Image

Berlithion 600

Lékaři Yusupovovy nemocnice používají berlition 600 jako součást komplexní terapie alkoholu a diabetické polyneuropatie. Lék je předepisován po komplexním vyšetření pacientů s využitím nejnovějšího vybavení od předních světových výrobců a moderních metod laboratorního výzkumu. Všechny podmínky jsou vytvořeny pro léčbu pacientů:

 • Komory evropské úrovně komfortu;
 • Vysoce kvalitní dietní potraviny;
 • Využití drog registrovaných v Ruské federaci.

Výrobce léku Berlithion 600 je německá farmakologická kampaň Berlin-Chemie / Menarini. K dispozici ve formě injekčního roztoku. V jednom balení je 5 ampulí po 24 ml a návod k použití léku.

Složení a farmakologický účinek léku Berlithion 600

Hlavní účinnou složkou léčiva berlitiyon 600 je kyselina thioktová. Složení injekčního roztoku zahrnuje pomocné složky: ethylendiamin a vodu pro injekce. Berlition je lék, který obsahuje kyselinu alfa-lipoovou. Aktivní složkou léčiva je látka podobná vitaminu, která se tvoří v těle. Tioktová (alfa-lipoová) kyselina hraje úlohu koenzymu v oxidační dekarboxylaci alfa-ketokyselin.

U pacientů s diabetem tento lék přispívá ke změnám hladiny kyseliny pyrohroznové v krevní plazmě. Berlition má následující účinek:

 • Zabraňuje ukládání glukózy na matricové proteiny krevních cév, tvorbě konečných produktů glykosylace (reakce mezi glukózou, fruktózou a volnými aminoskupinami lipidů, proteinů a nukleových kyselin, ke kterým dochází bez účasti enzymů);
 • Zlepšuje endoneurální průtok krve;
 • Stimuluje tvorbu glutathionu - antioxidační látky.

V důsledku komplexního působení léčiva zlepšuje berlithion 600 funkci periferních nervů u pacientů se smyslovou diabetickou polyneuropatií. Kyselina thioktová zlepšuje funkci jater. Při požití se kyselina thioktová dobře vstřebává v zažívacím traktu. Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě je zaznamenána po 30 minutách. Poločas rozpadu léčiva je asi 25 minut. Lék se vylučuje převážně ledvinami ve formě metabolických produktů, malá část se vylučuje beze změny.

Kontraindikace a vedlejší účinky přípravku Berlithion 600

Podle instrukcí pro použití léčiva, berlitione 600 v ampulích, kontraindikace pro nastavení lékových kapiček jsou:

 • Dětský věk (účinnost a bezpečnost léčiva nebyla stanovena);
 • Těhotenství (neexistují dostatečné zkušenosti s užíváním léčiva);
 • Kojení (s přípravkem není dostatek zkušeností);
 • Zvýšená individuální citlivost na hlavní účinnou látku a složky.

Po kapání léků, Berlithion 600, někteří pacienti mají vedlejší účinky:

 • Dyspepsie, nevolnost, zvracení, pálení žáhy;
 • Křeče;
 • Hypoglykémie (v důsledku zlepšeného příjmu glukózy);
 • Hemoragická vyrážka (purpura);
 • Trombocytopenie;
 • Tromboflebitida.

Jsou možné alergické reakce, jako je kožní vyrážka, svědění, kopřivka. V tomto případě lékaři zruší injekce Berlithionu a provedou antialergickou léčbu antihistaminiky a glukokortikoidy podle pokynů.

Interakce s jinými léky

Během léčby přípravkem Berlithion 600 je zakázáno používat ethanol. Kyselina alfa-lipoová snižuje účinnost cisplatiny při kombinovaném použití. Lék zvyšuje účinek hypoglykemických činidel. Při předepisování léku pacientům, kteří trpí diabetem, lékaři v nemocnici v Jusupově sledují hladiny glukózy v krvi a v případě potřeby upravují dávku antidiabetik.

Kyselina thioktová tvoří komplexní sloučeniny s hořčíkem, železem a vápníkem. Užívání léků, které obsahují tyto prvky, stejně jako používání mléčných výrobků je povoleno nejdříve 6-8 hodin po intravenózním podání léku Berlithion 600.

Průběh recepce, dávkování léků Berlithion

Je možné injikovat burlthion intramuskulárně? Lék je určen pro intravenózní infuzi. Na začátku léčby je lék Berlithion 600 předepsán ve formě kapiček v denní dávce 600 mg (jedna ampulka). Před použitím se obsah ampule zředí v 250 ml 0,9% roztoku chloridu sodného a pomalu, během 30 minut, se injikuje intravenózně.

Vzhledem k citlivosti účinné látky se roztok pro kapičky připraví bezprostředně před použitím. Připravený roztok zdravotnický personál chrání před světlem hliníkovou fólií. Roztok je chráněn před světlem a může být skladován přibližně 6 hodin.

Průběh léčby přípravkem Berlition 600 se pohybuje od dvou do čtyř týdnů. Následně se udržovací léčba kyselinou thioktovou v orální formě provádí v denní dávce 300-600 mg. Doba trvání léčby a potřeba jejího opakování jsou stanoveny individuálně lékaři Yusupovovy nemocnice. Závažné případy onemocnění vyžadujících intravenózní kapání léku Berlition 600 jsou diskutovány na zasedání Rady odborníků za účasti profesorů a lékařů nejvyšší kategorie.

Příznaky předávkování lékem Berlithion 600

V případě předávkování lékem může berlithion vyvinout bolest hlavy, nevolnost a zvracení. S dalším zvýšením dávky se vyvíjí zmatenost a psychomotorická agitace. Příjem více než 10 g kyseliny alfa-lipoové může vést k rozvoji těžké intoxikace. Závažnost otravy berlithionem se zvyšuje s kombinovaným použitím léčiva s ethanolem.

Pacienti s těžkou intoxikací thioktovou kyselinou mají následující příznaky: t

 • Vývoj generalizovaných záchvatů;
 • Laktátová acidóza;
 • Snížené hladiny glukózy v krvi
 • Hemolýza (zničení červených krvinek);
 • Snížená funkce kostní dřeně;
 • Diseminovaná intravaskulární koagulace;
 • Selhání více orgánů;
 • Šok

Zdravotnický personál nemocnice Yusupov neumožňuje překročit přípustné dávky berlition 600 v kapátkách. Po přijetí byli pacienti, kteří užívali vysoké dávky léku doma, hospitalizováni na jednotce intenzivní péče a jednotce intenzivní péče.

Specifické antidotum chybí. V případě otravy perorálními formami léku se provádí výplach žaludku a pacienti jsou podáváni uvnitř enterosorbentu. V případě závažného předávkování léky se berlithion podává intenzivní terapií. Pokud je to indikováno, provádí se symptomatická léčba a plazmaferéza.

