Image

Co dieta pomůže zbavit se obezity v břiše muže a ženy

Pokud je nadbytečný tuk uložen na břiše, znamená to abdominální obezitu. Jedná se o velmi běžný problém moderní doby ve vyspělých zemích. Lidé ale nechápou, že abdominální obezita je chronickým systémovým onemocněním. Její hlavní příčinou je samozřejmě nadměrné množství potravy, tj. Zásobování těla více energie, než potřebuje.

Fenomén obezity se týká všech věkových skupin, včetně více a více malých dětí.

Příčiny abdominální obezity

Lidé často odůvodňují nadváhu těla s genetickou predispozicí. Mezitím není abdominální obezita dědičná. Je to částečně díky genetice - počet tukových buněk se zvyšuje až do konce 2 let života. Nicméně, životní styl, dieta, fyzická aktivita určují, zda tyto buňky budou naplněny tukem, nikoli geny.

Vývoj abdominální obezity je podporován především nepravidelným jídlem, vstřebáváním přílišné energie, konzumací vysoce zpracovaných potravin, levných potravin s vysokým obsahem nasycených mastných kyselin a jednoduchých cukrů.

Lidi jsou ukazováni s abdominální obezitou velmi často jedený v fast-food restaurace, oni kupují hotová jídla v obchodech. Často nejíst snídani a jsou omezeny na 1-2 jídla denně.

Kromě podvýživy mohou hormonální problémy (Cushingův syndrom) a užívané léky (například psychotropní léky, glukokortikoidy) způsobit abdominální obezitu.

Proč je dieta důležitá pro abdominální obezitu

Abdominální obezita je spojena s mnohem větším rizikem vzniku onemocnění kardiovaskulárního systému. Podporuje rozvoj diabetu, aterosklerózy, hypertenze. Nejčastěji je doprovázena (kromě přebytečné energie) špatným způsobem krmení.

Nezdravá strava přispívá k rozvoji mnoha dalších onemocnění, včetně rakoviny. Abdominální obezita by měla být považována za nemoc, protože vytváří generalizovaný zánětlivý proces, který způsobuje zejména poškození cévního endotelu. Špatná výživa ovlivňuje zvýšení hladiny cholesterolu v krvi, což přispívá k rozvoji aterosklerózy nebo hypertenze.

Dieta a cvičení pro abdominální obezitu

Nesporný je pozitivní vliv cvičení a fyzické aktivity v boji proti obezitě břicha. Cvičení nejen pomáhají používat přebytečnou energii dodávanou s jídlem, ale také pomáhají zlepšovat metabolické procesy, včetně zvýšení citlivosti buněk na působení inzulínu, což snižuje hladinu glukózy v krvi.

Fyzická aktivita v obezitě musí být přizpůsobena schopnostem a stavu osoby. Obezita 3. stupně je kontraindikací těžké fyzické aktivity, nicméně musí být řešena individuálně u lékaře a osobního trenéra.

Studie ukázaly, že tělesná aktivita má pozitivní vliv na psychický stav hubnutí. Přísná dieta nebo povědomí o potřebě hubnutí, odmítnutí kulinářských potěšení často způsobuje depresi, úzkost a podrážděnost.

Dieta pro abdominální obezitu

Když je nutná abdominální obezita dodržovat dietu s nízkým obsahem kalorií. Měli byste se vyhnout všemožným módním dietám a zázračným dietám. Když se obézní člověk rozhodne snížit tělesnou hmotnost, očekává rychlé výsledky. Proto jsou často bizarní diety, které mohou ušetřit pár kilo navíc v krátkém čase. Nemohou však být používány po dlouhou dobu, protože vedou k metabolickým poruchám a nutričním nedostatkům.

No, pokud ztrácí váhu pod dohledem odborníka na výživu, který zejména určí kalorií menu. Dieta pro hubnutí by měla zůstat účinná po dlouhou dobu, což by vedlo k systematickému úbytku kilogramů, aniž by se nadměrně snížila úroveň příchozích kalorií. To znamená, že stravu nelze aplikovat pod základní energetický požadavek, aby nedošlo k vedlejším účinkům nebo vedlo k anémii, nedostatečnosti, slabosti a mnoha dalším nežádoucím příznakům. Kromě kalorií, dieta by měla být poměrně vyvážená v úhlu kvality a množství.

Ve stravě pro abdominální obezitu musí být splněno několik základních podmínek:

 1. Pravidelná konzumace jídla, minimálně 4-5 krát denně, z toho 3 základní. Snídaně by měla být plně konzumována během hodiny po probuzení a večeře 3 hodiny před spaním;
 2. Pít nejméně 2 litry vody denně;
 3. Omezení soli, živočišných tuků, jednoduchých cukrů;
 4. Spotřeba 5 porcí zeleniny a ovoce během dne;
 5. Úvod do stravy komplexních sacharidů, které jsou bohatým zdrojem vlákniny;
 6. Odmítnutí snacking mezi jídly.

Dieta pro abdominální obezitu u žen

Abdominální obezita u žen a mužů

Pro léčbu štítné žlázy naši čtenáři úspěšně používají klášterní čaj. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Břišní obezita nebo viscerální tuk obklopuje všechny vnitřní orgány, které jsou v dutině břišní.

Také se hromadí v horní polovině těla. Obezita v břiše je vážnou hrozbou pro zdraví, protože buňky orgánů se postupně degenerují do tukové tkáně.

Břišní obezita vyžaduje léčbu pod lékařským dohledem.

Co je to abdominální obezita?

Obezita v břiše není jen estetická nevýhoda.

Představuje nebezpečí pro lidské zdraví a život, neboť je jedním z příznivých faktorů pro rozvoj následujících patologických stavů:

Abychom to nepřinesli a necítili stálou závislost na tabletách, doporučujeme Klášterní čaj - jediný přírodní prostředek, který je určen k obnovení funkce štítné žlázy, obecné normalizaci hormonálního pozadí a prevenci nemocí spojených s jeho porušováním. Skládá se pouze z přírodních složek a nemá žádné nepříjemné vedlejší účinky.
Tento lék není prodáván v lékárnách a není inzerován na internetu. Aby jste si nemysleli, že vás nasávají další „všelék na všechny nemoci“, nebudu popisovat, jaký účinný nástroj je... Pokud máte zájem, přečtěte si všechny informace o něm. Zde je odkaz na oficiální stránky.

 • arteriální hypertenze;
 • diabetes mellitus;
 • maligní neoplazmy;
 • mrtvice a infarkty.

Podle statistik, břišní tuk ve velkých objemech zvyšuje riziko onkologie o 15 krát, koronární srdeční onemocnění o 35 krát, a pravděpodobnost mrtvice v důsledku velkých depozit tukové tkáně v dutině břišní zvyšuje 56 krát.

Abdominální obezita má několik názvů, z nichž nejběžnější jsou následující:

 • jablečná obezita;
 • mužská obezita;
 • centrální obezita;
 • viscerální obezita.

Viscerální tuk obklopuje všechny vnitřní orgány. Bezprostředním nebezpečím této obezity je, že pokrývá a částečně nahrazuje buňky následujících orgánů:

 • srdce;
 • játra;
 • slinivky břišní.

Pokrývá také plíce, což ztěžuje dýchací proces. Jeho největší shluky jsou pozorovány ve střevním svalstvu.

Břišní tuk v břiše je přítomen u všech lidí.

U lidí s tělesnou hmotností v rámci normy však není více než 3 kg, ale u pacientů s obezitou (v závislosti na stupni) může celková hmotnost v oblasti břicha dosáhnout přibližně 30 kg.

Když je BMI člověka v rámci fyziologické normy, viscerální tuk jednoduše obklopuje vnitřní orgány, aniž by na ně vyvíjel tlak a nezvyšuje jim krevní tok.

Nicméně, v viscerální obezitě, orgány jsou stlačeny kvůli obrovskému množství tuků.

Kromě toho je narušen normální odtok lymfy a krve, což může vést ke stagnujícím procesům a vyvolat zánět a destrukci tkáně.

S takovou obezitou lidé nejsou schopni správně vykonávat tělesná cvičení - i při malém fyzickém cvičení je pozorován nárůst krevního tlaku.

To je dáno tím, že v případě viscerální obezity pracuje srdeční sval v intenzivním režimu, a když se snaží hrát sport, musí pumpovat krev skrze sebe s ještě větším napětím.

Symptomatické projevy

Hlavním příznakem viscerální obezity je distribuce tukové tkáně v horní části těla, zejména abdominální oblasti (břišní oblast).

Sekundární příznaky, které mohou ukazovat ve prospěch abdominální obezity, jsou určité patologické stavy:

 1. Diabetes typu II.
 2. Inzulínová rezistence je snížení citlivosti tkání na účinky inzulínu.
 3. Hypertenze.
 4. Dyslipidemie - porušení poměru lipidových frakcí (sloučeniny podobné tukům) krve.
 5. Poruchy metabolických procesů kyseliny močové.

Jako další znaky můžete určit následující fyziologické a psycho-emocionální poruchy:

 1. Viscerální tuk je schopen produkovat stresový hormon kortizol. Proto pacient trpí chronickým nervovým napětím a je náchylnější k depresivním stavům.
 2. Břišní tuk také produkuje tzv. Zánětlivý hormon, interleukin-6. Vzhledem ke zvýšenému obsahu se zvyšuje riziko komplikací jakýchkoli nemocí z nachlazení.
 3. U mužů vede viscerální tuk ke zvýšení produkce estrogenů, ženských pohlavních hormonů. Takové porušení hormonálního poměru může způsobit snížení erektilní funkce a přispět k neplodnosti.

Nadměrné koncentrace hormonů ve vztahu k fyziologické normě negativně ovlivňují výkon každého orgánu a orgánového systému:

 1. Oběhový systém trpí, protože cholesterol se hromadí na stěnách cév.
 2. Trávicí systém není schopen zpracovat celé množství potravin, které mu byly dodány.
 3. Dýchací systém nemůže fungovat normálně, v důsledku čehož se může vyvinout syndrom spánkové apnoe.

Současně se nezastaví proces tvorby břišního tuku v těle, jeho množství se zvyšuje, zhoršují se všechny existující chronické nemoci a přispívají k vzniku dalších.

Důvody

Hlavním důvodem, který vyvolává rozvoj abdominální obezity, je neschopnost těla plně zpracovat všechny příchozí živiny do energie a pak neschopnost utratit energii získanou z potravin.

Hlavní faktory, které přispívají k tvorbě viscerálního tuku, můžete specifikovat následující:

 1. Hypodynamie.
 2. Nadbytek mastných, slaných a sladkých potravin v denní stravě.
 3. Hypodynamie.
 4. Odchylky ve funkci dědičného enzymatického systému.
 5. Přejídání se psychogenní povahy (zvyk „uchopení“ stresu).
 6. Obezita, ke které došlo v důsledku hormonální úpravy těla na pozadí těhotenství nebo menopauzy.
 7. Obezita, která vznikla v důsledku farmakologických faktorů - hormonální terapie, psychotropních léků.

Bez ohledu na příčiny provokatérů, žádný z nich nemůže snížit riziko onemocnění.

Nebezpečí viscerální obezity

S břišní obezitou, vnitřní orgány začnou vykonávat jejich vlastní funkce horší.

V závislosti na tom, která orgánová viscerální obezita je detekována, se mohou objevit následující poruchy:

 1. Obezita pankreatu způsobuje nadměrnou koncentraci glukózy v krvi a zvyšuje riziko diabetes mellitus typu II.
 2. S diagnostikovanou jaterní obezitou se zvyšuje koncentrace toxických látek v krvi.
 3. Tukové usazeniny koronárních cév nebo srdečního svalu narušují prokrvení celého organismu. Dochází k srdečnímu selhání a zvyšuje se riziko infarktu a mrtvice.

S břišní obezitou, tělo stane se citlivé na následující nemoci a jiné zdravotní poruchy: t

 1. Zvýšená vaskulární rezistence.
 2. Snížená účinnost.
 3. Nadhodnocení krevního tlaku v tepnách.
 4. Poruchy ovulačního cyklu.
 5. Soli usazeniny v kloubech a další.

Vesikulární obezita je patologie, která vyžaduje léčbu za účasti zdravotníků.

Léčba

Léčba abdominální obezity začíná správnou motivací pacienta.

Hlavní podmínkou pro úspěšnou léčbu nemoci je nejen to, aby pacient zlepšil svá vlastní externí data, ale také odstranil problémy s blahobytem způsobeným obezitou.

Je třeba mít na paměti, že konečný cíl by měl být dosažitelný pro člověka.

Dieta pro abdominální obezitu by měla být založena na principu snížení denních potřeb těla v kaloriích - snížení kalorií o 300-500 kcal denně.

Je založen na úplném odmítnutí jídla a pokrmů, které mohou poškodit tělo a narušit jeho metabolismus. Tyto pokrmy zahrnují:

 • rychlé občerstvení;
 • smažené
 • uzené
 • Cukrovinky;
 • přípravky s konzervačními látkami;
 • potraviny s vysokým obsahem soli;
 • pekařské výrobky.

Pokud jde o přijatelnou dietu, měla by zahrnovat následující potraviny a pokrmy:

 1. Nízkotučné mléčné výrobky a fermentované mléčné výrobky.
 2. Štíhlé odrůdy masa, drůbeže a ryb.
 3. Obiloviny.
 4. Zelenina a ovoce s nízkým obsahem cukru.

Dieta pro korekci hmotnosti v abdominální obezitě není jediným opatřením, které musí být aplikováno bez selhání.

Fyzické cvičení je nedílnou součástí snižování břišního tuku v těle.

Lékařská část léčby abdominální obezity se používá pouze tehdy, pokud po dobu 3 měsíců nemá snížená kalorická dieta požadovaný účinek.

Nejčastěji se pro použití doporučují následující léky:

Jejich účinek je založen na zrychlení pocitu plnosti. Nicméně, oni mají množství vedlejších účinků, nejzávažnější který je závislost na těle.

Méně často se doporučuje, aby pacienti užívali lék Adiposin, který má tuk-mobilizující účinek nebo antidepresivum Fluoxetin.

Jedním ze stupňů léčby obezity je psychologická podpora, která má následující cíle:

 1. Změna postojů k potravinové kultuře.
 2. Motivace ke změně stravovacích návyků.
 3. Čisté tlačí revidovat názory na životní styl obecně.

Bez posledního bodu, i když je přebytečná hmota dumpingová, nebude možné, aby pacient udržel hmotnost v požadovaném rámci.

Chirurgické postupy pro odstranění tuků v břišní oblasti jsou zaměřeny na částečné odstranění střev nebo snížení kapacity žaludku.

Důsledky těchto manipulací však mohou být v budoucnu nepředvídatelné.

Pro léčbu štítné žlázy naši čtenáři úspěšně používají klášterní čaj. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Je-li cílem dosáhnout pouze kosmetického účinku, je možné použít liposukci.

Odstranění tuku podobným způsobem, při absenci fyzického cvičení a neochoty změnit stravovací návyky však nevede k udržitelnému účinku a může vést k ještě většímu zvýšení hmotnosti.

Nejracionálnější a nejúčinnější je motivace osoby zhubnout a dodržovat lékařská doporučení (fyzická aktivita určité intenzity a frekvence, terapeutická strava) a nikoli přímý lékařský zásah.

Dieta pro hypotyreózu: seznam užitečných a škodlivých produktů, ukázkové menu

Léčba hypotyreózy

Hypotyreóza je patologií štítné žlázy, projevující se snížením její aktivity. Jako výsledek, proces metabolismu zpomaluje, aktivita téměř všech orgánů a systémů je narušena. Příčiny hypotyreózy mohou být různé, onemocnění je vrozené nebo získané.

U dospělých a dětí se může vyvinout hypotyreóza. Děti s tímto onemocněním jsou pasivní, rozmarná a nadváha. V závažných pokročilých případech jsou pozorovány symptomy oligofrenie.

U tohoto onemocnění je předepsána substituční léčba, při které lékař na individuálním základě vybere pacientovy hormonální přípravky. Nejčastěji předepisuje jeden z následujících léků:

 • tyroxin;
 • levotyroxin sodný;
 • eutirox;
 • thyroidin;
 • trijodthyronin.

V případě potřeby je příjem hormonů kombinován s léky obsahujícími jód (jodomarin, aktivní jód atd.). Pokud pacient trpí edémem, potřebuje diuretika (bylinné čaje nebo furosemid). Vzhledem k tomu, hypotyreóza vážně ovlivňuje stav nervového systému, což způsobuje deprese, s těmito příznaky je nutné použít sedativa.

Léčba hypotyreózy je nutná, protože nedostatek adekvátní léčby může být fatální v důsledku hypotyreální kómy.

Zásady výživy

S diagnózou "hypotyreózy" musíte dodržovat řadu specifických pravidel, která pomohou dosáhnout následujících cílů:

 • normalizovat metabolické procesy v těle;
 • snížit hmotnost;
 • obnovit zásobování krve v tkáních a orgánech;
 • snížení rizika aterosklerózy.

Základní pravidla výživy:

 • porce by neměly být velké, musíte jíst často (až šestkrát denně);
 • potraviny mohou být vařeny, pečené v troubě a vařeny, měly by být zlikvidovány, pokud je to možné, potraviny by měly být dobře nasekané;
 • nádobí by mělo být při příjemné teplotě, tj. teplé, ne horké nebo studené;
 • maximální množství tekutiny za den je omezeno na jeden a půl litru a neměli byste pít v noci;
 • množství soli by mělo být sníženo na 6 gramů denně, měli byste si vybrat jodizovanou sůl;
 • musíte se úplně vzdát alkoholu a kouřit;
 • potrava by měla obsahovat zvýšené množství vitamínů a minerálních látek, zejména vitamínů B a C a jódu;
 • rostlinné vlákno je nezbytné nejen z důvodu vysokého obsahu živin, ale také díky své schopnosti normalizovat práci střeva;
 • je nezbytné omezit množství jednoduchých sacharidů a živočišných tuků;
 • kalorie by neměla překročit 2400 kcal.

Dodržování těchto pravidel pomůže rychle dosáhnout udržitelného výsledku lékové terapie a konsolidovat ji.

V hypotyreóze je velmi důležité jíst potraviny, které obsahují velké množství bílkovin. Pomáhá v procesech metabolismu, syntéze hormonů nezbytných pro tělo a konstrukci buněk.

Jod je také velmi důležitým stopovým prvkem v hypotyreóze. Nachází se ve velkém množství v mořském kale, rybách a mořských plodech.

Kyseliny askorbové a linolové, stejně jako vitamíny B, pomáhají léčit stěny cév, snižují riziko aterosklerózy a podílí se na vývoji potřebného množství hormonů. Nízkotučné mléčné výrobky a rostlinné vlákniny mají pozitivní vliv na stav gastrointestinálního traktu.

Užitečné produkty

Lékaři a odborníci na výživu doporučují pacientům s hypotyreózou používat následující produkty:

 • stale chléb, nejlépe z mouky 1. nebo 2. stupně;
 • kuřecí prsa (bez kůže), libové maso;
 • mořské ryby;
 • mořské plody;
 • nízkotučné mléčné a fermentované mléčné výrobky, nízkotučný tvaroh;
 • vaječný bílek, může být vařen ve formě omelety;
 • ječmen, proso, pohankové kaše, kastrol stejných obilovin;
 • zeleninové saláty, které mohou být naplněny malým množstvím rostlinného oleje;
 • čerstvá zelenina (s výjimkou křehké), zeleň;
 • sýr (neměl by být pikantní, mastný ani slaný);
 • čerstvé ovoce (jablka, pomeranče, banány, kiwi, tomel);
 • slabý čaj nebo káva bez cukru, odvar z šípků, čerstvý džus.

Tyto produkty pomáhají normalizovat činnost gastrointestinálního traktu, snižují hmotnost, přispívají k aktivaci štítné žlázy a obsahují zdravé vitamíny a stopové prvky.

