Image

Ateroclefit: recenze lékařů a pacientů

Co je cholesterol? Jedná se o speciální tukové buňky obsažené v lidské krvi. Jeho obsah v lidské krvi je nezbytný v určitých množstvích, která nepřekračují normu. Pokud se cholesterol stane příliš mnoho, je plný ucpaných cév v mozku a srdci. Vyvolává srdeční infarkty, mrtvice a další kardiovaskulární patologie. Proto někteří pacienti potřebují neustálé sledování a korekci hladiny lipidů a cholesterolu v krvi. To vysvětluje popularitu drog takové akce, která má rostlinný základ. Patří mezi ně lék Ateroclefit. Posudky pacientů užívajících tento lék a specializovaných specialistů mají pozitivní barvu.

Prevence aterosklerózy

Lékaři stále více doporučují tento lék jako profylaktický lék na aterosklerózu. Je možné kontrolovat hladinu lipidů pomocí léků, které obsahují satén. Mnoho lékařů je však odmítá použít, protože mají negativní vliv na játra.

Popsaný bylinný přípravek má extrémně nízkou úroveň toxicity a je dlouhodobě považován za naprosto neškodný. Zabraňuje tvorbě krevních sraženin v cévách a činí je pružnějšími. Ateroclefit je umístěn jako léčivo určené k prevenci a léčbě aterosklerózy. Vyrobeno farmaceutickou společností "Evalar" na základě trávy jetele červeného.

Nástroj způsobuje nejednoznačnou reakci mezi lékaři. Předmětem diskuse v tomto případě je tvrzení o tom, jaký stav má být léku přiřazen: lék nebo bioaktivní přísada. Zkusme to pochopit, stejně jako to, jak použití nástroje pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v těle. To potvrzuje návod k použití "Ateroclefit" a recenze.

Indikace pro použití

Vzhledem k tomu, že přípravek obsahuje rostlinné složky, které přispívají k účinnému snížení cholesterolu a zabraňují rozvoji patologií kardiovaskulárního systému, hlavními indikacemi pro použití tohoto léčiva jsou hypercholesterolemie a mírná forma hyperlipidemie podle Fredricksona (typ IIa).

Ateroclefit se aktivně podílí na boji proti ateroskleróze způsobené poruchami metabolismu lipidů. Tento proces je doprovázen tvorbou cholesterolových plaků na vnitřních stěnách cév. V důsledku toho se lumen zužuje, což vede k narušení krevního oběhu v těle pacienta, což má za následek vážné následky.

Obecně platí, že seznam indikací pro použití tohoto léku je následující: porušení metabolismu tuků a cholesterolu, nadváhy, hypertenze, vysoký cholesterol, stres, hypodynamie, diabetes. Kromě toho, podle recenzí, použití "Ateroclefit" v dietní terapii je také vhodné.

Složení a uvolňovací forma

Popsané léčivo je vyrobeno ve formě tablet a ve formě kapalného extraktu. Jedná se o kapky stejného jména v injekčních lahvičkách o objemu 50 ml, hlavní účinnou složkou je extrakt z jetele červeného. Tablety obsahují extrakt květu hloh, kyselinu nikotinovou, vitamin C, mikrokrystalickou celulózu, stearát vápenatý, aerosil. A v tekutém extraktu, určeném pro orální podání, kromě jetele obsahuje pouze 40% alkoholu. Pro výrobu jednoho litru extraktu je nutné zpracovat 500 g surovin jetele s požadovaným množstvím 40% ethanolu. Kapalný roztok je obvykle světle hnědý a má silný zápach. Během skladování se může objevit malý sediment, který je považován za variantu normy.

Odborníci se domnívají, že kapalná forma je výhodnější, protože je lépe absorbována a má rychlejší účinek. Extrakt červeného jetele je umístěn jako bylinný lék, který může bojovat proti ateroskleróze a pozitivně ovlivnit stav kardiovaskulárního systému. To potvrzuje návod k použití "Ateroclefit" a recenze.

Farmakologický účinek

Tento lék je lék snižující lipidy. Extrakt z jetele trávy se získává dvojitou extrakcí rostlinné suroviny ethylalkoholem. Výsledky klinických studií naznačují, že léčivo má mírně výrazný účinek snižující lipidy, zatímco snižuje množství „špatného“ cholesterolu a zvyšuje hladinu „dobrých“ lipidů. Hlavním cílem léku je přenést cholesterol do jiných forem, které jsou dále metabolizovány a eliminovány z těla. O léku "Ateroclefit Bio" recenze lékařů oplývají.

V průběhu terapie klesá intenzita peroxidace lipidů, což vede ke snížení závažnosti modifikace lipidového peroxidu a normalizaci vaskulární permeability. Popsaný lék má aktivní použití při léčbě srdečních patologií při komplexní léčbě kardiovaskulárních poruch. Kromě toho, v souladu s pokyny, lék zlepšuje neutralizační funkci jater a urychluje regenerační procesy po intoxikaci, zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním onemocněním. Celý komplex léčiva jako celku má antioxidační účinek na tělo pacienta, zlepšuje srdeční činnost a obnovuje srdeční rytmus při snižování krevního tlaku.

Kontraindikace

Kontraindikace pro Ateroclephyte zahrnují: těžkou patologii mozku, poranění hlavy, patologii jaterního systému, individuální přecitlivělost, alkoholismus, patologie ledvin, věk dětí. Kromě toho by lék neměl být užíván během těhotenství a kojení. V případě chronických onemocnění by se měl poradit s odborníkem. Při užívání léku se mohou objevit nežádoucí účinky ve formě nevolnosti, hořké chuti v ústech, zvracení, bolesti hlavy, alergické reakce. Pokud se při užívání tohoto léku ocitnete s jinými vedlejšími účinky, musíte přestat tento lék užívat a vyhledat lékařskou pomoc.

Dávkování a podávání

Podle recenzí, “Ateroclefit” je obvykle používán následovně: jedna čajová lžička medicíny je ředěna v 1/3 sklenice vody a braný třikrát denně 30 minut před jídly. Současně bylo doporučeno omezit příjem tuku a přejít na speciální hypocholesterolemickou výživu. Trvání takové terapie v kombinaci s dietou může být až šest měsíců. Poté se zpravidla provádí biochemický krevní test, podle kterého se stanoví lipidový profil. Opakovaný kurz lze naplánovat podle potřeby.

