Image

Co je škodlivé aspasvitové sladidlo?

Ruská společnost Aspasvit byla založena v roce 1996 a zabývá se výrobou sladidel na bázi směsí dovážených náhražek cukru - aspartamu, draslíku acesulfamu, sacharinu, sukralózy, cyklamátu sodného. Je oficiálním distributorem společností, jako je

Společnost Holland Sweetener Company (Nizozemsko) - výrobce aspartamu,

Productos Aditivos (Španělsko) - výrobce cyklamátu sodného a sacharinu,

Tate Lyle (Spojené království) - výrobce sukralózy,

Nutrinova (Německo) - výrobce draslíku acesulfamu.

Společnost Aspasvit nakupuje část svých surovin od čínských výrobců.

Společnost navrhuje rozlišovat mezi „intenzivními sladidly“ - syntetickými látkami, jejichž sladkost je desítky nebo stokrát vyšší než sladkost cukru (aspartam, acesulfam, cyklamát, sacharin, sukralóza) a „náhražky cukru“ - přírodní látky, jejichž sladkost se blíží sladkosti cukru (fruktóza, maltóza, sorbitol, xylitol, isomaltin atd.).

Společnost Aspasvit rovněž tvrdí, že sladící směsi mají „synergický účinek“, tj. jejich sladkost může být vyšší než sladkost složek individuálně. Společnost vyrábí vícesložkové směsi sladidel, které počítají nejen se sladkostí produktu, ale také s dalšími příchutěmi k vyrovnání nevhodné chuti (například hořká kovová příchuť sacharinu nebo draslíku acesulfamu) a přinášejí chuť jeho přísad do příchutí přírodních cukrů.

Co je škodlivé aspasvitové sladidlo?

Náhradní vlastnosti

„Aspasvit“ („Aspartam“ nebo E951) je umělé sladidlo, které je asi 200krát sladší než cukr. Tato náhražka je jednou z nejběžnějších na světě - je obsažena v asi 25% výrobků, které jsou vytvořeny za použití sladidel. Celkem se náhrada používá v přibližně 5 500 výrobcích, které se dnes nacházejí v obchodech.

"Aspartam" je zničen při teplotě 80 ° C a nevhodný pro použití v produktech, které jsou podrobeny tepelnému zpracování. Při požití se Aspasvit rozkládá na aminokyseliny a methanol. Aminokyseliny jsou často prospěšné pro tělo, a metanol, podle pořadí, může způsobit intoxikaci těla.

Harm "Aspasvita"

Poškození tohoto sladidla je založeno na působení methanolu, který má destruktivní účinek na tělo. Látka snižuje hladiny serotoninu, což může ovlivnit lidské zdraví. Někteří výzkumníci také zaznamenali nerovnováhu aminokyselin v těle u lidí, kteří často používají tuto náhražku cukru. Někteří vědci svým vlastním výzkumem dokazují, že ve velkém množství může Aspasvit způsobit poškození nervových buněk a dokonce i Alzheimerovu chorobu. Jednou ze zvláštností Aspartamu je jeho schopnost vytvářet diketopiperazin, který je v přírodě karcinogenní a formaldehydovou látkou.

K dnešnímu dni neexistují žádné spolehlivé studie, které by hovořily o škodách nebo výhodách Aspartamu. Nicméně, v roce 1992, americké letectvo zakázalo použití produktů, které obsahují Aspasvit k jeho pilotům, protože jeho negativní dopad na schopnost řídit letadlo byl pozorován. Experimentálně bylo zjištěno, že po odebrání 2 šálků horké čokolády se sladidlem mají piloti problémy s viděním. V důsledku toho nemohou správně číst údaje přístroje, které se mohou stát kritickými, když přistane letadlo. "Aspartam" je také kontraindikován u pacientů s fenylketonurií, protože složení sladidla obsahovalo fenylalanin.

Mezi dalšími účinky přípravku Aspasvit je pozorováno zvýšení chuti k jídlu a nekontrolované zvýšení hladiny cukru v krvi (což je nebezpečné pro diabetiky). Nepoužívejte "aspartam" během těhotenství. Je třeba poznamenat, že použití nápojů s "aspartamem" nesnižuje žízeň, protože sladidlo je obtížné odstranit z ústní sliznice, což způsobuje touhu odstranit nepříjemný pocit jiným nápojem.

