Image

Co můžete a nemůžete jíst před darováním krve k analýze

Od raného dětství všichni lidé vědí, že za účelem organizování léčby určitých nemocí je nutné provést krevní test. Postup pro převzetí biomateriálu je všem znám, ale ne každý ví o pravidlech pro jeho přípravu. Stojí za zmínku, že je důležité přistupovat k dárcovství krve s patřičnou odpovědností a provádět alespoň základní školení.

Mimochodem, pořadí posledně uvedeného závisí do značné míry na účelu, pro který je biomateriál shromažďován. S cílem informovat naše čtenáře o základních principech přípravy na hlavní typy krevních testů, v dnešním materiálu náš zdroj poskytuje informace o tom, jaké produkty lze spotřebovat před vyšetřením, co se zdržet a jak se připravit na analýzu obecně.

Obecné zásady přípravy analýzy

Správná příprava - spolehlivý výsledek!

Nyní, když je všem čtenářům našich zdrojů známo, že organizace potravin před krevními testy různých typů je známa, nebude zbytečné uvažovat o obecných zásadách přípravy tohoto typu vyšetření.

Omezení na přípravných akcích nejsou zpravidla tak významná, ale jejich dodržování je nesmírně důležité pro dosažení co nejpřesnějšího a nejspolehlivějšího diagnostického výsledku.

Obecný seznam školení zahrnuje:

 1. 72 hodin před odběrem krve je důležité odmítnout užívat léky, které mají vliv na krevní stav. Seznam je poměrně široký, proto je vhodné se poradit se svým lékařem o této otázce před vyšetřením.
 2. 48 hodin před analýzou zcela vyloučit použití alkoholu uvnitř.
 3. Doporučuje se užívat krev ráno, protože v tomto období dne je její stav nejblíže aktuálnímu a vhodnějšímu pro získání spolehlivých údajů o stavu lidského zdraví.
 4. 3 hodiny před odběrem biomateriálu není nutné kouřit, protože nikotin má značný vliv na strukturu krve.
 5. Před analýzou je nesmírně důležité mít dobrý spánek a předběžně vyloučit jakýkoliv fyzický / psychologický stres na těle a patologiích, které zhoršují vaši pohodu. Pokud jsou nějaké, je lepší zkoušku odložit na určitou dobu.

Výživa před obecným krevním testem

Kompletní krevní obraz je běžná a základní laboratorní diagnostická metoda.

Vzhledem k velkému významu krevního testu je důležité řádně se na tento postup řádně připravit, jinak nebude fungovat tak, aby bylo možné získat spolehlivé a přesné výsledky. Jak bylo uvedeno výše, způsob přípravy závisí na účelu, pro který je biomateriál shromažďován.

Dnes bude náš zdroj brát v úvahu základní typy analýz a zásady jejich přípravy. Začněme analýzou výživy v předvečer všeobecného krevního testu. V první řadě je důležité vědět, že tento typ diagnózy musí být prováděn na prázdném žaludku, to znamená, že není možné jíst bezprostředně před analýzou.

Je žádoucí, aby poslední jídlo před odebráním krve pacientem neučinil dříve než před 8 hodinami.

Kromě toho, před analýzou, není také nutné uhasit žízeň nápoji obsahující alkohol, kávu a čaj. Výhodnější je dávat obyčejnou vodu. Tato omezení jsou v mnoha ohledech spojena se skutečností, že značné množství výrobků je schopno dočasně změnit složení krve, v důsledku čehož výsledky průzkumu nejsou tak spolehlivé, jak bychom chtěli.

Navzdory těmto přísným omezením, pro osoby, pro které je příjem potravy jednoduše životně důležitý i před krevním testem, existuje seznam produktů, které jsou k dispozici pro lidskou spotřebu a před průzkumem tohoto typu. Zahrnuje:

 • všechny kaše na vodě bez oleje a cukru
 • chléb
 • nízkotučné sýry
 • čerstvá zelenina
 • slabý čaj (bez cukru)

Stojí za zmínku, že každé jídlo před provedením celkového krevního testu by mělo být lehké a mělo by být vyrobeno s malým množstvím jídla. Je přísně zakázáno jíst maso, ryby, uzená masa, sladké výrobky, cukr, všechny druhy olejů, mastné a konzervované potraviny.

Výživa před biochemickou analýzou krve

Biochemický krevní test - efektivní diagnostika stavu vnitřních orgánů

Biochemická analýza krve, spolu s obecnou, je základní metodou pro zkoumání stavu lidského těla pro červené krvinky. Obecné zásady přípravy této metody průzkumu jsou velmi podobné těm, které byly zmíněny dříve.

Odběr krve pro biochemickou analýzu není ani žádoucí, ale je nutné to provést na prázdný žaludek, bez použití kávy, čaje a nápojů obsahujících alkohol.

Kromě toho je velmi důležité, aby se 12-24 hodin před analýzou pokusil odstranit ze své stravy tyto produkty:

 • všechny smažené, uzené a tučné potraviny
 • vody nasycené oxidem uhličitým
 • alkoholu
 • všechny zdroje živočišných bílkovin (maso, ryby, ledviny atd.)

Stojí za zmínku, že za účelem získání spolehlivějších výsledků analýzy může ošetřující lékař předepsat pacientovi dostatečně rigidní dietu, která musí být sledována 1-2 dny před vyšetřením. Ignorování takové události nestojí za to, protože přesnost získaných diagnostických výsledků do značné míry závisí na tom, jak efektivní a jak rychle terapeutický proces půjde.

Také před biochemickou analýzou krve je žádoucí, abyste si zuby nezanechali a ani nepoužívali žvýkačku. Překvapivě i tyto zdánlivě neškodné věci vážně ovlivňují konečné výsledky průzkumu.

Jídlo před darováním krve na cukr

Glukóza - hlavní ukazatel metabolismu sacharidů v těle

Dárcovství krve pro cukr je benigním typem vyšetření z hlediska výcviku ve stravování. Navzdory skutečnosti, že před tímto postupem je také doporučeno nejíst asi 8-12 hodin a vzít biomateriál na prázdný žaludek, mnoho lékařů vylučuje nutnost takové přípravy.

Nicméně, i když vezmeme v úvahu tuto skutečnost, není možné uvést úplnou absenci stravy před darováním krve cukru. Pokud máte v úmyslu podstoupit tento typ diagnózy, osoba by měla opustit následující produkty:

 • všechny kořeněné, sladké a tučné potraviny
 • banány
 • pomeranče, citrony a v zásadě všechny citrusové plody
 • avokádo
 • koriandr
 • mléko
 • maso
 • vejce
 • klobása

Více informací o tom, jak se správně připravit na krevní test, naleznete ve videu:

Od první poloviny výše uvedených produktů je důležité vzdát se jednoho dne před analýzou, od druhé, nejméně 3-5 hodin před schůzkou. Je třeba poznamenat, že při rozhodování o jídle před zákrokem je přijatelné jíst:

 • kuřecí prsa
 • nudle
 • rýže
 • čerstvá zelenina
 • sušené ovoce
 • sušené meruňky
 • kyselá jablka
 • hrušky
 • odtok

Bez ohledu na vybrané produkty by jejich množství nemělo být velké. Je dovoleno užívat více než polovinu běžného denního příjmu potravy. V každém případě, dárcovství krve na prázdný žaludek pro cukr je nejlepší možností ze všech možných, proto, je-li taková příležitost, je vhodné použít a otočit v biomateriálu, s lehce hladověl a usrkl s čistou vodou.

Jak vidíte, není těžké se připravit na darování krve. Hlavní věcí procesu přípravy je dodržení výše uvedených informací. Doufáme, že dnešní materiál byl pro vás užitečný. Zdraví pro vás!

Řekněte o tom, co můžete jíst před darováním krve?

Díky darování se každý den zachraňují tisíce životů pro lidi, kteří potřebují nouzové krevní transfúze za různých okolností: popáleniny, porod, obtížné operace. To lze také přičíst těžkým zraněním s následným krvácením (dopravní nehody, nehody na pracovišti atd.).

Umělý analog žijící lidské krve dosud nebyl vynalezen, takže dárci jsou doslova podporou a podporou tohoto světa.

Jaký je postup?

Obvykle se osoba před odběrem krve zaregistruje, vyplní dotazník a podstoupí malou lékařskou prohlídku, včetně:

 1. Darování krve hladině hemoglobinu.
 2. Konzultace s transfuziologem.

Během dárcovství krve vám mohou být nabídnuty různé možnosti pro umístění těla: lhaní, sezení nebo ležení.
DŮLEŽITÉ: Pro začátečníky je nejlepší darovat krev právě proto, že v tomto případě je pravděpodobnost tepla nebo závratí nulová.
Pro zkušené dárce je přijatelné darovat krev nebo sedět.
Za prvé, rameno nad loketem je upnuté pásem, vnitřní loket je potřený alkoholem a propíchnut lékařskou jehlou. Odběr vzorků krve probíhá nejpozději do 10 minut (během této doby se do plastového sáčku shromáždí až 450 ml). Po zákroku jsou gumové trubičky svázány, jehla je vyjmuta ze žíly. Výsledná krev se nalije do zkumavky (zpravidla je její objem 20 ml).
Místo odběru krve je pokryto vatovým tamponem a pevně svázané.

Nedoporučuje se odstraňovat tento obvaz dříve než za 2-4 hodiny.
Kromě toho by dárci měli pravidelně podstoupit:

 1. Fluorografie.
 2. EKG
 3. Proveďte obecné vyšetření moči a krve.
 4. Získejte pomoc od specialisty na léčbu infekčních onemocnění a terapeuta.
 5. Vyšetření gynekologem nebo urologem.