Předávkování

Nadměrné požití léku je vyjádřeno projevy, které jsou charakteristické pro intoxikaci alkoholem. Obvykle se předepisuje výplach žaludku, přijímání enterosorbentů a další symptomatická léčba. To potvrzují pokyny k použití a recenze připojené k tabletám Ateroclefit.

Lékové interakce

Účel léčiva s jinými léky snižujícími lipidy je zcela možný a oprávněný z hlediska dosažení požadovaného účinku. Klinicky významné farmakologické interakce s látkami nejsou popsány.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován v suchém, chladném, tmavém prostředí a mimo dosah dětí při teplotě do 25 stupňů.

Doba použitelnosti

Doba použitelnosti léku je dva roky, pokud jsou dodržena všechna doporučení týkající se skladování.

Zvláštní pokyny

Při užívání tohoto léku je třeba si uvědomit, že obsahuje asi 35% ethanolu. Takže s denním tříměsíčním přijetím pacient dostává denní dávku alkoholu rovnou 4,74 gramu. Kromě toho je nutné při terapii tímto lékem sledovat indikátory ALT, AST, CPK a hladiny bilirubinu. Ženám se doporučuje, aby během léčby používaly ochranné prostředky. Denní dávka doporučená v návodu se nedoporučuje zvyšovat nezávisle. Musíte také opustit řízení vozidla, protože lék obsahuje ethylalkohol. Pokyny také uvádějí, že spolu s příjmem přípravku Ateroclefit Bio musíte vstoupit do menu co nejvíce ovoce a zeleniny a omezit spotřebu slaných potravin a tukových mas a vyloučit příjem alkoholu a tabáku.

Recenze

Výsledky řady klinických studií prokázaly účinnost expozice lidskému "Ateroclefitu". Recenze příslušných odborníků také ukazují, že přispívá k významnému snížení množství cholesterolu v krvi a má příznivý vliv na metabolismus lipidů a viskozitu krve. Podle lékařů významně snižuje pravděpodobnost vzniku vaskulárních komplikací ve formě srdečního tepu, závratě, tinitu a dalších projevů. Pacienti také reagují na užívání této drogy pouze pozitivním způsobem, přičemž však upozorňují na to, že léčivo vyžaduje dlouhodobé užívání k dosažení trvalého pozitivního účinku. To potvrzují instrukce a recenze "AtheroClefit".

Kromě toho, pacienti s tímto nástrojem, na vědomí, docela konkrétní zlepšení ve státě, například: normalizace tlaku, absence tlaku na hrudi, celkové zlepšení zdraví, zmizení dušnosti, snížení hladiny cholesterolu. Toto číslo zůstává normální i po přerušení léčby, pokud se samozřejmě řídí doporučeními lékaře týkajícími se diety.

Mnozí pacienti říkají, že za účelem upevnění účinku a prevence opakujících se projevů musí být průběh léčby opakován dvakrát až třikrát ročně. Vzhledem k tomu, že užívání tohoto léku dává takový stabilní terapeutický účinek, mnoho vědců říká, že tento lék může být považován za lék na oficiálním základě, ale tato otázka zůstává otevřená. O "Ateroclefite" jsme přezkoumali recenze lékařů.

Analogy

Lék nemá synonymní léky se stejným složením. Ale na farmaceutickém trhu existují analoga, která mají podobný mechanismus účinku. Jedním z těchto léků je Bittner Cardio v kapslích. Jedná se o biologický doplněk stravy, určený také k prevenci kardiovaskulárních patologií a aterosklerózy. Obsahuje koncentrovaný rybí olej, který obsahuje omega-3 mastné kyseliny. Léčba podobná akce "Krusmarin" je popsán jako nástroj určený ke snížení cholesterolu, stejně jako s řadou dalších výhod při použití (reguluje tvorbu krevních sraženin, krevního tlaku, zlepšuje imunitu, zlepšuje výživu mozku, atd.).

Podle recenzí, "Ateroclefit" má analoga, a oni jsou docela snadno dostupné v každé lékárně.

"Mipro-VIT" je také umístěn jako lék multifunkčního působení, normalizující metabolismus a vykazující antisklerotický účinek. Seznam nemocí, pro které je tento lék indikován, je poměrně rozsáhlý a obsahuje takové patologické stavy: alergie různého druhu, autoimunitní onemocnění, onkologická onemocnění, patologické stavy štítné žlázy, kardiovaskulární onemocnění atd. metabolismu cholesterolu. Seznam takových léků obsahuje několik položek: "Bonaktiv", "Karinat", "Anti-cholesterol", "Cholestin", "Gartsilin", "Cholesterol-rovnováha". Téměř všechny z nich jsou doplňky stravy, které se liší složením od Ateroclefitu, ale mají stejný mechanismus účinku.

Účinným lékem jsou tablety Ateroclefit. O tom svědčí i recenze. Pozornost je třeba věnovat také analogům. Každý z zvažovaných léků má své přívržence mezi lékaři a pacienty, takže volba je na vás. Obecně platí, že s takovým množstvím léků, které zabraňují tvorbě aterosklerotických plátů, je zcela možné zvolit nástroj, který je pro vás to pravé.

Ateroclephyte kapsle a kapky - návod k použití, indikace, složení, vedlejší účinky a analogy

Cholesterol je tuková buňka nalezená v lidské krvi. Pokud množství cholesterolu překročí normu, dojde k ucpání srdce a mozkových cév. Nádory znetvořené plaky cholesterolu inhibují průtok krve, vyvolávají kardiovaskulární patologie, mrtvice, infarkty a další onemocnění. Aby se zabránilo cévní katastrofě, je nutné pravidelně čistit cévy. Obzvláště populární jsou drogy směrové akce, které mají rostlinný základ. Jedním z nich je Ateroclefit.

Ateroclefit lék

Ruská droga Ateroclefit rostlinného původu není lék - je to doplněk stravy, který vyrábí farmaceutická společnost Evalar. Při pravidelném používání má léčebný účinek na celé tělo, nasycuje ho vitamíny a prospěšnými látkami. Dobře tolerovaný, ne návykový. Je dobrým doplňkem pro komplexní léčbu cévních a srdečních onemocnění nebo se používá k profylaxi. Vzhledem k přirozené složení léku získala známou popularitu.

Složení a uvolňovací forma

Lék je k dispozici v různých formách:

 • tobolky Ateroclefit BIO pro perorální podání - balení po 30 nebo 60 kusech;
 • kapky v lahvičkách po 100 ml.