Společnost “Aspasvit” - ruský výrobce směsí intenzivních sladidel

Aspasvit je ruský výrobce intenzivních směsí.

O společnosti Aspasvit

Společnost Aspasvit zahájila svou činnost v roce 1996 jako ruský výrobce vícesložkových směsí intenzivních sladidel ochranné známky Aspasvit â a dodavatele vysoce kvalitních intenzivních sladidel na ruský trh - aspartam, acesulfam-K, sukralózu, sacharin a cyklamát od světově známých firem.

Od října 2002 je společnost Aspasvit členem Svazu výrobců potravinářských složek (SPPI).

Díky úzkým vazbám s předními světovými výrobci intenzivních sladidel může Aspasvit vždy zaručit vysokou kvalitu výrobků.

Společnost "Aspasvit" je oficiálním distributorem následujících společností v Rusku:

- „Holland Sweetener Company“ (Holandsko), vyrábějící aspartam různých jakostí;

- „Productos Aditivos“ (Španělsko), které produkuje sacharin a cyklamát;

- „Nutrinova“ (Německo) - vyrábí Acesulfam-K („Sunett“).

Společnost „Aspasvit“ také aktivně spolupracuje s předními výrobci intenzivních sladidel v Číně.

Je třeba poznamenat, že všechna intenzivní sladidla a jejich směsi značky "Aspasvit" nabízené naší společností na ruském trhu jsou certifikovány Ministerstvem zdravotnictví Ruské federace a schváleny pro použití v potravinářském průmyslu.

Naše společnost provádí aktivní inovace. Neustále rozšiřujeme náš sortiment o nové formulace směsí sladidel. Pro vývoj receptů na novou generaci sladidel jsme získali zlatou medaili a diplom I. stupně na II. Mezinárodním fóru o cukru (červen 2003). Náš nový vývoj byl udělen v nominacích

„Inovační činnost“ a „Inovační produkt“ v takových známých soutěžích jako „Ingredience roku“ (Moskva, výstava „Ingredience –2002“) a „Zlatá složka“ (Petrohrad, výstava „InterFood –Ingredients 2003“).

Díky trvale vysoké kvalitě svých výrobků získala společnost Aspasvit vysokou reputaci svých zákazníků a v současné době má silné vazby na mnoho zákazníků v různých regionech Ruska.

Společnost Aspasvit má dobře rozvinutou síť regionálních zástupců, díky které jsou naše sladidla dodávána po celé Ruské federaci - od centrálních oblastí po Dálný východ.

Co jsou intenzivní sladidla?

Intenzivní sladidla jsou potravinové doplňky, které mají vysoký stupeň sladkosti (desítky a stovky násobek sladkosti sacharózy).

Nejběžnější z nich jsou aspartam, acesulfam-K, sukralóza, sacharin a cyklamát.

Plná nebo částečná náhrada cukru intenzivními sladidly v potravinářských výrobcích vám umožní získat chuťové vlastnosti produktu, které se blíží vlastnostem získaným při použití cukru s výrazným snížením nákladů. Použití intenzivních sladidel navíc přispívá ke zvýšení trvanlivosti výrobků, významnému snížení jejich kalorického obsahu, vyloučení t

riziko zubního kazu. Vzhledem k tomu, že intenzivní sladidla neobsahují sacharidy, mohou být použita k oslazení potravin určených pro pacienty s diabetem.

V poslední době je obvyklé rozlišovat intenzivní sladidla od náhražek cukru. Ty jsou produkty, které mají stupeň sladkosti blízké sladkosti sacharózy, která může nahradit cukr v potravinách v poměru blízkém 1: 1. Mezi ně patří například sorbitol, xylitol, isomaltin, fruktóza, maltosa atd. Některé z nich, jako isomaltin, fruktóza atd., Mohou být použity ve směsích s intenzivními sladidly pro dosažení určitého požadovaného poměru sladkosti a získání požadovaného profilu. chuť, která nejlépe splňuje chuťové vlastnosti konečného produktu.

Intenzivní sladidlo, asi 200krát sladší než sacharóza.

