Image

Co můžete jíst s acetonem pro děti. Top 12 schválených produktů

Co můžete jíst s acetonem? Zvýšení acetonu 6 zakázaných potravin. Důsledky nesprávné stravy s acetonem. Dětská dieta po uzdravení.

S acetonemickým syndromem u dětí se nejprve zbavíme zvracení. Pak se rozhodněte, co můžete jíst s aceton baby. Odborník na výživu doporučuje dietní menu a určuje délku diety. Příbuzní a přátelé se znalostmi a zkušenostmi pomáhají přizpůsobit stravu, vymýšlet různá dietní jídla pro děti.

Aceton Dieta Doktor Rozhovory

Pediatr radí, aby se nespěchal klást otázky o tom, co můžete jíst s acetonem. A pokračujte v krmení dítěte obvyklým jídlem, jen dejte dítěti sladký zub. Aceton není projevem onemocnění, ale normálním fyziologickým stavem s energetickým deficitem.

Co můžete jíst s acetonem v prvních dnech exacerbace

Je těžké sledovat vaše milované dítě, když má acetonemickou krizi. Chci neustále krmit dítě mezi záchvaty nevolnosti. V žádném případě to nemůže udělat! Existuje problém - jak nakrmit dítě acetonem, aby nedošlo k jeho poškození?

 • Až do úplného ukončení zvracení, nekrmte. Mezi zvracením, aby se zabránilo dehydrataci, dejte dvě nebo tři lžíce vařené vody s "Regidron"
 • V prvních dvou dnech po ukončení zvracení dejte krutony bílého chleba s neslazeným, slabým čajem.
 • Třetí den přidejte ke strouhance rýžový vývar bez soli, cukru a tuku. Pokud se stav zlepší, ve večerních hodinách pečte jedno jablko bez slupky
 • 4. den se nakrmí vařenou rýží nebo ovesnými vločky, rozmačkanou mrkví nebo bramborami. V těchto dnech pít vodu s přidáním glukózy
 • Pokud se stav nezhorší, přejděte na běžnou dietu.

Internetové diskuse

Dieta s acetonem. Všechny produkty povolené lékařem

Pokud se zvýšený aceton u dětí, co můžete jíst během dne? Dítě by nemělo být drasticky odepřeno jeho oblíbeným výrobkům. Pouze některé budou muset být vymazány. Doporučení pro stravu pomůže navigovat.

1. První (pouze na zeleninové vývary):

2. Druhé:

- kaše (rýže, pohanka, pšenice, oves, kukuřice)

- maso (bílé kuře, králík, krůta, libové hovězí maso)

- zelenina (brambory, mrkev, dýně, cuketa, okurky, zelí). Užitečné zeleninové dušené maso

- ryby, odrůdy s nízkým obsahem tuku (štikozubec obecný, treska obecná, pollock)

- mléčné výrobky s nulovým obsahem tuku (ryazhenka, kefír, jogurt, tvaroh)

3. Nápoje:

- ovocné a bobulové ovocné nápoje

- čerstvé ovoce, sušené ovoce kompoty

- čaj není silný (černý, zelený)

- nealkoholické nápoje z kyselého mléka

4. Dezerty:

- halva (v malých množstvích)

Jíst s acetonem s takovými produkty pomůže vyhnout se novým záchvatům nevolnosti a může trvale zmírnit nemoc. Masové a rybí výrobky se vaří, vaří nebo pečou v troubě. Kaše vařená na vodě. Živočišné tuky se nepřidávají do potravin.

Stále existují takové názory

Proč se aceton zvyšuje u dětí?

Níže uvedený seznam produktů inhibuje regeneraci. Systematicky vyvolávají zvracení, komplikují proces odstraňování toxinů z těla.

 1. První jídla vařená v masovém vývaru nebo na tucích. Luskoviny (hrách, fazole) polévky.
 2. Maso (vepřové, jehněčí, telecí), droby (játra, srdce, ledviny).
 3. Ryby (mastné odrůdy), mořské plody, kaviár.
 4. Zakysaná smetana a mléčné výrobky s obsahem tuku nad 15%.
 5. Šťovík, křen, ředkvičky, ředkvičky, houby.
 6. Piškotové dorty, čokoláda, pečivo.

Přísně zakázané kousky, soda, uzené, konzervované, káva, sýr, koření, kečup, hořčice.

Přibližné menu s acetonem na jeden den

Výběr jídla s acetonem, nabízíme dětskou výživu 5-6 krát denně. Večeře je rozdělena na 2 recepce. Po polévce, po 1,5-2 hodinách krmíme dítě. Vejce (křepelka, kuře) nabízejí pouze jednu denně. Nakládané zelí je povoleno, ale ne příliš kyselé.

Snídaně:

 1. Ovesné vločky s sušené ovoce a plátky marmelády.
 2. Zelený čaj s pečivem pečivo.

Oběd:

 1. Bramborová polévka v zeleninové polévce (cibule, petržel kořen, mrkev, malý kousek celeru).
 2. Pohankové kaše s parní krůtí maso patty.
 3. Salát s mrkví a bílým zelím (jemně strouhaný), sezóna se slunečnicovým olejem.
 4. Berry šťáva, sušenky, dvě hrušky pečené s malým množstvím cukru.

Čas na čaj:

 1. Sklenici jogurtu s krekry.

Večeře:

 1. Tvaroh nebo domácí jogurt s marmeládou. Pokud má dítě hlad, nabídněte 1 měkké vejce.
 2. Čaj nebo teplý kompot.

Po nemoci chcete nechat hýčkat své dítě s vaším oblíbeným jídlem. Vaření zelí rolky, knedlíky, knedlíky, náhrada odrůdy masa. Plníme ne kysanou smetanou, ale domácí jogurt. Pojďme diverzifikovat menu s džusy s dřeň, ořechy, pastila. Někdy je dieta zpožděna o měsíce, někdy i roky. A v tomto případě otázka „co můžete jíst s acetonem“ přestane vás znepokojovat a způsobovat nepříjemnosti.

Dieta pro acetonemický syndrom u dětí

Na mnoha fórech jsem našla diskuse o maminkách, ve kterých sdílejí své zkušenosti v léčbě acetonemických stavů u dětí a účinnosti metod. Viděl jsem tam spoustu praktických rad a spoustu rozporů. Proto chci zdůraznit tuto otázku z pohledu praktického lékaře.

Co je to acetonemický syndrom?

Definice acetonemického syndromu je charakterizována nedostatkem chuti dítěte, opakovaným nebo nekontrolovatelným zvracením po dobu 1–2 dnů, někdy více, bledostí kůže s charakteristickým návalem tváří, slabostí, nečinností, ospalostí, bolestí v pupku, zvýšením tělesné teploty na 37–38, 5 stupňů. Ale nejpozoruhodnější a nejpřesnější určení tohoto stavu je vůně acetonu z úst. Také aceton může být stanoven v moči, krvi, zvratcích.

