Image

Co můžete jíst před darováním krve - obecná doporučení a pravidla, seznam zakázaných potravin a nápojů

Pro stanovení konečné diagnózy je pacientovi předepsána diagnóza, která ve většině klinických případů zahrnuje krevní test. Jedná se o informativní laboratorní studii, která pomáhá včas rozpoznat zánětlivý nebo infekční proces, zahájit léčbu včas. Proto je důležité podrobně prostudovat základní pravidla pro krevní testy, aby lékař nemusel znovu užívat biologickou tekutinu se zpožděním konzervativní terapie.

Obecná doporučení před darováním krve

Aby byla analýza co nejpřesnější, je důležité přistupovat ke sběru biologického materiálu se zvláštní odpovědností. Základní školení s poskytováním laboratorního výzkumu nutně zahrnuje dodržování terapeutických diet, dočasné opuštění špatných návyků, zavedení omezení v léčbě léků různých farmakologických skupin. Je důležité si uvědomit, že má být podán krevní test nalačno, jinak je výsledek nepravdivý. Podrobněji jsou níže uvedena hodnotná doporučení odborníků:

 • 72 hodin před dodáním biomateriálu je důležité odmítnout jakékoli léky, dočasně pozastavit hlavní léčbu;
 • dva dny před diagnózou je nutné vyloučit požití alkoholických nápojů;
 • Je důležité nekouřit 3 hodiny před příjmem biologické tekutiny, jinak je informativní hodnota diagnostické metody několikrát snížena;
 • Předpokládá se, že biomateriál by měl být užíván ráno na prázdný žaludek (není nic), zejména pokud se výzkum provádí za účelem stanovení skutečného ukazatele cukru;
 • před diagnózou je nutné vyloučit fyzické a emocionální přetížení, aby se zabránilo stresu, katarálním a virovým onemocněním;
 • je-li všeobecná malátnost, je lepší se poradit se svým lékařem ještě jednou a před zahájením dalších laboratorních vyšetření si nechat ošetřit krev;
 • laboratorní výzkum by neměl být prováděn, pokud pacient nedávno onemocněl a jeho imunita je patologicky slabá.

Výživa před obecným krevním testem

Před dodáním biomateriálu je nežádoucí a poslední jídlo by mělo proběhnout 8 hodin před analýzou. Proto se sběr biologického materiálu provádí ráno. Pokud opravdu chcete pít v této době, nebo aby se vaše chuť k jídlu, je doporučeno zvolit čistou vodu, ne silné čaje, alkohol, sycené nápoje, káva nebo kakao. Tyto typy kapalin mění chemické složení krve a významně snižují spolehlivost laboratorního výzkumu.

Pokud chcete před porodem silně jíst, jsou známy složky potravin, které nesnižují informační obsah připravované studie. V tomto případě hovoříme o těchto potravinách k snídani:

 • chudá kaše vařená ve vodě bez přidání oleje, soli, cukru;
 • nízkotučné mléčné sýry;
 • čerstvá zelenina bez škrobu;
 • slabý čaj bez cukru;
 • chléb (nejlépe ne první čerstvost).

Výživa před biochemickou analýzou

Pro spolehlivé stanovení koncentrace červených krvinek v biologické tekutině lékaři předepíší biochemickou analýzu. Přípravné aktivity jsou podobné: je třeba brát biomateriál ráno na prázdný žaludek, nepít alkohol, nekuřte a nebuďte nervózní. 2-3 dny před odjezdem do laboratoře byste měli odstranit mastné, smažené, kořeněné, slané a uzené pokrmy, sladkosti z denní dávky. Zakázané jsou:

 • alkohol v jakékoliv formě;
 • nápoje sycené oxidem uhličitým;
 • jakékoli zdroje živočišných proteinů;
 • rychlé občerstvení;
 • polotovary, konzervační látky.

Jídlo před darováním krve na cukr

8-12 hodin před laboratorním testem nesmíte nic jíst, ale pít pouze čistou vodu. Omezení nejsou tak přísná, ale ignorovat základy správné výživy se stále nedoporučuje. Kromě toho byste neměli čistit zuby, používat žvýkačku. Potraviny jako:

 • ovoce: banány, pomeranče, avokádo (všechny citrusy);
 • mléčné výrobky: tučné sýry, mléko;
 • proteinové potraviny: vejce, maso;
 • zelení: koriandr;
 • ostatní: klobásy, sladkosti, tuky živočišného původu.

Půst za to nestojí, ale ranní část jídla by měla být snížena nejméně dvakrát. Zde je to, co můžete jíst před darováním krve bez snížení účinnosti nadcházejících laboratorních testů:

 • sušené ovoce;
 • vařené kuřecí prsa;
 • kyselá jablka, švestky, hrušky;
 • čerstvá zelenina.

Před darováním krve na hormony

K posouzení stavu hormonálního pozadí lékaři předepisují krev pro další laboratorní testy. Aby byl výsledek co nejvíce informativní, nedoporučuje se v předvečer analýzy jíst nebo podstoupit lékařskou nebo fyzioterapeutickou léčbu. Další omezení pro testování hormonů jsou uvedena níže:

 1. V předvečer budete muset dočasně opustit jakékoliv termální procedury, například nenavštívit vanu, saunu, solárium, nezůstávat pod hořícím sluncem.
 2. Před darováním krve je nutné omezit sex, pokud existuje, použít bariérovou antikoncepci.
 3. Pár dní před užitím biomateriálu, jódových tablet, perorálních kontraceptiv, analgetik, je použití syntetických hormonů zakázáno.
 4. Několik hodin před průzkumem je třeba dočasně zakázat kouření, alkohol, omezit fyzickou námahu, vzpírání, emocionální stres.
 5. Pokud stav zdraví zůstane hodně žádoucí, je lepší odložit analýzu hormonů hypofýzy, dokud nebude pacient úplně vyléčen.

Pro viry

V tomto případě se jedná o podezření na hepatitidu a krev se dodává ze žíly na prázdný žaludek. Nedoporučuje se jíst po dobu 6 hodin, po dobu dvou dnů je nutné odmítnout mastné, smažené, kořeněné a slané potraviny. V předvečer dárcovství krve se nedoporučuje chodit do sportu, má eliminovat emocionální zátěž. Postup a 15 minut před začátkem je nutné provádět v uvolněném stavu pouze s pozitivními myšlenkami.

Na hCG

Sběr biomateriálů je nezbytný pro stanovení postupného těhotenství. Dieta před podáním krve je vítána, postup se provádí pouze na lačný žaludek. Podle zákazu zůstat alkohol, káva, nemůžete jíst mastné a smažené potraviny. Další doporučení jsou uvedena v tomto seznamu:

 • pít pouze čistou vodu, jinak jsou výsledky studie zkreslené;
 • snížit emocionální a fyzickou zátěž;
 • analýza po dobrém odpočinku;
 • Nekuřte hodinu před zákrokem;
 • pokud se podrobujete konzervativní léčbě, oznámte to svému lékaři.

