Image

Levné analogy a náhražky léků atoris pro děti a dospělé

Dovezený lék Atoris. Analogy levnější Atoris mají stejnou nebo podobnou účinnou látku, jsou k dispozici v různých zemích, včetně domácích výrobců. Droga sama v Rusku stojí asi 400 - 1000 rublů. Tato změna ceny je způsobena rozdílem v počtu tablet v balení a jejich dávce účinné látky.

V indikacích pro použití ukázala nesrozumitelná pro většinu kupujících slovo hyperlipidemie. Ve skutečnosti to znamená zvýšení hladiny lipidů v krvi (např. Cholesterol může být nazýván, ale existuje mnoho složek), to jsou různé nerozpustné látky v krvi volně se pohybující látky, které mohou způsobit cévní obstrukci.

Jejich přítomnost odráží porušení metabolismu tuků. Léky tohoto typu mohou odstraňovat lipidy z krve a snižovat jejich hladinu.

Zvýšená koncentrace účinné látky je vhodná pro pacienty s těžkými stadii onemocnění.

Analogy ruské výroby

Levné domácí analogy léčiv jsou schopny vyrovnat se se zvýšením hladiny lipidových formací. A to není vždy levnější léky liší kvalitativní charakteristiky. V tabulce níže uvádíme nejběžnější.

Tablety pro léčbu onemocnění kardiovaskulárního systému způsobených zvýšenými hladinami cholesterolu v krvi.

Indikace pro použití jsou jasně definované pokyny.

Vyrábí několik ruských výrobců najednou, jeden výrobce se nachází v České republice.

Lék má dlouhý seznam kontraindikací. Zákaz těhotenství.

Tam je indický protějšek se stejným jménem.

Snižuje hladinu cholesterolu, ale pouze ve spojení s vyváženou stravou s ohledem na zákazy tukových potravin.

Ukrajinské náhražky

Seznam analogů vyrobených na Ukrajině se skládá z přírodních produktů. Výměna levného léku se doporučuje v počátečních stadiích onemocnění nebo jako další nástroj.

 1. Anti-cholesterol-vojtěška. Lék, vytvořený na základě přírodní složky, je vhodný pro adolescenty a dospělé. Přijímají kurzy. Stojí to 210 rublů.
 2. Aterovitis. Pomáhá posilovat krevní cévy a snižovat hladinu cholesterolu. Složení léku je přirozené. Stály 140 rublů.
 3. Kardiochistine. Jmenován zvýšenými hladinami cholesterolu v krvi. Zlepšení pohody aterosklerózy. Lék je během těhotenství a kojení zakázán. Stojí 200 rublů.
 4. Komplex Omega plus. Plný zdroj Omega kyselin 3 a 6 typů. Normalizuje kardiovaskulární systém. Nedovoluje tvorbu krevních sraženin. Lék prošel klinickými zkouškami. Cena v Rusku je 330 rublů.
 5. Dioscorea Plus. Snižuje krevní cholesterol a snižuje krevní tlak. Chrání nádoby před poškozením. Kompletně přírodní složení. Stojí asi 250 rublů.

Běloruské generiky

Běloruské generiky jsou levné. Jedná se o blízké náhražky s různými aktivními látkami a podobnými procesy ovlivňujícími organismus pacienta.

Lék se vyrábí na Ukrajině av Makedonii.

Léčí hypercholesterolemii typu 2 a 3 a je indikován u pacientů s aterosklerózou.

Před aplikací se doporučuje pečlivě prostudovat seznam lékových interakcí, se kterými má nepříznivý vliv na zdraví pacienta.

Kapalná suspenze pro perorální podání. Varuje před infarktem, mrtvicí. Normalizuje metabolismus lipidů.

Kompozice obsahuje přírodní složky.

BAA. Snižuje chuť k jídlu, odstraňuje přebytečné tekutiny, toxiny a odpady z těla. Podporuje hubnutí.

Složení bylo vyvinuto na základě čínských zásad a přístupů ke zdraví díky přírodním rostlinným složkám.

Moderní technologie je dovedla k dokonalosti.

Ostatní cizí analogy

Dovážené drogy jsou dražší. Nejlepší volba uvedená pro každý případ je individuální. Rozhodnutí s lékařem je lepší. Synonyma Atoris mají své vlastní charakteristiky.

 • Vasilip. Vyrábí se ve Slovinsku. Vhodné pro pacienty s diabetem. Normalizuje cholesterol, ale pouze při dietě. V závislosti na počtu tablet v balení stojí od 160 do 340 rublů.
 • Zokor Vyrobeno v Nizozemsku. Užívání léku je vhodné při vysokém riziku vzniku ischemické choroby srdeční. Tablety stojí 750 rublů.
 • Crestor. Vyrobeno ve Velké Británii. Vhodné pro pacienty s aterosklerózou nebo různými typy hypercholesterolemie. Cena léku různých dávek se pohybuje od 700 do 3600 rublů.
 • Rosulip Vyrobeno v Maďarsku. Nedovoluje tvorbu cholesterolu. Vydává se pouze na lékařský předpis. Různé dávky tablet stojí od 700 do 1200 rublů.
 • Merten. Vyrobeno v Maďarsku. Účinky této drogy na děti nebyly studovány a je zakázáno předepisovat je dětem. Různé dávky jsou v prodeji, jejich cena začíná od 700 rublů a dosahuje až 1400 rublů.
 • Roscard Česká republika. Složení léčiva je účinná látka rosuvastatin. Aplikace je možná pouze po jmenování lékaře. Poměrně levná dovážená droga, její cena nepřesahuje 500 rublů.

Jak snadno nahradit atoris. Existuje mnoho analogů. Jejich ceny se liší, seznam indikací je odlišný, existují léky s komplexem účinků na tělo, existují určitě směrové.

Anatoris analogy jsou levnější

Pro snížení hladiny lipidů v krevním oběhu lékaři používají různé léky, mezi nimiž jsou Atoris a jeho analogy velmi populární. Snaží se snížit hladinu cholesterolu v krvi, a tím zlepšit celkovou pohodu člověka.

O léku

Tablety přípravku Atoris jsou dostupné ve Slovinsku. Tento lék patří do kategorie "statinů" a předepisuje pacientům ke snížení počtu lipoproteinů s nízkou hustotou v těle (nebezpečné cholesterolové sloučeniny).

Hlavní složkou léčiva je atorvastatin. Atorvastatin, pronikající krevním oběhem do lumenu jater, zastavuje syntézu molekul cholesterolu jaterními buňkami. Na tomto pozadí tělo začíná využívat lipoproteiny, které vstoupily do krve a mají nízké procento hustoty. V důsledku toho se zvyšuje účinnost Atoris a jeho analogů, které mají podobný mechanismus účinku.

Odstranění aterogenních lipidů přípravkem Atoris nevede k sedimentaci těchto látek na stěnách cév. Současně se nevyvine ateroskleróza a netvoří se krevní sraženiny. Pokud má člověk v těle ischémii, užívání přípravku Atoris a jeho analogů vede ke sníženému riziku cévní mozkové příhody při infarktu myokardu.

Dávková forma přípravku Atoris a jeho analogů zahrnuje použití léčiva, jak je předepsáno ošetřujícím lékařem. Obvykle, na základě celkového stavu těla a kardiovaskulárního systému, lékař určí potřebnou dávku léku pro zlepšení pohody. Nejčastěji jsou Atoris a jeho analogy předepisovány v nízkých koncentracích, protože to minimalizuje pravděpodobnost vedlejších účinků.