Acetonemický syndrom nebo krize je známkou metabolické poruchy v těle. A ne nějaká specifická vazba metabolismu. To může ukazovat mnoho patologických procesů, často spojený se zhoršeným metabolismem tuků a sacharidů. Časté záchvaty acetoneiso zvracení u dětí jsou plné vývoje různých metabolických poruch ve zralém věku. Například se může vyvinout diabetes mellitus prvního typu (závislý na inzulínu), dna, obezita, urolitiáza, cholelitiáza, diatéza kyseliny močové, diatéza neuroartritidy atd..

Rodiče by si měli být jisti, že znají faktory, které vyvolávají acetonemickou krizi. Patří mezi ně:

 • akutní onemocnění, stres;
 • násilné krmení;
 • zneužívání masných a tukových potravin;
 • jíst čokoládu, kávu, kakao a fazole.

Dietní výživa s acetonemickým syndromem obsahuje některá nutriční doporučení během acetonemické krize (akutní stav vyžadující nouzovou péči) a další dlouhodobé dodržování speciální diety.

Dieta pro acetonemickou krizi:

Během celé nemoci je důležité, aby dítě pilo často, ale v malých porcích. Jakýkoli sladký nápoj bude vyhovovat - čaj, kompot, džus a tak dále.

 1. S počáteční příznaky, dát dítě sladký čaj, čerstvé ovocné šťávy, v létě můžete nabídnout meloun nebo meloun. V této situaci můžete použít sodovou vodu. Coca-cola pomáhá zejména dobře (jak paradoxní, jak to zní), hlavní věc není zneužití, půl šálku bude dost dost. Pak budeme hovořit o tom, že voda sycená oxidem uhličitým je u dětí s častým vzestupem acetonu kontraindikována, ale na počátku útoku tělo potřebuje glukózu - hlavní zdroj energie. Celý mechanismus vývoje acetonemického syndromu je poměrně komplikovaný, je založen na biochemických procesech, které jsou pro člověka, který je daleko od vědy, velmi obtížně pochopitelné a nic není. Stačí pochopit, že s nedostatkem glukózy v těle (to znamená, že dodává tělu energii) jsou aktivovány kompenzační mechanismy, které jsou zaměřeny na získání energie nejprve z tuků a pouze s extrémním nedostatkem - z proteinů. Štěpení tuků produkuje energii a další produkty, z nichž jeden je keton, který způsobuje výše uvedené příznaky. Prvním krokem je proto poskytnout tělu energii (glukózu) a každý sladký nápoj to udělá.
 2. Časté frakční pití ve všech fázích krize s použitím nesycené minerální vody (např. Borjomi), kompot ze sušeného ovoce, speciální přípravky pro rehydrataci (doplnění objemu ztracené tekutiny) - elektrolyt Humana, Bio-Guy, Hip-ORS. Takový roztok může být připraven nezávisle. K tomu je nutné rozpustit 1 lžičku soli a 1 lžíci cukru v jednom litru vody, důkladně promíchat až do úplného rozpuštění a vypít dítě každých 10–15 minut, pokud dítě pije 1-2 lžíce najednou, to stačí. U dětí se zvracením se ztrácí velké množství tekutiny, a pokud je zvracení nepřekonatelné, ztrácí se hodně tekutiny, kterou je třeba naplnit co nejdříve, jinak je to plná vývoje kómatu a léčba začne jednotkou intenzivní péče.
 3. Dítě by nemělo hladovět ve stadiu prekurzorů (odmítnutí k jídlu, letargie, nevolnost, zápach acetonu z úst, bolest hlavy, bolest břicha) s výjimkou období, kdy je zvracení a krmení dítěte nemožné. Je třeba upřednostnit výrobky obsahující snadno stravitelné sacharidy, ale zároveň minimální množství tuku: banány, zeleninové nebo bramborové pyré, mléko, kefír, tekutá krupice. Snažte se dítě nenutit, ale přesvědčit se, aby jedl.
 4. Doporučujeme dietu s přípravkem po dobu minimálně 3–5 dnů, která obsahuje ketonová tělíska: pohanka, ovesné vločky, kukuřičná kaše, vařená ve vodě, bramborová kaše bez másla, pečená jablka sladkých odrůd, galetní sušenky.
 5. Se zlepšením celkového stavu po ukončení zvracení ve stravě, můžete zadat kefír, mléko, zeleninová polévka.
 6. Během následujících 2-3 týdnů by měla následovat jemná strava, eliminovat všechny marinády a uzená masa. Výrobky musí být vařené nebo vařené. Krmit dítě je každé 2-3 hodiny.
 7. Po ukončení krize se doporučuje užívat léky, které pomáhají normalizovat hladinu kyseliny močové v krvi a léky, které zlepšují metabolické procesy v těle.

Dietní doporučení pro děti s častými acetonemickými stavy

Racionální výživa a denní režim - klíč k úspěchu v léčbě většiny nemocí. Acetonemický syndrom není výjimkou.

Děti je třeba chránit před intenzivním psychickým stresem, omezit sledování televize, počítačových her a sociálních sítí. Užitečné (trite, ale opravdu pravdivé) kalení, lehké sporty a jen pobyt na čerstvém vzduchu.

Zajímavostí je, že acetonemické krize u dětí se zastaví o 9-11 let. Proto, po odstranění z útoku, dítě je neustále na dietě až do dospívání. Po odstranění všech omezení.

Měly by být dodrženy následující zásady výživy:

 1. Základním principem je vyloučit výrobky obsahující purinové báze ze stravy a omezit přípravky obsahující tuky. Purinové báze jsou organické sloučeniny, které jsou součástí nukleových kyselin.
 2. Bohatý nápoj s použitím alkalických minerálních vod, zeleného čaje.
 3. Časté rozdělení jídla až 5-6 krát denně.
 4. V žádném případě nesmí být dítě v žádném případě krmeno, a to i přesto, že děti s častou krizovou krizí mají obvykle sníženou chuť k jídlu.
 5. Umožnit dítěti zvolit si vlastní stravu v rámci popsané stravy.

Ve stravě by měl převažovat:

 • mléčné výrobky: mléko, kefír, nízkotučný ryazhenka, sýr, tvrdý sýr;
 • zelenina: polévky a boršč na zeleninovém vývaru, brambory, řepa, mrkev, cibule, cuketa, okurky, zelí, ředkvičky, salát;
 • ovoce: jablečná jablka, hrušky, meloun, meloun, meruňky, grapefruity, citron, třešně;
 • obiloviny: pohanka, rýže, pšenice, ovesné vločky, proso, ječmen;
 • masné výrobky: maso dospělých zvířat (hovězí maso, libové vepřové maso), krůta, králík, kuře (1-2 krát týdně), vejce (jeden den vařené);
 • mořské plody: mořské ryby, mořské kale;
 • nápoje: čerstvé šťávy s dužinou, brusinkovou ovocnou šťávou, sušeným ovocným kompotem, zeleným čajem.

Omezte maso, zejména dušené a hovězí hovězí maso, ryby (smažené, uzené), krabí tyčinky, živočišné tuky, pomeranče, mandarinky, banány, data, rajčata, těstoviny, sušenky, muffiny.

