Image

Jaký čaj je dobrý pro játra?

Nic není vzácnější než zdraví. Lidé hledali způsob, jak posílit a udržet vitalitu, zlepšit kvalitu života, rozšířit jej, v průběhu celé své historie. Na základě rozsáhlých praktických zkušeností, prostřednictvím pokusů a omylů, byl nalezen účinný a neškodný lék - čaj pro játra. Odvar se skládá ze speciálně vybraných bylin, jejichž působení je zaměřeno na čištění a regeneraci buněk. Se správnou volbou složení a dávkování bylinného nápoje, pozitivní výsledek z působení bylinného čaje nebude trvat dlouho čekat.

Tam je velké množství léčivých čajů, přirozená otázka vyvstává v osobě.

Jaký je nejužitečnější čaj?

Játra v lidském těle působí jako filtr, díky jeho normálnímu provozu se očistí všechny toxické látky, které se hromadí v těle, produkuje se žluč, využívá se přebytečný tuk. Proto jakákoli sebemenší dysfunkce vede ke zhoršení stavu člověka. Symptomy jsou: špatný vzhled, deprese, poruchy spánku, snížená imunita, funkční porucha ODA. Aby se zabránilo nevratným, destruktivním procesům, je nutná adekvátní výživa, proveditelná fyzická námaha a pravidelná opatření k čištění jater a žlučníku.

Zrychlený vývoj fytoterapeutických metod umožnil kromě čisticích odbarvování vytvořit i bylinné odvarové látky pro léčbu jater. Například, hlavní složka vývaru, který je mléčný bodlák, s přesně vybraným dávkováním, může vyléčit hepatitidu. K odstranění zánětu žlučníku pomůže čaj na základě Hypericum. Výborným lékem pro léčbu cholecystitidy byl mátový čaj, navíc má odvar analgetický účinek. Od stagnace žluče pomáhá bylinná sbírka na základě tansy. Černý čaj účinně ovlivňuje čištění buněk před škodlivými látkami.

Játrový čaj

Primárním úkolem, který sleduje metoda čištění jater, je posílení procesu vylučování žluči a odstranění toxinů nahromaděných během života. Phytotea jater je považována za nejúčinnější - vývar jater.

Tento bylinný čaj má choleretickou vlastnost, chrání a regeneruje játra, obsahuje vitamíny a stopové prvky nezbytné pro normální fungování organismu. Léčivé byliny obsažené v čajové sbírce stimulují proces obnovy hepatocytů v játrech, zlepšují složení žluči, posilují její ochranné a transportní funkce, harmonizují metabolismus bílkovin a tuků, snižují negativní účinky užívání drog a alkoholu. Po dokončení očisty těla zmizí hmotnostně normalizovaná, slabost a deprese, posiluje se imunita. Jaterní čaj je účinný při léčbě různých stadií hepatitidy.

Složení

Hepatická sbírka se skládá z velkého množství léčivých bylin, které jsou shromažďovány v ekologicky čistých oblastech země. Jedná se o máta peprná, pampeliška a její kořen, kukuřičný hedvábí, fenykl, měsíček, ovoce bušilého bodláku, muškátový, nesmrtelný a květy heřmánku.

Jak vařit a pít

Jeden sáček jaterního čaje se nalije 200 ml vroucí vody a vaří se deset minut. Můžete vařit čaj ve vodní lázni po dobu 15-20 minut, pak nechte dalších 30 minut. Vývar se používá 3-4 krát denně po dobu 30 minut před jídlem. Sběr musí být každý měsíc opilý.

Jaterní čaj se nedoporučuje pro osoby trpící onemocněním žlučových kamenů, protože sbírka stimuluje tvorbu žluči a kameny a písek v žlučníku brání jejímu odtoku.

Zelený čaj: přínosy a poškození jater

Jedná se o přírodní nápoj z fermentovaných listů čajovníku. Složení čajových listů zahrnuje mnoho biologicky aktivních látek, jako jsou: tanin, alkaloidy, katechiny, prakticky všechny vitamíny, včetně vitamínu P, který je nezbytný pro regeneraci jater, velké množství organických sloučenin a stopových prvků. Podívejme se, v jakých případech je použití zeleného čaje prospěšné, a v jakém poškození jater.

Játra jsou orgán, který chrání tělo před produkty rozpadu jeho vitální aktivity. Stejně jako regulace rovnováhy glukózy a lipidů v krvi. Složky obsažené v zeleném čaji pomáhají běžnému provozu. Polyfenoly, přírodní antioxidanty stimulují proces vylučování toxinů a toxinů z vnějšího sekrečního orgánu, mají blahodárný vliv na očištění těla. Jeden šálek nápoje obsahuje denní dávku vitamínu P. Tento prvek chrání játra před rakovinou, má protizánětlivý účinek, urychluje regeneraci buněk, snižuje negativní účinek toxických látek.

Zelený čaj má pozitivní vliv na játra pacientů s rakovinou během chemoterapie. Lékaři doporučují pravidelný příjem nápoje pro hepatitidu a intoxikaci.

Zelený čaj je užitečný: k produkci žluči, čištění těla škodlivých látek, harmonizaci hladiny enzymů a regulaci metabolismu tuků.

Jak vařit zelený čaj:

 • nalijte do konvice jednu čajovou lžičku čaje;
 • nalijte 200 ml vroucí vody do varné kapacity;
 • Uzavřete nádobu víčkem a nechte ji 3 minuty vařit.

Nápoj se konzumuje teplý, ne více než 300 ml denně.

Kontraindikace

Studie provedené v USA ukázaly, že nadměrná konzumace zeleného čaje negativně ovlivňuje vylučovací žlázu. Pokud denní množství překročí dva šálky denně, může to vést k onemocnění jater a ledvin. Podle španělských vědců tento nápoj zabraňuje vstřebávání kyseliny listové. Je možné pít zelený čaj během těhotenství, hypotenze, exacerbace nemocí z bydlení a komunálních služeb, glaukomu, zvýšené excitability nervového systému. Tato otázka může být jistě zodpovězena, ve velkém množství k pití se nedoporučuje.

Je lepší nepít zelený čaj v přítomnosti žlučových jater, protože čaj má močopudné vlastnosti, což může vést k tvorbě mikrolithů v ledvinách.

Ivan čaj pro játra

Ivan-čaj - rostlina, ve svém složení obsahuje velké množství látek s užitečnými vlastnostmi:

 • flavonoidy, Mg, organické kyseliny s choleretickým účinkem. Posílit proces tvorby žlučů, přispět k jeho odstranění z těla.
 • kyselina askorbová a vitamin C jsou nezbytné pro normální funkci jater;
 • Antioxidanty, které čistí vnější sekreční žlázu z toxinů, které ničí zdravé buňky.

