Image

Co je L-karnitin a jak se hubnout

Proces hubnutí by měl zahrnovat úpravu stravy a cvičení. Kromě těchto dvou hlavních bodů, někteří lidé používají specializované doplňky. Nejčastěji se jedná o profesionální sportovce, ale jsou zde i obyčejní lidé, kteří chtějí ztratit svou váhu. L-karnitin je jedním z nejoblíbenějších doplňků. Pokusme se pochopit vlastnosti této drogy, její účinky na tělo, pravidla přijetí a další důležité aspekty.

Co je L-karnitin

Doplněk je látka, která je sama v těle přítomna. Karnitin je syntetizován v mozku, ledvinách a játrech. Aby bylo možné jej vyrábět v normálním množství, musí člověk dodržovat vyváženou stravu obohacenou velkým množstvím živočišných bílkovin. Ve skutečnosti je protein hlavním zdrojem L-karnitinu.

Nedostatek karnitinu může způsobit metabolické problémy, které mohou vést k obezitě a dokonce i srdečním problémům. Pro sportovce je doplněk nepostradatelným nástrojem v boji proti tukům, protože se aktivně podílí na procesu výroby energie z tuků.

Jak L-karnitin ovlivňuje tělo?

Kromě výše uvedené aktivace metabolického procesu lék zvyšuje vytrvalost člověka a snižuje rychlost únavy, což je nezbytné při namáhavém cvičení. Užívání látky po cvičení pomáhá při regeneraci svalů, v procesu tréninku chrání před možným protahováním nebo poškozením tkáně.

Hlavním cílem léku je pomoci tělu plnit jeho přirozené funkce (uzdravení, hojení, rozpad tukové tkáně atd.). Doporučuje se zejména pro silový trénink, kdy je největší zátěž na svalech.

Aditivní vlastnosti

L-karnitin je multifunkční lék, který je populární mezi lidmi díky řadě základních příznivých vlastností:

 • aktivace metabolismu;
 • urychlení procesu spalování tuků, jeho zpracováním na energii;
 • prevence vzniku tuků;
 • snížení cholesterolu;
 • zvýšit odolnost a výkon;
 • zkrácení doby zotavení po cvičení;
 • nasycení tělních buněk kyslíkem;
 • podporuje zlepšenou výživu srdečního svalu;
 • zvýšené hladiny imunitní ochrany;
 • dlouhotrvající a trvalý účinek po ukončení užívání.

Dopad na zpravodajství

Kromě fyzických účinků na tělo ovlivňuje L-karnitin i duševní aktivitu člověka. Podle výsledků řady studií bylo prokázáno, že denní spotřeba aditiva v množství od 2 g po dobu půl roku zlepšuje duševní výkon. Podle výsledků takové recepce se intelektuální zátěž snáze přenáší.

Vliv na kardiovaskulární systém

Nedostatek L-karnitinu má velmi negativní vliv na fungování srdce. Proto může být doplněk předepsán jako terapie pro osoby trpící kardiovaskulárními onemocněními, zejména pokud je tento druh nedostatečnosti pozorován. Kromě toho, že látka snižuje cholesterol, snižuje krevní tlak a zabraňuje rozvoji aterosklerózy.

Indikace pro použití

Rozsáhlé vlastnosti tohoto produktu naznačují jeho použití nejen při hubnutí, ale také při léčbě některých onemocnění. Z lidí, kteří potřebují užívat L-karnitin pro terapeutické účely, lze identifikovat následující:

 • diabetici;
 • kardiovaskulární onemocnění;
 • obezita;
 • vyžadující obnovu jater;
 • Pacienti s AIDS (řada léků používaných při léčbě tohoto onemocnění způsobuje nedostatek karnitinu, který musí být doplněn umělými prostředky);
 • osoby trpící poškozením ledvin a jater (tyto orgány jsou zodpovědné za syntézu karnitinu, jehož úroveň musí být doplněna, pokud existují problémy);
 • osoby s rizikem trombózy.

Účel tohoto doplňku v souvislosti s jednou z výše uvedených nemocí by měl provádět pouze lékař. Určuje také dávkování a dobu léčby.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Navzdory skutečnosti, že nás výrobci ujišťují o neškodnosti léku, existuje řada onemocnění, při kterých by měl být příjem karnitinu prováděn pod přísným lékařským dohledem:

 • diabetes;
 • hypertenze;
 • cirhóza jater;
 • periferní vaskulární onemocnění;
 • problémy s ledvinami.

Mezi nežádoucí účinky lze identifikovat řadu vzácných událostí: nespavost, bolesti hlavy, nevolnost, problémy s židlí. Popsané vedlejší účinky jsou zpravidla typické pouze pro osoby s individuální intolerancí k jednotlivým složkám.

Doplňky stravy

Dosud je karnitin dostupný v několika formách. Můžete si vybrat ten nejvhodnější pro sebe tím, že se seznámíte s vlastnostmi všech prezentovaných formulářů.

Čistý 100% L-karnitin

Klasická verze, kterou nejčastěji používají sportovci. V této formě se látka vyznačuje vysokou biologickou dostupností. Perfektně prokázáno, že eliminuje problémy s metabolismem. Vzhledem k této vlastnosti se tento typ karnitinu používá při léčbě anorexie a obezity po dobu přibližně půl století.

L-karnitin tartrát

Tento formulář je vhodný zejména pro osoby, které mají problémy s nadváhou. Má nejaktivnější formu a úroveň biologické dostupnosti je dokonce vyšší než v čisté formě. Lék je dokonale rozdělen do trávicího traktu na užitečné kyseliny a čistou látku.

Acetyl L-karnitin

Jedna z posledních vynalezených forem. Kromě obvyklého karnitinu je to acetylová skupina. Tato sloučenina může vstoupit do mozku. Díky této vlastnosti je aditivum také charakterizováno neurostimulačním účinkem na tělo. To znamená, že spolu se zlepšením metabolismu a procesu spalování tuků se také zvýší aktivita mozku.

Propionyl L-karnitin

Tato forma léčiva je tvořena karnitin etherem a glycinem. Kombinace těchto složek nám umožnila dosáhnout účinku stimulace metabolismu lipidů a zvýšení syntézy oxidu dusnatého. Jedna z nejpřínosnějších vlastností přísady může být nazývána vazodilatačním účinkem. V tomto provedení se karnitin doporučuje pro osoby se srdečním onemocněním. Tato přísada mimo jiné zvyšuje syntézu testosteronu, snižuje uvolňování kyseliny mléčné do svalů během cvičení a vyznačuje se také antioxidačními vlastnostmi. Propionil navíc bojuje s chronickou únavou.

Fumarát L-karnitinu

Tento typ karnitinu je výsledkem kombinace čisté látky s kyselinou fumarovou. Ideální pro osoby s nadváhou. Přínosem přípravku je pozitivní účinek na kardiovaskulární systém.

Jak užívat L-karnitin pro hubnutí

Proces užívání doplňků závisí na formě produktu zvoleného pro spotřebu. Zvažte s ohledem na každou z nich.

Jak vzít tekutý L-karnitin pro hubnutí

Kapalná přísada je několika typů:

 • v lahvích - připravené k jídlu;
 • sirup - vyžaduje ředění ve vodě;
 • v ampulích - také připravených k použití, je jediný rozdíl v tom, že přípravek je balen v malých nádobách.

