Image

Rakovina hlavy pankreatu

Zhoubné novotvary slinivky břišní jsou klasifikovány podle oblasti jejich lokalizace. Slinivka břišní se skládá z ocasu, těla a hlavy. Nejběžnější formou rakoviny tohoto orgánu je rakovina pankreatické hlavy. Nádor se vyvíjí z pankreatické epiteliální tkáně.

Pokud je dále specifikováno, rakovina se může vyvinout z epitelu žlučovodu, který prochází slinivkou břišní, z ampulky Vater a ve vzácných případech ze střevní sliznice přilehlé k žláze. Novotvary, které vznikají z těchto oddělení, mají podobné příznaky, takže jsou kombinovány pod obecnou diagnózou karcinomu pankreatické hlavy. Všechny tyto rakoviny mají však různé stupně operability.

Foto: Rakovina hlavy pankreatu

 • Veškeré informace na těchto stránkách jsou pouze informativní a NEJSOU Manuálem pro akci!
 • Přesný DIAGNÓZA vám může poskytnout pouze DOCTOR!
 • Naléhavě vás žádáme, abyste nedělali vlastní uzdravení, ale abyste se zaregistrovali u specialisty!
 • Zdraví pro vás a vaši rodinu! Neztrácejte srdce

Důvody

Podobně jako všechny typy rakoviny slinivky břišní, i rakovina hlavy může vzniknout v důsledku kumulativního účinku mnoha faktorů.

Mezi nejnebezpečnější patří:

 • nesprávná výživa. Převaha ve stravě potravin mastných bílkovin vede ke zvýšené zátěži slinivky břišní, kromě tukových potravin obsahují karcinogeny, které mohou způsobit maligní nádory v jakémkoliv orgánu. Dieta, ve které je většina rostlinných potravin obsazena, naopak snižuje riziko vzniku onkologických nádorů;
 • kouření Patogeny, které pronikají do plic kouřem, se pak rozcházejí od krevního oběhu v celém těle, včetně zejména pankreatu. Při pitvě lidí, kteří byli kuřáky s dlouholetými zkušenostmi, lékaři objevují hyperplastické změny v dotyčném orgánu;
 • diabetes mellitus. U pacientů s tímto nebezpečným a závažným onemocněním je často detekována transformace epitelu v orgánových kanálcích. Podle statistik dostávají pacienti s diabetem 2krát častěji nádory než všichni ostatní lidé;
 • chronická pankreatitida také vede ke změnám v hlavě pankreatu a následnému rozvoji zhoubných nádorů. Protože onemocnění způsobuje stenózu kanálků orgánu a vede ke stagnaci sekrece, účinek škodlivých látek na epitel, který tato tekutina může obsahovat, se mnohonásobně zvyšuje;
 • patologie žlučových cest. Lékaři identifikovali vztah mezi přítomností žlučových kamenů a nádorů hlavy pankreatu;
 • dědičnosti. Historie blízkých příbuzných, u nichž byla diagnostikována maligní nádory pankreatu, zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny tohoto orgánu o 10-15%.

Nepřímé faktory jsou také považovány za věk nad 50 let, mužské pohlaví, patřící k Negroidní rase. Ve významném počtu případů rakoviny pankreatu nelze identifikovat skutečnou příčinu onemocnění.

Příznaky

V raných stádiích vývoje tvorby nádorů u pacientů, zpravidla nic nevadí. Při požití příliš tučných jídel můžete pozorovat jen mírné zažívací potíže, kterým věnuje pozornost jen velmi málo pacientů.

Prvním výrazným příznakem je často bolest v chrastě nebo na pravé straně těla, v oblasti hypochondria. Někdy má bolest plíseň a její intenzita se v noci zvyšuje. Bolest je způsobena kompresí nervových kmenů nádoru nádorem

V budoucnu, v důsledku zhoršení funkčního stavu slinivky břišní, pacienti pociťují nevolnost, zbytečnou slabost, snížený výkon a těžkost v žaludku po jídle.

Protože množství trávicí sekrece, které železo produkuje, klesá, tělo neabsorbuje živiny z potravy v požadovaném množství, což vede ke stálému zhoršování zdraví a hubnutí.

Průběh maligního procesu v oblasti hlavy vede ke vzniku příznaků žloutenky: kůže, sliznice a skleros očí se nažloutnou. Příznaky jsou poměrně výrazné a často doprovázejí bolestivé svědění kůže.

Když k tomu dojde, zabarvení výkalů a ztmavnutí moči. Tyto příznaky jsou způsobeny zmáčknutím rostoucího nádoru žlučových cest. Rovněž dochází k nárůstu jater, které lze zjistit palpací.

Tento stav je označován jako „biliární hypertenze“: někdy mohou být symptomy omylem interpretovány pacienty jako hepatitida. Samotná slinivka břišní ve stadiu růstu a šíření nádoru může být také palpována.

Dalšími příznaky onemocnění mohou být:

 • říhání, pálení žáhy a zvracení;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • averze k tukovým potravinám nebo masu;
 • dehydrataci;
 • krvácení v důsledku klíčení nádoru stěn žaludku nebo střev;
 • porušení normální intestinální průchodnosti;
 • steatorrhea (přítomnost tuku ve stolici);
 • apatie;
 • bolesti hlavy;
 • bradykardie (zvýšená tepová frekvence);
 • podrážděnost;
 • anémie.

V některých případech se vyvíjí akutní selhání ledvin a jater, které vyžaduje okamžitou hospitalizaci. Nicméně, v ikterické fázi, pacienti obvykle již vstupují na kliniku, protože je obtížné takové výrazné znaky ignorovat. Bohužel, biliární hypertenze je známkou toho, že nádor dosáhl fáze šíření.

Video: Podrobnosti o rakovině pankreatu

Diagnostika

K identifikaci onemocnění používají lékaři komplexní diagnostickou metodu.

K přesnému stanovení diagnózy a ke zjištění přítomnosti metastáz ak určení stadia onemocnění se provádí:

 • kompletní krevní obraz, stejně jako biochemie a onkomarkerová analýza (u karcinomu pankreatu je často pozorován zvýšený obsah bilirubinu);
 • CT (počítačová tomografie) - postup umožňuje určit lokalizaci nádoru, jeho velikost a přítomnost metastáz (často kombinovaných s angiografií - zavedení kontrastní látky do krve, aby se získal úplný obraz onemocnění);
 • MRI;
 • Ultrazvuk břišních orgánů - metoda umožňuje posoudit míru šíření tumoru a vidět změny v orgánech způsobené maligními procesy;
 • biopsie a další laboratorní vyšetření vzorku: pankreatická tkáň se odebírá endoskopickým způsobem;
 • pozitronová emisní tomografie: tato studie nám umožňuje vytvořit podrobnější klinický obraz.