Pravidla dárcovství krve

Čestní dárci znají pravidla pro odběr biologického materiálu. Pro začátečníky budou tyto informace zvláště relevantní:

 • dieta dárců krve před podáváním vylučuje mastné, smažené, slané, uzené, kořeněné potraviny;
 • k snídani musíte jíst sladkou kaši a pít čaj s cukrem, sušenkami, čerstvým ovocem a zeleninou;
 • pít teplý čaj bezprostředně před testem, aby nedošlo k závratě;
 • tři dny před laboratorním testem je důležité vyloučit použití přípravku Aspirin, Analgin, který pouze zhoršuje srážení krve;
 • po zákroku je nutné chvíli sedět, zotavit se, můžete jíst něco sladkého, vyživujícího.

Co můžete a nemůžete jíst před darováním krve k analýze

Od raného dětství všichni lidé vědí, že za účelem organizování léčby určitých nemocí je nutné provést krevní test. Postup pro převzetí biomateriálu je všem znám, ale ne každý ví o pravidlech pro jeho přípravu. Stojí za zmínku, že je důležité přistupovat k dárcovství krve s patřičnou odpovědností a provádět alespoň základní školení.

Mimochodem, pořadí posledně uvedeného závisí do značné míry na účelu, pro který je biomateriál shromažďován. S cílem informovat naše čtenáře o základních principech přípravy na hlavní typy krevních testů, v dnešním materiálu náš zdroj poskytuje informace o tom, jaké produkty lze spotřebovat před vyšetřením, co se zdržet a jak se připravit na analýzu obecně.

Obecné zásady přípravy analýzy

Správná příprava - spolehlivý výsledek!

Nyní, když je všem čtenářům našich zdrojů známo, že organizace potravin před krevními testy různých typů je známa, nebude zbytečné uvažovat o obecných zásadách přípravy tohoto typu vyšetření.

Omezení na přípravných akcích nejsou zpravidla tak významná, ale jejich dodržování je nesmírně důležité pro dosažení co nejpřesnějšího a nejspolehlivějšího diagnostického výsledku.

Obecný seznam školení zahrnuje:

 1. 72 hodin před odběrem krve je důležité odmítnout užívat léky, které mají vliv na krevní stav. Seznam je poměrně široký, proto je vhodné se poradit se svým lékařem o této otázce před vyšetřením.
 2. 48 hodin před analýzou zcela vyloučit použití alkoholu uvnitř.
 3. Doporučuje se užívat krev ráno, protože v tomto období dne je její stav nejblíže aktuálnímu a vhodnějšímu pro získání spolehlivých údajů o stavu lidského zdraví.
 4. 3 hodiny před odběrem biomateriálu není nutné kouřit, protože nikotin má značný vliv na strukturu krve.
 5. Před analýzou je nesmírně důležité mít dobrý spánek a předběžně vyloučit jakýkoliv fyzický / psychologický stres na těle a patologiích, které zhoršují vaši pohodu. Pokud jsou nějaké, je lepší zkoušku odložit na určitou dobu.

Výživa před obecným krevním testem

Kompletní krevní obraz je běžná a základní laboratorní diagnostická metoda.

Vzhledem k velkému významu krevního testu je důležité řádně se na tento postup řádně připravit, jinak nebude fungovat tak, aby bylo možné získat spolehlivé a přesné výsledky. Jak bylo uvedeno výše, způsob přípravy závisí na účelu, pro který je biomateriál shromažďován.

Dnes bude náš zdroj brát v úvahu základní typy analýz a zásady jejich přípravy. Začněme analýzou výživy v předvečer všeobecného krevního testu. V první řadě je důležité vědět, že tento typ diagnózy musí být prováděn na prázdném žaludku, to znamená, že není možné jíst bezprostředně před analýzou.

Je žádoucí, aby poslední jídlo před odebráním krve pacientem neučinil dříve než před 8 hodinami.

Kromě toho, před analýzou, není také nutné uhasit žízeň nápoji obsahující alkohol, kávu a čaj. Výhodnější je dávat obyčejnou vodu. Tato omezení jsou v mnoha ohledech spojena se skutečností, že značné množství výrobků je schopno dočasně změnit složení krve, v důsledku čehož výsledky průzkumu nejsou tak spolehlivé, jak bychom chtěli.

Navzdory těmto přísným omezením, pro osoby, pro které je příjem potravy jednoduše životně důležitý i před krevním testem, existuje seznam produktů, které jsou k dispozici pro lidskou spotřebu a před průzkumem tohoto typu. Zahrnuje:

 • všechny kaše na vodě bez oleje a cukru
 • chléb
 • nízkotučné sýry
 • čerstvá zelenina
 • slabý čaj (bez cukru)

Stojí za zmínku, že každé jídlo před provedením celkového krevního testu by mělo být lehké a mělo by být vyrobeno s malým množstvím jídla. Je přísně zakázáno jíst maso, ryby, uzená masa, sladké výrobky, cukr, všechny druhy olejů, mastné a konzervované potraviny.

Výživa před biochemickou analýzou krve

Biochemický krevní test - efektivní diagnostika stavu vnitřních orgánů

Biochemická analýza krve, spolu s obecnou, je základní metodou pro zkoumání stavu lidského těla pro červené krvinky. Obecné zásady přípravy této metody průzkumu jsou velmi podobné těm, které byly zmíněny dříve.

Odběr krve pro biochemickou analýzu není ani žádoucí, ale je nutné to provést na prázdný žaludek, bez použití kávy, čaje a nápojů obsahujících alkohol.

Kromě toho je velmi důležité, aby se 12-24 hodin před analýzou pokusil odstranit ze své stravy tyto produkty:

 • všechny smažené, uzené a tučné potraviny
 • vody nasycené oxidem uhličitým
 • alkoholu
 • všechny zdroje živočišných bílkovin (maso, ryby, ledviny atd.)

Stojí za zmínku, že za účelem získání spolehlivějších výsledků analýzy může ošetřující lékař předepsat pacientovi dostatečně rigidní dietu, která musí být sledována 1-2 dny před vyšetřením. Ignorování takové události nestojí za to, protože přesnost získaných diagnostických výsledků do značné míry závisí na tom, jak efektivní a jak rychle terapeutický proces půjde.

Také před biochemickou analýzou krve je žádoucí, abyste si zuby nezanechali a ani nepoužívali žvýkačku. Překvapivě i tyto zdánlivě neškodné věci vážně ovlivňují konečné výsledky průzkumu.

Jídlo před darováním krve na cukr

Glukóza - hlavní ukazatel metabolismu sacharidů v těle

Dárcovství krve pro cukr je benigním typem vyšetření z hlediska výcviku ve stravování. Navzdory skutečnosti, že před tímto postupem je také doporučeno nejíst asi 8-12 hodin a vzít biomateriál na prázdný žaludek, mnoho lékařů vylučuje nutnost takové přípravy.