V závislosti na způsobu uvolnění je složení odlišné, uvedené v tabulce:

Složení bylinných doplňků zahrnuje trávu červeného jetele, který je zodpovědný za hlavní farmakologické vlastnosti. Předpokládá se, že lék je lépe vstřebáván, přináší rychlý účinek. Instrukce o léčebných režimech se liší od formy uvolňování.

Farmakologický účinek

Medicína Ateroclefit je extrakt z trávy jetele, který je získán dvojitou extrakcí suroviny ethanolem. Podle výsledků předklinických studií bylo zjištěno, že tekutý extrakt jetele červeného se vyznačuje mírným hypolipidemickým účinkem: snižuje koncentraci cholesterolu, koncentraci (LDL) lipoproteinů s nízkou hustotou, zvyšuje koncentraci (HDL) lipoproteinů s vysokou hustotou.

Mechanismus účinku je spojen s přechodem cholesterolu z LDL na HDL. Proces metabolismu cholesterolu se výrazně urychluje, obnovují se metabolické procesy. Snížení peroxidace lipidů klesá s poklesem peroxidové modifikace lipoproteinů a normalizací permeability cévní stěny.

Indikace pro použití

Bylinná léčba se používá v kardiologické praxi, v kombinaci s komplexní terapií kardiovaskulárních onemocnění. Hlavní indikace pro použití:

 • hypercholesterolemie;
 • mírná forma hyperlipidemie typu IIa, podle Fredricksonovy klasifikace - patologie je běžná u typů onemocnění kardiovaskulárního systému, dochází ke zvýšení krevních lipidů nebo lipoproteinů.

Návod k použití Ateroclefit

Než začnete užívat pilulky nebo kapky, doporučuje se změnit váš životní styl a dodržovat dietu snižující hladinu cholesterolu: omezit příjem soli a živočišných tuků, včetně ovoce a zeleniny ve stravě; vzdát se alkoholických nápojů a kouřit. Nezapomeňte se poradit se svým lékařem.

Ateroclefit pilulky

Užívejte den, jednu tobolku s jídlem dvakrát, teplou vodou. Délka léčby je přesně třicet dnů. V průběhu roku se doporučuje opakovat kurz až čtyřikrát s přestávkou v délce nejméně dvou týdnů mezi jednotlivými kurzy.

Řešení

Lžička tekutého extraktu (od 30 do 40 kapek) se rozpustí ve 150 mg teplé vařené vody. Roztok se užívá jednou až třikrát denně, půl hodiny před jídlem. Délka léčby je přesně jeden měsíc, po sedmidenní přestávce může být průběh opakován.

Během těhotenství

Užívání bylinných doplňků během těhotenství nebo během kojení je naprosto kontraindikováno. Pokud existuje léčebná potřeba vzít lék během laktace, kojení by mělo být přerušeno, obnoveno po úplném zrušení bylinných přípravků.

Lékové interakce

Ateroclefit je předepisován s jinými léky snižujícími lipidy. Důležité specifické interakce nejsou popsány. Je třeba věnovat pozornost:

 1. Při užívání léku, můžete odmítnout další zdroje vitamínů C, PP - zcela kompenzuje nedostatek jejich potřeb.
 2. Doporučuje se odmítnout užívání léků obsahujících alkohol, kapky roztoku obsahují ethylalkohol.

Vedlejší účinky a předávkování

Léčivo s přírodními formulacemi, kvůli těmto - vedlejším účinkům je zřídka pozorováno, možné případy: drobné bolesti hlavy, nevolnost, zvracení, hořká chuť v ústech, poruchy trávení. U pacientů s přecitlivělostí na tyto složky může začít alergická reakce (vyrážka, vyrážka, svědění), které po vysazení doplňku vymizí.

Příležitostně dochází k předávkování. Při častém užívání léčiva není vyloučena intoxikace ethylalkoholem. Provádí se symptomatická léčba: výplach žaludku se jmenováním enterosorbentů (Polysorb, Smekta a další). Je důležité dodržovat dávkování podle instrukcí, není možné zvýšit doporučenou denní dávku, aby se předešlo možným zdravotním problémům.

Ze speciálních instrukcí musíte vědět, že vzhledem k obsahu ethylalkoholu, při užívání léku k omezení práce spojené s koncentrací, vzdát se kontroly řízení. V průběhu léčby je nutné sledovat ukazatele AST, ALT, CPK, bilirubinu.

Kontraindikace

Mezi hlavní kontraindikace patří:

 • těhotenství a kojení;
 • věk 18 let a starší;
 • alkoholismus;
 • onemocnění jater;
 • poruchy ledvin;
 • traumatické poranění mozku;
 • onemocnění mozku;
 • individuální intolerance;
 • alergický na jednotlivé složky léku, přecitlivělost na alkohol, jetel jetele.

Kapky s opatrností předepsané pro chronické, těžké patologie gastrointestinálního traktu. Lidé s chronickým onemocněním konzultují odborníci před použitím léku.

Podmínky prodeje a skladování

Lahvičky s tekutým extraktem jsou vyrobeny z tónovaného skla, doporučuje se vyloučit přímé sluneční záření. Dodržujte teplotu místnosti o teplotě nižší než 25 stupňů. Uchovávejte mimo dosah dětí. Lék je použitelný po dobu dvou let od data výroby.

Analogy Ateroclefit

Vzhledem k jedinečné rostlinné kompozici nemá tato přísada přímé analogy obsahující stejné látky. V lékárnách existují produkty s podobným složením a léčebným účinkem. Příklady některých:

 • Kapsle Bittner Cardio. Doplněk stravy pro prevenci aterosklerózy, kardiovaskulárních onemocnění. Obsahuje rybí olej, omega-3, PUFA.
 • Krušmarinová kapalina. Lék na snížení cholesterolu má řadu výhod: ovlivňuje krevní tlak a tvorbu krevních sraženin, ovlivňuje zlepšení krevního oběhu v mozku, zlepšuje imunitu a další.
 • Tablety Mipro-VIT. Je umístěn multifunkčním lékem: normalizuje metabolismus a výsledný antisklerotický účinek. Pozitivní vliv na: alergie, abnormality štítné žlázy, imunitní onemocnění, kardiovaskulární onemocnění, onkologická onemocnění a další.
 • Cholestade pilulky. Biologická přísada rostlinného původu, reguluje výměnu: lipid a cholesterol.
 • Angioprotect. Aditivní ruský výrobce "NNPTSTO." Je předepsán pro prevenci hypertenze, mrtvice, srdečního infarktu, křečových onemocnění.
 • Přímo pro srdce. Droga z "Evalar." Používá se pro profylaxi a komplexní léčbu cévních a srdečních onemocnění.
 • Doppelgerz VIP Cardio Omega. BAA německý výrobce, farmakologická společnost "Kaysser Pharma." Složení: rybí olej, kyselina listová, vitamíny B12 a B6, alfa-tokoferol, glycerol, želatina.