Diagnóza karcinomu pankreatu v rané fázi je klíčem k úspěšné léčbě. Více zde.

Léčba

Léčba rakoviny pankreatické hlavy je předepsána na základě podrobné a podrobné diagnózy.

Jedinou metodou radikálního léčení onemocnění je chirurgická resekce nádoru spolu s pankreatem a (v případě potřeby) blízkými orgány.

Bohužel ne všechny tumory pankreatu jsou rozpoznatelné jako resekovatelné (resekovatelné). Pouze v počátečních stadiích rakoviny, která není tak často diagnostikována, je předepsána chirurgická léčba. Chirurgie nádorů hlavy pankreatu je považována za nebezpečnou - zvyšuje se mortalita při takových chirurgických zákrocích.

Během operací se nejen slinivka odstraní, ale lymfatické uzliny, žlučovody, část žaludku. Po resekci je obnovena kontinuita gastrointestinálního traktu.

Vzhledem k vysokému riziku recidivy onemocnění je po chirurgickém zákroku téměř vždy předepsána adjuvantní chemoterapie nebo radiační terapie. To zabraňuje šíření rakovinných buněk, které zůstávají v oběhovém a lymfatickém systému.

Vzhledem k tomu, operace jsou předepsány pouze ve 30-40% případů, velká role v léčbě nádorů pankreatu má účinek s drogami. Chemoterapie se podává ve formě kurzů, jejichž délka a počet závisí na stupni šíření nádoru a na přítomnosti sekundárních maligních ložisek.

Radiační terapie je také předepsána, což zahrnuje zničení aktivně se dělících rakovinných buněk. Radiační léčba může být předepsána před a po operaci, stejně jako nezávislá metoda v případě neresekovatelných nádorů žlázy.

Zhoubné nádory slinivky břišní jsou agresivní a často mají čas metastázovat dříve, než pacient přišel na kliniku k diagnóze. Proto jsou často radiační terapie a chemoterapie paliativní v přírodě - to znamená, že neodstraňují příčinu nemoci, ale její symptomy.

Prognóza rakoviny pankreatu

Všichni pacienti s rakovinou hlavy pankreatu v první řadě samozřejmě berou otázku - jak dlouho s ní žijí? Rakovina pankreatu je bohužel jednou z nemocí s nejnepříznivější prognózou.

Předpokládaná délka života závisí na tom, zda je operace provedena. Pokud byl nádor odstraněn a chemoterapie a radioterapie byly úspěšně provedeny, pak v 50% případů pacienti překonali 5letou hranici přežití.

Bez léčby je přežití pacienta nízké. Smrt nastane do 12 měsíců. Paliativní léčba umožňuje prodloužit životnost pouze o několik měsíců, minimálně let.

Vše o tom, co jsou v tomto článku používány pro rakovinu slinivky břišní.

Zde můžete zjistit, co by měla být výživa pro rakovinu pankreatu s metastázami jater.

Prevence

Racionální výživa - používání rostlinných potravin a snižování množství mastných, bílkovinných a nezdravých potravin snižuje pravděpodobnost vzniku jakýchkoli onemocnění trávicího systému, včetně rakoviny.

Pozitivní je také odmítnutí špatných návyků - kouření, pití alkoholu. Je prokázáno, že u lidí, kteří se pravidelně věnují tělesné kultuře a sportu, je slinivka břišní v lepším funkčním stavu než ti, kteří vedou sedavý způsob života.

CR hlava slinivky

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

CR hlava slinivky

Ahoj všichni! Moje milovaná teta byla diagnostikována s rakovinou hlavy pankreatu, obstrukční žloutenka, podstoupila operaci pro žloutenku, nebere biopsii, cituje nepřístupné umístění nádoru, ale odstranila lymfatické uzliny, z nichž odebrali biopsii pro histologii. Moje teta je bohužel v jiné zemi, ale jsem s ní v kontaktu. Zavolal jsem doktora, řekl, že ostatní orgány nebyly ovlivněny a s největší pravděpodobností by předepsal několik kurzů chemoterapie. Četl jsem o příznacích a znameních na internetu a velmi pochybuji o správnosti diagnózy a to je důvod, proč
1. Není žádná bolest
2. Cal pro všechny doby nemoci nebyl zbarven (tj. Normální barva)
Mimochodem, to je překvapen svým lékařem sám. Existuje vysvětlení nebo je to počáteční fáze? Děkuji předem za vaši odpověď!

Členem od: 18.1.2007 Příspěvky: 7,756

1. Odpovím na vaši otázku - pokud pacient přijde s žloutenkou, mechanického původu, která vznikla bez bolesti, na klidném pozadí - 95% pravděpodobnosti, že se jedná o rakovinu slinivky břišní. Dokud nádor neklíčí v retroperitoneálním prostoru, je bolest téměř nikdy
2. Odpověď je jednoduchá - neexistoval úplný blok.
Nejsem překvapen. Prostý obrázek

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

CR hlava slinivky

Doktore, děkuji moc za tak rychlou odezvu, dnes jí musíme napsat ven, požádám vás, abyste mi poslal výpis, a znovu vás požádám o pomoc.

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

Dobrá denní doba! Moje teta byla propuštěna, ale z nějakého důvodu nebylo vydáno žádné propuštění, i když po dvou dnech musela znovu jít do nemocnice, aby odstranila stehy. Možná pak dát, nebo čeká na odpověď s histologií. ale pokud je výsledek negativní, není to skutečnost, že neexistuje rakovina? Co tedy? Jaká je léčba? Je možná chemoterapie bez histologické odpovědi? A přesto, jak to chápu, protože ostatní orgány nejsou ovlivněny, pak je to počáteční fáze? A jaká je prognóza, i když je to rakovina?

Členem od: 18.1.2007 Příspěvky: 7,756

Počkejte na prohlášení, dobře? Hádat na kávové půdě - protože to není příliš v mé roli.

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

Souhlasím s vámi, čekám na výpis. Děkuji.