Atoris, jehož analogy nejsou horší než účinnost samotného léčiva, byl v lékařské praxi používán více než deset let. Potvrzuje to mnoho pozitivních hodnocení lékařů a pacientů. S hypercholesterolemií mohou Atoris a jeho analogy v krátkém čase snížit cholesterol na přijatelnou úroveň a zároveň snížit zátěž na srdce.

Doposud bylo mnoho analogů přípravku Atoris úspěšně používáno lékaři ke snížení hladiny cholesterolu v krvi. V Rusku, na policích lékáren, jsou odpovídající léky prezentovány nejen v dovážené produkci, ale také v domácí výrobě. Každý analog přípravku Atoris má určité složení a způsob účinku, který musí lékař vzít v úvahu před předepsáním přípravku.

Atorvastatin

Atorvastatin je nejoblíbenější náhražkou Atoris. Je levnější od svého „progenitora“ a má podobný účinek snižující lipidy. Ve srovnání s Atoris v jeho protějšku - Atorvastatin, menší počet pomocných sloučenin. Analog se vyrábí v Rusku ve formě tablet.

Mezi jinými prostředky ke snížení cholesterolu, atorvastatinu předepsanou koncentraci nejvýše 10 mg denně. O měsíc později, poté, co si vzal analogový přípravek Atoris, dochází k výraznému zlepšení pohody. Tento lék můžete zakoupit pouze na lékařský předpis.

Popsaný analog přípravku Atoris má vysoké riziko vedlejších účinků. Současně se zhoršuje práce několika orgánových systémů:

 • respirační;
 • oběhový;
 • zažívací;
 • nervózní;
 • muskuloskeletální;
 • urogenitální.

Terapeutické účinky atorvastatinu jsou kontraindikovány u osob trpících: t

 • onemocnění jater;
 • alergie na kombinované léky.

Během těhotenství a kojení dítěte je zakázáno užívat popsaný analog přípravku Atoris.

Důvodem je pronikání jeho složek do těla novorozence a vysoká pravděpodobnost vzniku nežádoucích jevů v drobcích.

Co si vybrat: Atorvastatin nebo Atoris? Každý z těchto léků má určitý účinek na tělo, což není vždy bezpečné pro zdravé buňky v těle. Proto, aby nedošlo k poškození vlastního zdraví, je nutné provést volbu konkrétního léčivého přípravku podle doporučení ošetřujícího lékaře.

Liprimar

Dalším analogem léku Atoris je lék - Liprimar. Vyznačuje se vysokou účinností a vyšší hodnotou. Doporučuje se nahradit přípravek Atoris přípravkem Liprimar se souhlasem ošetřujícího lékaře, který je obeznámen se spektrem nežádoucích účinků každého léku. Mimochodem, Liprimar má méně vedlejších účinků ve srovnání s jinými analogy Atoris. Přípravek se vyrábí v Irsku.

Pronikání do těla Liprimar usiluje o snížení hladiny lipidů v krvi, přičemž využívá všech jeho složek šetřících účinků. Tento lék je předepsán pro použití s ​​dlouhou léčbou, protože nemá prakticky žádný vliv na zdravé tělesné struktury. Mimochodem, po spuštění Liprimar může průběh léčby trvat kalendářní rok!

I když má Liprimar nízké riziko vedlejších účinků, jeho cena je silně pociťována. Překračuje hodnotu 700 rublů pro blistr s minimálními dávkami. Ale stojí za to připomenout, že dobré léky nejsou vždy levné!

Rosuvastatin

Rosuvastatin je světle růžová nebo růžová perorální tabletka. Molekuly rosuvastatinu s různými koncentracemi působí jako hlavní účinná látka. Kromě toho tablety obsahují:

 • stearát hořečnatý;
 • škrobová vlákna;
 • koloidní forma oxidu křemičitého;
 • komplex hypromelózy;
 • speciální barvivo;
 • triacetin;
 • mikrokrystalická celulóza;
 • oxidu titaničitého.

Aktivní složka popsaných tablet má tendenci potlačovat aktivitu jednotlivých enzymů zodpovědných za tvorbu molekul mevalonátu v těle. Z nich se syntetizuje cholesterol. Skupina léčiv, do které Rosuvastatin patří, zastavuje syntézu molekul mevalonátu. Po realizaci jeho aktivity se lék vylučuje v nezměněné formě z těla spolu s výkaly.

Lipolipidemický analog, kterým je Rosuvastatin, je předepisován pacientům s: t

 • primární forma hypercholesterolemie;
 • hypertriglyceridemia;
 • homozygotní (familiární) charakter hypercholesterolemie.

Dávka účinné látky při užívání analogu je vždy předepsána lékařem, aby se snížilo riziko vzniku preventivních komplikací aterosklerózy. Rosuvastatin je často předepisován pacientům ve stáří, protože v této době mají lumeny mnoha jejich cév nejmenší průměr, protože jsou ucpané cholesterolem.

Crestor

Crestor je kulatá růžová tableta obsahující rosuvastatin ve velkém množství. Je to on, kdo plní roli hlavní sloučeniny léku. Koncentrace léčivé látky při užívání přípravku Krestor předepsaná lékařem po příslušné diagnóze.

Léčivo je účinné při hypercholesterolémii, stejně jako při hypertriglyceridemii.

Přípravek se také používá k léčbě diabetes mellitus nezávislého na inzulínu. K destrukci léku dochází v jaterních buňkách, následuje vyloučení z těla.

Užívejte analoga malým množstvím vody. Frekvenci a dávku schůzky předepisuje lékař po zvláštním vyšetření oběhového systému pacienta. Vlastní ošetření Krestorem je nebezpečné pro zdraví, protože může vést k projevům vedlejších účinků při předávkování.

Cardiomagnyl

Cardiomagnyl je další z analogů Atoris. Aktivní složky jsou molekuly kyseliny acetylsalicylové s hydroxidem hořečnatým. Zvýšení aktivity "špatného cholesterolu" v krevním řečišti signalizuje, že doktor kardiomagnyl pacientovi jmenoval lékař!

Užívání tohoto léku je spojeno se zvýšenou pravděpodobností intravaskulární trombózy v těle. K tomu dochází, když:

 • nestabilní forma anginy pectoris;
 • progresi diabetu;
 • nadváha;
 • hypertenze;
 • infarktu myokardu.

Cardiac Magnetic je kontraindikován u osob trpících:

 • alergie na lék;
 • mozkové krvácení;
 • gastrointestinální krvácení;
 • Nedostatek K-vitaminu;
 • erozivní a ulcerózní patologie v zažívacích orgánech;
 • těžké stupně renálního selhání.

Kardiomagnyl nesmějí užívat osoby trpící individuální intolerancí organismu molekul kyseliny acetylsalicylové s hydroxidem hořečnatým a během těhotenství během laktačního období.

Simvastatin

Atoris nebo simvastatin účinnější? Simvastatin je lék snižující hladinu lipidů, který obsahuje velké množství stejné látky. Lék je předepisován pacientům trpícím vysokým obsahem lipidových sloučenin v krevním řečišti.

Výsledkem je, že v těle nedochází k hromadění toxických sloučenin sterolu. S vysokou účinností léku má lék přijatelnou cenu, což ho činí populárním mezi obyvatelstvem. Vývoj myopatie u lidí je signálem k zastavení užívání tohoto léku.

Atoris nebo Atorvastatin: což je lepší? Před výběrem analogu přípravku Atoris byste se měli poradit se svým lékařem, který bude po podrobném vyšetření těla schopen předepsat pacientovi bezpečný a účinný lék.

