Image

Co je lepší - brusinky nebo brusinky?

Bylo by chybou jednoznačně tvrdit, že jeden ze dvou bobulí - brusinek nebo brusinek - je rozhodně užitečnější než ostatní. Plody těchto rostlin mají přinejmenším velmi podobné složení, lišící se pouze koncentracemi jednotlivých látek. Jejich činnost na těle při perorálním podání je tedy velmi podobná, ne-li totožná.

Na fotografii dole vlevo - brusinky, vpravo - brusinky:

Nicméně, obecně, lingonberry je používán v lidovém a oficiálním lékařství více a více značně než brusinky, kvůli skutečnosti, že to má nejen bobule, ale listy, pro léčebné účely. To je v brusinkových listech že diuretic a dezinfekční vlastnosti jsou známé, který být široce použitý v léčbě cystitis, ledvinových chorobách a močových cestách. Brusinkové listy se prakticky nepoužívají v medicíně, což ovlivňuje jeho popularitu jako lidový lék.

Pokud však člověk chce zjistit, která z těchto rostlin je výhodnější, pak ve většině případů to znamená ovoce. Obvykle taková otázka vyvstává na trzích nebo v obchodě, kdy se kupující rozhodne mezi dvěma bobulemi, nebo při plánování nákupu a následného nákupu. Proto je v první řadě užitečné porovnat vlastnosti plodů těchto rostlin a pak zjistit, který z nich je lepší.

Rozdíly ve složení a výhodách brusinek a brusinek

Bobule a brusinky a brusinky mají velmi podobné složení, díky němuž jsou si navzájem podobné chuti a vykazují podobné vlastnosti při použití.

Brusinky jsou dobře rozeznatelné díky různorodosti barvy a velikosti ovoce.

Obě bobule obsahují zejména:

 1. Velké množství přírodních kyselin - jablečné, citrónové, chinické, ursolické a další. Tyto kyseliny poskytují výraznou kyselou chuť ovoce, stejně jako nežádoucí podráždění zažívacího traktu u pacientů s různými chorobami žaludku a střev, způsobené právě zvýšením kyselosti. Na druhé straně, stejná vysoká koncentrace kyselin může být užitečná například u pacientů s nízkou kyselostí žaludeční šťávy. Je také aktivně používán při vaření - díky velkému množství kyselin se plody dlouhodobě nezhoršují a mohou být skladovány téměř po celou zimu, snadno fermentovány a mohou být použity pro moření jiných produktů. Brusinky mohou být skladovány zejména v sudech naplněných vodou od doby sklizně v září až do jara;
 2. Glykosidová vakcína - jedna z nejvýznamnějších složek pro lékařské využití bobulí. Dráždí parenchymu ledvin, stimuluje močení a poskytuje výrazný diuretický účinek. Také vykazuje antiseptické vlastnosti a částečně ničí patogenní mikroflóru v močovém traktu, což zvyšuje účinek antibiotik;
 3. Pektiny a přirozená hořkost, mající adstringentní účinek. Brusinky mají více z nich, díky nimž mají odpovídající hořkou chuť. Brusinka není tak hořká a její chuť lze charakterizovat spíše jako sladká a kyselá. Tyto hořkosti mají adstringentní účinek na zažívací trakt a mohou ovlivnit samotný proces trávení, jak fixaci střev, tak normalizaci stavu při různých poruchách;
 4. Vitamíny a biologicky aktivní látky - kyselina askorbová, vitamíny B, bioflavonoidy. Navíc, konkrétně vitamín C je více u brusinek, díky čemuž je považován za účinnou alternativu k pomerančům a citronům jako proti scintilačním činidlům. Vzhledem k souboru vitamínů, brusinkových a brusinkových plodů jsou také široce používány pro prevenci a léčbu hypovitaminózy - v tomto případě není jejich použití horší než u různých farmaceutických multivitaminových komplexů;
 5. Několik typů antioxidantů, které chrání proti účinkům volných radikálů;
 6. Velké množství minerálních složek, včetně jódu, hořčíku, zinku, kobaltu a dalších.

Kvůli těmto vlastnostem, bobule a brusinky, a brusinky jsou často jedeny jednoduše jako pochoutka, a jako prostředek k prevenci hypovitaminosis. V lidovém lékařství jsou stejně jako v základní léčebné praxi předepisovány v komplexní terapii cystitidy a onemocnění močových cest.

Brusinkový džem - chutná sladší a příjemnější než brusinka.

Ovoce a brusinky a brusinky jsou tedy stejně užitečné a používají se stejných cílů. Kvůli příjemnější chuti se však bobule brusinek používají o něco častěji - jak čerstvé, tak ve formě různých džusů a ovocných nápojů, které jsou opilé s velkým potěšením, a když je možné si vybrat, dávají přednost brusinkám, zejména pokud mají být použity pro děti. Proto se obvykle prodávají za mírně vyšší ceny.

Nelze srovnávat brusinky a brusinky s jinými bobulemi, například s borůvkami, malinami nebo rakytníkem, protože vlastnosti těchto plodů jsou naprosto odlišné a vykazují terapeutickou aktivitu při nemocech, při nichž se brusinky a brusinky dokonce nepoužívají. Pokud tedy hovoříme o konkrétním případě, můžete si vybrat, co bude pro něj cennější - například brusinky, nebo maliny. Obecně řečeno, že některé z těchto plodů jsou užitečnější a lepší, nesprávné.

Vlastnosti listů brusinky

V brusinke brusinkovou, kromě bobulí, listy jsou široce používány v tradiční medicíně. Obsahují až 8% arbutinu, který je známý svým diuretickým účinkem a antiseptickým účinkem na močové cesty - velký počet, díky němuž přípravky na bázi listů - odvar, čaje a infuze - mají mnohem výraznější účinek než různé produkty z ovoce. Takové přípravky na bázi listů se používají při cystitidě, některých onemocněních ledvin, zánětu močových cest specificky ke stimulaci močení a zvýšení účinku užívání antibiotik.

Sušené, ale ne rozdrcené brusinky listové.

Brusinkové listy také obsahují arbutin, ale v mnohem nižších koncentracích, a proto se v medicíně prakticky nepoužívají.

V této aplikaci brusinkových listů je jeho hlavní výhodou oproti brusinkám: je-li léčivý účinek obou bobulí přibližně stejný, účinek, jaký mají přípravky z brusinkových listů, je mnohem výraznější než účinek konzumace bobulí. Proto se v případě cystitidy a onemocnění močových cest používají jako prostředek tradiční medicíny listy brusinky. Ovoce se používá spíše pro preventivní účely a v tomto ohledu neexistuje žádný významný rozdíl mezi bobulemi brusinek a brusinek.

Která bobule má výraznější diuretický účinek?

Svými diuretickými vlastnostmi jsou bobule brusinky a brusinky téměř stejné, bez ohledu na to, který lék použít. Obsah arbutinu specificky v plodech těchto rostlin je přibližně podobný, a proto mají stejný diuretický účinek.

Tam je názor, že lingonberry "diuretikum" je silnější než brusinky, protože je častěji používán pro cystitidu. Podobně, jakmile je předepsán častěji, znamená to, že jeho diuretické vlastnosti jsou výraznější. To však není pravda: brusinky jsou častěji předepisovány pro cystitidu ve formě přípravků z listů, které jsou skutečně silnější diuretikum než bobule. Plody samotné v těchto rostlinách nemají prakticky žádný rozdíl v závažnosti diuretického účinku.

Tradiční diuretikum a antiseptikum - brusinkový list.

Současně se jedná o brusinky v materiálech WHO, které jsou popsány jako prostudované prostředky. To lze vysvětlit tím, že brusinky pro pěstování bobulí se pěstují mnohem aktivněji než brusinky - jeho obrovské plantáže v USA a Evropě jsou široce známé.

Částečně díky diuretickému účinku, částečně kvůli schopnosti upevnit střeva brusinky a brusinky používané při otravě. Jejich použití v těchto případech je stejné, protože diuretický účinek a rychlost vylučování toxinů močí jsou stejné, když se používají.

Totéž platí pro léčbu edému: obě bobule se stejnou účinností stimulují odstranění tekutiny z těla a snižují závažnost projevů edému.

U lidí se také věří, že díky diuretickému působení brusinek a brusinek mohou léčit dny. Řekněme, že když se používají v moči, odstraňují se soli, jejichž ukládání způsobuje toto onemocnění a vyvolává jeho záchvaty. Ve skutečnosti taková akce nebyla potvrzena a není prokázána, a proto je nesmyslné argumentovat, které z bobulí mají léčivé účinky, když jsou výraznější.

Co je užitečnější pro nachlazení a onemocnění dýchacích cest?

Navzdory širokému používání brusinek a brusinek v tradiční medicíně pro léčbu akutních respiračních virových infekcí a akutní rýmy (nachlazení), neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že jakékoliv použití těchto rostlin a stejného listového oříšku může poskytnout výrazný terapeutický účinek. Žádný z těchto léků nemůže ovlivnit příčinu virového onemocnění a není schopen zničit bakteriální infekci, která se vyvíjí v tkáních sliznice nosních cest.

Samotné plody a nápoje z nich mohou být použity jako zdroje vitamínů pro pacienta a pro potlačení žízně během horečky. Ale v tomto vztahu jsou brusinky a brusinky téměř stejně účinné a mezi nimi nejsou žádné rozdíly, mezi zdroji vitamínů.

Níže uvedené video ukazuje, jak správně připravit takový vitaminový nápoj:

Také u lidí existuje názor na přínosy nápojů lískových oříšků a brusinek ke snížení teploty pacienta. Ve skutečnosti je takový účinek těchto činidel velmi špatně vyjádřen, protože nejsou schopny ovlivňovat příčiny teploty, nemají výrazný protizánětlivý účinek a ovlivňují teplotu pouze provokováním eliminace velkého množství tělních tekutin a jsou samy zdrojem takové tekutiny. V důsledku toho, pokud pijete antipyretická léčiva a navíc konzumujete nápoje na bázi brusinek nebo brusinek, účinek antipyretik bude výraznější, teplota se bude snižovat ve větším rozsahu a na delší dobu.

Ani brusinky ani brusinky, ani brusinkové listy samy o sobě nesnižují teplotu. Chcete-li říci, že tyto fondy nějak rychle nebo trvale „srazí“ teplotu, je to nemožné.

V důsledku toho mohou být jako účinné a účinné antipyretikum použity záměrně a kromě tradičních přípravků na bázi ibuprofenu a paracetamolu mohou být použity se stejnou účinností. Nezáleží na tom, zda po užití antipyretik vypije nemocnou šťávu z brusinek nebo brusinek - v obou případech bude mít stejný účinek.

Konečně, pro léčbu kašle a bobulí, brusinky a brusinky jsou stejně neužitečné. Nemají žádné výrazné účinky, nezvyšují produktivitu kašle a nepřispívají k čištění plic. Ve skutečnosti, pr onemocnění dolních dýchacích cest bobulí těchto rostlin nepomáhají. Nezáleží tedy na tom, jaké konkrétní prostředky se pacient rozhodne použít - nebudou při kašli jednat stejným způsobem.