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

Dobrý den, Alexey Vladimirovich!
Dnes byla moje tetová stehy odstraněna a moje matka (její sestra) vzala od lékaře alespoň některá data. Nevím, jaké jsou rozkazy (akce se konají v Tbilisi), ale myslím si, že informace jsou vzácné. V každém případě jsem přeložil všechno, co mi maminka diktovala, takže se předem omlouvám za chyby.
Pacient, 73 let, byl přijat s výraznou žloutenkou.
Chirurgie: astomóza žlučníku s tenkým střevem. Provádí se infuze a antibiotická terapie. Je ukázána nutnost ambulantní léčby po morfologické diagnóze.
Diagnóza - rakovina hlavy pankreatu C25
Výsledky CT skenování
Neexistují žádné neoplasmatické a traumatické změny v kostech, odhalí se spondylosa a změna řezů.
V dutině břišní nebyla detekována žádná tekutina.
Ve slezině a nadledvinách není patologie pozorována. Malé cysty v ledvinách.
V játrech jsou kanály rozšířeny. Žlučník - 7,2 cm o 5,9 cm. Neexistují žádné kongresy, společný kanál žlučníku je rozšířen, maximální velikost je 2,3 cm.
Jeho vizualizace je ukončena současně intrapancreatic. Nebyly nalezeny žádné shody.
V ocasu a v těle slinivky břišní je dilatace virzungu výrazně rozšířena, max. průměr -0,7 cm
Velikost hlavy pankreatu je 3,4 cm po 3,2 cm. Parenchyma hlavy je nehomogenní, v hlavě nejsou hypotenzní oblasti pevně vyjádřeny, v břišní dutině nebyl zjištěn nárůst lymfatických uzlin.
Závěr: Mechanická žloutenka. Vzhledem k tomu, že v hlavě slinivky břišní jsou obrysy nerovnoměrné, nepřítomnost bolesti a zvětšený žlučník vede k diagnóze - karcinomu hlavy slinivky břišní.
Hyperbilirumija, bilirubin-358, přímka - 290, anémie 1 stupeň.
Tady, doktore, takový obraz, to je vše, co máme v našich rukou, opravdu doufám, že tato informace nějak objasní situaci. Těším se na slyšení od vás a předem vám děkuji.

Členem od: 18.1.2007 Příspěvky: 7,756

Vezměte biopsii z hlavy slinivky břišní pod ultrazvukem.

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

Děkuji vám, doktore, ale lékař během operace nemohl vzít biopsii z hlavy, řekl, není to možné, a také řekl, že odstranil nepodobnou lymfatickou uzlinu, kterou poslal na histologii. 1. Pokud během operace nemohli provést biopsii, je to možné u ultrazvuku?
2. Ale obecně, jaký obrázek si myslíte? Jaké jsou možnosti? Omlouvám se za vytrvalost, to opravdu bolí duši.

Členem od: 18.1.2007 Příspěvky: 7,756

1. Je to možné.
2. Nádor je velký, pochybuji, že bude odstraněn, ale v závislosti na typu nádoru (rakovina nebo neuroendokrinní nádor) bude možné předepsat xt, aby se zpomalil růst nádoru.

Členem od: 21. května 2012 Příspěvky: 43

Děkuji, doktore. Jste tak trpěliví a laskaví, ať vám Bůh dá zdraví a pohodu.
Čekáme na odpověď histologie.

Prognóza a kolik žije s rakovinou pankreatické hlavy

Jedním z agresivních maligních nádorů je rakovina pankreatické hlavy. Složitost patologie spočívá v tom, že v raných stadiích je obvykle asymptomatická a je detekována pouze v pozdní fázi, kdy je radikální chirurgický zákrok irelevantní. Slinivka břišní se nachází v retroperitoneálním prostoru, takže po dlouhém časovém období dochází k progresi maligního procesu bez povšimnutí ze strany pacienta: nádor se metastázuje a začíná ovlivňovat kanály nejen samotného slinivky, ale také jater, roste do žaludku, sleziny a střeva, mačká cévy, lymfatické uzliny a nervová zakončení. Rakovina hlavy pankreatu má určitý mechanismus vývoje, patologie se vyznačuje celou řadou symptomů, které nelze ignorovat. V nejlepším případě, aby se předešlo nepříjemným následkům, které by mohly stát život, je třeba pravidelně podstupovat diagnostické testy ˗ pouze takovým způsobem, aby se zabránilo smrtelnému onemocnění.

Popis patologie

Rakovina hlavy pankreatu patří do polymorfní kategorie maligních nádorů. Toto onemocnění postihuje nejčastěji muže a průměrný věk, ve kterém je patologie diagnostikována, je přibližně 65 let. Navzdory tomu, že v medicíně je věnována pozornost malignímu nádoru v hlavové části slinivky břišní, 99% pacientů zemře do pěti let po zjištění onemocnění. Ze všech zhoubných nádorů, karcinomu pankreatu a zejména jeho hlavy, se řadí na desáté místo v seznamu onkologických onemocnění, zatímco patologie je čtvrtá v úmrtnosti.

Obecně je takový orgán jako slinivka břišní velmi důležitý pro normální lidský život. Exokrinní orgán produkuje trávicí enzymy nezbytné pro zpracování potravin do lipázy a amylázy, trypsinu a chymotrypsinu. Buňky endokrinní části produkují hormony (glukagon, inzulín, somatostatin), které regulují metabolismus sacharidů. Pankreatická šťáva, která je produkována žlázou, je posílána do dvanácterníku, kde v budoucnu probíhá proces asimilace látek, které působí jako energetická rezerva pro celý organismus. Taková dobře koordinovaná práce je podobná skutečnému generátoru rostlin, ale když je slinivka ovlivněna rakovinou, dojde k závažnému selhání, po kterém orgán již nemůže správně fungovat.

70% případů karcinomu pankreatu se vyskytuje v hlavě tohoto orgánu, zatímco u 80% pacientů je diagnostikován adenokarcinom. Nádor je hustý, vázaný uzel s obsahem bílého nebo světle žlutého odstínu, v některých případech dochází k exofytickým nebo difuzním novotvarům, které klíčí z kanálků a žlázové tkáně.

Závažnost průtoku závisí na tom, která oddělení jsou nádorem a jeho metastázami ovlivněna. Když tedy blokujete choledochus (kanál, který spojuje jaterní a pankreatické kanály), tok žluči do tenkého střeva se zastaví, což způsobuje, že se hromadí v žlučníku, což způsobuje obstrukční žloutenku. Když je zhoubná žláza sleziny upnuta, slezina se nevyhnutelně zvyšuje, což způsobuje splenomegalii a ascites (hromadění tekutiny v peritoneální dutině). V případě klíčení metastáz ve velkém nebo tenkém střevě dochází k obstrukci střeva.

