Image

Kukuřice na patě

Jakmile člověk vyroste z dětských sandálů, problém kuřích se pro něj stává naléhavým. Ani drahé a dobré boty nejsou zárukou, že kukuřice na patě ho nikdy nenaruší. Lidská noha je jedinečná, s jemnou tenkou kůží a mozoly na ní se objeví, dokud se bota přizpůsobí. Bohužel se to nestane vždy rychle.

Kuří oka na patách jsou dvou typů: mokré (tříté - tříté a tříté) a suché - to je již složitější problém. (Jak se tyto typy mozolů na nohách liší, viz foto níže).

Jak léčit kukuřice na patách

Uvažujme o tom, jak začít s metodami nakládání s otřepanými patami, informacemi o suchých mozolech, o něco nižší.

A tak, kukuřice na patě s tekutinou. Vypadá to v důsledku použití nepohodlné obuvi. Nejčastěji jsou takové položky vyrobeny z nepřirozených materiálů, ale ne vždy. Poprvé nosíte boty nebo boty (a paty jsou nejčastěji otírané paty), 99% lidí se 100% zárukou se vrátí domů s puchýři. Ti nejšťastnější jsou s zarudnutím. Méně - s kukuřicí. A aby nedošlo do rizikové skupiny, a kalus z tekutiny a krve se nezměnil v hnijící ránu, musí být nohou poskytnuta první pomoc.

Stojí za to si vzpomenout jen jednou, jak správně léčit callosities na patách a pak Internet nebude muset být v agónii při hledání stopy. A ještě lépe si pamatovat, jak zabránit jejich výskytu, a žít šťastně. Nebo přidejte odkaz do oblíbených.

Co dělat, když otíráte kalus na patě. Nejprve musíte určit fázi problému. Může to být jen zarudnutí, puchýř s tekutinou nebo krví a prasklá bublina, která se změnila v ránu.

V prvním případě poškozené místo otřete peroxidem a další den - před položením bot - místo uzavřete omítkou. To pomůže zabránit přechodu do druhé fáze.

Kalhoty na patě. Léčba (pokud bublina nepraskla)

Nater kukuřice na patě, co dělat? Tradiční medicína má mnoho tipů, jak pomoci s tímto problémem. Nejčastěji se jedná o miniaplikace s různými přísadami, které se dají na noc - určitě se najde něco vhodného doma nebo po ruce.

Chcete-li začít, umyjte si nohy. Letní voda. Je nemožné je vznášet na zanícené kůži. Pak by mělo být zpracováno rušivé místo. Než pomažeš kukuřici na patě, rozhodni se pro sebe. Existuje spousta finančních prostředků, a to jak v oficiální medicíně, tak v lidovém lékařství. K kukuřici můžete připojit citrónovou kůru s dužninou, zavřít sádrou a zabalit obvazem. Můžete použít stejným způsobem aloe, řez podél. Obr Mléko je žádoucí opustit noc, je-li taková příležitost. Mělo by to ale zůstat alespoň dvě hodiny. To je, pokud budete používat léčbu kuří oka na nohách s lidovými prostředky.

Mimochodem, stále existuje vojákova metoda, kterou údajně bojovali s mozoly bojovníků. Připevněte suspenzi pracího mýdla na spálenou bublinu a přidržte ji přes noc. Ráno budete překvapeni vylepšením.

Lékárny přitom dnes jednoduše najdou speciální masti a dokonce i omítku pro mokré kukuřice, která na jedné straně suší kukuřici, na druhé straně - zabraňuje dalšímu tření. To je aplikováno na několik dní a, soudě podle recenzí, je dobrý lék na kuří oka na patách.

Nedoporučuje se propíchnout vytvořenou bublinu, protože je velmi snadné infikovat ránu. Pokud se ale nemůžete vyhnout dalšímu tření, je lepší to udělat, ale udělat to správně. To urychlí hojení.

Kuklu propíchněte jehlou, protřepejte alkoholem nebo zahřejte nad ohněm. Pak je akce podobná léčbě prasknutí kukuřice.

Kukuřičný výbuch na patě. Co dělat

Chcete-li začít, zkuste se ujistit, že se do otevřené rány nedostane žádná infekce. Nechoďte tam s nemytýma rukama, nedávejte nemytý jitrocel. Nepokoušejte se kropit kolínskou vodu na prasklý mozol nebo ho rozmazat alkoholem. Nepřináší žádnou praktickou pomoc, bolest bude tak pekelná, že nebudete vědět, co dělat.

Máte-li na patě záchvat kalusu, léčba je velmi jednoduchá:

 • otřete peroxidem nebo omyjte ránu mýdlem
 • pak si na ni nanesete mast nebo nějaký lidový lék (recepty - níže) pro rychlé uzdravení.

V tomto případě, stejně jako v předchozím případě, můžete použít obě zdravotnické prostředky a odkazovat na populární recepty. Jak zacházet s kalusem na patě - s masti nebo pleťovými vodami - obecně to není důležité. Efektivní metody a metody.

Jak odstranit kukuřici na patě t

Připomínáme, že před použitím těchto receptů je třeba ránu umýt. A pak si vyberte jednu z metod léčby:

 • vezměte si chlebovou strouhanku, dobře žvýkejte po čištění zubů. Nebuďte překvapeni. Je nepravděpodobné, že byste v otevřené ránu potřebovali bakterie z úst. Rozpadne se na ránu, přilepí se sádrou nebo zavře složeným několikrát obvazem a převine si nohu. Nechte to až do rána.
 • rozbijte slepičí vejce, opatrně oddělte fólii, kterou najdete uvnitř. Lepidlo na kukuřici. Vyschne a dokonale se uzdraví
 • citrónová kůže je vázána na poškozené místo v noci - doporučuje se vzít tzv. „zadek“.
 • Podobně můžete na ránu připevnit řezaný list aloe buničiny

Kukuřice na patě. Léčba mastí

Pokud z nějakého důvodu nevěříte v zázračné vlastnosti citronu, chleba nebo aloe; preferují sklenice a zkumavky; jíst služební cestu nebo dovolenou. Jedním slovem se můžete ocitnout v situaci, kdy žvýkání chleba a lepení na nohu není příliš vhodné. Pro tyto případy existují speciální antiseptické masti. A jako první pomoc mohou působit speciálně navržené záplaty - například „Compid“. Možná jsou v lékárně analogy, zeptejte se kolem.

Co se týče masti, může to být jakýkoliv dezinfekční prostředek - Levomekol, masť streptotsidovaya, stačí vyplnit ránu rozdrcenou tabletou „Streptotsida“. Můžete také použít Solcoseryl.