Vzhledem k tomu, že vliv přípravku Berlition 600 na rychlost psychomotorických reakcí a schopnost vnímat nebo hodnotit situaci nebyl konkrétně studován, lékaři během léčby přípravkem Berlition 600 doporučují pacientům, aby byli opatrní při řízení a provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost. reakce.

Berlithion ® 300 (Berlithion ® 300)

Aktivní složka:

Obsah

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrazy

Složení a uvolňovací forma

v ampulích hnědého skla 12 ml; v krabičce obsahující 5, 10 nebo 20 ampulí.

v balení 10 blistrů; v krabičce po 3, 6 nebo 10 balení.

Popis lékové formy

Injekční roztok: čirá tekutá světle žlutá barva se nazelenalým nádechem.
Potahované tablety: kulaté, bikonvexní tablety světle žluté barvy, s výřezem na jedné straně.

Charakteristika

Kyselina thioktová je endogenní antioxidant (váže volné radikály), vzniká v těle během oxidační dekarboxylace alfa-ketokyselin.

Farmakologický účinek

Jako koenzym se mitochondriální multienzymové komplexy podílejí na oxidační dekarboxylaci kyseliny pyrohroznové a alfa ketokyselin. Přispívá ke snížení hladiny glukózy v krvi a ke zvýšení obsahu glykogenu v játrech, stejně jako k překonání inzulínové rezistence.
Biochemické působení je blízké vitamínům skupiny B. Podílí se na regulaci metabolismu lipidů a sacharidů, stimuluje metabolismus cholesterolu, zlepšuje funkci jater. Použití tromethamolové soli kyseliny thioktové (mající neutrální reakci) v roztocích pro intravenózní podání umožňuje snížit závažnost vedlejších reakcí.

Farmakokinetika

Při požití se rychle a úplně vstřebává z gastrointestinálního traktu (příjem potravy snižuje vstřebávání). Čas na dosažení Cmax - 40–60 min. Biologická dostupnost - 30%. Má účinek "prvního průchodu" játry. K tvorbě metabolitů dochází v důsledku oxidace a konjugace postranního řetězce. Distribuční objem je asi 450 ml / kg. Hlavní metabolické cesty jsou oxidace a konjugace. Kyselina thioktová a její metabolity se vylučují ledvinami (80–90%). T1/2 - 20–50 min. Celkový plazmatický Cl - 10–15 ml / min.

Indikace léčiva Berlition ® 300

Diabetická a alkoholická polyneuropatie, steatohepatitida různých etiologií, tuková játra, chronická intoxikace.

Kontraindikace

Přecitlivělost, těhotenství, kojení. Nepředepisujte dětem a mladistvým (vzhledem k nedostatku klinických zkušeností s tímto lékem).

Použití v průběhu březosti a laktace

Kontraindikováno v těhotenství. V době léčby by mělo být ukončeno kojení (v těchto případech není dostatek zkušeností).

Vedlejší účinky

Injekční roztok: někdy pocit těžkosti v hlavě a potíže s dýcháním (s rychlým zapínáním / v úvodu). V místě vpichu mohou být alergické reakce s výskytem kopřivky nebo pocitem pálení. V některých případech - záchvaty, diplopie, bodové krvácení do kůže a sliznic.
Tablety, potažené: v některých případech - kožní alergické reakce.

Možné snížení hladiny cukru v krvi.

Interakce

Oslabuje účinek cisplatiny, zvyšuje - hypoglykemické léky.

Dávkování a podávání

In / in, uvnitř. U těžkých forem polyneuropatie 12–24 ml na dávku (300–600 mg kyseliny alfa-lipoové) denně po dobu 2–4 týdnů. Za tímto účelem se 1-2 ampule léčiva zředí ve 250 ml fyziologického roztoku chloridu sodného o koncentraci 0,9% a nastříknou po dobu přibližně 30 minut. V budoucnu přejít na udržovací léčbu s léčivem Berlition 300 ve formě tablet v dávce 300 mg denně.

Pro léčbu polyneuropatie - 1 tab. 1-2 krát denně (300-600 mg kyseliny alfa-lipoové).

Předávkování

Příznaky: bolest hlavy, nevolnost, zvracení.
Léčba: symptomatická léčba. Neexistuje žádné specifické antidotum.

Bezpečnostní opatření

Během období léčby by se neměly užívat alkoholických nápojů (alkohol a jeho produkty oslabují léčebný účinek).

Při užívání léku by měly být pravidelně sledovány hladiny cukru v krvi (zejména v počáteční fázi léčby). V některých případech, aby se zabránilo příznakům hypoglykémie, může být nezbytné snížit dávku inzulínu nebo perorálního antidiabetického činidla.

Zvláštní pokyny

Infuzní roztok musí být chráněn hliníkovou fólií před světlem. Chráněno před světlým infuzním roztokem může být skladováno po dobu 6 hodin.

Výrobce

Berlin-Chemie AG / Menarini Group, Německo.

Podmínky skladování léčiva Berlition® 300

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léku Berlithion® 300

300 mg potahované tablety - 2 roky.

koncentrát pro přípravu infuzního roztoku 25 mg / ml - 3 roky.

koncentrát pro přípravu infuzního roztoku 25 mg / ml - 3 roky.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

300 mg tablety a injekce v ampulích Berlition 600: návod k použití, ceny a recenze

V tomto lékařském článku lze nalézt s drogou Berlition. Návod k použití vysvětlí, v jakých případech můžete užívat injekce nebo tablety, které pomáhají léku, jaké jsou indikace pro použití, kontraindikace a nežádoucí účinky. Anotace uvádí formu uvolňování léku a jeho složení.

V článku mohou lékaři a spotřebitelé o Berlici zanechat pouze skutečné recenze, z nichž můžete zjistit, zda léky pomohly při léčbě hepatitidy, cirhózy, alkoholu a diabetické polyneuropatie u dospělých a dětí, kterým je předepsán. V manuálu jsou uvedeny analogy Berlition, ceny léku v lékárnách, stejně jako jeho užívání v těhotenství.

Lékem regulujícím metabolismus v lidském těle je Berlition. Návod k použití ukazuje, že tablety nebo tobolky po 300 mg, injekce v ampulích pro injekci pomáhají s problémy s játry.

Forma uvolnění a složení

Berlition je dostupný v následujících dávkových formách:

 1. Potahované tablety: kulaté, bikonvexní, na jedné straně riziko, barva je světle žlutá, na průřezu je vidět zrnitý nerovný povrch (10 kusů v blistrech, 3,6,10 blistrů v krabici).
 2. Koncentrát pro přípravu roztoku pro infuze: zelenavě žlutá barva, transparentní (Berlition 300: 12 ml v ampulích z tmavého skla, 5, 10 nebo 20 ampulí v kartonových táckech, 1 zásobník v kartonové krabici).
 3. Berlition 600 injekce: 24 ml v ampulích z tmavého skla, 5 ampulí v plastových paletách, 1 paleta v kartonové krabici).