Nicméně, i když vezmeme v úvahu tuto skutečnost, není možné uvést úplnou absenci stravy před darováním krve cukru. Pokud máte v úmyslu podstoupit tento typ diagnózy, osoba by měla opustit následující produkty:

 • všechny kořeněné, sladké a tučné potraviny
 • banány
 • pomeranče, citrony a v zásadě všechny citrusové plody
 • avokádo
 • koriandr
 • mléko
 • maso
 • vejce
 • klobása

Více informací o tom, jak se správně připravit na krevní test, naleznete ve videu:

Od první poloviny výše uvedených produktů je důležité vzdát se jednoho dne před analýzou, od druhé, nejméně 3-5 hodin před schůzkou. Je třeba poznamenat, že při rozhodování o jídle před zákrokem je přijatelné jíst:

 • kuřecí prsa
 • nudle
 • rýže
 • čerstvá zelenina
 • sušené ovoce
 • sušené meruňky
 • kyselá jablka
 • hrušky
 • odtok

Bez ohledu na vybrané produkty by jejich množství nemělo být velké. Je dovoleno užívat více než polovinu běžného denního příjmu potravy. V každém případě, dárcovství krve na prázdný žaludek pro cukr je nejlepší možností ze všech možných, proto, je-li taková příležitost, je vhodné použít a otočit v biomateriálu, s lehce hladověl a usrkl s čistou vodou.

Jak vidíte, není těžké se připravit na darování krve. Hlavní věcí procesu přípravy je dodržení výše uvedených informací. Doufáme, že dnešní materiál byl pro vás užitečný. Zdraví pro vás!

Co dělat před darováním krve

Krevní test je jedním z nejčastěji předepsaných vyšetření. Díky výsledkům této analýzy můžete určit zdravotní stav pacienta, dozvědět se o existujících onemocněních a zjistit příčiny špatného zdravotního stavu. Abyste však získali co nejspolehlivější informace, měli byste před darováním krve dodržovat určitá pravidla.

Jako nesen

Jakékoli změny stavu lidského těla se zpravidla projevují v některých krevních ukazatelích. Obvykle udělejte plot z prstu nebo ze žíly.

V prvním případě se stanoví kvalitativní složení materiálu. Krev se odebírá z prstence prstu (někdy ze středu nebo ukazováčku). Měkké tkáně jsou jemně propíchnuty sterilní jednorázovou jehlou, pak je krev odebrána do speciální zkumavky. Poté se na ránu nanese vata navlhčená roztokem alkoholu.

Pro některé další testy (biochemické, hormonální, cukrové atd.) Je nutná žilní krev. Ona je přijímána stejným způsobem, ale ze žíly v ohybu lokte.

Pozor! Po ukončení procedury musí být rameno ohnuté a v této poloze musí zůstat 5-10 minut, aby se v místě vpichu neobjevil hematom.

Kolik typů analýz

Existují různé krevní testy. Nejčastěji prováděné studie jsou následující:

 1. Obecný klinický krevní test. Tato studie umožňuje stanovit množství hemoglobinu, červených krvinek, leukocytů, krevních destiček atd. Analýza pomáhá při diagnostice různých infekčních, hematologických a zánětlivých onemocnění.
 2. Biochemické. Tato studie umožňuje určit funkční stav lidského těla. Může ukázat, zda vnitřní orgány fungují správně, jak věci probíhají s metabolismem atd.
 3. Test cukru Díky němu můžete určit hladinu glukózy v krvi.
 4. Imunologické. Tato studie umožňuje určit počet buněk imunitního systému v těle pacienta. Díky této analýze je také možné detekovat imunodeficienci v raných stadiích.
 5. Alergologické testy. Výzkum je nutný pro alergické problémy. Prostřednictvím analýzy můžete zjistit individuální citlivost pacienta na určité produkty, prvky životního prostředí atd.
 6. Sérologická analýza. Tato studie umožňuje stanovit přítomnost nezbytných protilátek proti určitému typu viru. Tato analýza také umožňuje zjistit krevní skupinu.
 7. Hormonální. Provádí se k diagnostice různých nemocí. Umožňuje určit úroveň některých hormonů v lidském těle.
 8. Analýza pro onkomarkery. Tato studie pomáhá určit přítomnost proteinů produkovaných v nádorech (benigních i maligních).

Co může a nemůže dělat a používat?

Bezprostředně před testem se nedoporučuje jíst ani pít. Jedinou výjimkou je čistá voda bez plynu nebo barviv.

Pozor! Je zakázáno užívat jakékoli přípravky nebo léky, které mají močopudný účinek.

V předvečer testů byste neměli jíst mastné, kořeněné ani sladké jídlo, cukr. Doporučuje se také upustit od používání banánů, pomerančů a mandarinek, nejíst avokádo. Výsledek výzkumu může negativně ovlivnit kopr a koriandr.

Anna Ponyaeva. Vystudoval lékařskou fakultu Nižnij Novgorod (2007-2014) a rezort klinické laboratorní diagnostiky (2014-2016).

Nejlepší je jíst v předvečer krevních testů s obilovinami, dušenou nebo syrovou zeleninou, bílým masem. Ryby s nízkým obsahem tuku jsou povoleny. Místo majonézy, zálivky saláty je lepší se zeleninou nebo olivovým olejem. Plody mohou jíst následující: jablka, granátová jablka, hrušky, meruňky, švestky. Můžete jíst švestky a sušené meruňky.

Pravidla přípravy

Cigaretu lze kouřit nejpozději hodinu před analýzou. Neberte biomateriál ihned po nejrůznějších fyzioterapeutických procedurách.

Ráno těsně před analýzou není žádoucí užívat léky. Pokud je to možné, poslední lék je lepší provést den před darováním krve.

Nemůžete také pít alkohol bezprostředně před analýzou. Kolik je hodin? Minimální doba mezi posledním opilým alkoholem a dárcovstvím krve by měla být 48 hodin. V některých případech (při diagnostice hepatitidy, HIV) se tento rozdíl zvyšuje na 72 hodin.

Bezprostředně před provedením analýzy je nutné zdržet se fyzické námahy (včetně rychlého stoupání po schodech, běh). Emocionální stav pacienta by měl být klidný.

Je důležité pečlivě dodržovat všechny pokyny pro přípravu, jinak mohou být výsledky testů nesprávné. Zvláštní pozornost by měla být věnována přestávce mezi jídly (pro analýzu je to obvykle 10-12 hodin), stejně jako dočasné odmítnutí užívat alkohol a drogy.

Doporučujeme, abyste se do studia dostali za 15 minut a věnujte tento čas relaxaci a odpočinku.

Obecná pravidla pro přípravu analýzy, říká odborník

Co se doporučuje udělat po zákroku

Bezprostředně po darování krve byste neměli okamžitě pobíhat za obchodem. Doporučuje se sedět 10-15 minut uvolněně a teprve pak hladce přejít na aktivní život.