Analogy Atoris

Moderní farmakologie je velký výběr léků snižujících lipidy ke snížení cholesterolu a boje proti ateroskleróze. Nejběžnější skupinou drog, která je mezi lékaři a pacienty velmi oblíbená, je samozřejmě statin. Patří mezi ně produkty s podobnými terapeutickými účinky a indikacemi pro použití. Podobně jako většina jiných tablet má Atoris analoga mezi léky s identickou účinnou látkou.

Popis léčiva

Atoris je lék s účinkem snižujícím lipidy, který patří do velké skupiny statinů. Výrobní společnost - slovinská farmaceutická společnost KRKA. Aktivní složka léčiva je uvedena v návodu a nazývá se atorvastatin. Tato látka vstupuje do krevních cév v játrech a má terapeutický účinek na hepatocyty. Integruje se do biochemických procesů metabolismu tuků v těle, blokuje jeden z klíčových enzymů, které činí prekurzor zralým cholesterolem, a tak snižuje koncentraci "škodlivého" tuku v krvi.

Atoris a jeho analogy navíc přispívají ke snížení nejnebezpečnějších frakcí cholesterolu - LDL a VLDL, nejen že ovlivňují jejich syntézu, ale také zvyšují využití těchto lipoproteinů jaterními buňkami. Koncentrace aterogenních tuků v krvi je tedy normalizována a nebezpečné cholesterolové plaky v cévách nejsou vytvořeny. Tyto dva faktory významně snižují riziko ischemické patologie srdce a mozku u pacientů s aterosklerózou. Podle studií uvedených v pokynech u pacientů s těžkými klinickými příznaky ischémie myokardu nebo chronické insuficience mozkového kyslíku Atoris snižuje výskyt takových nebezpečných komplikací, jako je mrtvice nebo srdeční infarkt.

Atoris je dostupný výhradně ve formě tablet. Standardní balení léků: 30 nebo 90 tablet, jejichž dávka může být odlišná, jsou umístěny v blistru, který je dodáván s návodem k použití a balen v kartonové krabici.

O dávce léku by mělo být diskutováno samostatně. Tablety Atoris na farmaceutickém trhu jsou označeny 10, 20, 30, 60, 80 mg. Číslo uvedené na obalu a v instrukcích odpovídá obsahu aktivní účinné látky v každé tabletě.

Pro výběr a korekci dávky je velmi vhodná řada různých dávek. Optimální pro každého pacienta je stanovení minimální dávky léku, která omezí hladiny cholesterolu při normálních hodnotách. Na začátku léčby snižující hladinu cholesterolu jsou obvykle všem pacientům předepsány dávky 10 mg přípravku Atoris. Po měsíci pravidelných testů na léky a testování se hodnotí účinnost léčby:

 • pokud mají cholesterol a LDL tendenci klesat, dávka přípravku Atoris se považuje za dostatečnou;
 • jestliže aterogenní frakce lipidů zůstaly na stejné úrovni nebo se zvýšily, znamená to, že je nutná úprava dávky (zpravidla se zdvojnásobí).

Dávka Atorisu může být zvolena individuálně, zvýšení koncentrace účinné látky v tabletě není 2, ale 1,5 krát. Léky s nižší dávkou jsou nejen levnější, ale také mnohem méně pravděpodobně mají vedlejší účinky.

Dalším charakteristickým znakem Atorisu ve srovnání s analogy je velká důkazní základna vysoké účinnosti léčiva. Výrobci nazývají Atoris jedinou generickou drogou, která se účastnila více než třiceti velkých klinických studií, které prokázaly své bezpečnostní a terapeutické vlastnosti.

Například studie INTER-ARS prováděná současně ve třech evropských zemích mezi 117 pacienty prokázala absolutní identitu přípravku Atoris s původním atorvastatinem, minimální počet vedlejších účinků a viditelný terapeutický účinek po 3 týdnech užívání přípravku.

Studie ATLANTICA, zaměřená na studium vlivu dlouhodobé medikace na pacienty, byla také úspěšná u léku: pacienti, kteří užívali od 20 do 80 mg přípravku Atoris denně po dobu 12 měsíců, normalizovali se hladina celkového cholesterolu a lipidů podílejících se na tvorbě aterosklerotického plátu. Po užívání léku nebyly pozorovány žádné vedlejší účinky.

Atoris je populární lék předepisovaný pacientům s primární a sekundární hypercholesterolemií. Existuje však několik analogů léčiva se stejnou aktivní složkou a mechanismem účinku. Hlavní rozdíly - u výrobce, navrhované dávkování a cena.

Společné náhražky Atoris

Lékař obvykle předepisuje pacientovi zvláštní lék na snížení cholesterolu. V této chvíli se řídí vlastními zkušenostmi a znalostmi, což je znak průběhu aterosklerózy u daného pacienta. Současně je osoba vždy oprávněna zvolit vhodnou analogii ve farmakologické skupině. Hlavním kritériem pro pacienta je cena léku a pozitivní nebo negativní zkušenost příbuzných a známých.

Atorvastatin

Atorvastatin je nejběžnější a levný lék se stejnou účinnou látkou. Lék je k dispozici najednou několik farmaceutických společností z Ruska: ZAO Biokom, AlsiFarma, Vertex. Tento lék má naprosto identické farmakokinetické a farmakokinetické vlastnosti jako Atoris.

Možnosti dávkování jsou poměrně rozsáhlé: Atorvastatin je dostupný v dávkách 10, 20, 40 a 80 mg. Nejčastěji pacienti recitují léčbu 10 mg. Tato dávka Atorvavstatinu je vysoce účinná a vyžaduje zvýšení pouze u 10-15% případů.

Atomax

Atomax - činidlo snižující lipidy na bázi atorvastatinu. Vyrobeno v Indii farmaceutickou společností Hetero Drugs Limited. Na rozdíl od Atoris je lék dostupný pouze ve dvou dávkách: 10 a 20 mg, proto pacienti s těžkou aterosklerózou a vysokým rizikem kardiovaskulárních onemocnění mohou vyžadovat 3-4 tablety denně.

Metoda léčby přípravkem Atgomax je totožná s metodou léčby přípravkem Atoris: 10-80 mg léčiva se užívá denně bez ohledu na jídlo. První pozitivní výsledky léčby přípravkem Atomax lze pozorovat po 2-3 týdnech pravidelného příjmu tablet. Vyhodnocení účinnosti léčby a v případě potřeby úprava dávky léčiva se provádí po 4-8 týdnech od začátku léčby.

Atomax není nejběžnějším analogem Atorisu, ale mnoho terapeutů ho předepisuje starším pacientům kvůli jejich dobré toleranci a relativně nízké ceně.

Ator je lék snižující lipidy ze skupiny statinů. Vyrobeno ruskou farmaceutickou společností JSC "Vector". Jako v případě přípravku Atoris je účinnou látkou přípravku atorvastatin. Dostupná dávka je pouze jedna - 20 mg. V případě potřeby lze lék rozdělit na dvě stejné části 10 mg a vypít požadovanou dávku 1krát denně.

Ator je levným analogem Atoris, prošel všemi nezbytnými klinickými studiemi a spolehlivě snižuje riziko komplikací aterosklerózy, stejně jako četnost hospitalizací pro koronární onemocnění a cerebrovaskulární onemocnění.

Typicky, pacienti s aterosklerózou potřebují 10 mg Atoru (1/2 tablet) denně k dosažení klinického účinku. V případech, kdy počáteční hladina cholesterolu vyžaduje velké koncentrace léčiva, může být Ator, podobně jako Atoris, předepsán v dávce 40-80 mg (2-4 tablety). Denní užívání 40 mg Atoru snižuje cholesterol o 30-46%, aterogenní LDL - o 41-61%. Kromě toho tento nástroj zvyšuje koncentraci prospěšného HDL, což je vynikající prevence kardiovaskulárních onemocnění.

