Image

Diabeton

Diabeton Latinský název léku:
Diabeton

Diabeton Farmakologická skupina: t
Hypoglykemická činidla.

Diabeton Forma složení a uvolnění:
1 tableta diabetonu obsahuje 80 mg gliklazidu. V blistru obsahujícím 30 tablet, v krabičce 2 blistry.

Diabeton Farmakologický účinek:
Farmakologický účinek - hypoglykemický.

Stimuluje sekreci inzulínu, zkracuje dobu od okamžiku jedení do jeho přírůstku, zvyšuje citlivost periferních tkání na inzulín a potencuje účinek glukózy na sekreci inzulínu.

Statisticky významně zpomaluje rozvoj diabetické retinopatie. Dlouhodobé užívání u diabetické nefropatie nemění funkci ledvin a je doprovázeno snížením proteinurie, zlepšenou kontrolou krevní glukózy a krevního tlaku.

Diabeton Farmakodynamika:
Snižuje hyperglykémii, inhibuje adhezi a agregaci destiček, normalizuje fibrinolytickou aktivitu endotelu (u diabetu typu I a II), normalizuje vaskulární permeabilitu a zabraňuje tvorbě mikrotrombů. Má antiaterosklerotický účinek.

Diabeton Farmakokinetika:
Diabeton se rychle vstřebává. Vazba na plazmatické proteiny - 94,2%. Poločas léku - 12 hodin. Vylučuje se ledvinami (méně než 1% - nezměněno).

Diabeton Dávkování a podávání: t
Diabeton je vzat dovnitř.
Dávkovací režim je nastaven individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění, obvykle 2 tablety denně (1 tableta ráno a večer, s jídlem). V závislosti na závažnosti onemocnění může být dávka 1 až 4 tablety denně.

Aby se zabránilo dyspeptickým symptomům, doporučuje se užívat lék během jídla. Léčba nevylučuje potřebu nízkokalorického diety s nízkým obsahem sacharidů.

Diabeton Indikace pro použití léku:
- Diabetes mellitus závislý na inzulínu.

Diabeton Kontraindikace užívání přípravku:
- přecitlivělost na složky léčiva
- juvenilní diabetes
- ketoacidóza
- prekomatózy a komatózy
- těžké renální selhání
- těžké jaterní selhání

Diabeton Užívání během těhotenství a kojení:
Kontraindikováno.

Diabeton Vedlejší účinky léku:
Průjmové jevy (velmi vzácně), hypoglykémie, reverzibilní hematologické poruchy, alergické reakce (pruritus, erytém, kopřivka) - vzácně, v mírné formě.

Diabeton Interakce s jinými léky:
Účinnost je snížená diuretika a barbituráty, zvýšení - NSAID, sulfonamidy, beta-blokátory.

Diabeton Předávkování drogami:
V případě mírné hypoglykemie (malátnost, pot, bledost, tachykardie) se provádí úprava dávky; v těžkých případech s poruchami vědomí je nutná okamžitá intravenózní injekce roztoku hypertonické glukózy (40%).

Diabeton Podmínky skladování léků:
Při teplotě ne vyšší než 30 ° C.
Uchovávejte dibeton mimo dosah dětí.
Doba použitelnosti léku - 3 roky.

Diabeton

Latinský název

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a uvolňovací forma

1 tableta obsahuje gliklazid 80 mg; v blistru po 30, v krabičce 2 blistrech.

Farmakologický účinek

Stimuluje sekreci inzulínu, zkracuje dobu od okamžiku, kdy se jídlo začne zvyšovat (čímž se snižuje postprandiální vrchol hyperglykémie), zvyšuje se citlivost periferních tkání na inzulín a potencuje účinek glukózy vylučující inzulin.

Farmakodynamika

Snižuje hyperglykémii, inhibuje adhezi a agregaci destiček, normalizuje fibrinolytickou aktivitu endotelu (u diabetu typu I a II), normalizuje vaskulární permeabilitu a zabraňuje tvorbě mikrotrombů; má antiaterosklerotický účinek.

Farmakokinetika

Rychle vstřebává. Cmax - za 2-5 h. Vazba na plazmatické proteiny - 94,2%. T1/2 - 12 h. Vylučuje se ledvinami (méně než 1% - nezměněno).

Klinická farmakologie

Statisticky významně zpomaluje rozvoj diabetické retinopatie. Dlouhodobé užívání u diabetické nefropatie nemění funkci ledvin a je doprovázeno snížením proteinurie, zlepšenou kontrolou krevní glukózy a krevního tlaku. Nezpůsobuje zvýšení tělesné hmotnosti, naopak přispívá k jejímu snížení u obézních pacientů (podléhá vhodné dietě); nevyvolává hyperinzulinemii.

Indikace

Diabetes mellitus závislý na inzulínu.

Kontraindikace

Přecitlivělost, vč. na jiné sulfamidy, juvenilní diabetes, ketoacidózu, stavy před komatózou a komatózou, závažné selhání ledvin, těžké jaterní selhání.

Použití v průběhu březosti a laktace

Vedlejší účinky

Průjmové jevy (velmi vzácně), hypoglykémie, reverzibilní hematologické poruchy, alergické reakce (pruritus, erytém, kopřivka) - vzácně, v mírné formě.

Interakce

Účinnost je snížená diuretika a barbituráty, zvýšení - NSAID, sulfonamidy, beta-blokátory.

Dávkování a podávání

Uvnitř Dávkovací režim je stanoven individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění, zpravidla podle tabulky 2. za den (1 karta ráno a večer, s jídlem). V závislosti na závažnosti onemocnění může být dávka 1-4 tabulka. za den.

Předávkování

V případě mírné hypoglykemie (malátnost, pot, bledost, tachykardie) se provádí úprava dávky; v těžkých případech s poruchami vědomí je nutná okamžitá intravenózní injekce roztoku hypertonické glukózy (40%).

Bezpečnostní opatření

Měli byste pravidelně určovat hladinu glukózy v krvi nalačno, po jídle a „denní křivce“.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo dyspeptickým symptomům, doporučuje se užívat lék během jídla. Neužívejte mikonazol současně. Léčba nevylučuje potřebu nízkokalorického diety s nízkým obsahem sacharidů.

Podmínky skladování

Při teplotě ne vyšší než 30 ° C.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Diabeton recept v latině

Jak tablety Amaryl používat a jak je nahradit

Na úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají DiabeNot. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Amaril je považován za populární mezi diabetiky. Jeho příjem umožňuje pacientům kontrolovat jejich stav, minimalizovat pravděpodobnost vzniku hyperglykémie. Předepsat tento lék pouze osobám s diabetem typu II.