Každý nástroj má vlastní návod k použití. Různí výrobci pravidel přijetí se mohou mírně lišit. Je nutné postupovat podle příslušné směrnice, která udává koncentraci a dávkování.

Výhodou kapalné formy karnitinu je jeho rychlá absorpce. Mezi nedostatky lze označit velké množství barviv a různých příchutí.

Jak užívat tobolky

Varianta kapsle má dobrou stravitelnost. Tento karnitin působí rychle a je velmi vhodný k použití.

Přesnější dávkování je třeba zkontrolovat u svého trenéra nebo lékaře.

Jak pít pilulku formuláře

Jednou z cenově dostupných forem karnitinu jsou tablety. Jejich hlavní výhodou oproti jiným typům léků je úspora nákladů. Nákup lékové formy nenarazí do kapsy tolik, ale stojí za zmínku, že v této formě není produkt tak dobře absorbován, jak je popsáno výše. Počet dávek a dávkování se přibližně shodují s použitím tobolek. Přesnější informace naleznete v návodu.

Prášková forma

Relativně nízká cena a dobrý účinek jsou kombinovány v této formě uvolňování karnitinu. Pro mnohé je tento typ léků nejproblematičtější. Jde o to, že se svým příjmem stojí za to drotit: prášek se ředí na půl litru kapaliny. Pijte výsledný nápoj najednou. Tekutina má brát přesně tolik, kolik je uvedeno v návodu. Ne méně, protože droga se stane nevhodnou pro spotřebu.

Můžu pít L-karnitin bez cvičení?

Pokud chcete zhubnout a pro to se rozhodnete vzít doplněk a neplánujete jít do sportu, pak není žádný zvláštní bod v konzumaci léku. L-karnitin není spalovač tuku a nemá smysl ho používat jako doplněk k hlavní dietě pro hubnutí. To bude mít pouze příznivé účinky popsané výše, ale nepomůže snížit tělesnou hmotnost. Ale v kombinaci s tréninkem, můžete dosáhnout intenzivnější hubnutí spalováním více tuku než bez tohoto dodatku.

Denní dávka L-karnitinu

Množství spotřebovaného doplňku závisí na tom, zda se věnujete aktivní fyzické aktivitě. Pro sportovce bude dávkování vyšší než pro běžné lidi. Jejich denní dávka je tedy asi 1200 mg el-karnitinu. Tato částka se doporučuje rozdělit do dvou stejných příjmů: před jedním z jídel (nejlépe snídaně) a před tréninkem. Před fyzickou aktivitou je výhodný kapalný produkt.

Karnitin může být opilý bez tréninku. V tomto případě budete muset užívat pouze 1-2 tobolky 3x denně během jídla. Pokud je příjem finančních prostředků prováděn pro léčebné účely, může dávkování stanovit pouze ošetřující lékař. Je třeba mít na paměti, že užívání léčiva bez zahrnutí fyzické aktivity bude užitečné pro tělo, ale neovlivní proces hubnutí.

Před použitím jakékoli formy doplňku si pozorně přečtěte návod. Obvykle popisuje dostatečně podrobně režim.

Kombinace s jinými léky

Karnitin, jak je uvedeno výše, je látka, která je přirozená pro tělo. Na tomto základě lze tvrdit, že jeho užívání ve spojení s jinými léky neovlivní účinnost obou léčiv. Proto je tento doplněk často používán v kombinaci s jinými spalovači tuků v případě užívání pro hubnutí nebo v kombinaci s léky v případě terapeutické terapie. Ten by měl být koordinován s lékařem.

Dalším problémem je kombinace karnitinu s látkami, které mají stimulující účinek na tělo. Mezi ně patří zejména kofein. Společné užívání těchto látek je nepřijatelné.

L-karnitin v potravinách

Jak již bylo uvedeno, předmětná látka je syntetizována ze zvířecího proteinu. Běžné potraviny tak mohou být také zdrojem l-karnitinu. Zvýšený obsah této složky je samozřejmě pozorován u masa (zejména u hovězího masa). Pro podrobnější seznámení s obsahem látek v určitých produktech se můžete seznámit s údaji uvedenými v tabulce.

L-karnitin: co je potřeba, přínos a škoda

Poprvé se v roce 1905 objevily zprávy o levém karnitinu. Tento úžasný objev provedli dva ruští profesoři - S.V. Gulevich a R.P. Krimberg. Výzkumníci odstranili L-karnitin ze svalové tkáně, zpočátku na něj odkazovali jako na vitamin W. Zvláštní obliba levého karnitinu však padla v 80. letech. Dodnes je tato přírodní látka považována za jeden z nejúčinnějších způsobů spalování tuků.

Jak přesně může L-karnitin pomoci při hubnutí a při tréninku? Zjistěte si to níže.

L-karnitin - co to je a na co je?

Co je to levý karnitin a na co je? Během fyzické námahy je lidské tělo vystaveno mnoha biochemickým reakcím. Například ve vnitřní části svalových buněk - glykogen, který je doplňován přebytkem glukózy, vzniká komplexní sacharid. Když cvičíte, hladina glukózy v krvi prudce klesá a enzymy přicházejí do hry. Rozkládají glykogen, spalují uložený tuk v těle a přeměňují ho na energii. L-karnitin působí podle stejného principu, který stimuluje oxidaci tuků a pak je přeměňuje v energii.

Bez karnitinu nemůže tělo spalovat tuk ani při nejintenzivnější fyzické námaze. V nepřítomnosti této aminokyseliny v lidském těle nedochází k žádné akci: hubnutí nebo získání svalové hmoty.

Lidské tělo zpravidla produkuje správné množství karnitinu, aby si zachovalo své zdraví a svalový tonus. Pak vyvstává otázka: proč používat karnitin jako přísadu, pokud to není naléhavá potřeba? Mnoho lidí navíc užívá levokarnitin za účelem zvýšení svalové hmoty a urychlení procesu hubnutí.

Podle výzkumu přispívá zvýšená dávka levokarnitinu v těle k rychlému svalovému příjmu a hubnutí. Je však třeba připomenout, že zejména L-karnitin pomáhá při hubnutí při intenzivní fyzické námaze. Při sportu stimuluje levokarnitin vytrvalost, snižuje únavu a dodává tělu energii, což výrazně zvyšuje účinnost cvičení.

Použití levého karnitinu

Než se obrátíme na přínosy, stojí za zmínku, jaké problémy může tělo čelit nedostatku této látky. Nedostatek karnitinu neumožňuje proniknout tuky do mitochondrií a vytvořit rezervu energie. Pokud tělo nevytváří dostatečné množství karnitinu, vede to k následujícím komplikacím:

 • Nadváha.
 • Svalová slabost.
 • Ztráta kostí.
 • Zvětšená játra.

Jaké jsou přínosy karnitinu?

 • Uvolňuje únavu.
 • Podporuje hubnutí.
 • Zvyšuje efektivitu fyzické aktivity.
 • Pomáhá získat svalovou hmotu.
 • Snižuje úbytek kostní hmoty.
 • Příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém.
 • Zabraňuje onemocnění ledvin.
 • Posiluje imunitní systém.
 • Pomáhá zlepšovat sperma.
 • Zlepšuje funkci mozku.
 • Slouží jako antidotum při předávkování kyselinou valproovou.