V případě intoxikace se doporučuje používat léčivý nápoj z fireweed. Odvar z fireweed zmírňuje bolest, vyplňuje energii, účinně čistí toxiny.

Vývar je kontraindikován u: alergií, těhotenství. Nelze použít vrbový čaj ve velkém množství po dobu delší než tři týdny v řadě, aby bylo možné předávkování při vaření.

Jak vařit vrbový čaj

V čajové konvici dejte 2 čajové lžičky vrbového čaje a nalijte vařící vodu. Nechte ho vařit 15 minut. Používejte teplé nebo studené.

Video

Čaj s mrkví a měsíčkem pro onemocnění jater a žlučníku.

Čaj na čištění jater

Bylinné čaje jsou stále oblíbené a žádané. Pro očištění jater doma jsou nepostradatelné pro snadnost použití a po několika týdnech podávání dávají hmatatelný výsledek. Nápojové komponenty jsou levné, cenově dostupné, snadno se připravují a nemají prakticky žádné kontraindikace.

Čaj pomáhá nejen čistit játra, ale také zlepšovat pohodu. Současně doplní tělo o užitečné aminokyseliny, vitamíny a minerály. Mohou být použity jak pro terapeutické, tak pro profylaktické účely. Aby však domácí bylinná medicína přinesla jen užitek, musíte dodržovat určitá pravidla a podmínky.

O čištění

Příroda dala játra určitý zdroj síly: za příznivých podmínek je schopna se zotavit. Ale s nezdravým životním stylem, negativními podmínkami životního prostředí a stresem játra ztrácí tuto příležitost. Jeho parenchyma nemá nervová zakončení a destruktivní procesy po dlouhou dobu jsou asymptomatické.

První známky onemocnění: hořkost v ústech, těžkost v pravém hypochondriu jsou spojena se stagnací žluči v jaterních kanálcích (cholestáza) nebo mimo ně (dyskineze). Tato dysfunkce vede k metabolické poruše, infekci, která se spojila se zánětem tvorby kamenů.

Choleretický efekt

Některé potravinářské výrobky, léky a bylinné čaje, infuze a čaje pomáhají zastavit vylučování stagnace v potrubí a močového měchýře.

Rostlinné produkty jsou reprezentovány dvěma skupinami:

 1. Stimulace tvorby žluč (choleretika)
 2. Přispívání k sekreci sekrece (cholekinetika): belladonna, angrešt, kmín, fenykl, jarní, kyčlí.

Kromě hlavních úkolů fytochemikálie cholagogue zabraňují infekci, poskytují protizánětlivý účinek, zmírňují křeč ze stěn močového měchýře, zlepšují odvodňovací funkce. Pro profylaktické a terapeutické účely mohou být použity jak monokomponentní čaje, tak poplatky.

Indikace

Kontraindikace

Navzdory skutečnosti, že bylinné čaje pro játra jsou dobře snášeny a po použití dávají pozitivní trend, existuje řada případů, kdy je jejich příjem nežádoucí. Seznam kontraindikací:

 • individuální intolerance;
  • tendence k alergickým reakcím;
  • bolesti břicha a žaludku neznámého původu;
  • žlučové kameny;
  • toxické a infekční patologie jater;
  • virová onemocnění;
  • cholecystitis v akutním stadiu;
  • všechny typy žloutenky.

Výběr bylinného čaje pro játra pro těhotné, kojící ženy, děti, starší a oslabené pacienty by měl provádět výhradně pozorovatel.

Pokud bude léčba choleretických nápojů kombinována s příjmem jednoho nebo více léků, jeho dávkování a průběh jsou schváleny ošetřujícím lékařem nebo fytoterapeutem.

Složky čaje pro čištění jater

Léčivé byliny lze používat jak samostatně, tak v rámci vícesložkových poplatků.

Hlavní bylinné složky, které jsou součástí čaje k čištění jater:

 1. List máty peprné. Působí jako mírné antiseptické, analgetické, antispasmodické činidlo. Používá se jako prevence a léčba všech nemocí žlučového systému: zmírňuje nevolnost, odstraňuje toxiny a toxiny, stimuluje žlučník.
 2. Květy nesmrtelné písčité. Působí jako protizánětlivá, choleretická a antibakteriální složka. Dostatečné množství flavonoidů, éterických olejů a mikroprvků (vápníku, draslíku, manganu) v kompozici dává čaju tonický účinek.
 3. Kotovnik kočičí. Má protizánětlivé, baktericidní, analgetické, choleretické vlastnosti. Čaj založený na něm zvyšuje chuť k jídlu, příznivě ovlivňuje trávení, stimuluje tvorbu enzymů.
 4. Květy heřmánkového léčiva. Mají silný protizánětlivý účinek na sliznici gastrointestinálního traktu. Eliminuje nadýmání, zmírňuje svalový křeč, působí jako přírodní enterosorbent, stimuluje chuť k jídlu.
 5. Ivan čaj (vrbová bylina). Působí jako protizánětlivá, antioxidační a choleretická složka. Čistí tělo před toxiny a toxiny, obohacuje kyselinou askorbovou, posiluje imunitní obranu.
 6. Ostropestřec mariánský Nepostradatelnou složkou zdravotnických poplatků za toxické poškození jater. Působí jako antiseptikum a antioxidant, zabraňuje destrukci hepatocytů, má mírný a mírný choleretický účinek.
 7. Šípky. Hlavní funkce: choleretic, stimulační, protizánětlivé, tonické. Pro ošetření a prevenci se používá v čerstvé nebo sušené formě. Z plodů přípravy nálevů, odvarů, čajů. V recepturách tradiční medicíny se používá kořen rostliny ke stimulaci sekrece žluči.
 8. Artyčok. Je považován za jeden z nejlepších hepatoprotektorů rostlinného původu. Obnovuje sekreční funkci jater, odstraňuje strusky, zabraňuje tvorbě cholesterolu, reguluje vylučování žluče.
 9. Zelený čaj, černý. To je užitečné jako antioxidant, čistící prostředek: odstraňuje škodlivé strusky z těla, toxiny, radikály. Bohatý na vitamíny, stimuluje tvorbu žlučových a jiných trávicích enzymů. Výhody pro játra černého čaje jsou způsobeny velkým počtem polysacharidů. Vzhledem ke specifickým antioxidačním látkám, katechinu a polyfenolu, tento nápoj reguluje hladinu cukru a teofylin obsažený v něm podporuje dobrý krevní oběh ve střevech. Pro zlepšení funkce jater lze zelený nebo černý čaj kombinovat s heřmánkem, mátou, medu, meduňkou, zázvorem, šípkem.

Kombinované složení umožňuje složkám obohatit tělo o užitečné látky, zlepšit jejich vzájemný účinek a také odhalit jejich chuť.