Seznam dalších analogů: Ateroclefit Biocapsules, Bonaktiv, Anti-cholesterol, Carinat, Cholestin, Cholesterol Balance, Gartsilin a další. Všechny jsou biologicky aktivní přísady, lišící se složením, ale se stejným mechanismem účinku.

Ateroclefit Cena

Náklady na lék závisí na formě uvolnění a oblasti prodeje. V ruských lékárnách se cena pohybuje od 220 do 380 rublů za balení. V Moskvě lze tuto drogu nalézt ve 380 lékárnách ve městě a 21 on-line lékárnách. Příklady specifických cen v hlavním městě jsou uvedeny v tabulce:

Ateroclefit tablety a kapky: instrukce, ceny a recenze lékařů

V tomto lékařském článku lze nalézt s lékem Ateroclefit. Návod k použití vysvětlí, v jakých případech můžete užívat kapky nebo tablety, které pomáhají léku, jaké jsou indikace pro použití, kontraindikace a vedlejší účinky. Anotace uvádí formu uvolňování léku a jeho složení.

V článku mohou lékaři a spotřebitelé zanechat pouze skutečné recenze o Ateroclefitu, ze kterého můžete zjistit, zda léčba pomohla při léčbě hypercholesterolemie a snížení cholesterolu v krvi u dospělých a dětí, pro které je předepsáno více. V manuálu jsou uvedeny analogy Ateroclefitu, ceny léků v lékárnách a jeho použití v těhotenství.

Bylinná medicína je Ateroclefit. Návod k použití ukazuje, že kapky a tablety jsou určeny k prevenci a léčbě aterosklerózy.

Forma uvolnění a složení

Lék je dostupný v následujících dávkových formách:

 1. 250 mg tobolky (někdy omylem nazývané tablety).
 2. Extrakt pro orální podání (kapalina) 30 ml.
 3. Kapky pro perorální podání 250 mg (Ateroclefit Bio).
 4. Extrakční kapalina 100 ml (Ateroclefit Forte).

Složení

Tablety Ateroclefit obsahují:

 • vitamin C - 50 mg;
 • stearát vápenatý;
 • kyselina nikotinová (vitamín PP) - 20 mg;
 • extrakt jetele červeného - 50 mg;
 • mikrokrystalická celulóza;
 • aerosil;
 • Hloh květiny - 50 mg.

1000 ml tekutého extraktu pro orální podání obsahuje: t

 • jetel - 500 mg;
 • ethylalkohol 40%.

Extrakt z červeného jetele obsažený v tabletách a kapkách Ateroclephyte je účinný bylinný přípravek, který bojuje proti ateroskleróze a zlepšuje kardiovaskulární systém.

Farmakologický účinek

Působení Ateroclefitu je dáno jeho složkami. Flavonoidy obsažené v jeteli pomáhají čistit krevní cévy cholesterolu, čímž zabraňují rozvoji aterosklerózy.

Výsledkem použití Ateroclefitu jsou příznivé změny metabolismu lipidů, posílení stěn cév, snížení krevních sraženin a snížení hladiny cholesterolu v krvi. Ateroclefit je dobře snášen recenzemi a redukuje projevy různých příznaků cévních poruch - palpitace, závratě a tinnitu.

Indikace pro použití

Co Ateroclefit pomáhá? Kapky a tablety podle instrukcí doporučují užívat jako prostředek ke zlepšení funkčního stavu kardiovaskulárního systému:

 • Pro prevenci aterosklerózy.
 • V léčbě kardiovaskulárních onemocnění jako součást komplexní terapie.

Návod k použití

Ateroclefitová kapalina

Uvnitř: 1 čajová lžička drogy, předem zředěná v 1/3 šálku vody, 3x denně 30 minut před jídlem. Průběh léčby je 3-6 měsíců. Opakovaná léčba je možná na doporučení lékaře. Před předepsáním by měl být pacient převeden na dietu snižující hladinu cholesterolu, která musí být sledována po celou dobu léčby.

Bio kapky

Kapky trvat 2-3 krát denně, 20-30 pro 0,5 sklenici vody. Průběh léčby je určen na 1 měsíc. Možné přehodnocení po 15 dnech. Léčení lékaři doporučují strávit 3-4 kurzy ročně. Před použitím lahvičky protřepejte.

Kapsle

250 mg tobolky užívejte 1 kus 1-2 krát denně. Trvání léčby snižující hladinu cholesterolu je 30 dní.

Extrakt kapalné Forte

Dospělí 20-30 kapek 2-3 krát denně během jídla, rozpuštěný v 1/2 šálku vody. Délka recepce - 25-30 dní, opakovaná recepce za 2 týdny. Doporučují se 3-4 kurzy za rok. Před použitím protřepejte.

Kontraindikace

 • onemocnění ledvin;
 • individuální přecitlivělost;
 • alkoholismus;
 • těžká mozková patologie;
 • poranění hlavy;
 • patologie jaterního systému;
 • věková hranice - 18 let.

V přítomnosti chronické patologie je nutná konzultace s odborníkem.

Vedlejší účinky

Na rozdíl od řady jiných léčiv používaných při léčbě hypercholesterolemie nemá Ateroclephyte významné vedlejší účinky. V některých případech se však při užívání léku mohou vyvinout alergické reakce, které se obvykle projevují jako vyrážka nebo svědění.

To může také způsobit vedlejší účinky, jako je bolest hlavy, nevolnost a hořký pocit v ústech.

Děti, těhotenství a kojení

Ateroclefit je kontraindikován pro použití v těhotenství a během kojení. Pokud je to nutné, mělo by být vysazení léku během kojení kojení přerušeno. Kontraindikován u dětí a mladistvých do 18 let.

Zvláštní pokyny

Vzhledem k tomu, že tekutý extrakt Ateroclefitu obsahuje asi 35% ethylalkoholu, je nutné omezit práci vyžadující koncentraci.

V průběhu léčby u pacientů je nutné sledovat aktivitu kreatinfosfokinázy, jaterní transaminázy a funkce ledvin. V žádném případě nesmí překročit doporučenou denní dávku.

Při léčbě ženy v reprodukčním věku by měla být použita spolehlivá antikoncepce.

Lékové interakce

Můžete přiřadit jiné látky snižující lipidy. Klinicky významné farmakologické interakce nejsou popsány.