Kyselina valproová je antikonvulzivum, které je předepsáno pro těžké nemoci a duševní poruchy, jako je epilepsie, migréna, schizofrenie a hluboká deprese.

Kromě doplňků, které potraviny obsahují karnitin? Hlavními zdroji karnitinu jsou červené maso a mléčné výrobky.

Mezi rostlinnými potravinami se tato látka nachází v ořechech, banánech, meruňkách, petrželce, česneku, zelí (zelí, růžičkové kapusty, brokolice) a obilovinách (pohanka, rýže, kukuřice a ovesné vločky).

Přínosy L-karnitinu při tréninku

Jak funguje karnitin během fyzické námahy a jaký vliv to má? Při sportovních aktivitách pomáhá karnitin spalovat tuk, získávat svalovou hmotu a urychlit regeneraci svalů po cvičení.

Během cvičení aditivum pracuje takto:

 • Produkuje energii pro zvýšení svalové hmoty.
 • Trénuje srdce a zvyšuje jeho vytrvalost.
 • Poskytuje ochranu pro zásoby svalového glykogenu.
 • Podporuje uchování bílkovin v těle.
 • Snižuje koncentraci kyseliny mléčné ve svalech (zmírňuje bolest a křeče).
 • Posiluje imunitu během intenzivního tréninku.
 • Poskytuje maximální spotřebu kyslíku při cvičení aerobiku.

Pokud užíváte karnitin, aktivně se zapojujete do sportu a dáváte svaly čas na zotavení, v důsledku toho budete moci zhubnout a dosáhnout krásného atletického těla. Tvar bude proporcionální, bez ukládání tukových záhybů v určitých oblastech těla. Sportovní doplněk Vám bude pravidelně poskytovat proteiny, které umožní, aby svaly byly vždy v dobrém stavu.

Je možné zhubnout pomocí karnitinu bez sportu? Pokud budete dodržovat přísnou dietu a extrahovat účinnou látku z produktů rostlinného a živočišného původu, je malý úbytek hmotnosti možný pouze díky nízkokalorické dietě. Ale pokud si vezmete doplněk ve své čisté formě, v kombinaci s uhlohydrátovými produkty, tělo se dodává s velkým množstvím energie, které musí být vynaloženo. Bez sportu je možný i opačný efekt.

Doplnění karnitinu nedává pozitivní výsledky, pokud jste na dietě s nízkým obsahem kalorií. Za účelem budování svalů a hubnutí, spalováním tuků, tělo potřebuje energii. Komplexní sacharidy poskytují sílu a vysokou aktivitu v tréninku. Proto se doporučuje užívat levokarnitin v kombinaci s sacharidovými potravinami (např. Žitný chléb, těstoviny z tvrdé pšenice a kaše).

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Karoten je bezpečná látka, pokud dodržujete správné dávkování. Má příznivý vliv na celkové zdraví. Tato přísada je netoxická a netoxická. Nicméně některé kontraindikace jsou:

 • Kojení.
 • Intolerance potravinových bílkovin.
 • Vyčerpání těla (prodloužený půst).

Přípravek by neměly užívat ženy, které plánují těhotenství a osoby s rakovinou. To může zpomalit nebo narušit působení léků předepsaných k léčbě. Karnitin je užitečný při léčbě diabetes mellitus typu II, vysokého krevního tlaku, epilepsie, onemocnění ledvin a jater. Někdy to může bezpečně komunikovat s jinými léky. Nicméně, aby bylo možné stanovit správné dávkování pro sebe a ujistěte se, že tato látka je pro vaše tělo opravdu bezpečná, měli byste se poradit se svým lékařem.

Vedlejší účinky předávkování:

 • Průjem
 • Křeče v břiše.
 • Nevolnost a zvracení.
 • Nespavost.
 • Uremie.
 • Vyrážka na těle.
 • Křeče.

Jak vypočítat dávku karnitinu? Při intenzivní fyzické námaze je norma pro dospělého 1-2 g / den. Užívejte 1-2 tobolky karnitinu přibližně půl hodiny před tréninkem.

Použití L-karnitinu - znalecký posudek

Jak funguje princip karnitinu? Na co je a jak dlouho se používá? Jim Stoppani, lékař ve sportovní fyziologii a výživový poradce, odpoví na tyto otázky:

„Hlavní funkcí levého karnitinu je transport mastných kyselin z potravin do mitochondrií. Tuky se přeměňují na energii, kterou lze okamžitě spotřebovat. Proč potřebujete karnitin? Pokud chcete „čistou“ svalovou hmotu, potřebujete sílu, abyste mohli cvičit v posilovně. Karnitin vám dodává energii, zvyšuje vaši aktivitu a vytrvalost. Nedostatek karnitinu snižuje účinnost tréninku a činí z vás pomalé, unavené a vaše svaly - slabé.

Není třeba cyklicky brát aditivum. Můžete ji používat pravidelně a dodržovat správné dávkování. Nezapomeňte, že karnitin se konzumuje před začátkem fyzické aktivity a tělo je vstřebává velmi rychle. Nejlepší je užívat tobolky, pilulky nebo tekutinu, než půjdete do posilovny. "

Co je to karnitin a co to je, viz video níže.

L-karnitin: akce, přínosy, jak, co a jak mnohem lépe se vzít

Chcete vědět, co je L-karnitin? Budeme hovořit o vlivu L-karnitinu, jeho výhodách, které je lepší si vybrat, stejně jako o tom, jak a kolik vzít doplněk.

L-karnitin pro hubnutí nyní obsahuje obrovské množství sportovních doplňků. Výrobci sportoviště v jednom hlase říkají, že je to silná a všestranná složka, která má vlastnosti spalovače tuků, pomáhá budovat svaly, urychluje zotavení a zlepšuje kognitivní funkce.

Mnozí lidé zároveň tvrdí, že karnitin je zbytečným doplňkem. Kdo má pravdu?

Jako obvykle leží pravda někde uprostřed. Ve skutečnosti, L-karnitin není zázračný lék, ale věda ukazuje, že to může být účinné pro určité účely. Podívejme se. V tomto článku vám řekneme, co je to L-karnitin, jaké je jeho použití, jaký typ si vybrat, jak a jak lépe si užívat, a zda byste se měli bát vedlejších účinků.

L-karnitin - co to je?

L-karnitin je přirozeně se vyskytující aminokyselina vyskytující se hlavně v masných a mléčných výrobcích. Je podmíněně nepostradatelný, což znamená, že naše tělo ho může produkovat tak dlouho, dokud spotřebujeme dostatek lysinu a methioninu (esenciálních aminokyselin).

L-karnitin vykonává v těle několik životně důležitých funkcí, především v souvislosti s produkcí buněčné energie. Není tedy překvapující, že většina L-karnitinu v těle je ve svalech, které musí rychle generovat obrovské množství energie.