Existuje několik stadií progrese karcinomu pankreatické hlavy:

 1. Nula most nejvíce počáteční, při které má nádor malou velikost a metastázy stále chybí;
 2. První, v rámci které je novotvar zvýšen na 2 cm, také chybí metastázy, a proto při diagnostice patologie v této fázi je prognóza pro pacienta stále příznivá;
 3. Druhý, vyskytující se s porážkou sousedních oblastí pankreatu, ale bez pronikání metastáz do sousedních orgánů pacient prochází chirurgickým zákrokem, po kterém následuje chemoterapie, což umožňuje delší dobu života pacienta;
 4. Třetí severe těžší stadium, ve kterém jsou postiženy nervová zakončení a cévy, se aktivně objevují metastázy, a to z toho důvodu, že i operace se stává neúčinnou; hlavní terapeutický směr ˗ expozice chemoterapeutickým léčivům ke snížení závažnosti bolesti;
 5. Čtvrtá poslední etapa, která bohužel již není léčitelná; metastázy postihují rozsáhlé oblasti, pronikající lymfatické uzliny a další, dokonce i vzdálené orgány, začíná proces nejsilnější intoxikace organismu a vše, co mohou lékaři udělat, je poněkud zmírnit stav pacienta.

Kolik s ním žije?

Otázka je velmi nejednoznačná, protože délka života je v každém případě jiná. V první řadě záleží na stadiu, ve kterém byla patologie diagnostikována, protože právě tento faktor určuje velikost nádoru a jeho lokalizaci, stupeň poškození sousedních oblastí, jakož i přítomnost nebo nepřítomnost metastáz v orgánech v blízkosti nebo vně od slinivky břišní. Rozhodující je schopnost operace.

Menší nádory, které prošly včasným odstraněním se souběžným výkonem speciální léčby, dávají dobré šance: 2-5% pacientů žije více než 5 let. Pouze 10% pacientů ze 100 vyhledá lékařskou pomoc v počátečním stádiu, ve většině případů je rakovina pankreatické hlavy detekována ve 3 až 4 stadiích vývoje. S neoperovatelným nádorem, který klíčí do sousedních orgánů a tkání, je délka života určena třemi roky, ale pokud má pacient nádor se vzdálenými metastázami, operace se stává irelevantní a délka života nemůže být delší než 6-12 měsíců. Odmítnutí průběhu chemoterapie vede ke skutečnosti, že tato malá délka života je zkrácena na pouhých několik měsíců.

Navzdory skutečnosti, že lékaři dosud nenalezli klíč k rakovině, byla vyvinuta celá metoda, která prodlužuje život pacienta a zlepšuje a udržuje jeho celkový stav, a to zahrnuje:

 • Radioterapie a chemoterapie;
 • Použití léků proti bolesti a antidepresiv;
 • Realizace stentování potrubí pro odstranění hromadění žluči.

Pacienti navíc dostávají psychologickou pomoc a kvalifikovanou péči.

Rakovina hlavy pankreatu nebo hlavní duodenální papila?

Hlavní duodenální papila (MDP) nebo, jak se nazývá jinak, papouška Vater není součástí slinivky břišní. Snad ne mnoho lidí ví, co je a kde přesně je.

Faterovská bradavka se nachází ve střední střední části dvanáctníku, jedná se o krátký kanál, skrze který pankreatická šťáva a žluč vstupují do tenkého střeva. Na konci jeho nadmořské výšky je Oddiho svěrač, jehož hlavním úkolem je regulovat koncentraci enzymů na základě složení potravy.

Vzhledem k tomu, že velká duodenální papila je v těsné blízkosti slinivky břišní, mohou se patologické stavy, které se v ní vyvíjejí, snadno zaměňovat s onemocněním jiného orgánu. Mimochodem, nejde jen o slinivku břišní, protože žlučník je také umístěn vedle papiláry Fater.

Novotvary hlavních dvanáctníkových papil a slinivky břišní jsou zcela jiné věci, nicméně zhoršená obstrukce duodálního papilárního kanálu často způsobuje zánět slinivky břišní a tvorbu žlučových cest, což má za následek aktivaci maligního procesu tohoto sousedního orgánu.

Hlavní příznaky rakoviny BDS jsou:

 • Bolest v pobřišnici;
 • Nevolnost a zvracení;
 • Žloutnutí kůže a svědění;
 • Pocit těžkosti v žaludku;
 • Průjem;
 • Přítomnost krve ve výkalech.

Není možné určit povahu nemoci pouze z jednoho klinického obrazu, o to obtížnější je zjistit, co přesně je příčinou znepokojení: slinivky břišní nebo MDP. Na základě stížností pacienta může lékař provést pouze předpoklady, ale pro přesnější diagnózu jsou zapotřebí určité studie: MRI nebo CT, esophagogastroduodenoscopy, endoskopická retrográdní cholangiopancreatografie a v některých případech laparoskopie.

Příčiny vývoje

Moderní vědci věnují zvýšenou pozornost tématu vývoje rakoviny, probíhá výzkum zaměřený na pochopení mechanismu spouštění patologie a hledání léků, které mohou zcela zastavit postup tohoto procesu. Bohužel, klíče k těmto hádankám dosud nebyly nalezeny. Předpokládá se, že faktory, které přispívají k aktivaci maligních nádorů a zejména rakoviny pankreatické hlavy, mohou být:

 • Chyby ve výživě: nadměrná konzumace mastných a slaných potravin, uzených výrobků, marinád; je například známo, že tukové potraviny zvyšují tvorbu pankreozyminu, což vede k hyperplazii buněk pankreatu;
 • Zneužívání alkoholických nápojů, z čehož se riziko rozvoje patologie zvyšuje o polovinu;
 • Kouření doprovázené neustálým vstupem karcinogenů do krevního oběhu; koncentrace lipidů v krvi se zvyšuje, což může také způsobit hyperplazii buněčných struktur pankreatu;
 • Chronická pankreatitida se stagnací zánětlivé sekrece aktivuje mutaci buněk pankreatu a přispívá k jejich další malignitě;
 • Diabetes mellitus může také způsobit hyperplazii epitelu duktální tkáně.

Nemoci, jako je akutní pankreatitida, cholecystitis, gastritida, žaludeční vřed a patologie žlučových cest, mohou sloužit jako vážný podnět k rozvoji rakovinového nádoru hlavy pankreatu. Tato onemocnění jsou detekována společně s nádory pankreatu v 90% všech případů.

Okolnosti predisponující k tvorbě nádoru na pankreatické hlavě také působí:

 • Chirurgické operace prováděné na slinivce dříve;
 • Dlouhodobé užívání některých léčiv;
 • Práce se zvýšenou škodlivostí: vědci nevylučují, že vznik nádorových nádorů může nastat v důsledku pravidelného kontaktu s nebezpečnými chemikáliemi a jejich výpary.

Pokud jde o maligní formace, dědičná predispozice by neměla být zanedbávána. Rakovina, včetně slinivky, je pravděpodobnější, že se objeví u lidí, jejichž blízcí příbuzní trpěli touto patologií.