Analogie léků Ateroclefit

Prostředky pro boj s hyperlipidemií zahrnují analogy:

 1. Rosulip
 2. Marin Omega.
 3. Rybí olej
 4. Lescol.
 5. Torvakard.
 6. Zorstat
 7. Lipostat.
 8. Antisklerin.
 9. Liprimar.
 10. Tulipán.
 11. Tykveol.
 12. Eykonol.
 13. Karinat Forte.
 14. Dodržujte.
 15. Allitera.
 16. Lovacor.
 17. Roscard
 18. Bezalip.
 19. Simlo
 20. Eifitol
 21. Karinat.
 22. Roxera.
 23. Tevastor.
 24. Buerlecytin.
 25. Guarem.
 26. Pravastatin.
 27. Heparin.
 28. Kyselina nikotinová.
 29. Simvastatin.
 30. Atorvastatin.
 31. Rosuvastatin.
 32. Kyselina lipoová.
 33. Enduracin
 34. Lipantil 200 M.
 35. Anvistat.
 36. Kurdlipid.
 37. Stížnost.
 38. Rosistark.
 39. Cholestin.
 40. Atoris.
 41. Questran.
 42. Lipona
 43. Citrát betainu Bofour.

Rekreační podmínky a cena

Průměrná cena Ateroclefit BIO (mg tobolek č.) V Moskvě je 428 rublů. Kapky a pilulky jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Proč a jak užívat Ateroclefit a Ateroclefit Bio?

Ateroclefit je doplněk stravy vyráběný firmou Evalar ve formě kapek a kapslí.

Hlavní složkou Ateroclefitu je alkoholická tinktura květenství a trávy jetele červeného lučního. Popis léku tvrdí, že tento extrakt reguluje metabolismus tuků v těle, odstraňuje cholesterol, volné radikály a má mírný diuretický účinek. Kapsle Ateroclefitu navíc zahrnují extrakt z hloh, vitamin C a kyselinu nikotinovou.

Na této stránce naleznete všechny informace o Ateroclefit: kompletní návod k použití tohoto léku, průměrné ceny v lékárnách, kompletní a neúplné analogy léčiva, stejně jako recenze lidí, kteří již Ateroclefit použili. Chcete svůj názor zanechat? Pište do komentářů.

Klinicko-farmakologická skupina

Činidlo snižující obsah rostlinných lipidů.

Obchodní podmínky lékárny

Uvolňuje se bez lékařského předpisu.

Kolik stojí ateroclefit? Průměrná cena v lékárnách je asi 300 rublů.

Forma uvolnění a složení

Lék se vyrábí v kapslích a ve formě kapek.

 • 250 mg tobolky. V krabičce je 30 nebo 60 tobolek.
 • Kapky mají tmavě hnědou barvu s charakteristickou vůní alkoholu. K dispozici v lahvích s dávkovačem 30, 50 a 100 ml.

Základ kapslí zahrnuje:

 • Červený jetel
 • Hawthorn květiny
 • Kyselina askorbová
 • Kyselina nikotinová, folická a pantothenová.
 • Rutin
 • Protein
 • Vitaminový komplex
 • Některé aminokyseliny
 • Selen a některé další kovy.

Další prvky zahrnují: stearát vápenatý, aerosil, mikrokrystalickou celulózu. Aktivní složkou kapek je červený jetel a ethylalkohol.

Farmakologický účinek

Extrakt z jetele trávy se získává dvojitou extrakcí rostlinných surovin 40% ethanolem. Předklinické studie ukázaly, že léčivo má mírně výrazný účinek snižující hladinu lipidů, snižuje úroveň „špatného“ cholesterolu a zvyšuje obsah „dobrých lipidů“.

Hlavní mechanismus účinku bylinného léku je zaměřen na přenos cholesterolu do speciálních forem, které jsou metabolizovány rychleji a odstraňovány z těla. Ošetření snižuje intenzitu peroxidace lipidů, což vede ke snížení závažnosti modifikace peroxidu lipidů a normalizaci permeability stěny cévy.

Indikace pro použití

Ateroclephyte je považován za zdroj vitamínu C, vitaminu PP a rostlinných flavonoidů.

Může být předepsán pro prevenci a komplexní léčbu onemocnění srdce a cév.

Kontraindikace

Ateroclefit je kontraindikován u pacientů mladších 18 let, osob s přecitlivělostí na složky přípravku, ženy během těhotenství a kojení. V případech, kdy je nutná léčba lékem při kojení, je třeba dočasně přejít na umělé krmení.

Použití Ateroclefitu je také kontraindikováno u pacientů v případech: t

 • Alkoholismus;
 • Onemocnění jater;
 • Traumatické poranění mozku;
 • Těžké poškození ledvin;
 • Onemocnění mozku.

Podle instrukcí je Ateroclefit předepisován s opatrností pacientům s mírným až středně závažným poškozením ledvin.

Je důležité poznamenat, že přítomnost jakýchkoli chronických onemocnění je důvodem, proč se s lékařem poradit o vhodnosti léku.

Použití v průběhu březosti a laktace

Během těhotenství a kojení je užívání přípravku Ateroclefit kontraindikováno.

Je-li potřeba kojení během kojení, mělo by být krmení přerušeno.

Návod k použití

Návod k použití ukazuje, že v závislosti na formě uvolňování existují různé režimy léčby pro Ateroclefit:

Trvání léčby je 30 dní. V průběhu roku se doporučuje opakovat kurz 3-4 krát.

Přestávka mezi kurzy by měla být nejméně dva týdny.

Vzhledem k tomu, že kapky obsahují vysoké procento ethylalkoholu, doporučuje se předpařit je ve 100-200 mg vařené vody.

Délka léčby je třicet dnů, po které můžete absolvovat sedmidenní přestávku a opakovat průběh.

Obsah balení nalijte 200 ml vody, promíchejte a vezměte dovnitř.

Nápoj má příjemnou sladkou chuť a vůni černého rybízu.

Vedlejší účinky

Mezi nežádoucí účinky patří:

 • Bolesti hlavy
 • Nevolnost a zvracení.
 • Alergie ve formě svědění a vyrážky na kůži.
 • Hořkost v ústech.

Kapky ve velkých dávkách mohou způsobit příznaky otravy alkoholem.

Předávkování

Při užívání kapek Atheroclephyte v dávkách, které jsou mnohem vyšší, než je doporučeno, se mohou objevit příznaky intoxikace alkoholem.