Složení

Účinnou látkou amarylu je glimepirid. Složení tablet také zahrnuje pomocné složky. Jejich seznam bude záviset na dávce glimepiridu. Různá kombinace dalších látek v tabletách v důsledku rozdílné barvy.

INN (mezinárodní název): glimepirid (latinský název Glimepirid).

Lékárny také prodávají Amaril M1, M2. Kromě glimepiridu obsahuje složení tablet metformin v množství 250, respektive 500 mg. Pouze endokrinolog má právo předepsat tento kombinovaný lék.

Formulář vydání

Amaryl v prodeji ve formě tablet. Barva závisí na dávce účinné látky:

 • 1 mg glimepiridu - růžové;
 • 2 - zelená;
 • 3 - světle žlutá;
 • 4 - modrá.

Liší se podle označení na tabletách.

Farmakologický účinek

Glimepirid má na tělo hypoglykemický účinek. Je to derivát sulfonylmočoviny třetí generace.

Amaryl má primárně prodloužený účinek. Když jsou pilulky konzumovány, je stimulována slinivka břišní a aktivovány beta buňky. Jako výsledek, inzulín začne být propuštěn z nich, hormon vstupuje do krve. To pomáhá snížit koncentraci cukru po jídle.

Současně má glimepirid extrapancreatický účinek. Zvyšuje citlivost svalů, tukové tkáně na inzulín. Při použití léčiva existuje obecný antioxidační, antiaterogenní, antiagregační účinek.

Amaril se liší od ostatních derivátů sulfonylmočoviny tím, že když je používán, je obsah uvolněného inzulínu nižší než při použití jiných hypoglykemických léků. Vzhledem k tomu je riziko hypoglykémie minimální.

Posílení procesu využití glukózy ve svalových a tukových tkáních je možné díky přítomnosti speciálních transportních proteinů v buněčných membránách. Amaril zvyšuje jejich aktivitu.

Léčivo prakticky neblokuje draslíkové kanály srdečních myocytů citlivých na ATP. Udržují schopnost přizpůsobit se ischemickým stavům.

Při léčbě Amarilem je tvorba glukózy jaterními buňkami blokována. Tento účinek je způsoben rostoucím obsahem fruktosy-2,6-biofosfátu v hepatocytech. Tato látka zastavuje glukoneogenezi.

Léčivo přispívá k blokování sekrece cyklooxygenázy, což redukuje transformační proces thromboxanu A2 z kyseliny arachidonové. To snižuje intenzitu agregace destiček. Pod vlivem přípravku Amaryl snižuje závažnost oxidačních reakcí, které jsou pozorovány u diabetu nezávislého na inzulínu.

Indikace

Předepsané léky založené na pacientech s glimepiridem s onemocněním typu II, pokud fyzická aktivita, dieta neumožňuje kontrolovat hladiny cukru.

V návodu k použití bylo uvedeno, že je možné kombinovat příjem přípravku Amaril s metforminem, inzulínovými injekcemi.

Dr. Bernstein trvá na tom, že předepisování hypoglykemických látek není oprávněné, a to ani s indikacemi pro použití. Tvrdí, že léky jsou škodlivé a zvyšují metabolické poruchy. K normalizaci stavu můžete použít deriváty sulfonylmočoviny, ale dietu v kombinaci se zvláštním léčebným režimem.

Kontraindikace

Přípravek Amaril by neměl být podáván pacientům, u kterých: t

 • závislost na inzulínu;
 • ketoacidóza, diabetická kóma;
 • narušení ledvin (včetně případů hemodialýzy);
 • porucha jater;
 • individuální intolerance nebo přecitlivělost na glimepirid, pomocné látky, jiná léčiva ze skupiny sulfonylmočoviny;
 • věku dětí.

Lékaři by neměli předepisovat lék pacientům, kteří jsou podvyživení, jedí nepravidelně, omezují příjem kalorií, spotřebovávají méně než 1000 kcal. Kontraindikace je porušením procesu vstřebávání potravy z gastrointestinálního traktu.

Vedlejší účinky

Než začnete přípravek Amaril užívat, měl by se seznámit s anotací léčiva. Pacienti by měli vědět, jaké komplikace mohou nastat.

Nejznámějším vedlejším účinkem jsou metabolické poruchy. Pacient může brzy po hypoglykemii vyvinout hypoglykémii. Doma, tento stav je obtížné normalizovat, budete potřebovat pomoc lékařů. Náhlé snížení hladiny glukózy v krvi je však pozorováno ve vzácných případech, ne častěji než u 1 pacienta z 1000.

Při užívání přípravku Amaril tyto komplikace vyplývají také z: t

 • Gastrointestinální trakt: průjem, pocit hladu, bolest v oblasti epigastrie, žloutenka, nevolnost, hepatitida, rozvoj selhání jater;
 • hematopoetické orgány: trombocytopenie, agranulocytóza, erytrocytopenie, leukopenie;
 • nervová soustava: zvýšená ospalost, únava, bolesti hlavy, zvýšená úzkost, agresivita, poruchy řeči, zmatenost, paréza, mozkové záchvaty, výskyt lepkavého studeného potu;
 • orgány zraku: přechodné poruchy způsobené změnami hladiny cukru v krvi.

U některých se objevily reakce přecitlivělosti. Pacienti si stěžují na svědění, kožní vyrážky, kopřivku, alergickou vaskulitidu. Tyto nežádoucí účinky jsou obvykle mírné, v jednotlivých případech nelze vyloučit pravděpodobnost anafylaktického šoku.

Návod k použití

Je oprávněn přijmout Amaril jmenováním ošetřujícího lékaře. Odborník vybere počáteční dávku pro každého pacienta osobně. Záleží na koncentraci glukózy v krvi, intenzitě vylučování cukru v moči.

Na začátku léčby se doporučuje pít tablety obsahující 1 mg glimepiridu. Je nutné dávku postupně zvyšovat. 2 mg tablety se předávají nejdříve 1-2 týdny po zahájení léčby. V počátečních stadiích lékař sleduje stav pacienta v závislosti na odpovědi na léčivo, koriguje léčbu. Maximální přípustná denní dávka je 6-8 mg glimepiridu.

Nelze-li dosáhnout žádoucího terapeutického účinku ani při užívání maximálního množství přípravku Amaril, pak je předepsán také inzulín.

Tablety před hlavním jídlem je nutné užívat jednou denně. Lékaři doporučují pití drogy před snídaní. Je-li to nutné, je možné na recepci přesunout čas na oběd.