Liprimar

Liprimar je jedním z drahých zahraničních léků podobných Atorisu. Vyrobeno německou farmaceutickou společností Pfizer v dávkách 10, 20, 40 a 80 mg. Lék se účastnil řady klinických studií a etabloval se jako rychle působící a bezpečný lék s minimálním množstvím vedlejších účinků.

Výhody tohoto léku patří pohodlí při výběru dávek (4 z čeho vybírat: čím nižší je dávka, tím nižší je cena), prokázaná účinnost a pravidelné postmarketingové klinické studie. Pfizer je velká farmaceutická společnost, která se stará o svou pověst a zabývá se výrobou léčiv s využitím nejnovějších technologií.

Nepříznivými prostředky lze připsat vysokou cenu ve srovnání s podobnými léky. Protože léčba statinem je dlouhý proces trvající několik měsíců nebo let, může to být pro pacienta drahé.

Torvacard

Torvakard - lék vyráběný farmaceutickou společností Zentiva ze Slovenska. Lék je populární v Rusku a je často předepisován pacientům. Existují následující dávky medikace: 10, 20, 40 mg. Díky svým farmakologickým vlastnostem se přípravek Torvacard neliší od přípravku Atoris. Indikace pro využití prostředků jsou dědičné rodinné a získané formy hypercholesterolemie, dávkování se provádí podle zásad společných pro všechny statiny.

Kromě nejběžnějších náhražek přípravku Atoris je emitováno několik dalších léčiv s atorvastatinem jako hlavní účinnou látkou. Patří mezi ně:

 • Abitor (Indie);
 • Aztor (Indie);
 • Actastatin (Island);
 • Amvastan (Turecko / Spojené království);
 • Astin (Indie);
 • Atokor (Indie);
 • Atorvastatin-Teva (Izrael);
 • Lypoford (Indie);
 • Norvostat (Rusko);
 • Tulipán (Švýcarsko).

Analogy s jinou účinnou látkou

Statiny jsou velká farmakologická skupina, která zahrnuje několik generací léků. Atorvastatin a všechny jeho analogy patří do III generace léčiv. Zástupci předchozích generací (I - Simvastatin, Lovastatin, Pravastatin, II - Fluvastatin) jsou méně často předepisováni na klinikách kvůli riziku častějších vedlejších účinků.

Naopak se stávají populárními statiny čtvrté generace, jejichž účinnou látkou je rosuvastatin. Pro výrazný terapeutický účinek, již během 1-2 týdnů podávání, postačuje 5 mg léčiva, což činí terapii bezpečnou. Substituce přípravku Atoris na základě rosuvastatinu zahrnují: t

 • Rosart (Island);
 • Crestor (UK);
 • Merten (Maďarsko);
 • Tevastor (Izrael);
 • Rosulip (Maďarsko).

Léky na bázi rosuvastatinu, jako je Atoris, jsou inhibitory HMG-CoA reduktázy. Navzdory tomu, že tyto prostředky mají podobný mechanismus účinku, než nahradí Atoris s nimi, stojí za to se poradit s lékařem. Statiny různých generací mohou na pacientově těle působit odlišně, takže před změnou léčiva je nutné projít testy k posouzení funkcí jater, ledvin a dalších vnitřních orgánů.

Atoris a další statiny: srovnání běžných cen

Níže je uvedena srovnávací tabulka cen Atoris a dalších léků atorvastatinu.

Analogové tablety Atoris

Poslední aktualizace: 03/06/2019

Seznam analogů: třídění podle ceny, hodnocení

Atoris (tablety) Hodnocení: 112

Levnější náhradníci za Atoris

Analogově levnější od 250 rublů.

Tato náhrada je vyrobena v Rusku, takže je mnohem levnější než "originální droga". Obsahuje stejný seznam označení pro jmenování. Kontraindikován v případě přecitlivělosti na léčivo, onemocnění jater, v období těhotenství a kojení.

Analogově levnější od 211 rublů.

Výrobce: Oxford (Indie) t
Formy vydání:

 • Tablety po 20 mg, 30 kusů.
Návod k použití

Další lék na bázi vápenaté soli atorvastatinu ve formě tablet. Složení přípravku Lipoford se neliší od přípravku Atoris, takže indikace, kontraindikace a vedlejší účinky jsou téměř identické.

Atomax (pilulky) → náhradní Hodnocení: 121 Nahoru

Analogově levnější od 179 rublů.

Výrobce: Hetero Drags Limited (Indie)
Formy vydání:

 • Tablety po 20 mg, 30 kusů.
Návod k použití

Atomax je indická náhrada za Atoris, který má stejnou formu vydání. Vztahuje se také na léky snižující hladinu lipidů a používá stejný DV. Kontraindikováno během těhotenství a kojení. Vedlejší účinky jsou možné, je nutná předběžná konzultace s lékařem.

Přehled účinných analogů léku Atoris

Pomocí přípravku Atoris (nebo analogů) můžete dosáhnout vynikajících výsledků při léčbě hyperlipidemie a kardiovaskulárních onemocnění. Další droga se aktivně používá k prevenci těchto stavů u lidí starších 55 let. Atoris je velmi efektivní, takže musíte zvážit vlastnosti jeho použití, stejně jako specifika použití jeho levných náhrad. Mezi ně patří léky jako Lipofford, Atomax a Atorvastatin. Výše uvedené analogy léčiva a samotný Atoris obsahují běžnou účinnou látku - vápenatou sůl atorvastatinu.

Stručný popis Atoris

Tablety přípravku Atoris jsou dostupné v baleních o dávce 10, 20, 30, 40, 60 nebo 80 mg. Jedná se o lékovou skupinu statinů, která působí určitým způsobem. Atorvastatin vápenatý pomáhá snižovat aktivitu enzymu, který je katalyzátorem přeměny HMG-CoA na kyselinu mevalonovou. Potlačení této transformace váže částice špatného cholesterolu a odstraní je z cév. To snižuje koncentraci LDL cholesterolu v krvi.

Tablety přípravku Atoris mají antiaterosklerotický účinek, který se projevuje působením hlavní látky na krevní cévy a krevní složky.

Pozitivní účinek atorvastatinu na povrch krevních cév je zajištěn potlačením syntézy isoprenoidů, což snižuje pravděpodobnost expanze jejich vnitřních membrán, což znamená snížení jejich mezer.

Mezi obecná doporučení pro užívání přípravku patří:

 1. Přísná dieta (před a během terapie) pomůže snížit krevní tuky.
 2. Lék by měl být užíván ve stejnou dobu 1 krát denně.
 3. Musíte neustále sledovat výkon jater.
 4. S rozvojem svalové bolesti nebo slabosti neznámé povahy, doprovázené horečkou, se doporučuje přestat užívat přípravek Atoris a poraďte se s lékařem.
 5. Lék Atoris je kontraindikován u menších pacientů, stejně jako u žen během kojení a těhotenství.
 6. Kontraindikace zahrnují selhání jater, cirhózu a onemocnění kosterních svalů.
 7. V případě alergie na některou ze složek přípravku se nedoporučuje její podání.
 8. U pacientů s alkoholismem je třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Po 2 týdnech léčby bude cholesterol v krvi klesat. Toto bude zobrazeno v analýzách. Maximální účinek lze pociťovat za 25-30 dnů. Terapeutický výsledek léčby bude perzistentnější pouze při užívání celého postupu předepsaného lékařem. V tomto případě bude dávka určena počáteční hladinou LDL cholesterolu v krvi a závažností onemocnění.