Více podrobností o postupu naleznete ve videu níže.

Jak se stát dárcem?

Nejlepší je nejprve vyjmenovat důvody, které mohou bránit tomu, aby se osoba pustila na čestný způsob darování.

Anna Ponyaeva. Vystudoval lékařskou fakultu Nižnij Novgorod (2007-2014) a rezort klinické laboratorní diagnostiky (2014-2016).

Kontraindikace

 • Myopie nad šest dioptrií.
 • Nemoci psychiky.
 • Vysoký nebo nízký krevní tlak.
 • Očkování (pro každé jednotlivé období se vypočítá, po kterém se můžete stát dárcem). Termíny jsou specifikovány v dárcovském centru.
 • Extrakce zubů (2 týdny).

Specifické kontraindikace (pouze u žen):

 • Menstruace a pětidenní období po něm.
 • Těhotenství a kojení.
 • Jestliže po těhotenství a porodu uplynulo méně než 1 rok.
 • Pokud po skončení laktace uplynuly méně než 3 měsíce.

Kdo se rozhodně nemůže stát dárcem?

Následující osoby nesmějí darovat krev:

 1. HIV-infikovaných (stejně jako těch, kteří jsou podezřelí z tohoto onemocnění).
 2. Pacienti s hepatitidou (včetně virové).
 3. Homosexuálové
 4. Osoby v promiskuitním sexuálním životě.
 5. Trpí závislostí na alkoholu a drogách (i při jednorázovém užívání drog).


V této souvislosti není možné dočasně darovat krev:

 1. Operace - rok.
 2. ARI (virový a bakteriální typ) - měsíc.
 3. Antibiotika / analgetika - 2 týdny.
 4. Tetování nebo piercing - až jeden rok.

Kdo může darovat krev?

Bohužel zde lze připsat jen několik bodů, což znamená, že ne každý je skutečně schopen stát se dárcem.
Darovat krev může:

 • Zdraví lidé s pohodou.
 • Lidé s hmotností nad 50 kg.
 • Kdo dosáhl věku většiny (ale ne více než 60 let).
 • Držitelé průkazů totožnosti (vojenský průkaz nebo cestovní pas).
 • Osoby s místní registrací.

Kde darují krev a co musíte mít s sebou?

Pro darování krve je nutné vyhledat radu dárcovského centra. Musíte mít u sebe doklad totožnosti.

Jak se připravit?

Chcete-li, aby člověk skutečně prospěl člověku nebo dokonce zachránil život, musíte před darováním krve dodržovat následující pravidla:

 1. Předvážit jídlo, a těsně před dnem doručení dodržovat speciální dietu.
 2. Vypijte dostatečně velké množství čisté pitné vody.
 3. Zbavte se alkoholu dva a lépe tři dny před datem doručení.
 4. Léky, které zahrnují analgetika s aspirinem, by měly být zastaveny tři dny před zákrokem.
 5. Pokud kouříte, vyhněte se své závislosti alespoň hodinu před odběrem krve.
 6. Než darujete krev na darování, musíte dobře spát.
 7. Nemůžete přijít darovat krev, pokud cítíte jevy, jako jsou zimnice, závratě nebo slabost.
 8. Krev by neměla být podávána na lačný žaludek, je nutné jíst před jejím odevzdáním.
 9. Několik minut před odběrem krve se vypije sklenice sladkého horkého čaje s cukrem.

Jaké produkty byste se měli zdržet?

V předvečer změny nemůžete jíst všechny níže uvedené produkty:

Jaké potraviny se doporučují jíst před odběrem krve?

Před odpovědným dnem musí dárce jíst následující potraviny bohaté na sacharidy:

 • Sladký čaj.
 • Zelenina a ovoce (kromě banánů).
 • Minerální voda.
 • Lehké kompoty a ovocné nápoje.
 • Těstoviny, vařené ve vodě a bez oleje.
 • Vařené krupice.
 • Pekařské výrobky.
 • Zaseknutí.

Video ukazuje příklad, jak vypadá oběd dárce před darováním krve.

Akce po dárcovství krve. Co lze a co nelze udělat?

 • V žádném případě nelze okamžitě vstávat ihned po odběru krve. Musíte počkat alespoň 15 minut, a pak můžete jít o své podnikání.
 • V případě potíží ve formě slabosti nebo závratě byste měli informovat zdravotnický personál.

Pokud pociťujete závratě, můžete se s tím snadno vyrovnat: vsedě, snižte hlavu mezi koleny nebo pohybujte nohama nad úroveň hlavy, ležící na gauči.

 • Nekuřte hodinu po darování krve.
 • Nenoste gravitaci po dobu 24 hodin.
 • Vaše strava by měla vyloučit přítomnost alkoholu alespoň jeden den po podání.
 • Jezte pravidelně a pořádně, pijte dostatek vody.
 • Můžete být očkováni pouze 10 dní po darování krve.

Jaká další doporučení lze poskytnout dárcům?

 1. Je lepší odmítnout darovat krev pro darování před důležitými událostmi: zkoušky, soutěže, tvrdá a tvrdá práce (psychicky i fyzicky).
 2. Před odběrem krve by odpovídání na dotazník mělo být přísné a pravdivé.
 3. Pokud jste již po odběru krve přišli domů a náhle se cítíte špatně, kůže kolem žíly se stala červenou a vaše hlava se začala točit, pak sedět a dělat nic je prostě nebezpečné. Kontaktujte okamžitě transfuzní stanici!
 4. Nejlepší pro tělo pomoci vyrovnat se se ztrátou krve šťavnaté a čerstvé ovoce. Můžete jíst pár jablek, mandarinek, pomerančů nebo broskví.
 5. Je nemožné namočit značku jehly (místo vpichu) několik hodin, je lepší počkat až do večera.
 6. Aktivně se zapojit do sportu může být až po 3 nebo 4 dnech.
 7. Pokud nejsou žádné problémy s pohody, pak se můžete dostat za volant a ihned jet s vozidlem.

Je darování bezpečné?

Odpověď na tuto otázku nemůže být jednoznačná.
Darování je na jedné straně naprosto bezpečné, pokud jsou splněny všechny výše uvedené podmínky.
Bohužel nikdo není imunní vůči nouzovým situacím. Patří mezi ně:

 1. Poškození žíly během odběru krve (vzácně, ale stává se).
 2. I když zná všechny vlastnosti těla pacienta, není možné předpovědět pravděpodobnost stavu předčasného omdlení. Hladina hemoglobinu v krvi přirozeně klesá. Totéž platí pro krevní tlak.
 3. Infekci můžete chytit (pokud jehly, sáčky a zkumavky znovu použijete). Pravděpodobnost je však zanedbatelná, protože obvykle je dárcovská zdravotní souprava otevřena přímo pod dárcem.

Jeden názor na toto video níže.

Jak často můžete darovat krev?

 • Ženy by měly darovat krev ne více než 3-4krát ročně. V tomto případě by intervaly mezi jednotlivými odběry krve měly být přibližně stejné (například jednou za tři měsíce).
 • Muži mohou bezpečně darovat krev až pětkrát ročně. Přibližný interval mezi oběma postupy je 2 měsíce.

Stojí za to říci, že tato data jsou relativní, protože každá osoba má individuální rysy týkající se vytrvalosti těla, jeho schopnosti zotavit se a tak dále.
Pozor:
Jak probíhá proces regenerace krve za příznivých podmínek?

 • Počáteční objem krve se obnoví za 72 hodin.
 • Za 40 dnů by mělo být obnoveno složení erytrocytů, hemoglobinu, leukocytů, krevních destiček a podobně.

Na závěr je třeba říci, že darování je výbornou volbou pro pomoc ostatním lidem, ale před tímto postupem byste se měli důkladně seznámit s jeho vlastnostmi a kontraindikacemi.

Od roku 2004 daruji krev. Až do čestného času 2 našli ve starém lékařském záznamu v roce 2002 žaludeční vřed a zakázali kapitulaci.

Dobrý den Peptická vředová choroba je kontraindikací dárcovství. Zákaz je oprávněný.

Jsem muž 40 let, který začal darovat krev za 32 let - 19krát. Zpočátku byl hemoglobin 145 za dva roky snížen na méně než 130, museli jsme si vzít delší přestávku od 90 dnů. U mužů alespoň hemoglobin130.
Lékař řekl, že jí maso - jíst nepomohlo - hemoglobin nebyl obnoven dobře. Další dárce (žena) doporučuje užívat Fenuls - pro ženy se silným obdobím - obsahuje železo. Pomáhá 10 tabletám - hemoglobinu 170 (špatně). Prvních 5-8 krovosdachů se v prvních hodinách cítilo lépe - zlatá hodina, kterou každý resuscitátor ví. Tělo zjistilo ztrátu krve a bylo aktivováno několik hodin. Dvakrát onemocněl chladem ihned po vykrvení - to znamená, že imunita je aktivována na několik hodin, a pak s tělem oslabuje. Zeptal jsem se ostatních lékařů na tyto věci ve státě. kliniky jsou mlčky v hadr, a v komerčním kardiologovi říkají, že je škodlivé darovat krev - zvyšuje tlak - léčba je pak dlouhá a drahá. Krv můžete darovat jen zřídka. Nedávná tlaková ztráta zvýšila tlak 150 až 95 a puls 105 pipet! pak stabilizovaný. Bolí to podívat se na 20letého mladíka, který za penny -550r. a pomoc na univerzitě. kazí vaše zdraví. Posledních pět let - všichni mladí lidé nad 50 let obecně, dárci zřídka shledávají, že by je odmítli. Je nutné omezit věk ztráty krve z 30 let! Krevní odsavači mě také odmítají, krev je mastná, pak hemoglobin 123, trvá to 4 hodiny, než se tam dostanou, a všude jsou fronty (mladé maso sedí) - to není rentabilní a únavné, dokonce ani mučení po celou dobu. Přestala bych vůbec, ale ne dlouho před čestným dárcem, po dobu 10-12 let, ať už budu cokoliv, a při práci zaplatí za volno.