Odmítnutí jíst po vypití Amarylu je přísně zakázáno. To nakonec vyvolá prudký pokles koncentrace glukózy. Hypoglykémie může způsobit neurologické poruchy, způsobit diabetickou kómu a smrt.

Tablety polykají celé bez žvýkání.

Předávkování

Je nutné použít Amaril v množstvích, která vypíše lékař. Předávkování způsobuje hypoglykémii. Prudký pokles cukru někdy provokuje diabetickou kómu.

Při překročení přípustné rychlosti užívání se objeví nevolnost, zvracení, bolest v epigastriu. Mohou se objevit různé nežádoucí účinky:

 • zrakové postižení;
 • ospalost;
 • třes;
 • křeče;
 • kóma;
 • koordinačních problémů.

V případě předávkování omyjte žaludek. Po vyčištění dejte enterosorbenty. Současně se intravenózně injikuje roztok glukózy. Další taktika akce je vyvíjena v závislosti na stavu pacienta. V těžkých případech je pacient hospitalizován na jednotce intenzivní péče.

Interakce

Před předepsáním přípravku Amaryl musí lékař zjistit, které léky pacient užívá. Některé léky se zvyšují, jiné snižují hypoglykemický účinek glimepiridu.

Při provádění výzkumu bylo zjištěno, že při konzumaci je pozorován prudký pokles hladiny cukru v krvi:

 • perorální antidiabetická činidla;
 • Fenylbutazon;
 • Oxyfenbutazon;
 • Azapropazon;
 • Sulfinpyrazon;
 • Metformina;
 • Tetracyklin;
 • Mikonazol;
 • salicyláty;
 • Inhibitory MAO;
 • mužské pohlavní hormony;
 • anabolické steroidy;
 • chinolová antibiotika;
 • Klarithromycin;
 • Flukonazol;
 • sympatolytika;
 • fibráty.

Proto se nedoporučuje začít s užíváním přípravku Amaryl samostatně, aniž by vám lékař předepsal příslušný předpis.

Tato účinnost snižuje účinnost glimepiridu: t

 • progestogeny;
 • estrogeny;
 • thiazidová diuretika;
 • saluretika;
 • glukokortikoidy;
 • kyselina nikotinová (pokud se používá ve vysokých dávkách);
 • laxativa (dlouhodobé užívání);
 • barbituráty;
 • Rifampicin;
 • Glukagon

Tento účinek je nutně zohledněn při výběru dávky.

Sympatholitika (beta-blokátory, rezerpin, klonidin, guanethidin) má nepředvídatelný účinek na hypoglykemický účinek Amarilu.

Při použití derivátů kumarinu zvažte: glimepirid zvyšuje nebo oslabuje účinek těchto léčiv na tělo.

Lékař si vybere pacienta na léky na hypertenzi, nesteroidní protizánětlivé léky, další populární drogy.

Kombinujte Amaryl s inzulínem, metforminem. Tato kombinace je nutná, pokud během užívání glimepiridu nelze dosáhnout požadované metabolické kontroly. Dávkování každého léku určuje lékař individuálně.

V některých případech lékaři doporučují pít Janumet a Amaryl současně. Při této terapii pacient vstupuje do těla:

Tato kombinace účinných látek umožňuje zvýšit účinnost léčby, pomáhá lépe kontrolovat stav diabetiků.

Podmínky prodeje

V lékárnách můžete dostat přípravek Amaryl, pokud máte lékařský předpis.

Funkce ukládání dat

Tablety na bázi glimepiridu by měly být ve tmě, chráněny před přímými paprsky slunce, mimo dosah dětí. Skladovací teplota - do +30 oC.

Doba použitelnosti

Užívání léku je povoleno po dobu 36 měsíců od data vydání.

Na úpravu spojů naši čtenáři úspěšně používají DiabeNot. Vzhledem k popularitě tohoto nástroje jsme se rozhodli nabídnout vám vaši pozornost.
Více zde...

Analogy

Chcete-li zvolit vhodnou náhražku přípravku Amaril, musí být léčena endokrinologem. Může předepsat analog vyrobený na základě stejné účinné látky, nebo vyzvednout lék vyrobený z jiných složek.

Pacienti mohou být přiděleni k ruskému zástupci Diameridovi, který je relativně levný. U 30 tablet léku, vyrobených na základě glimepiridu, v dávce 1 mg v lékárně, pacienti zaplatí 179 p. Kč. S nadšením koncentrace účinné látky se náklady zvyšují. Pro Diameride v dávce 4 mg bude nutné podat 383 r.

V případě potřeby vyměňte Amaryl za Glimepirid, který vyrábí ruská společnost Vertex. Tyto tablety jsou levné. Pro balení 30 ks. 2 mg budou muset zaplatit 191 str.

Cena společnosti Glimepiridon Canon, kterou vyrábí společnost Canonfarm, je ještě nižší. Cena balení 30 tablet po 2 mg je považována za levnou, je to 154 p.

V případě intolerance glimepiridu jsou pacientům předepsány jiné analogy vyrobené na základě metforminu (Avandamet, Glimekomb, Metglib) nebo vildagliptinu (Galvus). Jsou vybrány s ohledem na individuální charakteristiky pacienta.

Alkohol a Amaryl

Je nemožné předem předpovědět, jak nápoje obsahující alkohol ovlivní osobu, která užívá přípravky glimepiridu. Alkohol je schopen oslabit nebo zesílit hypoglykemický účinek přípravku Amaril. Současně nemohou být použity.

Hypoglykemické léky musí být užívány po dlouhou dobu. Z tohoto důvodu se stává problémem kategorický zákaz používání nápojů obsahujících alkohol pro mnoho lidí.

Těhotenství, kojení

Během období intrauterinní gestace dítěte, kojení novorozence, nelze použít deriváty sulfonylmočoviny. V krvi těhotné ženy by měla být koncentrace glukózy v normálním rozmezí. Hyperglykémie totiž vede ke zvýšenému riziku vrozených malformací, zvyšuje míru kojenecké úmrtnosti.

Těhotné ženy jsou převedeny na inzulín. Eliminujte pravděpodobnost toxického účinku léku na dítě v děloze, pokud odmítnete sulfonylmočovinové léky ve fázi plánování koncepce.

Léčba Amarilom je během laktace zakázána. Účinná látka vstupuje do mateřského mléka, těla novorozence. Při kojení je nutné, aby žena zcela přecházela na inzulinovou terapii.

Recenze

Pro mnoho pacientů nestačí doporučení ošetřujícího endokrinologa, aby začal pít nový lék. Lékaři říkají, že pilulky pomáhají slinivce břišní produkovat inzulín, zároveň zvyšuje citlivost tkání na něj. To přispívá k tomu, že se glukóza v těle vstřebává.