Proč název "L-karnitin" obsahuje písmeno L? Jednoduše ji odlišuje od jiné formy látky, D-karnitinu, která má nejen nepříznivé účinky, ale ve skutečnosti narušuje schopnost našeho těla absorbovat L-karnitin. D-karnitin se proto nikdy nepřidává do produktů sportovní výživy. Najdete zde pouze L-karnitin v jedné ze čtyř forem:

 • L-karnitin. Jedná se o stejnou formu karnitinu, která se vyrábí v těle.
 • Acetyl-L-karnitin (ALCAR). Tato forma L-karnitinu prošla chemickým procesem známým jako acetylace, který umožňuje látce procházet hematoencefalickou bariérou.
 • L-karnitin L-tartrát. Tato forma L-karnitinu je spojena s kyselinou vinnou a pomáhá zlepšovat absorpci.
 • Glycinpropionyl-L-karnitin (GPLK). Tato forma L-karnitinu je vázána na aminokyselinu glycin. Výzkum ukazuje, že GPLK má antioxidační účinek v těle a může zvýšit průtok krve během cvičení.

Proč lidé používají L-karnitin pro hubnutí?

Odpověď je zřejmá: užívají aditiva ke zvýšení množství karnitinu v těle, zejména ve svalech. To zase vede k řadě pozitivních účinků, včetně snížení bolesti svalů, lepšího zotavení po cvičení a zvýšení produkce oxidu dusnatého.

Žádná jednotlivá forma karnitinu, braná odděleně, však neposkytuje úplný seznam výše uvedených účinků.

Výhody L-karnitinu

Obvykle člověk dostane dostatečné množství L-karnitinu s jídlem, ale výzkum ukazuje, že nedostatek karnitinu se může vyskytnout u starších lidí a těch, kteří nejí maso.

Proto většina lidí zapojených do posilovny nemusí užívat doplňky L-karnitinu, aby se zlepšilo jejich zdraví. Můžeme však zvýšit množství této látky v těle, aby se zlepšila sportovní výkonnost.

Vliv L-karnitinu na poškození svalů a bolestivost

Studie ukazují, že látka snižuje svalové poškození během a po intenzivním cvičení, čímž zlepšuje regeneraci a snižuje bolestivost svalů.

Tento účinek L-karnitinu je jedním z nejvíce prokázaných. Vědci stále zkoumají jeho mechanismus. Nejpravděpodobnější hypotézou je, že je zprostředkována zvýšením průtoku krve do svalové tkáně, což vede ke snížení svalového napětí a zlepšení buněčných signálů, které jsou spojeny se svalovou regenerací.

Pracuje L-karnitin jako spalovač tuků?

L-karnitin je nutný pro oxidaci mastných kyselin (tj. Pro jejich spalování), takže výrobci sportoviště často tvrdí, že látka pomáhá urychlit ztrátu tuku a je skvělá pro hubnutí. Tyto výroky bohužel neodpovídají skutečnosti.

Nedostatek karnitinu může ztěžovat ztrátu hmotnosti. Nicméně, většina lidí netrpí nedostatkem karnitinu. Navíc vědci zjistili, že zvýšení hladiny karnitinu nad normu nevede ke zlepšení spalování tuků.

Je tedy nepravděpodobné, že by použití jakékoli formy L-karnitinu pomohlo při "sušení" nebo při hubnutí, s výjimkou případů, kdy jste starší osoba nebo vegetarián (a je pochybné, že L-karnitin bude mít určitou hodnotu).

L-karnitin a soubor svalové hmoty

Někteří výrobci sportovců tvrdí, že L-karnitin může přímo zvýšit zisk a sílu svalové hmoty (jako je kreatin).

Tento efekt byl ale zjištěn pouze v jednom případě, kdy senioři užívali tento doplněk, aby eliminovali nedostatek L-karnitinu. Je tedy možné předpokládat, že produkt nepomůže lidem s normální hladinou karnitinu.

Nicméně použití L-karnitinu může nepřímo přispět ke svalové hmotě a zvýšení síly v důsledku pozitivního účinku přísady na bolest svalů a regeneraci.

Faktem je, že čím méně jsou naše svaly zraněny po odchodu do posilovny a rychleji se zotavujeme, tím rychleji můžeme trénovat a postupovat. Nakonec to pomůže zlepšit složení těla.

L-karnitin a fyzikální výkon

Většina studií ukazuje, že L-karnitin nezvyšuje výkonnost při dlouhodobém cvičení s nízkou intenzitou. Totéž lze říci o intenzivních krátkodobých cvičeních.

Někteří vědci navrhli, že použití doplňků L-karnitinu může zvýšit svalovou sílu, ale údaje o této otázce ještě nejsou přesvědčivé.

V neposlední řadě bylo prokázáno, že L-karnitin snižuje duševní a fyzickou únavu během cvičení u starších osob (ale ne u mladých zdravých lidí).

Takže nyní vědecké důkazy naznačují, že karnitin s největší pravděpodobností nezlepší váš fyzický výkon.

L-karnitin a kognitivní funkce

ALCAR může snížit únavu a zlepšit koncentraci u lidí s chronickým únavovým syndromem nebo nedostatkem karnitinu.

Existuje také několik důkazů, že ALCAR může být použit při léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Někteří zdraví lidé uvádějí zlepšené kognitivní funkce při užívání acetyl-L-karnitinu, ale bohužel není dostatek výzkumů k potvrzení nebo popření těchto obvinění.

L-karnitin a citlivost na inzulín

Několik studií ukázalo, že levokarnitin může zvýšit citlivost na inzulín u lidí s diabetem. Není však známo, zda má stejné účinky u zdravých lidí.

L-karnitin a plodnost

V několika experimentech bylo zjištěno, že L-karnitin může zlepšit kvalitu spermií u mužů, zejména těch, kteří mají nízkou kvalitu spermií nebo trpí neplodností.

Kolik L-karnitinu je třeba užívat - klinicky účinné dávkování

Klinicky účinná dávka L-karnitinu závisí na typu látky, kterou používáte:

• Acetyl-L-karnitin: od 630 do 2500 mg denně;

L-karnitin L-tartrát: od 1 000 do 4 000 mg denně;

• Glycinpropionyl L-karnitin: od 1000 do 4000 mg denně;

• Normální L-karnitin: 500 až 2 000 mg denně.

Jak užívat L-karnitin?

Někteří odborníci se domnívají, že karnitin by měl být užíván před cvičením, jiní říkají, že nejlepší čas je po cvičení. Oba mají pravdu. Acetyl-L-karnitin je nežádoucí užívat s jídlem (je horší absorbován). Proto může být opilý před tréninkem, spolu s aditivy pro zvýšení hladiny energie.

Pro optimální absorpci jiných forem karnitinu je však zapotřebí sacharidů. Vzhledem k tomu, jíst před cvičením je nežádoucí, je lepší použít doplněk po.

Jednou ze strategií pro získání všech příznivých účinků různých forem L-karnitinu je užívání dvou porcí ALCARu mezi jídly (včetně 1 porce před tréninkem) a jedné porce obvyklé formy nebo L-karnitinu L-vínanu po tréninku.

Co můžete očekávat od užívání L-karnitinu?

Záleží na vlastnostech vašeho těla a výživě.

Pokud jste mladí, zdraví a více či méně správně, hlavní výhodou, kterou můžete od levého karnitinu očekávat, je snížení bolesti svalů po cvičení a urychlení zotavení.

Přípravek může také mírně zvýšit výkon vašeho tréninku, ale důkazy jsou spíše slabé. U lidí středního věku a starších lidí může užívání L-karnitinu mírně urychlit spalování tuků, zvýšit svalovou hmotu a snížit únavu při tréninku. Kromě toho, pokud nechcete jíst maso, použití výrobku vám může přinést stejné výhody jako starší lidé.