Škodlivé produkty

Při snížené funkci štítné žlázy nemůžete jíst následující potraviny:

 • muffiny, koláče, sladkosti a bílý chléb;
 • luštěniny;
 • zelenina jako ředkev, tuřín, ředkvičky, zelí;
 • Konzervované ryby, okurky a uzená masa;
 • tukové maso;
 • houby;
 • bohaté ryby, masové vývary;
 • rybí jikry;
 • leaver;
 • smažené
 • živočišný tuk, tuk;
 • nápoje sycené oxidem uhličitým;
 • silná káva a čaj.

Kromě toho by měly být omezeny těstoviny a rýže, med a džem.

Odmítnutí těchto přípravků zlepší účinnost léčby.

Dieta Mary Chaumontové

Existuje mnoho speciálních diet určených pro pacienty s hypotyreózou. Jedním z nejznámějších nutričních systémů je dieta Mary Shomonové. Pomáhá také s obezitou.

Kniha tohoto amerického spisovatele s názvem "Dieta pro hypotyreózu" se stala skutečným bestsellerem. Autorka z vlastní zkušenosti zjistila, že všechny diety určené pro zdravé lidi nejsou vhodné pro pacienty s hypotyreózou. Vyžaduje zcela odlišný přístup k výživě.

Podle Marie Chaumontové je nutné pomocí testů kontrolovat hladinu hormonu TSH v krvi, jehož množství by mělo být obvykle 0,5-5 mU / l.

Hlavní podstatou stravy při výpočtu kalorického příjmu. Autor knihy vyvinul speciální vzorec pro výpočet denních kalorií: musíte vynásobit hmotnost (kg) o 25 a vzít z toho výsledné číslo 200 kcal. Neexistují žádná další omezení, Mary Shomon věří, že snížení kalorií povede k pomalejšímu metabolismu a přibývání na váze. I když se dostanete dost, není to děsivé. Je důležité, aby se potraviny dodávaly v malých porcích. Odchylka od denní spotřeby zdravého člověka by podle autora neměla být větší než 500 kcal. Dieta by měla být zlomková, což znamená, že musíte jíst několikrát denně v malých porcích.

Dieta s autoimunitní hypotyreózou

Podstatou této patologie je, že tělo začíná produkovat protilátky proti štítné žláze, což vede ke zničení jeho buněk. Až do konce není známo, proč se to děje. Většina lékařů se domnívá, že je to výsledek imunitních procesů, ale existují hypotézy o účincích ozáření nebo přesycení organismu jódem.

Autoimunitní hypotyreóza je léčena léky a dietou. Je založen na stejných principech: zajišťuje odmítnutí mouky a sladkostí, což snižuje množství spotřebované tekutiny.

Strava pro subklinickou hypotyreózu

Subklinická hypotyreóza se vyskytuje bez symptomů a je často detekována v průběhu výzkumu. Tento typ je charakterizován zvýšenými hladinami TSH a normálním T4. Pokud je to nutné, léčba je předepsána léky, ale často stojí dieta a brát vitamíny.

Podstatou stravy je zdraví, je založena na použití čerstvého ovoce a zeleniny. Strava zahrnuje také libové druhy masa a mořských plodů. Ty jsou velmi důležité, protože obsahují mnoho jódu. Výhody zahrnují potraviny obsahující kávu a kakaové boby, protože jsou bohaté na vitamíny B a hořčík. Strava se dělí na několik jídel, omezuje množství tekutiny.

Menu pro každý den

Jako příklad správné výživy v hypotyreóze, můžete citovat následující menu pro týden.

Tajemství správné výživy u žen s abdominální obezitou

Ahoj všichni. A obzvláště krásné dámy.

Dnes bude téma pro vás zajímavé. Všichni chceme být štíhlí, chceme obdivovat náš odraz a potěšit našeho milovaného člověka svým vzhledem. Mnozí z nás mají dojem, že všechno, co jedli, je uloženo kolem pasu. Štíhlé nohy, paže, ale odkud pochází toto břicho? A jak se často děje, strava nepřináší správný účinek: z nějakého důvodu prsa ztrácí váhu, ale žaludek je stále pyšný. Abdominální obezita u žen se často stává důvodem ke znepokojení a úzkosti.

Přátelé! Já, Svetlana Morozova, vás zveme na mega užitečné a zajímavé webináře! Moderátor, Andrei Eroshkin. Expert na obnovu zdraví, certifikovaný odborník na výživu.

Témata připravovaných webinářů:

 • Odhalujeme pět příčin všech chronických poruch v těle.
 • Jak odstranit porušení v zažívacím traktu?
 • Jak se zbavit JCB a mohu dělat bez operace?
 • Proč člověk silně táhne na sladké?
 • Beztuková strava je zkratkou k resuscitaci.
 • Impotence a prostatitis: prolomit stereotypy a odstranit problém
 • Jak začít obnovit zdraví dnes?

Proto se dnes podíváme na to, jak správně řešit tento problém, jaká by měla být síla získat tuk z břicha. Mělo by být více šťastných žen na světě, do toho!

Kořen problému

Nadváha je sama o sobě nebezpečná. Za prvé zvyšuje zátěž na kardiovaskulární systém, páteř, nohy. Tučným lidem je těžší dýchat, je těžké vést aktivní život, rychle se unaví. Nemluvě o domácích problémech, například, že je těžké si vybrat oblečení, boty.

A abdominální obezita je typ ukládání tuku na vnitřních orgánech. Je zřejmé, že to značně komplikuje jejich plnohodnotnou práci a postupem času se může vyvinout taková patologie, jako je náhrada tkáně orgánů tukovou tkání.

Obecně platí, že většina břišní tuk se hromadí u mužů, což je spojeno s poklesem testosteronu v jejich těle.

Ale proč se to děje v krásných ženách?

A důvody jsou velmi běžné - nedostatek potravinové kultury a nedostatek mobility, s výjimkou vzácných případů, kdy jsou na vině mozkové nádory, polycystické vaječníky a endokrinní nemoci.

Zdá se, že každý od dětství ví, že jídlo musí být nejen chutné, ale také zdravé a umírněné. Nicméně, rok co rok, obezita v břiše pokrývá více a více lidí. A všechno je čím dál mladší.

Jak budeme bojovat? Začněme s naší stravou!

Dáme do pořádku dietu

Stupně obezity jsou různé. Léčba každého případu však vždy začíná dietou, přiřazenou číslu tabulky 8.

Podívejme se tedy na to, co dávají dietologové svým pacientům základní výživové pokyny:

 • Doba trvání Kolik mladých dam dělá: týden hladovala, sedla si na vodu. Zdálo se, že váha trochu poklesla. A všechno, můžete znovu jít do veselí. Tímto způsobem se nelze obezity zbavit, ale tělo je povinno získat dalších deset kilogramů po hladovění. Trvá poměrně dlouho, než se obnoví metabolismus pro spalování tuků a přestane se hromadit.
 • Složitost. Strava bude mnohem efektivnější, pokud bude kombinována s aerobními fyzickými aktivitami (běh, chůze, plavání, bruslení a kolečkové brusle, tanec, lezení po schodech atd.), Jít do lázeňského domu, masážního terapeuta, dostatek spánku. Někdy jsou léky předepsány, nebo dokonce doporučují operaci.
 • Režim. Jako obvykle by porce měly být menší, jídla by měla být častěji, až 6krát denně. V tomto případě poslední jídlo po dobu 3 hodin před spaním, ne později. Ze stolu vstáváme šlechtickým způsobem - trochu hladový.
 • Obsah kalorií by neměl být větší než 2000 kcal za den, zatímco ne více než 1/5 všech kalorií jdou na večeři a většina z nich se spotřebuje v první polovině dne.
 • Celulóza. Je to vlákno, které čistí střeva, pomáhá mu plně pracovat a neumožňuje absorbovat přebytečný tuk.
 • Kapalina - 2l standard. Pokud však máte otoky, je nutné omezit na 1,5 litru. To je bez ohledu na polévku, dušené ovoce, čaj.
 • Lékařská výživa zahrnuje omezení koření, které stimuluje chuť k jídlu, včetně soli.
 • Odmítnutí snadno stravitelných sacharidů (cukrů) a omezení tuků.

Spalovače tuků

Tyto produkty musí být nutně ve stravě:

 • Voda
 • Pikantní koření: zázvor, skořice, česnek, pepř
 • Nápoje: čerstvé džusy, zelený čaj, citronová voda, ječmenná voda, červené víno.
 • Ovoce: ananas, granátové jablko, citrusy a bobule.
 • Mléčné výrobky (nízkotučný tvaroh, kefír, jogurt)
 • Kashi, zejména ovesné vločky, pohanka. V zásadě všechny obiloviny čistí střeva a pomáhají spalovat tuk, ale krupice se nebere v úvahu.
 • Zelenina: zelí, zelené fazolky, zelení, špenát, salát, ředkvičky.
 • Nízkotučné bílkoviny: vejce, ryby, maso je kuře, krůta, králík.

Gironomes

Ale jaký druh potravin pomáhá tukům hromadit více. To jsou nepřátelé naší postavy, nejíme vůbec:

 • Z obilovin krupice a rýže
 • Brambory
 • Makarony
 • Pečení, cukrovinky
 • Bohatý vývar
 • Jakékoliv sladkosti
 • Sladké ovoce (banán, hrozny)
 • Konzervy
 • Šťáva zabalená
 • Polotovary
 • Mastná
 • Smažené
 • Uzené
 • Okurky
 • Rychlé občerstvení
 • Soda

Co by menu mohlo vypadat

Na jakých kritériích se díváme na denní distribuci produktů:

Nemám smažit jídlo, takže je špatně vstřebává a vyžaduje hodně tuku. Je lepší nejíst ve večerních hodinách ovoce, ale nechat je na denní občerstvení.

Snídaně: je lepší, když je v první hodině po výstupu. Perfektní tradiční anglická snídaně je ovesná kaše, stejně jako obiloviny.

Je čas udělat správnou volbu pro vaše zdraví. Není pozdě - jednat! Nyní máte k dispozici 1000 let staré recepty. 100% přírodní komplexy Trado je nejlepším dárkem pro vaše tělo. Začněte obnovit své zdraví ještě dnes!

Můžete si vyrobit omeletu, tvarohové koláče z nízkotučné tvarohové omáčky, zeleninový nebo ovocný salát nebo sendvič z celozrnného chleba (nebo chleba) s nízkotučným sýrem.
Oběd: zeleninové polévky, libové maso nebo ryby, zelenina nebo obiloviny, zeleninové saláty.
Večeře: dušená zelenina, obiloviny, parní koláče nebo karbanátky, kus ryb, nebo jen tvaroh, kefír.
Jako svačinka se hodí ovoce, zelenina, chléb, tvrdý neslazený, tvaroh, jogurt, kefír.

To je správné jídlo, pokud chcete vyřešit problém břišní obezity a zůstat zdravý.

Nenechte se zmást zázrak pilulky a obskurní potravinových doplňků. Jak se říká v reklamách: „prostě přidejte pár našich prášků do obvyklého jídla“ a to je v zásadě špatné.

Pouze změna životního stylu může dosáhnout tenkého pasu a dobré nálady.

Cvičení, chůze, péče o sebe. Není to stojí za to dodatečné náklady, můžete použít levné lidové prostředky: různé krémy, masky, křoviny s tukem hořící efekt pomůže kůži vrátit se k tónu a zhubnout rychleji.

Pro zrychlení dlouho očekávaného hubnutí nestojí za házení tvrdou stravou. Vyzkoušejte lepší průběh aktivního hubnutí. Klikněte na odkaz, viz fotografie účastníků, skutečné zdravé výsledky. A bez hladovek.

Tvým hlavním pomocníkem je láska.
Svět zdobí šťastné ženy! Buďte šťastní a zdraví!
Podělte se se svými přáteli, přihlaste se k odběru našich aktualizací.

Způsoby léčby abdominální obezity u žen

Břišní obezita je patologie, při které se tuk ukládá do pasu a horní části trupu. Nemoc má negativní vliv na práci vnitřních orgánů. U mužů se vyskytuje častěji než poctivý sex. Hlavním důvodem odchylky je přebytek kalorií ve stravě. Abdominální obezita u žen, jejíž léčba vyžaduje úpravu výživy, se může objevit v důsledku stresu nebo hormonálních poruch. Pokud se neléčí, onemocnění přispívá k rozvoji diabetu.

Jak odlišit tento typ obezity od ostatních?

Abdominální obezita je charakterizována akumulací tukové hmoty v břišní dutině. Zevnějšek se podobá tvaru jablka.

Tuk se hromadí nejen pod kůží, ale také na vnitřních orgánech. V pokročilých případech narušuje fungování orgánů, což vede k vážným onemocněním. Na pozadí obezity jsou problémy s hormony. Nakonec končí neplodností.

Příznaky patologie u žen zahrnují:

 • porušení menstruačního cyklu;
 • depresivní stav;
 • křečové žíly dolních končetin;
 • spánková apnoe;
 • zvýšená inzulínová rezistence;
 • časté pálení žáhy;
 • snížená imunita;
 • snížený výkon;
 • onemocnění trávicího systému;
 • klesající libido.

Diagnózu provádí endokrinolog nebo gastroenterolog. Symptomatologie je nejprve studována, anamnéza je shromažďována pozorovat životní styl pacienta. Důležitá je její fyzická aktivita, přítomnost špatných návyků a tendence k nervovým poruchám.

Jiné části těla s abdominální obezitou nemusí mít tukovou vrstvu.

Pak palpace břišní dutiny. Měří se obvod pasu a vypočítá se BMI. Diagnóza se provádí na základě souboru získaných dat. V případě potřeby určete další diagnostické manipulace.

Anorektika pro obezitu

Anorektika jsou skupinou léčiv zaměřených na snížení chuti k jídlu. V důsledku jejich přijetí jsou části mozku zodpovědné za pocit plnosti při jídle blokovány.

Účinek léku je založen na následujících principech:

 • zvýšení termogeneze, která přispívá k aktivaci metabolismu;
 • blokování receptorů chuti k jídlu;
 • snížení intestinální schopnosti absorbovat tuky.

Zpočátku byla anorektika součástí sportovní výživy. Pomohly nasycení těla živinami se zvýšenou fyzickou námahou. Později se začaly používat léky, aby rychle zhubly s vážnými zdravotními problémy.

Mezi nejčastější léky v této kategorii patří:

Antidepresiva pro obezitu

Abdominální obezita u žen je často léčena antidepresivy. Jejich hlavním cílem je snížit příznaky stresu a duševních poruch. Některé z nich ovlivňují jednotlivé oblasti mozku a snižují chuť k jídlu. Léky se sedativním účinkem předepsané pro obezitu, vyvolané duševními poruchami.

Kontraindikace těchto léků zahrnují:

 • glaukom;
 • onemocnění trávicího systému;
 • diabetes;
 • období laktace a těhotenství;
 • patologie močového systému;
 • epilepsie.

Při užívání léků v této kategorii se mohou objevit nežádoucí účinky. Patří mezi ně: porušení židle, ospalost, tachykardie, třes končetin a kožní vyrážky. Aby se zabránilo jejich vzhledu, neměli byste užívat léky bez předchozí konzultace s lékařem.

Mezi nejoblíbenější antidepresiva patří:

 1. Fluoxetin. Účinek medikace je způsoben potlačením vychytávání neuronálního serotoninu. Užíváno 1–4 tablety denně. Maximální denní dávka je 80 mg. Užívání tablet pomáhá zhubnout bez potlačení práce zažívacích orgánů.
 2. Bupropion. Lék pomáhá spalovat tuk během intenzivního tréninku. Může být použit jako součást komplexní terapie. Maximální denní dávka je 600 mg.
 3. Zoloft Tablety nejen snižují chuť k jídlu, ale také doplňují energii. V boji proti nervovým poruchám předepsané 200 mg denně. Aby se hmotnost snížila, lék se užívá v dávce ne více než 150 mg.

Je zakázáno kombinovat antidepresiva s alkoholickými nápoji.

Blokátory tuků a sacharidů

Mužský typ obezity je často eliminován použitím sacharidů a blokátorů tuku. Jsou rozděleny do dvou hlavních skupin. První zahrnuje léky, které zpomalují tvorbu lipázy. Druhá skupina zahrnuje léky, které zabraňují trávení tuku.

Farmaceutický trh je reprezentován řadou léků, které zabraňují vstřebávání sacharidů. Zpočátku byly určeny pro lidi trpící cukrovkou. Významným zástupcem takových léků je Glucobay.

Snižuje hladinu cukru v těle, neumožňuje vstřebávání sacharidů do sliznice tenkého střeva. Lék se užívá bezprostředně před jídlem.

Bloky tuků působí na principy sorbentů. Navazují tukové molekuly a odstraňují je z těla. Účinnost léků je pozorována pouze při pozorování nízkokalorické diety. Jinak bude léčba nevhodná.

Mezi výhody této skupiny léků patří schopnost zbavit tělo toxinů. Mezi minusy se vylučují mikronutrienty, které jsou nezbytné pro udržení podpory života celého organismu. Nejběžnější blokátor tuku je Chitosan ve formátu kapiček.

Mezi léky, které zpomalují syntézu lipázy, vyniká orlistan. Nemá systémový účinek na tělo. Lék je aktivní pouze v zažívacím traktu.

Vedlejší účinky léčiva zahrnují:

 • nadýmání;
 • dysmenorea;
 • bolest hlavy;
 • volné stolice;
 • pocit slabosti.

Tělesná výchova pro obezitu

Fyzická aktivita je považována za základ komplexní léčby obezity. Cvičení prováděná nejlépe pod dohledem odborníků. V přítomnosti nadměrné hmotnosti může být nadměrné zatížení traumatické.

U těžké obezity se doporučuje provádět kardio cvičení nejvýše 200 minut týdně. Uvítací lekce v bazénu a lehké běhání na čerstvém vzduchu.

Před tréninkem se poraďte se svým lékařem.

Skupinové sporty a fitness třídy pro abdominální obezitu jsou kontraindikovány. Doporučuje se upřednostňovat callanetiku nebo základní gymnastická cvičení.

Optimální frekvence výuky - 3x týdně. Časem může být zatížení zvýšeno.

Liposukce - radikální metoda

Liposukce je chirurgický zákrok, při kterém je tuk v oblasti břicha čerpán vakuovou metodou. Tento postup vám umožní zbavit se tukové tkáně s minimální ztrátou krve. Během jednoho sezení není odstraněno více než 6 litrů tuku.

Před provedením liposukce se vzdává řady standardních testů. Je nutné identifikovat kontraindikace. Chcete-li minimalizovat rizika, můžete přiřadit další diagnostické postupy.

Operaci nelze provést v následujících případech:

 • poruchy nervového systému;
 • nízká imunita;
 • diabetes;
 • selhání ledvin;
 • respirační onemocnění;
 • infekce;
 • onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • onkologie;
 • arteriální hypertenze;
 • křečové žíly.

Je přísně zakázáno provádět liposukci s abnormalitami v práci srdce a porušování krevního systému.

Mezi možné komplikace operace patří:

 • ochlupení kůže;
 • tkáňová tkáň;
 • tromboembolie;
 • rozsáhlé hematomy;
 • opuch;
 • hnisání;
 • ztráta citlivosti jednotlivých částí těla.

Tipy pro výživu

V průběhu léčby a po jejím ukončení je výsledek fixován pomocí diety. Výživa pro abdominální obezitu u žen je založena na redukci potravin s vysokým obsahem tuku. Denní příjem kalorií je také omezený.

Pokud má žena odchylku hladin testosteronu, platí omezení pro proteinové potraviny. V situacích, kdy je obezita doprovázena diabetem, vylučují cukrovinky ze stravy.

Mezi hlavní zásady správné výživy patří:

 • odmítnutí sycených nápojů, mouky, tuku a nadměrně kořeněného;
 • zvýšení jídla až 5krát;
 • obohacení stravy o ovoce, zeleninu a obiloviny;
 • redukující sůl a cukr.