Příznaky rakoviny pankreatické hlavy

Jak bylo uvedeno výše, mazanost nemoci spočívá v tom, že v počátečních stadiích se v žádném případě neprojevuje, pacient se cítí dobře a ani nemá podezření, že v jeho těle se aktivně koná závažný patologický proces. Po dosažení stupně 3 se objeví první alarmující symptomy, ale v této době již nádor dosáhl velké velikosti, spolu s ním jsou diagnostikovány metastázy postihující cévy, lymfatické uzliny, stejně jako sousední orgány a tkáně.

První věc, která vás začne obtěžovat, je výrazná bolest, jejíž lokalizované místo je obvykle pravé hypochondrium, ale bolest může být také v okolí: vyzařování do dolní části zad, hrudní kosti, žaludku, to znamená, že je někdy velmi těžké pochopit, co způsobuje nepohodlí. Často se takové nepohodlí zvyšuje v noci i na svazích. Novotvary, které jsou progresivní a neustále se zvětšují, vytlačují nervová zakončení, což má za následek silný syndrom bolesti. Při konzumaci tukových potravin nebo alkoholických nápojů je bolestivá povaha nahrazena ostrým a ostrým jídlem.

Vzhledem k tomu, že slinivka břišní je jedním z trávicích orgánů, v přítomnosti zralého nádoru se vyskytují dyspeptické poruchy, které mají za následek:

 • Nevolnost a zvracení, které často mají barvu kávy v důsledku přítomnosti krve v ní;
 • Průjem nebo zácpa;
 • Časté říhání (většinou se zkaženým zápachem);
 • Gravitace v žaludku po jídle.

Současně se snižuje chuť k jídlu a narušuje se kvalita stolice, ve které se objevují zbytky tepelně neupravených potravin nebo krvavých nečistot.

V celkovém stavu pacienta dochází také k negativním změnám: dochází ke stálé slabosti, zhoršuje se paměť a koncentrace pozornosti, klesá pracovní kapacita, je narušen spánek. Hlavním znakem maligního procesu je však prudký úbytek hmotnosti. Deplece, nebo, vědecky řečeno, kachexie, se vyvíjí ve spojení s dysfunkcí procesu absorpce živin, ke kterému dochází v důsledku nedostatečného počtu enzymů pankreatu v těle.

Klinický obraz se významně zhoršuje s rakovinou hlavy stadia 3-4. Kromě výše uvedených příznaků existuje několik dalších:

 • Temná moč;
 • Zabarvení vápníku;
 • Svědění kůže;
 • Přítomnost hnilobného zápachu ve výkalech;
 • Vývoj obstrukční žloutenky;
 • Zvýšení velikosti pankreatu a jater, což je patrné i při palpaci;
 • Anémie, trombocytopenie nebo leukopenie, ke kterým dochází, když je nádor poškozen slezinovou žílou.

Někdy se mohou vyskytnout těžké bolesti hlavy a krevní sraženiny dolních končetin, krvácení z nosu, tachykardie. Kritickou situací je výskyt střevního krvácení, infarktu sleziny nebo ascitu plic.

Klasifikace patologie

Rakovina hlavy slinivky břišní je klasifikována podle mezinárodně uznávaných označení TNM, kde se pod každým z písmen rozlišují nádory podle velikosti (T), přítomností metastáz v lymfatických uzlinách (N) a také přítomností metastáz ve vzdálených orgánech (M).

V závislosti na umístění nádoru se rozlišují:

 • Rakovina ocasu pankreatu;
 • Maligní proces těla slinivky;
 • Nádor hlavy pankreatu, který zvažujeme.

Protože všechny druhy rakoviny mají jinou morfologickou povahu, existuje další klasifikace založená na histologickém principu. Podle těchto kritérií jsou všechny maligní nádory pankreatické hlavy rozděleny na:

 • Adenokarcinom duktální, skládající se z buněčných buněk;
 • Mucinózní adenokarcinom, tvořený buňkami s vysokým obsahem sekrece mucinu;
 • Cystadenokarcinom vyplývající z mačkání cysty.

Vzhledem k povaze růstu jsou všechny nádory diferencovány na exofytické, difuzní a nodulární a svým typem ap anaplastické a šupinaté.

Kód ICD-10

Taková patologie jako rakovina slinivky břišní je zaznamenána v "Mezinárodní klasifikaci nemocí". Ve třídě „Nový růst“ (C00-D48) existuje sekce „Zhoubné novotvary“ (C00-C97) s podsekcí „Maligní novotvary rafinovaných lokalizací“ (C00-C75). V rámci této skupiny existuje další podkapitola „Zhoubné novotvary trávicích orgánů“ (C15-C26), kde jsou maligní nádory pankreatu umístěny pod kódem C25. C25.0 ˗ alfanumerické označení rakoviny pankreatické hlavy.

Diagnostika

Při prvním návštěvě specialisty je samozřejmě nemožné zjistit pravý důvod. Lékař studuje historii, provádí externí vyšetření pacienta s palpací a na základě stížností pacienta určuje další schéma vyšetření. Přesnou diagnózu lze provést pouze pomocí laboratorních a přístrojových technik.

Mezi první patří:

 • Kompletní krevní obraz ˗ je nutné studovat hladinu leukocytů a lymfocytů, krevních destiček a ESR (s rakovinou slinivky břišní, jsou obvykle zvýšené), stejně jako hemoglobinu: anémie může být jedním z důkazů maligní tvorby;
 • Krevní test na cukr: při rakovině slinivky břišní je často pozorována vysoká koncentrace glukózy;
 • Biochemická analýza krve pro stanovení bilirubinu, diastázy, transaminázy (ast, alt), cholesterolu a proteinů: zvýšené hodnoty těchto ukazatelů mohou také indikovat rakovinu pankreatu;
 • Krev pro nádorové markery;
 • Analýza moči prescribed je předepsána pro detekci žlučových pigmentů a urobilinu;
 • Analýza výkalů, která je nezbytná pro externí hodnocení kvality fekálních hmot: při rakovině slinivky břišní je složení výkalů heterogenní, obsahuje zbytky nestrávených potravin a tukových kapek, kaše má mastný lesk a specifický hnilobný zápach.

Podrobnější informace jsou poskytnuty metodami instrumentálního výzkumu:

 • Ultrazvuk;
 • CT a MRI;
 • Ultrasonografie slinivky břišní;
 • MRPH (pankreatografie magnetickou rezonancí).

Vyšetření slinivky břišní těmito metodami poskytuje přesné informace o velikosti a umístění nádoru, o stavu žlučových a pankreatických kanálků ao přítomnosti metastáz v jiných orgánech a tkáních.