Další nemoci a srovnání s brusinkami a brusinkami

S mnoha jinými chorobami, brusinky a brusinky také vykazují stejné vlastnosti a jsou zcela zaměnitelné.

Například u onemocnění ledvin mají oba bobule podobný diuretický účinek a mohou být prospěšné (například u pyelonefritidy) a přísně kontraindikovány. Například v přítomnosti ledvinových kamenů může diuretický účinek ovoce vést k pohybům těchto kamenů, blokování močovodů a rozvoji obstrukce se silným zhoršením stavu pacienta. Činnost brusinkových a brusinkových bobulí v těchto případech je identická.

Brusinkový džus je kontraindikován pro chronické glomerulonefritidy a ledvinové kameny.

V případě onemocnění ledvin mají přípravky na bázi listů brusinky mnohem výraznější účinek než různé nápoje a bobulové pokrmy - nezáleží na tom, zda bobule jsou brusinky nebo brusinky.

Jaké bobule je chutnější?

Obecně se má za to, že brusinky jsou chutnější než brusinky, i když mnoho záleží na individuálních preferencích. Brusinky ochutnávají hořkou chuť, a proto jsou jako takové lahůdky používány méně často než sladší brusinky. Nápoje, džemy a džemy na bázi brusinek jsou specifičtější než jejich protějšky z brusinek a ne každý má rád jejich chuť.

Tradičně, brusinky a brusinky jsou považovány za velké pochoutky než brusinky.

Současně, s přidáním různých okurek, fermentovaných produktů je brusinka jim dává zvláštní pikantní chuť. Lingonberry v tomto ohledu je dobré samo o sobě, ale jen zřídka doplňuje chuť jiných produktů. Proto, s brusinkami často kvas zelí, přidejte ji do marinády, a brusinky jsou používány k tomu, aby džemy, zavařeniny, náplně do koláčů.

Obecně, ve vaření, lingonberry je používán o jak široce jako brusinky.

Jak bezpečné jsou tyto rostliny: kontraindikace a možné vedlejší účinky

Vzhledem k podobnosti vlastností a brusinek a brusinek jsou stejně bezpečné. Samotné jejich plody se nedoporučují pro onemocnění žaludku spojené s vysokou kyselostí, jsou také zakázány s projevy alergií, s ledvinovými kameny a exacerbacemi některých chronických onemocnění ledvin. Ve všech ostatních případech lze jíst jak brusinky, tak brusinky, a to i pro těhotné ženy a kojící matky.

Léky na základě kontraindikací z listů brusinkovitých výrazně více - nemohou být užívány během těhotenství a kojení, nedoporučují se dětem do 12 let. To je způsobeno právě silou těchto látek: mohou způsobit otravu hydrochinonem (derivát arbutinu) a mají nežádoucí účinek na plod.

Obecný závěr lze učinit: léčivé a jednoduše užitečné vlastnosti brusinek a brusinek jsou téměř identické a nepatrné rozdíly mezi nimi jsou zanedbatelné. To znamená, že díky své užitečnosti pro lidské tělo se tyto bobule neliší. Proto při léčbě a prevenci některých nemocí nezáleží na tom, který z těchto plodů si vybrat - účinky jejich použití budou stejné. Lingonberry list je mnohem užitečnější než lék z brusinek a brusinek, ale vzhledem k přítomnosti závažných vedlejších účinků jej lze použít k léčebným účelům pouze podle pokynů lékaře.

Pro tělo je výhodnější - brusinky nebo brusinky

Učinit volbu ve prospěch jednoho ze dvou nejužitečnějších plodů je nemožné. Je možné pouze rozlišovat mezi užitnými vlastnostmi této a další ovocné kultury. Brusinka nebo brusinka, která je užitečnější? Obě rostliny patří do rodiny vřesů, rostou v severních zeměpisných šířkách naší planety, jsou podobné v botanických popisech, ale liší se v chuťových vlastnostech a výhodách, které mají na lidském těle. Tak pojďme zjistit, jaké jsou přínosy těchto bobulí, jaké jsou výhody brusinek a brusinek.

Srovnávací charakteristiky bobulí

Mnozí považují za obtížné vizuálně rozlišovat mezi brusinkami a brusinkami. Brusinkové bobule jsou větší s tmavě červeným lesklým povrchem. Plody jsou obvykle kulaté. Chuť sklizně je sladká a kyselá. Dužina bobulí je velmi šťavnatá, protože 90% je voda, zbytek kompozice (10%) je obsazen užitečnými látkami: vitamíny, minerálními látkami, kyselinami.

Lingonberry je o něco menší než světle červená barva. Chuť bobulí je sladší, s převahou malé hořkosti, méně šťavnaté, spíš jako masová konzistence.

Kalorie brusinky a brusinky jsou také jiné, ale ne moc. 100 gramů brusinkových plodů obsahuje 43 Kcal, brusinky - 26 Kcal. Jedná se o velmi nízké ukazatele a zdůrazňují produkty jako dietní na prvním místě pro hubnutí.

Mezi dobou sklizně můžete nakreslit čáru. Brusinky se sklízejí v září, říjnu. Je možné sbírat jarní sklizeň, což je také užitečné jako podzimní. Lingonberries jsou sklízeny v srpnu, ale vždy pryč od měst a silnic, jak to je schopné hromadit radioaktivní látky.

Užitečné vlastnosti

Navzdory tomu, že příslušnost k rodině je stejná, jsou podmínky růstu odlišné. Setkat se s plody může být téměř vedle. Brusinky dávají přednost bažinatým a mokrým místům a brusinky rostou ve slunných vesnicích, kde jsou suché v lese. Oba bobule jsou kulaté a červené.

Výhody brusinky

Brusinky se používají jako diuretikum pro onemocnění urogenitálního systému člověka: pro cystitidu, uretritidu, selhání ledvin. Přítomnost takových živin, jako jsou fytoncidy a flavonoidy, v bobulích přispívá k destrukci patogenů. Používá se v boji proti infekčním onemocněním.

Plody jsou schopny normalizovat krevní tlak při hypertenzi, ale kontraindikace jsou kontraindikovány. Kromě toho brusinkovou šťávu lze léčit střevními chorobami. Zrychluje proces trávení potravy, čistí střeva toxinů a znečišťujících látek.

Vitamin komplex obsažený v bobulích pomáhá posílit imunitní systém, odstranit beriberi, obnovit rovnováhu prospěšné mikroflóry v lidském těle.

Je to důležité! Navzdory skutečnosti, že brusinky mohou zlepšit činnost gastrointestinálního traktu, nedoporučuje se používat pro gastritidu, pálení žáhy a žaludeční vředy a střevní vředy.

Kromě toho mohou být doplněny prospěšné vlastnosti brusinek: t

 1. Antipyretika pro nachlazení.
 2. Antivirová a antimikrobiální látka pro nachlazení.
 3. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
 4. Bojuje s revmatismem.
 5. Aktivuje duševní aktivitu.
 6. Používá se pro dnu.
 7. Zvyšuje chuť k jídlu.
 8. Používá se k regulaci vodní rovnováhy v těle během edému.

Ovoce je zvláště užitečné pro kožní problémy. S jeho pomocí můžete zmírnit příznaky alergií, vitiligo, vyrážky různých etiologií.

Použití brusinek

Je třeba poznamenat, že po prostudování přínosů bobulí je nemožné říci, že brusinky nebo brusinky jsou užitečnější než plody obou rostlin, což neocenitelně přispívá ke zlepšení práce celého organismu.

Používání brusinek znamená nejen blahodárný účinek ovoce na člověka, ale i listy a ne nižší než jeho soupeř.

 1. Snižuje tělesnou teplotu.
 2. Bojuje s viry a infekcemi.
 3. Podílí se na boji proti virům genitourinárního systému.
 4. Uvolňuje kocovinu.
 5. Čistí tělo před škodlivými látkami.
 6. Snižuje riziko ukládání tuků v játrech.
 7. Posiluje cévy a srdce.
 8. Odolává artritidě a revmatismu.
 9. Působí jako lék na onemocnění gastrointestinálního traktu.

Obecně platí, že seznam je obrovský av některých bodech je podobný výhodám brusinek. Proto zde není žádné zvláštní rozlišení.

Kontraindikace

Brusinky a brusinky mají podobné kategorie osob, kterým jsou kontraindikovány. Mohou být reprezentovány obecným seznamem:

 1. Bobule obsahují velké množství organických kyselin. V důsledku toho by bobule neměly jíst lidé s gastritidou, žaludečními a střevními vředy, dyspepsií.
 2. Užívejte s opatrností během těhotenství.
 3. S akutním onemocněním jater.
 4. Hypotenze.

V každém z těchto případů byste se měli poradit s lékařem o výskytu vedlejších účinků.

Kde a jak používat brusinky a brusinky

Oba bobule jsou často používány společně. Kombinuji je v přípravě léčivých odvarů a tinktur, ovocných nápojů, kompotů. Rozsah ovoce se obecně neomezuje na:

 1. Při vaření - omáčky na vaření, přidávání do salátů, dezertů, džemů, konzerv, různých nápojů.
 2. V kosmetologii nemají žádnou rovnost. Tvoří základ masek na obličej a krk. Včetně šamponů, balzámů na vlasy. Díky vitamínům obohacují pokožku, podporují lepší regeneraci buněk, zlepšují složení lipidů.
 3. V lékařství, pro přípravu léčiv.

Je to důležité! Brusinkový brusinkový džem je velmi chutný a oblíbený dezert mnoha dětí a dospělých, ale měli byste vědět, že ne každý by ho měl jíst. Diabetes, metabolické poruchy, střevní poruchy mohou být hlavním důvodem pro odmítnutí dobroty.

Brusinkové a brusinkové recepty

Ve vaší prasátko představujeme některé z nejběžnějších a nejjednodušších receptů, které mají větší prospěch pro člověka.

Pro výrobu bobulové šťávy budete potřebovat následující produkty a proporce:

 • jedna sklenice obou bobulí;
 • 3 litry vody;
 • 200 g cukru.
 1. Připravte si směs bobulí, rozmělněte je v mixéru.
 2. Do směsi se přidá cukr.
 3. Nalijte vodu a dejte na sporák, přiveďte k varu.

Je důležité, aby se šťáva nevařila. Ochlaďte a přetáhněte jemným sítem.

Komo

Následující recept je kompot obsahující ovoce obou kultur.

 • půl kilogramu brusinek a brusinek;
 • 2,5 litru vody;
 • cukr písek vzít 1 kg;
 • dvě čerstvé máty;
 • šťáva z jednoho středního citronu.
 1. Z bobulí, nasekané v mixéru, nalijte šťávu do oddělené mísy.
 2. Nalijte dužinu nebo hustou kaši do vody a nechte stát.
 3. Vypusťte tuto kapalinu a promíchejte ji se šťávou.
 4. Přidejte zbývající ingredience a vařte 5-10 minut.

Je to důležité! Nezneužívejte nápoje, protože mají projímavý účinek. Dost na pití sklenky zdravé tekutiny během jídla.

Vstup do receptů bobule brusinky a brusinky lze zmrazit. Kvalita a používání potravin nebude tímto způsobem skladování trpět. Plody mají schopnost udržet všechny léčivé vlastnosti jak po tepelném ošetření, tak po zmrazení. Stojí za to přidat jednorázové zmrazení.