Hlavní účinnou látkou je kyselina thioktová:

 • V 1 ampule koncentrátu - 300 mg nebo 600 mg;
 • V 1 tabletě - 300 mg.

Farmakologický účinek

U pacientů s diabetem tento lék přispívá ke zlepšení hladiny organické keto kyseliny v krvi (pyruvic). Léčivo Berlition přispívá k prevenci depozic glukózy v krevních cévách, stimuluje endoneurální průtok krve a také zlepšuje tvorbu takové antioxidační složky jako glutathion.

Výsledkem tohoto účinku je zlepšení funkce periferních nervů u pacientů se smyslovou diabetickou polyneuropatií. Kyselina alfa-lipoová navíc zlepšuje funkci jater. Po perorálním podání je účinná látka v gastrointestinálním traktu velmi dobře absorbována.

Pro perorální podání Berlithionu je absolutní biologická dostupnost 20% a maximální plazmatická koncentrace je pozorována po 30 minutách. Lék je převážně vylučován ledvinami ve formě metabolitů a jeho malá část vychází beze změny. Pokud jde o poločas rozpadu, je to přibližně 25 minut.

Indikace pro použití

Co pomáhá Berlition? Předepsané tablety a injekce:

 • fibróza a cirhóza;
 • tuková degenerace jater;
 • alkoholická polyneuropatie;
 • diabetická polyneuropatie;
 • chronická hepatitida;
 • toxický účinek kovů.

Návod k použití

Berlition se obvykle užívá jednou denně, ráno, půl hodiny před snídaní. Tablety nelze žvýkat a rozdrtit. Denní dávka pro dospělé je 600 mg (2 tablety).

Přípravek ve formě koncentrátu, zředěný 0,9% roztokem chloridu sodného, ​​se podává po kapkách ve 250 ml po dobu půl hodiny. Denní dávka pro dospělé pacienty je 300-600 mg. Intravenózní podání Berlithionu je obvykle prováděno po dobu 2-4 týdnů, po kterých je pacient převeden perorálně na příjem léčiva.

U onemocnění jater se denní dávka léčiva pro dospělé pohybuje v rozmezí od 600 mg do 1200 mg.

U diabetické polyneuropatie je kyselina alfa-lipoová předepisována v dávce 600 mg denně.

Kontraindikace

Tablety Berlition 300 jsou v důsledku přítomnosti laktózy v této dávkové formě kontraindikovány u pacientů s jakoukoliv dědičnou nesnášenlivostí cukrů.

Přípravek Berlition je kontraindikován u pacientů mladších 18 let, pacientů s osobní přecitlivělostí na léčivou látku (kyselina thioktová) nebo na kteroukoli pomocnou látku užívanou při léčbě léčebného rizika léku, stejně jako kojících a těhotných žen.

Vedlejší účinky

Použití přípravku Berlition může způsobit následující nežádoucí účinky:

 • Alergické reakce: svědění, kožní vyrážka, kopřivka, ekzém.
 • Na straně gastrointestinálního traktu: dyspeptické poruchy, nevolnost, zvracení, změna chuti, poruchy stolice.
 • Ze strany centrální nervové soustavy: pocit těžkosti v hlavě, diplopie, křeče (po rychlém intravenózním podání).
 • Na straně kardiovaskulárního systému: tachykardie (po rychlém intravenózním podání), návaly horních a dolních končetin, bolest a pocit těsnosti na hrudi.
 • Ve vzácných případech se může objevit anafylaktický šok.

Příznaky hypoglykémie, bolesti hlavy, nadměrného pocení, závratě a zrakových poruch mohou také nastat. Někdy se vyskytují potíže s dýcháním, purpura a trombocytopenie. Na počátku léčby u pacientů s polyneuropatií se mohou zvýšit parestézie s husí kůží.

Děti, těhotenství a kojení

Použití přípravku Berlition v těhotenství a kojení je kontraindikováno z důvodu nedostatku dostatečných klinických dat potvrzujících bezpečnost a účinnost léčiva v této kategorii pacientů. Kontraindikován u dětí a mladistvých do 18 let.

Zvláštní pokyny

V době léčby by se mělo upustit od užívání alkoholických nápojů, protože ethanol snižuje účinnost kyseliny thioktové. Pacienti trpící cukrovkou, musíte neustále sledovat hladinu glukózy v krvi.

Konzumace mléčných výrobků, stejně jako příprava hořčíku a železa během léčby by měla být v odpoledních hodinách. Když je léčivo kombinováno s perorálními hypoglykemickými činidly a inzulínem, je účinek těchto léčiv zvýšen.

Lékové interakce

Při současném použití:

 • zvyšuje účinek hypoglykemických léků;
 • snížený terapeutický účinek cisplastinu;
 • Kyselina alfa-lipoová se váže s kovy, včetně hořčíku, železa a vápníku, do komplexních sloučenin, takže užívání léků obsahujících tyto prvky, jakož i mléčných výrobků, je povoleno pouze 6–8 hodin po užití léku.

Analogové medikace

Struktura určuje analogy:

 1. Lipotikson.
 2. Kyselina thioktová.
 3. Thioctacid 600.
 4. Kyselina lipoová.
 5. Neurolipon.
 6. Tiolepta.
 7. Lipamid.
 8. Octolipen.
 9. Thiolipon.
 10. Kyselina alfa-lipoová.
 11. Thiogamma.
 12. Espa Lipon.

Skupina hepatoprotektorů zahrnuje analogy:

 1. Anthrase
 2. Silymarin.
 3. Ursor Rompharm.
 4. Ursodex.
 5. Základní fosfolipidy.
 6. Heptral
 7. Silymar
 8. Tykveol.
 9. Bonjigar
 10. Kyselina thioktová.
 11. Hepabos.
 12. Hepaben
 13. Berlition 300.
 14. Erbisol.
 15. Essliver.
 16. Sibektan.
 17. Essentiale Forte N.
 18. Ornicket.
 19. Prohepar.
 20. Ostropestřec mariánský
 21. Liv.52.
 22. Urso 100.
 23. Ursosan.
 24. Hepa Mertz.
 25. Urdoksa.
 26. Řez Pro.
 27. Choudexan.
 28. Thiolipon.
 29. Metro
 30. Eslidin.
 31. Ursofalk
 32. Thiotriazolin.
 33. Phosphogliv.
 34. Sylegon
 35. Berlition 600.
 36. Essentiale N.
 37. Fosfonikale.
 38. Silibinin.
 39. Syrepar.
 40. Kavehol.
 41. Kyselina ursodeoxycholová.
 42. Ursoliv.
 43. Brenziale forte.
 44. Livodeksa.
 45. Ursodez.
 46. Metionin.
 47. Legalon.
 48. Karsil.
 49. Vitanorm.

Rekreační podmínky a cena

Průměrná cena Berlition (300 mg pilulka číslo 30) v Moskvě je 800 rublů. Ampule 600 mg 24 ks. náklady 916 rublů. Předpis.