Den po testu musíte pít dostatek vody a dobře jíst. Také během dne by nemělo dávat tělu velkou fyzickou námahu. Doporučuje se trávit více času venku, chodit hodně a relaxovat.

Neměli byste se dostat za volantem auta ihned po darování krve. Musíte počkat alespoň dvě hodiny. Pokud jsou nepříjemné následky, malátnost, pak řízení vozidla je lepší odložit na jeden den.

Pozor! U žáků s problémy se srážením krve je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Pro tuto studii nejsou žádná další omezení.

Jak se připravit na analýzu cukru a hormonů

Pro dosažení správných výsledků měření hladiny cukru v krvi je nutné vyloučit jakékoli fyzické nebo emocionální stresy před zákrokem. Poslední příjem alkoholu by měl být nejpozději 24 hodin před předáním biomateriálu. Do tří dnů před testem na cukr by měla být dodržena standardní dieta, žádné produkty by neměly být vyloučeny.

Standardní cukerný test zahrnuje dvě vzorky krve. Jeden je podáván na prázdný žaludek brzy ráno. Poté se pacientovi podá 75 g glukózy a po dvou hodinách se odebere druhý vzorek.

Příprava na dodávání biomateriálu na hormony je podobná. Procedura se provádí brzy ráno nalačno po 12hodinové přestávce v jídle. V předvečer nemůžete užívat alkohol, jíst velmi mastné nebo sladké jídlo.

Jak se připravit na biochemickou analýzu

Po 12hodinovém půstu je nutné provést analýzu biochemie striktně na prázdný žaludek. Pít se může pouze čistá voda bez plynu nebo barviv. Nelze použít žvýkačky, mincovny. Alkohol se doporučuje vyloučit 10 dní před testem.
V předvečer by měla následovat jednoduchá strava: snížit množství mastných, kořeněných a smažených potravin. Nedoporučuje se užívat léky v předvečer. Pokud to nelze udělat, je třeba upozornit ošetřujícího lékaře.

Dárcovství krve pro biochemii

Omezení darování krve

Při darování krve k darování existují také omezení a ustanovení, která musí být dodržena:

 • V předvečer postupu se nedoporučuje jíst mastné, sladké, kořeněné, uzené a mléčné výrobky.
 • Poslední příjem alkoholu by neměl být kratší než 48 hodin.
 • Kouření je povoleno ne méně než 60 minut před darováním krve.
 • Neužívejte analgetika v předvečer zákroku.

Není dovoleno darovat krev osobám s následujícími chorobami:

 1. Pomůcky;
 2. hepatitida;
 3. syfilis;
 4. tuberkulóza;
 5. tyfus;
 6. brucelóza;
 7. tularémie;
 8. echinokokóza;
 9. toxoplazmóza;
 10. trypanosomiasis;
 11. filarióza;
 12. leishmanióza;
 13. závažné somatické poruchy.

Více o darování krve

Stojí za to také připomenout, kolik by měl dárce zvážit. Jeho hmotnost by neměla být menší než 50 kg a tlak by neměl být menší než 100/80. Ženy nesmějí darovat krev během menstruace, ani do 7 dnů po skončení výboje. Těhotné ženy se také nemohou vzdát.

Jídlo před darováním krve

Darování je dobrou a velmi užitečnou událostí, zejména pokud jde o darování krve. Aby však vaše práce nebyla zbytečná a procedura byla úspěšná (často je celá krev odmítnuta kvůli špatným testům), musíte před akcí pořádně jíst a vyvážit.

Co nelze jíst před darováním krve a co může? Je v případě pravidelného darování nutné dodržovat dietu? Můžu kouřit, než dám krev, pít kávu a vodu? Jaká jsou obecná pravidla pro přípravu na akci? O tomto a mnoha dalších věcech si můžete přečíst v našem článku.

Co můžete jíst před darováním krve

V seznamu obecných doporučení lékařů o výrobcích a jídlech, které je žádoucí použít před postupem dárcovství.

Seznam povolených produktů:

 • Nízkotučný tvaroh;
 • Nízkotučné maso (nejlépe bílé z drůbeže), v omezeném množství - hovězí maso;
 • Zelenina, včetně brambor, řepy a jiné zdravé kořenové zeleniny;
 • Lehká kaše vařená ve vodě;
 • Domácí druhy ovoce mírně kyselé a sladké;
 • Těstoviny výhradně z tvrdé pšenice;
 • Minerální voda, ovocné a zeleninové šťávy bez přidaného cukru, kompoty;
 • Zelení jsou povoleni, s výjimkou česneku, cibule a ředkviček;
 • Vejce - můžete jíst pouze bílkoviny ne více než 1 kus za den;
 • Některé sladkosti - zejména med, marmeláda a marshmallow;
 • Chléb a výrobky na něm založené. Doporučuje se zvolit zastaralé výrobní možnosti bez kvasinek;
 • Ryby Pouze nízkotučné, jako jsou štiky, sleďy, tresky nebo mořský vlk;
 • Koření Pouze kopr a bobkový list;
 • Polévka - jednoduchá, ne bohatá, vařená v lehkém zeleninovém vývaru;
 • Jiné produkty, které nezavádějí žaludek a doporučují odborníci na výživu v této situaci.

Z dodatečných vlastností je třeba poznamenat, že je třeba vařit pokrmy z výše uvedených výrobků pouze pro pár nebo vaření - pro tyto účely není vhodné pečení, syrové potraviny a zejména smažení.

Lékaři odborníků na výživu neposkytují přesné období, během kterého je nutné dodržovat výše popsanou mini-dietu. Stanovena pouze hranice dolní hranice za 1 den. Jak praxe ukazuje, aby bylo možné získat dobré testy a úspěšně darovat krev, musíte dodržet uvedený dietní režim alespoň 3-4 dny před darováním.

Seznam zakázaných výrobků před postupem

Před darováním krve pro darování nemůžete jíst:

 • Všechny druhy tukového masa, zejména vepřového masa;
 • Maso nebo rybí droby;
 • Mastné ryby;
 • Čerstvé pečení, zejména obláčky, smažené koláče;
 • Rychlé občerstvení v jakékoliv formě;
 • Bohaté polévky a vývary;
 • Konzervy;
 • Marinády, okurky, omáčky;
 • Velmi kyselé nebo sladké ovoce, citrusy;
 • Cibule, česnek, šťovík, šalotka;
 • Kyselé výrobky a jídla na něm založená;
 • Zelí, houby;
 • Obvazy ve formě majonézy a rajčat (můžete použít pouze čerstvá rajčata ve velmi omezeném množství);
 • Papriky, ředkvičky a ředkvičky;
 • Veškeré pokrmy na bázi luštěnin nebo čočkových kultur;
 • Alkohol
 • Silná káva, sladká soda;
 • Pomazánky, margarín, mastné máslo. Rostlinný analog, získaný přímým lisováním, ale ne rafinováním, je povolen ve velmi omezeném dávkování;
 • Další potraviny, podle doporučení lékaře a odborníka na výživu, s přihlédnutím k individuálním vlastnostem vašeho těla.