Po prostudování informací o bobulích lze argumentovat, že výraz „lepší než brusinky nebo brusinky“ není v tomto případě relevantní. Oba zástupci severních regionů, oba mají více či méně kyselosti, přinášejí lidskému tělu jen prospěch a léčí mnoho nemocí. Proto používejte oba pro zvýšení účinku jednoho dalšího bobule.

Jaké jsou léčivé vlastnosti brusinek a brusinek

Otázka od: Anonymní

Můžete nám říct o léčivých vlastnostech brusinek a brusinek? Vždy na podzim dělám z těchto bobulí polotovary, vím obecně o jejich výhodách. Zajímá se o jejich použití při specifických onemocněních. Už jsem v tom věku, kdy se musím starat o své zdraví.

Informace o léčivých vlastnostech brusinek a brusinek není pochyb. Mnozí z nás si tyto lesy vybírají v lese, takže by bylo vhodné hovořit o těchto cenově dostupných, přírodních a zdravých darech přírody. Oba tyto bobule patří do rodiny vřesů, a často rostou blízko sebe přímo na bažinatých močálech. Brusinky preferují vlhčí půdu, brusinky mohou dobře růst v suchých borovicových lesích.

Brusinky jsou o něco větší a chutnají mnohem kyselěji. Není vhodné porovnávat přínosy těchto rostlin, protože každý z nich má své pozoruhodné vlastnosti.

 • Brusinky oslavily rekordní obsah vitaminu C. Obsahuje také K1, PP, vitamíny skupiny B, fruktózu, sacharózu, glukózu, organické kyseliny a taniny, důležité minerály.
 • Šťávy a ovocné nápoje z této bobule mají antipyretické vlastnosti, proto jsou nepostradatelné pro chlad. Tyto nápoje také snižují intenzitu bolesti hlavy a osvěžují.
 • Brusinky jsou považovány za přírodní antibiotikum, které pomáhá s onemocněním močového systému. S cystitidou, lékaři doporučují pití šťávy z této rostliny v množství 300 g denně.
 • Jíst brusinky je dobré pro cévní problémy. Zabraňuje tvorbě aterosklerotických plaků a zlepšuje činnost žil, zabraňuje vzniku křečových žil.
 • Pokud pravidelně berete šťávu z bobulí, můžete zabránit vzniku žaludečních vředů a rakoviny tohoto orgánu.

Lingonberry vlastnosti budou také sloužit vašemu zdraví. Je však důležité si uvědomit, že bobule by měly být sbírány na ekologicky čistých místech, daleko od dálnic a železnic a velkých podniků, protože jsou schopny aktivně absorbovat a hromadit škodlivé látky.

 • Tato rostlina je užitečná nejen ovoce, ale i listy. Vzhledem k přítomnosti taninu a arbutinu mají antiseptický účinek na gastrointestinální trakt a urogenitální sféru.
 • Brusinkový džus je také vynikající antipyretikum, které pomáhá zmírňovat příznaky chřipky a nachlazení.
 • Tato bobule se doporučuje pro těhotné ženy k aktivaci imunitního systému a k nasycení těla nezbytnými vitamíny. Navíc je hypoalergenní.
 • Vzhledem k přítomnosti kyseliny benzoové má brusinka antimikrobiální účinek.
 • Brusinkovou šťávu odstraňuje alkohol, takže dobře zmírňuje kocovinu.
 • Lingonberry snižuje krevní tlak u hypertenze.

Z použití těchto a jiných bobulí by se mělo vyhnout exacerbaci žaludečních vředů a gastritidy. Brusinky se nedoporučují pro osoby se zubními problémy, protože mají negativní vliv na zubní sklovinu. Lingonberry je kontraindikován při hypotenzi.

Užitečné vlastnosti brusinek a brusinek

Dobrý den, milí čtenáři blogu! Irina a Igor jsou zase s vámi. Co je na prvním místě, pokud jde o brusinky a brusinky? Jsme připraveni argumentovat, že se jedná o lahodný ovocný nápoj během zimy. Naše maminky a babičky nás od dětství opíjejí tímto chutným nápojem v chladných obdobích, dokonce i při profylaxi, nebo když už jsme nemocní.

Ale to není jediné použití těchto užitečných plodů. Uvidíme, zda jsou brusinky a brusinky opravdu: užitečné bobule pro ženy.

Ano, nejoblíbenějším použitím této rostliny je ovoce nejchutnějších plodů. V zimě zima zahřeje horký nápoj a letní teplo dokonale osvěží chlazené.

Ale to není vše, stejně jako jejich rostliny produkují vynikající omáčky na maso a zvěřinu, džem a džemy, různé pečivo. Tyto bobule jsou navíc kromě své chuti obdařeny vynikajícími léčivými vlastnostmi.

Tyto rostliny žijí v drsných klimatických podmínkách. Malé keře rostou hlavně na Sibiři a uprostřed pásu naší země. Brusinky jsou velmi oblíbené ve stínu a vlhkosti, takže na bažinách je skvělý pocit. Brusinka je lepší v jehličnatých lesích.

Dříve, když jsme ještě nevěděli o našich oblíbených plodech z jižních zeměpisných šířek, tak to bylo. A brusinky s brusinkami jsou jen takové bobule. Nejenže jedli, ale také trvali na různých alkoholických nápojích a vyráběli léčivé směsi.

Užitečné vlastnosti

Začněme s nejznámějším faktem - tyto plody obsahují obrovské množství vitamínu C, který je prostě nezbytný pro prevenci a zmírnění příznaků nachlazení a ARVI. Obecně platí, že rozsah aplikací je poměrně široký. Zde je ukázkový seznam živin ve složení:

 • vitamíny C, I a K;
 • organické kyseliny, citrón (absolutní vůdce ve směsi), benzoová, chinická, jablečná a další;
 • cukry - fruktóza a glukóza;
 • polysacharidy, to znamená pektiny;
 • betain a bioflavonoidy.

Obecně platí, že složení těchto zázračných bobulí je podobné popisu periodické tabulky spolu s některými lékařskými referenčními knihami. Není divu, že se používají k léčbě řady onemocnění.

Kompozice je naprosto přirozená, proto ji lze použít k léčbě různých onemocnění těhotných a kojících žen. Více o tom.

Použití během těhotenství

Při přepravě dítěte by měla být žena co nejvíc opatrná při užívání léků a je lepší se jim zcela vyhnout. Je však také nutné doplnit zásoby vitamínů v těle a přírodní produkty se s tím lépe vyrovnávají než vitamíny z lékárny.

Soudě podle složení, v těchto plodech je prakticky všechno, co ženské tělo potřebuje během doby, kdy má dítě. Zvažte podrobněji některé vlastnosti a prvky.

 1. Obsahuje kyselinu listovou, která je pro těhotnou ženu naprosto nezbytná pro normální vývoj plodu, zejména v raných fázích. Pomáhá snižovat riziko malformací nervového systému.
 2. To zvládá s toxikózou, kvůli kyselé - sladké chuti a přítomnosti taninů.
 3. Pomáhá organizovat procesy trávení. Zácpa není v tomto období neobvyklá kvůli změnám v těle. Odvar z těchto rostlin pomůže vyrovnat se s tímto problémem.
 4. Mají mírný diuretický účinek, který pomáhá vyrovnat se s edémem, který také často doprovází těhotenství.
 5. Příznivý účinek na oběhový systém, který je také důležitý, protože dítě je krmeno od matky přes pupeční šňůru. To umožní dítěti získat maximum živin.
 6. Podporuje imunitu. Ovoce obsahuje dostatek vitamínů a živin a určitě pomáhá tělu vyrovnat se s vnějšími hrozbami, které jsou nezbytné pro nastávající matky, protože imunita může během těhotenství oslabit.
 7. Snižuje cholesterol. Je také velmi cenná, protože zatížení cévního systému těhotné ženy se významně zvyšuje.
 8. Bojuje s cystitidou a jinými infekcemi močových cest, což bohužel není v této zajímavé situaci také neobvyklé.

Kromě toho, pokud nastávající matka náhle chytí nachlazení, není pro ni bezpečné užívat léky. Pomůže vám i brusinky a brusinky. Například, odvar se přijímá při různých onemocněních horních cest dýchacích, je výborný v pomoci vyrovnat se s výtokem sputa při kašli. Kromě toho, že odvar bude usnadnit průběh nemoci a dát sílu.

Jak brát bobule

Za prvé, nezapomeňte, pokud jste měli špatnou absorpci těchto výrobků, a alergie. Vyrovnat se s alergiemi může pomoci průvodce "jak se zbavit alergií." Dýchejte zdarma bez léků! “

Pokud nejsou žádné nepříjemné následky, pak je můžete bezpečně použít, ale je lepší se nejprve poradit se svým lékařem.

Můžete jíst čerstvé, nebo můžete přidat trochu cukru nebo medu, znovu, pokud nejste alergičtí na to. Současně je není možné brousit, ale jíst úplně. 10-15 věcí denně bude stačit. Pokud nechcete jíst jako celek, můžete rozdrtit a udělat šťávu, nebo přidat do čaje.

Obzvláště cenná je kombinace zobáků se zelím. Snadno se připravuje - 5-10 kusů se přidává k porci zelí, půl hodiny, poté můžete jíst. Při cystitidě připravte slabý a pikantní vývar, který se vymyje.

Co byste ještě radil dělat s ovocem?

Brusinky a brusinky jsou skutečným skladištěm vitamínů a živin. Můžete najít mnoho způsobů, jak vařit tyto bobule, s maximální zachování léčivých vlastností.

Ovoce je skladováno po dlouhou dobu při nízkých teplotách, například v chladničce - až 40 dní, je důležité, abyste je před uskladněním neomývali, ale jen čas od času.

Dále mohou být zmrazeny, předem promyty a zbaveny nečistot. zmrazené asi rok. Uvidíme se brzy!

Co je užitečné brusinky a brusinky

Užitečné vlastnosti brusinek a brusinek, navzdory jejich specifické kyselé hořké chuti, jsou již dlouho oceňovány. Často zanedbávání těchto plodů v každodenním životě, si je pamatujeme, když přijde období chřipky a nachlazení. Pokud ale lidé nezapomněli, na co jsou brusinky dobré, a co je užitečné pro brusinky, neberte si místo pro tyto plody někde na okraji své stravy, a tak se mohlo vyhnout mnoha chorobám.

Níže se můžete dozvědět o prospěšných vlastnostech brusinek, jejich složení a způsobu použití. Také se dozvíte, jak si vybrat správné brusinky a brusinky a pod jakým onemocněním jsou tyto bobule užitečné.

Co obsahují brusinky a brusinky

Pozitivní vlastnosti brusinek a brusinek jsou dobře zkoumány moderními vědci. Brusinka obsahuje většinu známých antioxidantů a brusinek - obrovské množství chromu, hořčíku a draslíku.

Navíc:

Brusinky a brusinky jsou také zdrojem fenolových kyselin, které nás chrání před mnoha chorobami.