Vlastnosti použití analogu léku Lipoford

Lipoford je indického původu a je levnějším analogem léku Atoris. K dispozici ve formě tablet s koncentrací účinné látky 10 nebo 20 mg. Lipoford je zařazen do podskupiny léků snižujících lipidy, které se používají při prevenci a léčbě kardiovaskulárních onemocnění způsobených zvýšenými hladinami cholesterolu.

Specifičnost působení léků Lipoford a Atoris je téměř totožná, protože obě obsahují hlavní účinnou látku vápenatou sůl atorvastatinu. Aby však Atoris nahradil levnější druh, je nutné se poradit s lékařem, který léčbu předepsal.

Indikace pro použití Lipoford může být jeden z států: t

 • zvýšený celkový cholesterol;
 • zvýšený LDL-cholesterol;
 • vysoké hladiny apolipoproteinu B a triglyceridů v krvi;
 • primární, heterozygotní familiární a nefamiliární hypercholesterolemie (pokud je LDL cholesterol příliš vysoký);
 • homozygotní familiární hypercholesterolémie;
 • smíšená hyperlipidemie;
 • vysoké koncentrace triglyceridů v séru;
 • dysbetalipoproteinemie;
 • patologie kardiovaskulárního systému;
 • riziko vzniku srdečních onemocnění: stáří, závislost na nikotinu, diabetes, atd.

Pokud používáte Lipoford, musíte dodržovat speciální dietu. Jídla by měla být založena na potravinách a potravinách s nízkým obsahem cholesterolu.

Atomax je dalším generikem přípravku Atoris

Atomax je další indickou náhradou za Atoris za přijatelnější cenu. Forma uvolnění je stejná. Tablety jsou dostupné pouze ve dvou dávkách: 10 a 20 mg. Hlavní složkou přípravku Atomax je trihydrát vápenaté soli atorvastatinu. Obsahuje také asi 10 dalších složek, včetně laktózy, krospovidonu, škrobu atd.

Přípravek Atomaks se užívá perorálně, bez ohledu na jídlo. Lék se dobře vstřebává a po 1–2 hodinách se v krvi pozoruje maximální koncentrace účinné látky.

Kontraindikace užívání přípravku Atomax mohou být:

 • alergické na složky ve složení fondů;
 • těhotenství kdykoli;
 • kojení;
 • exacerbace onemocnění jater;
 • zvýšená aktivita transamináz v séru;
 • dětský věk;
 • alkoholismus;
 • jakékoli onemocnění jater (mělo by být používáno s opatrností a vždy pod dohledem lékaře);
 • zhoršená rovnováha elektrolytů;
 • narušení endokrinního systému;
 • exacerbace infekčního procesu (například sepse);
 • chirurgie atd.

Hlavní věc, kterou by si měl pacient pamatovat: Atomaky s cholesterolem mohou být použity, ale pouze tak, jak je předepsáno lékařem. To je způsobeno tím, že při nesprávných dávkách se pravděpodobnost vzniku různých druhů vedlejších účinků několikrát zvyšuje.

Domácí náhražka Atorvastatin

Mezi domácími léky, které mohou nahradit Atoris, produkují léky, které mají součinnost s hlavním názvem účinné látky - Atorvastatinem. Je levnější než všechny analogy Atorisu, protože se vyrábí v Ruské federaci a ne v zahraničí. Ale účinnost léku není o nic horší. Tablety jsou k dispozici s různými koncentracemi účinné látky: 10-40 mg.

Tento druh může být předepsán pro stejné indikace jako výše uvedené léky, protože jejich složení je téměř identické. Mezi hlavní kontraindikace patří těhotenství, kojení, onemocnění jater v akutním stádiu a individuální intolerance.

Mezi nežádoucími událostmi se mohou objevit:

 • poruchy spánku;
 • bolesti hlavy;
 • porušení křesla (průjem, zácpa);
 • nevolnost;
 • zvýšená nadýmání ve střevech;
 • obecná malátnost;
 • bolesti zad;
 • křeče;
 • kožní vyrážka atd.

Je-li cholesterol zvýšen, lék vám pomůže tento problém vyřešit, ale se správnými dávkami. Proto je důležité dodržovat léčebný režim vypracovaný lékařem. V případě předávkování je léčivo přerušeno. Zabraňte následné absorpci umytím žaludku, přičemž projdete laxativem nebo nějakým absorbentem. Kromě toho může lékař předepsat symptomatickou léčbu, která bude zaměřena na monitorování a udržování životních funkcí.

Seznam analogů léku Atoris

Zvýšený cholesterolový index, také jeho nízkomolekulární lipoproteinová frakce, je hlavní příčinou tvorby aterosklerotických neoplazmat v arteriálních membránách.

Vývoj aterosklerózy vede k narušení systému průtoku krve a vyvolává řadu závažných vaskulárních patologií a onemocnění srdečního orgánu.

Pokud neléčená ateroskleróza, pak to může vést k infarktu myokardu a mozkové mrtvici s fatálním výsledkem.

Hlavní léčba aterosklerózy je zaměřena na snížení indexu cholesterolu ve složení krve a jejích frakcí s nízkou molekulovou hmotností. Účinně snižují hladiny cholesterolu ve skupině statinů, z nichž jedním ze zástupců je Atoris.

3. generace statinu Atoris

Léčivo Atoris je statin třetí generace vyráběný slovinskou farmaceutickou společností. Aktivním prvkem v léčivu, které má léčivý účinek na snížení indexu cholesterolu v krvi, je atorvastatin.

Účinná látka atorvastatin je inhibičním prostředkem pro molekuly HMG-CoA reduktázy.

Reduktáza aktivuje syntézu kyseliny mevalonové, která je součástí nízkomolekulárních lipoproteinů, a také zvyšuje počet LDL receptorů, které zvyšují katabolismus cholesterolu s nízkou molekulovou hmotností a snižují ho.

S takovými vlastnostmi se v krátké době dosáhne lékařského účinku.

Přípravek Atoris je dostupný pouze ve formě tablet. Tablety mají mírně prodloužený kruh a bílou barvu, které jsou nahoře pokryty skořápkou. K dispozici v takových dávkách účinné látky - 10,0 mg, 20,0 mg, 30,0 mg, 40,0 mg, 60,0 mg a 80,0 mg.

Tablety jsou baleny v krabičkách a mohou obsahovat od 10 do 90 tablet v jednom balení. Balení závisí na dávce látky v jedné tabletě.

Každá lékovka obsahuje návod k použití, který musí být pečlivě přečten, jak tento lék užívat.

Nahrazuje Atoris, tam jsou drogy založené na atorvastatinu - léky Tulip, statin Atorvastatin, lék Torvakard.

Analogy mohou být také léky založené na rosuvastatinu - léku Crestor, léku Rosulip, tabletách Merten.

Pokyny pro jmenování Atoris

Léčba léky tabletami Atoris a jeho daně začíná minimální dávkou 10,0 miligramů. Účinnost léčiv s atorvastatinem na základě osvědčených a léčiv může snižovat LDL, a to i při léčbě s minimálními dávkami po dobu 1 - 2 měsíců terapeutického kurzu.

Také s minimální dávkou se nežádoucí účinky na tělo Atorisu a jeho analogů prakticky neprojevují.

Měsíc po užití léku je nutné provést biochemickou analýzu cholesterolu metodou lipidového spektra.

Pokud nedochází ke snížení lipidů v krvi, pak lékař zvýší dávkování léku nebo rozhodne, jak jej nahradit.

