Image

Návod na použití vitamínu C s glukózou - indikace pro děti, dospělé a během těhotenství

Mnoho dětí je obeznámeno s malými kulatými žlutými dražemi z velké nádoby: použití ascorbinky ve většině mateřských škol a škol je běžnou praxí pro prevenci beriberi a posílení imunitního systému. Kyselina askorbová s glukózou je stejný vitamín v nízké koncentraci, ale je obohacena o další látku nezbytnou pro děti a dospělé. V jakých případech by to mělo být přijato a může to poškodit?

Co je kyselina askorbová

Stimulace syntézy kortikosteroidních hormonů, zlepšení absorpce železa (což napomáhá zbavit se anémie), celkové posílení imunitního systému - proto se užívá převážně askorbin, který je sotva vnímán jako plnohodnotný lék. Vitamín C, zejména v kombinaci s glukózou, však může mít vážný vliv na tělo v důsledku jeho rychlého pronikání do krevních buněk a tkání ve formě kyseliny dehydroaskorbové. Přínos tohoto léku lze hodnotit i při častých bolestech hlavy způsobených zahuštěním krve.

Pokud jde o farmakodynamiku kyseliny askorbové:

 • Metabolismus probíhá v ledvinách, většina se vylučuje oxalátem.
 • Rychlost vylučování ledvinami závisí na dávce - vysoké dávky jdou rychleji.

Složení a uvolňovací forma

Hlavní složky léčiva jsou již uvedeny v názvu - jedná se o vitamin C a glukózu, mají jednu koncentraci, pokud vezmeme v úvahu nejběžnější formu uvolňování: pevné tablety (méně časté jsou žvýkací, dávka aktivních složek se zvyšuje dvakrát). Jsou bílé, ploché, s centrálním rizikem a bez skořápky - z fotografie vidíte, že se neliší od klasických askorbínů. Chuť je kyselá. Navíc kompozice obsahuje látky, které dávají tabletám hustou formu, takže to vypadá takto:

Hlavní složky (dávka na 1 tabletu)

Kyselina askorbová (100 mg)

Jak je kyselina askorbová s glukózou užitečná?

Kromě eliminace nedostatku specifických látek je vitamin C účastníkem metabolismu sacharidů, je nezbytný pro normální srážení krve, hraje důležitou roli v syntéze hormonů (hlavně steroidů) a kolagenu. Při dlouhodobém podávání kyseliny askorbové člověk nemusí brát kyselinu listovou navíc, ztrácí se potřeba kyseliny pantothenové a retinolu. Navíc:

 • Má antiagregatnoe účinek.
 • Stimuluje syntézu protrombinu.
 • Blokuje uvolňování histaminu.

Indikace pro použití

Kyselina askorbová s glukózou pro děti je předepsána především pro celkové posílení organismu. U dospělých je více důvodů, proč je užívat: nejprve ethanol a nikotin vyčerpávají zásoby kyseliny askorbové (zvyšuje se clearance ethanolu), proto, pokud jsou zneužívány, je pravidelné užívání této drogy povinné. Za druhé, askorbin glukózy je předepsán dospělým jako redukční činidlo v případě:

 • zlomeniny;
 • krvácení;
 • intoxikace;
 • špatná absorpce železa;
 • infekční onemocnění;
 • špatná regenerace kůže;
 • předávkování antikoagulancii.

Dávkování a podávání

Pro roztok se provádí intravenózní podání, pro tablety perorální podání (sublingvální resorpce). Dávky jsou určeny věkem pacienta, citlivostí na glukózu a příčinou léku. Vzhledem k tomu, že kombinace askorbinu a glukózy aktivně podporuje syntézu kortikosteroidů, lékaři doporučují dodržovat oficiální pokyny, zejména v pediatrické terapii.

Prášky

Příjem této formy - uvnitř, pro prevenci nebo léčbu, trvání kurzu je určen lékařem, dávka může být také upravena. Doba příjmu nezávisí na jídle. Podle oficiálních pokynů je žádost:

 • Pro profylaxi se dětem podávají 50 mg jednou denně na léčbu (a na zlepšení absorpce preparátů železa) - 100 mg až 3krát denně.
 • Dospělí dostávají 100 mg denně na profylaxi a tolik, ale až pětkrát denně, pokud potřebujete zvýšit vstřebávání železa nebo léčbu.

Glukóza s kyselinou askorbovou intravenózně

Tato forma léku se používá prostřednictvím kapátků ve zdravotnických zařízeních. Prášek se zředí vodou (na ampulce na 2 ml), pomalu vstřikuje intravenózně nebo intramuskulárně. Dávkování je následující:

 • Děti do 2 ml klasického (5%) roztoku jednou denně, nebo 4 ml 2,5%.
 • Dospělí dostávají glukózu a askorbin, 3 ml standardního roztoku, jednorázově nebo 6 ml slabšího roztoku (2,5%).

Zvláštní pokyny

Zda je askorbová glukóza užitečná během těhotenství, je pro většinu nastávajících matek důležitá, protože při čekání na dítě čelí ženské tělo rychlému vyčerpání zásob vitamínů. Na rozdíl od glukózy však kyselina askorbová může způsobit poškození plodu, pokud byl pozorován její dlouhodobý příjem ve vysokých dávkách, což vyvolá abstinenční syndrom. Z tohoto důvodu vám lékaři doporučují začít užívat lék pro těhotné ženy pouze s jasným nedostatkem vitaminu C a v pozdních obdobích těhotenství (zejména ve třetím trimestru). Norm - 100 mg. S laktací 120 mg.

Několik dalších podrobností z oficiálních pokynů:

 • Kyselina askorbová má stimulační účinek na rychlost tvorby kortikosteroidních hormonů, takže při dlouhodobém užívání potřebujete kontrolovat krevní tlak a funkci ledvin.
 • Pokud je krevní test pacienta charakterizován zvýšeným obsahem železa, měla by být dávka kyseliny askorbové snížena.
 • Pokud se léčba askorbem a glukózou provádí při užívání perorálních kontraceptiv, biologická dostupnost estrogenu se zvýší.
 • Absorpce kyseliny askorbové je snížena v případě současné léčby salicyláty (plus riziko nežádoucích účinků na ně) a při užívání s alkalickým nápojem.
 • Vitamin C zlepšuje absorpci penicilinu.