Chemický vzorec - C14H18N205

Chemický název: NL - a - aspartyl-L-fenylalanin-1-methylester

Aspartam je složen ze složek obsažených v běžných potravinách, a to dvou aminokyselin (bílkovin) - L-asparagové a L-fenylalaninu, které se vyskytují například ve vaječných bílkovinách a mase a v malém množství methanolu v zelenině a ovoci (rajčata, banány atd.).

Aspartam je v těle zcela vstřebán (jako jakýkoliv potravinový protein),

ale prakticky nepřidává kalorii do potravin, protože vzhledem k vysokému poměru sladkosti je rychlost jeho tabáku extrémně malá. Například 1 litr syceného nápoje vyžaduje asi 0,5 g aspartamu, což z hlediska kalorií dává pouze 2 kcal. Stejné množství nápoje vyrobené na cukr dává asi 400 kcal! Rozpustný aspartam je 2% při 30 ° C a asi 3% při 50 ° C. V uvedeném rozmezí teplot as aktivním mícháním se aspartam rozpouští v rozmezí 15–30 minut, pro zlepšení rozpustnosti se doporučuje médium okyselit na hodnoty pH 3,5–4,2.

Protože aspartam je kombinací dvou aminokyselin, má tendenci se částečně rozkládat na oddělené složky, když teplota procesu stoupne nad 55 ° C. Každá jednotlivá složka nemá sladkost, a proto práce při zvýšených teplotách roztoku vede k částečné ztrátě sladkosti. Například při stárnutí za tepla (88 ° C) se ztrácí 3 až 6% aspartamu.

Aspartam může být použit jak v čisté formě (například v nápojích jako "Light"), tak i ve vícesložkových směsích s jinými intenzivními sladidly (acesulfam - K, sacharin, cyklamát a náhražky cukru). Použití aspartamu ve směsích sladidel je primárně způsobeno vyšší ekonomickou účinností použití směsí ve srovnání s čistým aspartamem při zachování vysokých chuťových vlastností.

Aspartam je nejvíce důkladně prostudovaný potravinový doplněk používaný v potravinářských výrobcích. Aspartam je oficiálně schválen Společným expertním výborem pro potravinářské přídatné látky (JECFA) Světové zdravotnické organizace (WHO), americkým úřadem pro potraviny a léčiva (FDA) a zdravotnickými organizacemi ve více než 90 zemích, včetně Ruska.

Míra přípustného denního příjmu ("Přípustný denní příjem" - ADI) stanovená pomocí JEFCA je 40 mg na 1 kg tělesné hmotnosti. ADI určuje množství přísady, kterou člověk může konzumovat denně po celý život bez jakéhokoliv poškození zdraví. Tyto normy jsou také přijímány a schvalovány Ministerstvem zdravotnictví Ruské federace.

Acesulfam-K (E 950)

Intenzivní sladidlo, 130-200 krát sladší než sacharóza.

Fyzikální forma - bílý krystalický prášek.

Chemický vzorec - C4H4N04 KS

Chemický název: Acesulfam draselný, 6-methyl-1,2,3 - hydroxythiazin - 4 (3H) -OH - 2,2

Acesulfam-K je intenzivní sladidlo bez obsahu kalorií, které tělo neabsorbuje.

V produktech dává rychlý pocit sladkosti. Ve vodě se velmi dobře rozpouští - při 20 ° C je rozpustnost 200 g na 1000 ml vody. Termostabilní - to znamená, že se při vysokých teplotách nerozkládá, proto jej lze použít při vaření, pečení a v produktech, které vyžadují tepelné zpracování (sterilizace, pasterizace atd.).

V čisté formě se acesulfam-K prakticky nepoužívá.

V kombinaci s jinými sladidly (zejména aspartamem) poskytuje výrazný synergický účinek. To je vyjádřeno skutečností, že sladkost směsi aspartamu a acesulfamu-K je vyšší než sladkost jednotlivých složek. Například při míchání aspartamu a acesulfamu v poměru 50/50 bude sladkost směsi téměř 1,5 krát vyšší než sladkost sladidel.

Tento jev se nazývá kvantitativní synergismus. Díky tomu použití směsí sladidel významně snižuje náklady na výrobu konečného produktu.

Je třeba také poznamenat, a fenomén vysoce kvalitní synergie, která se projevuje ve zlepšení chuti směsi (tj. Blížící se chuti přírodního cukru).

