Image

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí a aktivní spalování tuků

Levokarnitin (L-karnitin) je jedním z nejznámějších a neškodných doplňků výživy pro hubnutí. Používá se jak při sušení, tak při hromadném získávání, v boji proti přebytku podkožního tuku pro získání dodatečné energie v kulturistice. V tomto článku budeme podrobně analyzovat, jak správně užívat L-karnitin a jaké formy, v kombinaci se sportovními doplňky výživy a dietou, zajistí efektivní hubnutí.

Jak funguje aditivum?

Farmakologický účinek

Přírodní látka l-karnitin, podobná vitamínům B, se syntetizuje v těle a nachází se ve svalech a játrech. Levokarnitin je zodpovědný za transport mastných kyselin do mitochondrií, podporuje tvorbu ATP - tedy energie. S přídavkem doplňků zrychlil štěpení mastných kyselin na energii, a to jak pod zátěží, tak pro tělo.

Indikace

Ve sportu pijí lék proti nadváhy a jako další energii. V lékařství se používá pro nedostatek L-karnitinu v těle dospělých a dětí, pro onemocnění ledvin, kardiovaskulárního systému a v gastroenterologii, pro vysokou kyselost a gastritidu.

Vedlejší účinky a kontraindikace

I když je látka neškodná, protože je syntetizována samotným tělem, přebytek denní rychlosti a dlouhý průběh může narušit funkci ledvin, znakem vedlejších účinků léčiva bude pocit zánětu v ledvinách. Musí okamžitě přestat užívat doplňky stravy.

Také není vyloučena individuální nesnášenlivost na lék, který je doprovázen zvracením, nevolností, zvýšeným krevním tlakem, silným zápachem moči, křečemi. S příznaky individuální intolerance by měl odmítnout příjem L-karnitinu.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí?

Každý výrobce používá jinou formu L-karnitinu a přidává různé nečistoty, takže návod k použití bude poněkud odlišný. Na balení najdete doporučení pro odběr 1 až 3 g látky denně.

Existuje několik forem uvolňování látky - v kapslích, tabletách, prášku a v kapalné formě. Prášková a kapalná forma (pokud je to žádoucí) musí být ředěna ve vodě, nejlépe před použitím, roztok neuchovávejte déle než 2 hodiny.

Počet a metody technik

Ve dnech školení:

 1. Nejúčinnějším způsobem, jak tento doplněk použít, bude užívání 2 g L-karnitinu 30-40 minut před silou nebo kardio tréninkem. Během zátěže je nutná velká koncentrace látky v těle. Nejlepší je užívat elkarnitin pro hubnutí před cvičením, protože trvá 40 minut, než se akce spustí a příjem během tréninku a po tréninku bude neodůvodněný kvůli pozdnímu „vznícení“, kdy již není nutná energie. Když aerobní cvičení poskytuje větší spotřebu mastných kyselin, proto se spaluje více tuku. Před anaerobním cvičením se používají také 2 g léčiva, které zajistí produkci ATP - nezbytnou pro udržení energie během silového tréninku. V obou případech je nutné provést před tréninkem. Látka bude pokračovat v činnosti a po cvičení po dobu 2-3 hodin a po 4 hodinách zcela odstraněna z těla.
 2. Při dvou trénincích denně se denní dávka dělí na dvě části (každá 1 g) a trvá 30-40 minut před zátěží.

Dny odpočinku

Chcete-li zlepšit spalování tuků na non-trénink dnů a překážky vstřebávání tuku z potravin, je třeba pít 1 g dvakrát denně. První dávka L-karnitinu je ráno po jídle (je lepší vzít si acetát před jídlem), podruhé na oběd nebo před spaním. V noci pokračuje ve své činnosti, přenáší mastné kyseliny, takže tělo ve snu nespotřebovává glykogen a svalové bílkoviny, ale tuky. V tomto případě pomáhá nejen snižovat hmotnost, ale také předcházet katabolismu (svalový rozklad).

Průběh přijímání by neměl překročit 2 měsíce, optimální průběh bude 1-1,5 měsíce, po kterém byste měli udělat 2-4 týdny odpočinku. Pokud jsou výsledky neuspokojivé, vezměte si odpočinek po dobu 2 týdnů, po kterých můžete přidat spalovače tuku do průběhu L-karnitinu. Recepční cykly jsou nezbytné, aby si tělo na látku nezvyklo, jinak léčivo nedává žádné výsledky.

Kombinace s jinými léky

L-karnitin je dokonale kombinován s dalšími bezpečnými doplňky, jako jsou: BCAA, Omega-3, s proteiny, tyto výživové doplňky slouží jako vynikající zesilovače účinků spalování tuků.

Omega-3 mají jedinečný molekulární řetězec, který je schopen vázat volné mastné kyseliny, přičemž obě léčiva urychlují vylučování tuků.

Proteiny a esenciální aminokyseliny zlepší svalovou výživu během cvičení, obohatí denní stravu a zabrání rozpadu svalových bílkovin.

L-cartitin může, a měl by (pokud chcete urychlit proces hubnutí), užívat společně s hořáky na tuky, jako jsou lipotropika a termogenika.

Drogy lze opít společně - ráno a odpoledne. Například, začněte brát spalovač tuků ráno (1 krát denně) s 1 g L-karnitinu po jídle. Druhá porce je odebrána na oběd nebo před tréninkem. Druhý příjem spalovače tuku je postupně spojován v době oběda (po jídle) nebo před tréninkem (s 1 g L-karnitinu). Nepřekračujte denní dávku spalovače tuků, neberte si lék večer, i když trénujete pozdě. Jinak můžete způsobit nespavost, podrážděnost, arytmii.

L-karnitin je kombinován s jinými látkami syntetizovanými v těle, včetně kreatinu. Ale tento doplněk funguje dobře pro přibývání na váze, protože kreatin je schopen zadržet tekutinu ve svalech, což jim dává větší sílu zvednout hodně váhy. Kreatin vám umožňuje získat svalovou hmotu a hromadit tekutinu, takže při hubnutí není příjem vhodný. Během masového setu vám směs L-karnitinu, kreatinu, geyneru, někdy před-tréninkového komplexu, umožní rychle přibrat na váze, zatímco koktejl poskytne energii během cvičení a zabrání katabolickému efektu.

Jak užívat různé formy doplňků

Čistý 100% L-karnitin

Čistý koncentrát v prášku, který neobsahuje žádné další nečistoty, příchutě, je vynikající s dietou s nízkým obsahem sacharidů.

V den budete potřebovat pouze 2 g prášku, který se zředí vodou nebo džusem (je možné pod anaerobním cvičením získat více energie ze sacharidů). Pro hubnutí je třeba čistou formu ředit ve 200 ml vody, hodinu před cvičením. Účinek se projeví asi po 40 minutách a účinek trvá 3 hodiny. V případě potřeby lze denní dávku rozdělit do dvou dávek (ráno, odpoledne nebo večer) po 1 gramu.

Kapalina

Tento formulář byste si neměli vybrat, pokud chcete zhubnout.