Aby byl zelený čaj přínosem pro játra a nepoškodil jej, neměl by být silný a jeho denní míra nesmí překročit dva šálky. V opačném případě dojde k opačnému efektu při zhoršení onemocnění a tvorbě kamenů.

Jaký čaj je dobrý pro játra - přehled vědeckých studií

Čaj je nejvíce konzumovaný nápoj na světě. Mnozí si ale ani neuvědomují, že existuje více než 80 jeho typů, a to v případě, že neberete v úvahu tzv. „Bylinné přípravky“, které jsou v zemích SNS poměrně populární.

Některé z těchto nápojů mohou být dobré pro játra a gastrointestinální trakt.

Podle jedné meta-studie, která shrnula data z 10 samostatných studií ze Spojených států, Japonska a Číny, pravidelná konzumace zeleného čaje snižuje riziko vzniku mnoha onemocnění jater, jako je cirhóza, mastná hepatóza a rakovina.

Další studie potvrzuje, že černý čaj chrání jaterní buňky před škodlivými účinky alkoholu.

Kromě toho vědci potvrzují, že některé léčivé rostliny mají hepatoprotektivní vlastnosti.

V tomto článku podrobně popisujeme vliv čajů a různých bylinných nápojů na zdraví jater a dalších orgánů lidského gastrointestinálního traktu a také popisujeme, které z nich jsou nejužitečnější.

Vliv zeleného čaje

Jak bylo uvedeno výše, zelený čaj snižuje riziko vzniku mnoha onemocnění. Tohoto efektu je dosaženo díky tomu, že:

 1. Zabraňuje destrukci jaterních buněk. K tomu přispívají antioxidanty bohaté na zelený čaj. Pomáhají chránit a čistit játra různých toxických látek.
 2. Normalizuje rovnováhu vody a soli v krvi. To snižuje zatížení jater, protože množství toxinů v těle také klesá. To vše je doplněno diuretickým účinkem. Pokud zneužíváte nápoj - je zde nedostatek draslíku, ale zvyšuje se obsah sodných sloučenin (které tělo považuje za toxiny).
 3. Je to prevence mnoha jaterních patologií. Katechiny, které jsou antioxidanty, stejně jako mnoho dalších látek pomáhají v tomto.

Britští vědci však nedávno provedli výzkum negativních účinků zeleného čaje. Výsledky jsou publikovány ve specializovaném lékařském časopise BMJ Case Reports. Podle nich:

 1. Zneužití způsobuje selhání jater. Tento účinek je vyvolán pesticidy používanými při pěstování čaje. Bohužel tento typ zpracování používají téměř všichni výrobci.
 2. Kofein v zeleném čaji je také obsažen. Navíc tam není o nic méně než v černé barvě. Zvláště "nebezpečný" čaj vyrobený z listů čínského tea tree (lépe známý jako "kamélie").

Údaje z výzkumu jsou však relevantní pouze pro ty, kteří denně pijí 3 nebo více šálků zeleného čaje. Nezneužívejte nápoj, abyste od něj nedostávali více škody než užitku.

Vystavení černému čaje

Účinek černého louhu na játra byl studován skupinou vědců Scientific Systems Inc. Podle jejich zjištění černý čaj:

 1. Působí jako profylaktický. Mezi pacienty, kteří pili černý čaj nebo kávu alespoň dvakrát denně, byl počet chronických onemocnění jater, ledvin a slinivky břišní o 25% nižší.
 2. Snižuje krevní tlak. K tomu přispívá i kofein. Účinek poklesu je navíc snadný, bez prudkého skoku. Je to důležité u pacientů s hypertenzí a těch, kteří trpí cévními onemocněními.
 3. Čistí žlučovody. To se však týká pouze těch případů, kdy je čaj opitý horký, v malých množstvích. V tomto případě horký nápoj doslova stimuluje žaludek a žlučník. To je vynikající prevence vzniku kamenů v žlučovodech.
 4. Zabraňuje hepatóze. Tohoto efektu je dosaženo díky přítomnosti železa, zinku, fluoru a taninů ve složení černého čaje - tyto látky se přímo podílejí na normalizaci rovnováhy vytvořených těl v krvi, jakož i regeneraci jaterních buněk (výživové složky jsou z ní extrahovány).

7 zdravých bylinných nápojů

Lékaři také doporučují pít bylinné čaje k posílení a udržení jater v dobrém stavu. Nejužitečnější jsou:

 1. Ivan Čaj Kypr, který je základem tohoto čaje, urychluje proces štěpení toxinů, včetně ethyl, acetonu. To je zvláště užitečné v případě selhání jater kvůli prodlouženému příjmu alkoholických nápojů.
 2. Klášterní Často se doporučuje pro čištění jater. Má také silný choleretický efekt. A protože v kompozici je také lékárna heřmánek, eliminuje zánětlivé procesy. To bude užitečné pro hepatitidu jakékoliv etiologie.
 3. Ostropestřec mariánský Čaj na bázi této rostliny působí jako hepatoprotektor. Silymarin má tento účinek, zabraňuje oxidaci lipidových sloučenin v membránách jaterních buněk. Zabraňuje také zánětu, chrání buňky před pronikáním toxických složek do nich.
 4. Zázvor. Skládá se z velkého počtu hořkých složek, z nichž se následně tvoří žluť a její odtok je stimulován. Pokud je však onemocnění žlučových cest a močového měchýře zanedbáváno, je třeba takový čaj zlikvidovat, aby se zabránilo zablokování.
 5. Heřmánek. Komplex posiluje imunitní systém a také snižuje zánět. A díky diuretickému působení - normalizuje rovnováhu elektrolytů v krvi, což pomůže tělu zbavit se toxinů.
 6. Koporsky. Je založen na pelyňku. Příznivý účinek je tedy plně v souladu s účinkem, který má ivan-tea.
 7. Karkade Má také choleretický účinek a díky přítomnosti vitaminu C v kompozici obnovuje ochranné funkce jaterních buněk. Ale neměli byste ho zneužívat - stimulace žlučových cest může zhoršit gastritidu nebo peptický vřed.