Acesulfam-K poskytuje rychlý a relativně krátkodobý pocit sladkosti. Chuťový profil aspartamu se vyznačuje pozdějším a trvalým pocitem sladkosti a kombinace chuťových profilů těchto sladidel ve směsi dává pocit sladkosti blízké sladkosti přírodního cukru.

Tyto vlastnosti kvantitativní a kvalitativní synergie se používají při formulaci směsí. Spojením sladidel v určitých procentech můžete získat předem stanovený koeficient sladkosti (s přihlédnutím k synergiím) a dosáhnout vyvážené chuti co nejblíže standardu, pro který je tradičně přijímána čistá sacharóza.

Acesulfam-K je schválen pro použití Společnou odbornou komisí pro potravinářské výrobky (JECFA) Světové zdravotnické organizace a je široce používán ve více než 50 zemích po celém světě, včetně Ruska. Přípustný denní příjem (ADI) je 15 mg na 1 kg tělesné hmotnosti.

Intenzivní sladidlo, objevené v roce 1879.

Koeficient sladkostí - od 300 do 450

Chemický vzorec - C6H4SO2CON Na 2H2O

Chemický název: Sacharinát sodný (sodná sůl imidu kyseliny orto-sulfobenzoové, krystalický hydrát)

Fyzikální forma - bílé krystaly.

Kalorické sladidlo bez obsahu sacharinu, nemetabolizovatelný organismus. Neobsahuje kalorie. Vysoce stabilní produkt, který se nerozkládá v širokém rozmezí teplot.

Rozpustnost sacharinu je 300 g na 1000 ml vody při 20 ° C.

Sacharin je jedním z nejlevnějších intenzivních sladidel. Ve směsích poskytuje dobrý synergický účinek. Z tohoto důvodu a vzhledem ke svým nízkým nákladům je velmi výhodné, když se používá v kombinaci s jinými sladidly.

Při použití v čisté formě nebo při překročení určitého procentního podílu ve směsích dává sacharin hořkou kovovou pachuť. Tato pachuť však může být neutralizována v kombinaci s jinými sladidly (aspartam, acesulfam-K, cyklamát, atd.).

Ve směsích s jinými sladidly má sacharin poměrně široký rozsah použití: nápoje, pudinky, želé; stolní sladidla; okurky, omáčky; džemy, marmelády; Cukrovinky; Žvýkačky; práškové instantní nápoje; zubní pasta; léčiva atd.

V současné době je sacharin schválen pro použití ve více než 90 zemích světa. Je schválen Společným odborným výborem pro potravinářské přídatné látky (JECFA) Světové zdravotnické organizace (WHO) a Vědeckým výborem pro potravinářské přídatné látky Evropského společenství. Sacharin je uznáván jako bezpečný, přičemž je třeba respektovat denní přípustnou normu příjmu přijatou mezinárodními organizacemi (JEFCA a WHO) - 5 mg na 1 kg tělesné hmotnosti.

Sukralóza (E 955).

Sukralóza byla objevena v roce 1976. Vyvinut anglickou společností "Tate Lyle ". Toto je jediné nestrávitelné sladidlo získané ze sacharózy, které přesahuje sladkost sacharózy asi 600krát. Sukralóza se získává na základě komplexního vícestupňového procesu, ve kterém jsou tři hydroxylové skupiny v molekule cukru nahrazeny třemi atomy chloru. Sukralóza je ve formě chloridů. bezpečná přírodní látka přítomná v běžných potravinářských výrobcích, které denně konzumujeme.

Chemický vzorec - C12H19O8C13

Chemický název: trichlor galaktosukrosa

Fyzikální forma - bílý krystalický prášek.

Sukralóza je dokonale rozpustná ve vodě - 280 g na 1000 ml při 20 ° C. Má vynikající chuť, prakticky se neliší od sacharózy.

S vynikající chutí mají výrobky sladené sukralózou možnost dlouhodobého skladování bez ztráty kvalitativních ukazatelů v širokém rozsahu kyselosti produktů. Velmi důležitou kvalitou sukralózy je její tepelná stabilita při pasterizačních a sterilizačních procesech, které se obvykle odehrávají při výrobě mléčných výrobků. Sukralóza je v přítomnosti jiných složek potravin zcela inertní. Sukralóza se zpravidla používá pouze ve směsích s jinými sladidly nebo náhražkami cukru.