Tablety jsou skladovány v suchých prostorách při teplotě 15-25 ° C. Doba použitelnosti je 2 roky. Tobolky jsou skladovány v suchém temnu při teplotě do 30 ° C. Doba použitelnosti tobolek Berlition je 300 - 3 roky a tobolky jsou 600 - 2,5 let.

Berlithion 300 pro infuze - oficiální návod k použití

POKYNY
na léčebné použití léčiva

Obchodní název: Berlitione 300

Mezinárodní nevlastní název nebo název skupiny: kyselina thioktová

Forma dávkování:

Složení jedné ampulky (12 ml):
Účinná látka: kyselina thioktová - 0,300 g.
Pomocné látky: ethylendiamin - 0,088 g, propylenglykol - 0,932 g, voda na injekci - 10,824 g

Popis: Průhledný zelenavě žlutý roztok.

Farmakoterapeutická skupina: t

Kód ATX: A16AX01

Farmakologické vlastnosti
Farmakodynamika
Thioktická (alfa-lipoová) kyselina je endogenní antioxidant přímých (váže se na volné radikály) a nepřímý účinek. Je koenzym dekarboxylační reakce α-keto kyseliny. Pomáhá snižovat koncentraci glukózy v krevní plazmě a zvyšuje koncentraci glykogenu v játrech, snižuje také inzulinovou rezistenci, podílí se na regulaci metabolismu sacharidů a lipidů, stimuluje výměnu cholesterolu. Kvůli svým antioxidačním vlastnostem kyselina thioktová chrání buňky před poškozením jejich rozkladnými produkty, snižuje tvorbu konečných produktů progresivní glykosylace proteinů v nervových buňkách při diabetu, zlepšuje mikrocirkulaci a endoneurální průtok krve, zvyšuje fyziologický obsah antioxidantu glutathion. Tím, že pomáhá snižovat koncentraci glukózy v krevní plazmě, ovlivňuje alternativní metabolismus glukózy u diabetes mellitus, snižuje hromadění patologických metabolitů ve formě polyolů, a tím snižuje otok nervové tkáně. Tím se účastní metabolismu tuků, thioktové kyseliny zvyšuje biosyntézu fosfolipidů, zejména fosfoinoizita, a zlepšila se tak poškození struktury buněčných membrán; normalizuje energetický metabolismus a nervové impulsy. alkohol kyseliny thiooctové eliminuje toxické účinky metabolitů (acetaldehyd, kyselina pyrohroznová), snižuje nadměrné tvorbě volných radikálů, molekulární kyslík, snižuje endoneurial hypoxii a ischemii, oslabení projevy polyneuropatie jako parestézie, pálení, bolest a necitlivost v končetinách.
Tioktová kyselina má tedy antioxidační, neurotrofní, hypoglykemický účinek, zlepšuje metabolismus lipidů.
Použití ve formě soli ethylendiaminu může snížit závažnost možných vedlejších účinků kyseliny thioktové.
Farmakokinetika
Při intravenózním podání 600 mg kyseliny thioktové je maximální plazmatická koncentrace za 30 minut přibližně 20 μg / ml.
Má účinek "prvního průchodu" játry. K tvorbě metabolitů dochází v důsledku oxidace a konjugace postranního řetězce. Kyselina thioktová ve formě metabolitů se vylučuje převážně ledvinami (80-90%).
Eliminační poločas je až 25 min. Celková plazmatická clearance 10-15 ml / min / kg.

Indikace
- diabetická polyneuropatie;
- alkoholická neuropatie.

Kontraindikace
- hypersenzitivita na thioktickou (α-lipoovou) kyselinu, přecitlivělost na jiné složky léčiva;
- těhotenství, období kojení (s přípravkem není dostatek zkušeností).
- do 18 let (účinnost a bezpečnost léčiva nebyla stanovena).

Užívání během těhotenství a během kojení
Užívání léku Berlition® 300 během těhotenství je možné pouze tehdy, pokud zamýšlený přínos léčby pro matku převažuje nad potenciálním rizikem pro plod. Vzhledem k nedostatku dostatečných klinických zkušeností s léčivem Berlition® 300 během těhotenství a kojení se jeho užívání u příslušných kategorií pacientů nedoporučuje.

Dávkování a podávání
Pro intravenózní podání.
Na začátku léčby se léčivo Berlithion® 300 podává intravenózně v denní dávce 300-600 mg (1-2 ampule).
Před použitím obsahu 1-2 ampulek (12-24 ml léku) zředěného ve 250 ml 0,9% roztoku chloridu sodného a intravenózně injikujte po dobu nejméně 30 minut. Protože je léčivá látka citlivá na světlo, připraví se infuzní roztok bezprostředně před použitím. Připravený roztok musí být chráněn před vystavením světlu, například pomocí hliníkové fólie. Chráněno před světelným roztokem může být skladováno po dobu asi 6 hodin.
Průběh léčby je 2-4 týdny. Poté přecházejí na udržovací léčbu přípravkem Berlition® 300 (potahované tablety) v dávce 300-600 mg denně.
Doba trvání léčby a nutnost jejího opakování stanoví lékař.

Vedlejší účinky
Možné vedlejší účinky při užívání léku Berlithion® 300 jsou uvedeny níže v sestupné četnosti výskytu: často (≥ 1/100, ze strany nervového systému:
Velmi vzácně: změna chuti, diplopie, křeče.
Z hemostatického systému:
Velmi vzácně: purpura, trombocytopatie.
Metabolismus:
Velmi vzácně: snížení plazmatických hladin glukózy (díky lepšímu příjmu glukózy). Byly hlášeny stížnosti na hypoglykemický stav, jako jsou závratě, pocení, bolesti hlavy a poruchy zraku.
Na straně imunitního systému:
Velmi vzácně: alergické reakce, jako jsou kožní vyrážky, kopřivka (kopřivka), svědění, ve vzácných případech anafylaktický šok.
Lokální reakce:
Velmi vzácné: pocit pálení v místě vpichu injekce.
Ostatní: spontánně bylo pozorováno spontánní zvýšení intrakraniálního tlaku (pocit těžkosti v hlavě) a potíže s dýcháním při rychlém intravenózním podání.

Předávkování
Příznaky: nevolnost, zvracení, bolest hlavy.
V závažných případech: psychomotorický neklid nebo zastřené vědomí, generalizované křeče vyjádřené poruchy acidobazické rovnováhy s laktátovou acidózu, hypoglykémie (až k rozvoji kómatu), rhabdomyolýzy, diseminované intravaskulární koagulace, hemolýzou, suprese kostní dřeně, multiorgánové selhání.
Léčba: V případě podezření na toxicitu, thioktové kyseliny (např., Obdrží 80 mg účinné látky na 1 kg tělesné hmotnosti) nouzového hospitalizace se doporučuje, a bezprostřední použití opatření v souladu s obecnými zásadami přijala otrav. Symptomatická léčba. Léčba generalizované záchvaty, laktátové acidózy a dalších život ohrožujících účinků intoxikace by měla být v souladu se zásadami moderní intenzivní péče.
Neexistuje žádné specifické antidotum. Metody hemodialýzy, hemoperfúze a filtrace s nucenou eliminací kyseliny thioktové nejsou účinné.