Lékařské půdní kurzy pro obezitu

Léčba abdominální obezity u žen se často provádí nalačno. Tato metoda je uchována pouze v nepřítomnosti kontraindikací. Správné hladovění je doprovázeno zlepšením všech systémů podpory života.

Únava pacienta mizí a normální fungování nervového systému. V prvních dnech je pozorován intenzivní úbytek hmotnosti - až 2 kg denně. Pacientka dále denně ztrácí 300 g.

Lékařský půst má následující vlastnosti:

 1. Intenzita fyzické aktivity na rychlost ztráty hmotnosti není ovlivněna.
 2. Ženy, často praktikující půst, si nevšimnou takových výsledků jako nováčci v tomto oboru.
 3. Při závažných onemocněních trávicího systému je přísně zakázáno hladovění.
 4. Suchý půst je povolen pouze v prvních 2-3 dnech. V budoucnu byste měli postupně zvyšovat množství vody, kterou pijete.
 5. V přítomnosti závažných onemocnění se proces hubnutí zpomaluje.
 6. O účinnosti půstu má žena věk. Čím mladší je, tím rychleji se sníží tělesná hmotnost.

Doba první praxe nalačno by neměla překročit 3 dny.

Vegetariánství, veganství a syrové potraviny

Obezitu ženského androida lze překonat globálním změnou přístupu k výživě. Předpokládá se, že nejjednodušší a nejúčinnější způsob, jak snížit váhu, je odmítnutí masa. Existují tři oblasti, které podporují vyloučení masa ze stravy - syrové potraviny, vegetariánství a veganství. Každý z nich má pobočky.

Rozdíly jsou následující:

 1. Vegetariánství znamená vzdát se masa. Současně jsou však přítomny živočišné produkty ve stravě. Patří sem vejce, máslo, tvaroh atd.
 2. Veganismus zahrnuje opuštění všech produktů ze zvířat. Ve veganské stravě není med, vejce, sýr, želatina a máslo. Základem stravy jsou obiloviny, zelenina a ovoce. Pro vaření používejte všechny metody tepelné expozice.
 3. Surové potraviny jsou kurzem, který podporuje odmítání potravin živočišného původu. Příznivci surových potravin nepoužívají při tepelném vystavení vaření. Jezdí výhradně zeleninu a ovoce.

Aby bylo možné léčit centrální obezitu, můžete praktikovat dietní směr. Doporučuje se však pravidelně navštěvovat lékaře, aby se sledoval zdravotní stav. Nemůžete dramaticky změnit dietu. Přechody z jednoho druhu jídla na druhý by měly být postupné.

Pomoc psychologa

Psychosomatiky mohou vyvolat jakékoli formy a typy obezity. Závislost na potravinách se vyskytuje, když je množství stresu nebo nespokojenosti se sebou samými. Kořen problému je položen v dětství, kdy je kultura výživy implantována do dítěte.

Při pohledu na své rodiče se drží svých problémů, což vede k závislosti na potravinách. Ve věku vědomí si jídlo pomáhá zbavit se negativních emocí.

Ale navíc potřebujete upřímný rozhovor s psychologem. Určí příčiny patologie a předepíše léčbu, která je založena na vlastní analýze. V některých případech může být vyžadována hypnóza.

Léčba abdominální obezity doma není vždy účinná. Doporučuje se vyhledat pomoc odborníků. Vyberou nejúčinnější a nejpohodlnější způsob, jak zhubnout. Po ošetření je velmi důležité udržovat správnou výživu a cvičení.

Dieta pro viscerální obezitu u žen

Exogenní konstituční obezita je rozdělena do dvou typů - ginoid (hýždě-stehenní) a android (tuk v břiše a horní části trupu). Endokrinologové nejčastěji dělají druhou diagnózu. Toto onemocnění se také nazývá abdominální ("břišní" v latině - "břicho") - postava se začíná podobat jablku kvůli oteklé břicho. Tuk se hromadí v břišní dutině pod kůží. Jestliže to je lokalizováno kolem vnitřních orgánů, taková obezita je volána viscerální (“vnitřnosti” - “vnitřnosti”).

Jak závažná je tato patologie a je možné dosáhnout úplné obnovy po průběhu léčby? Pojďme na to přijít.

Takže viscerální obezita je nadváha s mastnými usazeninami ve vnitřních orgánech (srdce a játra jsou primárně postiženy). Kromě toho nelze pozorovat vnější znaky nadměrné hmotnosti.

Ať už je tělo napadeno tukem, není schopno fungovat v plné síle a ve stejném režimu. Mezitím roste tuková tkáň (v nepřítomnosti léčebných opatření) a stlačuje ji do prstence. Zpočátku to vede k četným komplikacím, pokud jde o zdraví, a pokud nedopadnete včas a nevedete k obezitě III. Stupně, všechno může být fatální.

Jaké jsou v současné době příčiny viscerální obezity známé medicíně? Mezi faktory, které vyvolávají vývoj onemocnění, patří:

 • genetická genetická predispozice;
 • hormonální poruchy během těhotenství, kojení, menopauzy - u žen;
 • onemocnění nervového systému: neustálé stresové situace, psychóza, záchvaty paniky;
 • zneužívání piva - u mužů (testosteron je nahrazen ženskými hormony a není již zapojen do rozpadu tuků);
 • sedavý způsob života: nedostatek aktivního odpočinku, cvičení, chůze;
 • porucha hypotalamu;
 • nerovnováha výživy, kdy sacharidy a tuky ve stravě více bílkovin;
 • přejídání;
 • vedlejší účinky po užití některých léků: hormony, antidepresiva, trankvilizéry;
 • endokrinní problémy: hypotyreóza, Itsenko-Cushingův syndrom;
 • pokles serotoninu (hormonu štěstí, který je také zodpovědný za pocit plnosti).

Pokud je obezita způsobena nezdravou stravou a sedavým životním stylem (podle nutričního typu), šance na zotavení jsou poměrně vysoké. Zde přichází do popředí vyvážená strava a cvičení.

Vše je mnohem komplikovanější s genetikou a vrozenými chorobami. Pokud je vývoj patologie diktován, bude chronický.

Viscerální obezita se může v těle dlouho schovávat. Podezřívat to můžete pouze zvýšením hmotnosti, zatímco břicho a pas nejprve nerostou. Proto je třeba nejprve sledovat tyto kiláry a nedovolit jim „projít“ normu. Pro tento účel se BMI vypočítá pomocí speciálního vzorce: I (BMI) = M (hmotnost v kilogramech) / H2 (výška v metrech). Pokud hodnota přesáhla 30, je naléhavě nutné jednat.

Ale to není jediný příznak této nemoci. Jiná označení mohou znamenat:

Chcete-li potvrdit nebo rozptýlit pochybnosti o přítomnosti viscerální obezity, můžete dokonce zvážit na speciálním váhovém analyzátoru tuku před odchodem na kliniku. Jsou prodávány v lékárnách a jsou k dispozici téměř ve všech fitness klubech. Lékaři na tuto nabídku podstoupili počítačovou tomografii.

Jako každá jiná obezita může být viscerální 3 stupně. V roce 1997 předložila WHO pro usnadnění klasifikace následující tabulku:

Vzhledem k povaze průběhu může být obezita stabilní (váha se nemění po dlouhou dobu), progresivní (nadváha neustále roste), reziduální (přetrvávající reziduální účinky po hubnutí).

Podle místa:

 • srdce - tuková tkáň srdečního sáčku, která porušuje činnost srdce;
 • játra (jiné jméno pro nemoc - mastná hepatóza) - je nebezpečná intoxikací, protože tvorba žluči a detoxikace jsou porušeny;
 • ledviny - porušuje močové funkce, způsobuje stagnaci moči, tvorbu kamenů, rozvoj infekčních a zánětlivých procesů;
 • slinivky břišní - způsobuje poruchy trávicího systému.

Pro vyjasnění diagnózy napadení konkrétního organismu je možné pouze v laboratoři - pomocí MRI a ultrazvuku.

Je velmi důležité včas zahájit léčbu viscerální obezity, dokud orgán ucpaný tukem neodmítne vůbec pracovat. Udělejte si schůzku s endokrinologem.

Terapeutický průběh tohoto onemocnění lze rozdělit do dvou fází:

 1. Snížení hmotnosti (doba trvání od 3 měsíců do 6 měsíců).
 2. Jeho stabilizace (od 6 měsíců do 1 roku).

Šance na zotavení mohou poskytnout pouze společnou práci lékaře a pacienta. Léčba by měla být komplexní a její hlavní složky jsou dieta, sport, behaviorální terapie, v pokročilých případech - jmenování léků a chirurgie.

Na základě stupně viscerální obezity a stravovacích návyků pacienta si lékař zvolí optimální dietu.

Obecná doporučení navrhovaná WHO:

Pozorování diety, musíte mít na paměti, že strava by měla být vyvážená. Proto se nemůžete vzdát tuku vůbec, což může vést k porušení lipolýzy, a celá terapie bude k ničemu. Proto je v tomto období lepší být pod neustálým dohledem specialisty. Může kdykoliv upravit menu a poskytnout užitečné tipy.

Motorická aktivita je hlavním nepřítelem viscerální obezity. Ale tento bod léčby pro mnoho pacientů je ještě obtížnější než ten předchozí. Koneckonců, můžete se obrátit na železnou postavu a vůli udělat bez vašeho oblíbeného hamburgeru. A pak fyzickou námahou, kterou obézní lidé vykonávají s velkými obtížemi. Tuky záhyby budou ještě silnější, aby tlak na orgány během cvičení, což způsobuje únavu v prvních 5 minutách školení. Svahy, strečink, cvičební pomůcky - vše bude doprovázeno hojným pocením, dušností a tachykardií.

Proto je individuálně zvolen režim aerobní fyzické námahy (frekvence cvičení, jejich typ, intenzita tréninku).

Doporučená míra sportu je až 300 minut týdně. To je obvykle 5 krát týdně po dobu asi 1 hodiny.

Spolu s povoláním budete muset změnit svůj životní styl, který byl v mnoha ohledech také příčinou viscerální obezity.

 • dýchat více čerstvého vzduchu;
 • vzdát se alkoholu a kouřit;
 • chránit se před stresem a obavami;
 • spát nejméně 8 hodin;
 • neustále se motivujte, abyste se tam pohybovali a nezastavovali.

Ve skutečnosti je behaviorální terapie jen zřídka podrobně známa. Nicméně má velký význam pro zotavení pacienta.

Pokud 2 měsíce po zahájení léčby viscerální obezity výše uvedenými metodami, účinek nebude patrný, pacientovi bude nabídnuta léčba následujícími léky:

 1. Orlistate Průběh léčby je od 3 měsíců do 4 let.
 2. Metformin (Glyukofazh) snižuje množství tuku absorbovaného ve střevě, obvykle předepsané pacientům se současným diabetem typu II. Mezi nežádoucí účinky patří časté střevní poruchy.
 3. Analogy peptidu podobného glukagonu dávají pocit falešné saturace.

Všimněte si, že při viscerální obezitě se nedoporučuje použití bylinných, diuretických léků a nejrůznějších doplňků stravy. Mělo by se s ním zacházet pouze „tím, co mu lékař nařídil“.

Přípravky Orlistat a Metformin používané při léčbě viscerální obezity

Hodnocení účinnosti léčby je provedeno do 1 roku. Během tohoto období je veden energetický deník, psychologický stav pacienta je korigován a neustále sledován.

Pokud se hmotnost nesníží o více než 10% počáteční hmotnosti, lékař bude muset přehodnotit taktiku terapie: zvolit jinou dietu, změnit povahu tréninku, nahradit jednu pilulku jinou. A pokračovat v neustálém sledování.

Pokud je však stále dosaženo cílové úrovně tělesné hmotnosti, znovu se zkoumají rizikové faktory pro návrat hmotnosti a vývoj souběžných onemocnění.

S neúčinností léčení léčby viscerální obezity je pacientovi nabídnut chirurgický zákrok.

 • instalace válců uvnitř žaludků, které odnášejí část jídla;
 • posunování tenkého střeva;
 • omezující operace, kdy je objem gastrického zásobníku specificky snížen;
 • kombinovaná operace (kombinace biliopancreatic a žaludeční bypass).

Po těchto zákrocích budete muset projít všemi obtížemi rehabilitačního období. Přidělená substituční léčba železem, vápníkem, multivitaminy. Doporučuje se registrovat na lékařskou a kosmetickou chirurgii (abdominoplastika a liposukce) pouze po stabilizaci hmotnosti.

A konečně nebezpečí této nemoci, pokud ji nezačnete včas léčit. Je nutné okamžitě zohlednit vliv viscerální obezity na krevní tlak. Tuková tkáň obklopuje srdce a vytváří tlak na krevní cévy. Odtud - nejsilnější bolesti hlavy, extrémní hypertenze, riziko ischémie a srdečního infarktu je skvělé. Protože se krevní oběh a lymfatický tok zpomalují, vede to k nedostatku kyslíku ve všech tkáních těla. Kromě toho trpí nejen hypertenzní pacienti.

Tato patologie může vyvolat rozvoj takových závažných komplikací, jako jsou:

 • metabolický syndrom (inzulinová rezistence), kdy se tělo stává glukózově tolerantním;
 • diabetes;
 • tvorba cholesterolových plaků a vývoj aterosklerotických změn;
 • mrtvice a infarktu myokardu;
 • u žen hirsutismus, menstruační poruchy;
 • Alzheimerovu chorobu;
 • onkologie;
 • mastná hepatóza;
 • křečové žíly.

Tato onemocnění jsou velmi vážná a život ohrožující. Viscerální obezita je jedním z nejzávažnějších. Je schopen se dlouho schovávat uvnitř těla a narušovat práci orgánů. Je obtížné ji léčit, ale přesto existuje šance na zotavení, pokud lékař a pacient pracují v tandemu.

Viz také: "Obezita vnitřních orgánů."

Tukové buňky akumulují energetické zásoby těla a vitaminy rozpustné v tucích (A, E, K, D), vylučují hormony, chrání vnitřní orgány před otřesy a zraněními, udržují tělesnou teplotu. Pokud se spotřebuje více energie, než je spotřebováno, buňky se zvětší, což vede ke zvýšení tloušťky tukové tkáně.

V těle je tuk distribuován různými způsoby: v některých je uložen ve stehnech a nohou, v jiných v břišní oblasti (břicho). Viscerální obezita je nejnebezpečnější, protože vede k rozvoji somatických onemocnění.

Přidělit primární alimentárně-exogenní obezitu, která vzniká v důsledku příjmu nadbytečného množství tuku a sacharidů v těle a sekundárního, v důsledku onemocnění centrálního nervového systému nebo endokrinního systému.

Primární obezita se vyskytuje u 75% lidí s nadváhou. To se vyvíjí v důsledku skutečnosti, že více energie je spotřebováno v těle, než je spotřebováno, dieta je narušena (většina kalorií jsou spotřebovány v noci) nebo jídla jsou vzácné, ale hojné.

Obezita se ne vždy vyskytuje u lidí v důsledku nadměrného příjmu potravy, někdy v důsledku nedostatečné fyzické aktivity. Genetický faktor ve vývoji obezity nebyl prokázán, skutečnost, že celá rodina trpí touto chorobou, je vysvětlována běžnými návyky a životním stylem.

Exogenní konstituční obezita se dělí na ginoid (gluteální a femorální) a břišní, když se tuková tkáň hromadí v břišní dutině. Když je tuk kolem orgánů a ne pod kůží, mluví o viscerální obezitě.

Riziko vzniku patologií kardiovaskulárního systému není spojeno ani s objemem tuku v těle, ale s charakterem jeho distribuce. Tak, osoba s horní obezitou (břišní, centrální, android) je více pravděpodobný, že dostane srdeční onemocnění než osoba s nižším typem obezity (hýždě-femorální, gynoidní, periferní).

Existují tři vrstvy tukové tkáně: podkožní, viscerální a umístěné pod svalovou tkání. Viscerální tuk je odlišný od subkutánního typu - adipocytů, lipolytické aktivity, citlivosti na inzulín a dalších hormonů. Veškerá tuková tkáň je 80% podkožního tuku.

Objem viscerální tukové tkáně dosahuje u mužů 20% au žen 5–8%. S věkem se toto číslo zvyšuje u obou pohlaví.

Obezita je odlišná u mužů a žen. Muži tedy nejprve nahromadí viscerální tuk a poté dochází k subkutánní depozici. Při ztrátě hmotnosti se tuk nejprve spotřebuje, vyplňuje prostor mezi vnitřními orgány a pak snižuje objem pasu.

Obezita u žen začíná zvýšením podkožní vrstvy tukové tkáně, protože estrogen zabraňuje ukládání viscerálního tuku. Nicméně při zvýšení tělesné hmotnosti se zvyšuje objem viscerální tukové tkáně.

Tuk se hromadí v podkožní tkáni, retroperitoneálním prostoru, epikardu, mesentérii tenkého střeva, jaterní hepatóze se vyskytuje jen zřídka

Viscerální tuková tkáň obklopuje břišní orgány (většina se hromadí kolem střev), žaludku, jater, ledvin a dalších orgánů. Epikardiální tuk je zvláštní forma viscerálního tuku, který se nachází v okolí srdce. Produkuje látky, které ovlivňují práci kardiovaskulárního systému.

Osoba bez problémů s nadváhou viscerálního tuku asi 3 kg. Pokud je obezita, pak se tento indikátor může zvýšit desetkrát. Tučné buňky obklopují vnitřní orgány a v případě potřeby jim dodávají energii. Pokud se však v lipocytech hromadí velké množství tuku, stlačují orgány, ovlivňují krevní zásobu a pohyb lymfy.

U pacienta s viscerální obezitou jsou komplikace z pankreatu a kardiovaskulárního systému mnohem častější než u lidí s obezitou hýždí-femorální.

Faktory vyvolávající rozvoj obezity:

 • hormonální poruchy, které se vyskytují při porodu, laktaci, menopauze;
 • onemocnění centrálního nervového systému (stres, psychóza, záchvaty paniky);
 • nadměrná konzumace piva (testosteron je přeměněn na ženské pohlavní hormony a přestává se podílet na odbourávání tuků);
 • snížená fyzická aktivita (sedavá práce, neaktivní odpočinek);
 • hypotalamus nepracuje správně;
 • nesprávná strava (v menu dominují tuky nebo sacharidy, plné jídlo před spaním);
 • přejídání;
 • na pozadí lékové terapie (hormonální léky, trankvilizéry, antidepresiva);
 • porucha endokrinního systému (Itsenko-Cushingův syndrom, hypotyreóza);
 • nedostatek serotoninu (hormon je zodpovědný za dobrou náladu a pocit sytosti).

Obvod pasu může být také považován za marker redundance viscerálního tuku.

Nejen obézní lidé mohou zvýšit viscerální tuk. Britští vědci zjistili, že 45% spravedlivého pohlaví a 60% mužů s indexem tělesné hmotnosti 20-25 jednotek mělo zvýšené množství viscerální tkáně. Vysvětlili to tím, že lidé podporovali váhu "jít" na dietu, v důsledku čehož buňky akumulují tuk "na deštivý den".

Studovaní, kteří měli normální obsah viscerálního tuku, vedli aktivní životní styl a nedrželi hladovky.

Pro diagnostiku abdominální obezity stačí měřit obvod pasu a kyčle. Pokud je poměr OT / OB větší než u mužů a vyšší než 0,85 u žen, znamená to uložení tukové tkáně mezi vnitřními orgány.

Pokud má osoba mladší 40 let obvod pasu větší než jeden metr (a ve věku 60 let je index větší než 90 cm), pak se předpokládá, že existuje abdominální obezita, která zvyšuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

U osoby s obezitou se mění regulace energetické bilance, dochází k inter-day metabolické poruše se zvýšenou tvorbou tukové tkáně z tuků a sacharidů z potravy, jsou zde potíže s mobilizací tuku z buněk.

Při nadměrném příjmu potravy je lipogeneze vyšší než lipolýza, proto jsou triglyceridy ukládány v tukových buňkách (lipocytech). Počet těchto buněk u dospělých se nemění (progenitorové buňky se dělí pouze během embryonálního vývoje a puberty), triglyceridy zvyšují velikost lipocytů třikrát.