Rozsah směsí sladidel na bázi sukralózy je velmi široký, prakticky zahrnuje všechny možné druhy potravinářských výrobků, kde se používají jiná sladidla.

Vzhledem k vysoké tepelné stabilitě sukralózy mohou být směsi připravené na jeho bázi (neobsahující aspartam) použity při výrobě produktů vyžadujících vysokoteplotní zpracování.

Společnost Aspasvit vyvinula na bázi sukralózových termostabilních směsí Aspasvit - TS 100 a Aspasvit - TS200, které se stále více používají v mlékárenském průmyslu. Byly testovány v All-ruském institutu mlékárenského průmyslu (VNIMI) a zahrnuty do řady stávajících specifikací pro produkty kyseliny mléčné.

Sukralóza prošla všemi nezbytnými bezpečnostními testy: v roce 1990 byla schválena Společným expertním výborem pro potravinářské přídatné látky (JEFCA) Světové zdravotnické organizace (WHO), který rovněž stanovil přípustnou denní dávku (ADI) pro sukralózu rovnou 15 mg na 1 kg hmotnosti. lidského těla. Tento standard ADI je také schválen a přijat Ministerstvem zdravotnictví Ruské federace.

Chemický vzorec: C6 H12 O3 NSNa

Chemický název: Cyklamát sodný

Fyzikální forma: bílé brilantní krystaly obdélníkového nebo jehlového tvaru.

Cyklamát je jedním z nejlevnějších sladidel na ruském trhu s relativně nízkým poměrem sladkosti (asi 30 jednotek). Byl otevřen v roce 1937 a nyní je široce používán v potravinářském průmyslu. Vzhledem k nízkému poměru sladkosti je jeho použití v čisté formě omezené. Používá se hlavně v kombinaci s jinými sladidly. Jeho rozpustnost je asi 200 g na 1000 ml. Stabilní v širokém rozsahu teplot. Poskytuje výrazný synergický účinek v kombinaci s aspartamem, sacharinem a acesulfamem - K. Bylo zjištěno, že při kombinaci se sacharinem významně změkčuje hořkou kovovou pachuť obsaženou v sacharinu.

Cyklamát je schválen pro použití Společným expertním výborem pro potravinářské přídatné látky (JECFA) Světové zdravotnické organizace (WHO) a je schválen pro použití ve více než 50 zemích po celém světě (včetně Ruska). Denní přípustná dávka určená pro dané sladidlo je 11 mg na 1 kg tělesné hmotnosti člověka.

Směsi intenzivních sladidel vyráběných firmou Aspasvit.

S ohledem na individuální vlastnosti intenzivních sladidel, které jsou v současné době dostupné na ruském trhu, lze vyvodit závěr, že optimální poměr ceny a kvality lze dosáhnout pouze použitím vícesložkových směsí sladidel. Jednotlivé složky přispívají ke svým zvláštním vlastnostem konečné chuti produktu, což kompenzuje nevýhody některých složek a zvýrazňuje výhody jiných složek směsi.

Při výrobě nealkoholických nápojů a jiných potravin, které vyžadují sladění, nejsou chuťové vlastnosti konečného výrobku ovlivněny pouze kvalitou použitých sladidel, ale i mnoha dalšími faktory, které spolu fungují. Chuťové vlastnosti produktu závisí na kombinaci vlastností a vlastností různých složek, jako jsou použité koncentráty, konzervační látky, okyselovací prostředky a také jejich vlastní chuťové vlastnosti hlavního produktu. Proto každý výrobce pečlivým výběrem kombinace komponentů a na základě výsledků ochutnávek určí pro sebe nejvhodnější typ sladidla a dalších složek, které v důsledku toho zajistí požadované chuťové vlastnosti konečného produktu.

Společnost Aspasvit vyvinula širokou škálu sladidel.

značky Aspasvit â různé cenové kategorie a různé složení v závislosti na konkrétních potřebách zákazníků.

Specialisté společnosti Aspasvit jsou vždy připraveni poskytovat svým klientům vysoce kvalitní technologické poradenství a pomoci jim vybrat si z celé řady sladidel, které jsou pro jejich výrobky nejvhodnější, a to jak v chuti, tak v cenách.