Přehled možností lékáren

V lékárnách si můžete také koupit bylinné čaje a poplatky, včetně těch, které se používají speciálně pro obnovu, posílení jater. Mezi nejoblíbenější patří:

 1. Evalar bio. Výrobce doporučuje užívat přípravek v případě onemocnění kardiovaskulárního systému, zejména při prevenci aterosklerózy. Tento účinek je však také užitečný pro játra, protože je to ona, kdo se podílí na rozpadu lipidových sloučenin. Pomůže také s mastnou hepatózou, kdy jsou zdravé jaterní buňky postupně nahrazovány mastnými.
 2. Játrový čaj. Zahrnuje imortelu, kukuřičný hedvábí, pampelišku, anýz, malé množství zeleného čaje. No eliminuje zánět, bolest v pravém hypochondriu. Také mírně zvyšuje odtok žluči. Tento čaj lze použít i při stádiu hepatitidy.
 3. Čínský čaj. Připravené na základě listů stromu zeleného čaje - kamélie. Neměly by být zneužívány, protože to vede k hromadění lipidů, stejně jako k narušení syntézy enzymů (ovlivňuje činnost trávicího systému). Při chronických onemocněních jater by měl být čínský čaj zlikvidován. To zahrnuje slavný čaj "puer".
 4. Sultane. Vyrábí se ve skořici, kurkumě, zázvoru, kardamonu, muškátovém oříšku. Výrobce tvrdí, že je to nejlepší způsob, jak posílit imunitní systém. Navíc chrání játra před infekcí a parazity, stimuluje odtok žluči (díky přítomnosti ve složení zázvoru).

Prakticky všechny "srdce" poplatky jsou užitečné pro játra, protože funkční orgán orgánu přímo závisí na správném fungování kardiovaskulárního systému (velké zásobovací nádoby procházejí játry). Mohou být také zahrnuty do stravy pro prevenci chronických onemocnění.

Doporučení pro vaření

Důležité je nejen složení čaje, ale také způsob jeho přípravy. Odborníci na výživu doporučují následující tipy:

 1. Cukr. Přidejte malé množství v poměru 1 - 1,5 čajové lžičky na sklenici nápoje. Ještě lépe, nahraďte ho medem, ale přidejte ho do chlazeného čaje (aby teplota nepřesahovala 60 stupňů Celsia). Pouze v tomto případě si zachovává všechny své užitečné vlastnosti. Ale s jaterní cirhózou mohou lékaři předepsat sacharidovou dietu. V tomto případě se naopak cukr přidává co nejvíce.
 2. Mléko a smetana. Na jedné straně přidávání mléka do čaje zvyšuje jeho močopudný účinek, který nepřímo pomáhá urychlit odstraňování toxinů z krve. Na druhé straně kazein ničí katechiny (hlavní antioxidant v čajových nápojích). Přidání mléka je proto stále lepší odmítnout.
 3. Trvejte na tom nebo ne. Aby se zabránilo negativním důsledkům, je lepší nepoužívat příliš silný čaj. Proto by se měl vařit po dobu 5 minut, pak se listy odstraní (filtr nápoj).
 4. Zelený čaj. Měla by být připravena trochu jinak. Nejprve - zalijeme vroucí vodou, necháme stát 5 minut, pak - voda je vypuštěna. Po - nalít novou porci vroucí vody a již tento čaj konzumovat. To znamená, že se používá „druhé“ vaření. Tímto způsobem lze z bylin odstranit pesticidy a dusičnany.

Co můžete pít na nemoci?

Při chronických onemocněních jater je hlavní věcí „uvolnit“ orgán. Někdy může být nutné snížit množství vyprodukované žluči, pro kterou jsou předepsány nízkokalorické diety.

V případě cirhózy se doporučuje užívat čaje, které chrání jaterní buňky před další destrukcí, působící jako hepatoprotektory.

Patří mezi ně játrový čaj, Evalar bio a také vrbový čaj, bodlák mléčný. Ale s pokročilými stádii cirhózy je jejich přijetí také omezené - mělo by se řídit doporučeními lékaře.

Když je hepatóza dobře vhodná karkade, klášterní, zázvorový čaj, bodlák mléčný, Evalar bio. Zrychlují metabolismus, který pomáhá štěpit lipidové sloučeniny. Číňané, zelené čaje jsou v tomto případě kontraindikovány, protože jsou schopny zvýšit chuť k jídlu.

Když by měla být upřednostňována hepatitida a heřmánkový čaj - zmírňují záněty, snižují horečku. Sultánový čaj také zabrání exacerbaci infekčního onemocnění. Odmítnout je nutné, pokud černý čaj.

Zajímavé video

Doporučujeme sledovat toto video:

Závěr

Celkem, čaje, stejně jako některé rostlinné přípravky, včetně lékárny, mají hepatoprotektivní vlastnosti. Nepoužívejte jen tyto nápoje a pijte více než 3 šálky denně (včetně kávy).

Játrový čaj pro zdraví a regeneraci jater

Játra jsou velmi důležitým orgánem lidského těla, což je druh filtru. Játra jsou zodpovědná za odstraňování škodlivých látek z těla a čištění krve. Podílí se na metabolických, trávicích a dalších nezbytných procesech. Je velmi důležité se o toto tělo starat, aby se zachovalo jeho zdraví. Užívání jaterního čaje může sloužit jako vynikající prostředek prevence onemocnění. Pomůže tento čaj a problémy s játry.

Složení jaterního čaje

Játra jsou orgán bez nervových zakončení. Po dlouhou dobu si nemůžete všimnout, že se nemoc vyvíjí, protože tam nebude žádná bolest. Stojí za to věnovat pozornost některým příznakům, které mohou být prvním zvonem na skutečnost, že problémy s játry jsou hned za rohem.

 • Ztráta chuti k jídlu, problémy se stolicí, nesnášenlivost tuků.
 • Žloutnutí bílých očí.
 • Vzhled vyrážky, zabarvení kůže.
 • Břicho se stává konvexním tvarem.
 • Nespavost, neustálá únava.

Příčinou těchto příznaků je nezdravý životní styl: kouření, alkohol, mastné potraviny, nesprávná strava. Špatná ekologie, užívání léků může také způsobit nemoc. Sbírka klášterních jater jemně ovlivňuje játra, přispívá k jejich normálnímu fungování.

Složení klášterního čaje zahrnuje následující bylinky:

 • měsíček;
 • posloupnost;
 • Kukuřičný hedvábí;
 • fenykl;
 • máta;
 • lékárna na agronomii;
 • kořen devyasila;
 • nesmrtelné písčité;
 • heřmánek.

Složení sbírky může zahrnovat další bylinky, které jsou užitečné pro játra. Mezi nimi jsou:

 • celandin, což je protirakovinné a analgetické činidlo;
 • kouř, který vylučuje žluč;
 • řebříček, což je silné antibakteriální činidlo;
 • mléčný bodlák, normalizace funkce jater.

Každá rostlina má svou vlastní funkci, protože má své blahodárné účinky, příznivě působí na játra, přispívá k její obnově.

Užitečné vlastnosti bylin

Zvažte všechny bylinky, které jsou součástí klášterního čaje, podrobněji.

Slaměný písek má protizánětlivé, antispasmodické, choleretické vlastnosti. Tato rostlina stimuluje tvorbu žluči, snižuje viskozitu.