Lingonberry obsahuje obrovské množství kyseliny benzoové, jejíž obsah je pětkrát vyšší než brusinky. To je přítomnost této kyseliny, která do značné míry určuje terapeutický účinek bobule na tělo. Vzhledem k tomu, kyselina benzoová je silný antiseptický, lingonberries účinně zabít bakterie. Zvláště bobule "nemá rád" E. coli. Díky této akci se brusinky aktivně používají v průmyslu jako přírodní konzervační látka.

Tyto dvě bobule si konkurují v užitku. Brusinky se tak mohou pochlubit vysokým obsahem esenciálního vitamínu C, který šetří před nedostatkem vitamínů, posiluje imunitní systém a nastavuje tón celého těla. Oba plody jdou doslova "nozdry v nozdrách" na obsah vitamínu A, který poskytuje zdravé nehty, krásnou pleť a hedvábné vlasy.

V předkolumbovských časech Američané věděli o zázračných účincích brusinkové šťávy na močové cesty. Moderní studie dokazují, že konzumace brusinek a brusinek snižuje riziko akutní a chronické cystitidy; díky unikátnímu složení bobulí mají antibakteriální a protirakovinné vlastnosti. Málokdo ví, že brusinky mohou nahradit zubní pastu: tato bobule zabraňuje tvorbě zubního plaku a kamene na zubech. Kromě toho, použití brusinek - vynikající prevenci žaludečních vředů.

Dalším významným argumentem ve prospěch konzumace brusinek a brusinek je jejich nízký obsah kalorií (přibližně 44 kcal pro brusinky a 46 kcal pro brusinky). Bobule obsahují velké množství vlákniny a málo cukru, což vám umožní zahrnout je do stravy.

Jak si vybrat brusinky a brusinky

Bobule brusinky a brusinky by měly být zralé a suché.

Nekupujte zelené bobule: prostě ne zrají. Vyberte si ovoce z světle růžové až intenzivní červené. Nezapomeňte, že brusinky a brusinky snadno akumulují záření, takže dbejte na to, abyste zjistili, kde byly bobule sklizeny, nebo vyžadují jejich radiační indikátory.

Co se vaří z brusinek a brusinek

Jako každý rostlinný produkt bohatý na cenné živiny, brusinky a brusinky jsou nejlépe konzumovány čerstvé. Geniální kuchaři však přišli s mnoha zajímavými recepty s těmito plody. Kompoty a sirupy se vaří z brusinek a brusinek a brusinkový džus se šetří nejen z nachlazení a infekcí močových cest, ale také z bolestivé menstruace. Bobule mohou být také připraveny k použití: suché, namočené nebo zmrazené.

Máte-li zájem o otázku, co jiného se vaří z brusinek, poslouchejte rady lékařů - namočte bobule. Vlhká brusinka neztrácí své původní vlastnosti, je dlouhodobě skladována a nevyžaduje žádné konzervační látky.

Mnozí lidé rádi brusinky brusnou, ale v tomto případě stojí za zmínku, že i když mnoho fenolických kyselin přetrvává, kalorický obsah produktu se mnohonásobně zvyšuje (z 44 kcal na 370 kcal na sklo), což ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

Co potřebujete k jídlu brusinek a brusinek:

Prevence cystitidy; ochrana proti nachlazení a infekčním onemocněním; posílení imunity.

Léčivé vlastnosti brusinek, brusinek

Brusinky a brusinky jsou rostliny, které obsahují mnoho látek, které jsou prospěšné pro lidské zdraví. Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek jsou dobře známy.

Bohaté složení

Ovoce brusinkovou a letáky této rostliny se aktivně používají v mnoha receptech v tradiční medicíně v různých zemích.

Berry, rostoucí v poměrně drsném podnebí, se sklízejí na Sibiři, v kavkazských horách, na Dálném východě a také v ruských regionech na Ural.

Složení plodů této rostliny je velmi bohaté. Mají spoustu vitamínů, především - C. Zvláště vysoký obsah - v čerstvém ovoci.

Sušené bobule již tuto částku nezahrnují. Aby se zvýšila jejich hodnota vitamínů, doporučuje se vařit suché brusinky ve stejném hrnci se šípkem a jeřábem.

Karoten v tomto závodě je více než jeho obsah v mnoha druzích ovoce. Ve V2 je toho hodně. Tam jsou přírodní cukry. Je tu spousta soli, minerálu. Spousta pektinu a taninů.

Jako součást hodně kyseliny jablečné. Tam jsou citron a formic. Kromě toho existují kyselina octová a kyselina šťavelová.

Přítomnost těchto složek činí z brusinek velmi cenný zdroj životně důležitých účinných látek. Jeho účinek na lidské tělo je mnohostranný a postihuje téměř všechny orgány.

Široká nabídka

Listy a plody této léčivé rostliny jsou dobré diuretikum. Jejich dekorace jsou dezinfekční sloučeniny. Tento bobule a jeho listy se používají v terapii v přítomnosti ledvinových kamenů, doporučuje se, pokud je revmatismus nebo dna.

Indikace pro použití brusinky se stává nemocí pyelonefritidy nebo cystitidy. Její léčivé vlastnosti zahrnují schopnost zvýšit terapeutický účinek antibiotik a sulfonamidových léčiv.

Lidem, kteří mají horečku, se doporučuje pít brusinkovou šťávu. A pro ty, kteří utrpěli traumu nebo vážnou nemoc, vám toto bobule umožňuje normalizovat chuť k jídlu.

V případě onkologie pomáhá ovocný nápoj vyrovnat se s intoxikací. Současně se doporučuje pít bez cukru. Patologie, ve kterých lze používat brusinky, její odvar a ovocné nápoje:

 • gastritida, ve které je snížená kyselost: brusinky mohou zlepšit vylučování šťávy v žaludku a žlučníku
 • hypertenze: rostlina v této situaci se používá jako pomůcka
 • diabetes mellitus: vzhledem k tomu, že v listech je spousta mědi, obsah se pohybuje od 0,87 do 2,53%
 • Tato rostlina je ukázána jako preventivní opatření proti nebezpečí nadměrného hromadění těžkých kovů v těle: obsahuje taniny, které mohou vázat kovy
 • přehřátí na slunci
 • křečové žíly a trofické vředy: listy jsou vyrobeny z obkladů a směsí pro praní
 • lišejníky a svrab: vyrážky na kůži rozmazané šťávou

Lingonberries pomáhají ženám, které právě porodily dítě, aby pomohly zabránit rozvoji mastitidy a jiných zánětů. Podle vědců ze Švýcarska může sirup z této bobule zlepšit zrakovou ostrost. Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek poskytují mnoho příležitostí.

Při kontraindikaci

Je důležité si uvědomit, že jakékoli léčivé rostliny mají určité kontraindikace. Tak, lingonberry se nedoporučuje jíst, pokud jsou vředy žaludku a dvanáctníku.

V přítomnosti gastritidy, kdy hladina kyseliny v žaludeční šťávě je výrazně nad normou, je také lepší nepoužívat tento bobule, ale s dodržováním pravidel a opatření, léčivé vlastnosti bobulí brusinky budou přínosné.

Pravidla sběru

Pro to, aby muškotonka přinášela maximální užitek, je důležité ji řádně sbírat a skladovat. Odborníci doporučují trhat pouze zcela zralé plody. A to během srpna a září.

Listy se však sbírají na jaře. Nejlepší doba je duben - polovina května, kdy rostlina ještě nezkvetla a ani nevytvořila pupeny. Listy jsou stále poměrně malé a jejich barva je jasně zelená.

Sklizeň listů můžete převést na podzim po sběru bobulí. Dokonce i když sníh padal, také sbírají listy brusinky.

Je lepší použít lidovou metodu - odříznout výhonky nůžkami. Pak suché a pak odtrhnout listy z kmene. A na stejném místě můžete sbírat výhonky každých pět let - výhonky by měly být obnoveny.

Suché listí v místnostech, kde je teplé, suché a tmavé. Měly by být dobře větrané. Pak vyčistěte v krabicích, které jsou potaženy papírem.

Jednoduché skladování

Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek závisí na způsobu uložení listů a bobulí.

Vzhledem k tomu, že kyselina benzoová je přítomna ve velkém množství v ovoci, není schopna se po dlouhou dobu zkazit.

Můžete vyplnit bobule cukrový sirup rozpuštěný ve vodě. Nejlepší možností je udržet v dřevěných tueska nebo sudy. Ovoce nepokazí celou zimu a ještě na začátku léta si stále uchovává mnoho užitečných látek.

Brusinky se sklízejí v září a později - po mrazech, a dokonce i na jaře, pod sněhem. Je velmi jednoduché ji udržet - nalijte na ni studenou vodou a nechte ji na zimu ve sklepě nebo v chladničce. Mražené brusinky jsou také velmi užitečné.

V tomto bobulí je mnoho beta-karotenu, thiaminu, riboflavinu, niacinu, pyridoxinu, kyseliny listové a askorbové. Fosfor, hořčík, velké množství vápníku a draslíku.

Další plus je nízká energetická hodnota: pouze dvacet sedm kilocalories na sto gramů ovoce.

Lidové recepty

Kompozice, ve kterých jsou léčivé vlastnosti bobulí brusinkové zvláště výrazné, jsou dobře známé. Zde jsou některé z nich:

 • Maska pro mastnou pleť: čerstvé ovoce by mělo být dobře promícháno, aby se vytvořila kaše; aplikuje se na kůži, drží se asi patnáct minut, pak se promyje vodou
 • mléko
 • brusinkovou vodu: získanou namočením ovoce; používá se jako projímadlo
 • šťáva z brusinek - lék proti kašli, pomáhá zlepšovat kašel; šťáva se vytlačuje z bobulí, jejich cukr nebo med se přidává do sirupu; pít šest až osmkrát denně, jednu polévkovou lžíci
 • brusinková šťáva s lžící medu na šálek se používá ke zvýšení imunity, když má člověk gastritidu (nízká kyselost), dnu, cukrovku, spalničky, revmatismus, chlad; četnost pití - třikrát denně; Šťáva je také indikována při onemocněních žlučníku, lidech s vysokým krevním tlakem a diatéze a při léčbě rakoviny kůže a zhoubných nádorů v žaludku.
 • Brusinkový džus vyrobený z čistých bobulí a dvou sklenic vody, s pěti až šesti lžemi čajového cukru; vše je smícháno a zahříváno na nízkém teple, ne vařící; asi patnáct minut v tomto stavu; je třeba pít několikrát denně o sklenici

Vývar z listů

Z listů brusinky se připravují různé vývary. Například si můžete vzít hrst listů, smíchat je se třemi sklenkami vody, přivést k varu a vařit po dobu deseti minut. Doporučuje se pít třikrát denně, jednu sklenici.

Takový odvar je považován za užitečný, pokud jsou diagnostikovány ledvinové kameny nebo žlučník, cystitida, dna, revmatismus.

Můžete udělat odvar, kde budou bobule s listy. K tomu si vezměte polovinu bobulí a polovinu suchých listů. To vše je naplněno vodou - jen vařené, v množství dvou sklenic. Pak vařte na mírném ohni.

Dále musíte vařit vývar a kmen. Výsledný objem musí být rozdělen na polovinu. Část nápoje po celý den, druhá - než půjdete spát. Předpokládá se, že to pomáhá při inkontinenci moči v noci.