Přidat komentář Zrušit odpověď

Tato stránka používá Akismet pro boj proti spamu. Zjistěte, jak jsou zpracována data vašich komentářů.

Co můžete jíst před darováním krve - obecná doporučení a pravidla, seznam zakázaných potravin a nápojů

Pro stanovení konečné diagnózy je pacientovi předepsána diagnóza, která ve většině klinických případů zahrnuje krevní test. Jedná se o informativní laboratorní studii, která pomáhá včas rozpoznat zánětlivý nebo infekční proces, zahájit léčbu včas. Proto je důležité podrobně prostudovat základní pravidla pro krevní testy, aby lékař nemusel znovu užívat biologickou tekutinu se zpožděním konzervativní terapie.

Obecná doporučení před darováním krve

Aby byla analýza co nejpřesnější, je důležité přistupovat ke sběru biologického materiálu se zvláštní odpovědností. Základní školení s poskytováním laboratorního výzkumu nutně zahrnuje dodržování terapeutických diet, dočasné opuštění špatných návyků, zavedení omezení v léčbě léků různých farmakologických skupin. Je důležité si uvědomit, že má být podán krevní test nalačno, jinak je výsledek nepravdivý. Podrobněji jsou níže uvedena hodnotná doporučení odborníků:

 • 72 hodin před dodáním biomateriálu je důležité odmítnout jakékoli léky, dočasně pozastavit hlavní léčbu;
 • dva dny před diagnózou je nutné vyloučit požití alkoholických nápojů;
 • Je důležité nekouřit 3 hodiny před příjmem biologické tekutiny, jinak je informativní hodnota diagnostické metody několikrát snížena;
 • Předpokládá se, že biomateriál by měl být užíván ráno na prázdný žaludek (není nic), zejména pokud se výzkum provádí za účelem stanovení skutečného ukazatele cukru;
 • před diagnózou je nutné vyloučit fyzické a emocionální přetížení, aby se zabránilo stresu, katarálním a virovým onemocněním;
 • je-li všeobecná malátnost, je lepší se poradit se svým lékařem ještě jednou a před zahájením dalších laboratorních vyšetření si nechat ošetřit krev;
 • laboratorní výzkum by neměl být prováděn, pokud pacient nedávno onemocněl a jeho imunita je patologicky slabá.

Výživa před obecným krevním testem

Před dodáním biomateriálu je nežádoucí a poslední jídlo by mělo proběhnout 8 hodin před analýzou. Proto se sběr biologického materiálu provádí ráno. Pokud opravdu chcete pít v této době, nebo aby se vaše chuť k jídlu, je doporučeno zvolit čistou vodu, ne silné čaje, alkohol, sycené nápoje, káva nebo kakao. Tyto typy kapalin mění chemické složení krve a významně snižují spolehlivost laboratorního výzkumu.

Pokud chcete před porodem silně jíst, jsou známy složky potravin, které nesnižují informační obsah připravované studie. V tomto případě hovoříme o těchto potravinách k snídani:

 • chudá kaše vařená ve vodě bez přidání oleje, soli, cukru;
 • nízkotučné mléčné sýry;
 • čerstvá zelenina bez škrobu;
 • slabý čaj bez cukru;
 • chléb (nejlépe ne první čerstvost).

Výživa před biochemickou analýzou

Pro spolehlivé stanovení koncentrace červených krvinek v biologické tekutině lékaři předepíší biochemickou analýzu. Přípravné aktivity jsou podobné: je třeba brát biomateriál ráno na prázdný žaludek, nepít alkohol, nekuřte a nebuďte nervózní. 2-3 dny před odjezdem do laboratoře byste měli odstranit mastné, smažené, kořeněné, slané a uzené pokrmy, sladkosti z denní dávky. Zakázané jsou:

 • alkohol v jakékoliv formě;
 • nápoje sycené oxidem uhličitým;
 • jakékoli zdroje živočišných proteinů;
 • rychlé občerstvení;
 • polotovary, konzervační látky.

Jídlo před darováním krve na cukr

8-12 hodin před laboratorním testem nesmíte nic jíst, ale pít pouze čistou vodu. Omezení nejsou tak přísná, ale ignorovat základy správné výživy se stále nedoporučuje. Kromě toho byste neměli čistit zuby, používat žvýkačku. Potraviny jako:

 • ovoce: banány, pomeranče, avokádo (všechny citrusy);
 • mléčné výrobky: tučné sýry, mléko;
 • proteinové potraviny: vejce, maso;
 • zelení: koriandr;
 • ostatní: klobásy, sladkosti, tuky živočišného původu.

Půst za to nestojí, ale ranní část jídla by měla být snížena nejméně dvakrát. Zde je to, co můžete jíst před darováním krve bez snížení účinnosti nadcházejících laboratorních testů:

 • sušené ovoce;
 • vařené kuřecí prsa;
 • kyselá jablka, švestky, hrušky;
 • čerstvá zelenina.

Před darováním krve na hormony

K posouzení stavu hormonálního pozadí lékaři předepisují krev pro další laboratorní testy. Aby byl výsledek co nejvíce informativní, nedoporučuje se v předvečer analýzy jíst nebo podstoupit lékařskou nebo fyzioterapeutickou léčbu. Další omezení pro testování hormonů jsou uvedena níže:

 1. V předvečer budete muset dočasně opustit jakékoliv termální procedury, například nenavštívit vanu, saunu, solárium, nezůstávat pod hořícím sluncem.
 2. Před darováním krve je nutné omezit sex, pokud existuje, použít bariérovou antikoncepci.
 3. Pár dní před užitím biomateriálu, jódových tablet, perorálních kontraceptiv, analgetik, je použití syntetických hormonů zakázáno.
 4. Několik hodin před průzkumem je třeba dočasně zakázat kouření, alkohol, omezit fyzickou námahu, vzpírání, emocionální stres.
 5. Pokud stav zdraví zůstane hodně žádoucí, je lepší odložit analýzu hormonů hypofýzy, dokud nebude pacient úplně vyléčen.

Pro viry

V tomto případě se jedná o podezření na hepatitidu a krev se dodává ze žíly na prázdný žaludek. Nedoporučuje se jíst po dobu 6 hodin, po dobu dvou dnů je nutné odmítnout mastné, smažené, kořeněné a slané potraviny. V předvečer dárcovství krve se nedoporučuje chodit do sportu, má eliminovat emocionální zátěž. Postup a 15 minut před začátkem je nutné provádět v uvolněném stavu pouze s pozitivními myšlenkami.

Na hCG

Sběr biomateriálů je nezbytný pro stanovení postupného těhotenství. Dieta před podáním krve je vítána, postup se provádí pouze na lačný žaludek. Podle zákazu zůstat alkohol, káva, nemůžete jíst mastné a smažené potraviny. Další doporučení jsou uvedena v tomto seznamu:

 • pít pouze čistou vodu, jinak jsou výsledky studie zkreslené;
 • snížit emocionální a fyzickou zátěž;
 • analýza po dobrém odpočinku;
 • Nekuřte hodinu před zákrokem;
 • pokud se podrobujete konzervativní léčbě, oznámte to svému lékaři.

Pravidla dárcovství krve

Čestní dárci znají pravidla pro odběr biologického materiálu. Pro začátečníky budou tyto informace zvláště relevantní:

 • dieta dárců krve před podáváním vylučuje mastné, smažené, slané, uzené, kořeněné potraviny;
 • k snídani musíte jíst sladkou kaši a pít čaj s cukrem, sušenkami, čerstvým ovocem a zeleninou;
 • pít teplý čaj bezprostředně před testem, aby nedošlo k závratě;
 • tři dny před laboratorním testem je důležité vyloučit použití přípravku Aspirin, Analgin, který pouze zhoršuje srážení krve;
 • po zákroku je nutné chvíli sedět, zotavit se, můžete jíst něco sladkého, vyživujícího.

Jídlo před darováním krve

Darování je dobrou a velmi užitečnou událostí, zejména pokud jde o darování krve. Aby však vaše práce nebyla zbytečná a procedura byla úspěšná (často je celá krev odmítnuta kvůli špatným testům), musíte před akcí pořádně jíst a vyvážit.

Co nelze jíst před darováním krve a co může? Je v případě pravidelného darování nutné dodržovat dietu? Můžu kouřit, než dám krev, pít kávu a vodu? Jaká jsou obecná pravidla pro přípravu na akci? O tomto a mnoha dalších věcech si můžete přečíst v našem článku.

Co můžete jíst před darováním krve

V seznamu obecných doporučení lékařů o výrobcích a jídlech, které je žádoucí použít před postupem dárcovství.