Kuří oka u dětí

Stejné metody jsou také vhodné, pokud je kukuřice na patě dítěte. Jediná věc, kterou bychom nedoporučovali, je propíchnout mozoly. A nejprve se pokusil léčit lidovými prostředky. Při použití masti pro děti nezapomeňte zeptat lékárníka, zda je vhodný pro vaši věkovou skupinu.

A pokud máte na patě mozol, co víte. Nyní se obracíme na úpravu suchých kuřích.

Suché kukuřice. Jak léčit mozol na patě

Není tam žádný zvláštní rozdíl mezi kde to je - suchý kalus na patě nebo suchý kalus na noze (vidět fotku dole) - ne. Ošetření suchých kuřích závisí na typu kuřích. A to je klíčové a přímo suché. Zde je druhý typ, který se často vyskytuje na patách nejčastěji. Zatímco tyč se může objevit kdekoli na noze.

Kukuřice na patě. Co dělat

Jistě, vy, stejně jako všichni ostatní, vás zajímá, jak rychle vyléčit mozol na patě a stojí za to okamžitě vás varovat, že to nebude fungovat rychle. Ale efektivně - úplně. Je lepší důkladně léčit takový mozol, jinak se může vrátit k vám a na stejném místě.

Předpokládá se, že jádrové mozoly se objevují v důsledku cizího předmětu pod kůží, což zvyšuje dělení epiteliálních buněk. Další verze je takový druh viru.

Kdysi dávno bylo doporučeno parní kalus na patě v horké vodě a odříznout ho čepelí. Metoda je rouhavá a málo účinná. Kukuřice opět rostla a černé tečky v ní se staly více.

V zásadě existují spolehlivé způsoby, jak se zbavit kallosit na patách, a to jak v tradiční medicíně, tak v kosmetologických centrech. Vyberte si ten, který je pro vás výhodnější. Povíme něco o každém.

Jak zacházet s kuří oka na patách. Populární přístup

Všechno jde na důkladnou a pravidelnou léčbu. Před spaním si parní nohu dobře v roztoku sody, hořčičný prášek, nebo jednoduše s tekutým mýdlem. Poté jemně odřízněte vrchní vrstvu nůžkami na nehty. Otevřete tyč, na které odkapávejte několik kapek octa, kyseliny citrónové nebo žraloka. (S posledním, buďte opatrní. Pokud se dostane na zdravou kůži, způsobí popáleniny). Zakryjte ji omítkou a nechte ji přes noc.

Trochu daleko od metod babičky, můžete poradit speciální omítku "Salipod". Recenze o něm nejsou špatné. S důvěrou však nemůžeme psát o zázračné moci. Ještě se s tím nesetkali. Kdo čelil, napište, prosím, do komentářů, jak se vám podařilo zbavit patu z paty jeho pomocí.

Kuří oka. Hardwarový zásah

Alternativa k populární formě léčby. Provádí se pomocí speciálních zařízení. Vnitřní kalus na patě s jejich pomocí lze odstranit několika způsoby.

Vrtání Na návštěvě zubní skříně je něco společného. Pouze v ústech se nikdo nebude dívat. Pomocí speciální trysky se vrtá kukuřice na patě. Lékař odstraní tyčinku, aniž by se dotkl zdravých buněk. Výsledná dutina je instilována antivirotikem. kryoterapie nebo kauterizace tekutým dusíkem, jinými slovy Tato metoda podporuje rychlé hojení. Obvykle, po několika dnech, kukuřice opustí, a na jeho místo krásná, zdravá kůže se objeví. laserové vrtání Něco podobného běžnému vrtání. Namísto mlýna používal laser. Podobně se vrtá jádro, vytvoří se fossa, která je naplněna antivirovým lékem.

Toto jsou pravděpodobně nejběžnější způsoby, jak odstranit kuří oka na patách jádra přírody.

Suché kukuřice. Léčba

Suchá kukuřice na patě (foto) - to je to, co nejčastěji nazýváme ošklivou patou. Vzpomeňte si na reklamu, kde dívka jde, a místo jejích podpatků je vyříznuta kůra stromu. Analogie je vybrána dokonale, i když ne esteticky.

Suché mozoly na nohách se často objevují kvůli nepříjemné nekvalitní botě, špatným vložkám a hlavně v lásce, aby v létě nosili pantofle.

V případě, že případ není opravdu běží, pak teplé nohy lázně se doporučuje - s limonádou, tekuté mýdlo nebo hořčičný prášek páry z kůže. Pak by měly být paty ošetřeny pemzou. Odstraňte vrstvu staré kůže. Na závěr použijte mast od suchých mozolů na nohou. Dobře otřete do poškozených míst.

Koupele lze provádět mýdlem, můžete se solí - ale v tomto případě by měly být studené.

Jako mast můžete použít kyselinu salicylovou s kyselinou benzoovou a můžete použít olivový nebo rostlinný olej.

Tam jsou také více populární recepty:

 • kaše strouhaných syrových brambor, aloe a cibule. Smíchejte vše ve stejném poměru. Směs naneste na kukuřici, odstraňte ji po 24 hodinách. Odstraňte zjemněnou pokožku a poté ji namažte krémem.
 • celandine Pomáhá, stejně jako u jádra
 • citron je také účinný v tomto problému. Odříznout "zadek" a uvázat to na noc kukuřice, po dobré parní to.
 • strouhanka namočená v octě. Aplikováno 88 po sobě jdoucích dnů v noci. Crush se aplikuje, přelepí nebo zabalí celofánem, pak se upevní bandážovým obvazem.
 • rajčata nebo rajčata. Aplikace podobná strouhance.

Se všemi různými radami a předpisem nezapomeňte, že v případě akutní přetrvávající bolesti nebo prodloužených případů, měli byste se poradit s lékařem. Protože suchá kukuřice je snadno zaměnitelná, například kukuřice. A špatné zacházení je vždy na úkor.

Mokré ošetření paty na patě

Kuří oka mají „oblíbená“ stanoviště. To jsou obvykle oblasti těla, které jsou vystaveny fyzické námaze nebo tlaku nepohodlné boty. Po práci v zahradě se na pažích a nohách objevují lýtkové boty. Kuří oka na rukou málokdy se objeví, nohy jsou vždy v napětí, neustále v nebezpečí vzniku kuří oka z nošení nepohodlné boty. Prsty a paty jsou rozpoznány jako citlivé stanoviště kuřích. Zvláště bolestivý mokrý kalus na patě.