To je zajímavé: nedostatek karnitinu je velmi častý u veganů a vegetariánů z toho důvodu, že jejich strava obsahuje mnohem menší množství lysinu a methioninu - esenciálních aminokyselin nezbytných pro produkci karnitinu.

Má L-karnitin vedlejší účinky?

Studie ukazují, že doplňky L-karnitinu jsou bezpečné a nezpůsobují vedlejší účinky. Tato otázka je však kontroverzní. Důvod - článek publikovaný v roce 2013, který ukázal, že karnitin v mase může zvýšit riziko srdečních onemocnění.

Existuje dobrý důvod, proč se toho nemusíte obávat: tato práce ve skutečnosti neprokázala, že konzumace červeného masa zvyšuje riziko srdečních onemocnění. Namísto toho ukázala, že maso způsobuje dočasný nárůst látky známé jako TMAO (trimethylaminoxid), která byla spojena s onemocněním srdce, ale vědci neprokázali, že je skutečně způsobuje.

Jinými slovy, teorie, že konzumace masa zvyšuje riziko srdečních onemocnění u všech lidí za všech okolností, je nepravděpodobné, že by byla pravdivá.

Potvrzuje to i skutečnost, že výzkum nezjistil žádnou souvislost mezi konzumací červeného masa a srdečními chorobami, cukrovkou, mrtvicí nebo rakovinou. Existují však důkazy, že konzumace zpracovaných výrobků z červeného masa, jako je slanina, salám a párky v rohlíku s párky, může zvýšit riziko srdečních onemocnění. Není však známo, zda se jedná o konzumaci červeného masa jako takového nebo obecně o nezdravý životní styl.

Závěr

L-karnitin je cenným produktem sportovní výživy. To může dát ty příznivé účinky, které většina lidí očekává.

Přípravek vám může pomoci při spalování tuků, získávání svalové hmoty a zvyšování síly při intenzivním tréninku. Díky němu můžete ve výcviku opravdu dělat vše, co je v našich silách, a lépe se zrychlit, což samozřejmě urychlí váš pokrok.

Takže, pokud chcete snížit bolest svalů a zajistit rychlejší zotavení po tréninku, pak L-karnitin bude dobrým doplňkem vaší stravy.

Co je to L karnitin a jak ho vzít na hubnutí

Štíhlé tělo je jedním z hlavních trendů v současné módě, a ti, kteří chtějí mít takové tělo, hledají cestu k tomu. Jedním z nejznámějších a nejjednodušších způsobů, jak dosáhnout tohoto výsledku, je použití různých doplňků stravy. Nejoblíbenější v tomto oboru je L karnitin.

Dnes se budeme zabývat těmito otázkami: karnitin - co to je? Jak ji zhubnout? Typy karnitinu, kromě toho, podívejte se na recenze na L karnitin a další otázky.

Co se skládá z karnitinu L a proč je to nezbytné?

L karnitin je lék podobný vitamínu, jehož vlastnosti jsou podobné vitamínům skupiny B. Karnitin je aminokyselina, která mění mastné kyseliny na energii. Lze ho získat nejen ve formě přísady, ale také z běžných produktů: masa, mléčných výrobků.

Hlavním účelem L-karnitinu je směr mastných kyselin do mitochondrií, ve kterých se provádí proces spalování tuků, včetně zvýšení odolnosti.

Také karnitin pomáhá eliminovat toxiny prostřednictvím metabolických procesů. Do jisté míry plní funkce detoxikace, což je velmi užitečné, protože prvky rozkladu, nahromaděné v mitochondriích, významně inhibují rychlost dělení mastných kyselin.

L karnitin plní následující funkce:

 1. zrychlení štěpení tuku;
 2. zvýšit ochrannou funkci imunitního systému;
 3. zvýšení odolnosti vůči různým stresovým situacím;
 4. zvyšuje odolnost;
 5. inhibuje stárnutí v těle;
 6. je silný antioxidant;
 7. odstranění "špatného" cholesterolu;
 8. posílení kostní tkáně;
 9. posiluje duševní aktivitu;
 10. opravy tkání;
 11. zlepšení kardiovaskulárního systému;
 12. pozitivní vliv na kvalitu spermií.

Z toho všeho můžeme usuzovat, že elkarnitin lze použít nejen pro hubnutí, ale také pro zlepšení těla jako celku.

Typy L karnitinu

V obchodech, lékárnách, na internetových stránkách můžete vidět tyto typy tohoto léku:

 1. L-karnitin tartrát
 2. Fumarát L-karnitinu
 3. Acetylkarnitin
 4. Propionyl
 5. Čistý karnitin

L karnitin tartrát má vysokou biologickou dostupnost. Když se uvolní do žaludku, snadno se rozpouští a rozkládá se na dvě složky - kyselinu vinnou a čistý karnitin. Tyto dvě složky se od sebe oddělují. Nejčastěji používejte tento L-karnitin pro hubnutí.

L-karnitin fumarát - biologický přístup v něm je nižší, ale má blahodárný vliv na fungování kardiovaskulárního systému.

Acetyl L-karnitin je vynikající schopnost dostat se do mozku. Díky tomu je aktivován metabolický mechanismus mozku, eliminuje se pocit „trvalé“ únavy, zvyšuje se úroveň práce myšlenkových procesů a paměť.

Propionyl-1-karnitin má pozitivní vliv na fungování cév. Hraje klíčovou roli pro lidi, kteří trpí některými chorobami srdce a cév, erektilní problémy, navíc tento typ léčiva má pozitivní vliv na kvalitu spermií.

Čisté vlastnosti karnitinu se podobají vínanu L-karnitinu.

Dnes může být tato aminokyselina zakoupena ve třech různých formách:

Tekutý L-karnitin je nejdražší a nejlevnější je karnitin ve formě kapslí. Takový rozdíl spočívá v tom, že v tekuté formě je léčivo velmi rychle absorbováno tělem a kapsle pro rozpuštění trvá asi půl hodiny, což hraje významnou roli během tréninku. V kapalném stavu začne okamžitě jednat. Práškový L-karnitin je uprostřed.

Který karnitin bude mít účinný účinek na hubnutí

Pokud chcete vidět výsledek co nejdříve, musíte si koupit tekutý přípravek nebo prášek.

Pokud tempo učení není důležité, pak odvážně kupujte tobolky, je v tom větší přínos.

Než začnete užívat tento lék na trénink, měli byste se poradit se svým lékařem. Pokud neexistují žádné kontraindikace a nežádoucí účinky, můžete bezpečně pokračovat v užívání doplňku.

Podmínky použití L - karnitin pro hubnutí

Normální dávkování tohoto léku pro hubnutí je 1-2 g pro samici a 1,5-3 g pro samce. Existuje všeobecný názor, že čím větší je tělesná hmotnost, tím více je dávka léku potřebná.

Nejvhodnější je použít tento nástroj 30 minut před tréninkem.

Je důležité vědět: karnitin bude mít vliv na hubnutí, pouze pokud budete provádět kardio zátěž alespoň 30 minut.

Přípravek by měl být užíván do šesti týdnů, po kterých by měla být provedena alespoň dva týdny pauza.

Jak užívat l-karnitin pro hubnutí s pasivním životním stylem

Ti, kteří se rozhodnou ve prospěch možnosti pasivního hubnutí, se zajímají: jaká dávka by měla být sledována, aby bylo dosaženo požadovaného účinku? Odpověď na tuto otázku je ne.