V případě předávkování se aplikuje symptomatická léčba.

Zvláštní pokyny

 1. V žádném případě nesmí překročit doporučenou denní dávku.
 2. Při léčbě ženy v reprodukčním věku by měla být použita spolehlivá antikoncepce.
 3. V průběhu léčby u pacientů je nutné sledovat aktivitu kreatinfosfokinázy, jaterní transaminázy a funkce ledvin.
 4. Vzhledem k tomu, že tekutý extrakt Ateroclefitu obsahuje asi 35% ethylalkoholu, je nutné omezit práci vyžadující koncentraci.

Lékové interakce

V současné době nejsou žádné údaje o interakci Ateroclephyte s jinými léky.

Recenze

Vybrali jsme několik recenzí od lidí o Ateroclefit:

 1. Anna Rozhodl jsem se podělit se o hodnocení tohoto doplňku od výrobce Evalar. Ve skutečnosti mi byl předepsán ošetřujícím lékařem spolu s lékařským ošetřením jako doplněk akce. Trpím vysokým cholesterolem, samozřejmě především v důsledku nesprávné a nepravidelné výživy. V práci někdy není čas jíst vůbec a při večeři létáte jako Mamai nad jídlem. Ale stále jsem se rozhodl, že se budu zabývat zdravím - odmítl jsem tučné jídlo, pil jsem lék a to špatné. Po měsíci užívání šel k lékaři - hladina cholesterolu v krvi se stala normální. Je jasné, že hlavní roli zde hrálo hlavní ošetření, ale myslím, že tento dodatek také pomohl. Další výhodou je složení rostlin - na základě jetele červeného a rozumné ceny - za 50 ml láhev. dal asi 300 rublů.
 2. Valentine. Kolikrát jsem daroval krev na testy - cholesterol byl vždy zvýšen kvůli mé nadměrné lásce k smažené a tuku. To se v našem zdravotním stavu neprojevuje, ale máme rodinu - problém s plavidly, takže v budoucnu to samozřejmě může vést k vážným problémům. Podává se s jídlem s minimálním obsahem tuku a vaří se v páře. Začal jsem pít atheroclefit - nejprve znám značku dlouho a vyzkoušel jsem jejich různé prostředky. A za druhé, je to přirozenost, žádná chemie, jen alkoholický roztok založený na jeteli. Viděl to čtyři měsíce.. Zředil jednu čajovou lžičku vodou a pil 20-30 minut před jídlem. Chuť není opravdu, já nejsem fanoušek tinktur vůbec, ale to není hlavní věc tady. Nedávno darovala krev pro biochemii a cholesterol byl normální.

Analogy

Ateroclefit nemá pro léčivou látku žádné strukturní analogy. Léčivo obsahuje ve svém složení jedinečné přírodní složky.

Mezi analogy s podobnými mechanismy účinku patří následující léky:

 • Bittner Cardio kapsle;
 • Krusmarinová kapalina pro orální podání;
 • Pekařství kapslí;
 • Carinat dragee;
 • Tablety Mipro-VIT;
 • Anti-cholesterolové pilulky;
 • Kapsle Cholestin;
 • Kapsle Garcilinu;
 • Cholestade pilulky;
 • Ateroclefit Biocapsules;
 • Cholesterol Balance pilulky a další.

Skladovací podmínky a trvanlivost

Při teplotě ne vyšší než 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doba použitelnosti - 2 roky.

Pokyny pro léčivo Ateroclefit a jeho použití cholesterolu

Ateroclefit je doplněk stravy, který má vlastnosti snižující lipidy. Doplněk stravy obsahuje pouze bylinné složky, které snižují index cholesterolu, aniž by působily na organismus. Léčba hypercholesterolemie předepisuje rostlinný lék Ateroclefit podle návodu k použití. Cena léku je k dispozici široké škále pacientů, zatímco účinnost léku je poměrně vysoká, o čemž svědčí názory odborníků a lidí, kteří tento nástroj užívali.

Přípravek se nejčastěji používá jako doplňkové činidlo v kombinaci s doplňky stravy při systémové ateroskleróze a srdečních patologiích. Ateroclefit urychluje rehabilitační proces po srdečním infarktu a mrtvici.

Obecné informace

Bioaditivní Ateroclefit patří do farmakologické skupiny léků rostlinného původu snižujících lipidy.

Drogová skupina, forma vydání a cena

Ateroclefit Evalar je ruská droga. Dostupný biologický produkt v několika farmaceutických formách:

 • 250 mg tobolky. Balené tobolky v kartonových krabičkách po 30 nebo 60 tabletách;
 • alkohol tinktura je tmavě zbarvený extrakt s charakteristickou vůní alkoholu. Každá láhev má kontrolu nad prvním otvorem. Tinktura je balena v tmavých lahvích po 30, 50 a 100 ml.

Cena Ateroclefitu na území Ruska se může mírně lišit, průměrné ceny jsou uvedeny v tabulce.

Složení léčiva

Kromě hlavní účinné látky obsahuje léčivo další složky:

Rostlinné tobolky obsahují následující složky: t

 • Hlavní složkou doplňku stravy je červený jetel luční - 75 mg;
 • vitamin C - 35 mg;
 • Vitamin PP (kyselina nikotinová) - 10 mg;
 • Hawthorn inflorescences - 50 mg;
 • vitamin P (rutin) - 1 mg;
 • kyselina pantothenová;
 • komplex aminokyselin;
 • stearát vápenaté molekuly;
 • selen;
 • MCC;
 • aerosil

Složení alkoholové tinktury:

 • v tekutém extraktu s dávkou 30 ml - 11 g jetele červeného;
 • alkohol (potraviny ethyl) 40,0%.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Bylinný extrakt z jetele lučního se získává metodou dvojité extrakce rostlinných surovin alkoholem. Studie prokázaly vysoké vlastnosti biologického produktu snižující lipidy, jeho účinnost při snižování cholesterolu s nízkou hustotou a také zvyšování molekul lipoproteinů s vysokou hustotou. Použití doplňků stravy Ateroclefit tablety poskytuje následující výsledky:

 • snížení celkového cholesterolového indexu;
 • významné snížení LDL frakce;
 • redukce molekul triglyceridových frakcí;
 • významné snížení apo-B lipoproteinů;
 • zvýšení koncentrace lipidových molekul s vysokou hustotou (HDL);
 • obnovení rovnováhy lipidů s nízkou hustotou a vysokou hustotou v plazmě.