Atoris je lék, který je předepisován lidem s genetickou hypercholesterolemií.

Původní lék ukazuje účinnost snížení lipidů u familiární hypercholesterolemie, a ne všechny lékové analogy mají takové vlastnosti, takže pouze lékař ví, který lék je levnější než lék Atoris, pokud pacient nemůže být léčen drahým lékem.

Náhrady Atoris jsou vyráběny v mnoha zemích, včetně Ruska a Ukrajiny. Cena za ně je nižší než u původní drogy a vlastnosti analogů a generik jsou stejné.

Léky se liší složením dalších složek a dávkou účinné látky - atorvastatinu.

Návod k použití léčiva. na obsah ↑

Indikace pro použití

Tablety Atoris a jejich analogy se používají k léčbě zvýšeného indexu ve složení cholesterolu v krevní plazmě. Během aterosklerotických projevů vykazuje užívání léčiva pozitivní vliv na metabolismus lipidů, snížení LDL a molekul triglyceridů.

Atoris nebo jeho analog bude použit v patologii hypercholesterolemie, která má odlišnou etiologii:

 • S hypercholesterolemií dědičnou;
 • Kvůli nesprávné nevyvážené výživě;
 • Kvůli abnormálnímu životnímu stylu a špatným návykům;
 • S obezitou;
 • V patologii diabetes a endokrinní patologie hypotyreóza.

Existuje mnoho důvodů pro hypercholesterolemii a Atoris účinně zvládá úlohu inhibice syntézy nízkomolekulárních lipoproteinových molekul.

Během léčby by se nemělo zapomínat, že pouze v průběhu léčby Atorisem a jeho analogy je nutné dodržovat dietu proti cholesterolu.

Neměli byste si kupovat levné léky sami a nahradit léky v drogové terapii.

Ne všechny levné náhražky jsou také účinné v léčbě, stejně jako původní lék, a pokud se sami nahradíte, můžete poškodit tělo v důsledku nesprávně vypočtené dávky.

Všechny schůzky se týkaly pouze lékaře.

Atoris a jeho analogy jsou také často předepisovány jako profylaxe těchto patologií:

 • Lék snižuje progresi anginy pectoris;
 • Podávání Atorisu a statinů jeho analogů snižuje riziko infarktu několikrát;
 • Zabraňuje vzniku mrtvice způsobené mozkovou ischemií nebo mozkovým krvácením;
 • Předepisuje se originální léčivo nebo analogy pro prevenci vaskulární patologie, aterosklerózy, která může způsobit mnoho cévních onemocnění, patologií srdečního orgánu a mozku.
Tablety Atoris a jejich analogy se používají k léčbě zvýšeného indexu ve složení cholesterolu v krvi

Kontraindikace

Lékaři nemohou předepisovat pacientům Atoris a jeho analogům v takových situacích:

 • Patologie v jaterních buňkách mírného a závažného vývoje;
 • Aktivita enzymu transaminázy je v játrech příliš vysoká;
 • Nedostatek jaterních orgánů a cirhóza buněk;
 • Výskyt selhání ledvin;
 • Tablety přípravku Atoris nebo jeho náhražky nesmíte užívat během těhotenství u žen, ani v době krmení kojence mateřským mlékem;
 • Přecitlivělost těla na aktivní složku - atorvastatin a na další složky ve složení tablet;
 • Nedoporučuje se užívat přípravek Atoris nebo jeho analoga před 18. výročí.
na obsah ↑

Nejbližší ve složení analogu tablet Atoris - Atorvastatin

Mezi nejoblíbenější analogy, které nahrazují Atoris, je lék Atorvastatin. Tento lék je ve svém složení nejblíže tabletám Atoris, ale ruský Atorvastatin je mnohem levnější.

Tento analog je vyráběn v Ruské federaci ve 3 farmaceutických továrnách - Vertex, Alsi Pharm, stejně jako v závodě společnosti Biocom. Všechny rostliny produkují analog Atoris v dávce 10,0 miligramů až do dávky 80,0 miligramů.

Minimální dávka v analogu, stejná - 10,0 miligramů a účinek léčiva je pozorován po 30 dnech nepřetržitého podávání.

Lékárny prodávají atorvastatin podle předpisu ošetřujícího lékaře. Atorvastatin je často předepisován, aby se zabránilo rozvoji aterosklerózy a také jako sekundární prevence srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Ceny ruské drogy začínají na 80,00 rublů pro tablety s dávkou 10,0 miligramů.

Atorvastatin na obsah ↑

Zahraniční analog Torvakard

Analog originálního léku Atoris - tablety Torvakard vyrábí v ČR výrobce farmakologických přípravků, společnost Zentiva. Torvacardum má dávku 10,0 mg až 40,0 mg.

Baleno v blistrech po 10 kusech. V kartonové krabici bylo umístěno 30 tablet a balení obsahuje 90 tablet.

Torvacardum účinně snižuje celkový cholesterolový index ve složení krve o 35,0% - 40,0% a index lipoproteinů s nízkou molekulovou hustotou o 40,0% - 60,0%.

Maximální medikační účinek léčby analogem hlavního činidla založeného na atorvastatinu je dosažen v kombinaci s terapií Torvacard + anthocholesterolovou dietou.

Tento statin také pomáhá ztrácet přebytečný tuk. Analog přípravku Torvacard se podává se stejnou minimální dávkou 10,0 miligramů. Náklady na tablety s minimální dávkou je od 260,00 rublů.

Torvakard k obsahu ↑

Analog Atoris Tulip Medical

Lék Tulip, který je vyráběn ve švýcarské farmakologické továrně, je účinný při snižování lipoproteinů s nízkou molekulovou hmotností o 50,0% a koncentrace celkových molekul cholesterolu v krvi je více než 40,0%.

První terapeutický účinek lze pocítit 18 až 21 dní po zahájení terapeutického cyklu. Maximální účinek v léčbě přichází po měsíci užívání léku.

Léčba analogem začíná dávkou 10,0 miligramů a lékař ji může zdvojnásobit po třítýdenním cyklu léčby na základě výsledku lipidového spektra.

Tulipán, stejně jako jiné statiny, působí na tělo nepříznivě. Nejčastější porucha trávicího ústrojí a bolest ve svalové tkáni.

Ceny za analogové Tulipán začínají od 255,00 rublů v dávce 10,0 miligramů.

Ruský analog Atoris - lék Novostat

Novostat je analogem Atoris nové generace, která je vyráběna farmakologickým závodem v Rusku - ATOLL. Léčivo je vyrobeno ve formě kapslí a má odlišný vzorec složení, což zvyšuje počet pomocných složek, které zvyšují léčebný účinek terapie.

Začněte léčbu s náhradním Novostatem v dávce 10,0 mg a lék by měl být užíván v kombinaci s dietou cholesterolu.

Cena ruské náhražky je od 330,00 rublů na tabletu s dávkou 10,0 miligramů.

Novostat k obsahu ↑

Německý analogový statin Atoris - lék Liprimar

Německý protějšek Liprimar není levnou náhradou za Atoris, ale je to vysoce kvalitní výrobek nabízený společností Pfizer. Liprimar má tabletovou kompozici, která šetří tělo, což způsobuje minimální vedlejší účinky na tělo během dlouhodobé léčby.

Statiny se používají v terapii od několika měsíců do několika let. Liprimar je nejbezpečnější statin pro dlouhodobé použití.

Jediná nevýhoda Liprimara je jeho cena od 700.00 rublů za lék s dávkou 10,0 miligramů.