Interakce s jinými léky
Vzhledem k tomu, že kyselina thioktová je schopna tvořit chelátové komplexy s kovy, je třeba se vyhnout současnému podávání s přípravky železa.
Současné použití léku Berlithion® 300 s cisplatinou snižuje účinnost tohoto léku.
S molekulami cukru tvoří kyselina thioktová špatně rozpustné komplexní sloučeniny. Léčivo Berlithion® 300 je nekompatibilní s roztoky glukózy, dextrózy, fruktózy, Ringer, stejně jako s roztoky, které reagují se skupinami SH nebo disulfidovými vazbami.
Léčivo Berlithion® 300 zvyšuje hypoglykemický účinek inzulínu a hypoglykemických léků pro perorální použití, když se používají společně.
Ethanol snižuje terapeutickou účinnost léčiva Berlitione® 300.

Zvláštní pokyny
Pacienti trpící cukrovkou užívající inzulín nebo hypoglykemická léčiva k perorálnímu použití vyžadují neustálé sledování koncentrací glukózy v plazmě, zejména v počáteční fázi léčby přípravkem Berlition® 300. V některých případech může být nezbytné snížit dávku inzulínu nebo hypoglykemických léků pro perorální podání, aby se předešlo rozvoj hypoglykémie.
Při parenterálním podání se mohou objevit hypersenzitivní reakce. Pokud se objeví příznaky, jako je svědění, nevolnost, malátnost, léčba přípravkem Berlition® 300 musí být okamžitě ukončena.
Příjem alkoholu snižuje účinnost léčby přípravkem Berlition® 300, proto by pacienti v průběhu léčby přípravkem Berlithion® 300 měli během celého průběhu léčby upíjet alkohol a pokud možno v intervalech mezi jednotlivými cykly.
Připravený roztok léku Berlition® 300 by měl být chráněn před světlem.

Vliv léku na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy
Účinek přípravku Berlition® 300 na schopnost řídit vozidla a kontrolní mechanismy nebyl specificky studován, proto by při léčbě přípravkem Berlition® 300 měla být věnována pozornost při řízení vozidel a provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost.

Formulář vydání
Koncentrát pro infuzní roztok 25 mg / ml.
Na 12 ml přípravku v ampulích tmavého skla s bílým kroužkem (přerušovaná čára) v horní části ampule.
Na 5, 10 nebo 20 ampulí umístěte do kartonového obalu (podnos) a společně s instrukcemi pro aplikaci v kartonovém obalu.

Podmínky skladování
Skladujte při teplotě do 25 ° C, chráněné před světlem. Chraňte před mrazem! Přípravek uchovávejte mimo dosah dětí!

Doba použitelnosti
3 roky
Doba použitelnosti po naředění fyziologickým roztokem chloridu sodného je 6 hodin, pokud je přípravek chráněn před světlem.
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Podmínky dovolené
Na předpis

Registrace vlastníka certifikátu
Berlin-Chemie / Menarini Pharma GmbH, Německo

Výrobce
Jenahexal Pharma GmbH
Otto-Schott-Straße 15
07745, Jena
Německo

Kontrola vydávání
Berlin-Chemie AG
Glynicker Veg 125
12489 Berlín
Německo

Reklamační adresa
123317, Moskva, nábřeží Presnenskaya, budova 10, BC "nábřeží", blok B.

Berlition 600

Ceny v internetových lékárnách:

Berlition 600 - metabolické činidlo; Má antioxidační, hypoglykemické a neurotrofické účinky.

Forma uvolnění a složení

Léčivo je k dispozici ve formě koncentrátu pro přípravu roztoku pro infuze: průhledné, zelenavě žluté (24 ml v ampulích z tmavého skla po 25 ml se třemi proužky (zelená - žlutá - zelená) a štítek označující místo rozbití (bílá); 5 ampulí v plastových paletách; jednu paletu v kartonové krabici a návod k použití Berlition 600].

Složení 1 ampule koncentrátu:

 • účinná látka: kyselina alfa-lipoová (thioktová) - 600 mg (25 mg v 1 ml koncentrátu);
 • pomocné složky: voda pro injekce, ethylendiamin.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Kyselina thioktová je nepřímý / přímý endogenní antioxidant a koenzym pro oxidační dekarboxylaci a-keto kyselin. Snižuje plazmatickou glukózu a zvyšuje koncentraci glykogenu v játrech; stimuluje metabolismus cholesterolu; snižuje inzulinovou rezistenci; reguluje výměnu lipidů a sacharidů.

Kvůli svým antioxidačním vlastnostem chrání thioktová kyselina buňky před škodlivými účinky volných radikálů, snižuje množství produktů konečné glykosylace proteinů v nervových buňkách, zlepšuje endoneurální průtok krve a mikrocirkulaci, zvyšuje fyziologickou úroveň glutathionu (antioxidant).

U pacientů s diabetem ovlivňuje kyselina alfa-lipoová pentose-fosfátovou cestu oxidace glukózy, čímž se snižuje hromadění polyolů a snižuje otok nervové tkáně.

Účast kyseliny thioktové v metabolismu tuků spočívá v její schopnosti zvýšit biosyntézu fosfolipidů, což zase pomáhá obnovit strukturu poškozené buňky. Kyselina alfa-lipoová také normalizuje energetický metabolismus a vedení nervových impulzů.

Kyselina thioktová eliminuje toxické účinky produktů metabolismu alkoholu (acetaldehyd a kyselina pyrohroznová); snižuje nadbytek volných radikálů v těle; snižuje endoneurální hypoxii a ischemii.

Farmakokinetika

Při intravenózním podání léčiva je maximální koncentrace kyseliny thioktové v plazmě dosažena po 30 minutách. C hodnotamax přibližně 20 μg / ml. Metabolizován oxidací postranního řetězce a konjugací. Vd (distribuční objem) je 450 ml / kg. Kyselina thioktová a její metabolity jsou vylučovány ledvinami (hlavní cestou eliminace). Poločas je asi 25 minut.

Indikace pro použití

Berlition 600 je indikován k léčbě pacientů s alkoholickou a diabetickou polyneuropatií.

Kontraindikace

Léčivo je kontraindikováno u žen během těhotenství a kojení, dětí a dospívajících do 18 let a osob s přecitlivělostí na kyselinu thioktovou nebo pomocné složky léčiva.

Berlition 600: návod k použití (dávkování a způsob)

Berlition 600 se podává intravenózně ve formě infuzního roztoku.