Pokud však tělo nadále přijímá tuk, začnou se progenitorové buňky dělit. S extrémní obezitou může počet lipocytů vzrůst desetkrát. Pokud byly vytvořeny nové buňky, pak se ztrátou hmotnosti již nezmizely, ale pouze zmenšily velikost.

Jakýkoliv typ obezity vede k ateroskleróze, chronické cholecystitidě, osteochondróze, osteoartróze, ateroskleróze, hypertenzi, křečovým žilám a mnoha dalším onemocněním.

Viscerální tuková tkáň narušuje srdce, proto je člověk prakticky neschopen fyzické námahy. Působení plic se také mění k horšímu, proto dochází k dýchacím potížím. Střevní stěny jsou stlačené, což vede k poruše orgánu a strusce těla.

Slinivka břišní trpí velmi obezitou, která způsobuje, že produkce inzulínu je narušena a diabetes mellitus se vyvíjí. Játra hromadí tuk v buňkách, přestává se vyrovnávat s ochrannou funkcí a toxiny vstupují do krevního oběhu.

Vnitřní tuková tkáň patří k endokrinním orgánům, protože produkuje kortizol, interleukin-6 (zánětlivý hormon), leptin. Tukové buňky testosteron je transformován do ženských pohlavních hormonů (estrogenů), takže u mužů s nadváhou je obezita ženského typu a existují problémy s potencí.

Zvýšené hladiny kortizolu vedou k chronickému stresu. V důsledku hormonálního zánětu, i při malých poruchách v buňkách, se může vyvinout silná zánětlivá reakce. Vzhledem k působení hormonů syntetizovaných viscerální tukovou tkání se zhoršuje aktivita všech buněk, což přispívá k ukládání škodlivých látek (strusky, cholesterolu, tuku).

Ukazuje se, že čím více břišního tuku, tím více hormony jsou produkovány, což vede k ukládání tuku na vnitřních orgánech.

Žilní krev tekoucí z viscerální tukové tkáně portálovým systémem vstupuje do jater. Díky tomu proniká do žlázy mnoho volných mastných kyselin a adipokinů. Volné mastné kyseliny vedou k tvorbě jaterní inzulinové rezistence a adipokiny podporují aktivaci protizánětlivých mediátorů.

Obezita tedy vyvolává:

 • diabetes typu II;
 • hypertenze;
 • opuch;
 • dušnost;
 • porušení reprodukční a sexuální funkce;
 • změna v kardiovaskulárním systému;
 • porucha funkce jater;
 • letargie, únava;
 • stres, deprese;
 • zvýšená chuť k jídlu.

Lékař při jmenování léčby by měl brát v úvahu nejen závažnost obezity, ale také související onemocnění

Léčba viscerální obezity má kompenzovat rozvinuté metabolické poruchy a implikuje snížení inzulínové rezistence. Terapie je komplexní a zahrnuje aktivity určené ke snížení hmotnosti břišní-viscerální tuk. Pacientům jsou předepisována nízkokalorická jídla a pravidelné cvičení.

Pokud existují známky obezity, pak je třeba se poradit s endokrinologem. Terapie probíhá ve dvou fázích: ztráta hmotnosti (trvá od 3 do 6 měsíců) a její stabilizace (trvá až rok). Ve většině případů potřebují pacienti psychologickou pomoc, aby pochopili, jaké problémy „uvíznou“ a naučili se tomu vyhnout.

Strava se provádí individuálně, s přihlédnutím k tělesné hmotnosti pacienta, věku, pohlaví, potravinovým preferencím, fyzické aktivitě. Můžete jíst tuk pouze 25% denních kalorií, a živočišný tuk by neměl být více než 10% z celkového množství tuku, a cholesterolu až 300 mg denně.

Spotřeba rychle se stravujících sacharidů je omezená. Doporučuje se jíst hodně zeleniny a ovoce, protože obsahují dietní vlákniny. Při přípravě jídelního lístku by se obézní osoba měla řídit seznamy povolených a zakázaných potravin (společnost Pevzner doporučila dietu č. 8).

Mělo by zcela opustit fast food a trans tuky. Není možné zcela vyloučit tuky, protože to může způsobit porušení lipolýzy. Úbytek hmotnosti a krevní obraz by měl sledovat lékař.

Cvičení je nezbytné ve všech formách a stadiích obezity. Režim aerobního cvičení je zvolen individuálně, protože závisí na mnoha faktorech (na klinických projevech obezity, komorbidit, věku, pohlaví, tělesné zdatnosti).

Hlavním úkolem není poškození kardiovaskulárního systému. Cvičení zvyšují náklady na energii, normalizují metabolismus, urychlují rozpad tuků, zlepšují funkce všech systémů těla, zvyšují efektivitu.

Vyžaduje se denní aerobní cvičení s nízkou nebo střední intenzitou.

Pro pacienty mladého a středního věku bez onemocnění srdce a cév jsou zvláště užitečná cvičení, která zvyšují vytrvalost. Doporučená chůze, běh, veslování, plavání, sport. Cvičení pro rychlost jsou obtížná a neposkytují potřebnou spotřebu energie.

Aplikuje se metoda frakčního zatížení, to znamená, že během dne je třeba provést několik přístupů. Průběh léčby je rozdělen do dvou období. Během prvního se pacient přizpůsobí zvyšující se fyzické námaze a ve druhém, když ztrácí dušnost a silný srdeční tep, můžete zvýšit počet přístupů (jedno sezení trvá 45 minut).

Studie ukazují, že se ztrátou 10–15% celkové tělesné hmotnosti se spaluje 30% viscerálního tuku a významně snižuje riziko kardiovaskulárních patologií.

Snížení množství tuku ve většině případů vede ke snížení hyperinzulinémie, obnovení metabolismu, normalizaci krevního tlaku, návratu k citlivosti na inzulín. Bohužel ne každý má inzulinovou rezistenci a abdominální obezitu se snížením hmotnosti, takže léky jsou předepsány.

Pokud po dobu 2 měsíců nedojde k žádnému výsledku léčby, může lékař předepsat následující léky:

 • Orlistate Účinná látka inhibuje lipázu, což vede ke zhoršení štěpení a vstřebávání tuku. Kontraindikován u malabsorpčního syndromu, cholestázy. Vedlejším účinkem může být nadýmání, steatorrhea, časté střevní pohyby, fekální inkontinence a nutná nutnost vyprazdňovat střevo. Pravděpodobnost nežádoucích účinků se zvyšuje s nedodržením diety. Léčba trvá 3 měsíce. Analogové Alli, Xenalten, Xelikan, Orlimax a další.
 • Metromormin (Glucophage). Je indikován pro diabetes typu II. Snižuje vstřebávání glukózy ze střeva, urychluje její využití, zvyšuje citlivost na inzulín a navíc snižuje hladinu triglyceridů a lipoproteinů v krvi.
 • Analogy glukogonového peptidu. Peptid je produkován buňkami ilea a tlustého střeva v reakci na příjem potravy. Triglyceridy a sacharidy obsažené v chyme stimulují jeho sekreci. V žaludku inhibuje vylučování kyseliny chlorovodíkové a oslabuje pohyblivost, zatímco v slinivce břišní peptid stimuluje tvorbu inzulínu a inhibuje syntézu glukagonu a somatostatinu. Lék tak potlačuje pocit hladu.

Účinnost léčby je hodnocena po celý rok. Během tohoto období se dieta upravuje, vyhodnocuje se psychologický stav pacienta.

Terapie je považována za neúčinnou, pokud 10% hmotnosti nezmizelo.

Je-li třeba ze zdravotních důvodů dosáhnout snížení hmotnosti v krátké době, a pokud komplexní léčba nevede k žádným výsledkům, může být předepsán chirurgický zákrok. Obezita není jen kosmetickou vadou, ale také neschopností vést aktivní životní styl, obtížemi při navazování sociálních kontaktů, zdravotními problémy.

Chcete-li se zbavit kil, trvá spoustu času, vůle a práce na sobě. Neměli byste očekávat rychlé výsledky a stanovovat cíl zhubnout rychlostí blesku, protože riziko nenapravitelného poškození zdraví se zvyšuje a existuje šance, že se motivace sníží. Musíte začít malý a zvyknout si na nový způsob života.

Přirozené viscerální tukové tuky pomáhají při práci vnitřních orgánů a plní funkci polštářků absorbujících otřesy.

Ale jakmile se stane o něco více, než je nutné, začne představovat určité nebezpečí.

Se zvýšením procenta viscerálního tuku se zvyšuje riziko diabetu, hypertenze, kardiovaskulárních patologií a onkologie. Jak zjistit míru viscerálního tuku a jak se vypořádat s jeho nadbytkem?

Je možné zjistit, zda je v těle nadměrný viscerální tuk z dohledu - stačí se na něj podívat kritickým okem. Čím více se podobá notoricky známému „jablku“, tím více se viscerální tuk hromadí na vnitřních orgánech, což znamená, že existuje vysoké riziko vzniku různých patologií srdce a jater.

Nejjednodušším měřicím zařízením bude běžná měřicí páska: s pomocí v uvolněném stavu by měl měřit pas. Neměli byste klamat a žaludek klamat, protože nebudete zveřejňovat data, která budou získána, naopak, budete je brát v úvahu, abyste mohli posoudit své zdraví.

MRI vnitřních orgánů poskytne přesné údaje o počtu a umístění „dislokace“ škodlivého tuku. Počítačová tomografie také poskytne úplnou odpověď na otázku: kolik viscerálního tuku a kde byl uložen, jak nebezpečné jsou tyto usazeniny.

Norma zásob tuků se považuje za 10-15% celkové tělesné hmotnosti. Můžete také zjistit úroveň lipoproteinů - hladina lipoproteinů s vysokou hustotou by neměla klesnout pod 1,6 mmol / l a nízká - nezvýší se nad 3,4 mmol / l.

Index tělesné hmotnosti je také vážným ukazatelem - pokud nechcete cvičit a váha je eliminována kvůli vysoké svalové hmotě, BMI nad 25 let by vás měl přemýšlet a jeho hodnota nad 30 je přímým vodítkem k akci.

Viscerální tuk, který se nachází v dutině břišní, tvoří omentum, které slouží k ochraně a podpoře vnitřních orgánů a zajišťuje normální teplotní podmínky. Tento druh airbagu, který však s nadměrným množením může vyvíjet tlak na vnitřní orgány. Kromě toho se tuk začne hromadit na vnitřních orgánech sám, zasahovat do jejich normální funkce.

Skořice, stejně jako většina nám známých koření, může aktivovat spalování tuků. Jak? Přečtěte si tento článek.

Jaké pilulky pomohou najít požadovanou harmonii a jaká jsou jejich nebezpečí? Čtěte zde?

Pohanka s kefírem je již dlouho milovaná „slimery“, jak jsme si v tomto článku řekli.

Hladina viscerálního tuku roste pod tlakem, protože hormon kortizol začíná pracovat, stimuluje produkci tuku - tělo, ponořené ve stavu stresu, rozhoduje, že potřebuje dodatečné rezervy a začne svou aktivní akumulaci. To přispívá k překonání stresu - přejídání. Je-li tedy riziko tvorby viscerálního tuku vysoké, pak je lepší se snažit vyhnout se stresu nebo ho alespoň „nelepit“.

Riziko zvýšení hladiny viscerálního tuku se zvyšuje, pokud je dědičnost zhoršena diabetem a hypertenzí.

Skvělý způsob, jak omezit hromadění vnitřního tuku - neustálé používání zeleného čaje, dieta. Díky tomu se hladina cholesterolu, cukru a viscerálního tuku rychle sníží.

Strava bohatá na potraviny s vysokým obsahem L-karnitinu může pomoci odstranit viscerální tuk. To je především libové maso a mléko.

L-karnitin pro tělo je stimulátorem spalování tuků, díky němuž se spalování tuků v mitochondriích svalových buněk mění na čistou energii. Maximální množství L-karnitinu nalezené v krabím masu (přírodním) je více než 200 mg na 100 g, u mladého libového jehněčího masa - 190 mg, u hovězího a jelena - asi 150 mg. L-karnitin můžete také užívat ve formě speciálních přísad.

Ujistěte se, že následujte nízkokalorickou dietu skládající se ze 100 kcal denně. To vám pomůže zbavit se nadbytečného tuku za pouhý měsíc, jak se přesvědčíte sami provedením vhodných měření a vážení.

Zlepšit výkonnost a výrazně zlepšit tělo přispěje ke spotřebě obilovin ve formě celých zrn, sušeného ovoce, nízkotučné mléčné výrobky, ryby bohaté na Omega-3 kyseliny. Taková dieta vede ke snížení hladiny inzulínu v krvi a zvyšuje rychlost spalování tuků, včetně vnitřních.

Nejlepším stimulátorem spalování vnitřního tuku je fyzická aktivita. Pokud je váha velká a je obtížné okamžitě spustit běh, pomůže vám normální chůze. V počátečním stádiu můžete jednoduše chodit po městě normálním tempem, postupně ho zvyšovat, ale tak, aby nebyl nutný tlukot srdce, aby zběsile „odcházel z rozsahu“.

Poté, co si tělo zvykne na náklad, můžete jít na rychlou procházku a pak běžet. Nejjemnějším a zároveň účinným druhem fyzické aktivity je plavání. Pro mnoho, vynikající příležitost, jak se zbavit škodlivého tuku bude rotoped nebo cyklistika.

Obecně, hromadění viscerálního tuku je známkou našeho dobře krmeného času, protože každý den máme méně a méně příležitostí pro neomezené pohyby. Snažíme se zlepšit váš život a pohybovat se méně a méně. Sedavý životní styl je hlavním důvodem akumulace vnitřního tuku, dalším důvodem je boom výhodných potravin a rychlého občerstvení.

Změňte svůj životní styl a výživu a nemusíte klást zvýšené úsilí do boje proti viscerálnímu tuku.

Zdroj: více lidí v moderním světě čelí problému nadváhy. Existuje mnoho způsobů, jak se s tím vypořádat, ale pro dosažení dobrých výsledků byste měli pochopit samotný koncept tuku a důvody jeho vzhledu.

Problém nadváhy vzniká především v důsledku nadměrného usazování podkožního tuku, který zpočátku nijak zvlášť neovlivňuje zdravotní stav, ale spíše způsobuje nepohodlí.

Existuje však další typ tukových ložisek, které mohou nejen zkazit náladu svým vzhledem, ale také přinést spoustu zdravotních problémů - viscerální tuk.

Viscerální (hluboký, břišní, vnitřní nebo trupový) tuk je jedním typem tukových usazenin, které se neskládají kolem subkutánních vrstev těla, ale kolem životně důležitých orgánů břišní dutiny. Je přítomen v těle každé osoby a chrání orgány před možným vnějším poškozením, ohřívá je a ve skutečnosti je záložním zdrojem potravy, energie, která bude použita v případě nouze.

Jeho přítomnost v malých množstvích nenese žádné škody na člověku. Tento typ tukových usazenin se stává nebezpečným, když je v těle nadbytek. Krevní zásoba vnitřních orgánů se zhoršuje. Zvyšuje se pravděpodobnost výskytu kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky, onkologických onemocnění.

Existuje několik důvodů pro výskyt tohoto typu tuku:

Tendence k výskytu hlubokého tuku může být přenášena z rodičů na děti.

U lidí s nízkým aktivním životním stylem je riziko nadbytku břišního tuku vyšší než u lidí, kteří věnují pozornost fyzické námaze.

Jíst mastné, vysoce kalorické potraviny, sladkosti, mouka, porušení stravy - to vše přispívá k nadměrnému hromadění tuku.

 • 4. Muži jsou náchylnější k výskytu hlubokého tuku než ženy - to je způsobeno prací hormonů.

Pití alkoholu, do jisté míry více charakteristické pro mužskou polovinu populace, může způsobit hormonální narušení, které vede k nadměrnému usazování viscerálního tuku. Ženy dohnat muže v objemu žaludku, když začnou menopauza, hladina estrogenu (ženského pohlavního hormonu) klesá.

Každý ví, že je těžké se zastavit a ne přejídat, chopit se stresu, ale skutečnost, že chronická deprivace spánku, nespavost vede ke vzniku bříšků, ne každý si to uvědomuje. I když je to také jednoduše vysvětleno - unavený organismus se začíná připravovat na těžké časy, odkládat více do rezervy.

Za normální se považuje přítomnost hlubokého tuku v množství 10-15% celkového tělesného tuku.

Můžete zkontrolovat přebytek tělesného tuku změřením pasu.

U žen je míra považována za normu u mužů. To může také ukazovat možné problémy ve výpočtu indexu tělesné hmotnosti, u kterého značka 25 je považována za normu.

Stojí za to připomenout jednotlivé rysy lidské struktury, zjistit, zda je množství viscerálního tuku normální výpočtem vzorce - „výška - 100“, pokud je ukazatel výrazně překročen, je přítomen nadbytek viscerálního tuku.

Nyní jsou v prodeji speciální váhy, které mohou určit procento tělesného tuku, takže ukazatele 1-12 jsou považovány za normální, od 13 do 59 a přebytek, respektive čím větší číslo, tím horší pro vaše zdraví.

Nespokojenost s viscerálním tukem může být viděna tím, že se občas obtížně dýchá, tělo se potí i při malém zatížení, je tu neustálý pocit únavy a slabosti.

Nadměrný vnitřní tuk může ovlivnit fungování životně důležitých orgánů a zhoršit stav těla jako celku:

 • Játra a ledviny se již s zátěžími nedokážou vyrovnat, což může vést k strusce.
 • K rychlejší ateroskleróze, arteriální hypertenzi dochází.
 • Míchání membrány, která zase vyvíjí tlak na srdce a plíce, což může způsobit dušnost.
 • Poruchy gastrointestinálního traktu. Riziko tukové hepatózy.
 • Přerušení práce srdce. Co v důsledku toho může vést k infarktu, mrtvici.
 • Tam jsou problémy s páteří, který může vést k vzhledu ischias a kýlu. Progreduje osteoporóza.
 • Hladina kyslíku v těle.
 • Vzhled rakoviny.
 • Zvýšené riziko diabetu.
 • Porušení a změny v hormonální pozadí osoby, neplodnost, u mužů je snížení hladiny testosteronu, snižuje účinnost.
 • Křečové pánevní orgány a dolní končetiny se vyvíjejí.

Dalším nebezpečím je, že je poměrně těžké určit přebytek vnitřního tuku, abyste byli přesvědčeni o existenci problému, budete muset podstoupit MRI a počítačovou tomografickou studii, stejně jako musíte složit řadu testů.

Další problémový bod - rychle, s pomocí liposukce a dalších metod, je opravdu možné se zbavit pouze podkožního tuku, ale viscerální tuk, hustě obklopující naše střeva, játra, ledviny, nelze odstranit.

Stejně jako u podkožního tuku se i viscerální tuk spaluje snadněji.

Prvním asistentem v boji proti břišnímu tuku bude dieta a normalizace stravy. Jídla by měla být racionální a vyvážená: bílkoviny, tuky a sacharidy. Jídla by měla být zlomková, člověk by měl jíst často, ale jen mírně. Přednostně by měly být potraviny pečené, vařené nebo dušené.

Neměli byste hladovět nebo omezovat se v jídle, měli byste jíst na první žádost těla (tělo má tendenci hromadit tuk pro budoucnost). Nevynechávejte snídani. Večeře by měla být lehká, nejlépe se skládá ze zeleniny nebo ovoce. Jednoduché sacharidy by měly být nahrazeny komplexními a správnou kombinací produktů.

Je nutné počítat kalorie denně, jejich počet by neměl překročit 1200 kcal.

Základem denní stravy by měla být čerstvá zelenina, jejich množství by mělo být 70% konzumovaných potravin. Ve fermentovaných mléčných výrobcích by obsah tuku neměl překročit 2,5% (v ideálním případě by měly být konzumovány mléčné výrobky s jedním procentem tuku).