Pacienti ale chtějí slyšet názor na předepsané léky od jiných diabetiků. Touha získat zpětnou vazbu od ostatních pacientů je způsobena stále vysokými náklady na lék. Koneckonců, existuje mnoho druhů léků na prodej, které mají snížit hladinu glukózy, jejíž cena je výrazně nižší.

Pokud užíváte Amaril 1-2 roky, nejsou pozorovány žádné negativní účinky. Praxe ukazuje, že jen málo lidí se při užívání léku setkává s komplikacemi. Častěji se vyskytují problémy při léčbě přípravku Amaril M, který obsahuje kromě glimepiridu metformin. Pacienti si stěžují na výskyt vyrážky na těle, svědění, rozvoj hypertenze. Někteří lidé po požití tablet mají pocit, že se blíží hypoglykemické krizi, i když při kontrole se ukazuje, že snížení koncentrace glukózy není kritické.

Přípravky glimepiridu v prvních měsících používání dokonale snižují hladinu cukru. Ale někteří lékaři si všimnou, že účinnost léku se časem zhoršuje. Pacient nejprve zvýší dávkování a pak předepíše kombinaci léků. To je jediný způsob, jak dosáhnout dočasné normalizace stavu. Ale vzhledem ke snížení účinnosti léčby má pacient v těle konstantní skoky cukru. To vede k celkovému poškození.

Některým diabetikům se s pomocí přípravku Amaril podařilo postupně se zbavit nutnosti provádět trvalé injekce inzulínu. Ačkoli na začátku léčby, mnoho lidí vyvine symptomy hypoglycemia. Pacienti si stěžují na nevolnost, třesoucí se ruce, závratě, neustálý pocit hladu. Stav se postupně zlepšuje, negativní projevy procházejí.

Cena kde koupit

Tablety Amaril se prodávají v téměř každé lékárně. Cena balení po 30 kusech přímo závisí na dávce doporučené lékařem.

Diabeton®

Diabeton® Tablety 80 mg - blistr 20, krabice (krabička) 3- EAN kód: 4601815000047- № П N015418 / 01, 2004-01-14 od Les Laboratoires Servier (Francie) - balírna: Moskva farmaceutická továrna (Rusko) - vypršela platnost 2009-02-18

Latinský název

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a uvolňovací forma

1 tableta obsahuje 80 mg gliklazidu v blistru po 30, v krabičce 2 blistrech.

Farmakologický účinek

Stimuluje sekreci inzulínu, zkracuje dobu od okamžiku, kdy se jídlo začne zvyšovat (čímž se snižuje postprandiální vrchol hyperglykémie), zvyšuje se citlivost periferních tkání na inzulín a potencuje účinek glukózy vylučující inzulin.

Farmakodynamika

Snižuje hyperglykémii, inhibuje adhezi a agregaci krevních destiček, normalizuje fibrinolytickou aktivitu endotelu (u diabetu typu I a II), normalizuje vaskulární permeabilitu a zabraňuje tvorbě mikrotrombu - má antiaterosklerotický účinek.

Farmakokinetika

Rychle vstřebává. Cmax - za 2-5 hodin Vazba na plazmatické proteiny - 94,2%. T1 / 2 - 12 hodin, vylučuje se ledvinami (méně než 1% - nezměněno).

Klinická farmakologie

Statisticky významně zpomaluje rozvoj diabetické retinopatie. Dlouhodobé užívání u diabetické nefropatie nemění funkci ledvin a je doprovázeno snížením proteinurie, zlepšenou kontrolou krevní glukózy a krevního tlaku. Nezpůsobuje zvýšení tělesné hmotnosti, naopak přispívá k jeho poklesu u obézních pacientů (s vhodnou dietou) - nevyvolává hyperinzulinémii.

Indikace léku Diabeton®

Diabetes mellitus závislý na inzulínu.

Kontraindikace

Přecitlivělost, vč. na jiné sulfamidy, juvenilní diabetes, ketoacidózu, stavy před komatózou a komatózou, závažné selhání ledvin, těžké jaterní selhání.

Použití v průběhu březosti a laktace

Vedlejší účinky

Průjmové jevy (velmi vzácně), hypoglykémie, reverzibilní hematologické poruchy, alergické reakce (pruritus, erytém, kopřivka) - vzácně, v mírné formě.

Interakce

Účinnost je snížená diuretika a barbituráty, zvýšení - NSAID, sulfonamidy, beta-blokátory.

Dávkování a podávání

Uvnitř Dávkovací režim je stanoven individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění, zpravidla podle tabulky 2. za den (1 karta ráno a večer, s jídlem). V závislosti na závažnosti onemocnění může být dávka 1-4 tabulka. za den.

Předávkování

V případě mírné hypoglykémie (malátnost, pot, bledost, tachykardie) se provádí úprava dávky, v těžkých případech s poruchami vědomí je nutná okamžitá intravenózní injekce roztoku hypertonické glukózy (40%).

Bezpečnostní opatření

Měli byste pravidelně určovat hladinu glukózy v krvi nalačno, po jídle a „denní křivce“.

Zvláštní pokyny

Aby se zabránilo dyspeptickým symptomům, doporučuje se užívat lék během jídla. Neužívejte mikonazol současně. Léčba nevylučuje potřebu nízkokalorického diety s nízkým obsahem sacharidů.

Podmínky skladování léčiva Diabeton®

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Diabeton®

Poslední aktualizace popisu výrobce

Další možnosti balení léku - Diabeton®.

Diabeton® Tablety 80 mg - blistr 20, krabice (krabička) 3- EAN kód: 4601815000047- № П N015418 / 01, 2004-01-14 od Les Laboratoires Servier (Francie) - balírna: Moskva farmaceutická továrna (Rusko) - vypršela platnost 2009-02-18

Diabeton ® MB (Diabeton ® MR)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení

Popis lékové formy

Bílé, bikonvexní, oválné tablety s výřezem a rytím „DIA“ „60“ na obou stranách.

Farmakologický účinek

Farmakodynamika

Gliklazid je derivát sulfonylmočoviny, perorální hypoglykemický lék, který se liší od podobných léčiv přítomností heterocyklického kruhu obsahujícího N s endocyklickou vazbou.

Gliklazid snižuje koncentraci glukózy v krvi stimulací sekrece inzulínu beta buňkami Langerhansových ostrůvků. Zvýšené koncentrace postprandiálního inzulínu a C-peptidu přetrvávají po 2 letech léčby.

Kromě účinku na metabolismus sacharidů má gliklazid i hemovaskulární účinky.