Měsíček čistí játra, zvyšuje vylučování žluči. Rostlina snižuje otok, má hemostatické vlastnosti, zmírňuje křeče. Měsíček očistí játra, jeho použití se doporučuje pro hepatitidu.

Kořen elekampanu vyčistí žlučovody.

Kukuřičné hedvábí má diuretické a choleretické vlastnosti. Snižují hladinu bilirubinu v krvi, což je velmi důležité při léčbě hepatitidy. Rostlina také zklidňuje nervový systém, používá se k léčbě nefritidy, diabetu, aterosklerózy, cholecystitidy.

Mát má vazodilatační a choleretické vlastnosti, zlepšuje trávení. Uvolňuje křeč žlučovodu, čistí játra. Peppermint pomáhá odstranit kameny ze žlučníku.

Lékárna je vhodná pro léčbu cirhózy a hepatitidy. Bylina má antispasmodické, protizánětlivé, diuretické, expektoranční vlastnosti. Pomáhá posilovat celé tělo, čistí játra.

Heřmánek - antiseptické a protizánětlivé činidlo. Zvyšuje separaci žluči, příznivě působí na trávicí trakt, nervový systém. Heřmánek chrání před infekcí.

Fenykl má ochranný účinek při intoxikaci jater. Má uklidňující a antispasmodický účinek. Používá se pro problémy s trávicím traktem.

Série čistí játra, bylina je ceněna pro léčbu ledvin, močového měchýře, hypertenze, artritidy.

Všechny bylinky lze zakoupit v lékárně, udělat játra kolekce sami.

Působení klášterního čaje na onemocnění jater

Výše uvedené složení čaje je nejvyváženější. Užívání jaterního čaje má na tělo následující účinek:

 • obnovuje hepatocyty, buňky jaterní tkáně;
 • normalizuje viskozitu, složení žluči, normalizuje její odtok;
 • pomáhá čistit játra;
 • chrání játra před toxiny, působení nikotinu, alkoholu;
 • normalizuje metabolické procesy.

Jaterní čaj, jak ukazuje četné recenze, pomáhá zlepšit výkon, zbavit se chronické únavy, zlepšit celkové zdraví, stabilizovat váhu.

Indikace a kontraindikace použití klášterního čaje

V počátečním stadiu onemocnění se doporučuje klášterní čaj pro játra. Je účinný při prevenci všech patologií. Nezapomeňte, že játra nemohou rušit až do doby, než se vyvíjí do obtížné fáze. Proto je třeba věnovat prevenci spoustu času.

Komponenty, které tvoří čaj, jsou naprosto bezpečné, jsou přirozené. Individuální intolerance může způsobit alergie. Kontraindikace jsou kameny v žlučovodech. Byliny mohou vyvolat jejich pohyb, způsobí útok, bude nutná neodkladná lékařská péče. Je lepší se otestovat, než začnete sbírat kolekci.

Klášterní čaj má mnoho užitečných vlastností, ale nemůže nahradit léky předepsané lékařem. Je lepší, když léčba bylinným čajem bude kombinována s léky a pod dohledem lékaře.

Jak udělat klášterní čaj

Dělat klášterní čaj je snadný proces. 200 ml vezměte 1 lžíci suché kolekce. Tato dávka je po celý den rozdělena do několika dávek. Sbírka se nalije vařící vodou pomocí skleněných nebo keramických nádobí. Čaj musí trvat alespoň půl hodiny. Infuze je třeba trochu vychladnout, můžete si ji vzít.

Je důležité dodržovat určitá pravidla pro používání bylinného čaje:

 • Každý den potřebujete udělat čerstvý čaj. To je nejlepší výsledek.
 • Je lepší vzít si nápoj 30 minut před jídlem.
 • Když obdržíte tuto bylinnou sbírku, neměli byste užívat jiné bylinky.
 • Pokud se objeví průjem, snižte dávkování.
 • Průběh léčby nebo prevence dvou až tří týdnů, je nutné opakovat kurz každých šest měsíců.
 • Byliny by měly být skladovány v hermeticky uzavřeném skleněném nebo keramickém obalu. Ujistěte se, že budete dodržovat data vypršení platnosti.

Játrové léky

Kromě klášterního čaje se používají i další recepty:

1. Avian Highlander - 1 část

Kukuřičný hedvábí - 2 díly

Květy měsíčku - 2 díly

Je nutné vařit 1 skleničku ve sklenici vroucí vody. Je třeba pít během dne. Nápoj pomáhá snížit bolest, obnovit jaterní buňky, zlepšit celkový stav těla.

2. Březové pupeny - 1 díl

Heřmánek - 1 díl

Slaměnka - část 1

Musíte vzít 500 ml vody a 3 lžičky, trvejte na tom. Heřmánek zmírňuje záněty, nesmrtelně zmírňuje křeče, březové pupeny mají očistný účinek.

3. Stigma kukuřice - 1 díl

Třezalka tečkovaná - 1 díl

Sporysh - 2 díly

Tráva se vaří vroucí vodou. Doporučuje se pro použití s ​​hepatitidou a cirhózou. Jaterní čaj je vhodný pro čištění těla, chrání před toxiny, obnovuje jaterní buňky.

4. Šípkové růže - 1 díl

Pupeny a listy břízy - 1 díl

Pampeliška - 1 díl

Kořen lopuchu - 1 díl

1 polévková lžíce. Lžíce směs bylinek vařit 500 ml vroucí vody. Potřebují trvat půl hodiny a pak během dne pít. Infuze je užitečná pro ochranu jater proti toxinům. Zabraňuje zánětu žlučníku.

Kolekce čaje Pirogov

Bylinkový lékař Pirogov používaný k léčbě různých onemocnění, včetně onemocnění jater. Semyon Pirogov - lékař, fytoterapeut, který se specializuje na sběr divokých bylin. Sbírka obsahuje altajské bylinky: tyran, mateřídouška, husa stříbrná, voloduška, zlatý prut, manžeta, kořen Maryin, oddenky lékořice, kořen mramoru.

Lžíce těchto bylin musí být nalita 400 ml vroucí vody, vychladnout a trvat 24 hodin v chladničce. Pijte 50 ml, předehřejte. Cílem sbírky je obnovit její funkce, regenerovat tělo a zlepšit buňky. V důsledku použití nápoje můžete dosáhnout dobrého zdravotního stavu.

Jaký čaj je dobrý pro játra?

Doporučuje se pravidelně pít čaje do jater, aby se zachovalo zdraví a zajistilo se normální fungování. Ale jednoduchý na první pohled, postup vyžaduje pochopení povahy onemocnění jater, stejně jako vlastnosti různých léčivých bylin a čajů.