Kombinace komponent

Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek se objevují i ​​při použití bobulí a listů v komplexních vývarech.

Kompozici si můžete připravit s přidáním borůvkových listů a bobulí, březových listů, rakytníkové kůry a galegi (léčivých bylin). K tomu vezměte dvacet gramů brusinkových a borůvkových listů a trávy; deset gramů kůry a březových listů.

Nejprve nalijte trochu vody do hrnce a přiveďte k varu. Dejte kůru a vařte asi dvacet minut. Pak přidejte tři sta mililitrů vody a zbývající složky.

A stále ještě tři minuty vařte. Pak musíte směs namáhat. Pijte dvakrát nebo třikrát denně v množství půl sklenice, před jídlem.

Můžete míchat brusinky, divokou růži, malinu, rybíz, kopřivu - ve stejném poměru. Přidejte dva kousky limetek.

Dvě polévkové lžíce suchých přísad se nalijí jednou sklenicí vařené vody a 10 minut se vaří na mírném ohni. Pak musíte trvat na vývaru.

Vezměte si jednu sklenici dvakrát denně jednu hodinu po jídle.

Užitečné infuze

Brusinkovou infuzi

Léčivé vlastnosti brusinkových bobulí se používají při přípravě různých infuzí.

Pokud nalijete sto gramů listů se dvěma nebo třemi litry vroucí vody a trváte na dvou hodinách, pak kmen a přidejte 250 mililitrů vodky, dostanete infuzi.

Mělo by se zapít na nízké teplo po dobu asi patnáct minut, ale ne vařené.

Taková kompozice v lidovém lékařství se používá při léčbě polyartritidy, revmatismu, renálních a žlučových onemocnění. On je vzat na sto gramů třikrát denně. Proveďte to před jídlem, půl hodiny před ní, půl roku.

Brusinka vařená s divokou růží. Stejné podíly bobulí v objemu jedné lžíce nalijte vroucí vodu (jedno sklo). Směs by měla být vařena po dobu deseti minut, pak obal zakryjte a nechte stát asi čtyři hodiny.

Integrovaný přístup

K přípravě „rychlé“ infuze lze použít listy a větvičky brusinky. V jedné sklenici vroucí vody musíte míchat lžíci bylin. Nechte ho vařit půl hodiny, namáhejte. Dvě lžíce se užívají čtyřikrát až pětkrát denně, když chřipka nebo zima.

S cystitidou, můžete použít infuzi levandule a rybízu. Je nutné brát ve stejných částech lískových oříšků, levandule (trávy), rybízových listů a břízy, stejně jako budruplyaschyaschy, jalovce (bobule), chmele (šišky), růžových lístků.

A dvě části medvěda, bukovitsy, listy jitrocelu. Stále je třeba trojnásobný objem kopřivy, jahod, přeslička výhonky - šest kusů.

Vezměte dvě lžičky kompozice a nalijte ji dvěma a půl šálkem vroucí vody. Směs se míchá půl hodiny a pak se protáhne. Infuzi vypijte třikrát denně před jídlem, 150 mililitrů.

Raw

Lingonberry v sobě, ve formě čerstvých bobulí, je velmi cenná. Jeho plody, díky přítomnosti různých užitečných látek, pomáhají vyhnout se nedostatku vitamínů, jsou příznivé pro zácpu, podporují hojení kolitidy a patologických stavů jater.

V svrab, oblasti kůže, kde jsou vyrážky, v lidovém lékařství, se navrhuje mazat brusinkovou šťávu.

Brusinkový džus ve své čisté formě se obvykle nepoužívá jako nápoj. Smíchá se s vodou. Přidejte trochu cukru nebo medu.

Přijetí sto gramů takové směsi čtyřikrát denně před jídlem pomáhá obnovit, pokud má člověk chřipku, zácpu, bolest hlavy nebo snižuje imunitu.

Lingonberry může pomoci posílit naše zdraví a vyrovnat se s mnoha chorobami. Její léčivé vlastnosti jsou považovány za jednu z nejúčinnějších léčivých rostlin.

O tom, jak sbírat, skladovat a sklízet brusinky, se můžete podívat na video:

Brusinky a brusinky - užitečné vlastnosti

O příznivých vlastnostech brusinek a brusinek známých od starověku, obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů. Siberian bobule, samozřejmě, užitečné, ale přesto se liší v jejich složení.

Co je lepší než brusinky nebo brusinky?

Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku, protože oba tyto bobule mají určitý přínos a bohaté chemické složení.

 1. Brusinky, na rozdíl od brusinek, rostou na bažinatých půdách, bobule samy o sobě jsou velké, tmavě červené barvy, jejich chuť je kyselá díky rekordnímu obsahu kyseliny askorbové. Brusinky jsou ve svém složení bohaté na tyto vitamíny a stopové prvky: B, C, hodně obsahuje mnoho jódu, železa, hořčíku, draslíku a dalších minerálních látek.
 2. Lingonberries, podle pořadí, být mnohem menší a sladší, ale pokud jde o minerální a vitaminové složení nejsou vůbec horší než brusinky. Bobule ochutnávají nejen sladší, ale také mírně plochý vzhled - to je jejich hlavní odlišující znak od brusinek. Brusinka v jeho složení nezaostává za brusinkami. Obsahuje také velké množství vitamínů skupiny B, C a kyseliny nikotinové. Složení obsahuje fosfor, draslík, jód, minerální soli a taniny.

Dalším rozdílem mezi bobulemi jsou dozrávající brusinky v pozdním létě a na podzim, zatímco sklizeň brusinek se obvykle sklízí na jaře a na podzim. Je důležité si uvědomit, že jarní plodina brusinek, i když sladší, ale obsah vitamínu C je o něco menší než u podzimní sklizně bobulí.

Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek

O léčivých vlastnostech těchto severních bobulí bylo známo již od starověku. Odtud jsou vzaty prakticky všechny léčivé recepty.

Kvůli rekordním hladinám vitamínu C a antioxidantům se často doporučuje pro nachlazení brusinky nebo brusinky. Bobule mají antipyretické a protivirové účinky, takže je užitečné pro nachlazení pít brusinkovou nebo brusinkovou šťávu, vařit čaj a dělat decoctions nejen z bobulí, ale také z listů rostliny.

Tyto nápoje pomáhají s dlouhodobými problémy s pohybem střev, takže se doporučuje používat co nejčastěji, zejména proto, že mají příjemnou chuť.

Brusinky nebo brusinky na cystitidu

Lékaři s chronickou a akutní cystitidou často doporučují pití odvarů z brusinek nebo brusinek. Tyto bobule mají diuretické vlastnosti a odstraňují toxiny z těla. Díky protizánětlivým vlastnostem, po ošetření těmito bobulemi, jsou stěny močového měchýře zesíleny, tekutina nestagnuje a odpadní produkty organismů způsobujících onemocnění jsou z močového měchýře odstraněny, což usnadňuje zánětlivé procesy a později je zcela odstraňuje.

K-dou18.ru

Zahradnické tipy

Brusinky a brusinky jejich léčivé účinky

Rozdíl mezi brusinkami a brusinkami a jejich příznivými vlastnostmi

Každý, kdo žije v severních oblastech naší země, zná tyto bobule, které ve svém složení obsahují sklad vitamínů a živin. Brusinky a brusinky jsou plody jedné rodiny a jsou široce používány jak v domácích přípravcích, tak v medicíně.

Charakteristické bobule

brusinky a brusinky fotografie

Brusinky a brusinky se liší chutí a složením.

Brusinky mají lahodné kyselé ovoce. Roste na bažinatých, mechových oblastech, na břehu řeky. Obsahuje kyseliny 3,4% a cukr do 6%. Shromážděte bobule na podzim a na jaře. Jarní sklizeň chutná sladší, ale vitamín C a živiny více na podzim.

Lingonberry je podobné bobule, ale to je sladší než brusinky a v žádném případě horší než obsah vitamínů. Kyseliny v ovoci obsahují méně (2%) a cukr až 8,7%. Keř roste v jehličnatých a smíšených lesích a plody jehličnatých lesů jsou chutnější. To je vytrvalá rostlina, která může růst a přinést ovoce až tři sta let. Brusinky dozrávají v srpnu až září.

Jak vizuálně rozlišit brusinky z brusinek? Brusinky jsou větší s lesklým povrchem. Brusinka menší, ovoce je hustší, lehce zploštělé.

chemické složení

brusinky a brusinky jsou bohaté na vitamin C

Co se liší od brusinek brusinek na obsah živin

Chemické složení brusinek je velmi bohaté: je to opravdová bylinná lékárna. Jako součást bobulí obsahují vitamíny B, K, kyselinu nikotinovou. Zvláště bohatý je vitamín C. Jod, železo, bor, hořčík, draslík, vápník, fosfor, stříbro, mangan a další prvky jsou přítomny v minerálních látkách.

Brusinka je nižší než brusinky. Obsahuje vitaminy skupiny B, A, kyselinu nikotinovou, E, C. Bobule jsou bohaté na mikro- a makroelementy, jako je mangan, draslík, vápník, fosfor, železo. Kromě toho ovoce obsahuje benzoovou, vinnou, salicylovou, ursolickou a řadu dalších organických kyselin, pektinu a taninů, katechinů, minerálních solí.

Užitečné vlastnosti

čaj s brusinkami a brusinkami má antipyretický účinek

Příznivé vlastnosti brusinek a brusinek byly známy již ve starověku. Byly použity jako léky na hojení ran, jako léky na kašel, bolesti hlavy a ledvinové kameny. Takže, co je opravdu užitečné pro brusinky a brusinky?

Lingonberry má za následek:

 • antikorozní vzhledem k vysokému obsahu vitamínu C;
 • antivirové a antipyretické, tak dobré pro nachlazení a chřipku;
 • diuretikum, zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů, dokonale pomáhá při infekcích močových cest;
 • antioxidant, pomáhá posilovat buněčné membrány a krevní cévy;
 • antirevmatické;
 • antihypertenziva, tj. snižuje krevní tlak;
 • choleretic a hepatoprotective, předejde ukládání tuku v játrech a pomáhá redukovat cholesterol v krvi.

Kromě toho, lingonberry pomáhá zmírnit příznaky kocoviny: 2 lžíce. Já mokré ovoce je vyloučen alkohol.

Existuje však jedna funkce. Tato bobule je schopna dobře absorbovat radioaktivní látky, takže by se neměly sklízet poblíž továren, dálnic a pohřebišť. Je lepší koupit brusinky s dozimetrem.

Brusinka má následující vlastnosti:

 • antivirotika, antipyretika;
 • zvyšuje účinek antibiotik;
 • antimikrobiální;
 • má močopudný účinek, dobře pomáhá při infekcích močových cest;
 • snižuje krevní tlak;
 • stimuluje sekreční aktivitu trávicích orgánů;
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje syntézu lipoproteinů s vysokou hustotou (tzv. dobrý cholesterol).

  Zpět na obsah

  Léčivé vlastnosti

  brusinky a brusinky jsou velmi užitečné pro těhotné ženy

  Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek jsou široce používány v medicíně a farmakologii.