Existuje řada důvodů pro to, první, tato forma koncentrátu obsahuje sacharidy (cukr), v době spalování tuků je nutné výrazně snížit jednoduché sacharidy, a neměli byste je brát navíc ze sportovních doplňků.

Tato forma se odebere v hotové formě (jedna odměrka) nebo se míchá s malým množstvím vody. Obvykle 1 dávka této formy obsahuje 1000 - 1500 mg L-karnitinu, takové dávky mohou vyžadovat 2 denně, které mohou být odebrány před cvičením, nebo ráno a na oběd.

Tekutá forma by také neměla být užívána v noci, protože jednoduché uhlohydráty v kompozici se promění v tuk, a to silně odporuje vlastnostem L-karnitinu, který musí bojovat s tuky. Přípravek se také nesmí ředit léky proti obezitě (například reduxinem), které se prodávají pouze na lékařský předpis.

Tekutý koncentrovaný L-karnitin je vhodnější pro energetická zatížení, protože sacharidy v kompozici přidají extra energii a tělo bude spalovat přesně sacharidy, ne tuky. Tato forma je proto vhodnější než energie urychlovače hubnutí.

V kapslích

L-karnitin ve formě kapslí je také čistý, bez přísad, nečistot, sladidel. Tobolka obvykle obsahuje 500 mg L-karnitinu, které vyžadují 4 denně. Před tréninkem se denní dávka podává jednou za 30-40 minut. Ve dny odpočinku se doplňuje 2 kapsle 2x denně po jídle (první dávka ráno, druhá oběd nebo v noci). Kapsle se omyjí sklenicí vody.

Prášek

Prášková (bílá krystalická) látka se zředí vodou nebo, pokud je to žádoucí, šťávou. V této formě výrobci přidávají vitamíny, další spalovače tuků (guaranu, efedrin, kofein), zvýrazňovače chuti. Jedna část se rovná jednomu odměrku poskytnutému výrobcem. Sportovci musí zředit porci (ne více než 2 g L-karnitinu) ve 250-300 ml vody, trvat 40 minut před tréninkem.

V pilulkách

Tato forma L-karnitinu se nachází v lékárnách, jeho nevýhodou je nízká dávka látky v jedné tabletě, takže lékárenská forma není na rozdíl od doplňků sportovní výživy tak výhodná a pohodlná. Lék se užívá podle návodu, nepřekračuje denní dávku. Užívá se také jednou před tréninkem po dobu 30-40 minut, nebo v klidu (denní dávka je rozdělena do dvou dávek). Lék se opláchne vodou.

V ampulích

Je to forma vysoce koncentrovaného kapalného L-karnitinu, připraveného k použití. Pokud je to žádoucí, může být ampule zředěna ve sklenici vody. Vezměte jednu ampulku 40 minut před tréninkem. Forma ampulí různých výrobců je velmi rozdílné složení a dávkování. V jedné společnosti může jedna ampulka obsahovat od 1000 mg do druhé až do 3000 mg látky. Můžete také najít čisté formy, nebo s přidáním sacharidů (fruktóza, kyselina mléčná). Pro hubnutí je třeba zvolit formu bez sacharidů, s dávkou 2000 mg látky v jedné ampulce.

L-karnitin tartrát

Tato neesterová forma l-karnitinu a kyseliny vinné se rychle vstřebává v těle, na rozdíl od L-karnitinu, a je zadržována déle v krvi. Forma se často vyskytuje u mnoha výrobců sportovní výživy. Vezměte tuto skupinu pro snížení hmotnosti lepší v kapslích nebo v čistém (100%) prášku, jako obvykle, nepřesahujícím dávku 2 g denně.

Acetyl

Etherová forma L-karnitinu s přidáním acetylové skupiny. Tato forma je absorbována rychleji než L-karnitin, ale je také odvozena mnohem rychleji. To je také často používáno ve sportovní výživě, protože L-karnitin, po přijetí této formy, není přetrvávat v krvi po dlouhou dobu, je lepší dávat přednost neetherové formě (L-karnitin, L-karnitin tartrát).

Propionyl

Etherová skupina s přídavkem propionylové skupiny. Podobně jako acetyl, i tato skupina se rychle vstřebává a působení etheru není prodlouženo. Formulář není výrobci často používán.

Fumarat

Obsahuje fumarovou skupinu v kompozici, která zlepšuje vstřebávání L-karnitinu, má antioxidační vlastnosti.

Závěr: Která forma je lepší?

Pro hubnutí je nutné zvolit neetherové skupiny (čisté nebo tartrátové), které jsou v těle absorbovány mnohem lépe než etherové skupiny a obsah karnitinu v krvi po užití těchto doplňků je mnohem vyšší.

Je nutné zvolit formy v kapslích nebo ve formě čistého (100%) prášku. Jakákoliv forma karnitinu funguje mnohem lépe, když užíváte denní dávku 40 minut před cvičením, ale působí odlišně.

Nejvyšší koncentrace látky v krvi je po užití čistého L-karnitinu, jeho farmakologický účinek je mnohem vyšší ve srovnání s ostatními skupinami a nejvýhodněji pro snížení hmotnosti. Hlavní věc není překročit dávku v roce 2000 za den.

Jak se dívky

V mužském a ženském těle látka působí stejně, dávkování je také stejné pro každého. V přijetí není žádný rozdíl. Je důležité dodržovat denní normu, vzít látku včas a vyrovnat dietu, snížit množství tuku ve stravě.

Jaké výsledky očekáváte?

L-karnitin sám o sobě není schopen spalovat tuk, je to transportér mastných kyselin pro výrobu energie, který je nezbytný pro produktivní trénink zaměřený na spalování tuků.

Použití látky je to, že urychluje výrobu energie o 50%, tělo okamžitě "bere" tuky namísto konzumace glykogenu. Prvních 20 minut po zahájení tréninku svaly spalují glykogen (sacharidy), teprve potom začnou spalovat tuk jako palivo. S použitím L-karnitinu před cvičením (od začátku působení látky) začíná proces používání tuku okamžitě. To znamená, že doplněk urychluje proces spalování tuků dvakrát rychleji.

L-karnitin pracuje mnohem efektivněji se spalovači tuků a diety s vysokým obsahem bílkovin. Integrovaný přístup - doplňky, výživa a školení mohou vést ke ztrátě 3–5 kg měsíčně.

Doporučení pro hubnutí

1. Balanční dieta

Strava by měla obsahovat minimum tuku (10-20%), bílkovin (50-60%), sacharidů (30-40%). Rovnováha živin vylučuje možnost získání nadbytečného tuku, redukující sacharidy (kromě jednoduchých cukrů) zajistí energetický deficit, což urychlí proces používání tuků pro energetické potřeby těla. Neužívejte L-karnitin s tukovými potravinami, včetně živočišných tuků, konzumujte pouze nenasycené mastné kyseliny (Omega-3, 6, 9).

2. Zvýšení kardio zátěže

Aerobní cvičení umožní rychlejší využití tuků s příjmem L-karnitinu pro palivo. Kromě silového tréninku přidejte 3-4 týdenní kardiovaskulární trénink. Za jeden den můžete také kombinovat kardio a silový trénink. V tomto případě vezměte jednu dávku L-karnitinu (1 g) před kardio 30-40 minut, druhá - před silovým tréninkem. Průměrná délka kardio by měla být 40-45 minut intenzivního cvičení.