Jak funguje játra

Játra jsou nepárový orgán břišní oblasti a největší žláza v lidském těle. Mezi hlavní funkce tohoto orgánu patří:

 • pomáhá neutralizovat toxiny, jedy, alergeny;
 • odstraňuje další hormony a vitamíny;
 • podílí se na produkci glukózy;
 • reguluje metabolismus lipidů;
 • poskytuje produkci žluče;
 • syntetizuje enzymy podílející se na zažívacím procesu.

Důležitým rysem jater je schopnost obnovit svou původní velikost, i když jsou ztraceny 3/4 zdravých tkání. Protože mnoho vykonaných funkcí, játra mají významný účinek na mnoho jiných orgánů: žlučník, žaludek, slinivka, srdce (kvůli čištění krve). Mnoho negativních faktorů ovlivňuje játra (nedostatek dostatečné fyzické aktivity, nezdravá strava, alkohol, kouření, léky, parazity, viry), takže časem se její zdraví zhoršuje a existuje riziko onemocnění, jako je cirhóza, hepatitida a narušení. žlučník.

Zhoršená funkce jater nás velmi brzy ovlivní: kůže a bílé oči se zbarví do žluta, vyrážky, lupénka, ekzémy, slabost, tmavé kruhy pod očima se objeví a imunita klesá. Zachránit játra pomůže speciální čaje, které při správném použití mají očistný účinek na tělo, pomáhají v boji proti škodlivým látkám. Každý ví, že je mnohem snazší zabývat se prevencí onemocnění než léčbou, takže byste měli přemýšlet o tom, jak začít užívat léčivý bylinný čaj.

Játrové byliny

Lékárny dnes nabízejí širokou škálu čajů pro játra, ale než začnete je užívat, měli byste pečlivě studovat bylinky, které je tvoří, aby byl účinek příjmu pozitivní.

Ostropestřec mariánský je léčivá rostlina, která je často doporučována pro léčbu jater vzhledem k různým příznivým vlastnostem:

 • posílení buněčných membrán;
 • ochrana před negativními účinky toxinů;
 • prevence degenerace tuků v játrech;
 • normalizace tvorby žluče;
 • stimulace toxinů.

Takový rozsáhlý terapeutický účinek ostropestřce je způsoben jeho složením, včetně silymarinu - silné látky, která se v přírodě vyskytuje jen zřídka. Chcete-li čaj, musíte nalít vroucí vody 1 lžička. Bodlák semena, nechte ho vařit po dobu 15 minut, pak kmen. Je lepší pít tento čaj na lačný žaludek ráno a večer. Doporučuje se používat mléčné bodláky, aby se zabránilo tvorbě kamenů v žlučníku, s hepatitidou (alkoholickou nebo virovou), cirhózou, cholecystitidou. Při těchto onemocněních se doporučuje pít čaj z kecy, který má také protizánětlivý účinek.

Regulovat normální funkci jater a vyhnout se stagnaci žluče pomáhá třezalku teprve díky přírodním antibiotikům.

Infuze této rostliny se používá 3x denně po jídle a 1 polévková lžíce.

Normalizovat metabolismus, můžete použít řebříček. Tato rostlina přispívá k toku žluči v důsledku expanze žlučových cest. Chcete-li zastavit zánět jater a ledvin, měli byste vzít odvar z řebříčku a 1 lžíce. 3 krát denně. Připravit takový nápoj je velmi jednoduchý: 2 lžíce. suché rostliny by měly nalít sklenici vroucí vody a zahřívat ve vodní lázni po dobu 10-20 minut.

K odstranění problémů se sekrecí žluči se používá tansy, která obsahuje prospěšné esenciální oleje, které podporují expanzi žlučových cest a vylučování žluče. Kromě toho, tyran pomáhá v boji proti parazitům, kteří žijí v žlučníku, Giardia. Každý ví, mátou může být také užitečné při onemocnění jater k odstranění bolesti a poskytnout antibakteriální účinek. Brew by měl být 1 lžička. suché máty ve sklenici vroucí vody. Vezměte si mincovnu ráno, odpoledne a večer na 1 st.l.

Dobré pro játra a čaj z divoké růže, která obsahuje velké množství vitamínů (zejména vitamín C). Šípková infuze pomáhá s cholecystitidou, posiluje imunitu a reguluje funkci jater. V procesu čištění jater toxinů může být zázvor dobrým pomocníkem. Díky stimulaci buněk zlepšuje zázvor regeneraci jater, čistí ho od alkoholu, zvyšuje odloučení žluči.

Všechny tyto rostliny lze zakoupit v lékárnách v čisté formě nebo jako součást speciálních bylinných čajů pro játra.

Abyste se vyhnuli zvyknutí na tělo, neměli byste být léčeni bylinkami nepřetržitě déle než měsíc. Největšího efektu je dosaženo při užívání čaje po dobu 3-4 týdnů s přestávkou 10 dnů.

Zelený čaj akce

Každý slyšel o neuvěřitelných výhodách zeleného čaje pro játra a celé tělo, ale člověk by neměl tyto výroky slepě věřit. Díky svým přírodním antioxidantům (polyfenolům) může mít zelený čaj skutečně příznivý vliv na játra tím, že eliminuje toxiny, toxiny a čistí tělo. Nadměrné dávky tohoto nápoje však mohou způsobit opačný účinek: vést k onemocnění jater a ledvin, stejně jako k tvorbě žlučových kamenů. Lékaři doporučují používat asi dva šálky takového čaje denně, aby se vyhnuli negativním důsledkům, a v žádném případě by neměli nahradit všechny ostatní nápoje.

Kromě správného dávkování hraje jeho kvalita také důležitou roli v příjmu zeleného čaje. Všechny užitečné léčivé vlastnosti nápoje by měly být v něm uchovávány, aby se zabránilo použití zbytečné nazelenalé tekutiny. Neměli byste si koupit zelený čaj, který zahrnuje chuť a různé umělé přísady ke zlepšení chuti, pokud chcete cítit léčivý účinek nápoje. Skutečný zelený čaj může dokonce vypadat bez chuti pro lidi, kteří jsou zvyklí na pití ochucených nápojů.

Léčba a prevence onemocnění jater

Bylinné čaje jsou účinnou léčbou a prevencí onemocnění jater pouze jako součást integrovaného přístupu. Je nutné dodržovat dietu, odstraňovat mastné, slané, kořeněné potraviny ze stravy, přestat kouřit a pít alkoholické nápoje. Často se snaží jíst zeleninu a ovoce (dýně, řepa, mrkev, citrony, avokádo). Nejezte nadměrné množství proteinových potravin. Pro játra jsou nadměrná váha a její náhlá ztráta hladem velmi škodlivé. Chcete-li se vyhnout negativnímu účinku na játra, měli byste užívat jakékoli léky přísně podle pokynů, stejně jako v případě užívání několika léků současně, měli byste se poradit se svým lékařem o tom, jak jejich kombinace ovlivňuje játra. Při jmenování antibiotik by měla podporovat játra se speciálními léky nebo lidovými prostředky. Nezapomeňte na cvičení: jen 30 minut sportu denně.