Vliv na sekreci inzulínu

U diabetes mellitus typu 2 léčivo obnovuje časný vrchol sekrece inzulínu v reakci na příjem glukózy a zvyšuje druhou fázi sekrece inzulínu. Výrazné zvýšení sekrece inzulínu je pozorováno v reakci na stimulaci způsobenou příjmem potravy nebo podáváním glukózy.

Gliklazid snižuje riziko trombózy malých cév, ovlivňuje mechanismy, které mohou způsobovat komplikace u diabetes mellitus: částečně inhibuje agregaci a adhezi krevních destiček a snižuje koncentraci faktorů aktivujících destičky (beta-tromboglobulin, tromboxan B).2) a také obnovuje fibrinolytickou aktivitu vaskulárního endotelu a zvyšuje aktivitu tkáňového plasminogenového aktivátoru.

Intenzivní kontrola glykémie založená na použití Diabeton ® MV (HbA1c ® MV a zvýšení jeho dávky proti (nebo namísto) standardní terapie před přidáním dalšího hypoglykemického léku k němu (například metformin, inhibitor alfa-glukosidázy, derivát thiazolidindionu nebo inzulín). Denní dávka Diabeton® MV u pacientů ve skupině s intenzivní kontrolou byla 103 mg, maximální denní dávka byla 120 mg.

Diabeton ® MV byl použit v kontrolní skupině s intenzivní glykemií (průměrná doba sledování 4,8 let, průměrná hladina HbA1c - 6,5%) ve srovnání se standardní kontrolní skupinou (průměrná hladina HbA1c - 7,3%) vykazuje významný pokles 10% relativní riziko kombinované četnosti makro- a mikrovaskulárních komplikací.

Výhoda byla dosažena výrazným snížením relativního rizika velkých mikrovaskulárních komplikací o 14%, výskytu a progrese nefropatie o 21%, výskytu mikroalbuminurie o 9%, makroalbuminurie o 30% a vývoje renálních komplikací o 11%.

Výhody intenzivní kontroly glykemie při užívání léku Diabeton® MV nebyly závislé na výhodách dosažených na pozadí antihypertenzní terapie.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je gliklazid zcela absorbován. Koncentrace plazmatického gliklazidu se během prvních 6 hodin postupně zvyšuje, hladina plateau se udržuje od 6 do 12 hodin, individuální variabilita je nízká.

Jídlo neovlivňuje stupeň absorpce gliklazidu.

Přibližně 95% gliklazidu se váže na plazmatické proteiny. Vd - asi 30 litrů. Podávání léčiva Diabeton® MV v dávce 60 mg 1krát denně zajišťuje udržení účinné plazmatické koncentrace gliklazidu po dobu delší než 24 hodin.

Gliklazid je metabolizován především v játrech. V plazmě nejsou žádné aktivní metabolity.

Gliklazid se vylučuje převážně ledvinami: vylučování se provádí formou metabolitů, méně než 1% se vylučuje ledvinami v nezměněné formě. T1/2 průměry gliklazidu od 12 do 20 hodin.

Vztah mezi užitou dávkou (až do 120 mg) a AUC je lineární.

Starší lidé. U starších pacientů nebyly pozorovány žádné významné změny farmakokinetických parametrů.

Indikace pro Diabeton ® MB

diabetes mellitus 2. typu s nedostatečnou účinností diety, cvičení a hubnutí;

prevence diabetických komplikací: snížení rizika mikrovaskulárních (nefropatie, retinopatie) a makrovaskulárních komplikací (infarkt myokardu, mrtvice) u pacientů s diabetem 2. typu intenzivní kontrolou glykémie.

Kontraindikace

přecitlivělost na gliklazid, jiné deriváty sulfonylmočoviny, sulfonamidy nebo pomocné látky, které tvoří léčivo;

diabetes typu 1;

diabetická ketoacidóza, diabetický precom, diabetická kóma;

závažné poškození ledvin nebo jater (v těchto případech se doporučuje inzulín);

užívání mikonazolu (viz "Interakce");

těhotenství a kojení (viz „Použití v průběhu březosti a laktace“);

věku do 18 let.

Vzhledem k tomu, že léčivo obsahuje laktózu, Diabeton ® MV se nedoporučuje pro pacienty s vrozenou intolerancí laktózy, galaktosemií, glukózo-galaktózovou malabsorpcí.

Nedoporučuje se používat v kombinaci s fenylbutazonem nebo danazolem (viz "Interakce").

S opatrností: stáří, nepravidelná a / nebo nevyvážená výživa, nedostatek glukóza-6-fosfát dehydrogenázy, závažné kardiovaskulární onemocnění, hypotyreóza, nedostatečnost nadledvin nebo hypofýzy, renální a / nebo jaterní insuficience, dlouhodobá terapie GCS, alkoholismus.

Použití v průběhu březosti a laktace

Chybí zkušenosti s podáváním gliklazidu během těhotenství. Údaje o použití jiných derivátů sulfonylmočoviny během těhotenství jsou omezené.

Ve studiích na laboratorních zvířatech nebyly zjištěny žádné teratogenní účinky gliklazidu.

Pro snížení rizika vrozených malformací je nutná optimální kontrola (vhodná terapie) diabetu.

Orální hypoglykemické léky během těhotenství se nepoužívají. Inzulín je lékem volby pro léčbu diabetu u těhotných žen. Doporučuje se v případě plánovaného těhotenství nahradit příjem perorálních hypoglykemických léků inzulínovou terapií a v případě, že se těhotenství vyskytlo během užívání léku.

S ohledem na nedostatek údajů o vstupu gliklazidu do mateřského mléka a rizika neonatální hypoglykémie je kojení kontraindikováno během lékové terapie.

Vedlejší účinky

Vzhledem ke zkušenostem s gliklazidem je třeba mít na paměti možnost vývoje následujících vedlejších účinků.

Diabeton® MV, stejně jako jiné sulfonylmočovinové léky, může způsobit hypoglykémii v případě nepravidelného příjmu potravy a zejména v případě, že je potravina vynechána. Možné příznaky hypoglykémie: bolest hlavy, silný pocit hladu, nevolnost, zvracení, únava, poruchy spánku, podrážděnost, agitace, snížená koncentrace, opožděná reakce, deprese, zmatenost, zhoršené vidění a řeč, afázie, třes, paréza, ztráta sebeovládání, pocit bezmocnosti, porušení vnímání, závratě, slabost, křeče, bradykardie, delirium, mělké dýchání, ospalost, ztráta vědomí s možným rozvojem kómatu, dokonce i smrt.

Také se mohou objevit adrenergní reakce: zvýšené pocení, lepkavá kůže, úzkost, tachykardie, zvýšený krevní tlak, palpitace, arytmie a angina pectoris.