Na začátku léčby je lék předepsán v dávce 600 mg denně (1 ampulka koncentrátu). Průběh léčby je zpravidla 2–4 ​​týdny, po kterých se provádí udržovací léčba kyselinou thioktovou ve formě tablet v dávce 300–600 mg denně. Celková délka léčby, stejně jako potřeba opakovaných cyklů, určuje lékař.

Pro přípravu infuzního roztoku se obsah jedné ampule zředí v 250 ml fyziologického roztoku. Hotový roztok se podává intravenózně, pomalu (nejméně 30 minut). Kyselina thioktová je fotosenzitivní, takže lék by se neměl předem ředit. Připravený roztok musí být chráněn před světlem.

Vedlejší účinky

 • metabolismus: velmi vzácně - snížení obsahu glukózy v plazmě, někdy až do hypoglykémie (projevuje se příznaky jako závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění a nadměrné pocení);
 • centrální a periferní nervový systém: velmi vzácně - změna chuti, poruchy binokulárního vidění, křeče;
 • hematopoetický systém: velmi vzácně - tromboflebitida, hemoragická vyrážka, zvýšené krvácení v důsledku dysfunkce krevních destiček;
 • alergické reakce: velmi vzácně - kopřivka, svědění, vyrážka na kůži; jednotlivé případy - anafylaktický šok;
 • lokální reakce: velmi vzácně - pocit pálení v injekčním roztoku;
 • Jiné: potíže s dýcháním a pocit těžkosti v hlavě (objeví se s rychlým zavedením léku a projdou nezávisle).

Předávkování

V případě lehkého předávkování Berlition 600 jsou pozorovány bolesti hlavy, nevolnost a zvracení. Ve vážnějších situacích má pacient generalizované křeče, vzniká hypoglykemie a akutní nekróza kosterních svalů, je potlačena funkce kostní dřeně, je pozorována psychomotorická agitace, hemolýza, DIC a polyorganická insuficience a porucha acidobazické rovnováhy.

Se silnou intoxikací by měl být pacient urgentně hospitalizován. Pod dohledem lékařů se provádí nezbytná symptomatická a intenzivní terapie.

Specifické antidotum chybí. Hemodialýza, metody nucené filtrace kyseliny thioktové a hemoperfúze nejsou účinné.

Zvláštní pokyny

Pacienti s diabetem, kteří užívají speciální hypoglykemické přípravky, by měli pravidelně určovat hladinu cukru v krvi (zejména na začátku léčby přípravkem Berlition 600). Je nezbytné pro včasnou prevenci hypoglykemického stavu. V některých případech může být nezbytné upravit dávky inzulínu nebo hypoglykemických léků pro perorální podání.

Při intravenózním podání se mohou objevit hypersenzitivní reakce. Výskyt svědění, nevolnost, malátnost nebo jiné příznaky přecitlivělosti jsou indikací pro okamžité zrušení kyseliny thioktové.

Alkohol snižuje účinnost přípravku Berlithion 600, takže během léčby je nutné upustit od užívání alkoholických nápojů.

Jako rozpouštědlo pro koncentrát můžete použít pouze 0,9% roztok chloridu sodného. Připravený roztok by měl být skladován na tmavém místě, navíc chráněn před světlem hliníkovou fólií. Doba použitelnosti roztoku - ne déle než 6 hodin.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a složité mechanismy

Neexistují žádné údaje o účinku přípravku Berlithion 600 na schopnost pacienta soustředit se nebo rychle reagovat na situaci, protože nebyly provedeny žádné zvláštní studie. Při léčbě drogami je třeba při provádění práce spojené se zvýšeným ohrožením života a zdraví postupovat opatrně.

Použití v průběhu březosti a laktace

Užívání přípravku Berlithion 600 u těhotných a kojících žen se nedoporučuje, protože neexistují dostatečné klinické zkušenosti s podáváním léčiva v této kategorii pacientů.

Použití v dětství

Přípravek Berlition 600 je kontraindikován u dětí a dospívajících do 18 let (bezpečnost a účinnost použití kyseliny thioktové u dětí nebyla studována).

Lékové interakce

Berlition 600 je schopen vytvářet chelátové komplexy se železem, hořčíkem, vápníkem a jinými kovy, proto by se mělo vyvarovat jejich současného použití.

Kyselina thioktová zvyšuje hypoglykemický účinek inzulínu a perorálních hypoglykemických léků a také snižuje terapeutický účinek cisplatiny.

Ethanol významně snižuje Berlithion 600 efekt.

Pro přípravu infuzního roztoku nelze použít roztoky fruktózy, dextrózy, glukózy, Ringer, stejně jako roztoky, které interagují s disulfidovými můstky a SH skupinami.

Analogy

Analogy Berlithion 600 jsou: Tiolepta, Tioktová kyselina-ampulka, Thiogamma, Thioctaci 600 T, Kyselina lipoová, Kyselina alfa-lipoová, Kyselina thioktová, Lipothioxin, Berlithion 300, Thioctacid BV, Espa-Lipon, Octolipene, Lipami, Lipozyme, Biptiacin 300, Thioctacid BV, Espa-Lipon, Octipipin.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě do 25 ° C na místě chráněném před světlem a nepřístupným dětem. Koncentrát nelze zmrazit.

Doba použitelnosti - 3 roky.

Obchodní podmínky lékárny

Předpis.

Berlitione 600 Hodnocení

Droga si vydělala spoustu pozitivní zpětné vazby, protože je nejen účinná, ale i dobře snášená pacienty. Vzhledem k antitoxickému účinku je Berlithion 600 často používán při léčbě alkoholismu. Pomáhá také při prevenci a léčbě komplikací diabetu, které jsou účinnější než některé analogy.

Podle recenzí, Berlition 600 má téměř žádné chyby, kromě pro poměrně vysoké náklady.

Cena Berlition 600 v lékárnách

Cena koncentrátu Berlition 600 pro přípravu infuzního roztoku je 600 jednotek / 24 ml v ampulce, v balení po 5 ampulkách, v průměru 880 rublů.

Berlithion 600

Lékaři Yusupovovy nemocnice používají berlition 600 jako součást komplexní terapie alkoholu a diabetické polyneuropatie. Lék je předepisován po komplexním vyšetření pacientů s využitím nejnovějšího vybavení od předních světových výrobců a moderních metod laboratorního výzkumu. Všechny podmínky jsou vytvořeny pro léčbu pacientů:

 • Komory evropské úrovně komfortu;
 • Vysoce kvalitní dietní potraviny;
 • Využití drog registrovaných v Ruské federaci.

Výrobce léku Berlithion 600 je německá farmakologická kampaň Berlin-Chemie / Menarini. K dispozici ve formě injekčního roztoku. V jednom balení je 5 ampulí po 24 ml a návod k použití léku.