Příčiny patových mozolů

Hlavním důvodem vzniku mozolů na nohou je nová nebo nepříjemná bota. Existují i ​​jiné důvody:

 • nedostatek kosmetické péče o nohy a nohy. Hrubé suché mozoly na patě mohou růst až do hloubky 1 cm a později na patě vznikají krvácející praskliny, které jsou při chůzi podrážděné, krvácení, člověk pociťuje ostrou bolest;
 • ploché nohy a kulhání mohou vyvolat křehkost paty;
 • houbové choroby chodidel, vlhké prostředí přispívá k podráždění kůže nohou a tvorbě kuří oka;
 • endokrinní poruchy.

Druhy kuří oka na patě

Zrnka na patě se objevují v důsledku prodlouženého dráždivého tlaku na kůži. Medicína rozlišuje tyto typy kuřích:

 • Horná kůže po neúspěšném ošetření (suchý kalus);
 • Mokrý kalus, včetně lymfy, krevní látky nebo hnisavých hmot;
 • Core corns, tvořit dlouhé tyče. Takové porosty jsou obvykle bolestivé. Někdy se formace zaměňuje za plantární bradavice.

Kukuřice a nemoci

Zpravidla se na zadní straně paty a na vnější straně prstů vyskytuje kalus. Lékařské studie nenalezly souvislost mezi tvorbou kuří oka a dědičností. Je známo, že "mechanické" poranění kůže není spojeno se zdravotním stavem. Čínští lékaři ve výzkumu zjistili přímou souvislost mezi výskytem kuřích a somatických poruch. Základem tohoto kritéria je skutečnost, že se jedná o umístění kukuřice. Pokud je kukuřice umístěna:

 • na okraji paty, je třeba věnovat pozornost onemocnění kloubů;
 • na okraji chodidla: signály o chorobách páteře;
 • na vnitřní straně chodidla - signál o problémech gastrointestinálního traktu;
 • pod malým prstem (levá noha) označuje kardiovaskulární onemocnění pod malým prstem pravé nohy - o patologii jater;
 • pod prsty - musíte se postarat o zbytek. V poslední době člověk zažil mnoho stresových situací;
 • na okraji palce - mluví o problémech endokrinního systému a metabolických poruch. Podle čínských lékařů, z kukuřice musíte rychle zbavit a léčit v důsledku somatické problémy těla.

Jak ošetřit mokré kukuřice na patách

K ošetření vlhkých puchýřů na patách je nutné. Je nutné zvážit stav kukuřice. Kukuřice je ošetřena před otevřením a když z blistru vyteče vodnatá kapalina. Pokud se bublina neroztrhla, zkuste se jí zbavit takto: namažte kukuřici kyselinou salicylovou, utěsněte ji baktericidní nebo kukuřičnou omítkou. Před zákrokem je třeba si umýt nohy v teplé (ne horké) vodě. Chcete-li rychle prasknout, použijte prostředky po ruce.

Po ošetření kyselinou salicylovou je možné aplikovat aloe listy (řezané), citronovou kůru, změkčené fíky nebo švestky. Složky se aplikují po dobu dvou hodin, fixované baktericidní omítkou. Cestování není nadbytečné v lékárničce budou prostředky, které urychlí otevření kukuřice. Jakýkoli lékárník v lékárně vám poradí nejlepší variantu s ohledem na typ pleti pacienta. Pokud opatření, která jste přijali, nepřispěla k otevření kukuřice, budete se muset zbavit léze sami pomocí tenké a ostré jehly. Je nutné postup provést správně, aby nedošlo k nakažení rány. Před zákrokem by měly být ruce a jehla dezinfikována roztokem alkoholu. Je zakázáno manipulovat s bublinou alkoholem! Udržujte nohy čisté a suché. Je třeba propíchnout stranu bubliny, po vyprchání tekutého kalusu je lepší manipulovat s peroxidem vodíku. Pak se rychle rozetřete baktericidní nebo antiseptickou mastí, lepidlem se speciální omítkou pro mozoly.

Léčba suchých mozolů na patě

Suché kuří oka na patách jsou otočné a bez tyče. Snadno se odlišují vzhledem. Kukuřice se stonkem - malý, s hlízou. Charakterem kukuřice je jasný obrys. Ve středu viditelné tyče, detekující skvrny černých teček. Suchá kukuřice bez vzoru se podobá závěsu. Zrušení a rychlé vyléčení podobné kukuřice je snazší. Po aplikaci změkčovadel se kukuřice rychle a snadno odstraní.

Rod suché mozoly se rychle léčí na klinikách nebo v kosmetických salonech. Staré hrubé kukuřice na patách jsou ošetřeny radikálními metodami a odstraněny vrtáním. Mechanické vrtání, laser a kryo-odstranění jsou široce používány jako hardwarové metody. Stará metoda ošetření je vrtání. Pro ošetření se používá speciální fréza, která jádro extrahuje z hlubokých tkání. Po zpracování se do otvoru vytvořeného a utěsněného sádrou nalije antiseptické činidlo. Laserové odstranění zcela odstraní tyč, ale postup je bezbolestný a nezahrnuje použití léků proti bolesti a další léčby. Odstranění kryo zahrnuje použití kapalného dusíku. Léčba je následující: kalus se kauterizuje, dokud jádro úplně nezmizí.

Tradiční metody zpracování mokrých patních kuřích

Alternativy k tradičním lékařským metodám jsou tradiční metody medicíny. Například:

 • Česnek koláče. Pro přípravu směsi budete potřebovat stroužek česneku, lžičku octa a mouky. Tortilla by se neměla rozpadat. Je možné míchat mouku, pak je třeba snížit omítky tak, že kukuřice je uvnitř, a zdravé tkáně nejsou vystaveny česneku. Připevněte dort, zajistěte omítkou. Používejte "lék" dva nebo tři dny. Po čase zmizí kalus.
 • Rozmělněte tabletu kyseliny acetylsalicylové (aspirinu) a lžičku citronové šťávy. Směs se aplikuje na suchý povrch kůže, zabalený plastový obal na nohu, na ponožku. Maska stojí dvě hodiny. Pak se noha ponoří do teplé varné nádoby, očistí se kukuřičnou pemzou. Po dvou nebo třech postupech zmizí kalus.

Bezpečnostní opatření

Jak se zbavit suchých kuří oka doma vyžaduje trpělivost a zodpovědnost. Abyste se vyhnuli infekci, musíte učinit preventivní opatření:

 • nepoužívejte řezné předměty k odstranění suché, zrohovatělé tkáně kukuřice;
 • Použijte pemzu k odstranění kuřích. Použijte zobrazené individuálně. Nyní průmysl nabízí syntetickou pemzu. Houby a škodlivé mikroorganismy nežijí v umělé pemze;
 • Nepoužívejte agresivní léky (např. Žampiony).