Také se nedoporučuje vstoupit do stravy dříve neznámé nebo velmi vzácně používané, exotické potraviny, bez ohledu na to, jak dietní a užitečné je. Je nežádoucí jíst velké porce s významnými časovými intervaly mezi sezeními. Sladké - s mírou a jen jednoduché přísady, ne dorty nebo smetany-plněné role.

Nápoje

Zvláštní pozornost si zaslouží budoucí dárce kapalin. Jak praxe ukazuje, ovlivňují výsledky testů ne méně než spotřeba potravin.

Seznam povolených nápojů, které mohou být použity do 3-4 dnů před darováním krve, zahrnuje:

 • Normální filtrovaná nebo vařená voda. Nebude to poškozovat tělo, ale nezvýší ukazatele kvality krve;
 • Čaj Nejlepší není moc silný - například zelený. Cukr lze přidávat šetrně;
 • Komo. Je vhodný jakýkoliv kompot vyrobený ze sušeného ovoce;
 • Mors V omezeném množství a ne velmi kyselé;
 • Minerální voda. Doporučuje se zabývat standardními typy těchto produktů a nevybírat si ty, které jsou nasyceny určitými látkami;
 • Šťávy. Je vhodnější používat ovocné a zeleninové čerstvé šťávy vyrobené z nekyslých odrůd produktů.

Zakázané nápoje

 • Alkohol V jakékoliv formě, od piva po vodku. Řada odborníků na výživu doporučuje vypít 100 gramů červeného vína denně, ale po zákroku urychlit jeho zotavení;
 • Sladké nápoje sycené oxidem uhličitým. Coca-Cola, Sprite, podobné výrobky na příchutích a dalších přísadách jsou přísně zakázány;
 • Káva Zachází s podmíněně zakázanými nápoji, ale může být použit omezeně, pokud je vyroben z přírodních zrn a není příliš silný. Je vhodnější používat náhražky tohoto nápoje - například na bázi čekanky.

Stravování v den daru

Kolik z nich nemá před krví? V žádném případě bychom neměli hladovět před postupem darování! Je nutné dodržet pouze konkrétní schéma napájení.

Bezprostředně před zákrokem odběru krve musíte znovu upravit svou vlastní výživu a přísně dodržovat doporučení lékařských odborníků. V poslední den před dnem dárcovství krve, ve večerních hodinách, je nutné jíst potravu striktně do 20 hodin, s použitím výrobků připravených výhradně metodou vaření.

Nejlepší varianta - lehký salát a kaše na vodě. Alternativou je malý kousek vařeného telecího filé a vinaigrette.

Spánek dostatek času (bez přestávek po dobu nejméně 8 hodin). Ráno si dopřejte snídani s 2 polévkovými lžícemi cukru, jednoduchou houskou bez náplně (nejlépe včera). Jako doplněk - sklenka čerstvé šťávy z jablek (z nekyslých odrůd tohoto ovoce), 100 g "zoologických" sušenek a 1 suchar.

Žádné jiné produkty by neměly být spotřebovávány - za posledních 12 hodin před testováním jsou proto nejodpovědnější produkty přísně dodržovány v určeném potravinovém schématu, a to jak z hlediska produktů, tak z hlediska jejich objemu a podmínek.

Dále se v článku dozvíte, jak se připravit na postup darování, zda je možné jíst před darováním krve ze žíly a jakou dietu je třeba dodržovat před darováním krve.

Jak se připravit na darování krve?

Kromě správné, přísné a vyvážené stravy je také nutné dodržovat řadu obecných doporučení, která pomohou jednoduše, rychle as pozitivním výsledkem provést postup dárcovství.

Pravidla přípravy dárcovského řízení:

 • 3 dny před příští akcí přestat pít alkohol v jakékoliv formě, ať už je to lehké pivo, brandy nebo vodka;
 • 4 dny před zákrokem dočasně přestat užívat léky, zejména analgetika a aspirin. Pokud to není možné (léčba bakteriální nebo antiparazitární léčbou, léčba exacerbace chronických onemocnění atd.) - je lepší odložit odběr až do úplného uzdravení;
 • Předem spočítejte čas, kdy bude probíhat odběr krve. Pro začínající dárce je nejvhodnější podstoupit zákrok ráno, maximálně 12 hodin - snáze tak snášíte možné nepříjemné příznaky ztráty krve v podobě špatného zdravotního stavu a závratí;
 • Pokud máte zkoušku v den testu, výlet za prací s vážným fyzickým a emocionálním stresem, pak je lepší odložit událost na jiný den, nebo využít zákonné právo na odpočinek v těchto dnech;
 • Dárce musí mít dobrý odpočinek (nejméně 8 hodin nepřetržitého úplného spánku) - krev je s největší pravděpodobností odmítnuta, pokud ji někdo daruje ráno po noční vigilitě (například ve službě);
 • V dopoledních hodinách, bezprostředně před porodem, se ujistěte, že máte snídani a před zákrokem pijte čaj s cukrem. Na prázdný žaludek se darování krve nedoporučuje;
 • 1 hodinu před zákrokem přestat kouřit.

Výživa po dárcovském postupu

Po odběru 1 standardní dávky plné krve v množství 450 miligramů trvá proces jejího úplného zotavení asi 4 týdny. Proto dárce potřebuje dobrou výživu.

Hlavní rysy výživy:

 • Zvýšení kalorií ve srovnání s normální, prodávané prostřednictvím konzumace zdravých potravin;
 • Frakční výživa v relativně malých porcích, ale až 7krát denně. V tomto případě by poslední jídlo mělo být provedeno po 21:00 hodin, nejméně 120 minut před spaním;
 • Nasycené trans-tuky a jednoduché sacharidy jsou vyloučeny ze stravy, místo toho zvyšují příjem proteinových potravin, komplexních uhlohydrátových sloučenin a polynenasycených tuků;
 • Kromě vaření a vaření v páře se mohou pečené pokrmy snažit vyhnout se klasickému škodlivému smažení;
 • V průběhu několika týdnů se doporučuje konzumovat více tekutiny ve formě čisté vody, džusů, ovocných nápojů, dušeného ovoce, čaje a čaje. Dávkování - 30 ml na 1 kg hmotnosti;
 • Jako doplněk mohou lékaři každý den konzumovat malou porci červeného vína v objemu 100 ml.

Odborníci na výživu v tomto období doporučují omezit používání rychlého občerstvení, drobů, klobás, marinád, okurek, omáček a dresinků. Ve stravě jsou zároveň nutně zahrnuty jak červené, tak bílé maso - hovězí maso, libové vepřové maso, kuřecí maso, krůtí maso a samozřejmě ryby s jinými užitečnými plody moře.