  • S nachlazením, chřipkou, bolestmi v krku, ovocnou šťávou z brusinek a brusinek pomáhá dobře.
  • S zácpou lingonberry má laxativní účinek.
  • Při onemocnění žaludku s nízkým obsahem kyselin bobule stimulují produkci žaludeční šťávy a enzymů.
  • V případě cystitidy a pyelonefritidy mají brusinky a brusinky antimikrobiální účinek. Vzhledem k diuretickým vlastnostem jsou patogeny rychle vymyty z těla a kyseliny v ledvinách a močovém měchýři vytvářejí kyselinovou reakci, která je nepříznivá pro reprodukci a vývoj mikroorganismů.
  • V případě diabetu lékaři důrazně doporučují použít odvar z listů brusinky, ovocné šťávy, ovocné nápoje. To výrazně zlepšuje kvalitu života diabetiků a je prevencí komplikací.
  • Brusinky a brusinky jsou velmi užitečné během těhotenství. Za prvé, je to velká nabídka vitamínů pro matku a nenarozené dítě. Za druhé, těhotné ženy často trpí zánětem močových cest. Faktem je, že během těhotenství, děloha mačká močového měchýře a močovodů, což zabraňuje plnému průchodu moči. V důsledku toho dochází ke stagnaci a mikroby se aktivně množí. Na antimikrobiální a diuretický účinek bobulí již zmíněných výše.

  Zpět na obsah

  Kontraindikace

  brusinky a brusinky jsou kontraindikovány u onemocnění jater a žaludečních vředů

  Kontraindikace pro použití brusinek a brusinek jsou onemocnění žaludku se zvýšenou sekrecí, akutními zánětlivými onemocněními jater, exacerbací žaludečních vředů a dvanáctníkových vředů.

  Relativní kontraindikace je nízký krevní tlak. Zde však můžete vsadit. Antioxidanty obsažené v bobulích posilují cévní stěny, což může přispět k normalizaci tlaku. Před použitím je samozřejmě lepší poradit se s lékařem.

  Berry skladování

  brusinky a brusinky si zachovávají užitečné vlastnosti při zmrazení

  Můžete si připravit džem nebo kompot z brusinek a brusinek. Po tepelném zpracování však může být obsah užitečných látek významně snížen.

  Brusinky a brusinky mohou být díky obsahu kyseliny benzoové dlouhodobě skladovány. Na chladném místě, například na balkóně, v nemytém a neporušeném stavu zůstanou plody v klidu až do jara. Můžete je nalít studenou vodou.

  Moderní způsob konzervování se stal mrazivým. Po rozmrazení je lepší použít ihned.

  Živiny v ovoci se uchovávají po celý rok.

  Venkovní použití

  z bolesti v kloubech lze použít brusinkovou brusinkovou masti navenek

  Bobule lze použít nejen uvnitř, ale i navenek. Brusinkovou nebo brusinkovou mast pomáhá s bolestí v zádech, kloubech a snižuje zánět. Díky svým antiseptickým vlastnostem se plačící rány a proleženiny hojí rychle.

  Pro přípravu masti smíchejte 20 ml. čerstvě vymačkané bobule se 40 gramy. lanolin a 40 g. vazelína Mast je uložena v chladničce.

  Pro léčbu otlaků existuje další možnost:

  čerstvě připravená kaše bobulí se aplikuje na postižené oblasti a nechá se 10-20 minut, po které můžete aplikovat mast nebo krém.

  Co je tedy užitečnější: brusinky nebo brusinky? Pravděpodobně byste neměli tyto dvě bobule vzájemně porovnávat, protože oba jsou skutečným úložištěm užitečných látek a jsou široce používány v tradiční i tradiční medicíně. Vzhledem k jejich preventivním a léčebným vlastnostem to nebolí mít malou zásobu plodů doma k ochraně sebe a své rodiny.

  Video: brusinky a brusinky

  Lingonberry listy léčivé vlastnosti a kontraindikace

  Lingonberry je známý pro všechny své sladké a kyselé bobule. Pro léčebné účely jsou však listy keřů oceňovány. Při sklizni, přepravě a skladování nepotřebují zvláštní úsilí. Mohou být zakoupeny v lékárně a shromažďovat a připravovat se. A jejich přínos není menší než užitek plodů rostliny. Jaké jsou vlastnosti léčebných vlastností a kontraindikací brusinkovou, zjistíme více.

  Léčivé vlastnosti listů

  Dosud vzrostly znalosti v oblasti léčiv. Proto jsou příznivé vlastnosti keřových listů založeny na faktech. Jejich biochemické složení je jedinečné svým vlastním způsobem. Obsahují obrovské množství vitamínů A, B, C a E. Listy brusinek jsou skladištěm minerálů. Jsou zdrojem těkavé produkce, flavonoidů, taninů a různých kyselin.

 • antihistaminikum, protizánětlivé;
 • hojení ran, antivirové;
 • hemostatikum, diuretikum;
 • antipyretické, antimikrobiální;
 • protinádorové, antiseptické;
 • podporuje imunitu;
 • snižuje hladinu cukru.
 • Tyto vlastnosti jsou užitečné u většiny onemocnění. Je důležité vědět: jak brát léky a kolik dní pít odvar nebo infuzi listů zázračného keře.

  Číst! Zjistěte, jak se brusinky liší od brusinek, v našem článku - https://lechim-prosto.ru/klyukva-i-brusnika-otlichiya-foto.html

  Odvar z ledvin

  Vývar připravený na základě listů brusinky, může být použit jako diuretikum. Pomáhá s ledvinovými kameny.

 • Chcete-li připravit vývar, budete potřebovat 1 polévková lžíce. Já listy rostliny nalít 250 ml vroucí vody do smaltované nebo skleněné nádoby.
 • Nádobu s obsahem položte na pomalý oheň a nechte ji stát 30 minut. Pak musíte počkat, až je vývar mírně vychladlý a napnout.
 • K objemu léčiva bylo opět 250 ml, přidejte k němu vroucí vodu. Výsledný vývar skladujte pod víkem, nejvýše 48 hodin v chladničce.

  S ledvinovými kameny vezměte hotový výrobek po jídle za půl hodiny a 1/3 šálku.

  Je to důležité! Stejný recept vývaru může být použit pro prevenci onemocnění ledvin. V tomto případě je dávka snížena na 1 příjem denně v 50 ml v teplé formě.

  Infuze brusinkových listů

  Infuze pomůže s pyelonefritidou. K přípravě je třeba nalít 10 g listů? sklenice vroucí vody. Poté ho nechte vařit po dobu 2 hodin a namáhejte. Výsledný lék se užívá čtyřikrát denně před jídlem, 2 lžíce. Já

  S artritidou

  K vyléčení artritidy potřebujete 100 g listů k naplnění 2,5 litru vroucí vody. Trvejte na tom, aby stála 2 hodiny, a po čase přidejte 250 ml vodky. Chcete-li dokončit celý obsah na čtvrt hodiny vodní lázně. Výsledná tinktura třikrát denně? šálek půl hodiny před jídlem. Průběh léčby je dlouhý, ale účinný. Dosažení výsledku trvá půl roku.

  Přínosy listů u diabetu 2. typu

  Lingonberry listy sami mohou snížit hladinu cukru. Navíc mají pozitivní vliv na slinivku břišní, obnovují poškozené buňky. Proto je diabetes mellitus často používán různé recepty, které zahrnují listy této rostliny.

  Pro usnadnění rozvoje diabetu se doporučuje, aby se odvar z listů 1 lžíce. Já třikrát denně.

 • Pro jeho přípravu 1 polévková lžíce. Já Předsušené a mleté ​​suroviny se umístí do 200 ml vroucí vody, důkladně se promíchají a vloží na střední teplotu.
 • Nechte vařit 20–30 minut. Pak se před jídlem 10 minut napíná a pije.
 • Hodnota listů brusinek pro muže

  Pro každého člena silnějšího pohlaví je důležité mít silné mužské zdraví. Mnoho mužů je znepokojeno otázkou potence. Někteří trpí impotencí. Muži si nemohou užívat plného života, proto se stávají podrážděnější, nejistí a upadají do zoufalství.

  Podle statistik se tato nemoc postupně začíná projevovat po 40 letech. Jeho vzhled je ovlivněn špatnými návyky a přítomností nemocí. Jednou z těchto chorob je prostatitis, která postihuje většinu mužské populace. Kromě toho tato choroba v mnoha prošla do chronické formy.

  Naštěstí se tradiční i tradiční medicína posouvá kupředu. Díky jejich vývoji dnes existují účinné recepty pro léčbu mnoha nemocí.

  S prostatou

  Pro léčbu prostaty, nejúčinnější je infuze listů rostlin.

 • Chcete-li začít 4 lžičky. Do připravené suroviny se nalije 250 ml vroucí vody, pak se na 15 minut nastaví ve vodní lázni, nechá se vařit, dokud zcela nevychladne a filtruje se.
 • Užívejte infuzi denně, 4x denně, 50 ml.
 • Pro dosažení maximálních výsledků v léčivém extraktu můžete přidat tinkturu Hypericum (40 kapek) nebo Echinacea (25 kapek).

  Je to důležité! Při užívání léků připravených z brusinek je nutné pít minerální alkalickou vodu.

  Výhody pro děti

  Mnoho rodičů se obává močové inkontinence a jejich dítěte. I když je to normální. Podle statistik je toto onemocnění pro chlapce charakterističtější. Enuréza je močová inkontinence dětí starších tří let. Čím starší dítě se stává, tím více vzniká v této patologii. Proto je důležité léčit enurézu včas, stejně jako mnoho jiných onemocnění.

  Náprava proti enuréze

  Chtěl bych okamžitě upozornit rodiče, že předpis by měl být používán pouze po konzultaci s lékařem. K přípravě léku je nutné míchat ve stejném poměru následující složky: listy brusinky, koprová semena, květenství heřmánku, tymián, třezalku tečkovanou, řebříček, pastýřský pytel a květy arniky. Pak 1 lžička. zeleninová směs se nalije 250 ml vroucí vody a nechá se vařit půl hodiny. Po uplynutí této doby vypusťte infuzi a vezměte si ji po celý den v malých doušcích.

  Brusinkovou ponechává kojence s diatézou

  Když dítěti dítě napojena 3x denně? hl bujón připravený na základě listů brusinky a dalších složek. Průběh léčby se doporučuje užívat na podzim a na jaře po dobu 1,5 měsíce. Při koupání ve vodě je vhodné přidávat zbytek vývaru k dítěti.

  Pro přípravu potřebujete:

 • připravit sbírku sušených a nasekaných listů brusinky, jitrocelu, třtiny a kopřivy (všechny přísady se berou ve stejném poměru);
 • 1 lžička smíchejte 250 ml vroucí vody;
 • nechte ho vařit 30 minut a namáhejte.

  Je to důležité! Poraďte se s lékařem předem! Pokud se u dítěte neprokáže, že je přecitlivělý na jednotlivé složky, bude tato metoda sloužit jako prevence alergií.

  Výhody pro ženy

  Leafberry list je skutečný zdroj zdraví a krásy pro ženy. Jeho použití pomůže během těhotenství a po něm. S jeho správným použitím se můžete zbavit mnoha ženských onemocnění. Kromě toho jsou listy této rostliny široce používány v kosmetologii.