Ateroclefit v tekuté formě účinněji přispívá k boji proti hypercholesterolémii. Výrobce zaznamenává následující vlastnosti kapalné tinktury:

 • extrakt může korigovat metabolismus lipidů;
 • použití léčiva snižuje index cholesterolu a odstraňuje zbytky lipidů z těla;
 • vykazuje volné radikály mimo tělo;
 • má močopudné účinky.

Léčivo má za cíl přeměnit molekuly cholesterolu na formy, které jsou rychleji přístupné katabolismu a jejich odstranění mimo tělo. Během léčby se snižuje oxidace tuků, což normalizuje propustnost arteriálních membrán.

Účinnost doplňků stravy neovlivňuje věk pacienta a jeho pohlaví. Poločas rozpadu lučního luku je nejvýše 15 až 20 hodin. Hlavní část doplňku se z těla vylučuje výkaly pomocí střev a malá část se vylučuje močí.

Ateroclefit Bio

Biologicky aktivní aditivum pro korekci rovnováhy lipidů Ateroclefit BIO má zlepšený vzorec složení. Uvolňovací forma léčiva - kapsle, které jsou baleny v blistrech po 15 kusech. Kartonová krabice obsahuje 2 nebo 4 blistry s pokyny pro použití výrobku.

Ateroclefit Bio pro udržení normální hladiny cholesterolu

Účinnost tohoto nástroje díky maximálnímu množství vitamínů, éterických olejů, makro- a mikroelementů, jakož i monomerních a polymerních flavonoidů, které zlepšují metabolismus v myokardu, rozšiřují koronární tepny a zvyšují průtok krve v systému.

Vitamin C ve složení doplňků stravy je přírodní antioxidant, který uvolňuje napětí tepenných membrán a pomáhá je posilovat. Kyselina nikotinová (vitamín PP) zlepšuje oxidaci tuků v těle a přispívá k normalizaci metabolismu lipidů a sacharidů. Doplňky pomáhají snižovat krevní tlak v krevním řečišti.

Indikace a kontraindikace

Alkohol tinktura a tobolky předepsané pro hypercholesterolemii podle Fredricksona typu 2A, pokud patologie není příliš výrazná. Tento typ hyperlipidemie je nejčastější u pacientů s vysokým indexem cholesterolu v krvi.

Také odborníci předepisují vedle syntetických léků pro tyto patologie biologický přípravek:

 • pro léčbu a prevenci systémové aterosklerózy;
 • pro prevenci infarktu myokardu a mozkové mrtvice;
 • se systémovou patologií trombózy;
 • pro léčbu hypertenze;
 • pro léčbu srdečních patologií - tachykardií, arytmií, anginy pectoris.

V takových případech není Ateroclefit pacientům předepisován: t

 • nesnášenlivost složek ve složení biologického produktu;
 • alergie na jetel a další složky;
 • ženy během těhotenství a kojení;
 • dětský věk do 18. výročí;
 • v chronickém alkoholismu.

Je rovněž zakázáno předepisovat tyto patologické stavy:

 • onemocnění jater v akutní formě as opakovaným výskytem chronických onemocnění;
 • po poranění lebky;
 • s patologií mozku;
 • s těžkou renální dysfunkcí.

Pokud je třeba užívat Ateroclefit během období GW, je nutné přejít na umělé krmení.

Tablety pro děti od 10 let do 18 let s primární hypercholesterolemií genetického typu jsou předepisovány s opatrností as minimální dávkou. Tinktura není předepsána, protože její složení obsahuje 40,0% alkoholu.

Návod k použití

Ateroclefit by neměl být používán jako samoléčba, protože má kontraindikace k užívání a měl by být předepisován pouze ošetřujícím lékařem v souladu s ním předepsaným režimem a v přesně předepsaném dávkování.

Dávkování

Schéma a způsob užívání léku závisí na formě uvolnění léčiva. Kapsle musí být odebrány podle tohoto schématu: t

 • pilulky na pití potřebují během jídla;
 • k umytí pilulky je třeba čistit vodou, v dostatečném množství, vypít jiné nápoje v kapslích je kontraindikováno;
 • Léčba biopreparace - do jednoho měsíce. Délka recepce je předepsána lékařem;
 • Můžete si udělat 2-týdenní přestávku a znovu zahájit terapii.

Dávkování a vedlejší účinky tinktury

Alkohol tinktura léky má tento způsob přijetí:

 • vzít tinkturu potřebovat 1 lžíci (čaj) po dobu 20-30 minut před jídlem;
 • je nutné ředit léčivo v přečištěné vodě rychlostí 1 díl extraktu: 3 díly vody;
 • frekvence příjmu 1-3 krát denně. Režim je předepsán lékařem;
 • Ateroclefitový průběh léčby - do 90-180 dnů;
 • na doporučení lékaře může být léčebný postup opakován;
 • Nezapomeňte, že účinnost nástroje je zvýšena při sledování cholesterolu stravy.

Bezpečnostní opatření

Dosud neexistují informace o interakci Ateroclephyte s jinými léky, včetně léků se skupinou statinů.

Je důležité zvážit následující opatření:

Během léčby biologickým přípravkem je nutné neustále sledovat aktivitu transamináz jaterních buněk, stejně jako index kreatinfosfokinázy.

 • Pacientům s chronickými patologiemi doplňku je předepsána opatrnost.
 • Ženy v reprodukčním věku užívající Ateroclefit jsou předepsány pouze se spolehlivou antikoncepční ochranou.
 • Je zakázáno překročit denní dávku léku.
 • Při léčbě alkoholické tinktury se musíte zdržet řízení vozidla a práce s přesnými mechanismy.
 • Vedlejší účinky a předávkování drogami

  Negativní reakce organismu na biologický produkt se vyskytují zřídka, ale stále se mohou vyskytnout. Mezi nimi jsou:

  • bolesti hlavy a závratě;
  • nevolnost, která může způsobit zvracení;
  • hořká chuť v ústech;
  • alergie - vyrážka na kůži a svědění.