Také stojí za to přidat mléčné výrobky a fermentované mléčné výrobky (všechny druhy, včetně středně tlustého), zeleninu, ovoce, bylinky - brambory, řepu, dýně, špenát, broskve, brokolici, artyčoky, jablka, kiwi, zralá čerstvá rajčata, citrusy.

Kromě toho se doporučuje používat ořechy, sušené ovoce, dýňová semena a další produkty doporučené odborníkem na výživu, endokrinologem, hematologem nebo terapeutem.

Jaký druh stravy by měl následovat neustálý dárcovství krve?

Budete stálým přispěvatelem? To vyžaduje nejen touhu, vnitřní přesvědčení a příležitosti, ale také změnu životního stylu v kontextu racionalizace vlastní stravy a jejího trvalého zapojení.

Nejlepší možností pro pravidelný dar je dieta Pevzner číslo 15. Je nejměkčí ze všech variant terapeutické racionální výživy a umožňuje použití maxima produktů s menšími omezeními. Jsou relativně málo - výjimka ze stravy výrobků na bázi žáruvzdorných živočišných tuků (například margarín, pomazánka, tučné máslo), mastných mas, stejně jako pepř a hořčice. Zbytek jídla lze použít jako obvykle, přirozeně s mírou.

Z toho až 100 gramů bílkovin (60% z nich je živočišného původu a 40 rostlinných rostlin), stejné množství tuků (70% zvířat a 30 rostlinných) a až 400 gramů sacharidů (z toho 300 gramů je složitých a pouze čtvrtina z nich jsou jednoduché).

Jezte správně a vaše darovaná krev bude vždy perfektní!

Líbí se vám tento článek? Sdílejte to se svými přáteli na sociálních sítích:

Je nutné darovat krev ze žíly na prázdný žaludek?

Krevní test je jednou z nejvíce odhalujících diagnostických operací.

Pomocí této analýzy můžete určit:

 • Celkový stav pacienta;
 • Účinnost léčby;
 • Identifikujte různá porušení.

Nesplnění standardů přípravy na provedení analýzy však může ovlivnit celkovou výkonnost ukazatelů. Za těchto okolností bude nejlepším výsledkem opakovaná analýza. Nejhorší je nepřesná definice diagnózy, a tedy použití nesprávné léčby pro vyléčení.

Co by se nemělo dělat před provedením krevního testu ze žíly?

Existuje mnoho faktorů, které vyvolávají zkreslení výsledků při provádění krevního testu ze žíly.

Před darováním krve ze žíly musíte dodržet tato omezení:

 • Výkonová cvičení nejsou povolena;
 • Emoční zmatek;
 • Den před odběrem krve nemá cenu horké lázně;
 • Léky by měly být přerušeny;
 • Je ukázána dietní strava;
 • Rentgenové vyšetření.

Problémy se štítnou žlázou a zhoršené hladiny TSH, T3 a T4 v hormonech mohou vést k závažným následkům, jako je hypothyroidní kóma nebo thyrotoxická krize, které jsou často fatální.
Ale endokrinolog Marina Vladimirovna zajišťuje, že je snadné vyléčit štítnou žlázu i doma, stačí pít. Čtěte více »

Proč dávají krev na prázdný žaludek?

Výběr krve na lačný žaludek - to je jedno ze základních pravidel při průchodu takové diagnózy. Při nastavování tohoto limitu. Takže při odběru krve pro diagnózu HIV nehraje plnost žaludku žádnou roli.

Příjem potravy však ovlivňuje tyto standardní krevní parametry:

 • Zvýšení koncentrace tuků, proteinů;
 • Aktivace enzymového systému;
 • Zvýšení hladiny hormonální saturace;
 • Změny viskozity krve.

Co můžete jíst před krví?

Můžete jíst 10 hodin před odběrem krve, protože i mírná saturace krevního oběhu sacharidy může změnit počet leukocytů, a to následné zvýšení jejich počtu.

Jíst má vliv na:

 • Biochemické složení krve;
 • Diagnóza glukózy;
 • Hormonální ukazatele.

V závislosti na diagnostických účtech analýzy je někdy povolena snídaně.

Je však nutné dodržovat doporučení:

 1. Opustit mléčné výrobky.
 2. Zakázané masové pokrmy.
 3. Nejezte banány.
 4. Nelze jíst vejce.

Perfektní snídaně je považována za kombinaci obilovin s přidáním sušeného ovoce.

Doporučení lékařů o výživě den před testem

Někdy lékař určí a vysvětlí určitá pravidla pro přípravu pacienta před odběrem krve pro diagnózu.

Běžné jsou:

 1. Den před manipulací se zdržujte užívání léků a potravin.
 2. Občerstvení je možné před některými analýzami. Mezi odběrem krve a posledním jídlem by však měla být mezera přibližně 3 hodiny.
 3. Nejezte mastné, kořeněné a sladké jídlo.
 4. Nejezte ovoce, jmenovitě citrus a avokádo.
 5. Zcela opusťte koření.

Jak mít večeři den před porodem?

Večerní příjem potravy před krevními testy pro diagnózu by měl také dodržovat doporučení.

Můžete jíst před darováním krve ze žíly:

 • Nejlepší večeře je kaše;
 • Přílohu můžete přidat pomocí syrové i smažené zeleniny;
 • Povoleno pro večeři ryb a masa, ale nízkotučné odrůdy;
 • Dochutnejte všechny potraviny olivovým nebo slunečnicovým olejem;
 • Můžete přidávat med, ale v malých množstvích;
 • Z ovoce můžete jíst jablka, švestky, hrušky a granátová jablka.

Pokud bude krev darována na stanovení glukózy, pak před darováním krve ze žíly nemůžete:

 1. Jezte potraviny bohaté na sacharidy.
 2. Tam jsou pečivo a sladké nápoje.
 3. Nepřijatelné ve stravě jsou ovoce, jmenovitě hrozny, banány.

Pravidla následovat

Existují obecné pokyny, které musí být dodrženy, aby se dosáhlo správného krevního obrazu:

 1. Před manipulací je třeba spát.
 2. Neužívejte sedativa nebo čaje.
 3. Před odebráním krve ze žíly by měl být veškerý tlak nebo krevní cévy odstraněn předměty nebo příslušenstvím.
 4. Pokud potřebujete darovat krev z prstu, je lepší odstranit prstence.
 5. Existují lidé, kteří se strachují z pohledu na krev. Pokud pacient spadá do této kategorie, musí ošetřující zdravotnický personál informovat předem.
 6. Během procedury se snažte relaxovat.

Před krevními testy

Kompletní krevní obraz zahrnuje určité předpisy pro dosažení spolehlivého výkonu:

 1. Odběr krve se provádí ráno nalačno.
 2. Před manipulací je nutné vyloučit cvičení a stres.
 3. Po požití alkoholu je nutné před odběrem krve projít alespoň 1 hodinu.
 4. Doporučuje se pozastavit léčebná a preventivní opatření.
 5. Pokud se dárcovství krve koná po celý den, poslední jídlo se provádí 3 hodiny před manipulací.

