kapalného L-karnitinu, připraveného k použití. Pokud je to žádoucí, může být ampule zředěna ve sklenici vody. Vezměte jednu ampulku 40 minut před tréninkem. Forma ampulí různých výrobců je velmi rozdílné složení a dávkování. V jedné společnosti může jedna ampulka obsahovat od 1000 mg do druhé až do 3000 mg látky. Můžete také najít čisté formy, nebo s přidáním sacharidů (fruktóza, kyselina mléčná). Pro hubnutí je třeba zvolit formu bez sacharidů, s dávkou 2000 mg látky v jedné ampulce.

L-karnitin tartrát

Tato neesterová forma l-karnitinu a kyseliny vinné se rychle vstřebává v těle, na rozdíl od L-karnitinu, a je zadržována déle v krvi. Forma se často vyskytuje u mnoha výrobců sportovní výživy. Vezměte tuto skupinu pro snížení hmotnosti lepší v kapslích nebo v čistém (100%) prášku, jako obvykle, nepřesahujícím dávku 2 g denně.

Acetyl

Etherová forma L-karnitinu s přidáním acetylové skupiny. Tato forma je absorbována rychleji než L-karnitin, ale je také odvozena mnohem rychleji. To je také často používáno ve sportovní výživě, protože L-karnitin, po přijetí této formy, není přetrvávat v krvi po dlouhou dobu, je lepší dávat přednost neetherové formě (L-karnitin, L-karnitin tartrát).

Propionyl

Etherová skupina s přídavkem propionylové skupiny. Podobně jako acetyl, i tato skupina se rychle vstřebává a působení etheru není prodlouženo. Formulář není výrobci často používán.

Fumarat

Obsahuje fumarovou skupinu v kompozici, která zlepšuje vstřebávání L-karnitinu, má antioxidační vlastnosti.

Závěr: Která forma je lepší?

Pro hubnutí je nutné zvolit neetherové skupiny (čisté nebo tartrátové), které jsou v těle absorbovány mnohem lépe než etherové skupiny a obsah karnitinu v krvi po užití těchto doplňků je mnohem vyšší.

Je nutné zvolit formy v kapslích nebo ve formě čistého (100%) prášku. Jakákoliv forma karnitinu funguje mnohem lépe, když užíváte denní dávku 40 minut před cvičením, ale působí odlišně.

Nejvyšší koncentrace látky v krvi je po užití čistého L-karnitinu, jeho farmakologický účinek je mnohem vyšší ve srovnání s ostatními skupinami a nejvýhodněji pro snížení hmotnosti. Hlavní věc není překročit dávku v roce 2000 za den.

Jak se dívky

V mužském a ženském těle látka působí stejně, dávkování je také stejné pro každého. V přijetí není žádný rozdíl. Je důležité dodržovat denní normu, vzít látku včas a vyrovnat dietu, snížit množství tuku ve stravě.

Jaké výsledky očekáváte?

L-karnitin sám o sobě není schopen spalovat tuk, je to transportér mastných kyselin pro výrobu energie, který je nezbytný pro produktivní trénink zaměřený na spalování tuků.

Použití látky je to, že urychluje výrobu energie o 50%, tělo okamžitě "bere" tuky namísto konzumace glykogenu. Prvních 20 minut po zahájení tréninku svaly spalují glykogen (sacharidy), teprve potom začnou spalovat tuk jako palivo. S použitím L-karnitinu před cvičením (od začátku působení látky) začíná proces používání tuku okamžitě. To znamená, že doplněk urychluje proces spalování tuků dvakrát rychleji.

L-karnitin pracuje mnohem efektivněji se spalovači tuků a diety s vysokým obsahem bílkovin. Integrovaný přístup - doplňky, výživa a školení mohou vést ke ztrátě 3–5 kg měsíčně.

Doporučení pro hubnutí

1. Balanční dieta

Strava by měla obsahovat minimum tuku (10-20%), bílkovin (50-60%), sacharidů (30-40%). Rovnováha živin vylučuje možnost získání nadbytečného tuku, redukující sacharidy (kromě jednoduchých cukrů) zajistí energetický deficit, což urychlí proces používání tuků pro energetické potřeby těla. Neužívejte L-karnitin s tukovými potravinami, včetně živočišných tuků, konzumujte pouze nenasycené mastné kyseliny (Omega-3, 6, 9).

2. Zvýšení kardio zátěže

Aerobní cvičení umožní rychlejší využití tuků s příjmem L-karnitinu pro palivo. Kromě silového tréninku přidejte 3-4 týdenní kardiovaskulární trénink. Za jeden den můžete také kombinovat kardio a silový trénink. V tomto případě vezměte jednu dávku L-karnitinu (1 g) před kardio 30-40 minut, druhá - před silovým tréninkem. Průměrná délka kardio by měla být 40-45 minut intenzivního cvičení.

Další účinnou metodou spalování tuků s L-karnitinem bude provádět dvě kardiovaskulární cvičení denně po dobu 30-40 minut. Před prvním ranním cvičením vezměte 1 g L-karnitinu za 40 minut, proveďte kardio na prázdný žaludek, urychlíte a zvýšíte množství spalování tuků. Druhý trénink se provádí ve večerních hodinách. Vezměte 1 g látky 40 minut před druhou kardio, po zátěži nejezte. Povoleno brát části BCAA, aby se zabránilo spalování svalů. Pijte dostatek vody po celý den.

3. Proveďte kruhový a intervalový trénink.

Cvičení pro vytrvalost, můžete rychle spálit tuk, protože při tréninku s velkým počtem opakování bez odpočinku, budete potřebovat mnohem více energie, které mají být použity z depa. L-karnitin je nutné používat obvyklým způsobem - 2 g látky 40 minut před tréninkem.

Obsah karnitinu na 100 gv přírodních produktech

Samozřejmě není možné doplnit obsah L-karnitinu z přírodních produktů pro spalování tuků. Produkty spíše přispívají ke ztrátě hmotnosti díky vysokému obsahu bílkovin v kompozici, a co je nejdůležitější, nedostatku sacharidů.

Vysoká tabulka Elkarnitine Foods