  Analogy

  Ateroclefit má originální složení a nemá žádné strukturální daně. Tam jsou prostředky podobné v hypolipidemic vlastnostech, který může nahradit drogu: t

  • Anti-cholesterol - biologicky aktivní přísada s účinnou látkou - extrakt z vojtěšky. Nástroj snižuje index glukózy a cholesterolu v krvi, zabraňuje tvorbě aterosklerotických plaků, pomáhá snižovat tlak.
  • Krusmarin - doplněk stravy s polynenasycenými omega-3 mastnými kyselinami. Účinně snižuje lipidy s nízkou hustotou v krvi, posiluje stěny myokardu.
  • Karinat je přísada, která obsahuje extrakt ze zeleného čaje, chmelové šišky a sušený česnek. Účinné anti-sklerotické činidlo.
  • Bonaaktiv v kapslích - jako součást PUFA Omega-3, beta-karotenu, vitamínového komplexu (vitamíny A, C, B6, B1, B12). Aditivum upravuje metabolismus lipidů a sacharidů, snižuje krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

  Recenze lékařů a pacientů

  Při užívání biologického přípravku významně snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění a tvorby aterosklerotických plaků se zvýšenými koncentracemi cholesterolu v krvi. Pacienti a lékaři užívající doplňky stravy, zanechávají pozitivní zpětnou vazbu o Ateroclefite:

  Ateroclefit je moderní, účinný lék, který se používá k prevenci závažných patologií kardiovaskulárního systému. Výhodou léku je, že málokdy způsobuje vedlejší účinky.

  Ateroclefit: návod k použití

  Ateroclefit označuje doplňky stravy. Díky přírodnímu složení, které zahrnuje i jetel trávu, si získal širokou popularitu jak u lékařů, tak u pacientů. Tento lék je dostupný ve formě tablet a kapalného extraktu. Níže se bude uvažovat o vlastnostech těchto látek, protože se předpokládá, že kapalná forma léčiva je mnohem lépe absorbována a přináší nejrychlejší účinek. Přirozené složení Ateroclefitu snižuje hladinu cholesterolu v krvi.

  Forma uvolnění a složení

  Aterocleofyt se vyrábí ve formě kapalného extraktu pro orální podání nebo tablety. Složení kapalné formy léku zahrnuje jetel trávu, který je zodpovědný za všechny farmakologické vlastnosti. Chcete-li získat 1 litr extraktu, vezměte 500 g jetele a požadované množství 40% ethylalkoholu, abyste získali požadovaný objem.

  Roztok je tmavá nebo světle hnědá kapalina se silným zápachem. Během skladování je přijatelná malá sraženina. Extrakt je balen v tmavých skleněných lahvích po 30, 50, 100 ml, z nichž každý má víčka opatřená kontrolou prvního otevření a poté v lepenkových krabicích.

  Složení tablet je mírně odlišné. Obsahují 50 mg extraktu jetele červeného, ​​20 mg kyseliny nikotinové, 50 mg extraktu hlohového květu, 50 mg kyseliny askorbové, stearátu vápenatého, mikrokrystalické celulózy a aerosolu.

  Indikace pro použití

  Tekutý extrakt léku Ateroclephyte je předepsán, pokud má pacient mírnou hyperlipidemii typu II, v souladu s Fredricksonovou klasifikací. Tato patologie je nejčastější u jiných typů kardiovaskulárních onemocnění, u kterých dochází ke zvýšení lipoproteinů nebo lipidů v krvi.

  Někdy lékaři předepisují Ateroclefit kromě jiných chemoterapeutických činidel při léčbě různých kardiovaskulárních patologií, jakož i pro profylaktické účely při léčbě aterosklerózy.

  Kontraindikace

  Hlavní kontraindikace užívání tohoto léku jsou následující:

  • přecitlivělost na ethylalkohol nebo jetel;
  • alkoholismus;
  • trauma hlavy a jiná mozková onemocnění;
  • patologie ledvin a jater;

  Pokud pacient trpí chronickým onemocněním, poraďte se s lékařem dříve, než začnete tento lék užívat.

  Ateroclefit není předepisován dětem mladším 18 let, těhotným ženám a ženám během kojení. Pokud taková potřeba existuje, krmení by mělo být zastaveno a obnoveno pouze po úplném vysazení léku.

  Dávkování a podávání

  Jedna lžička Ateroclephyte ve formě kapalného extraktu se doporučuje rozpustit v jedné třetině sklenice vody. Tento roztok se užívá perorálně půl hodiny před jídlem třikrát denně.

  Délka léčby je 3 až 6 měsíců a v případě potřeby může lékař v průběhu roku předepsat 3-4 takovéto cykly. A po každé potřebě pár týdnů si udělat pauzu.

  Největší účinnost léčby je pozorována, když pacient začne sledovat hypocholesterolemickou dietu před a během léčby.

  Vedlejší účinky

  Vzhledem k tomu, že lék má přírodní složení, vedlejší účinky léčby je věc velmi vzácná. Přesto, někteří jedinci s přecitlivělostí na tyto složky mají alergické reakce (vyrážka, svědění), které přecházejí po zrušení Ateroclephyte.

  Někteří pacienti si stěžují na bolest hlavy, pocit hořkosti v ústech nebo nevolnost.

  Zvláštní pokyny

  Vzhledem k tomu, že tekutý extrakt Ateroclefitu obsahuje asi 35% ethylalkoholu, je nutné omezit práci vyžadující koncentraci.

  V průběhu léčby u pacientů je nutné sledovat aktivitu kreatinfosfokinázy, jaterní transaminázy a funkce ledvin.

  V žádném případě nesmí překročit doporučenou denní dávku.

  Při léčbě ženy v reprodukčním věku by měla být použita spolehlivá antikoncepce.

  Předávkování

  Předávkování Ateroclefitem jako tekutým extraktem je velmi vzácné. V případě nadměrné konzumace léku však může docházet k intoxikaci s ethanolem. V takové situaci se provádí symptomatická léčba.

  Analogy

  Doplněk stravy Ateroclefit nemá díky svému unikátnímu složení synonyma, která obsahují stejné látky. Mezi analogy s podobnými mechanismy účinku patří následující léky:

  • Bittner Cardio kapsle;
  • Krusmarinová kapalina pro orální podání;
  • Pekařství kapslí;
  • Carinat dragee;
  • Tablety Mipro-VIT;
  • Anti-cholesterolové pilulky;
  • Kapsle Cholestin;
  • Kapsle Garcilinu;
  • Cholestade pilulky;
  • Ateroclefit Biocapsules;
  • Cholesterol Balance pilulky a další.

  Podmínky skladování

  Extrakt Ateroclefit liquid se doporučuje uchovávat při pokojové teplotě (méně než 25 ° C) mimo dosah dětí.

  Lék je použitelný po dobu dvou let od data výroby. Po této době nelze spotřebovat.

  Lékárny

  Doplněk stravy Ateroclefit se prodává z lékárny na lékařský předpis.

  Ateroclefit cena

  Ateroclefit extrakt kapalina pro orální podání, láhev 100 ml - od 171 rublů.