 • masné výrobky: maso mladých zvířat (telecí maso, kuřata), vepřové maso, kachna, želé, silné rybí a masové vývary, klobásy, vedlejší produkty (játra, mozek, ledviny);
 • mořské plody: černý a červený kaviár, šproty, sardinky, sleď;
 • Některé druhy zeleniny: houby (sušené bílé), špenát, rebarbora, chřest, šťovík, luštěniny, petržel, květák;
 • cukrovinky a nápoje: čokoláda, káva, kakao, silný černý čaj, perlivá voda a pečivo;
 • stejně jako všechny druhy konzervovaných potravin, ořechy, hranolky, zakysanou smetanu, kiwi.

V noci se doporučuje dávat potraviny, které obsahují těžké sacharidy: žitný chléb, ovesné vločky a pohankové kaše, brambory.

Pokud dítě tajně snědlo něco, co je od jeho rodičů zakázáno a předchůdci acetonemické krize jsou znatelní, začněte znovu. Při častých krizích je třeba získat testovací proužky pro stanovení hladiny acetonu. To vám umožní nastavit hladinu acetonu v krvi a ve správný čas pomoci dítěti, aby ho nepřivedli na nemocniční lůžko. Pokud dodržujete zdravý životní styl a zásady správné výživy, vaše šance na zjištění, na příkladu vašeho vlastního dítěte, co je acetonemický syndrom, se blíží nule.

O acetonu v analýze dítěte a dalších vlastnostech moči vypráví program "Škola doktora Komarovského":

Algoritmus působení a dieta s acetonemickým syndromem u dětí!

Podívejme se blíže na "nemoc" zvanou aceton.

Chtěl bych hned poznamenat, že takové onemocnění neexistuje a jedná se o zvláštní stav, který vzniká v případě metabolické poruchy a je spojen s vyčerpáním zásob glykogenu pro výrobu energie.

Děti mají funkce:
1 ne velké zásoby glykogenu ve svalech a játrech (u dospělých je to 500-600 gramů, u dětí 50-70 gramů. 2 metabolismus je intenzivnější;

3. nízká aktivita enzymů pankreatu (zvyšuje se s rozvojem dítěte).
4. není "stabilní" hladina glukózy v krvi.

Teď se ponořte, jak se vyvíjí.
Dítě má zvýšenou potřebu energie (nadměrné vzrušení, přepracování, nemoc, půst atd.) Prvním zdrojem, ze kterého dítě dostává energii, je krevní glukóza. Ale na pár minut jich bylo dost. Pak se tělo dítěte změní na jiný zdroj - glykogen, který se nachází ve svalové tkáni a játrech. Ale tento zdroj je na několik hodin dostačující. Pak se tělo obrátí na "Těžké dělostřelectvo" - tuky. Nemohou se okamžitě proměnit v potřebnou energii a nejprve vytvořit meziprodukty. Nazývají se také ketonovými tělísky (aceton, acetoacetika a beta-oxidované kyseliny. Pokud tedy není dostatek ketonových těl, mají čas, aby byly úplně využity tkáněmi (svaly, srdce, mozek. Pokud jsou tedy mnohé, pak se začnou vylučovat ledvinami)., plic a střev.

Uveďme první logické závěry:
1 aceton není nemoc, ale zvláštní stav rostoucího dětského těla v důsledku nedostatku glukózy;
2 aceton se vyvíjí, když se tuky začnou rozkládat a tvorba ketonových těl je více než tělo dokáže zpracovat.

Nyní analyzujeme, jak se aceton projevuje.

Se zvýšením hladiny ketonových těl v krvi dítěte:
- Emetické centrum mozku je podrážděné a dochází k zvracení;
- Dráždí membrány gastrointestinálního traktu a dochází k bolesti v břiše (část ketolátek se vylučuje střevem);
- Potlačte centrum hladu a dítě nechce jíst.
Tam je první začarovaný kruh - zvracení vede ke ztrátě tekutin. Díky logickým úkonům matka dá dítěti hodně pití, ale pít velké množství vody vyvolává zvracení, což opět vede ke ztrátě tekutin.
Druhý začarovaný kruh - dítě potřebuje energii, kterou může dostat z potravin (sacharidů), ale není tam žádná chuť k jídlu a dítě začne hladovět. To vede k rozpadu tuků a ještě větší tvorbě ketonů, které potlačují chuť k jídlu.
Pouze v případě, že tyto dluhopisy, které se navzájem posilují, nejsou porušeny, se stav dítěte začíná prudce zhoršovat.

Potvrzení tohoto stavu.
Vzhledem k tomu, že aceton vstupuje do krve, jedním z prvních projevů bude „acetonový zápach“ ve vydechovaném vzduchu. Chci vás hned varovat - to není vůně jako pravý aceton, který se používá pro odstraňování laků na nehty a jiné účely. Připomíná vůni shnilých jablek, dýmu nebo zelí. Moč dítěte má také stejný zápach.
Vzhledem k tomu, že není možné spoléhat se na vůni, pro 100% potvrzení použijte speciální testovací systém pro aceton ve formě proužků. Jak je používat - vezmete jeden proužek a vložíte ho do nádoby nebo jiné nádoby s močí dítěte. Můžete také požádat dítě, aby jen čůrat na proužek. Pouze pokud po 3 minutách proužek změní barvu z bílé na purpurovou, pak má dítě aceton. Na obalu zkušebního systému je stupnice, kde můžete porovnat barvu a tím i stupeň acetonu (od do.).

Akce algoritmu.
Nejlepší léčbou je samozřejmě prevence. Prvním krokem je proto nutně dát dítěti po fyzickém nebo emocionálním stresu, na začátku vývoje onemocnění (orvi, bronchitida atd.) Glukózu ve formě kapaliny (sladký čaj, kompot) nebo tablety (glukóza s kyselinou askorbovou) nebo pastilky (ne čokoláda, protože tam je hodně tuku.
Pokud je tedy tento okamžik již vynechán a dítě má zápach acetonu z úst nebo testovací proužek je pozitivní (,), ale nemá zvracení, pak je glukóza ve formě tekutiny (10% v lahvičkách nebo 40% v ampulích. pít odvar z rozinek (1 s / l na 200 ml vroucí vody, pára a trvat 1 hodinu) nebo kompot ze sušeného ovoce.
V případě, že má dítě aceton a zvrací, je nutné podat minimum kapaliny (50-100 ml), která obsahuje vysokou koncentraci glukózy. K tomu použijte 40% roztok glukózy v ampulích. Ampulka se otevře a roztok se nalije do čajové (5 ml) nebo dezertní (10 ml) lžíce a podá dítěti. Dostatečné množství 2 ampulek na 1 čas. Opakujte potřebu po 2-3 krát denně. Pro prevenci zvracení se metoklopramid (reglaned) používá jako injekce. Dávkování 0, 1 ml / kg hmotnosti dítěte v jednom podání. Můžete zadat až 3 krát denně.