Abychom pochopili proč, je nutné se ponořit do mechanismu působení tohoto nástroje. Levokarnitin přemisťuje mastné kyseliny do mitochondrií pro další zpracování.

Tuk je spálen anaerobně kyslíkem. Proto, přičemž lék v nepřítomnosti školení, leží na gauči, aby se dosáhlo hubnutí nebude fungovat, protože není anaerobní cvičení.

V tomto ohledu by měl být podobný lék užíván v kombinaci s tréninkem nebo dlouhou procházkou, během které dojde k hlubokému nasycení kyslíkem.

3 závažné chyby při použití L karnitinu

 • Nesprávné dávkování. S aktivním úbytkem hmotnosti, přípravou na letní sezónu nebo soutěží bude dávka léku v 1-3 g nedostatečná. Není nutné se obávat překročení dávky, v tomto případě maxima, které toto zažívací potíže mohou nastat. Aby to však mohlo přijít, je třeba vzít mnoho prostředků. Jedinou výjimkou je osobní nesnášenlivost složek léčiva.
 • Nesprávný způsob použití. Lék začíná být aktivní 30 minut po použití a jeho práce trvá dvě hodiny. Chcete-li si to budete potřebovat 15-20 minut před zahájením školení. Je důležité vědět, že l-karnitin odstraňuje ledviny, takže čím více tekutin použijete během cvičení a čím více jdete na toaletu, tím rychleji se prostředky vyčerpají.
 • Hluboký klam. "Byl aktivní trénink, můžete mít dobré jídlo." Během hubnutí nemůže jíst ihned po tréninku. Většina lidí věří, že po užití této drogy vzrůstá vytrvalost a váha se nesnižuje, ale roste. To je tak, když se používá L karnitin, vytrvalost se zvyšuje, pocení a nárůst tepu, ale také ovlivňuje chuť k jídlu. Proto musíte kontrolovat, abyste dosáhli očekávaného efektu.

Užívání léku pro ty, kteří nechtějí zhubnout

Tento nástroj může mít nejen lidi, kteří se potýkají s obezitou, ale i ty, kteří chtějí jen zlepšit své zdraví.

V tomto případě je třeba užívat lék dvakrát nebo třikrát denně s jídlem po dobu 30 dnů, ale nezapomeňte na dávkování - ne více než dva gramy denně.

Opakujte průběh vstupu L může být měsíc po přestávce.

Pokud se vyskytnou kardiovaskulární onemocnění, onemocnění ledvin, jater nebo virové infekce, dávka přípravku by neměla překročit 1 g denně.

Jak se vyhnout vedlejším účinkům

Jedním ze zjevných vedlejších účinků - zvýšený hlad. To je způsobeno zrychlením metabolických procesů v těle, a to i při úplném odpočinku.

V důsledku toho se spotřebovává energie, ale zvyšuje se chuť k jídlu. Ale s řádnou výživou, pravidelným tělesným tréninkem můžete výrazně snížit pocit hladu.

Odborníci na výživu doporučují nevybírat dietu s nízkým obsahem kalorií, ale dietu s obsahem sacharidů. V této dietě, musíte jíst nejméně 5 krát denně, a musíte odstranit z dietních alkoholických nápojů, tabáku, sladké a mastné. To vše vyžaduje třikrát týdně, aby se zapojily do zátěže, a až 3-4 krát - k provádění kardio.

L-karnitin, jak vzít hubnutí - recenze

Ti, kteří tento nástroj vyzkoušeli, hovořili pozitivně o účinku drogy a dospěli k takovým závěrům: pomůže pouze v kombinaci se správnou stravou a fyzickou aktivitou. Pouze v tomto případě se droga začala chovat účinně.

V lednu začal pracovat v posilovně s cílem zhubnout. Zpočátku byla moje hmotnost 92 kg. Třídy pomáhaly, jedl jsem správně, ale váha nešla tak rychle, jak jsem chtěl. Pro zvýšení efektu, trenér doporučil koupit L-karnitin, který pomůže spálit tuk a zvýšit metabolismus. Vzal lék na měsíc. Podařilo se mi ztratit 7 kg. První dobré olovo šlo po třetím tréninku v hale. V souladu s pokyny nebyl žádný vedlejší efekt. Teď je moje váha 75 kg a tam se nezastavím.

Dlouhou dobu mi nadměrná váha bránila, ale nebyl čas se o sebe postarat. Ale jakmile jsem se rozhodl, že mám dost na to, abych se omluvil za sebe a přihlásil se do posilovny. Sportovní aktivity nesly ovoce, ale opravdu se chcete stát štíhlými co nejdříve. Po konzultaci s instruktorem jsem si koupil L-karnitin a začal ho užívat. Díky léku, hmotnost začala rychleji odcházet, cítil jsem nárůst síly a energie. Vzal lék půl hodiny před začátkem tréninku. Po prvním kurzu užívání léku si udělal přestávku na měsíc a pak znovu získal „asistenta“. Teď se cítím mnohem lépe a šťastněji.

Vzal jsem karnitin na měsíc, ale nevšiml jsem si žádné zvláštní výsledky. Hmotnost samozřejmě klesala, nehybně stála. Splňte všechny pokyny k použití. Nechtěl jsem si to už vzít, protože jsem nedostal výsledek, který jsem očekával.

Na stránkách pro prodej této drogy existují různé recenze a každý se s nimi může seznámit. Ale co je nejdůležitější, při použití karnitinu, poraďte se s lékařem o kontraindikacích. Při nákupu léku si také přečtěte návod k použití. Pokud je účinek karnitinu negativní, okamžitě vyhledejte lékaře.

Vše o L-karnitinu

Mám užívat L-karnitin pro hubnutí a jak to udělat, aby bylo dosaženo maximálních výsledků. Návod k použití karnitinu.

Klinický obraz

Co říkají lékaři o hubnutí

Zabývám se problémy hubnutí po mnoho let. Ženy často přicházejí ke mně se slzami v očích, kteří všechno vyzkoušeli, ale výsledek, nebo ne, nebo se váha neustále vrací. Použil jsem jim poradit, aby se uklidnili, znovu se vydali na dietu a do posilovny si udělali vyčerpávající cvičení. Dnes je lepší cesta - X-Slim. Jednoduše se dá brát jako přísada do výživy a ztrácí až 15 kg za měsíc v naprosto přirozené formě bez stravy a fyziky. zatížení. Jedná se o zcela přirozený produkt, který je vhodný pro každého, bez ohledu na pohlaví, věk nebo zdravotní stav. Ministerstvo zdravotnictví v současné době realizuje akci „Zachránit lidi z Ruska před obezitou“ a 1 balíček léků, z nichž každý má bydliště v Ruské federaci a CIS může obdržet ZDARMA

Může existovat, v jedné látce, zdánlivě protichůdné vlastnosti: pomoci předčasně narozeným dětem v přibírání na váze a zbavit se dalších liber? Ukazuje se, že takovou látkou je L-karnitin.

Historie objevení L-karnitinu

Spojení bylo otevřeno počátkem minulého století. Umělá syntéza byla provedena v 60. letech. Po 3 desetiletích, on nejprve začal být přijímán olympioniky, a později získal široké uznání v medicíně a profesionálních sportech.