Úřední pokyny uvádějí, že vitamin C a glukóza zvyšují vylučování meksiletinu, snižují účinnost použití nepřímých antikoagulancií, mohou ovlivnit vylučování kyseliny acetylsalicylové a léků s alkalickou reakcí. Pokud byly na pozadí požití vitaminu C pozorovány barbituráty, kyselina askorbová se uvolní do moči.

Kontraindikace

Ve větší míře, tělo askorbické přináší pouze prospěch, takže seznam kontraindikací k němu je velmi krátký. Může poškodit pouze lidi:

 • s trombózou;
 • s tromboflebitidou;
 • mladších 6 let.

Vzhledem k tomu, že tato vitaminová sloučenina je charakterizována vysokými hladinami glukózy, měla by být používána s opatrností u jedinců, kteří mají:

 • diabetes;
 • oxalátové ledvinové kameny;
 • nefrourolitiázy.

Vedlejší účinky kyseliny askorbové

Podle lékařů mohou být i vitamíny škodlivé, a proto není nutné předávkování kyselinou askorbovou glukózou: i když se budete řídit pokyny, může se u člověka objevit nevolnost, kožní vyrážky a svědění (alergie). Navíc si lékaři všimnou:

 • Výskyt průjmů, střevních křečí.
 • Hypokalemie a trombocytóza ve výsledcích analýz.
 • Narušení indikátorů aktivity transaminázy, bilirubinu.
 • V přítomnosti metastatických nádorů je nežádoucí užívat askorbát glukózy, protože je možné urychlení tohoto procesu.

Předávkování

Většina negativních reakcí na organismus je reakcí na nadbytek kyseliny askorbové, zejména pokud nebyl původně nedostatek. Předávkování je možné v případě jednorázové dávky 10 tablet charakterizovaných bolestmi hlavy, poruchami spánku, těžkou nevolností (může se proměnit v zvracení), střevní poruchou. Při dlouhodobém používání velkého množství této drogy se může zhoršit propustnost kapilár.

Odpověď na přebytečnou glukózu se stane:

 • inhibice funkce insulárního aparátu (slinivky);
 • porušení glomerulárního aparátu (ledviny).

Podmínky prodeje a skladování

Se všemi potenciální škody z předávkování lékem, můžete si koupit tablety askorbinka s glukózou volně - lékařský předpis není potřeba. Doba skladování tablet je 1 rok, roztoky (čistý vitamín C) jsou také uchovávány po dobu jednoho roku, pokud je koncentrace účinné látky 50 mg, a 1,5 roku pro koncentraci 100 mg. Skladování se provádí při teplotě ne vyšší než 25 stupňů pro tablety a 15 stupňů pro ampule, s povinnou ochranou přípravku před světlem.

Cena kyseliny askorbové s glukózou

Náklady na tento lék byly vždy v rozpočtové zóně: ​​pokud neuvažujete o formátu žvýkacích tablet, které se neliší od standardu mírou dávek, balíček po 10 kusech. lze zakoupit za 11 str. a balení 40 ks. - za 39 s. Cena závisí především na výrobci a úrovni lékárny. Přibližný obrázek je následující:

Kyselina askorbová s glukózou (kyselina askorbová s glukózou)

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a uvolňovací forma

1 ampulka s lyofilizovaným práškem pro přípravu injekčního roztoku obsahuje 0,05 g kyseliny askorbové, kompletní s vodou pro injekce, ve 2 ml ampulích; v balení 5 sad.

Farmakologický účinek

Podílí se na regulaci metabolismu sacharidů v redoxních procesech, srážení krve, permeabilitě kapilár, regeneraci tkání, syntéze steroidních hormonů, kolagenu, prokolagenu.

Indikace lék Kyselina askorbová s glukózou

Avitaminóza a hypovitaminóza C; hemoragická diatéza, krvácení (nosní, plicní, jaterní, děložní, způsobené radiační nemocí); předávkování antikoagulancii; infekční onemocnění a intoxikace; Addisonova choroba, nefropatie těhotných žen; pomalé hojivé rány a zlomené kosti; dystrofie; duševní a fyzickou zátěž.

Vedlejší účinky

Inhibice funkce ostrovního aparátu pankreatu (s prodlouženým použitím).

Dávkování a podávání

V / m, obj./obj., Před zavedením lyofilizovaného prášku se rozpustí v 1-2 ml sterilní vody pro injekce, dospělí - 1 až 3 ml 5% roztoku (2 až 6 ml 2,5% roztoku) denně; děti - 1–2 ml 5% roztoku (2–4 ml 2,5% roztoku) denně.

Bezpečnostní opatření

Se zvýšenou opatrností předepisuje zvýšená srážlivost krve, tromboflebitida, tendence k trombóze, diabetes. Je nutné sledovat funkci ledvin a krevního tlaku, zejména při jmenování velkých dávek.

Podmínky skladování léčiva Kyselina askorbová s glukózou

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Datum expirace léku Kyselina askorbová s glukózou

Lyofilizát pro přípravu roztoku pro intravenózní a intramuskulární podání 0,05 g - 2 roky.

tablety 100 mg + 877 mg 100 mg + 877 - 1 rok.

50 mg tableta - 1,5 roku.

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Ceny v lékárnách v Moskvě

Prezentované informace o cenách léků nejsou nabídkou na prodej či koupi produktu.

Tyto informace jsou určeny výhradně ke srovnání cen ve stacionárních lékárnách provozovaných v souladu s článkem 55 Federálního zákona o oběhu léčivých přípravků ze dne 12. dubna 2010 N 61-ФЗ.

Tablety 100 mg + 877 mg 100 mg + 877, 10 ks.

Tablety 100 mg + 877 mg 100 mg + 877, 10 ks.

Tablety 100 mg + 877 mg 100 mg + 877, 40 ks.

Tablety 100 mg + 877 mg 100 mg + 877, 40 ks.

Kapátko s glukózovým dávkovačem

v lékárnách Běloruska

(informace pro odborníky)

na léčebné použití léčiva

Schváleno Ministerstvem zdravotnictví Běloruské republiky

Objednávka č. 393 ze dne 14.4.2015

Obchodní název: Glukóza.

Mezinárodní nevlastní název: Sacharidy.

Forma uvolnění: roztok pro infuze 50 mg / ml nebo 100 mg / ml.

Popis: Čirý, bezbarvý nebo slabě nažloutlý roztok.

Složení jedné láhve:

50 mg / ml roztok:

účinná látka: bezvodá glukóza - 20,0 g;

pomocná látka: voda pro injekce.

roztok 100 mg / ml:

účinná látka: bezvodá glukóza - 40,0 g;

pomocné látky: kyselina chlorovodíková 0,1 M roztok, chlorid sodný, voda na injekci.