Příznaky hypoglykémie jsou zpravidla zastaveny příjmem sacharidů (cukru). Příjem náhražek cukru je neúčinný. Na pozadí jiných derivátů sulfonylmočoviny se po úspěšném baňkování znovu objevila hypoglykémie.

Při těžké nebo dlouhodobé hypoglykémii je indikována pohotovostní lékařská péče, případně s hospitalizací, a to i při účinku příjmu sacharidů.

Další nežádoucí účinky

Na straně zažívacího traktu: bolest břicha, nevolnost, zvracení, průjem, zácpa. Užívání léku během snídaně pomáhá těmto příznakům vyhnout nebo je minimalizovat.

Následující vedlejší účinky jsou méně časté.

Na straně kůže a podkožní tkáně: vyrážka, svědění, kopřivka, angioedém, erytém, vyrážka makulopapulla, bulózní reakce (např. Stevens-Johnsonův syndrom a toxická epidermální nekrolýza).

Na straně oběhového a lymfatického systému se vzácně vyvíjejí hematologické poruchy (anémie, leukopenie, trombocytopenie, granulocytopenie). Tyto jevy jsou zpravidla v případě ukončení léčby reverzibilní.

Na straně jater a žlučových cest: zvýšená aktivita jaterních enzymů (AST, ALT, alkalická fosfatáza), hepatitida (ojedinělé případy). Pokud se objeví cholestatická žloutenka, léčba by měla být přerušena.

Tyto jevy jsou obvykle v případě ukončení léčby reverzibilní.

Na straně zrakového orgánu: mohou se objevit přechodné poruchy zraku, které jsou způsobeny změnami v koncentraci glukózy v krvi, zejména na začátku léčby.

Vedlejší účinky spojené s deriváty sulfonylmočoviny: stejně jako v přítomnosti jiných derivátů sulfonylmočoviny byly pozorovány následující vedlejší účinky: erytrocytopenie, agranulocytóza, hemolytická anémie, pancytopenie, alergická vaskulitida, hyponatrémie. Byla pozorována zvýšená aktivita jaterních enzymů, zhoršená funkce jater (například s rozvojem cholestázy a žloutenky) a hepatitidy; projevy se snížily s časem po vysazení sulfonylmočovin, ale v některých případech vedly k život ohrožujícímu selhání jater.

Vedlejší účinky zaznamenané během klinických studií.

Ve studii ADVANCE byl malý rozdíl v četnosti různých závažných nežádoucích příhod mezi oběma skupinami pacientů. Nebyly obdrženy žádné nové údaje o bezpečnosti. Malý počet pacientů měl těžkou hypoglykémii, ale celkový výskyt hypoglykémie byl nízký. Frekvence hypoglykémie v kontrolní skupině s intenzivní glykemií byla vyšší než ve standardní kontrolní skupině s glykemií. Většina epizod hypoglykémie ve skupině intenzivní kontroly glykémie byla pozorována na pozadí současné léčby inzulínem.

Interakce

1. Léky a látky, které zvyšují riziko hypoglykémie (zvýšení účinku gliklazidu)

Mikonazol (se systémovým podáním as použitím gelu na sliznici ústní dutiny): zvyšuje hypoglykemický účinek gliklazidu (hypoglykémie se může rozvinout do stavu kómatu).

Fenylbutazon (systémové podávání): zvyšuje hypoglykemický účinek derivátů sulfonylmočoviny (vytěsňuje je z vazby na plazmatické proteiny a / nebo zpomaluje jejich eliminaci z těla).

Je výhodné použít jiné protizánětlivé léčivo. Pokud je nutné užívat fenylbutazon, musí být pacient upozorněn na nutnost kontroly glykémie. V případě potřeby by měla být dávka přípravku Diabeton® MV upravena během příjmu fenylbutazonu a po jeho ukončení.

Ethanol: zvyšuje hypoglykémii, inhibuje kompenzační reakce, může přispět k rozvoji hypoglykemické kómy. Musíte odmítnout užívat léky, které zahrnují ethanol a alkohol.

Kombinace vyžadující opatrnost

Příjem gliklazidu v kombinaci s některými léky: jiná hypoglykemická činidla (inzulín, akarbóza, metformin, thiazolidindion, inhibitory dipeptidyl peptidázy-4, agonisté GLP-1); beta-blokátory, flukonazol; ACE inhibitory - kaptopril, enalapril; blokátory histaminu H2-receptory; Inhibitory MAO; sulfonamidy; Klarithromycin a NSAID jsou doprovázeny zvýšeným hypoglykemickým účinkem a rizikem hypoglykémie.

2. Léky, které přispívají ke zvýšení hladiny glukózy v krvi (oslabují účinek gliklazidu)

Danazol: má diabetogenní účinek. V případě, že je použití tohoto léku nezbytné, je pacientovi doporučeno pečlivě kontrolovat hladinu glukózy v krvi. V případě potřeby je doporučeno, aby společný příjem léků byl zvolen při výběru dávky hypoglykemických činidel jak během příjmu danazolu, tak po jeho zrušení.

Kombinace vyžadující opatrnost

Chlorpromazin (neuroleptický): ve vysokých dávkách (> 100 mg / den) zvyšuje koncentraci glukózy v krvi a snižuje sekreci inzulínu. Doporučuje se důkladná kontrola glykémie. V případě potřeby je doporučeno, aby společný příjem léků zvolil dávku hypoglykemických činidel, a to jak při příjmu neuroleptika, tak i po jeho vysazení.

GCS (systémové a lokální použití - intraartikulární, dermální, rektální podání) a tetrakosaktid: zvyšují koncentraci glukózy v krvi s možným rozvojem ketoacidózy (snížení tolerance sacharidů). Doporučuje se pečlivá kontrola glykémie, zejména na začátku léčby. V případě potřeby může společný příjem léků vyžadovat úpravu dávky hypoglykemických činidel, jak během příjmu GCS, tak i po jejich zrušení.

Ritodrin, salbutamol, terbutalin (v úvodu): beta2-adrenomimetika přispívají ke zvýšení koncentrace glukózy v krvi.

Zvláštní pozornost by měla být věnována důležitosti kontroly vlastní glykémie. V případě potřeby se doporučuje převést pacienta na inzulínovou terapii.

3. Kombinace, které je třeba vzít v úvahu

Antikoagulancia (např. Warfarin). Sulfonylmočovinové deriváty mohou zvýšit účinek antikoagulancií, když se užívají společně. Může vyžadovat úpravu dávky antikoagulantu.

Dávkování a podávání

Lék je určen pouze pro léčbu dospělých.