Co by mělo být provedeno po takovém postupu?

Po odběru krve je lepší dodržovat několik pravidel, aby tělo rychleji doplnilo zásoby chybějících látek v krevním řečišti:

 1. Po odběru krve je lepší se na chvíli nevstávat.
 2. Pro závratě nebo celkovou slabost vyhledejte lékařskou pomoc lékaře.
 3. Neodstraňujte bandáž po dobu 4 hodin.
 4. Nepokoušejte se na chvíli namočit místo vpichu. Sprcha nebo vana je lepší vzít další den.
 5. Jezte hojně a pravidelně.
 6. Pijte dostatek vody.
 7. Očkování může být provedeno pouze po 10 dnech.

Jak se připravit na dárcovství krve pro hormony a cukr?

Před výběrem analýzy hormonálního pozadí těla a cukru je třeba připravit:

 • Den před manipulací není sladký;
 • Výběr krve se provádí přísně na lačný žaludek;
 • Nejlepší bude ranní čas.

Testy insulinu a C-peptidového hormonu

Účinnost výsledků získaných po diagnóze inzulínu a C-peptidu závisí na správné přípravě pacienta na takový výběr:

 1. Je lepší dodržovat všechny předpisy ošetřujícího lékaře.
 2. Dodržujte čas a den naplánovaného doručení.
 3. Před odběrem krve musí být všechny léky přerušeny.
 4. Dodržujte dietní zvláštnosti před analýzou stborom: manipulace se provádí ráno, na lačný žaludek; přestávka v jídle je asi 16 hodin; žvýkat žvýkačku; Můžete pít před darováním krve ze žíly vodou bez přísad a různých příchutí.
 5. Je lepší se obávat a snažit se eliminovat důsledky stresových situací.

Hormonální prolaktin

Před odběrem prolaktinu musíte postupovat podle pokynů:

 1. Krev se odebírá ráno, nejpozději 2 hodiny po ranním probuzení.
 2. Výběr se provádí po přestávce v jídle, která by měla být asi 12 hodin.
 3. Nepijte nápoje sycené oxidem uhličitým.
 4. Všechna léčiva by měla být přerušena.

Glukóza

Chcete-li absolvovat test glykémie, měli byste se řídit doporučeními:

 1. Eliminovat emocionální stres, zatímco cvičení je vítáno.
 2. Než darujete krev ze žíly, můžete kouřit, ale před odběrem biologického materiálu musí uplynout alespoň hodinu.
 3. Příjem alkoholu není povolen.
 4. Asi 3 dny musíte dodržovat obvyklou dietu.

Více informací o množství cukru v krevních testech naleznete zde.

Co dělat před darováním krve pro biochemii?

Biochemická analýza krevních složek umožňuje vyhodnotit funkčnost celého organismu.

Tato diagnostická manipulace je použita:

 1. Definice nedostatků mikronutrientů.
 2. Detekce různých onemocnění.
 3. Charakteristiky porušení funkčnosti vnitřních systémů.

Faktory biochemického složení krve jsou ovlivňovány vnějšími faktory, proto je nutné dodržovat pravidla:

 1. 3 dny před výběrem biologického materiálu vylučujte příjem alkoholu.
 2. Nedovolte fyzickou námahu.
 3. Krev se odebírá pouze na prázdný žaludek.
 4. Před analýzou ukončete léčbu.
 5. Je povoleno uhasit žízeň čisté vody.

Příjem vody a její vliv na spolehlivost laboratorních studií

Je povoleno pít vodu před odběrem krve pro diagnostiku, hlavní je, že splňuje doporučení:

 1. Byl čistý.
 2. Není provzdušněn.
 3. Nebyly přidány žádné konzervační látky.
 4. Dokonce i minimální obsah glukózy je nepřijatelný.

Je lepší přestat užívat vodu hodinu před manipulací.

Vliv alkoholu na výsledek testu

Vědci prokázali vliv alkoholu na výkon studií krevních buněk. Proto byste se měli před výběrem analýzy zkusit tento výrobek zdržet.

V biochemické diagnostice krevního alkoholu je schopen:

 1. Způsobení zvýšení některých látek a pokles v jiných;
 2. Alkohol je schopen zvýšit koncentraci glukózy v celkové krvi;
 3. Kyslík začíná být špatně absorbován;
 4. Celkový zdravotní stav se zhoršuje.

Při provádění celkového krevního testu může příjem alkoholu také narušit výsledky:

 1. Negativní vliv na hladinu červených krvinek.
 2. Zvyšuje cholesterol.
 3. Snižuje koncentraci hemoglobinu v krvi.
 4. Ovlivňuje obsah lipidů.

Po tři dny se tělo dokáže zbavit vlivu této látky a normalizovat všechny systémy. Pokud by však byl alkohol opilý, nejlepší možností by bylo odložit návštěvu zdravotnického zařízení, aby bylo možné získat spolehlivé výsledky testů.

Chcete-li provést správnou diagnózu, postupujte podle několika pravidel:

 1. Krevní testy by měly být vždy prováděny v jedné laboratoři. Pouze v tomto případě budou výsledky správné.
 2. Záleží také na době dodání. Nejlepší možností by byl výběr krve ráno a na prázdný žaludek.
 3. Přesný obraz průběhu onemocnění lze zjistit pouze systematickou diagnostickou manipulací.

Co může a nemůže být před krevním testem?

Věděli jste, že pro získání spolehlivých výsledků testu je třeba se připravit na darování krve? Laboratoř Lab4U vám napsala ucelený návod, jak darovat krev.

Nezapomeňte: Vyšetření krve vyžaduje dodržování pravidel: postup musí být proveden kvalifikovaným zdravotnickým personálem, který zná všechny bezpečnostní standardy a musíte být v emocionálním a fyzickém klidu. Také v naší době není obvyklé odebírat krev ze žíly injekční stříkačkou, proto je zde speciální systém s vakuovými trubicemi - vacutainer. To však není vše. Konečný závěr může ovlivnit vaše strava, návyky a cvičení.

Budeš brzy darovat krev? Zkontrolujte, zda je ve vašem okolí laboratoř Lab4U, objednejte si potřebné testy a zaplatte až 2krát méně! Pravidelné slevy až 50% na většinu požadovaných testů!

Co může a nemůže být před všeobecným krevním testem

Pít: pít vodu v obvyklém množství, a děti mohou dokonce zvýšit porci pár hodin před darováním krve. Tím se sníží viskozita krve a usnadní se sběr. Vyhněte se sladkým nápojům a alkoholu, alkohol ovlivňuje počet leukocytů a vylučuje se z těla pouze tři dny.