Farmakoterapeutická skupina: Roztoky pro intravenózní podání. Roztoky pro parenterální výživu.

Plazmové substituční, rehydratační, metabolické a detoxikační činidlo. Mechanismus účinku je způsoben inkluzí substrátu glukózou v procesech energie (glykolýzy) a metabolismu plastů (transaminace, lipogeneze, syntéza nukleotidů).

Podílí se na různých metabolických procesech v těle, posiluje redoxní procesy v těle, zlepšuje antitoxickou funkci jater. Glukóza, vstupující do tkáně, je fosforylována a mění se na glukóza-6-fosfát, který se aktivně podílí na mnoha částech metabolismu organismu. S metabolismem glukózy ve tkáních se uvolňuje značné množství energie, které je nezbytné pro životně důležitou činnost těla.

Roztok glukózy 100 mg / ml je hypertonický s ohledem na plazmu, má zvýšenou osmotickou aktivitu. Při intravenózním podání zvyšuje průtok tkáňové tekutiny do cévního řečiště, zvyšuje diurézu, zvyšuje vylučování toxických látek v moči, zlepšuje antitoxickou funkci jater.

Když se zředí na isotonický stav (roztok 50 mg / ml), naplní objem ztracené tekutiny a udržuje objem cirkulující plazmy.

Teoretická osmolalita 50 mg / ml roztoku glukózy je 287 mOsm / kg.

Teoretická osmolalita roztoku glukózy 100 mg / ml - 602 mOsm / kg

Při intravenózním podání roztok glukózy rychle opouští krevní oběh.

Transport do buňky je regulován inzulínem. V těle procházíme biotransformací podél cesty hexos-fosfát - hlavní cestou energetického metabolismu s tvorbou makroergních sloučenin (ATP) a pentos-fosfátové cesty - hlavní

plastová výměnná dráha s tvorbou nukleotidů, aminokyselin, glycerinu.

Molekuly glukózy jsou využívány v procesu dodávky energie do těla. Glukóza, vstupující do tkáně, je fosforylována a mění se na glukóza-6-fosfát, který je následně začleněn do metabolismu (finální produkty metabolismu jsou oxid uhličitý a voda). Snadno proniká do všech orgánů a tkání.

Ledviny se zcela nevstřebávají do těla a nevylučují se (výskyt v moči je patologickým znakem).

Indikace pro použití

Roztok glukózy 50 mg / ml se používá k doplnění objemu tekutiny během buněčné a celkové dehydratace během extracelulární nadměrné hydratace.

Roztok glukózy 100 mg / ml se používá pro hypoglykemii a onemocnění jater (hepatitida, cirhóza, jaterní kóma), pro účely osmoterapie s nedostatečnou diurézou, kolapsem a šokem, závažnými infekčními chorobami, dekompenzací srdeční činnosti, různými intoxikacemi (otrava drogami, kyanidy, oxyde) uhlík, atd.), s hemoragickou diathesis, pro parenterální výživu.

Roztoky glukózy mohou být použity jak nezávisle, tak podle indikací v kombinaci s jinými léčivými látkami (chlorid sodný, chlorid draselný, NaEDTA atd.) A také pro ředění léčiv.

Způsob aplikace a dávkovací režim

Před zavedením lékaře je povinen provést vizuální kontrolu lahve s lékem. Roztok by měl být čirý, bez suspendovaných částic nebo sedimentu. Léčivo je považováno za vhodné pro použití v přítomnosti značky a zachování integrity balení.

Koncentrace a objem podávaného roztoku glukózy pro intravenózní infuzi je určen řadou faktorů, včetně věku, tělesné hmotnosti a klinického stavu pacienta. Doporučuje se periodicky určovat hladinu glukózy v krvi.

Izotonický roztok 50 mg / ml se podává intravenózně s doporučenou rychlostí injekce 70 kapek za minutu (3 ml / kg tělesné hmotnosti za hodinu).

Hypertonický roztok 100 mg / ml se podává intravenózně s doporučenou rychlostí injekce 60 kapek za minutu (2,5 ml / kg tělesné hmotnosti za hodinu).

Bylo umožněno zavedení roztoků 50 mg / ml a 100 mg / ml glukózy intravenózně - 10-50 ml.

U dospělých pacientů s normálním metabolismem by denní dávka injikované glukózy neměla překročit 1,5-6 g / kg tělesné hmotnosti denně (při snížení metabolické rychlosti, denní dávka je snížena), zatímco denní objem injikované tekutiny je 30-40 ml / kg.

Spolu s tuky a aminokyselinami je dětem podáván 6 g / kg / den pro parenterální výživu a do 15 g / kg / den první den. Při výpočtu dávky glukózy se zavedením roztoků 50 mg / ml a 100 mg / ml dextrózy je třeba vzít v úvahu přípustné množství injikované tekutiny: pro děti s tělesnou hmotností 2-10 kg - 100-165 ml / kg / den, děti s tělesnou hmotností 10-40 kg - 45-100 ml / kg / den.

Při použití roztoku glukózy jako rozpouštědla je doporučená dávka 50-250 ml na dávku rozpuštěného léčiva, jehož vlastnosti určují rychlost podávání.

Nežádoucí účinky v místě vpichu injekce: bolest v místě vpichu, podráždění žíly, flebitida, žilní trombóza.

Poruchy endokrinního systému a metkbolizma: hyperglykémie, hypokalemie, hypofosfatémie, hypomagnezémie, acidóza.

Porušení zažívacího traktu: polydipsia, nevolnost.

Obecné reakce těla: hypervolémie, alergické reakce (horečka, kožní vyrážky, hypervolémie).

V případě nežádoucích účinků by měl být roztok zastaven, měl by být vyhodnocen stav pacienta a měla by být poskytnuta pomoc. Řešení, které zůstalo, by mělo být uloženo pro další analýzu.

Hypersenzitivita, hyperglykémie, hyperlaktacidémie, hyperhydratace, pooperační poruchy využití glukózy; oběhové poruchy ohrožující otok mozku a plic; otok mozku, plicní edém, akutní selhání levé komory.

C opatrnost: dekompenzované chronické srdeční selhání, chronické selhání ledvin (oligo-, anurie), hyponatremie, diabetes mellitus.

Předávkování může způsobit hyperglykémii, hyperhydrataci, hypervolémii, hypokalemii.