Strava by se měla skládat z libového masa, vaječných bílků, ryb, kaše na vodě, tvrdé pšenice, obilovin a otrub. Sušené ovoce je ideální pro občerstvení po celý den. Ujistěte se, že přítomnost v dietní vlákniny.

L-karnitin, příchozí složení masa a ryb, stimuluje spalování tuků, za to stojí za to jíst skopové maso, telecí maso, králík, maso z jelenů, krabí maso a drůbež. Zázvor je dobrým prostředkem pro spalování tuků, může být přidán do čaje (z hlediska zbavení tuku, lepší zelené) nebo salátů. Užitečné celer, jablka, borůvky, pomeranče a jiné citrusové plody.

Z menu je nutné vyloučit rychlé občerstvení, tučné maso, cukrovinky, máslo a margarín, sycené sladké vody, šťávy v tetrapackech, snížit spotřebu a pokud možno zcela odstranit alkohol. Neměli byste svačiny sendviče.

Důležitý je také pitný režim, který byste měli pít 1,5 krát denně - pomůže vám vypláchnout toxiny z organismu, aby měl dietu požadovaný účinek, měl by být rozhodně používán ve spojení se sportem.

Cvičení je hlavním nástrojem v boji proti nadměrnému hromadění viscerálního tuku. Pro zahájení boje by se měl zbavit podkožního tuku, pak tělo začne používat tělesný tuk.

Zvláštní pozornost by měla být věnována hromadění svalové hmoty, která pomůže zvýšit výdaje na energii vynaložené tělem.

Při fyzické námaze by mělo být upřednostňováno běh (zde je nutné pozorně sledovat puls, aby se zabránilo přerušení práce srdce), plavání, cyklistika.

Tenis, bruslení a snowboarding, chůze, aktivní outdoorové sporty (fotbal, basketbal, volejbal).

Je důležité věnovat pozornost správnému dýchání - tělo by nemělo zažívat hladovění kyslíkem.

Ideálním nástrojem v boji proti viscerálnímu tuku je trénink na kardio simulátorech, kdy minuta intenzivního tréninku na nich urychlí metabolický proces, který pomůže porazit správné množství tuku.

Doma, vyřešit problém s přebytečným tukem pomůže fitness a aerobní cvičení. Běh na místě také přijde na záchranu v boji proti přebytečnému tuku, měl by být podáván od 20 minut na set 3-4 krát týdně.

Pro kardio zatížení, skákání na místě nebo s lanem je dost 5-7 minut denně k dosažení dobrého výsledku.

Cvičení na tisk může nejen posílit břišní svaly, ale také zbavit vnitřní tuk, pro lepší účinek, měli byste zahřát břišní oblasti (to pomůže teplý svetr nebo pás z přírodní vlny) - to urychlí spalování tuků, zatímco cvičení na tisk by měla být pestrá :

Vezměte si polohu vleže, ohněte lokty za hlavu. Ohněte nohy na kolenou, nohy přitlačené k podlaze.

Vezměte si polohu vleže, zvedněte rovné nohy a vytvořte pravý úhel.

Princip je stejný jako u klasického lisu, pouze při zvednutí levého lokte by se mělo dotýkat pravého kolena a naopak.

 • - Stiskněte dvojité - je to obtížnější cvičení, které vyžaduje velké náklady na energii.
 • - Otočte nohy v poloze na břiše.

Cvičení na tisku lze provádět téměř každý den, ale zkušený trenér doporučuje tento typ cvičení provádět 3-4krát týdně.

Cvičení "Plank" (podrobnosti na odkazu) také pomáhá zbavit se viscerálního tuku a subkutánně ve formě tukových záhybů na břiše. Také vám doporučuji podívat se na vakuové cvičení.

Stojí za to připomenout, že zatížení by mělo být postupně zvyšováno, střídavě mezi výkonem a aerobním. Také stojí za postupné zvyšování intenzity školení. Sport by se měl konat po 1,5-2 hodinách po jídle. Pokles hmotnosti o 0,5 kg za týden je považován za normální.

Doufám, že jste zjistili, co je to břišní vnitřní tuk, jak nebezpečné je pro tělo, důvody jeho vzniku a způsoby, jak jste se naučili, jak odstranit viscerální tuk z pasu na muže a ženy.

Je důležité vědět, se všemi jejich snahami, že úplné odstranění viscerálního tuku ohrožuje anorexii, která způsobí velké škody na zdraví. Po 40 letech je normální růst tělesného tuku.

Kdo nechce být zdravý?

Pravděpodobně neexistuje jediná osoba, která by hrdě křičela: "Já". Je to právě opačná situace, každý chce být zdravý, každá dovolená je opékaná s odpovídajícími přáními, považují zdraví za hlavní hodnotu v našem věku.

Ale přesto si nectí, neprohrají, ztratí...

Let flash, vzdělání, kariéra, rodina, děti.. Nemoci.. Bohužel, ale v průběhu let jsme téměř nevyhnutelně rostou nemoci. Které velmi rychle postupují, stávají se chronickými, vedou k předčasnému stáří. No, pak nemůžete pokračovat...

Nejsem zde však, abych si povzdechl virtuálního obvinění a přečetl si epizodu smrti pro všechny!

Můžete začít bojovat, měnit život k lepšímu v jakékoli fázi. A ve třiceti, čtyřiceti a šedesátých letech.. Prostě, možnosti v tomto boji budou jiné.

Nech to jít do šance? Nebo každý den systematicky dělat něco pro vaše vzácné zdraví. Trochu, půl zámku! Ale bude to hnutí, které se skutečně stane.

Pokud ale po léta už nic neuděláte a pak v pondělí začnete všechno najednou - dělejte cvičení, jděte na dietu, začněte zdravý životní styl, pak vás mohu rozrušit. 97% všech začátečníků opustí tuto „doom“ lekci do konce týdne. Všechno je příliš drsné, příliš mnoho, příliš děsivé.

Ale vy a já nebudeme globisté, odsouzeni k neúspěchu, budeme postupně, ale každý den se postaráme o naše zdraví.

Začněte se zabývat zdravím? Ne zítra.. Ne od pondělí.. A tady.. A teď!

Na internetových stránkách alter-zdrav.ru najdete celou řadu účinných a domácích přístupů a metod ke zlepšení vlastního zdraví. Uvažujeme o léčebných metodách.

 • pomocí masáže (z velké části bodová masáž, která vám umožní pomoci sami),
 • cvičení,
 • terapeutického půstu
 • hirudoterapie (léčba pijavice),
 • léčba včely a včelími produkty.
 • Také existují metody léčby mumie, pet terapie, bylinné léčby.

Zvláštní pozornost je věnována správné (racionální výživě) a osobní zkušenosti autora, který vyzkoušel většinu zde popsaných technik.

Alternativní medicína poskytuje alternativu k lékařskému lékaři, umožňuje člověku najít si vlastní metody léčby bez léků, očistit své tělo od toxinů, toxinů a nadměrného stresu (vzpomínáme si na pravdu, že všechny nemoci jsou nervy).

Psychologické testy a metody řešení stresu (posilování ducha) pomohou přežít ve světě rychlosti. Nedostatek času by neměl ovlivnit vaše zdraví. Zde navrhované techniky vyžadují velmi málo času, ale vyžadují pravidelnou realizaci.

Obnovení zdraví je možné, vše záleží na vás, na vaší touze, vytrvalosti. A blog alter-zdrav.ru udělá vše, aby vám poskytl potřebné informace.

Publikace stránek slouží pouze pro informační účely. Pro praktické vyřešení konkrétního problému je nutné se poradit s lékařem.

Zdroj: často (a někteří neustále) musíme zhubnout rychle do léta, nového roku, narozenin, 8. března, 23. února atd. (nutné nebo vše podtrhnout). My rekrutujeme měsíce-roky, a chceme rychle obnovit v týdnu-měsíc. Nebudeme vás ani odradit - je to naprosto k ničemu, mnohem méně argumentovat - museli se o to postarat dříve. Ne, máme další úkol. Abychom vám to řekli, protože se to stalo, o čem to všechno je a jak minimalizovat negativní účinky „rychlého hubnutí“.

Navržený přírodou jako přírodní rezervace pro krmení dítěte, nepředvídaný hlad nebo nemoc, tuk je mimo kontrolu a začíná existovat jako nezávislé tělo, které ovlivňuje mnoho procesů v našem těle. Tuk, odložený například v oblasti břicha, mění hormony, zvyšuje hladiny testosteronu u žen a naopak snižuje u mužů. Pro udržení a zvýšení hmotnosti tuk vyžaduje více a více kalorií, chuť k jídlu a provokaci bulimie. Zatížení všech vnitřních orgánů se mnohokrát zvyšuje, člověk zažívá obrovské fyzické přetížení a emocionální tlak. To vše dříve nebo později vede k pochopení, že „není možné žít tímto způsobem“ a je naléhavé zhubnout. A dokonce i ti, kteří nemají velký přebytek, ale chtějí se rychle zbavit 5-7 kg. spadají do rizikové skupiny, ke které dochází při vysokorychlostním výboji. Takže jaké je nebezpečí rychlého hubnutí.

Opakujeme to znovu a znovu, že s nesprávným rychlým výbojem ztrácíme svalovou hmotu ne méně a někdy i více než samotný tuk. To vede ke zpomalení metabolismu a schopnosti spalování tuků v těle (spalování tuků ve svalech a jejich zničení). Z estetického hlediska není výsledek také šťastný. "Jelly-jako" svaly nemohou zapůsobit. A po skončení tuhé stravy je obnovena na prvním místě a ve větším objemu tuku a teprve pak na svalech a v menším objemu. V důsledku toho jsme při zachování nebo dokonce udržení váhy na nižší hodnotě začali mít vyšší procento tuku než před „úbytkem hmotnosti“. A pro udržení hmotnosti je nyní zapotřebí méně kalorií (tuk spotřebuje méně energie než svaly o 9! Times), což znamená, že bychom měli být ještě „přísnější“ pro sebe a jíst ještě méně. Tleskat. Zavřel metabolickou past. Jeli jsme do toho. Nejedná se však o nejzávažnější důsledky „hubnutí“. "

Nejprve musíte pochopit podstatu tuku. Dříve se věřilo, že počet tukových buněk je dědičná věc, tj. spolu s barvou očí a vlasů je geneticky programován a trvale (tj. buňky se nerozdělují). Ale teď existuje důkaz, který to vyvrací. Je známo, že výživa matky během těhotenství může do značné míry ovlivnit proces ukládání počtu tukových buněk dítěte. Samotné tukové buňky za určitých podmínek, například s obezitou, se mohou navíc rozdělit. A snížení počtu těchto buněk je možné pouze chirurgicky (liposukce, abdominoplastika).

Tuk spočívá v tukových buňkách zvaných adipocyty. Aby se odtamtud dostalo ven, musí se rozkládat na mastné kyseliny a glycerol. Signálem pro tento rozpad je buď snížení koncentrace mastných kyselin v krvi (dieta), a musí být doplněn nedostatek, nebo zvýšení koncentrace produktů degradace ATP (trénink), které jsou zdrojem energie a pro syntézu kterých jsou potřebné mastné kyseliny. Glycerol nás teď nezajímá a v tomto případě zanedbáme jeho osud.

Situace je docela špatná, když ztrácíme váhu na některých dietách bez fitness, což by „vypálilo“ mastné kyseliny, které cirkulují s krví přes cévy. Čím rychleji ztrácíme hmotnost, tím více lavinového zvýšení koncentrace mastných kyselin v krvi a pravděpodobnější depozici cholesterolu v cévách. V nepracovních svalech se nevyskytuje žádné použití, tuk se posílá přímo do jater, které se nedokáže vyrovnat s jeho zpracováním, což může vést k jeho tukové degeneraci (cirhóze) během několika sezení.

Zjištěná hodnota a naměřené hodnoty mohou být podle prognózy určeny pro dietu pro viscerální tuk. V tomto případě je hlavním úkolem identifikovat algoritmus, který je jednodušší než poměr pravděpodobnosti, a zároveň dávat uspokojivé predikční výsledky. Existuje mnoho takových heuristických algoritmů. Nejrozšířenějším algoritmem hyperplane je, že je zvolen heuristický e klasifikační algoritmus. Kombinace hodnot získaných v tréninkovém experimentu je nahrazena vzorcem algoritmu. Pokud při výpočtu prognózy získáme Yahkl.EY1- podle prognózy, aplikujeme rozhodnutí na třídu If Yahkl.eX1> Xy—-. rozhodování o třídě Cgp Pokud algoritmus poskytuje vysoce kvalitní predikci a znaky rozdělují třídy dobře, pak se odhady tříd pro predikci a tréninkový experiment shodují. Ve skutečnosti, z jednoho či druhého důvodu, mohou existovat nesrovnalosti a je nutné odhadnout pravděpodobnost chybných rozhodnutí. Je důležité, aby v tomto případě bylo možné odhadnout pravděpodobnosti chybných rozhodnutí jednoduše z výsledků tréninkového experimentu a hodnocení třídy podle prognózy bez provedení integrace, materiál odrážející grafy podobné běloruskému závěru dospěl k závěru, že bitva se ukáže jako stejný bůh smrti, v doprovodu dvou psů, jako je hinduistický yama se svými viscerálními jak čtyřnohými sarameskými psy. Miller s. Jméno prince Boy Miller vztyčí na hrozné Litevce, na Gauru. lohma, zvířecí chlupy a Staury považuje za zkreslenou formaci. sloveso vytí, vytí tam. 12 V. V. Magnitsky dále pokračuje: V Rusech v Urzhumském okrese provincie Vyatka připomíná vzpomínka v bahně vzpomínku na uškrtené, pohřešované, spálené během ohně, obecně na všechny, kteří nedokázali požehnat Magnitskému. smrtelný tuk mrtvý byl že oni neporušili jejich věk. Podle O. A. Sedakova, etymologie slávy, srov. Stará Rus vytí, lat. objevuje původní indoevropskou sémantiku životní síly, O. A. Sedákovou. Tématem podílu na pohřebním obřadu je východoslovanský a jihoslovanský materiál C. Výzkum v oblasti balticko-slovanské duchovní kultury. M., s. Podle této hypotézy nemohou rukojmí rukojmí opustit hranice lidského světa, dietu pro viscerální tuk, protože netrávili

Zdroj: viscerální tuková vrstva je považována za nebezpečnou pro tvar těla a zdraví, což naznačuje progresivní obezitu a vyvolává otázku, jak se zbavit vnitřního tuku v těle, rozpustit nepříjemná usazeniny. Ve skutečnosti jde o produkt (výsledek) vysoké koncentrace lehkých sacharidů, které pronikají potravou. Vnitřní tuk v člověku obklopuje vnitřní orgány a systémy, komplikuje jejich práci. Výsledkem je vývoj rozsáhlých patologií orgánů trávicího traktu, které jsou náchylné k chronickému průběhu.

Než začnete s extra kilemi, musíte být diagnostikováni na chronická onemocnění. Vnitřní tuk v těle je latentní zdravotní riziko. Ve skutečnosti bude dělat práci endokrinní žlázy. Problémové oblasti v břiše, střevech, játrech a ledvinách jsou lokalizovány. Ukazuje se, že tyto orgány dutiny břišní postupně plavou ve vnitřním tuku, nepracují v plné síle.

Existuje tedy onemocnění spojené s obezitou a náchylné k vážným komplikacím. Rychle se jich nebude moci zbavit a stabilizovat váhu, vyžaduje se integrovaný přístup k problému, který zahrnuje normalizaci narušeného metabolismu a regulaci hormonálního pozadí konzervativními metodami, medikamentálně. Pak se vnitřní tuk začne rozpouštět před očima.

Vnější projevy obezity jsou zřejmé a uvnitř viscerálního tuku jsou tlustá usazeniny, které napínají kůži, což vede ke ztrátě elasticity. Pokud není léčena včas, problém se pouze zvýší, žaludek vyboulení a pokles. Norma viscerálního tuku při měření pasu u žen by neměla přesáhnout 88 cm, u mužů - ne více než 94 cm, což jsou kritické ukazatele, odchylka od které ve větší míře způsobuje pacientovi hlavní otázku, jak odstranit viscerální tuk na břiše. Chcete-li vrátit požadované kostky, musíte se obrátit na svého lékaře.

Nejběžnějšími problémovými oblastmi jsou břicho, pas, boky a boky, které se stávají ochablými a neprojevitelnými. Nadměrná hmotnost vyvolává narušený metabolismus a selhání produkce hormonů, což je onemocnění. Je naléhavé se ho zbavit. Viscerální tuk je nebezpečný pro zdraví, protože může změnit zdravého člověka na neplatného. Potenciální hrozba je následující:

 • diagnostikovaná neplodnost u dívek v reprodukčním věku;
 • zhoršené přirozené větrání plic;
 • progresivní hladovění kyslíkem;
 • spánková apnoe;
 • únava, ztráta energie;
 • arteriální hypertenze;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • diabetes typu 2;
 • onkologická onemocnění;
 • cirhóza jater;
 • endokrinní poruchy;
 • rozsáhlá patologie trávicího systému.

Pro zajištění produktivního hubnutí je prvním krokem zjistit hlavní příčinu progresivní obezity, zbavit se jí. Podrobná diagnostika je základem vnějších reinkarnací, které jsou charakteristické pro dodržování určitých pravidel charakteristickým pacientem. Ideální postava v přítomnosti vnitřního tělesného tuku je realitou. Doporučení moderních lékařů a odborníků na výživu, jak se zbavit vnitřní vrstvy tuku:

 1. Terapeutická strava. Je nezbytné úplné odmítnutí jednoduchých sacharidů, adekvátní konzumace bílkovin, komplexních sacharidů a antioxidantů podle předepsaného dietního plánu.
 2. Aktivní životní styl. Denní procházky na čerstvém vzduchu a ranní cvičení se stanou normou životního cyklu. Můžete si vybrat cyklistiku, kolečkové bruslení nebo tanec více. Kromě toho se ujistěte, zbavit se špatných návyků.
 3. Čištění střev toxinů, struskování. Aby se produktivně zbavil viscerálního tuku, je nutné pravidelně zajišťovat půst dnů, čištění střev s lidovými prostředky.
 4. Třídy v tělocvičně, doma. Cvičení vybrat, podle fyzického tréninku, zdravotní stav, rovnoměrně rozložit zátěž na svaly. V opačném případě můžete poškodit pouze své vlastní zdraví.
 5. Vodní bilance. Tento zdroj síly a energie musí převažovat v dostatečném množství v životě člověka. S nadbytkem podkožního tuku na den dejte vypít alespoň 3 litry čisté vody.

Mnoho obézních pacientů s nadváhou bojuje proti fyzické aktivitě, sportu. To platí zejména pro muže a mladé dívky, které sní o problémových oblastech, a to nejen o štíhlé, ale o sportovní osobě. Je poměrně realistické stavět svaly a odstraňovat tuky, hlavní věcí je vybrat si ze zdravotních důvodů efektivní tréninkový komplex. Níže jsou uvedeny jednoduché způsoby, jak pomoci zbavit se cvičení s viscerálním tukem navždy:

 1. Planck. Cvičení pomůže vypracovat všechny svalové skupiny, má efekt spalování tuků. musíte nejprve stát v této poloze po dobu 1 minuty, ale postupně zvyšujte časový interval.
 2. Běh na místě s vysokými koleny. Zpočátku to bude stejně obtížné pro ženy, muže, ale postupem času se 2-3 minuty běhu nebudou zdát jako celá hodina. Hlavní věcí je kontrolovat dýchání, tempo, techniku ​​provádění přístupů v tréninku.
 3. Běh na místě z pozice popruhu. Pro větší úlevu těla, spoléhat se na ruku, zvednout nohy k hrudníku, simulovat běh s nízkou vzdáleností. Postupně zvyšujte rychlost, provádějte cvičení po dobu 1 minuty.