Je to důležité!
Dítě potřebuje mezi záchvaty zvracení pít. V tomto případě, pokud zvracení je konstantní - první metoklopramid a voda po 10 minutách.
Pokud je aceton, je zvracení (3–4 krát) a dětské nápoje, pak si ho můžete vzít (rehydratační terapie) doma.
Pouze pokud má dítě aceton, zvrací a nemůže pít, je lepší jít do nemocnice hned, protože intravenózní podání je jedinou možnou metodou podávání glukózy (kapání 10% glukózou).

Nezapomeňte:
A dítě by mělo dostávat přesně glukózu, protože se velmi rychle vstřebává ze žaludku do krve. V přírodě, nejrychleji se vstřebává glukóza se nachází v rozinek a je také nazýván víno cukr nebo dextróza. Fruktóza a další cukry jsou absorbovány mnohokrát déle, což vede ke ztrátě času a neúčinnosti přijatých opatření;
B. Kapalina, ve které je glukóza umístěna, musí mít stejnou teplotu jako tělo dítěte, protože tělo neztrácí čas při zahřívání a kapalina je okamžitě absorbována;
Je nutné zalévat dítě, ale jen zlomek a v malých porcích (2-3 doušky nebo 1-2 lžičky) každých 5-10 minut. Kritérium, podle něhož jsou prováděné činnosti účinné, je, že dítě každých 1, 5–2 hodiny;
Musíte pít vodu během dne a zároveň se sníží aceton (někdy až na plný "0" je bílý pruh. Ale po nočním spánku (nepije se v této době), aceton může zvednout zpět.

Když potřebujete vyzvánět a okamžitě jít s dítětem do nemocnice:
1 suchý jazyk;
2 pláč bez slz;
3 bez močení více než 6 hodin;
4 nepije.

Dieta pro acetonemický syndrom:
A vyloučit ze stravy:
- všechny tuky, zejména rostlinné, a rybí oleje, jejichž struktura obsahuje mnoho nenasycených mastných kyselin;
- vývar z masa a ryb, aspik;
- droby;
- houby;
- luštěniny: hrách, čočka, fazole;
- všechny produkty, které zahrnují barviva, potravinářské přídatné látky, látky zvyšující chuť: majonézu, kečup, chipsy, klobásy a jiné uzené potraviny;
- všechny mléčné výrobky: jogurt, kefír, ryazhenka atd.
- kyselá zelenina a ovoce: pomeranče, kiwi, rajčata, lilek, špenát, vařené zelí;
- všechny nápoje obsahující kofein a čokoládu;
- muffin a chléb.
B přidejte k dietě:
- všechny druhy kaše (bez másla), s výjimkou krupice;
- kapalina ve formě kompotu z rozinek nebo Uzvar (ze sušeného ovoce);
- sladký čaj
Je důležité si uvědomit, že nemusíte nutit dítě k jídlu, co se vám zdá správné! Za prvé, dát energii ve formě snadno stravitelné glukózy ve formě kapaliny a teprve pak další jídlo.

Mýty, které vám věří:
1 Coca-Cola (jiné sladké nápoje sycené oxidem uhličitým) pomáhá velmi dobře s acetonem. Pomáhá množství cukru, který je v nápoji, ale negativní vliv (barviva a konzervační látky) je větší.
2 aceton je nemoc. Ne a už víš proč.
3 pomáhá čokoládě. Ne, protože v čokoládě je spousta tuků, které jsou zakázány acetonem u dětí!
4 musíte v krátké době vypít hodně tekutin. Ne, protože to povede ke zvracení. Je nutné dávat v malých porcích (5-10 ml) a často (rychle vstřebává.
5 dítě musí hladovět. Ne, musíte vyloučit tučné potraviny a dát sacharidy, protože hladovění povede k ještě většímu zintenzivnění acetonemického syndromu.
6 Pokud se objeví aceton, pak je toto dítě již nemocné na diabetes. Ne, protože pouze 3-5% dětí s acetonemickým syndromem má riziko vzniku diabetu a aby bylo klidné, musíte projít testem krevní glukózy. Po přečtení až do konce, jste se stal odborníkem v oblasti primární péče o dítě s acetonemickým syndromem a nyní se s ním můžete v případě potřeby snadno vyrovnat.

Dieta s acetonem u dětí Komarovsky

Jednou z hlavních metod léčby a prevence acetonemického syndromu (přítomnost velkého počtu ketolátek v krvi) je dieta. Jeho cílem je obnovit metabolismus těla.

Léčba a dieta s acetonem u dětí, Komarovsky E.O. věří, že musí začít současně. Léčba nedává žádoucí účinek, pokud pacient nadále užívá zakázané potraviny. Tato metoda podle lékaře přispěje k uzdravení dítěte.

Viz také:

Pozor. 40% glukóza v ampulích je dobrým lékem pro první příznaky acetonemického syndromu.

Doporučené produkty pro děti aceton

Níže uvedená tabulka vám sdělí, které produkty jsou povoleny a které jsou nezbytné pro jejich snížení nebo dokonce opuštění.

Dodržování správného seznamu výrobků, dieta s acetonem u dětí (Komarovsky) se může proměnit nejen ve zdravé, ale i chutné.

Dieta pro acetonemickou krizi (akutně výrazné příznaky acetonu v těle)

Připomeňme, že acetonemická krize je vyjádřena následujícími příznaky: nevolnost, letargie, bolest břicha (křečovitá), průjem, nedostatek chuti k jídlu, slabost, zápach z úst acetonu, bolest hlavy. I přes závažnost situace by dítě nemělo být hladové. Výjimkou je okamžik hojného zvracení:

 1. Dieta při prvním znamení krize: brambory na vodě (bramborová kaše); sladká jablka (pečená); suché sušenky (galetny); kaše také vařená ve vodě (ovesné vločky, kukuřice, pohanka).
 2. S nepřítomností roubíků a zlepšováním pohody dítěte, můžete nabídku obohatit o mléko, vařené maso, zeleninové polévky, kefír.
 3. Po 3 týdnech může být pacient převeden na normální dietu, vyjma smažené, mastné, uzené a kořeněné. Vařené a dušené jídlo je nejvhodnější pro obnovu těla.
 4. Režim pití. Pití dostatečného množství vody by mělo být doprovázeno po celou dobu nemoci a uzdravení. Prostředky se používají pro dehydrataci (regeneraci tekutiny): gastrolit, rehydron, oralit, lidský elektrolyt. Stejně jako voda bez plynu (minerální, alkalická) a kompot ze sušeného ovoce.

Viz také:

Dodržování doporučení (dieta s acetonem u dětí), Komarovsky E.O. důrazně doporučuje používat fruktózu místo cukru. Mechanismus jeho působení na tělo je mnohem měkčí. Jeho postupné zvyšování krve nezpůsobí prudký skok a náhlý pokles.

Pozor. Všechny akce ve vztahu k dítěti během léčby a diety pro acetonický syndrom by měly být koordinovány s ošetřujícím pediatrem.