Terapie závisí na typu a závažnosti porušení: ukončení infuze, podání inzulínu (1 U inzulínu pro 4-5 g glukózy), diuretika, elektrolyty.

Pro úplnější asimilaci glukózy, podávané ve velkých dávkách, současně předepsal inzulín v množství 1 U inzulínu na 4-5 g glukózy. Pacienti s diabetem, glukózou se podávají pod kontrolou svého obsahu v krvi a moči. Během léčby je nutné sledovat ionogram.

Užívání glukózy u pacientů s akutní ischemickou cévní mozkovou příhodou může zpomalit proces hojení.

Aby se zabránilo hyperglykémii, nemůžete překročit úroveň možné oxidace glukózy.

Roztok glukózy nelze podávat rychle nebo po dlouhou dobu. Pokud se během podávání objeví chlad, musí být podávání okamžitě ukončeno. Aby se zabránilo tromboflebitidě, měla by být injikována pomalu přes velké žíly.

V případě selhání ledvin, dekompenzovaného srdečního selhání, hyponatremie je nutná zvláštní opatrnost při podávání glukózy, monitorování centrálních hemodynamických parametrů.

Použití v průběhu březosti a laktace. Roztok glukózy pro infuze by měl být pečlivě předáván ženám během těhotenství a kojení.

Dopad na schopnost řídit motorová vozidla a jiné potenciálně nebezpečné stroje. Není to ovlivněno.

Interakce s jinými léky

V kombinaci s jinými léky je nutné klinicky kontrolovat jejich možnou nekompatibilitu (je možná neviditelná farmaceutická nebo farmakodynamická inkompatibilita).

Roztok glukózy nesmí být míchán s alkaloidy (rozkládají se), s celkovou anestetikou (sníženou aktivitou), s hypnotiky (jejich aktivita se snižuje).

Glukóza snižuje aktivitu analgetik, adrenomimetik, inaktivuje streptomycin, snižuje účinnost nystatinu.

Vzhledem k tomu, že glukóza je poměrně silným oxidačním činidlem, nesmí se podávat ve stejné injekční stříkačce s hexamethylentetraminem.

Thiazidová diuretika a furosemid snižují toleranci glukózy.

Roztok glukózy snižuje toxický účinek pyrazinamidu na játra. Zavedení velkého objemu roztoku glukózy přispívá k rozvoji hypokalemie, která zvyšuje toxicitu současně předepsaných preparátů digitalisu.

Glukóza je nekompatibilní s roztoky s aminofylinem, rozpustnými barbituráty, erythromycinem, hydrokortisonem, warfarinem, kanamycinem, rozpustnými sulfonamidy, kyanokobalaminem.

Roztok glukózy by neměl být podáván ve stejném systému infuze krve kvůli riziku nespecifické aglutinace.

Protože roztok glukózy pro intravenózní infuze je kyselý (pH

Kyselina askorbová s glukózou: návod k použití

Léčivo se týká vitaminových přípravků. Glukóza a kyselina askorbová (v latině jsou označovány jako kyselina askorbová a glukóza) v komplexu mají širokou škálu účinků na tělo. Tablety jsou předepisovány pro onemocnění různých etiologií v komplexní terapii, pro zvýšení imunitních sil a prevenci nedostatku vitaminu C. t

Glukóza a kyselina askorbová v komplexu mají na tělo širokou škálu účinků.

Složení a uvolňovací forma

Léčivo obsahuje 2 účinné látky: vitamin C (100 mg) a glukózu (877 mg). Různí výrobci mohou mít v seznamu pomocných látek menší odchylky. Ve většině případů se jedná o bramborový škrob, kyselinu stearovou a mastek.

Kalorií tablety jsou 11 kcal.

Formulář vydání se může lišit:

 • 10 tablet v blistru;
 • 10 kusů v podlouhlém papírovém obalu;
 • 40 kusů ve skleněné nebo plastové nádobě.

Kyselina askorbová s glukózou obsahuje 2 účinné látky: vitamin C (100 mg) a glukózu (877 mg).

Léčivo je dostupné v kapalné formě (roztok) a ve formě sáčků prášku.

Farmakologické účinky na organismus

Lék má metabolický účinek, obě látky stimulují proces regenerace, metabolismus sacharidů.

Farmakologický účinek komplexu je charakterizován následujícím způsobem:

 • reguluje srážení krve;
 • pomáhá zvyšovat hemoglobin;
 • urychluje regenerační procesy;
 • podílí se na syntéze hormonů;
 • zvyšuje odolnost organismu vůči infekčním onemocněním;
 • zvyšuje hladinu glykogenu v játrech;
 • reguluje hladinu cholesterolu;
 • snižuje potřebu thiaminu, retinolu, kyseliny listové;
 • zvyšuje endokrinní funkci;
 • snižuje propustnost cév.

Lék má protizánětlivé vlastnosti a antihistaminikum.

Jak je kyselina askorbová s glukózou užitečná?

Nástroj je často předepisován pro nedostatek vitaminu C.

Symptomy deficitu jsou vyjádřeny:

 • časté epizody nachlazení;
 • suchá kůže;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • nízké hladiny hemoglobinu;
 • nervozita;
 • apatie;
 • poškození paměti;
 • krvácení z dásní;
 • vývojové zpoždění u dětí.

Vitamin C není syntetizován sám, musí být dodáván s denní dietou. S nedostatečnou spotřebou oslabuje imunitní systém, snižuje tělesný tón. V této souvislosti se rozvíjí nedostatek důležitých chemických sloučenin, je narušena práce různých systémů.

Indikace pro použití jsou:

 • podvýživa;
 • zvýšená fyzická aktivita;
 • zvýšená mozková aktivita;
 • abnormální jaterní funkce;
 • krvácení;
 • pomalá epitelizace ran;
 • zlomeniny kostí;
 • hypothermie, toxická otrava;
 • zavedení potravin, které obcházejí trávicí trakt;
 • Addisonova choroba;
 • dystrofie;
 • léze žaludeční sliznice;
 • resekce žaludku;
 • ateroskleróza;
 • těhotenství, včetně nefropatie těhotných žen;
 • období laktace;
 • lupus;
 • kožní onemocnění;
 • sklerodermie;
 • rehabilitace po onemocnění.

Tento nástroj se doporučuje aplikovat na pozadí sezónních epidemií virových onemocnění. Pravidelný příjem snižuje riziko infekce horních cest dýchacích.

Lék zlepšuje filtrační funkci jater.