Seznam povolených produktů:

 • Nízkotučný tvaroh;
 • Nízkotučné maso (nejlépe bílé z drůbeže), v omezeném množství - hovězí maso;
 • Zelenina, včetně brambor, řepy a jiné zdravé kořenové zeleniny;
 • Lehká kaše vařená ve vodě;
 • Domácí druhy ovoce mírně kyselé a sladké;
 • Těstoviny výhradně z tvrdé pšenice;
 • Minerální voda, ovocné a zeleninové šťávy bez přidaného cukru, kompoty;
 • Zelení jsou povoleni, s výjimkou česneku, cibule a ředkviček;
 • Vejce - můžete jíst pouze bílkoviny ne více než 1 kus za den;
 • Některé sladkosti - zejména med, marmeláda a marshmallow;
 • Chléb a výrobky na něm založené. Doporučuje se zvolit zastaralé výrobní možnosti bez kvasinek;
 • Ryby Pouze nízkotučné, jako jsou štiky, sleďy, tresky nebo mořský vlk;
 • Koření Pouze kopr a bobkový list;
 • Polévka - jednoduchá, ne bohatá, vařená v lehkém zeleninovém vývaru;
 • Jiné produkty, které nezavádějí žaludek a doporučují odborníci na výživu v této situaci.

Z dodatečných vlastností je třeba poznamenat, že je třeba vařit pokrmy z výše uvedených výrobků pouze pro pár nebo vaření - pro tyto účely není vhodné pečení, syrové potraviny a zejména smažení.

Lékaři odborníků na výživu neposkytují přesné období, během kterého je nutné dodržovat výše popsanou mini-dietu. Stanovena pouze hranice dolní hranice za 1 den. Jak praxe ukazuje, aby bylo možné získat dobré testy a úspěšně darovat krev, musíte dodržet uvedený dietní režim alespoň 3-4 dny před darováním.

Seznam zakázaných výrobků před postupem

Před darováním krve pro darování nemůžete jíst:

 • Všechny druhy tukového masa, zejména vepřového masa;
 • Maso nebo rybí droby;
 • Mastné ryby;
 • Čerstvé pečení, zejména obláčky, smažené koláče;
 • Rychlé občerstvení v jakékoliv formě;
 • Bohaté polévky a vývary;
 • Konzervy;
 • Marinády, okurky, omáčky;
 • Velmi kyselé nebo sladké ovoce, citrusy;
 • Cibule, česnek, šťovík, šalotka;
 • Kyselé výrobky a jídla na něm založená;
 • Zelí, houby;
 • Obvazy ve formě majonézy a rajčat (můžete použít pouze čerstvá rajčata ve velmi omezeném množství);
 • Papriky, ředkvičky a ředkvičky;
 • Veškeré pokrmy na bázi luštěnin nebo čočkových kultur;
 • Alkohol
 • Silná káva, sladká soda;
 • Pomazánky, margarín, mastné máslo. Rostlinný analog, získaný přímým lisováním, ale ne rafinováním, je povolen ve velmi omezeném dávkování;
 • Další potraviny, podle doporučení lékaře a odborníka na výživu, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem vašeho těla.

Také se nedoporučuje vstoupit do stravy dříve neznámé nebo velmi vzácně používané, exotické potraviny, bez ohledu na to, jak dietní a užitečné je. Je nežádoucí jíst velké porce s významnými časovými intervaly mezi sezeními. Sladké - s mírou a jen jednoduché přísady, ne dorty nebo smetany-plněné role.

Nápoje

Zvláštní pozornost si zaslouží budoucí dárce kapalin. Jak praxe ukazuje, ovlivňují výsledky testů ne méně než spotřeba potravin.

Seznam povolených nápojů, které mohou být použity do 3-4 dnů před darováním krve, zahrnuje:

 • Normální filtrovaná nebo vařená voda. Nebude to poškozovat tělo, ale nezvýší ukazatele kvality krve;
 • Čaj Nejlepší není moc silný - například zelený. Cukr lze přidávat šetrně;
 • Komo. Je vhodný jakýkoliv kompot vyrobený ze sušeného ovoce;
 • Mors V omezeném množství a ne velmi kyselé;
 • Minerální voda. Doporučuje se zabývat standardními typy těchto produktů a nevybírat si ty, které jsou nasyceny určitými látkami;
 • Šťávy. Je vhodnější používat ovocné a zeleninové čerstvé šťávy vyrobené z nekyslých odrůd produktů.

Zakázané nápoje

 • Alkohol V jakékoliv formě, od piva po vodku. Řada odborníků na výživu doporučuje vypít 100 gramů červeného vína denně, ale po zákroku urychlit jeho zotavení;
 • Sladké nápoje sycené oxidem uhličitým. Coca-Cola, Sprite, podobné výrobky na příchutích a dalších přísadách jsou přísně zakázány;
 • Káva Zachází s podmíněně zakázanými nápoji, ale může být použit omezeně, pokud je vyroben z přírodních zrn a není příliš silný. Je vhodnější používat náhražky tohoto nápoje - například na bázi čekanky.

Stravování v den daru

Kolik z nich nemá před krví? V žádném případě bychom neměli hladovět před postupem darování! Je nutné dodržet pouze konkrétní schéma napájení.

Bezprostředně před zákrokem odběru krve musíte znovu upravit svou vlastní výživu a přísně dodržovat doporučení lékařských odborníků. V poslední den před dnem dárcovství krve, ve večerních hodinách, je nutné jíst potravu striktně do 20 hodin, s použitím výrobků připravených výhradně metodou vaření.

Nejlepší varianta - lehký salát a kaše na vodě. Alternativou je malý kousek vařeného telecího filé a vinaigrette.

Spánek dostatek času (bez přestávek po dobu nejméně 8 hodin). Ráno si dopřejte snídani s 2 polévkovými lžícemi cukru, jednoduchou houskou bez náplně (nejlépe včera). Jako doplněk - sklenka čerstvé šťávy z jablek (z nekyslých odrůd tohoto ovoce), 100 g "zoologických" sušenek a 1 suchar.

Žádné jiné produkty by neměly být spotřebovávány - za posledních 12 hodin před testováním jsou proto nejodpovědnější produkty přísně dodržovány v určeném potravinovém schématu, a to jak z hlediska produktů, tak z hlediska jejich objemu a podmínek.

Dále se v článku dozvíte, jak se připravit na postup darování, zda je možné jíst před darováním krve ze žíly a jakou dietu je třeba dodržovat před darováním krve.

Jak se připravit na darování krve?

Kromě správné, přísné a vyvážené stravy je také nutné dodržovat řadu obecných doporučení, která pomohou jednoduše, rychle as pozitivním výsledkem provést postup dárcovství.

Pravidla přípravy dárcovského řízení:

 • 3 dny před příští akcí přestat pít alkohol v jakékoliv formě, ať už je to lehké pivo, brandy nebo vodka;
 • 4 dny před zákrokem dočasně přestat užívat léky, zejména analgetika a aspirin. Pokud to není možné (léčba bakteriální nebo antiparazitární léčbou, léčba exacerbace chronických onemocnění atd.) - je lepší odložit odběr až do úplného uzdravení;
 • Předem spočítejte čas, kdy bude probíhat odběr krve. Pro začínající dárce je nejvhodnější podstoupit zákrok ráno, maximálně 12 hodin - snáze tak snášíte možné nepříjemné příznaky ztráty krve v podobě špatného zdravotního stavu a závratí;
 • Pokud máte zkoušku v den testu, výlet za prací s vážným fyzickým a emocionálním stresem, pak je lepší odložit událost na jiný den, nebo využít zákonné právo na odpočinek v těchto dnech;
 • Dárce musí mít dobrý odpočinek (nejméně 8 hodin nepřetržitého úplného spánku) - krev je s největší pravděpodobností odmítnuta, pokud ji někdo daruje ráno po noční vigilitě (například ve službě);
 • V dopoledních hodinách, bezprostředně před porodem, se ujistěte, že máte snídani a před zákrokem pijte čaj s cukrem. Na prázdný žaludek se darování krve nedoporučuje;
 • 1 hodinu před zákrokem přestat kouřit.

Výživa po dárcovském postupu

Po odběru 1 standardní dávky plné krve v množství 450 miligramů trvá proces jejího úplného zotavení asi 4 týdny. Proto dárce potřebuje dobrou výživu.

Hlavní rysy výživy:

 • Zvýšení kalorií ve srovnání s normální, prodávané prostřednictvím konzumace zdravých potravin;
 • Frakční výživa v relativně malých porcích, ale až 7krát denně. V tomto případě by poslední jídlo mělo být provedeno po 21:00 hodin, nejméně 120 minut před spaním;
 • Nasycené trans-tuky a jednoduché sacharidy jsou vyloučeny ze stravy, místo toho zvyšují příjem proteinových potravin, komplexních uhlohydrátových sloučenin a polynenasycených tuků;
 • Kromě vaření a vaření v páře se mohou pečené pokrmy snažit vyhnout se klasickému škodlivému smažení;
 • V průběhu několika týdnů se doporučuje konzumovat více tekutiny ve formě čisté vody, džusů, ovocných nápojů, dušeného ovoce, čaje a čaje. Dávkování - 30 ml na 1 kg hmotnosti;
 • Jako doplněk mohou lékaři každý den konzumovat malou porci červeného vína v objemu 100 ml.

Odborníci na výživu v tomto období doporučují omezit používání rychlého občerstvení, drobů, klobás, marinád, okurek, omáček a dresinků. Ve stravě jsou zároveň nutně zahrnuty jak červené, tak bílé maso - hovězí maso, libové vepřové maso, kuřecí maso, krůtí maso a samozřejmě ryby s jinými užitečnými plody moře.