Společnost Aspasvit, která ruským výrobcům nabízí širokou škálu intenzivních sladidel a jejich směsí, přispívá k úplnějšímu uspokojení požadavků zákazníků na kvalitu svých výrobků a jejich propagaci na ruský trh.

Společnost Aspasvit neustále vyvíjí nové typy sladidel, které významně rozšíří rozsah jejich použití v potravinářském průmyslu.

Pro všechny otázky týkající se používání a získávání sladidel a jejich směsí se obraťte na společnost ASPASVIT:

Co je aspasvit

Společnost Aspasvit vyvinula širokou škálu sladicích systémů ochranné známky ASPASVIT® v různých cenových kategoriích a odlišném složení v závislosti na konkrétních potřebách zákazníků.

Přírodní sladidla jsou sladko chutná látka extrahovaná z přírodních surovin.

Intenzivní sladidla, látky jiné než cukrové povahy, používané k tomu, aby produkt získal sladkou chuť, jsou desítky, stokrát sladší než cukr.

Polyoly (cukerné alkoholy) dodávají potravinářským výrobkům sladkou chuť a plní i další technologické funkce.

Konzervační prostředky inhibují rozvoj mikroorganismů, což zvyšuje trvanlivost produktů.

Zeptejte se nebo položte aplikaci

Vyplňte přihlašovací formulář a naši odborníci Vás budou v nejbližší době kontaktovat.

Oblasti použití

Výroba rychlého občerstvení

Proč Aspasvit?

Společnost ASPASVIT je ruská společnost specializující se na výrobu směsí intenzivních sladidel, široce používaných v moderním potravinářském průmyslu.

Naše společnost existuje na ruském trhu od roku 1996. Našim zákazníkům vyvíjíme a nabízíme široký sortiment vyvážených směsí sladidel značky "Aspasvit" ®, s poměrem sladkosti od 100 do 450, vyráběných podle vlastních receptur a sloužících k úplné nebo částečné náhradě sacharózy v potravinách.

20 let zkušeností na ruském trhu

Přímé dodávky od předních světových výrobců potravinářských složek

Potvrzený systém kontroly kvality v podniku

Pravidelné uvádění inovativních produktů na trh

Naše ocenění

Novinky

Články

Společnost ASPASVIT LLC zavedla systém řízení bezpečnosti potravin založený na zásadách HACCP, které splňují požadavky GOST R ISO 22000-2007 (ISO 22000: 2005), GOST R 54762-2011 / ISO / TS22002-1: 2009

Společnost Aspasvit se stala vítězem soutěže Silver Drop, kterou každoročně pořádá Svaz výrobců potravinářských složek. Na výročním zasedání SPPI v prosinci naše společnost slavnostně představila čestný diplom za svůj příspěvek k rozvoji průmyslu potravinářských složek v Rusku.

Ve specializovaném potravinářském produktu ve formě suchého želé koncentrátu s vitamíny a dietní vlákninou bylo k náhradě cukru použito sladidlo Stevilia. Studie byla provedena na základě oddělení gastroenterologie a hepatologie ve Výzkumném ústavu výživy.

Zveme Vás k návštěvě našeho stánku B-232 v rámci společného stánku Svazu výrobců potravinářských ingrediencí (SPPI).

V časopise "Problematika výživy" №6 2015 byl publikován článek "Účinnost specializovaného potravinářského výrobku (želé s vitamíny a vlákniny) u pacientů se syndromem dráždivého tračníku se zácpou: srovnávací kontrolovaná studie."

Journal "Food Industry", №5-2007; Časopis "Pivo a nápoje", №2-2007

Junax-Orel

Další stránky WordPress

Sladidla a konzervační činidla (Aspasvit)

Používá se pro získání sladké chuti. Použití sladidel "Aspasvit" je vysvětleno významnou výhodou ve srovnání se sacharózou, protože mají koeficient sladkosti, mnohonásobně vyšší než sladkost cukru. Sladidla nenesou energetickou zátěž a jsou vhodná pro výrobu dietních výrobků.

Potravinářské konzervanty

Účinek konzervačních látek je zaměřen na potlačení olejovitých bakterií, bakterií skupin Escherichia coli, plísní.

Často se používají vodné roztoky sorbátu draselného, ​​benzoátu sodného nebo jejich směsí s koncentrací od 5 do 40%.

Roztok se před balením zavádí do hotového produktu.