Užitečné tipy po acetonémii od Dr. Komarovského EO:

 • čerstvě připravené, zdravé jídlo pro děti 3-4 hodiny denně;
 • dodržování diety;
 • sladká sycená voda zůstává zakázána;
 • omezit tukové potraviny a cukrovinky;
 • minerální voda - lékárna, šťáva bez konzervačních látek - ve skle;
 • Nepřehánějte.

Preventivní opatření ve stravě - záruka absence opakování symptomů onemocnění.

Dieta s acetonem u dětí Komarovsky (menu)

Rychlý způsob, jak udělat kaši na vodě.

Očistěte záď z přebytečného odpadu a opláchněte teplou vodou. Nalijte do nádoby s vodou (1/2) a přiveďte k varu. Přidejte sůl podle chuti a přidejte vařené cereálie. Vaříme pole, aby se vařilo 3-5 minut. Poté upevněte plyn na minimum a pevně zavřete víko. Po 7 minutách, bez otevření víka, vypněte plyn a nechte ho na sporáku (15 minut). Kaše je připravena.

Pečená jablka s rozinkami.

Jablečné sladké odrůdy (Gloucester, Golden, Mac) se dobře umyjí. Opatrně vystřihněte střed nožem a položte do něj nějaké rozinky a med. Dejte jablka na plech pokrytý pergamenem. Vložte do předehřáté trouby na 15-20 minut. Pečeme jablka v mikrovlnné troubě.

Raisin nápoj.

Nalijte sklenici vroucí vody se 100 g rozinek. Kryt s víkem. Infuze po dobu 15 minut, kmen. Nápoj obsahující glukózu, připraven.

Připomínáme, že acetonemický syndrom není nemocí, ale známkou nepřítomnosti glukózy (energie) v těle dítěte. Dieta s acetonem u dětí (Komarovsky EO) přispívá k dobrému metabolismu v těle: bílkoviny, sacharidy, tuky. Požehnej vám!

Vlastnosti stravy s acetonem u dětí

Tělo dítěte, které se rychle rozvíjí, je často vystaveno různým patologickým stavům. Jednou z těchto podmínek je acetonémie. Nejdůležitějším bodem při léčbě této patologie je dieta s acetonem u dětí.

Acetonemický syndrom - patologie nebo normální?

Podle oficiální lékařské interpretace je acetonemický syndrom patologií, která má celý komplex symptomů, který se nazývá acetonová krize:

 • aceton v moči;
 • časté zvracení;
 • vůně acetonu z úst;
 • ztráta chuti k jídlu;

Existuje však další autoritativní názor. Slavný ruský pediatr Komarovsky nazývá acetonový syndrom ne chorobou, ale normálním stavem těla. Tvrdí, že nedostatek glykogenu - polysacharidu, který je nezbytný pro syntézu glukózy - je u dětí fyziologickým bodem.

Tělo dítěte postrádá glukózu, začíná štěpit tuky a bílkoviny a po rozpadu se uvolňuje aceton. Játra s ledvinami dítěte, která ještě nejsou fyziologicky zralá, nejsou schopna včas odstranit veškerý aceton z těla. Mastné kyseliny se hromadí, což způsobuje acidifikaci, acetonemii.

Příčiny a příznaky

Příčiny tohoto stavu jsou důležité pro pochopení rozdílu v léčebných přístupech pro lékaře ke zvýšení acetonu u dítěte.

Vývoj příčin acetonémie vyvolává následující příčinné faktory:

 • metabolické poruchy glukózy v krvi - diabetes mellitus;
 • vyčerpávající cvičení;
 • onemocnění jater;
 • porušení přirozeného bakteriálního složení ve střevě - dysbakterióza;
 • porucha pankreatu;
 • infekce;
 • otřes mozku;
 • poruchy příjmu potravy.

Specifické zacházení s každým z jednotlivých důvodů by mělo být odpovědností lékaře. Ale správná strava s acetonem u dětí, na základě názoru pediatr Komarovsky, může být provedena doma, je důležitou součástí léčby onemocnění, protože to je podvýživa, která se stává hlavním faktorem onemocnění.

Pro rozpoznání příznaků nárůstu acetonu v čase je nutné znát příznaky acetonémie. Patří mezi ně:

 • Hojné zvracení, které se náhle objevuje, se opakuje se stejnou dobou trvání;
 • vůně acetonu z úst;
 • přítomnost kruhů pod očima;
 • nedostatek chuti k jídlu a bolesti břicha;
 • obecná slabost;
 • volné stolice.

Při detekci tohoto komplexu symptomů je nutné okamžitě zavolat lékaře, s těžkým zvracením, extrémně špatným zdravotním stavem dítěte, aby poskytl první pomoc nezávisle:

 • uklidněte se;
 • posadit se, ujistit se, že nevrátí hlavu ani nepoloží na bok a nahradí umyvadlo za zvracení;
 • po ukončení zvracení, pít sladký čaj, soda naředěná v teplé vodě.

Po hospitalizaci budou provedeny vyšetření moči a krve. Pozitivní příznaky acetonemického syndromu jsou:

 • krevní test - různé kvantitativní buněčné poruchy odpovídající příčině onemocnění;
 • analýza moči - zvýšení hladiny acetonu z „+“ na „++++“;
 • biochemická analýza krve - zvýšení hematokritu, celkového proteinu, močoviny a draslíku.

Po potvrzení diagnózy lékař zahájí léčbu základního onemocnění. Pokud nehrozí žádné ohrožení života, pošlete ho domů předepsáním speciální diety.

Nutriční základy pro acetonemický syndrom

Dieta s acetonem v moči u dětí je určena ke snížení hladiny ketonů v těle dítěte, snížení acetonu v moči, doplnění zásob glukózy, obnovení metabolismu glukózy.

Hlavní cíle stravování se zvýšeným acetonem v moči:

 • zahájit dietu pouze podle pokynů lékaře;
 • Konzultace s odborníkem na výživu nebo ošetřujícím lékařem je povinná a jsou možné současné patologické změny, které mění standardní stravu.
 • frakční jídla v malých množstvích - jednou za 2-3 hodiny;
 • vaření pro pár, nebo vařit, péct, dušené jídlo;
 • večeře je velmi lehká, až do šesté hodiny večer;
 • přidejte zeleninu s velkým množstvím vlákniny na snídani, oběd, večeři;
 • dítě by mělo konzumovat velké množství snadno stravitelných sacharidů;
 • nutně 1 až 1,5 litru tekutiny denně;
 • produkty, které obnovují metabolismus z kyseliny na alkalickou stranu;
 • omezení tuků a tukových potravin.

Abychom pochopili, jaké produkty mohou a co by mělo vyloučit dietu s acetonem u dítěte, byla vytvořena tabulka, která představuje hlavní body:

Doporučení pro výživu dětí s acetonemickým syndromem

Nesmyslná únava se projevuje nemocí. Hippokrates

"Doporučení pro výživu dětí s acetonemickým syndromem" z oddělení pediatrie №2 NMAPO (vedoucím katedry je profesor V.V., Berezhnoy, docent L.V. Kurilo).

Zásady výživy:

Základní princip je konstantní hypoketogenní dieta, tj. Vyloučení produktů obsahujících purinové báze, omezení produktů obsahujících tuky.
* Častá frakční jídla (5krát denně).
* Síla není nakrmena.
Dítě si vybere jídlo sám.