Další účinnou metodou spalování tuků s L-karnitinem bude provádět dvě kardiovaskulární cvičení denně po dobu 30-40 minut. Před prvním ranním cvičením vezměte 1 g L-karnitinu za 40 minut, proveďte kardio na prázdný žaludek, urychlíte a zvýšíte množství spalování tuků. Druhý trénink se provádí ve večerních hodinách. Vezměte 1 g látky 40 minut před druhou kardio, po zátěži nejezte. Povoleno brát části BCAA, aby se zabránilo spalování svalů. Pijte dostatek vody po celý den.

3. Proveďte kruhový a intervalový trénink.

Cvičení pro vytrvalost, můžete rychle spálit tuk, protože při tréninku s velkým počtem opakování bez odpočinku, budete potřebovat mnohem více energie, které mají být použity z depa. L-karnitin je nutné používat obvyklým způsobem - 2 g látky 40 minut před tréninkem.

Obsah karnitinu na 100 gv přírodních produktech

Samozřejmě není možné doplnit obsah L-karnitinu z přírodních produktů pro spalování tuků. Produkty spíše přispívají ke ztrátě hmotnosti díky vysokému obsahu bílkovin v kompozici, a co je nejdůležitější, nedostatku sacharidů.

Vysoká tabulka Elkarnitine Foods

Co je to L-karnitin a jak ho užívat?

Sportovní doplněk se dodává v různých formách: tablety, kapsle, tekuté

Popis látky

L-karnitin (levý karnitin) je aminokyselina, která je přítomna v lidském těle a přirozeně zrychluje a zlepšuje metabolismus.

Aktivně se podílí na procesech výroby energie z tuků. S jeho nedostatkem tělo ztrácí schopnost zpracovávat lipidy, což vede k obezitě, srdečním problémům.

L-karnitin zvyšuje vytrvalost a snižuje tělesnou únavu. Rovněž urychluje obnovu svalové tkáně po těžké fyzické námaze, pomáhá chránit vlákna před poškozením během tréninku.

Příjem látky ve formě výživového doplňku se doporučuje při praktikování jakéhokoli druhu sportu, ale zejména stojí za to věnovat pozornost těm, kteří se zabývají kulturistikou, fitness a aerobikem.

Běžné jsou dvě hlavní aplikace:

 1. Jako spalovač tuků pro ty, kteří se snaží ztrácet tyto libry navíc (ale pouze v kombinaci s fyzickou námahou).
 2. Zvýšit sílu imunity a mozkové aktivity.

Historie objevování hmoty

Ruský biochemik Gulevich V.S. společně s Krimberg R.P. nejprve obdržel tuto aminokyselinu ze svalové tkáně a omylem ji přisoudil skupině vitamínů B. Nicméně bylo jasné, že tělo je schopno tuto látku samostatně produkovat v ledvinách a játrech.

V procesu dalších studií karnitinu se začalo přičítat látkám nezbytným pro práci enzymů (koenzymů). Tento názor stále drží vědci.

Které produkty mají nejvíce?

Většina této aminokyseliny obsahuje následující produkty (na 100 g):

 • hovězí maso (95 mg);
 • hovězí steak (94,5 mg)
 • vepřové maso (27,7 mg);
 • slanina (23,3 mg);
 • kachna (18,4 mg);
 • losos (10 mg);
 • mléko (3,3 mg).

Použijte pro hubnutí

Použití L-karnitinu pro hubnutí je vhodné pouze v případě kombinace užívání léku a neustálé fyzické námahy (aerobik, rychlá chůze, běh, tanec, trénink na kardiovaskulárním vybavení). V opačném případě bude účinek opak: vyprovokujete silné a zbytečné zvýšení chuti k jídlu. Trvání cvičení by mělo být nastaveno na minimálně 25-30 minut, aby se aktivoval proces přirozeného vypalování lipidů. Užívání tohoto sportovního doplňku pomůže tělu přejít na těžbu energie z tukových zásob.

Můžete zavést určitá omezení spotřeby sacharidů, například snížit jejich celkové množství v potravinách o 10%. Díky tomu je budete moci strávit rychleji, a proto mechanismus výroby energie z lipidů začne brzy.

Pro sportovce

Jak bylo uvedeno výše, levokarnitin pomáhá sportovcům chránit svaly před poraněním, která se často vyskytují během cvičení. Také příjem látek zvyšuje vytrvalost těla v důsledku energie uvolněné v procesu spalování tuků.

Chcete účinnou aerobní metodu pro spalování tuků? Naučte se - jak skákat přes švihadlo, jak zhubnout.

Zde je pracovní program pro čerpání křídel.

Příjem doplňků stravy s L-karnitinem ve sportovní výživě je podobný jejich příjmu pro hubnutí, s výjimkou dávek a četnosti podávání, ale více o tom později.

Mezi „výhody“ doplňku stravy pro ty, kteří mají rádi sport, patří také:

 • látka vám umožňuje šetřit zásoby glykogenu v těle;
 • snižuje pocit hladu, který je zvláště výrazný po cvičení;
 • pozitivní vliv na stav srdečního svalu;
 • s pravidelným přijetím snižuje zranění;
 • skladuje zásoby BCAA a jiných aminokyselin.

Levý karnitin je zároveň přijatelný pro další sportovní doplňky. V současné době vědci neidentifikovali omezení týkající se používání jiných spalovačů tuků, anabolických steroidů a doplňků.

Odrůdy

Na policích najdete tyto druhy sportovních doplňků:

 1. Acetylkarnitin.
 2. Fumarát L-karnitinu.
 3. Tartrát levokarnitinu.
 4. Propionylkarnitin.
 5. Čistý karnitin.

První typ se doporučuje pro aktivní činnost mozku, aby se zlepšilo myšlení, protože snadno proniká do mozku. Druhý druh bude velmi přínosný pro kardiovaskulární systém.

Třetí typ se snadno rozpustí v těle, rozkládá se na kyselinu vinnou a čistou přísadu. Nejčastěji pro hubnutí použít. Propionylová verze doplňku je zaměřena především na zlepšení práce cév, pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních. V čisté formě je aditivum podobné v působení na vínan levého karnitinu.

Jak se chovat?

Když intenzivní zátěž levarnitinu získaného z potravy nemusí být pro tělo dostačující

Za prvé, pojďme zjistit, kolik L-karnitinu tělo potřebuje, aby v zásadě. V tkáních pruhovaných svalů a lidských jater je obsaženo celkem asi 25 g této látky. Denní potřeba tělesa je 0,2-0,5 g, se zvýšeným zatížením se zvyšuje na 1,5-2 g.

Částečně zásoby L-karnitinu se doplňují jídlem bohatým na proteiny. To může být bílé kuřecí maso, ryby, tvaroh, pšeničné klíčky, atd. Nicméně množství látky přicházející "venku" často není dostačující (zejména pro sportovce). Jeho nevýhodou je přesně to, co umožňuje doplnění různých doplňků stravy.