Pokud nejsou vyjasněny žádné problémy, používají se invazivní metody, včetně:

 • ERCP (endoskopická retrográdní cholangiopancreatografie), podstatou tohoto postupu je zavedení pomocí endoskopu katétru s kanálem, kterým je podáváno kontrastní činidlo; To vám umožní pořídit rentgenové snímky a dokonce odebrat vzorek tkáně pro biopsii;
 • Laparoskopie ˗ se provádí malým řezem na přední stěně peritonea, skrz který je vložena tenká laparoskopická trubice, připojena k videokameře a opatřena xenonovou lampou; Naplněním dutiny břišní oxidem uhličitým vytvoří chirurgové prostor a tím získají přístup k provozním činnostem.

Léčba rakoviny pankreatické hlavy

Po diagnóze onemocnění se odborníci určují další léčebnou taktikou, v rámci které lze provést chirurgický zákrok, chemoterapii a radiační terapii, často se výše uvedené metody používají v kombinaci. Největšího účinku je dosaženo chirurgickým zákrokem, při kterém se provádí excize nádoru. Maligní nádory, které jsou v rané fázi vývoje, podléhají pankreatoduodenální resekci. Podstatou procedury je odstranění hlavy slinivky břišní a tenkého střeva, po které následuje rekonstrukce žlučových cest a gastrointestinálního traktu. Sousední cévy, lymfatické uzliny a vlákno jsou také předmětem odstranění.

Vzhledem k tomu, že po chirurgickém zákroku je riziko recidivy nádoru příliš vysoké, je pacientovi předepsán chemoterapeutický cyklus, jehož doba trvání je určena nejen velikostí vyříznutého nádoru, ale také přítomností nebo nepřítomností metastáz. Radioterapie se používá v případě, kdy se zhoubnost znovu utvořila nebo byla diagnostikována v pozdním stádiu. V této situaci již není možný chirurgický zákrok. Existují však některé kontraindikace, včetně žloutenky, kachexie, leukopenie a gastrointestinálních vředů.

Pooperační výživa a preventivní opatření

Dodržování správné stravy po operaci je jedním z hlavních bodů doby zotavení. Díky dietní výživě je aktivita zažívacích orgánů normalizována a imunita je výrazně posílena. Pro produkty, které je přísně zakázáno používat, dietologové zahrnují:

 • Alkoholické a sycené nápoje;
 • Nakládané okurky a marinády;
 • Konzervace;
 • Mastné maso a ryby;
 • Pikantní jídla;
 • Uzené maso;
 • Smažená jídla;
 • Pečivo a čerstvé pečivo;
 • Silná káva a čaj.

Aby nedošlo k poškození oslabeného těla, výživa se postupně upravuje. V prvních dnech po chirurgickém zákroku je pacientovi povoleno pouze otřené zeleninové polévky, tekuté kašičky vařené ve vodě, mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku, parní masové knedlíky vyrobené z libového masa, sušenky a chléb, stejně jako neslazený čaj. Po dvou týdnech, za nepřítomnosti komplikací, dušená zelenina, vařené libové ryby, pečená jablka jsou zavedena do stravy, a všechny jídlo musí být podáváno v drcené nebo strouhané formě.

Základní princip stravy důraz na nízkokalorické potraviny, stejně jako potraviny obsahující velké množství vlákniny rostlinného původu. Kromě toho musí pacient trvale zapomenout na kouření a pití alkoholu ˗ tyto špatné návyky mohou situaci podstatně zhoršit.

Je možné vyléčit karcinom prostaty stupně 4

Fáze 4 maligního procesu pankreatu je konečná. Do této doby již nádor dosáhl velké velikosti a jeho buňky se nekontrolovatelně rozdělují, ale zrychleným tempem. V této fázi vývoje je organismus masivně ovlivněn metastázami, které jsou pozorovány i v orgánech vzdálených od pankreatu, například v mozku a míše.

Nemoc se stává velmi agresivní, což má za následek, že se stav pacienta kriticky zhoršuje. Mezi hlavní příznaky patří:

 • Těžká intoxikace těla;
 • Výrazný syndrom bolesti vyplývající z účinku rakovinových buněk na nervová zakončení orgánů a tkání;
 • Akumulace až 20 litrů tekutiny v břišní dutině;
 • Deplece, ke které dochází v důsledku dysfunkce gastrointestinálního traktu: nedostatečná produkce trávicích šťáv vede k obtížím v procesu a trávení a vstřebávání potravy;
 • Splenomegalie - zvětšení sleziny o více než 12 cm;
 • Hepatomegalie - zvýšení objemu jater, které je spojeno s aktivním pokusem těla odolávat intoxikaci;
 • Zánět lymfatických uzlin ˗ se vyskytuje velmi často, protože tyto útvary jsou určeny k čištění lymfy, podél které se šíří rakovinné buňky;
 • Tromboflebitida, vyvíjející se v důsledku zhoršené srážlivosti krve.

Cílem léčby v tomto stádiu je zlepšit celkový stav pacienta, jakož i zabránit dalšímu aktivnímu růstu nádoru a metastáz. Chcete-li to provést, spusťte:

 • Kompletní nebo částečná resekce pankreatu a jeho okolí;
 • Paliativní operace, které pomáhají obnovit průchodnost střev a žlučovodů a eliminují riziko krvácení;
 • Chemoterapie (s použitím léků "Gemzar", "Campto", "Carboplatin" atd.);
 • Radiační terapie s ionizujícím zářením; tento způsob má destruktivní účinek na molekuly bílkovin v maligních buňkách, v důsledku čehož se zmenšuje velikost novotvaru;
 • Anestetické ošetření, jehož hlavním účelem je snížení bolesti, pro tento účel se používají analgetika a dokonce i narkotika.

Životnost 4. stupně pankreatického tumoru je dána mnoha faktory: parametry vzdělání, počtem metastáz, stupněm intoxikace, odpovědí organismu na chemoterapii a celkovým úspěchem nebo neúspěchem léčby. Postoj pacienta je také zásadní: pro lidi, kteří udržují pepř a optimismus, je mnohem snazší odolávat nemocem.

Prognóza zanedbávaného zhoubného procesu. 4-5% to je rozmezí, které zahrnuje pacienty, kteří přežili více než rok po diagnóze karcinomu pankreatu v posledním stadiu. Průměrná délka života těchto pacientů se pohybuje v rozmezí od 1 do 6 měsíců.

Metody lidového ošetření

Rakovina slinivky břišní ˗ poměrně závažné onemocnění, jehož léčba vyžaduje integrovaný přístup. Chirurgický zákrok spolu s kurzy chemoterapie umožňuje pacientovi prodloužit jeho život a poněkud zlepšit jeho celkovou pohodu. Pacienti, kteří si chtějí nějakým způsobem pomoci, jsou připraveni vyzkoušet netradiční metody, například léčit podle receptů tradiční medicíny. Neměly by být vybrány jako hlavní terapie, protože rakovina je příliš agresivní a pro potlačení tohoto procesu jsou zapotřebí radikálnější metody. Je však zcela přijatelné, aby byly bylinné přísady používány jako dodatečná opatření, a proto je třeba se před zahájením domácí léčby poradit s onkologem.