Také stojí za to přidat mléčné výrobky a fermentované mléčné výrobky (všechny druhy, včetně středně tlustého), zeleninu, ovoce, bylinky - brambory, řepu, dýně, špenát, broskve, brokolici, artyčoky, jablka, kiwi, zralá čerstvá rajčata, citrusy.

Kromě toho se doporučuje používat ořechy, sušené ovoce, dýňová semena a další produkty doporučené odborníkem na výživu, endokrinologem, hematologem nebo terapeutem.

Jaký druh stravy by měl následovat neustálý dárcovství krve?

Budete stálým přispěvatelem? To vyžaduje nejen touhu, vnitřní přesvědčení a příležitosti, ale také změnu životního stylu v kontextu racionalizace vlastní stravy a jejího trvalého zapojení.

Nejlepší možností pro pravidelný dar je dieta Pevzner číslo 15. Je nejměkčí ze všech variant terapeutické racionální výživy a umožňuje použití maxima produktů s menšími omezeními. Jsou relativně málo - výjimka ze stravy výrobků na bázi žáruvzdorných živočišných tuků (například margarín, pomazánka, tučné máslo), mastných mas, stejně jako pepř a hořčice. Zbytek jídla lze použít jako obvykle, přirozeně s mírou.

Z toho až 100 gramů bílkovin (60% z nich je živočišného původu a 40 rostlinných rostlin), stejné množství tuků (70% zvířat a 30 rostlinných) a až 400 gramů sacharidů (z toho 300 gramů je složitých a pouze čtvrtina z nich jsou jednoduché).

Jezte správně a vaše darovaná krev bude vždy perfektní!

Líbí se vám tento článek? Sdílejte to se svými přáteli na sociálních sítích:

Je možné užívat lék před krevním testem

Je možné užívat lék před krevním testem

Pro obecný krevní test, biomaterial je vzat od prstu nebo od žíly. Často se lidé zajímají o otázku, je možné jíst před krevním testem? Kompletní krevní obraz by měl být odebrán na lačný žaludek. Je žádoucí, aby časový interval mezi posledním jídlem a odběrem krve pro analýzu byl nejméně 8 hodin. Nicméně, někteří lékaři říkají, že 2-3 hodiny před krevní test může být jeden. Je třeba mít na paměti, že v předvečer analýzy by měly být opuštěné mastné, kořeněné, sladké a smažené potraviny. Pokud dovolíte lehkou snídani ráno před provedením krevního testu, pak eliminujte spotřebu mléčných výrobků a uzenin. Pitná voda před krevním testem je povolena, ale pouze čistá, bez plynu, barviv a příchutí.

Existuje několik dalších faktorů, které mohou zkreslit skutečný krevní obraz, což může vést k nesprávné interpretaci analýzy. Patří mezi ně:

Kromě toho, pro 2-3 dny před krevním testem nemůže pít alkohol, a po dobu 1 hodiny je zakázáno kouřit.

Doporučení před krevními testy pro biochemii

 • eliminovat fyzickou aktivitu 3 dny před odběrem krve;
 • vyloučit používání alkoholických nápojů 3 dny před analýzou;
 • krev pro biochemii se podává na lačný žaludek, je možné jíst před krevním testem nejpozději 10 hodin před odběrem vzorku;
 • Před krevním testem není možné provádět různé diagnostické a fyziologické postupy, stejně jako léky;
 • těsně před sběrem biomateriálů byste se měli uklidnit a relaxovat.

Ale kolik času před porodem, nemůžete používat drogy, jako jsou svíčky s antibiotiky?

Děkuji moc! Všechno je okamžitě jasné. Dobrý den pro vás.

Dobrý den Na klinice předal všeobecně vyvinutý krevní test a biochemii cholesterolu a glukózy. Krev byla na klinice ponechána jeden den a do laboratoře byl poslán pouze další den. Ovlivní to výsledek testu?

Kalkulačka požadavků na vodu

Denní Kalórie Kalórie Kalkulačka

Stránky mohou obsahovat zakázaný obsah pro osoby mladší 16 let.

Pro obecný krevní test, biomaterial je vzat od prstu nebo od žíly. Často se lidé zajímají o otázku, je možné jíst před krevním testem? Kompletní krevní obraz by měl být odebrán na lačný žaludek. Je žádoucí, aby časový interval mezi posledním jídlem a odběrem krve pro analýzu byl nejméně 8 hodin. Nicméně, někteří lékaři říkají, že 2-3 hodiny před krevní test může být jeden. Je třeba mít na paměti, že v předvečer analýzy by měly být opuštěné mastné, kořeněné, sladké a smažené potraviny. Pokud dovolíte lehkou snídani ráno před provedením krevního testu, pak eliminujte spotřebu mléčných výrobků a uzenin. Pitná voda před krevním testem je povolena, ale pouze čistá, bez plynu, barviv a příchutí.

Existuje několik dalších faktorů, které mohou zkreslit skutečný krevní obraz, což může vést k nesprávné interpretaci analýzy. Patří mezi ně:

Kromě toho, pro 2-3 dny před krevním testem nemůže pít alkohol, a po dobu 1 hodiny je zakázáno kouřit.

Doporučení před krevními testy pro biochemii

 • eliminovat fyzickou aktivitu 3 dny před odběrem krve;
 • vyloučit používání alkoholických nápojů 3 dny před analýzou;
 • krev pro biochemii se podává na lačný žaludek, je možné jíst před krevním testem nejpozději 10 hodin před odběrem vzorku;
 • Před krevním testem není možné provádět různé diagnostické a fyziologické postupy, stejně jako léky;
 • těsně před sběrem biomateriálů byste se měli uklidnit a relaxovat.

Ale kolik času před porodem, nemůžete používat drogy, jako jsou svíčky s antibiotiky?

Děkuji moc! Všechno je okamžitě jasné. Dobrý den pro vás.

Dobrý den Na klinice předal všeobecně vyvinutý krevní test a biochemii cholesterolu a glukózy. Krev byla na klinice ponechána jeden den a do laboratoře byl poslán pouze další den. Ovlivní to výsledek testu?

Kalkulačka požadavků na vodu

Denní Kalórie Kalórie Kalkulačka

Stránky mohou obsahovat zakázaný obsah pro osoby mladší 16 let.

Co nelze jíst před provedením krevního testu pro biochemii, pravidla plotu a co je ohrožuje nedodržováním?

Biochemický screening je jednou z nejúčinnějších metod diagnostiky lidského těla. Obsahuje asi dvě stě indikátorů, ale v praxi odborníci používají pouze 30 denně.

Biochemie umožňuje kontrolovat:

 1. Práce jater (analýza celkového a přímého bilirubinu, ALT, GGT).
 2. Fungování ledvin (kontrola hladiny močoviny, kyseliny močové a kreatininu).
 3. Stav slinivky břišní (stanovení glukózy, C-petide, alfa-amylázy).

Hlavní výhodou biochemie krve je schopnost určit počáteční stadia vývoje onemocnění změnou koncentrace chemických složek plazmy.

Díky tomuto výzkumu bude lékař schopen posoudit zdravotní stav pacienta analýzou hlavních ukazatelů. Tento postup vyžaduje přípravu studované osoby, jejíž jedním z nejdůležitějších aspektů je problematika výživy.

Odběr materiálu u BAC se provádí pouze na lačný žaludek, za přísného zákazu kávy a čaje.

Mezi produkty, které nemohou být konzumovány před darováním krve pro biochemii, patří:

Je možné jíst před darováním krve na biochemickou analýzu cukru?

Co mohu jíst před biochemickou analýzou krve? Seznam povolených produktů obsahuje vše kromě:

První část přípravku by měla být odstraněna ze stravy 36 hodin před akcí. Druhá část - 6 hodin před návštěvou laboratoře.

Užitečná doporučení pro výživu před zákrokem:

 • Podávaná porce nepřekročí 150 gramů.
 • Je dovoleno jíst maximálně polovinu standardního denního příjmu potravy.

Navzdory absenci zákazů je lepší zkontrolovat plazmu na koncentraci glukózy nalačno, protože to poskytne nejpravděpodobnější výsledek. Pokud ranní hladovka přinese pacientovi vážné nepohodlí, nesmí konzumovat více než 350 ml čisté vody.

Je možné pít vodu před biochemickým krevním testem?

Koncentrace některých chemických prvků krve je velmi závislá na hladině vody v těle. Patří mezi ně:

Z tohoto důvodu by lidé, kteří potřebují zkontrolovat koncentraci těchto sloučenin, měli upustit od užívání nejen potravin, ale i vody.

Je to důležité! S nízkou krevní tlak v osobě, žíly jsou zúžené, takže není vždy vhodné, aby technik vzít krev. Takoví pacienti mohou pít malé množství vody.

Takový dvojí postoj odborníků k přijímání vody k biochemii krve je zaznamenán po celém světě. Například v zahraničí povolují lékaři v den procedury vodu a různé nápoje. Naši lékaři jsou nejen kategoricky proti jakýmkoli tekutinám, ale také vetují používání žvýkačky a kartáčování zubů před odebráním krve.

Pro mnoho lidí se zákaz čištění zubů v ranních hodinách analýzy jeví jako nepřiměřený. Má však silné podpůrné argumenty.

Někdy výrobci těstovin přidávají do svého výrobku sladidla, aby zlepšili jeho chutnost. Když se uvolní do krve, zvýší koncentraci glukózy, takže analýza této látky bude již nespolehlivá.