Dávky se vybírají pro každý jednotlivý případ v závislosti na stavu těla, stupni stresu a zvoleném léku. Výrobci často uvádějí pokyny pro odběr potravinářských přídatných obalů, které by neměly být opomíjeny.

Obecná doporučení pro použití

Trvání užívání tekutého L-karnitinu může být 1-1,5 měsíce s možností opětovného absolvování kurzu během 2-3 týdnů. Doba užívání doplňku stravy v tabletách je 2-6 měsíců.

Povoleno opakovat až 4-6 kurzů ročně. Více než 6 měsíců na užívání léku se nedoporučuje. Přípravky s levokarnitinem se nedoporučují během kojení a těhotenství kvůli nedostatečným údajům o účinku léčiva na dítě.

Jak vzít látku v kapalné formě?

L-karnitin je dostupný v kapalných (roztocích, sirupech, speciálních nápojích, ampulích) a pevných formách (tablety, kapsle). Aditivum je prezentováno jak na trhu doplňků stravy, tak na trhu s drogami (Elkar a další).

Tam je vynikající způsob sušení těla pro dívky.

Tekutý levokarnitin (obvykle acetyl-levokarnitin) je doporučován lékaři a odborníky na výživu, aby vitamínové koktejly užívali mezi "hlavními" jídly nebo 20 minut před jídlem. Nesmíte ho používat na zcela „prázdném“ žaludku, abyste se vyhnuli negativním důsledkům pro gastrointestinální mikroflóru. Lék se doporučuje konzumovat v 1. polovině dne (ideálně mezi snídaní a odpolední svačinou), protože výroba velkého množství energie během příjmu může způsobit problémy se spánkem.

Před tréninkem je obzvláště vhodné užívat doplněk v tekuté formě (pohodlí dávkování, příjemná chuť, není třeba hledat něco k pití doplňku).

Jindy jsou výhodnější kapsle nebo tablety. Výrobci zřídka vyrábějí čistý elkarnitin v kapalné formě: v takových přípravcích jsou často přítomna sladidla a aromatické látky. Tato forma uvolnění je dražší než ostatní.

Jak si vzít doplněk v pilulce nebo prášku?

Pravidla pro užívání L-karnitinu v pilulkách nebo prášku se obecně neliší od doporučení pro užívání léčiva v tekuté formě. Stojí za to věnovat pozornost obsahu látky v jedné tabletě nebo tobolce. Odborníci na výživu doporučují pít látku se šťávou nebo nesycenou minerální vodou.

Ve formě tablet je léčivo absorbováno tělem o něco déle než u kapalné varianty.

Tablety jsou vhodnější pro příjem, aby se normalizovala činnost srdce. V boji proti „extra“ kilogramům a ve sportovním tréninku se doporučuje používat přísadu v kapalné formě.

Nezapomeňte, že při užívání levarnitinu v jakékoli formě uvolňování by mělo být omezeno používání přípravků obsahujících kofein, aby nedošlo k přetížení nervového systému.

Hlavní chyby

Jakýkoliv dietní doplněk vyžaduje pečlivou pozornost, pokud jde o správné používání. Výhody karnitinu budou minimální, pokud:

 1. Narušení optimální doby příjmu. Vrchol účinku léku nastává 20-30 minut po jeho použití. Účinek trvá až 2 hodiny. Snažte se použít sportovní doplněk alespoň 15-20 minut před tréninkem.
 2. Příliš malá dávka. V tomto případě je více než méně. Předávkování lékem může způsobit průjem, ale to jsou poměrně vzácné případy.
 3. Karnitin sám o sobě nepomáhá zhubnout nebo udržet kondici. Proto nezapomeňte na školení, správnou a vyváženou výživu.

Recenze sportovců o užívání doplňků

Na síti i v nejbližší posilovně se můžete setkat s lidmi, kteří v tréninku používají levý karnitin. Ve většině případů reagují pozitivně na tento sportovní doplněk, přičemž si všimnou, že nebude jednat, pokud sedí na gauči se založenýma rukama.

Ve skutečnosti existuje mnoho kritiků na světě, kteří odkazují na sporné studie o vlivu „nadměrných“ dávek sportovního doplňku na tělo sportovce. Domnívají se, že nemá smysl užívat karnitin z přírodních potravin, a všechny argumenty o jeho výhodách jsou jednoduše objednávkou reklamy a marketingu od výrobců sportovní výživy.

K dnešnímu dni o tom není žádný konsenzus. Současně existuje mnoho příkladů, které ukazují, že od doby, kdy se lidem podávají další dávky lidového koenzymu, se pokrok v tréninku v oblasti spalování tuků a zvyšování odolnosti výrazně zlepšil. Jaké jsou vaše zkušenosti s karnitinem? Myslíte si, že kritici nebo výrobci sportovní výživy?

l-karnitin pro hubnutí - hlavní nuance

Člověk se vždy snažil přinést své tělo k dokonalosti. A pokud jste museli vyčerpat diety nebo omezit svou stravu, dnes existují speciální doplňky, které vám umožní hubnout rychleji a efektivněji. Jedním z těchto nástrojů je l-karnitin.

Charakteristiky a přínosy

L-karnitin se nazývá aminokyselina, nezávisle produkovaná lidským tělem. Přesněji řečeno, tato látka produkuje játra, pokud dostává dostatečné množství proteinu. Složení specifikovaných aminokyselin zahrnuje vitamíny.

Skupiny B a levý karnitin, které určují použití L-karnitinu pro tělo, a přesněji přispívají k:

 1. Zrychlete rozpad tělesného tuku.
 2. Uvolnění energie.
 3. Opakovaná redukce cholesterolu v krvi, která snižuje možnost onemocnění srdce a cév.
 4. Zvýšení odolnosti těla, včetně tréninku.
 5. Snížení únavy, i když se již stala chronickou.
 6. Čištění těla, podpora odstranění toxinů.
 7. Zlepšete regeneraci tělesných tkání.

Pokud hovoříme konkrétně o problematice hubnutí, nejdůležitější vlastností této užitečné aminokyseliny je spalování tuků. Tento proces je poskytován prostřednictvím několika vlastností:

 1. L-karnitin není snadné spalovat nahromaděný podkožní tuk a přeměňuje mastné kyseliny cizí tělu na energii, která dává sílu životu a sportu.
 2. Molekuly tuků rychle pronikají do mitochondrií - části buněk těla, které jsou zodpovědné za rozpad živin pro vznik užitečné energie.
 3. Dalším plusem je rozdělení nejen existujících tuků ve prospěch těla, ale také opětovného vstupu s jídlem.

L-karnitin: jak ho získat

Jak již bylo zmíněno, játra sama syntetizuje aminokyselinu karnitin pomocí proteinů vstupujících do těla.

Proto, aby se zvýšila jeho produkce, musíte jíst potraviny bohaté na bílkoviny:

 1. Jakýkoliv druh masa.
 2. Hovězí a vepřová játra.
 3. Ryby
 4. Mléko a mléčné výrobky.
 5. Kuřecí nebo hovězí vývar, který se užívá během nemoci k posílení těla, také obsahuje velkou dávku karnitinu.