Doporučená dávka léčiva by měla být užívána perorálně, 1 krát denně, nejlépe během snídaně.

Denní dávka může být 30-120 mg (tabulka 1 / 2-2.) V jednom kroku.

Doporučuje se polykat pilulku nebo polovinu pilulky celé, bez žvýkání nebo drcení.

Pokud vynecháte jednu nebo více dávek léku, neměli byste v příští dávce užívat vyšší dávku, vynechaná dávka by měla být užita následující den.

Stejně jako u jiných hypoglykemických léků musí být dávka léčiva v každém případě zvolena individuálně v závislosti na koncentraci glukózy v krvi a hladině HbA1c.

Počáteční doporučená dávka (včetně pacientů v pokročilém věku, ≥65 let) - 30 mg / den (1/2 tab.).

V případě adekvátní kontroly lze lék v této dávce použít pro udržovací terapii. Při nedostatečné kontrole glykémie může být denní dávka léčiva trvale zvýšena na 60, 90 nebo 120 mg.

Zvýšení dávky je možné nejdříve po 1 měsíci léčby lékem v předepsané dávce. Výjimkou jsou pacienti, u kterých se koncentrace glukózy v krvi po 2 týdnech léčby nesnížila. V takových případech může být dávka léčiva zvýšena 2 týdny po zahájení podávání.

Maximální doporučená denní dávka léčiva je 120 mg.

1 karta. Diabeton® MV tablety s upraveným uvolňováním 60 mg je ekvivalentní 2 tabletám. Diabeton® MV tablety s modifikovaným uvolňováním 30 mg. Přítomnost zářezů na tabletách 60 mg vám umožňuje rozdělit tabletu a užívat denní dávku 30 mg (1/2 tablety, 60 mg) a v případě potřeby 90 mg (1 a 1/2 tablety, 60 mg).

Přechod z užívání tablet Diabeton® 80 mg na tablety Diabeton® MB s upraveným uvolňováním 60 mg

1 karta. lék Diabeton ® 80 mg lze nahradit 1/2 tabulky. Diabeton® MV s modifikovaným uvolňováním 60 mg. Při převodu pacientů z Diabetonu ® 80 mg na Diabeton ® MB se doporučuje pečlivá kontrola glykémie.

Přechod z užívání dalšího hypoglykemického léku na Diabeton ® MV tablety s upraveným uvolňováním 60 mg

Tablety Diabeton® MV s modifikovaným uvolňováním 60 mg mohou být použity místo jiného hypoglykemického léku pro orální podání. Při převedení na pacienty s diabetem Diabeton ® MV, kteří dostávají jiné hypoglykemické léky pro perorální podání, je třeba zvážit jejich dávku a T1/2. Přechodné období se zpravidla nevyžaduje. Počáteční dávka by měla být 30 mg a měla by být titrována v závislosti na koncentraci glukózy v krvi.

Při náhradě léku Diabeton ® MV sulfonylmočovinové deriváty s dlouhým T1/2 Aby se zabránilo hypoglykémii způsobené aditivním účinkem dvou hypoglykemických činidel, můžete přestat užívat je několik dní. Počáteční dávka Diabetonu® MV je také 30 mg (1/2 tab. 60 mg) a v případě potřeby může být dále zvýšena, jak je popsáno výše.

Kombinované použití s ​​jiným hypoglykemickým lékem

Diabeton ® MV lze použít v kombinaci s biguanidy, inhibitory alfa-glukosidázy nebo inzulínem.

Při nedostatečné kontrole glykemie by měla být předepsána další léčba inzulínem s pečlivým lékařským dohledem.

Starší pacienti

Úprava dávky u pacientů starších 65 let není nutná.

Pacienti s renálním selháním

Výsledky klinických studií ukázaly, že není nutné upravovat dávkování u pacientů s mírnou až středně těžkou renální insuficiencí. Doporučuje se důkladné lékařské sledování.

Pacienti s rizikem vzniku hypoglykémie

U pacientů s rizikem vzniku hypoglykémie (nedostatečná nebo nevyvážená výživa, závažné nebo špatně kompenzované endokrinní poruchy - hypofýza a adrenální insuficience, hypotyreóza, zrušení GCS po dlouhodobém podávání a / nebo přijetí ve vysokých dávkách; těžké nemoci KVO - těžké CHD, těžké aterosklerózy karotidy, časté aterosklerózy), doporučuje se použít minimální dávku (30 mg) léčiva Diabeton ® MV.

Prevence komplikací diabetu

Pro dosažení intenzivní kontroly glykémie můžete postupně zvyšovat dávku Diabeton ® MV na 120 mg / den vedle diety a cvičení až do dosažení cílové hladiny HbA1c. Mělo by si být vědomo rizika hypoglykémie. Kromě toho mohou být k terapii přidány další hypoglykemické léky, jako je metformin, inhibitor alfa-glukosidázy, derivát thiazolidindionu nebo inzulín.

Děti a mládež do 18 let

Údaje o účinnosti a bezpečnosti léku u dětí a dospívajících do 18 let nejsou k dispozici.

Předávkování

V případě předávkování deriváty sulfonylmočoviny se může vyvinout hypoglykémie.

Pokud se u Vás objeví mírné příznaky hypoglykémie bez rušivého vědomí nebo neurologických příznaků, měli byste zvýšit příjem sacharidů s jídlem, snížit dávku léku a / nebo změnit stravu. Úzké lékařské sledování stavu pacienta by mělo pokračovat, dokud nebude jisté, že jeho zdraví není v ohrožení.

Možná vývoj těžkých hypoglykemických stavů, doprovázený kómou, křečemi nebo jinými neurologickými poruchami. Pokud se tyto příznaky objeví, je nutná pohotovostní lékařská péče a okamžitá hospitalizace.

V případě hypoglykemického kómatu nebo pokud je pacient podezřelý, je pacientovi intravenózně injikováno 50 ml roztoku 20–30% dextrózy (glukózy). Pak se podá 10% roztok dextrózy do / v kapání, aby se udržovala koncentrace glukózy v krvi nad 1 g / l. Pečlivé sledování hladiny glukózy v krvi a pozorování pacienta by mělo být prováděno nejméně 48 po sobě jdoucích hodin. Po této době, v závislosti na stavu pacienta, ošetřující lékař rozhodne o potřebě dalšího pozorování.

Dialyzace je neúčinná vzhledem k výrazné vazbě gliklazidu na plazmatické proteiny.

Zvláštní pokyny

Při užívání derivátů sulfonylmočoviny, vč. a gliklazid, hypoglykémie se může v některých případech rozvinout v těžké a dlouhodobé formě, vyžadující hospitalizaci a IV injekci roztoku dextrózy po několik dní (viz „Nežádoucí účinky“).