Metoda Ševčenka

Zahrnuje použití vodky a rostlinného oleje. Každá ze složek musí být odebrána v objemu 30 ml. Kombinace látek, směs musí být vylita do nádoby, pevně zavřít a pak dobře protřepat. Doporučuje se podávat léčivo 3krát denně 15 minut před jídlem, přičemž mezi jídly je nutné vydržet stejné intervaly equal přibližně 6 hodin, léčba by měla být nejméně 10 dnů, pak by měla být přerušena na 5 dní, pak desetidenní opakování. s pětidenním odpočinkem. Na konci druhého cyklu by mělo tělo dostat trochu odpočinku, proto se doporučuje přestat užívat směs po dobu 2 týdnů. Takový systém musí být dodržován několik let. Podle některých hodnocení je zlepšení zdravotního stavu zaznamenáno po několika měsících, nicméně minimální doba této terapie by měla být nejméně 8 měsíců time během této doby mohou malé nádory vyřešit. Existují také kontraindikace: lidé trpící chronickou pankreatitidou nemohou být touto metodou léčeni.

Metoda Alephirov

To znamená použití tinktury Aconite Dzhungarsky, jejíž jedna kapka musí být zředěna ve sklenici čisté vody. Denně by měla být dávka zvýšena o jednu kapku, takže objem použité látky dosáhne ke konci měsíce 30 kapek. Poté by měla být dávka snížena v opačném pořadí. Tento nápoj se doporučuje užívat 3x denně po dobu 40 minut před jídlem. Léčba Alefirovem však nekončí. Půl hodiny po jídle byste měli vypít odvar z následujících bylin:

 • Calamus kořen bažiny, semena fenyklu a květy měsíčku (v 1. části);
 • Kořen duhovky laktokulu, kořen stříbra a kužele obyčejného chmele (2 části);
 • Léčivo na trávu repyashka (3 díly).

10 g této kolekce by mělo být naplněno 250 ml vroucí vody, po které by měla být kapalina navíc 20 minut udržována ve vodní lázni. Do ochlazené a přefiltrované půdy se přidá 1,5 ml tinktury bolshegolovnika. Doporučuje se přijmout přijaté prostředky do 20 minut před jídlem na 30 ml 3 krát denně po dobu 2 měsíců.

Chemoterapie rakoviny pankreatu

Účinek na rakovinový nádor léky obsahujícími jed je chemoterapie. Jeho cílem je zničit maligní buňky a snížit rychlost růstu nádoru. Tyto fondy však mají škodlivý vliv na zdravé buňky, ale v mnohem menší míře: jsou to nezralé buněčné struktury, které jsou rakovinné, což jsou hlavně účinky toxinů. Dávka léčivé látky je zvolena velmi přísně ˗ je to nezbytné k tomu, aby maligní tvorba spadala pod maximální vliv a tělo dostává minimální poškození.

Léčba chemoterapií poskytuje: t

 • Prodloužení života v průměru o 6-9 měsíců;
 • Zlepšení stavu pacienta: snížení bolesti, v důsledku čehož je potřeba užívání narkotik a analgetik snížena téměř o 50%;
 • Přírůstek hmotnosti.

Chemoterapeutické látky mění DNA maligních buněk, to znamená, že ovlivňují informace potřebné pro proces dělení. Když je DNA zničena, rakovinné buňky nejsou schopny reprodukce a brzy zemřou, což má za následek pozastavení vývoje nádoru s jeho následným poklesem. Vzhledem k tomu, že maligní buňka je nejvíce postižena v období jejího rozdělení, chemoterapie se provádí, když se blíží fázi její reprodukce. Odtud a režim léčby, který se provádí kursy.

V medicíně je příjemné rozlišovat mezi 2 typy chemoterapie:

 1. Monochemoterapie ˗ za použití jakéhokoliv léku;
 2. Polychemoterapie ˗ s použitím jednoho nebo více léčiv, která se účastní procesu léčby střídavě nebo paralelně.

Protože toxické látky ovlivňují nejen abnormální buňky, ale také zdravé tkáně a orgány, pacienti mají často nežádoucí důsledky ve formě průjmu, nevolnosti a zvracení, vypadávání vlasů a poruch tvorby krve.

Mezi hlavní chemoterapeutické léky používané v lékařské praxi patří:

 • „Docetaxel“ ˗ zpomaluje progresi maligních nádorů o 20% a zlepšuje celkový stav pacienta;
 • "Gemcitabin" ˗ se také používá jako monochemoterapie, snižuje objem nádoru a počet metastáz o 10%;
 • Kombinace "Cisplatina" a "Fluorouracil", která v některých případech umožňuje prodloužit délku života až na 10-12 měsíců;
 • "Fluorouracil" a "Gemcitabin" je možná nejúčinnější kombinací, která přispívá k prodloužení života až o jeden rok nebo i více.

Kdy je nutná operace?

Chirurgický zákrok je zpravidla nezbytný v raných stadiích vývoje maligního tumoru. Rakovinový nádor v této fázi je stále nevýznamný a metastázy jsou nejčastěji nepřítomné, proto, aby se zabránilo aktivnímu růstu rakoviny a šíření rakovinných buněk v celém těle, pacient podstoupí chirurgický zákrok.

Existuje několik typů chirurgických zákroků, některé z nich jsou voleny lékařem v souladu s pacientem: zohledňují se parametry tvorby, jeho histologická struktura, přítomnost nebo absence metastáz, komplikace, chronická onemocnění.

 1. Průzkumná operace, která by jinak mohla být nazývána diagnostikou, se provádí za účelem objasnění diagnózy, kdy přístrojové studie z nějakého důvodu neposkytly úplné informace o patologii.
 2. Radikální resekce ˗ úplné odstranění rakoviny, což je zvláště důležité v počáteční fázi jejího vzniku;
 3. Paliativní operace prováděné ve dvou směrech:
 • Částečné odstranění zhoubného nádoru, pokud se ho nelze zcela zbavit;
 • Eliminace komplikací (střevní obstrukce, zúžení žlučovodu) a odstranění metastáz umístěných v jiných orgánech.

Resekce, prováděná radikálním způsobem, má několik typů.