Než začnete užívat bylinný čaj pro játra, nezapomeňte se seznámit s kontraindikacemi. Například užívání bodláku mléčného při onemocněních kardiovaskulárního systému, epilepsii a depresi je kontraindikováno. Bodlák by neměl být používán pro osoby s dýchacími problémy. Kontraindikace pro všechny bylinné čaje je nesnášenlivost složek, alergie.

Exspirovaný bylinný čaj může způsobit silnou alergickou reakci způsobenou v ní vzniklými plísněmi, proto byste měli vždy dbát na trvanlivost. Během těhotenství a kojení byste neměli začít užívat bylinný čaj bez doporučení odborníka, protože většina fiotchay je během tohoto období kontraindikována.

Všechny léčivé rostliny používané k léčbě jater, jsou silné, takže nemůžete začít jejich příjem bez konzultace s lékařem.

Čaj k léčbě jater

Játra jsou velká žláza těla, která působí jako filtr. Důležitými úkoly jsou očistit krev toxických a škodlivých látek, podílet se na procesech metabolismu, syntéze a ukládání nezbytných organických složek. Také játra jsou nezbytná pro trávení, protože pomáhají produkovat žluč, který se hromadí v žlučníku a, je-li to nutné, uvolňují se do lumenu duodena.

Moderní rytmus lidského života, včetně snacking na cestách, zneužívání tukových potravin a alkoholických nápojů, nízká fyzická aktivita, přispívá k rozvoji patologických procesů žlázy. Nejčastěji dochází ke stagnaci žluči, ke změně podílu jejích složek ak zánětu orgánů hepatobiliárního traktu. Játra potřebují čistit, což umožňuje hepatocytům (žlázovým buňkám) rychle obnovit jejich funkční schopnosti.

Kromě léků, odborníci doporučují použití tradičních receptů. Čaj pro játra je vynikajícím nástrojem, který pomáhá udržovat zdraví těla a používá se k prevenci řady onemocnění (včetně hepatitidy nevirové etiologie, fibrózy, cirhózy atd.). Dále se má za to, že čaj je vhodný pro játra, vlastnosti složek léčivého nápoje, stejně jako to, jak jej připravit a správně vzít.

Složky a jejich přínos pro játra

Většina bylinných čajů, které se používají k podpoře práce žlázy (lze je zakoupit v každé lékárně), zahrnuje následující přírodní složky:

 • bodlák mléčný;
 • heřmánek;
 • tansy;
 • koriandr;
 • pampeliška;
 • čekanka;
 • knotweed;
 • přeslička;
 • křen;
 • jeřáb;
 • řebříček;
 • nesmrtelnost;
 • kurkuma;
 • divoká růže a další

Ostropestřec mariánský

Tato rostlina je považována za přirozený hepatoprotektor, tj. Prostředek, který podporuje fungování jaterních buněk a pomáhá obnovit jejich membrány. Doporučuje se pro zánětlivé procesy žlázy (virové, lékové, alkoholické), cirhózy, selhání jater na pozadí zneužívání steroidních léčiv. Kromě výrazného ochranného opatření pomáhají složky bodláku snižovat hladinu glukózy v krvi, odstraňují "špatný" cholesterol, snižují negativní vliv záření na lidské tělo, podporují práci krevních cév.

Heřmánek

Každý zná antiseptické vlastnosti této léčivé rostliny, ale ne každý ví, že heřmánek je součástí většiny bylinných čajů na podporu práce a čištění jater. Často se používají květiny léčivých rostlin. Neexistují žádné kontraindikace, Monochay založený na této složce může být použit i během těhotenství a laktace.

Tansy

Další jména - matečný likér, žlutý devyatnik, pole rowan. Příznivé vlastnosti tyranu jsou vysvětleny jeho bohatým chemickým složením: karoten, bílkoviny, hořkost, cukry, vitamín C, glykosidy, éterické oleje, minerální látky atd. Nástroj je považován za vynikající antispasmodikum, které je skvělé pro potírání biliární dyskineze hyperkinetického typu. Také tyran zmírňuje zánět, pomáhá zbavit se parazitárních infekcí.

Proveďte tento test a zjistěte, zda máte problémy s játry.

Koriandr

Rostlina má čisticí účinek, který umožňuje urychlit proces odstraňování toxických látek z těla. V tomto případě použití léčivého čaje, který zahrnuje koriandr, snižuje zatížení jater.

Pampeliška

Největší množství živin obsahuje přesně pampelišky. Používá se nejen pro přípravu tradiční medicíny, ale i pro tradiční léčiva. Rostlina pomáhá neutralizovat toxické účinky škodlivých látek a urychluje jejich odstraňování z těla.

Čekanka

Sušené a drcené květenství a kořeny čekanky jsou považovány za vynikající alternativu ke kávě. Rostlina urychluje procesy eliminace toxických látek a jejich metabolitů z těla, čistí jaterní buňky a podporuje jejich regeneraci, stimuluje tvorbu a odtok žluči.

Knotweed

Nemá žádný přímý vliv na žlázové buňky, ale má silný diuretický účinek, který umožňuje urychlit eliminaci toxinů. Používá se pouze jako jedna ze složek komplexních jaterních bylinných čajů.

Jeden z účinných nástrojů používaných k boji proti tvorbě kamene v játrech. Doporučuje se pouze v případě malých kamenů, protože velký kámen během odstraňování může blokovat průtok žluči podél žlučových cest a vyvolávat rozvoj obstrukční žloutenky.

Pomáhá vyhnout se stagnaci žluči, což přispívá k normalizaci poměru jejích složek. Aplikujte kořeny, květy a listy rostliny. Čajové nápoje s listy křenu se používají jak k prevenci, tak k léčbě onemocnění jater.

Rowan

Biologicky aktivní látky obsažené v kompozici umožňují, aby rostlina byla použita při přípravě čaje k čištění jater. Odborníci také doporučují jíst čerstvé ovoce, loupat žlázu a udržovat její funkční pohodu pomocí infuze a rowan jam.

Yarrow

Čajový nápoj na bázi řebříku napomáhá urychlit metabolické procesy, navíc pomáhá zvyšovat krevní oběh, což má příznivý vliv na játra. Když se objeví zánět, žláza doporučuje použít listy a květenství léčivé rostliny (pouze během remise).

Slaměnka

Má následující akce:

 • choleretic;
 • antibakteriální;
 • protizánětlivé;
 • detoxikace.

Doporučuje se kombinace s ostropestřcem.