Přibližné dávky konzervačních látek:

Produkt

Množství konzervačního prostředku g / 100 kg produktu

aspasvit

ASIS slovník synonym. V.N. Trishin. 2013

Podívejte se, co "aspasvit" v jiných slovnících:

Buteuton - farmakologická skupina: Biologicky aktivní potravinové doplňky (potravinové doplňky) Nosologická klasifikace (ICD 10) ›› L73.9 Nespecifikovaná onemocnění vlasových folikulů ›› L98.9 Poškození kůže a podkoží NS NS Složení a forma uvolnění Kapky... Slovník léčiv

Verbena - čisté cévy - Verbena - čisté cévy Farmakologická skupina: Biologicky aktivní potravinové doplňky (výživové doplňky) Nosologická klasifikace (ICD 10) ›› D84.9 Imunodeficience nespecifikovaná ›› I99 Jiné a neurčené poruchy oběhové soustavy Složení a...

sladidlo - n., počet synonym: 35 • alitam (2) • aspartam (2) • aspasvit (1) •... slovník synonym

Sladidlo aspasvit

Moc ho miluju. Ale jen zřídka si koupila Maxe, všechny dětské jogurty. Ale teď musím přejít na obyčejné, zejména proto, že v zahradě je dán obyčejný kefír, obyčejný ryazhenka a nikoliv školka. Dnes jsem si koupil objem 500 ml. Nalil Maxe, zbytek pila. Na stole je krabička a stejně jako oči na kompozici vypadaly samy. A místo cukru, sladidlo "aspasvit-alkohol". Jaké je to zvíře? škodlivé nebo užitečné, když uvažujete.

GMO není GMO? Jak rozlišit? S ohledem na všudypřítomnost neregistrovaných chemických přísad, použití geneticky modifikovaných surovin a další ošklivost, musíte být velmi opatrní na to, co si koupíte v obchodech s potravinami. Článek obsahuje některá doporučení pro výběr zdravých potravin.

Něco, co jsem byl ponurý, takže se musíš nějak bavit a litovat. Druhá část Marlezonského baletu lahůdek, bez velké újmy na čísle (s mírou, samozřejmě), která rozjasní šedé dny (ráno, uvidíme).

Sladidla

Intenzivní sladidla jsou potravinové doplňky, které mají vysoký stupeň sladkosti (desítky a stovky násobek sladkosti sacharózy). Nejběžnější z nich jsou aspartam, acesulfam K, sukralóza, sacharin a cyklamát.

Plná nebo částečná náhrada cukru intenzivními sladidly v potravinářských výrobcích vám umožní získat chuťové vlastnosti produktu, které se blíží vlastnostem získaným při použití cukru s výrazným snížením nákladů. Použití intenzivních sladidel navíc přispívá ke zvýšení trvanlivosti výrobků, významnému snížení jejich kalorického obsahu, což eliminuje riziko zubního kazu. Vzhledem k tomu, že intenzivní sladidla neobsahují sacharidy, mohou být použita k oslazení potravin určených pro pacienty s diabetem.

Směsi intenzivních sladidel vyráběných firmou Aspasvit

S ohledem na individuální vlastnosti intenzivních sladidel, které jsou v současné době dostupné na ruském trhu, lze vyvodit závěr, že optimální poměr ceny a kvality lze dosáhnout pouze použitím vícesložkových směsí sladidel. Jednotlivé složky přispívají ke svým zvláštním vlastnostem konečné chuti produktu, což kompenzuje nevýhody některých složek a zvýrazňuje výhody jiných složek směsi.

Při výrobě nealkoholických nápojů a jiných potravin, které vyžadují sladění, nejsou chuťové vlastnosti konečného výrobku ovlivněny pouze kvalitou použitých sladidel, ale i mnoha dalšími faktory, které spolu fungují. Chuťové vlastnosti produktu závisí na kombinaci vlastností a vlastností různých složek, jako jsou použité koncentráty, konzervační látky, okyselovací prostředky a také jejich vlastní chuťové vlastnosti hlavního produktu. Proto pečlivým výběrem kombinace složek a na základě výsledků ochutnávek každý výrobce určí pro sebe nejvhodnější typ sladidla a dalších složek, což má za následek požadované chuťové vlastnosti konečného produktu.