Během tepelného zpracování těchto produktů však prospěšné vlastnosti proteinu oslabují a úroveň užitečných aminokyselin se snižuje.

Za účelem doplnění zásob a zvýšení spalování tuků se l-karnitin dále užívá jako potravinové doplňky. V současné době je jich několik:

 1. V tabletách, včetně šumivých. To je jedna z nejpopulárnějších forem vydání, protože je nejvhodnější ji vzít. Navíc náklady na přípravu tablet jsou menší než kapalné nebo v ampulích. Existují však i nevýhody - tablety se vyrábějí ve skořápce, proto se v těle absorbují pomaleji. Tato možnost je lepší zvolit ty, kteří chtějí zlepšit metabolismus tuků v těle, aby se zlepšila kvalita krve, a ne ti, kteří chtějí zhubnout.
 2. V kapalné formě. Tento l-karnitin je lépe a rychleji vstřebáván, což přispívá k rychlejšímu spalování tuků a je také velmi pohodlné ho užívat. Nevýhody zahrnují vyšší cenu než jiné typy, a ne zcela užitečné složení - výrobci hřídí přidáním konzervačních látek do kapalné formy pro delší skladování a zvýrazňovače chuti.
 3. V kapslích. Tento způsob použití je účinnější, protože kapsle sestávající ze želatiny se rychleji rozpouští v žaludku a podle toho začíná rychleji působit. Kapsle jsou ve středním cenovém rozpětí mezi tabletami a kapalnou látkou.

Pravidla přijímání

Odborníci se domnívají, že karnitin neublíží tělu, i když je užíván ve vysokých dávkách, což však způsobuje nadměrnou zátěž ledvin.

Kromě toho je nutné rozhodnout, co chcete obdržet z příjmu této aminokyseliny - úbytek hmotnosti, růst svalů nebo zlepšení zdraví těla - a na základě toho zvolit způsob podání a správné dávkování:

 1. Při výběru tablet L-karnitinu si přečtěte návod. Obecná doporučení pro užívání tablet jsou následující:
  • Užívejte stejné dávky 200 mg 3x denně po dobu 15-20 minut před jídlem - snídaně, oběd a svačina. Účinnost léku se zvyšuje, když se užívá ráno.
  • Před každým denním tréninkem vypijte dalších 500 nebo 600 mg léku. Tím se zvýší efekt školení.
 2. Pokud si vyberete tekutou formu - ve formě sirupu, pak by se měla užívat v závislosti na účelu příjmu:
  • Pro ty, kteří se rozhodnou zhubnout, musíte pít 5 ml karnitinu třikrát denně na lačný žaludek - před snídaní - nebo na prázdný žaludek před obědem a odpoledním čajem.
  • U sportovců s intenzivním zatížením tento režim funguje - 5 ml třikrát denně před jídlem a dalších 15 ml sirupu 20 minut před začátkem tréninku v posilovně.
 3. V závislosti na požadovaném efektu by měla být také připravena kapsle:
  • Pro hubnutí nebo na svědectví lékařů vzít od 250 do 500 mg léku třikrát denně 15-20 minut před jídlem.
  • Profesionální sportovci jsou předepsáni od 500 do 1500 mg aminokyselin v kapslích třikrát denně před jídlem a před každým tréninkem. L-karnitin by měl být užíván bez přerušení déle než šest týdnů, po kterém musí tělo „odpočívat“ po dobu dvou týdnů.

Dieta a zátěž při užívání L-karnitinu

L-karnitin je sám o sobě pouze pomůckou při spalování tuků. Bez nezbytné stravy a neustálého tréninku nedojde k dosažení žádoucího účinku. Studium účinků správné výživy a cvičení na lidský organismus při užívání látky l-karnitinu začalo koncem 90. let.

Experiment zahrnoval 100 lidí s diagnózou obezity. Specialisté vytvořili pro ně program výživy a zátěže - oba byli mírní a zavedli do stravy zvláštní příjem L-karnitinu.

Podle výsledků studie karnitin umožnil zvýšit ztrátu tělesného tuku o 25% a snížil index tělesné hmotnosti o 1,5násobek. Kromě toho se snížila nebezpečná hladina cukru v krvi a krevní tlak u jedinců.

Moderní odborníci a fitness trenéři doporučují následovat:

 1. Po celou dobu školení. Při užívání l-karnitinu by doba cvičení neměla být kratší než 25 minut. Pouze během této doby bude pohybová aktivita schopna zahájit proces spalování tuků, což urychluje karnitin.
 2. Pro nutriční plán. Nemůžete se příliš omezit ve stravě a sedět na přísné dietě. Tímto se jen trápíte a s velkou pravděpodobností „lámáte“.

Naučte se rozdrtit dietu 5 nebo 6 krát a proporcionálně během dne rozdělte tato jídla. Chcete-li zvýšit účinky aminokyselin na tělo, pár hodin před tréninkem, jíst 200-300 gramů rychle stravitelné bílkoviny, jako je tvaroh nebo ryby.

Po tréninku se nedoporučuje jíst po dobu jedné hodiny, a pak se bílkoviny znovu, urychlit růst svalů a spalování tuků.

Recepční efekt

Tělo každého člověka je individuální, takže nelze s jistotou říci, jak a komu bude ovlivňovat příjem L-karnitinu.

V průběhu let výzkumu účinků této aminokyseliny na spalování tuků však byly získány následující výsledky:

 1. Během jednoho měsíce můžete ztratit až 15 kg. Tyto výsledky jsou pravděpodobně dosaženy u lidí se zrychleným metabolismem nebo u těch, kteří se mučili přísnou dietou.
 2. Je zde více energie a vytrvalosti. Již po prvním tréninku se lidé domnívají, že i když se hmotnost nezačala rychle rozpadat, síla ho spálit v tréninku se objevila mnohem více.
 3. Zvýšené spalování tuků. Karnitin produkovaný naším tělem nestačí k intenzivnímu úbytku podkožního tuku a další příjem k tomu přispívá a snižuje čas na hubnutí.

Úvod do stravy L-karnitinu: co lidé říkají

Než začnete užívat lék, nejlepším řešením je poradit se s lékařem nebo se poradit s profesionálním trenérem. Další možností je studovat zpětnou vazbu od lidí, kteří již vyzkoušeli účinek l-karnitinu na sebe.

Zde je několik příkladů takových recenzí:

 1. Irina, 26, píše: „Když jsem jedl karnitin, sedl jsem si na pevnou dietu - jen listy salátu a jedl - ale musel jsem naléhavě ztratit hodně váhy. Ukázalo se, že se na tři měsíce zbaví 18 kg, zatímco v hale jsem trénoval pouze na elipse. Síly stačily jen na prvních 40 minut tréninku, pak to nebylo příliš. “ T
 2. Tady je to, co Marina říká: „Koupila jsem si tekuté léky, včera jsem pil poprvé před tréninkem. Nemůžu říct nic o spalování tuků, také jsem na trénink upustil 60 gramů, ale rozhodně jsem získal více síly. Čas ukáže účinek. "
 3. Tatyana - 43 let - píše: „Nemohu říci, že na recepci vůbec nebyl žádný efekt - stála jsem hodinu kardio rychlým tempem. Po tréninku bylo vše mokré. Pozoroval dietu, cvičil v dobré víře, ale nic neztratil. “

Z toho vyplývá, že nelze jednoznačně říci o výhodách užívání L-karnitinu, ale podle lidí to nepoškodí tělo. Někteří tvrdí, že droga je zcela neškodná, ale to není úplně pravda.