Přínosy radioterapie byly prokázány stimulací tvorby krve a snížením hemoragických projevů.

Vitamin znamená zlepšení produkce hormonů.

Dávkování a podávání kyseliny askorbové s glukózou

Lék by měl být užíván po jídle. Trvání léčby a přesné dávkování předepisuje lékař individuálně.

Pro profylaxi je dospělým předepsána denní dávka 50 nebo 100 mg pro děti různého věku od 50 do 75 mg.

Pro terapeutické účely - frekvence podávání a množství léčiva za den závisí na onemocnění.

Kolik pilulek může

Pro dospělé by dávka neměla překročit 1 g denně. Pro děti je maximální přípustné množství denně 500 mg.

Roztok ve formě injekcí se používá k rychlému odstranění nedostatku vitamínu C v těle.

Intravenózní

Řešení ve formě injekcí a kapiček se používá k rychlému odstranění nedostatku vitaminu C v těle, v přítomnosti ohrožení zdraví nebo života pacienta.

Dávkování se volí podle stavu pacienta.

Kontraindikace

Kontraindikace jsou přecitlivělost na léčivé látky a také:

 • věk do 6 let;
 • vysoká úroveň srážení krve;
 • tromboflebitida;
 • tvorby krevních sraženin.

Kyselina askorbová je kontraindikována u tromboflebitidy.

Upozornění vyžaduje aplikaci na pozadí stavů spojených se zvýšením hladiny cukru v krvi.

U hyperoxalurie, urolitiázy, zhoršeného metabolismu železa, thalassemie a sideroblastické anémie je nutná opatrnost při vysokých dávkách.

Zvláštní pokyny pro použití kyseliny askorbové s glukózou

Měli byste zvážit schopnost léku komunikovat s jinými prostředky:

 • zvyšuje koncentraci tetracyklinů a benzylpenicilinu;
 • dávka vyšší než 1000 mg ovlivňuje biologickou dostupnost ethinylestradiolu;
 • vysoké dávky léku urychlují eliminaci mexiletinu;
 • zvyšuje vylučování ethanolu z těla;
 • na pozadí použití salicylátů a sulfonamidů zvyšuje pravděpodobnost krystalurie;
 • zpomaluje vylučování kyselin z ledvin;
 • urychluje vylučování látek alkalickou reakcí;
 • urychluje vstřebávání železa v přípravcích; současný příjem deferoxaminem zvyšuje vylučování železa;
 • snižuje účinnost heparinu a řady antikoagulancií;
 • snižuje terapeutický účinek neuroleptik;
 • barbituráty pomáhají eliminovat kyselinu askorbovou močovým systémem;
 • snižuje koncentraci perorálních kontraceptiv v krvi.

Dlouhodobé užívání léku vyžaduje sledování funkce ledvin.

Dlouhodobé užívání léčiva vyžaduje sledování funkce ledvin a krevního tlaku, jakož i insulární aparát pankreatu.

V přítomnosti intenzivních metastáz nádorů může kyselina askorbová zhoršit průběh onemocnění.

Při provádění laboratorních testů je nutné vzít v úvahu schopnost účinné látky zkreslit výsledky.

Lék nemá vliv na schopnost řídit vozidla.

Pro diabetiky

Vitamin C u diabetu je možný pouze na lékařský předpis a pod dohledem lékaře. To upravuje množství spotřebovaných sacharidů. 1 tableta léku obsahuje 0,08 jednotek chleba. Toto se bere v úvahu při výpočtu dávek.

Pro děti

V pediatrii je preskripce léku spojena s nedostatkem vitaminu C, oslabením imunitního systému dítěte a častým výskytem virových a infekčních onemocnění. Indikace jsou anémie, dystrofie, anémie.

V pediatrii je jmenování léku spojeno s nedostatkem vitaminu C.

Děti starší 6 let dostávají léky předepsané lékařem. V některých případech pediatr posoudí vhodnost užívání léku v mladším věku.

Můžu pít těhotná

V některých případech může lékař předepsat lék těhotné ženě. Neužívejte pilulky nekontrolovaně. Vzhledem k nadměrnému dávkování se u dítěte může vyvinout abstinenční syndrom, protože plod se přizpůsobuje množství látky spotřebované matkou.

Užívání u žen během kojení může poškodit dítě.

Možné nežádoucí účinky

Užívání léku ve vzácných případech může způsobit alergie. V některých případech jsou možné příznaky podráždění sliznice žaludku a střev:

V některých případech jsou možné příznaky podráždění sliznice žaludku.

Vzhledem k vlivu na slinivku břišní, jsou možné hyperglykémie, glykosurie. Spotřeba ve velkém množství může být výsledkem nefrokalcinózy a hyperoxalurie.

Nástroj může způsobit změny v hemogramu.

Předávkování

Překročení dávky zvyšuje pravděpodobnost vedlejších účinků. Možné poruchy spánku, bolesti hlavy, nervový systém. Překročení denní normy způsobuje porušení trávicího traktu, ulceraci sliznice gastrointestinálního traktu a funkční poruchy ledvin.

Možné zvýšení krevního tlaku, zhoršení trofismu tkání, hyperkoagulace a mikroangiopatie.

Podmínky prodeje a skladování

Lék je uložen na tmavém místě s nízkou vlhkostí. Teplota nesmí překročit + 25 ° C.

Lék není předpis, je prodáván ve veřejné sféře.

Nástroj může způsobit změny v hemogramu.

Náklady se liší podle regionu, výrobce a balení. Průměrná cena 10 tablet se pohybuje od 6 do 40 rublů.

Šumivé tablety zahraniční výroby mají vyšší cenu 150 rublů.

Léčivé analogy

Lékárny představují tablety domácích i zahraničních výrobců. Populární analogy jsou:

 • papírové obdélníkové blistry s 10 výrobci tablet Pharmstandard-Ufavita;
 • dětské tablety Askorbinka s cukrem (Ecopharm);
 • Šumivé tablety Citrogex (Malkuth);
 • kyselina askorbová v pytlích (Meligen);
 • Šumivé tablety Francouzská produkce Ascovit;
 • šumivé tablety Evalar;
 • vitamín C a šípková firma Solgar;
 • Žvýkací tablety s cukrem (Pharmindustry);
 • Vaginorm-C - vaginální čípky s kyselinou askorbovou německého výrobce;
 • vitamínové oční kapky s přídavkem riboflavinu.

Lékárny jsou léky obsahující kyselinu askorbovou a glukonát vápenatý.