Preventivní opatření

Jako profylaxe lékaři doporučují jednoduchá pravidla:

 • V létě je nutné nosit pohodlné boty s větracími otvory;
 • boty musí odpovídat velikosti vašich nohou. Toto pravidlo platí pro rodiče, kteří jsou zvyklí nakupovat dětskou obuv „do budoucna“. Finančně může být rozhodnutí odůvodněné, ale boty, které mají velkou velikost, mohou dráždit pokožku, noha pro děti není pevná. Je lepší koupit obuv pro děti na velikosti chodidel, kde vnitřní část výrobku sestává z přírodních materiálů a horní je vyrobena z umělých tkanin. Takové boty jsou levnější, nohy dítěte „dýchají“;
 • nošení ponožek, které dobře absorbují pot;
 • Při chůzi naboso je důležité odstranit úlomky, které dopadají na kůži;
 • dodržovat pravidla osobní hygieny;
 • s mírným zčervenáním paty je třeba lepicí pásku okamžitě přilepit.

Pro prevenci vzniku ztvrdlé kůže doporučují kosmetologové jednou týdně dělat bylinné koupele s přídavkem 4-5 kapek esenciálních olejů z eukalyptového stromu nebo jalovce. Pozitivní účinek na pokožku nohou má relaxační masáž. Moderní kosmetologie nabízí speciální tyčinkové formy, které vyplňují hydrogenované rostlinné oleje, které chrání pokožku před třením bot. Moderní fashionistas je těžké opustit model boty. Je možné dát "odpočinek" na nohy a odstranit boty, zatímco sedí u počítače, splnit jednoduché požadavky na péči o nohy, snaží se vyhnout vzhled otravné kuří oka na patách nohou.

Ošetření vodní kukuřice na patě

Je velmi těžké setkat se s člověkem, který by ve svém životě nikdy čelil tvorbě vodního kalusu na patě. Nejčastěji se objevují v důsledku nošení úzkých bot, vysokých podpatků, bot s pevnými zády.

Na první pohled se může zdát, že přítomnost takové rány není hrozná a nemůže způsobit žádnou škodu. Tvorba kukuřice by však měla být brána vážně, protože zaprvé způsobuje bolest a nepohodlí a za druhé, v případě jejího prasknutí hrozí riziko infekce. Proto musí být kukuřice ošetřena.

Kukuřice vypadá jako bublina naplněná čirou kapalinou.

Léčba

Zpočátku se na poraněné ploše tvoří zarudnutí a otok, které jsou doprovázeny mírnou bolestí. Je důležité nezmeškat tuto etapu, aby se rána nevyvinula do kallosity. Je nutné odstranit příčinu nosu (nosit pohodlnější boty) a utěsnit ránu omítkou.

Pokud jste zmeškali tuto etapu a vytvořila se vodní bublinka na rozetřeném místě, je nutné zahájit léčbu.

V žádném případě by neměly neproniknout kuří oka okamžitě. Obvykle projdou poměrně rychle, za 2-3 dny.

 • chránit kuří oka před zraněním a trháním;
 • dezinfikovat;
 • nemají boty, které zraněnou patu, boty s vysokými podpatky, s tvrdými zády;
 • Před nasazením obuvi by mělo být postižené místo přelepeno.

Masti a pleťové vody by neměly být aplikovány na kukuřici. Vzhledem k tomu, že je již vlhký, je nutné použít sušidla, například jód nebo alkohol.

Také v léčbě můžete použít náplast Compeed, Scholl, Salipod. Před odstraněním omítky je lepší ji nejprve navlhčit teplou vodou, aby nedošlo k narušení blistru.

Pro dezinfekci je třeba ošetřit kukuřičný furatilinom nebo peroxid vodíku.

Sádra by měla být lepena pouze v případě, že potřebujete jít někam, ale neměli byste ji nosit doma.

Lidové metody

Mokré kalus na patě je přístupné odstranění a lidových prostředků.

Propolis vám velmi dobře pomůže. Musí být smíchán s malým množstvím rostlinného oleje a připevněn k poškozené oblasti, zajištěn obvazem nahoře.

Také rychle pomůže zbavit se neštěstí Kombucha. Sterilní vatový tampon nebo kus gázy (obvaz) namočte do tinktury houby a připevněte ke kukuřici, nahoře zajistěte obvazem.

Dalším dobrým nástrojem je maso starého bramboru. Brambory nastrouhejte, dejte dužinu na kus gázy nebo obvazu, připevněte k poškozenému místu, upevněte obvazovým obvazem nebo sádrou.

Můžete také pomazat kukuřici včelím medem. To je dobré pro léčení a zmírnění bolesti.

Je třeba poznamenat, že všechny prostředky, kterými budete léčit mozol, musíte stavět na čisté suché patě.

Je možné kukuřici propíchnout?

O tomto problému se můžete setkat s různými názory. Někteří argumentují, že kukuřice může být vyléčena snadněji a rychleji propíchnutím. Jiní silně oponují piercingu.

Je třeba poznamenat, že hlavním nebezpečím propíchnutí kuřích je, že po tomto se vytvoří otevřená rána, do které se snadno dostane infekce. Infekce rány zahrnuje riziko hnisání a zánětu tkáně paty. V tomto případě musí být rána ošetřena v nemocnici.

Pokud je kalus malý a právě se objevil, měli byste se ho nejprve pokusit léčit bez piercingu.

Pokud kalus neprojde nebo je nesnesitelné s ním chodit, můžete se ho pokusit propíchnout. Ale to by mělo být prováděno velmi opatrně!

Nejprve tedy musíte připravit všechny nástroje:

 • Sterilní jehla;
 • Nůžky;
 • Obvaz;
 • Sterilní bavlněné tampony;
 • Alkohol pro dezinfekci jehel a nůžek;
 • Antiseptické (peroxid vodíku, alkohol boritý, Zelenka, furatsilin);
 • Protizánětlivá, léčivá mast.

Nejdříve musíte důkladně umýt ruce, dezinfikovat jehlu a nůžky alkoholem.

Po otření kalusu bavlněným tampónem jemně otevřete jehlou. Nenarážejte se všemi silami přímo uprostřed kukuřice! Je nutné jemně trochu strkat hrany na několika místech. Navlhčete vatový tampon antiseptikem a trochu jemně zatlačte na kukuřici (velmi lehce), což pomůže tekutině vytéct ven. Pak rychle potřebujeme ošetřit výslednou ránu peroxidem vodíku, boritým alkoholem nebo brilantně zelenou.

Nemusíte ihned odříznout kůži z rány, bude nejprve sloužit jako přirozená bariéra proti bakteriím.