Dnes si ho můžete koupit v lékárnách a na internetu.

Přestaň se oklamat

Než budete číst dále, zeptám se vás na jednu otázku. Stále hledáte pracovní dietu nebo magickou dietní pilulku?

Pospěš si, abych tě zklamal, NENÍ JEDEN DIET, která vám pomůže zhubnout na dlouhou dobu.

A všechny "prostředky pro hubnutí", které inzerují na internetu, je kompletní rozvod. Obchodníci prostě dělají obrovské peníze na vaši naivitu.

Jediný lék, který vám nějak pomůže zhubnout, je Reduslim. Tento lék se neprodává v lékárnách a není inzerován na internetu, ale na propagaci stojí pouze 149 rublů.

Tak, že si nemyslíte, že se dostáváte do jiného „štíhlejšího“, nebudu popisovat, jaký je účinný lék. Pokud máte zájem, přečtěte si všechny informace o Reduslim sami. Zde je odkaz na oficiální stránky.

Mechanismus působení

L-karnitin je srovnáván s "stokerem", který utopuje mitochondrie buňky a k tomu přidává tuky a ne glukózu. Odtud a jeho sláva jako zhiroszhigatel.

Naši čtenáři píší

Dobrý den! Jmenuji se Ludmila, chci vám a vašemu webu vyjádřit svou vděčnost. Konečně jsem byl schopen zhubnout. Vedu aktivní životní styl, ženatý, žiju a užívám si každý okamžik!

Od dětství jsem byla docela baculatá dívka, ve škole jsem byla pořád dobíraná, dokonce i učitelé mi říkali pompushechkoy. to bylo obzvláště hrozné. Když jsem vstoupil na univerzitu, už mi nevěnovali pozornost, změnil jsem se v tichou, notoricky známou, tlustou osobu. Co se nesnažila zhubnout. A diety a všechny druhy zelené kávy, tekutých kaštanů, školtimy. Teď si ani nepamatuju, ale kolik peněz jsem na tento zbytečný odpad strávil.

Všechno se změnilo, když jsem náhodou narazil na jeden článek na internetu. Nevím, jak moc tento článek změnil můj život. Ne, nemyslím si, že neexistuje žádná přísně tajná metoda hubnutí, která je plná celého internetu. Vše je jednoduché a logické. Za pouhé 2 týdny jsem ztratil 7 kg. Celkem za 2 měsíce za 18 kg! Byla tam energie a touha žít, přihlásila jsem se do tělocvičny, abych si napumpovala zadek. A ano, konečně jsem našel mladého muže, který se už stal mým manželem, miluje mě šíleně a taky ho miluji. Promiň, že jsem psal tak chaoticky, jen si pamatuj všechno na emoce

Dívky, pro ty, kteří vyzkoušeli spoustu všech druhů stravy a metody hubnutí, ale nemohli se zbavit nadváhy, zabere 5 minut a přečtěte si tento článek. Slibuji, že nebudete litovat!

Poskytuje nejlepší permeabilitu mitochondriálních membrán pro nemotorné molekuly mastných kyselin. Ale právě tam, na mitochondriálních membránách, vznikají molekuly ATP - jediný zdroj energie rozpoznávaný živými buňkami. Pokud však člověk vykonává nějakou práci, zejména fyzickou, znamená to, že do pece lokomotivy musíte vložit více paliva (tuku).

Jinými slovy, bez aktivního pohybu nemá L-karnitin smysl spalovat další tukové zdroje. Právě v tuto chvíli se mnozí z těch, kteří se chtějí zbavit nenáviděného tuku. Zdá se jim, že jednoduchý příjem léku sám o sobě by měl způsobit účinné hubnutí. Doplněk l karnitin funguje, když pracujeme.

Zdroje L-karnitinu

Naše tělo syntetizuje pouze 10% požadovaného množství L-karnitinu. Vyskytuje se v buňkách mozku, ledvin a jater. Syntéza vyžaduje přítomnost nebo přímou účast řady vitamínů, enzymů, minerálů a aminokyselin. S deficitem jakékoliv složky syntézy se reakce zpomalí nebo úplně zastaví.

Člověk dostává většinu karnitinu z potravy. Jedná se o vysoce kvalitní protein z tvarohu, ryb a masa.

Rusové se nemohou pochlubit vysokým statusem karnitinu, protože nemají příliš dobrou výživu. Jedná se zejména o spotřebu mořských plodů a ryb. Nápoje obsahující karnitin jsou proto nezbytné pro většinu občanů naší země. A cena těchto produktů je zcela demokratická, což vám umožní koupit je každému průměrnému Rusku.

Co dává tělu L-karnitin:

 • pomáhá spalovat staré zásoby tuků;
 • zabránit vzniku nových tuků;
 • normalizuje hladiny cholesterolu;
 • bude poskytovat vysoký výkon;
 • poskytnout buňkám dostatek kyslíku pro vnitřní dýchání;
 • zkrátit čas potřebný pro úplné uzdravení svalových vláken;
 • dobrý stimulátor srdečního svalu.

Pro vegetariány - náhrada za živočišné produkty. Cena je jednou z výhod léku a umožňuje komukoliv koupit.

Děti a karnitin

V dětském organismu je upravován mechanismus tvorby vlastního karnitinu pouze o 15 let. Malé děti ho obvykle dostávají z mateřského mléka.

U dětí užívajících aditivum zlepšuje neuromuskulární vodivost, vaskulární tonus, duševní a emocionální stav. Stávají se aktivnějšími a méně unavenými. Děti s gastrointestinálními problémy získávají na váze lépe, jejich chuť k jídlu se zvyšuje.

Příběhy našich čtenářů

Spadl 15 kg bez stravy a cvičení pro měsíc. Jak hezké se cítit krásně a znovu žádoucí. Konečně jsem se zbavil boků a břicha. Jak moc jsem se snažil všechno - nic mi nepomohlo. Kolikrát jsem se snažil začít cvičit v posilovně, ale minul jsem maximálně jeden měsíc a váha zůstala na místě. Zkoušel jsem různé diety, ale neustále jsem se dostal do něčeho chutného a nenáviděl jsem se za to. Ale to vše se změnilo, když jsem si přečetl tento článek. Každý, kdo má problémy s nadváhou - musí číst!

Přečtěte si celý článek >>>

Skutečnost, že L-karnitin se přidává do potravin i pro děti, hovoří o jeho důležitosti a bezpečnosti. Cena za to také není překážkou, což potvrzují i ​​recenze rodičů.

Nedostatek L-karnitinu

Nedostatek L-karnitinu se vyskytuje u těch, kteří jsou fyzicky aktivní nebo diety. Proto se pro ně doporučuje další suplementace l-karnitinu. Skupina rizik a zastánců vegetariánství.

Nedostatek levého karnitinu vede k:

 • metabolické poruchy a obezita;
 • patologie srdce a cév;
 • rychlá únava;
 • nízká odolnost vůči různým infekcím;
 • nejhorší krevní parametry.

L karnitin šetří myokard před poškozením, když se snižuje množství kyslíku přicházejícího během křeče koronárních cév. Pro ty, kteří mají problémy se štítnou žlázou, lék pomáhá vyhnout se nadměrné hmotnosti a ztrátě síly.