Velký výběr produktů vám umožní vybrat si cenově dostupnou variantu v nejvhodnější podobě.

Glukóza s odečtem askorbového kapátka. Jak a pro jaké účely se používá glukóza u lidí

Obecné informace

Glukóza je sacharid, který je hlavním energetickým produktem lidského těla. Vodný roztok glukózy se používá, když je potřeba doplnit tělo tekutinou, propláchnout toxiny nebo poskytnout živiny.

Složení a uvolňovací forma

Ve 100 ml 40% roztoku pro injekce je 40 gramů glukózy. Sto mililitrů 5% roztoku obsahuje pět miligramů účinné látky. K dispozici ve formě 40% infuzního roztoku ve skleněných lahvích o objemu 100, 200, 250, 400 a 500 ml. Jsou zabaleny v lepenkových krabicích, kde je návod na použití léku. Nástroj je také k dispozici v plastových pytlích.

40% léčiva je k dispozici v ampulích po 10 a 20 mililitrech, které jsou baleny v lepenkové krabici. Každá krabička obsahuje 10 injekčních lahviček pro intravenózní podání. Tam je také instrukce pro použití léku.

Farmakologický účinek

Izotonický roztok glukózy 5% se používá k doplnění lidského těla tekutinou. Kromě toho je výborným zdrojem snadno stravitelných sacharidů. Pro normální fungování těla vyžaduje obrovské množství energie, která se snadno uvolňuje během metabolismu tohoto uhlohydrátu.

Je plně odůvodněno použití nástrojů pro účely rehydratace. S intravenózním podáním 10%, 20% nebo 40% roztoku, které jsou hypertonické, se významně zvyšuje osmotický tlak krve a tekutina z tkání proudí do krevního oběhu. To pomáhá stimulovat metabolické procesy v těle, významně zlepšuje detoxikační funkci jater, zvyšuje kontraktilitu srdečního svalu, rozšiřuje krevní cévy, včetně ledvin, což vede ke zvýšené diuréze.

Indikace

V takových případech je užívání léčiva prokázáno:

kompenzovat nedostatek sacharidů v těle;

aby se korigovala dehydratace, když tělo ztrácí tekutinu v důsledku zvracení a průjmu, stejně jako v pooperačním období;

během detoxikační infuzní terapie;

jako součást různých anti-šoků a krev-substituovat a tekutiny v léčbě kolapsu a šoku;

pro přípravu různých roztoků léků pro intravenózní injekce a infuze.

V takových případech se používá roztok glukózy pro novorozence:

se sníženým obsahem tohoto uhlohydrátu, který je detekován v krvi dítěte bezprostředně po narození;

v případě nedostatku nebo nepřítomnosti mateřského mléka;

s asfyxií novorozence;

pokud dojde k poranění hlavy a zadku novorozence, které má zhoršené dýchací funkce a kardiovaskulární systém.

Kontraindikace

Užívání léčiva je u těchto onemocnění kontraindikováno:

hyperglykémie a diabetes;

hyper-laktacidémie a nadměrné hydratace;

pooperační poruchy využití glukózy;

poruchy oběhu, které ohrožují edém mozku a plic;

otok mozku nebo plic;

akutní selhání levé komory;

Vedlejší účinky

Zavedený roztok glukózy intravenózně může způsobit porušení iontové rovnováhy nebo hyperglykémie. Možné komplikace kardiovaskulárního systému, které se projevují hypervolémií, akutním selháním levé komory. Ve vzácných případech se může vyvinout horečka. V místě vpichu může podráždění, rozvoj infekčních komplikací a tromboflebitida.

Předávkování

V případě předávkování se mohou zvýšit nežádoucí účinky. V některých případech dochází k rozvoji tachypnoe (rychlé dýchání) a plicnímu edému. Také se může vyvinout hyperglykémie a hyperhydratace.

Interakce s jinými léky

Při současném použití roztoku glukózy s furasemidem a thiazidovými diuretiky je třeba mít na paměti, že mohou ovlivnit hladinu tohoto sacharidu v séru.

Inzulín přispívá ke skutečnosti, že glukóza rychle vstupuje do periferní tkáně. Stimuluje také tvorbu glykogenu, syntézu mastných kyselin a proteinů. Roztok glukózy významně snižuje toxické účinky pyrazinamidu na játra. Se zavedením velkého množství finančních prostředků se může vyvinout hypokalemie (snížení draslíku v séru), což zvyšuje toxicitu digitalisových léků, pokud se používají současně s glukózou.

Existují informace o neslučitelnosti tohoto nástroje s léky, jako jsou aminofylin, rozpustné barbituráty, erythromycin, hydrokortison, kanamycin, rozpustné sulfanilamidové léky a kyanokobalamin.

V případě předávkování je třeba provést symptomatickou léčbu pacienta, stanovit hladinu glukózy v krvi a podat inzulín ve vhodných dávkách.

Zvláštní pokyny a bezpečnostní opatření

Roztoky sacharózy a glukózy mohou být podávány intravenózně v přítomnosti indikací pro těhotné a kojící ženy. Při chronickém selhání ledvin s oligoanurií (snížení množství uvolněné moči) se přípravek používá s opatrností.

Individuálně vhodný pro jmenování isotonického nebo hypertonického roztoku glukózy pro pacienty s dekompenzovaným srdečním selháním, chronickým selháním ledvin, které se projevuje anurií (zastavení filtrace moči) as poklesem koncentrace sodíku v séru (hyponatremie).

Pro zvýšení osmolarity 5% roztoku dextrózy se doporučuje kombinovat s 0,9% (isotonickým) roztokem chloridu sodného.

Lék uchovávejte v injekčních lahvičkách, plastových nádobách nebo skleněných ampulích v místě, kde ho děti nenajdou. Po otevření lahvičky, lahvičky nebo ampule se roztok musí použít okamžitě. Skladování nepoužitého roztoku sacharózy nebo glukózy není povoleno. Musí být okamžitě zlikvidován.

Cena léku pro intravenózní podání závisí na jeho koncentraci, kapacitě lahve nebo ampule a výrobce. Nabízíme Vám průměrné ceny glukózového roztoku:

5% roztok ve 250 ml lahvích stojí 27,00 rublů.

Jedna láhev 5%, s objemem 500 ml, lze zakoupit za cenu 35,00 rublů

Glukóza 5% roztok pro infuzi, objem 200 ml, cena 33,00 rublů.

Cena plastového sáčku s 5% roztokem o objemu 500 ml je 37,00 rublů.