Jak léčit mozek propíchnutí

Po ošetření rány je nutné aplikovat tenkou vrstvu protizánětlivé antibakteriální masti. Dobře osvědčené v této oblasti:

 • Levomikol;
 • Jodopyronová masti;
 • Furagel;
 • Salicylová mast.

Umístěte kus sterilní gázy nebo obvazu nahoře (nejlépe ve 4 až 6 vrstvách) a zajistěte bandáží nebo náplastí.

Obvykle se obvaz mění jednou denně. Zároveň je nutné pečlivě sledovat stupeň kontaminace obvazu. Pokud uniká s hnisem, obvaz by měl být okamžitě změněn, aby se zabránilo infekci ran. Poté, co jste odstranili předchozí obvaz a před použitím nového obvazu, vyčistěte ránu zbytků masti a desinfikujte.

Jako lidové prostředky k uzdravení lze použít následující směsi:

 • Mléko z teplého medu. Vezměte dvě lžíce medu a zahřívejte pět minut ve vodní lázni. Směs navlhčete hojně tamponem obvazu nebo gázou a naneste na poškozené místo;
 • Čerstvé řepy a brambory nasypeme na ránu a upevníme obvazem.
 • Smíchejte 2 lžíce olivového oleje a jednu polévkovou lžíci včelího vosku. Zahřívejte nad nízkým teplem (prostě nepřiveďte k varu). Aplikujte ve formě pleťových vod.

Med je výborný léčivý prostředek!

Aloe nebo Kalanchoe buničina může také pomoci vyléčit puchýř.

V průběhu léčby musíte pečlivě sledovat stav rány. Stejně jako v případě infekce, může to hnisat.

Pokud si všimnete, že rána je hnisavá, musíte nejprve k ní přiložit sterilní vatový tampon, aby se odstranil hnis. Po dezinfekci. Poté na poškozené místo naneste jeden z následujících produktů:

 • Jodovaná mast 1%;
 • Levomekol;
 • Miramistinovaya 0, 5%;
 • Methyldioxylin.

Velmi účinná a ne drahá protizánětlivá, hojící rána

Léčba hnisání, pokud to není velké, můžete vyzkoušet a lidové prostředky. Například, můžete použít krém s použitím vývar boky, rakytník řeřicha, pleťové vody z masa brambor, řepa. Také mezi lidmi je žitný chléb známý svým dobrým anti-septickým efektem. Připevněte k ní kus rány a zajistěte obvazem.

Je však třeba poznamenat, že použití lidových prostředků je možné pouze v případě, že rána právě začala hnisat. Pokud se po několika zákrocích lépe nestane, poškozená oblast začne bolet - poraďte se s lékařem.

Některá důležitá pravidla

 • Nezmáčkněte kalus rukou;
 • Při propíchnutí jehly musí být jehla držena přísně kolmo na kukuřici;
 • Pokud se obvazy nalepí na ránu, měly by být navlhčeny teplou, převařenou vodou;
 • U každého oblékání se ujistěte, že jste ránu dezinfikovali a umyli si ruce;
 • Nenoste pevnou, drtivou botu, dokud se rána zcela nezahojí.

Naléhavě k lékaři!

Vyléčit kukuřici na vlastní pěst není vždy možné. V takovém případě je třeba neprodleně kontaktovat dermatologa?

 • Pokud je kukuřice velmi velká (propíchnutí je velmi nebezpečné);
 • Rána nepřestává hnisat několik dní, bolí;
 • Pocit vznícení v postižené oblasti;
 • Tvorba žlutých hrudek kolem rány;
 • Zvýšená tělesná teplota.

Všechny tyto příznaky naznačují vývoj infekce v patě. Aby se předešlo abscesu, aby se v takových případech léčilo, je kalus nezbytný pro jasné pokyny lékaře nebo pod jeho dohledem.

Pokud se stav rány zhorší - neriskujte své zdraví, poraďte se s lékařem!

Jak léčit mozol na patě?

Krása našich nohou může snadno zkazit takový nepříjemný jev jako mozol. Nejedná se však jen o krásu, ale o to, že kukuřice je velmi bolestivá. Vypadají z tření. Běžnější na nohách (prsty a paty), ale existují situace, kdy se mohou vyskytnout v náručí a v jiných částech těla. Nejčastější příčinou jsou boty:

 • těsný
 • příliš volný;
 • boty na vysokém podpatku;
 • špatná kvalita.

Při chůzi v takových botách dochází k vážným nepohodlím. V důsledku tření materiálu na kůži dochází k jakési obranné reakci - kalusu. Nejběžnější je rána na patě. Výrobci obuvi se o naše zdraví příliš nestarají a proto používají tvrdé materiály. Na podpatcích je kůže velmi něžná, takže je velmi rychle zraněna. Ve většině případů dochází k mokrému kalusu. Tam jsou také suché a stěžejní. Často se vyskytují na chodidlech.

Léčba léčeného kalusu

Jak již bylo zmíněno, častěji se setkáváme s mokrými puchýřky. Jedná se o bubliny naplněné kapalinou.

První etapou vzniku takového zranění je zarudnutí kůže a nepříjemné pocity na ní. Jakmile se stane bolestivým - je nutné chránit místo nepohodlí sádrou. Samozřejmě to není vždy možné, nebo prostě nemají čas na to. Rychle po nástupu bolesti se objeví puchýř naplněný čirou kapalinou. Pokud si nevezmete boty a zastavíte tření, tato bublina praskne a na jejím místě se vytvoří velká rána.

Když tření pokračuje na takovém zranění, můžete vážně traumatizovat kůži, dokonce i na krvavé rány. Po dlouhou dobu zanechávají ošklivé jizvy, hojí a cikotry. To je obzvláště nepříjemné, pokud jde o patu, protože v letních botách je tato část nohy otevřená a jizvy vypadají ošklivě. Aby se tomu zabránilo, je nutné buď se zbavit tření, nebo jej utěsnit baktericidní omítkou.

Kuří oka, i když jsou poměrně nekomplikovaná zranění, však nelze opomenout léčbu. Hlavním problémem je, že prasklá kukuřice je otevřená rána. Pokud se do této rány dostane infekce, může dojít k závažnému zánětu. Kůže zčervená, bolí a léčba těchto problémů vyžaduje návštěvu u lékaře a užívání závažnějších léků.

Co dělat, když se již objevil "dropsy"?

Mnoho lidí je okamžitě přijato k propíchnutí, takže voda se vylila ven. Někteří lékaři to kategoricky zakazují, někteří dokonce tuto metodu léčby schvalují.