Karnitin také pomáhá při mužské neplodnosti. Pod jeho vlivem se spermie stávají hybnými a jejich počet dosahuje úrovně potřebné pro početí. Cena přísady vám umožní koupit a vyřešit mnoho problémů různých zdravotnických vlastností.

Pokud se tyto příznaky objeví během intenzivního tréninku nebo diety, stojí za to uvažovat o doplňkových doplňcích. Výhodou léku je jeho absolutní bezpečnost, avšak za předpokladu, že je to vhodné. Ošetřující lékař může povolit použití prostředků i během těhotenství a kojení.

Jak si vzít

Zde musíte pochopit, že vzorce spotřeby levokarnitinu nemohou být stejné pro ty, kteří zhubnou pomocí diety a tráví spoustu času v posilovně. Za druhé, za předpokladu, že tři tréninky týdně, denní míra hubnutí léku bude 1200 mg. Mělo by být rozděleno na polovinu, jedna část ve formě tobolek odebraných před jídlem a druhá ve formě tekuté kompozice na půl hodiny před tréninkem.

Podrobnější režim je následující:

Pokud nejsou žádné tréninky, pak se L-karnitin vypije 3x denně, 1-2 kapsle s jídlem. S významnou obezitou se tato dávka zvyšuje dvakrát. Aditiva můžete užívat po celý měsíc. Po přestávce trvající až 2 měsíce.

V profesionálním sportu dávají přednost tekutému L-karnitinu. Je vhodné v dávkování a nevyžaduje ředění.

Než začnete užívat, měli byste se poradit se svým lékařem o přítomnosti kontraindikací a se školitelem o schématu užívání a dávkování.

Instrukce uvádí, že L-karnitin je kontraindikován v:

 • nespavost a nervová podrážděnost;
 • s individuální intolerancí;
 • v přítomnosti alergických reakcí na kompozici.

Neexistují prakticky žádné kontraindikace jako takové, takže L-karnitin je považován za poměrně bezpečný sportovní doplněk. I když musíme pochopit, že zázraky neexistují.

Vedlejší účinky

Pokyny pro doplnění vyžadují pečlivé studium. Z toho se lze dozvědět, že levý karnitin má jeden závažný vedlejší účinek - zvýšení chuti k jídlu v důsledku urychlení metabolismu. Někteří výrobci mají doporučení užívat L-karnitin pro hubnutí v kombinaci s vlákny. Pomáhá kontrolovat chuť k jídlu a zefektivňuje proces hubnutí.

Odborníci v oblasti výživy tvrdí, že při správné fyzické námaze a vyvážené stravě, použití levého karnitinu pro hubnutí nebude mít vliv na chuť k jídlu. Korekce výkonu znamená:

 • šest jídel denně;
 • dostatečné množství hodnotného proteinu;
 • čerstvá zelenina a ovoce;
 • úplné odstranění alkoholu;
 • nedostatek cukru ve stravě.

Pokud je dieta nízkokalorická a velmi přísná, může způsobit poruchy a nakonec vést k přejídání. Četné recenze takové momenty potvrzují. Před tréninkem můžete jíst například nízkotučný tvaroh nebo část ryb se zelení (200 g). Na konci tréninku se doporučuje nejíst po dobu jedné hodiny, pak jíst část proteinového produktu. Taková dieta pomáhá používat lipidovou vrstvu pro energii a ne glykogen jater.

Maximální účinek poskytne L-karnitin v režimu, včetně:

 • kardio trénink různého trvání a intenzity (4-6);
 • silový trénink (3).

Pro účinné účinky kapslí karnitinu by měl puls vzrůst o 60% ve srovnání s klidovým stavem. Takový náklad může být organizován doma. Může to vypadat takto:

 • jízda na kole;
 • aerobní cvičení;
 • běhání;
 • taneční pohyby;
 • atletická chůze;
 • Cvičení pro hubnutí břicha a boků.

Minimální doba tréninku je 25 minut, aby se zahájil proces odbourávání tuků.

Pokud si při užívání léku všimnete podráždění a úzkosti, můžete snížit užívání jiných psychostimulancií, zejména kofeinu, a také se poradit se svým lékařem.

Jaká forma L-karnitinu je lepší koupit

Volba ovlivňuje formu uvolňování léku. Nejvhodnější jsou tablety a sirup. Ten je absorbován mnohem rychleji, ale jeho cena je poněkud vyšší než prášek a kapsle.

Tablety jsou vhodnější pro zlepšení funkce srdce a tekutý karnitin pro hubnutí. Ten není vyplaven, což je také výhodné pro uživatele.

Tablety se nejlépe užívají s minerální vodou bez plynu nebo šťávy. A měli byste si být vědomi omezení používání kofeinu při užívání doplňků, aby nedošlo k přetížení nervového systému.

Kapsle a tablety mají malou nebo žádnou chuť, nebo neutrální, což nelze říci o kapalném přípravku. Má čistou kyselou chuť, kterou je těžké zabít i se sladidly a chutí.

L-Carnitin, stejně jako jakýkoliv jiný výrobek, může mít nízkou kvalitu. Na trhu sportovní výživy, o čemž svědčí recenze, je dostatek padělků. Pokud si koupíte přísadu od obskurní prodejce, nebudete dostat do problémů. Pokud si produkt koupíte v lékárnách nebo u renomovaných prodejců sportovní výživy, může to být zárukou, že bude splňovat uvedené vlastnosti a kvalitu.

Nízká cena by již měla být upozorněna, protože zboží se může ukázat jako pochybné kvality. Doplněk lékárny lze zakoupit bez lékařského předpisu. Cena léku závisí na množství v balení a začíná od 50 rublů.

Objednat a koupit L-Carnitin může být na internetu. Pro větší spolehlivost je lepší využít rady přátel, kteří mají zkušenosti s nákupem a používáním produktu. Do jisté míry, pomoc a skutečné recenze.

Chcete-li dosáhnout fantastických výsledků a dostat se blíže k vašemu snu, měli byste si koupit a vzít L-karnitin spolu s tréninkem a správnou výživou. A pak revoluční lék, bezpečný pro vaše zdraví, splní svůj úkol spalování tuků a posilování.

Nakreslete závěry

Provedli jsme vyšetřování, studovali jsme spoustu materiálů a hlavně jsme zkontrolovali většinu diet a léků na hubnutí. Verdikt je:

Dieta dávala jen dočasný výsledek, jakmile dieta byla zastavena - nadváha okamžitě se vrátila.

Nezapomeňte! Neexistuje žádná jedna dieta, která vám pomůže zhubnout, pokud máte predispozici k plnosti.

Moderní prostředky pro hubnutí, které jsou plné celého internetu, také nepřinesly výsledky. Jak se ukázalo - to je podvod podvodníků, kteří vydělávají obrovské peníze na to, že vás vede jejich reklama.

Jediný lék, který dal významný
výsledkem je Reduslim

Můžete se zeptat, proč se všechny tučné ženy v tuto chvíli nestaly tenkými?

Odpověď je jednoduchá, Reduslim není prodáván v lékárnách a není inzerován na internetu. A pokud se kultivují, pak je to FAKE.

Tam je dobrá zpráva, šli jsme k výrobcům a sdílet s vámi odkaz na oficiální stránky Reduslim. Mimochodem, výrobci se nesnaží profitovat z lidí trpících nadváhou, cena akcií je pouze 149 rublů.