Indikace pro použití

Bylinné čaje pro čištění jater mohou být použity buď v období remise onemocnění, kdy je aktivita patologického procesu zastavena léky nebo jinými léčebnými metodami, nebo v nepřítomnosti komplikací onemocnění, nebo jednoduše na podporu zdraví žlázy (pro profylaktické účely). Indikace pro použití bylinných přípravků jsou následující projevy:

 • pocit těžkosti nebo nepohodlí vpravo pod žebry;
 • vzhled špatného dechu;
 • hořkost v ústech a říhání;
 • opakované záchvaty nevolnosti;
 • nadýmání.

Jako čistící prostředek se doporučují játrové čaje pro dyskinezi hepatobiliárního traktu, pro parazitární infekce jater a žlučníku na pozadí nedostatku enzymů.

Kontraindikace a nežádoucí účinky

Navzdory skutečnosti, že lidové léky jsou pro lidské tělo obecně bezpečné, existuje řada podmínek, za kterých mohou ublížit:

 • přítomnost individuální přecitlivělosti;
 • tendence k alergickým reakcím;
 • velké konkrementy v žlučníku;
 • obstrukční žloutenka;
 • virová a infekční onemocnění v akutním období;
 • akutní zánět žlučníku;
 • bolest v břiše neznámého původu.

Odborníci nedoporučují nadužívání čajů k čištění jater, protože jsou stále všelék. S takovými léky by se mělo zacházet pouze jako s jednou ze složek komplexní podpory organismu. V případě bolesti břicha, nevolnosti a zvracení, průjmu, častého řasení při užívání léčivých nápojů by mělo být jejich množství omezeno a objasněno u lékaře, zda je možné pokračovat v používání určité rostliny pro terapeutické nebo profylaktické účely.

Játrové čajové odrůdy

Níže jsou uvedeny hlavní bylinné směsi, které budou užitečné pro hepatobiliární trakt a funkce jejich příjmu.

Klášterní čaj

Tento nástroj je považován za jeden z nejpopulárnějších. Klášterní čaj může mít jinou kombinaci bylinných složek. Často se používají tyto byliny:

 • heřmánkový - protizánětlivý a zklidňující účinek;
 • kukuřičný hedvábí - boj proti stáze žluči;
 • divoká růže - urychlení eliminace toxinů, stimulace metabolických procesů;
 • Peppermint - sedativní účinek a příjemná chuť bylinného nápoje;
 • tuřín - zastavení zánětlivého procesu;
 • imortelle - eliminace spazmu žlučových cest, stimulace produkce a odtoku žluče;
 • Měsíček - ovlivňuje tělo jako nesmrtelnost;
 • Devět - normalizace hepatobiliárního traktu.

Pivovarský čaj je velmi jednoduchý: lžička kolekce musíte nalít sklenici vroucí vody. Po 3-5 minutách bude nápoj připraven k pití.

Ivan Čaj

Tento čaj má další názvy - čaj Kipri, čaj Koporsky. Surovinou pro nápoj je burberry, jehož chemické složení představují bílkoviny, vláknina, taniny a antokyaniny, chlorofyl a karoten, éterické oleje, jakož i vitamíny a mikroprvky.

Ivan je doporučován pro zbavení se intoxikace. Zrychluje proces odstraňování toxických látek z těla. Kontraindikován v době přenášení dítěte a na pozadí alergických reakcí. Aby bylo možné vařit, je nutné vyplnit 2 čajové lžičky v konvici. bylinné a naplnit vrchol vroucí vodou. Pijte teplý a chladný.

Zelený čaj

Zelený čaj je známý svou příjemnou chutí a v současné době si mnozí uvědomují jeho léčivé účinky. Složení nápoje velké množství vitamínu P, který je nezbytný pro správné fungování jater. Zelený čaj se doporučuje zejména k pití v případě, že pacient má žlázu (například s hepatitidou různého původu), ale nápoj byste neměli vařit pevně.

Doporučujeme vyzkoušet následující typy zeleného čaje:

 • Japonské odrůdy (Sencha, Genmaycha);
 • zázvor zelený čaj;
 • Earl Green;
 • Hyson;
 • Čínské odrůdy (Longjing, Gunpauder, Tiguanin, Ulitsin, atd.).

Čaj Liverpool

Liverpoolský čaj (země původu - Rusko) je reprezentován dvěma typy čajových sáčků. První z nich (bez štítku) zahrnují zelený čaj, volodushka trávu a chalupu, stejně jako semena anýzu. Druhé (se štítkem) jsou reprezentovány trávou hodgepodge. Čaj z pytlů bez visaček by měl být opilý po celý den. Ti, kteří mají štítek, je třeba nalít vroucí vodu přes noc a nechat ji vařit až do rána. Dopoledne se tento nápoj doporučuje pít na lačný žaludek.

Altai Bylinný čaj č. 8 „Zdravá játra. S mléčným bodlákem

Kromě mléčného bodláku, příznivého účinku na játra a žlučové cesty, který byl diskutován dříve, jsou do složení nápoje zahrnuty následující bylinné složky:

Čaj se doporučuje používat jako doplněk stravy. Kontraindikace k užívání jsou období těhotenství a laktace, tendence k alergiím, individuální citlivost na složky. Nepoužívejte déle než jeden měsíc.

Hepatofyt

Nástroj je lék, je k dispozici ve filtračních pytlích, které obsahují směs rostlinných materiálů. Vaří se jako čaj. Návod k použití naznačuje, že hepatofyt má hepatoprotektivní účinek, stimuluje produkci a odtok žluči, snižuje tón složek hepatobiliárního systému, odstraňuje přebytečný cholesterol a mírně snižuje hladiny glukózy v krvi.

Doporučuje se pro chronický zánět jater, žlučníku a žlučových cest, pro hypotonickou dyskinezi. Arteriální hypertenze, obstrukční žloutenka, přítomnost velkých kamenů v žlučníku, hypoglykémie, otrava, tromboflebitida a akutní zánět jater jsou považovány za kontraindikace použití. Hepatofyt není předepisován dětem mladším 7 let, těhotným a kojícím matkám.

Evalar "Ovesol čaj"

Oves je známý svými účinky na jaterní funkce. Jeho účinek je umocněn divokou růží, mátou peprnou, rozmarýnem a voloduškou. Doporučeno pouze od 14 let. Kontraindikace jsou těhotenství a kojení.

Závěr

Čaje čistit a podporovat práci jater účinně vyrovnat se s úkoly, pokud budete postupovat podle pokynů pro jejich použití. Je důležité vyloučit všechny možné podmínky, za kterých by se jedna nebo jiná rostlinná složka neměla užívat. Je také nutné sledovat trvání terapeutického a profylaktického průběhu.