Nicméně, ti, kteří doporučují piercing dropy dát řadu tipů, které musí být přísně dodržovány: t

 1. Jehla musí být vydezinfikována (vhodný alkohol, vodka nebo jen oheň, nad kterým musíte jehlu držet několik sekund).
 2. Kukuřice by měla být léčena antiseptikem, takže když píchnutí do rány nedostane infekci.
 3. Je třeba propíchnout stranu, aby nedošlo ke zranění zdravé kůže.
 4. Odstraňte vrchní vrstvu kůže poté, co tekutina vytéká, je nemožné. Obvykle je mokrý, tenký a smršťuje se jako papír. Pokušení se ho zbavit je skvělé, ale je to ochranný film pro ránu, která byla vytvořena pod ním.
 5. Rána, ve které není žádná tekutina, je ošetřena jakoukoliv léčivou antibakteriální mastí a utěsněna sádrou.
 6. V noci se náplast odstraní, protože kůže se rychleji hojí na vzduchu.

Pokud je vše provedeno správně, neinfikujte infekci během vpichu a postarejte se o kůži poté, co - rány se hojí rychle, nepotřebují další ošetření a nezanechávají stopy. Co to znamená, když říká „péče o pleť“? Zpracovat antibakteriální léčivo. Může to být mast, peroxid vodíku a dokonce jód nebo brilantní zelená. Skutečnost, že je v lékárničku, pak sedí. Je také možné provádět koupel nohou pomocí léčivých bylin. Ošetření hojení ran.

Co dělat, když kapka už praskla?

Tam jsou lidové prostředky pro léčbu. Všechny tyto léky jsou ponechány přes noc na místě, kde byla kukuřice, a ráno je rána zpožděna. Mezi nimi jsou:

 • Aloe list. Řez je podélně na dvě části, aplikován řezem na ránu a stočený přes noc. Aloe dobře desinfikuje a hojí.
 • Použijte také vaječný film. Za tímto účelem se rozbije čerstvé vejce a film, který zůstane na skořápce, se oddělí a přilepí na místo, kde byla kukuřice. Lidé si všimli, že chrání kůži a hojí ránu.
 • K místu poranění je připojena citrónová kůže stejně jako aloe.
 • Používají se jitrocel. Před nanesením na ránu důkladně opláchněte studenou vodou a aplikujte přes noc.
 • Můžete míchat česnek s medem. Několik zubů je rozdrceno do stavu kejdy, smícháno s malým množstvím medu a celá směs je aplikována na kukuřici. V noci, vlevo pěšky.

Pro zásobníky se odebírá teplá voda, přidávají se k ní odvarky měsíčku nebo heřmánku. Můžete také udělat solnou lázeň nebo koupel s roztokem manganistanu draselného. Takové postupy nepoškozují zdravou kůži a místo, kde byl kalus ošetřen, bude ošetřeno a dezinfikováno. Po těchto koupelích je dobré odstranit zpevněnou pokožku z chodidel a pat.

Pokud z lidových prostředků není nic po ruce, můžete se podívat do lékárničky. "Levomekol", "Branolind" nebo "streptocidní mast" jsou ideální pro léčbu ran. Masti se aplikují na očištěnou pokožku, dobře vysušenou ručníkem. Nemůžete silně otřít ránu hadříkem, je lepší promakivat, aby se zabránilo ještě většímu zranění kůže.

Mast několikrát denně aplikujte až do zhojení. Po ošetření mastí je rána zapečetěna baktericidní omítkou nebo naopak ponechána otevřená, aniž by se na ni nanesly ponožky a boty. Pokud můžete jít do lékárny, můžete si koupit omítku "Compid". Je navržen speciálně pro boj proti mokrým puchýřům.

Problémy prevence

Abyste se vyhnuli vzniku kuří oka, musíte dodržovat určitá pravidla. Téměř všechny se týkají výběru obuvi:

 1. Boty by neměly být příliš těsné nebo malé. Pokud při koupi nové boty způsobuje nepohodlí - je lepší zvolit jiný model. Nemůžete počítat s tím, že "táhla".
 2. Příliš zdarma - bude také třít. Faktem je, že když je noha, kde klouzat při chůzi - je tu hodně tření. To okamžitě vede ke vzniku ran.
 3. Při nákupu obuvi je nutné pečlivě sledovat, zda nejsou švy rozdrceny. Přinášejí největší množství nepříjemností, třením silných ran.
 4. Boty je lepší si vybrat z přírodních materiálů, protože umělá kůže se rychle potí a stává se mokrou, a to i při normální velikosti bot, začíná se klouzat. Přirozeně vzniká tření a objevují se rány.
 5. Nesmíme zapomenout, že boty na vysokém podpatku vedou k mozolům. Navzdory velikosti a kvalitě materiálu vytváří zátěž na prstech a patách, což způsobuje bolestivé pocity. Samozřejmě očekávat, že ženy nebudou muset vzdát vysoké podpatky, takže je velmi účinný způsob, jak se vyhnout tření, které musí být použity, když nosíte vysoký podpatek. Uvnitř je povrch boty potřený krémem. Nějaký tuk krém bude dělat. Podobně je povrch nohy potřený krémem, zejména tam, kde je největší tlak (prsty, paty a místa tření švů). I když žena punčochy - to není problém. Krém se aplikuje přímo nad punčocháče. Tření je vytvořeno silné, ale vzhledem k tomu, že oba povrchy jsou kluzké - jen volně klouzají po sobě, aniž by způsobovaly rány. Doporučujeme důkladně promazat okraj paty, pokud hovoříme o botách a místech spojovacích prvků nebo tenkých závitech.

Nejnovější rady mohou být použity nejen pro boty na vysokém podpatku. Jakékoliv boty nebo sandály, zejména když jsou nové, je lepší namazat krém (nezapomeňte se rozšířit a nohu).

Corns na patě - efektivní možnosti léčby a rychlé způsoby, jak se zbavit suchých a mokrých kuřích

V důsledku poškození kůže v důsledku nadměrného tření na tvrdém povrchu obuvi, tkanin jsou vytvořeny kuličky na patě. Riziko vzniku kalusu vzniká při pocení nohou, nošení těsných bot, vysokých podpatků pro ženy, neustálého nošení profesionálních bot (tanečnice, špinavá výroba).

Kukuřice může být mokrá (vlhká), suchá a chronická, charakterizovaná rozsáhlými kožními lézemi, zejména na patách, špičkami prstů. V různých klinických případech je nutná speciální léčba. Kukuřice by měla být ošetřena, aby se zabránilo infekci, deformaci chůze a kostní struktuře nohy jako celku.

Léčba kalusu na patách

Existuje mnoho různých způsobů léčby kukuřice, mezi nimiž jsou lidové a tradiční recepty. V závislosti na typu kukuřice, měli byste si vybrat potřebný recept, který vám umožní rychle obnovit schopnost chodit normálně a bezbolestně.