Nežádoucí účinky a kontraindikace pro příjem

Při správném podání lék nedává tělu komplikace, ale byly identifikovány momenty, kvůli kterým může být karnitin kontraindikován:

 1. Zvyšuje chuť k jídlu urychlením metabolismu. Ale odborníci říkají, že pokud budete jíst správně a zlomek, nebude takový vedlejší účinek.
 2. Může způsobit zvýšenou úzkost nebo podrážděnost. To je způsobeno tím, že lék zvyšuje excitabilitu. Aby se tomu zabránilo, eliminujte zvýšenou spotřebu kofeinu ze stravy.

Kontraindikace na recepci jsou: podrážděnost nebo nespavost, stejně jako nesnášenlivost nebo alergie na složky v kompozici.

Blitz tipy

Některé kategorie lidí potřebují karnitin:

 1. Ti, kteří jsou na dietě, zejména sacharidů, protože tělo nedostává dostatek bílkovin k syntéze aminokyselin.
 2. Vegetariáni, protože po odmítnutí masa ztratí příležitost získat tolik potřebné bílkoviny i pro budování svalů.

Diskuse

Plán stravy a cvičení pro ženy užívající L-karnitin

33 příspěvků

L-karnitin nebo L-karnitin (elkarnitin) - látka, která se používá pro spalování tuků v amatérské a profesionální kondici.

L-karnitin NENÍ "škodlivý" nebo "nebezpečný". Tento názor se vyvinul mezi lidmi, kteří zvažují jakékoliv doplňky používané v profesionální kondici, dopingu a zlu. Jediný vedlejší efekt, který může být zajímavý pro ztrátu hmotnosti dívek - l-karnitin výrazně zvyšuje chuť k jídlu. Jde o to, že urychluje metabolismus v klidu, což znamená, že trávíte více energie. Skutečnost, že jdete jíst více, je zcela přirozená. Mnozí výrobci proto přidávají do karnitinových přípravků dietní vlákninu nebo extrakt z hoodia kaktusu, aby vám usnadnili následnou dietu.

Nicméně, ZVÝŠENÍ APPETITE MŮŽE BÝT ZABRÁNĚno použitím správného režimu příjmu karnitinu pro hubnutí. Takže by bylo lepší, kdyby se v době užívání tohoto doplňku vzdali obvyklé nízkokalorické diety ve prospěch tzv. Fitness stravy. Připomeňte si svá obecná pravidla:

1. alespoň 1 g proteinu na 1 kg tělesné hmotnosti;
2. pět jídel, jejichž hmotnost nepřesahuje 300 g;
3. minimálně jednoduché sacharidy, odmítnutí rafinovaných cukrů, sladkostí a alkoholu;
4. omezení příjmu tuku 60 g za den, přednost - mononenasycené tuky;
5. velké množství zeleniny a ovoce ve stravě;
6. kalorický příjem není nižší než základní metabolismus plus 300-400 kcal / den. (průměrně u ženy o hmotnosti 65 kg je 1700-1800 kcal)

Pokud chcete zhubnout rychle a neškodně, budete muset upravit režim školení. Za prvé, měli byste strávit 2-3 síly tréninku týdně, zatímco pracujete na "vytrvalosti", to znamená s velkým počtem opakování a nízkou hmotností. Kromě toho by mělo být uspořádáno 3-6 kardiovaskulárních cvičení týdně, přičemž se mění jejich trvání (20-60 minut) a intenzita.

JAK SE L-CARNITIN UŽÍVÁ NA ZTRÁTNOU HMOTNOST

Budete potřebovat asi 1200 mg karnitinu denně. Nejlepší je, pokud si vezmete porci ve formě tobolek před jídlem a asi polovinu (500-600 mg) před tréninkem, asi za půl hodiny. Má smysl používat tekuté L-karnitin před třídou, téměř všichni výrobci sportovní výživy mají takové ampule.

Takže schematicky bude váš „vztah“ s karnitinem vypadat takto:
• 200 mg před snídaní, trvat 20 minut;
• 200 mg před obědem; • 200 mg před odpolední svalovinou;
• 600 mg před cvičením.

V době užívání l-karnitinu je nutné omezit používání kofeinu a guarany, protože karnitin má stimulační účinek. V každém případě, pokud máte zdravotní problémy, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem.

ZÁSADY EFEKTIVNÍHO AEROBICKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ:
• Frekvence: doporučuje se začít 3 krát týdně, přestávka mezi třídami je maximálně 2 dny. Pokud je vaším cílem zhubnout, zvýšíte počet tříd na 5-6 týdně.
• Délka výuky: od 30 do 60 minut. Postupně zvyšujte dobu tréninku.
• Intenzita: Doporučený rozsah tepové frekvence je 60-85% maximální tepové frekvence. Intenzita efektivního tréninku by měla být taková, že můžete říci dvě nebo tři slova klidně, ale zároveň nemůžete mluvit (zpívat), udržet dech v klidu.

FITNESS DIET: menu pro hubnutí

Sestavování fitness stravy pro sebe, mějte na paměti vzorec 4-3-2-1. Šifruje počet porcí výrobků podle skupin.

Skupina "4" - zdroje bílkovin, pro den budete muset jíst čtyři porce. Pokud se zabýváte silovým tréninkem pro budování svalů, je denně povoleno pět porcí proteinových produktů.

Zdroje proteinu:
120-150 g kuřecích prsou bez kůže;
200 g ryb s nízkým obsahem tuku;
150 g mastných ryb;
200 g mořských plodů;
180 g netučného tvarohu;
200 g 0-2,5% kefíru;
6 vaječných bílků;
200 g tofu.

Pod číslem "3" máme šifrované zdroje vlákniny - to je zelenina a ovoce. Rozhodně jíte tři porce.

Jedna porce zeleniny nebo ovoce je:
200-300 g jakéhokoliv salátu bez obvazu;
1 velká nebo 2 střední jablka, pomeranče;
1 grapefruit;
1 střední banán;
200-300 g jakékoliv zeleniny, kromě brambor, je klasifikováno jako komplexní sacharidy a konzumováno nejvýše 150 g ve vařené formě (vše je povoleno, pouze v čerstvé, nezpracované formě).

Pod číslem "2" máme nejvýznamnější zdroj užitečných energetických komplexních sacharidů. Jedná se o obilný a celozrnný chléb. Nejezte více než 200 g vařené kaše (6 dutých lžic) a ne více než 50 g „otrub“ nebo jiného celozrnného chleba.

No, pod "edinichkoy" jsme schovali zdravé tuky. Můžete jíst buď porci (30 g) jakýchkoli nesolených ořechů nebo semen, nebo naplnit zeleninový salát nebo kaši dvěma polévkovými lžícemi rostlinného oleje.