Dieta pro acetonemickou krizi:

* Ve fázi prekurzorů (letargie, slabost, nevolnost, odmítnutí jíst, zápach acetonu z úst, bolest hlavy způsobená migrénou, bolest spastic břicha) a během krize (s výjimkou období nemoci, kdy je zvracení), by dítě nemělo hladovět.
* Aketogenní dieta je předepsána - ovesné vločky, pohanka, kukuričná kaše, vařená ve vodě, bramborová kaše na vodě, galetní sušenky, pečená sladká jablka.
* S přestat zvracení a zlepšení celkového stavu a obnovení chuti k jídlu, dieta expanduje s mlékem, kefír, zeleninová polévka, maso.
* Pro 2-3 týdny jídla podle tabulky č. 5 (šetřící, nedráždivé, bez koření, uzeného masa, marinád, výrobků vařených převážně v páře nebo vařené) jako součást výše popsané stravy.
* Časté frakční krmení ve všech fázích krize s použitím rehydron (nebo oralit, human-electrolyte, gastrolit), nesycené alkalické minerální vody (Polyana Kvasova, Luzhanskaya, Borjomi), sušených ovocných kompotů.
* Po zastavení krize, přičemž léky, které přispívají k normalizaci hladiny kyseliny v krvi (Canephron®H) a preporata, které zlepšují metabolické procesy v těle (karboxylát, ATP, kardonát).

Masné výrobky a pokrmy z nich

CAN: Dospělé maso (hovězí maso, libové vepřové maso), králičí maso, krůta, vejce (jednou denně), vařená nebo míchaná vejce.
* LIMIT: hovězí maso z hovězího masa, konzervované potraviny.
* NEPOUŽÍVEJTE: polévky a boršč na maso, kostní vývar, telecí maso, mladé drůbeží maso, droby (játra, ledviny, mozky), kouření, marinády.

Ryby a mořské plody

CAN: mořské ryby, zelené nebo hnědé řasy.
* LIMIT: sleď obecný (macerovaný), solené ryby, jikry z ryb, mořské ryby, které nejsou rybami (krill, krabí tyčinky, krabi).
* NEPOUŽÍVEJTE: polévky v rybím vývaru, říční ryby (s výjimkou candáta a štiky), raky.

Zelenina a jídla z nich

CAN: polévky se zeleninovým vývarem, brambory, řepa, mrkev, okurky, cuketa, zelí, cibule, ředkvičky, salát, kopr.
* LIMIT: boršč s rajčaty, pomerančovými rajčaty, surovým květákem, ředkvičkami, fazolkami a hráškem.
* NEPOUŽÍVEJTE: polévky s houbovým vývarem, zeleným borščem, červenými a růžovými rajčaty, lilky, paprikou, vařeným květákem, cepy a žampiony, špenát, šťovík, petržel, rebarbory, kečup, adjika, majonézu.

Cereálie, moučné výrobky a sladkosti

CAN: pohanka, ovesné vločky, rýže, kukuřice, sušenky, libové sušenky, marmeláda, želé, turecký med, karamel.
* LIMIT: těstoviny, piškotový dort, košíček.
* NE: muffiny, listové těsto, hranolky, krémové cukrovinky, čokoláda.

Ovoce a bobule

CAN: jablka ne kyselá, hrušky, sladké bobule, hrozny, třešně, broskve, meloun, meloun, meruňky.
* LIMIT: banány, kiwi, data, fíky, mandarinky.
* NEPOUŽÍVEJTE: kyselé ovoce (jablka, třešně, pomeranče).

Mléčné výrobky a jídla z nich

* CAN: mléko, kefír, ryazhenka, tvaroh, tavený sýr, sýr.
* LIMIT: zakysaná smetana, smetana, tuhý nízkotučný sýr.
* NEPOUŽÍVEJTE: jogurt, tukový tvaroh, sýr.

Nápoje a džusy

* CAN: Sušené ovoce (meruňka, švestky, sušené meruňky, rozinky) ve formě kompotu, šťávy z černého rybízu, brusinky, želé, šťávy s dužninou, čerstvě vymačkaný, zelený čaj, citronový nápoj.
* LIMIT:
* Je to nemožné: dogrose vývar, černý čaj, káva, studené a sycené nápoje, koncentrované šťávy.

Nezapomeňte se poradit s lékařem! Nepodléhejte dítě samy.

Obecná pravidla pro krmení dětí s acetonemickým syndromem

Přítomnost acetonu, potvrzená testy a zápachem z úst, ve skutečnosti není katastrofa. Pediatr je jistě předepsat dítě řádnou léčbu. Stejně důležité je dodržovat dietu vhodnou pro tuto příležitost.

Jídlo pro děti s acetonemickým syndromem. Základní principy.

Existuje několik hlavních dietních pravidel pro děti s acetonemickým syndromem.

 1. Přísné dodržování hypoketogenní diety. Žádné potraviny s obsahem purinu, omezující obsah tuku.
 2. Výživa pro děti trpící acetonemickým syndromem je častá a zlomková.
 3. Nemůžete vynutit krmení dítěte.

Strava v akutním stavu

Před a během exacerbace dítěte nemůže hladovět. Jídla pro děti s acetonemickým syndromem by měla být aktetogonny: kaše na vodě (ovesné vločky, pohanka, kukuřice), bramborová kaše na vodě, pečená jablka, stejně jako galetie cookies. Při zastavení zvracení, obnovení chuti k jídlu a pohody, přidejte maso, zeleninovou polévku, kefír, mléko.

Výživa - častá a zlomková, doprovázená rehydronem nebo podobným. Umyté potraviny by měly být tvořeny kompotem ze sušeného ovoce nebo neperlivé alkalické minerální vody. Po krizi - léky na normalizaci krevní kyseliny a zlepšení metabolických procesů.

Podívejme se podrobněji na výživu dětí s acetonemickým syndromem. Co může a nemůže?