Přísná dieta je pro tělo vždy stresující, takže pro spolehlivou a rychlou likvidaci tukových zásob se ukáže, že dodržuje základní principy správné výživy. Před odstraněním vnitřního tuku z orgánů je nutné obrátit se na odborníka na výživu - problém má vnitřní charakter. Cílem je normalizovat metabolismus, kontrolovat hormony. Zde jsou některé základní pokyny pro výživu, jak se zbavit viscerálního tuku:

 1. Odstraňte z denního menu škodlivé potraviny obsahující tuky, lehké sacharidy, cholesterol.
 2. Poskytují přísun bílkovin a bílkovin jako "builderů" svalové hmoty, aby se vyloučila tvorba tuku v podkožní vrstvě.
 3. Používejte vitamíny a antioxidanty k posílení imunitního systému, volných radikálů, ochraně před vnějšími precipitačními faktory.
 4. Z produktů povolených v břišním tuku se rozlišuje vařená drůbež a ryby štíhlých odrůd, mléčných výrobků a zeleniny. Vhodné pikantní ovoce, zelený čaj.
 5. Při rozhodování o tom, jak se zbavit vnitřního tělesného tuku, odstraňte z menu mouku, sladké, tukové, alkoholické nápoje, sycené nápoje.

Zdroj: Jak se zbavit viscerálního tuku: foto před a po

Zásady zdravého životního stylu jsou stále populárnější a významné. To nejsou prázdná slova. Lidé se na své zdraví stávají více pozorní. Proto je přítomnost dalších liber dnes vážným důvodem přemýšlet nejen o příčinách jejich výskytu, ale také o možných způsobech, jak ji odstranit doma. Ne všechno je však tak jednoduché. Nadváha se často neprojevuje ve formě depozit na rukou, v pase nebo na bocích. Tam je také viscerální tuk. Co je to? Co je nebezpečný viscerální tuk, který je nejvýraznější v přítomnosti velkého břicha u lidí, a jak se ho můžete zbavit sami? Pojďme na to přijít!

Viscerální tuk je ukládání určité tkáně vytvořené tělem. Takové zásoby se neshromažďují na hýždě nebo v pase, jako je tomu u podkožního tuku. To se hromadí mnohem hlouběji. Viscerální tuk se nachází kolem vnitřních orgánů. Tomu mohou čelit ženy i zástupci silnější poloviny. V tomto případě může zůstat celé číslo normální. Prvním příznakem problému je nedostatek pasu a tvorba velkého množství tukové tkáně, která pokrývá jak svaly, tak vnitřní orgány.

Charakteristickým znakem viscerálního tuku je, že je reprezentován hmotou tvořenou takzvanými hnědými tukovými buňkami. Protože oni se hromadí většinou kolem vnitřních orgánů, takové depozity jsou často odkazoval se na jak břišní nebo vnitřní. Obvykle může být přítomnost viscerálního tuku určena přítomností vystupujícího břicha. Zbytek těla zůstává zpravidla normální a nelze ho nazvat úplným.

Poznámka! Chcete-li říci, že v těle by neměl být viscerální tuk, to je nemožné. Jde o to, že tyto usazeniny chrání vnitřní orgány před tepelným a mechanickým poraněním. Nebezpečí vzniká, když se tyto rezervy stanou více než normální.

Často se předpokládá, že přebytek tělesného tuku je spojován s věkem. To je mylná představa! Mezi číslem v pasu, číslem a objemem viscerálního tuku v těle není spojitost.

Lékaři se však podařilo identifikovat nejčastější příčiny vzniku nadbytku těchto ložisek v těle. Patří mezi ně:

 • zneužívání sladkostí;
 • láska k vysoce kalorickým potravinám;
 • dědičnost;
 • hormonální poruchy;
 • sedavý způsob života.

Kromě toho jsou ohroženi lidé, kteří trpí chronickým nedostatkem spánku.

Kromě fyzického deficitu, který zažívá člověk trpící nadměrnou tvorbou viscerálního tuku, je třeba poznamenat další negativní aspekty tohoto jevu. Takové usazeniny v těle tak nepříznivě ovlivňují celou práci lidského těla a jeho postavu.

Nadbytek viscerálního tuku je nebezpečný pro lidské zdraví, protože může být spouštěčem mnoha nemocí:

Taková ložiska často vyvolávají narušení hormonálního systému těla. Nadbytek viscerálního tuku přímo ovlivňuje metabolické procesy. Jednoduše inhibuje metabolismus.

Kromě toho, taková nadměrná nabídka způsobuje chrápání. Celá věc je, že srdce pokryté tukem začne pracovat nesprávně. Chrápání je však pouze jednou stranou mince. V takové situaci se dýchání často zastaví ve snu.

Jak je vidět, viscerální tuk je vážnou hrozbou pro lidské zdraví. Jeho negativní dopad může vést k nevratným následkům. Proto je nutné přijmout vážná opatření, jak se zbavit viscerálního tuku. To je nejen užitečné pro stav těla, ale také pro vzhled. Fotografie před a po, stejně jako videa, to jasně dokazují.

Úbytek hmotnosti je v tomto případě optimálním řešením problému. Atraktivita jakékoli stravy spočívá v tom, že do určité míry spaluje tukové tuky kolem vnitřních orgánů.

Stojí však za povšimnutí, že některé principy by měly být dodržovány, zatímco ztrácí váhu zejména striktně. Strava zaměřená na spalování vnitřního nebo břišního tuku by měla být založena na výrobcích obohacených vlákny. Pouze 10 g této látky umožňuje odstranění tukové tkáně a blokuje proces akumulace viscerálního tuku. Sklenka zeleného hrášku a jablka dělají skvělou práci s tímto úkolem.

Nízké sacharidové diety, které jsou založeny na doporučení jíst co nejvíce bílkovin, pomáhají zbavit se takových hromadění. Pro spalování těchto tuků je nezbytné vytvořit potravní dávku tak, aby se její kalorický obsah pohyboval od 1800 do 2000 kcal. K tomu, během diety, je vzdát se:

Následující dieta by však neměla být bezmyšlenkovitá. Jinak nese zdravotní rizika.

Poznámka! Ztráta hmotnosti je považována za optimální, pokud je hmotnost snížena maximálně o 1 kg týdně.

Bez dostatečné aktivity není možné se zbavit viscerálního tuku doma. Sedět v této situaci je nemožné, stejně jako udržet štíhlou formu jen díky řádně organizované výživě. Je důležité, aby svaly fungovaly. Jednoduchá cvičení pomohou tvarovat.

Spolu se stravou by mělo být hubnutí založeno na tréninku. Abychom se zbavili takových vnitřních úspor, doporučuje se mírné svalové zatížení:

Délka výuky - minimálně 30 minut. Školení by mělo být prováděno nejméně třikrát týdně. Tím se zastaví nebo sníží rychlost hromadění tuku kolem vnitřních orgánů.

Intenzivní aerobní cvičení je užitečné v této situaci. Tyto zátěže jsou optimálně reprezentovány sadou cvičení v aerobiku, běhání a rychlou chůzí s vleky. Tyto třídy je třeba věnovat minimálně 4 hodiny týdně. To už bude stačit k vyhodnocení výsledků za měsíc nebo dva a zbavit se viscerálního tuku.

Chcete-li se zbavit tuků kolem vnitřních orgánů, je velmi důležité naladit psychologicky. Tuhá strava a nejintenzivnější fyzická námaha nedosáhnou optimálního úbytku hmotnosti, pokud neustále zůstáváte v nejsilnějším nervovém napětí. Tato doporučení platí nejen pro ženy. Týkají se také mužů.

Chcete-li odstranit hromadění tuků, jít na dietu dietou a omezení stravy by měla být postupně. Jinak tělo vnímá odmítnutí obvyklého jídla jako stresu. Pokud se zachráníte před negativními emocemi, vnímáte dietu jako krok směrem k novému tělu a uzdravení, pak úbytek hmotnosti bude plodnější a úspěšnější.

Cvičení a správná strava jsou základem pro hubnutí. Ale aby se zbavili abdominálních akumulací, které jsou indikovány velkým břichem, stojí za to upravit vzor spánku. Musíte spát 6-7 hodin denně. Pokud člověk spí 5 nebo méně hodin, spadne do rizikové zóny. V jeho těle se začíná rychle hromadit viscerální tuk.

Poznámka! Spaní více než 8 hodin denně nelze označit za užitečné. Tělo také hromadí tuk, který dává velké břicho.

K odstranění podkožního tuku se ženy často uchylují k různým kosmetickým procedurám doma. Mnohé z těchto technik jsou však účinné při potírání viscerálního tuku. Mimochodem, uchýlit se k podobným metodám mohou být i muži. Mnohé kosmetické procedury se s tímto problémem dokonale vyrovnávají, což se projevuje snížením objemu břicha.

Jaké domácí postupy vám pomohou s řešením problému? Při úbytku hmotnosti je aplikován skutečný úder viscerálního tuku:

Všechny tyto postupy jsou zaměřeny na aktivaci metabolických procesů. Dobře spalují tuk a odstraňují obezitu u žen a členů silnější poloviny. Muži často váhají o sebe. Marně! Mnohé kosmetické procedury jsou výbornými pomocníky pro diety a fyzické aktivity. Zvláště účinné v tomto ohledu jsou zábaly s hlínou, hořčicí, medem.

Předpokládá se, že akumulace viscerálního tuku je genetická predispozice. Proto byste měli sledovat příbuzné. Pokud v rodině, muži nebo ženy mají takový problém, který je jasně vyjádřen, jako na fotografii výše, v podobě velkého břicha, měli byste si zvyknout na trénink a správnou výživu. Je nutné zanechat škodlivé tuky, sladkosti, pečivo. Základem stravy je výroba zeleniny, ořechů, obilovin, hub a ovoce.

Rozhodnete-li se dát tělo do pořádku a zbavit se všech úspor, měli byste určitě vidět video níže. Tato doporučení vám pomohou dosáhnout úspěchu:

© 2018 strana-sovetov.com "Země tipů"

Články, překlady, obrázky a ochranné známky patří jejich autorům a vlastníkům. Při částečném tisku materiálů je vyžadován dofollow hypertextový odkaz na stránku "Země sovětů". Kopírování materiálů z webových stránek Země sovětů je zcela zakázáno.

Porušení těchto podmínek bude považováno za porušení práv duševního vlastnictví a práv na informace chráněných zákonem.

Stránky používají cookies. Pokračováním v prohlížení stránek souhlasíte s používáním cookies. Soubor Sitemap

Zdroj: tuk, obklopující a pronikající do všech našich vnitřních orgánů - srdce, plíce, játra, slinivka břišní. Ale většina z toho kolem střev. Viscerální tuk dokonce tvoří přední břišní stěnu - ve formě většího omentum.

Celková hmotnost viscerálního tuku, dokonce i pro nejužší osobu - asi 3 kg, s obezitou dosahuje jeho hmotnosti. Tato tkanina obvykle obklopuje všechny naše vnitřní orgány nejtenčím závojem, který rychle uspokojuje jejich energetické potřeby.

S nadváhou je viscerální tuk podobný tlusté matraci, která „vymačkává“ vnitřní orgány. Narušují normální cirkulaci a lymfatický tok. V důsledku toho se viscerální tuková tkáň stává nepřítelem, což narušuje normální fungování vnitřních orgánů.

Tukové tuky jsou dvou typů: subkutánní a viscerální. A pokud se dřívější hromadí na bocích, stehnech a po celém těle pod kůží, pak tyto orgány přímo zabírají břišní orgány. Tento typ tuku je mnohem nebezpečnější a těžší porazit. V tuto chvíli není ani operace, která by mu pomohla bojovat.

Pokud nespálíte viscerální tuk včas, pokud je příliš mnoho, ohrožuje tělo s těmito následky:

- hormonální poruchy;

- vývoj křečových žil;

- porušení metabolických procesů.

Přemýšlíte o tom, jak snížit viscerální tuk, budete potřebovat dámu s pasem více než 88 cm, a muž s pasem větším než 94 cm, protože takové objemy ukazují přítomnost obezity.

Samozřejmě, ve všech podrobnostech jako procento tělesné hmotnosti a podkožního tuku, vám může lékař říct, a doporučuji vám, abyste šli na úplné klinické vyšetření. Existují však také faktory, které můžete identifikovat a vyvodit nezávislé závěry:

1. Je nutné určit, jaký typ tuku je uložen na vašem těle - podle typu „jablka“ nebo „hrušky“. Je prokázáno, že lidé s širokými boky a tenkými pasy (hruškovitá postava) mají mnohem menší důvod se obávat o tento problém než ti, kteří jsou „jablky“.

2. Změřte pas (není nutné současně stahovat žaludek a měřicí pásku maximálně utáhnout). Postavte se rovně, relaxujte a změřte pas na úrovni pupku. Pro ženy je normou 80 cm, pro muže - 94. Nedávno byly tyto standardy značně nadhodnoceny (88 pro ženy a 104 pro muže), ale nedávné studie ukazují, že v pásmu nad 80 a 94 pro ženy a muže, riziko viscerální obezity značně zvýšena.

3. Pokuste se shromáždit kůži kolem pupku mezi palcem a ukazováčkem v tenkém záhybu. Pokud se vám to nedostane, s největší pravděpodobností jste vlastníkem poměrně velké zásoby viscerálního tuku. Rozumím, teď bude mnoho rozrušených. Ale nesnažte se vlnit na sebe. S viscerální tuk může a měl by být bojoval!

Za prvé, musíte uklidit jídlo, vyrovnat ho ve složení, snížit porce, jíst zlomek, odmítnout i mouku a sladkosti na chvíli (poznámka: jedli libru bonbónu - ušetřili 250 gramů vnitřního tuku. No, stále chcete sladkosti ?) Musíte se také zatěžovat cvičením, abyste snížili břicho, dělali fitness nebo jen chodili - zde si můžete vybrat sami. Jedním slovem - postarejte se o sebe, věnujte čas svému tělu, svému zdraví a jistě vyhrajete tuto bitvu!

Viscerální tuk zmizí s podkožním tukem, pokud člověk nemá endokrinní onemocnění. Chcete-li se ho zbavit, musíte jít na dietu, cvičení, pít hodně vody, přijmout účinné prostředky pro hubnutí. Lidé s viscerální obezitou by však měli zvážit následující:

☀ snížit množství vnitřního tuku, tělesné cvičení je účinnější než dieta; jíst méně, ale častěji, nenechte bolestivý pocit hladu, protože to povede k hromadění ještě více viscerálního tuku;

☀ Vezměte vitamin C, vypijte více kávy, protože kofein a kyselina askorbová snižují aktivitu kůry nadledvinek, a proto inhibují syntézu kortikosteroidů;

☀ pozorovat nízkokalorickou dietu, především omezit příjem tuků a rychlých sacharidů; pít velké množství vody; při volbě léku na hubnutí by měla být upřednostňována možnost urychlení metabolismu; Můžete použít léky, které omezují příjem tuku, například Xenical;

☀ Doporučuje se vyhnout se stresovým situacím nebo užívat sedativa. V každém případě, pokud budete postupovat podle své postavy, viscerální tuk se nebude hromadit. Objevuje se spolu s „normálním“ podkožním tukem.

Zpravidla také odcházejí. Principy hubnutí jsou známé již dlouho a jsou univerzální. Bez ohledu na to, kde je tuk uložen, můžete jej odstranit, pokud začnete jíst méně a pohybovat se více.

Extra kalorií, bez ohledu na alkohol, sladké nápoje nebo příliš velké porce jídla mohou zvýšit množství viscerálního tuku. Alkohol má téměř tolik kalorií jako tuk.

Sladené nápoje jsou zdrojem cukru č. 1 pro stravitelnost. Pokud se chcete zbavit viscerálního tuku, první věc, kterou byste se měli vzdát, jsou slazené nealkoholické nápoje.

Zdá se, že alkohol má zvláštní spojení s vnitřním tukem kolem pasu. S největší pravděpodobností je to proto, že když pijeme alkohol, játra je příliš zaneprázdněna neutralizací, aby mohla být stále schopna spalovat tuk, který nás opouští pivním břichem. Kromě toho, že působí na hormony, které regulují pocit sytosti, alkohol nám dává pocit hladu.

Výchozí pozice: leží na zádech, ohnuté paže v loktech, zavřené v zámku za hlavou. Nohy se ohnuly na kolenou, nohy na podlaze. Leží na zádech, zvedněte horní část těla a dotkněte se kolen. Zahájení tohoto cvičení by mělo být 10krát denně, 4x týdně.

Výchozí pozice: vleže. Narovnané nohy by měly být zvednuty k vytvoření pravého úhlu mezi nimi a tělem. Toto cvičení bude ideální, pokud se prsty dotknou podlahy za hlavou. Tady je posilovna! Chcete-li začít, dost 10 krát denně, 3-4 krát týdně.

Výchozí pozice: ležící na zádech, paže ohnuté za hlavou a kolena. Nohy jsou na podlaze. Stejné cvičení na lisu pouze na konci levého lokte se týká pravého kolena. A při příštím přístupu se pravý loket dotýká levého kolena. Denní sazba za den. 3krát týdně.

Náročnější cvičení. Výchozí poloha: leží na podlaze, ruce v zámku za hlavou a nohy ohnuté na kolenou. Chcete-li provést cvičení, musíte dotáhnout nohy a zvednout tělo, dotýkat se loktů kolen. Podpěra tedy spadá pouze do pasu. V této poloze, břišní svaly nemají dostatek odpočinku, a proto se rychleji unaví. Z toho vyplývá větší efektivita cvičení. To bude stačit jednou denně, 2-3 krát týdně.

Výchozí poloha: zvednuté nohy v úhlu 90 °. Alternativně nakloňte nohy nejprve vlevo, pak doprava. Současně se snažte dotknout nohou podlahy. Toto cvičení zahrnuje boční břišní svaly a pomáhá odstranit strany. Denní sazba - 20krát denně. Téměř všechny břišní cvičení lze provádět každý den. Optimální frekvence je však považována za 3-4 krát týdně.

Po měsíci cvičení můžete zvýšit intenzitu tréninku o jeden a půl krát.

Všechna cvičení by měla být prováděna postupně a postupně zvyšovat zátěž. A silová cvičení - jako je tisk - střídají s aerobním cvičením.

S těmito jednoduchými doporučeními můžete snadno zvládnout i ty nejtěžší usazeniny vnitřního tuku.

- Jsou tam pilulky na hlad?

Tato snídaně snídaně pomůže odstranit závěsné břicho.

Osm cvičení proti osteochondróze děložního hrdla

Správná výživa podle Ájurvédy

Česnek - léčivé vlastnosti a aplikace

Pochodující chléb - skladován mnoho let

9 tajemství ranního probuzení

Kalorií a jídla

Aby se předešlo jakýmkoliv zdravotním problémům, důrazně doporučujeme, abyste před použitím tipů z našich webových stránek konzultovali lékaře.

Viscerální obezita je ukládání přebytečného tuku ve struktuře vnitřních orgánů. Nadváha a zvýšený index tělesné hmotnosti vždy znamenají závažné komplikace ve formě diabetu, nemocí pohybového aparátu a kloubního aparátu, metabolických poruch, kardiovaskulárních patologií. Hlavní příčinou nadváhy je často typické přejídání, neaktivní životní styl, nedostatek stravy, spánek a bdění. Léčba tuků je dlouhá, vyžaduje zvláštní disciplínu pacienta ve vztahu k doporučením lékaře. Terapeutická výživa a zdravý životní styl po pouhých několika týdnech přinášejí první hmatatelné výsledky, které významně zlepšují kvalitu života pacienta v každém věku s viscerální obezitou.

Viscerální obezita (vnitřní) je tvorba nadměrné hmotnosti podkožní tukové tkáně v blízkosti životně důležitých orgánů, což snižuje jejich zdroje, až do rozvoje funkčního deficitu. Normálně má každá osoba určité zásoby vnitřního tuku, které plní následující funkce:

 • tlumící účinek při chůzi, pádu, modřinách;
 • vytvoření vnitřní rezervy těla pro výživu za neobvyklých okolností;
 • ochrany vnitřních orgánů před negativními faktory.