To je celá strava, nemusíte počítat kalorií, sledovat objem porcí a jíst s radostí 4-5 krát. Obtížně se vejde do hlavy? Dáme pár přibližných dávek.

PŘÍKLAD ŠPORTOVÉ DIETY PRO ŽENY: diety

První dieta sportovní stravy je určena pro dívky a ženy.

Snídaně: část ovesných vloček, vaječný bílek, velké jablko.
Druhá snídaně: 30 g mandlí, hruška.
Oběd: velký zeleninový salát bez dresingu (s citronovou šťávou), treska s dušenou brokolicí.
Občerstvení: (před silovým tréninkem) 6 lžíce pohanky se sojovou omáčkou, 200 g loupaných krevet.
Večeře: (po silovém tréninku, maximálně jednu hodinu) 180-200 g nízkotučného tvarohu.

Druhá dieta vám pomůže zhubnout v den kardiovaskulárního tréninku:

Snídaně: část tvarohu, jablko.
Druhá snídaně: celozrnné toasty, nízkotučný tvaroh.
Oběd: zeleninová polévka nebo zeleninový salát, dušená kuřecí prsa, hnědá rýže se sojovou omáčkou.
Snack: (před kardio) hruška, kefír.
Večeře: (po kardio) grilovaný losos, ochucený citronovou šťávou.

Poslední a "zlaté" pravidlo fitness stravy - zkuste diverzifikovat své menu. Často, začátečníci jedí jen tvaroh a jablka, aby nedošlo k rozrušení stravy. Vyhněte se takovým strategiím, vytvořte seznam produktů, včetně nejrůznějších pozic, a pak je větší pravděpodobnost, že zhubnete bez narušení. No, pokud to uděláte bez sladké a mastné, zatímco pro vás těžké, každých 7-10 dnů, zařídit "dovolenou neposlušnosti" a jíst jedno nebo dvě porce toho, co opravdu milujete, ale nemůžete si to dovolit kvůli dietě.

Kapsle L-karnitinu. Jak vzít na hubnutí.

Každý nováček tohoto sportu slyšel o zázračném léku zvaném L-karnitin. Na poličkách v tělocvičnách jsou zdobené kapsle na spalování tuků, které prodávají realizátoři bez předpisu a předchozí konzultace. Bezpečnost, účinnost a dostupnost jsou vlastnosti, pro které je doplněk l-karnitinu ceněn ve světě sportovní výživy. Poté, co sportovec studoval princip své činnosti a vybral požadovanou dávku, zjistí pro sebe nové možnosti a stane se o krok blíž k nalezení požadované sportovní formy.

Co je to L-karnitin a proč je potřeba?

L-karnitin, neboli levokarnitin, je jedním z nejběžnějších spalovačů tuků, které sportovci užívají během intenzivního tréninku. Je to aminokyselina produkovaná lidským tělem, pokud spotřebovává dostatečné množství masa, ryb, vajec a mléčných výrobků. Přísada je předepsána ke zlepšení sportovního výkonu a je používána ve spojení se zvýšenými fitness třídami. Kromě přímého použití L-karnitin v kapslích působí jako regenerátor, snižuje svalové onemocnění po tréninku a urychluje jejich zotavení.

Mechanismus působení

Účinek látky je zaměřen na zlepšení metabolismu v těle, což je důsledek rozpadu tukové tkáně. Když vstoupí do těla, L-karnitin přenáší volné mastné kyseliny do svalů, které jsou zapojeny do cvičení. Uvolněná energie dodává tělu sílu, poskytuje zaručené pocení a v důsledku toho odstranění přebytečné vody a tuku.

Nedostatek L-karnitinu může zpomalit proces hubnutí, takže v průběhu intenzivního tréninku jsou sportovcům předepsány diety s vysokým obsahem bílkovin, které obsahují menu s množstvím kuřecích prsou, vajec a některých mléčných výrobků.

Hlavním účelem l-karnitinu je výroba energie, ale jeho mechanismus působení je mnohem rozsáhlejší, než lze očekávat. Aminokyselina poskytuje řadu dalších pozitivních vlastností:

 • Zajišťuje svalové zisky;
 • Snižuje cholesterol;
 • Podílí se na štěpení tuků;
 • Zabraňuje ukládání tuků;
 • Podporuje činnost srdce;
 • Nasycuje buňky kyslíkem;
 • Zlepšuje regeneraci svalové tkáně;
 • Stimuluje metabolismus;
 • Zvyšuje tón těla;
 • Chrání nervové buňky před toxiny;
 • Má imunomodulační funkci.

Všechny tyto vlastnosti jsou vzájemně provázány a v komplexu poskytují správný úbytek hmotnosti, což zaručuje dlouhodobý výsledek.

Výhody pro sportovce

Denní dávka l-karnitinu pro kulturistu nebo sportovce se během období intenzivního tréninku zvyšuje 5-10 krát a je téměř nemožné naplnit jeho deficit jedinou dietou s vysokým obsahem bílkovin. V dietě sportovce hraje aminokyselina dvojí roli, protože poskytuje nejen lepší metabolismus, který je důsledkem ztráty hmotnosti, ale také urychluje proces budování svalů. Užívání l-karnitinu v kapslích se nejčastěji doporučuje během období „sušení“, které je založeno na odstranění přebytečné tekutiny z těla a vytvoření jasného reliéfu.

Kolik kilogramů můžete zhubnout za měsíc?

Účinek kapslí l-karnitinu na hubnutí je individuální pro každou osobu a je dán anatomickou strukturou, životním stylem, intenzitou tréninku, výživovým programem. V průměru dochází k poklesu hmotnosti o 3 kg po zahájení užívání aminokyselin v kapslích. Indikátor se může zvýšit a činit 5-7 kg, pokud byla počáteční tělesná hmotnost vyšší.

Úbytek hmotnosti bude účinnější, pokud užíváte L-karnitin v kombinaci s intenzivním tréninkem a správnou výživou.

Vlastnosti příjmu kapslí l-karnitinu

Existuje několik vyrobených forem l-karnitinu, mezi nimiž je zapouzdřený rozpoznán jako nejvhodnější. Sportovci poznamenávají, že tato forma vydání ukazuje nejlepší hodnotu za peníze. Pití L-karnitinu v kapslích nesmí být dříve než jednu hodinu před tréninkem, což je spojeno s trváním asimilace organických látek, které tvoří tablety. Hrubá vlákna inhibují hlad po požití, což snižuje počet jídel denně.

Frekvence a doba přijetí

L-karnitin v kapslích se aplikuje 60-90 minut před jídlem a omyje se čistou vodou nebo přírodní šťávou. V pokynech je stanoveno, že přísada smí brát 2-3 krát denně po dobu šesti měsíců. Trvání léčby může být zkráceno na dva měsíce v případě dosažení požadovaného účinku hubnutí. Individuální kurz určený odborníkem na výživu nebo trenérem.