Společnost Aspasvit vyvinula širokou škálu sladidlových směsí ochranné známky ASPASVIT® v různých cenových kategoriích a různých složeních v závislosti na konkrétních potřebách zákazníků. Naše kolekce obsahuje sladící systémy na bázi aspartamu, sorbitolu, fruktózy, sukralózy.

Společnost Aspasvit neustále vyvíjí nové typy sladidlových směsí, což umožňuje výrazně rozšířit rozsah jejich použití v potravinářském průmyslu.

Jsme rádi, že můžeme nabídnout naše nové produkty - to jsou směsi na bázi sukralózy Aspasvit Lux a Aspasvit Lux plus, stejně jako řada směsí Aspasvit Deluxe bez sacharinu.

Portfolio Aspasvit obsahuje unikátní sbírku sladicích systémů na bázi sukralózy, která splňuje moderní potřeby výrobců potravin.

Tyto směsi lze rozdělit do následujících skupin: t

  • pro mlékárenský a tukový průmysl - Aspasvit TS100, Aspasvit TS200;
  • přírodní, s použitím stevioside - Aspasvit Flora, Aspasvit CTC;
  • přírodní, s použitím vysokokalorického fruktózového sladidla Aspasvit F100;
  • sladicí systémy Aspasvit Lux, Aspasvit Lux plus střední sortiment pro výrobu nápojů, včetně studených čajů, ochucených vod, mléčných výrobků;
  • Aspasvit Alco je sladidlo se širokou škálou použití, včetně výroby nealkoholických nápojů.

Tyto sladící systémy jsou navrženy tak, aby splňovaly bezpečnostní požadavky, měly vyváženou sladkou chuť, co nejblíže chuti cukru. Kromě toho mají sladidla „Aspasvit“ na bázi sukralózy univerzální kvalitu - jejich použití v různých odvětvích potravinářského průmyslu nemá prakticky žádné omezení jak ve výběru potravin, tak v technologických parametrech jeho výroby. Vše záleží na úkolu vyrobit konkrétní produkt v souladu s požadavky moderního trhu optimální výživy. Vývoj sladicích systémů „Aspasvit“ na bázi sukralózy byl účinnou reakcí na požadavky trhu s výživovými doplňky, které mohou být úspěšně používány v potravinářských výrobcích se sníženým obsahem kalorií, které jsou přijatelné pro dietní spotřebu a pro spotřebu lidí s diabetem, tj. produkty, které splňují moderní koncepty zdravých potravin.

Specialisté společnosti Aspasvit LLC jsou připraveni poskytnout technologům v různých oblastech informační a technologickou podporu při využívání nejnovějších sladicích systémů.

ASPASVIT OOO, OOO

Geografie: Rusko, Moskva

Adresa: 117393, Rusko, Moskva, st. Profsoyuznaya, 78.

Stručný popis: Rozvrh 9.00-18.00, Po-Pá

Směr činnosti: Velkoobchod, Maloobchod

Produkty, služby společnosti: Droždí, potravinářské přídatné látky, umělá sladidla pro nápoje, předkrmy bakterií

Telefon: +7 (495) 735-46-46

Webové stránky: www.aspasweet.ru Telefon: +7 (495) 735-46-46

Tematická oznámení:

Řecká společnost "Hellenic Natural Products" nabízí olivový olej, olivovou pastu, olivy.

Nabízíme rýžové krupice podle GOST 6292-93, cena je uvedena z místa - 18,50 rublů / kg.

Potravinová sůl vyráběná společností ATHMSOL (Ukrajina) a vyráběná společností Mazyrsol (Bělorusko) ALL SALT IN ASSORTYME.

Katalog firem v potravinářském průmyslu. Přidejte svou společnost.

Prodejní generátor Přidejte reklamy a zvyšte prodej svých produktů a služeb.

Každá hospodyňka používá ke krmení své rodiny nejen čerstvé potraviny, ale také konzervované potraviny. Konec konců, zima není tak velký výběr, pokud si samozřejmě nekupujete dovážené ovoce a zeleninu v našich prodejnách.

Britská designová agentura Founded vytvořila nový vzhled balení pro Pipers Crisps chips. Původní vkus čipů byl základem neobvyklého designu.

Využití informací zveřejněných na těchto stránkách
povoleno pouze s písemným souhlasem
administrace projektů.