Vnitřní typ obezity se objevuje nejen u lidí s nadváhou. Nadměrná vnitřní tuková tkáň je často registrována u tenkých pacientů. Stanovení skutečného množství tuku u lidí jakékoli postavy je možné pouze provedením diagnostických opatření. Častá lokalizace vnitřních tuků - ileální peritoneum, boky, střední část zad. Známý v klinické praxi, "pivní žaludky" mužů a žen, a to i na pozadí hrubé ústavy, se tvoří právě kvůli nahromadění viscerálního tuku. U žen je viscerální tuk častěji ukládán do boků ze všech stran a na břiše.

Je to důležité! Nadměrné nahromadění přebytečného tuku kolem vnitřních orgánů může způsobit poruchy dýchacích funkcí. Silné chrápání ve spánku se zástavou dýchacích cest a astmatickými záchvaty se často tvoří přesně na pozadí tuků.

Tvorba viscerálního tuku přímo souvisí se všemi částmi metabolických procesů. Metabolická obezita je doprovázena zvýšenou tělesnou hmotností, zhoršenou citlivostí buněčných struktur vnitřních orgánů k inzulínovému hormonu. Kromě rizik rozvoje diabetu pacienti zvyšují krevní tlak, zvyšují ukládání cholesterolu, zhoršují celkové zdraví. Kliničtí lékaři se domnívají, že je to porušení citlivosti buněk na hormon inzulín v nepřítomnosti vysokého glykemického indexu je spouštěč pro rozvoj diabetu, metabolické nerovnováhy, výskytu nadváhy. Porucha citlivosti na inzulín závisí na následujících faktorech:

 • pohlaví a věk pacienta;
 • dědičnost;
 • rysy fetálního intrauterinního vývoje;
 • systematické účinky negativních faktorů na organismus;
 • hormonální poruchy.

Viscerální tuk vede k narušení metabolismu sacharidů a hormonální nerovnováze. Při zhoršení endokrinologické historie se mohou vyskytnout komplikace poměru hormonu štítné žlázy.

Rychlost vývoje citlivosti buněk na inzulín a obezita závisí na následujících vlastnostech viscerální tukové tkáně:

 • mnohočetný nerv a vaskulární plexus;
 • velký počet receptorů zodpovědných za excitabilitu;
 • nízká hustota nervových receptorů, urychlení rozpadu tuku;
 • vysoká hustota receptorů ve vztahu k hormonům nadledvin a estrogenům;
 • mnoho buněk, které tvoří tukové tkáně.

S intenzivní rychlostí rozpadu lipidů v podkožní tukové tkáni se mastné kyseliny uvolňují z buněčných struktur, pronikají do krve a vstupují do jater. Hepatocyty (jaterní buňky) snižují schopnost vazby inzulínu.

Objem nezachyceného pankreatického hormonu se zvyšuje, což vede k nedostatku odpovědi na inzulínové buňky ve svalových vrstvách. V krevní plazmě tak dochází k hromadění produktů oxidovaného tuku. Pod vlivem těchto faktorů je zhoršena absorpce glukózy kosterními svaly a srdečními tkáněmi. S růstem viscerálního tuku se snižuje syntéza inzulínu, což vede k závažným endokrinologickým poruchám.

Je to důležité! Kromě snížení citlivosti buněk na inzulín je metabolismus lipidů narušen, svalové buňky a syntéza kolagenu uvnitř orgánů jsou intenzivně tvořeny. Všechny tyto procesy zahrnují dystrofické deformace cévních stěn, což způsobuje tvorbu aterosklerotických plaků.

Odborníci na výživu a endokrinologové mohou zjistit přítomnost viscerálního tuku pouze s výraznými projevy as charakteristickým symptomatickým obrazem. Konečná diagnóza se obvykle zaznamenává na základě klinických dat (laboratorních a instrumentálních metod výzkumu). Existuje teorie, že pokud se postava osoby stále více podobá kruhu a jablku, je to důkaz zvýšení viscerálního tuku. Pro detekci nadbytečného tuku jednoduše změřte obvod mužského nebo ženského pasu v uvolněném stavu.

Bezpečné ukazatele jsou:

 • limit je u žen až 90 cm;
 • omezit až na 102 cm u mužů.

U žen s hruškovitou siluetou se usazeniny hromadí více na bocích, jen zřídka se dotýkají břicha. Subkutánní tuková tkáň na stehnech vylučuje specifický hormon, který chrání tkáně myokardu a perikardu. Pro spolehlivé stanovení objemu viscerálního tuku se experti uchylují k MRI skenům. Metoda zobrazování magnetickou rezonancí umožňuje studovat ve vrstvách všechny tkáně lidského těla, poskytovat spolehlivé zhodnocení nadbytečných tuků, stejně jako celkový stav struktury tkáně, svalů a kloubů obecně.

Normální množství vnitřního tuku je až 15% tělesné hmotnosti člověka, hustota lipoproteinů by neměla klesnout pod 1,5 mmol / l. Index tělesné hmotnosti by neměl být vyšší než 25, zejména v nepřítomnosti aktivního životního stylu, fyzické aktivity.

Viscerální tuk má "oblíbené" oblasti nadměrné depozice u mužů a žen, kvůli anatomickým rysům a fyziologickému účelu obou pohlaví.

Vlastnosti tvorby přebytečného tuku u žen závisí nejen na anatomii, ale také na vlivu určitých faktorů (těhotenství, laktace, hubnutí). Tuk je obvykle lokalizován v bocích, hrudníku a pánevních orgánech. Dopad vnitřních vkladů na zdraví ženy je obrovský:

 • hormonální poruchy (nemožnost plnohodnotného těhotenství a laktace);
 • menstruační poruchy;
 • ovariální obezita (snížená reprodukční funkce);
 • obezita lýtkových svalů (v důsledku schopnosti viscerálního tuku ukládat rovnoměrně u žen).

Obezita u žen se vyvíjí pomaleji, postupně se šíří po celém těle, včetně šíření do vnitřních orgánů. První příznaky u žen se vyvíjejí jasnější, intenzivnější, vzácně latentní povahy.

Rychlost vzniku obezity u mužů je způsobena většími svalovými strukturami. Vlákna měkkých tkání jsou umístěna v určité vzdálenosti od sebe a tukové molekuly jsou vedeny do těchto zvláštních úložišť. Lokalizace sedimentů u mužů je následující:

 • žaludku (objevují se jak u štíhlých, tak u tlustých mužů);
 • ramena a předloktí (výsledek poklesu hladiny estrogenových hormonů);
 • obezita jater (poruchy funkce kortikosteroidů);
 • obezita pankreatu (poruchy hormonální rovnováhy).

Diagnostická opatření jsou zaměřena na studium možných příčin obezity u pacientů jakéhokoliv pohlaví a věku. Obvykle, až poté, co se odhalí úplný obraz onemocnění, lze dosáhnout účinné léčby. Pro idiopatickou obezitu (v nepřítomnosti objektivních důvodů) je léčba předepsána podle symptomatického obrazu.

Obezita u mužů a žen v mnoha klinických případech vede k tvorbě přetrvávajících poruch ze strany mnoha orgánů a systémů, včetně zdravotního postižení pacienta. Mezi hlavní příznaky patří:

 • dušnost i při mírném zatížení;
 • potíže s dýcháním ve spánku (někdy je pocit nedostatečného naplnění plic);
 • nevolnost, intermitentní zvracení (vnitřní intoxikace v důsledku obezity jater);
 • hypertenze (vysoký tlak je vždy v blízkosti nadváhy, srdečních chorob, plic, jater);
 • křečové žíly;
 • neplodnosti u mužů a žen.

Výskyt aterosklerotických plátů, riziko trombózy, poruchy orgánů epigastria, střeva - všechny tyto mechanismy jsou zapojeny do patologického procesu obezity. Komplikace aterosklerózy a srdečních onemocnění mohou způsobit fatální následky.

Bez ohledu na důvod vzniku přebytečných klastrů jsou terapeutická opatření zaměřena na odstranění symptomatických projevů. S zatíženou klinickou anamnézou by mělo být dosaženo stabilní remise chronických patologií, které mohou urychlit nadměrné usazeniny. K dosažení terapeutického účinku je nutné se vzdát kouření, zefektivnit životní styl, vytvořit dietu, spát, bdělost. Důležité je sportovní nebo pravidelné cvičení. Na pozadí existujících chorob, vícesměrné terapeutické gymnastické postupy, dlouhé procházky na čerstvém vzduchu bude dělat. Mezi hlavní metody eliminace nadváhy patří:

 • správné výživy;
 • pravidelné cvičení;
 • fyzioterapie (masáže, oteplování, tepelné zábaly);
 • korekce léků pro těžké poruchy;
 • plastická chirurgie.

Jídla by měla být kompletní, vyvážená, rozdělená do několika malých porcí denně. Nemůžete zhubnout na dietě bez bílkovin, protože nedostatek bílkovin může hrát odpor: tělesná hmotnost zmizí a viscerální usazeniny zůstanou na stejném místě a významně posílí.

Zvláštní léčbou léčby je Orlistat, který naplňuje lidskou potřebu potravinových sloučenin bez ovlivnění duševního zdraví pacienta. V závažných případech obezity, zejména v život ohrožujících stavech, se provádí chirurgická korekce. Chirurgie se provádí dvěma hlavními způsoby:

 • posunutí žaludeční dutiny (umělé podmínky ke snížení absorpce tuku);
 • resekce žaludku (snížení objemu žaludku).

Metabolické poruchy jsou základem pro tvorbu viscerálního tuku, proto je důležitá konzultace s endokrinologem, gynekologem (pro ženy) a urologem a urologem (pro muže). Lékařská taktika je gastroenterolog, odborník na výživu a endokrinolog.

Viscerální tuk v břišní dutině tvoří omentum nebo tukové pouzdro, které chrání vnitřní orgány před poškozením, udržuje požadované optimální teploty. S růstem objemu viscerálních depozit, jsou orgány vystaveny kompresi, vyvolávají vznik perzistentních funkčních poruch. Léčba nadváhy je velmi důležitá pro ochranu zdraví vnitřních orgánů, normální fungování všech systémů.

Včasná terapie vám umožní rychle se zbavit patologie. Čím později je léčba zahájena, tím déle bude proces odstraňování tuku. Délka léčby závisí nejen na její včasnosti, ale také na věku pacienta, jeho zdravotní historii a dědičnosti. Medicína dnes umožňuje dosáhnout v krátkém čase hmatatelných výsledků.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter a vše brzy opravíme!

Dnes je nadváha většiny obyvatel naší planety problémem číslo jedna. Nejčastěji je to kvůli ústavě těla. Ve většině případů lze tento problém vyřešit pomocí dvou zbraní - sportu a stravy. Ale co když lékaři diagnostikovali viscerální obezitu? Budeme diskutovat v dnešním článku.

Obezita není jednoduchý problém, ale skutečná choroba, která vyžaduje léčbu za účasti specializovaných lékařů. Viscerální obezita u žen je častější než u opačného pohlaví. Ačkoli viscerální obezita u mužů je skutečnou pohromou našeho věku.

Mnozí žertově nazývají břicho svazek nervů. A má vědecký název - android obezita. Tvar tvaru připomíná jablko. Pokud se v oblasti stehenní dutiny hromadí tukové tkáně, pak hovoříme o obezitě u guinoidů.

V lékařské praxi existuje několik stupňů obezity. Pro určení stupně je nutné vypočítat koeficient pomocí speciálního vzorce.

A co je viscerální obezita? Budete překvapeni, ale člověk si nemusí být vědom přítomnosti této nemoci, protože hmota jeho těla se nemění. Mluvíme o této patologii, kdy vnitřní orgány přerůstají tukovou tkání. Zdá se, že přijdou do ringu.

Poznámka! První pod rozsahem viscerální obezity spadá játra a srdce.

Vzhled tukové tkáně na vnitřních orgánech může způsobit banální přejídání a sedavý způsob života. Pokud je to jediný důvod, šance na úspěch v léčbě jsou obrovské. Je však třeba řešit i jiné důvody. A ve většině případů, jak praxe ukazuje, člověk nemůže dělat bez pomoci specializovaného lékaře.

Mezi příčiny vzniku viscerálního tuku by měly patřit:

 • genetická predispozice;
 • hormonální nerovnováha;
 • častá konzumace piva;
 • neustálý stresující zážitek;
 • psychóza;
 • nedostatek motorické aktivity;
 • narušení endokrinního systému;
 • přejídání;
 • přítomnost velkého množství tuku a sacharidů v menu.

Vezměte prosím na vědomí, že viscerální obezita může být výsledkem užívání řady léků, včetně antidepresiv.

Jak již bylo zmíněno, viscerální obezita není vždy doprovázena souborem nadváhy, zejména pokud onemocnění postupuje na pozadí jiné nemoci nebo dysfunkce orgánů lidského těla.

Játra, srdeční sval, ledviny a slinivka břišní jsou první, kdo je zasažen. Jak růst tukové tkáně narušuje fungování těchto orgánů. Tuk, jako by svíral životně důležité orgány do prstence.

Viscerální obezita je doprovázena následujícími příznaky:

 • dušnost;
 • hypertenze;
 • opuch;
 • diabetes;
 • frigidita;
 • impotence;
 • letargie;
 • patologická slabost;
 • nekontrolovatelná chuť k jídlu;
 • únava;
 • bolest v pravé části peritoneum;
 • porucha srdečního rytmu;
 • ischemie;
 • záchvaty nevolnosti;
 • depresivní stav.

V případě těchto příznaků byste se měli neprodleně poradit se specializovaným lékařem. Často dochází k viscerální obezitě na pozadí hormonální nerovnováhy. Nejčastěji se to děje během menopauzální pauzy nebo těhotenství.

Poznámka! Bez zjevných známek obezity může být viscerální tuk diagnostikován počítačovou tomografií.

Po provedení komplexního vyšetření a stanovení přesné diagnózy začne lékař a pacient spolupracovat. Konečným cílem je snížení tělesné hmotnosti a zlepšení pohody. Pokud se viscerální tuk objeví v důsledku banálního přejídání, pak je dieta primárně předepsána. Ve viscerální obezitě bude dieta chudá, ale vyvážená.

Je to důležité! V závislosti na počáteční hmotnosti tuku může dieta trvat několik měsíců až šest měsíců. Poté by měl být dosažený výsledek konsolidován na dalších 6 měsíců, aby se v budoucnu nezvýšila váha.

Samozřejmě, odborník v každém případě individuálně vyvíjí dietní dávku. Žádné oblíbené dobroty, rychlé občerstvení a další potraviny, které vrhají naše těla. Od teď jen zdravá a správná výživa.

Pokud chcete odstranit vnitřní tuk, obklopující orgány, budete muset snížit množství sacharidů a tuků spotřebovaných. A obecně by denní kalorický obsah potravin měl být mnohem nižší než kumulativní ukazatel spotřeby energie.

Proces ztráty hmotnosti zabraňuje otoku. Pro normalizaci odebírání tekutiny z těla je nutné minimalizovat množství použité soli. Cukr je na seznamu zakázaných potravin. Tato sladká je lepší nahradit přirozený produkt včelařství - med.

Odborníci také doporučují postupně zavádět všechny změny. Není třeba fanatismu, protože to může být doprovázeno narušením fungování trávicího traktu a zhoršením pohody.

Poznámka! Jednou týdně zajistěte půst dnů. Tímto způsobem můžete aktivovat metabolické procesy a ztrátu tuků s větší silou.

Jak lékařská praxe ukazuje, s dietou a pravidelným cvičením, po prvních dvou týdnech výsledky budou patrné. V budoucnu se nadváha roztaví jako sníh na jarním slunci.

Pokud by však konzervativní léčba byla neúspěšná, předepsali lékaři předepsané léky, jejichž cílem je blokovat vstřebávání tuku. Patří mezi ně:

Je to důležité! Je velmi nežádoucí užívat biologické doplňky nebo alternativní medicínu, které způsobují falešný pocit sytosti nebo potlačují chuť k jídlu. To by mělo být koordinováno s ošetřujícím odborníkem.

Léčba viscerálního tuku prostřednictvím chirurgického zákroku je velmi vzácná. Pacientovi může být ukázána operace ke snížení žaludku, instalace válců, které akumulují tuk.

Viz také:

 • Cervikální lymfadenitida: symptomy, léčba u dětí
 • Co pomáhá síry mast: vlastnosti aplikace
 • Srdeční selhání: Příznaky a léčba

Viscerální tuk může a měl by být léčen. Ale je nejlepší zabránit onemocnění. Právě teď, analyzovat své stravy a denní rutiny. Milujte zdravé potraviny a spřátelte se s fyzickou aktivitou. Po chvíli si všimnete, že jste začali přemýšlet jinak a vaše spokojenost se výrazně zlepšila. Požehnej vám!

Exogenní konstituční obezita je rozdělena do dvou typů - ginoid (hýždě-stehenní) a android (tuk v břiše a horní části trupu). Endokrinologové nejčastěji dělají druhou diagnózu. Toto onemocnění se také nazývá abdominální ("břišní" v latině - "břicho") - postava se začíná podobat jablku kvůli oteklé břicho. Tuk se hromadí v břišní dutině pod kůží. Jestliže to je lokalizováno kolem vnitřních orgánů, taková obezita je volána viscerální (“vnitřnosti” - “vnitřnosti”).

Jak závažná je tato patologie a je možné dosáhnout úplné obnovy po průběhu léčby? Pojďme na to přijít.

Takže viscerální obezita je nadváha s mastnými usazeninami ve vnitřních orgánech (srdce a játra jsou primárně postiženy). Kromě toho nelze pozorovat vnější znaky nadměrné hmotnosti.

Ať už je tělo napadeno tukem, není schopno fungovat v plné síle a ve stejném režimu. Mezitím roste tuková tkáň (v nepřítomnosti léčebných opatření) a stlačuje ji do prstence. Zpočátku to vede k četným komplikacím, pokud jde o zdraví, a pokud nedopadnete včas a nevedete k obezitě III. Stupně, všechno může být fatální.

Jaké jsou v současné době příčiny viscerální obezity známé medicíně? Mezi faktory, které vyvolávají vývoj onemocnění, patří:

 • genetická genetická predispozice;
 • hormonální poruchy během těhotenství, kojení, menopauzy - u žen;
 • onemocnění nervového systému: neustálé stresové situace, psychóza, záchvaty paniky;
 • zneužívání piva - u mužů (testosteron je nahrazen ženskými hormony a není již zapojen do rozpadu tuků);
 • sedavý způsob života: nedostatek aktivního odpočinku, cvičení, chůze;
 • porucha hypotalamu;
 • nerovnováha výživy, kdy sacharidy a tuky ve stravě více bílkovin;
 • přejídání;
 • vedlejší účinky po užití některých léků: hormony, antidepresiva, trankvilizéry;
 • endokrinní problémy: hypotyreóza, Itsenko-Cushingův syndrom;
 • pokles serotoninu (hormonu štěstí, který je také zodpovědný za pocit plnosti).

Pokud je obezita způsobena nezdravou stravou a sedavým životním stylem (podle nutričního typu), šance na zotavení jsou poměrně vysoké. Zde přichází do popředí vyvážená strava a cvičení.

Vše je mnohem komplikovanější s genetikou a vrozenými chorobami. Pokud je vývoj patologie diktován, bude chronický.

Viscerální obezita se může v těle dlouho schovávat. Podezřívat to můžete pouze zvýšením hmotnosti, zatímco břicho a pas nejprve nerostou. Proto je třeba nejprve sledovat tyto kiláry a nedovolit jim „projít“ normu. Pro tento účel se BMI vypočítá pomocí speciálního vzorce: I (BMI) = M (hmotnost v kilogramech) / H2 (výška v metrech). Pokud hodnota přesáhla 30, je naléhavě nutné jednat.