Složení a farmakologický účinek léku Berlithion 600

Hlavní účinnou složkou léčiva berlitiyon 600 je kyselina thioktová. Složení injekčního roztoku zahrnuje pomocné složky: ethylendiamin a vodu pro injekce. Berlition je lék, který obsahuje kyselinu alfa-lipoovou. Aktivní složkou léčiva je látka podobná vitaminu, která se tvoří v těle. Tioktová (alfa-lipoová) kyselina hraje úlohu koenzymu v oxidační dekarboxylaci alfa-ketokyselin.

U pacientů s diabetem tento lék přispívá ke změnám hladiny kyseliny pyrohroznové v krevní plazmě. Berlition má následující účinek:

 • Zabraňuje ukládání glukózy na matricové proteiny krevních cév, tvorbě konečných produktů glykosylace (reakce mezi glukózou, fruktózou a volnými aminoskupinami lipidů, proteinů a nukleových kyselin, ke kterým dochází bez účasti enzymů);
 • Zlepšuje endoneurální průtok krve;
 • Stimuluje tvorbu glutathionu - antioxidační látky.

V důsledku komplexního působení léčiva zlepšuje berlithion 600 funkci periferních nervů u pacientů se smyslovou diabetickou polyneuropatií. Kyselina thioktová zlepšuje funkci jater. Při požití se kyselina thioktová dobře vstřebává v zažívacím traktu. Maximální koncentrace účinné látky v krevní plazmě je zaznamenána po 30 minutách. Poločas rozpadu léčiva je asi 25 minut. Lék se vylučuje převážně ledvinami ve formě metabolických produktů, malá část se vylučuje beze změny.

Kontraindikace a vedlejší účinky přípravku Berlithion 600

Podle instrukcí pro použití léčiva, berlitione 600 v ampulích, kontraindikace pro nastavení lékových kapiček jsou:

 • Dětský věk (účinnost a bezpečnost léčiva nebyla stanovena);
 • Těhotenství (neexistují dostatečné zkušenosti s užíváním léčiva);
 • Kojení (s přípravkem není dostatek zkušeností);
 • Zvýšená individuální citlivost na hlavní účinnou látku a složky.

Po kapání léků, Berlithion 600, někteří pacienti mají vedlejší účinky:

 • Dyspepsie, nevolnost, zvracení, pálení žáhy;
 • Křeče;
 • Hypoglykémie (v důsledku zlepšeného příjmu glukózy);
 • Hemoragická vyrážka (purpura);
 • Trombocytopenie;
 • Tromboflebitida.

Jsou možné alergické reakce, jako je kožní vyrážka, svědění, kopřivka. V tomto případě lékaři zruší injekce Berlithionu a provedou antialergickou léčbu antihistaminiky a glukokortikoidy podle pokynů.

Interakce s jinými léky

Během léčby přípravkem Berlithion 600 je zakázáno používat ethanol. Kyselina alfa-lipoová snižuje účinnost cisplatiny při kombinovaném použití. Lék zvyšuje účinek hypoglykemických činidel. Při předepisování léku pacientům, kteří trpí diabetem, lékaři v nemocnici v Jusupově sledují hladiny glukózy v krvi a v případě potřeby upravují dávku antidiabetik.

Kyselina thioktová tvoří komplexní sloučeniny s hořčíkem, železem a vápníkem. Užívání léků, které obsahují tyto prvky, stejně jako používání mléčných výrobků je povoleno nejdříve 6-8 hodin po intravenózním podání léku Berlithion 600.

Průběh recepce, dávkování léků Berlithion

Je možné injikovat burlthion intramuskulárně? Lék je určen pro intravenózní infuzi. Na začátku léčby je lék Berlithion 600 předepsán ve formě kapiček v denní dávce 600 mg (jedna ampulka). Před použitím se obsah ampule zředí v 250 ml 0,9% roztoku chloridu sodného a pomalu, během 30 minut, se injikuje intravenózně.

Vzhledem k citlivosti účinné látky se roztok pro kapičky připraví bezprostředně před použitím. Připravený roztok zdravotnický personál chrání před světlem hliníkovou fólií. Roztok je chráněn před světlem a může být skladován přibližně 6 hodin.

Průběh léčby přípravkem Berlition 600 se pohybuje od dvou do čtyř týdnů. Následně se udržovací léčba kyselinou thioktovou v orální formě provádí v denní dávce 300-600 mg. Doba trvání léčby a potřeba jejího opakování jsou stanoveny individuálně lékaři Yusupovovy nemocnice. Závažné případy onemocnění vyžadujících intravenózní kapání léku Berlition 600 jsou diskutovány na zasedání Rady odborníků za účasti profesorů a lékařů nejvyšší kategorie.

Příznaky předávkování lékem Berlithion 600

V případě předávkování lékem může berlithion vyvinout bolest hlavy, nevolnost a zvracení. S dalším zvýšením dávky se vyvíjí zmatenost a psychomotorická agitace. Příjem více než 10 g kyseliny alfa-lipoové může vést k rozvoji těžké intoxikace. Závažnost otravy berlithionem se zvyšuje s kombinovaným použitím léčiva s ethanolem.

Pacienti s těžkou intoxikací thioktovou kyselinou mají následující příznaky: t

 • Vývoj generalizovaných záchvatů;
 • Laktátová acidóza;
 • Snížené hladiny glukózy v krvi
 • Hemolýza (zničení červených krvinek);
 • Snížená funkce kostní dřeně;
 • Diseminovaná intravaskulární koagulace;
 • Selhání více orgánů;
 • Šok

Zdravotnický personál nemocnice Yusupov neumožňuje překročit přípustné dávky berlition 600 v kapátkách. Po přijetí byli pacienti, kteří užívali vysoké dávky léku doma, hospitalizováni na jednotce intenzivní péče a jednotce intenzivní péče.

Specifické antidotum chybí. V případě otravy perorálními formami léku se provádí výplach žaludku a pacienti jsou podáváni uvnitř enterosorbentu. V případě závažného předávkování léky se berlithion podává intenzivní terapií. Pokud je to indikováno, provádí se symptomatická léčba a plazmaferéza.

Vzhledem k tomu, že vliv přípravku Berlition 600 na rychlost psychomotorických reakcí a schopnost vnímat nebo hodnotit situaci nebyl konkrétně studován, lékaři během léčby přípravkem Berlition 600 doporučují pacientům, aby byli opatrní při řízení a provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci a psychomotorickou rychlost. reakce.

Berlition 600: návod k použití

Lék Berlithion 600 je lék s výrazným antioxidačním účinkem na tělo, regulující metabolické procesy sacharidů a tuků.

Forma uvolňování a složení léčiva

Léčivo Berlithion 600 se vyrábí ve formě koncentrátu pro přípravu roztoku pro intravenózní infuzi. Lék je balen v plastových paletách v ampulích po 24 ml v krabičce s přiloženými podrobnými pokyny.