Liprimar na obsah ↑

Více analogů

Kromě nejznámějších náhražek léků jsou tyto léky předepisovány v lékové terapii na základě účinné látky atorvastatinu:

 • Drog Abitor a Aztor (výroba Indie);
 • Tablety Astin a Atokor (výrobní země Indie);
 • Medicine Amvastan (UK + Turecko);
 • Drug Akastastatin (Island);
 • Atorvastatin-Teva - výroba Izraele.
na obsah ↑

Substituce na bázi statinu na bázi 4. generace - Rosuvastatin

Mnoho lékařů, dokonce i při snižování indexu cholesterolu, nepředepisuje svým pacientům statiny první a druhé generace a poměrně zřídka užívá léky třetí generace, protože takové léky mají mnoho vedlejších účinků, které způsobují, že pacient více poškozuje tělo než užitek.

Nyní se stále více a více statinů nové generace používá na bázi účinné látky v tabletách rosuvastatinu.

Aby pacient pocítil terapeutický účinek užívání minimální dávky 5,0 miligramů, stačí užít lék po dobu 14 dnů. Krátký terapeutický průběh činí lék bezpečnějším pro tělo.

Substituenty Atoris, třetí generace statinu na bázi atorvastatinu, jsou přípravky 4. generace na bázi účinné látky rosuvastatinu:

 • British Medicines Crestor;
 • Maďarský Merten;
 • Medicína Tevastor - země výroby Izraele;
 • Maďarská droga Rosulip.
Analógy 4. generace na bázi rosuvastatinu jsou také inhibitory HMG-CoA reduktázy.

Nahrazení přípravku Atoris jiným léčivým přípravkem by měl provádět pouze ošetřující lékař na základě výsledků lipidového spektra a po odebrání vzorků jater.

Před nahrazením léku analogem je nutné provést vyšetření vnitřních orgánů tak, aby lékař mohl co nejpřesněji zvolit náhradu rosuvastatinu nezbytnou pro léčbu.

Analogy Atoris

Tato stránka obsahuje seznam všech analogů Atoris ve složení a aplikaci. Seznam levných analogů a můžete porovnávat ceny v lékárnách.

 • Nejlevnější analog Atoris: Torvakard
 • Nejoblíbenější analog Atoris: Crestor
 • ATC klasifikace: Atorvastatin

Levné protějšky Atoris

Při výpočtu ceny levných analogů společnost Atoris zohlednila minimální cenu, která byla zjištěna v cenících poskytovaných lékárnami.

Populární analogy Atoris

Tento seznam analogů léčiv je založen na statistikách nejžádanějších léčiv.

Všechny analogy Atoris

Analogové složení a indikace

Nejvhodnější je výše uvedený seznam analogů léčiv, ve kterých jsou indikovány náhražky Atoris, protože mají stejné složení účinných látek a shodují se podle indikací pro použití.

Analogové indikace a způsob použití

Různé složení může být stejné podle indikací a způsobu aplikace.

Jak najít levný ekvivalent drahé medicíny?

K nalezení levného analoga léku, generika nebo synonyma doporučujeme v prvé řadě věnovat pozornost kompozici, a to stejným léčivým látkám a indikacím pro použití. Aktivní složky léčiva jsou stejné a budou indikovat, že léčivo je synonymem léčiva, které je farmaceuticky ekvivalentní nebo farmaceutické alternativy. Nezapomeňte však na neaktivní složky podobných léků, které mohou ovlivnit bezpečnost a účinnost. Nezapomeňte na radu lékařů, self-léčba může poškodit vaše zdraví, takže vždy konzultujte se svým lékařem před použitím jakéhokoli léku.

Cena Atoris

Na níže uvedených stránkách můžete najít ceny a informace o dostupnosti lékárny v okolí.

Atoris instrukce

Farmakologický účinek

Atorvastatin je látka snižující lipidy ze skupiny statinů. Hlavním mechanismem účinku atorvastatinu je inhibice aktivity HMG-CoA reduktázy, enzymu katalyzujícího přeměnu HMG-CoA na kyselinu mevalonovou. Tato transformace je jednou z prvních fází řetězce syntézy cholesterolu (cholesterolu) v těle. Potlačení syntézy cholesterolu atorvastatinem vede ke zvýšené reaktivitě LDL receptorů v játrech i v extrahepatických tkáních. Tyto receptory vážou LDL částice a odstraňují je z krevní plazmy, což vede ke snížení koncentrace LDL-C v krvi.

Antiaterosklerotický účinek atorvastatinu je důsledkem jeho účinku na stěny cév a krevních složek. Atorvastatin inhibuje syntézu isoprenoidů, což jsou růstové faktory pro buňky vnitřní výstelky cév. Pod vlivem atorvastatinu se zlepšuje endotheliově závislá dilatace krevních cév, snižuje se koncentrace cholesterolu-LDL, apolipoproteinu B, triglyceridů (TG), koncentrace cholesterolu cholesterolu cholesterolu a apolipoproteinu A.

Atorvastatin snižuje viskozitu krevní plazmy a aktivitu některých koagulačních faktorů a agregaci krevních destiček. Díky tomu zlepšuje hemodynamiku a normalizuje stav koagulačního systému. Inhibitory HMG-CoA reduktázy mají také vliv na metabolismus makrofágů, blokují jejich aktivaci a zabraňují prasknutí aterosklerotického plaku.

Terapeutický účinek atorvastatinu se zpravidla vyvíjí po 2 týdnech užívání léku Atoris® a maximální účinek se dosahuje po 4 týdnech.

Spolehlivě snižuje riziko ischemických komplikací (včetně úmrtí na infarkt myokardu) o 16%, riziko opakované hospitalizace pro anginu pectoris doprovázenou příznaky ischémie myokardu o 26%.

Indikace

 • Snížení celkového cholesterolu, LDL, apolipoproteinu B a triglyceridů v séru u pacientů s primární hyperlipidemií (Fredricksonovy typy IIa a IIb), včetně polygenní hypercholesterolémie, familiární heterozygotní hypercholesterolémie a smíšené hyperlipidemie.
 • Snížení zvýšených koncentrací celkového cholesterolu, cholesterolu-LDL a apolipoproteinu B u pacientů s homozygotní familiární hypercholesterolemií.
 • Léčivo Atoris® zvyšuje koncentraci cholesterolu-HDL v séru a snižuje poměr cholesterolu-LDL / cholesterolu-HDL.
 • Používá se s nedostatečnou účinností dietní terapie a jiných nefarmakologických léčebných metod.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění:

 • Primární prevence kardiovaskulárních komplikací u pacientů bez klinických příznaků ischemické choroby srdeční, ale s několika rizikovými faktory pro její vývoj: věk nad 55 let, závislost na nikotinu, arteriální hypertenze, diabetes mellitus, nízký HDL-C HDL, genetická predispozice, včetně proti dyslipidemii.
 • Sekundární prevence kardiovaskulárních komplikací u pacientů s ischemickou chorobou srdeční s cílem snížit celkovou mortalitu, infarkt myokardu, mrtvici, re-hospitalizaci na anginu pectoris a potřebu revaskularizace.

Kontraindikace

 • Přecitlivělost na kteroukoli složku léčiva.
 • Onemocnění jater v aktivním stadiu (včetně aktivní chronické hepatitidy, chronické alkoholické hepatitidy).
 • Selhání jater.
 • Jaterní cirhóza jakékoliv etiologie.
 • Zvýšená aktivita jaterních transamináz nejasné geneze je více než trojnásobná ve srovnání s VGN.
 • Nemoci kosterních svalů.
 • Nedostatek laktázy, intolerance laktózy, syndrom glukózo-galaktózové malabsorpce.
 • Těhotenství a kojení.
 • Věk do 18 let (účinnost a bezpečnost nebyly stanoveny).