 1. Mořské plody a ryby:
 • můžete jíst hnědé a zelené řasy, mořské ryby;
 • nemůžete jíst raky, říční ryby a polévky v rybím vývaru;
 • limit solené ryby, kaviár, mořské plody, které nejsou ryby.
 1. Maso a maso:
 • Můžete jíst jakékoli maso dospělých zvířat (hovězí, vepřové, králičí, krůtí), 1 vejce za den (nebo jídlo z něj);
 • nemůžete jíst polévky v masovém vývaru, droby, okurky, uzené;
 • omezit konzervy a hovězí maso.
 1. Potraviny:
 • mohou být: obiloviny, sušenky, karamel, turecký med, želé, marmeláda;
 • ne: lístkové těsto, muffin, smetana, hranolky, čokoláda;
 • limit: muffiny, piškotový dort, těstoviny.
 1. Zelenina s dietní výživou pro děti s acetonemickým syndromem:
 • Můžete jíst kopr, salát, ředkvičky, bílé zelí, cuketu, okurky, mrkev, řepu, brambory, zeleninové polévky;
 • zelený boršč, rajčata, lilek, paprika, květák, houby, petržel, rebarbora, špenát;
 • omezit rajčata, ředkvičky, hrášek a luštěniny.
 1. Bobule, ovoce:
 • možné: nekyselé bobule a jablka, vodní melouny, hrušky, třešně, broskve, hrozny, hrušky;
 • ne: kyselé ovoce a bobule;
 • limit: mandarinky, fíky, data, kiwi, banány.
 1. Nápoje při krmení dětí trpících acetonemickým syndromem:
 • možné: kompot ze sušeného ovoce, želé, ovocné nápoje brusinky a černého rybízu, čerstvě vymačkaná šťáva a drť, citronové nápoje a zelený čaj;
 • ne: koncentrované šťávy, sycené a studené nápoje, káva, černý čaj a šípkový vývar.
 1. Mléčné výrobky:
 • možné: sýr, mléko, tvaroh, kefír, tavený sýr, ryazhenka;
 • ne: sýr, tukový tvaroh, jogurt;
 • limit: tvrdé sýry, smetana, zakysaná smetana.

V každém případě nemůžete samostatně léčit dítě a přiřadit mu dietu. Kontrola lékaře je nutností. Ale nezoufejte. S pomocí kvalifikovaných odborníků určitě tuto nemoc překonáte!

Dieta pro acetonemický syndrom

Acetonemický syndrom je nepříjemný a dlouhotrvající jev, který, ačkoli nemá zvláštní četnost výskytu, jsou tyto projevy bolestivé a nepříjemné. Jedním z opatření je dieta s acetonemickým syndromem, protože pro tento problém neexistuje žádný specifický lék a otázkou je spíše normalizace metabolismu uhlohydrátů a řízení výživy s omezením příchozích tuků a jiných potenciálně nebezpečných výrobků. Dieta s acetonemickým syndromem je nejlepším řešením tohoto problému a někdy se tato dieta v dlouhodobém horizontu stává normou. Dieta pro acetonemický syndrom u dětí je určena k normalizaci metabolismu uhlohydrátů a snížení počtu akumulovaných metabolitů kyseliny močové, snížení četnosti ataků zvracení, fixace výživy. Základním bodem této techniky je orientace na mléko-sacharidovou dietu, která je zlomková a v malých porcích, což vám umožní získat oporu v potravinách. Nabízíme týdenní výběrové menu pro přibližné zhodnocení změn.
První den

 • Snídaně: jablko, ovesné vločky
 • Druhá snídaně: hruška
 • Oběd: kus krůty, okurkový salát, petržel, cibule
 • Oběd: jogurt, pomeranč
 • Večeře: rybí koláč, dýňové pyré

Druhý den

 • Snídaně: vejce, 100 gr. nízkotučný tvaroh
 • Druhá snídaně: čajový nápoj s marmeládou
 • Oběd: salát z hrachu, chřestu, švestek, zelí, kuřete
 • Snack: pečené jablko
 • Večeře: Tři kiwi a granátové jablko

Třetí den

 • Snídaně: žitný toast s kusem hovězího masa, 200 ml jogurtu
 • Druhá snídaně: krupice krupice
 • Oběd: vegetariánská polévka
 • Snack: pár švestek, borůvkové želé
 • Večeře: malá těstoviny s paprikou a bylinkami

Čtvrtý den

 • Snídaně: krupice pudink, 200 ml. kefír
 • Druhá snídaně: salát z hrušek, mandarinek, banánů
 • Oběd: vařená treska se zakysanou smetanou
 • Bezpečné, malé rozinky a sušené meruňky
 • Večeře: bramborová kaše, okurka

Pátý den

 • Snídaně: pár tvarohových koláčů, 230 ml. mléka
 • Druhá snídaně: salát z kukuřice, paprika, kopr
 • Oběd: Okroshka
 • Snack: hruška
 • Večeře: jablko a mrkev pyré, 120 gr. slepic

Šestý den

 • Snídaně: plátek vepřové, brusinkový džus
 • Druhá snídaně: broskev, ryazhenka
 • Oběd: vařená rýže s telecím masem
 • Oběd: ovesné vločky, ovocné želé
 • Večeře: pár vařených brambor, 150 gr. kuřecí řízek

Sedmý den

 • Snídaně: míchaná vejce, okurka
 • Druhá snídaně: salát z rybízu, citronu, kiwi, meruňky
 • Oběd: dušené zelí s masem
 • Oběd: čaj s marmeládou
 • Večeře: pár červených rybích sendvičů, 10 ml. kefír

Ve výše uvedené nabídce neuvádíme konkrétně omezení porcí a množství konzumovaných potravin by mělo být zvažováno individuálně, na základě podmínek a přítomnosti útoku zvracení. Nekrmte dítě násilím a během příštího útoku. Získané potraviny nechte fixovat a v případě potřeby doplňte porci kvantitativně. Podmínky výživy podle podobného schématu by měly být projednány s lékařem a dietou. Tyto potravinové možnosti je třeba posuzovat individuálně a teprve poté vytvořit specifickou dietu.

Dieta pro děti. Dieta pro acetonemický syndrom, dyspancreatism

Mé dítě v 1 roce 11 měsíců bylo diagnostikováno s dyspancreatism, acetonemic sm. Co znamená taková diagnóza? Vysvětluji: Dyspancreatism je nedostatečná funkce pankreatu, která se vyskytuje v souvislosti s jakýmikoli jinými onemocněními. S takovou nemocí je snadné obnovit slinivku břišní, aby se odstranil dráždivý faktor. A tady je jedna z příčin acetonemického syndromu je onemocnění pankreatu. Vše je propojeno.

Mé dítě mělo příznaky nemoci: nevolnost, prázdné řinčení, někdy dokonce ztenčování výkalů, rachot ve střevech, zvracení (které se objevilo v noci nebo brzy ráno), ztráta chuti k jídlu.

S takovými příznaky jsme se obrátili na dětského gastroenterologa. Na základě úplného vyšetření u dětského gastroenterologa a výsledků testů nám byla předepsána dieta a léčba drogami (níže uvádím fotografii). Dieta pro dítě se zhoršenou funkční aktivitou slinivky by měla být zaměřena na poskytnutí fyziologického odpočinku postiženému orgánu. Doporučeno:

Zde je jmenování na léky:

Dala dítěti všechno kromě hofitoly (bylo dočasně v prodeji).

Můj syn byl na této dietě po dobu 5 měsíců. Díky Bohu se tento stav zlepšil. Samozřejmě, velmi těžké pro mě. Protože se každý den budu probouzet s jednou myšlenkou: „No, co dnes vaří pro dítě?“. A vařím 4 krát denně v malých porcích po 200-300 gramech. Vzhledem k tomu, že potraviny musí být vždy čerstvě připravené a ve formě tepla. Čerstvě připravené potraviny lze uchovávat v chladničce déle než 24 hodin. Nechá se ohřát pouze jednou a nejlépe ve vodní lázni.