Deset ampulí 40% řešení výroby Ruské federace stálo 43,50 rublů.

Roztok glukózy pro intravenózní infuzi si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu. Tento lék lze objednat také v internetových lékárnách.

Roztok glukózy se používá pro onemocnění:

Způsob použití

Lék se obvykle podává intravenózně. Při zavedení isotonického (5%) roztoku by rychlost infuze neměla překročit 150 kapek během jedné minuty. U dospělých pacientů může být přípravek podáván nejvýše dva litry.

Desetiprocentní roztok se podává intravenózně rychlostí nepřekračující šedesát kapek během jedné minuty. Maximální přípustná denní dávka pro dospělé je pět set mililitrů.

Se zavedením dvacetiprocentního roztoku by rychlost intravenózní infuze neměla být vyšší než čtyřicet kapek během jedné minuty a maximální denní objem pro dospělé - ne více než tři sta mililitrů.

Čtyřicetiprocentní hypertonický roztok se podává při maximální rychlosti třiceti kapek během jedné minuty. Nemůžete do něj vstoupit více než dvě stě padesát mililitrů.

Isotonický 5% roztok glukózy pro novorozence lékaři používají hlavně ke kompenzaci ztráty tekutin v těle. Tento sacharid je také zdrojem živin a energie, což je nezbytné pro plné fungování těla dítěte.

Roztok glukózy pro novorozence je jedním z nástrojů pro záchranu života dítěte. V závislosti na tom, jak závažný je stav kojence, se přípravek podává novorozenci do zkumavky, intravenózně nebo do lahvičky. Je třeba mít na paměti, že pokud žena, která porodila zdravé dítě nemá žádný nedostatek mateřského mléka, a režim kojení je okamžitě stanoven, lék není předepsán. Je přísně zakázáno dávat novorozencům roztok sacharózy a glukózy bez předpisu pediatrů.

Sportovci rádi používají glukózu během tréninku. To je způsobeno tím, že rychle pomáhá energetické bilance a můžete začít trénovat znovu. Také glukóza je velmi často předepisována ze zdravotních důvodů a těhotných žen. Mezi indikace patří neuspokojivé studie plodu, kdy je pozorováno hladování kyslíkem a nedostatečná hmotnost matky, ztráta síly těhotné ženy.

Nejlepší je použít injekce glukózy. Dosahuje tak svého cíle mnohem rychleji a začíná pracovat mnohem aktivněji. V některých případech je injekce nahrazena kapátkem. Je nutné, aby k ní byl přidán jiný podpůrný lék.

Je třeba mít na paměti, že glukóza se podává hlavně intravenózně. Intramuskulární injekce tohoto léku mohou vést k výskytu hnisavých ložisek v místě injekce. Proto, pokud jste náhle jmenován takové možnosti glukózy perforace, pak to udělat zlomek - nezadávejte lék okamžitě. A nezapomeňte sledovat reakci na kůži. Pokud se objeví vyrážka, svědění, podráždění a jiné nepříjemné příznaky, vyhledejte lékaře.

Dávka léčiva musí být připravena před jeho zavedením do. Zpravidla se používá přímo pro glukózu - 5 nebo 10% - a fyziologický roztok - chlorid sodný 9%. Smíchejte je s výhodou v poměru 1: 1. Pokud je však lékař, který má dohled, jiný účel, dávka by měla být v souladu s ním.

Přímé vstřikování všeho z obvyklého, které je umístěno do žíly, se neliší. Nejprve je zvoleno místo vpichu - obvykle je to „pracovní“ žíla pacienta, tzn. ten, který při stisknutí vyčnívá o něco více než všichni ostatní. Po tomto místě musí být dezinfikován. K tomu se dnes používají speciální zdravotnické utěrky. Rameno je upnuté těsně nad místem vpichu, pacient aktivně pracuje s pěstí. V tomto okamžiku je mu injikován injekční roztok, po kterém se uvolní bandáž ruky a uvolní se pěst.

Pokud jsou předepsány kapátka, očekává se mírně pomalejší zavedení léčiva do krve pacienta. To je nezbytné pro rovnoměrný příjem léků v případech, kdy se nedoporučuje ostrý jednorázový příjem glukózy. Kapátko je umístěno stejně jako všechny ostatní - katétr je umístěn do žíly na ohybu lokte, ke kterému je připojena láhev léku. Dále sestra nastavuje rychlost kopání. Pro 5% roztok glukózy je rychlost penetrace 7 ml za minutu, pro 10% - 3. Zbývá pouze počkat, až se celý přípravek vstříkne do krve. To trvá od 40 minut do 1,5 hodiny.

Obecné vlastnosti. Složení:

1 ml přípravku obsahuje monohydrát glukózy 0,4 g, pokud jde o bezvodou glukózu;

pomocné látky: 0,1 M roztok kyseliny chlorovodíkové, chlorid sodný, voda na injekci.

Farmakologické vlastnosti: t

Farmakodynamika. Glukóza poskytuje doplnění energie substrátu. Se zavedením hypertonických roztoků do žíly se zvyšuje intravaskulární osmotický tlak, zvyšuje se proudění tekutiny z tkání do krve, urychluje se metabolismus, zlepšuje se jaterní antitoxická funkce, zvyšuje se kontraktilní aktivita srdečního svalu a zvyšuje se diuréza. Se zavedením hypertonického roztoku glukózy se zvýší redoxní procesy a aktivuje se ukládání glykogenu v játrech.

Farmakokinetika. Po intravenózním podání se glukóza dostává do orgánů a tkání skrze krevní oběh, kde je začleněna do metabolických procesů. Zásoby glukózy jsou uloženy v buňkách mnoha tkání ve formě glykogenu. Vstupem do procesu glykolýzy se glukóza metabolizuje na pyruvát nebo laktát, za aerobních podmínek je pyruvát zcela metabolizován na oxid uhličitý a vodu s tvorbou energie ve formě ATP. Konečné produkty úplné oxidace glukózy se vylučují plicemi a ledvinami.
Farmaceutické vlastnosti

Hlavní fyzikální a chemické vlastnosti: průhledná bezbarvá nebo slabě nažloutlá kapalina.

Indikace pro použití:

Dávkování a podávání: t

Roztok glukózy 40% se podává intravenózně (velmi pomalu), dospělým - 20-40-50 ml na injekci. Pokud je to nutné, podává se kapka rychlostí až 30 kapek / min (1,5 ml / kg / h). Dávka pro dospělé s intravenózní infuzí je až 300 ml denně. Maximální denní příjem pro dospělé je 15 ml / kg, ale ne více než 1000 ml denně.