Povinnou složkou zubních past a jiných výrobků pro domácnost je laurylsulfát sodný. Hlavním úkolem této látky je tvorba pěny, která zlepšuje štěpení zubů v důsledku štěpení skloviny.

Kromě výhod má laurylsulfát negativní vliv na lidské tělo:

 1. Změny koncentrace buněčného proteinu.
 2. Ve spojení s jinými prostředky péče o dutinu ústní vytváří nitrátové sloučeniny, které se hromadí v těle a pomalu opouštějí.

Existuje analog laurylsulfátu, sulfátu sodného, ​​který kromě výše uvedeného negativního účinku na organismus v něm vyvolává tvorbu a akumulaci toxických dioxinů.

Na základě těchto argumentů je žvýkačka také zakázána pro čerstvost dechu. Někteří pacienti proto trpí těžkým nepohodlím kvůli tomu, ale to je lepší “trpět” od nedostatku hygieny pro nějakou dobu spíše než opakovat analýzu.

Nicméně, kromě otázek, co může být jedeno před darováním krve pro biochemii, a zda je možné jíst vůbec předtím, než biochemický krevní test nebolí dozvědět se o dalších užitečných doporučeních.

Biochemie krve je laboratorní metoda vyšetření, která umožňuje sledovat práci životně důležitých orgánů lidského těla. S ním zkontrolujte:

 1. Játra
 2. Ledviny.
 3. Reumatické procesy.
 4. Správnost metabolických procesů.
 5. Nedostatek živin a stopových prvků.

Vzhledem k takové široké škále možností vyžaduje biochemie, aby pacient striktně dodržoval tato omezení:

První čtyři body mohou být užitečné a před odběrem krve z prstu.

Je možné jíst krevní cukr a hormony před odběrem biochemie?

Studie hladiny cukru je indikována v případech podezření na rozvoj diabetes mellitus, aby bylo možné sledovat již nemocné a kontrolovat správnost zvolené terapie.

Věnujte pozornost! Biochemie krve pro koncentraci hormonů a glukózy vyžaduje speciální trénink, všechny nuance, které musí lékař předat pacientovi.

Odběr krve ke kontrole hormonů se provádí vždy nalačno. Důrazně doporučujeme, abyste nejedli čtrnáct hodin před akcí. Všechny nápoje jsou zakázány s výjimkou nesycené vody.

Výjimkou je test inzulínu a C-reaktivního proteinu. Krev pro tyto ukazatele se vzdává striktně po dvou hodinách po jídle. Zkušený specialista bude o této skutečnosti vždy mluvit.

Při kontrole koncentrace hormonů štítné žlázy tři dny před zákrokem jsou všechny přípravky obsahující jód nutně vyloučeny z denní stravy.

Krevní test na množství prolaktinu se provádí na prázdném žaludku přesně tři hodiny po ranním probuzení.

Krevní test je jedním z nejčastěji předepsaných vyšetření. Díky výsledkům této analýzy můžete určit zdravotní stav pacienta, dozvědět se o existujících onemocněních a zjistit příčiny špatného zdravotního stavu. Abyste však získali co nejspolehlivější informace, měli byste před darováním krve dodržovat určitá pravidla.

Jakékoli změny stavu lidského těla se zpravidla projevují v některých krevních ukazatelích. Obvykle udělejte plot z prstu nebo ze žíly.

V prvním případě se stanoví kvalitativní složení materiálu. Krev se odebírá z prstence prstu (někdy ze středu nebo ukazováčku). Měkké tkáně jsou jemně propíchnuty sterilní jednorázovou jehlou, pak je krev odebrána do speciální zkumavky. Poté se na ránu nanese vata navlhčená roztokem alkoholu.

Pro některé další testy (biochemické, hormonální, cukrové atd.) Je nutná žilní krev. Ona je přijímána stejným způsobem, ale ze žíly v ohybu lokte.

Pozor! Po ukončení procedury musí být rameno ohnuté a v této poloze musí zůstat 5-10 minut, aby se v místě vpichu neobjevil hematom.

Existují různé krevní testy. Nejčastěji prováděné studie jsou následující:

Bezprostředně před testem se nedoporučuje jíst ani pít. Jedinou výjimkou je čistá voda bez plynu nebo barviv.

Pozor! Je zakázáno užívat jakékoli přípravky nebo léky, které mají močopudný účinek.

V předvečer testů byste neměli jíst mastné, kořeněné ani sladké jídlo, cukr. Doporučuje se také upustit od používání banánů, pomerančů a mandarinek, nejíst avokádo. Výsledek výzkumu může negativně ovlivnit kopr a koriandr.

Anna Ponyaeva. Vystudoval lékařskou fakultu Nižnij Novgorod (2007-2014) a rezort klinické laboratorní diagnostiky (2014-2016).

Nejlepší je jíst v předvečer krevních testů s obilovinami, dušenou nebo syrovou zeleninou, bílým masem. Ryby s nízkým obsahem tuku jsou povoleny. Místo majonézy, zálivky saláty je lepší se zeleninou nebo olivovým olejem. Plody mohou jíst následující: jablka, granátová jablka, hrušky, meruňky, švestky. Můžete jíst švestky a sušené meruňky.

Cigaretu lze kouřit nejpozději hodinu před analýzou. Neberte biomateriál ihned po nejrůznějších fyzioterapeutických procedurách.

Ráno těsně před analýzou není žádoucí užívat léky. Pokud je to možné, poslední lék je lepší provést den před darováním krve.

Nemůžete také pít alkohol bezprostředně před analýzou. Kolik je hodin? Minimální doba mezi posledním opilým alkoholem a dárcovstvím krve by měla být 48 hodin. V některých případech (při diagnostice hepatitidy, HIV) se tento rozdíl zvyšuje na 72 hodin.

Bezprostředně před provedením analýzy je nutné zdržet se fyzické námahy (včetně rychlého stoupání po schodech, běh). Emocionální stav pacienta by měl být klidný.

Je důležité pečlivě dodržovat všechny pokyny pro přípravu, jinak mohou být výsledky testů nesprávné. Zvláštní pozornost by měla být věnována přestávce mezi jídly (pro analýzu je to obvykle 10-12 hodin), stejně jako dočasné odmítnutí užívat alkohol a drogy.

Doporučujeme, abyste se do studia dostali za 15 minut a věnujte tento čas relaxaci a odpočinku.

Obecná pravidla pro přípravu analýzy, říká odborník

Bezprostředně po darování krve byste neměli okamžitě pobíhat za obchodem. Doporučuje se sedět 10-15 minut uvolněně a teprve pak hladce přejít na aktivní život.

Den po testu musíte pít dostatek vody a dobře jíst. Také během dne by nemělo dávat tělu velkou fyzickou námahu. Doporučuje se trávit více času venku, chodit hodně a relaxovat.

Neměli byste se dostat za volantem auta ihned po darování krve. Musíte počkat alespoň dvě hodiny. Pokud jsou nepříjemné následky, malátnost, pak řízení vozidla je lepší odložit na jeden den.

Pozor! U žáků s problémy se srážením krve je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Pro tuto studii nejsou žádná další omezení.

Jak se připravit na analýzu cukru a hormonů

Pro dosažení správných výsledků měření hladiny cukru v krvi je nutné vyloučit jakékoli fyzické nebo emocionální stresy před zákrokem. Poslední příjem alkoholu by měl být nejpozději 24 hodin před předáním biomateriálu. Do tří dnů před testem na cukr by měla být dodržena standardní dieta, žádné produkty by neměly být vyloučeny.

Standardní cukerný test zahrnuje dvě vzorky krve. Jeden je podáván na prázdný žaludek brzy ráno. Poté se pacientovi podá 75 g glukózy a po dvou hodinách se odebere druhý vzorek.

Příprava na dodávání biomateriálu na hormony je podobná. Procedura se provádí brzy ráno nalačno po 12hodinové přestávce v jídle. V předvečer nemůžete užívat alkohol, jíst velmi mastné nebo sladké jídlo.

Jak se připravit na biochemickou analýzu

Po 12hodinovém půstu je nutné provést analýzu biochemie striktně na prázdný žaludek. Pít se může pouze čistá voda bez plynu nebo barviv. Nelze použít žvýkačky, mincovny. Alkohol se doporučuje vyloučit 10 dní před testem.
V předvečer by měla následovat jednoduchá strava: snížit množství mastných, kořeněných a smažených potravin. Nedoporučuje se užívat léky v předvečer. Pokud to nelze udělat, je třeba upozornit ošetřujícího lékaře.

Dárcovství krve pro biochemii

Při darování krve k darování existují také omezení a ustanovení, která musí být dodržena:

 • V předvečer postupu se nedoporučuje jíst mastné, sladké, kořeněné, uzené a mléčné výrobky.
 • Poslední příjem alkoholu by neměl být kratší než 48 hodin.
 • Kouření je povoleno ne méně než 60 minut před darováním krve.
 • Neužívejte analgetika v předvečer zákroku.

Není dovoleno darovat krev osobám s následujícími chorobami:

 1. Pomůcky;
 2. hepatitida;
 3. syfilis;
 4. tuberkulóza;
 5. tyfus;
 6. brucelóza;
 7. tularémie;
 8. echinokokóza;
 9. toxoplazmóza;
 10. trypanosomiasis;
 11. filarióza;
 12. leishmanióza;
 13. závažné somatické poruchy.

Více o darování krve

Stojí za to také připomenout, kolik by měl dárce zvážit. Jeho hmotnost by neměla být menší než 50 kg a tlak by neměl být menší než 100/80. Ženy nesmějí darovat krev během menstruace, ani do 7 dnů po skončení výboje. Těhotné ženy se také nemohou vzdát.