Na prvním místě je nejlepší dát zeleninové, obilovinové nebo mléčné polévky, na druhém - vařené maso, ale ne tuk, nejlepší králík. Na večeři můžete snadno jíst vařenou mrkev, brambory, ryby nebo míchaná vejce.

S takovou nemocí je nutné vyloučit mastné bujóny, uzená masa, klobásy, okurky, marinády, silný čaj, sodu, zmrzlinu, nápoje, studené pokrmy, ředkvičky, kaviár, čokoládu, fazole, pečení.

Na takovou dietu musí být dítě do 5-6 let. Tato doporučení byla poskytnuta naším gastroenterologem.

 • konstantní hypoketogenní dieta;
 • častá rozdělená jídla (5-6 krát denně);
 • nekrmte silou;
 • dítě si vybírá jídlo samo (v rámci výše popsané stravy);
 • těžký alkalický nápoj

A budu také psát vyšetření, které jsme podstoupili: ultrazvukové vyšetření slinivky břišní (zvýšení jeho velikosti, změna hustoty ozvěny (otok, indurace), přítomnost echo hustých inkluzí, posouzení stavu Wirsungova kanálu.) vyšetření krve a krevního testu alfa-amylázy.

Myslím, že tyto informace budou užitečné. Postarejte se o své zdraví!

Acetonemický syndrom u dětí - příčiny, symptomy, léčba, protokol, dieta

Atsetonemichesky syndrom synonyma: cyklický zvracení syndrom, syndrom atsetonemicheskoy ketonemichesky syndromu zvracení, nediabetických ketózy, non-diabetické ketoacidózy, atsetonemicheskaya zvracení, cyklické syndrom zvracení, sběr příznaků způsobených zvýšené hladiny ketonů: acetonu, acetoctové kyseliny a beta-hydroxymáselná kyselina. V zahraničí se tento syndrom nazývá syndrom cyklického zvracení (CVS). Profesor Sergey Nyankovskiy hovoří o zásadách a protokolu pro léčbu acetonemického syndromu.

Principy léčby syndromu acetonózního zvracení podle mezinárodních protokolů:

• Vyhněte se spouštěcím faktorům (spouštěcím faktorům)
• Preventivní a epizodová léčba vysazení
• Pomoc při akutních epizodách
• Podpora rodiny

Při diagnostice acetonemického syndromu by tato onemocnění měla být vyloučena.

 • střevní infekce
 • apendicitida
 • diabetes
 • onemocnění ledvin (hydronefróza atd.)
 • pankreatitida
 • abnormality gastrointestinálního traktu
 • Patologie CNS (nádory, epilepsie atd.)
 • vedlejší účinky léků
 • Otrava
 • psychogenní faktory
 • adrenální insuficience
 • jiných metabolických onemocnění

Farmakoterapie - preventivní terapie zahrnuje:

 • Cyproheptadin
 • Amitriptylin
 • Antikonvulziva, jako je topiramát, zonisamid a levetiracetam
 • Propranolol
 • Fenobarbital
 • Erytromycin (jako prokinet)

Léky používané k přerušení epizod:

 • Ondansetron
 • Promethazin
 • Prochlorperazin
 • Tryptani
 • Kombinace lorazepamu a ondansetronu je účinnější než jedno monitorování ondansetronu - EKG (sledování QT intervalu).

Spoušť - spouštěcí faktory

Vyhněte se identifikovaným dietním podnětům, jako je čokoláda, sýr a glutamát sodný E621, které mohou zabránit epizodě bez použití léků.
Jestliže psychologický stres způsobí epizody, psycholog, techniky zvládání stresu nebo sedativa (takový jako lorazepam nebo diazepam) může pomoci zastavit útoky v časných stádiích. Může však být nemožné vyhnout se společným spouštěčům, jako je řízení auta a infekce.
Hlavním faktorem je relativní nebo absolutní nedostatek sacharidů a / nebo převaha tvorby ketogenních aminokyselin a mastných kyselin při současném zajištění energetických potřeb organismu z různých důvodů.
Faktory usnadňující rozvoj syndromu: přítomnost neuroartritických abnormalit konstituce, jakékoliv stresogenní, toxické, infekční, alimentární, endokrinní účinky na energetický metabolismus.

Léčba acetonemickým syndromem: rehydratace - těsnění

POP - perorální rehydratační roztok

 • Do vody každých 10-15 minut v malých porcích (10-15 ml) krmte dítě POP. Kombinujte POP s nesycenou alkalickou minerální vodou, studený čaj s citronem, kompot.
 • S mírnou dehydratací: objem POP (ml) v prvních 4 hodinách -
 • Tělesná hmotnost x 40. Denní objem roztoků pro PR (ml) je 100-130 ml / kg tělesné hmotnosti. POP v denním objemu tekutiny od 50% do 70%. (15 kg = 750, 1200)
 • Při mírné dehydrataci: objem v prvních 4 hodinách je tělesná hmotnost x 75. Denní objem roztoků pro OR by měl být 150–200 ml / kg tělesné hmotnosti. Kombinace ORT a IT. POP v denním objemu od 40% do 50% (15 kg +1000, 1600)
 • Pokud bylo zvracení - přestávka 10 minut, pak 1 lžička. každé 2-3 minuty, pak 2-3 lžíce každých 15 minut.

Jídlo, dieta se syndromem acetonemického zvracení POVOLENO:

Masné výrobky a pokrmy z nich

 • Maso dospělých zvířat (hovězí maso, libové vepřové maso), králičí maso, krůta; vejce (jedenkrát denně) vařené nebo ve formě omelety

Ryby a mořské plody.

 • Moře, zelené a hnědé mořské řasy ryby

Zelenina a jídla z nich

 • Polévky na zeleninové půdě; brambory, řepa, mrkev, okurky, cuketa, zelí, cibule, ředkvičky, kopr t

Cereálie, moučné výrobky a sladkosti

 • Pohanka, rýže, ovesné vločky, kukuřičná kaše; sušenky, máslové sušenky, marmeládu, želé, karamel

Ovoce a bobule

 • Nekyselá jablka, hrušky, sladké plody, hrozny, melouny, meloun, broskve, meruňky, třešně t

Mléčné výrobky a jídla z nich.

 • Mléko, kefír, ryazhenka, bílý sýr.

Nápoje a džusy

 • Sušené ovoce (rozinky, švestky, sušené meruňky) ve formě kompotu; šťáva z černého rybízu, želé; zelený čaj, citronový nápoj

Populární děti s acetonemickým syndromem

Populární strava "BRAT" (Banány - banány, Rise - rýže, Applesauce - šťouchané pečené jablko, Toast - sušený chléb) nebo

"BRATT" (plus čaj - čaj), nebo

"BRATTY" (plus jogurt - jogurt).

Prevence acetonemického syndromu - doporučení (NASPGHAN):

 • Pro děti do 5 let - cyproheptadin, kontrola tělesné hmotnosti (zvýšená chuť k jídlu).
 • Pro děti od 5 let a dospívající, amitriptylin + mitochondriální přípravky (koenzym Q10 a L-karnitin).
 • Tricyklická antidepresiva