Funkce aplikace:

Použití v průběhu březosti nebo laktace

Infuze glukózy u těhotných žen s normoglykémií může způsobit, že to způsobí plod. To je důležité zvážit, zejména když fetální úzkost nebo jsou již kvůli jiným perinatálním faktorům.

Lék se používá pro děti pouze předepsaným způsobem a pod dohledem lékaře.

Lék by měl být používán pod kontrolou hladiny cukru v krvi a elektrolytů.

Nedoporučuje se předepisovat roztok glukózy v akutním období těžkého, akutního porušení mozkové cirkulace, protože léčivo může zvýšit poškození mozkových struktur a zhoršit průběh onemocnění (kromě případů korekce).

Pro lepší trávení glukózy v případě normoglykemických stavů je žádoucí kombinovat podávání léčiva se jmenováním (subkutánně) krátkodobě působícího inzulínu v množství 1 U na 4-5 g glukózy (sušina), polyurie, glukosurie;

poruchy trávicího traktu;

obecné reakce těla: hypervolémie, alergické reakce (horečka, kožní vyrážka, angioedém, šok).

V případě nežádoucí reakce by měl být roztok zastaven, měl by být vyhodnocen stav pacienta a měla by být poskytnuta pomoc.

Interakce s jinými léky:

40% roztok glukózy by neměl být podáván ve stejné injekční stříkačce s hexamethylentetraminem, protože glukóza je silné oxidační činidlo. Nedoporučuje se míchat ve stejné injekční stříkačce s alkalickými roztoky: s obecnými anestetiky a hypnotiky, jak se snižuje jejich aktivita, s roztoky alkaloidů; inaktivuje streptomycin, snižuje účinnost nystatinu.

Thiazidová diuretika a furosemid snižují toleranci glukózy. Inzulín podporuje pronikání glukózy do periferních tkání, stimuluje tvorbu glykogenu, syntézu proteinů a mastných kyselin. Roztok glukózy snižuje toxický účinek pyrazinamidu na játra. Zavedení velkého objemu roztoku glukózy přispívá k rozvoji hypokalémie, což zvyšuje toxicitu současně používaných preparátů digitalisu.

Kontraindikace:

Roztok glukózy 40% je kontraindikováno u pacientů s: intrakraniálním a intraspinálním krvácením s výjimkou stavů spojených s hypoglykemií; těžká dehydratace, včetně alkoholu; přecitlivělost na léčivo; anurie; diabetes a další stavy doprovázené hyperglykemií; glukózo-galaktózový malabsorpční syndrom. Lék se nepodává současně s krevními produkty.

Předávkování:

Při předávkování lékem se vyvíjí glykosurie, zvýšení osmotického krevního tlaku (až do vzniku hyperglykemické kómy), hyperhydratace a elektrolytová nerovnováha. V tomto případě je lék zrušen a inzulín je předepsán rychlostí 1 U na každých 0,45-0,9 mmol glukózy v krvi, dokud hladina glukózy v krvi nedosáhne 9 mmol / l. Krevní glukóza by měla být postupně snižována. Současně se jmenováním inzulínu strávit infuzi vyvážených solných roztoků.

V případě potřeby předepište symptomatickou léčbu.

Podmínky skladování:

Datum vypršení platnosti. 5 let. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Skladujte při teplotě do 25 ° C. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Podmínky dovolené:

Balení:

Na 10 ml nebo 20 ml v ampulce. Na 5 nebo 10 ampulí v balení. Na 5 ampulích v blistru, na 1 nebo 2 blistrech v balení.

Glukózové kapátka (z latinského "glucos" - "sweet") se dlouhodobě používají pro léčebné účely. Glukóza je užitečná, je velmi výživná pro člověka jednoduchým sacharidem, který je snadno stravitelný a poskytuje velké množství energie pro různé druhy biochemických procesů.

Konkrétněji je látka adenosintrifosfát (ATP) uvolňována z glukózy, což je druh „generátoru“ pro buňky a tkáně. Všimněte si, že sportovci často používají glukózu během tréninkového procesu. Vědí z první ruky, jak rychle tento sacharid obnovuje energetickou rovnováhu těla. Studie navíc ukazují, že glukóza pomáhá zmírnit stres.

Venku, glukóza je eliminována obvyklým způsobem, přes urogenitální systém.

1. Dva typy roztoků glukózy

Existují dva typy roztoků glukózy: izotonický a hypertonický.

Použití kapátka zahrnuje pomalé zavádění léku do krve. A to platí, pokud se nedoporučuje ostrý jednorázový příjem roztoku. Současně, díky odkapávání, roztok vstupuje přímo do žíly. A například při orálním požití musí roztok projít zažívacím systémem, a proto nebude okamžitě fungovat.

Proces trávení glukózy může trvat od čtyřiceti minut do hodiny a půl.

2. Při předepisování a dávkování kapek glukózy

Kapátko glukózy se používá pro následující účely:

 • zlepšit krevní tlak uvnitř cév;
 • aktivovat játra (začíná se lépe vyrovnávat s toxickými látkami);
 • normalizovat a zlepšovat celkový metabolismus;
 • stimulovat kontraktilitu srdečního svalu.

Lékaři mohou indikovat také kapičky glukózy:

 • s obecným fyzickým vyčerpáním;
 • s výrazným snížením hladiny cukru v krvi;
 • v rozporu s ledvinami;
 • v šoku;
 • s prudkým poklesem krevního tlaku;
 • V případě otravy drogami a alkoholem.

Kapka glukózy je předepsána i těhotným ženám. Užívání glukózy má pozitivní vliv na stav matky a hmotnost budoucího dítěte.

3. Kontraindikace pro kapičky glukózy

Pro kapku glukózy nejsou jen četné indikace, ale také kontraindikace. Nelze jej jmenovat:

 • chronicky nemocný diabetes;
 • trpící hyperglykemií (vysoký sérový glukózový syndrom) a hyperlaktacidemií (syndrom s vysokým obsahem kyseliny mléčné).

Navíc, osoba může mít individuální glukózovou intoleranci nebo nízkou toleranci k ní.

Samozřejmě, že kapky glukózy by měly být instalovány profesionály, aby se zabránilo předávkování a dalším negativním důsledkům. Kvalitativně budou kapičky glukózy dodány na klinice STM Clinics Medical Center. No tak!