Věděli jste, že pro získání spolehlivých výsledků testu je třeba se připravit na darování krve? Laboratoř Lab4U vám napsala ucelený návod, jak darovat krev.

Nezapomeňte: Vyšetření krve vyžaduje dodržování pravidel: postup musí být proveden kvalifikovaným zdravotnickým personálem, který zná všechny bezpečnostní standardy a musíte být v emocionálním a fyzickém klidu. Také v naší době není obvyklé odebírat krev ze žíly injekční stříkačkou, proto je zde speciální systém s vakuovými trubicemi - vacutainer. To však není vše. Konečný závěr může ovlivnit vaše strava, návyky a cvičení.

Budeš brzy darovat krev? Zkontrolujte, zda je ve vašem okolí laboratoř Lab4U, objednejte si potřebné testy a zaplatte až 2krát méně! Pravidelné slevy až 50% na většinu požadovaných testů!

Pít: pít vodu v obvyklém množství, a děti mohou dokonce zvýšit porci pár hodin před darováním krve. Tím se sníží viskozita krve a usnadní se sběr. Vyhněte se sladkým nápojům a alkoholu, alkohol ovlivňuje počet leukocytů a vylučuje se z těla pouze tři dny.

Tam je: jíst poslední dobu 8 hodin před testováním. Nejlepší je mít večeři a ráno na prázdném žaludku přijít do laboratoře. Zejména nemůžete tučných potravin, protože to může vést k chiles, což bude vzorek zcela nevhodné pro výzkum.

Zatížení: je žádoucí opustit opravdu tvrdý trénink a velký stres den před krevním testem. Vana je kontraindikována, stejně jako plavání v ledové díře, to vše ovlivní výsledný výkon.

Co může a nemůže být před biochemickými analýzami: obecná biochemie, cholesterol, glukóza

Pijte: pijte jako obvykle, ale ujistěte se, že se jedná o vodu, ne sladkou sodu nebo alkohol. Během dne je žádoucí vyloučit kávu a čaj.

Tam je: před biochemickou analýzou krve většina omezení na jídlo. Den před dárcovstvím krve je nutné vyloučit tukové menu (ovlivní hladinu cholesterolu), cukrovinky ve velkém množství, dokonce i hrozny (biochemický komplex zahrnuje měření glukózy), potraviny bohaté na puriny, jako je maso, játra, luštěniny (aby nedošlo k představení lékaře, vysoké hladiny kyseliny močové). Darování nutně na prázdný žaludek, kdy naposledy můžete jíst 8 hodin před zákrokem.

Zatížení: Špičkové zatížení se stále nedoporučuje.

Léky: všechny non-základní léky musí být odstraněny v týdnu na dárcovství krve. Pokud však máte léky předepsané lékařem, které nelze zrušit - nenechte se odradit, uveďte názvy a dávkování ve správném směru.

Dokonce i když jste byli nepozorní a měli jste v den analýzy plnou snídani, nenechte se odradit. Namísto darování krve a placení za výsledky, které mohou být nesprávné, přepište Lab4U následující ráno, pouze 3 kliknutí a některá z našich zdravotnických středisek na vás budou čekat ve vhodnou dobu. 50% sleva na veškerý biochemický výzkum vás zbaví stresu!

Co může a nemůže být před hormonálními testy: TSH, testosteron, hCG

Pijte: žádná omezení vody.

Tam je: stejně jako všechny ostatní testy, je žádoucí, aby se hormony ráno na prázdný žaludek. Výdatná snídaně může ovlivnit hladiny hormonu štítné žlázy nebo způsobit, že vzorek nebude vhodný pro analýzu.

Zatížení: lidské hormony reagují na fyzickou námahu a stres velmi výrazně. Od tréninku den předtím, produkce testosteronu se může změnit, stres ovlivňuje hladiny kortizolu a TSH. Proto, pokud darujete krev pro analýzu hormonů štítné žlázy, doporučujeme vám, abyste se vyhnuli nervům a povykům co nejvíce v ranních hodinách analýzy a den předtím. V případě testů na pohlavní hormony - eliminujte trénink, saunu, snažte se spát po dostatečnou dobu.

Léky: pro analýzu TSH, T3, T4 je lepší vyloučit jodové preparáty 2-3 dny před dárcovstvím krve, doporučujeme zkontrolovat multivitaminy, je možné, že obsahují jod.

Další: nezapomeňte, že ženy musí v určitých dnech cyklu podstoupit testy na pohlavní hormony, obvykle se doporučuje užívat 3-5 nebo 19-21 dní menstruačního cyklu, v závislosti na účelu studie, pokud ošetřující lékař nepředepsal další termíny.

Co můžete a nemůžete udělat před testováním na infekce: PCR a protilátky

Testy na infekce mohou být buď stanovení protilátek v séru, pak se všechna obecná pravidla přípravy vztahují na dárcovství krve, stejně jako definice infekcí pomocí PCR, na kterou je materiál urogenitální metodou střihu odebrán.

Pijte: nepotřebujte zvyšovat množství vody, kterou pijete, pijte tolik, kolik cítíte žízeň. Zvláště ne pít alkohol před testováním na infekce, může sloužit jako provokace.

Jíst: potraviny mají menší vliv na výsledky testů detekce infekcí. Nicméně, zkuste jíst nejpozději 4-5 hodin před darováním krve a stále odmítněte mastné potraviny.

Zatížení: pokud darujete krev, zrušte cvičení, koupel, saunu den před zákrokem. V případě urogenitálního nátěru není tak důležité.

Léky: určitě riskujete, že se vám podaří dostat nepřesný výsledek testu, pokud začnete užívat antibiotika před porodem! Buďte opatrní, v případě léčby, která již začala, bude definice infekcí obtížná! Se zbytkem léků je vše jako obvykle - je lepší ho zrušit, pokud jej nemůžete zrušit - uveďte jména a dávky ve směru.

Jiné: urogenitální nátěr by měl být prováděn lékařem, proto nezapomeňte se na určitý čas předem zaregistrovat. Mužům se nedoporučuje močit po dobu 1,5-2 hodiny před odebráním materiálu z močové trubice. Je nepřijatelné odebírat materiál ženám během období a 3 dny po jejich ukončení.

Analýzy hormonů a infekcí mohou být drahé, zejména pokud užíváte více než jednu analýzu a více než jednou. Lab4U Vám nabízí komplexní průzkumy s 50% slevou.
Hormonální ženský komplex analýz
Hormonální analýza mužského komplexu
IPPP-12 (komplex analýz metodou PCR pro 12 genitálních infekcí)

Proč tak trváme na vyloučení potravin a zejména tukových potravin před darováním krve? Pokud toto pravidlo porušíte, váš vzorek může být nevhodný pro analýzu kvůli dětem. To je stav, kdy jsou hladiny triglyceridů (tukové částice) v séru překročeny, zakalí se a nelze je vyšetřit.

Alkohol ovlivňuje tolik krevních parametrů, že bude obtížné je vyjmenovat. Tato krevní glukóza a obsah červených krvinek a obsah laktátu v krvi a kyseliny močové. Nejlepší je jen zapamatovat si, že 2-3 dny před analýzou stojí za to vzdát se i nealkoholických nápojů.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže provést přesnou diagnózu a vyhnout se opakovaným návštěvám léčebny.

Proč je testování Lab4U rychlejší, pohodlnější a výhodnější?

Na recepci nemusíte dlouho čekat.

Veškerá registrace a platba objednávky probíhá online za 2 minuty.

Cesta do zdravotního střediska netrvá déle než 20 minut

Naše síť je druhá největší v Moskvě a máme také ve 23 městech Ruska.

Výše šeku vás neohrožuje

Na většinu našich analýz se vztahuje trvalá sleva 50%.

Nemusíte chodit minutu ani minutu nebo čekat v řadě

Analýza se provádí záznamem ve vhodném časovém úseku, například od 19 do 20.

Nebudete muset čekat dlouho na výsledky nebo jít za nimi do laboratoře.

Pošleme je na e-mail. poštou v době připravenosti.

Co můžete a nemůžete jíst před darováním krve k analýze

Od raného dětství všichni lidé vědí, že za účelem organizování léčby určitých nemocí je nutné provést krevní test. Postup pro převzetí biomateriálu je všem znám, ale ne každý ví o pravidlech pro jeho přípravu. Stojí za zmínku, že je důležité přistupovat k dárcovství krve s patřičnou odpovědností a provádět alespoň základní školení.

Mimochodem, pořadí posledně uvedeného závisí do značné míry na účelu, pro který je biomateriál shromažďován. S cílem informovat naše čtenáře o základních principech přípravy na hlavní typy krevních testů, v dnešním materiálu náš zdroj poskytuje informace o tom, jaké produkty lze spotřebovat před vyšetřením, co se zdržet a jak se připravit na analýzu obecně.

Správná příprava - spolehlivý výsledek!

Nyní, když je všem čtenářům našich zdrojů známo, že organizace potravin před krevními testy různých typů je známa, nebude zbytečné uvažovat o obecných zásadách přípravy tohoto typu vyšetření.

Omezení na přípravných akcích nejsou zpravidla tak významná, ale jejich dodržování je nesmírně důležité pro dosažení co nejpřesnějšího a nejspolehlivějšího diagnostického výsledku.

Obecný seznam školení zahrnuje:

Kompletní krevní obraz je běžná a základní laboratorní diagnostická metoda.