  Během těhotenství

  Pokud budoucí maminka bude používat brusinkový list ve formě odvarů nebo infuze, pak bude schopna vyřešit problém s židlí, k němuž často dochází během tohoto období. Léčivé nápoje jsou vhodné pro těhotné ženy s diabetem. Užívání tekutiny z brusinek řeší problém nefropatie a močových cest. Pokud vám lékař neukáže žádné kontraindikace a vysvětlí, jak vařit odvar během těhotenství, pomůže to vyhnout se nepohodlí způsobenému otoky v posledních měsících těhotenství.

  Vývar během těhotenství od edému:

 • 1 lžička lískové oříšky nalijte 250 ml vroucí vody;
 • umístit vodní lázeň na 5 minut;
 • 2x denně, 100 ml.

  Během laktace

  Když kojení listy rostlin také přinese mnoho výhod. Jeho použití ke zvýšení množství mléka ve formě čaje. Ale pouze po konzultaci s odborníkem. Vzhledem k tomu, vlastnosti, které mají list brusinky, jsou převedeny s matkou mléko na dítě.

  1. Pro přípravu čaje z listů brusinky je nutné rozemlet suché listy rostliny na prášek.
  2. Pak se 1 lžička. surovin a zalijeme horkou převařenou vodou.
  3. Teplá konvice deka a nechte 40 minut.
  4. V hotovém čaji můžete přidat džem podle chuti.

  S cystitidou

  Lingonberry leaf je první asistent pro cystitidu. To je často předepsané gynekology jako další nástroj k hlavní léčbě s léky. Účinný recept na zánět močového měchýře: 4 lžíce. Já brusinkový list se smíchá s 10 g medu a přidá se 40 g šípků. Tato směs se nalije vroucí vodou a nechá se 2 hodiny vyluhovat. Výsledná infuze se užívá během dne na malých doušcích.

  S mastopatií

  Mastopatie je běžným onemocněním u žen. Jeho důsledky mohou být zoufalé. Proto se ženám doporučuje, aby tento způsob léčby používaly při prvním příznaku nemoci: stejný poměr listů borůvky, květenství květů heřmánku, měsíčku, lipy, starších, uzlíků, přesličky a kukuřičného hedvábí se mísí.

  1. Pak 1 lžíce. Já Směs se nalije 250 ml vroucí vody a nanese se na čtvrt hodiny vodní lázně. Poté musí být odvar třeba trvat 2 hodiny.
  2. Po čase se filtruje. Vývar dvakrát denně, 100 ml, k čemuž se přidává? hl jablečný ocet. Průběh léčby je měsíc.

  Brusinkový list hubnutí

  Listy keře mají schopnost snížit hladinu cukru v krvi. Navíc normalizují metabolismus a mají choleretický a diuretický účinek, který je velmi důležitý při odstraňování nadváhy. Jeho výhodou při používání hubnutí je, že vám nedovolí pociťovat poruchu.

  Jak připravit infuzi:

 • 2 lžíce. Já 400 ml vroucí vody se nalije na suché a drcené listy;
 • směs se nastaví na 15 minut vodní lázně;
 • infuze se odstraní z ohně a trvá 45 minut;
 • potom filtr vypijte a přidejte převařenou vodu (aby se vytvořilo 400 ml).

  Užívejte infuzi 50 ml třikrát denně půl hodiny před jídlem. Trvání trvá ne déle než tři týdny.

  Kondicionér na vlasy

  Na základě listů keře je možné připravit přípravek na péči o vlasy. K tomu budete potřebovat 50 g rostlin k nalití 1 litru vroucí vody, nechte infuzi vychladnout a poté opláchněte vlasy. Tímto způsobem můžete zlepšit vzhled vašich kudrlinek, oživit je, posílit a dát zdravý lesk.

  Protizánětlivá obličejová maska

  Listy lingonberry jsou často používány pro problematickou pleť. Účinek je patrný po prvním postupu. Pro přípravu masky potřebujete 1 polévková lžíce. Já nalijte 200 ml vroucí vody. Nechte směs stát, počkejte, až úplně vychladne. Připravená infuze pro utírání kůže po celý den.

  Kontraindikace

  Zjistili jsme tedy, jaké užitečné vlastnosti mají listy brusinky. A kontraindikace nejsou méně důležité. Je čas o nich mluvit.

  Stejně jako většina rostlin a léčivých bylin, listy brusinky jsou zakázány, když jste přecitlivělý. Mělo by být pečlivě aplikováno na osoby s vysokou kyselostí žaludku. Přes četné recepty pro děti, do 12 let se také nedoporučuje používat listy brusinek, nebo pouze podle pokynů lékaře. Kontraindikace zahrnují také dysfunkci ledvin a jater.

  Léčivé vlastnosti brusinek

  Léčivé vlastnosti brusinek jsou již dlouho známy, proto patří v zimě mezi nejpoužívanější bobule. Co není překvapující - co jen šetří mráz pro chlad! Není divu, že brusinky se v lidech nazývají bažinovým lékařem. Tato bobule je lídrem v obsahu vitamínu C v něm, a pokud chybí, neexistuje lepší lék! Kromě vitamínu C obsahuje glukóza vitamíny skupiny B: B1, B2, B5, B6, jakož i vitamíny PP, E, K1. Přítomnost vitamínu PP v brusinkách navíc přispívá k lepšímu vstřebávání kyseliny askorbové - povaze „pilulky“ vytvořené přírodou!

  Brusinky vděčí své kyselé chuti za přítomnost kyselin v ní: citronové, jablečné, benzoové, chinické, ursolické, oleanolické, chlorogenní a další. Marsh berry obsahuje přírodní cukry - fruktóza a glukóza a mnohem méně sacharózy. Kromě vitamínů, brusinky ovoce jsou bohaté na stopové prvky, jako je měď, železo, mangan, a také obsahují jód, hořčík, baryum, kobalt, stříbro, bór, nikl, zinek, cín, titan, chrom. Brusinky nikdy v lednici nikdy nejsou - můžete je neustále jíst, přidávat do různých pokrmů a tím zvyšovat imunitu.

  Brusinka se používá pro:

  Brusinky v zánětlivých onemocněních

  Je užitečné jíst brusinky pro různá zánětlivá onemocnění spojená s horečkou. Je to brusinkový džus, který pomáhá snížit a uhasit žízeň vyplývající z nemoci, stejně jako odstranit toxiny, které se hromadí během nemoci. Jde o to, že tato nádherná bažina obsahuje látky, které mají destruktivní účinek na stafylokoky, streptokoky a další patogeny. I když Vám předepisují antibiotika při léčbě gynekologických zánětlivých onemocnění nebo pyelonefritidy, brusinky zvýší jejich pozitivní vliv.

  Brusinky mohou být konzumovány s vyčerpáním a po utrpení vážných nemocí. Má uklidňující účinek na nervový systém, normalizuje spánek a reguluje krevní tlak - to vše přispívá ke zlepšení pohody a celkového stavu.

  Od dávných dob lidé používali brusinkovou šťávu s medem (ve stejném poměru) k léčbě bolestí v krku a kašli, bolestech v krku a bronchitidě. A brusinkovou šťávu, zředěnou polovinou vodou, opláchněte v krku s bolestmi v krku.

  Použití brusinek v urologii

  Léčivé vlastnosti brusinek v léčbě a prevenci infekcí močového měchýře - cystitida, uretritida a pyelonefritida jsou nesporné. Studie nedávných vědců ukázaly, že brusinky obsahují látky zvané proanthokyanidy. Tato přírodní antibiotika nedovolují, aby některé bakterie přilnuly k vnitřní sliznici močového traktu. Bakterie nemají žádnou šanci zůstat v těle a když močí, jsou z ní vymyty.

  Proto lidé s chronickými infekcemi močového měchýře potřebují brusinky. Cystitida - známé chronické onemocnění, je jednou z nejčastějších chorob žen. Mnozí z nás žijí, aniž by věděli o naší nemoci. Když nemá žádné výrazné příznaky, můžete vynechat její vývoj. To je právě mazanost a nebezpečí cystitidy - pomalá infekce stoupá podél stoupajících cest nahoru do ledvin a způsobuje v nich zánětlivý proces. To je mnohem vážnější. Brusinka neumožňuje postup onemocnění a snižuje zánětlivý proces až do jeho úplného vyléčení.

  Kromě zobáků se proanthokyanidy nacházejí v bobulích, jako jsou borůvky, borůvky a brusinky. Proto je můžete také použít spolu s brusinkami při léčbě chronických onemocnění genitourinárního systému. Doporučuje se, aby tito lidé pili nejméně 1,5 šálky brusinkových nebo brusinkových džusů denně. Pravidelná konzumace brusinek navíc zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů.

  S výrazným diuretickým účinkem je brusinka užitečná pro pacienty s hypertenzí, protože odstraněním přebytečné tekutiny z těla přispívá ke snížení krevního tlaku. Současně, na rozdíl od jiných diuretik, tělo nesníží důležité zásoby draslíku, což je zvláště důležité pro lidi se srdečním onemocněním. Kromě toho brusinky čistí krevní cévy z cholesterolových plaků a zabraňují vzniku krevních sraženin, což posiluje krevní cévy - to je další plus pro pacienty s jádrem a hypertenzí.

  Výhody brusinky pro zažívací orgány

  Brusinkové plody, čerstvé i pokrmy z ní, zlepšují fungování žaludku a střev. Brusinka pomáhá při onemocněních žaludku spojených se sníženou sekrecí slinivky břišní a žaludku. Stimuluje činnost těchto orgánů, zvyšuje produkci žaludeční šťávy. Ale proto, že nemůže být používán lidmi s žaludečním vředem a dvanáctníkovým vředem, zvýšenou kyselostí žaludku. Vědci zjistili, že pravidelná konzumace brusinkové šťávy pomáhá v boji proti rakovině, protože vylučuje tělo z bakterií, které způsobují vředy a rakovinu žaludku. Čínští vědci zjistili, že brusinky nejen léčí zánět močového měchýře, ale také inhibují vývoj helecobacterium, který způsobuje žaludeční vředy, a proto, aby se zabránilo rakovině a žaludečním vředům, je doporučeno pít čerstvé brusinkové šťávy. Někteří odborníci na výživovou výživu doporučují jíst brusinky pro střevní problémy, jako jsou hemoroidy, protože obsahují pektické látky, které jsou prospěšné pro zdraví. Zvláště užitečné v tomto případě, zelí s brusinkami, protože přispívá k regulaci motorické funkce střeva, a tak nezpůsobuje zácpu, která zhoršuje hemoroidy.

  Brusinkové nápoje

  Vaše zyuminka vydávám recepty na přípravu užitečných ovocných nápojů a brusinek a brusinkových želé. Měli by být opilí, v zimě - když se akutní respirační infekce a nachlazení stanou nejčastějšími. To vám umožní odolávat infekcím dobře a posílí imunitní systém.

  Brusinkovou šťávu a želé můžete pít půl hodiny před jídlem nebo jako samostatné jídlo.