Berlition 600 koncentrát je čirý žluto-zelený roztok. Hlavní aktivní složkou léčiva je kyselina thioktová (600 U v 1 ampule), jako pomocné složky jsou ethylendiamin a voda pro injekce.

Farmakologické vlastnosti léčiva

Hlavní aktivní složka koncentrátu - kyselina thioktová je antioxidant, jehož působení je zaměřeno na vazbu volných radikálů - složek, které způsobují rozvoj maligních onkologických procesů. Pod vlivem léku v těle klesá hladina glukózy v krvi, metabolismus sacharidů a tuků se normalizuje a hladiny cholesterolu v krvi se vrátí do normálu.

Lék má výrazný antioxidační účinek na tělo, díky kterému se zlepšuje mikrocirkulace krve cévy, normalizuje játra a zvyšují se ochranné vlastnosti hepatocytů.

Kyselina thioktová neutralizuje účinek alkoholických toxinů na jaterní buňky a vnitřní orgány pacienta jako celku, snižuje riziko vzniku hypoxie a ischémie, odstraňuje bolest, parestézie, necitlivost v končetinách.

Indikace pro použití

Berlition 600 Koncentrát je předepisován pacientům k léčbě následujících stavů: t

 • Porušení metabolismu sacharidů a tuků;
 • Diabetická polyneuropatie;
 • Intoxikace alkoholem a polyneuropatie na pozadí otravy alkoholem;
 • Závažné onemocnění jater.

Kontraindikace k použití

Tento lék lze použít pouze podle svědectví lékaře. Před zahájením léčby si pečlivě přečtěte přiložený návod, protože léčivo má určitá omezení a kontraindikace:

 • Věk do 18 let;
 • Období těhotenství a kojení;
 • Individuální nesnášenlivost aktivních nebo pomocných složek koncentrátu.

Dávkování a podávání

Koncentrát je určen k přípravě roztoku pro intravenózní infuzi. Koncentraci lze ředit pouze chloridem sodným.

V závislosti na indikacích a celkovém stavu pacienta lékař individuálně vybere dávku léku a určí dobu trvání léčby.

Podle instrukcí jsou dospělí pacienti s diabetickou polyneuropatií v těžké formě předepisováni denně v 1 ampulce koncentrátu Berlithion 600. V případě závažných lézí jsou pacientům předepsány 2 ampulky léku denně, tj. 1200 mg kyseliny thioktové. Trvání léčby koncentrátem není delší než 1 měsíc, po kterém je pacient v případě potřeby převeden na další léčbu pilulkami Berlition.

Během infuze drogy musí být pacient vždy v zorném poli lékaře, protože není neobvyklé, že se během léčby objeví anafylaktický šok, celková slabost nebo jiné nepříjemné jevy.

Pacienti s diabetickou polyneuropatií na pozadí léčby roztokem Berlition 600 by měli pravidelně měřit hladinu glukózy v krvi a v případě potřeby upravit denní dávku hypoglykemických léků.

Užívání léku během těhotenství a kojení

Tento lék není předepsán pro léčbu těhotných žen, protože neexistují údaje o bezpečnosti účinků kyseliny thioktové na těhotenství a intrauterinní vývoj plodu v medicíně.

Užívání léku během kojení je možné pouze v případě, že žena přeruší laktaci, protože není známo, zda je účinná látka léčiva v mateřském mléce.

Vedlejší účinky

Během období léčby přípravkem Berlition se u pacientů často objevují následující nežádoucí účinky:

 • Na straně orgánů trávicího ústrojí - nevolnost, říhání, nepříjemná chuť v ústech, průjem nebo zácpa, bolest v pravém hypochondriu, zvýšená tvorba plynu;
 • Na straně nervového systému - pocit tepla v hlavě, těžkost, bolest hlavy, dvojité vidění, vývoj křečovitého syndromu (nejčastěji se tyto vedlejší účinky objevují na pozadí příliš rychlé infuze léku do žíly);
 • Ze strany srdce a cév - bolest v srdci, dušnost, tachykardie;
 • Nadměrné pocení;
 • Alergické kožní reakce - kopřivka, vyrážky, rozvoj angioedému nebo anafylaktický šok;
 • Vývoj hypoglykémie;
 • Obtížné dýchání;
 • Parestézie.

Předávkování drogami

Když je pacientovi podáno velké množství léčiva, jev předávkování se rychle vyvíjí, což je vyjádřeno zvýšením výše popsaných vedlejších účinků. Navíc pacienti mají zmatek, podrážděnost, zvýšenou psychomotorickou agitaci. Když pacient injikuje příliš velké dávky koncentrátu, může dojít k závažné intoxikaci, včetně kómatu nebo smrti.

Závažnost příznaků předávkování lékem se zvyšuje se současným použitím roztoku pro infuze s pilulkami Berlition, stejně jako s kombinací léků s alkoholem nebo alkoholickými nápoji.

S rozvojem příznaků předávkování je pacient okamžitě hospitalizován. Neexistuje žádné antidotum. Léčba předávkování kyselinou thioktovou spočívá v použití enterosorbentů a v případě potřeby provádění symptomatické léčby.

Interakce léčiva s jinými léky

Během léčby lékem Berlithion 600 je zakázáno užívání léků, které zahrnují alkohol, stejně jako užívání alkoholických nápojů. To může vést k závažné intoxikaci a rozvoji předávkování drogami.

Na pozadí léčby lékem Berlithion je zaznamenáno zvýšení terapeutického účinku hypoglykemických léků, proto pacienti s diabetes mellitus vyžadují úpravu denní dávky léků.

Po intravenózním podání léčiva se pacientovi nedoporučuje konzumovat mléčné výrobky, přípravky obsahující vápník, hořčík nebo železo dalších 8 hodin. Kombinace těchto složek s kyselinou thioktovou vede ke vzniku komplexních sloučenin, které mohou narušit játra a ledviny pacienta.

Zvláštní pokyny

Vzhledem k tomu, že během léčby přípravkem Berlithion 600 se u pacientů někdy objevují závratě, nedoporučuje se řídit vozidlo nebo složité mechanismy vyžadující vysokou koncentraci pozornosti během léčby.

Analogy tablet Berlition 600

Podobně ve složení a léčebném působení s Berlition 600 jsou následující léky:

Podmínky uvolnění a skladování léčiva

Lék Berlithion 600 koncentrát je propuštěn v lékárnách na lékařský předpis. Ampule musí být uchovávány v původním obalu mimo dosah dětí, aby se zabránilo přímému slunečnímu záření na lék. Doba použitelnosti neotevřené ampulky s koncentrátem je 3 roky od data výroby, pokud je skladována při teplotě ne vyšší než 15-20 stupňů.

Připravený infuzní roztok není delší než 6 hodin za předpokladu, že na láhev s lékem nespadá přímé sluneční světlo.

Průměrná cena léku Berlithion 600 ve formě koncentrátu v lékárnách v Moskvě je 1 520 rublů za balení 5 ampulí.