 1. Úplné odstranění pankreatu ˗ se provádí rozsáhlým nádorem, který zasáhl všechny části těla. V nepřítomnosti pankreatického pacienta je předepsán lék obsahující enzymy, jehož účelem je normalizovat zažívací proces.
 2. Distální resekce pankreatu ˗ je relevantní, pokud je nádor poškozen ocasem a také tělem orgánu. U tohoto typu operace není vhodná pouze hlava pankreatu.
 3. Segmentální resekce slinivky břišní by je doprovázena odstraněním střední části slinivky břišní a prošitím střevní smyčky do ocasu a hlavy slinivky břišní, která je nezbytná pro obnovení odtoku pankreatické šťávy.
 4. Operace Bude použita u zhoubných nádorů lokalizovaných na hlavě pankreatu. Toto oddělení těla podstoupí resekci as ním tenké střevo, žlučník, části pyloru žaludku a žlučovodů, regionální lymfatické uzliny. Tato technika značně snižuje riziko opakování.
 5. Kryogenní metoda, jejíž podstatou je ovlivnit rakovinné buňky při nízkých teplotách, což způsobuje jejich následnou destrukci. Tato technika je považována za nejbezpečnější, protože nevyvolává rozvoj komplikací a navíc má analgetický účinek.

Po provedení jakéhokoliv typu operace se provede průběh chemoterapie a radiační terapie, který je nutný ke konsolidaci získaného výsledku chirurgicky.

Anestezie pro rakovinu pankreatu

Použití anestetik pro maligní tvorbu pankreatu ˗ je jednou z hlavních složek léčebného procesu. Existuje obecně přijímané schéma, podle kterého jsou analgetika předepisována pacientům trpícím rakovinou pankreatu.

 1. V počátečním stádiu patologie není syndrom bolesti příliš výrazný, takže není třeba používat narkotika. Pacientům se předepisují analgetika: „Paracetamol“ ve formě tablet (500 mg každých 5 hodin) a „Analgin“, který se podává intramuskulárně nebo intravenózně 2-3krát denně.
 2. Ve druhé fázi jsou narkotická analgetika neúčinná, proto se používají opioidy: „Promedol“ (25 mg každých 6 hodin), „Tramadol“ (50–100 mg každých 5–6 hodin) a také „dihydrokodein“ (každých 12 hodin, 60 hodin). -100 mg).
 3. Poslední etapa postupuje zpravidla s použitím silných opiátů. Pozoruhodným příkladem je "Fentanyl", který je injikován intramuskulárně nebo kapátkem, tento lék je silnější než morfin, ale jeho účinek je krátkodobý. "Fentanyl" je také dostupný ve formě náplasti, jejíž anestetický účinek trvá až 72 hodin. Další populární droga této skupiny je "Prosidol", je to pastilka nebo roztok pro injekce. Denní dávka látky by neměla překročit 200 mg, v některých případech „Prosidol“ může být návykový.

O potřebě léků proti bolesti rozhoduje pouze lékař: nejen předepisuje konkrétní léčivo, ale také počítá správnou dávku pro pacienta individuálně. Pacienti trpící rakovinou, zejména rakovinou slinivky břišní, mají právo na nákup léků s 50% slevou nebo na jejich bezplatný příjem. Všechny narkotické léky proti bolesti jsou vydávány striktně podle předpisu, potvrzeno pečetí zdravotnického zařízení a ošetřujícího lékaře.

Prognóza a prevence

Nelze s jistotou říci, jak dlouho lidé žijí po diagnóze rakoviny pankreatu, protože vše závisí na konkrétním případě.

Podle statistik, 50% pacientů, kteří se dozvěděli o své nemoci ve 2. stádiu svého vývoje, žije asi 5 let, s maligní tvorbou pankreatu 3. a 4. stupně, míra přežití není delší než 6-12 měsíců. Chirurgický zákrok je v procesu léčby rakoviny prostaty klíčový, ale protože zanedbaný nádor je již nefunkční, zkracuje se životnost pacienta několikrát. Nejčastěji se v takové situaci používá paliativní terapie, díky níž jsou projevy patologie vyloučeny, a nikoli samotné.

Pozitivních výsledků lze dosáhnout pouze tehdy, když byl novotvar detekován v raném stádiu, ale z prostého důvodu, že rakovina prostaty je zpočátku zcela asymptomatická, pacient nemá ani podezření, že je v jeho těle patologie, a proto vyhledává lékařskou pomoc. pomoc, když je pozdě.

Ceny za léčbu

Náklady na lékařské vyšetření a další léčbu karcinomu pankreatu v hlavním městě státu a jeho regionu jsou určeny následujícími cenami:

 • Konzultace s gastroenterologem ˗ 2000-2100 s.;
 • Konzultační onkolog ˗ 2500 s.;
 • Konzultace chemoterapie ˗ 4800-5000 s.;
 • Konzultace radiologa ˗ 4000 p.;
 • Konzultace s onko-psychologem 2500-2700 r.;
 • Ultrazvuk PZh ˗ 900-1000 s.;
 • MRI ˗ 6000 p.;
 • Coprogram ˗ 400-500 str.;
 • Oncomarker CA 19-9 '700-900 r.;
 • Ast, alt, bilirubin, alfa-amyláza ˗ každý z ukazatelů řádově 220-250 r.;
 • Diagnostická laparoskopie ˗ 34000 r.;
 • Retrográdní cholangiopancreatografie ˗ 11000-12000 r.;
 • Analýza obsahu dvanáctníku ˗ 450-650 r.;
 • Jehlová biopsie pankreatu 000 9000-9500;
 • Resekce hlavy pankreatu ˗ 68000-70000 r.;
 • Celková duodenopancreatektomie ˗ 96000-97000 p.;
 • Jednosložková chemoterapie 00 7500 r.;
 • Polychemoterapie ˗ 10000-11000 r;
 • Radioterapie 00 3500 str.

Jakýkoliv maligní nádor je závažná, smrtelná patologie. Proto není nutné zanedbávat vlastní zdraví. Odmítnutí od špatných návyků, řádná výživa a pravidelné lékařské vyšetření jsou důležitá pravidla, která musí následovat každý, kdo chce dlouhý a klidný život.

Recenze

Vážení čtenáři, váš názor je pro nás velmi důležitý - takže v komentářích rádi přezkoumáme rakovinu hlavy pankreatu, což bude užitečné i pro ostatní uživatele webu.

Olga

Rakovina slinivky břišní je jedním z nejagresivnějších typů rakoviny a jak nám řekli lékaři, prognóza je nejhorší. Jeden z mých příbuzných byl nedávno diagnostikován s takovým nádorem, s metastázami již v páteři a v jednom kyčle. Pro povzbuzení nás, nikdo, je vše jasné. Jediné, co bylo nabídnuto, jsou kurzy chemoterapie.

Sergey

Ano, je velmi těžké bojovat s nádorem pankreatu. A žádné populární recepty nepomohou. Slyšel jsem, že mnozí radí Chagovi. Ano, co jsou to houbové kluci. I když je moderní medicína bezmocná.