Vnitřní rohy (suché tyče)

Kalus na patě přináší velké nepohodlí při chůzi, stisknutí, mírném mechanickém působení. Taková kukuřice je léčena po dlouhou dobu, vyžaduje trpělivost a dodržování všech doporučení lékaře od pacienta. Hlavní problém odstranění je v hlubokém nálezu kořene kukuřice. Typicky, tyto kukuřice vařila, změkla, a pak řez, ale kořen zůstane nezměněn. Kalus se postupně opakuje a přináší stejné nepohodlí a bolest. Suchou kukuřici se můžete zbavit následujícími způsoby:

Salipod Omítka. Složení složky náplasti a kyseliny salicylové. Pod prodlouženým vlivem těchto složek je kořen zničen a samotný kalus již nenastane. Pro ošetření, budete muset páru z nohou, suché a aplikovat omítku, která je ponechána po dobu 2 dnů. Po náplasti se Salipod vyjme spolu s částí tyčinky. Je-li kukuřice malá, je odstranění možné po 1-2 procedurách. U velkých mozolů se postup provádí až do úplného odstranění hluboké tyče.

Vypálení zeleniny. Nohy jsou důkladně dušené, horní vrstva je tlačena dozadu a odříznuta ostrými kleštěmi, a koncentrát žilkovaný (strmý bylinný odvar), stolní ocet (ne kalený) a kyselina citrónová na odkryté jádro. Po ošetření se na povrch rány aplikuje antimikrobiální náplast. Postup je prováděn tak, jak je požadováno, dokud jádro není zcela odstraněno zevnitř.

Salicylová úprava. Po naparování paty a odříznutí horní části kukuřice se aplikuje salicylová mast, která obsahuje kyselinu benzoovou.

Kromě toho můžete manipulovat kukuřice s masti Bensalitin, Super Antimozolin. Na tepelně ošetřenou kukuřici se silně aplikuje mast, zabalená do lepící fólie a obalená ručníkem nebo položená na froté ponožky. Tento recept je vhodný pro noc. Doba zpracování je dána strukturou kukuřice a hloubkou tyče.

Ošetření hardwaru

Kukuřice lze účinně odstranit v kosmetických kancelářích. Výhodou tohoto zpracování je rychlá eliminace kukuřice a úplné odstranění tyče. Korny jsou odstraněny následujícími způsoby:

Mechanické vrtání. Odstraňování kukuřice se provádí speciálně s řezačkou podobnou malému boru. Tyčinka se odstraní ve zdravé tkáni v lokální anestezii. Do díry se vpraví antiseptická nebo antivirová činidla. Možná uložení speciální antibakteriální pasty. Po zákroku se rána uzavře sádrou.

Kryodestrukce. Kukuřice se spaluje kapalným dusíkem. Konečný výsledek bude patrný během několika dní. Tkáně vymizí a na místě se vytvoří aktualizovaná epiteliální vrstva. Vyžaduje se jednorázový postup.

Laserové vyhoření. Bezkrevné odstranění kukuřice pro jednu návštěvu bez rizika opakování. Laser zcela eliminuje infekci, odstraňuje suchý kalus bez bolesti a dalšího zásahu. Vzhled nohou je po chvíli zcela obnoven.

Pokud suché kuří oka silně bolí, hniloba, krvácení po dlouhé procházce, pak je aktivní zánětlivý proces. Je nutné se poradit s chirurgem, podologem, aby se vyloučily závažné komplikace ve formě sepse, osteomyelitidy. V tomto průběhu patologického procesu je nutná okamžitá profesionální léčba, včetně předepsání antibiotické léčby.

Posttraumatický kalus

Zvláštností kukuřice je posttraumatická povaha jejího původu. Hlavní příčinou je zlomenina patní kosti a rychlá adheze fragmentů kostí. Léčba je předepsána přesně podle předpisu ortopeda nebo chirurga. Je důležité zmírnit zátěž na noze, provést průběh magnetoterapie, elektroforézu s léky nebo magnetickou terapii.

Patologický růst je pozorován při obvyklém rentgenovém vyšetření po pacientových potížích nebo při kontrolním vyšetření po předepsané léčbě zlomeniny.

Léčba kuří oka u dětí

Hlavním důvodem vzniku kuří oka u dětí na patách je tření proti nepříjemným botám, pocení nohou. Jemná pokožka dítěte je poškozena prakticky jakýmkoliv mechanickým nárazem. Nejlepší možností je léčba léky, aby se zabránilo infekci rány, na sobě čisté ponožky a hygienu. Doporučuje se, aby koupele nohou s přidáním chladné odvar z heřmánku, posloupnosti nebo měsíčku, a pak použít léčivé přípravky.

Prevence nádorů by měla zvolit obuv pouze z kvalitních materiálů s ortopedickou podrážkou, která odpovídá věkové charakteristice aktivity dítěte.

Léčba suchých klasických mozolů na patách

Kalené suché mozoly mohou rušit nošení známých bot, což způsobuje bolest a nepohodlí při chůzi. Horny vrstvy epidermis postupně rostou a nádor může dosáhnout impozantních velikostí. Ošetření suchých kuřích je dlouhé, ale téměř vždy účinné. Prvním krokem při zpracování suchých kuřích je odstranění stratum corneum napařováním v horké vodě. Do vody mohou být přidány následující složky:

dětské mýdlo;

jedlá soda a sůl;

Během napařování potřete kůži speciální struskou nebo pemzou. Na konci procedury se nohy potřísní teplým rostlinným olejem nebo smetanou.

Efektivní recepty

Tradiční metody při ošetřování kukuřice jsou velmi účinné, pokud se používají pravidelně, spolu s pohodlnou obuví a bavlněnými ponožkami, hygiena:

Lék na brambory. 2-3 brambory oloupané, vařené a šťouchané. Od 1 cibule se šťáva a smíchá s bramborovou kaší. Můžete přidat aloe šťávu. Směs se důkladně promísí a nanese na kukuřičnou mouku, fixovanou látkou. Po zákroku se kůže v oblasti léze očistí, potřísní dětským tukovým krémem a položí se na čisté ponožky.

Tlaky propolisu a medu. Přirozené teplé propolis a med jsou aplikovány na kukuřici, po které jsou upevněny potravinovou fólií a nasazeny teplé ponožky. Metoda pomáhá zbavit se starého hrubého epitelu a zcela odstranit kukuřici. Metoda může být střídána s aplikací horkého vosku, parafínu.

Léčba citronem. Citron je rozdrcen na kůži a leží na patu. Obklad se fixuje obvazem a nechá se přes noc. Průběh léčby lze provádět neomezeně mnohokrát.