Lék může být předepsán pouze těm pacientům, jejichž jídla jsou pravidelná a zahrnují snídani. Je velmi důležité udržovat dostatečný přísun sacharidů s jídlem, protože riziko hypoglykémie se zvyšuje s nepravidelnou nebo podvýživou, stejně jako s konzumací potravin, chudých na sacharidy. Hypoglykémie se často vyvíjí s nízkokalorickou dietou, po dlouhodobém nebo intenzivním cvičení, po pití alkoholu nebo při současném užívání několika hypoglykemických léků.

Příznaky hypoglykémie obvykle mizí po jídle bohatém na sacharidy (například cukr). Je třeba mít na paměti, že užívání sladidel nepřispívá k eliminaci hypoglykemických symptomů. Zkušenosti s jinými deriváty sulfonylmočoviny naznačují, že hypoglykémie se může opakovat, navzdory účinnému počátečnímu úlevě od tohoto stavu. Pokud mají hypoglykemické příznaky výrazný charakter nebo jsou dlouhé, i v případě dočasného zlepšení stavu po jídle bohatém na sacharidy, je nutné zajistit pohotovostní péči až do hospitalizace.

Aby se zabránilo rozvoji hypoglykémie, je nutný pečlivý individuální výběr léčiv a dávkovacího režimu, jakož i poskytnutí úplných informací o provedené léčbě pacientovi.

Zvýšené riziko hypoglykémie může nastat v následujících případech:

- odmítnutí nebo neschopnost pacienta (zejména starších) dodržovat lékařský předpis a kontrolovat jeho stav;

- nedostatečná a nepravidelná strava, přeskočení jídla, půst a změna stravy;

- nerovnováha mezi cvičením a příjmem sacharidů;

- těžké selhání jater;

- předávkování Diabetonem® MV;

- některé endokrinní poruchy: onemocnění štítné žlázy, hypofýza a adrenální insuficience;

- současný příjem některých léků (viz "Interakce").

Selhání ledvin a jater

U pacientů s jaterní a / nebo těžkou renální insuficiencí se mohou měnit farmakokinetické a / nebo farmakodynamické vlastnosti gliklazidu. Stav hypoglykémie, která se u těchto pacientů vyvíjí, může být poměrně dlouhá, v takových případech je nutné neprodleně provést odpovídající terapii.

Informace o pacientovi

Je nutné informovat pacienta a jeho rodinné příslušníky o riziku vzniku hypoglykémie, symptomech a stavech, které přispívají k jejímu rozvoji. Pacient musí být informován o možných rizicích a přínosech navrhované léčby.

Pacient musí objasnit význam diety, potřebu pravidelného cvičení a kontrolu koncentrace glukózy v krvi.

Nedostatečná kontrola glykémie

Kontrola glykémie u pacientů léčených hypoglykemickou terapií může být zhoršena v následujících případech: horečka, trauma, infekční onemocnění nebo velké chirurgické zákroky. Za těchto podmínek může být nezbytné přerušit léčbu Diabetonem® MV a předepsat inzulínovou terapii.

U mnoha pacientů je účinnost perorálních hypoglykemických činidel včetně gliklazid má tendenci po dlouhém období léčby klesat. Tento účinek může být způsoben jak progresí onemocnění, tak snížením terapeutické odpovědi na léčivo. Tento jev je znám jako sekundární rezistence vůči léčivům, která musí být odlišena od primární, ve které léčivo nedává očekávaný klinický účinek při prvním jmenování. Před diagnostikováním pacienta se sekundární rezistencí na léčivo je nutné posoudit přiměřenost výběru dávky a dodržování pacientovy předepsané diety.

Pro posouzení glykemické kontroly se doporučuje pravidelně určovat koncentraci glukózy nalačno a hladinu glykovaného hemoglobinu HbA1c. Navíc se doporučuje pravidelně monitorovat koncentrace glukózy v krvi.

Sulfonylmočovinové deriváty mohou způsobit hemolytickou anémii u pacientů s deficitem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy. Vzhledem k tomu, že gliklazid je derivát sulfonylmočoviny, je třeba dbát zvýšené opatrnosti při jeho předepisování pacientům s deficitem glukóza-6-fosfátdehydrogenázy. Měli byste vyhodnotit možnost předepsání hypoglykemického léku jiné skupiny.

Vliv na schopnost řídit vozidla a mechanismy

V souvislosti s možným vývojem hypoglykémie při použití Diabeton ® MV by pacienti měli být informováni o příznacích hypoglykémie a při řízení vozidla nebo při práci, která vyžaduje vysokou míru fyzických a psychických reakcí, zejména na začátku léčby, musí být opatrní.

Formulář vydání

Tablety s modifikovaným uvolňováním, 60 mg.

Na 30 tabletách v blistru (PVC / Al), na 1 nebo 2 blistrech s instrukcí pro lékařské použití v kartonu.

Při balení (balení) v ruském podniku LLC "Serdiks"

Na 30 tabletách v blistru (PVC / Al), na 1 nebo 2 blistrech s instrukcí pro lékařské použití v kartonu.

Na 15 tabletách v blistru (PVC / Al), na 2 nebo 4 blistrech s instrukcí pro lékařské použití v kartonu.

Produkcí v ruském podniku LLC Serdiks

Na 15 tabletách v blistru (PVC / Al), na 2 nebo 4 blistrech s instrukcí pro lékařské použití v kartonu.

Výrobce

Servier Industries Laboratories, Francie

Serdiks LLC, Rusko.

Osvědčení o registraci vydané společností Servier Labs, Francie, vyrobené společností Servier Industries Laboratories, Francie

Laboratoře Servier Industries

905, dálnice Saran, 45520 Gidy, Francie

Pro všechny otázky se prosím obraťte na zastupitelský úřad JSC "Servier Laboratory".

Reprezentativní kancelář JSC "Servier Laboratory" 115054, Moskva, Paveletskaya Sq. 2, str.3

Tel.: (495) 937-0700, fax: (495) 937-0701

Pokyny obsažené v balení navíc uvádějí logo firmy Servier Labs.

V případě balení a / nebo balení / ve výrobě v LLC Serdiks, Rusko

Serdiks LLC, Rusko

Tel: (495) 225-8010; fax: (495) 225-8011.

Na pokynech přiložených v balení je navíc uvedeno logo společnosti Serdy LLC, pobočky společnosti Servier.

Obchodní podmínky lékárny

Podmínky skladování léčiva Diabeton ® MB

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Diabeton ® MB

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.