  Čerstvě vymačkaná brusinková šťáva není o nic méně užitečná, můžete ji připravit dvěma způsoby: průchodem brusinek přes odšťavňovač nebo rozdrcením dřevěné paličky a stiskem ho přes gázu (ve druhém případě se skladují více užitečných vitamínů a mikroprvků). Je jen důležité si uvědomit, že čerstvě vymačkaná brusinková šťáva by měla být okamžitě opilá, protože i krátkodobé skladování v chladničce způsobuje její kvašení a poškození. Nemusí to ovlivnit chuť, ale léčivé účinky zmizí.

  Bobule zbývající z mačkání brusinkové šťávy mohou být použity k léčbě různých kožních onemocnění jejich aplikací na poškozené oblasti - rány, popáleniny, proleženiny. Tato bobule pomůže s alergickou dermatitidou, lupénkou, vitiligo, vaskulitidou, ekzémem. K tomu, rozmazání postižených oblastí na kůži brusinkovou šťávou, která má protizánětlivý a hemostatický účinek.

  Můžete také použít brusinkovou šťávu k léčbě rusovlásky - mix 2 lžíce brusinek a smíchejte se stejným množstvím vařené vody, namočte ubrousek gázy a platí na obličej po dobu 15-30 minut (v závislosti na vašem volném čase). Pak si umyjte obličej vodou při pokojové teplotě. Pokud vaše pokožka toleruje čistou šťávu, pak ji nelze ředit vodou. Kurz - 10-15 masek každý druhý den.

  Můžete přidat brusinkové bobule smíchané s pískem na čaj, tento nápoj vám dodá vitalitu a sílu, zvýší vaši pracovní kapacitu.

  Léčba brusinkovým listem

  Brusinkové listy nejsou o nic méně terapeutické než samotné brusinky. Můžete si je připravit na zimu, pokud sami sbíráte brusinky v bažinách a pijete léčivý čaj ze suchých listů. Tento čaj pomůže při bolestech hlavy, žaludečních potížích, pálení žáhy, katarálních onemocněních, dušnosti, hromadění soli. Může být dokonce použit jako lokální lázeň pro revmatismus. Je snadné připravit takový čaj - zalijeme 1 dezertní lžičku sušených brusinkových listů s 1 šálkem vroucí vody a vaříme 10 minut na mírném ohni, pak se napít a vypít pro zdraví.

  Netřeba dodávat, že z brusinek se získávají nejen výborné kvasy, želé, ale také želé, marmeláda a džem, které lze přidávat jako náplň do koláčů, koláčů a sladkostí. Není nic lepšího, když chutné a užitečné!

  Cranberry skladování

  Brusinky se snadno uchovávají do jara, protože obsahují přírodní konzervační látku - kyselinu benzoovou. Můžete ji zmrazit a v této formě si uchovává všechny užitečné vitamíny a stopové prvky. Máme například brusinky po celou zimu ve třílitrových nádobách pod plastovým uzávěrem v nasáklé formě v chladničce. Jednoduše vyplníme oloupané bobule z lesního odpadu filtrovanou vodou a položím na nejnižší polici chladničky. To samé dělám s brusinkami - oba bobule jsou po celý rok dokonale zachovány (sladší chuť a měkčí) po celý rok (ale obvykle jíme všechno do léta). Část vitamínů při takovém skladování je ztracena, ale stále zůstává hlavní podíl.

  Využijte léčivé vlastnosti brusinek a budete moci spolehlivě chránit své tělo, krmit ho vitamíny a stopovými prvky, které jsou pro něj v zimě velmi potřebné. Nezapomeňte, že pravidelně jíst samotné bobule nebo přidávat do připravených jídel, čímž prodloužíte svou mladost. Konec konců, antioxidanty obsažené v brusinkách chrání naše buňky před předčasným stárnutím.

  V příštím článku budou zveřejněni přátelé, recept na novoroční stůl s brusinkovou omáčkou. Pokud nechcete nechat ujít - přihlaste se k odběru aktualizací svého I zuminka, abyste mohli včas dostávat všechny novinky z webu.

  Brusinky a brusinky - užitečné vlastnosti

  O příznivých vlastnostech brusinek a brusinek známých od starověku, obsahují obrovské množství vitamínů a minerálů. Siberian bobule, samozřejmě, užitečné, ale přesto se liší v jejich složení.

  Co je lepší než brusinky nebo brusinky?

  Neexistuje jednoznačná odpověď na tuto otázku, protože oba tyto bobule mají určitý přínos a bohaté chemické složení.

 • Brusinky, na rozdíl od brusinek, rostou na bažinatých půdách, bobule samy o sobě jsou velké, tmavě červené barvy, jejich chuť je kyselá díky rekordnímu obsahu kyseliny askorbové. Brusinky jsou ve svém složení bohaté na tyto vitamíny a stopové prvky: B, C, hodně obsahuje mnoho jódu, železa, hořčíku, draslíku a dalších minerálních látek.
 • Lingonberries, podle pořadí, být mnohem menší a sladší, ale pokud jde o minerální a vitaminové složení nejsou vůbec horší než brusinky. Bobule ochutnávají nejen sladší, ale také mírně plochý vzhled - to je jejich hlavní odlišující znak od brusinek. Brusinka v jeho složení nezaostává za brusinkami. Obsahuje také velké množství vitamínů skupiny B, C a kyseliny nikotinové. Složení obsahuje fosfor, draslík, jód, minerální soli a taniny.

  Dalším rozdílem mezi bobulemi jsou dozrávající brusinky v pozdním létě a na podzim, zatímco sklizeň brusinek se obvykle sklízí na jaře a na podzim. Je důležité si uvědomit, že jarní plodina brusinek, i když sladší, ale obsah vitamínu C je o něco menší než u podzimní sklizně bobulí.

  Léčivé vlastnosti brusinek a brusinek

  O léčivých vlastnostech těchto severních bobulí bylo známo již od starověku. Odtud jsou vzaty prakticky všechny léčivé recepty.

  Kvůli rekordním hladinám vitamínu C a antioxidantům se často doporučuje pro nachlazení brusinky nebo brusinky. Bobule mají antipyretické a protivirové účinky, takže je užitečné pro nachlazení pít brusinkovou nebo brusinkovou šťávu, vařit čaj a dělat decoctions nejen z bobulí, ale také z listů rostliny.

  Tyto nápoje pomáhají s dlouhodobými problémy s pohybem střev, takže se doporučuje používat co nejčastěji, zejména proto, že mají příjemnou chuť.

  Brusinky nebo brusinky na cystitidu

  Lékaři s chronickou a akutní cystitidou často doporučují pití odvarů z brusinek nebo brusinek. Tyto bobule mají diuretické vlastnosti a odstraňují toxiny z těla. Díky protizánětlivým vlastnostem, po ošetření těmito bobulemi, jsou stěny močového měchýře zesíleny, tekutina nestagnuje a odpadní produkty organismů způsobujících onemocnění jsou z močového měchýře odstraněny, což usnadňuje zánětlivé procesy a později je zcela odstraňuje.

  Co je užitečné brusinky a brusinky

  Užitečné vlastnosti brusinek a brusinek, navzdory jejich specifické kyselé hořké chuti, jsou již dlouho oceňovány. Často zanedbávání těchto plodů v každodenním životě, si je pamatujeme, když přijde období chřipky a nachlazení. Pokud ale lidé nezapomněli, na co jsou brusinky dobré, a co je užitečné pro brusinky, neberte si místo pro tyto plody někde na okraji své stravy, a tak se mohlo vyhnout mnoha chorobám.

  Níže se můžete dozvědět o prospěšných vlastnostech brusinek, jejich složení a způsobu použití. Také se dozvíte, jak si vybrat správné brusinky a brusinky a pod jakým onemocněním jsou tyto bobule užitečné.

  Co obsahují brusinky a brusinky

  Pozitivní vlastnosti brusinek a brusinek jsou dobře zkoumány moderními vědci. Brusinka obsahuje většinu známých antioxidantů a brusinek - obrovské množství chromu, hořčíku a draslíku.

  Navíc:

  Brusinky a brusinky jsou také zdrojem fenolových kyselin, které nás chrání před mnoha chorobami.

  Lingonberry obsahuje obrovské množství kyseliny benzoové, jejíž obsah je pětkrát vyšší než brusinky. To je přítomnost této kyseliny, která do značné míry určuje terapeutický účinek bobule na tělo. Vzhledem k tomu, kyselina benzoová je silný antiseptický, lingonberries účinně zabít bakterie. Zvláště bobule "nemá rád" E. coli. Díky této akci se brusinky aktivně používají v průmyslu jako přírodní konzervační látka.

  Tyto dvě bobule si konkurují v užitku. Brusinky se tak mohou pochlubit vysokým obsahem esenciálního vitamínu C, který šetří před nedostatkem vitamínů, posiluje imunitní systém a nastavuje tón celého těla. Oba plody jdou doslova "nozdry v nozdrách" na obsah vitamínu A, který poskytuje zdravé nehty, krásnou pleť a hedvábné vlasy.

  V předkolumbovských časech Američané věděli o zázračných účincích brusinkové šťávy na močové cesty. Moderní studie dokazují, že konzumace brusinek a brusinek snižuje riziko akutní a chronické cystitidy; díky unikátnímu složení bobulí mají antibakteriální a protirakovinné vlastnosti. Málokdo ví, že brusinky mohou nahradit zubní pastu: tato bobule zabraňuje tvorbě zubního plaku a kamene na zubech. Kromě toho, použití brusinek - vynikající prevenci žaludečních vředů.

  Dalším významným argumentem ve prospěch konzumace brusinek a brusinek je jejich nízký obsah kalorií (přibližně 44 kcal pro brusinky a 46 kcal pro brusinky). Bobule obsahují velké množství vlákniny a málo cukru, což vám umožní zahrnout je do stravy.

  Jak si vybrat brusinky a brusinky

  Bobule brusinky a brusinky by měly být zralé a suché.

  Nekupujte zelené bobule: prostě ne zrají. Vyberte si ovoce z světle růžové až intenzivní červené. Nezapomeňte, že brusinky a brusinky snadno akumulují záření, takže dbejte na to, abyste zjistili, kde byly bobule sklizeny, nebo vyžadují jejich radiační indikátory.

  Co se vaří z brusinek a brusinek

  Jako každý rostlinný produkt bohatý na cenné živiny, brusinky a brusinky jsou nejlépe konzumovány čerstvé. Geniální kuchaři však přišli s mnoha zajímavými recepty s těmito plody. Kompoty a sirupy se vaří z brusinek a brusinek a brusinkový džus se šetří nejen z nachlazení a infekcí močových cest, ale také z bolestivé menstruace. Bobule mohou být také připraveny k použití: suché, namočené nebo zmrazené.

  Máte-li zájem o otázku, co jiného se vaří z brusinek, poslouchejte rady lékařů - namočte bobule. Vlhká brusinka neztrácí své původní vlastnosti, je dlouhodobě skladována a nevyžaduje žádné konzervační látky.

  Mnozí lidé rádi brusinky brusnou, ale v tomto případě stojí za zmínku, že i když mnoho fenolických kyselin přetrvává, kalorický obsah produktu se mnohonásobně zvyšuje (z 44 kcal na 370 kcal na sklo), což ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

  Co potřebujete k jídlu brusinek a brusinek:

  Prevence cystitidy; ochrana proti nachlazení a infekčním onemocněním; posílení imunity.