Tam je: jíst poslední dobu 8 hodin před testováním. Nejlepší je mít večeři a ráno na prázdném žaludku přijít do laboratoře. Zejména nemůžete tučných potravin, protože to může vést k chiles, což bude vzorek zcela nevhodné pro výzkum.

Zatížení: je žádoucí opustit opravdu tvrdý trénink a velký stres den před krevním testem. Vana je kontraindikována, stejně jako plavání v ledové díře, to vše ovlivní výsledný výkon.

Co může a nemůže být před biochemickými analýzami: obecná biochemie, cholesterol, glukóza

Pijte: pijte jako obvykle, ale ujistěte se, že se jedná o vodu, ne sladkou sodu nebo alkohol. Během dne je žádoucí vyloučit kávu a čaj.

Tam je: před biochemickou analýzou krve většina omezení na jídlo. Den před dárcovstvím krve je nutné vyloučit tukové menu (ovlivní hladinu cholesterolu), cukrovinky ve velkém množství, dokonce i hrozny (biochemický komplex zahrnuje měření glukózy), potraviny bohaté na puriny, jako je maso, játra, luštěniny (aby nedošlo k představení lékaře, vysoké hladiny kyseliny močové). Darování nutně na prázdný žaludek, kdy naposledy můžete jíst 8 hodin před zákrokem.

Zatížení: Špičkové zatížení se stále nedoporučuje.

Léky: všechny non-základní léky musí být odstraněny v týdnu na dárcovství krve. Pokud však máte léky předepsané lékařem, které nelze zrušit - nenechte se odradit, uveďte názvy a dávkování ve správném směru.

Dokonce i když jste byli nepozorní a měli jste v den analýzy plnou snídani, nenechte se odradit. Namísto darování krve a placení za výsledky, které mohou být nesprávné, přepište Lab4U následující ráno, pouze 3 kliknutí a některá z našich zdravotnických středisek na vás budou čekat ve vhodnou dobu. 50% sleva na veškerý biochemický výzkum vás zbaví stresu!

Co může a nemůže být před hormonálními testy: TSH, testosteron, hCG

Pijte: žádná omezení vody.

Tam je: stejně jako všechny ostatní testy, je žádoucí, aby se hormony ráno na prázdný žaludek. Výdatná snídaně může ovlivnit hladiny hormonu štítné žlázy nebo způsobit, že vzorek nebude vhodný pro analýzu.

Zatížení: lidské hormony reagují na fyzickou námahu a stres velmi výrazně. Od tréninku den předtím, produkce testosteronu se může změnit, stres ovlivňuje hladiny kortizolu a TSH. Proto, pokud darujete krev pro analýzu hormonů štítné žlázy, doporučujeme vám, abyste se vyhnuli nervům a povykům co nejvíce v ranních hodinách analýzy a den předtím. V případě testů na pohlavní hormony - eliminujte trénink, saunu, snažte se spát po dostatečnou dobu.

Léky: pro analýzu TSH, T3, T4 je lepší vyloučit jodové preparáty 2-3 dny před dárcovstvím krve, doporučujeme zkontrolovat multivitaminy, je možné, že obsahují jod.

Další: nezapomeňte, že ženy musí v určitých dnech cyklu podstoupit testy na pohlavní hormony, obvykle se doporučuje užívat 3-5 nebo 19-21 dní menstruačního cyklu, v závislosti na účelu studie, pokud ošetřující lékař nepředepsal další termíny.

Co můžete a nemůžete udělat před testováním na infekce: PCR a protilátky

Testy na infekce mohou být buď stanovení protilátek v séru, pak se všechna obecná pravidla přípravy vztahují na dárcovství krve, stejně jako definice infekcí pomocí PCR, na kterou je materiál urogenitální metodou střihu odebrán.

Pijte: nepotřebujte zvyšovat množství vody, kterou pijete, pijte tolik, kolik cítíte žízeň. Zvláště ne pít alkohol před testováním na infekce, může sloužit jako provokace.

Jíst: potraviny mají menší vliv na výsledky testů detekce infekcí. Nicméně, zkuste jíst nejpozději 4-5 hodin před darováním krve a stále odmítněte mastné potraviny.

Zatížení: pokud darujete krev, zrušte cvičení, koupel, saunu den před zákrokem. V případě urogenitálního nátěru není tak důležité.

Léky: určitě riskujete, že se vám podaří dostat nepřesný výsledek testu, pokud začnete užívat antibiotika před porodem! Buďte opatrní, v případě léčby, která již začala, bude definice infekcí obtížná! Se zbytkem léků je vše jako obvykle - je lepší ho zrušit, pokud jej nemůžete zrušit - uveďte jména a dávky ve směru.

Jiné: urogenitální nátěr by měl být prováděn lékařem, proto nezapomeňte se na určitý čas předem zaregistrovat. Mužům se nedoporučuje močit po dobu 1,5-2 hodiny před odebráním materiálu z močové trubice. Je nepřijatelné odebírat materiál ženám během období a 3 dny po jejich ukončení.

Analýzy hormonů a infekcí mohou být drahé, zejména pokud užíváte více než jednu analýzu a více než jednou. Lab4U Vám nabízí komplexní průzkumy s 50% slevou.
Hormonální ženský komplex analýz
Hormonální analýza mužského komplexu
IPPP-12 (komplex analýz metodou PCR pro 12 genitálních infekcí)

Co a jak může ovlivnit výsledky testu?

Proč tak trváme na vyloučení potravin a zejména tukových potravin před darováním krve? Pokud toto pravidlo porušíte, váš vzorek může být nevhodný pro analýzu kvůli dětem. To je stav, kdy jsou hladiny triglyceridů (tukové částice) v séru překročeny, zakalí se a nelze je vyšetřit.

Alkohol ovlivňuje tolik krevních parametrů, že bude obtížné je vyjmenovat. Tato krevní glukóza a obsah červených krvinek a obsah laktátu v krvi a kyseliny močové. Nejlepší je jen zapamatovat si, že 2-3 dny před analýzou stojí za to vzdát se i nealkoholických nápojů.

Dodržování těchto jednoduchých pravidel pomůže provést přesnou diagnózu a vyhnout se opakovaným návštěvám léčebny.

Proč je testování Lab4U rychlejší, pohodlnější a výhodnější?

Na recepci nemusíte dlouho čekat.

Veškerá registrace a platba objednávky probíhá online za 2 minuty.

Cesta do zdravotního střediska netrvá déle než 20 minut

Naše síť je druhá největší v Moskvě a máme také ve 23 městech Ruska.

Výše šeku vás neohrožuje

Na většinu našich analýz se vztahuje trvalá sleva 50%.

Nemusíte chodit minutu ani minutu nebo čekat v řadě

Analýza se provádí záznamem ve vhodném časovém úseku, například od 19 do 20.

Nebudete muset čekat dlouho na výsledky nebo jít za nimi do laboratoře.

Pošleme je na e-mail. poštou v době připravenosti.