Ale to není jediný příznak této nemoci. Jiná označení mohou znamenat:

 • hypertenze;
 • diabetes typu II;
 • dušnost;
 • otoky;
 • porušení sexuálních funkcí, snížené libido, potence, frigidita;
 • srdeční problémy: tachykardie, ischemie, bradykardie atd.;
 • problémy s játry: brnění v pravém rohu, nevolnost;
 • letargie, slabost;
 • únava;
 • častý stres a deprese;
 • nekontrolovatelná chuť k jídlu.

Chcete-li potvrdit nebo rozptýlit pochybnosti o přítomnosti viscerální obezity, můžete dokonce zvážit na speciálním váhovém analyzátoru tuku před odchodem na kliniku. Jsou prodávány v lékárnách a jsou k dispozici téměř ve všech fitness klubech. Lékaři na tuto nabídku podstoupili počítačovou tomografii.

Jako každá jiná obezita může být viscerální 3 stupně. V roce 1997 předložila WHO pro usnadnění klasifikace následující tabulku:

Vzhledem k povaze průběhu může být obezita stabilní (váha se nemění po dlouhou dobu), progresivní (nadváha neustále roste), reziduální (přetrvávající reziduální účinky po hubnutí).

Podle místa:

 • srdce - tuková tkáň srdečního sáčku, která porušuje činnost srdce;
 • játra (jiné jméno pro nemoc - mastná hepatóza) - je nebezpečná intoxikací, protože tvorba žluči a detoxikace jsou porušeny;
 • ledviny - porušuje močové funkce, způsobuje stagnaci moči, tvorbu kamenů, rozvoj infekčních a zánětlivých procesů;
 • slinivky břišní - způsobuje poruchy trávicího systému.

Pro vyjasnění diagnózy napadení konkrétního organismu je možné pouze v laboratoři - pomocí MRI a ultrazvuku.

Je velmi důležité včas zahájit léčbu viscerální obezity, dokud orgán ucpaný tukem neodmítne vůbec pracovat. Udělejte si schůzku s endokrinologem.

Terapeutický průběh tohoto onemocnění lze rozdělit do dvou fází:

 1. Snížení hmotnosti (doba trvání od 3 měsíců do 6 měsíců).
 2. Jeho stabilizace (od 6 měsíců do 1 roku).

Šance na zotavení mohou poskytnout pouze společnou práci lékaře a pacienta. Léčba by měla být komplexní a její hlavní složky jsou dieta, sport, behaviorální terapie, v pokročilých případech - jmenování léků a chirurgie.

Na základě stupně viscerální obezity a stravovacích návyků pacienta si lékař zvolí optimální dietu.

Obecná doporučení navrhovaná WHO:

 • snížení denních kalorií o 30%, než tomu bylo dříve;
 • snížení příjmu tuků a sacharidů;
 • všechny změny ve výživě jsou zavedeny velmi pečlivě, postupně;
 • dny půstu jsou vítány, ale bez fanatismu: jednou týdně bude stačit;
 • při přípravě jídelního lístku musíte používat seznamy povolených a zakázaných potravin pro správnou výživu;
 • obvykle pacientům s takovou diagnózou je Pevzner předepsána dietní tabulka číslo 8;
 • jídlo by mělo být zlomkové, ale časté;
 • sůl minimalizována, cukr by měl být nahrazen medem, rychlé občerstvení a trans tuky (zejména majonéza a kečup) by měly být zcela zlikvidovány.

Pozorování diety, musíte mít na paměti, že strava by měla být vyvážená. Proto se nemůžete vzdát tuku vůbec, což může vést k porušení lipolýzy, a celá terapie bude k ničemu. Proto je v tomto období lepší být pod neustálým dohledem specialisty. Může kdykoliv upravit menu a poskytnout užitečné tipy.

Motorická aktivita je hlavním nepřítelem viscerální obezity. Ale tento bod léčby pro mnoho pacientů je ještě obtížnější než ten předchozí. Koneckonců, můžete se obrátit na železnou postavu a vůli udělat bez vašeho oblíbeného hamburgeru. A pak fyzickou námahou, kterou obézní lidé vykonávají s velkými obtížemi. Tuky záhyby budou ještě silnější, aby tlak na orgány během cvičení, což způsobuje únavu v prvních 5 minutách školení. Svahy, strečink, cvičební pomůcky - vše bude doprovázeno hojným pocením, dušností a tachykardií.

Proto je individuálně zvolen režim aerobní fyzické námahy (frekvence cvičení, jejich typ, intenzita tréninku).

Doporučená míra sportu je až 300 minut týdně. To je obvykle 5 krát týdně po dobu asi 1 hodiny.

Spolu s povoláním budete muset změnit svůj životní styl, který byl v mnoha ohledech také příčinou viscerální obezity.

 • dýchat více čerstvého vzduchu;
 • vzdát se alkoholu a kouřit;
 • chránit se před stresem a obavami;
 • spát nejméně 8 hodin;
 • neustále se motivujte, abyste se tam pohybovali a nezastavovali.

Ve skutečnosti je behaviorální terapie jen zřídka podrobně známa. Nicméně má velký význam pro zotavení pacienta.

Pokud 2 měsíce po zahájení léčby viscerální obezity výše uvedenými metodami, účinek nebude patrný, pacientovi bude nabídnuta léčba následujícími léky:

 1. Orlistate Průběh léčby je od 3 měsíců do 4 let.
 2. Metformin (Glyukofazh) snižuje množství tuku absorbovaného ve střevě, obvykle předepsané pacientům se současným diabetem typu II. Mezi nežádoucí účinky patří časté střevní poruchy.
 3. Analogy peptidu podobného glukagonu dávají pocit falešné saturace.

Všimněte si, že při viscerální obezitě se nedoporučuje použití bylinných, diuretických léků a nejrůznějších doplňků stravy. Mělo by se s ním zacházet pouze „tím, co mu lékař nařídil“.

Přípravky Orlistat a Metformin používané při léčbě viscerální obezity

Hodnocení účinnosti léčby je provedeno do 1 roku. Během tohoto období je veden energetický deník, psychologický stav pacienta je korigován a neustále sledován.

Pokud se hmotnost nesníží o více než 10% počáteční hmotnosti, lékař bude muset přehodnotit taktiku terapie: zvolit jinou dietu, změnit povahu tréninku, nahradit jednu pilulku jinou. A pokračovat v neustálém sledování.

Pokud je však stále dosaženo cílové úrovně tělesné hmotnosti, znovu se zkoumají rizikové faktory pro návrat hmotnosti a vývoj souběžných onemocnění.

S neúčinností léčení léčby viscerální obezity je pacientovi nabídnut chirurgický zákrok.

 • instalace válců uvnitř žaludků, které odnášejí část jídla;
 • posunování tenkého střeva;
 • omezující operace, kdy je objem gastrického zásobníku specificky snížen;
 • kombinovaná operace (kombinace biliopancreatic a žaludeční bypass).

Po těchto zákrocích budete muset projít všemi obtížemi rehabilitačního období. Přidělená substituční léčba železem, vápníkem, multivitaminy. Doporučuje se registrovat na lékařskou a kosmetickou chirurgii (abdominoplastika a liposukce) pouze po stabilizaci hmotnosti.

A konečně nebezpečí této nemoci, pokud ji nezačnete včas léčit. Je nutné okamžitě zohlednit vliv viscerální obezity na krevní tlak. Tuková tkáň obklopuje srdce a vytváří tlak na krevní cévy. Odtud - nejsilnější bolesti hlavy, extrémní hypertenze, riziko ischémie a srdečního infarktu je skvělé. Protože se krevní oběh a lymfatický tok zpomalují, vede to k nedostatku kyslíku ve všech tkáních těla. Kromě toho trpí nejen hypertenzní pacienti.

Tato patologie může vyvolat rozvoj takových závažných komplikací, jako jsou:

 • metabolický syndrom (inzulinová rezistence), kdy se tělo stává glukózově tolerantním;
 • diabetes;
 • tvorba cholesterolových plaků a vývoj aterosklerotických změn;
 • mrtvice a infarktu myokardu;
 • u žen hirsutismus, menstruační poruchy;
 • Alzheimerovu chorobu;
 • onkologie;
 • mastná hepatóza;
 • křečové žíly.

Tato onemocnění jsou velmi vážná a život ohrožující. Viscerální obezita je jedním z nejzávažnějších. Je schopen se dlouho schovávat uvnitř těla a narušovat práci orgánů. Je obtížné ji léčit, ale přesto existuje šance na zotavení, pokud lékař a pacient pracují v tandemu.

Viz také: "Obezita vnitřních orgánů."

Viscerální obezita je ukládání přebytečného tuku ve struktuře vnitřních orgánů. Nadváha a zvýšený index tělesné hmotnosti vždy znamenají závažné komplikace ve formě diabetu, nemocí pohybového aparátu a kloubního aparátu, metabolických poruch, kardiovaskulárních patologií. Hlavní příčinou nadváhy je často typické přejídání, neaktivní životní styl, nedostatek stravy, spánek a bdění. Léčba tuků je dlouhá, vyžaduje zvláštní disciplínu pacienta ve vztahu k doporučením lékaře. Terapeutická výživa a zdravý životní styl po pouhých několika týdnech přinášejí první hmatatelné výsledky, které významně zlepšují kvalitu života pacienta v každém věku s viscerální obezitou.

Viscerální obezita (vnitřní) je tvorba nadměrné hmotnosti podkožní tukové tkáně v blízkosti životně důležitých orgánů, což snižuje jejich zdroje, až do rozvoje funkčního deficitu. Normálně má každá osoba určité zásoby vnitřního tuku, které plní následující funkce:

 • tlumící účinek při chůzi, pádu, modřinách;
 • vytvoření vnitřní rezervy těla pro výživu za neobvyklých okolností;
 • ochrany vnitřních orgánů před negativními faktory.

Vnitřní typ obezity se objevuje nejen u lidí s nadváhou. Nadměrná vnitřní tuková tkáň je často registrována u tenkých pacientů. Stanovení skutečného množství tuku u lidí jakékoli postavy je možné pouze provedením diagnostických opatření. Častá lokalizace vnitřních tuků - ileální peritoneum, boky, střední část zad. Známý v klinické praxi, "pivní žaludky" mužů a žen, a to i na pozadí hrubé ústavy, se tvoří právě kvůli nahromadění viscerálního tuku. U žen je viscerální tuk častěji ukládán do boků ze všech stran a na břiše.

Je to důležité! Nadměrné nahromadění přebytečného tuku kolem vnitřních orgánů může způsobit poruchy dýchacích funkcí. Silné chrápání ve spánku se zástavou dýchacích cest a astmatickými záchvaty se často tvoří přesně na pozadí tuků.

Vývojové mechanismy a příčiny

Tvorba viscerálního tuku přímo souvisí se všemi částmi metabolických procesů. Metabolická obezita je doprovázena zvýšenou tělesnou hmotností, zhoršenou citlivostí buněčných struktur vnitřních orgánů k inzulínovému hormonu. Kromě rizik rozvoje diabetu pacienti zvyšují krevní tlak, zvyšují ukládání cholesterolu, zhoršují celkové zdraví. Kliničtí lékaři se domnívají, že je to porušení citlivosti buněk na hormon inzulín v nepřítomnosti vysokého glykemického indexu je spouštěč pro rozvoj diabetu, metabolické nerovnováhy, výskytu nadváhy. Porucha citlivosti na inzulín závisí na následujících faktorech:

 • pohlaví a věk pacienta;
 • dědičnost;
 • rysy fetálního intrauterinního vývoje;
 • systematické účinky negativních faktorů na organismus;
 • hormonální poruchy.

Viscerální tuk vede k narušení metabolismu sacharidů a hormonální nerovnováze. Při zhoršení endokrinologické historie se mohou vyskytnout komplikace poměru hormonu štítné žlázy.

Rychlost vývoje citlivosti buněk na inzulín a obezita závisí na následujících vlastnostech viscerální tukové tkáně:

 • mnohočetný nerv a vaskulární plexus;
 • velký počet receptorů zodpovědných za excitabilitu;
 • nízká hustota nervových receptorů, urychlení rozpadu tuku;
 • vysoká hustota receptorů ve vztahu k hormonům nadledvin a estrogenům;
 • mnoho buněk, které tvoří tukové tkáně.

S intenzivní rychlostí rozpadu lipidů v podkožní tukové tkáni se mastné kyseliny uvolňují z buněčných struktur, pronikají do krve a vstupují do jater. Hepatocyty (jaterní buňky) snižují schopnost vazby inzulínu.

Objem nezachyceného pankreatického hormonu se zvyšuje, což vede k nedostatku odpovědi na inzulínové buňky ve svalových vrstvách. V krevní plazmě tak dochází k hromadění produktů oxidovaného tuku. Pod vlivem těchto faktorů je zhoršena absorpce glukózy kosterními svaly a srdečními tkáněmi. S růstem viscerálního tuku se snižuje syntéza inzulínu, což vede k závažným endokrinologickým poruchám.

Je to důležité! Kromě snížení citlivosti buněk na inzulín je metabolismus lipidů narušen, svalové buňky a syntéza kolagenu uvnitř orgánů jsou intenzivně tvořeny. Všechny tyto procesy zahrnují dystrofické deformace cévních stěn, což způsobuje tvorbu aterosklerotických plaků.

Norma a patologie

Odborníci na výživu a endokrinologové mohou zjistit přítomnost viscerálního tuku pouze s výraznými projevy as charakteristickým symptomatickým obrazem. Konečná diagnóza se obvykle zaznamenává na základě klinických dat (laboratorních a instrumentálních metod výzkumu). Existuje teorie, že pokud se postava osoby stále více podobá kruhu a jablku, je to důkaz zvýšení viscerálního tuku. Pro detekci nadbytečného tuku jednoduše změřte obvod mužského nebo ženského pasu v uvolněném stavu.

Bezpečné ukazatele jsou:

 • limit je u žen až 90 cm;
 • omezit až na 102 cm u mužů.

U žen s hruškovitou siluetou se usazeniny hromadí více na bocích, jen zřídka se dotýkají břicha. Subkutánní tuková tkáň na stehnech vylučuje specifický hormon, který chrání tkáně myokardu a perikardu. Pro spolehlivé stanovení objemu viscerálního tuku se experti uchylují k MRI skenům. Metoda zobrazování magnetickou rezonancí umožňuje studovat ve vrstvách všechny tkáně lidského těla, poskytovat spolehlivé zhodnocení nadbytečných tuků, stejně jako celkový stav struktury tkáně, svalů a kloubů obecně.

Normální množství vnitřního tuku je až 15% tělesné hmotnosti člověka, hustota lipoproteinů by neměla klesnout pod 1,5 mmol / l. Index tělesné hmotnosti by neměl být vyšší než 25, zejména v nepřítomnosti aktivního životního stylu, fyzické aktivity.

Viscerální tuk má "oblíbené" oblasti nadměrné depozice u mužů a žen, kvůli anatomickým rysům a fyziologickému účelu obou pohlaví.

Vlastnosti tvorby přebytečného tuku u žen závisí nejen na anatomii, ale také na vlivu určitých faktorů (těhotenství, laktace, hubnutí). Tuk je obvykle lokalizován v bocích, hrudníku a pánevních orgánech. Dopad vnitřních vkladů na zdraví ženy je obrovský:

 • hormonální poruchy (nemožnost plnohodnotného těhotenství a laktace);
 • menstruační poruchy;
 • ovariální obezita (snížená reprodukční funkce);
 • obezita lýtkových svalů (v důsledku schopnosti viscerálního tuku ukládat rovnoměrně u žen).

Obezita u žen se vyvíjí pomaleji, postupně se šíří po celém těle, včetně šíření do vnitřních orgánů. První příznaky u žen se vyvíjejí jasnější, intenzivnější, vzácně latentní povahy.

Rychlost vzniku obezity u mužů je způsobena většími svalovými strukturami. Vlákna měkkých tkání jsou umístěna v určité vzdálenosti od sebe a tukové molekuly jsou vedeny do těchto zvláštních úložišť. Lokalizace sedimentů u mužů je následující:

 • žaludku (objevují se jak u štíhlých, tak u tlustých mužů);
 • ramena a předloktí (výsledek poklesu hladiny estrogenových hormonů);
 • obezita jater (poruchy funkce kortikosteroidů);
 • obezita pankreatu (poruchy hormonální rovnováhy).

Diagnostická opatření jsou zaměřena na studium možných příčin obezity u pacientů jakéhokoliv pohlaví a věku. Obvykle, až poté, co se odhalí úplný obraz onemocnění, lze dosáhnout účinné léčby. Pro idiopatickou obezitu (v nepřítomnosti objektivních důvodů) je léčba předepsána podle symptomatického obrazu.

Obezita u mužů a žen v mnoha klinických případech vede k tvorbě přetrvávajících poruch ze strany mnoha orgánů a systémů, včetně zdravotního postižení pacienta. Mezi hlavní příznaky patří:

 • dušnost i při mírném zatížení;
 • potíže s dýcháním ve spánku (někdy je pocit nedostatečného naplnění plic);
 • nevolnost, intermitentní zvracení (vnitřní intoxikace v důsledku obezity jater);
 • hypertenze (vysoký tlak je vždy v blízkosti nadváhy, srdečních chorob, plic, jater);
 • křečové žíly;
 • neplodnosti u mužů a žen.

Výskyt aterosklerotických plátů, riziko trombózy, poruchy orgánů epigastria, střeva - všechny tyto mechanismy jsou zapojeny do patologického procesu obezity. Komplikace aterosklerózy a srdečních onemocnění mohou způsobit fatální následky.

Bez ohledu na důvod vzniku přebytečných klastrů jsou terapeutická opatření zaměřena na odstranění symptomatických projevů. S zatíženou klinickou anamnézou by mělo být dosaženo stabilní remise chronických patologií, které mohou urychlit nadměrné usazeniny. K dosažení terapeutického účinku je nutné se vzdát kouření, zefektivnit životní styl, vytvořit dietu, spát, bdělost. Důležité je sportovní nebo pravidelné cvičení. Na pozadí existujících chorob, vícesměrné terapeutické gymnastické postupy, dlouhé procházky na čerstvém vzduchu bude dělat. Mezi hlavní metody eliminace nadváhy patří:

 • správné výživy;
 • pravidelné cvičení;
 • fyzioterapie (masáže, oteplování, tepelné zábaly);
 • korekce léků pro těžké poruchy;
 • plastická chirurgie.

Jídla by měla být kompletní, vyvážená, rozdělená do několika malých porcí denně. Nemůžete zhubnout na dietě bez bílkovin, protože nedostatek bílkovin může hrát odpor: tělesná hmotnost zmizí a viscerální usazeniny zůstanou na stejném místě a významně posílí.

Zvláštní léčbou léčby je Orlistat, který naplňuje lidskou potřebu potravinových sloučenin bez ovlivnění duševního zdraví pacienta. V závažných případech obezity, zejména v život ohrožujících stavech, se provádí chirurgická korekce. Chirurgie se provádí dvěma hlavními způsoby:

 • posunutí žaludeční dutiny (umělé podmínky ke snížení absorpce tuku);
 • resekce žaludku (snížení objemu žaludku).

Metabolické poruchy jsou základem pro tvorbu viscerálního tuku, proto je důležitá konzultace s endokrinologem, gynekologem (pro ženy) a urologem a urologem (pro muže). Lékařská taktika je gastroenterolog, odborník na výživu a endokrinolog.

Viscerální tuk v břišní dutině tvoří omentum nebo tukové pouzdro, které chrání vnitřní orgány před poškozením, udržuje požadované optimální teploty. S růstem objemu viscerálních depozit, jsou orgány vystaveny kompresi, vyvolávají vznik perzistentních funkčních poruch. Léčba nadváhy je velmi důležitá pro ochranu zdraví vnitřních orgánů, normální fungování všech systémů.

Včasná terapie vám umožní rychle se zbavit patologie. Čím později je léčba zahájena, tím déle bude proces odstraňování tuku. Délka léčby závisí nejen na její včasnosti, ale také na věku pacienta, jeho zdravotní historii a dědičnosti. Medicína dnes umožňuje dosáhnout v krátkém čase hmatatelných výsledků.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter a vše brzy opravíme!