Vzhledem k velkému významu krevního testu je důležité řádně se na tento postup řádně připravit, jinak nebude fungovat tak, aby bylo možné získat spolehlivé a přesné výsledky. Jak bylo uvedeno výše, způsob přípravy závisí na účelu, pro který je biomateriál shromažďován.

Dnes bude náš zdroj brát v úvahu základní typy analýz a zásady jejich přípravy. Začněme analýzou výživy v předvečer všeobecného krevního testu. V první řadě je důležité vědět, že tento typ diagnózy musí být prováděn na prázdném žaludku, to znamená, že není možné jíst bezprostředně před analýzou.

Je žádoucí, aby poslední jídlo před odebráním krve pacientem neučinil dříve než před 8 hodinami.

Kromě toho, před analýzou, není také nutné uhasit žízeň nápoji obsahující alkohol, kávu a čaj. Výhodnější je dávat obyčejnou vodu. Tato omezení jsou v mnoha ohledech spojena se skutečností, že značné množství výrobků je schopno dočasně změnit složení krve, v důsledku čehož výsledky průzkumu nejsou tak spolehlivé, jak bychom chtěli.

Navzdory těmto přísným omezením, pro osoby, pro které je příjem potravy jednoduše životně důležitý i před krevním testem, existuje seznam produktů, které jsou k dispozici pro lidskou spotřebu a před průzkumem tohoto typu. Zahrnuje:

 • všechny kaše na vodě bez oleje a cukru
 • chléb
 • nízkotučné sýry
 • čerstvá zelenina
 • slabý čaj (bez cukru)

Stojí za zmínku, že každé jídlo před provedením celkového krevního testu by mělo být lehké a mělo by být vyrobeno s malým množstvím jídla. Je přísně zakázáno jíst maso, ryby, uzená masa, sladké výrobky, cukr, všechny druhy olejů, mastné a konzervované potraviny.

Biochemický krevní test - efektivní diagnostika stavu vnitřních orgánů

Biochemická analýza krve, spolu s obecnou, je základní metodou pro zkoumání stavu lidského těla pro červené krvinky. Obecné zásady přípravy této metody průzkumu jsou velmi podobné těm, které byly zmíněny dříve.

Odběr krve pro biochemickou analýzu není ani žádoucí, ale je nutné to provést na prázdný žaludek, bez použití kávy, čaje a nápojů obsahujících alkohol.

Kromě toho je velmi důležité, aby se 12-24 hodin před analýzou pokusil odstranit ze své stravy tyto produkty:

 • všechny smažené, uzené a tučné potraviny
 • vody nasycené oxidem uhličitým
 • alkoholu
 • všechny zdroje živočišných bílkovin (maso, ryby, ledviny atd.)

Stojí za zmínku, že za účelem získání spolehlivějších výsledků analýzy může ošetřující lékař předepsat pacientovi dostatečně rigidní dietu, která musí být sledována 1-2 dny před vyšetřením. Ignorování takové události nestojí za to, protože přesnost získaných diagnostických výsledků do značné míry závisí na tom, jak efektivní a jak rychle terapeutický proces půjde.

Také před biochemickou analýzou krve je žádoucí, abyste si zuby nezanechali a ani nepoužívali žvýkačku. Překvapivě i tyto zdánlivě neškodné věci vážně ovlivňují konečné výsledky průzkumu.

Glukóza - hlavní ukazatel metabolismu sacharidů v těle

Dárcovství krve pro cukr je benigním typem vyšetření z hlediska výcviku ve stravování. Navzdory skutečnosti, že před tímto postupem je také doporučeno nejíst asi 8-12 hodin a vzít biomateriál na prázdný žaludek, mnoho lékařů vylučuje nutnost takové přípravy.

Nicméně, i když vezmeme v úvahu tuto skutečnost, není možné uvést úplnou absenci stravy před darováním krve cukru. Pokud máte v úmyslu podstoupit tento typ diagnózy, osoba by měla opustit následující produkty:

 • všechny kořeněné, sladké a tučné potraviny
 • banány
 • pomeranče, citrony a v zásadě všechny citrusové plody
 • avokádo
 • koriandr
 • mléko
 • maso
 • vejce
 • klobása

Více informací o tom, jak se správně připravit na krevní test, naleznete ve videu:

Od první poloviny výše uvedených produktů je důležité vzdát se jednoho dne před analýzou, od druhé, nejméně 3-5 hodin před schůzkou. Je třeba poznamenat, že při rozhodování o jídle před zákrokem je přijatelné jíst:

 • kuřecí prsa
 • nudle
 • rýže
 • čerstvá zelenina
 • sušené ovoce
 • sušené meruňky
 • kyselá jablka
 • hrušky
 • odtok

Bez ohledu na vybrané produkty by jejich množství nemělo být velké. Je dovoleno užívat více než polovinu běžného denního příjmu potravy. V každém případě, dárcovství krve na prázdný žaludek pro cukr je nejlepší možností ze všech možných, proto, je-li taková příležitost, je vhodné použít a otočit v biomateriálu, s lehce hladověl a usrkl s čistou vodou.

Jak vidíte, není těžké se připravit na darování krve. Hlavní věcí procesu přípravy je dodržení výše uvedených informací. Doufáme, že dnešní materiál byl pro vás užitečný. Zdraví pro vás!

Snažím se darovat krev vždy ráno, aniž bych snídal. V předvečer odmítám těžké a tučné potraviny a samozřejmě alkohol. Ale pro každý krevní test existují další požadavky, které musí lékař varovat.

Dárcovství krve je vždy plánovanou událostí a osobně nejsem nic jíst asi deset hodin a piju jen vodu a ne moc. Jen nechci, aby něco zasahovalo do normálních krevních testů.

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinná pole jsou označena *

Krevní test je jedním z nejčastějších laboratorních testů, s nimiž lékař hodnotí celkový stav pacienta, identifikuje různé poruchy a monitoruje účinnost léčby. Výsledky studie jsou často ovlivňovány činnostmi pacienta v předvečer odběru krve. Nesplnění určitých pravidel přípravy na analýzu může vést k nespolehlivým výsledkům. V nejlepším případě bude pacient jednoduše poslán na re-analýzu a v nejhorším případě to může vést k nesprávné diagnóze, jmenování nesprávné a neopodstatněné léčby.

Obecný nebo klinický krevní test může určit jeho buněčné složení. Podle odchylky od normy hlavních parametrů této studie mohou lékaři zjistit přítomnost zánětu v těle, určit povahu onemocnění (bakteriální nebo virové) a identifikovat různé patologické stavy. V některých případech je to přesně podle výsledků obecného krevního testu, že lékaři určují začátek vývoje závažných onemocnění, a proto je často předepisován pacientům.

Pro obecný krevní test, biomaterial je vzat od prstu nebo od žíly. Často se lidé zajímají o otázku, je možné jíst před krevním testem? Kompletní krevní obraz by měl být odebrán na lačný žaludek. Je žádoucí, aby časový interval mezi posledním jídlem a odběrem krve pro analýzu byl nejméně 8 hodin. Nicméně, někteří lékaři říkají, že 2-3 hodiny před krevní test může být jeden. Je třeba mít na paměti, že v předvečer analýzy by měly být opuštěné mastné, kořeněné, sladké a smažené potraviny. Pokud dovolíte lehkou snídani ráno před provedením krevního testu, pak eliminujte spotřebu mléčných výrobků a uzenin. Pitná voda před krevním testem je povolena, ale pouze čistá, bez plynu, barviv a příchutí.

Existuje několik dalších faktorů, které mohou zkreslit skutečný krevní obraz, což může vést k nesprávné interpretaci analýzy. Patří mezi ně:

 • fyzické námaze a emoční zážitky bezprostředně před analýzou;
 • horká lázeň nebo sauna den před studií;
 • příjem určitých léků, proto by měl být lékař při předepisování této studie informován o užívání léků;
 • hladovění nebo proteinová dieta;
 • X-ray a některé další diagnostické a fyzioterapeutické postupy před studií.

Kromě toho, pro 2-3 dny před krevním testem nemůže pít alkohol, a po dobu 1 hodiny je zakázáno kouřit.

Doporučení před krevními testy pro biochemii

Biochemický krevní test je metoda laboratorního výzkumu, která umožňuje stanovit funkční stav hlavních orgánů a systémů lidského těla. Používá se k diagnostice různých nemocí a poruch, stejně jako ke zjištění nedostatku základních stopových prvků a minerálů. Biochemické parametry krve podléhají vnějším vlivům, proto by před touto analýzou měli připravit:

 • eliminovat fyzickou aktivitu 3 dny před odběrem krve;
 • vyloučit používání alkoholických nápojů 3 dny před analýzou;
 • krev pro biochemii se podává na lačný žaludek, je možné jíst před krevním testem nejpozději 10 hodin před odběrem vzorku;
 • Před krevním testem není možné provádět různé diagnostické a fyziologické postupy, stejně jako léky;
 • těsně před sběrem biomateriálů byste se měli uklidnit a relaxovat.

Pitná voda před krevním testem pro biochemické parametry je povolena, ale pouze čistá, nesycená a bez přísad. Pokud je analýza předepsána pro stanovení hladiny kyseliny močové, pak několik dní před zahájením studie musíte dodržovat určitou dietu. V tomto případě, před krevním testem, můžete jíst vše kromě potravin bohatých na puriny, mezi ně patří maso, droby, ryby, čaj a káva. Pokud je analýza provedena za účelem stanovení hladiny některých hormonů nebo železa v krvi, výběr biomateriálu by měl být proveden před 10. hodinou.