Denní dávka

Denní dávka pro amatérské sportovce je 250-500 mg a pro profesionální kulturisty 500-1500 mg a je rozdělena do 2-3 dávek. Během intenzivního tréninku může být dávka sportovce zvýšena na 3500 mg denně. Individuální dávkování určuje odborník na výživu nebo trenér.

Trvání kurzu

Minimální doba užívání l-karnitinu v kapslích je 2 měsíce a může být prodloužena na 6 měsíců podle svědectví odborníka na výživu nebo trenéra. Po delší přestávce je opětovné jmenování nastaveno.

Jak si vzít ve dnech tréninku a odpočinku

Způsob, jakým se l-karnitin používá při tréninku a dnech odpočinku, je poněkud odlišný. Během období zvýšené fyzické aktivity je lék užíván maximálně půl hodiny před začátkem tréninku, který aktivuje spalování podkožního tuku a poskytuje energii po celou dobu tréninku. V klidu je dostatek aminokyselin ve formě kapslí mezi hlavními jídly, které nepřekračují denní dávku.

Jíst peníze na prázdný žaludek může negativně ovlivnit stav těla a změnit střevní mikroflóru!

Můžu si vzít v noci

Jednoznačné údaje o příjmu l-karnitinu v noci. Někteří výzkumníci obhajují zákaz užívání drogy ve druhé polovině dne, včetně před spaním, což je spojeno s výskytem nespavosti. Recenze jiných naznačují, že užívání léku v noci umožňuje odpočinek. To je odůvodněno pokračováním rozpadu tuků během spánku.

Kolik platí po přijetí

Účinek l-karnitinu je stanoven individuálně a závisí na úrovni metabolismu sportovce. V průměru začíná aminokyselina pracovat půl hodiny po požití a je obsažena v krvi ve vysoké koncentraci až tři hodiny.

Je možné se předem rozpustit

Tobolky L-karnitinu nejsou určeny k tomu, aby byly předem rozpuštěny ve vodě. Další formy uvolňování aminokyselin se doporučuje ředit bezprostředně před užitím.

Je možné pít vypršela

Přípravek, jehož doba použitelnosti uplynula, včetně sportovní výživy, se nedoporučuje ke konzumaci, aby nedošlo k otravě jídlem. Spotřebitelé však říkají, že začali pít L-karnitin po měsíci, aniž by si všimli negativních změn v práci těla.

Lék se může zhoršit, pokud nebudou dodržena pravidla pro skladování, a to, když je zmrazen, na slunci.

Která společnost doplnit je lepší zvolit

Mezi mnoha výrobci kapslí l-karnitinu identifikují spotřebitelé tři nejlepší doplňky, které mají nejatraktivnější ukazatel z hlediska ceny a kvality.

 1. SAN L-Carnitine Power Alcar 750 (průměrná cena za kapsli je 12/15 rublů). Uznávaný lídr mezi všemi výrobci aditiv. Pohodlné dávkování a dobrá míra absorpce činí lék skutečně „pracovním“.
 2. Dymatizovat Nutrion Acetyl L-karnitin (průměrná cena kapsle je 11 rublů). Upravená forma kapsle poskytuje nejpohodlnější použití. Nevýhoda: pomalá absorpce ve srovnání s léky od jiných výrobců.
 3. VP Laboratorní L-karnitinové kapsle (průměrná cena kapsle je 10 rublů). Tam je rychlá akce a velký efekt. Z minusů - potíže s polykáním tobolky.

Mezi osvědčenými firmami také rozlišují l-karnitin od Optimum Nutrition, GNC, Now.

Kontraindikace

V medicíně nebyly zjištěny žádné případy negativní reakce zdravého člověka na l-karnitin. Dosud nejsou k dispozici žádné závěry o užívání léčiva během těhotenství a kojení, ale bylo zjištěno, že řada onemocnění je v přítomnosti, které je kontraindikováno, užívat léčivo v jakékoliv dávce:

 • Diabetes mellitus;
 • Onemocnění ledvin;
 • Epilepsie;
 • Jaterní cirhóza;
 • Periferní vaskulární onemocnění;
 • Nemoci štítné žlázy.

V případě předávkování se doporučuje použít aktivní uhlí.

Interakce s jinými léky

L-karnitin se doporučuje pro použití v kombinaci s jinými spalovači tuků, lišící se složením. Pro terapeutickou terapii je přípustné používat doplněk s jinými léky. Volba druhého léku musí být koordinována s trenérem nebo lékařem.

Analogy

Kapsle L-karnitinu mají minimálně tři analogy, které jsou v každé lékárně ve veřejném vlastnictví. Všechny přípravky obsahují účinnou látku levokarnitin, která poskytuje požadovaný účinek.

Před nákupem si pečlivě přečtěte návod k použití l-karnitinu v kapslích a studujte kontraindikace.

Recenze o užívání léku

Alina Sergeeva, Jekatěrinburg, 20 let: Byl jsem poučen o koupi svého L-Carnitinu svým trenérem a koupil jsem si dvě plechovky s tobolkami. Akce byla objevena teprve po zahájení druhé plechovky, protože během používání první části tobolek jsem se během tréninků omlouvala, což byla moje hlavní chyba. Rychle jsem opravil a posílil trénink, byl jsem schopen začít zhubnout. Vyhodil na měsíc na 4 kg a nemám zastavit na dosaženém.

Dmitrij Borisov, Dnepropetrovsk, 28 let: „Do profesionálního sportu jsem vstoupil ne tak dávno, ale okamžitě jsem začal intenzivně připravovat na soutěže. Zbývá méně času na vysušení těla a kromě stravy s vysokým obsahem bílkovin jsem se rozhodl začít používat L-karnitin v kapslích. Výsledek byl zaznamenán již po 3-4 týdnech: objem tukové vrstvy se výrazně snížil, reliéf se stal jasnějším, svalová hmota zůstala.

Svetlana Nazarova, Moskva, 22 let: „Po půl roce jsem si vzala l-karnitin - to je to, jak moc jsem cvičila v posilovně před těhotenstvím. Nemohu vyjádřit jasný názor na lék. Kilogramy a centimetry odcházely, síla pro trénink byla přidána, ale věřím, že sebezpyt a mé úsilí hrály hlavní roli při dosahování vynikajících výsledků. “

Sergej Golovkin, Saratov, 21 let: „Můj otec se SSSR vystudoval ústav tělesné výchovy a považuje se za profesionálního sportovce, ale považuje l-karnitin za plýtvání penězi. Ukázal jsem mu opak, když jsem začal brát aminokyselinu a dokázal jsem ztratit nenáviděných 8 kg. Teď pracuji na krásné úlevě a brzy získám aminokyselinu v kapslích, protože jsem zkontroloval její skutečný účinek na sebe. “

L-karnitin je zaslouženě považován za jeden z nejoblíbenějších doplňků ve sportovní výživě. Správné dávkování vám umožní dosáhnout požadované kondice v prvních týdnech po zahájení aplikace ve spojení s intenzivní fyzickou námahou. 9 z 10 lidí již zaznamenalo pozitivní účinek aminokyseliny a věřilo jí svým zdravím a kondicí a nástroj ospravedlňuje očekávání 100%.