Cibulový obklad. Střední cibule nakrájíme na 2 části. Jedna část je umístěna ve skleněné nádobě naplněné octem a ponechána na jeden den v temné místnosti. Poté, co je aplikován na kuří oka, rozdělen do vrstev. Takový obklad je upevněn širokou omítkou a nechán hodinu. Postup se provádí třikrát denně až do úplného změknutí a odstranění kukuřice.

Drobky z chleba. Chléb bez kůrky namočené v octě a uložený na patu kalusu. Po fixaci obvazu a odchodu přes noc. Obvykle opouští kalus po několika týdnech léčby.

Citron a česnek. 2-3 stroužky česneku se rozemele na struhadlo, přidají se citrónový olej a med. Mazání se provádí každý den 3-4 krát. Suchá kukuřice zmizí po týdnu pravidelného užívání.

Před každým zákrokem by měly být nohy změkčeny v teplých vývarech heřmánku, žížalky, sukcese. Po napařování, řez hrubého epitelu hrábě nebo nůžky a aplikovat všechny prostředky.

Namočené kukuřice

Namáčecí kukuřice je čerstvý blister naplněný lymfoidní tekutinou. Pokud se kůže bublinky náhodně roztrhne nebo přetrvává až několik dní, může to způsobit mnoho nepříjemných následků:

šíření zánětlivého procesu na kůži a kostní tkáni.

Velké puchýře mohou prasknout nezávisle, ale je důležité pozorovat důkladné antiseptické ošetření rány. K tomu je třeba zahřát jehlu, ošetřit ji a kůži antiseptikem. Po propíchnutí by měla být rána znovu ošetřena a utěsněna baktericidní omítkou. Můžete použít některé prostředky pro plačící kuří oka:

kaše a zelený hrášek 2-3 krát denně;

listový list, předvalcovaný válečkem;

syrové bramborové kaše s aloe šťávou;

žloutková šťáva, sádlo a aloe šťáva;

Pampeliška a vodná propolisová tinktura;

kaše citronu s kůrou a medem.

Dále můžete použít následující netradiční recepty pro rychlé hojení poškozené kůže na prasknutí kukuřice:

Roztok manganu. Mangan se ředí vodou a mírně zahřívá. Po položení nohou s kalusem na nohy po dobu 10 minut, otřete a ošetřit jódem. To by mělo být provedeno do 3 dnů. Po 5 dnech z kukuřice nezůstane stopa.

Rajčata. Na poškozenou pokožku se vloží rajčatový protlak nebo čerstvé rajče. Pre-corn se ošetřuje antiseptickým roztokem.

K hladkému blistru je třeba promíchat aloe džus a rybí olej (kapsulární bude dělat). Jako součást navlhčeného bavlněného disku a naneseného na bolavé místo. Kukuřice je fixována sádrou a fixována obvazem.

Fíky a švestky. Nakrájené švestky nebo fíky se vaří v mléce. Mléko může být opilé a suspenze může být aplikována na poškozenou kůži. Po celou noc se pečlivě fixoval a udržoval.

Takové metody rychle zjemní puchýř bez propíchnutí, hojení rozbité kůže, obnovení zničeného epitelu, prevenci rizik infekčních komplikací.

Rychlé lékařské ošetření kukuřice

Hlavní nevýhodou alternativní medicíny je doba trvání terapie. V případě, že potřebujete rychle obnovit pokožku, je lepší uchýlit se k lékařskému ošetření. V závislosti na typu patologického novotvaru můžete použít následující léky:

Mast Super antimozolin (analoga Vitaon, Freezonel).

Lék může účinně eliminovat suché mozoly. Základem masti je kyselina mléčná, která kukuřici změkčuje, odstraňuje hrubý epitel, pomáhá rychle obnovit pokožku.

Mast Bensalitin.
Antimozol liniment proti staré suché kuří oka a kuří oka. Obsahuje účinné látky s výraznými keratolytickými, antiseptickými a protizánětlivými účinky. Výhodou masti je dlouhá konzervace složek ve stratum corneum.

Kyselina salicylová dokonale změkčuje hrubozrnnou kůži, snižuje záněty, je účinná proti planým kuřím. Můžete použít jakoukoliv koncentraci masti. Zink-salicylová pasta může být použita k léčbě puchýřů. Obklad je upevněn omítkou a teplou ponožkou.

Mast Levomitsetin.
Lék má antimikrobiální účinek. Léčivou látkou je antibakteriální složka - chloramfenikol, která narušuje syntézu bílkovin v buňkách bakterií a inhibuje jejich další patogenní aktivitu. Levomycetin lze použít k léčbě suchých a plačících kuřích.

Mast se používá v případě hnisající mechové kukuřice, aby se zabránilo sepse, šíření infekce krevním oběhem v těle. Účinnou látkou je antibakteriální složka - chloramfenikol.

Složky léčiva jsou dehet, xeroform a ricinový olej. Mast vám umožní odstranit staré kuří oka, plíseň a puchýře.

Další účinná léčiva používaná pro suché mozoly a kukuřice jsou močovina, allaton, mentol, mast z kafru, etanol, esenciální olej z čajovníku, kyselina salicylová nebo kyselina glykolová. Léčivé kukuřice se účinně ošetřují antiseptickými roztoky furacilinu, chlorhexidinu, Miramistinu. Je nepřijatelné používat alkoholické tinktury a antibakteriální roztoky na alkohol při ošetření čerstvých puchýřků s blistry.

V případě dlouhodobé bolesti, zvýšeného krvácení, výtoku hnisu je nutné navštívit lékaře. Pokud je noha v oblasti kuří oka (prsty nebo paty) oteklá, zarudlá, pokrytá vyrážkou, může být podezření na jinou povahu výskytu kuří oka: herpes infekce, ekzém, herpes zoster, diabetes mellitus.

Prodloužená bolestivost a hnisání kuřích může vést k nejzávažnějším následkům, včetně vývoje gangrény a potřebě amputace pařezu, stejně jako smrti z generalizované sepse. Další komplikací infikovaných kuřích je hematogenní osteomyelitida, kdy infekce krevního oběhu ovlivňuje kostní tkáň. Patologický proces může být také smrtelný v důsledku septického poškození proudění krve a lymfy.

Kuří oka na nohou značně ztěžují život, nutí měnit boty, deformují chod, zatěžují pohybový aparát se zvýšeným zatížením. Je lepší zabránit kalusu, než se zapojit do jeho dlouhodobé léčby. Prognóza pro včasnou léčbu kukuřice je obvykle příznivá, za předpokladu včasné léčby. Při absenci terapeutických výsledků z populární léčby po 5 dnech je nejlepší kontaktovat svého lékaře.