S opatrností: alkoholismus; onemocnění jater v historii.

Použití v průběhu březosti a laktace

Přípravek Atoris® je kontraindikován během těhotenství a během kojení. Výsledky studií na zvířatech naznačují, že riziko pro plod může překročit jakýkoli možný přínos pro matku.

U žen v reprodukčním věku, které nepoužívají spolehlivé metody antikoncepce, se užívání přípravku Atoris® nedoporučuje. Při plánování těhotenství je nutné přerušit užívání přípravku Atoris® nejméně 1 měsíc před plánovaným těhotenstvím.

Informace o přidělení atorvastatinu mateřským mlékem nejsou. U některých živočišných druhů jsou však hladiny atorvastatinu v krvi a mateřském mléku podobné. Pokud je nutné užívat přípravek Atoris® během kojení, aby se předešlo riziku vzniku nežádoucích účinků u kojenců, mělo by být kojení přerušeno.

Zvláštní pokyny

Před zahájením léčby přípravkem Atoris® musí být pacientovi předepsána standardní dieta snižující hladinu cholesterolu, kterou musí dodržovat po celou dobu léčby.

Během léčby přípravkem Atoris® lze pozorovat zvýšení aktivity jaterních enzymů v krevním séru. Toto zvýšení je obvykle malé a nemá klinický význam. Doporučuje se však sledovat aktivitu jaterních enzymů v séru před léčbou, po 6 a 12 týdnech a se zvýšením dávky atorvastatinu. Pokud dojde k trojnásobnému zvýšení aktivity ACT a / nebo ALT ve srovnání s VGN, léčba přípravkem Atoris® by měla být ukončena.

Atorvastatin může způsobit zvýšení aktivity CPK a aminotransferáz.

U žen v reprodukčním věku, které nepoužívají spolehlivou antikoncepci, se užívání přípravku Atoris® nedoporučuje. Pokud pacient plánuje těhotenství, měla by přestat užívat přípravek Atoris® nejméně jeden měsíc před plánovaným těhotenstvím.

Pacienti by měli být upozorněni, že by se měli okamžitě poradit s lékařem, pokud se u nich objeví nevysvětlitelná bolest nebo svalová slabost. Zvláště pokud jsou doprovázeny indispozicí nebo horečkou.

Léčba přípravkem Atoris® může způsobit myopatii, která je někdy doprovázena rabdomyolýzou, což vede k akutnímu selhání ledvin. Riziko této komplikace se zvyšuje, když se současně užívá jeden nebo více následujících léků s přípravkem Atoris®: deriváty kyseliny fibrické, niacin, cyklosporin, nefazodon, některá antibiotika, antimykotika ze skupiny azolů, inhibitory HIV proteázy.

V klinických projevech myopatie se doporučuje stanovit plazmatické koncentrace CPK. Při 10-násobném zvýšení relativní VGN aktivity CPK by měla být léčba přípravkem Atoris® přerušena.

Existují zprávy o vývoji atonické fasciitidy na pozadí použití atorvastatinu, ale spojení s užíváním léku je možné, ale dosud nebylo prokázáno, že etiologie není známa.

Pacienti by měli být upozorněni, že by se měli okamžitě poradit s lékařem, pokud se u nich objeví nevysvětlitelná bolest nebo svalová slabost, zejména pokud jsou doprovázeni indispozicí nebo horečkou.

Atoris® obsahuje laktózu, a proto je jeho použití kontraindikováno u pacientů s nedostatkem laktázy, intolerancí laktózy a syndromem glukózo-galaktózové malabsorpce.

Vliv na schopnost řídit vozidla a pracovat s mechanismy.

Vzhledem k možnosti závratě je třeba dbát zvýšené opatrnosti při řízení vozidel a jiných technických zařízení, která vyžadují vysokou koncentraci pozornosti a psychomotorických reakcí.

Složení

1 tableta obsahuje:

Účinná látka: vápenatá sůl atorvastatinu 10,36 mg (odpovídá 10 mg atorvastatinu).

Pomocné látky: Povidon - 5,8 mg; laurylsulfát sodný - 2,9 mg; uhličitan vápenatý - 31,84 mg; MCC - 29 mg; monohydrát laktózy - 57,125 mg; sodná sůl kroskarmelózy - 7,25 mg; stearát hořečnatý - 0,725 mg.

Filmový obal: Opadry II HP 85F28751 bílý (polyvinylalkohol, oxid titaničitý (E171), makrogol 3000, mastek) - 4,35 mg.

Dávkování a podávání

Uvnitř, bez ohledu na jídlo.

Před zahájením léčby přípravkem Atoris® by měl být pacient převeden na dietu zajišťující snížení koncentrace lipidů v krvi, která musí být pozorována po celou dobu léčby léčivem. Před léčbou se pokuste kontrolovat hypercholesterolemii prostřednictvím cvičení a úbytku hmotnosti u pacientů s obezitou, stejně jako při léčbě základního onemocnění.

Léčba začíná doporučenou počáteční dávkou 10 mg. Dávka léčiva se pohybuje od 10 do 80 mg 1krát denně a je zvolena na základě počáteční koncentrace LDL-C, cíle terapie a individuálního terapeutického účinku.

Přípravek Atoris® lze užívat jednou denně, ale ve stejnou denní dobu. Terapeutický účinek je pozorován po 2 týdnech léčby a maximální účinek se vyvíjí po 4 týdnech. Dávka by proto neměla být změněna dříve než 4 týdny po zahájení užívání léčiva v předchozí dávce.

Na začátku léčby a / nebo během zvyšování dávky by měly být plazmatické koncentrace lipidů sledovány každé 2–4 týdny a dávka by měla být odpovídajícím způsobem upravena.

Primární (heterozygotní dědičná a polygenní) hypercholesterolémie (typ IIa) a smíšená hyperlipidemie (typ IIb): léčba začíná doporučovanou počáteční dávkou, která se zvyšuje po 4 týdnech v závislosti na odpovědi pacienta. Maximální denní dávka je 80 mg.

Homozygotní dědičná hypercholesterolemie: rozmezí dávek je stejné jako u jiných typů hyperlipidemie. Počáteční dávka se upravuje individuálně v závislosti na závažnosti onemocnění. U většiny pacientů s homozygotní dědičnou hypercholesterolemií je optimální účinek pozorován při užívání léčiva v denní dávce 80 mg (jednou). Přípravek Atoris® se používá jako doplňková léčba k jiným metodám léčby (plazmaferéza) nebo jako hlavní léčba, pokud léčba pomocí jiných metod není možná.

Zvláštní skupiny pacientů.

Starší pacienti.

Starší pacienti by neměli měnit dávku přípravku Atoris®.

Porucha funkce ledvin.

Nemá vliv na koncentraci atorvastatinu v krevní plazmě ani na stupeň snížení koncentrace cholesterolu-LDL při užívání atorvastatinu, takže změna dávky léku není nutná.

Jaterní dysfunkce.

U pacientů s poruchou funkce jater je nutná opatrnost (v důsledku zpomalení léčby z těla). V takové situaci je třeba pečlivě sledovat klinické a laboratorní parametry (pravidelné sledování aktivity ACT a ALT). Při významném zvýšení jaterních transamináz by měla být dávka přípravku Atoris® snížena nebo by měla být léčba přerušena.

Použití v kombinaci s jinými léky.

V případě potřeby by současné podávání cyklosporinové denní dávky přípravku Atoris® nemělo překročit 10 mg.